CtfkusSElVIAY ür lil. mm ara* Verandering van Woonst 74 X en U.V. stralen. Tel. 404 Jules De Puydt-Schmidt Politiek Overzicht sedert JL .DE POPERINGHENAAR STAD POPERINGHE Eerste Voorstelling Zondag 6 Juli te 3 uur. 's Avonds en volgende dagen Broote voorstelling om 8 uur. Zondag en Donderdag om 3 uur Groote Familiavertooning. Allen dus naar de CIRKUS SEMAY. Het Bestuur: Pierre Semay. PRIJSKAMP VOOR PAARDEN Qewezen Intern, Qentsche Hospitalen Kijsselstraal, in plaats van 29 6, Gasthuisstraat, 6, (recht over het Gasthuis), POPERINGHE. 2 SCHILDERWERKEN HOPPEKWEEK. POPERINGHE. In t Binnenland DAVIDSFONDS. POPERINGE. 6-7-1930. zichtjes der boerinnen van Pypegaele, goed opgevatte wagen van het neerhof van Noord einde enzoomeer, gevolgd van al die auto's waarachter in de beste orde den prachtigen godsdienstigen stoet voorbij trok waarachter onzen H. Leo, op den wagen, hoog op zijn Pauselijken troon verheven, het volk zegende. Aan de kerkdeur werden de sleutels door Maria Huyghe aan E. H. Pastoor overhan digd. In de kerk namen de gewone gods dienstplechtigheden plaats. Z. E. H. Deken richtte het woord tot de zoo talrijk toege stroomde menigte, de kerk was '2 te klein, bijzonderlijk dat al met eens een hevig on- weder losbarstte. Na de plechtigheden in de kerk ging E. H. Pastoor, Z. E. H. Deken en de Overheden naar het gedenkteeken waar een De Profundiswerd gelezen terwijl de klaroenen der muziekmaatschappij van Mer- ckem Au champs bliezen, 't Was indruk wekkend. Bovengenoemde muziekmaatschap pij bracht de genoodigden tot aan de eetzaal onder de toonen van een opwekkende marche. Een lunch door E. H. Pastoor aangeboden werd in de versierde zaal van 't klooster opgediend. Er waren een 50 genoodigden. Onder het eetmaal namen achtereenvolgens het woord: Z. E. H. Deken, E. H. Pastoor van Bisseghem, Heer Burgemeester van Zuid- schoote en Heer Secretaris der Kerkfabriek waarop E. H. De Jaegher. onzen nieuwen Pastoor, ontroerd antwoordde. De muziek maatschappijen van Merckem en Christen Werklieden werden door het onweer belet hun concert uit te voeren. Hoe spijtig, doch nood kent geen wetten. Onzen oprechten dank voor de muziekmaatschappijen en hun ne leider is daarom niet minder. De muziek maatschappij De Leigalmkwam ons met een prachtig concert vergasten in de eetzaal. Na een dankwoord van E. H. Pastoor dreunde Het Belgisch Volkslied door de zaal. Na het eetmaal deed E. H. Pastoor een toertje met de Overheden tot Lizerne. 't Weder was beter doch spijtig, 't volk was vroeg weg. Een oude Zuidschootnaar zegde toen ik hem vroeg wat hij dacht van de inhuldiging: 'k Heb veel installaties bijgewoond,' hier en elders, en nog nooit zag ik iets zóó wel als vandaag! Het feestcomiteit richt zijn oprechten dank aan allen, parochianen en vreemden, die met hen zóó bereidwillig hebben mede geholpen. Het richt een afzonderlijk dankwoord tot den Weledelen Heer Baron de Coninck de Mer ckem om de deelname van zijn opkomende doch bloeiende muziekmaatschappij. En eindelijk sturen we al onzen dank aan al die menschen van Bisseghem die hier Zondag waren en benevens onzen dank een bloempje voor beide muziekmaatschappijen. Ge hebt ons Zondag getoond welk volk er in Bisseghem woont. We zullen dat niet ver geten. Onzen E. H. De Jaegher vroeg den uwen dat zal hij ook niet vergeten. Aan allen onzen oprechten en herhaalden dank. Opschriften en gedichten bij de blijde in huldiging te Zuidschoote van E. H. De Jae gher op Zondag 22 Juni 1930. Bij Jos. Baiduck, Shoolhoofd: Eerweerde Priester De Jaegher ik zal uwe kleine schaapkens helpen hoeden in school. Jongensschool Leer den weg van eer en deugd In ons scholen aan de jeugd. Klooster: De Zusters van Zuydschoote wenschen vurig hunnen nieuwen Herder hier waar geluk bij zijne parochianen. Meisjesschool Welkom! Herder! zoo juicht U elkeen tegen Welkom! zegt 't klokgeluid, welkom zegt ['t zegevlag Welkom! is ook de kreet met geestdrift op- [gedregen Uit 't hart der teêre jeugd op uwen intreê- Ldag. Bij Is. Van Eeckc, Gemeentehuis: Gemeenteraad, Boerengild', Oud-Strijders [en pers Vergaderen in mijn huis en drinken iets [vers(ch) Wij geven maaltijden bij rouw en bij verzet In het huis Isidoor Van Eecke-Billiet. Heer Pastoor De Jaegher komt in de be- [stieren Blijf er vele jaren met ons huizenieren. Bij Vandermeersch Jerome: Ik ben geen graaf met edel bloed Maar werk en slaaf met edel moed Op 't land en ook in d'herberg samen Welkom, Heer Pastoor! En 't is amen. Bij Vieren Placide: Eerweerde Heer De Jaeger alhier Leef lang bij 011s, in het kerkbestier Eet is weerd dat men uw komste viert. Bij Vandcveide Jercme: Ik ben bakker altijd vaardig Ten dienste van Heer Pastoor waardig 'k Bakke broodjes groef en fijn Volgens dat de vragen zijn. Bij Versa vel Maurice: Mijn woord en zal niet kwetsen Als ik zeg dat wij metsen En daarom elk van onzen kant Op goeden grond maar op geen zand. Ik met moortel en met steen Gij, met Jezus' woord alleen. Ja maar... daar is een maar Tusschen ons 't verschil is zwaar 't Geen ik metse moet begeven 't Uwe blijft voor eeuwig leven. Bij Vandermeersch Marcel: Kan men wel op zóó een feest Anders zijn dan blij van geest Bij Vandermeersch laat ons dan schinken En op Pastoor's gezondheid drinken. Bij Thierssoone H. en Behaeghel M.: Eerweerde Pastoor welgekomen Mocht Zuidschcot's liefde naar U stroomen En mocht Ge lang en vele jaren Tot vreugde van de Zuidschootnaren Van elkeen geacht en geprezen En 't geest'lijk hoofd van Zuidschoot' wezen. Bij Dezeure René: Wij zijn smeden altijd waardig Voor den Pastoor altijd vaardig, Ik heb eerbied voor uw hoog gezag Dat hier zal groeien dag op dag Mochte God U lange jaren Voor het Zuidschootsch heil bewaren. Bij Schorreel Cyriel: Viva! Heer Pastoor en de vrinden Die ook wel de glazen minnen En nu roepen blij en alom Heer Pastoor, wees welkom. Bij Tailly Georges: 'k Verkoop allehande zaken Velo's, ijzerdraad en haken Wij bedienen rap en goed Ook U, Herder, als het moet. Bij Wed. Louwagie: Heer Pastoor 'k roep met duizende mon- Gij zijt van God tot hier gezonden [den Omdat wij Zuidschootnaren Allemaal in droefheid waren Wij waren met veel spijt, Onzen braven Herder kwijt God geeft ons U weerom Gij weest ons welkom. Bij Smagghe Alois: Mochtet Gij door blijde dagen Hier den staf des herders dragen Vol van vrede en vrij van druk Tot uw heil en ons geluk. Bij Pype Charles: Heer Pastoor, 't is ter uwer eer Dat ik hier ons huis pareer Want ik zeg het zonder schromen Ge zijt hier allerbest gekomen. Bij Vande wiele Maurice: Wij wenschen onzen nieuwen Herder wel kom en vele heilvolle jaren. Bij Hogenaedt Charles: De groet onzer herten gaat vreugdig U [tegen O Herder, want reeds zi n wij U al genegen Uw steun zijn wij iï h<edel werk Dat is uw ieveren voor Gods kerk. Bij Six Alois en Timmerman René: Gceden Herder, geluk en zegen Op al uw wegen Wees niet verlegen. Zoolang de brooden twee pond wegen. Bij Glorie Jerome: Jerome Glorie lost op d'installatie van van- Een klein gedichtje uit zijn krage [dage Gelijk een braven Maakt hij graven Hij werkt daaraan maar met verdriet En voor U Herder deugt dat niet Blijft lange leven zeer Eerweerde Wel honderd jaren boven d'eerde Want daar zes voeten onder den grond 't Is veel te nat en 't ongezond. Boerinnenwagen - Pypegaele: Indien op de landouwen Zoo groote zegen viel O laat ons ook bebouwen Den akker onzer ziel Priester des Allerhoogsten Behoud ons in eer en deugd Opdat wij eenmaal oogsten Een eeuwigheid van vreugd. Duivenwagen: Ons duifjes doen groot reizen Maar Gij moet daarom niet peizen Dat zij niet eiken keer Komen naar 't Noordeinde weer Vandaag toch willen zij niet verder Want bij 't feestje van onzen Herder Zullen ze met veel fatsoen Voor Hem een eerevluchtje doen. Boerenwagen - Jeugdafdeeling: Indien op de landouwen Zoo groote zegen viel O laat ons ook bebouwen Den akker onzer ziel. Poort - Dorpplaats: Wees welkom achtbare Herder leef hier talrijke heilvolle jaren. Poort - Dorp: Wees welkom Herder wil hier vreê en een- [dracht zaaien Gij zult een rijken oogst van zegen mogen [maaien. Poort - Klooster: We wenschen U achtbare Herder, vurig welkom bij uw nieuwe parochianen. Poort - Lizerne: Het klinkt en het dreunt, verblijd in het [rond God houde onzen Herder hier goed en ge- [zond. Poort - Lizerne: Eerweerde Pastoor, wees welkom Doe steeds om wel en zie niet om. De Caiss@ Commercial» de Roulers keert in Veertiendaagsche Re kening eenen intrest uit van 3,05 °/0 (tijd perk 26 Juni tot 10 Juli). TOENADERING. De Duitsche Dr Eckener, ontwerper en bestuurder van de Graf Zeppelin, werd naar Engeland uitgenoodigd om de Engelsche be stuurbare luchtschepen R. 100 en R. 101 te gaan zien en raad en advies omtrent die luchtschepen te geven. De officieren van den Engelschen hoofd marinestaf werden naar Duitschland uitge noodigd om de nieuwe Duitsche oorlogsche pen te bezichtigen. In Engeland is een boek uitgekomen over Voorzitter Hindenburg van Duitschland. Nu dat Frankrijk en Engeland hunne vriendschap een beetje verbeurd hebben is de toenadering van Engeland en Duitschland nogal teekenend. VERWORPEN. Het wetsvoorstel over bestuurlijke amnestie door de Vlaamsche Nationalisten ingediend, werd in de Kamerafdeelingen verworpen om dat het te radicaal was. De Katholieke Vlamingen hebben evenwel aangedrongen opdat de bevoegde Ministers van hun macht zouden gebruik maken om de amnestiemaatregelen b. v. ten gunste van enkele tolbedienden uit te breiden en zelfs hier en daar toe te passen. Op 21 Juli zal amnestie verleend worden bij Koninklijk Besluit waarbij zullen worden kwijtgescholden: de boeten tot 320 fr. en de gevangenisstraffen tot 3 maanden inbegrepen. Deze amnestie, die toch maar een mager beestje is, geldt niet voor politieke misdrij ven. VOOR DE INVALIEDEN. De Regeering voorziet coëfficiënt 5 voor de pensioenen der Invalieden. Zij wil enkel de invalieden begunstigen die behoord hebben tot eene strijdende eenheid bij het leger en als dusdanig invalied of verminkt werden. Deze week heeft de bespreking in de Ka mer plaats. In de vergadering der legercommissie wa ren de meeningen nogal verdeeld. Er werd aangedrongen door verschillende leden op ruimere verbetering van den toe stand der oorlogsweduwen en weezen. HET AANTAL GESNEUVELDEN. Op een vraag van volksvertegenwoordiger Romsée naar het aantal gesneuvelden per provincie antwoordde de minister van Lands verdediging Gesneuvelden: 843 officieren en 29.247 sol daten; overleden ten gevolge van kwetsuren: 314 en 5,866; overleden ten gevolge van ziek te: 398 en 10.052; overleden ten gevolge van ongevallen, enz.: 17 en 605; vermisten, enz.: 33 en 2881. In het geheel dus 1,605 officieren en 39.651 soldaten. Het is niet mogelijk het afzonderlijk getal voor iedere provincie op te geven. KOSTELOOZE LEENINGEN VOOR STUDIËN. Men weet dat de Bond der G.G. eene Stu diefonds heeft tot stand gebracht, dat aan de Groote Gezinnen, op hunne gewettigde aan vraag, leeningen zonder interest toestaat, op dat hune kinderen hoogeschoolstudiën, tech nische, middelbare studiën ofwel vakstudiën zouden kunnen doen. Die leeningen zijn te rugbetaalbaar door middel van zesmaande- lijksche kortingen tegen 3 in afwachting dat de belanghebbenden het saldo kunnen terugbetalen. De Bond verwittigt de belanghebbenden dat zijn Studie-fonds voortaan slechts één jaar- lijksche zitting zal houden in September tot onderzoek van de ingezonden aanvragen. Om eene leening voor het schooljaar 1930-31 te bekomen, moeten de aanvragen bij het se cretariaat (17, Voorloopig-Bewindstraat)in gediend worden uiterlijk op 31 Juli. Het on derzoek van na dezen datum ingekomen aan vragen, zal tot September 1931 uitgesteld worden. SMAKELIJK Op 21 Juli zullen alle Burgemeesters van geheel het land naar Brussel gaan om er eens smakelijk te smullen. De Koning zal er zijne trouwe vertegenwoordigers der Gemeen ten ontvangen. De kosten van deze ontvangst worden be rekend op 2 millioen. Voor de 2000 Burge- meestèrs komt dit op duizend frank per kop. Het zal hun nog de moeite weerd zijn hunne voeten onder tafel te steken. Nu, mocht het hen wel bevallen! TIENJARIG BESTAAN. Te Genève heeft de Internationale Fede ratie van christelijke Vakbonden haar tien jarig bestaan gevierd met een feestmaaltijd. Daarbij waren aanwezig alle rdelegeerden en technische raadsleden en het 141- Inter nationale arbeidsconferentie die tot de chris telijke vakvereenigingen behooren. I Albert Thomas, als bestuurder van het REISBUREAU ERN. CLAES Opvolgers CLAES C° Korte Gasthuisstr. - 21 - Antwerpen Telefoon: 24269. Parijs en Versailles: 5 Juli, 9 Aug. Excursie in Autocar naar de Kastee- len van de Loire: 19 Juli. Lourdes en de Pyreneeën: 15 Juli, 12 Augustus. Oberammergau: 18 Juli, 19 Augustus. Zwitserland: 9 Augustus. arbeidsbureau herdacht, in een korte maar krachtige rede, het werk der christelijke vakbeweging en verklaarde het buitengewoon te waardeeren dat zij zich niet alleen laat bewegen door materieele vakbelangen, doch voortgedreven wordt door haar geloof, dat de groote stuwkracht van de beweging is. Zelfs de grootste optimisten hadden tien jaar geleden niet durven hopen, dat hét christelijk vakverbond in zoo sterke mate en zoo snel zou toenemen. Dat is grootelijks het persoonlijk werk van M. Serrarens, lid der Nederlandsche Eerste Kamer, aan wien de Belgische afgevaardigde, M. Pauwels, eene welgemeende hulde bracht. ALBRECHT RODENBACH. Het is vijftig jaar dat Albrecht Rodenbach in de armen van zijn doodbedroefde en wan hopige vrienden overleed. Zijn stem van kracht en woeste levenswil blijft in zijn werk Vlaanderens geslachteh bezielen. De houwe trouwe van Gudrun, dé bezielde droom van den koninklijken kamper Wate, de trillende trots, manhaftigheid, adel dom, die uit haast elk vers en elke prozare gel van Albrecht Rodenbach ons toeklinken, hebben mede het karakter gevormd van hét Vlaanderen van heden. Met gebed worde heden zijn nobele ziel herdacht. In de les van zijn prachtig-een- zijdig en karaktervast jong leven leze de generatie, die hangt tusschen strijd en kui tuur, een programma voor lijnrecht bestaan en streven. Het vijftigjarig overlijden van Albrecht Ro denbach werd, in vrome godsdienstige stem ming, herdacht te Roeselaere. Thans zet het Vlaamsche Volkstooneel het nieuwe speelseizoen in met de grootsche openluchtvoorstelling van Albrecht Roden- bach's meesterwerk Gudrun Het verjong de gezelschap van het Vlaamsche Volkstoo neel heeft schitterend de vuurproef door staan en verwierf te St Niklaas en te Lier eenen welverdienden bijval. Nu komt Gent aan de beurt en zoo gaat het Vlaamsche Volkstooneel en meteen Rodenbach een nieu wen tocht door Vlaanderen maken. SOCIALISTISCHE OPVATTINGEN. Tijdens de bespreking over de kindertoela gen hebben de Socialisten ook uitgepakt met hunne opvattingen over de familie. Wat Duchesne (Verviers) en Delattre (Charleroi) vooral zegden, had een grooter protest mogen bijbrengen dan hetgeen de VI. Nationalisten uiteengedaan hebben. Onder meer zegde M. DuchesneDe kroost rijke gezinnen zijn niet talrijk in Belgie, en wij wenschen dat het zoo blijve, zoolang het land aan elk kind niet het noodige kunne verzekeren. Wij hebben integendeel veel fa- milien zonder en met weinig kinderen. Naar deze moet onze bezorgdheid gaan opdat geen armoede in de werkersfamilie trede. De socialist Delattre zegde dat men het planten van patatten niet tot het oneindige zal kunnen uitbreiden. Daarop voegde de Socialist Anseele: De groote fortuinen hebben geen kinderen en de groote gezinnen hebben geen geld. De socialistische pleidooien kwamen uit op gewilde kinderbeperking, alleen berekend op stoffelijke welvaart. Daarmede kunnen de Katholieken niet instemmen. Wij zijn er niet kwaad voor dat de socia listen zich eens ontpopt hebben over het ze delijk geboortevraagstuk. Integendeel. Beter dan ooit weten wij thans welke afgrond hun ne opvattingen van de onze scheidt. Hieruit blijkt ook nog dat de kroostrijke gezinnen van de Socialisten, in zake wetge ving, niet veel te verwachten hebben. DE BESTENDIGE AFVAARDIGING VAN OOST-VLAANDEREN NEEMT ONTSLAG. Een onvoorziene gebeurtenis heeft zich deze week voorgedaan. De Provincieraad van Oost-Vlaanderen was in buitengewone ver gadering bijeengeroepen om den gewonen zittijd van Juli te verdagen tot in October en om eenige noodige kredieten te stemmen voor het beroepsonderwijs en voor het werk der goedkoope woningen. Deze provincieraad bestaat uit 42 Katho lieken, 25 Socialisten, 15 Liberalen en 8 VI. Nationalisten en Volkspartij. Samen 90. Verleden jaar hadden de Vlamingen zich onthouden, zoodat het mogelijk geweest was een Katholieke Deputatie te vormen. Vrijdag werd het eerste punt gestemd. Bij de tweede stemming echter die moest plaats hebben, hebben de VI. Nationalisten zich ge voegd bij de Liberalen en de Socialisten, zoodat de oppositie 40 stemmen gaf tegen 38 aan de Katholieken. Vier Katholieken waren afwezig. Daarop heeft de bestendige afvaardiging van Oost-Vlaanderen onmiddellijk haar ont slag ingediend. Men kan de reden der zonderlinge houding der VI. Nationalisten niet gissen, als men weet dat Oost-Vlaanderen een voorbeeldig bestuur had dat Katholiek-Vlaamsch en de mocratisch was. De VI. Nationalisten hadden alle redens om zich in zulk bestuur te verheu gen. Onder meer heeft het de daad gesteld dat alle onderwijs-toelagen afhankelijk ge maakt werden van den regel: moedertaal voertaal. De Socialisten en de Liberalen zullen schreeuwenevenredige vertegenwoordiging Maar in Brabant sluiten de Liberalen bond genootschap met de Socialisten tegen de Katholieken. En in Henegouwen en Luik en hooren de Socialisten niet langs dien kant. Het is te betreuren wat in Oost-Vlaanderen gebeurd is. DE GEDWONGEN ARBEID IN DE KOLONIËN VERBODEN. De Internationale Arbeidskonferentie heeft, na lange besprekingen, met 78 tegen 12 stem men een overeenkomst om den gedwongen arbeid in de koloniën te verbieden, aange nomen. De vertegenwoordigers van de Fransche Belgische en Portugeesche regeeringen, als mede de patronale afgevaardigden van Frankrijk, Belgie, Zuid-Afrika, Finland Zwitsereland en Zuid-Slavie stemden tegen Majoor Cayen, technisch raadgever voor de Belgische patroons, waarschuwde tegen al te mooie woorden. I De H. Halewijck de Heusch, Belgisch re geeringsafgevaardigde, wees op de twee groo te kwalen in Midden-Afrikahet dragen en de ondervoeding, die beide door gedwongen arbeid grootendeels te verhelpen zijn, tot ze- delijken en stoffelijken vooruitgang van de inlandsche bevolking. JORIS DE LEEUW. Sedert weken hooren wij niets meer over den kranigen jongen. Geen nieuws, goed nieuws. In alle geval wordt hij in het Militair Gasthuis te Gent door niemand lastig ge vallen. Joris De Leeuw die nu al drie maand 11 binnen is, in tegenstelling met al de an deren die alle weken congé krijgen, heeft nog geen uur verlof gehad om naar huis te gaan. Nu zegt men dat Joris De Leeuw onder toepassing zal vallen der amnestiemaatrege len welke met 21 Juli zullen genomen worden. Alzoo zou de zaak Joris De Leeuw niet meer voor het beroepshof moeten verschijnen en zouden de militaire overheden van een lastige karwei verlost zijn. DE KINDERBIJSLAGEN. De wet werd in eerste lezing goedgekeurd. De bedragen die zullen uitbetaald worden werden aldus vastgesteld: Voor het eerste kind... 15 frank Voor het tweede kind... 20 frank Voor het derde kind... 40 frank Voor het vierde kind... 70 frank Van het vijfde kind af... 100 frank. In geen geval mag een einde gesteld wor den aan het uitbetalen der vergoedingen vooraleer het kind, dat ervoor in aanmerking komt, den ouderdom van 14 jaar hebbe be reikt. GUIDO. NIEUWS Paardenmarkt NIEUWS Nieuw en wereldberoemd programma met artistEn van Groot Talent en een nieuwe verzameling gedresseerde paar den. STAD POPERINGHE Dinsdag 8 Juli 1930 TREKPAARDEN 1' Prijskamp Ruinpaarden van 3 jaar en daarboven lc Prijs 50 fr. en een Eeremetaal Prijs 40 fr. Prijs 30 fr. Prijs 20 fr. Prijs 10 fr. 2'' Prijskamp Ruinpaarden gezegd Dertigmaanders le Prijs 50 fr. en een Eeremetaal 2'' Prijs 40 fr. 3" Prijs 30 fr. 4'' Prijs 20 fr. 5e Prijs 10 fr. 3'' Prijskamp Ruinpaarden gezegd Achttienmaanders t' Prijs 50 fr. en een Eeremetaal Prijs 40 fr. Prijs 30 fr. Prijs 20 fr. Prijs 10 fr. 4'' Prijskamp Merriepaarden van 3 jaar en daarboven 1" Prijs 50 fr. en een Eeremetaal 2' Prijs 40 fr. 3e Prijs 30 fr. 4" Prijs 20 fr. 5e Prijs 10 fr. 5'' Prijskamp Merriepaarden gezegd Dertigmaanders 1'' Prijs 50 fr. en een Eeremetaal Prijs 40 fr. Prijs 30 fr. Prijs 20 fr. Prijs 10 fr. 6' Prijskamp Merriepaarden gezegd Achttienmaanders 1" Prijs 50 fr. en een Eeremetaal Prijs 40 fr. Prijs 30 fr. Prijs 20 fr. Prijs 10 fr. VEULENS 7' Prijskamp Hengste-Veulens 1" Prijs 30 fr. en een Eeremetaal Prijs 20 fr. Prijs 10 fr. Prijs 10 fr. 8*' Prijskamp Merrie-Veulens 1" Prijs 30 fr. en een Eeremetaal 2- Prijs 20 fr. 3" Prijs 10 fr. 4' Prijs 10 fr. 2" 3e 4" 5e 2" 3e 4' 5" 2" 3" 4e 5" 2" 3e 4' 5e 2" 3" 4" Het Marktfeest zal plaats hebben op de Bertenplaats en de Boeschepestraat en aan vang nemen om 7 uur 's morgens. Te 9 uur, zeer stipt» zal de Jury, voor den prijskamp aangesteld, zijne werkingen be ginnen. Niemand behalve de geleiders der mededingende paarden, zal gedurende de werkingen van de Jury, in 't beluik aanveerd worden. Om te kunnen deelnemen aan de Prijs kampen moeten de eigenaars der dieren: a) zich doen inschrijven tusschen 7 en 8 u. 's morgens in het Gemeentesekretariaat, al waar er hun voor elk mededingend dier een volgnummer zal behandigd worden met een der cijfers 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, volgens de onderscheiding in voorschreven programma vastgesteld; b) hunne dieren ter marktplaats te koop stellen ten laatste om 8 uur voor middag. Bij bevel: De Secret. M. Couttenier. De Burg. en Schep., Nestor Lahaye. SPREEKUREN AU dagen 8-10 en 2-3 Dinsdag- Dond.-avond 6-8 HUIS V" T VERTROUWEN GESTICHT IN 1890 FABRIKANT-GOUDSMID Allergrootste keus van JUWEELEN in BRILLANT, DIAMANT, PLA- TINE, GOUD 18 karaat, en ZILVER. Mans-ketens, Vrouw-ketens, Barretten, Oorringen, Armbanden, P!a»« tronspellen, Ringen, Man-monters en Vrouw-monters, met en zon der armbanden. Groote keus van Tafelgerief en GESCHENKEN in ZILVER voor DOOP, EERE-COMMUNIE en HUWELIJKSFEESTEN. Depothouder van de echte monters Roskopf-patent en van de Re* gulateurs en Wekkers merk De Ster de beste der wereld. Schoone keus van Barometers, Brillen en Neusnijpers met gewone e# speciale glazen. INKOOP van alle oude juweelen aan de hoogste waarde. Alle juweelen zijn in het huis gemaakt, aan de genadigste prijzen ca zijn verkocht direkt van den fabrikant aan den Kalant. VERMAKING en HERSTELLING van alle oude juweelen. swncquroraaw BISSCHOPPELIJKE NORMAALSCHOOL, THORHOUT Eindexamen eoor onderwijzers Grootste onderscheiding. 1. Deloose Ro land, Wevelghem. Grcote onderscheiding: 2. Vercruysse An- tcon, Rumbeke; 3. Dureau Jules, Vlamertin- ghe; 4. Deroo Jules, Swevezeele; 5. Merlevede Daniël, Yper. Onderscheiding: 6. Van Steckelman Filip, Assebrouck; 7. Vanacker Adelson, Thorhout; 8. Mestdagh Marcel, Thielt; 9. Louage Mar cel, Ghyverinchove10. Lozie Juliaan, El- verdinghe; 11. Roseeuw Albert, Couckelaere; 12. Debruyne Hector, Ardoye; 13. Roseeuw Jozef, Couckelaere; 14. Dujardin Albert, Houthem (Yper); 15. Boedts Michel. St Ri- cquiers; 16. Simoens Lucien, St Pieters (Brugge); 17. Delaeter Frans, Leffinghe; 18. Deman Karei, Loo; 19. Swertvaegher Marcel, St. Jan-ter-Biezen; 20. Baert Albert, Belle- ghem; 21. Verschoore Alberic, Thorhout; 22. Vansteenkiste Maurits, Cortemarck; 23. Ver- helst Camiel, Oedelem; 24. Denaux Joris, Assebrouck. Op voldoende wijze: 25. Lips Gaston, Oost- camp; 26. Vandendriessche Jozef, Anseghem; 27. Bouckaert Valeer, Veurne; 28. Callewaert Rudolf, Roeselare; 29. Wittewrongel Joris, Zarren; 30. Merlevede Karei. Reninghe; 31. Delaleeuw Maurits, Stavele; 32. Claeys Joris, Couckelaere; 33. Delattre Karei, Yper; 34. Depeser Anic, Stavele; 35. Leclercq Karei, Avelghem; 36. Verstraete Albert, Thorhout; 37.Ackaert Gerard, Brugge; 38. Vanhevel Gaston, Vladsloo; 39. Schotte André, Jon- ckershove; 40.Doise Gabriël, St. Jan-ter-Bie- zen; 41. Vermeulen August, Roeselare. EMILE DENUT Gasthuisstraat - 48 - Poperinghe| Gediplom. Vakman van de Gentsche Hoogere Schilderschool Nabootsing van Hout en Marmer. - Versieringschilderen. - Letterschil- deren op Vitrines, Uithangborden, Spandoeken, Rijtuigen, Auto's, Pan- carten. - Dorure onder glas. - Lu- mineuse reclame's. - Nabootsing van Vitraux, enz. enz. Verkoop van kleuren en vernissen in 't klein. Alle inlicht, bij mij te verkrijgen. Verzorgd werk Genadige prijzen Hoest gij onophoudelijk en Is het adem halen pijnlijk, de Pectoral Dupuis zal U redden. - 6 fr. de doos. Te verkrijgen bij H. Notredame. Groote Markt. Poperinghe. Melkdruppel. Ter gelegenheid der kermis zal de aanstaande week geen melkdruppel zijn en de week van i3 Juli zal de melkdruppel in plaats van den Maandag op den Dinsdag i5 Juli plaats hebben. Woensdag 16 Juli zal er Zitting voor den Melkdruppel gehouden worden bij de E. Zusters aan 't Vogeltje, 's morgens te 9% uur. De moeders worden met hunne kinders onder de 3 jaar verwacht. Aan de belanghebbenden, laat het Be stuur der Hopschaal weten dat volgens de opgaaf der kweekers van Hop op Po- peringhe's grondgebied, voor 't jaar ip3o het getal mag berekend worden op 610 gemeten hop en 10 gemeten inleg. Voor het Bestuur. Stierenkeuring. De bijgevoegde Stierenkeuring, welke volgens aangekon digd bericht in dit nieuwsblad, plaats gehad heeft te Poperinghe op 3n dezer, om ïo ure voormiddag, heeft den volgen den uitslag gebleven 2i Jonge stieren, allen van jaar tot 18 maanden oud en 2 van 9 maanden zijn ter keuring aangeboden geweest. Van deze 23 stieren zijn er 7 afgekeurd en 14 aanvaard De twee jonge stieren van 9 maanden zijn uitgesteld geweest omdat volgens de reglementen geene stieren mogen gekeurd zijn, die den ouder dom van ééa jaar niet bereikt hebben. Dat de landbouwers dus eens voor goed onthouden dat het vruchteloos is het last en kosten van verplaatsing te doen om jonge stieren, beneden één jaar oud, ter keuring aan te bieden. V.O.S. POPERINGHE. Yzergedenkteeken. 11 Juli ge schenk. Elke vlaamschvoelende Pope- ringhenaar gunne eenige kermiscenten voor de V.O.S -Tombola ten voordeele van 't Yzerkruis. Lotjes 1 frank. Fietstochtje. - Vossen, ons uit stapje van Maandag namiddag niet ver geten 't Belooft gezellig te zullen zijn. En daarbij, de buitenlucht zal vele kop pen verfrisschsn na dien eersten Kermis- Zondag. Eene waarheid is het, dat er maar een middel is om uw hoofdpijn of zenuwkoorts te genezen. Neemt de ALGAOPOEDERS der vorige apotheek Libotte van Yper. Het zijn de beste De halve doos3,25 fr.groote doos6 fr. In POPERINGHE te bekomen bij Vande- plai, apotheker. In YPER bij Hautekier en Van Robaeya. Koning- cn Prijsrco1 itig.Zondag 1.1.had de Koning- en Prijsrooking plaats in de maatschappij De Ware Rookers» lokaal Café Beige, bij Camiel D'Amoür, Yperstraat, met volgenden uitslag GULDENSPORENFEESTEN 1930 i. Ampen Albert, 2 u 02 min. VLAMINGEN I j gf"™ I BEVLAGT UWE HUIZEN OP 11 JULI J t 35 X. Vrijdag li Juli 5 Lava Maurice, 1 u. 20 mib. Te 10 uur in St Bertinuskirk, ROUW-!,, n 0 dienst voor de gesneuvelde soldaten, Gesticht der Zusters Benedictinessen aangevraagd door de V. O S Boescheepstraat, 12, Poperinghe. Na den dienst: OPTOCHT naar het Tentoonstelling van Handwerk voor Kerkhof Rouwhulde bi) het praalgraf de Lagere en Beroepsschool. Vrijdag 11, van Deken De Bo en nederleggirg van Zaterdag 12 en Zondag i3 van 9 tot een krans Uitvoering van De Vlaam- 12 u en van 2 tot 7 u. STADSNIEUWS. Wij zijn gered! sedert wij de MONO POEDERS kennen; want dank aan hen ken nen wij geene hoofdpijn meer noch zenuw lijden, rheumatiek, enz. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos: 7 fr. Kennis Heden Zondag begint onze kermis. Te 10 uur gaat de Processie weg van uit St Janskerk. Wij wenschen aan al onze lezers, heil zame en genotvolle dagen. Mocht het weder gunstig zijn en ons veel bezoeken doen toestroomen tot meerder profijt der neringdoeners en welzijn der stad. STAD POPERINGHE sche Leeuw op de Kleine Markt. Te 3 uur namiddag Uitstap van de V. OS.. Te 8 uur Kostelooze Feestavond in het Vlaamsch Huis Volkshuis. De «café» van 't Volkshuis wordt meer en meer een thuis voor alle werklieden. Ze zijn er ondereen met menschen van dezelfde soort, op hun gemak thuis 't is er groot, Zaterdag 12 Juli (Donkere Ommegang): net en gezellig, open, frisch nu vooral in Te 8 uur Vlaamsche Kunstavond in den zomer. Jong en cud wil er zijn. Ter den hof van de Katholieke Kring gelegenheid van de Kermis willen we een Het Guldenspon ncomiteit. nieuwen oproep doen. Het Bestuur zal (Medegedeeld), zijn best doen om steeds nog meer en beter. Plaats voor honderden velos.. Geen vergaderingen in de Kermisweek. Herdenking van den Guldensporenzege De Buree]en voor uitbetalingen zijn op Zaterdag 12 Juli, te 8 uur s avonds n k «binten in den hof van den Katholieken Kring f, VLAAMSCH KUNSTFEEST a.n alle VI.-'r"Hu™" mingen aangeboden. Medewerking verleenen de Q. J. Van Trigt, zanger van het Diet- sche lied en R. Van der Spurt, pianist. Ingang vrij en kosteloos. Belgische Fabriek Chlcorei WYPELIER-TAFFIN Naaml. Vennootschap, YPER. hoort klagen dat hunne kinderen lijden aan Heeren 't zuur aan de maag of een andere slechte spijsvertering hebben. De talrijke moeders die hunne kinderen voeden met het Kinder meel FORTIGR hebben daar in alle geval geen last mede. Met het Kindermeel FOR- TIOR komen de kinderen steeds goed aan, zij slapen gerust en zijn frisch cn gezond. Het Kindermeel FORTIOR zal U door alle apothekers, vele vroedvrouwen en de beste kruidenierswinkels aan 6,75 fr. de doos afge- Katholieke Kring Maandag leverd worden. 7 Juli, te 7 uur 's avonds, Concert door het Muziek onder leiding van Prof. Ka-' W A A R O M rel Heylbroeck. Feestwijzer j Als de Doktor aan de zieken zegt 1. Marsch der Stede- De Baeremacker Neemt bij uwe maaltijden een glas wijn lingen, j voor u te verkloeken», en de kalant I.e Barbier de Seville, Rossini vraagt: «Mijnheer de Doktor waar zou Openincstuk 3. Aubade Printanicre, 4. Firenza, Fantasia (ic Uitvoer.) De Belgische Natie, Openingstuk 2. Hongaarsche Dansen, 5 en 6 Brahms 3. De lustige Beer, Fantasia l.eo Fall 4. La Paloma, Habanera Corbin (ie Uitvoering) Verzwakking van de zenuwen verbeterd en genezen op korten tijd door dagelijksch gebruik van THF /EROMA. Te Poperinghe ,nj alle Apothekers. 1 ik die wijn halen Uacome Waarom?!! Antwoordt de geneesheer Allier altijd Neemt hem bij Pi©rre Val" P. Benoit Cka, omdat het wel gekend is. dat er daar maar echte en oude wijnen besteld worden, die nooit de gezondheid kunneo schaden TAXI. - Bij Gaston Vanbruwaene, Groote Markt, Poperinghe, is steeds een Taxi te huren voor iedereen en voor alle reizen. (Nieuwe luxe-voiture Re nault; 6 plaatsen). Telefoon 7$.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 2