5 HaerOrCharrasse gewezen Ge neesheer Specialist te Parijs zal raadple gingen houJen over Vrouwenzlek- t8||t Waturwsgtsn, Zweeren, Ader spatten. Bloedstortingen, Fistel, enz., alle avonden van 17 tot 20 uren, 122 Boulevard Descat te Tour- coing (France) Tel. 3 80. Yp 3P» Ter gelegenheid van de in huldiging der wielrijders v lag gaf de maat schappij eene velokoers die buitengewoon hard betwist werd. Niet min dan 47 ren ners zetten aan. De eerste was Catteeuw, 2. Boon, 3. Garrein, 4. Moerman, 5. De Naeghel. Geen ongelukken te betreu ren, echter nog al eenige tuimelperten. BI. 3. 8-7-1930. Nr 27. St Juliaan (Langemarck). Vlag- gefeest. De hoerengilde van St Anto- nius te St Juliaan zal op Zondag G Juli haar nieuwe vlag inhuldigen. Te dier ge legenheid is het volgende geschikt BixseftQte. Misslag. In onze eerste nummers van verleden week meld den wij de Eerw. Heer De Jaegher (Pas tor van Zuidschote) als Pastor te Bix- schote in plaats van E. Heer Coussement. Rousbrugge. Guldensporen- vier ing op Vrijdag n Juli. Pro gramma Om 9 ure, mis voor 't geestelijk en tijdelijk welzijn van Vlaanderen. Vlamerfinghe. Aan al onze Medeburgers. Een Comiteit is inge richt om feest te laten vieren ter gelegen heid van de honderdjarige onafhankelijk heid van België, ons geliefde Vaderland. Le er®. Kermis. Ter gelegen- hei i der Kermis op heden G Juli, viert de gemeente Locre de 100e verjaring van 's Lands Onafhankelijkheid. Na het Te Ileum in de kerk, stoet naar de Gedenk zuil der Gesneuvelden alle overheden, alle gilden, schoolhoofden en kinderen nemen er aan deel; cantate door de kin deren neerlegging van een pnehtige kroon door de gemeenteoverheid bloe menhulde eeuwfeestlied s' Namiddags concert door de muziekmaatschappijen van Westouter en DranoutTgroote baanbollirg le prijs 125 fr. 2e prijs 100 fr. enz. 's Avonds algemeene verlichting van het versierde gedenkteeken der ge sneuvelden. Der Maandag hebben wij dan nog de groote schiet ing aan de pers oppervogel 100 fr. en verdere vermake lijkheden. AUTOSCHOOL VAN GENT Staden. Eeuwfeesten. Dins dag 25 Juni werd hier in onze bloeiende gemeente het eeuwfeest gevierd. Nieuwcap&Ue. Eere-Commu- nie. De volgende kinderen hebben hun Plechtige Communie gedaaa: LeoDenys, Georges Wulleman, Paul Martroye, Ma ria Declerck, Maria Ameloot, Madeleine Decoene, Godelieve Terriere, Alice Zoe te, Angela Nakelbergh. Heugelijken dag Eivdrdi Sits. In hevige hitte evenals bij groote koude, dient men de hdnnen in het oog te houden, 't Beste be hoedmiddel tegen alle ziekten is Apoth. Vermandere's Poeier Nu 4200. IWiw I' ve! geneest het ergste en meest ingewor teld snot. Sp&Ciëne Hasifckup tegen afgang, plaag bij jonge kiekskens. Vraagt wel 't merk Hanukïtp. ZuidschootD. Boerengilde. - Heden Zondag gaan we naar de vlagin- huldiging te St Juliaan. We vertrekken te 12 1)2 uur van Lizerne. Ons lokaal is In de Wandeling bij Leon Ghyselen. We doen een dringenden oproep tot al de leden. Ook in 't bijzonder tot de jeugd- afdeeling. Zantvoord@. Kroostrijke Ge zinnen. De bevolking begint meer en meer belangstellen in de inrichting of ver- eeniging van huisvaders Een bewijs dat wij goed georganiseerd zijn, 't is dat er nog altijd nieuwe leden ingeschreven worden. Met groot genoegen deelen wij mede aan onze leden, dat rlenri Dobbels wonende Houthemstraat, 5 0)0 afslag op de kelen, daarom raden wij de leden aan, van hun bestelling te doen op tijd. Hoogsfaade-Si Rëcquiers. Woumen. Boerenbond. Op Zondag 6 Juli gaat onze gilde met hare jeugdafdeeling, het vlaggefeest der Boe- renailde 8t Juliaan (Langemarck) bijwo nen. Bijeenkomst aan 't kasteel bij Firmin Vanhee. Vertrek om 1 uur. Wcstvlatsren. Kruistocht- en H. Kindschheidfeest. Zondag hadden wij hier, op St Pietersdag, het feest der Kruistochters en van de H. Kindschheid. Dëckabusch.Uitslag van den zwijnenprijskamp van 26 Juni ig3o. HoKebskS. Boerinnegilde. Heden, Zondag 6 Juli, vergadering der Boerinnegilde, te 3 uur. Heer Doom komt spreken over groententeelt. Bericht aan de «H. LandSaauwers. Henri Verhacghs, Watou-Abeaie. MERGKEM-NOQRDSCftOTE Hoogstasde-St RicquBers. Ncordschot?. otrmgilde. Dus opg; past '1 is Zondag dat wij naar het vlagfeest gaan van St Julien bit Lenge- marek. Vertrek aan Lokaal cm 12 1 2 u. aan de herberg De Leute cm 12 1/4 u. Voorde Poeselnaars en Reninghenaat s om 1 u. bij de Wwe Verbeke te Lizerne, om dan te tarnen te vertrekken langs Boesinghe-Langemarck. Cisrcken. H. HerUfeest. Onze parochie heeft Vrijdag het feest van het H. Hert gevierd op eene wijze tot dan niet gekend. Maandag 7 Juli Wosnstiag 9 Juli Vrijdag 1 1 Juii KERMISFEESTEN Maandag 14 Juii. GERARDINO FLORENTINO 'teKWaeiteMfe.NkMTWei'»*- Jb^*KM3~ 'SU-A .mrttVi»-'i «H«hÜ.- BUURTSPOORWEGEN. POPERINGHE OMMEGANG-KERMIS Lijn Poperinghe-Veurne. Op Zondag 6 en Zaterdag 12 Juli 1930 zal trein Nr 7 één uur verlaat worden van af Beveren-Dépöt en zal aankomen in Poperin ghe om 14.15 u. in plaats van 13.17 u. Op Zondag 6 en Zaterdag 12 Juli 1930 zal trein Nr 12 één uur verlaat worden, uit Po- peringhe vertrekkende om 20.30 u., in plaats van 19.40 u. Motokoersen. Zondag 20 Juli zullen op het koersplein der Groote Heer lijkheid, S ïelheidsmotokoersen plaats hebben. Ingang 3 en '6 frank. VT. B. De Leden worden drin gend uitgenoodigd te willen deelnemen aan de feestelijkheden ter gelegenheid van de 11 Ju'iviering en waarvan omstandig programma in dit blad te vinden is. Verstoppingwerend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, genezen de ergste verstopping en herstellen de regelmatige werking der darmen. De aoosO Ir. bij H. Noiredama, Groote Markt, Poperinghe. Mui!- en pootplaag is uitgebroken op de hofstede J ules Soenen, El verdinghe- kalsiede. De paardenkoersen die Diasdag namiddag op de Groote Heerlijkheid geloopen worden zullen degenen van voorgaande jaren overtreffen. Er zijn 80 ingeschrevene koerspaar den waaronder veel voorname en hoog aangeschrevene in de koerswereld. DE BEDEVAART NAAR DIKSMUIDE OP ZONDAG 24 AUGUSTI. Zooals telken jare, zullen er bijzondere trams rijden aan halven prijs en aan één vierde voor invalieden. De uurtabels zullen in het korte uitgehan gen worden in al de tramstaties. Wij geven de reizigers-deelnemers den raad, zoo gauw mogèlijk zich aan te geven bij de tram-statie oversten, want de plaatsen moeten op voor hand; aangevraagd worden. Wij verzoeken tevens de voorzitters of be stuursleden der Vlaamsche bonden en der V.O.S.-bonden de lijsten hunner leden-deel nemers aan dezelfde stapelplaatsoverste over te niaken. Wacht niet langer! Tramway L N. stilstand Au Fresnoy. Binnen zonder kloppen, de deur is open. GROOTSCHE PLECHTIGHEID TE YPER. Op Dinsdag 15 Juli. zal de prachtige heropgebouwde kathedraal geconsa creerd worden door Zijne Hoogwaar digheid Mgr Lamiroy, oud-deken van Yper. De kerkwijding begint met gesloten deuren te 8 u. De Processie der Relikwieën zal plaats hebben 0111 9 j/2 11. en dan wor den de geloovigen in de kerk toege laten. De plechtige Hoogmis zal opgedra gen worden om 11 u door Z. F,. H. Kanunnik Delaere, oud-deken van Yper, met Pontificale Assistentie van Zijne Hoogwaardigheid Mgr Waffe- laert, bisschop van Brugge. Een heerlijke plechtigheid te wege, die met vrome vreugde begroet wordt door alle Yperlingen en waaraan zij in groot getal zullen deelnemen. De processie van St Pieters heeft Zondag laatst haren gewonen ommegang gedaan. Het weder was heerlijk. De kleederen uiterst frisch en de houding der kinderen buitengewoon eerbiedig. In de kerk werden bijzonder opgemerkt de groote decoratieve schilderijen boven de zijaltaren aangebracht. Binnen de twee weken zal alles opgedaan zijn. Blijft dan nog de HSacramentskapel waaraan men pas begonnen is. Toen de politieagenten Zondag avond om 10 u e hunne dienstronde deden vonden ze aan den ingang van de Vischpoort zekeren Liefooghe liggen, wo nende te Gheluvelt en oud 55 jaren. Hij droeg eene gapende wonde aan het ach terhoofd. Ondervraagd zijnde wist hij te vertellen dat hij aangevallen werd door Briant van Meessen, die dan ook dadelijk opgezocht werd. Het noodig pioces-ver- baal werd opgemaakt. In 't Vlaamsch Huis, op Vrijdag 11 Juli, om 2 y„ ure, kostelooze prijsbol- ling. 200 tr. prijzen. Maandag avond, omstreeks acht u., waren twee jufvrouwen van Voormezeele naar Yper gekomen om bij den heer G. Lannoot wonende in de Boterstraat, de bestelde koopwaren te komen afhalen. Toen zij nu buiten kwamen bemerkten ze dat hunne velos, welke ze bij het binnen gaan aan den gevel van het huis geplaatst hadden, verdwenen waren. Gelukkiglijk had eene gebuurvrouw het bemerkt en dadelijk werden de dieven nagezet, 't Wa ren twee jongens van St Pieters. De veel belovende jongens hadden de meeste moeite gehad om weg te geraken daar ze met hunne voeten aan de stampers niet gerochten Zondag hebben wij als naar gewoon te St Pieterskermis. Om 6 ure zal de Ypriana haar concert geven, terwijl de gebruikelijke spelen, zooals velokoersen, schieting, enz. zullen plaats hebben. On- noodig te zeggen dat detoeloop ongemeen groot zijn zal, want de dagen van St Go- delieve beginnen dien dag en niet een Yperling en is er die de oude Vlaamsche heilige niet begroeten en vereeren zal. 't Mag een wonder heeten hoe dat de we reldoorlog alles vernield heeft, maar die overbekende godvruchtigheid niet heelt kunnen verdelgen. Het is zeker wel het schoonste bewijs dat de lieve heilige hier n°g steeds hare kinderen verhoort. ..AW- „wmuk* DE Maandag namiddag omstreeks 4 u., van het Vlaamsche kwam W..., wonende in de K. Ja verstraat samengaan niet de POPEKINGHEMAAKi (St Pieters) in dronken toestand thuis. Zijne vrouw die deuxeitjk even als echt genoot gesteld, pleegde daar in bijzijn van verschiliige kinderen en bejaarde men- schen, te midden de straat zedenschennis. De kinderen, verstandiger dan die feeks, jouwden haar duchtig uit en aanklacht werd dadelijk gedaan in het politiebm eel. 't Ware te wenschen dat die ontaardeeens duchtig gestraft werd. Recht kan en moet onverdeelde «.enhcid en /ij de opeuthjke van het V.,denand i heimelijke pugingm om het Vadeiland uiteen te trekken, streng veroordeeiden- 11 Juli 1502 was de overwinning van Vlaanderen op VrankrijltZonder de ze gepraal van 13)2 was Vlaanderen voor goed door Vivnkrijk ingepalmd en het vrije België yan heden, met Vlaanderen als zijn beste deel, zou nooit mogelijk ge weest zijn. Daarom moet een fiere Belg ook 1302 toejuichen. Zoekt uw prohjt en koopt uw Diamant Daarom moet het Vlaamsch lied en het en Goud bij VAN LEOE, Goudsmid, 6, Boterstraat, YPhR. Gij vindt er de grootste keus aan de genadigste prijzen. Alles wordt verkocht met de meeste waarborg, veranderingen en verwisse lingen. Woensdag morgen om 1 ure had E. Rosselle, oud 22 j., wonende te Brielen hoekje, met zijn dubbel gespan het huis verlaten op weg naar Kortrijk. Gekomen over Meenen werd hij aangereden door een auto dte niet rap genoeg stoppen kon met het ongelukkig gevolg dat de jongen omgeworpen werd en bewusteloos bleef liggen. Toegeloopen geburen vonden den jongen badend in zijn bloed. Hij had eene opene rechterarmbreuk opgedaan en werd dadelijk per auto ter verzorging naar Yper overgebracht. Koopt uwe JUWEELEN en DIAMANTEN bij M. VANDERMARLIERE - DEPUYDT, 24, Meenenstraat te Yper, daar hebt gij altijd de schoonste keus, de genadigste prijzen en alles gewaarborgd. YPER. - ZOMERCONCERTEN 1930. 6 Juli, Harm. «Ypriana», 18 u., St Pietersw. 11 Juli, VI. Harm., 20,30 u., Groote Markt. 13 Juli, Soe. Harm. Yper, 11 u., Gr. Markt. 20 Juli, «Armentières Harm.16 u., Gr. M. 27 Juli, «Stadsharm. Kortr.», 17 u., Gr. Markt. 27 Juli, Harm. «Ypriana», 20,30 u., Gr. Markt. 2 Oogst, Harm. «Ypriana», 20,30 u., Gr. M. 3 Oogst, «Harm. Mun. Leers», 17 u., R. C.-pl. 5 Oogst, Harm. «Ypriana», 20,30 u., R. C.-pl. 7 Oogst, VI. Harm. Yper, 20,30 u., Gr. Markt. 10 Oogst, Soc. Harm. Yper, 11 u., Gr. Markt. 10 Oogst, Stads Harm. Roes., 17 u., Gr. Markt. 15 Oogst, VI. Harm. Yper, 20 u., Gr. Markt. 17 Oogst, Harm. Zonnebeke, 12 u., Gr. Markt. 24 Oogst, Soc. Harm. Yper, 16 u., M. Fochl. 8 Sept., Harm. «Ypriana», 20,30 u., Meenenp. 14 Sept., Soc. Harm. Yper, 11 u., Gr. Markt. 21 Sept., Soc. Harm. Yper, 16 u., Zaalhof. EERSTE COMMUNIE Verzorgde keus: Juweelen, Diamanten, bij Ang. BONTE, Steursstraat, 25, YPER. EEN MAAL KLANT, KEERT TERUG. - Donderdag avond omstreeks 8 u. kwam de Heer Leon Vandermarliere, meester-hoef- smid, wonende in de Rijsselstraat, heel voor zicht de de de Stuersstraat uitgereden toen een jongen van een 15 jaren oud, bij St Ni- klaaskerk, hem jnet groot geweld aanreed en ten gronde slingerde. Bijzonder letsel en had de man gelukkiglijk niet maar zijn nieuwe velo was heelemaal vervrongen en ontredderd. VLAMERTINGHE. Gemeente krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zekerste geldplaatsingen. Recht- streeksche agentJei& Dehaeck. Te 2 uur Vorming van den stoet der talrijke hoerengilden van het arrondisse ment lrper en Dixmuide. Te 2% uur Optocht door de parochie. Te 3 uur Plechtig lof in de parochie kerk met gelegenheidssermoen door Eerw. Heer Colpaert van Leuven. Wijding der nieuwe vlag door den E. H. Pastoor der parochie Na het lof wordt er eene algemeene vergadering belegd op den koer der jon gensschool waar verschiliige sprekers het woord zullen nemen. ASTHMALIJDERS, BORSTLIJDERS Indien gij tot hier t-- alles geprobeerd hebt zonder voldoenden uitslag of genezing te be komen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MARTIN TOMS. Voor verou derde en ingewortelde gevallen volgt de vol- lèdige serie voor zes weken 185 fr. Voor Asthma speciale serie. Martin Toms, 112, Weststraat, Brussel. Apotheek H. Notredame, Poperinghe. Wij hebben onmiddelijk de misslag hersteld, maar aangezien de bladen voor deze streek van de eerste verzonden wor den, zijn er enkele dezer nummers hier besteld geweest. Wij bieden onze meeste verontschuldi gingen aan. Ommegang. Zondag 6 Juli, ka- pellekens ommegang. Met Onze Lieve Vrouw bezoeking begint hier een noveen ter eere van O. L. Vrouw van rnst en vrede. Veel geloovigen komen hier O. L. Vrouw vereeren om rust en vrede te be komen. Op Dinsdag om 8 ure, is er eene bijzon dere mis voor de kinderen om bevrijd te zijn van kwijnende ziekten. Deleden van den Boerenbond zijn allen verwacht om mede te gaan naar St Jean ter gelegenheid van het vaandelfeest, Allen op post en op tijd. 's Namiddags, om 4 ure, groote baan- bollinginde Poperinghestraat. i3o fr. prijzen. Inschrijving bij Camiel Verlet. Om 8 ure, in de zaal Sportwereld bij Hubert Haeyaert Voordracht over Vlaanderen Daarna Vlaamsche gezan gen, kluchten en kluchtliederen. Ingang 3 en 2 fr. Kaarten te bekomen bij Theofile Vitse. Vaderlandsliefde en hulde aan Belgie sluit geenszins de genegenheid uit voor Vlaanderen zijne taal en oude zeden, zijne getrouwheid aan kerk en geloof. Getrouw heid aan België en liefde voor Vlaanderen strijden niet tegen elkander; integendeel, reeds in hunnen brief van 11 Oct. 1925 leerden onze bisschoppen onzen plicht, toen zij verklaarden dat de betrachtingen Belgisch lied dooreen klinken, Belgische driekleur en Vlaamsche Leeuw nevens elkander staan, daarom \ieren wij 11 Juli en richten wij ook feesien in op 21 en 27 Juli en noodigen de bevolking uit op deze drie dagen langs al'e straten, ver en wijd hunne huizen te bevlaggen. Het Comiteit van de Eeuwfeesten. BttCelasre. x3juli. Gulden- sporenvierivg. Te 9 1/2 uur vergade ring voor de leden van het muziek in het lokaal. 9 3/4 uur Bijwoning der H. Mis. Na de mis aan het monument der ge sneuvelden, Hulde aan onze dooden en gelegenheidstot spraak. Te 5 uur namiddag. Huldebetoon aan den achtbaren Heer Burgemeester II. Lameire ter gelegenheid van zijn naam feest. Daarna optocht met muziek en Concert op de marktplaats. Hierbij noodigen wij de talrijke vrien den van onzen Burgemeester uit, hun huizen te bevlaggen en deel te willen nemen aan den optocht en het huldebe toon aan den zoo verdienstelijken en braven burgervader. Hoofdsetel: GENT, Mirystraat, IS Bijhuis: KORTRIJK, Gentschensteenweg, SI THEORIE - PRAKTIJK LESSEN OP OEN AUTO ZELF RIJOEFENINGEN -1 Gemak van betaling Reeds 's avonds te voren riepen de klokken het volk op, dat luisteren kwam naar de muzikale concerten van onze bei de muziekmaatschappijen, en zien naar de vroolijke filmen van de Vliegende Kinema van Thourout 's Anderdaags begon het feest met een plechtige mis voor de gesneuvelde solda ten, burgerlijke slachtoffers, oud-strijders en invalieden van den oorlog 1914- 1918. Na de mis werd een optocht gehouden naar het gedenkteeken onzer gesneuvelde soldaten en vermoorde burgers en, na een gebed gestort, een treffende rede uit gesproken door den Heer K. Ampen bur gemeester. Tusschen in werd door den heer Schepen in naam van het gemeente bestuur een kroon neergelegd aan den voet van het monument, tot hulde en dank aan onze geliefde gesneuvelden en bur gerlijke slachtoffers. De onlangs benoem de heer Notaris Reynaert, in een lof waardige gebaar en in hoedanigheid van nieuw ingeburgerde Stadenaar, offerde insgelijks eene rijke kroon. De Processie wordt prachtig Jaar lijks komt er entwat nieuws bij Wegen en huizen waren schoone versierd de Godsstoel trok riDgsom de marlet en tot tenden de Smissestratestichtende gods vrucht en zalige zielevreugde Begraving. Op Woensdag 25 Juni, plechtige lijkdienst en begraving van Heer Camiel Van Houtte, sedert 2G jaar Burgemeester van Nieuwcapelle, echtgenoot van Mevrouw Elodie Leuri- dan, geboren te Leysele den 31 Jan. 1868 en haastig overleden te Nieuwcapelle op H. Sakramentsdag, den 19 Juni 1930, na het H. Oliesel ontvangen te hebben. Hij wierd vereerd me: het eereteeken van Leopold II en met het burgerlijk eere teeken van Ie klas. Hij was lid van het H. Herte en van de Heilige Barbara. God had hem begaafd met wijsheid en verstand. Vrome kristen, voorbeeldige echtgenoot, bezorgde vader, trouwe vriend, bediegstig, welsprekend, recht schapen en beleefd, zoo heeft hij eerlijk zijnen weg bewandeld, zijn onderhoori- gen bijgestaan en na den oorlog God be dankt, bij't verrijzen van zijne dierbare gemeente. Vier lijkreden werden uitgesproken door Eerw. Heer Pastoor M. Arthur Snick, Ie Schepen Albert Ascrawat, namens de knechtjes van de Gemeente school en Yvonne Exter, namens de hin ders van het Klooster. Onder de geestelijken bemerkten we Z. E. H. Vandenabeele' Deken van Dix- mude en Z. E. H. Kanunnik De Vroe, gewezen Superior van 't klein Seminarie te Rousselare. De Poperinghenaar voegt zijn me degevoelen van leed en deernisse bij de droefheid van al die daar tegenwoordig waren. DAMEN! Voor uw Corset of Ceinture, vraagt het merk D. W. De nieuwste modellen. Plaatselijke agenten worden immer gézocht en aanvaard voor den alleen- verkoop der alomgekende Meel-Korrel en Opfokvoeders Belga Deynze. Stalen en prijzen op aanvraag. Schrijven Bel ga, Statie Deynze, Tel. 79.. Te bekomen bij de Apothekers Notredame en Kestelyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeys en Wecke»- »er te Yper en in alle Apotheken. St Sebasliaan. Nogmaals beleef den we een aangenamen dag. Eerst prijs- kshieting. Ie prijs M. Decraemer A. 2e prijs M. Verhaeghe A. 3e prijs M. Pecctu Remi Daarna prijsboiling voor de vrou wen, 1. Mev. Maria Pecceu, 2. Mev. Madeleine Behaeghel, 3. Mev. Lesaffre C. 4. Mev. VanEeckeE 5. Mev. Ver haeghe A Daarna eetmaal, en plezier naar harte lust. Allen trokken voldaan naar huis. Andere winkeliers of neringdoeners zullen misschien nog volgen maar ver heugen wij ons reeds een afslag te kunnen meedeelen men prijst een stuur begin. Rsninghelst. Rouwplechlig- heid. Bij een grooten toeloop van dorpsgenooten en vrienden uit den omtrek had alhier Zaterdag 11 de plechtige be- gravenis plaats van den heer Gustaaf Car ton, voorzitter van het Pompiers korps en lid van den Gemeenteraad. De overle dene, die een bekwame bouwmeester en rechtschapen man was, heeft zich bijzon derlijk verdienstig gemaakt tijdens den heropbouw zijner geteisterde streek. Hij ruste in vrede. H. Zenaing. De H. Missie hier in de parochie gepredikt door de Eerw. Paters Marent en Denolf, Redemptoristen van 't klooster te Roesselaere, is, God zij ge dankt, onder alle opzichten buitengewoon ;wel gelukt. De avondsermoenen werden regelma tig bijgewoond door 400 parochianen, wa j opperbest is, rekeniDg houdende met het getal inwoners der parochie. Binst de dagen der H. Zending werden boven de 800 H. Communiën uitgedeeld. Zondag laatst was 't, onder een heer lijk zonneweder, processie met het Missie- kruis bij het hooren van de afwisselende gezangen en gebeden van groot en klein meenden wij voor eenige oogenblikken te Lourdes te zijn Onder de groene lin den van 't kerkhof deed Eerw. Pater Ma rent eene aanspraak waarbij het volk met liefde en dankbaarheid zijne getrouwheid zwoer aan den gekruisigden Christus Mochtenu de milde zegen van Jezus' Heilig Hert de goede gevoelens in ons volk bewaren. Missiedag. Op Zondag G Juli komt Eerw. Pater Van Compernol naar Woumen. In de beide Missen Sermoen enomhaling voor 't Missiewerk, 's avonds om 5 uur, in Sle Barbara voordracht met lichtbeelden over zijn Missie in Congo. Kaarten zullen nog te krijgen zijn aan den ingang der zaal. De dag werd ingezet met eene, vurige, H. Communie, in de 7 uur mis. Een prachtig weder werd ons gegund en 't was aandoenlijk schoon de kinders van de II. Kindschheid en de dappere Kruistochters al zingend in stoet te zien opkomen om 2 u. met elk hun vaandel aan 't hoofd naar onze parochiekerk. Aldaar werd eerst de -zegening der kinderen ge daan. Na de Vespers beklom de Z. E H. Debrie, leeraar van Rhetorika te Yper, den preekstoel cm de kruistochters, groot en klein, hunne plichten voor te houden, want een groot aantal proevelingen van de kruistocht A der scholen zoo van de plaats, als van St Sixtus, alsmede van den kruistocht B, jonge dochters, zouden hunnen opdracht doen en in de kruistocht ingelijfd worden. Na de aanneming en het Lof, werden de kruistochters en hunne naaste familie tot een gezellig feestje toe gelaten, in de meisjesschool. Zang en too- neel, alles werd op onberispelijke wijze uitgevoerd tot groote voldoening der kin deren en familieleden. Echt kinderlijk en schoon Wat moeten de Eerweerde Zus- sters toch geduld en kennis van zaken aan den dag leggen om zulks te bekomen tot van de minste toe Dit was de algemeene indruk van allen die daar tegenwoordig waren. Twee missiezusterkens die rond gingen voor hunne werken in de vreemde landen werden heel veel bewonderd. Zulke feestjes doen waarlijk deugd en leeren samen met den kruistocht ook de missiewerken beter kennen en hooger schatten, zooals het missietooneel Yvonneken's engel Voorzeker zal Koning Jezus tevreden geweest zijn over die kinderen en jonge dochters en ook wel niet het minst over al degenen die medewerkten tot het wel- lukken van die plechtigheid en feest. Op veel manieren werd gewrocht Des vrouwen's kooplust op te wekken, Met geld en premie werd gezocht Ook andere waar in huis te trekken Maar moeite, aanbod, niets vermocht Suikerij Jacobs uit den smaak te werken. Alleen kwaliteit is bn niet om de produkten aan te prijzen. Premien volsiaaeste waarborg tot sukses. 1. Zwijnen die ten minste eenmaal ge viggend hebben le pr. Deraedt Arthur 2f pr. Debaene Arthur 3e pr. Deraedt Arthur 4e pr. Vancauwenberghe Henri. 2. zwijnen die nognietgeviggend hebben le pr. Monkerhey Hector 2e pr. Ges- quièreJean; 3e pr. Monkerhey Hector 4e pr. Deraedt Arthur 5e pr Vandeputte Henri Ge pr. Gesquière Jean 7e Vande putte Henri8e pr. Deraedt Arthur. Op Zondag 27 Juli 1930 viert de gemeente Dicktbusch de Eeuwfeesten van Belgisch bestaan. Om 11 u. vergadering der plaatselijke maatschappijen aan de knechtenschool om 11 1/4 uur vertrekt de stoet om 11 1/2 u. plechtig Te Deum in de paro chiale kerk om 12 uur groet aan het standbeeld der g<sneuvelden en burger lijke slachtoffers van den oorlog opvo>- ring van gelegenheidsliederen door dr schoolkinderen rede van denheer Burge meester en bloemenhulde. 's Namiddags prijskamp voor geiten, konijnen en hennen. Zie daaromtrent plakbrief. De inwoners worden ter dier gelegen heid verzocht hunne huizen te bevlaggen. DRINKT BIER. BOESINGHE. Naklank van het H. Her- tefeest. Ingezet met een triduum gepredikt door E. H. Pastoor, beloofde de feestdag. Inderdaad, 's morgens van den Vrijdag stroomden de menschen naar de Communie bank, wijl tusschenin de Missen vele onzer mannen kwamen het Allerheiligste aanbid den. De Hoogmis om 10 ure was als op een hoogdag. Het beeld van het H. Hert hoog verheven boven het altaar, prijkte midden een bloemenheuvel 't was prachtig. Heel de dag brandde licht en werd de Godmensch in zijn liefdebeeld door de bezoekers vereerd, 's Avonds om 8 ure werd de plechtigheid ingezet met een bloemenhulde door de kruis- tochtertjes die in 't wit gekleed hun ruikers de liefdekoning kwamen aanbieden; het al taar verdween eronder. Onder het lof hadden wij het sluitingssermoen daarna akten van toewijding en opdracht. Een schoone dag die heil en zegen brengen moet over onze Parochie. Ongeluksdagen. De laatste tien dagen heeft onze Gemeentè wel haar deel gekre gen. Eerst botstten aan de Brugstraat twee motos op elkaar. Resultaat: eenige kneuzin gen en de machienen gebroken. Enkele da- de plaats een moto tegen met zelfden uitslag. Ge lukkig nog geen dooden. Nu Zaterdag der verleden week vond de fabriekauto langs de baan van Yper, 's avonds bij het huiswaarts- keeréh een duto in dén gracht 'omtrent bij de herberg De Hertheel aan stukken, die tegen een boom had gereden en den chauf- fur erbij bewusteloos. Seffens werd gestopt, de man opgenomen en gebracht naar het huis van Dr Dekemele, die hem de eerste zorgen toediende. Daarna werd de gekwetste, gelukkig ook niet erg, huiswaarts gevoerd. En de oorzaak van dit alleseerst en vooral rijdt men veel te snel en dan nog zijn onze banen erbarmelijk gesteld. Bond der Kroostrijke Gezinnen. De Boesinghenaars die, vooraleer hier een bond bestond en mogelijks nu nog elders waren of zijn aangesloten, zijn vriendelijk verzocht in hun voordeel zoo spoedig mogelijk, daar van M. Flamey te Yper te willen verwittigen. CROMBEKE. Op Zondag 6 Juli, om 8 ure, zal de Heer Jos. Hosten, klein veeteelt- kundige te Couckelaere, eene voordracht ge ven over hennenkweek bij Alberic Bruneel (herberg St Jacob Iedereen is welkom. Na de voordracht, kostelooze tombola. Leden, op post Wevelghsm. Erg auto-ongeluk Donderdag namiddag, rond 2u. kwam F. Gesquière, 35 jaar, loodgieter, wonen de te Iseghem, Roeselarestraat, langs de baan van Meenen. Hij werd gevat door den auto van Huysmans, van Harelbeke. De ongelukkige werd tegen het gaanpad geslingerd en 't linkerbeen gebroken. De man werd bewusteloos opge omen en na een eerste verzorging naar het gasthuis van Iseghem overgebracht. Woensdag 9 dezer, zal ik haoi pressen en voortdoen naar beliefte der Kalanten. Davidsfonds GULDENSPORENVIERING Op Vrijdag 11 Juli viert de plaa selijke Davrdsfondsafdeeling de Gulden herden king. Te dier gelegenheid wordt er een algemeene vergadering op touw gezet, in de feestzaal nevens de onderpastorij, waartoe alle leden en niet-leden vriende lijk worden uitgenoodigd. Een prachtig feest wacht U 's Morgens om 9 ure, plechtige H. Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der leden van de afdeeling, waartoe allen verwacht wordeD. 's Namiddaags te 6.15 uur, liederavond te houden door Leo Desseyn, kunstzanger te Middelkerke. De plaatselijke muziekmaatschappij zal het feest opluisteren. Een algemeene op roep wordt gedaan omdat U dit feest zoudt bijwonen. Al wie aan zang en muziek houdt kome dus luisteren, want wees er van verzekerd een gezellige avond zal het zijn Iedereen heeft toegang tot de zaal. De leden kosteloos met hunne huis- genooten op vertoon van hunne lidkaart. Deniet-leden betalen een gering inkom geldvan twee frank. Davidsfonders weest op uw post Viert 11 Juli Wij verwachten eene tal rijke opkomst. Breng vriendenen kennis sen mee. Vergeet uwe lidkaart niet. Het feest begint stipt op het juiste uur Vriendelijk verzoek uwe huizen te be vlaggen. Boerinntngxlde. Feestvergader mg Op Vrijdag 11 Juli houdt de Boerinnen- gilde Ste Godelieve» hare jaarlijksche feestvergadering Gm 7 u. (winterum) Algemeene Communiemis. Om 8 u. in 't gewoon lokaal smakelijke keftiemaaitijd. gevolgd van algemeene vergadering Heer Frans Ranton, onderwijzer te Aeit- rijeke, zal spreken over Standsfierheid Daarna allerlei kluchtige liedertn en declamaties. Zonder twijfel zullen al de leden er aan houden in de Keik en in 't lokaal atnwezig te z n. -— Lnderscheiding. Heer Michel Boedts van St Ricquiers kemt te Thour out met onderscheiding het eindexamen af te leggen van ondtrwiiztr Wij wen schen hem en zijn achtbare Familie van herte geluk en aan den jorgt-rt \eelbL00- venden Heer Onderwijzer alle goed heil. Wij verwachten een talrijke opkemst, en op tijd en stond. Het Bestuur. Meer dan 25o kinders van al de scho len, heel net gekleed, en ieder dragende een bloemtuil of -garve werden Donder dag door den E. H. Pastoor aan het klooster plechtig en kerkelijk ingehaald enkerkwaa'ts geleid. Al de tuilen werden vóór het hoogal taar gelegd en votmden een allergrootst en prachtige bloemenpark Deinzet van het H. Hertefeest w as in drukwekkend, grootsch en zal voor later diepen indruk gemaakt hebben bij klei nen en grooten. Boerengilde Detweeafdeelingen onzer Boerengilde nemen deel aan het Vlaggefeest te Juliaan te Langemarck. Uit eigen beweging hebben de mu ziekanten gevraagd ons volk te mogen vergezellen en plaats te nemen in den stoet Maar meer clan dit Na de plechtigheden geeft ons muziek een coneert met 1. Bruxelles en fête, Marche V. Turine 2. La fille du Régiment J. Strauwen (Conizetti) 3. Gavotte des Baisers 4. Légende Foresticre (Fantaisie) 5. Quinto Toio, Spaansche Marche Een programma om de moeilijksten te bevredigen IBfgaMBHEMSHaaa&BHBSHSIHBBHMB Wermakelljkhedeu Op Zondag 6 Juli. Dickebusch Herbergkermis Bij Omer Verhoest, Hollebast. Muziek met luiterlijke Jazband. Maandag 50 fr. te verhollen. Luisterlijke Gaaibolling. la Transvaal bij Julien Lermytte, 250 fr. Prijzen. Begin te 2 uur. Gewone voorwaarden. Jaarlijksche Prijsboiling. «In Quintens Wandeling» bij H. Vitse. Konijn te verhollen. «In 't Haasje» bij Leon Dalleine, Cas- selstraat Gegeven door Jos. Debruvne. Konijn van 4 Kilos door den tuin te verhollen. «In 't Abeelehof» bij Jerome Jacob, Abeelesteenweg. Vol Konijn te verhollen. «In den Brabant» bij R. Ramout-Riem Brabant. Gegeven door Jerome Vitse. Begin te 5 uur. Konijn te verhollen. «In 't Roosje» bij Cam. Vanhee, Cmm- bekestr^at. Gegeven door Cam. Dtlava (Muistje) Van 9 tot 12 u. 's morgens. Jaarlijksche Combatbolling. «In den Havermuis» bij E. Bourgeois. Jaarlijksche C< mbatbolling. «A la Ville de Florence» bij Georges Quaghebeur, Boeschepestr. Begin te 5u. Papy Francois Colin Ware Topbolders Lokaal Vette Os» Donderdag 10 Juliom 5 u. Koste looze Prijsboiling voor de ieden. Zondag i3 J li (2e Zondag der Ker mis) Groote Prijsboiling. 2ü() fr. Prij zen Oppervogel 1C0 fr. Zij vogels 50 fr. Kallen 25 fr. Groote Velokoers. Voor onderbeginnelingen, gegeven door de inwoners der Bruggestraat, met de medewerking van 't Stadsbestuur. 900 fr. Prijzen en Premien, alsook een prachtigen beker. Inschrijvingen te 4u., in de herberg De Kalkzak bij de Wed. Suffys, Komstraat, Poperinghe. Gewone voorwaarden. Het Bestuur. Ongelooflijk en toch waar Gedu rende de Kermisdagen komt de vermaar de zangerstroep met de medewerking van den troep bij Camille Brabandts Café des Allies Yperstraat, Poperinghe. - Lachen!!! Lachen Ingangprijs 2 fr. 5o.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 3