■1■ri BREUKEN en iüSGRO? IINGE^ Üas-Car H. Verdonck-Minna Z°nen I Er zijn geen verbintenissen aan vast en er is veel te leeren en te verdienen. Watou.H.llarteboni. Dat hij bloeit en groeit en reeds vruchten draagt, dat weet en ziet iedereen te Wa- tou. Is 't niet inkrukwekkend iederen eersten Zondag 150-100 mannen ter H. tafel z en naderen Is 't niet troostend voor de priesters en vooral uwen grijzen herder, iedere maand zijn kudde trouwe schapen voor het tabernakel, vereenigd te zien, om er sterkte te komen putten bij den Opperherder? Wie klopt onzen bond? Regelmatig 150-160 communiën op een dikke 200 leden. Zondag aanstaande, le Zondag van den maand en ook van het nieuwe j <ar, zullen ze wederom alle op post zijn en dees mtal met 2en. ÜOONBOEKJES AUTOBUS EN TRAM TE RONCQ. BELGISCHE FILM UNIVERSITEIT V «I-in akelij kk ecie n Zomdag 5 Januari 1930. HERBERGKERMISSEN. 44 in 't Vosje bij Jerome Debacne, Vogelhoek. DUI VENTENTOONSTELLING ROUWBERICHTEN Henri Weesma - Oenf BIER. YPER; alle 2n en 4n Zaterdag van 9 tot 12 uren, Korte Thou- routstraat, 16. VEURNE; alle le Zondag van 9 tot 12 uren, «Hotel de France», Statieplaats. KORTRIJK; alle Maandagen van 2 tot 5 uren, «Hotel Pavilion Franqais Statieplaats. - •^Hi2gft«g^aBsg>rtipawh ftmnrn— ^sG&stms*® DE POPERINGHENAAR ten einde de immer stijgende onkosten te kunnen dekken. Zekere shorten van groenten kunnen Joor onze landbouwers, hier ten streke, met goed gevolg gekweekt worden, waar onder zekeilijk de selder. Om zulks klaarder wijs te maken, zal erop Woensdag 15 Januari aanstaande 0m 5 ure 's avonds bij Gaston Barroo, door meester Doom (specialist in deze Inweek cene voordracht gegeven worden. Daarin zal alles duidelijk uiteengedaan worden, hoe er dient gehandeld te worden j vanaf bet gereedmaken van het land tot Ihet oogsten. Voor verkoop zal terzelfvertijd gelegen heid gegeven worden. Ook zull.n er ar- dere nuttige medeJeelingen verstrekt worden Iedereen, hij weze grooten of kleinen landgebruiker, wordt tot die voordracht uitgenoodigd. Onzen bond bloeitIedere maand ko-v men nieuwe leden bij Plaats is er voor iedereen die'tgoed meent. Woumen. Naar de missiën. DeEerweerde Zuster Stvlita-Hermina Tanghe, der Zusters van Lietde uit Gent is terug naar de Missiën van Congo ver trokken. We wenschen de Eerw. Zuster veel geluk op haar reis en in haar zending. Bond der Groote Gezinnen. Op Zondag 29 December hield de Bond der Groote gezinnen zijn iaarlijksche verga dering in het Kkasl St Barb.ra» onder voorzitterschap van M Florimond S}roen. De opkomst was overtalrijk, meer dan 200 aanwezigen. De schrijer, Meester Roos;, bracht verslag uit waaruit bleek dat de bond 87 leden sterk is en dat de gemeente e.n geboortepremie toekent van 25 fr. per geboorte. De Heer Roegiers, uit Langemarck, sprak er over de noodwendigheid van samenwerken om, door de macht, de groote vo irdeelen te bekomen die door de Groote Gezinnen kunnen bekomen worden in zake Woningenfonds en Fami lievergoeding. Na deze prachtige voo"dracht werden liederen gezongen door d; ge ende kluchtzangers de gebroiders Devos. Tot slot werd.n allerhande prijzen, die van den Kerstboom en menige andere onder de aanwezige kinderen verloot. Dank aan t ijvervol bestuur, dank aan den on- vermoeibaren #erker. Meester Roosë, telt de Bond dit jaar 98 leden. Volksontwikkeling. Op Zondag 5 Januari, om 5 uur 's avonds, zal er in de feestzaal van 't klooster een voordracht met lichtbeelden gegeven worden door Eerw. Pater Joachim, Curmeliet, welke zal komen spreken over de H. Theresia van bet kindje Jesus. BQESINGHE. Storm. Zondag laatst is de wind hier te Boesinghe, zooals heel het land door. geweldig gèweest. In de halve uur vóór de Hoogmis, heeft zij veel schade ver oorzaakt. Geene erge ongelukken, alleen Maurice Focquenier werd zijn vinger verplet tusschen de achterdeur, doch anders, vele daken erg gehavend. De hofsteden hebben grootelijks van de brokken gedeeld. Op de plaatse, was het even slecht: overal pannen en steenbrokken. Klooster en Knechten- school, DHayere's molen, Van Eecke's hui zen en menige andere waren er vooral weder bij, doch 't ergste was de Pastorij. De hooge keukeaschouw. die omtrent drie meters bo ven het dak uitsteekt, ging aan 't wankelen en viel met een helsch gedruisch door 't dak. Het geleek de ontploffing van een obus. Pan nen en steenbrokken kwamen op de straat tereeht en een zwarte rook deed ons denken aan den oorlog. Gelukkig is een zware klomp blijven hangen aan den schouwhaak, zooniet ware de schade nog' veel grooter geweest. Naar de schatting, waren er een 600 pannen gebroken of geborsten, pannelatten doorbro ken en het voorhoveke der pastorij zag er lief ui: Het schijnt dat er spraak was, deze schouw af te breken omdat ze te slecht was; doch daar heeft de wind nu voor gezorgd. Jammer, dat zij niet wat voorzichtiger te Werk gaat. Eerweerde Broeder Henricus - Valerius (Debey: in het Klooster der Broeders Ma- risten fce Peruwelz, vraagt om hulp in zijn keukenwerk. Een jongen, de school ont groeit, sou hem groote diensten kunnen be wijzen, en naast de kost, nog een schoonen stuiver verdienen. Zijn er liefhebbers? Middenstandsbond. De leden treden steed; toe,, en meer en meer zien de nering doeners in, dat zonder vereeniging voor hen de ondergang zeker is. Boeren en werklieden zijnvereenigd, waarom zouden de burgers hunne belangen niet verzekeren? De Middenstandsbond verdedigd de rech ten zijner leden en treedt op onder meer als tussdhenpersoon bij den fiscus. Men hoeft slechts bij het bestuur, de boeken, facturen of andere inlichtingen in te dienen, opdat er verder gezorgd worde de belastingen op het aiinimum te brengen. Hoeveel honder den, ja duizenden franken, kunnen daardoor niet gespaard worden. Hoevelen zullen nu dees jaar zich niet be klagen onverschillig te zijn gebleven, als Wanneer zij de boeten zullen mogen betalen, omdat zij niet ingeschreven zijn in het han delsregister? Neringdoeners, handelaars, win keliers. zijt ge in orde? Praten moogt ge, doch be alen zult ge! Wordt lid van den Middenstandsbond van Boesinghe en dan krijgt ge liet Bondsblad dat 1: op do hoogte houdt van alles. Men Wende zich tot den Schrijver-Schatbewaar der, Pierre Vandenbranden, dorpplaats. Boerengilde. Zondag aanstaande (twee de Zoadag van Januari) algemeene vergade ring ia het lokaal. De leden zullen nog per kaart verwittigd worden. Deze kaart zal toe gang geven tot de vergadering geen ande re zuilen neg toegelaten worden. Spaar- en Leengilde. De Spaarders zijn vriendelijk verzocht voor 15 Januari ten laatste hun spaarblad in te dragen bij den kassier. Na deze datum, wordt er eene boete «opgelegd van 5 fr. Davidsfonds. Maandag Drie Konin gen sn 6 ure 's avonds in het lokaal. VIER DE Wintervergadering voor de leden. De juffers: Valines te, Carbonez en Vandekerk- heve uit Rceselaere, leenen welwillend hun medehulp bij middel van cello, piano en zan? Verders krijgen wij tusschenin. luimige zang en declamatie nummertjes. De leden zullen alsdan ook een boek ontvangen. Men breage nieuwe leden meae en vergete zij fit tid'eaart niet, die als ingangsbewijs dienen 2&1 Srielsn. Lardbtuwers! Kie- ktnkweek. rs De beste wer.sch, die U kan toegestuurd word. n \oor het jaar ig3o is dat uw hennen gezonu blij-en en leggen 's Winteis zoowel als 's Zomers. Dat zult gij verwezentlijken met regelma tig gebruik te maken van Apoth. Vër- mandere's Poeier N" 42Ö0, merk de "HantskOp,, tegen alle ziekten der spijsvertering. Te bekomen bij de Apothekers Notredame en Kestelyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeys en Weckes- »er te Yper en in alle Apotheken. Marcfeem. Op Maandag i3 Ja nna iom 6 ure stipt, Groot Avondfeest in de Tooneelzaal, ingericht door de Ve- lo Club De Arend met de medewer king van Karei Van Wynendaele. PROGRAMMA: 1. Weterswaariig- heden over de Ronde van Frankrijk door Karei Van Wynendaele. 2. Een prach tige film over de Ronde van Frankrijk. 3. Het sport en de ontwikkeling van ons Vlaamsche volk, door Karei Van Wy- nerd.ele. Een film met verschillige koersen van Sportwereld in Vlaanderen. Eenieder wordt uitgenoodigd. Plaatsen 3 en 2 frank. Kaarten op voorhand te bekomen in 't lokaal bij J éi óme Pauwels. Locre. Eereteeken. Op 28 No vember 1929 werd M. Plate voet Petrus, Burgemeester te Locre sedert 39 jaar, door Z. M. den Koning vereerd met de Gulden Medalie der Kroonorde Hartelijk proficiat Indien gij hoest, zoek geen 36 genees middelen; alleen de Pectoral Dupuiszal U ontlasten en genezen. - 6 fr. de doos. Te verkrijgen bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Dixmude. Li,k opgeiischt. Alhier werd Donderdag het lijk opge haald vad een zekere Georges D Den vorigen avond rond 10 ure werd de dren keling cog in eece herberg der stad ge zien. Men weet niet of er een ongeluk of zelfmoord in het spel is. Woeste». Kroostrijke Gezinven. Rav'mond Ameele geeft 5 t. h. afslag aan de leden van den bond. De Paster van Maisière is, aan het altaa", sch'elijk overleden. Te Roubaix is een belgisch werkman onder den tram gerocht en doodgereden. Bij een gekscheerderij te Dender- monde,wcrd een uitgel chene kwaad en sloeg rond met zijn mes een jongeling werd gedood en een andere erg gekwetst. In een gesticht te Gent heeft deeene zinnelooze den andere doodgeslagen. Bij het vervoeren, te Moeskroen, van een piano sloeg deze om en A. Huy- sentruyt, 26-jaar, werd er onder rerplet- terd en gedood. Vraagt inlichtingen bij de winkeliers. Keklaam Chicorci Talpe. Te Aalst zijn 3 autos op een gebotst erge stoffelijke schade. Te Bruay is een cinema afgebrand 200 000 frank schade. Nabij Tours werd een auto donr de trein te splinter gereden twee personen op den slag dood. In Hollandsch-Limburg is het ge welf eener ktrk ingestort tijdens de H. mis er waren slechts twee gekwetsten VLAMERTINGHE. Gemeente- krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zekerste geldplaatsingen. Recht- ttreeksrhe agent.Ier. Dehaeck. OHUlBIHIBHIinmHIUnG VERPLICHTING voor de PATROONS, met 1 JANUARI 1930. De wet vrn i5 Mei 1929, die met 1 Ja nuari iq3o in voege komt, verplicht ELKE WERKGEVER aan ieder zijner WERKLIEDEN, leerjongens of beambten, eeD loonboekje te geven. Alle uitleg over de manier waarop die boekj s in te vullen zijn staat in de boek jes ermeld. Deze boekjes zijn bij ons te verkrijgen tegen 75 centiemen het stuk. Voor verzendingskosten 10 centiemen per boekje bijzenden. Wie het bedrag van het getal begeerde boel jes -F verzendingskosten stort op onze postcheckrekening V Sansen-Vanneste, Poperinghe, nr i5 570 zal seffens het ge vraagde getal boekjes ontvangen. Da bepalingen van die nieuwe wet zijn niet van toepassing op de landbouwers. leBflBBBBBBBBBBBaBEBBHflBBBaBBBB HEVIGE STORM. Zondag laatst heeft een ongemeen hevige storm gewoed, niet alleen over onze streek en land maar ovér heel Europa. Van overal worden ongevallen vermeld en schade aan gegeven. Den ganschen nacht van Zaterdag op Zon dag woedde de storm met ongekend geweld, om Zondagvoormiddag zijn hoogtepunt te be reiken. Te Haren werd Zondagochtend vast gesteld, dat de wind op sommige oogenblik- ken woei met 't snelheid van 50 m. per sek. of 180 km. in 't uur. Te Haren zelf is nooit te voren zulke hevige wind waargenomen. De felle stormen van enkele dagen geleden be reikten nooit meer dan 35 m. per sekonde. De wind van Zondag overtrof in snelheid de beruchte winden die waaien boven de Azo- ren-eilanden en die oorzaak zijn, dat tot nogtoe'geen enkel vlieger van Oost naar West over den Oceaan heeft kunnen vliegen. In Engeland zijn een aantal huizen inge stort en scheepen vergaan. In de zee van Marmara zijn 27 personen, bij een schip breuk, omgekomen. Nabij Le Havre zijn 3 personen in zee omgekomen. In Frankrijk-Noorden. Te Walles-Cappel nabij Hazebrouck ge beurde een wreed ongeluk. De landbouwer Schrybe, 28 jaar, met vrouw en jonge dienst bode van 14 jaar trok naar de mis toen een omwaaiende boom hen op het hoofd viel. De vrouw en de dienstbode werden op den slag gedood, de landbouwer werd gevaarlijk gekwetst. In het land. Overal werden boomen en telefoonstaken neergehaald, pannen en halve daken weg gevaagd, schouwen neergehaald. Te Ganshoren stortte een nieuwgebouwd huis neder. Te Kortrijk werden verscheidene personen erg gekwetst door de panstukken. Te Cortemarck vloog ook een nieuwgebouwd huis ineen. Te Mechelen waren verscheidene erg gewonde personen. Te Wacken is een huis ingestort. De steenen van een afwaaien de schouw te Brussel doodden een persoon. In een woord: overal werd veel stoffelijke schade aangericht en ongelukkiglijk zijn hier en daar persoonlijke ongevallen te betreuren. CHRISTEN MIDDENSTAND Poperinghe. Algemeene vergadering van Zondag laatst. Jammer dat er zoovele leden thuis geble ven waren. In al andere opzichten was het een zeer welgelukte vergadering. Nadat Heer Beugnies een woord van welkom had toege stuurd aan -de opgekomenen handelde Heer Vuylsteke over de gevaren die den Midden stand bedreigen. Alle toehoorders kwamen onder den indruk van zijn overtuigende en gloedvolle rede.u Er werd besloten volgende motie op te storen. De Middenstandsbond van Poperinghe in algemeene vergadering van 29 December 1929 beraadslaagt als volgt: I Overwegende dat, bij vergelijk tusschen de belastingen die wegen op de belastingplich tigen behoorende tot verschillende standen, niet enkel in grondbelasting en belasting op roerende zaken, maar vooral op gebied van bedrijfsbelasting Overwegende dat de loontrekkenden het voordeel genieten met veel minder opcentie men belast te worden op de inkomsten van hun loon, terwijl de Middenstander de vrucht van zijn persoonlijken arbeid en van dien van zijn vrouw, wat niet anders is dan eene vergoeding als loon, ziet belasten met groote opcentiemen van Staat, Provincie en Ge meente; Overwegende dat de vele schikkingen der taxen- en belastingswetten en de menigvul dige besluiten en onderrichtingen in zake toepassing dezer wetten het stipt naleven derzelfde verhinderen, ja schier onmogelijk maken voor menschen die uit den aard zelve van hun beroep en beslommeringen hunner dagelijksche bezigheden in de onmogelijk heid vérkeeren zich op de hoogte te houden van de verschillende wijzigingen; en dat dientengevolge vele gevallen van overtre ding, alhoewel onverschoonbaar, met strenge boeten worden gestraft; Overwegende dat het regelmatig bijhouden der boeken en geschriften, vereischt door de fiscale wetten, verordeningen en administra tieve maatregelen, ongehoord werk en tijd verspilling vereischen, welke ten slotte neer kómen op eene dubbele belasting; Drukken de Middenstanders van Poperinghe den wensch uit: 1. - Dat het loon, hetwelk de belasting schuldige Middenstander zich zélf toekent in vergelding van zijn arbeid of dien zijner vrouw niet zou aanzien worden als bedrijfs winst maar wel als bedrijfsloon en diensvol gens zou belast worden als loon; 2. - Dat de inkomsten van het aangewende kapitaal niet zouden belast worden als in komsten onderhevig aan de belasting op roerende zaken, maar wel als bedrijfsbelas ting, daar deze kapitalen enkel opbrengst zijn voor zoover de uitbater zijner bedrijfswerk- dadigheid aanwendt tot verwezenlijking van winst in tegenstelling met de inkomsten van kapitalen, toevertrouwd aan inrichtingen van derden tegen vergoeding van aandeelen, deel hebbende in de winst; 3. - Dat de belastingswetten zooveel moge lijk zouden vereenvoudigd worden ten einde de toepassing ervan mogelijk te maken voor onze kleinhandelaar en ambachtsman; 4. - Dat bij een eerste overtreding der ta- xenwet de boete voorwaardelijk zou toege past worden, zoo de goede trouw van den overtreder niet kan betwijfeld worden; 5. - Dat de verplichte fiscale geschriften op hun strikt minimum zouden gebracht wor den; Doet op dien zin beroep op dén steun van den Landsbond van den Christelijken Mid denstand, van de politieke mandarissen in Kamer en Senaat, van de gansche katho lieke pers, evenals van de Kamers van Am bachten en Neringen, ten einde door de ver wezenlijking der uitgedrukte wenschen de te zware fiscale lasten voor den Middenstand te zien verminderen. Besluit verders met alle kracht te werken te dier verwezenlijking. FISCALE DIENST. Inlichtingen te be komen In den Katholieken Kring te POPERIN GHE: eiken dag te 12 uur middag. RECHTSKUNDIGE DIENST. Zittinf eiken Vrijdag morgen. FOOTBALL Aan de vrienden van rood en geel wen schen we een gelukkig en voorspoedig nieuw jaar. Aan ons eerste elftal het behoud in II' B. Aan ons tweede elftal een gelukkige deelname aan een bekertornooi. Voor de eerste maal van het seizoen hebben onze twee elftallen de beide punten inge palmd. Dat is natuurlijk een verheugend verschijnsel, en we kunnen niets anders be- geeren dan dat zulks nog dikwerf moge ge beuren. Het is verrassend dat ons III' Speciaal nu eerst levend wordt. Ze oogstten immers 7 punten de laatste 4 weken, sloegen de twee leiders op eigen veld, wijl ze vroeger de slechte gewoonte hadden van al maar door te verliezen. Het is ook maar best dat slechte gewoonten verleerd worden. Verleden Zondag trokken ze naar Roese- lare, zetten op tegen wind of liever tegen storm, en leidden aan de rust met 2-1. De zelfde cijfers gelden voor de 2° helft, zoodat rood en geel won met 4-2. We hoorden met bijzonder veel lof spreken over de beide ach terspelers Lamaire en Werbrouck, wat vol strekt niet uitsluit dat heel het elftal uitste kend marcheerde. Ware het dan ook niet mogelijk van op ons veld dergelijk spel te vertoonen en dat te beginnen met vandaag? Zoo'n nieuwjaar geschenk van ons 2' elftal ware bijzonder welkom. Onze tenoren sleepten des namiddags de twee punten in de wacht, en dit in de tegenwoordigheid van een talrijk en geest driftig publiek. Een bijzondere vermelding voor Oost-Vleteren dat in dergelijk weer zeer goed vertegenwoordigd was. De ontmoeting met Veurne is volstrekt niet meegevallen, en daaraan draagt het stormweer de grootste schuld. We bekennen graag dat voor het ge leverde spel de bezoekers verdienden te win nen, alhoewel we hen niet vrij kunnen plei ten van een veel te hard optreden. Ze zwaai den ons mannen dat het een aard gaf. De H. Vanderhaegen was hiervoor te breed, 't Is van den beginne dat een arbiter kordaat hoeft op te treden, eer het kwaad gesticht is. Nu willen we Veurne volstrekt niet brand merken als beenhouwers. Een half uur voor 't einde stonden we 4-0 achter, 'n Verschrikkelijk achterstel. Zes 'minuten vóór het einde leidden we met 5-4 nadat een voor ons geldig doel afgekeurd werd. Hoe een dubbeltje rollen kan. Dit is weerom een bewijs dat een match enkel gewonnen of verloren is wanneer het eindsignaal galmt. Ons elftal scheen in geen al te besten dag met uitzondering voor den keeper die ver zend was van brio en P. Decat die een schit terende wedstrijd speelde. Vandaag moest ons 1' elftal op verplaat sing naar Avelghém, doch deze club is zwaar gestraft geworden. Er mag dit seizoen geen enkele match meer doorgaan op hun plein. En dat doo rde schuld van het publiek dat moeilijkheden veroorzaakte tijdens de match Avelghem-Ghistel. Dergelijke straf beteekent den ondergang van een club. Mocht ons pu bliek beseffen dat kalmte en sportiviteit twee hoofdvereischten zijn inzake voetbal. Zoo komt het dat de match hier gespeeld wordt. Een groote troef in onze kaart. Rood en geel j moet dat winnen. Daarom jongens van 't be- •gin doorgegeven, dan hebben 11 punten en kan ons klassement gevoelig verbeteren. Ons tweede elftal speelt hier 's morgens tegen Meenen, en kan het halen. Zien zei de blinde. KEIKOP. Heden Zondag op ons terrein: te 10 u.: R.S.C. Meenen-F.C. Poperinghe II. te 2 u.: Avelghem SporW .C. Poperinghe I. Op de groote b tan Meenen-Roubaix, w lar het erkeer somwijlen zoo druk is g b. urdeZaterdag avond b na een groote ïamp. Een autocar van Zilltbtke, ge voerd door M Thomas keerde van Pou- b dx terug met een 15 tal werklieden. Te Roncq p het ge aai lijk punt, w aar de electrieke tram p ols van achter de hui zen af .omt en de straat dvveerscht, was de botsing on ver mij de'ijk De tramleider stop'e al wat hij kon doch trof den auto bus en sloeg geheel het zijgedeelte weg. Een achttal personen werden gewond, ge lukkig niet te erg, wat een echt mirakel mag genoemd worden weinig scheeldet of we stonden voor een vreeselijke ramp. OP WOENSDAG 8 JANUARI 1930 om 7 V> uur heel stipt 30' Vertooning Programma Nr 23. REIZEN: Fransche Koloniën van Noord- Afrika. KUNSTNIJVERHEID: Aardwerk en porcelein. ONDERWIJS: Geschiedenis van het snelschrift. AARDRIJKSKUNDE Italiaansch Zwitserland. NATUURLIJKE HISTORIE: Studie eener zweefvlucht. BELGISCH CONGO: Luchtvaartverbindin gen. ONTSPANNING. BELANGRIJK BERICHT. Onmiddellijk na de poos zal ter gelegen heid van het Nieuw jaarfeest, door den Heer Bestuurder een bijzondere film afgerold wor den. Wij vragen aan onze leden, opdat zij voor familieleden of vrienden een kostelooze ingangskaart zouden aanvragen. Deze kaar ten zullen afgegeven worden aan den ingang der zaal of kunnen te voren bij een lid van het Bestuur aangevraagd worden. Gezien het welvoorzien pragramma, zal Voor dien avond de vertooning beginnen om 7 Vi uur stipt. Nieuwe inschrijvingen worden graag aan vaard. PRIJZEN: eerste kaart: 60 fr.; bijgevoegde kaart: 40 fr.; leerlingenkaart30 fr. Aan de leden van Vlaamsche Toeristen bond, Belgische Touring-Club en Invaliden wordt 20 fr. vermindering toegestaan. MERK WEL. Elke toedreding geeft steeds recht op 20 opeenvolgende vertoo ningen. HET BESTUUR. BURGERSTAND VAN POPERINGHE, v. 26 Dec. 1929 tot 1 Jan. 1930 Geboorten. 396. Vercruysse Noël, z. v. Julien en Surgeau Gabrielle, Be veren a/Yzer. 397. Verdonck Godelieve, d. v. Joris en Bos- saert Irma, Werfstraat. 398. Top Yolanda, d. v. Prosper en Soenen Elise, Sektie C. 399. Vallaeys Andréa, d. v. Abel en Butin Laura, Casselstraat. 400. Delava Paula, d. v. Joseiph en Degrendel Maria, Valkestr. 1. Lauwers Raoul, z. v. Georges en Cheys Ivonne, Yperstraat. 2. Vanrenterghem Jacqueline, d. v. Georges en Roffiaen Irma, Sektie I. -j— 3. Rosseel Ivonne, d. v. Maurice en Degryse Lucie, Sektie G. Overlijdrns. 212. Sweertvaegher Mar guerite, 24 j., huishoudster, echtg. v. Dehouck Joseph, Bruggestraat. 1. Masschelein Ma rie, 2 j., d. v. Emile en Delboo Flora, Sekt. D. Huwelijk. 96. Worm Lievin, 22 j., aarde werker en :Lozie Adrienne, 22 j., huishoud ster., b. v. Poperinghe. Beloften.; 144. Lorsom Sylvère, metser en Bataillie Emelie, dienstmeid, b. v. Zon nebeke. YPER, van 26 tot 31 December 1929. Geboorten. Warlop Camiel, Schuttelae restr. Garrain Nelly, Korte Meerschstr. - Desramault Alfons, Rijsselstr. Simons Douglas. Statiestraat. OvcriTjererfs. Debruyne Ernestine, 67 j., z. b„ echt Logier Eugeen, Almoezenierstr. Duvivier Octavie, 84 j., z. b., wed. Woestyn Jan, Poperinghestw. Kohl Jeanne, 72 j., kloosterlinge, Maloulaan. Huwelijken. -Tytgat Isidoor, mecaniekw. en Van Uxen Gerardine, naaister. Dos- saer Ernest, paswerker en Vandenbussche Agnès, fabriekw. Callens Paulus, hande laar en Faes Bertha, z. b. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBEBBBBBBB DRINGEND GEVRAAGD. Belgische eigenaar zoekt Kroostrijk Gezin van den buiten om een goede hofstede van 50 ha. te betrekken, ge legen in goede streek van Frankrijk op 100 Km. van Parijs. Zeer gun stige voorwaarden. Schrijven ten bu- reele van 't blad, letters D. L. C. ^rrr__»n«..il!.li!l,lin, B!. 3. 5-1-1930. Nr 1. Kent 'ge: 't'spreuk je van de kat Die melk wou drinken en er geen verstand van had. Bewijst dat gij zoo'n dwaas niet zijt Fin doet dus ook geen stommiteit Koffie te schenken in een tas Waar geen suikerij F. C. Jacobs in was. Alleen F. C. Jacobs geeft U een heerlijk drankje. lïl '4 Smis ja bij Henri Guille- bert, Veurnestraat. VLAMERTINGHE In Breda bij Gabriel Desmarev. Maandag kandeel. WESTVLETEREN «In den Jager», bij Maurice Baelen. Maandag Kan dei i.. RENINGHELST «In het Speelhof», bij Henri Spenninck. KONIJN te verhol len. Chinchilla-Konijn te verhollen. ABEELE-Plaats, bij Alois Casier. «o» Heden Zondag, van 9 tot 12 uur, zul len tentoongesteld worden al de schoon ste duiven en die meest prijs behaalden De jonge duiven Ia den Casino bij Gustave Silvert, Groote Markt De oude duiven A l'Espérance bij Gaston Vaubiuwaete, Groote Markt. A la Cour du Roi bij Maurice Devos, van 9 tot 12 uur. Duiven van Oscar Depoorteren Gaston Dalleine. In St Barbara bij Gaston Hou wen, Duikerkstraat, van 9 tot 12 u. Duiven van Maurice Decoker. -«o»- SBI BUREELDOOZEN ter drukkerij dezer. ■■I EENDRACHT WATOU. F. C. Watou-F. C. Duinkerke 3-3 Was 't geen zege, 't was toch gelijk spel. Dat we 't hard zouden hebben, was geen nieuws. Verleden jaar kregen we zoo'n ca deautje van 10 van die gasten, dus een klop ping naar de mode. Maar wit-groen stond in formeNiettegenstaande het onstui mig gure weder waren ze op post. Een ver- gelijkingske met 1928 toont goed den voor uitgang van de Eendrachters 't Was zeker schoon, uw spel van Zondag. Hebt ge de franschen zien passen? Zoo juist, zoo rap, zoo zeker? Hebt ge het gezien? Doet het ook of leert het na. 1) Besprieden van uw tegen strevers en 2) 't zoeken van uwe makkers daar hebt ge uwe oogen voor noodig. Met een elftal als Zondag, vol moed, onvermoeibaar, vol van onderlinge verstandhouding mag wit-green nog vele zegenpralen verwachten. Daar zit stof in de Watounaars! Zij zijn meer dan de helft verbeterd! Met tijd en nog wat entrainement zullen ze een sterk elftal kunnen in 't gelid brengen met kans op geluk Dit zegde een vreemde liefhebber aan NOLLE. P. S. Dinsdag aanstaande 7 Januari, om 7 u. zeer stipt, algemeene verplichtende vergadering in 't lokaal. DAGORDE: 1. Aanspraak; 2. Verkiezing van voorzitter; 3. Verkiezing van bestuur; 4. Lezing en herziening der standregels; 5. Heropneming van leden; 6. Mededeelingen en inlichtingen. Iedereen stipt op post, 't is voor 't belang, den welvaart en bloei onzer maatschappij. suminiHigBiauiinisiBBBt BOND DER KROOSTR. GEZINNEN POPERINGHE. Lijst der Inrichtingen en Handelshuizen van Poperinghe die op vertoon der Lidkaart vermindering toestaan aan de Leden van den Bond. College, Klooster Eerw. Zusters Benedic- tinen pn Penitenten10 t. h. Apothekerijen5 en 10 t. h. Hector Orbie, hoeden en klakken5 t. h. Berat Georges, Ingelaere Alphonse, Lamey Camille, Albert Cossey, schoenen 5 t. h. Blanckaert Félicien, Hauspie Willy, Du nton Joseph, kleederen 5 t. h. Sansen-Vanneste, Daneels-Taillieu, druk- j kerij, schoolgerief, enz.: 5 t. h. Salomé Julien, Rouseré Alfons, bonnete- rie 5 t. h. Dezeure Camille en Gouwy Julien op ijzer waren: 5 GROOT KONKOERS met 3 BANEN. In de nieuwe Zaal van den Grooten Ons Heer. Deelnemende maatschappijen 1. Groote sociëteit, Poper nghe 2 Aer- nout, Westouter 3 Carton, Godewaers- velde 4. Vandycke, Godewaersvelde 5 Amisréunis, Poperinghe 6. Bruneel, Merckem 7. Doom, Merckem 8. Phly- po, Merckem 9 Ingelaere, Boeschepe 10. Camelotte beige, Poperinghe; 11. Duthoit, Rousselaere 12. Sociëteit, Rousselaere 13. Rigolo®, Yper 14. Ca mille Declercq, Poperinghe 15. Tjoos. Mont-Noir 16 Plancke. Poperinghe; 17. Verhulst, Woumen 18 Derubreux, Steenvoorde. Nog 2 misen te nemen. Om 1 uur loting bij Van Bruwaene, Groote Markt. Om 3 uur in 't Park. Poperinghe. Kalkoen en Wtldschi ting. Liggende pers bij Emile Decree c statie. Oppervogel Groot kalkoen, 6 kgr Zijvogels Kalkoen van 5 kgr. - Kallen Kalkoen van 4 kgr. Twee Primes elk een kalkoen. Inleg 20 50 fr.. terug 15 fr. (zonder aftrek) Zooveel vogels als schutters. Inschrij ving van 1 V% tot 2 uur. Einde rond 5 Y% u Maandag 6 Januari Liederavond. A la Ltjniuü Allés., bij de Wed. Battheu, Yperstraat. Begin om 7 uur. Zondag 12 Januari Fonograaf te verloten. 44 In ds Suikerijastbij Remi Merlevede, Abeeksteenweg. Te 6 uur. VLAMERTINGHE. Herbergkermis. 44 In den Hert bij Boertje Cof- fijn. Maandag kandeel NIEUWS OVER DE HOP BOHEMEN. De markt van Saaz blijft prijshoudend voor de prima-hop en voor de middelbare soorten, met een dagelijkschen omzet van 100 tot 200 centenaren. BEIEREN. Ter markt van Nurenberg gaat de handel niet vlot, tenzij voor prima Hallertauër en Spalter hop. BELGIE. Voor Poperinghe-stadblijft de prijs stand houden: 160-170 frank. Eeni- ge loten parochiehop werden dezer dagen aan 90 tot 120 fr. aangekocht, om naar Aalst en elders vervoerd te worden. Zondag 5 Januari, te 8 uur, in St Bertens- kerk GEZONGENE MIS voor CAMILLE CARREïN. Beleefde uitnoodiging aan Kennissen en Vrienden van wege de Weduwe Cam. Car- rein-Truwant en Kinders. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen tot de PLECHTIGE JAARMIS, op Zondag 5 Januari, te 9 uur, in St. Ber- tenskerk, voor CHARLES PITTELIOEN Echtgenoot van EMMA DELAVA. Van wege Vrouw en Kinders. Vrienden en Kennissen worden beleefd tot de SOLEMNEELE JAARMIS op Maan dag 6 Januari, te 8 54 uur, in O. L. Vrouw- kerk, voor Heer JOSEPH VERCRUYSSE Echtgenoot van Vrouw LEONIE DELANNOY. Van wege de Familie. Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot de PLECHTIGE JAARMIS op Maandag 6 Januari, te 9 lA uur, in Sint Janskerk voor HEER JULES VANDERMARLIERE en Echtgenoote VROUW ROSALIE CHARLET. Van wege de Kinders. Vrienden en Kennissen worden beleefd uit genoodigd tot de PLECHTIGE JAARMIS, op Maandag 6 Januari, te 10 uur, in O. L. Vrouwkerk, voor VROUW MARIE THORIS Echtgenoote van HEER HENRI KESTEMAN en Overleden Ouders. Van wege Echtgenoot en Kinders. <'0» De Familie De Baene noodigt beleefd Vrienden en Kennissen uit tot het SOLEM NEEL JAARGETIJDE, op Woensdag 8 Ja nuari, te 10 uur in O. L. Vrouwkerk voor MIJNHEER JEROME DE BAENE Zoon van wijlen Heer en Vrouw BENOIT DE BAENE-WEENS. TOONEEL POPERINGHE. ZONDAG 12 JANUA RI, te 3 uur, in Dagvertooning en MAAN DAG 13 JANUARI 1930 te 7 Yz uur in 't Vlaamsch Huis, opvoering van: 'T LAMME REN, een vroojijk spel van simpele gebeuren, I in 3 bedrijven, door Jac. Ballings. Wie I herinnert zich niet De Dorpspoëtdie zooveel bijval oogstte! 't Lammeken over treft De Dorpspoëet Kaarten van heden af aan 6 en 4 fr. te bekomen in 't Vlaamsch Huis. WATOU. ZONDAG 12 JANUARI, in 'tVlaamsch Huis, door de Maatschappij I De Moedertaal uit Rousselaere, opvoering I van 't LAMMEKEN Blijspel en IN BURGERKLEEREN klucht. Kaarten aan 5 en 4 fr. in 't Lokaal. -«o»- POPERINGHE. - Paiace Hotel. - MAAN- I DAG 20 en DINSDAG 21 JANUARI te 5 uur, door de Maatschappij Victorinen, op voering van 't GEBED DER SCHIPBREU KELINGEN beroemd drama in 5 bedrijven; gevolgd van een Blijspel. Kaarten aan 6-5-3 fr. te bekomen voor den Maandag bij M. A. Vandecasteele, Yperstr., en voor den Dinsdag bij m. m Benoot, Noordstraat. TAXI. - Bij Gaston Vanbruwaene, Groote Markt, Poperinghe, is steeds een Taxi te huren voor iedereen en voor alle reizen. (Nieuwe luxe-voiture Re nault; 6 plaatsen). Telefoon 73. OM VEEL WINTER-EIEREN TE RAPEN HOENDERKWEEKR5 Zond aa tstaancfe f2 Ja nuari belangrijke voordracht over hoen derkweek, gratis gege -ei tot uitbreidi g dezer belangrijke nijverheid. Alleman uitgenoodigd en ingang vrij De voordracht zal gehouden worden In Abeelin de herberg StEloi» bij M. FJorent Marquis om 9 ure. In Poberinghe in het Vlaamsch huis bij M. Valère Dewitteom 11 ure. Verhuring van Kostumen Stijl - Fantaisie - Modern Vakkundige bediening - Billige prijzep Voskenslaan, 148. Tel. 14707. Speciale Breuk- en Buikbanden. - Toe stellen tegen alle Misgroeiïngen van rug of kromme bee- nen. - Geperfection- neerde Kunstarmer en Beenen. - Elas tieke kousen voor Aderspatting, onzichtba: en waschbaar. CH. INGHELS (Zoon) - Begijnengracht, (tram 1 of 3) GENT. - Let wel op adre- Op aanvraag begeeft men zich ten huK Onze breukbanden zonder staal en zonder elastiek zijn de eenigste die men dag en nacht kan dragen zonder het minste ongemak. Speciale breuk banden voor zak, navel of uitblijvende breuken Buikbanden op maat, ge- breveteerde maagbanden die als men wil maar moeten betaald worden na grondig onderzoek der Xstralen. BREUKLIJDERS OOGEN OPEN bedriegen door aanlokkende aankondigingen DRINKT Vraagt een abonnement op «DE POPERINGHENAAR» In Belgie, met de post 18 fr. De leden van onzen bond worden vriende- lijk verzocht hunne lidkaart voor 1939 af te halen bij den Heer Notredame, schrijver van den Bond, Groote Markt. Laat U niet bedriegen door aanlokkende aankondigtigen van kwakzalvers, die U spreken van genezing zonder opera/ie (al be drog), 't wordt hoogtijd dat de Medicale Commissie er tusschen komt om al die kwakzalvers naar waarde te straffen wqht zeer vele domme menschen zijn er reeds het slachtoffer van geworden. Om nuttelooze kosten te vermijden en om niet bedrogen te worden kunt, gij eerst uwen geneesheer raadplegen. Wij rechten o/> zeer korten tijd alle ruggraatmisgroeiingen, kromme beenen en stompvoeten, alles onder toezicht van uwen geneesheer. BANDAGISTEN - ORTHOPEDISTEN - SPECIALISTEN ZIJN SPREKELIJK Gouden medaille in de wereldtentoonstelling van Gent. 5 Uitviadingensbrevetten en officieel aangenomen leverancier va» het Nationaal Werk der Ooriogsinvalieden

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 3