EUBELPAPIERl ,DE POPERIKGHENAAR In t Binnenland Bisschoppelijk College Poperinghe HEROPENING Bibliotheek van het Davidsfonds Openbare Onderstand Haar Dr Charrasse gewezen Ge neesheer Specialist te Parijs zal raadple gingen houden over Vrouwenziek te/*, Waterwegen, Zweeren, Ader spatten, Bloedstortingen, Fistel, enz., al'e avonden van 17 tot 20 uran, 122 Boulevard Descat te Tour- coing (France) Tel. 3 80. BI. 2. 27-7-1930. N' 30. STAD POPERINGHE 1330 1930 FEESTELIJKHEDEN ter herdenking aan de HONDERDJARIGE ONAFHANKELIJHEID VAN BELGIE VAN TENTOONSTELLING BLOEMEN EN SIERAADPLANTEN Deze Tentoonstelling door Hoveniers en Bloemisten onzer stad ingericht in de Turn zaal der Staatsmiddelbare Jongensschool Groote Markt, Nr 1, belooft zeer belangwek kend te wezen. Zij zal open zijn den Zondag 27 Juli: 's morgens van 10 ure tot 1 ure ZONDAG 27 JULI 1930 TE DEUM en OPTOCHT: Orde dezer beide Feestelijkheden Om 10 V- ure, VERGADERING bij het stadhuis van de plaatselijke Overheden, de scholen en maatschappijen. 42- Uitvoering van vlaamsche liederen door de TENTOONSTELLING leerlingen der gemeenteschool- 1. Het Vader- VAN SCHILDER- EN KUNSTWERKEN landsch lied; 2. Twee andere Vlaamsche lie- deren; 3. De Poperingsche Marsch. Binst de! ,n e bovenzalen van het stadhuis, uitvoering van dit laatste lied, wordt hetDeze tentoonstelling is zichtbaar op de vol- nieuwe vaandel met de kleuren, eigen aan gende dagen en uren: cnze stad, aan het stadhuis plechtig uitge-i Zondag 27 Juli: 's morgens van 11 ure hangen. tot 1 ure; 's namiddags van 3 ure tot 7 ure De Heer Burgemeester bedankt vervolgens Maandag 28 Juli: 's morgens van 9 ure tot de onderwijzers, de leerlingen, de aanwezige 12 ure; 's namiddags van 3 ure tot 7 ure. 's namiddags van 3 ure tot 7 ure. Maandag 28 Juli: 's morgens van 9 ure tot 12 ure 's namiddags van 3 ure tot 7 ure. maatschappijen en gansch de bevolking. Na deze uitvoeringen wordt de stoet ge vormd om zich ter hoofdkerk te begeven, alwaar om 11 V2 ure het plechtig Te Deum gezongen wordt: Vooraan het muziek van den Katholieken Kring, dan de maatschap pijen met hunne vaandels, vervolgens de schoolkinderen, het muziek De Philharmo- nie de Oud-Srijdersbonden, de Invalieden, het Pompierskorps en de plaatselijke Over heden. Na het Te Deumterugkeer in zelfde crde naar het stadhuis met dit verschil dat het muziek De Philharmonie nu vorenaan is en het muziek van den Katholieken Kring na de schoolkinderen. Om 11 3/4 uur, CONCERT door het Muziek van den Kath. Kring PROGRAMMA 1. Vaderlandsche marsch J. E. Strauwen 2. De Belgische Natie, Openingstuk P. Benoit 3. Aubade Frintanière Lacome 4. La dernière Sérér.ade F. Van de Walle Soliste: Heer A. Laconte. 5. Hongaarsche Dansen, 5 en 6 J. Brahms 6. De Lustige Boer, Fantasia, L. Fall 7. La Palama, Habanera, Corbin Vlaamsche Leeuw - Brabatu-oniie. Om 3 ure namiddag, OPTOCHT. VERGADERING aan het stadhuis van de plaatselijke Overheden, de schoolkinderen, muziek- en andere maatschappijen met vaandels. Dezelfde ORDE wordt behouden van in den voormiddag. Het muziek van den Katholieken Kring!» gaat voorop. De stoet vertrekt langs de Schaalstraat. Voor het vertrek wordt plechtig aan den hoek van het stadhuis de naamverandering gedaan der Schaalstraat in GUIDO GEZEL- LE-straat. Binst die plechtigheid worden liederen, Guido Gezelle ter eere, c/jr de schoolkinderen uitgevoerd. Vervolgens trekt de, stoet voort langs de Bruggestraat, Statieplein, Yperstraat tot aan de Meessenstraat. Het hoofd van den stoet blijft staan bij de Meessenstraat en de plaat selijke Overheid komt vooraan. Deze straat wordt plechtig door den Heer Burgemeester in MAURICE DEWULF-straat herschapen, waarna de stoet de Meessenstraat intrekt tot aan de nieuwe woningen en terugkeert terwijl de stedelijke Overheid naar het huis van den Heer Dokter Charles Dewulf gaat om de gepaste gelukwenschen aan de familie aan te bieden. Dc stoet vervolgt alsdan de Yperstraat, Greote Markt, Vlamingstraat, Bertenplaats tot in de Boeschepestraat, waar het hoofd van den stoet stilhoudt aan O. L. V. Kruis straat. Binst dezen stilstand wordt de Re- ninghelststraat in DEKEN DE BO-straat veranderd. Een werk van Eerw. Heer De Bo wordt door een leerling der gemèentesehool afgelezen. De stoet vervolgt alsdan zijn doortocht langs de Boeschepestraat, Keer van den Om megang, Casselstraat, Noordstraat, Gasthuis straat, Groote Markt om aan het stadhuis uiteen te gaan. Om 8 uur 's avonds, op het Kiosk der Groote Markt CONCERT gegeven door de «Koninklijke Philharmonie». PROGRAMMA 1. 1930 Marc he Militaire 2. Marche Jubiiaire 3. Ouverture de Maritana 4. a. - Aubade a Musette, Sérénade b. - L'Angélus du Soir, Mélodie 5. Fantaisie sur Lakmc 6. Sous Ie Pont des Soupirs, Suite de Valses Brabaiiconne. Rousseau J. E. Strauwen Wallace F. Popy Andrieu L. Deslibes J. Turine Om 9.30 u. 's avonds, op de Groote Markt PRACHTIG VUURWERK afgeschoten door het welbekend huis V. De Riemaeeker, Ardoye. Zondag 27 Juli en volgende dagen TENTOONSTELLING in de lokalen der Staatsmiddelbare Jongens school, van Bloemen en Sïeraadplanten. TENTOONSTELLING in de bovenzalen van het Stadhuis, der Wer ken van de leerlingen der Stedelijke Teeken school, alsook dezer van liefhebbers van de Schilderkunst, onzer stad. Kunstwerken van gekende schilders, zoowel van Poperinghe als andere zullen tentoonge steld worden. De inwoners worden beleefd verzocht X op 27 Juli aanstaande hunne vaderlandsche vlag uit te hangen. STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot ien middag; heden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Ons mengelwerk kunnen we deze week niet geven door ongesteldheid van den Schrijver. Aanstaande week vervolg en slot. Een omwenteling in het geneeskundig korps. De heeren geneesheeren zijn ver rukt over den wonderbaren uitslag dien zij bij hunne zieken bekomen met het gebruiken der MONOPOEDERS tegen hoofd-, schele- hoofdpijn, rheumatiek, griep. Ook zijn de gelukwenschen den uitvinder niet gespaard. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos: 7 fr. PENSIOENEN. De personen geboren in de maand Juli, moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot 11 uur, komen met hunne pen- sioenkaart of om hunne storting te doen. Tooneelfeest. Op Zondag 3 Oogst, te 4 uur, wordt er in de zaal van t College een tooneelfeest gegeven ten bate van de Katholieke Actie. Een gun stig bekende Studententooneelgroep uit Roeselaere voert op: «De Hemelnar». De kunstvolle vroegere opvoeringen op steden en gemeenten als Roeselaere, Oostende, Iepereu, Avelghem, enz waarborgen een uiterst succesvolle presta Een tweede herinneringsfeest zal nog ge- tie. Gezien de opvoering doorgaat ten vierd worden in den loop van den zomer. Dag bate der Katholieke Actiebeweging, re wrdenOSramRia ZUll8n aangek0ndigd kent men op een zeer flinke opkomst. I Kaarten zullen ten huize aangeboden i worden en zijn ook verkrijgbaar in het NADERE INLICHTINGEN. Volkshuis. VLAAMSCHE LIEDEREN. L Te verkrijgen bij Jules DEPUYDT - t SCHMIDT allerschoonste keus van Pater - De leerlingen der Gemeenteschool onzer nosters en allerhande nieuwigheden van stad zullen, tijdens de Vaderlandsche plech- geschenken voor Eere-Communie en alle tigheden van Zondag, dfe volgende liederen andere feesten. - Veranderingen van alle oude zingen Om 11 uur op het Stadhuis: 1. Hét Belgisch Nationaal lied. 2. Ons Land, tweestemmig lied. 3. Ik heb u lief. mijn Vaderland. 4. De Poperingsche Marsch. Bij de inhuldiging der Guido Gezelle-straat: 1. Mijn Vlaanderen: woorden van G. Gezelle. 2. Kinderhulde aan Guido Gezelle. Tijdens den optocht; 1. Al zingen 't vrije lied. 2. Liefde tot den Koning. 3. De Poperingsche Marsch. Bij de inhuldiging der Deken De Bo-laan fet; 4 Balcaan, (Waereghem)" op A.J.S zal een leerling der Gemeenteschool het ge-- JJardv op I adv Voor de Plaatselijke Comm. der Eeuwfeesten: De Burgemeester-Voorzitter, NESTOR LAHAYE. t Zondag 3 Augusti: 's morgens van 9 ure tot 1 ure; 's namiddags van 3 ure tot 7 ure. Maandag 4 Augusti: 's morgens van 9 u. tot 12 ure; 's namiddags van 3 ure tot 7 ure Deze tentoonstelling bevat kunstwerken van schilders uit Poperinghe en omliggende waaronder: Vantours, Rommens, Permeke, Debergh, Glorieux, Boudry, Ceriez en Beun. Ook nog werken van Courtens, Claus Emile De Keuckelaere Auguste en andere goed be kende meesters. Boven de werken der leerlingen onzer ste dehjke teekenschool die ook veel belangstel ling verdienen wordt in eene neven zaal eene uitstalling gehouden van oudheden en her inneringen betrek hebbende op de geschie denis onzer geboortestad. Merkwaardige stukken door onze oude gilden alsook door gunstig gekende liefhebbers van stad toever trouwd zullen ruimschoots een bezoek waard zijn. Voor de Commissie der Eeuwfeesten De Burgemeester-Voorzitter, N. LAHAYE. Het Nationaal Werk voor Oorlogsinva liden, onder Voorzitterschap van Gravin de Mérode, richt zooals telken jare, door het gansche land, op Zondag 27 Juli eén bloe menverkoop in, waarvan de opbrengst dient tot hulp en bijstand aan de weezen van burgerlijke en militaire slachtoffers van den oorlog en ook aan de MILITAIRE en Bur gerlijke invalieden dewelke onder meer de kunstmatige ledematen bezorgd zijn welke zij tot hun behoud noodig hebben. Ook genie ten deze door dit werk, van de kostelooze geneeskundige en apothekers zorgen. In stad zal de bloemenverkoop verzekerd worden door de Damen en Juffers van den Liefdadigheidskring Poperginhe Vooruit dewelke hun vrijlijk tot dit liefdadig werk ten beste geven. Een oproep, in naam van de corlcgsweezen en invalieden, wordt tot de bevolking gedaan om wel te willen goed onthaal geven aan dit zoo edel en verheven werk en de Dames en de Juffers die zoo goed zijn de ondankbare taak der omhaling te vervullen goed te ontvangen en hun aanbod tot verkoop niet af te stooten. Namens het Nationaal Werk der Oorlogsinvalieden. r- Maatschappij Langhoirs Victorinen De leden der maatschappij worden vrien delijk verzocht te willen deelnemen aan de feesten van heden Zondag. Voor het Te Deum, vergadering bij Mau rice Devos, Yperstraat, om 10 1» ure. Voor den optocht, vergadering om 2 3/4 bij het Stadhuis. Het Bestuur. SCHILDERWERKEN VOLKSHUIS. Poperinghe Heden Zondag 27 Juli geen vergade ring voor Kajotters noch Kajotsters uit gesteld tot Zondag 3 Oogst. Maandag te 8 uur vergadering voor 't Bestuur der Coöperatief. Dinsdag te 8 uur voor 't Bestuur der K. a. J. Ziekenbond. Vanaf 1 Oogst U ilslag der Prijsdeeling van 24 Juli iq3o Voorbereidende Afdaling, St Jo zef sschool Eerste Studiejaar, 53 leerlin gen 1. Vallaeys Adrien van Poperinghe. Tweede Studiejaar, 38 leerlingen 1. Lelieur Gas on en Logie André, beiden wordt het nieuw reglement toegepast, van Poperinghe. Derde Studiejaar, 35 1. BIJDRAGEN De wek lijksche bij leerlingen 1. Vansevenant Jerome, san Gentil y (Fr.). Vierde Studiejaar, 2f leerlingen 1. Allard Paul, van Beveren- Waas. Vijfde Studiejaar, 25 leerlin gen 1. Devloo Albert, van Watou. Zesde Studiejaar, 34 leerlingen 1. Roex Pierre, van Poperinghe. Zevende Stu diejaar, 31 leerlingen Staessen Albert van Poperinghe. Bijzondere Leergang voor de Eere- Communie.1Coevoet André, -j.Mon- carey René, 3. Vandermarliere Henri, Dujardein Jules en Verhack Etienne. Nieuwe Humaniora Zevende klas B., 40 leerlingen: M. Germain Hameeuw, Westvleteren. Zesde klas, 35 leerl.: M. Cyriel Duran, Vlamertinghe. Vijfde klas, 8 leerl M. Hendrik Depoorter, Vlamer tinghe. Vierde klas, 3 leerl M. Alfoas Vandamme, Dottenijs. Oude Humaniora Zesde klas, 28 leer lingen: M M. Firmin Six, I.ocreen Emile Verhaeghe, Poperinghe. Vijfde klas, jl leerl.: M. Henri Toucquet, St Andrie's- Brugge. Vierdeklas, 14 leerl.: M. André Vandooren, Poperinghe. Derde klas, 2 leerl.: M. Paul Bourgeois, Poperin ghe. Tweede klas, 12 leerl.: M. Charles Thorez, Poperinghe, Rhetorica, 13 leerl M. Roger Creus. De eeremedaille verleend door de Stad Poperinghe is toegekend aan M. Roger Creus van Poperinghe. De Poperinghenaar biedt zijne beste gelukwenschen aan den laureaat en zijne geachte ouders. EMILE DENUT [Gasthuisstraat - 48 - Poperinghe Gediplom. Vakman van de Gentsche Hoogere Schilderschool Nabootsing van Hout en Marmer. - Versieringschilderen. - Letterschii- deren op Vitrines, Uithangborden, Spandoeken, Rijtuigen, Auto's, Pan- carten. - Dorure onder glas. - Lu- mineuse reclame's. - Nabootsing van Vitraux, enz. enz. Verkoop van kleuren en vernissen in 't klein. Alle inlicht, bij mij te verkrijgen. Verzorgd werk Genadige prijzen Gezien en goedgekeurd in zitting van het Schepencollege op 10 Juli 1939. B. B.De Secretaris, Burg. en Schepenen, M. Couttenier. Nestor Lahaye. Juweelen in allerlaatste nieuwe modellen. De Motokoersen op weide ingericht door Auto-Moto Club Poperinghe, op Zondag laatst geleden en die plaats greep onder grooten toeloop van volk, gaven volgende uitslagen uit Categorie Sènior-Expers 1Verleye, (Dèynze) óp Sarolea. Be ker A.M.C.P 2. Deconinck, (Waere ghem) op Gillet; 3 Lenoir (Yper) op Gil dicht van Deken voordragen. De Bo Liefdadigheid Categorie Juniors Vlaamsche Radiogids ontvangen vrien- 1. Devos, (Audenaerde) op Gillet; 2. delijk verzocht hun naam en adres te la- electrieke verlichting. Masschetein, (Poperinghe) op Mondeale, ten geworden aan den voorzitter van.hst De Electrieke Verlichting van Stadhuis, Beker B P. 3, Baron de Vinck (Yper) op Davidsfonds Eerw. Heer Ger. De Jon- iïSSS™ B.k«. A..M C.P. 4. Verhille, ghe leeraar a«n 1 Coliege Poperinge. grijpen is ver ehovdn-tot een later te bepalenJiMoeskroen) op oarojea, Beker barolea Wij hopen eene vergadering kunnen datum. 15. Keirsbiik, ,)p B.S.A., Beker Sinco. i-beleggen op het einde van de maand -I A.M.C.P.September, Het Sestuur. *rr..4L,:,I J y - j -"j - r Wedstrijden onder de Colleges van het Bisdom. RHETORICA Latijn (187 mededingers) i3e Naprijs Albert Ampe. Vlaamsch (199 mededingers) ioe Naprijs Albert Ampe. VIJFDE LATIJNSCHE KLAS Versie (3o3 mededingers) PRIJS Amand Baes en Eric Cappoen. 2 Naprijs Gilbert Mollet. 2e Naprijs Marcel Matton. 3« Naprijs Remi Bourgeois, Frans Beer- naert, Roger Vanhaute. Naprijs Henri Touqüet. Naprijs Joris Vandenbussche. 8e Naprijs Henri Dewulf. 9e Naprijs: Albert Vanhaute. Thema PRIJS Eric Cappoen en Amand Baes. ie Naprijs Henri Touquet. 2e Naprijs Remi Bourgeois. 34 Naprijs Marcel Matton. 4e Naprijs Frans Bsernaert. 5e Naprijs Roger Vanhaute. 7e Naprijs Joris Vandenbussche. 8e Naprijs Gilbert Noliet. 1 ie Naprijs Albert Vanhaute. 12e Naprijs Henri Dewulf. Rekenkunde (278 mededingers) 3e Naprijs Henri Touquet. öe Naprijs Gilbert Noliet. De plechtige prijsdeeling werd voorge zeten door Zeer Eerw. Heer Kanunnik Mahieu, gezonden door Mgr om «den triomf van het College van Poperinghe te vieren Die ongehoorde uitslag4 prijzen en 22 accessieten, mag een echte triomf ge noemd worden, die eens te meer de faam van ons College hoog houdt en bevestigt. Eere aan de bekroonde leerlingen maar ook eereen dank aan de E. Heeren Prin cipaal en Leeraren om hun iever iever en hun toewijding. Poperinghe gaat terecht fier op zijn College. Aan al de bekroonden, aan de E. Hee ren Principaal en Leeraren onze welge- meendste gelukwenschen. De beste Voeders zijn Deynze's Bei- ga Voeders. Mevrouw FRANZ VAN DE PLAS, laat weten aan haar geachte kleinteel dat de Apotheek, 8, Bertenplaats, Pope ringhe, van af 28 J uli zal opengeflOÜ' den worden door Apotheker A."M« De Ceti Eischt Meel-Korrel op Opfokvoe- ders Belga Deynze. V. T.B Op Zondag 17 Augus tus gaan we naar Antwerpen in autobus. Vertrek 's morgens te 5 uur, gelegenheid om mis te hooren te Gentterug uit Antwerpen 's avonds te 11 uur, zoodat we alle gelegenheid zullen hebben om de verlichting te bewonderen. Prijs voor de leden 35 fr., voor deniet- leden 40 fr. Inschrijven in 't Vlaamsch Huis. DAVIDSFONDS. POPERINGE, Het Davidsfonds heeft het plan opgevat in haar schoot een afdeeling te stichten van de Katholieke Vlaamsche Luiste- raarsvereenigingdie alle Katholieke Vlaamsche Radioliefhebbers zou vereeni- gen om de uitzendingen van onzen Zen der zoo veel het in onze macht is te steu nen. Radiopost Veltem is reeds goéd bekend zelfs in het buitenland waar de Zondagen en de Donderdagen de toestel len op Veltem worden afgestemd. Om té kunnen nagaan wat hier in onze streek voor onze Radiopost kan worden gedaan, worden alle radioliefhebbers die wep- schen lid te worden van onze vereeniging en ook zij die reeds de Katholieke dragen van 3 Jr., 2,10 fr., i,85 jr. tn I,6o fr. blijven dezelfde. Deze van 1,10 fr. wordt gebracht op 1,25 fr deze van o,65 Ir. op 0,90 fr De maande ijksche bijdragen van 3,5o fr. wordt gebracht op 4,85 fr.; deze van 3,oo fr. wordt gebracht op 4,00 fr. 2. VOORDEELEN: (Hier hebt ge en kele der bijzonderste voordeelen) Bij ziekte Voor de wekelijksche bij dragen krijgt ge 15, 10, 8, 6 en 4 fr. per ziektedag gedurende 6 maanden daarna 6 en 2 fr. per ziektedag. De gezinshoofden krijgen daarbij o,5o fr. per dag en kind. Bij geboorte als man of vrouw lid zijn 283 fr. ie kind, 288 fr 2e kind, enz., tel kens 5 fr. meer. Zijn man en vrouw lid, 3o8 fr. ie kind, 313 fr. 2e kind, enz. Door de miandelijksche bijdragen zijt ge ingeschreven in den geneeskundigen dienst alleen. Ge krijgt 1) Voor GENEESMIDDELEN voor geschreven door een geneesheer 75 °j0 tot mazimum j,5ojr. 2) Voor BEZOEKEN en raadplegen 75 op de eerste 10 fr., 5o op de vol gende 5 fr., dus maximum 10 fr. 3) Voor OPERATIES 5o maxi mum 600 fr., daarbij 5 fr. daags verblijf kosten in kliniek tot ten hoogste 3o dagen. 4) Voor X Stralen 5o °f0 tot maximum 2 5 fr 5) Kosteloos verblijf in Sanatorium binst 6 maanden en 5 fr.' daags voorde huisvrouw en 1 fr. per kind. Rekent nu eens uit Hoeveel betaalt ge jaarlijks om uw huis te verzekeren tegen brand? Wat is er nu waarschijnlijker dat ge eens zult ziek zijn in uw leven of dat uw huis zal afbranden. Verzekert dus ook u zelf. Als ge ziek valt, wat 'n kosten Was ik nu maar in een ziekenbond 't is natuur lijk te laat, ge moet ten minste al 6 maan den ingeschreven zijn om te kunnen trek ken. Ge kunt ook uw huis niet verzekeren als 't bezig is met af te branden. Sluit u dus seffens aan Bureelen zijn open alle dage van 2 tot 4 uur. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, verwijderen uit ons gestel de overbljifsels van de voeding en ontlasten het bloed van de. schadelijke bestanddeelen. De doos: 0 fr. bij H. Notredam*, Groote Markt, Poperinghe. Volkshuis, Poperingli De bibliotheek zal gedurende de maand Augustus gesloten zijn. De personen die boeken in hun bezit hebben worden vriendelijk verzocht zé ten laatste op Zon dag 3 Augustus terug te breDgen. De Biblioth 1 car essen Mond- en Klauwzeer is deze week nog uitgebroken op verschillige hofsteden bij de Coppernolle. TAXI. - Bij Gaston Vanbruwaene, Groote Markt, Poperinghe, is steeds een Taxi te huren voor iedereen en voor alle reizen. (Nieuwe luxe-voiiure Re- iBiilt: 6 plaatsen^ "fYdpfoon 7S. Ter gelegenheid van alle Feesten, wendt U rechtstreeks naar het oud gekend hu:s Jules DEPUYDT-SCHMIDT, waar gij zult vinden: Allerhande nieuwe modellen Juwee len, enkel in Platine, Goud en Zilver, ver sierd met Diamantsteenen van eerste kwali teit. Aankoop van Goud en Zilver aan den hoogsten prijs. V.O.S. POPERINGHE. Inkwartiering. Zijn er makkers, die ons willen helpen aan logement (ma tigen prijs) voor eenige Vossen van 't Kiel (Antwerpen) die bij hunne heenreis naar Dixmude-bedevaart een dag wenschen te vertoeven in Poperinghe Yzerbedevaart. De leden-her bergiers of winkeliers kunnen mooie kunstaffichen dier Bedevaart verkrijgen in ons lokaal. Les Fraternelles Onze affi chen, tegen dien nieuwerwetschen oud strijdersbond gericht, werden, op last der Overheid, afgerukt. Nu vragen wij aan onze leden of, bij hun wete, hetzelfde lot reeds beschoren werd aan gelijkaardige plakbrieven van zékere politieke machts- groepeering of aan da taUooze schunnige en zedelooze plakkaten. Vérders raden wij hun nog aan, eens de Grondwet te lezen, handelende o/ör de gelijke rech ten en vrijheden van allé burgers, de vlaamscheöud-Strijders inbegrepen.Punt. De ziekten vermijden, móet' de léuS zijn van de wijze mensch. HewelTHEOBROMA belooft ons de; ziekten te verwijderen omdat hij ons organismus versterkt en óns bloed verkloekt. Bepróeft. gijdie verflauwd' zijt, ééne flesch van tien- ffank. T* Poperinghe bil alle Apotheker*. STA'D POPERINGHE Het Bureel is van heien af overgebracht naar het Hufs Vanders Buicke, ingang langs de HoïlSJSlraat. Alle aanvragen om hulpgeld^ onder stand, geneeskundigen dienst, moeder huis,-enz., worden daar opgenomen Het Bureel is open van 8 tot 9 uur voormiddag op al de werkdageq. Naar Lour des. Dinsdag 29 Juli vertrekt uit Kortrijk Vlaanderens Bede vaart. Aan al de Bedevaarders uit Pope ringhe en ook de andere wenschen wij een voorspoedige reis, veel genaden en een gelukkig wederzien. Ui stap. Het muziek van den Katholieken Kring trekt op Zondag 10 Oogst naar De Panne. De Eereleden die begeeren aan de reis, per auto, deel te nemen, gelieven ten spoedigste hun naam aan te geven in den Katholieken Kring. Slecht weerDe jaarlijksche na tionale regens bleven dit jaar niet ten achter. We kregen een allerslechtste week veel regen en koude, ongewoon voor dit jaargetijde. De velden en vruchten beginnen er allertreurigst uit te zien en zullen niet erg winstgevend zijn erg schadelijk niet alleen voor de land bouwers maar ook voor de stieldoeners en stedelingen. Men tracht ons nu te troosten met de aankomst van een hittegolf die uit Ame rika naar hier zou in aantocht zijn. OUDERDOMSPENSIOENEN. Voor het opmaken der aanvragen om ouderdomspensioenen of herziening van hun ouderdomspensioen, mogen de be langhebbenden zich aanbieden ten kan tore van den Ontvanger der Belastingen (Stadhuis) op Woensdag 3o dezer van 2 ,tot 4 ure namiddrg. Gij zult geen beter en aangenamer ge neesmiddel vinden dan de «Pectoral Dupuis» om eene slechte valling te genezen. - 6 fr. de doos. Te verkrijgen bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Het Liefdadigheidsfeest. Zooals verleden week gezegd wierd, heelt het liefdadigheidsfeest, gegeven in den Car rousel-Salon van M. O vermeer, allen bij val genoten, en het sprekendste bewijs is wel de bekomen uitslag. De Liefdadigheidskring Poperinghe Vooruit mag met vreugde en genoegen melden dat het feest de som van 3.857,70 fr. zuiver opgebracht heeft, 't is te zeggen dat, na aftrek der kosten van druksels, bovengemelde som overblijft om aan de schamele armen onzer stad uitgedeeld te worden. Het is aanmoedigend te bestatigen dat het Liefdadigheidsfeest, in den Carrousel- Salon gegeven, jaarlijks meer en meer bijgewoond wordt door de burgers, de welke hun vertrouwen toonende in het werk, door Poperinghe-Vooruit inge richt, mildelijk hunnen steun geven ten voordeele van de liefdadige werken. Ongeveer 1000 fr. bracht dit feest dit jaar meer op dan verleden jaar. Erge val. Maandag nacht rond, 12 uur, vonden voorbijgangers .de 18 .jarige Maurice Samyn, in "Prootsti'aatje,bewusteloos op straat, bij-het''huis-zijnér grootouders Waar hij inwoont. Deze werden opgeklopt en ver klaarden daj de jongen in den avond naar bed - was. Hij moét opgestaan zijn eb door j uier gevallen. Opgenomen en binnt bleef hij 2 dagen zonder ken» mis.' \vweixl hij naar hpt gasthuis ove gébi. :en Dojnderdfig kwam hij tot. bezmning- Door den val gekwetst, blijft*hij' in verfor^nj^'-'r u Het goede adres: Voedeys .Belga Deypz^Tef, ooêfr»' Tramway L N. stilstand Au Fresnoy. Binnen zonder kloppen, de deur is open. Yp sr.Vrijdagnamiddag omstreeks 4ure kwam een inwoner van de Potijze heel gezapig met zijn moto de Maloulaan afgereden, toen rechtover de cinema Oud Yper eene moeder met hare kinderen de straat ovt r stak. Een van de twee jongent jes had moeders hand verlaten en werd ongelukkiglijk omgeworpen door den mo torijder, die zich verhaaste het kindje bij doktor Grymonprez binnen te dragen Vrijdag hadden wij het feest van den H. Vincentius a Paulo en te dier gelegen heid werd de groote algemeene vergade ring gehouden in het College. Wij hadden het geluk, den eersten maal sedert den oorlog, verschillige vreemde afgevaardig den in ons middtn te begroeten. Na de gebruikelijke gebeden, kregen wij de uit gebreide verslagen der Gonferentiën waar van leden aanwezig waren. Heer Burge meester Sobry, de algemeene Voorzitter, sprak de lofrede uit van den grooten hei lige en Z. E H. Vermaut ontwikkelde het eerste punt van het doel van ons bloeiende genootschap «De zeltwijding De verschillige sprekers werden welge meend toegejuicht Eene deugddoende vergadering die de liefde en de achting voor ons genootschap nog grootelijks groeien deed. Cyr Vereecke van St Jan, oud 30 j. kwam Vrijdag avond omstreeks 7 u., met zijn velo de St J icobsstraat uitgereden. Het getoet vernemende van twee auto bussen die uit de Meenenstraat kwamen schafte hij niet op een auto die van de Markt bomende de Meenenstraat inreed. Zoo werd de man gegrepen en ten gronde gewqrpen. Becquaert, de voerder, wonen de langs den Poperinghe Steenweg, bracht den gekwetste dadelijk bij den doktor. Het rijwiel is vernietigd. ASTHMALIJDERS, BORSTLIJDERS Indien gij tot hier t alles geprobeerd bal zonder voldoenden uitslag of genezing te b( komen, wacht niet langer en neemt uwe toevlucht tot MARTIN TOMS. Voor verot: derde en ingewortelde gevallen volgt de voj ledige serie voor zes weken 185 fr. Voc Asthma speciale serie. Martin Toms, 112, Weststraat, Brussel 3 Apotheek H. Notredame, Poperinghe. Handelaars vraagt alleenverkooj der Hoendervoeders Belga Deynze eenige plaatsen zijn nog vrij. S! EERSTE COMMUNIE II Verzorgde keus: Juweelen, Diamanten, bij Aug. BONTE, Bteursstraat, 25, YPER. EEN MAAL KLANT, KEERT TERUG. - I Maandag avond om 10 ure werd he« de Lipytuinwijk in rep en roer gestel door het gehuil en geschreeuw dat uitgil; van het huis F. H. De lieve echtgenoot die reeds drie dagen in den draai was, h&( het nog eens gemunt op zijne wederheil en hij sloeg er op lijk stoffel op zijn katte Gelukkiglijk het mersch kon ontscappe: en zij ging, waarover zij kon, klacht neer leggen in het politiebureel. Dadelijk wer een p-cces-verbaal opgemaakt en de maj die de gewoonte opgedaan heeft op zij; wijt te timmeren, zal het dezen keer gee; zoo gemakkelijk betalen. Koopt uwe JUWEELEN en DIAMANT® bij M. VANDERMARLIERE - DEPUYDT 24, Meenenstraat te Yper, daar hebt gi altijd de schoonste keus, Ie genadigst( prijzen en alles gewaarborgd. In de Kantennormaalschool vai Brugge hebben onze stadsgenooftn di Jufvrouwen Oda en Clara Corniliie hui examen met groote onderscheiding afge legd. Wij wenschen ze van harte ge'uk Het muziek van Armentiers heef Zondag een bezoek gebracht. Jammer da het weder niet mede wilde, want het ge beurt zeer zelden dat we zulke knapp< maatschappijen hier ontvangen megen Het concert gegeven op de Groote Mark heeft de moeiüjksten ten hoogste voldaan Belga Opfokvoeders, prima kwali teit voor uwe kuikens. Woensdag warenonze vischverkoop sters als naar gewoonte naar Oostendi getrokken om hunne aankoopen te dom Op de vischmarkt gekomen, werden zee; gedrumd en gestooten met het ongeluk kig gevolg dat drie der vrouwen van hun ne geldtaschen ontlast werden. De 'oazir van eene herberg uit de Thouroutstraa was alzoo zes honderd fr. kwijt. Oppassen weze de boodschap. Zoekt uw profijt en koopt uw Diainar/ en Goud bij VAN LEDE, Goudfiqid. 6, Boterstraat, YPER. Gij vindt er dt grootste keus aan de genadigste prijzen, Alles wordt verkocht met de meeste waarborg, veranderingen en verwisse lingen. Zaterdag om elf uur kwamen 160 Schotsche bedevaarders ter stede aan. Ze waren van Edinburg. Nadat ze de merk waardigheden der stad bezocht hadden, gingen ze in den namiddag de verschillige kerkhoven van het omliggende bezoeken alwaar hunna gesneuvelde broeders be graven liggen. Des avonds woonden vbl- tiillig den «last post» bij. Zondag om 10 1/2 u. hadden zij een dienst waar een Ciergijman eene lange aanspraak deed Liederen werden, gezongen en prachtige kronen nedergelegd. Wie zal er ons kindeke douwen, En doet het zijn moederke niet? Zoo" doet HMlebróeck ons zingen, maar hij kende dan- voorzeker nog het Kindermeel FORTIOR niet. Want de kinders die met FORTIOR gevped wqrden zijn steeds frisch en gezond en moeten niet gedouwd worden. Moeders! gebruikt de FORTIOR voor de voeding uwer kinderen, gij zult er U beide goed mede bevinden Het Kindermeel FOR TIOR is te verkrijgen bij de apothekers, vroedvrouwen en vele kruidenierswinkels aan €.75; fr .i, Jm» IN SINT-VINCENTIUSCOLLEGE Schitterende prijsdeeling, Donderdag» H.. onder voorzitterschap van Z. E. Heer Ka nunnik Vander Meersch en vereerd meSi de aanwezigheid van Z. E. H. Deken Vermaut van talrijke priesters en burgerlijke overhe den. In zang en spel hebben de leerlingen kun stige prestaties geleverd. Zij werden dan ook van harte toegejuicht. Sint-Vincentiuscollege onder het wijs be leid van den Principaal Z-. E. Heer Verrue, beleeft een periode van blom en voorüitgaag. En hier brengen wij hulde aan al de leer meesters die met bijzondere toewijding aan onze jóngens van Yper en omliggende een uitstekend onderwijs en diep-christene op voeding verschaffen. Hier volgt de lijst der vlijtige leeiiitfffl die in de wedstrijden de drie eerste plaatsen bekomen hebben. a I. - LAGERE AFDEELING. 1 1° Studiejaar: 1. Maurice Hoedt; 2. Frans Opdebeeck; 3. Jean Duthoo. 2' Studiejaar: 1. André Ryngaert; 2, Fer- nand Spotbeen; 3. André Logie. 3l' Studiejaar: 1. Paul Vanderghote; 2. Jac ques Decock en Frans Devriese. 4" Studiejaar: 1. Röbert Soubry; 2. Aifoas Vandenberghe; 3. Daniël Viaene, 5" Studiejaar: 1. Emiel Pien; 2. Wiüy Op debeeck; 3. Willy Houtman. 6' Studiejaar: 1. Charles Dallod en Charles Maes; 3. Lucien peruddere. Bijzondere Wedstrijd voor de Plechtige Communikanten 1 Prijs: René Vierstraete. 2' Prijs: Valeer Devos en Emiel Pièri? J3 II. - MODERNE HUMANIORA. 7° Klas: 1. Jozef Deconinck; 2. Etienne Poot; 3. Gerard Allemeersch 6" Klas: 1. Remy Leterme; 2. Mare Gal lens; 3. Antoon Bryon. 5e Klas: 1. Leon Leyson. »|p 4' Klas: 1. Jozef Burggraeve. III. - OUDERE HUMANIORA. 6C Klas: 1, Daniël Vandeputte; 2. Albert Vandeginste Eric Van Éecke. 5- Klas: 1. Albert Deliem; 2. Georges Ver sailles; 3. Maurice Gauquie. 4' Klas: 1. Gerard Huyghe; 2. Henry Baeeke: 3. Marcel Vandeplassche. 3" Klas: 1. Amédée Menif; 2. André Ver sailles; 3. Henry Cherchye. 2" Klas: 1. Roger Bryon; 2. Daniel De- schrijver: 3. Joseph Boone. RHETORIKA: 1 Pierre Devos; 2. Jul® Van Hulle: 3. Léonce Werquirt. ".'.^^,4 Donderdag hadden wij in de feestzaal van St Vincentius College om 9 1/2 u plechtige prijsuitdeeling voor dezes leer lingen. De verschillige nummers wap daar opgevoerd werden getuigen en de vaardighc id der leerlingen en van ft grondig onderwijs welke aldaar gege«8 wordt. We kregen de kindercantate,^ moeilijk en zoo keurig weergegeven Ut Pater van Franc iis Coppée die prachtigs uitvoerders heeft gehad en het tweeJe bedrijf van Waar de ster bleef stille staaö dat door profesioneele moeilijkheden uitgevoerd worden. Niet te verwonde»" dat leeraars en leerlingen, door Kanend Vandermeersch, afgevaardigde van M|r den Bisschop gelnk gewenscht werdes- In den wedstrijd uitgeschreren voör bfe" schoppelijké Colleges, behaalden in de 5e latijnsche klas volgende leerlingen de» onderscheidingen. In Thema lL napft* Albert Dehem; 15e naprijs, Roger Saraya Voor de vertaling uit het Latijn bekwa® Marcel Vierstraete den 6" naprijs. In re kenkunde Louis Beghin den 8n napriif- In Rbetorika. voor het Vlaamsch WÊ Backtlandt den 2n naprijs. Voor het le' tijn P. Devos den 5" en J. Vanhulle de" 8e naprijs. De Laureaat van Rhetorika is PieJer Devos van Yper. - ■<$- V G&sauüga prijs, Iwj S«n sea-Vavsiest» GastliUisstr,gPop«ri®^ ^5^

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 2