IK T SAYÏTTE WIJViKEN s O 56 OOSTSTRAAT 58 ROÏSBLAERE 14 tot 22 Juli SOLDEN st Juliaans magyeieesi Bond dor KroosirijHe Gezinnen V ercr uysse -V anheule Van T SAYETTE WIJVEKEN Groote AFSLAG Schoone Occasies POPERINGHENAAR. BI. 3. 13-7-1930. N' 28. Maarslede. Groote Gezinnen. Op Zondag 20 Juli viert de Bond der Groote Gezinnen te Moorslede ter gele genheid der inhuldiging der vlag van de plaatselijke afdeeling, en daar die vlag de eerste is in het gewest Rouselare, zal dit feest doorgaan als gewestelijke dag. Langemarck. - ir Julivieting. Zondag I J Juli, te 10 ure, de H. Hoog mis voor't heil van Vlaanderen. Hollabeka. Boerinnengilde. Zondag 11. was het vergadering. Na het gebed verleende E. H. Proost het woord aan meester Doom. De meester sprak eenvoudig en vol ondervinding over den teelt der Aardbeziën, over grond, varië teiten, bemesting, planting, bestrijding van het ongedierte. Veel hebben we daar geleerd. öaerlijk. Botsing. De moto rijder Claus Georges, woonachtig te St-Louis, electriekwerker te Sweveghem, is Maandag namiddag aan het gevaarlijk kruispunt der S:atiestraat en der Harel- beekstraat te Deerlijk in botsing geko men met een auto, komende van Harelbe- ke ea geleid door den chauffeur van d^n heer René Vanhoebeke, nijveraar te Ne- derbrakel. De motorijder liep diepe won den op aan het hoofd en kwetsuren aan het gelaat. Hij werd bij den geneesheer overgebracht. QHeiuwa. Paard op hol. Za terdag kwam zekere Penet Theofiel, paar- dengeleider te Gheluwe, in dienst bij den landbouwer Lybeer Camiel, met paard en driewielkar uit de Statiestraat te Gheluwe gereden. Al met eens verschrikte het dier de teugel brak en het paard ging op hol in de richting der Yperstraat, alwaar de kar omkantelde tegen den huismuur van Jules Debeuf De veldwachter Lampaert, op dienst zijnde in gezegds stra.t, is met gevaar voor hem zelf naar den kop van het paard gesprongen en is er in gelukt het zelfde te bedwiagen en tot staan te hou den. Alles bepaalt zich tot stoffelijke scha de aan de kar. 0ost?nd@. Treinontsporing. Donderdag avond, rond G ure, stoomde een meute ertrein van de Zeestatie naar Oostende kaai. Daar sprongen vier wa gons uit de sporen. De Lurgon werd ge heel verbrijzeld en twee wagons waren uit eengeslagen. De sporen waren tot diep in den avo id versperd gebleven zoodat de dienst vertraging leed. W@stroas@bske. Wanhoops daad. De 23jarige Marcel Penninck is hier dood aangetroffen geweest in de vijvervoss'chen op de wijk Katte Hij heeft er vermoedelijk zelfmoord gepleegd met zich een kogel door het hoofd te ja gen. De veldwachter spoedig verwittigd stelde een onderzoek in. De jongeling leed sinds eenige jaren aan eene z nuw- ziekte. Bserrern. Schrikkelijk ongeluk. Zondag namiddag gebeurae hier een schrikkelijk rijwielongeluk. Gedurende een koers voer onderbegirnelingen op de wijk het Eiland, vielen opeens ij volle aankomstsprint de eerste renners- Allen die volgden vielen op den hoop, zoowat 18 man in getal. De laatste, Vardaele A. van Beernem, stortte zoo ongelukkig ten gronde, met het hoofd voorover, dat hij omtrent op den slag dood was. Deerlijk. Erg verkeersongeval. De motorijder Georges Clauws, 34 jaar, kwam omstreeks 2 u. 40 per moto uit de richting van de statie gereden, toen geko men aan het kruispunt der Harelbeke- straat die hij wilde oversteken, de auto van M. René Van Hoebeke, uit Nederbra- kel, juist op dit zelfde oogenblik uit de richting van Harelbeke kwam gereden. Eene botsing bleek onvermijdelijk, de motorijder botste met geweld tegen de voorste rechter slijkweerder. KORTRIJK. Tentoonstelling van Schilderwerken. Broeders Zuster Mount naar Vermakelljklieden KERMISFEESTEN Maandag <4 Juli. Dinsdag 15 Juli. fe* I* t* X Marckem. Eeuwfeest Op Zondag 10 Oogst 1930, wordt hier de 100 jarige onafhankelijkheid van Belgis plech tig gevierd. 's Morge is om 11 uur, Cantate door de scho ffkinderen met begeleiding van de Harmonie; neerlegging van bloemen op het gedenkteeken der gesneuvelden. 's Namiddags om 2 1/2 ure oefeningen door de Turners van Couckelaere opge luisterd door de Harmonie van Merckem Daarna prachtige concerten doo de Ac cordeonisten van Wattreios, Frankrijk, en de vermaarde Philharmonie van Wer- vicq Om 9 ure prachtig kunstvuurwerk at te schieten do>r het huis Deriemaeker en zonen, Ardoye. Uitreikins der prijzen aan de inwoners die deel mieken van den prijskamp der ge vel versiering. Op 17 Oogst groote Nationale schie- tiag Vooruit, 2090 frank op opper vogels, geprimeerde, en twee herinneringsmeda- lies voor meest getal en verstkomend. Voorde feestkommissie. Maandag 14 Juli te 12 ure bijeen komst bij Cam. Vanelslander. Te 1 uur gezellig noenmaal bij Leon Marichal. Die nog begeeren deel te nemen kunnen in schrijven in De Casino ten laatste Zon dag/prijs 15 fr.) Te 31/2 u. bezoek bij C. Vandenbussche te 4 1/ 2 u. bij Alle- waert Zabulon te 5 1/2 u. bij Wydoort Henri te 6 1/2 u. bij Lamoot Henri te 7 1/2 u. bij Noilet Victor Te 7 1/2 uur ook op de markt muziek en zanguitvoe ringen. Na de uitvoeringen bezoek bij Debaene Oscar. Vriendelijk verzoek de huizen opMaan- dag te willen bevlaggen. Madame Geo De Visscher dankte spre ker en ging over tot den kosteloozen tombola. Eenige Dames droegen liederen voor. Zoo was het einde van dit feest, cc Waar leute was en veel genoegen. Er werd gezongen om ter meest En elk vergat zijndaaglijkszwoegen!» Bossinghs. Boerengilde. Zondag laatst was er vaandelwijding te St Juliaan (Langemarck). Onze gilde was er degelijk vertegenwoordigd. Zes leden. Het bestuur verdient vooral een woordje lof, want evenals op de vergadering, heeft het hier aen keer te meer geschitterd door zijae afwezigheid De Voorzitter Jules Devriese en de Schrijver Val. Petillon waren de eenige aanwezigen, de andere bestuursleden waren, als naar gewoonte, belet. Proficiat, Boerenleden van Boesin- ghe, gij zijt goed ingescheept. Het moet toch zijn dat het boerenbedrijf nog zoo slecht niet gaat of ten minste dat de boe ren het niet gelooven, anders zouden ze wel wat meer hunne hoofden bijeen ste ken Enfin, dat is nu nen keer zoo 't is Boesinghe. Kermisfeesten. De programma 's hangen al uit, bravo 't Zal wel zijn van dees jaar, dubbel wel, en dat om reden van de 100e verjaring van Belgie 's Onaf hankelijkheid. Vele toelagen van de ge meente zijn ve-meerderd ea bijzondere hebben ook nog een handje toegestoken Alle slag van prijskampen, peerdekoersen 3 velokoers&n is 't en t'wat! en zelf hoorden wij verleden week een muziek dat aan het herhalen was. Het was wel niet perfect, maar dat toonde toch dat er lief hebbers zijn. Kom, zal er dan toch nie mand gevonden worden, die onze muzie kanten oude en jonge, en er zijn er vele, bijeen zal trommelen en herbeginnen Een Gemeente zonder muziek is dood, een kermis zonder orgel, dat gaat niet. Laat ons maar voort hopen. II Juli. Het werd ook gevierd bij ons, doch niet veel. 's Morgens was er, als naar gewoonte, in de kerk eene hoogmis om 9 u. van wegens Davidsfonds en V. O S. Verders hingen aan de gevels nog al eenige vlaggen, driekleurige en Leeu ven, en... daarmee uit en amen. Zoekt uw profijt en koopt uw Diamant en Goud bij VAN LEDE, Goudsmid, 6, Boterstraat, YPER. Gij vindt er de grootste keus aan de genadigste prijzen. Alles wordt verkocht met de meeste waarborg, veranderingen en verwisse lingen. Koopt uwe JUWEELEN en DIAMANTEN bij M. VANDERMARLIERE - DF.PUYDT, 24, Meenenstraat te Yper, daar hebt gij altijd de schoonste keus, de genadigste prijzen en alles gewaarborgd. Vlamertln&he. Ongeval. Verleden week, DmJerJag, nut het val len van den avönd kwam üe briefdrager Jozef Vanhove per rijwiel van Poperia^he gereden. Onderwege reed hij op een hoop kiezel welke op zijds de bain lag en viel met het aangezicht op de steenbrokt en. Door dezen val heeft hij verscheidene verwondingen aan 'taingezicht beiomen. II jfulifeest. De viering van het 11 Julifeest op de gemeente werd ingezet door 't Di/idsfouds op Donderdag a zond 10 Juli. De E H Onderpastoor Peene, voor zitter. opende de vergadering met het ge bed. Na eene korte inleiding en het zin gen van dia Vlaamscben Leeuw door de aanwezigen verleende hij het woord aan den voordrachtgever. De E H. Geldhof, leeraar in geschie- denii te Kortnjk gaf met veel kennis van zaken eenigen uitleg over den toestand voor 11 Juli, dan volgde het verhaal van den slag der Gulden Sporen en deed ever eens de beteekenis en de gevolgen van dien roemrijken veldslag uiteen. In het tweede deel dezer voordracht sprak de E. H. Geldhof over den slag der Gulden Sporen in de letterkunde. Deze leerrijke voordracht weid rr.et veel belangstelling en met gespannen aan dacht gevolgd door de talrijke toehoor ders en den spreker werd fel toegejuicht christelijk en godsdienstig. Zij moeten al- genovergestelde richting een moto aan- Gebruikt Chicorei WYPELIER-TAFFIN 't is de beste. tijd die vlaamscbe spreuk i dachtig zijn aan Gods zegen is 't al gelegen. Hij ein digde met vooral de deugd der naasten liefde aan te preken onder de leden opdat de gilden zoo meer en meer zouden groei en en bloeien voor het welzijn der land bouwers. Onmiddellijk daarna wierd er eene feestvergadering in pen lucht op touw gezet. De Heer Voorzitter opende die en verwelkomde de Heeren van den Belgi schen Boerenbond alsook al de deelne mende b jerengilden. De Heer Opziener M. Cornelis sprak den lof uit van onze kleine maar bloeiende Boerengilde, die tot voorbeeld dienen j mag van oudere. Met de motorijder was het erg gesteld, deze stuikte tegen de boordsteenen van het gaanpad en verloor veel bloed uit twee diepe hoofdwonden. Het slachtoffer werd seffens bij M. Leon Vercouter binnenge bracht waar de geneesheer Dr Monbalie spoedig telefonisch ter plaats ontboden, de noodigste zorgen toediende en dan voor verdere verpleging naar zijn huis deed overbrengen. EEUWFEESTEN TE WATOU. De gemeente Watou zal op Zondag 3 Oogst aanstaande feest vieren ter gelegenheid van den hondersten ver jaardag van de onafhankelijkheid van Belgie. In den namiddag een prachtige stoet bestaande uit groepen te voet. groepen te paard en praalwagens zullen her inneren aan de roemrijkste personen en feiten van ons onafhankelijk Vader land. Drie muziekmaatschappijen zullen den stoet opluisteren en daarna con cert geven. 's Avonds Cinema in open lucht en verlichting van het standbeeld. Op Zondag G Juli was het een welge- lukt feest op Sint Jeiyns/Langemarck, ter gelegenheid van de inhuldiging der nieuwe vlag van de Boerengilde. Veel volk was er toegestroomd uit het omlig gende en van verre en men was begun stigd door eei prachtig zomerweder, al hoewel het 's morgens niet veel be loofde. In den namiddag kwamen de vreemde hoerengilden met hunne vlag in top toe, om in stoet te gaan door de straten der parochie. Van 2 u. kwamen de deelne mende gilden bijeen in de Sebastopol- s'.raat om den optocht mede te doen. Het mag gezeid zijn, zonder te overdrijven, het was waarlijk schoon om zien zooveel gilden ondermengeld van muziekmaat schappijen den optocht te doen. De tal rijke toeschouwers bewonderden de ni.u- we vlag flink gedragen door een ruiter der parochie, gevolgd door een groep mannen te peerde Iedereen wist zijne be- wo dering uit te drukken over dit schoon kunstwerk waarop de kerk en St Antonius Abt verbeeld zijn met een schoone en be- teekenisvolie leus Door vereeniging naar verbetering». Na den optocht trokken allen kerke- waarts, waar zij een plechtig lof bijwoon den, voorafgegaan van de wijding der nieuwe vlag. Onder het lef werd een ge legenheidssermoen gedaan door E. H. Colpaert, lid van het hoofdbestuur van den Belgischen Boerenbond, waarin hij de leden der hoerengilde van St Jelyns geluk wenschte met hunne nieuwe vlag, dat een zinnebeeld moet zijn van hunne vereeniging. Zij moeten zijn hetgene onze vroegere Vlaamsche boeren waren t.t.z. gereden kwam bestuurd door Frans Pier re, met op de achterzitplaats diens vrouw. De moto kwam in aanraking met den auto, viouw Pieri e werd de hoogte inge- slingerd en viel 20 meters verder dood Rn gronde, wijl haar echtgenoot onder den au:o verdween en een 50 tal meter meegetrokken werd hij werd dood onder de puinen van de moto opgenomen. De auto van graat de Lichtervelde, de slacht offers willende veimijdtn. dreef d^ Fran- sche auto het gaanpad op tot tegen de huizen. SCHEEPSRAMP IN MANDSJOERIJE Naar uit Moekden wordt gemeld, is Daarna kwam de Heer Senator Mulliej "P de Soengat niviei een groote boot aan het woord, en had het over denhui-jnlft personen omgeslagen. Slechts digen toestand van den landbouw, die nu tP Chmeezen konden worden gered, eene crisis ondergaat ten gevolge van de e meeste slachtoffers zijn enngran overproductie. ten- De E. H. Colpaert in zijne aanspraak, DE WIJNBERGEN wees nog eens op de slechte tijden die wij te gemoet gaan en die wij zul endoorwor- stelen door de samenwerking van al de ZWAAR In de omgeving van tengevolge van Zondaj de aangeri< Te Caudron vielen VAN BORDEAUX BESCHADIGD Bordeaux is er van het zeer zware weder en Maandag, groote scha- er liagelsteenen ter groote van duiveneieren. De drtii- boerengilden aangesloten aan den Belgi schen Boerenbond. Na deze vergadering wierden de eere metalen uitgereikt in het lokaal der Boe rengilde aan de Gilden die deel genomen hadden aan het feest. De muziekmaat- venaanplant, die door de wijnbouwers schappijen van Clercken, Zonnebeke en een maand lang dagelijks met sulfaat Langemarck hebben het feest opgelui-bespoten was tegen de meeldauw, sterd door hunne puike stukken die zijwerd m vijf minuten tijcis geheel ver- zoowel wisten uit te voeren tot genoegen! woest. van het publiek. Een toeschouwer. Het dorpje Langon werd door een Op Zondag 13 Juli, viert St Juliaan wolkbreuk geheel blank gezet, zijne jaarlijksche Kermis. Te Wevelghem botsten twee autos op malkaar eendoode, twee erg en een licht gekwetsten. Een metser viel van een inopbouw- zijnde huis te Meenen en gat weldra den geest. Een groenselvrouw viel te Coolkerke van haar kar en werd dood gereden AUTO OMGEKLONKEN Een doode en twee erg gekwetsten Zondag avond, rond 6 uur, reed een groote auto, waarin een 12tal personen zaten, in volle vaart langs d groote baan van Lommei naar Moll. In een draai klonk de auto om tengevolge van een plotse zwenking. De genaamde Louis Wauters, uit Moll, werd op den slag gedood Leon Van Hoove, ook uit Moll, werd den schedel gekloven de voerder, zekere Delen, uit Schiieck werd erg aan het gelaat gekwetst. De andere reizigers kwamen er met kneuzingen vanaf. Van Hoove en Delen werden ter verpleging naar het gasthuis van Moll overgebracht. WERKMAN TE LOKEREN DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD Maandagochtend om half acht had te Lokeren een vreeselijk ongevalplaats. De metselaar Emiel Van Driessche, wo nende in de Zeiestraat, was werkzaam in den kelder van de arduiokapperij van den h. Prosper Vlaminck in de Gasstraat. Van Driessche wou in den kelder een elektrische lamp indraaien. Hij werd echter door den elektrischen stroom, die aldaar zeer sterk is, getroffen. De ongelukkige stortte levenloos neer. Een half uur lang werd het slachtoffer geneeskundige hulp verleend, maar niets kon nog baten. Het slachtoffer was dood. Emiel Van Driessche was een brave en neerstige werkman. Hij laat eene weduwe en twee kinderen na. DOODELIJK VERKEERS ONGEVAL TE THIENEN Man en vrouw gedood Zondag avond, omstreeks 8 uur, had er een schrikkelijk auto-ongeval plaats welke het leven heeft gekost aan de echt- genooten Frans Pierre van Veaux sous Chèvremont. Een Fransche auto reed in overdreven snelheid in de richting van Brussel. De auto van graaf de Lichtervelde, de hoo- gervermelde auto oversteken, toen inte- EEN DIERENTEMMER BIJNA VERSCHEURD Te Stuttgart richtte, Donderdag, een dierentemmer een jongen leeuw af hij werd door het wilde dier erg ge kwetst. Hef slachtoffer had slechts zijn leven te danken aan de tegenwoordig heid van een zijner kolleg-as, die erin gelukte den ongelukkige bewusteloos uit de klauwen van den leeuw te halen. EEN TURK VAN 156 JAAR OUD! In Turkije zijn er talrijke honderd jarigen, maar Zaro AGha, zal wel de oudste zijn, vermits hij 156 jaar oud is. Hij is geboren in 1774 en kan al de officieele stukken van zijn burgerlij ken stand voorleggen. Zaro Agha is afgereisd naar Amerika. Van af Zondag 20n, te 10 uur, tot Don derdag 24", 's namiddags, worden in het opvoedingsgesticht «O. L Vrouw van Vlaanderen de werken tentoongesteld der leerlingen, welke den leergang in de schilderkunst volgen, nu reeds twee jaren naeen gegeven door Meester Jos. Spey- brouck. De tentoonstelling verleden jaar ge houden, was reeds een echte verrassing. Denkelijk zullen we dit jaar nog meer te bewonderen krijgen. De prijsuitdeeling aan de leerlingen van O.L. Vrouw van Vlaanderen wordt gehouden den Donderdag 24'1 te 2 1/2 uur namiddag, en in O. L. Vrouw van Bij stand den Vrijdag 25° te 9 uur 's voor middags. 1) Mededeelingen. Op 20 Juli aan staande wordt de vlag der afdeeling Moorslede ingehuldigd. De leden van de bonden uit het Ypersche worden verzocht in zoo groot getal mogelijk dit feest bij te wonen. Het program ma: om 10 uur Hoogmis, wijding der vlag door Mgr WAFFELAERT. Om 11 uur vergadering. Om 3 uur optocht. 2) Op 17 Oogst provinciaal kongres en vaandelwijding te Wevelghem. 3) Studiefonds. Al wie een leening wil bekomen voor het aanstaande schooljaar moet voor 31 Juli aanstaan de zijne aanvraag doen bij het pro- vintiaal bestuur. Nadien zullen er geen vragen meer aanvaard worden. L D E N De volgende artikelen zullen aan ongelooflijke goedkoope prijzen verkocht worden: Kousen, Zokken, Echarpen, Gilets, Pullovers, Baais, Onderbroeks, Fantasie Hemden, Cravatten, Bretellen, Spreien, Handschoenen, Korsets, Jcrseybroeks, Cache-Corsets, Wit goed, Combinaisons in wit en gekleurd, Schorten, Vrouwkleederen, Kinderkostu- men, Paletots en Kleedjes, Polos, Hoedjes, Doopartikelen, enz. enz. Dit zijn de hoofdgedachten waarna gestreefd wordt deze welke haar sukses maken. in de bereiding der suikerij F. C. Jacobs en het zijn ook Ontdaan van alle vuiligheid Geprezen om haar zuiverheid, Ongeëvenaard in haar kwaliteit Gekocht dus om haar zuinigheid. STAD YPER. BEROEPSONDERWIJS VOOR MEISJES Prachtige uitslagen werden beko men in de officieele uitslagen door de leerlingen der H. Familiede Steursstraat (Middelbare Bëroeps- en Huishoudschool). I11 liet uitgangsexamensnijleer, kleermaken en beroepsteekenen, be komt Juffrouw God'elieve Brèyne, de groote onderscheiding. Het examen over de algemeene vak ken werd afgelegd door Juffrouw Agnès Van Haeck, met groote onder scheiding; Juffrouw Marie-Madeleine Buvsse. met onderscheiding; Juffrouw Marie-Louise Vercoutere, niet voldoe ning. Onze beste gehikwenschen aan de zeer bekwame meesteressen van de H. Familie en aan hun vlijtige leer lingen. GROOTSCHE PLECHTIGHEID TE YPER. Op Dinsdag 15 Juli, zal de prachtige heropgebouwde kathedraal geconsa creerd worden door Zijne Hoogwaar digheid Mgr Lamiroy, oud-deken van Yper. De kerkwijding begint met gesloten deuren te 8 u. De Processie der Relikwieën zal plaats hebben om 9 /2 u. en dan wor den de geloovigen in de kerk toege laten. De plechtige Hoogmis zal opgedra gen worden om 11 u door Z. E. H. Kanunnik Delaere, oud-deken van Yper, met Pontificale Assistentie van Zijne Hoogwaardigheid Mgr Waffe- laert, bisschop van Brugge. Een heerlijke plechtigheid te wege, die met vróme vreugde begroet wordt door alle Yperlingen en waaraan zij in groot getal zullen deelnemen. Gansch de Ypersche bevolking zal er aan houden op Dinsdag 15 Juli met vrome geestdrift mee te vieren en de huizen te bevlaggen. Ken hoekjeSt Maartenskerk vóór, onder en na den oorlog werd te dier gelegenheid geschreven door de Hee ren A. Bras en J. Cornillie en is te komen bij G. Bras-Tavernier, drukker. Prijs 6 frank. EEN TREFFENDE OPTOCHT Op Dinsdag 15 Juli. te 4 y2 u, zullen de honderden kruistochters uit de ver schillende parochiën der Dekenij Yper stoetsgewijze optrekken langs de Rijs- sëlstraat. Groote Markt, Dixmttde- straat en Janseniusstraat. Aan de Dekenij, zal de Geestelijke Overheid dien treffenden stoet in oogenschouw nemen. Te 5 u. plechtig Pontificaal Lof in St Maartenskerk. Aan volk zal het niet ontbreken Van 13 tot 20 Juli 1930. VIJFDE FRANCISCAANSCHE MISSIETENTOONSTELLING in 't Klooster der Zusters van Maria (H. Harteschool) Capucienenstraat - 34 - Yper. De Tentoonstelling is open: op beide Zon dag-en, na de 7 ure Mis tot 12 u. 's Namid dags van af 2,30 u. In de week van af 2,30 u. PROGRAMMA: I - 'N PRACHTIGE MISSIETENTOON STELLING ingericht door den Franciscaan- schen Naaikring van Ypersche. II. - 'N SOORT VLAAMSCHE KERMIS met allerhande vermakelijkheden ingericht op de speelplaats der school. Onder de succesnummers: 1. - Wonderbare Vischvangst 2. - Draaimolen 3. - Toeters 4. - Wipplank 5. - Bij «Suiker Jan» Te koopen Lekkergoed bij hoopen; Komt dus groot en klein; Want 't is extra fijn! 6. - Kermiskramen met speelgoed, koeken, spekken en andere zoetigheden! Beste waar en goedkoop! 7. - Groote Tombola! Franciscaansche Missievrienden, en gij al len, die iets voelt voor de Missies, steunt 't grootsche en edel werk uwer zendelingen! VLAAMSCHE KERMIS Alle Vlamingen herdenken met rechtmatige fierheid den Gulden Spo renslag: onze voorouders streden te Kortrijk op den Groeninghekouter voor hunne vrijheid en behaalden er een heerlijke zegeOm dit fèest uit onze geschiedenis te herdenken en mee te werken aan hetzelfde doel waarvoor onze voorouders vochten, nl. om de cultureele ontwikkeling van ons volk mogelijk te maken, wordt op Zondag 13 Juli van af 2 uur 's namiddags in den St Maartenskring,Lange Meersch- straat, eene Vlaamsche Kermis inge richt ten voordeele van de Vlaamsche leergangen aan de Katholieke Hooge- school te Leuven. Gezond vermaak en Vlaamsche leute zullen er te vinden zijn voor gansch de familie, klein en groot, oud en jong! Keus is er genoegbeziet het pro gramma 1. Kluchtzangers voeren de schoon ste nieuwste en lustigste liederen uit. 2. Marionettenspel 3 stukken De welbekende volkssage Van Genove- va van BrabantDe slapende Ko ningin of de roode duivelsklauw met het mysterieuse poederWat staat er in het Perkament 3. Waarzegsters, die de gehtkskaar- ten leggen als de beste 4. Schiettent: 4 Karabienen, pijpen- of kaartjesschieting. 5. Kermiskanon, aanbevolen aan mannen met veel macht! 6. Smytkot, prachtige poppen en doodskist. Ware Topbolders LokaalVette Os* Zondag l3 J li (2e Zondag der Ker mis) Groote Prijsboiling. 250 fr. Prij zen Oppervogel 1(0 fr. Zij vogels 50 fr. Kallen 25 fr. Groote Vetokoers. Voor onderbeginnelingen, gegeven door de inwoners der. Bruggesbaat, met de medewerking van 't Stadsbestuur. 900 fr. Prijzen en Premien, alsook een prachtigen beker. Imchrij ingtu te 4u., in de herberg De Kaikzak bij de Wed. Suffys, Komstraat, P pe inghe. Gewone voor .1 aarden. Het Bestuur. Geit te verloten. In de Kloef bij Guslaat Vanuxem, Ouderdomsteen w eg Geget en door Etien- ne Gacquiere. Konijn te verhollen. In 'twit Kruis» bij Charles Ques- troy, Abeele steenweg. Gegeven door M. Devos. Wijk Rood Kruis Baanbolling. 315 fr. Prijzen en 8 prijzen in waar. Inschrijving te 5 uur, bij Maurice Room. Jaarlijksche Combatbolling. Inde Concorde» bij Wed. David, Casselstraat IIHBNIUIIBMBBH1IHIIHBHBH RONDE VAN FRANKRIJK. 2 Juli 27 Juli. 21 ritten 600.000 fr. Prijzen. 3e Rit. Dinan-Brest, 2C6 Km. 1. Pelissier, 2. Binda 3. Demuysere, 4. Taverne. 4e Rit. Brest-Vannes, 208 Km. 1. Taverne, 2. Pelissier, 3. Pitmontesi, 4. Binda. 5e Rit. Vannes Les Sables,204 Km. 1. Leducq, 2. Pelissier, 3. Binda, 4. Aerts. 6e Rit. Les Sables-Bordeaux, 285 Km 1 Aerts, 2. Bi ïda, 3. Pelissier, 4 Leducq. 7e Rit. Bordeaux-Hendaye, 220 Km. 1. Merviel. 2. Magne, 3 Pelis sier, 4. Guerra, 5. Demuysere. 8 Rit. Heudaye-Pau, 142 Km. 1. Binda, 2. Pelissier, 3. Demuysere, 4. Leducq. 9e Rit. Pau-Luchon, 227 Km. 1. Binda, 2. P. Magne, 3. Leducq, 4 A. Magne. Algemeene Rangschikking 1. Le ducq, 2. A. Magne, 3. Guerra, 4 De muysere, 5 Pelissier. Gaven op in den 9en rit, onder an dere Bruynoogheen Tallieu. ROUWBERICHTEN Gustaaf Creus en Kinders noodigen be leefd Vrienden en Kennissen uit tot de GEZONGENE MIS op Zondag 13 Juli, te 7 uur, in St Janskerk, voor hun overleden Echtgenoote en Moeder. MADELEINE DECONINCK. «o» Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen tot de JAARMIS op Maandag 14 Juli, te 8 Vz uur, in St Janskerk voor OUDERS en KINDERS DEWULF-LEBBE. Van wege de Kinders. «os Familie, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd de JAARMIS te willen bijwonen, Maandag 14 Juli, te 8 54 ure, in de Parochiekerk te WESTVLETEREN, voor JULIANA CAPOEN Huisvrouw van CYRILLE SERGIER. «os Maandag 14 Juli, te 9 uur, in O. L. Vrouw- kerk, GEZONGENE MIS voor ELIE PINCEEL Echtgenoot van YVONNE DERAEDT. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege Weduwe en Familie. —«o» Maandag 14 Juli 1930, om 10 ure voormid dag, in St Bertinuskerk PLECHTIGE JAARMIS voor Mijnheer JULES VAN MERRIS en zijn Ouders Mijnheer JOSEPH VAN MERRIS en Mevrouw BEATRICE VAN RENYNGHE. «o» Dinsdag 15 Juli, te 9 uur, in St Janskerk, MIS voor MAURICE CLABAU Echtgenoot van HELENE TECHEL. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege de Weduwe en Kinders. «o»1 Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen tot het PLECHTIG JAAR GETIJDE, op Woensdag 16 Juli, te 9 54 uuy in de kerk van CROMBEKE tot lafenis der ziel van HENRI BAELDE. Van wege Echtgenoote en Kinders. EERSTE COMMUNIE Verzorgde keus: Juweelen, Diamanten, bij Aug. BONTE, Steursstraat, 25, YPER. - EEN MAAL KLANT, KEERT TERUG. 7. Vuurvogelschieting: iets voor de fijne schutters. 8. In de Vlaamsche Leute her berg in open lncht met radiophonie. 9. Vischput, met dikke en wondere visschen. 10. Cinema: een hartroerend drama en een klucht om zich een bult te lachen. 11. «In den Lekkerbekspekken, koeken, chocolade, enz... 12. Draaikraam: 't geluk vliegt en die het vangt heeft het! Verders verkoop van bloempjes, ijs- kreem, sigaren en sigaretten. Allen daarheen. Vrije ingang.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 3