L oe uiefeidien'ooostÊiiüig L, ZONDAG 8 JUNI 1938. WEEKBLAD i SS CENTIEMEN Notarieel-, Annoncen- en Nieuwsblad voor Poperinghe en Omstreken. Telefoon N' 9. Uitgever i SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. Postcheck Nr 15.57$. van finiuierpen ZomeE-Csmaval te Poperinghe. Eeruj. Heep jVIullie ir Gouuiiees; der Keitieiiene Tuners een K underee D6 Qua Strijders tan net sc üaosrs is miorsieds -V ii i - sue. 271 JAAR. N 23. TARIEF Kleins Berichten: 1 fr. per reek minimumprijs per inlassching4 fr. mmmm Postabonnenten in Bclgia die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hun bedient, en niet ean ons. Wie inlichtingen begeert over aankondi gingen, wordt verzocht een postzegel voor antwoord bij zijn schrijven te voegen. Alle annoncen *#s vooraf te betalen in moeten tegen des Donderdag noen ingezonden worde» Kleine berichten tegen den Vrijdag noon. j TARIEF s Notarieels V er koopiuceüi: S4 cent. per gewone reg#i Annoncen: Prijzen op aanvr**tt, SIHXEN Kad men te dien tijde tegen Caïphas en eonsoorten gezegd: die domme volgelingen van den Galileër zullen de wereld verove ren! heel 't Synedrium ware in een lach geschoten. Trouwens, de Apostelen zelf zou den verbaasd hebben opgekeken. Hoe dikwijls moest Jezus, wanneer Hij iets aanleerde of uitlegde, ze niet op de kneukels tikken en zeggen: Maar blijft ook gij nog zonder verstand? Ze begrepen er gewoonlijk niemendal van. Ze meenden dat hun Mees ter een machtige was die 't gedroomde ko ninkrijk van Israël herstellen zou, waarin zij wenschten te zetelen in den Raad van State. Manhaftig ..\yaren ze allerminst. Ze sloegen op de vlucht als men Hem gevangen nam, verloochenden Hem uit schrik, kropen in hun schuilhoek als Hij stierf en zelfs wanneer ze zijn Almacht bevestigd zagen door zijn Ver rijzenis en Hemelvaart, zaten ze, dagenlang, met gesloten deuren en vensters uit vrees voor de Joden. En tochGaat en onderwijst alle volken, leert hun wat Ik u geboden hebbevool Jezus, 't Was een heele karwei. En op dat woord klom Hij ten Hemel, en een wolk ont trok Hem aan hun oogen. Daar stonden ze. Twaalf onwetenden vóór een leger filosofen en geleerde rabbis, twaalf ongewapende bangeriken tegenover de gehar naste kohorten en keizers en koningen. Met een leering die de diepste mysterie bevatte, met een moraal die 't effect moest maken van een armen boetgezant in een bal. De geest meest in tegen het vleesch, dat zijn weg had verdorven; hoogmoed tegen heerschende verwaandheid, onthechting tegen stormende driften, boete tegen brallend genot. Jezus had gezegd: Gij zult kracht ont vangen van den Heiligen Geest, die over u nederdaalt Menschelijkerwijze gesproken, bleek de strijd uitzinnig en de overwinning een ijle droom. Op Sinxen daalde de Heilige Geest over hen neer met het gedruisch van den storm, die de rupsen en ongespeende bloemen uit de boomen schudt. Ze stonden gelouterd, gesterkt, verlicht, ontvlamd, frisch en forschig, vol durf en daad. De kracht van den Heiligen Geest werkte in hen. Daarbuiten rumoerden Joden uit alle gewesten. De apostelen spraken hun over Jezus en zijn leering. Drieduizend wer den geloovig. 's Anderendaags vanher. Ze trokken van stad tot stad, van streek tot streek, stout en vol ijver. Zwijgen! bevool het gezag. Dat kunrien wegliet! was het antwoord. Ons gehoorzamen! Oordeel zelf of het billijk is liever naar u dan naar God te luisteren! En ze predikten voort. Ze werden gevangen genomen. Ze zongen van vreugde. Jacobus de Meerdere werd ont hoofd. de Mindere gesteenigd, Bartholomeus gevild, Petrus gekruisigd met de beenen naar omhoog, de een na den ander moesten ze er aan. Maar wie stuit de vaart van den Geest? Vóór dat ze stierven, hadden de Apostelen er anderen de handen opgelegd, en den Hei ligen Geest geschonken. Die dreef hen voor uit: Gij zult mijn getuigen zijn tot het uiteinde der aarde Ze gingen, en werden gevolgd door steeds versche geloofsboden en bloedgetuigen. Wordt er een land ontdekt, dan zeilen waaghalzen en kooplui er op af, want daar is goud, ivoor en diamant te vinden, geld te verdienen met schepels. Op enkele jaren zijn ze binnen. Maar telkens gaan er anderen meê: man nen met baarden en een kruis op de borst. Ze spreken niet over die spullen, wel over de menschen van ginder. En die, mogen nu zwart, geel of rood zien, als een Belgische vlag, of bedekt zijn met etterende puisten, ze geven er niet om. Achter die huid zien ze een ziel die moet gelouterd worden in den Heiligen Geest, een hart waarin de vlakken der deugden dienen geslepen, zoodat het schittert in het licht van 't Geloof. Want hun taak is de taak der Apostelen. De Heilige Geest bezielt hen, zendt hen uit en drijft ze voort naar alle uithoeken der wereld. Waar Hij vaart, wordt het aanschijn der aarde vernieuwd; waar Hij inwoont, zijn de menschen beter. Anderen hebben zonder Hem en tegen Hem de wereld willen zuiveren van onrecht en be derf. Ze rukten de pijlers van gezag en gods dienst omver, en meteen den maatschappe- lijken bouw die er op steunt; ze vergoodden de ï^de, en lieten in den mensch het beest triomfeeren over den geest. Om het te weten, hoeft men de Geschiede nis niet te raadplegen. Kijkt maar even rond naar ons kinemas en dancings, en feiten van den dag, om te beseffen waarheen het moet wanneer men den Goddelijken Geest versmaadt. En toch, 't moge zoo slecht zijn als het wil, we mogen aan 't herstel van geloof, goede zeden en maatschappelijke orde niet wan hopen. De twaalf stonden er destijds erger voor dan wij. Lezers die gelooft, laten we den Heiligen Geest ongehinderd werken in ons, en door onze durvende getuigenis voor Christus zal, in de middens waarin we vertoeven, een heilzame invloed uitgaan op anderen en de Heilige Geest zal 't overige wel voltooien. Groote keus beste kwaliteit TAFEL TOILE-CIRÉE in alle breedten, Geele, Zwarte en Bruine BEDDEVELLEN Caoutchouc schorten bij SANSEN-VANNESTE, Pop. 'uiiHimiaiiHimiiiiiiiii NADERT HARE VOLTOOIING MET RASSCHE SCHREDEN De Tentoonstelling van Antwerpen ver heugt zich in een buitengewoon succes en iederen dag verdringen er zich een massa menschen, zoowel Antwerpenaars als bezoe kers uit andere steden van het land en te vens heel wat vreemdelingen. Het is een drukte van belang op deze prachtige tentoonstelling; niets wordt er verwaarloosd om het den bezoeker aange naam te maken en hun aandacht gaande te Voorzorg. Dit Paviljoen wordt druk bezocht bouwtrant, worden het een na het ander geopendkortom, iederen dag wordt de nieuwsgierigheid van het publiek door een nieuwe attractie geprikkeld. Verleden week werd het Paviljoen van Po len officieel ingehuldigd in tegenwoordigheid van Z. E. M. Bertoni, Minister van Polen te Brussel en van den Heer Heyman, Minister van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg. Dit Palviljoen wordt druk bezocht en men vestigt er vooral de aandacht op de haven van Gdnya. Daarnaast verheft zich het Paviljoen van de Haven van Dantzig, dat zeer belangrijk is uit documentair en uit scheepvaartkundig oogpunt. De afgeloopen week kenmerkte zich door een speciale gebeurtenis. Zaterdag namiddag hebben HH. KK. HH. de Hertog en de Her togin van Brabant het Paviljoen van Zweden, dat de hoek vormt van de groote Belgische Hal, officieel geopend. In dit Paviljoen wordt vooral de aandacht gevestigd op de bedrij vigheid van Zweden op gebied van spoorwe gen, zeewezen, toerisme en kunst. Het bezoek van den Hertog en de Hertogin van Brabant bood de Antwerpenaren opnieuw een gelegen heid hun loyalisme te manifesteeren en Prin ses Astrid viel een hartelijk onthaal te beurt. Verschillende inhuldigingen zullen plaats hebben in den loop van deze week. Maandag werd het Paviljoen van Nederland officieel geopend. Het is opgetrokken in een zeer mo derne stijl en vormt een grootsch geheel. Dinsdag wordt het Paviljoen van Producen ten van Chiliaansch Sodanitraat en tevens het schilderachtig Afrikaansch Dorp, een van de meest aantrekkelijke hoekjes van de Ten toonstelling ingehuldigd. Donderdag is het de beurt aan de Italiaansche Sectie, die voor zeker de clou van de World's fair van Antwerpen wordt. Het wordt opgetrokken door de beste architecten en decoratie-schil ders van het Appenijnsch Schiereiland. De Portugeesche Sectie en het interessante Salon van Diamanten en Edelgesteenten zal officieel worden ingehuldigd op Zaterdag a. s. Elke dag brengt dus de bezoekers van de Tentoonstelling iets nieuws en iets interes sants en het' gaaf zeer druk toe Op de ter reinen met hunne prachtige lanen en poëti sche, lommerlijke hoekjes. De bezoekers zijn dan ook niet zuinig met hun lofbetuigingen over de tentoonstelling, die alle goede hoedanigheden in zich schijnt te vereenigen, 's Avonds is de tentoonstelling als omtooverd in een feëriek paradijs. Overal ziet men licht zuilen en alle groote fonteinen spuiten als het ware over heel de tentoon stelling heen, hun schitterlicht. De mooie restaurants, de keur-orl$esten, het reusachtige Luna-Park met al zijn nieuwe attracties, het schilderachtige Oud-Belgie waar zeer origineele vertooningen worden gegeven verhoogen nog meer het cachet van deze wonderlijke tentoonstelling. Men kan gerust zeggen dat de tentoonstel ling thans geheel af is. De inhuldigingen, die nog plaats moeten hebben, zijn slechts cere monieën, die zich tijdens de eerste weken van de World's fair successievelijk zullen vol trekken. Inderdaad, alle Paleizen en Pavil joenen zijn thans op enkele uitzonderin gen na voor het publiek toegankelijk, dat vooral de Belgische Sectie een waar succes toekent. Inderdaad, de Belgische Sectie is een welsprekend bewijs van de bedrijvigheid van Belgie en geeft op prachtige wijze de verschillende periodes aan van den economi- schen opbloei van Belgie. Dan dient vooral nog gezegd, dat het Paleis van Congo, dat binnen enkele dagen officieel zal worden ge opend in bijzijn van den Heer Jaspar, Eerste Minister en Minister van Koloniën op zich zelf een bezoek overwaardig is, omdat het op schitterende wijze de buitengewone krachtin spanning van ons land aantoont op koloniaal gebied. Tenslotte hebben er in Oud-Belgie iederen dag feestelijkheden plaats die een bijzonder artistiek cachet hebben. Alle bezoekers van de wereldtentoonstelling van Antwerpen zul len er niets naar hun gading vinden. Dit wordt voldoende bewezen door het steeds stijgend aantal afgeleverde toegangskaarten, ten. Wij mogen hieraan nog toevoegen, dat het leven op de Tentoonstelling van Antwerpen in het geheel niet duur is. Men kan er een gewoon ontbijt krijgen vanaf 10 fr. (Belgische franken) en een stevig middagmaal vanaf 20 fr. Wanneer men zich wendt tot het Officieel Bureel voor Huisvesting, Statieplein, kan men zeer goede kamers bekomen vanaf 20 fr. De spoorwegtarieven zijn hier lager dan in gelijk welk ander land en belangrijke ver minderingen worden toegestaan aan maat schappijen, die in groep reizen, zoowel als aan schoolgroepen aan wie de Tentoonstel ling menige nuttige en aangename les zal bieden. Dc laatste inhuldigingen De Tentoonstelling volledig af! En zoo zijn we tot de laatste inhuldigingen gekomen. Sedert enkele dagen is de Tentoon stelling van Antwerpen, die, sedert een maand, de bewondering opwekt van alle be zoekers, heelemaal af Al de paviljoenen zijn reeds toegankelijk voor het publiek. Dit is ook het geval met het prachtige Paviljoen van Frankrijk, dat reeds geopend is en offi cieel ingehuldigd, en met het eigenaardige paleis van Perzië, dat ook weldra zal worden ingehuldigd. Zoo nadert de Wereldtentoonstelling van Antwerpen op prachtige wijze haar voltooi ing. Het wachten is slechts op de alles over winnende zon, om nog meer charme te geven aan de talrijke bezoeken die elkaar zonder onderbreking opvolgen. Het aantal abonnes stijgt voortdurend. De feesten nemen ook steeds toe, zoowel de populaire, die plaats hebben in de schilderachtige omlijsting van DE YPERSCHE SCHOTTEN die een welverdienden bijval genoten. In min,gunstig weder 's morgens en niet tegenstaande er t'allenkante feesten waren ingericht, mag de Zomercarnaval als goed gelukt genoemd worden. De mooie groepen trokken onvermoeid de stad rond te midden de belangstelling dei- talrijke toeschouwers. Na den stoet werden met veel bijval, mu ziek en zanguitvoeringen gehouden op de Markt. Hieronder geven wij den uitslag van de wedstrijden. 1' Categorie. - 160 punten maximum 1. De Ypersche Vliegers 157 I 2 Fanion 2. De Ypersche Schotten 150 3 4 Fanion 3. Rousin Johanna .Staden 144 Fanion 2" Categorie. - 160 punten maximum 1. Op Sinjoor, Brugge 146 Fanion 2.!Chinois en Ballade, Steenvoorde 144 Fanion 3.:Les Joyeux Montagnards, Cassel 140 Fanion 3' Categorie. - 160 punten maximum 1. Les Pierrots et Pierrettes, Ypres, met geiukwenschen van de Jury 160 41" Categorie |Twee Ypersche figuren Rigolo op reis met zijn famika Velo-Gire 5' Categorie De Vermaarde Kaarters van iden Brandhoek Haliuin: Buiten Wedstrijd. Fanion BBBBBBBBBBBBBBB. SeHBBBBBSBBBBBBESBBSSSHBEBiSBBï i Oud-België als de andere, meer mondai ne, die gegeven worden in de groote feestzaal van het Eeuwfeestplein. Overal heerscht een feeststemming, een levendigheid, waaraan niemand ontkomt. De bezoekers stroomen toe en zijn verrukt over de onberispelijke inrichting van deze groot- sche tentoonstelling die zeer zeker kan wed ijveren, wat grootte en luxe betreft, met de groote World's fairs in het buitenland. Kortom, Antwerpen is sinds een maand het centrum van attracties geworden. De zoekers kunnen er verzekerd van zijn, dat de dienst op de tentoonstelling tot in de puntjes is verzorgd, zij vinden er een rijke documentatie en een overvloed van prachtige attracties. Tusschen de majestueuse paviljoenen lig--- gen de restaurants verspreid. De poëtische parkhoekjes zijn dicht bij de uitnoodigenae terrassen. Oud-Belgie trilt iederen avond van luidruchtige en algemeene vreugde. Mas sa's menschen stroomen naar het Luna Park toe. In het Paviljoen van Frankrijk vindt men een werkelijk eenige documentatie oveï het koloniale leven en de Parijsche luxe. Op 7 Juni en dit wordt een groote ge beurtenis zal. in tegenwoordigheid van de Koninklijke Familie, het Paleis van de Vlaamsche Kunst worden ingehuldigd. Deze Afdeeling belooft, zelfs voor kenners, een openbaring te zullen wezen. Het succes van de tentoonstelling overtreft alle verwachtingen en allen, die tot nog toe geaarzeld hebben om naar Antwerpen te komen, vreezende daar een Tentoonstelling te zien, die nog niet afis, kunnen gerust de reis aanvaarden. Zij zullen in de prachtige omlijsting van onze World's fair alles vin den om er eenige dagen van genot door te brengen, die, behalve heel wat afwisseling, ook veel leerzaams zullen bieden. Pinksteren op de Wereldtentoonstelling van Antwerpen. Pinksteren is werkelijk een eenige en uit stekende gelegenheid om de Wereldtentoon stelling voor Koloniën, Zeevaart en Vlaam sche Kunst van Antwerpen 1930 te bezoeken. Iederen dag neemt het succes van deze ten toonstelling toe en haar roem heeft zich reeds ver over de grenzen van Belgie heen, verspreid. Na de inhuldiging van de prachtige afdee ling Vlaamsche Kunst, op Zaterdag 7 Juni, in bijzijn van HH. MM. den Koning en de Koningin, zal de Tentoonstelling in feite vol ledig geopend zijn. Al de pracht van hare pa leizen en paviljoenen ligt daar als het ware uitgespreid in de vroolijke lentezon. Daar de groote toeloop van bezoekers uit het buitenland pas begint, hoeft men niet bang te zijn dat er een te groote drukte ig. Op Hemelvaartdag beliepen de ontvangsten aan de winketten Fr. 240.000.en het aantal bezoekers ging ver boven de 180.000; niette genstaande dit alles ontstond er nergens op stopping, dank zij de breede lanen en de, ook in de hallen, uitstekende verkeerswegen. De Wereldtentoonstelling van Antwerpen is waarlijk een brandpunt geworden van de Internationale belangstelling. De Lord Mayor van Londen heeft er aan gehouden de ten toonstelling verleden week officieel te bezoe ken; ook een belangrijke afvaardiging van Portugeesche journalisten werd er ontvangen, zelfs Generaal Dawes, de Amerikaansche Ge zant te Londen en de ontwerper van het bekende Herstellingsplan, dat zijn naam draagt, heeft er een dag doorgebracht en hij heeft daar het plan opgevat een oude Belgische stad te organiseeren op de Ten toonstelling van Chicago in 1933, naar het model van Oud-Belgie Kortom, al diegenen die de mooie Tentoon stelling van Antwerpen nog niet hebben be zocht, mogen de gelegenheid niet laten voor bijgaan dit ten spoedigste te doen. De nieuwe pastor van O. L. V. (Hazegras), Oostende, is E. H. Mullie, die professor te Thielt was toen den oorlog uitbrak. Hij maakte gansch den oorlog mede als almoe- senier bij het peerd.evolk, en vervulde met zulke onbeschroomdheid zijnen plicht dat hij niet alleen de bewondering maar de liefde van al ds soldaten en oversten verwierf. Na den wapenstilstand werd hij dienst doende pastor van Bixschote en ijverde er om die belangrijke parochie die in puinen geschoten was te doen verrijzen. Hij gelukte er zoowel in dat Z. H. Mgr Waffelaert hem tot pastor benoemde. Goed heil op zijne nieuwe parochie. «KBBBXBBaBBBBBJBBiSMBBBBaBBEBBB Gebruikt Chicorei WYPELIER-TAFFIN 't is de beste. imiiMHiiBii—bb—aama—«aiwiBiimiuM iiwiiiiibiiinwi'iiwuMiauwuiMw—wiw Te dezer gelegenheid werd in de voorgevel van het Gemeentehuis een gedenkplaat ge plaatst waarvan photo hieronder waar volgend opschrift (in 2 talen) te lezen staat: 29-9-1918 1-6-1930 De verbroedering O. S. van het 6" Ja gers te voet ter nagedachtenis aan de Gesneuvelden voor de bevrijding van Moorslede. Het gemeentebestuur van Moorslede heeft Zondag aan de Oud-Strijders van het 6'' Ja gers te voet een vaandel aangeboden uit dankbare herinnering aan de bevrijding der gemeente door dit regiment. Op 28 Septem ber 1918 werd de gemeente verlost door het 8' Jager, dat er zich vast nestelde en alle tegenaanvallen der Duitschers gedurende veertien dagen zegevierend afsloeg. Het fees, werd opgeluisterd door het mu ziek van het 3'' jagers te voet. Vanaf 10 uur, ontvangst der overheden en genoodigden tot na den feeststoet van 's namiddags, waaronder het nieuw vaandel docr Kclcnel Wahis aan de Verbroedering van het 6" Jagers overhandigd werd, heersch- te drukke beweging. Onder het noenmaal, waar 550 man aan deelnamen, werden docr Heer Burgemeester L. Ghekiere en door H. Dokten- Dans, Voor zitter der Verbroedering de feestreden uit gesproken. Onder de plechtige Hoogmis werd door E. H. Verheyen eene gloedvolle diepingestu- deerde aanspraak gehouden. (Zie vervolg vorige kolom.) j i - v a mm H W ygiAli De gezamentlijke oefeningen op de Groote Markt te Yper. Men bemerke nog de twee praalgebouwen(Gerechtshof en Stadhuis. Reeds van Zaterdag avond, 31 Mei, waren verschillige turnafdeelingen alhier aangeko men, welke in de groote zaal der Rijke Kla- renstraat deel gingen nemen aan de persoon lijke prijskampen op enkele en dubbel baar, ringen en feestoefeningen. Toeschouwers wa ren er, en veel. Ook werden zijn niet bedro gen in hunne verwachtingen, want hetgeen ze daar te zien kregen was effenaf prachtig. Willens nillens moesten zij in bewondering opgaan voor de sterkte en lenigheid dier jon ge lieden die tevens met ongemeene kunde het vooropgelegde werk wisten uit te voeren. Tot laat in den avond dreunde door de zaal het handgeklap der opgetogen menigte. UITSLAG: Persoonlijk werk aan Toestellen. A. 1. Carreyn Henri, Wervick 88.50 2. Van Mullem Alfons, Brugge 88. 3. Leenknecht Georges, Cuerne 87.25 4. Hacke Karei. Blankenberghe 85.75 5. Duvelier Georges, Marcke 84.75 6. Berteloot Michel, Roeselare 84.25 7. Vandamme Marcel, Wervick 80.25 8. Vanderbeken Michel, Heestert 79.25 9. Casier Maurice, Reckem 77.75 10. Debuf Aimé, Meenen 77. 11. Gheyns Gomar, Heestert 74.35 12. Leenknecht Arthur, Cuerne 74.25 13. Goeminne Ger., Blankenberghe 72.50 14. Scherpereel Marcel, Moescron 72.25 15. Gheyns Jules, Heestert 70.50 16. Duyck Marcel, Moescron 64. B. a) Ï.Sandra Arthur, Brugge 70. 2. Fauvarcque Albert, Wervick 65. 3. Masselis Albert, Wevelghem 64.50 4. Devos Jozef, Wervick 64. b) Hessens Jules, Brugge 66.75 c) 1. Van Walleghem Jozef. Meenen 95.90 2. Debusschere Jerome, Brugge 95.25 Zondag mergen van in de vroegte was er reeds veel beweging te bespeuren, doch jam mer genoeg, het weder slaat niet mee en de zon heeft er last van om door te boren. Af en toe komen regenvlagen, doch de geestdrift der jonge turners krijgen ze niet te koelen. Toch gaan de oefeningen door: op de Groote Markt, de Vandenpeerebooom- en Colaert- plaats, en het volk dat niet zwicht voor de vlagen blijft de dappere turners toejuichen. Om 11 ure worden de afgevaardigden op het Stadhuis ontvangen alwaar zij den gullên welkomgroet van den heer burgemeester in entvangst mochten nemen. Vandaar met de muziek van Marcke en de Turners van Yper op den kop trekt de stoet naar Sint Maar tenskerk, die vol loopt lijk op de groots dagen. Twee duizend turners gingen ter H. Mis. Breedgolvend slaan de zangen tegen de ge welven en willen hooger op naar boven. Z. E. H. Vermaut, pastoor-deken, spreekt het gelegenheidssermoen uit kort, raak, geestdriftig zcoals het voor de jongeren past. De H. Mis gaat voort, stil eerbiedig bijge woond en nu dat ze gedaan is. vormen de vele gilden de gelederen op zoek naar hun lokaal. Van feestmaal zou er hier geen spraak zijn, de tijd ontbreekt, want om 1 u. 30 moet de -stoet op de Colacrtplaats gevormd wor den. Twee-en-Twintig maatschappijen, '•'op geleid dcor acht muzieken en twaalf klaroen- groepen. 't Klinkt en 't wemelt in en door de stra ten. Het volk is mee en op de aangezichten ziet men de tevredenheid en de bewondering. De stoet trekt door de bevlagde straten en om 3 ure heeft het groote Gouwturnfeest op de markt plaats. De gezamentlijke oefeningen, begeleid door het Katholiek Muziek van Poperinghe, wer den volmaakt uitgevoerd en dapper voege- juicht door de talrijke toeschouwers. Dis sa- mencefeningen van honderden jongelingen zijn altijd een waar genoegen om zien. Prachtige pyramiden sloten het welgelukte feest waarover Inrichters en de Ypersche Turngilde vooral, ten beste verdienen geluk gewenscht te worden. Hier volgen de uitsiagen tier verschillige wedstrijden: WEDSTRIJD I. Voorgesc h re ven Feestoef eningen. HOOGE GRAAD. 1. Brugge, 185.50; 2. Poperinghe, 183; 3. Waereghem en Blankenberghe, 181.50; 4. Meulebeke, 179.50; 5. Cu2me en Gheluwe, 178.50; 6. Wevelghem 176; 7. Wervick, 173.50. MIDDELBARS GRAAD. 1. Marcke, 173.50; 2. Heestert, 170; 3. Xnoc- ke, 169.50; 4. Roeselaere en Kortrijk, 167; 5. 'Mouscron, 164; 6. Reckem. 155; 7. Meenen, 152.50. LAGE GRAAD. 1. Ghistel, 173.50; 2. VeuiT.e, 167; 3. Lauwe, 148; 4. Oostcamp, 145. WEDSTRIJD II en 131. Tuigoefcningen en Vrrdédlgingsoefeningen. r.aar keus. IIOGGE GRAAD. 1. Waereghem, 193.10; 2. Cuerne, 188.25; 3. Wevelghem, 188; 4. Meulebeke, 187.25; 5. Brugge, 6. Gheluwe 183; 7. Poperinghe, 180.90; 8. Blankenberghe, 178.25. 180; 9. Wervick, Heestert, 102.50: Hooge graad, Volwasse nen, 98.50; Lage graad, Leerlingen, 94. Marcke, 187.25: Hcoge graad, Volwassenen, 93.25; Lagè graad, Leeriingen, 94. LAGE GRAAD. 1. Kortrijk, 192; 2. Knpcke, 184; 3. Ghistel, 180.50; 4. Oostcamp en Lauwe, 180; 5. Roese laere, 1,73,50; 6. V""™» ,7. ^gqkap. 172.50. Mouscron, 96, Leerlingen aiieeri. Meenen, 77.50, Volwassenen alleen. WEDSTRIJD IV. Voorgeschreven Toesteloefeningen, HOOGE GRAAD. 1. Brugge, 96.35; 2. Blankenberghe, 89; 3. Wervick, 85.50; 4. Gheluwe, 82.25; 5. Mous cron, 62. MIDDELBARE GRAAD. 1. Roeselare, 97.75; 2. Meenen, 95.30; 3. Marcke 94.50; 4. Knocke, 91.75; 5. Reckem, 90.50; 6. Cuerne, 89.25; 7. Wevelghem, 83.25. LAGE GRAAD. 1. Waereghem, 95; 2. Heestert, 93.75; 3. Lauwe, 89; 4. Veurne, 83.50; 5. Ohistpi 84.75; 6. Meulebeke, 84. Wedstrijd Trompetters. 1. Brugge; 2. Ghistel; 3. Veurne; 4. Poperinghe, Orde en Tucht. 16 maatschappijen kwa men voor orde en tucht in aanmerking. 4 werden uitgelei: Cuerne, Meulebeke, Rec kem, Waereghem. MIJNHEER VALERE SEYS Voorzitter van St Micliiels' Turngilde neemt de Couwvlag in ontvangst. Een groep Poperingsche turners met dc veroverde bekers.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 1