6 Mas-Car I DE POPERINGHENAARa Bl. 3. 1-6-1930. Nr 22. CALNITRO IG CALNITRO IG CALNITRO IG VLAMERTINGHE. Gemeente krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zekerste geldplaatsingen. Recht- streeksche agent: Jer. Dehaeck. Thielt. Begin van brand op den Halletoren. - Maandag avond is er een begin van brand ontstaan in een zijgevel van den Halletoren, voorloopie bewoond door twee daklooze gezinnen, Sanders en Va hecke. In het deel bewoond door dit laatste gezin was het vuur ontstaan. De arms lieden vluchtten in nachtgewaad, terwijl de kinderen door geburen werden bueten gebracht. Gelukkig kon het vuur spoedig uitgedoofd worden, doch de in boedel van het gezin Vanhecke is nage noeg opgebrand. Wou men.—Boerenbond.Gp Zon dag 1 Juni gaat onze gilde met harejeugd- afdeeling het vlaggefeest van Noorschote bijwonen. Bijeenkomst in 't lokaal. Ver trek per fiets om 1 uur. Ons nummer in den stoet is 28. Allen op post Bisseghem. Auto tegen veto- riydsterZaterdag namiddag kwam de genaamde Cecile Vercouter, van Deer lijk, ,per rijwiel gereden langs de groote Daan Kortrijk-Meenen. Gekomen aan het gevaarlijk kruispunt der Gulleghem- straat, werd de wielrijdster aangereden door den auto van heer David, wonende in de Langestraat, te Oostende. De auto mobiliste stopte dadelijk. Het slachtoffer werd in een huis gedragen, waar een bij geroepen geneesheer vaststelde, dat het vrouwspersoon gelukkig, maar lichte kneuzingen bekomen had. Haar rijwiel was gansch ontredderd. Een onderzoek werd ingesteld, om de verantwoordelijk heid na te gaan. REISBUREAU ERN. CLAES Afschuwelijk Tooueel te Dadizeele Verdelging der mannelijke en wilde hopplanten Voorde Duivenliefhebbers en Handboojschutters ERG AUTO-ONGELUK TE KAMERRIJK GEBOUW INGESTORT TE NEW-YORK VLIEGTUIG VALT OP EEN GROEP KINDEREN AUTO BOTST TEGEN EEN BOOM NOG STEEDS REGEN TE VERWACHTEN DRAMATISCHE BRAND TE NEW-YORK BRAND TE TOERKONJE BRANDKASTEN - PLUNDERAARS TE BRUSSEL na GERECHTSZAKEN HIER EN DAAR. Tuchtkam?r der Notaris seri Arrondissement Yper, 1930-1931. Voorzitter M. E. Fancayseele, Po peringhe. Sjmdic M. V. Pieters, Renin- ghe. Verslaggever M. P. De Simpel, Waesten. Schrijver: M. A. Van der Meersch, Yper. Schatbewaarder M. M. Van Issacker, Hooglede. Leden M. J. Boucquey, Poperinghe en M. P. Degry- se, Becelaere- In steê en dorp, in burcht en kluts Bij groot en klein, bij man en vrouw, Door oud en jong, in ieder huis Een kreet: We zijn Jacobs getrouw! Zij het in de woning van werkman of kasteelheer, Suikerij F. C. Jacobs wordt overal geëerd, geprezen, ge- ëischt. EERETEEKENS. ROUWBERICHTEN BEDANKING. EEN KERKVOOGD OVERLEDEN KARD. LUfON OVERLEDEN Voetbal. Wielrijden. Uitslagen van Donderdag. Wielrijden. Roeien. Zondag 15 Juni CHRISTEN MIDDENSTAND Poperinghe. AUTOSCHOOL VAN GENT PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zeer goede Dekmest. Zeer voordeeligen prijs Een goed gebruik der mest stoffen vermeerdert den oogst PURGATINE Proven. Marcel Demaerel laat weten dat hij hem komt te stellen als Bakker en Pasteibakker. Bij hem te ver krijgen alle slag van taarten en rijngebak. eene helft der stikstof onder nitrieken vorm en de andere helft onder ammoniakalen vorm. Daarbij bevat nog ongeveer 35 °Jo koolzure kalk. wordt aanbevolen voor bo venbemesting. is gekorreld, dus ge makkelijk goedkoop. strooibaar Meensn. Velodiejte. De ge naamde Josef Vanhee, metsersbaas, wo nende Wervickstraat, plaatste zijn velo aan de deur eener woning der Ypërstraat. Nauwelijks was hij binnen of hij keerde terug en zijn rijwiel was reeds verdwenen. Een bewijs dat de dief op loer stond. Houthem-bij-Komeo. H. KindschhtidOp Zondag 1 Juni om 4.30 u. 's namiddags, zal in de zaal der Patronage het prachtig feest der H. Kindschheid plaats hebben. De stukken worden opgevoerd door de kinderen van beide scholen. Al de inwoners, maar vooral de ouders, worden tot het feest uitgenoodigd. Worden ook uitgenodigd, de school- kiaders der omliggende gemeenten, die eeaig belang in het feest zouden kunnen stellen De toegang der zaal is kosteloes. Indien gij hoest, zoek geen 36 genees middelen: alleen de Pectoral Dupuis zal U ontlasten en genezen. - 6 £r. de doos. Te verkrijgen bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Meulabske. Gevallen. Zater dagnamiddag bracht de knaap Josef Van- hollebeke, per velo, een bezoek aan zijne tante. Eensklaps gleed de jongen uit en viel op de straatsteenen. Hij werd met gebroken arm opgenomen. Een genees heer, onmiddelijk ter plaatse geroepen, diende hem de noodige zorgen toe Kortrijk. Plechtige inhuldiging. —Z E. Heer Kanunik Camerlynck wordt hier als Deken plechtig ingehuldigd op Woensdag 11 Juni a. s. De liturgische aanstelling zal gedaan worden door Mgr Lamiroy, hulpbisschop van Brugge. Lophem. Wielrijdsler veronge lukt. Op den Tourhoutschensteenweg is Zaterdag een erg ongeluk gebeurd. De vrouw De Vriese, van St Micoiels, kwam per rijwiel uit eenen zijweg gereden op het oogenbiik dat een wagen met boomen voorbijreed. Zij had gewis niet gezien dat een auto Jen wagen voorbijstak. De vrouw werd gevat en eenige meters mee gesleurd de auto voe. der stopte zoo ge weldig dat zijne achterbanden sprongen. Het slachtoffer werd met gebroken rug graat en wonde aan den schedel opgeno men en naar het St Janshospitaal overge bracht. Haar toestand is ernstig. De auto behoort toe aan 'de abdij van Zevenker ken. Een onderzoek is icgesteld. Vladsloo. Auto-ongeval. De handelaar heer Sevenant, woonachtig te Handzaeme, kwam rond 18 ure, des avonds met zijn auto huiswaarts gereden toen opeens het stuur slecht fungeerde waardoor de auto op een boom botste. De geleider werd 3 meter ver door de open gevlogen deur van den auto op een aard appelveld geworpen. Het slachtoffer was een der armen in drie plaatsen gebroken en kloegover inwendige pijnen. Hij werd per auto naar eene kliniek overgebracht. Baveran a Leie.Wonderbare genezing te Lourdes. -- Juffer Odile Van den Driessche, van Staceghem (Harel'oe- ke) welke hier boekhoudster is bij de firma Schotte en Byttebier, leed sinds haar II jaar, aan verzwakking der beenen die zij behouden had uit een groote ziekte. Zulks verplichte haar altijd hooge schoe nen te dragen met ijzers die hare beenen «inschroefden en zoo kon zij hoewel ge brekkig toch gaan. Zij was door alle ge- neesheeren en specialisten als ongenees baar verklaard. Zij is nu met de laatste bedevaart van Kortrijk naar het verre Lourdes vertrokken. Wanneer zij Zon dag laatst in het bad, gevoelde zij een zekere gewaarwording, en een zoete inge ving zeide Gij zijt genezen. En waarlijk zij kon blootsvoets gaan. wat haar voor heen onmogelijk was Eenieder hier in de omgeving is verwonderd haar nu te zien gaan met kloefen of sloefen. Dr IJzenbaert H., van Deerlijk, welke haar en haar toestand goed kende, heeft haar hier onderzocht, en verklaarde dat het wel degelijk een mirakel is. te danken aan de genade van Onze goede Moeder Maria. Vliegen vangers in U Groot BIJ in 't Klein SANSEN-VANNESTE Gasthuisstraat - 15 - Poperinghe Mariakerke. Auto-ongeluk. Op net gehucht Drie Torens» te Ma- riakerke, is de auto, bestuurd door M. August Van Hauter, van Mariakerke, te 11 u. 3o' Woensdagavond, door het sprin gen van een band in de vaart gereden. M. Van Hauter kon, niettegenstaande hij gekwetst was aan het hoofd, zwem mend den oever bereiken. Donderdagavond heeft men de auto uit het kanaal opgetrokken. Bixschofe. Al de leden onzer Boerengiiae zijn verwacht heden Zondag te Noordschote, ter gelegenheid van het Vlaggefeest. 't Begint te t uur zomer uur. Dus vergadering te uur. In den stoet hebben we nr 8 Bixschote gaat geern naar Noordschote 't zijn altijd beste geburen geweest. En Noordschote ontvangt goed zijn volk. Daarbij, weet ge waar onze bijeenkomstplaats is, en plaats voor velo's. In de herberg De Leute Waar kunnen we beter zijn in 't leven dan in de leute Ja! Zondag is de leute te Noordschote. Gulleghem. Aangehouden. De burgemeester Evarist Van Ooteghem, die in Februari laatst zijn gemeente ont vlucht was met aanzienlijke geldsom men, heeft zich Vrijdag morgen in de gendarmerie van Kortrijk gevangen ge geven. Korte Gasthuisstr. - 21 - Antwerpen Telefoon: 24269. Parijs en Versailles: 31 Mei, 5 Juli, 9 Augustus. Lourdes en de Pyreneeën: 5 en 24 Juni, 3 en 15 Juli. Excurtie in Autocar naar de Kastee- len van de Loire: 21 Juni, 19 Juli. Vraagt programma met inlichtingen. WAAROM De alcohol is zeer schadelijk in de kinderjaren. De kinderen moeten dus onder geen enkelen vorm alcohol nemen. Waarom i°) Omdat zij er geen goesting naartoe hebben, de goesting komt enkel door de gewoonte. 2°) Het regelmatig gebruik van alco hol belet hun verstandelijke en lichame lijke ontwikkeling. 3°) Hun eetlust vermindert erdoor, een eetlust die hun zoo noodig is, om een voldoende voeding te hebben. Gheluvelt. Doodelijk Ongeval. Maandag avond om 6 ure. kwam al hier langs de groote baan gereden, Dhellem Altons, 23 jaar, ongehuwd. Aan het kantientje kwam een auto aan gereden die een anderen wilde overste ken, doch hij wierp den jongen om meh het ongelukkig gevolg dat deze liggen bleef. De bijgeroepen geneesheer be- -statigde dat de schedel gebroken was. Daarenboven had de verongelukte eene groote wonde aan het hoofd en een öpenbreuk van het rechter been. Hij werd na eene eerste verzorging naar het hospitaal van Yper overgevoerd. Zijn toestand is zorgwekkend, doch men hoopt hem te redden. West-Nieuwkerke. Erge val. Maandag avond, om 8 ure, kwam de genaamde Victor Coppenolle, oud 17 ja ren, woonachtig te West-Nieuwkerke, met zijn velo van zijn werk te Armen- tiers. Hoe het kwam valt moeilijk te zeggen, doch de jongen viel zoo onge lukkig, dat hij bewusteloos bleef liggen. Dadelijk werd hij naar het hospitaal van Yper overgebracht. AI is de kwetsuur erg toch hoopt men hem te redden. Gebruikt -Cfaicorei WYPELIER-TAFFIN 't is de beste. Wevelghem.— Moordpoging. Dinsdag morgen rond 4 ys .ure verliet landbouwer Jule6 Verbrugge, wonend Molenhoek, gehucht Koorskapel te We velghem, zijn hoeve. Zijn vrouw, Rachel Delaere, geboren te Cuerne den 11 No vember 1891, werd binst zijn afwezigheid in den koestal aangevallen door den dienstknecht Karei Van Ackere, geboren te Olsene den i5 Februari 1872 en laatst gewoond hebbend te Bisseghem. De schurk sloeg de vrouw vreeselijk en dreig de haar met een riek te steken, doch vluchtte ten slotte op het hulpgeroep van zijn slachtoffer. Ten 10 Vure werd Van Ackere aangehouden ineen herberg. Men heeft hem opgesloten. De toestand der vrouw is niet levensgevaarlijk. Oastcamp. Smartelijk ongeval. Maandag deed zich een smartelijk ongeval voor, in de statie alhier. K. Vin- devogel, statiewerkman, wilde op een voortrijdenden goederentrein stappen, om er nog een pakje op te werpen. Ongeluk kig deed hij een misstap en viel. Hem werd een been gebroken, ook de knie schijf werd ontwricht hij werd spoedig naar het hospitaal van Gent overgebracht. Foelcapslle. Zondag laatst heeft ons muziekkorps, vergezeld van zijne eereleden, het invaliedenfeest te Yper bijgewoond. Ze gingen fier in stoet, de jonge mannen, op stap en maat en al spelen hunne schoonste nummers. Op de kiosk werden er een paar stukken uitgevoerd, onder de leiding van hun wakkere meester Carette. Na den lot en dank aan onze jonge maat schappij, uitgesproken door mijnheer D'Hu vettere, afgevaardigde van het stads bestuur, werd de eerste en scnoone her innering smedali'e overhandigd aan den Heer Voorzitter H. Couitens. Alle maatschappijen hebben hunne vlagge. Waarom zou eronzemuziek maat schappij geen kunnen hebben i Alio, aan 't werk... wat een andere kan kunnen wij ook Besten danken een bloemtje voor onze ieverige muziekanten en leden en tot 't naaste keer. DAMEN! Voor uw Corset of Ceinture, vraagt het merk D. W. De nieuwste modellen. EEN VROUW VERMOORDT HAAR MAN MET EEN KAPMES In den nacht van Woensdag op Don derdag heeft er zich een vreeselijk drama afgespeeld te Dadizeele, onder volgende omstandigheden Omstreeks 4 ure, Donderdagochtend, kwam een vrouw, haveloos gekleed en op haar sokken, ter rijkswacht te Ledeghem en zegde er, dat ze haar man had ver moord. Ziehier het verhaal dat ze aan de rijkswacffiers gaf Ik heet Justine Merckx, geboren te Wiese, den 14 Oogst 1900, echtgenoote van H. Ne>seiy, 30-jaar, wonende Keten straat, te Daaizeele. Woensdagavond omstreeks 9 u kwam ik van mija werk thuis. Mijn man die zich reeds verscheidene dagen aan den drank overgaf, zat di onken in de keuken. Spoe dig ontstord er twist. De woesteling gteep een hamer en wilde m i daarmede mishan delen Ik kon hem ontspringen. Hij nam dan zijn scheermes en zegde dat hij mij het hoofd ging afsnijden. Dood van schrik liep ik langs achter buiten en vluchtte het veld in. Ons huis is een kleine noodwo ning, die gansch alleen staat in het veld. Omstreeks middernacht kwam ik terug haalde een kapmes, achter in een kot, en verstopte het achter mijn rug. Ik kwam dan terug en klopte op de voordeur. De man deed de deur open. Op hetzelfde oogenbiik kreeg hij een geweldigen slag op het hoofd en struikelde ten gronde. Ik gaf hem nog twee slagen, greep hem dan bij de beenen en sleurde hem binnen Daar lag hij in zijn bloed te spartelen. Blind van woede sloeg ik toen wel een tiental keeren, tot hij geen eeken van le ven meer gaf Ik nam dan de vlucht, het wapen meenemende en liet het achter op het gehucht het Peerdeken en ben dan naar hier gekomen. De vrouw werd aangehouden en een onderzoek ingesteld. Het slachtoffer lag op den rug voor de stoof in de kleine woonicamer. Het was gansch bebloed, vreeselijk verminkt en ontkennelijk. Het huis was gansch met bloed besmeurd. Buiten vóór de deur was de grond ook met bloed doordrenkt en de deur geverfd. Na het onderzoek heeft de gendarmerie het parket van Kortrijk verwittigd. Gebruikt Chieorei WYPELIER-TAFFIN 't is de beste. De Heer Minister van Landbouw ver zoekt ons Gemeentebestuur bij plakbrief, door Hem aan ons Bestuur gezonden, aan de belanghebbenden ter kennis te brengen dat, krachtens K. B. van 5 Augusti 1926, de verdelging der manne lijke hopplanten verplichtend is in al de gemeenten, waar hop verbouwd wordt. Voor de rechterlijke arrondissementen Veurne en Yper is er nochtans eene uit zondering, waarbij voorloopig geduld wordt ééne enkele mannelijke hopplant te laten bestaan op een hopakker van minstens 1.200 staken of leidraden, twee mannelijke hopplanten op een hopakker van minstens 2.700 staken of leidraden, drie mannelijke hopplanten op een hop akker van ten minste 4.000 staken of lei draden, vier mannelijke hopplanten op een hopakker van ten minste 6 000 sta ken of leidraden. De mannelijke hopplanten, waarvan hierboven spraak, moeten staan in de buitenrij van den leidraad, die den Zui- der-, Zuid-Wester-, of Westerzoom van den hopakker vormt, en mogen slechts aan èén enkele staak of leidraad vastge maakt zijn. De verdelging geschiedt ten gunstig- sten tusschen i5 Mei en i5 Juni. De verdelging der wilde hoppetelin- gen, mannelijke of vrouwelijke, moet ten allen tijde geschieden. De overtreders van de voormelde be schikkingen zullen voor de rechtbanken vervolgd worden. Het Parlement heeft de volledige af schaffing goedgekeurd van de taksen op de prijzen inzake dui venprijskampen, wanneer deze prijzen gewonnen worden op Zon- en feestdagen en officieele ker misdagen. De prijzen, gewonnen op werkdagen en in verdubbeling, blijven getakseerd. We zijn er in gelukt, de taks op den ring aan 1 fr. te behouden. Worden van taks vrijgesteld: volks spelen, w. o. de handboogschietingen, kaartingen, enz., waarbij slechts word n geheven inschrijvings- of deelnemings rechten, verdeeld onder rorm van prijzen of besteed aan de gewone inrichtingskos ten, in zooverre, het gezamenlijk bedrag dezer rechten per dag en per persoon geen 50 fr. te boven gaan op Zon- of wettelijke feestdagen, en geen 30 fr. op andereda gen. We bieden onze gelukwenschen aan al- sle belanghebbenden, inzonderheid aan I onze vrienden de duivenliefhebbers omdat j ze hunne pogingen met gunstigen uitslag bekroond zien. DHAVE en ALLEWAERT, Volksvertegenwoordigers. Maandag is een autobus, die werklie den vervoerde, door een verxeerd manieu- ver op een vo.tweg gereden en vervol gens terecht gekomen op den gevel eener wontng Twintig arbeiders werden daarbij ge wond, waaronder verscheidene zeer erg. Het tweede verdiep van een in opbouw zijnde huis, in de Westelijke wijk van de stad New-York is ingestort, vijf werklie den werden gedood en vijftien anderen gekwetst. Tijdens een luchtvaartfees ingericht voor de schoolkinderen van Kattowice, is een vliegtuig na een looping op een groep kinderen gevallen. Twee dezer werden edood en eenige anderen erg gekwetst. De loods van het toestel is op den slag dood gebleven. Rond 10 ure 's avonds is een auto die van Peyrehorade naar Bayonne (Frank rijk reed, tegen een boom gebotst nabij het dorp St Martin de Seignaux. De drie inzittenden werden gedood en de voerder erg gekwetst. Op het weerkundig Instituut te Ukkel vertelt men dat de regenbuien van Zon dagnacht te wijten zijn aan storingen die onze gewesten sedert een week beinvloe- den een depressie die ronddwaalt over Westelijk Europa. Vanaf Zaterdag 1 1 keerde ze uit Zuid-Frank rij ie terug. Thans bevindt ze zich over Denemarken. De toestand is zeer onzeker en nog on vast. De huidige regenperiode zal nog wel enkele dagen voortduren met enkele poo^nschoon weder, doch ook met ge vaar van onweder. Er zijn hoegenaamd geen aanwijzingen voor vast zonnig we der, zoodat we maar op hoop moeten leven. In de villa van den gekenden financier TyDg, van Xew-Y~ork, is 's nachts een hevige brand ontstaan. De leden der familie en 10 genoodigdi n moesten door het venster van het eerste verdiep sprin gen om aan de vlammen te ontkomen Mad. Tyng en verscheidene andere personen werden erg verbrand. Eene kamermeid is door verstikking bezweken. Te Toerkonje brak, rond 514 uur 's morgens, brand uit in een katoenspince rij, waarschijnlijk tengevolge eener kort sluiting. De pompiers hebben vier uren moeten werken om het vuur meester te geraken De aangerichte schade wordt op 1 1 "2 miljoen frank geraamd. Naar verze kerd wordt, zal het personeel niet moeten verletten. Wanneer de kassier van de lokalen van het Verkoophuis der Beurs, Anspachlaan, Brussel, Zaterdagochtend in zijn bureau kwam, stelde hij vast dat er dieven bin nengebroken waren tijdens den nacht. Vastgesteld werd, dat de dieven een brandkoffer hadden opengebroken en ruim 60 000 fr. in bankbiljetten hadden gestolen. Een schuif, waarin armzalige nikkeltjes van 1 en 2 fr. lagen was te ge meen voor de dieven en... ze lieten dit gerust. Inbraakalaam werd aangeslagen. De politie stelt een onderzoek in. Dinsdag verscheen voor de Kamer van inbeschuldigingstelling an het Hof van Beroep te Gent, de genaamde Alois-Remi Parmentier,* vlasbewerker, geboren te Oost-Rocsebeke den 28 September 1892, echtgenoot Marie Verhaeghe, wonende te Wervick, aangehouden onder betich ting zijne vrouw verscheidene messteken te hebben toegebracht met een broodmes, zoodat zij vier weken in het gasthuis is verzorgd geweest, alsook zijn zoon met h tzelfde wapen te hebben bedreigd De kamer van inbeschuldigingstelling, heef. hem uit dien hoofde verzouden voor het Assisenhof van West-Vlaanderen, onder betichting gepoogd te hebben een doodslag mtt voorbedachten raad te heb ben begaan op den persoon van zijne echtgenoote, alsook op den persoon van zijn zoon Marcel Parmentier. De feiten hebben zich voorgedaan te Wervick op 23 Febvuari 1930 aui Daling de groothandels- prijzen. Er werd reeds op gewezen, dat de groothandelsprijzen in ons land van het indexcijfer 5go in Oktober 1924 gestegen zijn tot 918 in Oktober 192Ö om naderhand geleidelijk te dalen tot 743 in Oktober 1929. Ook in het buitenland stelde men der gelijk verschijnsel vast Daar bedroeg de daling van de groothandelsprijzen Vereenigde Staten 4 t.h. Engeland 5 t.h. Frankrijk 6 t h. Duitschland 4 t.h. Italië 5 t.h. Deze daling zal, naar verwacht wordt, ook een zekeren weerslag uitoefenen op de kleinhandelsprijzen al zal vooral de mededinging op dit gebied den doorslag geven DRINKT Wordën vereerd met De gulden palmen der Kroonorde. M. Veramme, schepene te Póllinchove. De zilveren palmen der Kroonorde. M. H. De JBurghgraeve. schepene te Staden. De guldenmedalie der Kroonorde. MM, E. Butaye, gemeentesecretaris te Bulscamp; JDeconinck, schepene te Elverdmghe A- Monthaye, gemeentesecretaris te Staden. De zilveren medalie der Kroonorde. Mevr. j avid-Cailliau Mathilde, te Veurne. De gulden medalie der Orde van Leopold II. MM.G. Ameloot, schepene te Beve- ren; C. Dambre gemeentesecretaris te Vla- mertinghe; R Dambre, gemeenteontvanger te Kemmel; F. De Bevere, schepen te Be- veren; J Delbecque. schepene te Wulver- ghem; H. Deroo, schepene te Eessen; F. Dochy, schepene te Kemmel; Hi Doom, schepene te Merckem; E. George, gemeen teontvanger te Beveren; E. Gvkierc, ge meenteraadslid te Crombeke; H Lame- rant, schepene te Dickebusch; J. Rouzéè, schepene te Loo: R Vancayzeele, schepene te Watou. Th. Van Epc e. gemeenteontvan ger te Boesinghe; P. Wollaert, grafmaker te Crombeke. De zilveren medalie der Orde van Leo pold II. MM. A. Boussemaere, schepene te Oudecappelle; R. Declerck, gemeente ontvanger te Nieucappelle J. Dochy, schepene te Sint Jan; D. Moeneclaey, sche pene te WulveringhemMej. Irma Cornillie, te Yper: Mevr. Cuvelier-Bernolet Alice, te Yper; M. Léon Marlion, teGheluwe. De bronzen medalie der Orde van Leopold II. Mejuffer Alice Baes, te Pope inghe; Mevrouwen Olivier-Delerue Mariete Nieuw- kerke; Pvne-Waignien Julienne, te Gheluwe; M- Alph Reynaert. te Handzaeme; Mejuffer Agnes Reynaert. te Handzaeme. Wij vernemen met genoegen dat M. JOZEF DE ^VITTE, i> hoedanigheid van Secretaris op Hoog CrmmNsariaat, de medalie van het Nationaal Herstel be komen heeft. Onze beste gelukwenschen. Vrouw Weduwe Loncke en Kinders noodi- gen beleefd vrienden en Kennissen uit tot de PLECHTIGE JAARMIS op Zondag 1 Juni, te 7 uur, m St Janskerk, voor M. EDMOND LONCKE en overleden Kinders. De Kinders Suffys noodigen beleefd Vrien den en Kennissen uit tot de GEZONGENE MIS, op Zondag 1 Juni, te 8 uur in St Ber- tinuskerk, voor hun overleden Ouders M. BENOIT SUFFYS en Huisvrouw Vr. ROSALIE DEBEIR. Vrouw Weduwe Deroo-Clays, Kinders en Familie, noodigen beleefd Vrienden en Ken nissen uit, de BEGRAVING te willen bij wonen op Maandag 2 Juni, te 9 uur, in St Bertinuskerk, van HEER CAMILLE DEROO ...Echtgenoot van VROUW EMMA CLAYS. De Kinders Sohier noodigen beleefd Vrien den en Kennissen uit tot de GEZONGENE MIS, op Maandag 2 Juni. te 9 uur, in Sint Bertinuskerk, voor hun overleden Ouders M. CAMILLE SOHIER en Huisvrouw Vr. EUGENIE TAHON en overleden Kinders. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen de PLECHTIGE JAARMIS te wil- In bijwonen die zal gedaan worden, Maandag 2 Juni, te 9 uur, in O. L. Vrouwkerk, tot lafenis der ziel van GEORGES HAUSPIE en DOCHTER. Van wege de Weduwe en Kinders. Vrouw Weduwe Ch. Reynaert-Thoor en Familie bedanken al de Vrienden en Ken nissen die aanwezig waren in den Lijkdienst en de Begraving van hun overleden Echtge noot en Familielid HEER CHARLES REYNAERT. Heer Jules Tillie en Kinders bedanken hartelijk, Familie, Vrienden en Kennissen om hun aanwezigheid in de Begraving van hunne teergeliefde Echtgenoote en Moeder VROUW LOUISE GESQUIERE. De EERSTE ZESWEKENMIS zal gezongen worden op Maandag 2 Juli, om 9 Vi uur, in St Janskerk. De voormalige Aartsbisschop van Can terbury, Lord Davidson, is overleden in den ouderdom van 83 ja ir Lord Da vidson was een der grootste Kerkdiplo- maten die, buiten deRoomsch-Katho ieke Kerk, van internationale beteekenis zijn geworden. Woensdag morgen is de Aartsbisschop van Reim«, Z E. M^r Lucon overleden in den ouderdom van 88 j jar. 4»OUH«MVBIIIIIiaHMUiHMi&ffnK SPORT UITSLAGEN VAN ZONDAG 25 MEI. De groote match BELGIE FRANKRIJK werd gewonnen door Frankrijk met 2—1. RONDE VAN VLAANDEREN (onafhan kelijke!)). Uitslag 1. Alfons Schepers, op Securitas-Hutchimon, te 4 u. 47 min., de 211 km. in 6 u. 47. \g. Verzin, te 4 u. 40 m. 3o s. 3. Matthys, te 4 11. 5o m. i5 s.4. Peeters op 1 lengte 5. Seghers, op 2 lengten (met gebroken stuur) 6. Malbrecq, op 1 lengte 7. Van Buggen- hout, te 4 u. 54 s. Houyoux, op 1 wiel 9. Dewitte, op 1 2 lengte 10. Tommies, op 1/2 lengte. PARIJS BRUSSEL, (beroepsrijders). Uitslag 1. Mottarp, in 11 u. 27 m. 2. Demuysere, in 11 u 3om.3os.;3. Gys- sels. in n u. 3i m. 25 s 4. Van Rossem, op 1 lengte 5. Rebry. op 1 lengte 6. Wauters, op 1 wiel7. Debusschere, in 11 u. 32 m. 5 s.; 8. J. Aerts, in 11 u. 33 m. 9. Joly, in n u. 34 m. 10. Decroix, in n u. 34 m. 20 s. Luik-Bastemaker-Luik. 1 Buse (Duit- scher)2. Laloup. Ronde van Parijs. 1. Joly (Belg); 2. Pélissier Ch.; 3. Bartheleiny; 4. Le Drogo, 5. Demuyssere. Internationale 8 roeiers Tcrdonck. 1. Hoogeschool, Leuven; 2. Brussel, 3. Antwer pen, 4. Brussel, 5. Parijs, 6. Parijs, 7. C. N. Gent. leriu aSiel Ij k huden Zondag 1 Juni Eerste Tap. c1 In den Ouden Anker bij Weduwe Cappelaere, Hondstraat. Vlamertinghe Grcote Ringsteking. In «De Warande» en in «De Impoten- ten» voor alle liefhebbers. i5o Fr. Prij zen. Inschrijving in «De Warande» bij Ach. Verlinde. Vlamertinghe. Herbergkermis. Bij Felicie Deplacie, Brandhoek. Zondag bi Juni Proven. Groote Velokoers. Voor alle beginnelingen Inschrij ving bij Valere Beun, ter herberg De Sportwereld Reninghelst-Clylte Groote Velokoers. Voor alle beginnelingen, bij Jerome Vangheluween Theophtle Spillebout. 2Ó0 Fr. Prijzen en tahiike piemien. llimillUIUIIIHIIIIIIIIIII NIEUWS OVER DE HOP. BOHEMEN. Sedert eenige dagen is er weer vraag naar beste Saazer hop, zoodat de prijs 5o kronen gestegen is daardoor blijft de markt vastgestemd. Een groot deel der hopvelden lijdt van de hoppevlooien, waar tegen men veel Polvo poeder strooit. DUITSCHLAND. - Alhoewel de markt vanNurnberg wat beter gestemd is, blijven de prijzen onveranderd. De lagere soorten van Markthop en Berghop noteeren 20 tot 3o mark en worden nu goed gevraagd. Zelfs wordt er nu tamelijk veel vreemde hop ver handeld, aan dezelfde prijzen als de lagere Duitsehe soorten 20 tot 3o mark. In Hallertau klagen de boeren hier en daar over de talrijke krulscheuten niettegen staande de lage prijzen van het oud gewas en de onzekere vooruitzichten voor het aan staande gewas, beginnen de hopplanters te spuiten met Bordeleeschen pap. ENGELAN D. Op de Londensche markt wordt er weinig beste hop verhandeld, maar veel lagere Engelsche hop aan lagen prijs. Zelfs vinden vreemde bopsoc r en soms afzet, omdat zi j van betere kwaliteit zijn dan de ge wone Tolhurst. Tot half Mei waren er 19 5oo balen vreemde hop in Engeland uitgevoerd, ondanks het hooge inkomrecht van 700 fr. per too pond 7.200 balei) Canadeesche hop, 7.000 balen- Amerikaansche hop, 1.880 balen Belgische hop, enz. De hoptuinen staan redelijk goed. tenzij men hier en daar klaagt ovgrde krulscheuten en den valschen meeldauw (roode vlekziekte) die zich in eenige dorpen vertoont dank het regenachtig weder en de smoorachtige nachten. FRANKRFJK. - De toestand in Elzas en in het Noorden schijnt bevredigend. Doch de planters toonen weinig iever om den val schen meeldauw, die zich hier en daar ver toont, te' bestrijder met Bordeleeschen pap. Voor oud gewas 1929 is de markt uiterst kalm geen prijzen worden gemeld voor t9?o, aan staande gewas. RECHTSKUNDIGE DIENST. Zitting FISCALE DIENST. Inlichtingen te be komen In den Katholieken Kring te POPERIN GHE eiken dag te 12 uur middag, eiken Vrijdag morgen. Hoofdzetel: GENT, Mirystraat, I® Bijhui*: KORTRIJK, Gentichensteenwes, 81 THEORIE - PRAKTIJK LESSEN OP DEN AUTO ZELF RIJOEFENINGEN Gemak ran betaling t-i Mgr de Bisschop van Brugge heeft be noemd: Pastoor-Deken op SS. Petrus en Paulus te Oostende, E. H. Desmet, pastoor op Onze Lieve Vrouw aldaar. Pastoor op Onze Lieve Vrouw (Hazegras) te Oostende, E. H. Mullie, pastoor te Bixschote. Pastoor te Oyghem, E. H. Craeco, pastoor te Varsse- naere. Pastoor te Bixschote, E. H. Cousse- ment, pastoor te Dranoutre. Pastoor te Varssenaere, E. H. Ketele, onderpastoor op S. Salvators te Brugge. Pastoor te Zuyd- schote, E. H. De Jaegher, onderpastoor te Bisseghem. Pastoor te Dranoutre, E. H. De Brabandere, onderpastoor op S Denijs. Kaïksaipeter ig 155 Uitmuntende mest voor alle teelten. 15.5 stikstof ongeveer 28 Kalk (over eenkomende met 50 °/o Kool zure kalk) geschikt voor alle planten waarvan de groei moet aan gewakkerd worden. Voor aankoop van KALK- SALPETER IG zich wenden tot den lokalen handel. mm m mmm. mm w$m "n w van Veearts DEVLOO, bloedzuiverend en tnaagzuiverend behoedmiddel voor paarden. Voorkomt balgpijn, oprijzing, bewaaienheid, en vele andere kwalen der paarden veroor zaakt door verandering van kost- en jaarge tijden, door vermoeidheid van reizen, door langdurigen zwaren arbeid en sterke voede ring. Vermeerdert den eetlust en verge makkelijkt de spijsverteering door het vrij houden van Maag en Darmen. Gebruikwijze Een soeplepel driemaal daags in het graan of in het drinken. HET PAK: 7.50 FRANKEN. Te bekomen bij Veearts Devloo, Rekhof- straat en H. Notredame, Apotheker, Groote Markt, 18, Poperinghe.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 3