Vermakelijkheden Zondag 4 Mei Zondag 11 Mol WATOU - TELEFOON TRAGISCH DANSFEEST Gemeente Vlamertinghe VOORTTELEND RUNDVEE «DE WONDERDOKTOOR Noordschote. Boerengilde. - V lagwijding. Donderdag aanstaande, 8 dezer mag er geen een lid ontbreken tot zelf de jeugd, 't is te zeggen allen boeren zonen, om de vergadering bij te wonen om alle schikking te kunnen treffen voor de stoet, regeling voor het feest, aangifte van Afgevaardigde en paardenrijders. Het Bestuur der Boerengilde ver hoopt dat er geene zullen t'huis blij ven en allen goed opkomen om elk van hun een klein handje toe te steken en niet onverschillig te zijn wegens de Boe rengilde. Dus allen hand in hand en vooruit De vergadering zal plaats hebben in het gemeentehuis om 8 uur zeer stipt 's avonds omdat alle leden zouden kunnen tegenwoordig zijn. Allen verwacht en op post. Het Bestuur. Op veel manieren werd gewrocht Des vrouwen's kooplust op te wekken, Met geld en premie werd gezocht Ook andere waar in huis te trekken Maar moeite, aanbod, niets vermocht Suikerij Jacobs uit den smaak te werken. Premien volstaan niet om de produkten aan te prijzen. Alleen kwaliteit is beste waarborg tot sukses. Groote Gaaibolling. In de Lelie bij Hector Benoot. Be gin te 2 uur. Oppervogel 75 fr. 2 Zij vogels 85'fr. 2 Kallen 15 fr. Grooten Hanenkamp. Zwartenberg bij Germain Fache 35~ voor ïoo 20 voor 60 24 Maat schappijen nemen deel. Te 5 uur in 't park. Ingang 5 fr. belgisch geld. Gegeven door C. Barbry, H. Deschep- per en JBaert. GROOTE HANENKAMP Abeele-Grens Zaal Franco-Beige Lijst der ingeschreven maatschappijen 1. Os-tyn, Abeele; 2. Ledou, Mont des Cats; .3. Les-trois amis, Watou; 4. Caemerlynck, Watou 5" Tho.ez, Watou St-Jan 6. De- clerck, Watou St-;an 7. Lietaert, Poperin ghe :.s. Koekuit, Poperinghe 9.. Van den Wynckel. Poperinghe 10. Bustraen, Pro ven 1:.. Parmentier, Proven; 12. Mouton, Haringhe j3. Top, Haringhe; 14. Waege- 'maecker,.Crombeker5. Vanspranghe. Oost- vleteren 16, Debaenst. Stavele 17. Ingelae- re, Beveren 18. Clein Wervick, Leysele 19. Kino, Forthem 20. Sinnave, Alveringhém 21. Pinceel, Merckem 22. Bepauvre, Merc- kem 23.. Lambert, Langemarck ;24- Cruydt, Lano.emarck 25. Depoorter, Langemarck 26. Verbeke, Yper 27. Cornette, Yper 28. Bostyn. Moorslede 29. Cornelis, Moorsle de; 3o. Barbary, Clerk en 3i. Lefevre, Hout hulst 32. Godderis, Eessen 33. Leuridan, ;Oostende 34. Monnier, Oostende 35. De- ;corte, Zuidschoote 36. Latruwe, Elverdin- 'ghe 137. Mollehoek, Proven; 38 Dujardin, Watou 39. Clyteboer, Poperinghe 4o. De- cuyper. Westouter. Loting 0111 2 uur, in Park om 2 1/2 uur, i(zomeruur). KIEKENS Allerbeste Leghorns getrokken uit de bij zonderste kweekerijen van Belgie; te beko men vanaf April tot einde Juli bij Cyrille Vermeersch-De Brouwer, Watou. IBBBBBBHBBBBBBBBBBBBBBBBHBBBBS NIEUWS OVER DE HOP. BOHEMEN. Stdert een maand blijft de markt steeds kalm, met behouden prijzen, voor prima hop, 600 tot G5G kro nen vcor middelbare soorten van Saaz 50 tot 650 kronen voor Daubaër hop, 200 tot 250 kronen. In de algemeene vergadericg van het Saazer Hopverbond, den 27 April, heb ben Tsjeeksche Kamerleden verklaard dat de Duitsche Ministers Schieleen Hermes aan de Duitsche hopplanters beloofd heb ben de tolrechten op vreemde hop, name lijk op de Belgische, Boheemsche en Fransche hop, met 50 mark te verhoogen. BEIEREN. Op de markt te Nurn- berg wil het maar niet vlotten. Berghop noteert le kwal. 50-60 m.;. 2e kwal. 35- 45 m.; 3e kwal. 15 tot 30 m. ENGELAND. Volgens de Ken- tisclie weekbladen hebben de Engelsche brouwers verleden winter meer hop aan gekocht in Engeland dan naar gewoonte, en toch blijft er nog een derde van den hopoogst onverkocht. Om reden van het deficiet op de Rijks begrooting zal de Regeering al de inkom sten nog een jaar behouden. Sedert 1 September 1929 tot half April 1930 kwamen er in Engeland uit Belgie 1988 balen uit Frankrijk 59 balen uit Bohemen en uit DuiUchknid 1945 balten uit Polen 20 uk Canada 8304 balen uit Australe 501 balen; uit de Vereenigde Staten 6831 balen. Alzoo. is de invoer voor het gewas 1929 een derde minder dan voor het gewas 1928 DAMEN! Voor uw Corset of Ceinture, vraagt het merk D. W. De nieuwste modellen. BBBBBBBBBBBBSBaBBBBBBBBBBBBSBB Van en met 1 Mei werd een telefoon- middenkantoor te Watou in dienst ge steld. Diensttijd Op de werkdagen van 7 tot 21 uur. Op Zon- en erkende feestdagen van 9 tot 11 en van i5 tot 17 uur mEBBBBBBBBBBBBBlBBBBBBBBBBBBB In het dorpje Cuprja, Tcheko Slowa- kië, was het kermisfeest Vrijdag avond volop aan den gang, toen er eensklaps vuurschoten gelost werden op de dans- plaats, zoodat de dansers in paniek weg vluchtten. Vijf personen, waaronder eene vrouw, werden gedood en zes anderen erg ge kwetst. De oorzaken van dezen Taffen moordaanslag, alsook de daders zijn on bekend. AUTOSCHOOL VAN GENT Hoofdzetel: GENT, Mirystraat, 19 Bijhuis: KORT RIJK, Gentschensteenweg, SI THEORIE - PRAKTIJK LESSEN OP DEN AUTO ZELF RIJOEFENINGEN Gemak van betaling t-t Raningha. Pypegazle Kermis. Heden Zondag te 4 ure, velokoers. 's Avonds bolling en op Maandag 5 Mei, groote prijskaarting voor alle liefhebbers. We verwachten veel volk. Holiebeke Guido Gezelledag. Feestdag der Boerinnegilde. 's Morgens 11. Mis en algemeene communie. :n Echt Kristen-Vlaamsch feest dus 's Namiddags feestzitting. Talrijk wa ren de leden in de zaal met 'n tinteling van kleuren. Eerst 'n gebed tot zielelafenis der Zus ter van E. H. Proost. Dan komt Juffer Rosseel aan het woord 'n Flinke - diep gestudeerde - boeiende litteraire en streelecde rede. Zij heeft Gszelle als met 'n penseel zoo juist afge schilderd als Priester-dichter die met zijn machtig-passend woord ons allen doet meê ónderen. Door haar fijne manier van voordragen heeft ze ons door verzen aangetoond hoe dichter Gezelle minde de bloemen - planten - vogels - wind - storm. Het klonk zóó streelend O truischen van het ranke riet Het pakte zóó diep dat klaaglied dat Juffer Rosseel met gepaste stemme en mimiek zoo trouwe en lijdend weergaf Gezelle schretf echt Vlaamsch en zuiver Vlaamsche taal Hij diende zijn God en zijnVolk Gezelle zag zijne stoere Vlaam sche werkers vol vertrouwen voor zich uit, toen hij zong Men zegt dat 't Vlaamsch te niet zal gaan 7 En zal Madame Geo Devisscher dankte in al ler naam Juffer Rosseel, om haar prach tige voordracht Langdurend applaus Meester Geo gaf 'n uitvoering van Ge zelle-lied er en. Daarna gaf hij 'n reeks Oude en Moderne Vlaamsche Minnelie deren ten gehoore. Volgde 'n lekker eetmaal dat zich sma ken liet. Daarna perelde de wijn in de glazen met dessert. Tot slot 'n Kosteloo- ze Tombola, schoone en nuttige prijzen. 'n Mooi geitje huppelde rond de zaal Het lot viel en het beestje kreeg 'n nieuwe meesteres, Adrienne Werd er gela chen 11... sssst'nSurprise. De moeite weerd, 2ulle 'n Reis naar Lour des-Frankrijk Wie geeft dien rijken prijs E. H. Pastor Hinnekens, de Proost! Duizendmaal dank in allernaam De goe de Herder wil zijn Parochianen den weg naar Onze Vrouwe van Lourdes leeren kennen En... wie was de gelukzak? Vrouw Cyr. Verkindt Iedereen juichte toe Juffers Maria Alleweireld en Elodie Odent werden gekozen in het Bes'uuren beschonken dat met 'n goeie fiesch wijn en dessert. Zóó eindigde dit prachtig feest met Bondslied - zang en klank en veel plezier Doet zoo voort, Vlaamsche vrouwen Wie zou zich dat berouwen Viert feest in eer en deugd Dat is Vlaamsche vreugd GEO. Kroostrijke gezinnen. Zondag, na de Hoogmis, stichting van den Bond. Ouders, op postHoudt uw kroost in eere Verdedigt uw belangen Wavslgftsm. Diefte. Toen Zondag morgen de vlashandelaar Julien Desmedt, wonende gehuchle Ellenhoek, zijne hennen wilde te eten brengen, stelde hij vast dat deze in den nacht van Zater dag tot Zondag gestolen waren. Het hok staat tegen de vlasschuur, palende langs achter aan de woning. De dieven konden alzoo gemakkelijk, zonder gezien of ge hoord te worden, in het hok komen. Klacht is ingediend en men heeft vermoedens. Deerlijk. Motor-ongeluk. Tij dens een rij wiel koers, te Deerlijk, deed er zich een erg moto-ongeluk voor, aan de grensscheiding Deerlijk-Vichte. Een motorfietser kwam in botsing met een stilstaanden motor, kantelde en wierp vier personen omver. Allen werden ge kwetst. De motorfietser zelf werd gewone aan het gelaat. Waesï©n. Ongeval. Verleden Zondag kwam H. V., Woestensche moto rijder met als reisgezel L. achter zich, uit Watou in de richting van Poperinghe. Gekomen aan de brug wilde hij een fietser voorrijden, met het ongelukkig gevolg dat een erge aanrijding plaats greep. De wielrijder T. werd met een schedelbreuk opgenomen en hier doet het de ronde dat hij aan de gevolgen in een verpleeghuis te Poperinghe overleden is, hij is vader van vier kinderen. L. sprong en viel ten gronde en kwam minst bezeerd er van tusschen. H. V. botste tegen een paal en brak zich een voorarm en bekwam nog een aantal schrammen. Het gerecht zoekt nu mar de verantwoordelijkheid van den daad. Ons voorgegaan. Toen we voor een paar jaren de benoeming van E. H. Top als pastoor te Zuidschoote vernamen, steeg de vreugde der Woestennaren ten ZATERDAS 10 MES 1930 om 8 uur stipt onder de Reglementen van B. B. B. ingericht door Promoter Decoene Sporting-Club Vlamertinghe. in de Zaal Café Beige bij Maurice Deman, Ypersteenweg Prijzen der Plaatsen Ring 10 1 Eerste 7.50 fr. - Volksplaatsen 5 tr. Voorbehouden 12 50 fr. Bond der Kroostrijke Gezinnen Uitmuntende mest voor alle teelten. 15.5 stikstof ongeveer 28 Kalk (over eenkomende met 50 °/o Kool zure kalk) Zeer goede Dekmest. Uitslag van den Buitengewonen Prijskamp voor gehouden te Yper, den 29 April 1930. geschikt voor alle planten waarvan de groei moet aan gewakkerd worden. REEKS A. - ROOD VLAAMSCH RAS. le Prijskamp. - Stieren zonder tanden. 1' Pr., g. eerem., 100 fr.V.d.bussche, Haringhe 2° Pr., z. eerem., 80 fr.: Vermeersch, Elverd. 3' Pr., b. eerem., 70 fr.Vandamme, Brielen 4' Pr., b. eerem., 60 fr.Claeys, Vlamertinghe 5" Pr., b. eerem., 50 fr.Quaeghebeur, Pop. 6" Pr., b. eerem., 40 fr.Vanoverberghe, Yper 2" Prijskamp. - Stieren met 2 tanden. 1" Pr., g. eerem., 125 fr.: Vandoolaeghe, St Jan 2° Pr., z. eerem., 100 fr.Monkerhey, Dickeb. 3° Pr., b. eerem., 75 fr.Dujardin, Nederwaast. 3* Prijskamp. - Stieren met 4 tot 6 tanden. 1'' Pr., g. eerem., 200 fr.V.d.berghe, Oost-Vl. 2'' Pr., z. eerem., 150 fr.V.d.bussche. Haringhe 3" Pr., b. eerem., 100 fr.: Depoorter, Passchend. 4$ Pr., b. eerem., 75 fr.Vandepitte, Zillebeke 5e Pr,, b. eerem., 50 fr.Stubbe, Elverdinghe 4° Prijskamp. - Vaarzen zonder tanden. 1° Pr., g. eerem., 50 fr.V.d.bussche, Haringhe 2' Pr., z. eerem., 50 fr.Bostyn H., Yper. 3e Pr., b. eerem., 40 fr.Dequeker Wed., Pop. 4" Pr., b. eerem., 30 fr.idem. 5" Pr., b. eerem., 25 fr.idem. 6' Pr., b. eerem., 20 fr.Verplancke, Boesinghe 5' Prijskamp. - Vaarzen met 2 tanden. 1° Pr., g. eerem., 80 fr.: V.d.bussche, Haringhe 2' Pr., z. eerem., 70 fr.: V.d.bussche, Haringhe 3' Pr., b. eerem., 60 fr.Steelandt, Vlamert. 4" Pr., b. eerem., 50 fr,: V.d.bussche, Haringhe 5' Pr., b. eerem., 40 fr.Decroos, Öost-Vleteren 6« Pr., b. eerem., 30 fr.Vandaele J., Haringhe 7'' Pr., b. eerem., 20 fr.Derycke C., Vlamert. 6" Prijskamp. - Vaarzen met 4 of 6 tanden. 1" Pr., g. eerem., 130 fr.: Dequeker Wed., Pop. 2" Pr., z. eerem., 100 fr.: Vandaele J., Haringhe 3''Pr., b. eerem., 80 fr.Lazeure L., Haringhe. 4" Pr., b. eerem., 70 fr.V.d.bussche, Haringhe 5e Pr., b. eerem., 60 fr.idem. 6" Pr., b. eerem., 50 fr.Verplancke, Boesinghe 7"' Pr., b. eerem., 40 fr.Debionde, Langem. 7" Prijskamp. - Melkkoeien. 1'Pr., g. eerem., 150 fr.: Maes M., Haringhe 2" Pr., z. eerem., 125 fr.idem. 3P Pr., b. eerem., 100 fr.V.d.bussche, Har. 4'Pr., b. eerem., 90 fr.Dequeker Wed., Pop. 5° Pr., b. eerem., 80 fr.idem. 6'Pr., b. eerem., 70 fr.Decroos J., Oost-Vl. 7' Pr., b. eerem., 60 fr.V.d.bussche, Har. 8'' Pr., b. eerem., 50 fr.idem. 9" Pr., b. eerem., 40 fr.: Lazeure L., Haringhe 10" Pr., b. eerem., 30 fr.Steelandt, Vlam. 11" Pr., b. eerem., 30 fr.Maes M., Haringne 12e Pr., b. eerem., 30 fr.Dequeker Wed., Pop. 13" Pr., b. eerem., 30fr.:Phlypo Kin., Lang. 14" Pr., b. eerem., 30 fr.Steelandt, Vlamert. 15" Pr., b. eerem., 30 fr.idem. 8" Prijsk. - Talrijkste en eenvormigste loten. 1" Pr., g. eerem., 250 fr.Maes M., Haringhe 2" Pr., z. eerem., 200 fr.V.d.bussche, Haringhe 3" Pr., b. eerem., 150 fr.Dequeker Wed., Pop. 4" Pr., b. eerem., 100 fr.Debionde, Langem. 5" Pr., b. eerem., 75 fr.Steelandt E., Vlam. REEKS B. - ANDERE RASSEN. 1" Prijskamp. - Vaarzen met 4 of 6 tanden. 1" Pr., g. eerem., 100 fr.: Niet toegekend 2" Pr., z. eerem., 75 fr.Catteeuw Wed. Ren. 3" Pr., b. eerem., 60fr.:Donck Cyriel, Yper. 4" Pr., b. eerem,, 45 fr.Niet toegekend. 5" Pr., b. eerem., 40 fr.Dujardin, Neerwaast- 2" Prijskamp. - Melkkoeien. 1" Pr., g. eerem., 150 fr.Andries R., Yper. 2" Pr., z. eerem., 125'fr.: Dequeker Wed., Pop. 3" Pr., b. eerem., 100 fr.: Niet toegekend. 4" Pr., b. eerem., 85 fr.: 5" Pr., b. eerem., 70 fr.Durnez, Zonnebeke 6" Pr., b. eerem., 60 fr.Vanoverberghe, Yper 7" Pr., b. eerem., 50 fr.: Bostyn Kinders, Yper 8" Pr., b. eerem., 40 fr.Verbrigghe, St Jan Zeer voordeeligen prijs Een goed gebruik der mest stoffen vermeerdert den oogst Voor aankoop van IyALK- SALPETER IG zich wenden tot den lokalen handel. TEN VOORDEELE VAN DE WEEZEN. Donderdag aanstaande, 8 Mei, om 8 ure 's avonds in 't Palace Theater luisterlijke opvoering door de Duinenkerels van Adin- kerke van 't reuzensukses van onzen tijd blijspel in 3 bedrijven van Jos. Janssen, onder de kundige leiding van den schrijver. Het Tooneel- schrijft: Met voorliefde heeft de auteur van «Detn) Wonderdoktoorzijn West-Vlaam- sche geestigaards geteekend in hun uilen spiegelachtige belustheid op snakerijen, en hun neiging om elkaar, doch veel liever nog een vreemde, in 't ootje te nemen, in hun geneigdheid tot het ten beste geven van wat levensfilosofie L. M. Verder nog lezen wij: We herinneren ons niet, dat een nieuw Vlaamsch werk ooit een zoo triomfantelijk onthaal in onzen Koninklijken Nederland- sche -Schouwburg is te beurt gevallen, als deze Wondcrdoktoorvan den Heer Jos. Janssen, den stillen, bescheiden werker uit Adiilkerke. Verder nog: Aan het groote publiek werd de naam bekend gemaakt van een schrijver, wien alle roemzucht vreemd bleef, die alle recla me versmaadde en niet beschikte over eeni- gen steun: Jos. Janssen. In zijn talent en in zijn werklust durven we betrouwen stellen. Verder nogZijn Wonderdoktoor heeft Janssen bevolkt met een keur van landsche typen, zoodat elk tafereel, op zich-zelf be schouwd, voorkomt als een genre-schilde rijtje naar den trant onzer oude meesters. Verder nog: Het publiek heeft gecon stateerd, dat er nu eindelijk een schrijver gekomen was, die alle kunstmatigheid ver wierp en den moed had geheel zichzelf te zijn. Ada de Lecrys-Goedvriend schrijft: Ik wenschte ook nog, dat onze Hollandsche auteurs van blijspelen en drama's zooveel sproedelend leven in hun werk te bewaren, wisten als de schepper van den Wonder doktoor Wat is Vlaanderen toch rijk aan schoonheid en scheppingskracht! La Flandre Maritimeschrijft: «Alwie liefhebber is van tooneel voor het leven en. de beweging dat het verbeeldt, zal zonder voorbehoud dit klein meesterstuk bewonderen dat een man van 'T ONZENT, aan de dure levensschool gevormd, aan 't publiek komt aan te bieden met een bijval dat een triomf evenaart. Kan betere reclame voor De Wondcr doktoor bestaan dan dergelijke aanhalin gen? Dat dezen die verlangen dit spel te zien zich spoeden om hun kaarten te nemen. Gebruikt Chicorei WYPELIER-TAFFIN 't is de beste. GEMEENTE VLAMERTINGHE. VELOKOERSEN Zondag 11 Mei: Koers voor Beginnelin gen, 1000 fr. prijzen. Maandag 12 Mei: Koers voor Parochia nen, 250 fr. prijzen in verschillige premien. Inschrijving bij Molbrouck Gustaaf. - Aan zet bij Huyghe Marcel. - Aankomst bij Van- lede Hector. - Prijsdeeling bij Barbry Henri. Namens het Bestuur: Sporty-Club, Vlam.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 11