illFO 10 20.01 Kaiksaipeier ig is 5 Haisieillso uan El os Jasghsr m DE POPERINGHENAAR, Poelcapelle. 700 P^ulien Dickebusch. Noodweer. CALNITRO !G CALNITRO IG CALNITRO IG Wevslgham. Doodelijk onge luk. De kasseilegger Hector Vanden Eynde, 26 jaar oud. was aan den arbeid nabij Wevelghem. Uit de richting van Meenen kwam langs den rechterkant een auto afgereden, gevoerd door den E. H. Deloddere, onderpastoor te Kortrijk. Op dit oogenblik wilde Vanden Eynde de kasseide overstappen om zijn werk te her nemen. Hij werd door den auto gevat en met zulk geweld ten gronde geslingerd, dat hij bewusteloos bleef liggen. Eenige oogenblikken nadien gaf de arme man den geest. ais Pastor van Bixscliote Vermakelijkheden Zondag 29 Juni. Op Zondag 6 Juli. GERARDINO :-: PURGATINE van Veearts DEVLOO, bloedzuiverend en maagzuiverend behoedmiddel voor paarden Voorkomt balgpijn, oprijziug, bewrfaienheid, en vele andere kwalen der paarden veroor zaakt door vérandering van kost- en jaarge tijden, door vermoeidheid van reizen, dooi langdurigen zwaren arbeid en sterke voede ring. Vermeerdert den eetlust en verge makkelijkt de spijsverteering door het vrij houden van Maag en Darmen. Gebruikwijze Een soeplepel driema&j daags in het graan of in het drinken. HET PAK: 7.50 FRANKEN. Te bekomen bij Veearts Devloo, Rekhol- Btraat en H. Notredame, Apotheker, Groot» Markt, 18, Poperinghe. Oostvletarsn. Kecnteriii^e KroniekRechtbank van Yper. Van denAuguste van Oostvleteren, die in een naamloos schrijven den heer Burge meester gelasterd had, wordt krachtens art. 425 tot 15 dagen gevang en 50 fr. boete, of 15 dagen gevang veroordeeld voorwaardelijk gedurende 5 jaren. Gezien den aard der feiten had het openbaar ministerie een onvoorwaardelijke straf gevraagd. De betichte moet aan de bur gerlijke partij dc gevraagde frank schade vergoeding en de kosten zijner aanstel ling betalen. (witte leghorn's) te koop bij G. Favorel V- 77 AUTOSCHOQL VAN GENT Hoofdaetel: GENT, Mirystraat, II Bijhui*: KORTRIJK, Gentschencteenwag, tl THEORIE - PRAKTIJK LESSEN OP DEN AUTO ZELF RIJOEFENINGEN Gemak Tan betaling Maorsaala. Ontploffing. Maandag ging Remi Vergote bij zijn ge- buur Jules Everaert, voddenhandelaar, en begaf zich naar ejn kot waar allerlei afval en oude vodden lagen. Tusschen deze zat een ontplcffiagstuig, dat waar schijnlijk moet onder de vodden gelegen hebben die verleden week gekocht wer den. Vergote nam dit oud oorlogstuig in de hand en beging de onvoorzichtigheid eraan te draaien. Em vreesehjke ont ploffing had plaats en de man werd tegei den muur gislinge d. Hij was de linker hand gedeeltelijk afgeslagen en den buik open gereten. Dinsdag morgen om 2 uur is hij aan de gevolgen der bekomen won den overleden. Vorm azeele. H. Bloeiproces sie. - Op Maandag 39 Juni is het de sluiting der octave ter eere van het H. Bloed, alhier vereerd sedert het jaar 1152 Te 4 ure plechtig lof waarna processie. Duizenden bedevaarders komtn telken jare op dien dag deze kostelijke reiiquie vereeren én den Heer betrtuwvol zijne gunsten afsmeken. Vraagt en ge zult verkrijgen, Zoekt en ge zult vinden, Klopt en er zal u opengedaan worden. Noordschote. Boerengilde. Zondag den 29 dezer vergadering der Boerengilde in ons gewoon lokaal gemeen tehuis, om 7 u. zeer stipt. Dagende 1. Door den schriiver, bij zondere mededeelingen over het vlagfeest, verslag, enz. 2. Aankoopen van plantaard appelen, enz. 3. Bespreking om deel te nemen aan het vlagfeest van St Juliens bij Langemarck. 4. Allerlei mededeelin gen. Dus allen verwacht, want het dagorde is zeer belangrijk, en bijzonder het derde punt. Wij moeten als plicht in groot ge tal tegenwoordig zijn aaa het vlagfeest van St Juliens dat zal plaats hebben den 6 Juli aanstaande. Allen het ordewoord behouden gelijk bij ons feest en gij zult eer hóuden aan uw boerengilde en toonen dat gij wederliefde bezit voor de naburige gilden. Nogmaals allen tegenwoordig op de vërgadering om de noodige schikking te kunnen nemen. Het Bestuur. Zondag 11. zijnde kermis-Zondag, rond 4 u. namiddag brak een geweldig onweer los boven de gemeente. De dorpstraat, te voren zwart van 't volk, was ineens als gevaagd. Al de sluizen des hemels ston den open en de straat werd een echte stroom. De schade aan de veldgewassen is overgroot. Bij den landbouwer Cam. Verclytte drong het water kelder en stal len binnen. Kiekens en koeken werden de prooi van het roofzuchtig waterelement. Bezoek. Vossen hebben bezoek gebracht op het erf van den Heer Mau- rits D'hellem. Na wat rondgeslopen en gezocht te hebben naar lekkere beetjes zijn ze zonder groote vangst mogen ver trekken langs een gat, dat zij gemaakt hebben. Aan den Heer Jules Ooghe, jacht waker werd gevraagd een oog in 't zeil te houden. Onnoodig te zeggen dat dit on verwacht bezoek het voorwerp aller ge sprekken uitmaakt. Oost-Kapal. Negendaagsche Plechtigheid van Zaterdag 28 Juni tot Zondag 6 Juliter eere van de H. The- resia van het Kind Jesus. De novene zal gepredikt zijn door de welsprekende F.. H. Pater Joachim. Orde der diensten Op Zondagen 29 Juni en 6 JuliMissen ten 8 1/2, 9 en 11 ure. Vespers ten 3 1/2 u^e. De weke- dagen missen ten 8 1/2 en ten q ure. Weest verzekerd dat de godvruchtige bedevaarders van 't omliggende, zoo wel van België als van Frankrijk, die eraan houden de Kleine H. Theresia te ver eeren, zoo wel als do parochianen van Oost-Kapel, zullen welgekomen, getroost en voldaan zijn. Wij verwachten dus vele godvruchtige bedevaarders. N. B. Alle diensten geschieden vol gens de nieuwe zomeruur. Ghyverinchove. Zij Ik zeg u dat ze ziek zijn, onze kiekens. Hi] Bah Zij Ze stagm te treuren, zeg ik u, ik nam er eenige, hun eten blijft steken in hun krop, bezie ze eens goed, van sommige is hun kam lijk zwart en ze duizelen op hun pooten. Hi7Ik neem mijn velo en loop een pak Poeier N° 4200 merk de Hanskop halen, wij hebben ons daar altijd wel mee be vonden. Te bekomen bij de Apothekers Notredame en Kestelyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeys en Wecke*- *er te Yper en in alle Apotheken. eene helft der stikstof onder nitrieken vorm en de andere helft onder- ammoniakalen vorm. Daarbij bevat nog ongeveer 35 koolzure kalk. wordt aanbevolen voor bo venbemesting. is gekorreld, dus ge makkelijk strooibaar goedkoop. BI. 3. 29-6-1930. Poeicapeile. siraatkoersen. Vandaag Zondag, hebben wederom gelijk 7ór den oorlog onze paardenkoersen plaats in de straten, op den oudgekenden Ringstekingzondag. Om 3 ure, eeist een schoone stoet met rijtuigen en paarden waaraan premiën van 10 en 5 fr. zullen gegeven worden (in de Ypersiraat) Dan om 4 3o ure, 2 schoone draven 340 fr. en 5oo fr. prijzen, verdeeld ieder in 5 prijzen a) 125 90-60 40 2 5 fr. en b) 200 125 75-60 40 fr. Inschrijving om 2 ure in 't Roose ken» Pnjsdeeling na de koersen in 't Viaamsch Huis Zooals ieder jaar is het weder verze kerd voor prachtig, en aan veel volk is er geen twijte). Bandieterij. Verleden week zijn des nachts stoutmoedige kerels per auto het Belgisch munitiekamp binnengedron gen. Na den nachtwaker gebonden en een prop in den mond gestopt te hebben hield een bandiet bij hem de wacht onder doodsbedreigingen in geval hij het nood sein zou geven. De andere stolen en laadden een volle auto munitie, en reden ermee weg. De politie is op het spoor der bandieten, die weldra achter de grendels zullen zitten. Vier aar.houdingen werden Zondag te Oostende gedaan, waartusschen deze van twee gekende communisten. Er zouden verscheidene wagons metalen door de bandieten gestolen zijn en, wat erger is, zou men eveneens het munitiedepot DuitschlaDd van Breedene, geplun derd hebben. Tusschen de personen, die Maandag morgen aangehouden werden, is een meestergast, belast met de vernieling van betonnen schuilplaatsen, en die te Mid- delkerke -woont; hij ontvreemde dyna miet dat hem voor zijn werk toever trouwd was, en verving het door eenvou dig kanonpoeder. - Processie. Zondag laatst was het groote processie. Dezen keer is zij begun stigd geweest met het allerschoonste we der van onzen Lieven Heer. Maar wat eene prachtige processie is dat geworden voor zoo een klein dorp. De inwoners mogen er waarlijk tier over zijn alle groepen zoo rijk afgewerkt en kraaknet, twee zulke lange reken fakkels, en alle deelnemers zoo ingetogen en overtuigd van houding 't was schoon en stichtend. Er moet aangestipt worden datde proces- sie veel bijgewonnen heeft door het deel nemen van het muziek, dat tot voordezen onverschillig gebleven was, en nu zijne beste deuntjes ten beste gaf voor O. L. Heer in zijn heilig sacrament. Bravo muziekanten, voortgegaan op den inge- slegen weg, voor niemand meer achter gebleven als het parochiale werken be treft. Zuidschote. Inhuldiging. - In ons volgende nummer geven wij over de plechtige installatie van Eerw. Heer De Jaegher, Pastor, volledig verslag met de opschriften en foto. TAXI. Bij Gaston Vanbruwaene, Groote Markt, Poperinghe, is steeds een Taxi te huren voor iedereen en voor alle reizen. (Nieuwe luxe-voiture Re sult: 6 nfaatsenl Telefoon 7S. LANGEMARCK. Vrijdag, 20 dezer, werd dé geliefde volks vriend Blomme Atfons. onder grooten töë- loop van volk ten grave gedragen. De klaag tonen der muziekmaatschappij mieken de plechtigheid nog- roerender; rond het lijk vormden de schutters met hunne bogen de eerewacht. Leden der verscheidene gilden, waarvan Alfons in leven deel uitmaakte, droegen den afgestorvene. Bij het graf sprak Heer J. Bouquet, na mens de Schuttersgilde volgende rede uit: Namens de Handbooggilde, St Sebastiaan, kom ik hier een laatste hulde brengen aan een harer beste, harer verkleefdste leden, over eenige dagen nog vol levenslust, en thans rustend in dit kille graf. 1 Alfons Blomme was een goed en recht schapen man, van iedereen bemind en geprezen voor zijn minzaam karakter, zijn dienstvaardigheid in alle omstandigheden; hij was een uitstekend bestuurslid, wel be wust van zijn plichten die hij tot eenieders voldoening volbracht. Toen onlangs de droe vige mare zich verspreidde der pijnlijke kwaal die hem zoo onverwachts neervelde, voelde zich eenieder diep bewogen van aan doening, den wensch uitend hem zoo spoedig mogelijk hersteld te zien. Ongelukkiglijk het noodlot besliste er an ders over, en onze goede vriend bezweek. O dood! O wreede dood! waarom zoo vroeg tijdig ons zoo saménneigend lid aan de liefde en verkleefdheid zijner huisgenooten en vrienden ontrukken, wanneer de toekomst voor hem zich zoo eerzaam, zoo aanmoedi gend voorspiegelde, wanneer hij eindelijk de vruchten ging mogen plukken van een leven doorgebracht in aanhoudende en stoere werk zaamheid. Laat ons immer net spreekwoord in 't - geheugen printenDe mensch mikt, maar... God schikt! Eerbiedigen wij dus zijn Heiligen Wil, dien niemand doorgronden kan; aanvaarden we met christene geladenheid den vreeselijken slag dien Hij ons komt te brengen. Zijn aandenken zal bij ons allen in eere blijven; we zullen de nagedachtenis bewaren van het trouwe lid dat zich steeds opge offerd heeft voor het welzijn en den bloei onzer gilde. Moge de eerbetuiging die we onzen duur baren Vriend opdragen de smarten lenigen zijner bedrukte echtgenoote cn kinders. Moge de rouwklacht die we hier uitdrukken een balsem zijn die wonden heelt. En nu, vooraleer de aarde dit open graf bedekt, brengen we een laatsten huldeblijk aan onzen zoo vroeg ontrukten gildebroeder. Vaarwel, Alfons, vaarwel, beste Vriend, tot wederziens Hierboven. Rust in vrede! Heer Grillet CL, in vervanging van Heer Dr Sys door ambstplichten weerhouden, sprak in naam der St Janstooneelgilde en der Muziekmaatschappij in deze voege Diepbeproefde Familie, Mevrouwen, Mijne Heeren, Alvorens dit kille graf gesloten worde, weze het mij toegelaten in naam der St Janstoo neelgilde en der Muziekmaatschappij eene laatste hulde te brengen aan hem die was: een toonbeeld van een echtgenoot, een liefdevolle vader, een voorbeeldige gildebroeder, ons aller vriend. Als ECHTGENOOT: Gij allen, Mevrouwen, Mijne Heeren, die zijn graf omringt, gij weet dat de beste verstandhouding tusschen hem en zijne dierbare gade steeds heerschte, dat hunne overeenkomst nooit door de minste wolk verduisterd werd. Als VADER beminde hij zijne kinderen op eene teedere wijze. Zijn talrijke kroost heeft hij m de vrees des Heeren- en in den dienst van God weten op te voeden, en met gade en met kinderen heeft hij den weg der wijsheid en der deugd bewandeld. Als GILDEBROEDERInwoners van Lan gemarck, gij zijt getuige geweest van de rondborstigheid en verhevenheid zijns karak ters, van de rechtzinnigheid en edelheid zijns hartens. In de verschillende maatschappijen waarvan hij deel uitmaakte, sloot hij de banden van vriendschap en maatschappelijke betrekkingen nauw toe, overtuigd zijnde dat eendracht en vriendschap noodige factoren zijn voor 't goed bestaan der gilden. Gij allen die mij aanhoort zult mijne woorden bevesti gen: er was geen dienstveerdiger, geen vrien delijker, geen gezelliger en geen voorbeeldiger gildebroeder dan Alfons. Alfons was steeds de gulhartige, joviale makker! Hij begreep vol komen en oefende ten overvloede den chris- telijken stelregel: iedereen nuttig te zijn en elkeen ten dienste te staan, en juist om die uitstekende deugden had hij aller achting, aller vriendschap verworven. Van hem mag gezegdHij bezat al de hoedanigheden die een mensch doen beminnen en eerbiedigen En die brave man is ons thans ontnomen. Een schrikkelijke en onvoorziene kwaal kluis terde hem, die 's Zondags te voren nog zoo levenslustig was, op het lijdensbed vast. Men hoopte! Hij hoopte! Wij allen hoopten! He laas. De Heer van hierboven heeft er anders over beschikt. De droefheid en de smart der zijnen toonen welk onherstelbaar verlies zijne beminde gade, zijne teergeliefde kinderen in hem komen te ondergaan. Ons gemoed ook komt vol; tranen ontspringen onze oogen als wij denken dat onze vriend Alfons, over kor ten tijd nog zoo genoeglijk in ons midden, thans de eeuwigheid is ingegaan. God heeft hem tot zich geroepen! Onderwerpen wij ons en buigen wij voor den Goddelijken wil. Dierbare gade, geliefde kinderen van den duurbaren afgestorvene, uit het diepste onzer herten deelen wij in de smart die thans uwen boezem omprangt; uit het diepste onzer har ten zijn wij gevoelig aan het groot en onher stelbaar verlies welke gij in den persoon van uwen geliefden echtgenoot en vader komt te ondergaan. Weent! Weent veel! Doch weest niet wanhopig! Troost u, bij de gedachte dat wij van deze aarde niet zijn, maar voor hoo- ger bestemming zijn geschapen, en dat uw echtgenoot en vader zijne aardsche smerten verwisseld heeft voor het eeuwige loon dat hij thans om zijn voorbeeldig gedrag geniet. Weest moedig! Aanvaardt met gelatenheid de beproeving die u door den Heer gezonden wordt. Bij ons allen zal de nagedachtenis van uwen echtgenoot en vader immer voort leven; altijd zullen wij zijne ziel indachtig zijn in onze gebeden. En gij, Alfons, waak van uit den Hemel op uw gezin; waak op ons en op al de gilden waar gij zoo geerne deel van uitmaaktet. Vaarwel! duurbare Vriend, vaarwel, tot In het eeuwig Vaderland! Uitmuntende mest voor alle teelten. l^-.5 stikstof ongeveer 28 Kalk (over eenkomende met 50 Kool zure kalk) Zeer goede Dekmest. geschikt voor alle planten waarvan de groei moet aan gewakkerd worden. Zeer voordeeligen prijs Een goed gebruik der mest stoffen vermeerdert den oogst Voor aankoop van KALK- SALPETER IG zich wenden tot den lokalen handel. Gebruikt Chicorei WYPELIER-TAFFIN 't is de beste. DOOR HET ETEN VAN KERSEN GESTORVEN De Zwitser Guanini, 40 jaar oud, ge huwd en vader van drie kinderen, wonen de in de Fransch gemeente Montceau les- Mines, had eene groote hoeveelheid kersen opgeëten, zonder er de steenen uit te verwijderen. Een weinig later kreeg de man hevige krampen een dokter werd bijgeroepen, doch te vergeefs Enkele uren later is de man in de hevige pijnen bezweken. AUTO-BOTSING TE PARIJS-VÉSINET Te Parijs-Vésinet zijn twee autokamions met groot geweld op elkander gebotst. Twee personen werden op den slag ge dood en drie andere liepen zeer erge kwetsuren op. De twee autokamions wer den vernield. AUTO IN DE AINE In de transche streek van Bourg, langs de Ainrivier, heelt een auto de borst »e- 'ring van dezen waterloop omgebeukt. jen is van 15 m. hoogte inde rivier gestort, j Van de drie inzittenden werden een gedood en de twee andere vreeselijK gekwetst. BIJ ONS TE VERKRIJGEN: BUREEL- en BEURSAGENDAS 1 Deze plechtigheid had plaats op Donderdag 19 Juni, zijnde H. Sacramentsdag. 's Morgens kwam een vervaarlijk onweêr de toebereidselen zoowat verhinderen, maar nauwelijks waren de donderwolken voorbij en werd het na regen zonneschijn of een ongewone drukte ontstond in dorp en om trek: opschriften, groen, bloemenkransen, draperijen, wimpels en vlaggen kwamen voor den dag; elk deed zoowel zijn best, dat in een paar uren tijds dorp en straten en huizen een echt feestelijk uitzicht hadden gekregen. Een stoet/een schoone lange stoet, vormde zich om 2,30 uur bij 't Smiskeop den steenweg Yper-Diksmuide. Wat we in dien stoet zooal te zien kregen?... Flinke ruiters, fier op hun prachtig gepinte paarden, mooi opgesmukte wielrijders, verschillige welgeluk te praalwagens: de Boerderij, het Neerhof, de Nieuwe Tijd; verders de kinderen der scho len, groepen van een en andere Bonden, en ook de muziekmaatschappij van Oostvleteren, die heel bereidwillig dit feest met haar heer lijke aria's was komen opluisteren. In het geestelijk gedeelte allerhande voor stellingen en groepeeringen onder welke de zingende Hosannagroep en de majestatische Hemelwagen die bijzondere belangstelling wekten. Om 3 ure kwam de nieuwe Herder aan, samen met den Z. E. H. Vermaut, Deken van Yper. Aan het huis van M. René Lepla werd de herderlijke staf aangeboden door het koontje van M. Emiel Poissonnier en in naam tan Kerkraad en gansche parochie werd de welkomgroet uitgesproken door M. Camiel Haghedooren. Hierna defileerde de heele stoet vóór Ge huldigde en Overheden en trok. begeesterd door de dreunende stapmarschen der Muziek, langs de schoon versierde straten en onder de smaakvolle opgetrokken praalbogen, dorp- waarts. 't Was ruim 4 ure toen E. H. Pastor, opge leid door Z. E. H. Deken en gevolgd door een overgroote menigte aan het schoone kerkje van Bixschote kwam, dat voor de gelegenheid in rijken tooi stond. Aan de deur der kerk werden de sleutels den E. H. Pastoor aange boden door het dochtertje van M. Albert Beeuwsaert. Ter kerk had de liturgische aan stelling van den nieuwen Zielenherder plaats, bij welke als getuigen optraden: E. H. Du- quenoy, Pastor van Reninghelst en E. H. Lebbe, Pastor van Beveren a/Leie. Óm 5 V2 ure werd in de zaal van het Kloos ter aan de talrijke genoodigden een feest maal aangeboden, tijdens welke Z. E. H. De ken en de Heer Alfons Peene, Burgemeester vari Bixschote, het woord nam om hulde te brengen aan den Gevierde en wenschen voor te brengen tot welzijn en heil der parochie Bixschote. De E. H. Coussement drukte zijn groote voldoening uit over de gulhartige ont vangst, stuurde een dankwoord aan allen die hiertoe in een of andere manier hadden bij gedragen en zegde de hoop te koesteren, gesteund door Gods gratie en het goedig meewillen van eenieder, met welslagen te mogen arbeiden aan het geestelijk en tijde lijk geluk zijner parochianen. Waarlijk, Bixschote heeft zijn best gedaan om zijn nieuwen Herder te huldigen zoo 't behoort. Menschen van Bixschote, gij haalt er 'eere van! Het Gemeentebestuur en de inrichters van het feest danken dan ook allen die op eenige wijze medehielpen tot de versiering van het dorp en tot het opluisteren van den stoet. De Poperinghenaarvoegt zich bij de feestvierenden van Bixschote en zegt: E. H. Coussement, ad muitos annos! Hier volgen nu wat opschrilten: Op de poort van Van Eecke-Noyelle: Wees welkom, achtbare Herder, leef hier talrijke heilvolle jaren. Opt de poort van Cyriel Mortier: Het klinkt en het dreunt verblijd in het [rond: God houde onze Herder hier goed en ge lzond! Op de poort van Emiel Vanhuyse: Heil aan Eerweerde Heer Pastoor! Welkom in 't dorp Bixschote! Bij de Zusters Annuntiaten: Wij, Zusters Annuntiaten wenschen U, ge achte Bestuurder, welkom en vele jaren vol heil vrêe. Op den Boerenwagen: Indien op de landouwen Zoo grooten zegen viel O, Iaat ons ook bebouwen Den akker onzer ziel. De hoenderkweek het is gebleken Brengt nogal welzijn in ons streken Hier laten we onze rassen zien En zóó den Herder hulde biên. Op den wagen Het Neerhof In dezen tijd, wie had het durven peizen, ivfogeri zelfs de viggens per auto rijden. De Radio in dees moderne tijden Zal U met veel goed nieuws verblijden De Radio geeft nieuws, muziek, alom. En zegtMijnheer de Pastoor, wees welkom. Bij Alfons Devos: Welkom. Eerweerde Pastoor Als baljuw ga ik U voor Als U neemt de kwast Smijt water waar 't U past Maar potverdekke Niet te veel in mijn nekke. Bij Achiel Dewulf Eerweerde Heer Coussement Gij zult hier zijn kontent De menschen allen zijn hier fraai Buiten hier en daar een... gaai. Bij Wed. Carette: Eerweerde Pastoor, wees welkom. Doe wel en zie niet om. Konden wij U lange jaren In ons midden bewaren. Bij Jules Decoene: Wees welkom, beste Herder, Kom tot hier en niet verder, Hier woont een schoenlapper goed Die voor de voeten alles doet. Bij Camille Vandenbulcke: Mijnheer de Pastoor, welgekomen Van heel ons huis, geen uitgenomen, Zoowel van groot als van klein Wij wenschen dat G'er lang mocht zijn! Bij Lucien Rondelez: Wij wenschen den Herder Veel gelukkige jaren In 't midden der Bixschotenaren. Bij Jules Descamps: Onze nieuwe Herder zullen wij eeren Gansch ons leven Willen wij Hem ons eerbied Trouw en liefde geven. Bij Arthur Lahonette: Is het waar En oqk klaar Men siert en tooit met groen heel djent, Met vlaggenzwaai en feestestoet, Ter eere van Pastoor Coussement: Ook welkom, zegen, heil, gegroet! Bij Jules Desmadryl: Heel de parochie is in feest, Iedereen verheugd van geest Wenscht U, Herder, uit ter herte Heil en vrede, nimmer smerte. Bij Desire Vandenbulcke: Welkom, afgezant des Heeren, Eendracht komt Gij ons leeren, Moge God U bij ons geven Heilvol en gelukkig leven. Bij Wed. Verhoest: De vlaggen wappren in den wind Iedereen is hier welgezind Allen zijn hier vol Verlangen Om U feestelijk te ontvangen. Bij Petrus Tierssooene: Eerweerde Herder, met welbehagen, Wensch ik U lange blijde dagen Gansch vrij van kwelling en van druk, Vervuld met voorspoed en geluk. Bij Victor Lacour: Victor Lacour, winkelier, Wenscht den nieuwen Herder hier Veel genoegensvolle jaren Midden zijne Bixschotenaren. Wat baat de roem, wat baat de naam Wanneer men mist een goede faam Een klein gedacht, een klein verstand Heeft menigeen gebracht op 't strand. De lange jaren ondervinding der Suikerij Jacobs is waarborg hare kwaliteit. Zij vermijdt alle vervalschingen om alleen eene volmaakte hoedanigheid aan te bieden. Bij Cyriel Ilondeghem: Welkom, Herder uitgelezen, Mocht Gij hier lange jaren wezen Behaag U dees korten gulhertigen groet, Gemeend is 't voorwaar wat uw onderdaan [doet. Bij Joseph Cloet: Eerweerde Herder, Ga niet seffens verder. Maar ontvang van Joseph Cloet Een welgemeenden welkomgroet. Bij Cyriel Depoorter: Eerweerde Pastoor Coussement, Hier in mijn winkel wordt vervent: Koffie, rijst, suiker, kandijs, Alles aan een matigen prijs. In St Sebastiaan: De baas van St Sebastiaan Heeft vandaag ook zijn best gedaan Om te pinten en te sieren En zoo uw intreê te vieren. Ook zullen w'hier op ons gemakken Op uw gezondheid een pintje pakken. Bij Raymond Soens: E. H. Coussement, Wij zijn toch zoo kontent Dat Gij zijt meê Alleman is tevreê En vandaag in De Kroon Is het al denzelfden toon In wijn en goed bier, En wij maken veel plezier. Bij Marcel Bulcke Gelijk de hamer 't ijzer dwingt En dreunend op het aambeeld zingt, Zoo zal uw woord ons herte raken Om het zacht en goed te maken. Bij Valère Lahoutte: Ik werk jaar in jaar uit met kleuren Op muren, vensters en op deuren Altijd kontent en welgezind. Welkom, Heer Pastoor, wees bemind! Bij Camiel Martin: Leve de Heer Pastor Tot uw vijftigjarig' jubilee. Bij René Samyn: Heden ziet men blijheid, vreugd, Zoo bij oudren als bij jeugd: Elkeen is immers vol verlangen Om U als Herder hier te ontvangen. Bij Cyriel Mortier: Heer Pastor, met uw Herderstaf Keer de wolven van uw schapen af Maar als het met den staf niet kan gaan U moet maar met de knoters slaan. Bij Cyriel Decaestecker: Ziet hier, ziet daar, wat schoone feest, Elk is verheugd en pint om 't meest En ik als schoenmaker en winkelier, Ben altijd gereed om met plezier Te bieden den Herder mijne waar En zal hem dienen op een haar De vriend te blijven met meikaar Al ware 't zelf voor honderd jaar. Bij Wed. Vanacker: Dat vaantje roept door 't zoldergat: Eerweerde Heer, proficiat! Bij Wed. Desodt: Eerweerde Herder hooggeprezen, Wilt lang bij ons wezen En vind hier op uw wegen Veel geluk en zegen. Bij Henri Bourgeois: In vrede, rust en vreugd Doorbreng alhier uw dagen 't Is 't geen wij aan God Uit gaftscher hartg. vlagen. Bij Cyriel Becarren: Cyriel en Marie Zijn er ook geeren bij Met al de andere Heeren Om onzen Heer Pastoor te vereeren. Bij Henri Durnez: Eerweerde Heer Coussement Maak uw Parochianen content Geef nog vijftig jaar lament! Bij Camiel Carrein: Den eenen doet dit, den anderen doet dat, Wij steken ons vaandel door 't zoldergat En wenschen U hartelijk proficiat. Bij Cyriel Robeir: Den eenen pareert dit, den anderen pa- [reert dat, En Cyriel Robier pareert zijn deuregat! Bij Alidoor Supply: Alidoor Supply maakt tafels, stoelen, bedden, kassen, die in alle huizen passen. Mocht het onzen nieuwen Herder believen Hier zal men hem naar wensch gerieven. Bij Hector Mahieu: Alle menschen bieden werachen aan den nieuwen Herder hier En wij vragen bij te dragen Tot een geestelijk wijs bestier! Bij Jules Carrein: Welkom, Heer Pastoor, blijf hier lange Ziedaar mijn wenschen en verlangen, 'k Verkoope kleergoed uit de broks En make vrouw- of pastoorroks, Wilt ge U een soutaan doen meten Ge moogt mijn winkel niet vergeten. Bij Alois Vandecasteele: Wij bieden welgemoed Den Herder onzen groet. Bij Jules Valcke: Mijn woord en zal niet kwetsen Als ik zegge dat wij metsen Elk van onzen kant Op goeden grond, maar op geen zand Ik met moortel en met steen Gij met Jesus' woord alléén. MaarDaar is 'ne Maar, Tusschen ons 't verschil is zwaar, 't Geen ik metse moet begeven, 't Uwe blijft voor eeuwig leven. Ingang Feestzaal: Wees welkom allemaal Hier verwacht En op U lacht Een hartlijk vriendenmaal. In de Feestzaal: Jaarschrift 't Gansche volk juicht vol vreugde U heil, vreê, Gods zielenherder! Bij Alois Beften Godes wil, Eerwaarde Heer, heeft uw weg [langs hier geleid Wees welkom en leid ons verder op het pad [der zalgiheid Moog het woord des waarheid dat U ons [komt leeren Als het goede zaad gedijen honderd keeren. Bij Wed. Beeuwsaert: Eerweerde Herder, met welbehagen Wensch ik U lange en blijde dagen. Bij Victor Rondelez: Elk is verheugd, elk pint om 't meest Voor Pastoor Coussement's Intreêfeest. Aan de Poort der Meisjesschool: Dat de goede kindervrind In U een trouwe volger vind': Hij die kinderen mint, Voor Jesus zielen wint. Bij Edmond Struypsteen: Welkom, Herder, naar ons wenschen Uw naam leert ons gewis Waar 't geluk ligt voor de menschen Namelijk als E. H. Coussement er is. Bij Emiel Vanhuyse: Heer Pastoor, wil U verheugen En U stellen tot der deugden, En mocht U leven lange jaren Hier onder de Bixschootnaren. Bij Odiel Louwagie: Wij wenschen den Eerweerden Heer Cous sement als Pastor vele gelukkige jaren! Eerste Tap. In den Gouden Arend Groote Markt, bij Alberic Deckmyn, bijgenaamd Brit je Baes. Bed met ressort te verhollen. A la Ville de Nice Meessenstraat, ge geven door Theophile Liebaert. Abeele. Bijzondere Vliegende Fleschschieting. Bij Louis Parasote. STATIE. Dickebusch. Groote Velokoers Voor onderbeginnelingen bij Marcel Saelen, Velomaker. Inschrijving'te 3 uur Venreken aankomst bij Marcel Saelen. 5o Kilom. 3oo fr. prijzen 100 70 45-40- 20 i5 10-10. Ongelot flijk en toch waar Gedu rende de Kermisdagen komt de vermaar de zangerstioep met de medewerking van den troep FLOREN7INO bij Camille Brabandts Café des Alliés» Yperstraat, Poperinghe. - Lachen Lachen 1 Ingangprijs 2 fr. 5o. ROUWBERICHTEN De Familie Persoone noodigt beleefd Vrien den en Kennissen uit tot den LIJKDIENST en BEGRAVING op Maandag 30 Juni, te 9 ure, in St Bertinuskerk, voor SOPHIE DEBRUYNE Echtgenoote van JULES PERSOONE. -«os- Familie, Vrienden en Kennissen worden be leefd uitgenoodigd de SOLEMNEELE JAAR MIS bij te wonen. Maandag 30 Juni, te 9 Vi uur, in St Bertinuskerk voor HEER MAURICE LOBEAU Echtgenoot van VROUW MARTHA MAHIEU. Maandag 30 Juni, om 10 uur in de kerk van O. L. Vrouw, Plechtige JAARMI& voor Heer en Vrouw REMI QUAGHEBEUR en overledene Kinders. Vriendelijke uitnoodiging vanwege de Kin ders en de familie Quaghebeur. Vrouw Wed. E. Vandewynckel en Kinders noodigen Vrienden en Kennissen uit tot de LAATSTE ZESWEKENMIS, op Dinsdag 1 Juli, te 8 uur, in de Parochiekerk van CROM- BEKE voor MIJNHEER EMILE VANDEWYNCKEL. -«O»- Dinsdag 1 Juli, te 9 Y> uur, in St Janskerk, LAATSTE ZESWEKENMIS vöor VROUW LOUISE GESQUIERE Echtgenoote van HEER JULES TILLIE. Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen van wege Echtgenoot en Kinders. «os Gij wordt vriendelijk uitgenoodigd, op Dins dag 1 Juli, te 10 uur, St Bertinuskerk, het SOLEMNEEL EERSTE JAARGETIJDE bij te wonen voor MEVROUW MARIA DU FAUX Echtgenoote van MIJNHEER HECTOR LEBBE. BEDANKING. Vrouw Wed. Vanhollebeke-Laconte en Kinders bedanken de Vrienden en Kennissen om hun aanwezigheid in de Lijkdienst en de Begraving van HEER ALFONS VANHOLLEBEKE. NOG NIEUWS UIT YPER. Op 15 Juli e. k., om 8 ure, zal Mgr La- miroy, hulpbisschop, de consecratie doen van onze prachtige herbouwde Kathedraal. Mgr Waffelaert, onze bisschop, zal het heugelijke feest door zijne tegenwoordigheid komen op luisteren, wijl Z. E. H. Kanunnik Delaere, oud-pastoor-deken, de H. Mis opdragen zal. Op 1 Juli, 's avonds te 8 uur, begint de plechtige oktaaf van O. L- Vrouw van de Vesten. Zij eindigt den 8 Juli, 's avonds te 8 uur. Eiken morgen te 6 u. is er eene korte onderrichting. De plechtige mis van 7 uur wordt ter intentie der vereerders van Maria opgedragen. lederen avond te 8 uur is er Rozenkrans, Sermoen en Lof. Een Koninklijk Besluit heeft de gemeen teraad van Yper bemachtig een kredietope ning van 600.000 fr. aan te gaan bij het Ge meentekrediet van 't land. Zondag 29 Juli 1930, om 11 u. zal aan de maatschappij De Wielrijdersclubop het stadhuis, door den Heer Burgemeester de nieuwe vlag overhandigd worden. Te dier gelegenheid zal er in den namiddag een groote velokoers plaats hebben. Aanzetten om 2 uur in de Statiestraat. Maandag eerstkomende, om 17,30 uur, groote baankoers gegeven door de Ypersche Wielrijderschib Aanzet Statiestraat. KERK DER PATERS CAPUCIENEN TE YPER Capucienenstraat - Kruisstraat Een nieuwe Gelukzalige FRANCISCUS-MARIA van CAMPOROSSO Minderbroeder Capucien PLECHTIG TRIDUUM TER ZIJNER EER van 29 Juni tot 1 Juli 1930. Zondag 29 Juni: Onder de Missen van 5 7 en 9 u., Gelegenheidsserm. 's Avonds te 5 ',2 u., Plechtig Lof en Sermoen. Maandag 30 Juni: 's Avonds te 7 u., Plech tig Lof en Sermoen. Dinsdag 1 Juli: 's Morgens te 7 u., Plecntige Mis. 's Avonds te 7 u., Plechtig Lof Ser moen en Te Deum. De sermoenen worden gepredikt door E. P. LANDOALD, O. C. DE BURGEMEESTERS VAN HET BELGISCH- EN FRANSCH FRONT DER VLAANDERS De burgemeesters van het Belgisch front en van het Fransch tront der Vlaan- ders, op omreis door de heropebouwde frontstreek, werden Dinsdag ten stadhui- ze van Boulogne ontvangen. Deze afvaar diging was aangeleid door M. baron de Coninck de Merckem, burgemeester van Merckem, en M. Peeters, burgemeester van Reniaghe-aan-den-Yser. Na den vriendelijke n toast van den bur gemeester van Boulogne, heeft baron de Coninck de Merckem de stad bedankt om het gulhartig onthaal.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 3