sa DE POPERINGHENAARi Watou. Tentoonstelling. Op Zondag 10 Oogst, van na de mis van 7 1/2 tot 0 u 's avonds in de school der E. E. Zusters van St Joseph, zal er eene ten toonstelling gehouden worden van alle soart van handwerken door de kinderen vervaardigd. WatOtl. Verzekering tegen Brand Werk- en Auto-ongevallen bij André SpannEüt, Notarisklerk, Steenvoorde straat, 27, Watou, Agent voor De Boasinghe. Naar Antwerp en. Buitengewone reis naar den wensch van eenige, wordt een tweede reis belegd naar de tentoonstelling. Zoo het getal voldoende ismannen, vrouwen, jong heden en jonge dochters zal du geT schieden per auto op Maandag 8 Septem ber. HoDebeke. Installatie van 't Stadhuis door de Familie Kletsers 'n Woordje Geschiedenis De welgekende herberg 't Stadhuis werd door zijn bewoners verlaten op 21 October 1914, te 10 uur s morgens. Te 12.3o uur stond het reeds in lichte laaie. Het oorlogsvuur liet er alleen de plaats nog met zijn vele souvenirs Vlamertinghe. Ongeval. Reninphelst. Onderwijs. Examen 4e graad. Drie leerlingen der meisjesschool van Reninghelst heb ben zich aangeboden voor het examen en hebben met schitterenden uitslag het diploma van den 4 graad bekomen Woeslen. Wel gekomen. Voor een vijftal jaren dacht het postbeheer het overbodig onze gemeente nog langer van eene avondbestelling te voorzien. Loo. Eene buitengewone stieren keuring zal plaatshebben op Woensdag 13 Augustus 1930 om 10 u. De stieren moeten voor 10 u. op het gemeentesecre tariaat aangegeven worden. Wou man. Tweeling geboren. Deze week werd het huisgezin van Ge rard Polfliet-Vallaeys, met een tweeling gezegend, twee knechtjes Gérard en Omer; moeder en kinderen zijn welvarend. ZiHshelce. V ereeremerkt. Bij Koninklijk Besluit van 21 Juli 11. heeft de heer Henri Catteeuw, geboortig van Yper en sedert vijftig jaar in dienst bij Jonkheer en Mevrouw Struye, de Gouden Medaille van Leopold II Orde ontvan gen voor getrouwelijke diensten. Boasinghe. Uw vriend ver plaatst zich moeilijk, ge krijgt hem niet uit zijn huis, voeg bij uwe uitnoodiging Wij braden kiekjes fijn en malsch, nooit waren ze ziek». Wij voorkomen alle ziekten met wekelijks twee maal 't Poeier 4200 in hun eten te mengen Een soep lepel is voldoende voor honderd dieren. Vraagt wel 't merk de Hanekop. Pollinchove. Examen. Olga Reynders leerlinge der meisjesschool, die reeds haar diploma bekomen had in den kampstrijd tusschen de scholen van 't klooster van Moorslede, heeft dit jaar zich aangeboden voor het officieel examen te Veurne, en nogmaals goed geslaagd, met een bijzondere melding voor de fran- sche taal. Proficiat Langemarck.Groote onder scheiding. Heer Devoldere Albert, jongste zoon van heer Devoldere Alois, heeft in de Hoogeschoot van Leuven, na zes maanden studie, met groote onder scheiding zijn eerste examen afgelegd voor dokter in de geneeskunde. RanlnghelsS. Uitslag der be- ginnelingkoers. 1. Schoeteten Emiel 2. Knockaert3. Vanderstraete 4. Moer man 5. Ververken 6. Gadeyne 7. Hos- dy 8. Schoeteten 9. Vanlerberghe 10 Florisoone. Wytschaete, Davidsfonds. De Heer Smeesters, gewestelijke afge vaardigde voor Zuid-West-VI. is bij ons in zeer goede bewoording, het doel en de middelen van het Davidsfonds komen voor oogen leggen. Daarop hebben wij in zijn bijzijn eene afdeeling van het Davids fonds gesticht en zoo kan iedereen, ook de personen der omliggende gemeenten lid worden bij ons, van het Davidsfonds. Zij die dit begeeren hoeven zich maar te wenden tot den schrijver. Wialsbeka. Botsing tusschen Stoomtram en Auto Aan den hoek der Kasteeldreef en de steenweg der lijn Kortrijk-Aerseele had er gisteren voor middag eene botsing plaats tusschen een auto komende uit gezegde dreef en den stoomtram. Alles bepaalde zich bij stoffe lijke schade. De gendarmerie van Oost- Roosebeke is ter plaats gekomen om het onderzoek te doen en de verantwoordelijk heid vast te stellen. CSercketl. Kerkwijding. Op Maandag 11 Augustus zal Mgr. Lamiroy hulpbisschop te Brugge, hier overgaan tot de plechtige liturgische wijding der prachtige nieuwe dorpskerk, gebouwd volgens de plans van M. Dumewet, bouw meester, door den aannemer M. Nachte gaele en nu onlangs smaakvol en decora tief geschilderd. Isanbsrghe. Erge val. Zon dag 3n dezer maand werd te Veurne een prachtig vuurwerk afgestoken, welk vele jonge lieden der omliggende gemeenten had aangelokt. Des nachts, rond 12 uur, kwam een groep Isenberghenaren pervelo naar huis en reed nog al dapper. Zuidscfcoote. Eeuwjetst.Op Zondag 27 Juli vierde de bevolking hun eeuwfeest. Te 9 1/2 u. vergaderden de maatschappijen en de schoolkinderen en trokken stoetsgewijze naar dekerk, Hoog mis, waaronder E. II Pastor een prach- f lynck. tig gelegedheidssermoen deed. Na de mis Te Deum en optocht naar het monument I der gesneuvelden. Eerst een gebed, daar- na een toespraak door Heer Burgemeester waarin hij de geschiedenis van ons land aanhaalt. Bloemen werden op het gedenk- teeken neergelegd terwijl de kinderen der beide scholen de Brabarconne en de Vlaamsche Leeuw zongen. Nog een paar dec'amatie stukjes en een lied der school- kinderen uitgevoerd. Daarna optocht! naar het monument te Steensiraete. Eerst Zendag 10 Oogst. Vrijdag 15 Oogst. Zondag 17 Oogst. Merckem.De Belgische Eeuw feesten zullen hier heden Zondag met veel j nacht van Waereghem komende, moet luister gevierd worden. Onder meer zal 'tegen den barreel gereden zijn. Het is de Noordschota. Boerengilde. Dus opgepast, 't is op Zondag achter de eerste mis, algemeene vergaderineg der Boerengilde in ons gewoon lokaal gemeen tehuis. De leden worden talrijk verwacht want de vergadering zal zeer belangrijk zijn, ziehier het dagorde: 1. Door den schrijver, vorige verslag, alsook van het Vlagfeest. 2. Bespreking en regeling reis Mechelen en Antwerpen. 3. Bespreking voor aankoopen van plantaardappelen, Deerlijk. Pijnlijk werkongeval. De 29-jarige fabriekwerker Pierre Naes- sens was Zaterdag aan het kuisschen van zijn getouw terwijl het nog aan gang was. Opeens werd de werkman in het mekanisme van het getouw met de hand gevat en de toppen van twee vingers at gesneden. Het slachtoffer heeft de noodi- Bevaren-Yzar. Examen. Woesten. Solo-Slim. Zondag laatst waren ze opnieuw aan hun gewoon spelletje in De Vlasbloem toen al op eens George zijne kaart op tafel legde en zegde dop ze maar af. Solo-slim met acht klavers van den aas en vijf hertens van den aas. Medespelers de twee Henri's en Manen. Of ze lustig en smakelijk hunnen demi hebben geledigd hoeft ge niet te vragen. Moorseale.Voerman veronge- Brugge. Auto in 't water. Tusschen de Dampoort en de Kruispoort geraakte Maandag rond 8 uur een auto te water in het Zuidervaartje, die gevoefd werd door een vrouw. De inzit tenden ten getalle van drie kwamen er zonder letsel van af. Bandbreuk met ver lies van het stuur schijnt de oorzaak te zijn van het ongeval. BI. 3. 10-8-1S3Ö. N' 32. VLAMERTINGHE. Gemeente krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zekerste geldplaatsingen. Recht- streeksche agentJer. Dehaeck. Tot deze tentoonstelling zijn alle ouders uitgenoodigd alsook al wie belang stelt in het Katholiek onderwijs, met zooveel toewijding door de Zusters van St Joseph gegeven Vereenigde Eigenaarsen Le Secours de Belgique GEMEENTE WATOU. EEUWFEESTEN, Zondag laatst, 3 Augustus, vierde de ge meente Watou met luister het feest ter ge legenhei.d der 100 jarige onafhankelijkheid van Belgie. Menig ooggetuige,in ons heden daags Watou had aan zoo'n feest niet dur ven droomen. Op Zaterdag avond werden de feesten door klokkengeluid aangekondigd reeds kwamen eenige vlaggen te voorschijn en eenige burgers begonnen reeds de ver siering hunner huizen. Zondag morgen trok ken de schoolkinderen en de deelnemende maatschappijen met hunne vlaggen na het muziek ter kerk waar een plechtige hoogmis met Te Deumen gelegenheidssermoen was aangevraagd tot zielelavenis onzer duur bare gesneuvelden en burgerlijke oorlogs slachtoffers. Na de mis, optocht naar het standbeeld waar de voorzitters of afgevaardigden der maatschappijen ieder een prachtigen bloem tuil neerlegden. De heer burgemeester sprak er een redevoering uit waarin hij in bijzon der treffende woorden hulde bracht aan de helden van 1914-18 welke ons, door het storten van hun bloed, voor goed hebben vrijgemaakt van het woordbrekende Duitsch- land. Zijn roerende rede werd door de toe hoorders met luide bravo's en algemeen handgeklap begroet. Het daarna volgend muziekconcert werd uit reden van het ongunstig weder wat uit- gekort, 't Was alsof de sluizen des hemels zich stilaan openden, want rond 12 u. deden hevige regenbuien ons twijfelen aan den goeden uitslag van 't feest. Dit duurde zoo tot rond 1 ure, en dan,... wie had het durven denken? Tot de grootste verontwaardiging en woe de van sommige heerschapjes... de hemel werd klaar, een aangenaam windje verdreef de onweerswolken en vóór 2 uur kwam de zon te voorschijn. De stoet werd gevormd en trok rustig door de mooi versierde straten cjer gemeente. Driekleurige vlaggen wapperden overal tus- schen kleinere aan de huizen; groen, linten en allerhande versieringen gaven de straten een heerlijk uitzicht. Zoowel de groote als kleine, allen waren met evenveel smaak be hangen of bevlagt. Iedereen had geieverd om mooist en meest. In den stoet waren 3 muzieken, rond de 60 peerden, vijf wagens (waaronder de prachtige Koningswagen) en rond de 500 figuranten. De stoet werd in oogenschouw genomen door de Geestelijke en Wereldlijke Overheid waaronder wij melden, Z. E. H. Godderis, pastor van Watou, Z. E. H. Dubois, pastor van St-Jan-ter-Biezen, E. H. Devriendt, on derpastor van Watou en M. Brutsaert, Volks vertegenwoordiger, die het, allen, als een eer aanzagen ook in den stoet te stappen, om door hunne tegenwoordigheid hulde te bren gen aan Land en Vorst. Bravo Watounaars! Dat noemt men dur ven. samenwerken. Zoo moet het zijn. Na den stoet vergaderden de ruiters, groe pen en praalwagens, met schoolkinders en muzieken op de groote markt. De kinderen der scholen zongen begeleid door muziek, Het Belgisch Volkslied en Naar wijd en Zijd De monsterlossing der duiven greep plaats en oogstte zeer veel bijval. En wat niet min in den smaak van de menigte viel was de ballonvluchtvoor de schoolkinde ren. Nog zwierven de duiven in de lucht of op een gegeven teeken stegen 300 luchtballen in de hoogte en werden door den wind meege voerd. Een woord van dank werd door M. Jos. Vierstraete gericht tot de omstaanders, de kinderen, de maatschappijen, de geestelijke en wereldlijke overheid daar tegenwoordig, in één woord tot alwie het zijne had bijge bracht om het feest zoo goed te doen geluk ken. Aan de liefhebbers van schoon muziek kwam nu de beurt. Hier konden ze een paar uren ten volle genieten van deze verhevene kunst. Een bravo dus voor muzikanten en muziekmeesters die ons op zulke mooie stuk ken wisten te vergasten. Bij 't invallen van den avond kwamen uit alle straten de men- schen toegestroomd en nog voor de cine ma begon zag de groote vierkante markt zwart van 't volk. Lach en Leute was er genoeg. Jong en oud vond in dit feestnummer oprecht behagen. De vensters waren in alle huizen dicht bezet en in de herbergen hadden ze meer dan hun handen vol. Van de ver lichting van het standbeeld en der huizen moest afgezien worden bij gebrek aan elec triek. Aan welke vreemde oorzaak dit toe te schrijven is kunnen wij niet mededeelen. Maar, wat vast staat is: dat alwie onzen stoet en feest heeft gezien verklaart: 't Was schoon, 't was prachtig, Watou kan als 't wil o. Nog eens een klinkend bewijs dat we dien snellen ONTHOUDERSBOND uit onzen gemeenteraad kunnen zien staan en spijts hunne tegenstemming toch komen waar we willen, 't Bewijs is er: Zie de eeuw feesten en overweeg dan a. u. b. ook eens hoeveel menschen er te Watou nog luisteren naar die praatjes en blaadjes zooals deze welke ze uitgegeven hebben tegen de eeuw feesten en tegen de kerkelijke overheden (Bisschoppen). Watou heeft getoond dat: goede Vlamin gen heel goed Belgie's eeuwfeesten kunnen en mogen meevieren. Nog eens besten dank aan alle medewer kers. Indien gij hoest, zoek geen 36 genees middelen; alleen de «Pectoral Dupuiszal U ontlasten en genezen. - 6 fr. de doos. Te verkrijgen bij H. Nutredame, Uroote Markt, Poperinghe. 's Voormiddags bezoek aan den dieren tuin 's namiddags in de tentoonstelling 's avonds aldaar verlichting en bijwo- Men .moet de plechtigheden gezien hebben, die te Brussel verleden week gehouden wer den, om te begrijpen wat het zeggen wil «gehecht zijn aan het Vaderland Het is hier nu met de zelfde gevoelens bezield dat wij vandaag aan onze verkleefdheid voor Vorst en Land, lucht geven, en meevieren met gansch de Belgische natie. Als vertegenwoordiger van het land, houd ik er aan, allen te bedanken die hebben meegeholpen tot het welgelukken van deze schoone Eeuwfeesten. Eerst en meest dank ik de leden van het Comiteit, die geen last en moeite hebben ontzien om deze feeste lijkheden zoo schoon mogelijk te maken en in te richten. Zij heben hier een blijk willen geven van hunne oude genegenheid voor het land. Niet min dank ik, de verschillige bonden, die wij hier hebben zien voorbij trekken, en nen der prachtige vertooning \an het hebben gewedijverd om het meest en het Zondag voor de Hoogmis heeft de Feest commissie naar zijne Majesteit den Koning een telegram van hulde en trouw gezonden, en Dinsdag heeft Burgemeester Dejonghe, 't volgend antwoord van Brussel ontvangen De Koning en de Koningin waren zeer gevoelig aan de uitdrukking der trouwe ge voelens welke gij Hun en de Koninklijke Familie hebt toegestuurd ter gelegenheid van het Eeuwfeest van 's lands onafhanke lijkheid, en Hunne Majesteiten gelasten mij om U en al uwe onderhoorigen, wier tolk gij waart, hartelijk in hun naam te danken, 's Konings Kabinets Overste. VEURNE. K. BALDUCK-LOU- WAEGE, Juwelier - Uurwerkmaker, Zwarte Nonnenstraat, 6, VEURNE, laat het geacht publiek weten, dat ze van af 25 Juli van woonst veranderd zijn en thans een huis openen GROOTE MARKT, 18, VEURNE. Handelaars vraagt alleenverkoop der Hoendervoeders Belga Deynze, eenige plaatsen zijn nog vrij. ASTHMALIJDERS, BORSTLIJDERS Indien gij tot hier t alles geprobeerd hebt zonder voldoenden uitslag of genezing te be komen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MARTIN TOMS. Voor verou derde en ingewortelde gevallen volgt de vol ledige serie voor zes weken 185 fr. Voor Asthma speciale serie. Martin Toms, 112, Weststraat, Brussel. Apotheek H. Notredame, Poperinghe. Christusspel. daarna terugreis per auto. Gezien hier de kaarten voor het Chris tusspel op voorhand en wel bij tijds moe ten gevraagd worden, kan geen langer uits'el gegeven worden om in te schrij ven, dan Vrijdag 15 Oogst, t. t. z. Vrij dag aanstaande Zoo wij langer wachten zullen er geen kaarten meer verkrijgbaar zijn en... valt onze reis in 't water. Reis kosten en al de ingangskaarten inbegre pen 65 fr Uitslag der wedstrijden van onze Kermis. Velokoers van Kermis-Zon- dag voor beginnelingen, 52 ingeschreve nen 1. Lievens 2. Bekaer:, 3. Meer hout. Koningschieting op Kermis-Woens- dag Koning Maurice Parejn Geitenprijskamp Lammeren, 5 mede dingers 1. Alois Lauwers ;2. Leopold Vanisacker. Geiten met 2 en 4 tanden 7 mededingers 1. Gaston Robyn 2. Georges Charles. Geiten met 6 tanden en meer, 9 mededingers: 1. Theophiel Maddelein 2. Henri Bollaert. Velokoers op Kermis-Donderdag voor onderbeginnelingen, 33 ingeschrevenen 1. Meerhout 2. Bekaert. Tooneeljeest. Heden avond dus om 6 ure heel juist, uitvoering van het Missiespel in 4 bedrijven De drievoudi ge wijsheid van Vader Wang en het blijspel De Nieuwbakken edelman door de groep Studenten Yper Gebruikt Chicorel WYPELIER-TAFFIN 't is de beste. Blijde Heropening De nieuwe Patroons, onze twee jong gehuwden, Heer en Mevrouw Jules Garain-De Gryse, kwamen Dinsdag avond van huwelijksspelevaren tprug. De Familie Kletsers haalde ze af en volgde in auto Ze werden verwelkomd op kanongebulder, bloemengarven, sprook- es en gedichten door heel de Familie Kletsers, de vrienden. Jules en Suzanne waren ten zeerste verwonderd dat wij alles wisten per radio En nu het prachtig caié binnen. De nieuwe patroons dankten van herte met woorden en... volle glazen, Pé dreumde bachten den toog om... te helpen Nu zang als slot van 't feestgetij Een Huwelijkslied en Geire bij 't Verliep alzoo in goeden zin 't Vlaamsch bierken liep het buikskenin Schutter snieuws. Zondag schoot Pieters Camiel het Koningschap te Wyt schaete.(Garde Dieu). Proficiat Ko ning Camiel Duivenmelkers. Camiel Leroy speelde Zondag de twee eerste prijzen op Dourdan Wat zegt ge daarvan... Als men gezond is, is men gelukkig, en aan pijnen denkt men niet. Maar toch wees voorzichtig tn verliest uwen moed niet, als de pijn u aantast. Herinnert u dat hoofdpijn of koorts veroorzaakt door griep of rheuma tiek kan verdwijnen met ALGAOPOEDER. De halve doos: 3,25 fr.; groote doos: 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas en in Yper bij Hautekier en Van Robaeys. Verleden week Donderdag reed Robert Cortier met zijn rijwiel op de baan naar Yper. Bij de herberg Buda geraakte hij met zijn rijwiel in de opgehoopte kei zelsteenen en viel ten gronde, met het on gelukkig gevolg dat bij verscheidene ver wondingen in 't aangezicht bekwam. O die goed herstelde staatsbaan Slecht weder. Sinds weken is het om zeggens alle dage regen en wind en zelfs somtijds koud. De oogstvruchten liggen ten grooten deele plat en vele graan is doorschoten, zoodat er dit jaar maar een kale oogst mag verwacht wor den Maandag voornoen woedde er een he- vigen wind welke vele schade aan de fruitboomen veroorzaakte. De suikerboon stellingen bij de kleine hoveniers hebben deerlijk te lijden gehad. Van de oogst vruchten welke reeds afgepikt zijn, zijn vele stuiken omgewaaid. Hier en daar zijn pannen van de daken gevlogen Auto ongeval. Dinsdag rond 6 1/2 ure 's avonds reed André Ghesquie- re, 22jaar, in gezelschap van Leon Leerg, schilder, beiden wonende te Meessen, met zijn auto langs de baan van Yper naar Vlamertinghe. Gekomen aan den draai bij de Lom- baardbrug was Ghesquiere het stuur van den auto niet meer meester De auto rol de wat zig-zag over de baan, botste tegen eenen boom en bleef eindelijk wat verder staan te midden de baan. De geleider en zijn gezel bekwamen ver wondingen door de glasscherven. De auto werd nogal beschadigd en van dien boom werd door de geweldige wrijving de peel afgerukt. FEESTREDE van den Heer Burgemees ter van Vlamertinghe ter gelegenheid der Eeuwfeesten. Feestvierende Bevolking van Vlamertinghe, Ter gelegenheid der plechtige viering van Belgie's Eeuwfeest die wij hier vandaag te Vlamertinghe houden; aanzie ik het mij, als Burgervader dezer gemeente... tot eene eer en tevens tot eenen aangenamen plicht mijne hulde te brengen en te voegen, bij deze van eene gansche gemeente bij deze van gansch een Volk. schoonst bij te brengen tot het succes dat ■wij hier hebben bewonderd De Weldenkende Burgers van Vlamertin ghe, dank ik omdat de vlag aan hun huis getoond heeft, dat zij hetzelfde gedacht heb ben als wij, en allen de grootheid van het Land willen. En wij allen Vlamertinghenaars, allen wij hebben een plicht van dankbaarheid tegen over de vreemde muziekmaatschappijen die met ons zijn komen meevieren. Dat hunne blijde klanken weergalmen tot laat in den avond, en wij aldus in de feeststemming [blijven den ganschen dag door, en dan dezen avond huiswaarts keeren met de zekerheid aan eenen grooten plicht voldaan te heb ben tegenover het Vaderland en dan altijd voort gehecht blijven aan de leus die wij vandaag bezongen hebben Leve Vorst en Land PURGATINE fan Veearts DEVLOO, bloedzuiverend en naagzuiverend behoedmiddel voor paarden. Voorkomt balgpijn, oprijzing, bewaaienheid, in vele andere kwalen der paarden veroor zaakt door verandering van kost-.en jaarge tijden, door vermoeidheid van reizen, door langdurigen zwaren arbeid en sterke voede ring. Vermeerdert den eetlust en verge makkelijkt de spijsverteering door het vrij houden van Maag en Darmen. Gebruikwijze Een soeplepel driemaal laags in het graan of in het drinken. HET PAK: 7.50 FRANKEN. Te bekomen bij Veearts Devioo, Rekhof- itraat en H. Notredame, Apotheker, Groote Markt, 18, Poperinghe. Hier volgen hun namen Verdonck Rachel, Fagoo Alice, Carton Simonne. Onze hartelijkste gelukwenschen aan de leerlingen en aan de Eerweerde Zus ters van Reninghelst. Intusschen waren de belanghebbenden in de weer om in ons dorp een postkan toor te doen oprichten daar handel en nijverheid steeds grootere uitbreiding namen. Alhoewel naar het schijnt zulks door de hoogere overheid belooft werd, heeft men in afwachting ons onze avond bestelling terug geschonken. Wel geko men brievenbesteller. AUTOSCHOOL VAN GENT Hoofdzetel: GENT, Mirystraat, IS Bijltuii: KORTRIJK, Gentachensteenwag, 91 THEORIE - PRAKTIJK LESSEN OP DEN AUTO ZELF RIJOEFENINGEN t-t Gemak Tas betaling :-! PW»aaKü.'!(ie De heer Catteeuw is een der laatste in woners der stad Yper gebleven geduren de den oorlog en heeft de stad maar ver laten in Mei 1915. Te bekomen bij de Apothekers Notredame en Kestelyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeys en Weckes- »er te Yper en in alle Apotheken. gediend en aanroepen als bijzondere Pa-1 troon van dezen die gekweld zijn door distel, exzema en allerhande velziekten. Zondag 24 Aug. Kermis-Zondag. f)m 7 uur, gezongene mis om 10 uur H. Hoogmis; om 2 1,2 Vespers en Lof Kermis Maandag üm 9 ure: Sol, Jaargetijde voor de overl. Parochianen. Kermis-Dinsdag om 9 ure Sol. Jaar getijde van de gesneuvelde soldaten der parochie, met omhaling ten voordeele der Fundatie. Kermis-Woensdag om 8 ure Jaarget voor de overledenen der Broederschap pen. Alle andere dagen om 8 ure, ge zongene mis, om 5 ure lof. Madeieine Decroos heeft dit jaar een eereprijs bekomen in den algemeenen kampstrijd, met 178 punten op 200. Acht andere leerlingen bekwamen ins gelijks hun diploma. Hartelijk proficiat aan den knappen student, aan den eerbiedwaardigen vader die eere haalt van zijn talrijk kroost, en aan gacsch de familie. Vereeremerkt. Zeer Eerw. Zus ter Cecile van de Bewaarschool ontving het Burgerkruis van le klas, voor trouwe en verkleefde diensten. Wij wenschen Eerw. Zuster nog lange genotvolle jaren bij haar lieve kleintjes. Jammer dat bij de parochianen onze be roemde crack Pelissier viel in volle sprint anders zou hij niet ver van d' eerste ge komen zijn. De Inrichters. Onder hen bevond zich Jufvrouw Ra chel De Graeve die plotseling bij de wijk Presende eenen schrikkelijken val deed, waardoor zij zeer erg werd gekwetst aan het hoofd. Zij kon de reis niet voortzetten en de heer Louis Ryckeboer-Debaenst van Isenberghe, die kwam aangereden met peerd en rijtuig, bracht haar met omzichtigheid naar hare woonst. De heer doktoor Vandewynckel van I eysele werd spoedig bijgehaald en gaf haar de noodige zorgen. De gekwetste verkeert nog voortdu rend in doodsgevaar. Waereghem. Moto-ongeluk. Maandag morgen vond de barreelwachter op deba*n Desselghem-Waereghem, een persoon bewusteloos liggen in een bloed plas uitgestrekt en eenige meters verder een moto. De ongelukkige in den Oh! Arteveldestad, Oh! Stad van handel, Oh! machtig rijk, waar is uw wandel. Toch immer waart gij aan de spits Behoud uw faam en blijf de gids. De stede Gent stond immer bekend om hare noeste werkers, strijders en ambachtslieden. Haar faam getrouw blijft zij de bakermat der vermaarde suikerij produkten F. C. Jacobs. YermHkuJijklitMleiii Watou. Herbergkermis. In den Helleketel bij René Camer- (O. L. Vrouw-Hemelvaart) Gr.-Ons-Heer. Jaarlijksche Baanbclling. 3oo fr. Prijzen loo 70-50 3o 20 i5-io en 5 fr. Om 5 uur Concert door 't Mu ziek van Boeschepe. Katholieke Kring. De PRIJS BOLLING uitgesteld om reden van 't slecht weder, zal plaats een De Profundis, daarna toespraak door hebben op Zondag 17 Oogst. Vï*«n"J-U^cheBaanboning. Brabarconne, Marseillaise eri God Save Inde Biijkke bij J. Baeit en in the King zingen Nog een paar declamatie Hoofd bij erome Z\de. 000 stukken en de plechtigheid neemt een ein- ir- n'zen inschrijving van 5 tot 0 uur de met het zingen van Naar Wijd en Zijd Een telegram werd naar Z. M. Koning Albert gestuurd, waarop we Dinsdag antwoord ontvingen met een dankwoord voorde bevolking van Zuidschoote. De Kommissie bedankt de talrijke in woners die hun huis bevlapden en doet een oproep aan allen om nogmmaals me de te vieren en algemeen te bevlaggen op ons tweede eeuwfeest 18 September. Be'sie bebloemd. Verleden week was de Kommissie op ronde voor den bij J. Baert. Prijsdeeling bij J. Zyde. Er wordt gebold in 4 tiaen. 5 fr. per peloton van 4 mannen Prijzen 120- 80 60-40. Gewone voorwaarden. CHRISTEN MIDDENSTAND Poperinghe. Zitting Inlichtingen te be- wedstrijd der bebloemde huizen, nog begeert mede te doen moet Wie zich I RECHTSKUNDIGE DIENST, eiken Vrijdag morgen. FISCALE DIENST, komen: In den Katholieken Kring te POPERIN GHE: eiken dag te 12 uur middag. Inlichtingen over taksen en belastin- aangeven vóór 15 Oogst aan de commissie jgen te verkrijgen door de leden eiken er een bloemenversiering van alle huizen plaats hebben. genaamde Vanwvnsberghe, 24 jaar, plak ker, wonende te Harelbeke. Hij had eene gapende wonde aan het hoofd bekomen en een erge schedelbreuk. Men vreest een noodlottigen afloop. Pe-sioergilde. Heden Zondag, tusschen de twee missen, zitdag in het gemeentehuis. Prijsuitdeeling. Op Zondag 17 Oogst te 3 u. namiddag, plechtige prijs- uitdeelingfeest in de Aang. Jongensschool Declamatie, zangen opvoering van De Republiek van Uileghem «blijspel in drie rtedrijven. Allen vriendelijk uitgenoodigd. Ingang kosteloos. Juffrouw Agnes Boussemaere van Beve- ren-Yzer heeft in de Normaalschool van Heverlee haar diploma van Onderwijze res bekomen met Groote Onderschei ding Ze heeft tevens met Voldoening het examen afgelegd van Aspirante Re gentes NIEUWS OVER DE HOP. BELGIE.— In geheel het Land van Aalst dreigt de Peronospora zich verder uit te breiden, vooral in de gemeenten Teralphe- ne, Hekélghem, Ste Catharina-Lombeek, Assche. Ternath, enz. Maandag 11. heeft een middag te 12 uur in 't middenstandsse- kretariaat, Bertecplaa s, 5. Leergangen in de Fngelsche tval en in HandelsrechtWie wenscht deze leergangen te volgen gelieve hem zoohaast mogelijk te laten inschrijven 't zij inden k Katholieken Kring 't zij bij een der commissie-leden van onzen bond. CONCERT IN DE MUZIEKSCHOOL TE YPER Donderdag namiddag, om 3 ure kregen wij in de groote zaal van de muziekschool het jaarlijksch Concert, en al dadelijk mag het gezegd leerlingen en leeraars haalden er eer af. In de Sovate van J. Lceillet voor fluit,, door Gerard Coffyn, was de aria bijzonder schoon weergegeven. Jufvr. Kerrinckx zong met volle ronde stem Doornroosje van Mortelmans. In de Sovate voor Obo door Lceillet bleek Mau rice Ossieur een echt meestertje te zijn in het vak; zoo juist, zoo zuiver, zoo kleurrijk klonk zijn moeilijk instrument. Jufvr. Ver hack Irène zong ons Mireille (Grand air) van Gounod als eene echte kunstzangeres. De prélude van Rachmaninoff door Jufvr. Milleville was kloek en krachtig gespeeld en de duos van Mendelsohn en Franck (Hoe kan ik g'rust en lustig zijn La Vierge a la crèche) gezongen door de Jufvr. Ver- haeck en Kerryck hebben de moeilijksten voldaan. Om te sluiten kregen we de Ronde des Lutins van Listz door Jufvr. G. Dupon- selle, van Poperinghe, en hier weten we niet wat meest te bewonderen viel of de vaardig heid van onze jeugdige artiste dan wel de juistheid en de kleurenschakeering in deze moeilijke uitvoering. De vele toehoorders betuigden hunne overvoldaanheid door uit bundige applaus dat neerkwam op den Heer stormwind veel hoplochtingen, met staken BestJurto U Bio^ de H.H. I^eraarl r»t riQr-oön ror> t\ 00 I O noorrrOTro n I ID AutmDD- of persen ten deele neèrgeveld. De ontmoe digde hopplanters hebben geen lust om de staken te rechten. De opbrengst zal den helft van het verleden jaar niet bedragen.De handel verloopt nog kalm er zijn koopers voor Aalstersche hop aan 38o fr., doch de verkoopers zijn op hun weerhouden. Alhoewel de toestand onzer Poperingsche hommelhoven van dag tot dag verslecht, uit hoofde van de aanhoudende regens, en van de verwoesting van eenige hopvelden door den wervelwind, blijft de markt toch kalm Poperinghe,gewas ig3o, notee'tverkoopers aan 275 fr., koopers aan 265 fr. gewas 1929 is nog eens in afslag, koopers aan,95 fr., ver koopers aan 100 fr. FRANKRIJK. In het Noord Departe ment is de toestand steeds bedenkelijker dan in het Land van Poperinghe. De markt te Steenvoorde en te Rijssel (6 Aug.) waren zeer kalm om reden van de gunstige tijdin gen uit Tcheko-Slovakië en Beieren. In Elzas heeft de Peronospora of Roode Vlekziekte zich uitgebreid, en is omtrent in alle hoptuinen tc ontwaren op het bloeisel de planten staan maar zwak, hetgene som mige hopplanters aan gemis van bemesting alleen toeschrijven doch de landbouwkun digen vinden de voornaamste oorzaak daar van in de nieuwe plaag, d;e sedert Mei op de bladeren woekerde en die nu op het bloeisel valt. Een nieuw bericht werd door Prof BURR van Straasburg aan de Elzasser hopplanters gezonden WILT GIJ MAKEN DAT UWE HOP KAN BLOEIEN, EN KAN KNOPPEN, DAN MOET GE ONMIDDELLIJK BE SPUITEN MET BORDELEESCHEN PAP 1 KILO PAPPOEDER. OFWEL 1 KILO BLAUWEN ALUIN EN 1 KI LO KALK PER I OO LITERS WATER. Rond den 15 tot 20 Oogst gij zult nog eens bespuiten met Bordeleeschen pap ditmaal 75o gram, ofwel een pond en half pappoeder per 100 liters water. Indien ge goed den pap omroert, kan noch bloeisel noch knop ver schroeien. Deze wijze raad past ook voor de Po peringsche hommelboeren, die zelfs voor geen halve opbrengst te weeg staan de verdienstelijke leerlingen. Met deze uitvoering klom onze reeds zoo goed gekend muziekschool nog een sporte hooger op de ladder der kunst. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Mgr de Bisschop van Brugge heeft be noemd: Tot onderpastoor te Ruddervoorde, E. H. Van Biervliet, onderpastoor te Poel- capelle, die aldaar vervangen wordt door E. H. Michiel Rooryck, leeraar aan het Sint Pieters' Gesticht te Blankenberghe. STERFGEVALLEN f Men vraagt ons het afsterven te melden van MIJNHEER ARSENE VAN OOST sinds 38 jaar Geneesheer te SMADEN, over leden te Staden op Dinsdag 5 Augustus en die er op Maandag 11 dezer zal begraven worden om 10 V2 ure. Daar het de Familie onmogelijk is naar al de Vrienden en Kennissen van den over ledene een doodsbericht te zenden vraagt zij deze aankondiging als eene uitnoodiging te willen aanzien. Staden, den 5 Augustus 1930. ROUWBERICHTEN Zondag 10 Oogst, te 8 uur, in St Bertinus- kerk, JAARMIS voor CHARLES WORME. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege de Echtgenoote en Kinders. landbouwkalk en meststoffen voor doodi8e geneeskundige zorgen ontvangen seizoen 4 Allerlei mededeelingen. P. S. De leden die begeeren de reis lukt. - Remi De vos, 42 jaar oud, voer- mede te maken naar Mechelen en Antwer-1 man te Iseghem, kwam Maandagavond pen, alsook die begeeren aankoopen te met zijn wagen bespannen met een paard, doen hier boven vermeld, worden vriende- gereden door de Roesselaerestraat. Hij lijk verzocht tegenwoordig te zijn, dus houdt eenige uren vrij en weze op post. Het Bestuur. Onderscheiding. De medalje van Nationaal Herstel is verleend voor de verkleefde medewerking voor het Herstel der Oorlogschade aan den Heer Theo- phile Soenen, Burgemeester te Noord- schote. St-Jan-bij-Yper. Ncvene. Op 24 Augusti en negen volgende dagen plechtige novene ter eere van den H. Bartholomeus, apostel en Martelaar, van alle oude tijden in de kerk van St Jan, zat op den wagen, verloor plots het even wicht en kwam onder de wielen terecht Hij werd de borstkas verpletterd. Hij werd naar het gasthuis overgebracht waar hij kort na zijn aankomst overleed. PRINSES ASTRID in de Katholiek Kerk opgenomen. H. K. Hoogheid Prinses Astrid heeft Dinsdag namiddag in de kapel van het Aartbisschoppelijk Paleis te Mechelen het protestantisme afgezworen en werd aangenomen in de Katholieke Kerk door Monseigneur Van Roey, Aartsbisschop. De plechtigheid had plaats in aanwezig heid van Prins Leopold, haar echtgenoot en van de Kanunnikken Dessain en Leclef secretarissen van den Kardinaal De blijde tijding zal het Belgische volk veel vreugde schenken. Vacaf hare aankomst in België had Prinses Astrid groot belang gesteld in de godsdienstige zaken en zii bestudeerde de beginselen derRoomsche Katholieke Kerk De geloovigen zullen God danken voor die bekeering en er zich van harte over verheugen. «O» Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen de JAARMIS te willen bijwonen, op Maandag 11 Augustus, om 9 uur, in de kerk van St Bertinus voor ACHILLE TRUWANT en zijne Vrouw AMELIE VERBIESE. Van wege de Kinders Truwant. «o» Vrijdag 15 Augustus, te 8 Yi uur, in St Janskerk, gezongene MIS voor Vrouw LEONIE DECORTE weduwe van Heer JUSTIN GESQUIERE en Vrouw LEONIE GESQUIERE echtgenoote van Heer JULES TILLIE. Vriendelijke uitnoodiging van wege de Familie BEDANKING. De Familie Couwet-Verhaeghe bedankt Vrienden en Kennissen om hun aanwezig heid Donderdag laatst, in de begraving van Vrouw LUDOVICA VERIIAEGHE weduwe van Heer JULES COUWET. Zoekt uw profijt en koopt uw Diamant en Goud bij VüN LEDE, Goudsmid, 6, Boterstraat, YPER. Gij vindt er de grootste keus aan de genadigste prijzen. Alles wordt verkocht met de meeste waarborg, veranderingen en verwisse lingen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 2