Ir lil. vasden Busscfie 74 MEUBELPAPIER Vliegenvangers Verandering van Woonst X en IJ. V. itralen. Tel. 404 HANGAR/ D0YEM 500 Schoone Pouliën, wegens uitbreiding van bedrijf, aan zeer voor- deelige prijs, te bevragen bij Julien Deoyser, Noordstraat, 18, Pope- rfngne. Tel. 175. v.o.s. Dinsdag 8 Juli 1930 Kermis GROOTE PflflRDEflKOERSEH 18.000 FRANK PRIJZEN. In 't Binnenland Yper. li Julifeesten. In den St Maartenskring, Lange Meerschstraat, wordt op Zondag, 13 Juli van af 2 uur in den namiddag eene Vlaamsche Kermis ingericht, ten voordeele van het werk der Vlaamsche leergangen aan de Katholieke Hocgeschool te Leuven. Zijne Eminentie Kardinaal Van Roey heeft plechtig be loofd op de viering van de500e verjaring van de Leuvenscha Universiteit dat de leergangen zullen ontdubbeld worden zoodat de Vlaamsche studenten er een door en door Vlaamsch en Katholiek on derwijs zullen kunnen genieten, 't Is de plicht van alle Katholieke Vlamingen al les te doen wat in hunne macht ligt om die belofte te helpen werkelijkheid wor den. Daarom luidt het ordewoord Allen naar de Vlaamsche Kermis. Een goede raad. Koopt uwe diamanten-brillanten bij diamanthan delaars, dus uit eerste hand. het is u« profijt. Altijd in magazijn keus van honderdesteenen.VAN N£STE, 29, Markt, Yper. Diamantslijperij 48, Hondstraat, YPER. Boasingha. Onweder. Spijts al de daveringen die wij tot nu toe gekre gen hebben, wil de weerman maar niet ophouden en daarvan gaf hij Zondag na middag een nieuw bewijs. Bij vele boeren stonden de vruchten nog redelijk wel, maar nu ligt het bijna al plat en het wil maar niet jophoduen. Als 't zonnetje wat komt helpen opdat alles weêr zou recht geraken, volgt een regenbui die de kop- kens weêr tea gronde slaat. Woasten. Boerengilde. Van daag om 5 1/2 ure vergadering der Boe- reogild.- en Spaar- en Leenkas bij Benoit Notreaame ln de Zwaan Dranoutre. Eeuwfeest. Ter gelegenheid der kermis zal de 100 jarige onafhankelijkheid van Belgie plechtig ge vierd worden. Daarom, op Zondag 29 dezer om 11 u Cantate door de School kinderen aan het Gedenkteeken der Ge sneuvelden om 6 u. prachtig muziek feest gevolgd door volksbal op de open bare plaats op Maandag groote baanbol- ling, 450 fr. prijzen en 's avonds om V» ure, kinemavertooning op de open bare plaats. Msensn. Onweder. Het hevig onweder van Zondag avond heeft de wo ning vernield van de weduwe Lecoutre, Kommerstraat. De vlammen, aangewak kerd door den hevigen wind, namen zulk eene snelle uitbreiding dat de vrouw slechts met een weinig kteederen kon de vlucht nemen. Al de meubelen, huisraad alsook al het klein vee, zooals kiekens, konijnen en een geit, werden de prooi der vlammen. Niets is kunnen gered worden. I «eghsrn. Brand. Zondag is de bliksem gevallen op het zwingelkot van Victor Depikkel. Het gebouw met het vlas is vernield schade 25.000 fr. Desseighsm. Meisje doodge reden- Een 4 1/2 jarig meisje Debrae- ve, was Maandag op weg naar den winkel voor eene boodschap, toen het dicht d.e herberg De Toekomstlangs den Gent- schen steenweg, door een Duitsche auto omvergereden werd. Het slachtoffer, dat letterlijk het hoofd afgereden was, bleef op den slag dood. Hareibeks. -Doodelijke aanrij ding. - Maandag namiddag, rond 1 uur kwam A. Vermoute, van Harelbeke, per velo uit de richting van Beveren gereden. Op het grondgebied van Harelbeke, aan het kruispunt van den steenweg naar deerlijk werd hij verrast door den auto van heer De Craene van Kortrijk. De wielrijder werd ten gronde geslingerd en met gebroken schedel, linker been en arm opgenomen en in een naburige woning gedragen. Een bijgeroepen geneesheer deed hem naar het gasthuis overbrengen. )e toestand van 't slachtoffer is hopeloos. Leysele. Eerlijke daad. Over eikele dagen verloor S. H. eene som geld die door den scholier Merlevede Albrecht gevonden en den verliezer teruggegeven werd. PROIEV MEStlIIS MOORDSCIIOTE - EEUWFEESTEN n et Holloheke. Rechts afsteken Zaterdag namiddag reden twee damen per velo door onze gemeente. Aan den draai der Kasteelstraat kwam een wielrijder aangehold. Hij stak verkeerd at en reed Mad. Laura omver Zonder omzien poetste hii de plaat. Eerlijke lieden doen anders Gewezen Intern, 2 Asche Hospitalen Bijsselstraat, olaats van 29 Rtusbrugge. - Btana Tij dens het hevig onweder dat hier Zondag namiddag woedde, heeft de bliksem rond 4 uur, brand gesticht op de hofstede van Henri Lelieur-Leroy. Schuur, s allingen en wagenstal met gansch den i boedel zijn door den brand vernield De schade is door verzekering gedekt. Viamartïnghe. IJ. Sacra mentsprocessie. verleden Zondag na de Hoogmis, binst eeu heerlijk weder, heeft de H. Sacramentsprocessie haar jaarlijkschen uitgang gedaan tot het Ka pelleken van, O. L. Vrouw van Troost op 't Hoeks en, alwaar den zegen met het Allerheiligste gegeven weid. Hulst». Doodelijk ongeluk. Hinri Moully, vader van verscheidene kinderen, kwam per rijwiel van Kortrijk. Hij werd gevat doo-r den auto van'M La- nat, van Hulste.en ten gronde geslingerd. Gezien ziin ergen toestand werd hij aan stonds raar het heelkundig gesticht van Iseghem overgebracht Dinsdag morgen rond 8 1/2 u. is hij overleden. WERKHUIZEN HAEREN BRUSSEL -ram BI. 2. 29-6-1930. N' 26. STAD POPERINGHE Kermis 1930 LIJST DER AANTREKKELIJKHEDEN Op de Groote Markt: 1. Overmeer-Lagae, Caroussel-Salon; 2. Willemeyns-Raepsaet, Métropolitain3. Me vrouw Delaetere, Schuiten; 4. Vandekerck- hove, Tank Joyeux; 5. Levis-Overmeer, Sport Américain; 6. Diets Franz, De Doodenrit; 7. Oudar, De Vliegende Dame; 9. De Pelse DE POPERINGHENAAK POPERINGHE. Juli, onzen Vlaam- ïi Vossen, viert macker, De levend begravene Vrouw; 9. Du- schen Hoogdag, mont Prosper, Friture; 10. Timmerman, Wil- >s Morgens mis, optochten aanspraak, de Dieren; 11. Lauwers Leopold, Paardenmo- len; 12. Debaere Pieter, Foto; 13. Deceuninck, b Namiddags uitstapje, te lande met Schietkraam; 14. Wed. Hoornaert, Schiet- bezoek aan eemge leden-herbergiers en kraam; 15. Wed. Driessen, Bouilloir Améri- tuinbolling cain; 16. Blomme. Koord-trekken; 17. Vol-, 's Avonds tooneel-en liederenfeest gende SuikerkramenAerts-Cremer; Bossu- we Leopold; Bossuwe Omer; Bussuwe Sylves- j yP Ip ter; Bruneel Wed. Gustaaf; Debeer Jules; liederen feest. 's avonds muziek- en Herssens-Callewaert; Parreyn Hector. Op de Paardenmarkt: Semay Pierre, Cirkus. SCHILDERWERKEN Straatnamen. Het Schepen college heeft beslist de benaming der Schaalstraat te veranderen in Guido Ge- zellestraat. EMILE IGasthuisstraat - DENUT 48 - Poperinghe Gediplom. Vakman van de Gentsche Hoogere Schilderschool Gebruikt Chicorei WYPELIER-TAFFIN 't is de beste. Nabootsing van Hout en Marmer. - Versieringschilderen. - Lettersehil- deren op Vitrines, Uithangborden, Spandoeken, Rijtuigen, Auto's, Pan- carten. - Dorure onder glas. - Lu- mineuse reclame's. - Nabootsing van Vitraux, enz. enz. Verkoop van kleuren en vernissen in 't klein. Alle inlicht, bij mij te verkrijgen. Verzorgd werk Genadige prijzen BUURTSPOORWEGEN. POPERINGHE OMMEGANG-KERMIS Lijn Poperinghe-Veurne. Op Zondag 6 en Zaterdag 12 Juli 1930 zal trein Nr 7 één uur verlaat worden van af Beveren-Dépöt en zal aankomen in Poperin- ghe om 14.15 u. in plaats van 13.17 u. Op Zondag 6 en Zaterdag 12 Juli 1930 zal trein Nr 12 één uur verlaat worden, uit Po- peringhe vertrekkende om 20.30 u., in plaats van 19.40 u. STAD POPERINGHE. Naar Antwerpen. Op 27 Juli gaat de Boerinnenbond naar Antwerpen 't Schijnt dat het prachtig is. Al die lid is heeft recht om de reis mee te doen per autosar, doch vóór I Juli zou iedereen moeten inschrijven bij Jut. M. Maes, Bertenplaats. Wie zijn kind bemint, spaart... de FOR TIOR niet! omdat hij weet dat kinderen die met Kindermeel FORTIOR grootgebracht worden te verkennen zijn buiten alle andere omdat zij er zoo frisch en gezond uitzien. Alle apothekers, vele vroedvrouwen en de beste kruidenierswinkels zullen U de Fortior bezorgen aan 6,75 fr. de doos. Het goede adres: Voeders Belga Deynze, Tel. 79. Muil- en pootplaag is uitgebroken op de hofstede Cuvelier, Vlamertinghe steenweg. Koopt .uw fruit en groenten bij Roger Beaupre?, Yperstraat, 16. Goedkooper, Versch en van Eerste hoe danigheid. Groote hoeveelheden freezen dagelijks verkrijgbaar. Ter gelegenheid van alle Feesten, wendt U rechtstreeks naar het oud gekend huis Jules DEPUYDT-SCHMIDT, waar gij zult vinden: Allerhande nieuwe modellen Juwee- len, enkel in Platine, Goud en Zilver, ver sierd met Diamantsteenen van eerste kwali teit. Aankoop van Goud en Zilver aan den hoogsten prijs. STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Een goede voorzorg! 't Is van altijd een doos MONOPOEDERS in huis te heb ben; want 't is het onfeilbaar geneesmiddel tegen hoofd-, schelehoofdpijn, rheumatiek, griep. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos: 7 fr. PENSIOENEN. De personen geboren In de maand Juni, moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot 11 uur, komen met hunne pen- sioenkaart of om hunne storting te doen. Te verkrijgen bij Jules DEPUYDT- SCHMIDT allerschoonste keus van Pater nosters en allerhande nieuwigheden van geschenken voor Eere-Communie en alle andere feesten. - Veranderingen van alle oude Juweelen in allerlaatste nieuwe modellen. Processie. Een schoone heete zomerdag begunstigde den schitterenden optocht van onzen prachtigen processie stoet. Alles was trisch en keurig en het is telkens een groot genot voor oog en hart, den heerlijken stoet, die steeds in omvang en pracht toeneemt, te aanschouwen. Een ingetogen talrijke menigte was op den doortocht geschaard en knielde eer biedig neer voor den zegenenden Meester. Onweder. Het stikkend weer brak 's namiddags los in een hevige don derbui. Van 3 tot 6 uur heeft het schier onafgebroken gedonderd, soms zeer hevig en dicht bij, vergezeld van regenvlagen. Zonder omzeggens schade te veroorzaken is de bliksem soms neergeslagen, onder ander Crombekestraat op de Hooge Reekaan de Leene op hofstede P. D'Hondt en omliggende, Brijkedreef. Als men gezond is, is men gelukkig, en aan pijnen denkt men niet. Maar toch wees voorzichtig tn verliest uwen moed niet, als de pijn u aantast. Herinnert u dat hoofdpijn of koort» veroorzaakt door griep of rheuma tiek kan verdwijnen met ALGAOPOEDER. De halve doos3,25 fr.groote doos6 fr. In POPERINGHE te bekomen bij Vande- plas, apotheker. In YPER bij Hautekier en Van Robaeys. Val. Vrouw Henri Verhaeghe- Grossey, Meesenstraat, is Zondag geval len met haar velo en is nog al erg ge kwetst aan de knie Nieuwe vensters. In St Janskerk heeft men deze week vier nieuwe brand- vensters in het hoogkoor geplaatst. Ze „en geSpezen worden. En wie er meer verbeelden het leven van den H. Joannes v£m wilweten, moet komen zien. 't Zal den dooper. een aangename namiddag zijn voor gansch Ongeval. De verleden week, de familie. Vrije ingang. werd Daniel Liévois, 22 jaar, werkende te Yper, op zijn werk, de toppen van drie Zoekt uw profijt en koopt uw Diamant vingers afgedraaid. en Goud bij VAN LEDE, Goudsmid, 6, Boterstraat, YPER. Gij vindt er de Huis Ern. LEEUWERCK, 38, Gast- grootste keus aan de genadigste prijzen. WAAROM?!! Als de Doktor aan de zieken zegt Neemt bij uwe maaltijden een glas wijn voor u te verkloekenen de kalant vraagtMijnheer de Doktor waar zou ik die wijn halen Waarom Antwoordt de geneesheer altijd Neemt hem bij Pierre Val- Cke, omdat het wel gekend is, dat er daar maar rrhte en oude wijnen besteld worden, die nooit de gezondheid kunnen schaden De Caisse Commerciële de RoulSPS keert in Veertiendaagsche Re kening eenen intrest uit van 3,05 (tijd perk 26 Juni tot 10 Juli). Slijmafdrijvend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, verwijderen de slijmen welke in de maag de spijsvertering belem meren. De doos6 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Belga Opfok voeders, prima kwali teit voor uwe kuikens. Vroolijkheid en aangenaam verzet zul len er niet ontbreken. Iedereen zal er iets vinden naar zijne goesting. Kluchtzangers komen de laatst verschenen leutige lied jes voordragen en gratis meedeelen waarzegsters, waarbij men mag te rade gaan, zullen u de toekomst voorspellen liefhebbers van geschut mogen zooveel rozen schieten dat zij kunnen of deelne men aan de vuurvogelschicting. Die wel macht heeft kan haar eens uitwerken op het kermiskanoo wie nog nooit kans had in loterij of tombola kan het nu beproeven op het draaikraam voor het visschen worden lijnen ter beschikking gesteld en dat zonder vischverlof! De poesjenellen zullen er ook zijn en al de acteurs zijn versch geschilderd er zal ook eenen splinternieuwen duivel meekomen, De dorstigen zullen er gelaafd en de hongeri- Nadat we Zondag neen door eene. asthmalijders, borstlijders stikkende hitte gekwollen werden, ver-Indien gij tot hier toe alles geprobeerd hebt duisterde het geluchte zoodanig dat het zonder voldoenden uitslag of genezing te be- j r j 1 cx-i komen, wacht niet langer en neemt uwen rond vier uur bijna donker was. Stilaan toevluc'ht tot martin toms. Voor verou- hoorden wij het onweder naderen en om- derde en ingewortelde gevallen volgt de vol- streeks 4 ure scheen het zijn hoogte- ledige serie voor zes weken 185 fr. Voor puntte bereiken. Een felle bliksem dade- Asthma speciale serie, lijk gevolgd door een ratelende donder- Martm Toms< 112> Weststraat, Brussel, slag zegde ons maar al te wel dat hij in 1 Apotheek h. Notredame, Poperinghe. 't gebuurte gevallen was. Fin inderdaad in de Elverdinghestraat was de kop van een zeer hoogen puntgevel neer gehaald gelukkig zonder brand te veroorzaken. Verders werden hier en daar boomen en schoorsteenen geraakt. Pectoral Dupuisgeeft mirakuleuze uitslagen. Hij verzacht de geweldigste hoest, vanaf het eerste gebruik. - 6 fr. de doos. Te verkrijgen DIJ H. Notredame, Groote Markt. Poperinghe. Auto-ongeluk. Zondagmorgen waren de A F van Yper naar Paris-Plage gereden, alwaar onder den oorlog menige Yperlingen verbleven hadden. In het te-j rugkeeren niet ver van Hazebrouck waf er een der auto's die in een grooten w genslag reed met het ongelukkig gei dat het meerendeel der inzittenden ge weldig opgewipt werden en dat de vrouw van den vrederechter M. nogal erg gekwetst werd aan het hoofd.' Geluk kiglijk kon ze dadelijk verzorgd worden Ook andere liepen nog lichte kneuzingen op. EERSTE COMMUNIE Verzorgde keus: Juweelen, Diamanten, bij Aug. BONTE, Steursstraat, 25, YPER. EEN MAAL KLANT, KEERT TERUG.1 Aanhoudingen. Nadat eenjge dagen geleden de wacht op het munitie- ulein van Houthulst overvallen, gekoerd en gebonden was hadden eenige boos wichten ten getale van vijf niet min dan drie duizend kilo obussen gestolen. Zon dag nu werden ze na een ieverig onder zoek door de gendarmen ten huize afge haald en naar Yper gebracht alwaar zij ang door den onderzoeksrechter onder- ïoord werden. Van hier zijn ze overge voerd geweest naar het gevang van Kortrijk. De beste Voeders zijn Deynze's Bel ga Voeders. Dinsdagavond kwam C. V., 52 jaar oud en wonende in de Wateringstraat zaalhof) tamelijk laat Pirn's in bedron ken toestand en begon twist te zoekën met vrouw en kinderen 't En duurde niet lang eer hij tot gewelddaden overging en de geburen zich verplicht bevonden inken te doen bij de politie, die dan ook het noodige proces-verbaal voor slagen en nachtstoring opmiek. H. Priesterwijding. Op 29 Juni zal E. H. Jos. Mattelaer. onze stads genoot in de primatiale Kerk van Car thago de H. Priesterwijding ontvangen en alhier op Woensdag 16 Juli om elf ure in St Pieters, zijne parochiekerk, zijd H. Eeremis opdragen. Koopt uwe JUWEELEN en DIAMANTEN bij M. VANDERMARLIERE - DEPUYDT, 24, Meenenstraat te Yper, daar hebt gij altijd de schoonste keus, de genadigste prijzen en alles gewaarborgd. huisstraat (nevens Fotowinkel) PO PERINGHE. Fabrikant van Ju weelen in Goud, Platina, Zilver en Diamant. Goede Uurwerken met 5 jaar waarborg. Schoone keus van Brillen. Alle herstellingen. Alles wordt verkocht met de meeste waarborg,veranderingen en verwisse lingen. Begunstigd door een heerlijk weder, verliet de H. Sakramentsprocessie om 10 y» ure St Maartens Hoofdkerk. Lang zaam trok de geestelijke stoet vooruit, wijl zingende kinderen rozen strooiden en ingetogen manneoscharen met brandend licht in de hand den Koning vergezelden nabij het baldakijn waaronderin schitte rende monstrans de priester Hem dra gen mocht. En langs de bevlagde en ver sierde straten knielde het volk ootmoedig neder, biddend en smeekend, want zege nen zou Hij de goede God Niet een dwaas gebaar noch wanklin kend woord van wege goddeloozen. De groote processie was wederom een triomf dag. Ja, ja, 't is maar al te waar, als ons Heere niet meewil, wroetelt maar men- schen. Komt, doet zooals de priesters overal zeggen en gedurig herhalentracht eerst wat tijd over te hebben voor 's Hee- rens Dienst en dan zal Hij wel zelve zor gen dat het u meèvalt. Processie. De oproep is vooral dees jaar goed beantwoord geweest. Als was er geen muziek, toch zag men de V. O. S.sen aan den kop met hun vlag. Mannevolk ontbrak er niet in den stoet en vooral veel lantaarntjes. Bravo men- schen, zoo moet het zijn, geen mensche- lijk opzicht als het ons Heere geldt. Vlaggen dees keer bij de vleet en al de groepen evenschoon. 't Moet O. L. Heer deugd gedaan hebben. Een wensch nochtans gezien 't mu ziek ontbreekt, kan er niet een trommel vorenop gaan en bij de zegen een klaroen gebloasd worden 't Zou dus voor de half-Oogst processie zijn. Boerengilde. Al de leden moeten dezen keer naar de Vlaggewijöing van St-Juliaan. Wat meer volk dan te Noord schote a. u b. en op tijd zijn. De stoet zetaante2 1/2 uur. Als gij lieden niet elders gaat meevieren, zuüen zij ook naar Bsesinghe niet komen als gij Ged weet wanneer ook uw vlag zult hebben en feest houden. Dit is een goede raad: Zijt gij nu in goede gezondheid? neemt alle twee, drie maanden eene flescli THEOBROMA van 10 fr.gij zult de ziekten vermijden en ook alle die kleine onpasselijkheden die ons soms overvallen. Beproeft eens, als 't u belieft. Te Poperinghe bij alle Apotheker». Dagorde verslag allerhande mede delingen deelname aan vlaggefetst van St J uliaanwijziging van intrest voor loopende reken ng termijnbelegging en uitleening bij raffeisenkas bestelling en betaling. JIet Bestuur. - Heropening der scholen. Er wordt aan de belanghebbenden ter kennis gebracht dat de scholen heropend worden op Vrijdag 4 Juli Eischt Meel-Korrel op Opfokvoe- ders Belga Deynze. Brugge. Zelfmoord door vergif tiging. Maandagnacht heeft FransVan Grieken, oud 68 jaar, leurder, wonende Carnierstraat, zelfmoord gepleegd met eere zekere hoeveelheid ammoniak te drinken. De ongelukkige is in de ijselijk- ste pijnen overleden. Geneeskundige zor gen vermochten niets om hem te redden. Handelaars vraagt alleenverkoop der Hoendervoeders Belga Deynze, eenige plaatsen zijn nog vrij. Deze daad strekt den jeugdigen vinder en zijne ouders ter eer evenals de onder wijzers de Heeren Dezillie en Noterdaeme die er zich onvermoeid op toe leggen de vlaamsche jeugd tot eene rasbewuste en eerlijke keurbende op te leiden. Foto Matton, Proven. Op'Woensdag 11 Juni werd hier, tot viering der Eeuwfeesten, zonder veei voorbe reiding en toch uitnemend goed gelukt, een historische stoet ingericht. De bijval bij de talrijke toeschouwers genoten was meer dan verdiend. Wij geven de Foto der hoofdpersonen uit den stoet. Twee bruidsparen: Een in 1830 en een in 1930. Zicht genomen tijdens de aanspraak van den Heer Burgemeetser aan den Jubelboom. der kroon voor de gesneuvelde soldatei en burgerlijke slachtoffers, en de gebe den, door den Eerweerden Heer Tomme lin, diepen indruk maakten, op de me- nigte. Het uitvoeren van Nationale Liederen door het Muziek St Cecilia en de school kinderen. was tffenat prachtig. 's A'onds was de corpplaats bijzondei schoon vellicht, m cm 10 ure begon d< Cinemavertoonu g in Open Lucht, waar bij alleman eens duentig gelachen heef en om 12 ure was alles afgeloopen en trok iedereen uiterst voldaan naar huis, mei den wensch nog meer zulke feestjes t( mogen beleden, hier te Noordschote. De Jubelfeesten die hier plaats gehad hebben, ter gelegenheid der iooe Verja ring van Belgie's Onafhankelijkheid, op Donderdag 19 Juni Jaatsleden, zijn uiterst wel gelukt. Begunstigd door een aangenaam we der, was er veel volk opgekomen. Alle bonden en gilden varen zoo goed mogelijk vertegenwoordigd tn ondereet spelen van opwekkende pas redouble's, door het muziek St Cecilia van Merckem, was het als een triomfantelijken optocht, van aan de herberg De Leute tot aan den Jubelboom, alwaar de treilende aan spraak van den Heer Burgemeesier, de minuut ingetogenheid, het neerleggen ln 't Groot BIJ in 't Klein SANSEN-VANNESTE Gasthuisstraat - 15 - Poperinghe VLAANDERENS BEDEVAART NAAR LOURDES, 29 Jull-6 Oogst. Treinen rechtstreeks en treinen via Lisieux. In lichtingen HOOFDBUREEL, PLEIN 13 A, KORTRIJK. Goddank, watzwartvan handen kaken, Kon zij toch goed naar huis geraken BESLUIT. Gij allen die per velo rijdt, Onthoudt eens Eender waar ge zijt, Houdt immer uwen rechterkant, Of anders breekt g'u nog 'nen tand Bliksem. Gedurende het laatste onweder, sloeg de bliksem op het woon huis van René Goudezeune. Goddank, geen ongelukken. Ook de schade is klein: de schouw half weg geslagen en de stoof gebarsten. vauaf SPREEKUREN Alle dagen 8- 10 en 2-3 Dinsdag- Dond.-avond 6-8 Eene ingetogene en biddende menigte volgde deze processie die méér dan eene uur duurde 's Achternoens was het weder geheel veranderd. Een donderweer was opgeko men en de groote stortregei s hebben vele schade aia de landoouw ruchten veroor zaakt. Nieuwe Vlag. Er is spraak dat in 't kort de inhuldiging plaais het ft an een vaandel voor 't pompiersMups, ge schonken door de milddadigheid v..n de ingezetenen bij wien over een paar jaar aangeklopt werd. Het pompierskorps van Vhmertinghe dat sedert meer dan vijffig jaar bestaat mag ook wel eene eigene vlag hebben En waarom zou elke bond zijne vlag niet hebben Hulde aan het H. Hert van Jezus. Voor den eersten keer werd hier in de kerk, op den vooravond van 't feest van 't H. Hert van Jezus, eene gezamenlijke bloemenhulde gebracht. Schoolkinders, onder het zingen van het Hosanalegden een berg van bloemtuilen voor het beeld van 't H Hert, dat reeds prachtig versierd was. Honderden gcloovigen nam .n deel aan het plecl.lig Heilig Uur, welke afgewis seld was door 't zingen van latijnsche en vlaamsche üederrn, door hartroerende aanspraken van d«n E H. Onderpastoor Peene, door het bidden der litanie va 't H. Hert en door h t voorlezen der akte van eereboet. Deze aandoenlijke plechtigheid werd gesloten met den zegen lan 'tH. Sakra- ment. Dit hertelijk feest heeft bij velen een diepen indruk nagelaten tip den feestdau van 't H. Hert van Jezus naderden talrijke geloovigen ter H. Tafel. DAMEN! Voor uw Corset of Ccinture, vraagt het merk D. W. De nieuwste modellen. St Juiiaart (Langtmarck). Vlag gefeist. De hoerengilde tan 8t Anto- mus te St Juliaan zal cp ZordagöJuli haar nieuwe \lag inhuldigen Te dier ge legenheid is het volgende geschikt Te 2 uur Vorming van den stoet der talrijke boeiengilden van het arrondisse ment Yper en üixmuide. Te 2y, uur ptoebt door de parochie. Te 3 uur Plechtig lof in de parochie kerk met t?elegenheidssermoen door Eerw. lieer Colpaert van Leuven. Wijding der nituwe vlag door den E. H. Pastoor der parochie Na het lof wordt er eene algemeene vergadering belegd op den koer der jon gensschool waar verschillige sprekers het woord zullen nemen. VLAMERTINGHE. Gemeente krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zekerste geldplaatsingen. Recht- streeksche agentJe» Dehaeck. Voor uwe varzekeringen te gen brand, ongevallen en op het tevnn wendt u in volle vertrouwen tot heer Andre Lepercque, dorpplaats te BOESINGHE. WlWUIIWUffW GANSCH 1M STAAL verplaatsbaar onvERGANKELy Groots koena. - G«u«lis« prijs, bij San aen-Vuuwstc G**tbui*str..Poperi&gM

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 2