16 20.6 las-Car 9 («neder in uiesiviaandsren CALNITRO IG CALNITRO IG CALNITRO IG Priesternood. In Atrika 1 priester voor 400 katholieken en 82.000 heidenen In Indie 1 priester voor 860 katholieken en 100 000 heidenen In Chi na 1 priester voor 800 katholieken en 180.000 heidenen In Japan 1 priester v. 880 katholieken en 220.000 heidenen In Oceanië 1 priester voor 300 katholieken en 110.000 heidenen. |BBBSg9BsaaaajaHBHBHBSBBSBBBBgBar INSTALLATIES KlÜtaW: "ïuwu» Proven. Marcel Demaerel laat weten dat hij hem komt te stellen a!s Bakker en Pasteibakker. Bij hem te ver krijgen alle slag van taarten en lijngebak. «aamafeifai» DE POPERiNGHEtN AAR \T S T Nourdschoc t Ktrmis. —Op llGllGIl VcHIllGI S Zaterdag 14 J ui. i, «pening der Kerm*, c) «3 eene helft der stikstof onder nitrieken vorm en de andere helft onder ammoniakalen vorm. Daarbij bevat nog ongeveer 35 koolzure kalk. wordt aanbevolen voor bovenbemesting. is gekorreld, dus ge makkelijk strooibaar goedkoop. GilS.Erge val.Maandag na middag kwam de 62 jarige rentenierster Jufv. Laurentia Van Coillie, langs de Brugsche kalsijde gereden, toen zij opeens in botsing kwam met eene andere wiel- rijister, waardoor zij ten gronde viel en het rechterbeen op twee plaatsen gebro Ken werd. Na een eerste verband werd zij per auto naar hare woning overgebracht. Reizen. Opgeruimd en blij kwa men de leden der plaatselijken velo-club De Bie Maandag avond om 10 1/2 u terug uit Luik, waar zij deelgenomen heb ben aan het grootsch Bondsfeest van den K. B. Wielrijdersbond, en er den eersten prijs behaald hebben voor verstkomende Door het Bestuur van den Club wordt noch moeite noch geld gespaard om de leden zooveel mogelijk aangename en nut tige uitstappen te bezorgen. K ay am, GrootscheJeesten. Is dus op Zondag a s 15 Juni, dat alhier prachtige H. Hartefeesten plaats grijpen Sedert weken is gansch de bevolking aan den gang om iets buitengewoons tot stand te br.ngen De versiering zal de moeilijksten verrassenen bevredigen. Reeds 30 bonden en 7 muzieken hebben hunne bijtreding uitgestuurd Het zal dus in geygl van behoorlijk weder een mach tige volkstoeloop zija zooals men er zei den te zien krijgt. R9@selasre. Verstikt. Don derdag avond is Jerome Engels, leurder, 40-jaren oud, Rodenbachstraat, rond 10 ure thuis komende, ging achter zijne wo ning om aan eene noodwendigheid te vol doen, daar hij zoolang weg bleef ging men zien en bemerkte dat hij met het hoofd voorop gestoken was in eenen messing, gelegen achter de woning. Men kon slechts den doo vaststellen. Vaurne. Overreden. Vrijdag namiddag kwam Joseph Facquenye met zijn bespannen paard en kaï geladen met hout. Onderweg is hij van zijne kar ge vallen daar eene plank van het hout be gaf voorop h i gezeten was. Hij kwam terecht onder de kar, die hem over het lichaam reed en werd twee ribben ge broken. Zijn toestand is gerustwekkend. PURGATINE van Veearts DEVLOO, bloedzuiverend en maagzuiverend behoedmiddel voor paarden. Voorkomt balgpijn, oprijzing, bewaaienheid, en veie andere kwalen der paarden veroor zaakt door verandering van kost- en jaarge tijden, door vermoeidheid van reizen, door langdurigen zwaren arbeid en sterke voede ring. ttt Vermeerdert den eetlust en verge makkelijkt de spijsverteering door het vrij houden van Maag en Darmen. Gebruikwijze Een soeplepel driemaal daags in het graan of in het drinken. HET PAK: 7.50 FRANKEN. Te bekomen bij Veearts Devloo, Rekhof- straat en H. Notredame, Apotheker, Groots Markt. 18. Poperinghe. Hauthem-biJ Komen. Feest. De inwoners van Houthem. altijd begee- rig naar schoone dingen, hebben op Zon dag laatst de prachtige tooneelfeesten der H. Kiadscheid mogen bewonderen. De schoolkinderen hebben waarlijk hun best gedaan zij hebben eens getoond waartoe zij bekwaam zijn De Patronagezaal was proppensvol. Nu weze een woord dank gezegd aan al de toeschouwers die eene milde aalmoes gegeven hebben voor de missiën, ea alzoo klaar bew zen hebben dat zij uiterst tevreden waren van de feeste. Op Zondag laatst hebben de pries ters van Houthem een gelukkigen dag beleefd bij het zien dat al de ouders be lang stellen in de scholen, en in de op voeders der kinders. Zonder twijfel zal het werk der H. Kindsheid, dit jaar een grooten stap vooruit zetten. Om te eindi gen, ook een woord van innigen dank aan den onderwijzer, kloosterzusters en schooljufvrouw die geen moeite gespaard hebben, om het feest te doen lukken. Crombska. Bond der Kroost rijke Gezinnen. Op Zondag 15 Juni is er algemeene vergadering in de knechten- school om 4 ure Vreemde sprekers zullen er het woord voeren Na de vergadering prachtige tombola gegeven met de wel willende ondersteuning van eenige inge zetenen der gemeente ciie het als hun plicht aanzien de kinderrijke familien aan te moedigen. Iedereen is welkom, kroostrijke ouders maakt uw lid van den bond die alhoewel hij reeds veel verkregen heeft nog vele rechten moet en zal veroveren. Dickebusch. Posterijen. Sedert Maandag 2 Juni 1930 is den dienst waarvan hier in ons dagblad melding is gemaakt geworden in werking getreden, de brievenbesteller is dus ten dienste der bevolking, alle werkdagen om 9 1/2 tot 10 1/2 ure, in het gemeentesecretariaat. Alle verhandelingen kunnen er dus zon der kosten gedaan worden. Aan het pu bliek van er gebruik van te maken, en de voordeelen waar te nemen. Belgische Fabriek Chicorei WYPELIER-TAFFXN I Naaml. Vennootschap, ÏPEK. in 't Groot BIJ in 't Klein SANSEN-VANNESTE Gasthuisstraat - 15 - Poperinghe ¥Jy!&Cha@fe„ Kinderrijke Ge zinnen. Ün/.eu grooten bond gaat zoo stilletjes aan raar ae honderd leden Nog een duwke en de kroostrijke huisgezinnen zullen allen lid zijn. Dat moet. Dat degenen die nog geen lid zijn, eens aan het Bestuur de voordeelen vragen. Ze zullen ervan verschieten. Daarbij zal er op de gemeente ook iets gedaan worden. Wat Zwijgen is goud. Wij hebben nog een winkelier bij Pauwels Valere, Kruidenierswaren, 5 afslag. Daar zullen er nog bijkomen Wij zijn nu al aan nummer dertien. Ons reisje naar Ingelmunster is goed afgeloopen. Wat 'n macht wordt onzen grooten bond. ledereen was tevreden. Het bestuur en de leden bedanken de drie goede zielen, die onze kas op een ferme manier hebben doen vullen. Een dezer dagen, zal aan ieder kroost rijke vader, gevraagd worden lid te zijn van onzen bond en ze gaan er in komen. Wie zou er tegen zijn eigen zedelijk en stoffelijk voordeel zijn Lendalade. Verpletterd. - Vrijdag avond, kwamen de 2 voermans van ondernemer Sabbe, van Heule, met 2 wagens langs den steenweg van Lende- lede naar Heule gereden. De voerman die van voren op den eersten wagen zat, ver loor het evenwicht, en viel ten gronde met het ongelukkig gevolg, dat hij onder zijn wagen rolde en de wielen hem over 't lichaam bolden. De ongelukkige werd de borstkas ingedrukt en de dood moet oogenblikkelijk geweest zijn. Thielt. Erge val. Een werk man van den dienst der telefonen ver maakte Zaterdag de telefoonleiding in het bureel van het policiekommissariaat, toen hij plots door het begeven van de ladder, naar beneden viel en met het hoofd op het telefoonaparaat viel. Hij had eene ga pende wonde aan het hoofd waaruit hij veel bloed verloor. Een bijgeroepen dok ter heeft de wonde welke verscheidene centimeters groot was, dichtgenaaid. Brugge. Knaap verdronken. Zondag namiddag, rond 5 ure, speelden een vijftal kinderen op een drijvend vlot, op de tweede vesting, ook Vaartdijk ge noemd. De knaap Marcel Verbouw, scho lier, geboren te Brugge den 4-3-1920, schoot plots 't water in en verdronk. MEUBELPAPIER bij Sansen-Vanneste, Poperinghe Woesten. De autobus van M. A. botste op het gespan van kiekenkweeker B., die verscheidene manden kiekjes ver voerde bijna al de diertjes kwamen om. Die ramp is niet te vergelijken bij de sterfte teweeg gebracht door Coccidiose en witten afgang. Voorkomt en bestrijdt die ziekten door de Spaciale Mane kop. Te bekomen bij de Apothekers Notredame en Kestelyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeys en Weckea- *er te Yper en in alle Apotheken. Vlaamsche Oudstrijders. - Solda ten van vóór en na den oorlog. - Oud strijders Vrienden. Op Donderdag 12 Juni, zijnde Kermis-Donderdag, wordt er ter kerk, om 9 ure, eene solemneele plechtige H. Mis opgedragen ter nage dachtenis van gesneuvelden en burgerlijke slachtoffers van den oorlog, en verder voor alle parochieanen sedert i83o over leden. Na de kerkelijke plechtigheid, zal een huldebetoon plaats grijpen aan het stand beeld der gesneuvelden, door de school kinderen. Het bestuur van den Vlaamschen Oud strijdersbond van Woesten, in zijne bes- stuursvergadering van Dinsdag 3 Juni jl. heeft besloten, aan dit buldebewijs te zul len deel nemen dit zal voor ons oud strijders, de gevoelens van oprechte gene genheid en de blijken van ware broeder liefde in herinnering brengen, welke wij elkaar toedroegen, ten tijde dat wij ge zamentlijk onze dagen sleten in de bloed- grachtec van den Yzer. Verder zullen wij eens terugdenken aan die rampspoedige oorlogsjaren en alzoo ons beter doen beseffen, wat onze gesneu velden geofferd hebben voor ons aller welzijn velen onder ons hadden tusschen onze oorlogsdooden, een vriend, eene kennis, ja zelfs een familielid, denken wij daaraan eens beste makkers. Het bestuur van V.O S. en B.V.O.S vraagt dus aan al zijne leden, zich als een man rond de bondsvlag te scharen, om zoodoende, een bewijs te geven van dankbare herinnering aan onze oorlogs dooden. En gij ook, alle overige inwoners van Woesten, vergeet uwe oorlogsgesneuvel den en burgerlijke slachtoffers niet, door uwe tegenwoordigheid en medewerking zult gij eveneens het bewijs leveren, dat onze dooden in herinnering bij u voort even. Dat vooral geene voorwendsels u terug jouden, het geldt hier een huldebetoon, door alle inwoners der gemeente, aan onze oorlogsdooden. Noch oudstrijders, noch overige inwo ners van Woesten, zullen hieraan te kort komen. Dus makkers, V.O.S sen, B.V.O.S.sen en Oudstrijders-Vrienden,vergadering in het lokaal van V.O.S., op Donderdag 12 Juni, vanaf 8 3o ure. Namens den Vlaamschen Oudstrijders- bond Het Bestuur. Smartelijk Ongeluk. Dinsdag laatst na vier ure wts de smid van de Compernolle naarstig aan den arbeid, Zijn kindje van 3 1/2 jaar was aan het spelen voor de smidse, toen al met eens ee 1 zwaar stuk ijzeren afsluiting, dat om kantelde op zijn broos lichaampje viel. Het onhelukkig schaapje overleed een kwartier later. De droefheid der ouders is ijselijk. Op rustpensioen. Alhier kwam de mare op 't einde van verleden week toe dat onzen veldwachter A. B. zijn rust pensioen mag nemen. Wij wenschen hem nog vele jaren gezondheid als bekroning zijner levensdaden. door de cuuiö.itöoiln g ruv-ciren Auoru- scioute - Reoinghej bi) P. Cilliüu Aiké. NoordschuOtenaars, klopt dit jaur eens uwe buren V laginhtildiging. Niettegen staande het slecht weder in den voormid dag, was de jbevlagging algemeen, het waaide wel wat, maar men kreeg moed, jden regen hield op én den namiddag was met ons. Stilaan kwamen de gilden op, de stoet werd gevormd en vertrok in orde. Veel volk was er opgekomen en de muzieken van Zocnebeke, Merckem en Oostvleteren luisterden de stoet op. Na de stoet tx>g men naar de kerk waar eerst gelegenheidssetmoen door E. H. Colpaert en daarna vlagwijdirg en Lof door E.H. Pastoor. N< deze plechtigheid had eene algemsene vergadering plaats op den koer der kncchterschcol, waar beurtelings het woord namen Heer Omet Soenen, Heer Cornelis, opziener, Heer Brusselmans. Volkstertegenwooadiger, en eindelijk E H. Colpaert, waarna tot slot het boerenlied gezongen werd. Dit feest sloot met een banket waaraan 50 le den deelnamen. Alles verliep in de beste s'emming en iedereen is heel voldaan daar huis getrokken. Een slimmerik soort spion zeker was nog curieus om te weten wat er in de gemeentezaal aooal gezegd vvierd, hij ging dus zijn oor aan de deur leggen toen hij bemerkt werd en het druipneuzend mocht aftrappen.Dat hij wel onthoude het spreekwoord Die lest lacht, best lacht Aan allen die aan het feest deelgenomen hebben, om te doen gelukken, zeggen wij nogmaals onzen hartelijksten dank, met de belofte van wie ons bezoekt ook op ons wederbezoek mogen rekenen. Gr00te schieting op 15 Juni aan de Drie Grachten AbSföla. Kermis. Zondag van Sinxen Om 4 3o uur Concert door het muziek van Godewaersvelde. Te 5.3o u Concert door het muziek van Abeele. Maandag Om 4 3o uur Concert door de muzieken van Abeele en Boeschepe te samen. Om 5.3o uur Concert door het muziek van Watten, Noord-Frankrijk (80 uitvoerders). Programma van 't Concert van Watten 1En fanfare 2. Hans le joueur de Flute 3. Les Tonneliers 4. Fantaisie pour Basse (sol. E Vassel) 5. Valse Bohème 6. Sambre et Meuse. Drancuter. Inhuldiging. De parochianen zien met spijt hun geëer- pastor vertrekken, die aller genegenheid had verworven. Die spijt zal hen toch niet beletten den nieuwen herder even gulhartig te ontvangen en te verwelko men. Reeds zijn zij wedijverig in de weer om eene hartelijke en feestelijke ontvangst te bereiden op Zondag aanstaande. DRINKT BiiiinBinfliiiiiiiEnniBiiii HIER EN DAAR. Jodsn. Het aantal Joden over de heele wereld in 90 Staten verspreid be draagt ongeveer 15.500 000. Polen en Ukrainie zijn het sterkst door Joden be woond 3.000.000. Hongarije enDuitsch- land tellen er elk 500.000 Oostenrijk en Tsjecho-Slovakije elk 350.000. In Enge land zijn er 300.000 in Frankrijk 155 duizend in Holland 111 duizend en in Belgie 50.000. Onbewaakte overwegen. Er zijn in de vier Vlaamsche provinciën 164 onbewaakte overwegen, en in de vier Waalsche provinciën slechts 697. Met het gevolg dat er gedurende de jaren 1927, 1928 en 1929 werden gedood: In Vlaanderen 30 personen en in Wallo nië 7 personen, alhoewel Wallonië meer kilometers ijzerwegen heeft dan Vlaande ren Dat is weeral een staalke van de gelijkheid Kat Koliek en. Volgens hetCat holic Directorywaren er in 1925 324.328 4C8 katholieken op den aardbol, waarvan 190 millioen 779.213 in Europa; 15.410 573 in Azië en Philippijnen 3 271.228 in Afrika; 112 790.464 in Amerika en 2.090.930 in Australië en Oceanie. AUTOSCHOOL VAN GENT Hoofdzetel: GENT, Mirystr&at, 13 Bijhuic: KORTRIJK, Gentschensteenwef, 11 THEORIE - PRAKTIJK LESSEN OP DEN AUTO ZELF RIJOEFENINGEN I-: Gemak van betaling 1-1 Vrijdag namiddag heeft een hevige storm gewoed over heel Zuid-Vlaanderen, het meest in de streek van Kortrijk. De rommelende donder was vergezeld van een piassenden regen die onzeglijk veel schade deed aan de veldvruchten. Te Wevelghem werd een vlasmagazijn in asch gelegd; een huis werd plat gebrand te Heule en te Cuerne een vlasfabriek, evenals eene te Desselghem. Te Deerlijk sloeg de bliksem in verschillige plaatsen neer en richtte schade aan. Te Lendelede werd eene tweewoonst plat gelegd en een huis erg beschadigd. Te Cortemarck werd een landbouwer op het veld verrast en doodgeblksemdeene vrouw werd door den bliksem verbrand. Te Iseghem stonden al de straten onder water en hebben de veldvruchten er geleden. Te Meulebeke is een tweewoonst afgbrand. In Fransch-Noorden werd ook veel schade aangericht: te Wormhout werden drie huizen door den bliksem vernield; te Meteren is eene melkerij afgebrand; te Etaire eene groote hoeve; te Bergen is een ouderling van ontroering gestorven. Rond Belle heeft het overvloedig geregend. Vtrschrikkelijke Treinontriggeliisg IN FRANKklJK. 7 dotitiefi, 8 ggwomten. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich op'de P. L. M.-lijn een erge tieinramp »oorgedaan. Rund 22 u. 35 is debliksemtreio Paris Nice, n° 27, die om 21 u. 20 uit de Fransche hoofJstad ver- t e t, nabij het s'ation Monterau ont spoord. Flr zija 7 doodtn en 8 gekwet sten, waaronder twee zeer erg. Een 20 licht gewonden ter plaats verzorgd, kon den Zondagmorgen hun reis voortzetten. De reizigers van den bliksemtrein konden eerst na 6 uur oponthoud in'tsta'ion Montereau verder doorreizen. Volgens een onderzoek ter plaats door het parket gedaan, is er kwaadwilligheid in 't spel. AMBTELIJKE BERICHTEN i. OVER DE OVERSTROOMING. Om alle misverstand te vermijden en de kwaadaardige tqngen in te toornen der per sonen die alle omstandigheden te baat nemen om twist en tweedracht onder de bevolking te zaaien, wordt ten stelligste bevestigd dat de overstrooming van 30 Mei laatstleden niet te wijten is aan het laattijdig trekken der sluisdeuren dewelke reeds gansch opengezet wierden om 4 ure 's morgens en niet om 6 ure zooals sommige het ten onrechte be- weeren; de overstrooming kon niet geschie den door het water dat in deze streek viel en de sluisdeuren waren reeds gansch open vooraleer het water bij massa toestroomde. De overstrooming had voor voorname oor zaak het buitengewoon geweldig onweder dat over de streek van Hazebrouck losbarstte, al daar alles vernietigde en de overvloedige waters met geweld naar onze Vleterbeek toe- joeg, aldus alle landen en huizen overstroo- mende te Boeschepe en Abeele in de nabij heid der beek gelegen. Verders is het storten in den waterloop door de aanpalers, van alle yüilnissen voortkomende van verbrandingen van kolen, van het huishouden en zelfs van herbouwingen voor een groot deel de schuld dat er soms overstroomingen bestaan zonder te rekenen dat bijna al degene die een eigen dom bezitten aan de Vleterbeek palende eertijds of onlangs hun grond van dien wa terloop toegeëigend hebben om te dienen voor hoving of om er een gebouw op te zetten. HET STADSBESTUUR. II. AAN DE LANDBOUWERS. Door ingewonnen inlichtingen, genomen bij de Hoogere Overheid, wordt ons verzeke ring gegeven dat voor de houders van stieren op grondgebied van Poperinghe en omlig gende gemeenten eene bijgevoegde stieren keuring zou plaats hebben, indien meer dan zes stieren ter keuring aangeboden zijn. Die keuring zou op het laatst van dezen maand plaats hebben, dag en uur later te bepalen. De houders van stieren, die nog niet ter keu ring aangeboden zijn geweest en wonende te Poperinghe of in omliggende gemeenten worden vriendelijk verzocht, zonder verwijl hunnen naam te komen aangeven ten bureele van het stadssecretariaat te Poperinghe, in dien zij begeeren hunnen nog niet gekeurden stier aan eene keuring aan te bieden. HET STADSBESTUUR. ÏIUIIHIIIIHIUNHUIIIIII VLAAMSCH ECONOMISCH VERBOND V. E. V.-BERICHTEN. Het 5e nummer van de V. E. V.-Berichten komt te verschijnen met een beschouwing over het jaarverslag der Nationale Bank door den heer Dr P. Bessem en met gevulde ru brieken over wetten en besluiten; over de arbeidsmarkt, over export en over den over- zeeschen handel. De heer Frans Richard, lie. in Soc. en Pol. wet., geeft een lezenswaardig artikel over de gevolgen der gezinsvergoedin gen in Frankrijk. Verder komt het verslag over de jaarlijksche algemeene -vergadering van Zondag 27 April met de verschillende jaarverslagen. Hoogst belangwekkend is de rubriek der Noord-Nederlandsche brieven, terwijl de afdeeling der Vlaamsche Inge- nieursvereeniging vooral opmerkenswaardig is door de studie over de moderne ontwikke ling van de machine-telegraaf door dipl. Ing E. Wollner. Het nummer, als altijd typographisch ten zeerste verzorgd, wenschen wij in aller handen. WATOU VLAGGEFEEST Op 1 Juni, Zondag laatst, vierden de Oud-Strijders (N. S. Bers) van Wa- tou hun vlaggefeest. Het ongunstig weder belette niet dat er van in den vroegen morgen drie praalbogen wer den opgericht, om de vreemde bonden te verwelkomen. Om 10 u. trokken de Oud-Strijders en Oud-Soldaten -na het muziek naar de kerk, waar er een Hei lige Mis gezangen werd tot zielerust der gesneuvelden. Gebruik makende van het weder, dat nu weer goed was geworden, gaf de muziekmaatschappij een mooi con cert op de markt. Zoo liep het eerste deel van het feest heel goed van stapel. Wat zou den na middag ons brengen? Niemand had er eenig vermoeden van. Vanaf 1 u. reeds begon het volk toe te komen. Flier en daar kwamen reeds een groep Oud Strijders te voorschijn, de autobussen kwamen aan en tegen 2 u. wemelde het van 't volk welke met muziek en trompetten en vlaggen de straten doortrokken. Het statieplein Was* één inenschenmassa. Deze mooie stoet, met zijne 58 vlaggen, zijn 62 Oud- Strijdersbonden met een gezamenlijk getal van 2.300 man, met zijn muziek en trompetgeschal doortrok, in rangen van 4, de bijzonderste straten onzer gemeente. Na den optocht werd de eer gebracht aan de gesneuvelden één minuut stilzwijgen werd gevraagd en het klaroen dééd de machtige tonen van au champ over de dorpplaats klinken. Door M. Vierstraete en M. Deprae- tere werd een welkomsrede en eene toespraak gehouden die op een alge meen gejuich onthaald werden. Het Belgisch, Fransch en Engelsch volks lied werd door het muziek van Abeele uitgevoerd en alle vlaggen bogen neer over het standbeeld. Indrukwekkend was dit feest, machtig, grootsch, Wa- tou vierde hoogtij en met reden, want nog zelden was onze gemeente getuige van iets dergelijks. Ja, de namiddag had ons iets onver wachts voorbehouden, iedereen, zelfs de inrichters waren bedrogen, de stoutste verwachtingen waren over troffen. Over de 2.000 fr. premiën wer den gegeven en iederen vaandrig ont ving zijn pak (500 gr.) tabak. Watou leefde op 1 Juni en 't is te hopen dat zoo'n feesten nog zouden mogen hernieuwd worden. Dank aan de inrichters Dank aan de inwoners die in zoo groot getal, vanaf den vroegen, hunne huizen bevlagd of versierd hebben! BI. 3. 8-6-1930. N' 23. Oh! Arteveldestad, Oh! Stad van handel, Ohmachtig rijk, waar is uw wandel. Toch immer waart gij aan de spits Behcud uw faam en blijf de gids. De stede Gent stond immer bekend om hare noeste werkers, strijders en ambachtslieden. Maar faam getrouw blijft zij de bakermat der vermaarde suikerij producten F. C. Jacobs. IX GOUWFEEST VAN KATHOLIEKE TURNERS TE YPER. UITSLAGEN BEKOMEN DOOR VLUG EN VROOM - POPERINGHE WEDSTRIJDEN: Hoogen Graad: wedstrijd I 2' PRIJS. Voorgeschreven oefeningen: 183 punten op 200 punten. Hoogen graad: wedstrijden II en III: samen 7" PRIJS. Volwassenen, Tuigoefeningen: 95/40 pun ten op 100 punten. Leerlingen, Verdedigingsoefeningen: 87/50 punten op 100 punten. Te samen: 182/90 op 200 punten. Middelbare Graad: wedstrijd IV. Rek: 43 punten op 50 punten. Barren: 43 punten op 50 punten. Te samen: 86 punten op 100 punten. Trompetters: ELF deelnemende Sonneries 4' PRIJS. Aan den flinken Turnleider M. Missiaen onze beste gelukwenschen. «11:125 Op volgende datums wordt de inhuldi ging plechtig gevierd der Eerw. Heeren Pastoors Op 11 Juni te Kortrijk, Eerw. Heer Camerlycck, Pastoor-Deken op 15 Juni te Oostende, Eerw. Heer Mullie, Pas toor-Deken op 15 Juni te Dranoutre Eerw. Heer De Brabandere, Pastoor op 19 Juni te Bixschote, Eerw Heer Cous- sement op 22 Juni te Zu3"dschoote, Eerw. Heer De Jaegher. BENOEMINGEN. Bij koninklijk besluit van 27 Mei 1930 zijn benoemd tot Ontvangerder registratie en domeinen: Te Loochristy, M. Van Vooren, G.-H. ontvanger te Meenen, erfenissen en Do meinen Te Rousbrugge Haringhe, M. Burin, S.-C. Toeziener der overdrachtstaks Te Yper, M. Delperdange, M.-J.-P., sur numerair aangesteld bij het bestuur Brussel. RQUWBERICHTEN Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen tot de PLECHTIGE JAAR MIS op Zondag 8 Juni, te 7 uur in O. L. Vrouwkerk voor VROUW LOUISE BËLANGHE Huisvrouw René Vanhoucké Zoon Daniel en Jules Delahghe. Van wege Echtgenoot en joinders. «o» Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen de JAARMIS te willen bijwonen op Zondag 8 Juni, te 8 lA u., in O. L. Vrouw kerk, voor HEER CHARLES-LOUIS DOCHY, overleden Huisvrouw en overleden Kinders Hilaire, Sylvère en Marie. Van wege de Familie Vanbecelaere-Qua- ghebeur. -«os- De Kinders Debandt noodigen beleefd Vrienden en Kennissen uit tot de JAARMIS op Zondag 8 Juni, te 9 uur, in St Bertinus- kerk voor hun overleden Ouders. H. PETRUS DEBANDT en overleden Huisvrouw. Vrienden en Kennissen worden beleefd verzocht de JAARMIS te willen bijwonen op Maandag 9 Juni, te 7 u., in St Janskerk voor VROUW LUCIE BLANCKAERT Echtgenoote van JULES VANDEKERCHOVE. Van wege Echtgenoot en Kinders. «O» Maandag 9 Juni, te 8 Ve u., in O. L. Vrouw- kerk, GEZONGENE MIS voor M. CHARLES INGELAERE Echtgenoot van Vr. LEONTINE GAILLIAERDE. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege de Kinders. «o» Vrouw Weduwe A. Struye en Kinders, noo digen beleefd Vrienden en Kennissen uit tot de PLECHTIGE JAARMIS op Maandag, 2Sinksendag, om 9 uur, in St Bertinuskerk voor HEER AUGUST STRUYE en overleden Zoon André. "V enii st kei Ij khed em Zondag 8 Juni Herbergkermis. In de Galgestraat Vlamertinghe steenweg, bij Camille Hazebrouck. Groote Feestelijkheden. In den Klimop bij Jules Ostyn, Crombekestraat. Reninghelst. Krakebolliug. In 't Wieltje bij Remt Vandelanoit- te, Bussebcom. Proven. Groote Velokoers. Voor alle beginnelingen. Inschrij ving bij Valere Beun, ter herberg De Sportwereld Twee schcotie IGders te verhollen. Au Faubourg Doornstraat bij Rer.é Deman gegeven door Georges Pittelioen. Maandag 9 Jur.i (2* Sittxendag) Konijn te verhollen. In de Blauwe Duit bij Camiel Theiten, Pottestraat. Gegeven door Mau rice Clabau. Vet Konijn van 5 K. te verbollen door den uil. Van 9 tot 12 uur bij Jules Ostyn (de Bomme) Crombekestraat gegeven door Pharailde van Modest. Groote Velokoers. MOESKROEN - POPERINGHE - MOESKROEN met vaste control rond 3uur in De Barriere bij 't Kerkhof. Abeele Raskonijn te verbollen. Bij Theophile Devcs te 6 uur. Zondag f5 Juni Reninghelst-Clylte Groote Velokoers. Voor alle beginnelingen, bij Jerome Vangheluween Theophile Spillebout. 260 Fr. Prijzen en talrijke premien. Vlamertinghe. Groote Ringsteking en Vogelpik met velos. Wijk Grooten Travers, 100 fr. Prijzen. WBBBSgBBBEiHHaBHBBHaSBanBaUi KOOP UWE SPEELKAARTEN Bij ons te verkrijgen. UBBBSflBBBBBBBBRBBBHBBBBBBflBBB NIEUWS OVER DE HOP. NURNBERG (Beieren). - Op de hop markten van Centraal Europa gaan de zaken vlotter sedert eenige dagen. Te Nurnbergis er weer vraag naar de prima en de middelba re soorten doch tot nu zijn de prijzen hier niet verhoogd. Berghop noteert, i<! kwal., 5o- 60 m. middelb. kwal. 35-40 m. derde kwal. i5-25 AlHallertauër hop, ie kwal. 75-90 m., middelb. kwal. 40-65 m.geringe, 25 35 m. Te Saaz is de prijs met 5o kronen verhoogd voor het gewas 1929, zoodat Saazer prima hop 700-750 kr. noteert. I e laatste dagen was het weder zeer voordeelig voor den planten groei de schade van de hopvlooien zal wel dra hersteld zijn. RIJSSEL. In het Noorden meldt men weinig bedrijvigheid voor de hop van Boe schepe en van Busigny. Zoo is er ook geen prijsverandering in Elzas noch in Burgondië. BRUSSEL. Nog altijd gaat de handel kalm. Poperinghe, gewas 1929. noteert nomi naal 125 fr. aanstaande gewas op levering October November 370 frank. GBBBBBBBBBBBBflflflBBEBBBBBBBBflBB CHRISTEN MIDDENSTAND Poperinghe. RECHTSKUNDIGE DIENST. Zittiae eiken Vrijdag morgen. FISCALE DIENST. Inlichtingen te be komen In den Katholieken Kring te POPERIN GHE eiken dag te 12 uur middag. SWBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB Studie van JIEESTER AI,FRED REYNAERT Notaris te Yper. -«o»- Heer en Vrouw August Mcrlevede-Notre- dame, Kinders en Kleinkinders noodigen be leefd Vrienden en Kennissen uit, de LIJK DIENST en de BEGRAVING te willen bij wonen, op Maandag 9 Juni, te 9 lA uur in Sint Bertinuskerk, van hun overleden Zoon en Broeder HEER EMILE MERLEVEDE. «o» Vrienden en Kennissen worden beleefd uit- genoodigd tot de JAARMIS op Dinsdag 10 Juni, om 9 uur, in O. L. Vrouwkerk, voor Vr. RACHEL TOMMELEIN Echtgenoote van M. ACHILLE VERHAEGHE. Van wege de Echtgenoot. BEDANKING. Vrouw Weduwe Deroo-Clays, Kinders en Familie bedanken Vrienden en Kennissen om hun aanwezigheid in de Begraving van MIJNHEER CAMIEL DEROO. De Kinders Suffys-Debeir bedanken Vrien den en Kennissen om hun aanwezigheid in de Jaarmis voor hun overleden Ouders HEER en VROUW BENOIT SUFFYS-DEBEIR. Weduwe Dehouck-Bonduelle en Kinders, bedanken Vrienden en Kennissen om hun aanwezigheid in de begraving van M. GEORGES DEHOUCK. De Vrienden die bij vergetenheid geen rouwbericht zouden ontvangen hebben gelie ven de verontschuldiging der Familie te wil len aanveerden. I "Vt-UN T v fr? Fr'Hï fl- 4 TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN 31 Mei 1930. 4 t. h. 1921. Reeks 70.717 Nr 5 wint 250.000 fr. Reeks 17.024 Nr 7 wint 100.000 fr. Reeks 17.511 Nr 18; Reeks 17.024 Nr 4 en Reeks' 184.024 Nr 14 winnen elk 50.000 fr. De andere nummors dezer reeksen en deze der reeks 128.245 zijn uitbetaalb. aan 250 fr. OPENBARE VERKOOPING van Gemeente WOESTEN, Dorpplaats. Een gerievig HANDELSHUIS, bekend bij kadaster sectie A, Nr 558d, groot 2 a. 48 ca. Bewoond door Richard Vanieuwkerke tot 1 Oktober 1930. ZITDAG: DONDERDAG 19 JUNI 1930 om 3 uur stipt, ter herberg In de Sportvriend bewoond door Jer. Verstraete, velomaker te Woesten. Alle verdere inlichtingen te bekomen ter Studie van den Notaris Reynaert te Yper. aBBBBBBBBBBBBBBBlSBBBQ9flBBBBBBI Kantoor van den Notaris A. LAUWERS, Cartonstraat, 15, te YPER. OP DINSDAG 8 JULI 1930 om 2 uur stipt nanoen (zomeruur) te YPER, ter Afspanning Het Hoekje Veurnesteenweg, INSTEL MET PREMIE VAN Gemeenten OOSTVLETEREN en RENINGIIE (dicht bij den Lion Beige GOEDE HOFSTEDE met welbetimmerde gebouwen, zaai- en wei landen, gelegen langs de Spierlakenstraat, Halve Reninghestraat en Nieuwe straat, groot 13 ha. 96 a. 3 ca. Gebruikt door sieur Achille Beddeleem tot 1 October 1931 mits 10.400 fr. 's jaars, boven de lasten. Verdeeld in 10 koopen. OVERSLAG: DINSDAG 22 JULI 1930. (Zie plakbrieven met plan.) Studie van den Notaris MINNE te MEENEN. DNSDAG 17 JUNI 1930 om 5 u. 's avonds, bij Amand Dejonckheere te Reckem, Croisé, OVERSLAG VAN 2 HUIZEN en 16 koopen BOUWGROND te Reckem-Dronckaert, (sterfhuis van Cam. D'halluin). Slechts ingesteld 47.750 fr. LINOLEUM - BALATUM TOILE-CIREE - BEDDEVELLEN MEUBELPAPIER OROOTE KEUS TER TROUWE bij SAKSEN-VANHESTE GASTHUISSTRAAT, 15, POPERINGHE Alle Bureeimeubelen

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 3