Snuif iets ouer de uiinierspinazie DE BESTE MATRASSEN 'lfb; wie neen er nu eigamiiKoeiijü? SOLDE WEEK In 't Binnenland CIIIS! ES hONDERl¥s~B^ÜxlËLLÖ]SES .DE POPERINGHENAAR TAXI. - VAN GEMAAKT GOED Yper*. Zondag avond om 9 ure, kwam C. W oud 27 jaren, en wonende in de Kortrijkstraat, eene herberg binnen in de Maarschalk Fochlaangelegen. Daar hij lichtelijk bedronken was, duurde het niet lang eer hij twist zocht tegen de vreedzame verbiuikers. De op den wijk in dienst zijode politie, verwittigd zijnde, raadde hem aan huiswaarts te keeren en Angillis Juliaan zou hem thuis brengen. Kwalijk beviel het deze, want de bedron- kene keerde zijn woede tegen zijn maat. De politie, die de herberg uit het oog niet verloor, keerde weder om den vech ter op te leiden, die het vrij lastig miek. Hij bracht den nacht door in den amigo en vertrok des morgens met zijn pasport. Algsmesne Verpaderinghe den Zondag te 3 uur namiddag in den Katholieken Kring zeer belangrijke voor dracht over de Nieuwe Belastings wetten. Spreker: Heer Decuypere, bestendig Sekretaris van den Burgers- bond van Roeselaere. SANSEN-VANNESTE, Bevaren - san - Lsie. Erg Blssemhem. Vreeselijkc mis daad'Zaterdag avond ontstond twist tusschen twee verbruikers ter herberg St-Christophe Aan de deur gezet ge- rochten ze aan den slag. AVat later werd een der rechters Emiel Bonte dood ge vonden met een diepe messteek in de borst. Reninghelst. Open plaats van onderwijzer in de Lagere Gemeente KnechteDsehool. Schriftelijke aanvraag in te dienen met do vereischte bijlagen bij het Gemeentebestuur tot den 23 Sep tember 1930. Dadite^le. 't Vlaamschc Volks- tooneel in den Hot van 't Kasteel. OP ZONDAG 14 SEPTEMBER te 3u. treedt het befaamd gezelschap van 't Vlaamsche Volkstooneel op in den, Hof van het Kasteel met het wonderlijk open luchtspel Zpvnnde 'Blijd schap van Onze Lieve Vrouw.» Vlamertinghe- Ontslag. Passchendaele. - Maandag j.l. werd alhier plechtig gehuldigd Rem; D(- vogel. die drie opeenvo'gecde jaren in de vakschool te Iseghem (schoenbedrijf den eersten prijs wegkaapte en dees maal nog de gouden medalie erbij veroverde. Wevelghem. - Wreedezelfmoord. - Dinsdagmorgen, de wijk Vvnckehoek, heeft de vrouw Van Marcke, 40 jaar oud, zich met een scheermes de keel overge sneden. Haar echtgenoot sprong dadelijk toe, maar 't was te laat. Het hoofd was bijna heelemaal afgesneden. Briefen.Tentoonstelling. Ter gelegenheid der kermis is er op Zondag 21 en 22 September eene zeer aangename en leerrijke Tentoonstelling over Bieën- teelt. DE SOEDKOOPSIE EN DE BESTE r 100 Verschillende modellen 2714 HAEREN-BRUSSEL. BI. 2. 7-9-1830. N 36. rechtstreekscher ons den Meester zelf voor stellend: Het allerdierbaarst Bloed, gevloeid uit de zijde van den Martelaar, wanneer Hij stuiptrekte en stierf op het kruis, en dan toen opgevangen, bewaard werd door Jozef van Arimathea en Nicodemus. De helft van dit goddelijk Bloed werd, ter erkentenis voor zijn schitterende wapenfeiten bij het bestrij den der Sarrazenen, geschonken aan Diede- rik van den Elzas, graaf van Vlaanderen, die het te Brugge plaatste in zijn slotkapel, waar het thans nog berust in het zoo bekende, weergaloos schoone, gouden schrijn. Dit pronkstuk van edelsmeedkunst, om sluitend een nog eerlijker juweel van godde lijkheid, werd met bijzonderen trein Zondag morgen uit Brugge naar Mechelen gevoerd, en wel in 's Konings berline: majestatische hulde aan de aarde- en hemelen-beheer- schende Majesteit. En als eveneens majesta tische begeleiding: de met hun roodgevoe- derde, zwartzijden mantels omhangen Rid ders der Confrérie van het Heilig Bloed, sta tig rond den aan hun waakzaamheid en aan hun vereering toevertrouwden Schat. Deze werd aan den koninklijken wagen op gewacht door Mgr Legraive en Mgr Lamiroy,v door de heeren burgemeester, schepen, ge meenteraadsleden en notabelen van Meche len, alsook door een schaar priesters en le vieten, met wierookvat en brandende flam beeuwen. Een peloton gendarmen bewees de militaire eer. Na kort oponthoud in het tot eeresalon herschapen, particulier vertrek van den heer statieoverste, waar het gouden en zilveren schrijn een pooze op een rustaltaar werd geplaatst en bewierrookt, ging het in processie naar de Sint Romboutskerk, waar het plechtig werd bijgezet, in afwachting van de grootsche betooging, van den stoet der honderdmaal duizend, die straks, over een viertal uren, de stad zouden doortrekken in de triomfantelijkste aller geloofs- en lief- debetoogingen. Want geloof en liefde vonden, in die tal rijke en stellige, door mirakelen gestaafde Bloedgetuigenissen, ook de zielsontroerende Liefdegetuigenissen van Jezus-Christus in zijn Hopg-Heilig Sacrament! groote feestelijkheden opgehangen in de collegiale kerk van de H. H. Michaël en Gu- dula, te Brussel, geven aangrijpend de ver schillende tragische episoden weer van dit overweldigend wonder van 's Heeren licha melijke tegenwoordigheid, onder den schijn van het geconsacreerde Brood. Het was de kerk van O. L. Vr. over de Dijle, die uitverkoren werd om dit kost baarste aller kleinooden tijdelijk te bergen. En genaakbaarder, klaarder belicht dan in de steeds schemerdonkere H. Sacraments kapel van Sinte Goedele, konden de vele geloovigen, die aanhoudend den Heer in zijn Mirakelsacrament gezelschap hielden, zich overtuigen van de buitengewone pracht, waarmede de drie overgebleven wonder- Hostiën omringd zijn. Deze bevinden zich, duidelijk zichtbaar, in een roode pixis, die het middelpunt uitmaakt van een breed, handgroot brillanten kruis. Achter dit allerkostbaar kleinood, rijst het gouden beeld van God den Vader, en boven het kruis hangt, op uitgespreide vleugelen, een van diamanten glinsterende duif: zin nebeeld van den Heiligen Geest. De toren van de kapelvormige relikwiekast draagt twee boven elkaar geplaatste, van edelstee- nen vonkelende kronen, terwijl het toppunt zelf nog uitloopt in een glinsterende konings kroon. Om het eigenlijke schrijn hangt een donkerroodfluweelen, goudgeborduurden en met gouden franjes omboorden, vorstelijke mantel: Het schoonste dat de aarde kon vinden voor haar Vorst. Palmen en bloemen omringen Hem, en breede eeredraperijen da len van het hooge gewelf statiglijk omneer. HET SACRAMENT VAN MIRAKEL VAN LEUVEN Hier, in de St Janskerk, knielen we voor het prachtig relikwieschrijn van het Heilig Sacrament van Mirakel, op welks onschat- baar-rijk bezit de St Jacobskerk van Leuven zich mag beroemen. En het stemt tot ontzag, tot aanbidding, te bedenken, dat in die in keurig geciseleerde monstrans, in dat vlam- menomstraald en met koningskroon betopte Kruis, die nog schitterende getuigenissen ge sloten zijn van het mirakel, dat nogmaals in de veertiende eeuw, en wel in 1374, Gods1 menschelijke aanwezigheid in het Hooghei lig Altaarsacrament staafde. In genoemd jaar beet een heiligschenner, te Middelburg, op de pas door hem ontvan gen Heilige Hostie. Oogenblikkelijk veran derde de schijn van brood in werkelijk vleesch, waaruit drie bloeddruppels spatten, die op het Communiekleed vielen. Terzelfder stonde werd de rampzalige blind. Doch in zijn nooit falende erbarming, schonk de nochtans zoo schandelijk gehoonde Heer hem, na betoond berouw en boete, het hem ontnomen daglicht weer. j Het mirakeleus goddelijk Vleesch berust thans gedeeltelijk in de Sint Albinuskerk te Keulen, en gedeeltelijk in de Sint Jacobs kerk te Leuven datgene wat heden naar Mechelen is overgebracht, en nog de grootte eener erwt heeft. Ook het met bloedruppels bespat stuk van het Communiekleed is in bezit van dezelfde kerk. Aan de vier hoeken van het verhoog, waarop het prachtig gedre ven relikwiekruis rijst, prijken monumentale gouden vazen met gulden en zilveren bloe men; terwijl vier weidsche roode, goudge- boorde draperijen uit een grootsch baldakijn van uit de hoogte neerplooien, majestatisch. HET HEILIG BLOED VAN BOIS-SEIGNIEUR-5SAAC Nu naar de stemmig gelegen, gewezen Begijnhofkerk van Ste Kathelyne. De er berustende relikwie van het Heilig Bloed, waarop de Norbertijner Abdij van Bois-Seigneur-Isaac zich beroemen mag, is eveneens gesloten in een monstransvormig' schrijn, juweelig schoon als drijfwerk, on eindig prachtig nog dooi* den schat, dien het omsluit in het onderste vierkant, dat een met bloed bevlekte corporale bevat. Daarenboven bevindt zich een pixis voor de Heilige Hostie zelf: Het Heilig Lichaam zelf, waarvan het Bloed slechts vijf jaar na het afsluiten der veertiende eeuw, die ook wel de Heilig Sacramentseeuw zou mogen heeten, dit altaardoekje mirakuleus heeft bevlekt. I Inderdaad, in de kapel van Ridder Jan, van Bois-Seigneur-Isaac, had de priester ze keren dag een stukje van de geconsacreerde Hostie vergeten te nutten. Drie nachten achtereen verscheen aan voormelden ridder een met wonden overdekten man, die hem smeekte om hulp en rechtsherstel. Den der- den nacht ontving de edelman bevel van den gewonde, naar de slotkapel te gaan. Gehoor zamend, zag hij daar Jezus, in wien hij da delijk de verschijning herkende, gruwelijk doorwond hangen aan het kruis, terwijl uit de zijwonden overvloedig bloed vloeide. De priester, die des morgens, als naar gewoonte, de H. Mis kwam opdragen, ondekte eindelijk het vergeten fragment, wilde het opnemen. Doch hij slaagde er niet in, het van de cor porale te scheiden. En bij zijn poging om het op te lichten, begon er bloed uit te vloei en, dat een breede roode vlek vormde op het blanke linnen. Schroomig beschouwen we, in de omglin- stering van het gulden schrijn, het er in ge vatte doekje, waarop duidelijk de ovale bloedplek, ter groote van een twintigtal vierkante centimeter, aflijnt. Dat is dus het Bloed, hetzelfde dat negentien eeuwen gele den, plaste op Calvarie, hetzelfde dat nog dagelijks zich bevindt in de Heilige Hostie, die we zoo vaak achteloos nutten, of die we zoo dikwijls, helaas, onverschillig voorbij gaan, ondanks hare uitnoodiging, ondanks haar gesmeek. Dat is dus de Meester zelf, in voor onze menschelijke ocgen duidelijk zichtbare, stof felijke gedaante... HET H. BLOED VAN IIOOGSTRAETEN Dan hebben we, bevoorrechte Belgen en buitengewoon bevoorrechte Vlamingen, nog die twee belangrijke zou men in onder havig geval wel mogen gewagen van be langrijkste waar alle verschillende feiten denzelfden grond, en alle uitwerkselen de zelfde ontzaglijkheid hebben? dan hebben we nog de twee belangrijke relikwieën, die de wereldberoemdheid van Hoogstraeten eh van Brugge uitmaken. Het kunstig gedreven, monstransvormig schrijn, waarin zich het stuk van de altaar- dwaal bevindt, dat nog de bloedvlek vertoont, in 1317 er op gekomen bij het toevallig om- stooten van den kelk na de Consecratie, door kapelaan Eeckher, in de kerk van Boxel, kwam Zondag morgen rond 9 ure, van Hoog straeten te Mechelen toe. Een der wagens van den specialen stoomtram was ingericht tot voorloopige kapel voor dit overbrengen, onder geleide van een priesterlijke eerewacht, bestaande uit den Z. E. H Deken van Hoog straeten en zes leeraars van het Klein Semi narie, benevens nog tal van andere geestelij ken en honderden leeken. Aan den halt der de Merodestraat opgewacht door Mechelsche geestelijkheid, werd het gewijde schrijn ge dragen door de zes voornoemde leeraars', processiegewijs naar de kathedraal gebracht en daar geplaatst in de opgesmukte paro- chiekapèl. HET H. BLOED VAN BRUGGE Komt zien naar de Uitstallingen van Een ten slotte, de voor ons, aan stoffelijke jjgt Huis BONTE, Stuersstraat, 2-3, Yper. bijzonderheden vasthakende menschjes, Schoone keus DIAMANT. Voordeelige prij- I hoogst-kostbare relikwie wijl als 't ware zen Alles gewaarborgd EANDBOUWKRONIEK. Dames die van FIJNE PELSEN hou den koopen die ter firma: FE. VANDEVOORDE Boterstraat - 31 - YPER en niet zonder reden als men weet dat de firma door eigenaars-vakkenners geleid wordt met de beste vaklieden als medewerkers. IBBMBinBSBBBBHBISBnBHHBMHH Volgende is van ver de Fransche Croix naverteld. Maar 't stukje toont ons te schoon wat de onzijdige school is, om 't niet na te vertellen. M. Ramier was kloin-'handelaar, moest met iedereen leven en moest officieel goed staan. Zijn vrouw had liever hun oudsten, Jantje, naar de vrije school gestuurd, maar vader moest officieel goed staan en Jantje ging naar de onzijdige school; te meer daar de meester, al ging hij naar de kerk niet, al was hij een bekende anti-klerikaal, toch geen... allo, geen uitgesproken papenvreter was. Jantje ging 's Zondags naar de mis en volgde stipt de leerling. De pastoor was een vriendelijk, innemend mensch en de kin- ders gingen geren naar de leerling en zagen den pastoor geren ook. M. Pastoor moest nu uitleggen dat er Engelen zijn. Lastig voor de kinderen om dat te begrij pen. En M. Pastoor vroeg plots: Gij kent uw vèjderlandsche geschiedenis? Ja, die kenden de bengels allemaal, en Jantje wist aan M. Pastoor te zeggen dat ze nu juist de geschiedenis geleerd hadden van Jeanne d'Arc. Dat was precies naar den zin. Ewel zei M. Pastoor... aan dat meisje verscheen de aartsengel Michaël met gouden wapenrusting aan. De kinders trokken wijde oogen open en luisterden r.u muizestll. Beeldt u dat in! Die wondersehoone engel die aan dat arme herderinneke zeggen kwam dat het door God geroepen was om zijn land te verlossen. Jantje zegde wel dat in zijn leerboek daar niets van te lezen was, maar M. Pas toor vertelde dat nu toch zoo mooi aan de kinders; en 's avonds vertelde Jantje die geschiedenis t'huis en vader en moeder wa ren overdaan dat hun kleine dat zoo haarfijn napraatte. Jantje was een heele baas aan 't worden, en vader beloofde Jantje te beloo- nen omdat hij zoo wel de leering volgde. Een paar dagen later gaf de meester in school les van geschiedenis en weerom over Jeanne d'Arc. Meester zegde niets over dien engel... geen woord; en Jantje stak zijn vinger op. Wat wist die snaak dan wel meer dan de meester? En als meester hoorde wat de jon gen en de andere uit de leering wijs waren gemaaktmonkelde hij zijn boosheid weg, stak de schouders op en verklaarde plech tig: M. Pastoor heeft daarover zijn ge dacht, en is ook heelemaal vrij daarover zijn gedacht te hebben... maar dat staat in uw handboek niet. Dat vroeger de menschen meenden dat een engel daarbij te pas kwam dat is mogelijk, maar in dien tijd aanvaard de men alles zonder bewijzen. Nu spreekt de wetenschap 't Was muizestil in de klas en meester was nu toch de meester. Als Jantje 's avonds weerom aan 't ver tellen gerocht en vader met zjn belofte aan de geschiedenis van den engel roerde, keek Jantje guitig naar vader en zei: Vader, van dien Engel geloof ik niemendal meer. Mijnheer Pastoor vertelt dat wel, maar de meester zegt dat men dat vroeger wel ge loofde. maar dat dit in ons handboek niet meer staat. En meester zei dat de weten schap die geschiedenis leert gelijk ze in ons boek staat. En ge gelooft dan Mijnheer Pastoor niet meer? Heel beteuterd keek de arme jongen in vaders oogen en wie heeft er nu eigenlijk gelijk, vader? vroeg de jongen en zijn heel zielken lag in die vraag. Vader keek naar moeder, moeder keek naar heur man en naar Jantje en vader las in moeders oogen, moeder las in vaders. Een week later liep de kleine Jan naar de katholieke school; en de meester kon maar niet begrijpen waarom M. Ramier nu al op ééns zijn jongen uit de officieele. neutrale school had weggehaald. REISBUREAU ERN. CLAES Opvolgers CLAES C° Korte Gasthnisstr. - 21 - Antwerpen Telefoon: 24269. Onder de als groente zoo gegeerde spina zie heeft men benevens de zomervarieteiten ook soorten die onze streken in gewone Win ters nog goed gedijen en daar zij bovendien in de oplegfabrieken goed kunnen verwerkt worden, zoo kan die teelt ook nog van zeker belang zijn voor de kleinere landbouwbedrij ven. Onder de variëteiten van Winterspina- zie, allen gekenmerkt door hunne ronde zaden neme men b. v. de monsterachtige van VIROFLAY, de VLAAMSCHE, de Hol- landsche, enz... Om wel te groeien eischt de spinazie een tamelijk vochtigen bodem, en als bladgewas veel stikstof, want daar waar de plant gebrek heeft aan voedsel blijven de bladeren eerdier klein en hard en schiet zij spoedig op. Zij wordt breedwerpig of in rijen gezaaid op eenen afstand van 20 cm. en 2-3-cm. diep, van half Augustus tot half September. Dik wijls zaait men op opgezet land, dat men wat effen heeft gelegd. Als bemesting geve men benevens wat wei- verteerde stalmest: 4 tot 6 Kgr. Sodanitraat, 6 tot 10 Kgr. Superfosfaat en 3 tot 4 Kgr. Potaschsulfaat per are. Zoodra de plantjes eenige blaadjes gevormd hebben, worden zij gedund, den grond wordt wat opgehakt en meteen wordt er nog 1 Kgr. Sodanitraat per are ingewerkt. Het oogsten der bladeren ge schiedt trapsgewijze vóór of na den Winter. S. C., Tuinbouwingenieur. worden vervaardigd in het oud huis BREYNE-VAN STECHELMAN Groote Markt, 19, YPER. Kostschoolmatrassen vanaf 175 frank. NATIONALE PRIJSKAMP VOOR HOP TE ANTWERPEN. Onder het toezicht van het Algemeen Commissariaat der Regeering en onder dë hooge bescherming van het Ministerie van Landbouw wordt er een nationale prijskamp voor hopteelt gehouden te Antwerpen, in de Landbouwhalle der Wereldtentoonstelling, van 18 tot 26 October aanstaande. De leden der hopbonden hebben alle ge mak om mede te doen: zij mogen zelf een staal van 2 kilos (vier pond) hop voor elke gekweekte soort bereiden; zij zullen koste- loos speciale baaltjes voor de uitstalling be komen bij den schrijver van den plaatselij ken hopbond. Er zullen 60 gulden en zilve ren eeremetalen en 12.000 frank geldprijzen te winnen zijn. In het bijzonder tentoonstelling-nummers van DE HOPBOER dat den 8 September verschijnt, zullen de leden der hopbonden alle nuttige inlichtingen vinden. Hopplanters van het Land van Poperinghe, hier hebt ge een gunstige gelegenheid om uwe vaardigheid in 't kweeken en 't bereiden der hop te toonen, en om de waarde van uwe hop te laten schatten door de Belgische brou wers en door de vreemde bezoekers. In dezen tijd van crisis vooral, moet ge uwe wel bereide producten laten waardeeren; deze toogdag kan voor u de beste reklaam zijn. Bij Gaston V&nbrawaene, Groote Markt, Poperinghe, is steeds een Taxi te huren voor iedereen en voor alk reizen. (Nieuwe luxe-voiture R§-, «snit: A plaatsen") Telefoon 73L onder het voorzitterschap van Z. D. H. Mgr. Waffelaert, Bisschop van Brugge. Om ïo ure, Plechtige Jubelmis, met pontificale assistentie, gezongen door Z E. Kanunik Mahieu. Secretaris van het Bisdom. -- Te Deum. Wijding der nieuwe grot door Mgr. den Bisschop. Om 12 1/2 ure, feestmaal den oul-leer lingen, per inschrijving, aangeboden. Daaronder aanspraken, spel en zang. Bisschoppelijk College. De la gere klassen met inbegrip van de 7UA herbeginnen op Maandag, 8 September, te 8 uur. Bloedzuiverend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, samengesteld uit planten- app'en, ontlasten het bloed van alle onzui verheden. De doos6 fr. bij H. Notred&ma, Groote Markt, Poperinghe. VOLKSHUIS. Poperinghe Zondag 7 September, mis van 7 uur in O. L. V. kerk, voor Jozef Uzeel, van wege de Kajotters. Alle Kajotters worden uitgenoodigd. Zondag, te 10 1/2 uur. vergadering van de Besturen van al de Syndikaten herinrichten van het Vakverbond. Maandag avond te 8 uur, vergade ring voor den Middenraad. Belang rijke mededeelingen en beslissingen. Dinsdag te 71/2 uur, vergadering voor den studiekring der Kajotsters. Ver slag over den Vrouwendag van Mechelefr en de Studieweek van O L. V. Waewe van wege onze 3 afgevaardigden. Woensdag te 8 uur, studiekring voor de Kajotters. Plan voor nieuwe werking naar de gegevens van de Studie week van Anderlecht. Eene waarheid is het, dat er maar een middel is om uw hoofdpijn of zenuwkoorts te genezen. Neemt de ALGAOPOEDERS der vorige apotheek Libotte van Yper. Het zijn de beste I De halve doos: 3,25 fr.; groote doos: 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas en in Yper bij Hautekier en Van Robaeys. bij Achille VERPOOT, Vlamingstraat, Poperinghe. O. L. Vr. Kerk. Op Zondag [4 September, om 3 ure plechtig Lof door bet koor gezongen. Om 3% ure groot Orgelconcert door M. Alfons De- smet, eere-leeraar van orgel aan het Koninklijk Conservatorium van Brussel. Programma van het Orgelrecital Toccata en fuga in d klein J. S. Bach 2. Soeur Monique, rondo Couperin 3. Concerto in d klein Haendel 4. Veranderingen op een oud Kerstlied Dacquin 5. Koraal nr 3 in a klein C. Franck 6. a) Scherzetto) - w-, b) Carillon lj0mS Wlü°r 7. Etude Symphonique Enrico Bossi 8. Symphonie in klein Ch. M. Widor ST-JOZEFS BEROEPSSCHOOL TE YPER Kostelooze Dagleergangen (alle werkda gen van 8 tot 18 u.) Voor alle ambacht van Hout- en IJzerbewerkingteekenen,' meubelmaken, schrijnwerk, timmeren, mo delmaken, draaien, paswerk, mecaniek, elec- triciteit, enz. (theoritisch en praktisch). Kostelooze Zondagleergangen (van. 8 tot 13 uur), -c Voor alles wat den kleermakers stiel aangaat: maatnemen, patroonteekenen, snijden, confectie en aanpassen. Begin van het schooljaar MAANDAG 15 SEPTEMBER. Inschrijvingen en in lichtingen bii den Bestuurder, St Jacobsstr., Yper. Best 's Zaterdags of Zondags (voornoen). Wie zal er ons kindeke douwen, En doet het zijn moederke niet? Zoo doet Hullebroeck ons zingen, maar hij kende dan voorzeker nog het Kindermeel fQRTIOR niet. Want de kinders die met FÖRTIOR gevoed worden zijn steeds frisch en gezond en moeten niet gedouwd worden. Moeders! gebruikt de FORTIOR voor de Voeding uwer kinderen, gij zult er U beide goed mede bevinden. Het Kindermeel FOR TIOR is te verkrijgen bij de apothekers, vroedvrouwen en vele kruidenierswinkels aan 6,75 fr. de doos. Katholieke Kring. Dinsdag is er geen herhaling voor 't muziek. Vrijdag te 8 uur stipt Algemeene Herba'ing voor 't Concert van Zorcjae 14 September. Koopt uwe PELSEN rechtstreeks bij, FL. VANDEVOORDE Boterstraat - 21 - YPER gesticht in 1922 immer aan de spits. Weet wel dat tusschenpersonen hun eigen belan gen meer dan de uwe betrabhten. Belga Opfokvoeders, prima kwali teit voor uwe kuikens. Voor uwe aan koopen van alle slach van KLEEDEREN, wendt U tot Amand Moens, kleermaker, 7, Dixmudestr. te Yper, waar U de schoonste keus en de laatste nieuwigheden zult vinden. Verkoop van stof fen per meter en alles wordt ten huize ge maakt voor Heeren en Damen. Gebruikt Chieorei WYPELIER-TAFFIN 't ls de beste. axë Rome en Italië: 16 September. Parijs en Versailles: 6 September. Oberammergaa: 9 September. Lourdes, Lisienx en de Pyreneeën: 26 Augustus, 3, 10 en 16 Septemb. STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen Apotheek NOTREDAME. Opgelet!!! Indien gij lijdt aan hoofd-, schelehoofdpijn, rheumatiek of grip pe, neemt niet anders dan de MONOPOE DERS, het eenigste krachtdadigste genees middel tot heden gekend. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos: 7 fr. Te verkrijgen bij Jules DEPUYDT- SCHMIDT allerschoonste keus van Pater nosters en allerhande nieuwigheden van geschenken voor Eere-Communie en alle andere feesten. - Veranderingen van alle oude Juweelen in allerlaatste nieuwe modellen. CHR. MIDDENSTANDSBOND Stadhuis. Er wordt herinnerd dat de bureelen van het stadhuis slechts 's voormiddags toegankelijk zijn voor het publiek. V.O.S. POPERINGHE. Klachtenbureel. Open heden Zondag te 11 uur. Voor 't Yscrmonument. H. J... 10 frank. Ziekte bij de hennen is altijd te vreezen in het seizoen van 't verpluimen ruiven). Dat heeft het staken van het leg gen voor gevolg. Voorkomt het eene en het andere, door dagelijks een snuifje, of een soeplepel per 100 dieren, Poeier N° 4200 merk de Han@kop bij hun voeder te voegen. Te bekomen bij de Apothekers Notredame en Kestelyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeys en Weckes- »er te Yper en in alle. Apotheken. Jubelfeest. Het 3ooe verjaren van het Prioraat der Religieuzen Bene- diktinessen, alsmede het gulden Jubel feest der Z E. Moeder Priorin Marie-Jo- sepb en der E. Z. Leonor, zirllen plechtig gevierd worden op Maandag 8 September, St Bertinus. Heden wordt in de kerk de plechtigheid gevierd van den H. Bertinus, Patroon der Kerk en der Stad Poperinghe. Te 3 uur gaat de proefssie uit St Bertinus door de bijzon derste straten der stad. Clara! wat zijt gij verbeterd! Vindt gij dat, madame? Ja, zeker, gij zijt zoo bleek niet meer, gij ziet er frisch, gezond en vroolijk uit, wat hebt gij daarvoor genomen? Eenvoudig THEOBROMA, madame dat krachtherstellend geneesmiddel, dat de dokter mij had aanbevolen. Wel, zeg dat toch aan alle menschen, mijn kind! hoeveel flauwe lieden die het ook wel zou helpen. Te Poperinghe bij alle Apo»b«k«re. Hoppepluk. De hoppepluk is kalm en stil begonnen bijna geen vreem de plukkers in de streek. Min hoppe dan vroeger, veel minderwaardige... in enkele dagen is alles afgeloopen. Ter gelegenheid van alle Feesten, wendt U rechtstreeks naar het oud gekend huis Jules DEPUYDT-SCHMIDT, waar gij zult vinden: Allerhande nieuwe modellen Juwee len, enkel in Platine, Goud en Zilver, ver sierd met Diamantsteenen van eerste kwali teit. Aankoop van Goud en Zilver aan den hoogsten prijs. Pectoral Dupuisgeeft mirakuleuze 'uitslagen. Hij verzacht de geweldigste hoest, vanaf het eerste gebruik. - 6 fr. de doos. Te verkrijgen bij H. Notredame, Groote Markt. Poperinghe. Muilplaag is uitgebroken ter hof stede Jerome Leuwers bi; «Steentje Molen Verloren of ges telen Vrouw Cyrille Depouvre van Haringhe was Vrij dag te Haiinghe op den tram gestapt en had er een mand met 180 eieren in den koopwarenwagon gestoken. Op de marH te Poperingge vond vij haar mand niet terug. PURGATINE fan Veearts DEVLOO, bloedzuiverend en maagzuiverend behoedmiddel voor paarden. Voorkomt balgpijn, oprijzing, bewaaienheid, en vele andere kwalen der paarden veroor- saakt door verandering van kost- en jaarge tijden, door vermoeidheid van reizen, door langdurige» zwaren arbeid en sterke voede ring. Vermeerdert den eetlust en verge makkelijkt de spijsverteering door het vrij houden van Maag en Darmen. Gebruikwijze Een soeplepel driemaal 4aags in het graan of in het drinken. HET PAK: 7.50 FRANKEN. Te bekomen bij Veearts Devloo, Rekhof- itraat en H. Notredame, Apotheker, Groote Markt, 18, Poperinghe. BUREELDOOZEN te verkrijgen bij Denzelfden nacht om twaalf ure stelde een dronkaard heel de Bakkerstraat overeinde. Toen de wakker gemaakte geburen er hem op wezen dat een man daar tamelijk ziek was en erdoor zou kunnen opschrikken, stelde hij nog meer zijn keelgat open, tot hij eindelijk mede gedweifeld was door iemand die wat ver standiger was dan hij. Koopt uwe JUWEELEN en DIAMANTEN bij M. VANDERMARLIERE - DEPUYDT, 24, Meenenstraat te Yper, daar hebt gij altijd de schoonste keus, Je genadigste prijzen en alles gewaarborgd. Zondag had de beenhouwer Deleu, wonendein de Tempelstraat, het tamelijk druk in zijn winkel. Da man haastte zich zooveel mogelijk, doch bij het doorzagen van een been, schoot zijne zaag uit en kwetste hem leelijk aan de linkerhand. Met eeniae dagen gedwongen rust zal het geiukkiglijk wel klaarkomen. Met die heete dagen waren de jon gens evenals de groote, betinteld om te gaan zwemmen. Aan de Poperinghe steenweg waren er drie vier snaken die het ook beproeven wilden in eene beek. De van dienst zijnde politie kwam er op, bracht ze mede en op het bureel kregen ze eenige harde noten te kraken. De eenige waarborg eener PELS is die welke slechts een vakkenner kan geven. Men koopt geen schoenen bij den kloefmaker. Wendt U dus rechtstreeks tot de firma: FL. VANDEVOORDE Boterstraat - 31 - YPER Het kind Verplancke, uit de Rijssel- straat, was gaan spelen in een huis der Meenenstraat. Gekomen op het magazijn liep het heen en weder, doch bemerkte niet dat de val openstond. Het viel er door en kwam met zijn hoofdje terecht op de steenen. Het werd bewusteloos weggedragen naar het gasthuis In het eerste vermoedde men eene schedelbreuk, doch zoo erg zal het wel niet zijn. Toch zal het een veertien dagen mogen te bed blijven. Srdert eenige maanden liggen'de werken aan het Belfort stil. Steeds staan de Yperlingen uit te zien of er daar geen verandering komt. Het schijnt dat er aanhoudend besprekingen gehouden wor den, doch tot nog toe is er geen beslissing gevallen. Laat ons hopen dat het niet lang meer aanloopen zal eer men met de werken een aanvang nemen zal. Voor uwe aankoopen van alle slach van Juweelen in diamant, goud, gewaarborgd 18 karaat, Monters, Regulateurs, Schouw- garnituren, enz... wendt U tot het huis IIENRI DONCIIE en ZOONS, horlogiema- kers, 9, Dixmudestraat, 9, te Yper. Het ver- maardste en eenigste huis die de herstel lingen van alle slach van uurwerken ten huize zelf doet. Het goede adres: Voeders Belga Deynze, Tel. 79. Beste Engelschc PEPERMINT 'Si v. Neusverstopr I Hoofdpijn i Kortademing -srJfTJ Zenuwverzwak» enz. enz. Te verkrijger i enkel in de 1 Beste W'i n k S Vraagt het doosf rrK*t het huurt}* VEURNE. K. BALDUCK-LOU- WAEGE. Juwelier - Uurwerkmaker, Zwarte Nopnenstraat., 6, VEURNE, laaf hef geacht publiek weten, dat ze van af 25 Juli van woonst veranderd zijn en thans een huis openen GROOTE MARKT, 18, VEURNE. VLAMERTINGHE. Gemeente krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zekerste geldplaatsingen. Recht- streeksche agentJer. Dehaeck. auto-ongeluk. Dinsdag namiddag reed G. Taillie, van Kortrijk, per velo naar Waereghem. Op het gehucht Ganzen- daniel alhier vloog zijn hoed af. De wielrijder keerde zich met zun velo. Op hetzelfde oogenblik werd hij gevat door den auto van G. Lepeter van Lumgne. De ongelukJ ige werd ten gror.de geslingerd en erg aan het hoofd gekwetst. Hij was ook den linkerarm op drie plaatsen ge broken. Zijn toestand is bedenkelijk. Handelaars vraagt alleenverkoop der Hoendervoeders Belga Deynze, eenige plaatsen zijn nog vrij. De dader werd aangehouden en legde bekentenissen af. Plannen, toezicht van allerlei soorten van Gebouwen. - Studie van gewapend beton. PAUL IIEYDEN Ingenieur en Architect Stanleystraat, 88, Ukkel-Brussel. Tel. 454.88. M. Alfons Decat heeft zijn ontslag als gemeenteraadslid ingediend. De twee eerste plaatsvervangers Henri Vanro- baeys en Petrus Storme zien af van hun mandaat zoodat Emiel Verraes, derde plaatsvervanger tot gemeenteraadslid wordt aangeduid. Eischt Meel-Korrel op Opfokvoe ders Belga Deynze. Vertrek. Eenveerde Pater Joris Six vertrekt op 2 October aanstaande opnieuw naar Belgisch Kongo Er is spraak dat er ter gelegenheid dezer afreis een missiefeest zal gehouden worden ten voordeele zijner missie. ASTHMALIJDERS, BORSTLIJDERS Indien gij tot hier t alles geprobeerd hebt zonder voldoenden uitslag of genezing te be komen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MARTIN TOMS. Voor verou derde en ingewortelde gevallen volgt de vol ledige serie voor zes weken 185 fr. Voor Asthma speciale serie. Martin Toms, 112, Weststraat, Brussel. Apotheek H. Notredame, Poperinghe. Tusschen de algemeen bevlagde huizen werd de gevierde, onder de geleide van de muziekmaatschappij, per auto ten gemeen tehuize gevoerd, waar hij door 't schepen college geluk werd gewenscht en een paar nuttige boeken geschonken, om in het patronaat te landen. Daar werd het feest ingezet, en onder gulle, leerzame aanspraken werd Remi gehuldigd en het nut der vakscholen vóór oogen gelegd. DU feestje, alhoewel zonder veel rucht baarheid belegd, is opperbest gelukt en getuict dat de Passcbendaeltnaren het hoog schatten dat een inwoner, een werk man, door vasten wil en 't volgen der vakschool het zoo ver heeft gebracht, 't Was een feestje dat iedereen voldoe ning schonk en getuigde dat de familie van Remi hier in hooge achtirg is. Ook verwondert het ons niet dat vader Emiel 's avonds zat te weenen van aandoening. Hartelijk proficiat Benoeming. In zitting van den Gemeenteraad van Woensdag, 3 Septem ber, werd Alb. Hinnekint van Moorslede onderwijzer benoemd in de gemeente school alhier. 't Is verdiend. Hij behoort tot een huis gezin met dertien kinderen. Onze beste gelukwenschen De ongelukkige vrouw was door de ge- neesheeren aanzien als geesteskranke. De politie heeft de gebruikelijke vast stelling gedaan. De beste Voeders zijn Deynze's Bel ga Voeders.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 2