iaiholiske iiaema Julot aan den gang mei de Politie Overstroomingsramp Een haartje naar zijn Vaartje Nieuwe Posltarieven STAD POPERINGHE -j»-»«s«i3ijflai»ww.DE POPERINGHENAAR— KATH. VOLKSHUIS ZONDAG 30 NOVEMBER, om 4 en 8 uur, MAANDAG 1 DECEMBER, om 8 uur 's avonds. in 8 deeien SCENARIO EN Koflebsks. - Duivenmaatschap- pij Tweeverbond-» Hollebeke-Honthem gedenkt knar overleden Koning Richard Sohier. Zondag 11 kwamen de duiven melkers van het Tweeverbond een doo- denhulde brengen aan hun afgestorven Koning KERSTDAGKRIBBEN DssrMjk. Droevig ongeval. De echtgenoote van den landbouwer Hec tor Vanhoenacker, geboren Elisabeth Callens, 51 jaar, wonende langs de Ta- puitstraat, werd Zaterdag verdronken ge vonden in eene watering van de hofstede. Watsu. Oproep. Vandaag, Zondag 30 November, om 2 1/2 ure na middag, zeer belangrijke Vergadering te Watou in de oude Katholieke Knecaten- school. Oastvletsrsn. Tooneel. Op Maandag 8 December, om 5 uur stipt, geeft de Boerinnengilde een luisterlijk tooneelfeest voor haar leden, en ook voor allen die een heerlijken avond wiilen door brengen. Worden opgevoed het ver maard stuk Sinte Cecilia drama in 4 bedrijven door Pax, en Siska, ge zijt een engel blijspel in 2 bedrijven. Noordschot®. Boerengilde. St tlooifeest. Op Maandag 1 De cember, beginnen wij onze schoone dag voor de landbouwers en terzelfde tijd voor de leden der Boerengilde, ten eer sten met een gezongen mis om 9 u. voor onze afgestorven leden en voor 't welzijn derleden voor hun huisgezin en bedrijf. BORSTLIJDERS BORSTSIROOP DE PRATERE BELGISCHE FILMUNIVERSITEIT DOOR DEN UIL TE VERBOLLEN DUI VENTENTOONSTELLING ROUWBERICHTEN BEDANKING. AMBTELIJKE BERICHTEN Jaarlijksche optelling der Paarden en Paardenvoertuigen Telling der Auto= en Motorvoertuigen Zor dag 7 December TOONEEL PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN info» B3. 3. 3Ö-11-1S30. N' 48. oe marteldood der H. üxencia Een wonderbare bladzijde uit de Geschiedenis van Frankrijk naar den roman van Eugène Barbier, met Juff. Euc. LEGRAND in de hoofdrol. Maxiencia, een christen prinses uit Schot land. door den H. Patrick tot het christen dom bekeerd, komt na den dood harer ouders, inwonen bij haar oom, Theobald, in de sireek van Beauvaisis bij Clermont (Oud-Gallië, begin der Ve eeuw). Theobald is Romeinsch Senator, hij en heel zijn gezin zijn ook reeds tot het chris tendom bekeerd. De Senator heeft als toe ziener van zijn landbedrijf een edelmoe dige jongeling', Michel Brabance. Op zeke ren dag wordt Maxencia aangevallen door een wilden os, Michel snelt haar ter hulp en wint weldra de genegenheid en de liefde der edele Maxencia. De barbarenstam, de Alemanen, vallen echter de streek binnen, plunderen de Gal- lo-Romeinsche villa van Theobald en wil len de Christenen hun geloof doen afzwe ren om ze over te halen tot den eeredienst van hun afgod, Myrtha. Sartorck, de aan voerder der Alemanen, is getroffen door de schoonheid van Maxencia en vraagt haar ten huwelijk. Maxencia vlucht met haar oude voedster, Rosebie en met Michel Bra bance naar de christen kolonie van Vadum. In hun vlucht moeten zij de Oise, die bui ten haar oevers getreden is, oversteken. Met de wonderbare tusschenkomst van God, komen zij over het breede water en bereiken de Romeinsche vesting, Vadum. Ze werden ontvangen door den christen honderdman, Licinus, bevelhebber van het klein garnizoen. Sartorck verneemt de vlucht en zet Maxencia achterna met zijn barbaarsche krijgsbende. Zij nemen na veel tegenstand en allerhande moeilijkhe den de Romeinsche vesting in. Maxencia valt terug in de handen van den beul, maar weigert hardnekkig zijn vrouw te worden. Door de afgodenpriesters van Myrtha wordt zij ter dood veroordeeld. Michel is echter kunnen ontsnappen en is den Prankischen vorst, Clodion, ter hulp gaan roepen. Hij komt echter te laat om Maxencia te redden. De beulen hebben de vrome maagd onthoofd en hierbij geschiedt er een groot wonder, dat de beulen met schrik en ontzetting slaat. De H. Maxencia raapt haar afgehouwen hoofd op en gaat er mede naar het christen altaar, waar zij een laatste maal neerstort. Heerlijk mirakel der goddelijke almacht en op ge bied van filmkunst een echt wonder van moderne techniek in de weergave van dit tooneel. Clodion met zijn Franken maken zich meester van Vadum. Michel doodt Sar torck in den strijd. Plechtige begrafenis van Maxencia. Michel en Rosebie keeren terug naar Beauvaisis en Michel wordt een ijverige priester en een vurige apostel voor zijn volk. Komische Film in 2 deelen. AANSTAANDE WEEK Meesterlijke Komedie in O deelen. 811 Dill Ql^'V^IlilS.jAL.ilLGr J3üi Cow-boy film in 5 deelen Na dc H. Mis met offerande gingen zij samen naar het kerkhof. Daar deed Heer Jeroom Leroy een aandoenlijke Lijkrede. Volgde 'n sleep van zuchten en snik ken Vooraleer de vrienden het kerkhof ver lieten, plaatsten zij op het graf van hun overleden Koning een schoon marmeren aandenken Schoone daad van het «Tweeverbond». Kristeiijk en dankbaar op alle grootte te verkrijgen bij SANSEN - VANNESTE Gasthuisstraat - 15 - Poperinghe Lao. Solo-SlimWerd gespeeld in Ste Barbara door M. Emile Rycke- boer, met 9 h aogste koekens, klaver haas en heer, pij ken aas en heer. Mede pelers MM. Diseré Pillaert, Canaille Domicent enCaarles Wavrin. Proficiat. Voor wie Voor all8 werklieden, ge- svndikeerden of niet. Voor alle werklie den, grensarbeiders, in Frankrijk werk zaam. Een spreker komt die de voorwaarden en voordeelen zal uiteendoen van de ver plichte verzekering in Frankrijk. Wilt ge werkverkt en moeilijkheden ontgaan, laat dan niet na deze uitnoodiging te beant woorden, zoowel mannen als vrouwen in Frankrijk werkzaam 't zij dat ge reeds aangesloten zijt bij ons of niet. Die reeds geteekend hebben bij ons zullen de noodige inlichtingen bekomen anderen kunnen nog aansluiten (grens- kaart meebrengen) Verders nog een woord over familiesteun werkloosheid enz... Besluit luisteren. elk komt persoonlijk om te I Gebruikt Chicore! WYPELIER-TAFFIN 't la de beste. Bcesinghs. Davidsjonds. Zondag laatst hadden wij onze tweede wintervergadering voor de plaatselijke afdeeling van het Davidsfonds. Een <ühoon aantal leden waren tegenwoordig en 't was er opnieu w gezellig. Ernstig dezen keer of ten minste grootendeels. Het programma luidde aldus Gebed daarmede beginnen in Boe- singhe alle vergaderingen waar Priesters vorenzitten. Lezing van 't Ver stag keurig en met zorg opgemaakt, weerdig van den schrijver, die daarom ook dokter in Ger- maansche Letterkunde is. Hel Looze Visschertje gezon gen en gespeeld door eenige leden der zangatdeeling, bracht er een stemming ■alsof men te huis zat bij den haard. 't Verstand komt voor de jaren niet nu door Pierre Vandenbranden gezon gen. Sa, nen onbekenden zanger, die ■dank het Davidsfonds een nieuwe revela tie is en zoo heeft er Boesinghe meer. Voordracht over Riddersorders en St Michielsberg,door E. H. Pastoor Bonte van Yper, wie kent die koene reiziger niet, die aangename spreker. De Boesin- ghenaren geren hem en smaken hem nog meer. Ja, hij mag uren spreken, 't ver veelt hu;n niet En het tweede deel van 't avondsfeest opnieuw elk op zijn beurt. Een laatste woord nu van den Eerw. Voorzitter, de spil van heel 't gedoe nog een samenzang Mijn Vlaanderen heb ik hertelijk lief en om te eindigen een vroom gebed, dees keer voor 't heil van onzen spreker. Zeg, vrienden leden en niet-leden komt het water U in den mond niet 'voelt ge niet dat men daar tenminste eenige stonden waar geluk kan genieten l van Vlaamsche kennis en Vlaamsohe leu te Zoo ja, wordt lid van 't Davidsfonds van Boesinghe dat, als een chrisanteem, zelf in den winter bloeit. S December. In de laatste raad vergadering der Mariacongregatie voor Jonge Dochters werd beslist het titelfeest Maria onbevlekt dees jaar heel schoon te vieren. Geen leden mogen op dien dag nen Maandag a. u. b. belet zijn om welke reden ook. 's Morgens om 7 ure Solemn. Mis met algemeene Communie door al de leden meegezongen. 's Na middags cm 2 ure, Mariacongregatie met groot sermoen en opdracht, 's Avonds om 6 ure, prachtig avondfeest voor de leden Congreganisten en hunne huisgenooten, in de feestzaal van den jongelingskring Opvoering van den Filme Verschij ningvan O. LVrouw te Lour des een prachtstuk dat heel den avond nemen zal. Daar men veel volk verwacht, ware het voorzichtigst op voorhand zijn plaats te nemen. Die geen lid zijn of geen huis genoot ervan, worden dezen avond ook toegelaten mits het betalen van hun kaart: 3 fr. per persoon. Schoolkinders worden enkel toegelaten als zij vergezeld zijn van hunne zuster Maria Congreganiste. Crombeke. Christen Midden stand. Dinsdag a. s. te G u. 's avonds ter herberg P. Ackaert, inlichtingen te verkrijgen over taksen en belastingen. Een tweestemmig koor zal dien kunst vollen avond sluiten. Kaarten te bekomen bij Renè Debruyne, vanaf 4 December. Ontslag. Met spijt werd het ont slag vernomen van Eerw. Heer Baelde onze geliefde heer pastoor, die de gene genheid had verworven van al zijne pa rcchainen. De Dankbare herinnering van al de in gezetenen weze hem verzekerd en den wensch toegestuurd van nog talrijke heil volle jaren Eerw. Heer Pastoor wij danken U zeer genegen Daarna onmiddellijk na de mis, 't is te zeggen om 10 u. zeer stipt, jaarlijksche algemeene vergadering in ons lokaal bij Cailliau Prosper. DAGORDE: 1. Ver slag door de schrijver over de kassen der Boerengilde, Aaankoopsafdeeling, en Spaar- en Leengilde. - 2. Verslag door de zaakvoerder over de kas der Eieren- mijn. - 3. Aankoopen en samenkoop van meststoffen en veevoeders. - 4. Betaling van metaalslakken en veevoeders en te rugbetaling van superfosfaat. - 5. Alleski mededeelingen. Daarna om 12 1/2 u. zeer stipt feest maal voor de ingeschreven leden. Het Bestuur twijfelt er r iet aan om al de leden tegenwoordig te zien in de mis en algemeene vergadering, 't is een bij zondere dag der landbouwers en hij moet gevierd worden, inécn woord St Isidorius is onze patroon. Dus alle leden worden zeer talrijk ver wacht. Het Bestuur. DIJKBREUKEN T'ALLEN KANTE. SCHELDE, MAAS EN BIJRIVIEREN BREKEN OP VERSCHILLENDE PLAATSEN DE DIJKEN DOOR. DE STREEK VAN DENDERMONDE IS ER WEER HET ERGST AAN TOE. DE GENIETROEPEN GECONSIGNEERD. De Overstroomingsramp. Nog liggen de overstroomingsrampen van einde 1925 begin 1926 en van November 1928 in de streek van Dendermonde-Hamme, Grembergen, Moerzeke-Castel, versch in ons geheugen, en weer wordt ons klein landeke geteisterd door dit vreeselijk natuurelement, dat men water noemt. Het kon niet anders of het stormweder der laatste dagen zou die nieuwe ramp mee gebracht hebben. De berichten wijzen er op dat de huidige overstroomingenramp deze der vorige jaren in omvang zal overtreffen. Voor zoover reeds gekend is, zijn er niet min dan 60 dijkdoor braken van Maas en inzonderheid van Schelde. Het is een vluchten van de bewoners der geteisterde streken, met hun have en goed. Totnogtoe zijn er geen menschenlevens te betreuren. Wel kan het reeds gezegd worden dat het een niet te overschouwen ramp is. We geven hieronder mededeelingen uit de verschillende geteisterde gebieden. In de Streek van Dendermonde. Zondagmorgen bengelde de noodklok over Dendermonde. De mare liep rond, dat er weer dijken der Schelde doorgebroken wa ren. Al dadelijk stond de St Rochurstraat een halve meter onder water. Vandaar ver spreidde zich de vloed door de Brusselsche- straat naar het Vestje. De kelders liepen on der en vele huizen stonden verder ook ge deeltelijk onder. De uitgestrektiu.iel der ramp is echter weer Tusschen Moerzeke-Castel en Dendermonde waar er niet min dan 10 dijkbreuken zijn, waaronder een van 60 m. lengte. Te Grembergen is een bres in den dijk geslagen van 80 meter lengte, nevens de fa briek Roos-Geerinckx de Naeyer. Het water staat te Grembergen tot aan het voetbal plein. Treinverkeer is in de streek onmogelijk. Zondag is de Heer Minister Van Caene- gem in de streek te Dendermonde geweest. De plaatselijke overheden hebben het ini tiatief genomen de hulp der dichtst bijgele gen garnizoenen in te roepen .Zoo bevinden de Genietroepen van Gent zich reeds ter plaatse sinds Zondag middag. De toestand te Hamrae. In de Durmedijken tusschen Hamme en Waesmunster, rechteroever opgaande naar Waesmunster, is er een breuk gevallen waar door de spoorlijn St Niklaas-Hamme is door gespoeld tusschen Sombeke en Hamme, zoo dat het baanvak dier lijn slecht meer kan bereden worden dan van St Niklaas naar Waesmunster. Hamme is dus van alle treinverkeer ver stoken; ook de tramlijn naar Antwerpen werd wegespoeld in Elversele-broek; slechts langs den steenweg van St Niklaas geraakt men de gemeente binnen. Maandagmorgen was men met een sterke ploeg aan 't werk om de dijkbreuk van de Durme te herstellen. De Zenne te Halle twee meter gestegen. De Zenne staat, te Halle, twee meter bo ven haar gewoon peil. De oevers zijn over stroomd tot Brussel. Te Halle staat de wijk tusschen het sta tion en de Groote Markt onder water. Vooral de Lange steenweg, de Boschstraat en de Vesten zijn geteisterd. Fabrieken onder water te Anderiecht. De heele wijk van de Hert- en de Bol- linckxstraat, te Anderiecht, is overstroomd. Vooral de laatstgenoemde weg is heelemaal onbegaanbaar geworden. De fabrieken zijn Tusschen Brugge en De Panne. De vlakte die zich langsheen de spoorlijn uitstrekt en meest uit weiden bestaat, biedt het droevigste schouwspel dat men denken kan. Alles is hier onder water verdwenen en hier en daar ziet men eenige hoeven op duiken, waarvan het lage dak als het ware op den waterplas schijnt te zweven. Te Zandvoorde tracht een landbouwer den steenweg te bereiken... in eene kuip, die hem tot bootje dient, maar hij kan niet goed met zijn geimproviseerden roeispaan omgaan en gelukte er slechts in daar rond te draaien op den waterspiegel als een tol... zonder een duim vooruit te komen. Te Gheluwe ?ijn de stallingen van landbouwer Jules Bos- tyn, door den wind omver geblazen. Op de dorpplaats zijn de straten bezaaid met afge waaide dakpannen. Alle beken en waterloo- pen zijn overgeloopen en hebben zeer vele landerijen onder water gezet. De Nachtegaal-, Becelaer- en Molenstra ten zijn bij plaatsen in beken herschapen, zoodanig dat alle verkeer voor voetgangers onderbroken is. De schade is zeer aanzien lijk. In 't algemeen is de toestand in ons land overal aan 't beteren. Het water begint stil aan te zakken. IN WALENLAND Rond Bergenu. In dit gebied van Bergen (Mons) is de ijk van de Haine doorgebroken. Quaregnon eeft.veel van het hooge water te lijden. In talrijke huizen moesten de bewoners op de bovenverdiepingen vluchten. Op de spoor baan Bergen-Saint-Ghislain staat ruim 1 m. water. Het treinverkeer is er stopgezet. Rond Charleroi. Te Charleroi wordt de tostand steeds drei gender. De Samber klimt traag, maar be stendig. Zoo het aldus blijft duren, zal het peil van 1925 bereikt worden. Het nieuws dat zoo wat uit alle streken toekomt, is weinig geruststellend en het Observatorium van Ukkel voorspelt nog steeds regen. De Samber en de Maas. Te Auvelais stijgt het water onophoude lijk; zoo ook te Tamines, waar enkele hui zen op de Groote Markt moesten ontruimd worden. De toestand in de streek van den neder-Samber is onrustwekkend en voorna melijk de oeverbewoners beleven uren van angstige spanning. a a Van Walvourt tot Charleroi staan al de beemden blank.. Te Berzée, te Cour-sur-Heure en te Wal court stroomen de straten onder. Te Ham sur-Herire moesten de gendarmen uit de gendarmerie vluchten. Te Thuin staan de droge dokken gansch overstroomd. Te Namen. De beneden-stad is gedeeltelijk over stroomd, zoo ook te La Plate, Wépion en Jambes. Aan de brug van Jambes liggen de dijken platgespoeld en de werken der nieu we brug te Grognon zijn overstroomd, a NOODWEER EN OVERSTROOMINGEN IN IIET BUITENLAND In verschillige landen van Europa is het ook zeer ellendig gesteld met den watersnood en op de Kust heeft een ijzingwekkende storm gegierd in volle akeligheid. IN FRANKRIJK schijnt de toestand wel het ergste te zijn. De hevige stormwind rukte te Boulogne een 20-tal schepen van de kade af. Door het tegen elkaar schokken ondergingen verschil lige erge schade. Aan de gansche kust van Bretagne woedt door het water ingesloten; op bepaalde overigens een zware storm zoodat de vis- plaatsen is het peil een meter hoog. De spoorlijn beschadigd te Vorst. Vorst heeft minder te lijden gehad dan bij vorige overstroomingen, doordien de straat wegen aan dezen kant van de Bempt en van de Zenne opgehoogd zijn. Toch werd, bij het station Vorst-Zuid, een gat in den spoorweg gespoeld, zoodat dringend om asch moest gevraagd worden. Twee wagens volstonden Zondagochtend om het gat te dempen. De toestand te Boom. De streek van Boom wordt geteisterd door den Rupel die buiten zijn oevers getreden is. Vooral de Vrijheidstraat, de Kielsche- schersvloot binnegaats is gebleven. Zondag: morgen leed een boot schipbreuk, waarbij twee personen om het leven kwamen. De kapitein kon worden gered, nadat hij zich vijf uur lang op een stuk wrakhout drijvende had gehouden. Bij Remiremont heeft ook de storm uren lang gewoed, overal boomen ontwortelend. In de dennewouden en in particuliere eigen dommen Werd belangrijke schade aange richt. Verscheidene woningen werden ernstig ge teisterd; men heeft echter geen persoon lijke ongelukken te betreuren. De electrieiteit is gedoofd en de telefoni straat, de Groenhofstraat en de omgeving sche aansluiting afgebroken aan de brug en die van 't station, hadden j In Parijs zijn op de Seinestroom vijf boo- het zwaar te verduren. Het water gudste inten tegen een stuwdam geslagen en zijn de kelders en drong, in vele woningen. Pa- gezonken. Verschillige schippers konden zich brieken liepen onder. Men was ook zeer be- al zwemmende redden maar een groot aan- ducht voor de zinkfabriek. jtal anderen zijn verdronken. Men moest overal maatregelen nemen int Aiencon Chartres en een gedeelte van de duisternis, want het licht was uitgegaan.Lemans zijn overstroomd. Toen de dag opkwam dreven in den Rupel j in de streek van Hazebrouck is veel schade veel kisten en vaten. De gemeenschap met j aangericht. De bliksem sloeg 's nachts in het het station was door het water afgesloten.klein seminarie, waar een aantal leerlingen De bussen naar Schelle en verder konden sliepen. Brand ontstond en de brandweer niet rijden. Schelle stond blank. De brandweer werd opgeroepen om de kelders leeg te pompen. Op de steenlagen is ook veel schade. Naar men verzekert is het peil, door het Rupelwater bereikt een der hoogste, zooniet het hoogste, sinds jaren. De toestand in 't Liersche. Zondagavond; Niettegenstaande het wa terpeil gezakt was van 5.74 m. tot 5.50 m. was de toestand rond half acht dreingender dan moest optreden. Maubeuge is gedeeltelijk overstroomd. IN ZWITSERLAND woedde een hevige storm in den afgeloopen nacht boven de t noorderlijke streken en richtte groote scha de aan. Daken werden afgerukt en schoor - steenen werden als het ware weggeblazen. Het weerkundig instituut enregistreerde een windsnelheid van 28 meter per sekonde. IN DUITSCHLAND luiden de berichten omtrent den toestand langs de groote rivie- 's morgens. In de Meerschloop dreigt de dijkren zeer onrustwekkend. Rijn, Main, Moezel door te spoelen. Op den Berlaerschen steen--en Saar en bijrivieren wassen nog steeds, weg is de hoeve van Coene Karei gedeeltelijk De scheepvaart op den Rijn is tot het uiter- ingesloten door het water. Tusschen de Pas- s ste minimum beperkt, telt 15 bruggen. Te half zes werd 't stadsper- brug en het hof Van Ring wordt een dijk breuk gevreesd op 150 m. De dijk Lier-Duffel i soneel uitgezonden om de laatste gezinnen, j welke de noodwoningen betrekken in de DRINGENDE OPROEP. Een groot deel van het Vlaamsche Land Orderastraat, over te brengen naar het v/erc' nogmaals op de ergste wijze door over- Vleeschhuis. Te Duffel werden al de werk-:;tr°ommg geteisterd. De doorbraak der dij - loozen opgeëischt om de noodige herstellin- £en> vooral in de streek van Dendermonde, gen aan te brengen I brengt opnieuw een gansche bevolking m nood, die met moeite de gevolgen van de Dijkbreuken tc Duffel. 'ramp te boven kwam, welke haar, vóór twee Te Duffel, bij de brug, is een Bre? jaar slechts, zoo bitter heeft getroffen, van 3 m. 50; de huizen in de omgevingOok op andere plaatsen, vooral op het staan onder water. De brandweer kon de Vlaamsche Hoofd te Antwerpen, heeft de bres niet stoppen, Zondagochtend, in de watersnood erge verwoestingen aangericht, vroegte. Een nieuwe deed zich intusschen Tclegraphisch opgeroepen, vertrok een voor 50 meter breed, op den linkeroever, hulpbrigade van Het Vlaamsche Kruis waar de nieuwe brug komt. Aile verkeer te onder de leiding van Dr Laureys, Dr Goo- Waalhem en te Duffel is stop gezet. De kei- vaerts en Apotheker Van Lierde, Zondag der der papierfabrieken en de machienen middag onmiddellijk naar Dendermonde, ten zijn zwaar beschadigd. einde den toestand te onderzoeken en hulp Tusschen Lier en Duffel heeft de Nethe- te verleenen. In verstandhouding met de dijk acht bressen en talrijke barsten. 'Afdeeling Grembergen, werd aldaar onmid- Te Rumpst is de toestand eveneens ern- dellijk een eerste hulppost ingericht. Met stig. Verscheidene huizen staan onder water, den Heer Burgemeester van Grembergen, (Werd onderhandeld over de gewenschte sa menwerking tusschen de plaatselijke over- In den loop van den Zondagavond is de heid en het hoofdbestuur van Het Vlaam- toestand uiterst akelig geworden in de lage sche Kruis polders, gelegen tusschen het Kiel en Hobo- j Een eerste krediet tot hulpverleening werd ken. In dit gedeelte is het Stappaert-gast- door het Bestuur gestemd, ten einde de huis gelegen. Het water bereikte deze instel- noodlijdenden bij te taan in de mate van ling bijna tot een meter hoogte, zoodat tot het mogelijke. de ontruiming van het gasthuis besloten Alles laat voorzien, dat we opnieuw staan werd. De zieken werden met auto's naar de voor een groote ramp en we durven vertrou- Gasthuizen van Antwerpen overgebracht. wen dat alle Vlaamschgezinden, door hun De visschers van De Panne. milde giften, 't zij in geld. 't zij in natura, Het Vlaamsche Kruisin de gelegenheid Tusschen Nieuwpoort en Nieuwpoort-Ba- Zullen stellen, de getroffen bevolking ter den zijn talrijke telegraafpalen omgewaaid huip komen. en die liggen over de spoorbaan gevallen. wij openen dus een inschrijvingslijst ten Te Oost-Dumkerke, Coxyde, St Idesbald bate van de overstroomden, en doen een zijn vele daken beschadigd. Tot aan De dringend beroep op allen, die medelijden Panne werden de duinen ondermijnd. In voelen met de geteisterden, en hun ver- De Panne zelf eveneens veel schade aan trouwen stellen in de steunadptie van Het daken, telegraafpalen, lantaarns, enz., maar vlaamsche Kruis om hun giften in te zen- ook aan de visscherssloepen, die tegen den den aan het Algemeen Sekretariaat, Lange dijk werden geslagen en erg beschadigd wer- Nieuwstraat, 64, Antwerpen. Postrek. 2083.99. gaBBRRRRRBRBBBBRRREBRBBHBRBBBIi Aarzel niet langer en beproef de kleurlooze teer HOEST EN VALLING GENEZEN IN 24 UREN In alle goede Apotheken 10 FRANKEN DE FLESCII Wie zal er ons kindeke douwen, En doet het zijn moederke niet? Zoo doet Hullebroeck ons zingen, maar hij kende dan voorzeker nog het Kindermeel FORTIOR niet. Want de kinders die met FORTiOR gevoed worden zijn steeds friscb en gezond en moeten niet gedouwd worden. Moeders 1 gebruikt de FORTIOR voor de voeding uwer kinderen, gij zult er U beide goed mede bevinden. Het Kindermeel FOR TIOR is te verkrijgen bij de apothekers, vroedvrouwen en vele kruidenierswinkels aan 6,75 fr. de doos. DONDERDAG 4 DECEMBER 1930 om 8 uur stipt 46*' Vertooning. Programma 46. Wat is er schooner dan een vrouw Die werkt en zwoegt en blijft getrouw Die minzaam wacht naar haren schat En hem dan zegt: Kom, drink en 't wat Eene goede tas koffie, bereidt met de onovertroffen Suikerij F. C. Jacobs is den aangenaamsten drank na de dagtaak. Vérmakelljkhedeii Zondag 30 November HERBERGKERMISSEN. In de Oude Violette bij Camiel Decorte-Heze;Keer van den Ommegang. In het Zweerd bij Marcel Cleene- werek, Crombekestraat. A la Belle Vue bij Richard Iluys, Statie. Maandag Kandeel. In 't Nieuw Vinkenveld, bij Medard Deswarte, Westvleterensteenvveg. ln Cambrinus bij Alfoas Despe- ghtl, Maurice Da Wulfstraat. «In de Voorstad*, bij Auguste Techel, Elverdinghestraat. Inde Bruggestraat bij Cyrille Ba ron, Bruggestraat. «Au Faibourg bij lleré Dtman, Doornstraat «Au Retour de la Gare bij Tetaerc (Brugge), Yperstraat. In de Ilalve Maan bij Firmin Da- roo, ELerdinghest.enweg. Acht kilos Konijnste verb jllen, gegeven door G erard üepuydt. Maaodïg Kandeel. W o est en. In den Os bij Camille Bjudiv. Maandag Kandeel. Vlamertinghe. In den Nachtegaal bij Achilla Geldhof, Brandhoek. Priiskaarling en Vogelpik. Maandag Kandeel. In de Landing bij Ilenri Ilayaeit. Abeele. Au Cheval Boulonnais bij de We duwe Henri Huyghe-Capelle. Watou. In dea Helleketel bij René Ca- merlynck. Schoon Kor.ijn te verhollen. In den Gazeketel Doornstraat. Begin te 5 uur, bekor en te 8 1 2 uur gegeven door Joseph Debruyne. Schoon Konijn. A la Ville de Dunkerq ie bij Jalien Debyser, WatousTaat. Gegeven dcor Maurice Ryckewaert. Vlamertinghe. Prijskamp op den Toptafel. In den Hert bij Florect Ccffijn, 125fr. Pr.jzen 40 30 20-15-10-10 fr. Inleg 1X0 fr. Inschrijving om 3 uur. -cos Au Casino bij Gustave Silvert, van 9 tot 12 uur. Duiven van Hector Decreus en Achille Descamps. A la Cour du Roi bij Maurice Devos, van 9 tot 12 uur. Duiven van Gebr. Lequienen Gustave Slosse In St Barbara bij Gaston Hou wen, Duikerkstraat, van 9 tot 12 u. Duiven van Gaston Houwen. Onderwijs: scholen in Zuid-Afrika. Die- renkweek: integrale industrialiseering van het varken. Bouwkunde: geschiedenis van Westminster Hall. Dierkunde: dieren uit Australië. Plantkunde: het leven der graangewassen. Volkenkunde: het leven op de Fidji-eilanden. Ontspanning: Alice bij de menscheneters. Volgende data voor December: Woens dag 10, Donderdag 18, Dinsdag 23. HET BESTUUR. mm m m Zondag 30 November, te 7 ure, in St Jans- kerk, GEZONGENE MIS voor M. CYRILLE LECLUYSE Vrouw en Kinders. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege de Kinders en Familie. «o» -Vrouw Weduwe Charles Camerlynck en Kinders, noodigen beleefd Vrienden en Ken nissen uit de PLECHTIGE JAARMIS te wil len bijwonen op heden Zondag 30 dezer, om 7 uur, in O. L. Vrouwkerk, tot lafenis der ziel van hunnen overleden Echtgenoot en Vader HEER CHARLES CAMERLYNCK. -«o»- Zondag 30 November, te 9 uur, in St Ber- tinuskerk, PLECHTIGE MIS, voor ALOIS DEBYSER Huisvrouw SOPIIIE DUBRULLE en overleden Kinders. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege de Kinders. co» Maandag 1 December, te 9 Vi ure, in St Janskerk, LAATSTE ZESWEKENMIS voor Heer JULES DECREUS. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege de Kinders. De Kinders De Byser, noodigen beleefd Vrienden en Kennissen uit tot de PLECH TIGE JAARMIS, op Dinsdag 2 December, te 9 uur, in Onze Lieve Vrouwkerk, voor hun overleden Ouders JULES DE BYSER en LOUISE CARRON. «o» De Familie Deroo-Debyser bedankt de Vrienden en Kennissen om hunne tegen woordigheid in de Plechtige Mis, op Zondag 11., voor hun overleden Ouders ANTOON DEROO-DEBYSER en Kinders KAMIEL en LUCIE. Camille Vandamme en Familie bedanken Vrienden en Kennissen om hun aanwezig heid, Maandag 11., in de plechtige Mis, voor zijn overledene huisvrouw LEONTINE ACKAERT. Nabij Antwerpen. (art. i55 van het K. B. van i October ig3o) Moeten, zooals telken jarE, aange geven worden op stadssecretariaat, tus schen i en 20 Decemb r aanstaadde a) de Rijpaarden, die minsteds 3 janr oud waren op 1 Juni 1930. b) de Paardenvoertuigen. Bij die aangifte moeten volgende in lichtingen verstrekt worden a) voor de Paarden: soort (rij- cf trekdier), oorsprong (inlandsche, ierland sche, enz.), ouderdom (geboortejaar), haarkleed, naam b) voor de Voertuigen soort: (een- of tweespan), draagvermogen. Moeten aangegeven worden tusschen 1 en 20 December aanstaande op het stadssecretariaat a' de autovoertuigen, merken Exelsior, Minerva, F.N., Ford, Chevrolet b) de vrachtauto's Alle merken c) de motorfietsen merk Sarolea. Te verstrekken inlichtingen 1° Soort; 2° Fabriekmerk, type en ver mogen in P.K.; 3° Nummer van motor, nummer van raam, bouwjaar; 4° aantal plaatsen, laadvermogen; 5° soort koets- we.k; 6' voor motorfietsen: merk, bouw jaar, vermogen in P.K., nummer van motor en kader, met of zonder ztjwanen SaffiBSNBPKHKIHa^BBHmUSRSHIHBSK» CHRISTEN MIDDENSTAND Poperinghe. ALG VERGADERINGEN Op Zondag 14 December; voordracht gever Advokaat Devos. Op een Zondag van Januari 1931 voordracht over Compensatiekassen en over de Wet op de Gezinsvergoedingen, door M. Godderis van Kortriik. Westouter. Zwijn te verhollen. Inschrijving bij Jules Hardeman, *an 2 tot 4 ure Na 4 ure geen in schrijvingen meer. Om 4urebol!ing In St Hubert bij André Hoornaert De winner kiest 't zwijn of 600 fr. «eaBBRBBHBRBBBRUBHRHBanRRRSBB POPERINGHE. Palace - Theater. MAANDAG 15 en DINSDAG 16 DECEM BER, om 5 uur, door de I.anghoirs Vic- torinen, opvoering van ROSA, drama in 4 bedrijven en TANTE MAC, blijspel in 1 bedrijf. Kaarten aan 7-5-3 frank, voor den Maandag bij. M. Ad. Vandecasteele, Yperstraat, 45 en voor den Dinsdag bij M. Maur. Benoot, Noordstraat, 1. Westni£uwkerke. Tcor.ee1.- Zondagen 7 en 14 December, te 5 uu% in de feestzaal der Vrije School (Bellestraat) opvoering door tooneel V. O. S. van HOOGER OP blij- en zangspel in 4 bedrijven Vooraf «Het kind met de doode o ogen drama in ééi bedrrf. Kaarten aan 7 (voorbehouden) en 5 en 3 fr. bij C Bodin en aan den ingang der zaal den. Sommige werden zelfs totaal verbrijzeld; bij andere werden de netten en ander alaam door het tempeest meegesleurd. Het is eene ware ramp voor de kleine visschers. Op den dijk zijn verscheidene uitsteek- borden afgerukt en op de wandeling ligt •een dik tapijt van zand. Koopt uwe JÜWEELEN en DIAMANTEN bij M. VANDERMARLIERE - DEPUYDT, &i, Meenenstraat te Yper, daar hebt gij altijd de schoonste keus, Je genadigste prijzen en alles gewaarborgd. Bloedzuiverend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, samengesteld uit planten- 'appen, ontlasten het bloed van alle onzui verheden. Dc doos: 6 fr. bij H. Nctredame, Groote Markt, Poperinghe. S Er weze aan herinnerd dat ze met 1 December in voege treden. Wij her halen de bijzonderste wijzigingen. Brieven (tot 50 grammen) 0 70 Postkaarten 0,40 Gedrukte naamkaarten 0,10 met 5 woorden 0,25 met meer dan 5 woorden 0,40 Geillustreerde postkaarten (Zie naamkaarten) Drukwerk, per 50 grammen 0 10 ■BBBBBBBRBBRRBBBBBBBBBBBBB9BBB Mgr de Bisschop van B:ugge heeft benoemd Pastor te Oostvleteren, E. H. Schot- tev, pastor te Oostveld Pastor te Oostveld (Oedelem) E. H. Lauwers, onderpastor te Licbtervelde Pastor te Stalhille E. H. De Wulf, on derpastor te Iseghem. ROUSBRUGGE-HARINGHE. EMIEL BUYSE-DEVOS, laat weten dat zijnen win kel van juweelen en horlogen, overgebracht is naar YPER, IN DEN GOUDEN AN KER 11, GROOTE MARKT, Hij bedankt zijne geachte kalanten voor het vertrouwen in hem gesteld en verzekerd hun altijd voort trouwe bediening. Alle waarborgen (garan ties) blijven bestaan. Monters, horlogen, en wekkers der beste merken in magazijn, alsook allerhande juweelen in goud en ook in fantasie. Zeer groote keus juweelen met diamant en brillant bezet, grootendeels eige ne fabrikatie. Herstellingen zoowel van ju weelen als van uurwerken, worden ten huize zelf uitgevoerd. Spoedige, maar vooral ter trouwe bediening.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 3