Mat-Car f i Pariis-iieui-yom in een vlucht ÜHas»€ar Politiek Overzicht L. Vrouw van Dadizeefe DE POPERINGHENAAR. BI. 3. - 7-9-1930. - N' 35. St Denys. Verdronken. Za terdag namiddag waren eeaige jongelin gen aan het zwemmen in de vaart te Moen. Een dezer, Noliet Elias, 21 j. oud, zonk in de diepte en kwam niet meer bo ven enkel zijn lijk kon bovengehaald worden. Zijn broeder Odiel, 25 j. oud, zonk insgelijks in de diepte, kwam nog boven en kon door de makkers gered worden, 't Was hoog tijd nog enkele ©ogenblikken en beide broeders waren verdronken geweest. AUTOSCHOOL VAN GENT W O 3 31 £S 11Ongeval. Zondag (morgen werd de werkman H. Decroo, bij het verlaten zijner woonst, omvergereden door een voorbijsnorrenden auto en nog al tamelijk erg gekwetst over gansch 't lichaam. Naar den geneesheer van El- •verdinghe overgebracht, bestatigde deze laatste veel kneuzingen doch niet doode- lijk. Met enkele dagen rust zal hij weldra hersteld vijn. Best ook. De rijkswacht heeft een onderzoek ingesteld. BIJ ONS TE VERKRIJGEN. VLIEGENVANGERS Een goed gezicht Heeft veel gewicht Een fijne smaak Geeft veel vermaak. ERG AUTO ONGELUK TE MERCKEM DRINKT BIER DE STAKING IN 't FRANSCH-NOORDEN DE TOESTAND Niet genoeg een schoon pak suikerij te koopen, deze moet van eerste kwaliteit zijn. Alleen suikerij F. C. Ja cobs voldoet aan deze twee vereischten. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. 1830 EEUWFEESTEN van BELGIE'S ONAFHANKELIJKHEID TAKS OP DE DANSP RTIJEN NIEUWS OVER DE HOP. STERFGEVALLEN Mijnhsor Jeatt Verhasghe Eerelid der Bestendige Deputatie van West-Vlaanderen, Commandeur der Leo poldsorde, Commandeur der Kroonorde-, enz., enz ROÖWBERICHTEN De geiakwenschen van Lindberg. WINTERUUR. TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN Bivsren-Rosssfare. Trein wachter gedood. Op de spoorlijn heeft men Zaterdag het lijk g5vonden van den treinwachter, heer Michel Vos, oud 30 j. gehuwd en vader van verscheidene kinde ren, wonende te Mircke-bij-Kortrijk. Men denkt dat de ongelukkige moet van de loopplank van den trein gescloven zijn, welke hij aan 't bedienen was. De stoffelijke overblijfselen van het schrikkelijk verminkte lijk zijn naar het doodenhuisje overgebracht. Hoofdzetel: GENT, Miryitrut, 10 Bijhui* KORTRIJK, Gent*chen*teenweg, BI THEORIE - PRAKTIJK LESSEN OP DEN AUTO ZELF RIJOEFENINGEN t-s Gtoak na betaling i-t Krakeel. 's Avonds was het prijs boiling met de gaaibol bij J. Rosseeuw, %n door een verschil in 't bollen, kwam het tot een boksmatch, welke met eenige gebroken glazen, een gescheurde vest en wat lawaai nog goed afliep. Oosty]®t9**en. Gepelte-avond. - Het D avidsfonds Westvleteren-Oost- vleteren-Reainghe noodigt vriendelijk zijn leden en hun familieleden uit tot de Ge zslle avond die hen wordt aangeboden op Maandag avond 8 S 'prember te 6.3o uur in de tooneelzaal. Aanspraak, voordragen en zingen uit Gezelle's werken. Bij afwezigheid van den schrijver wor den geen uitnoodigingskaarten gestuurd. Ingaog vrij. Reninghelst. Borrengilde. Voor de afgestorvene medeburgers zal eene m:s gezongen worden Maandag ten 7 ure voor Emiel Brion ten 71/2 ure voor Livin Tdly. Dinsdag te 7 ure voor 'Gustaaf Carton ten 7 1/2 ure voor Henri Degrauwe. in 't groot en in 't klein. Hoogstaade-St Ricquiers Kermis. Feestelijkheden ter gelegen heid der honderdste verjiring van Bel- gie's onafhankelijkheid. Programma: -Zaterdag i3 September om 7 u. 'savonds aankondiging der eeuwfeesten door klok- 'kengeluid. Zondag 14 September, na de mis van 9 ure, plechtig Te Deum in de parochiale kerk, huldegroet aan de gesneu velden van Hoogstaede-St Ricquiers, optocht naar hetkrijgskerkhof gelegenheidsaanspraak en uitvoering van vaderlandsche liederen door de kinderen van beide scholen. Om 4 óre namiddag, ter dorpplaats, concert dóór dé muziekmaatschappij De IJzjrgalhl van Pollinchove. Om 8 lire prachtig vuurwerk. Maandag rS September om 9 ure, jaar getijde voor de parochianen. Om 4 ure vuiirëogelsebieting op de Öorpplaats. Dinsdag 16 September öffi 9 ure plech tige dienst voor de in den oorlog gesneu veld} soldaten van Hoogstaede-Sint Ric quiers. Om 3 ifre gaaibolling in De Roode Poorte Om 4 ure geitenprijskamp. 's Avonds feestelijkheden in De Zon Woensdag IJ September (Patroondag) om 5 u. 's avonds vermakelijkheden in De Zwaan» bij M. Buseyne. Donderdag 18 September buitengewo ne handboogschieting aan de Pers. 's Avonds volksfeesten bij Notredame en Druant. Vrijdag 19 Septemper prijsschieting bij de Kinders Kinoo. Koeke-Zondag 21 September (Linde- Kermis) Allerhande volksvermaken. Maandag 22 September om 4 u groote paardenwedstrijdenVooruit 500 fr. Ohé! Dranouter. Feest. Zondag, 14 September, om 4 ure, prachtig avond feest, gegeven door de leden der boeriu- nengilde Al deze die verleden jaar voor de eerste maal du feest bijgewoond heb ben, zullen er zekerlijk aan houden dit jaar ook tegenwoordig te zijn. Men zal er hertelijk kunnen lachen. Bedevaart. Zondag, 21 SepUm-j Ons muziek volhardt, doch opgepast, ber, 1/4 voor 3 ure namiddag, algemeene mannen. Niet laten visschen in troebel water iaarliiUrhe hedevaort lan llranmit-T en °f het Sport 2411 van korten duur zlJn' jaanijKscne Dedevaart van Dianout-r tn aues kaart op tafel spelen en voort doen met omliggende aan het kruis van den Zwarten mannen die het goed meenen. Zoo alleen Molen. Gezang met begeleiding van kan het gaan. muziek. - Vereering van het H. Ktuis. - Electric. Sint Jan en Brielen hebbed 'sermoen - 7eoen een akkoord met de Maatschappij, en dra ene.- ge gaan de werken aan den gang. Zoo staat het Zantvoorda. AL klank Eeuw-'M lezen in de gazet. En Boesinghe feest. Op Zondag 24 Augustus zijnde! Eerste Steen. Yper vierde den eersten St-Bartolomeus kermis had hier plaats de plechtigheid der Eeuwfeesten. Van ia de vroegen morgen was alleman in de weer met vlijt met versieren en behangen en verfraaien van hunne huizen, de be- vlagging en versiering was om zoo te zeggen algemeen. Om 10 uur Hoogmis voor de gesneu velden, bijgewoond door gansch de ge meente, en om 11 y, u. Te Deum. Wei nige huisgezinnen ontbraken op de plech tigheid, veel volk. Daarna bezoek aan de gesneuvelden cp htt kerkhof en aanspraak, daarna bezoek aan het Engelsch kerkhof, geaillieerde die geholpen hebben aan de bevrijding van Belgie Cantate door de schoolkin deren. 's Namiddags om 3 ure, prachtige stoet op historisch gebied, voorstellendeJden legt zich goed uit. 't Is een der zeld- het ontstaan der Revolutie van 1830, de zame firmas die rechtstreeks invoeren, zij bevrijding van Belgie door de moedige1 verveerdigt in eig n model werkhuizen, jaar i j 0 tt T .G dn jaar uit, en v, „dt al hare krachten uit- stnjders en intrede vanKonmg Leopold I. sluiJtend aan het peisvak. Dadizeele bedevaart. Woensdag 10 September. Vertrekuur: 's morgens aan de pastorij om 7% ure heel juist. Terugkeer: ftIInFfi. npr,p,,T, na het Lof in Dadizeele. OIjDERS, OPGEPa^ST. - Grrroote hitte. - Er werd hier verteld Vo01' het aanstaande schooljaar staat gij dat het Dinsdag zoo heet zou zijn, dat geen voor de zeei belangrijke vraag, kinderen rond het middaguur op straat j Aan welke scholen zal ik mijne kinderen mochten verschijnen op straf van boete. toevertrouwen? En zeggen dat er waren die dat geloofdenWelke scholen zijn best geschikt om aan steen bij het herbouwen van de kaai. Een schoon gedacht. Er zal zeker ook wel feeste zijn als de brug zal opgemaakt zijn. Nu al die groote werken op Boesinghe-grondgebied, zal het wel de moeite weerd zijn en voor onze gemeente eenen schoonen dag. Laffe daad. Over enkele dagen kwam Gerard Bentin per flets terug van Yper. On derweg werd hij aangevallen door deugnie ten van de goeie soort, die er fier op gingen bij hun drinkebroers dat ze hem goed had den afgeranseld en eene blauw oog geslagen, doch dat het spijtig was dat hij zich niet tegenweerde. Die lafaards, ze zouden deugd hebben van nen keer op hunnen man te vallen die ze eene trommeling in regel geeft met de matrak, en den bak om tot hun zei ven te komen, zoo juist op tijd om eene fer me boete te betalen. Dat de PELSEN der firma: FL. VANDEVOORDE Bo terstraat - 31 - YPER aan de voordeeligste prijzen verkocht wor- Dan het beschavingswerk van Koning Leopold II en de Koning zelf te midden in de kolonie, tusschen Congoleezen. Dan hetgeen gebeurd heeft in de jaren 1914- 1918 Oud Strijders en weggevoerden, de namen van onze duurbare gesneuvel den en ten slotte koning Albert in zijn Land terug, te midden de schildjes der negen provincies. DE VREDE. Prachtige groepen de huwelijken van 1830 en deze van 1930, de mooie wagen van kantwerkers en spir sters, Boerenwa gen, Duivenwagen, versierde velos, rui ters. Alles was prachtig en goed gelukt, en niemand had gedacht dat de plechtig heid zoo goed lukken zou alles was maar voorbereid in slechts 10 dagen. De Inrichters halen eere van hun werk de milde en vrijwillige medewerkers die miiiiiiHiiiiiiuiiiiiiiiiii bij de Martjesbeek. 1 DOODE. 6 GEKWETSTEN. Woensdag avond, rond 7 1/2 uur, ge beurde nabij Langewaede een erg ongeluk met een Oostendsche toeristenauto die Engelschen voerde op trontbezoek. De auto kwam van Yper, Dixmude afgereden en vervoerde 8 reizigers en de auto- geleider. Bij de brug van Langewaede sloeg de auto opaens om. Een Engelscgman bleef op den slag dood, de schedel gekloven op de tramlijn. Vier andere engelsche reizi gers waren erg gekwetst waaronder 2 vrouwen; 2 annere vrouwen waren geijverd hebben tot welgelukken, herte- j lichtgekwetst, de autogeleider bekwam lijk dank. H.t feest was opgeluisterd doorgeen letsel. Seffens werd Heer Dokter de Kon. Harmonie van Komen en oogstej Thibaut van Merckem bijgeroepen die de veel bijval. Een Ooggetuige. Dicksbusch. Naar Blanken berg he. De uitstap der Vijverzonen naar de aangename badstad Blankenber- ghe blijft vastgesteld op Zondag 14" dezer. De inschrijving wordt bepaald gesloten heden Zondag avond. We verwachten nog gekwetsten de eerste zorgen toediende. Daarna werden de 5 ergst-gekwetsten door H. Marcel Bruneel, garagist te Merckem, naar de kliniek van Oostende gevoerd. Te Yper waren twee Engelschen geble ven die zoo aan het ongeluk ontsnapten. Het parket, alsook de autogeleider, tal van inschrijvingen 't zou betamen dat alle leden, die eenigszins kunnen, de kwamen Donderdagmorgen ter plaats om -f oorzaken van het ongeluk na te gaan. 5 eis meemaken, 't wordt, met dit prachtig zomerweertje, voorzeker een dag van verzet en plezier. Alle medereizigejs gelieven om 8 l/2u. aanwezig te zijn in 't lokaal De Farsan doré Degenen die begeeren te Blan- kenberghe te noenmalen, kunnen ter trouw en aan zeer genadigen prijs be diend worden in defriture Au nouveau Het lijk van den verongelukten En gelscbman werd Vrijdag gekist cm van daar naar Engeland overgebracht te worder Maandag a. s., 8 September, beginnen de Wij komen te vernemen dat de CHICOREI VAN TIEGHEM-DUPONT de grootst mogelijke onderscheiding bekomen heeft op de Antwerpsche Tentoonstelling. Het zal de talrijke verbruikers aangenaam wezen dit te vernemen. Hallabska. Landelijke Kermis op 7 September ig3o. - Zóndag is het kermis hier Komt ge niet eens afgevlogen Ge weet het wel, hier is plezier En 't bier is goed, ge zult het mogen De duifjes vliegen knap ea rap. De schutters schieten naar de sprange. Bij 't volksspel ziet men menig grap. De fietsers rijden rap en lange 't Muziek speelt lustig en op maat, Alom de voetjes trippeltrappen... 't Is bollen, kaarten, zingen Laat In maneglans naar huis dan stappen Hollebeke - 7-9 1930. GEO. F eestaanwijzer. Zondag 4 ure Wandelconcert, muziek Houthem. Maandag Eeuwfeest, 10 uur Dienst voor de gesneuvelden. Optocht der scholen, Oud Soldaten, Overheid. Aan 't monumentVeldmarsch, Bloemen hulde door de schoolkinderen. Rede door Heer Burgemeester, vaderlandsche liede ren. Velokoers 50 km., 400 fr. en pre- miën. Dinsdag 4 uur. Ringsteking, 50 tr. - Odent Pieters. 6 uur, prijskaar- ting Entrepot, 100 fr. Woensdag Dui venvlucht Clermont, 1000 fr., Paul Die- rynck. Donderdag 4 uur. Volksspelen. Hoepelkoersen - Gouwy Forrest, GO fr. Gaankoersen Diestjes Paradis. 60 fr. Loopkoersen Voyageur-Entrepot, 60 fr. Zondag 14 Sept., 2 uur Groote Schie ting, 1500 fr. - 4 uur Volksspelen Nach tegaal 20 fr Dinsdag, 16 Sept. Schie ting. Inleg 25 fr. Gits. Eeuw- en kermisfeesten.— Daar deze te zamen zullen gevierd wor den, zal er ook een bijzonder programma gevuld worden, waarvan hieronder het bijzonderste. Zondag 14 Sept. Opening der Missie- kermis. 's Namiddags groote paarden loopwedstrijden 2500 fr. prijzen en daar na velokoers op de Nieuwplaats. Maan dag Plechtige Lijkdienst voor de gesneu velde soldaten met gelegenheidssermoen. Optocht der Oud Strijders en Gemeente- O verheid naar het gedenkteeken en aan spraak. 's Avonds verlichting van het mo nument. Dinsdag 16 Sept. Officieel Baankam- pioenschap van West-VI. 4000 fr. prijzen en premien. Schaal Belga 's Avonds prachtig vuurwerk. Donderdag 18 Sept. Viering van het 25 jarig bestaan van 't plaatselijk pom pierskorps. Vetders nog verschillende wijkfeesten, Welke allen door de moedige mu/ maat schappij St Cecilia zullen opgt otisterd worden. marebé op de Groot Markt. Zij gelieven negen dagen van Dadizeele. Als ieder jaar „rirAm^.'n j„ 't christen volk van Vlaanderen bij duizen- dit seffens bij hun aankomst in genoemde den machtige en lleve Beschermster komen herberg aan te vragen. 1 vereeren in haar vermaard en prachtig hei ligdom van Dadizeele. Geen christen huis gezin in uren in 't ronde zou zijn jaarlijk- sche bedevaart naar Dadizeele willen mis sen. Ontelbare parochies van het Bisdom richten tijdens de novene bedevaarten in naar Maria's genadeoord. Onder de zwierige gewelven van O. L. Vrouwe's heerlijken tem pel, vóór haar genadbeeld zullen ontelbare bedevaarders weerom komen bidden en zin gen. Mogen de dagen van O. L. Vrouw ge boorte Maria's groote feestdagen blijven van het katholieke Vlaanderen, dagen van groot betrouwen, liefde en godsvrucht tot de machtige Hemelkoningin. Onze L. Vrouw van Dadizeele verhoore de gebeden van hare minnende kinderen. Op Woensdag, 10 Sept., jaarlijksche Bede vaart der genootschappen van den H. Vin- centius a Paulo. Te 7 zal Z. D. H. Mgr Waffelaert, Bisschop van Brugge de H. Mis lezen en de H. Communie uitdeelen; en te 9 u. de algemeene vergadering voorzitten. In de week: mis te 6, 7, 8 u., te 10 u. Hoogmis en Processie; te 3 u. plechtig Lof. Maandag 8 Sept. en Zondag 14 Sept., Mis te 5, 6, 7, 8, 9„ te 10 u. Hoogmis en Pro cessie, te 2 u. Vespers, sermoen en Lof. Er bestaat een regelmatige autodienst: Rousselare-Meenen, langs Dadizeele. XBailllIBBIIimiHlBIlHIBI De staking in Noord Vrankrijk duurt nu reeds vijf vo le weken. Het getal stakers, dat tijdens de tweede week het respectabel getal van 83.000 be reikt had, is nu geslonken tot ruim 55 000 stakers een niet te onderschatten ge tal. Te Robaais en te Toerkónje werd een plakbrief van de communisten door het parket aangeslagen, omdat de stakers er in aangezet werden handelend op te treden tegen de werkwilligen wat in breuk maakte tegen de wet op de vrijheid van ai beid. Hoewel, door den band, alles rustig blijft, ingevolge de sterke politiemachten zoo van Fransche als van Belgische zijden doen er zich toch dagelijks hitr f daar re letjes voor. Er hebben ook meer en meer, alhoewel kiein in aantal, werkhernemingen plaats De onderhandelingen duren vooi t doch steeds zonder goeden uitslag. Gebruikt Chicorei WYPELIER-TAFFIN 't Is de beste. El verefmghe.Eeuwfeesten. Op Zondag 14 September, cm 10 u. mis voor de gesneuvelden (burgers en solda ten) van 1914-1918. Om 11 u. aan 't gedenkteeken bloemen hulde en gezangen door de schoolkinders. Om 11 1/2 u. concert door 't muziek. 's Namiddags om 2 1/2 u. stoet door 't Dorp met medehulp van verscheidene vreemde muziekmaatschappijen daarna concert op de kiosk. BOESINGHE.Mechelen's Eucharistisch Congres. Alhoewel wat laat bedacht (Boe singhe komt zelf niet op het Congresboekje) is de deelneming van onze gemeente toch heel wel geweest. Een goê dertig man en de vlag van den H. Hartebond. Velen waren j waarlijk jaloersch, want de Boesing',v- groep werd goed bezien! Naar Antwerpen. Maandag 8 Sep tember. Vertrekuur: 's morgens aan d torij om 5 ure zeer juist. Terugkef avonds als het Kristusspel gedaan is dt verlichting van de tentoonstelling het park gezien heeft. mijne kinderen een goede opvoeding en de gelijk onderricht te geven? Zonder de minste aarzeling zal uw ant- i woord klinken: Aan die scholen waar de kinderen niet alleen leereti ïezen, schrijven, rekenen, enz., maar waar tevens de liefde voor den gods dienst diep in de harten uwer kinderen wordt geprent; waar de trouw aan God en Kerk, aan vorst en vaderland hem ais een aller- cersten plicht wordt voorgehouden. hoogeschool; E. H. Gustaf Stemgée, kandi- Zulke kinderen ALLEEN zullen opgroeien „„v.-r. Mgr de Bisschop heeft benoemd: Tot lee- raar aan het college te MoeskroenE. H. Roy, te Leuven; aan de normaalschool te Thor- hout: E.H. Silv. Stock, S.T.D., student aan de tot jongelingen, die de eer en de troost zijn der ouders. Weg met alle ongodsdienstig of onzijdig onderwijs! Grondig onderwijs MOET gepaard gaan met een degelijke godsdienstige opleiding. Dat bekomt men alléén in katholieke scho len. EEN GEZAGHEBBEND PROTEST De Bestendige Deputatie van West-Vlaan- deren heeft beraadslaagd over de ergerlijke provokatie door vliegeniers tegen de Ijzer bedevaart en volgend protest afgekondigd, qaet verzoek tot de regeering energiek te handelen De Bestendige Deputatie van West-Vlaan- deren, in gewone zitting bijeengeroepen op Vrijdag, 29 Oogst 1930; Na bespreking der feiten Zondag 1.1. voor gevallen, te Dixmuide, ter gelegenheid van de Vlaamsche Ijzerbedevaart; Drukt hare verontwaardiging uit over de schandige en gevaarvolle uitdaging gedaan aan een overgroote volksmenigte van uit een vliegtuig uit hetwelke smaadvolle druksels over de menigte geworpen werden En verzoekt de regeering krachtdadig op te treden opdat dergelijke uitdagingen in de toekomst niet meer mogelijk zouden kunnen gemaakt worden KATH. VLAAMSCHE LANDSBOND. Het elfde congres van den K. V. Landsbond wordt gehouden te Antwerpen, den 6-7-8 September a. s. Wij hebben het bijzonder genoegen u dringend uit te noodigen op deze Vlaamsche hoogdagen. Het is toch een feit dat het jaarlijksch Congres van den Lands bond eene gebeurtenis geworden is in het leven der Katholieke Vlaamsche Beweging. Ditmaal meer dan ooit te voren zal het Congres staan in het brandpunt der belang stelling. Onze Vlaamsche vrienden zullen ruimschoots gelegenheid vinden om hun standpunt over de gebeurtenissen van het laatste jaar nader toe te lichten. Doch vooral met het oog op het overgroot belang van den politieken strijd in de komende dagen, is het volstrekt noodig dat vriend en tegenstrever wete hoe de Landsbond staat tegenover de hangende vraagstukken. Het Vlaamsche land staat in. beroering naar aanleiding van de regeeringsontwerpen over de vervlaamsching van lager- en middelbaar onderwijs. De Landsbond heeft reeds duide lijk doen uitschijnen dat deze ontwerpen ver derfelijk zijn. Doch het Congres, jaarlijk sche wapenschouw onzer kracht pn, rrioat deze houding plechtig bevestigen. Het Vlaam sche land moet weten dat de Landsbond zich hardnekkig verzet tegen dezen aanslag, welke tegen Vlaanderen's volksrecht wordt voorbereid. Het Congres wordt geopend in de zaal van deh n Burgerkring Koningstraat, 6. KATHOLIEK VOLKSVERTEGEN WOORDIGER OVERLEDEN. Donderdag is de Heer Jan H. Ramaekers. katholiek volksvertegenwoordiger voor Has selt, overleden. De geachte overledene was geboren te Me- chelen aan Maas in Juli 1862 en had M. Borgmans van St.-Truiden opgevolgd. Hij was burgemeester te Zeelhem waar hij ook is overleden. MINISTERRAAD. Dinsdagnamiddag had een ministerraad plaats. Verschillende punten van bestuurlij ken aard werden behandeld. Er werden geen benoemingen gedaan, noch van rektor der Gentsche Hoogeschool, noch van inspecteur der Muziekschool, noch al- gerrieen sekretaris in het Ministerie van Kunsten en Wetenschappen. Vooral werd gehandeld over de buiten- landsche politiek, in verband met de natio nalistische redevoeringen in Duitschland. Dan handelde minister Heyman over de krisis, die veel zorg wekt. Het aantal bestendige werkloozen is thans 15.000 tegen 12.000 verledenmaand; de tijde lijke werkloozen 40.000 tegen 30.000 verleden maand. De minister beschikt over geldmiddelen tot November. Dan zullen andere maatrege len moeten getroffen worden, maar de minis ter gaf de meening te kennen dat de werk- looen in alle geval, gedurende gansch de krisis moeten ondersteund blijven. ■IHBIllHaBIHlHBIINBIBHIIB STAD POPERINGHE 1930 op Zondag 14 September 1930 IN DEN VOORMIDDAG: Om 10 ure op het Stadhuis: Overhandi ging van eereteekens aan stadsbedienden. Plechtige Ontvangst door de Stadsoverheid van Jubilarissen ter gelegenheid van hun Gulden Bruiloft. - Uitdeeling door de Feest commissie van Herinneringsmedalien aan de deelnemende Maatschappijen Vandaar zal de stoet zich begeven naar de Bertenplaats alwaar de Boom van Vrijheid plechtiglijk in den hof zal geplant worden, gepaard met een monsterduivenloslating. 's NAMIDDAGS op de Groote Markt: Om 4 ure: Ballonwedstrijd onder de Kin deren der stad (van 4 tot 12 jaar oud.1 Om 5 ure: Concert door het Muziek van den Katholieken Kring. Om 7 M> ure: Concert door de Koninklijke Philharmonie. Om 9 ure: Prachtige Openluehtvertooning door het huis Bredford, aannemer der Fees telijkheden der Wereldtentoonstelling van Antwerpen en Luik. (Acrobaten, cyclisten en equilibristen van den Koninklijken Cirk en het Zomerpaleis van Brussel.) Programma van de OPENLUCHT VER TOONING op Zondag 14 September om 9 u. 's avonds door de troep Bredford van elke eele- Brussel op de Groote Markt. aenbfirl<4ar.cr^riii onHerw -n aan pen L De Buckley's, Excentriek-Comieke Acro- genheidsclansparH) oncerw ry.n aan eerij baten yan het zomerpaleis te Brussel. staatstaks van 100 .ren een 1 ovincie- 2. De Bratino's, modern gemengde uitvoering taks van 70 fr. Deze somiren moeten van de Scala van Antwerpen. minstens twee dagen op voorhand betaald 3- Eddy Massart, cyclist en motocyclist, ex worden bij den heer Ontvanger der centriek-comiek uit den Koninklijken Sedert 1 September 19^ Rechtstreeksche Belastingen DE VERLENGING VAN DE ANTWERPSCHE TENTOONSTELLING riet is thans zoo goed als zeker dat de uiwerpsche Tentoonstelling, wier sluiting op 15 Oktober waj in overweging genomen, zal open blijven tot op den 11 November, verjaring van den wapenstilstand en dat op dien dag een groot volksfeest der Onafhan kelijkheid zal plaats hebben. daat in natuurlijke wetenschappen; en E. H. Luciaan Van Roey, priester uit het Semi narie; Aan het college te Poperinghe: E. H. Leo pold Breyne, kandidaat in wijsbegeerte en letteren; Aan het St Pietersgesticht te Blankenber- ghe: E. H. Daniel Lammertijn; Aan het college te Kortrijk: E. H. André Goderis; aan het college te Thielt: E. H. Louis Van Houtte; aan het doofstommenge- sticht te Brugge: E. H. Florent Claeys. Gaan naar Leuven: voor de studie der godsgeleerdheid: E. H. Louis Debusschere en R. Bekaert; voor 't kerkelijk recht: E. H. S. Grijspeerdt; voor philologie: E. H. C. De- meulenaere. «■BBflBBHBflSBBaBBHBESBSaaSSBaS STAD DIXMUIDE bij op Zondag- September 1930 PLECHTIGE ONTHULLING van het GEDENKTEEKEN opgericht Nationale Inschrijving ter eere van Lieut. Geraal Baron Jacques van Dixmude, vereerd met de tegenwoordigheid van Z.K.H. Prins Leopold van Belgie, Monseigneur de Bisschop van Brugge, Monseigneur Dugar- dyn, hoofdaalmoezenier van het Belgisch Leger, de Heeren Generaals van het Groot Cordon der Leopoldsorde, de Heeren Minis ters, den Adm. Ronarch der Fusiliers Marins. Marins. PROGRAMMA: Om 11 ure, Plechtige Dienst door Mon seigneur Dugardyn, hoofdaalmoezenier, tot gedachtenis van den grootschen Held. 's Namiddags om 2 ',i ure, aankomst van Z. K. H. Prins Leopold van Belgie. Redevoeringen, Optocht van al de maat schappijen, Muziekeoncerten door de mu- zieken van het 4'' Linieregiment, de Konink lijke Harmonie van Wevelghem en de Ko ninklijke Harmonie van Veurne. s Avonds, Verlichting van het Standbeeld, Stadhuis en Groote Markt. PRACHTIG VUURWERK. 50 vermindereing op de Buurtspoorwe gen voor maatschappijen. Men wende zich onmiddelijk tot den plaatselijken stelRlaats- overste. NURNBERG. Dagelijks worden er 100-i5o-balen hop ter markt gebracht, waar van telkens reeds de goede helft verkocht wordt. Tettnauger vroege hop 80-95 R. M.. (680 to-t 810 fr.)fdallertauer hop 60 go R. M. (5(2 tot 770 fr.). §AAZ. Veel nieuw gewas ter markt Boheemsche handelaars koopen volgens kwaliteit aan 5oo tot 600 kr. (525 tot 63o fr Boheemsche brotiwernen koopen aan 65o tot 700 kronen (685 tot 735 fr.). Verleden jaar was- de inzet aan 750 tot 85o fr. De hoppeplukis volop aan den gang, zoodat de helft reeds geplukt is. Gezien den lagen prijs zijn de boeren 2eer ontstemd mogelijks zullen zij een deel niet meer plukken na den 8 Sep tember. BELGIË. Deze week scheen de hop een weinig te verhoogen Poperinghe 2i5- fr.. Aalst 35©-fr. Was het een maroeuver om de boeren aan te moedigen om te plukken, en binnen een'ge dagen wederom den prijs neè'r te drukken Toch betaalde men in cultuur 200 fr. netto voor Po-peringhe-stad. Sedert het begi-n der week hebben eenige boeren begin nen plukken i-n Poperinghe en in de streek van Boes-chepe, om toch groene hop te heb ben, alhoewel het gewas niet rijp is. Veel boeren aarzelen of zij gaan plukken enkelen hebben reeds hunne ranken neergehaald. Het meestendeel der hommelhoven geven r/3 tot 1/2 van de gewo-ne opbrengst. Te Aalst geven veel hoptninen 3/r, andere een volle opbrengst,, andere 1 2. Geboren te Wervick den 15 Oktober 1841is aldaar godvruchtig overleden den den 31 Augustus 1930. Om zijn lange en verdienstelijke loop baan, en om al het goede aan de katholie ke zaak bewezen, weze zijn nagedachtenis gezegend Dat de Heer hem de eeuwige belooning schenke. Vrienden en Kennissen worden beleefd uit- genoodigd tot de MIS op Zondag 7 Septem ber, te 8 uur, in St Janskerk voor M. GEORGES DEHOUCK. Van wege de Stadswerklieden. Maandag 8 September, te 9 3/4 uur, in St Bertinuskerk, Plechtige LIJKDIENST ge volgd van de BEGRAVING van MIJNHEER EDWARD I.AM 151'ECHT Echtgenoot van MEVROUW MARIE VERSCHEURE. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege de Weduwe, Kinders en Familie. De personen die bij vergetenheid geen rouwbrief zouden ontvangen hebben gelie ven dit bericht als dusdanig te willen aan zien. ¥ermukeUjkbedeii Zondag 7 Seplembor Luisterlijke Gaaibolling. In Transvaal» bij Julien Lermytie, Bruggestraat 175 Fr prijzen begin om 2 uur voorwaarden als gewoonte Rousbrugge. Groote Velokoers voor Beginnelingen, 500 fr Prijzen; af stand 40 Km. begin om 3 uur. Abeele-Slatie Groote vliegende Flesschenschietiiig. Bij Louis Parasote. Zondag 14 September Boesinghe - Zuidschote (Lizerne) GROOTE VELOKOERS. 5o Km. Kleine prijs Cigaretten Belga voor beginnelingen. 650 fr. Prijzen en premien en prachtig kunstvoorwerp, waarde 100 fr. Schaal Belga voor inter- clubs met de 4 best gerangschikte renners. Begin' te 3 uur. Groole Sehieting te WESTOUTER. Inleg 25 tr. Zoodag 21 September Reninghelst. Luisterlijke Trabolling. «In 't oud Gemeentehuis» bij Em. Vercruyssein overdekte tia. 220 Fr. prijzen ioo 6040 20 fr. Pelotons van 4 man aan 2 fr. per man. Begin te 3 uur. TE PARIJS VERTROKKEN, MAANDAG MORGEN OM 10,55 UUR, ZIJN DE FRANSCHE VLIEGERS COSTES EN BF.LLONTE TE NEW-YORK AAN GEKOMEN WOENSDAG MORGEN OM 0 12 U. De fransche vliegers Costesen Bellonte die met hun vliegtuig Het Vraagtee- ken sedert weken ie P'arijs gunstig we der afwachtten om den grooten sprong te wagen, waarbij reeds velen het leven in- schooten, oordeelden Maandag morgen wind en weder gunstig en beslisten te vertrekken. Het sloeg mee en na over Engeland, Schotland gevlogen te zijn, en daar het weder goed bleef, vingen zij den grooten tocht aan. Zij bleven regelmatig in betrekking door draadlooze telefonie m«t het vaste land en kregen berichten over het weder. Het sloeg mee en enkel een paar kee- ren waren ze in onweerswolken. Woensdag morgen om o 12 uur land den ze te New-York. 25.00©Toeschou wers juichien hun toe en braken bijna het vhegmachien af om elk een stukje te hebben. 186 Km. per uur. De vlucht Parijs-New-York liep over een afstand van 6.200 kilometers, afge legd in 3y uren en eenige minuten, 't zij met eene snelheid van gemiddeld 166 ki lometers per uur. Door den tocht van Lindberg in tegen overgestelde richting af te leggen, hebben Costesen Bellonte den eerste oceaantocht gedaan zonder onderbreking van Parijs naar New-York. Lindberg die bij hun aankomst aanwe zig was, wenschte de vliegers geestdriftig geluk. 2;Milje«n Dollars voor Parijs»New-York of 50 miljoen frank. Dit brengt er ons toe een woordje te reppen over de winst, welke Parijs New- Yoik de vliegers Costes en Bellonte zal opleveren. Er zijn verschillende prijzen uitgeloofd, voor een totaal bedrag van minstens 2 miljoen dollars of 5o miljoen Fransche franks. Als ze nu maar het goed gedacht krij gen dit goed te gebruiken en hun leven niet meer ie wagen Codos en het De Fransche vlieger Codos, met Mad. Costes, zullen naar New-York atreizen. Daar zal Codos bezit nemen van het en met dit machien op zijne beurt den Oceaan over vliegen, van New-York naar Europa, met het inzicht het wereldrekord van den afstand te behalen. Daarom zou Codos van zin zijn te vliegen van New- York tot zoo ver mogelijk in de oude wereld, tot volledige uitputting van den voorraad brandstof. VOETBALNIEUWS Zondag aanstaande (7-9-30) vanaf 2 1/2 uur worden ALLE. spelende leden ver wacht op ons terrei®, bijzondere oefenin gen zullen hun aangeleerd worden. 't Bestuur F. C. Poperinghe. Vrouw Weduwe J. Oevacht-Delautre, noo digt beleefd Vrienden en Kennissen uit tot de LAATSTE ZESWEKENMIS op Dinsdag 9 September, te 9 XA uur, in O. L. Vrouw- kerk voor MIJNHEER JULIEN DEVACHT. BEDANKING De Kinders en Familie Feys-Cfleudt be danken de Vrienden en Kennissen om den blijk van deelneming betoond door hun aan wezigheid in de begraving van Mijnheer AUGUSTE FEYS. Zij noodigen tevens uit tot de EERSTE ZESWEKENMIS op Dinsdag 9 September, te 10 'A uur, in St Bertinuskerk. centriek-comiek uit Cirkus van Brussel. 4. Jacoby, de ongeëvenaarde fluiter en na bootser van dieren en speeltuigen uit het Zomerpaleis van Brussel. 5. De Stoon's in hun gevaarlijk evenwicht- werk met bicyclette op zeven meters hoog verheven voetstuk. Het moeilijkste werk wordt uitgevoerd door Miss Marie Stoon Electrieke verlichting van Stadhuis en Gedenkteeken der Gesneuvelden. De inwoners worden vriendelijk verzocht op dien dag hunne huizen te bevlaggen. In den nacht van Zaterdag 4, op Zon dag 5 October, om 3 uur worden de uur werken ééa uur terug qe»et. We keeren dan tot het norm ile uur terug. DRINKT Leening 1SSË& aan 4 t. h. Maandag 1 September. Reeks 154.73$ Nr 17, 250.000 fr.; Reeks 135.604 Nr 2, 100.000 fr.; Reeks 67.472 Nr 6, reeks 102.748 Nr 10 en reeks 154.733 Nr 18, 50.000 fr. De andere nummers van deze reeksen, alsook al de nummers var» reeks 95.187 wor den uitbetaald met 250 fr. Leeniag 1923 aan 5 t. h. Maandag 1 September. Winnen het lot van 100.000 fr., reeks 334.983 Nr 5; reeks 308.266 Nr 3. Winnen het lot van 50.000 fr., reeks 150.511 Nr 2; reeks 284.937 Nr 5. Winnen het lot van 10.000 fr.: R. 13.761 Nr 2; R. 274.211 Nr 4; R. 135.804 Nr 5; R. 23.135 Nr 5; R. 135.513 Nr 1 R. 203.297; R. 16.136 Nr 5; R. 153.244 Nr 1; R. 237.578 Nr 1; R. 16.311 Nr 5; R. 160.311 Nr 5; R. 1.951 Nr 1; R. 216.051 Nr 5 R. 122.417 Nr 1; R. 1.732 Nr 2. De andere nummers van deze reeksen zijn aflosbaar tegen 550 fr,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 3