Mijn Jongen - Mon Gosse Bedelaar van den Dom van Keulen en DE PARAPLiUjVIRRCHfiND 'T KOSTHU I MAAKT OE MAN - CtST LE COSTUME CiRIO Z2XL BI. 3. - 14-12-1930. - N' 50. Actualiteiten <pss DE POPERINGHENAAR U< STAD POPERINGHE ï||J|jg^ KATH. VOLKSHUIS ZON DAG 14 DECEASE om 8 uur, GEEN V BKTOüNl G te 4 u. (Tatar, edjeestder Kajolsters ts 3uur). MAANDAG 15 OECEM3E om 8 uur 's avonds. IS*- - rkw eorcligliotleii vrööüsjkö Corned!!©. EN COOGAN. met Jackie De transatlantieker Livonia komt aan te New-York. Benevens de rijke passagiers van verscheidene landen heeft het groote schip ook havelooze landverhuizers aan boord. Onder deze laatsten bevindt zich een arme weesjongen wiens vader gestorven is in Frankrijk en wiens moeder stierf op het schip gedurende den overtocht. De knaap dwaalt doelloos rond in de groote wachtzaal van Ellies-Island, waar de land verhuizers moeten wachten op 't nazicht hunner papieren, vooraleer zij tot het nieuwe werelddeel worden toegelaten. De kleine Jackie Blair, de kleine wees jongen, krijgt de toelating niet om te ont schepen. Een oude zeerat, de oude kapitein Bill, voelt in zijn ruw zeemanshart mede lijden opkomen voor het weeskind. Jam mer. denkt hij, dat mijn oude knoken zoo stijf en stram zijn van de jicht, anders -zou 'k dien kleinen kapoen wel uit den nood helpen. Jackie weet echter aan de bewaking der opzichters te ontsnappen en hoopt de hulp te winnen van den ouden kapitein, 't Verbod van de havenpolitie is streng en de oude Bill durft zich de zaak niet aantrekken. Het liefelijk weesknaapje kan echter het hart van den ouden zee man zoo ontroeren, dat hij hem toch voor één nacht opneemt. 's Anderendaags heeft Bill een erge jicht- aanval, de geneesheer schrijft een genees middel voor en daarbij krachtig voedsel. De oude zeerob bezit echter geen rooden duit. maar zijn kleine beschermeling vindt dadelijk een uitkomst. Hij loopt de straat op, geeft zich uit voor straatzanger en met zijn omgehaalde loon loopt hij ge neesmiddelen en voedsel koopen voor papa Bill. Een dame, die den kleinen straatzanger met zijn slimme kijkers had opgemerkt, had Jackie een uitnoodigingskaart gege ven voor een kinderfeest door haar inge richt. Jackie neemt de gelegenheid te baat, trekt naar het feest, krijgt er lekkernijen in overvloed, maar tracht de plaat te poet sen met een deel fruit en suikergoed dat hij te veel heeft. Wat zal dat heerlijk sma ken voor den braven Bill. Op 't oogenblik dat de kleine weesjon gen de zaal ontvlucht, is er een diefstal gepleegd. De beurs van de dame, die 't ïeestje inrichtte, is gestolen. De kleine Jackie wordt verdacht en door de politie achtervolgd tot bij kapitein Bill. Intusschen is ook een detectief uitge zonden door de havenopzichters om den kleinen passagier van de Livoniaaan te houden. De edelmoedige knaap heeft het waarlijk slecht getroffen. Zal hij nu het slachtoffer worden van zijn moed en goedhartigheid? Neen toch! Zulk een edel karakter verdient een beter lot. En wan neer alles dreigt op den slechtsten kant te sturen, komt een plotselinge onthulling 't geluk brengen voor den bewonderens- waardigen Jackie en voor den ouden, bra ven Bill. AANSTA,! DE WEEK DE VERMAARDE DETECT IE VEN FILM. EEN EXTRAATJE VOOR DE LACHSPIEREN. Besten dank en iedereen heeft daar mand mag aan 't feest ontbreken, dus rtllem <n op p >si en geen af ezig<-n, want een aan enamt na mi idagvsia 'c verschiet. B ltd'id tg. Dinsi g avo d stond de lelige wagen van Maurice Bruistert opeen p ivaten eigendom langs een tjroo teQ waterput ho de «Ttrberg de Kruis straat i', toen X en zijn ge ei die wat te veel in het g as gekeken hid-kn, rond 7 ure, er hun verimatt in vo den den wa gen in den put te steken; gelukkig is den wagen niet omgekeerd want het had erger kunnen zijn. Lang am arek. Muziekmaat schappij St Cecilia. De eerstkomende nerhaling is vastgesteld op Dinsdag IGn te 7 1/2 in de bovenzaal van 't Gemeente huis Aile beschermende en eereleden heb ben toegang tot de z aal einde der herha ling ongeveer 9 1/2 ure. Daar kan men een aangenaam uurtje doorbrengen en te vens de muziekanten aanmoedigen. ASTHMALIJDERS, DORSTLIJDERS Indien gij tot hier t alles geprobeerd hebt sonder voldoenden uitslag of genezing te be tomen, wacht niet langer en neemt uwen :oevlucht tot MARTIN TOMS. Voor verou- ierde en ingewortelde gevallen volgt de vol- «dtgs serie voor zes weken 185 fr. Voor isttima speciale serie. Martin Toms, 112, Weststraat, Brussel. vnothpek EL Notredame. Poperingbe. ROUSBRUGGE-HARINGHE. EMIEL BUYSE-DEVOS, laat weten dat zijnen win kel van juweelen en horlogen, overgebracht is naar YPER, IN DEN GOUDEN AN KER 11, GROOTE MARKT, Hij bedankt zijne geachte kalanten voor het vertrouwen in hem gesteld en verzekerd hun altijd voort trouwe bediening. Alle waarborgen (garan ties) blijven bestaan. Monters, horlogen en wekkers der beste merken in magazijn, alsook allerhande juweelen in goud en ook in fantasie. Zeer groote keus juweelen met diamant en brillant bezet, grootendeels eige ne fabrikatie. Herstellingen zoowel van ju weelen als van uurwerken, worden ten huize zelf uitgevoerd. Spoedige, maar vooral ter trouwe bediening. Wulvers.npham-VinchetTi. Kroostrijke gezinnen. Op Maandag 8 December, om 5 1/2 ure, had de jaar- lijksche vergadering plaats va» den Bond der Kroostrijke Gezinnen, bij Remi Van- houtte Aan het bureel zaten: de Voorzit ter, Heer Germain Huyghe, de EE. HH. Pastors der 2 gemeenten en de bestuurs leden. De leden, ten getalle van 52, wa ren in groot getal opgekomen De Voorzitter opende de vergadering. In een passende aanspraak verwelkomde hij iedereen. Hij deed de namen kennen der bestuurs- en werkende leden; en zeg de dat Mevrouw Meghelynck nu Eeie- voorzitster is van den Bond. Mijnheer Bouquillon van Veurne, legde uit, in een prachtige redevoering, wat de kroostrijke gezinnen reeds bekomen heb ben en wat zij mogen hopen in de toe komst. Een algemeen handgeklap be groette zijn voordracht. De E. H. Pastor van Wulveringhem bedankte den gevierden spreker Ia aller naam voor de leerrijke en deugdelijke uiteenzetting der voordeelen voor de kroostrijke gezinnen. De bijdragen voor het jaar 1931 werden nu betaald. Er werd overgegaan tot het laatste punt van de dagorde. Een prach tige prijsloting ter waarde van 236 frank. HoEiehske.Flosnderkweek. Vrijdag 1.1. gaf Heer Van Hollebeke, landbouwleeraar uit Hooglede een voor dracht over Hoenderkweek bij Edgard Pieters-Leleu, Agent van Hoendervoeder Hanekop en Summitlampen. Zijn rede was boeiend en aangenaam, leerrijk en praktisch-. Hij sprak daarbij als 'a iutellekte vakman. Hij toonde hoe veel zorg en kennis de kiekens vroegen. Hoe men ze proper moest houden. Verder sprak bij over wintereiers - Verkoop er van - Hangaars - Lucht en licht - Vita- ninda - Zonnestralen - droge gronden Hij bewees het groote voordeel de han gaars des avonds klaar te verlichten - het geven van legmeel - en de profijten die er volgen. Om te sluiten gaf hij praktische wen- over hoenderziekte n zooalsSnot, "iphteritis. Hoe voorkomen? Hoe ge- uezen veel geleerd Biddag. Voor de eerste maal had op O. L. V. Onbevlekt Ontvangen 'n biddag plaats in het I looster. Hij lukte goed, maar...kan nog aangroeien! God ter eere. De Parochie ten bate. Gebruikt CMeorei WYPELBBR-TAFFDï *4 Is de beste. OOSTVLETEREN. Aanstelling van E. H. Schottey tot Pastoor. Het zal voor ve len nuttig zijn wat inlichtingen te vernemen over de bijzonderheden van de aanstelling van onzen nieuwer, Herder die belooft heer lijk te zullen zij::, als Sinte Clara mee wil helpen. Wie wordt er zooals verbeeld en vertegen woordigd in den praalstoet? 1. De mannen van de Rijkswacht; 2. De Boerenjeugd te paard in oud kostuum; 3. De Wuppe per fiets; 4. Elsendamme-Zeeha- ven is daar: praalwagen van Jagers en Vis- schers; 5. De V. O. S.-sen met aan top de vlag te paard en de Vlaamsche Ridders: Ge wijde van Dampiere, zijn zonen Robrecht van Bethune en Willem; Pieter de Coninck; Jan Breydel; Wouter van Lovendeghem; Jan van Thorhout; Diedrik de Vos; Segher van Kor- trijk en Sporkijn van Veurne, te paard; 6. De Handboogmaatschappij St Sebastiaan; 7. De Duivengilde met hun praalwagen; 8. De Brandweer van Oostvleteren9. De Met sers, Timmerlieden, Smeden: Praalwagen; 10. Een reeks versierde autos met leden uit den Bond der Kroostrijke Gezinnen; 11. De Knechtenschool zingende; 12. De Muziek maatschappij, Sinte Cecilia; 13. De groep der Briefdragers; 14. De H. Hartebond met vlag aan top, te paard; 15. De Boerinnen- jeugd in oud kostuum; 16. De Mariacongre- gatie der Dochters; 17. De Meisjeskruistocht met vlag; 18. De H. Godelieve van Ghistel; 19. De H. Theresia van Lisieux; 20. De H. Helena; 21. De H. Luitgardis; 22. De H. An na; 23. O. L. Vrouw van Lourdes; 24. O. L. Vrouw van den Rozenkrans; 25. Sint Anto- nius Abt, de gevierde Heilige van Oostvlete ren; 26. De H. Vincentius; 27. De H. Ama- tus, Bisschop, Patroon der Parochie; 28. De H. Familie; 29. De Heilige Florentinus, Bis schop en Martelaar, Patroon van den nieu wen Herder; eindelijk Eerw. Heer Schottey, Pastoor, Z. E. H. Deken en Geestelijken, ge volgd door den Gemeenteraad, Kerkraad, Armbestuur en vrienden. Iedereen gelieve deel te nemen in dien groep hem door zijn Voorzitter aangewezen. De Stoet wordt gevormd voor al de num mers 1 tot 10 langs den weg van Woesten, te 1 uur, niet later. De knechten vergaderen op de plaats door hun Meesters aangewezen. De Leden van den H. Hartebond wezen op hun post ten langste kwart voor 2 u. bij R. Debruyne. De Muziek maatschappij bij E. Sinaeve. De groepen van 15 tot 29 vergaderen in het klooster te 1 u., niet later. Te 2 u. aankomst van E. H. Pastoor bij de hoeve Germain Morlion, daar wordt hij tegemoet gekomen door de Velos en Boeren jeugd en zoo begeleid tot de dorpplaats. In het klooster wordt hij verwelkomd door de Gemeenteoverheden, en wordt de herders staf hem overhandigd. Ondertusschen heeft de Stoet zich in gang gezet. Op hun tijd schuiven de H. Harte- bonders in. Dan bij den Kortenkeer schuiven Nrs 16 tot 29 in en zoo gaat de heele Stoet voorbij voor het oog van E. H. Pastoor die dan eindelijk zelf instapt en volgt. De Stoet volgt de Kasteelstraat, de Kerkstraat, de Schazenstraat, den Kortenkeer en dan weer door de Kasteelstraat naar de kerk. Met de praalwagens en autos is geen middel om het anders te doen. De verschillende groepen trachten zich op orde te stellen voor den ingang der kerk, als er middel is zetten de autos zich op een rij. In de kerk wordt E. H. Pastoor aangesteld door Z. E. H. Deken. Als iedereen op tijd op zijn post is zal alles heel ordelijk en gemakkelijk van stapel loo- pen. De Boerenjeugd haalt hun kostuum af bij A. Gast den Zaterdag avond ofwel den Zondag voormiddag. 'den en al de neringdoeners van Boesinghe, Mijnheer E. VUYLSTEKE van Kortrijk, de gekende verdediger der belangen van de burgerij, komt er spreken over compensate kas, nieuwe pensioenwet en meer andere be langrijke zaken. Elk lid weze op zijn post. Die iets voelt voor den evenmensch zij er aanwezig. Elke neringdoener van Boesinghe kreeg eene uitnoodiging zoo er toch ver geten werden, mag zuiks niet ten kwade ge duid worden. Werkliedenbond.Zondag aanstaande, zijnde DERDE Zondag (21 December) komt onze vriend GASTON SLOSSE naar hier zetelen in het leeszaaltje der boekerij van 11 tot 12 ure. Al de werklieden, oud en jong, en alle boeren, burgers en neringdoeners mogen er kosteloos om raad gaan. Gaston Slosse is op de hoogte van Pensioenwet, In- valiedenwet en meer andere. Opgelet: zoo op ELKE DERDE ZONDAG in de maand komt bovengemelde propagan dist naar Boesinghe. V. O. S. en B. V. O. S. Dus heden Zondag namiddag, gaat de PRIJSKAMP door. (Inschrijving en inleg 1 fr.) Om 2 u. bij Jules Vandamme te Piickem. Om 3 ure begint aldaar de kaarting. Bekorting bij Achiel Deschrevel en prijsdeeling bij A. Adam. Al de Oud-Strijders en Oud-Soldaten sinds den oorlog' van Boesinghe, worden er uitgenoodigd. Het zal er daar zeker gezellig gaan. Boekerij. Sinds eenige weken is in onze Boekerij een LEESZAALTJE geopend. Daar kunnen de lezers kosteloos kennis ma ken met allerhande maand- en weekbladen: De Poperinghenaar- Het Ypersche Volk - De Middenstandspost- De Volksmacht - De Boer - De Boerin Lenteweelde - Ons Land in woord en beeld - Ons Volk Ontwaakt - De Volks tuin ent. Bemerkt dat de boekerij open is: 's Zater dags van 10 tot 11 ure, en 's Zondags van u. tot 9 u. Mariacongregatie. Maandag 8 Decem ber was een volle feestdag. De Jonge Doch ters hebben getoond dat zij begrijpen dat een vergadering enkel kan leven als de le den het willen. In de Communiemis was de opkomst voltallig, op enkele uitzonderingen na evenzoo in de vergadering van 's na middags, waar de leden een prachtig ser moen hoorden van Pater Athanasius; en 's avonds in de zaal was de opkomst buiten verwachting. Meer dan 150 aanwezigen. De film was prachtig. Jammer dat halfwege het licht uitdoofde. Geen electriec meer; hier werkt men immers met aeeumulateurs (in afwachting de zoo lang verwachte electriec komt!!!) en nen keer deze eenige uren ge werkt hebben, doven ze stillekens uit. Wat gedaan?... de Eerw. Heer Pastoor had sef fens eene oplossing: Zondag doen we voort, en zoo hebt ge twee feestavonden. Het eer ste deel (drie rollen) was af. Nu gaat Zondag om 6 Vï heel juist het tweede deel (nog drie rollen) door. Elk zegge het voort. Ceeiliafeest. Maandag laatst vierden de duiveliefhebbers met de gelegenheidsmu ziekanten Ste Cecilia. Heel den namiddag hoorden wij muziek. Was 't mogelijk? De feestvierders leefden en de menschen her leefden. Tot laat in den avond werd er sma kelijk geëten en gedronken in het duivenlo- kaal bij A. Adam. Feesten zit in 't herte Van de Boesinghe- naars en dan wilen ze muziek erbij. Is het niet een klaar bewijs dat er op onze gemeente zoo eene Maatschappij moet bestaan. Davidsfonds. Zondag aanstaande, 2 December, om 6 uur heel juist, 3' Winter vergadering voor de leden. Dom Hildebrandt smamamksm In steê en dorp, in burcht en kluis Bij groot en klein, bij man en vrouw, Door oud en jong ,in ieder huis Een kreet: «We zijn Jacobs getrouw». Zij hei in de woning van werkman of kasteelheer, Suikerij F. C. Jacobs wordt overal geëerd, geprezen, ge- ëischt. De Bie, Benedictijn van Afhingen komt een AUTOSCHOOL VAN GENT Heofdmtal: GENT, Mirystraa!, 14 Bijhuis: CORTRIJK, Geutscheusteauwisg, Si THEORIE - PRAKTIJK LESSEN OP BEN AUTO EKLF RIJOEFEN1NGEN Gsaaafe v»a bataS»; Poelcape is. Feestvieringen. 't Is de tijd van feeste vieren: De Hoe rengilde tn hare afdeeSingen vierden hunne Sint Eloisfeeste met misse, geza- mentlijke kommunie, feestvergadering en feestmaal De leden waren uiterst in hun schik. De bond der groo'e gezinnen hield zijne jaarlijksche vergadering en prijslo ting welke veel aantiek vond, er werd een schoone aanspraak gedaan en al de aanwezigen waren uiterst tevreden over de werking van den bond. Het muziek vierde Ceeiliafeest met mis, feestmaal en bezoek aan de drankhuizen van het dorp, (een muzikant zit gaarnatn het kraantje), 't gevolg was eenige strooi en beenen. De bond der ooilogsveiminkten komt nu ook aan de buurt en aan 't feestevie ren komt dan ook een einde. Benoeming. Als een donderslag komt het nieuws van de benoeming van onzen Notaris als dusdan g te Middel- kerke. Dit is eene verbetering van belang voor M Muylle waarvoor onze hertelijk- ste gelukwenschen, maar het is een ge voelig verlies voor onze gemeente welke nu voor eeuwig haar notariaat verliest en zoo van rang verlaagt. Spaar- en Leenkas. De Spaarders worden uitgenoodigd zoohaast mogelijk hun spaarblad in te dragen om de krooi- zen er te laten opzetten. DSckehusch, Bind der Kroost rijke Gezinnen. 't Is dus Zondag te doen. Wat? Ehwel de eerste feestverga dering van onze lokale afdeeling. En of 't zal welzijn. Lees maar 1° Opvoering van Tooneel en Zang door detooneelgilde die daartoe hare medewerking verleend. 2" Groote; schoone en kostelijke tombola de leden aangeboden. 3° Uitreiken van den Almanak 1931 der Kroostrijke Ge zinnen. 4° Uitreiking aan de leden eener volledige lijst van winkelk die afslag ge ven aan de Kroostrijke Gezinnen. Tusschenin hel feest zal een welbeken den spreker de aanwezigen onderhouden over het programma van den Bond der Kroostrijke Gezinnen. Voor 't sluiten afgifte door den schrij ver van de lidkaarten voor 't jaa- 1931. bolld. Heden Zondag, om 11 ure. (seffens En nu moet er neg gezegd dar de vrouw na Hoogmis) Algemeene Vergadering in en kinderen ook moeten mee komen. Nie- de zaal van den Jongelingskring voor de le- PITTHEM. Sterfgeval. Onze gemeen te is in grooten rouw gedompeld door het haastig en onverwacht afsterven van den heer notaris Alfred Loridan. Meer dan een kwart eeuw heeft die hoogst begaafde, edelmoedige, maar nedbrige fi guur zijn hart- en geestesgaven ten dienste gesteld van het Pitthemsche volk. Persoonlij ke belangen kende hij niet: alleen die der gemeenschap. Als notaris, schepene, d.d. bur gemeester, voorzitter der Kerkfabriek, der Koninklijke Fanfare, der Zangkoorgilde, overal wist hij door raad en daad den goe den weg te wijzen. Vooral als voorzitter en tooneelleider van Met hart en ziel kwamen zijn rijke en hoogst zeldzame kultuurgaven tot uiting. Zaterdag, 6 December, werd die edele man ten grave gedragen. Nooit zag men een lief devoller, ingetogener schaar een vriend naar zijn laatste rustplaats vergezellen. Aan het sterfhuis werden lijkreden uitge sproken door den heer Schepene, namens de gemeenteraad; door den heer Thiers, na mens de kerkfabriek en door den heer Lode Lagasse, namens de provinciale tooneelcom- missie waarvan de aflijvige Voorzitter was. Op het kerkhof nam de heer Secretaris het woord: in roerende taal wist hij de ver diensten van den overledene in een helder daglicht te plaatsen, zijn rusteloos zwoegen als tooneelleider af te schilderen en het on herstelbaar verlies vast te stellen dat de drie zustergildentooneel, muizek en zang, komt te treffen. De Sint-Luitgaerde's too- neelgilde van Thorhout waarvan de heer Loridan mede-stichter was, had ook een af vaardiging gezonden om een laatste afscheid te nemen en den broedergroet te bieden. Heer Loridan, het goede zaad, dat Gij hier 30 jaren lang in vruchtbare aarde uitstrooide, zal wassen tot rijken oogst. We treuren om uw heengaan, we danken U voor alles wat Gij deedt, we bewaren uw roemrijke ge dachtenis in 't diepste onzer zielen en we bidden den Oppersten Rechter, dat Hij U onverwijld in den schoot Zijner eeuwige lief de moge ontvangen. Rust in Vrede! BOESINGHE. Kristen Middenstands voordracht geven met lichtbeelden over Kerstdag en de Liturgie. In de tusschenpoo- zen zal hij kerstliederen uitvoeren. Het be looft dus een prachtige avond te wezen en heel en al naar de omstandigheden ge- j schikt. Davidsfondsers neemt op tijds uw plaats- j bewijzen zoo ge niet van achter wilt zitten, j Niet-leden betalen 3 fr.; voor voorbehou den plaatsen 5 fr. Slijmafdrijvend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, verwijderen de slijmen welke in de maag de spijsvertering belem meren. De doos6 fr. bij H. No tradame. Groote lüarkt, Foperinghe. Brugg©. Groot Seminarie. Lijk telken jare zullen er op den laat sten Zaterdag voor Kerstdazijnde Quatertemper Zaterdag, HH. Wijdingen worden toegediend. Drie en twintig EE. HH. Seminaristen zijn geroepen om op Zaterdag, 20 Dec. a. s. het H. Diaconaat te ontvangen. Twee en twintig worden toegelaten tot het H. Onderdiaconaat Ook kleinere orden zullen worden toege diend. Op Zondag- 14 Dec. begint in het Groot seminarie de geestelijke afzonde- ting, voorbereidende tot de HH. Wijdin gen. Vergeten wij de beste onzer broeders niet Laten wij, door gebed en offer, door H. Mis en Communie veel graties voor hen bekomen, opdat zij, bij hun priester wijding, als heilige priesters, onder hun geliefd christen volk mogen terugkeeren. VLAMERTINGHE. Gemeente krediet van Belgie. - Alle verrichtin gen. Zekerste geklplaatsingen. Recht- streeksche agentJer. Dehaeck. Rcusbrugge. Hoenderkwee- kers, wilt gij een goede, volkomene ver lichting in uw hoederhok, koopt een lantaarn Summit bij Achille Ouinten. Rousbrugge. Vsurns. Smartelijk ongeluk. Landbouwer Henri Rogier, reed met een wagen stroo langs den Brugschen steen weg. Eensklapa kantelde de wagen en Rogier werd onder het stroo bedolven. Toen men hem van onder het stroo kon uithalen, had hij het bewustzijn verloren en werd hij in bedenkelijken toestand naar zijn woning overgebracht. Wn veighem. Brand. Zon dagavond omstreeks 7 uur, is brand ont staan is eene vlasmijt toehehoorende aan Defrarcq Achiel. Kortriji;stecr.weg, 9 staande bij de hofstede van Mulliez, lanes de Leie. De schade gerekend op 7000 fr. is door verzekering gedekt. Bulscamp. Smartelijk moto- ongeluk. De motorijder B. Dehaese, werd op de baan van Duinkerke, door een auto zoo erg aangereden, dat hij naar de kliniek moest overgebracht met gebro ken been en verscheidene kwetsuren. Het motorijwiel was erg beschadigd. DIENST DER OORLOGSCHADE TE YPER Bij het ter pers liggen van ons blad, vernemen wij dat in den dienst van Oor- logschade te Yper eene wijziging heeft alaats gegrepen. De Heer Minister Houtart komt den Heer Ververeken, Hoofdopziener van lerbeleg, aan te stellen aan het hoofd van heel den Dienst van Oorlogschaie te Yper. M. Esquelin gaat weer over naar ziice vroegere bediening van voor den ooilog Registratie en Domeinen). Deze benoeming zal zeker welkom zijn bij ons vlaamsche tolk EEN AUTO ÏN EEN KOFFIEHUIS TE BRUSSEL Donderdag, rond i.3o uur namiddag, reed M. Crevits, geboren te Popcringt e en vleeschhouwer te Charleroi, per auto op den Waterloosteenweg en kwam aan de Brugmannlaan in botsing tegen een auto taxi, gevoerd door Galvette \an El- sene. De schok was buitengev.oen heug. De autö van Crevits werd weggeslingerd en kwam als een log gevaarte midden in het koffiehuis \Ma Campagne». Alles werd er omvergeworpen geluk kig werd geen enkele der verbiuikeis gekwetst Emiel Van den Berghe, 58 jaar, ge pensioneerde gendarm, wonende te Co- xyde, die in de auto zat van M. Crevits, werd gekwetst aan bet hoofd. De auto taxigeleider Calvette werd ten gronde ges ingerd tn bleef bui'en kennis liggen. De gekwetsten werden naar het hospitaal overgebracht. Calvette is in doodsgevaar. Een onderzoek is ingesteld. 20.000 man der provinciale troepen door de roode legers vermoord in China In een hinderlaag tusscben de steden Kwangshui en Hwange, 100 mijl ten Noorden van Harkow. zi;n ongeveer 20.000 man provinciale troepen door het roode bandietenleger vermoord. Berichten uit het Noorden der provin cie Hupeh zeggen, dat de verliezen van Zondag de hevigste zijn, welke de regee ring sinds het begin van den veldtocht tegen de rooverstroepm, na het einde van den burgeroorlog, geleden heeft. President Tsjang Kai Shek verklaarde, dat de Regeeiing onverwijld een leger van 300.000 man, en zoo noodig met twintig kannocneerbooten en vliegtuigen tegende rooden in het Opper-Yangtse-dal zal zenden. HIER EN DAAR. Qraan als brandstof. De boeren in Manitoba, die op het oogenblik minder dan 1/4 doljar per bushel graan ontvangen, gebruiken het koren als brandstof. Zij zeggen dat het goedkooper uitkomt dan hout of steenkool, daar met een bushel graan een haard een halven dag gestookt kan worden. De böcmsn blosift», de bloe men ontluiken. Tengevolge van de buitengewoon zachte temperatuur in dit winterseizoen in de streek van Perpig- 'nan (Frankrijk) staan de perelaars, ci troen- en oranjèboomen in vollen bloei. De leliën aeginnen te botten en de mimo sa's gaan weidra ontluiken. ROUWBERICHTEN Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot de JAARMIS op Zondag 14 December, te 8 uur, in St Bertinuskerk, voor de OVERLEDEN OUDERS der Kinders Oreel. -«os- Weduwe A. Oreel-Ballyn en Kinders noo- digen beleefd Vrienden en Kennissen uit tot de JAARMIS op Maandag 15 December, te 9 uur in St Bertinuskerk, voor hun overleden Echtgenoot en Vader HEER ARTHUR OREEL. «o» Maandag 15 Decemb.er, te 9 Vt uur in Sint Bertinuskerk, LIJKDIENST, gevolgd van de BEGRAVING, voor HEER ARTHUR INDEVUYST Echtgenoot van VROUW HELENA TALLY. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege de Weduwe, Kinders en Familie. «o» V. O. S. noodigt beleefd zijn leden uit naar de BEGRAVING van makker INDEVUYST ARTHUR Maandag 15 December, te 9 Yi uur, in Sint Bertinuskerk. -«os- De Kinders Lecluyse-Samyn en Familie, noodigen Vrienden en Kennissen uit tot dre LAATSTE ZESWEKENMIS, op Dinsdag 16 December, te 9 lA u., in St Janskerk, voor MIJNHEER CYRILLUS-CHARLES LECLUYSE. «os Donderdag 18 December, te 10 uur, in O. L. Vrouwkerk, PLECHTIGE JAARMIS voor wijlen MIJNHEER en MEVROUW GR. BOUCQUEY-VALCKE en Zoon A D R I E N Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen. «os BEDANKING. Vrouw Weduwe Remi Lemahieu-Goemaere en hare Kinders Michel en Maria, bieden hun besten dank aan al de Vrienden en Kennissen voor hun blijk van genegenheid bij de aanwezigheid in den Lijkdienst van hun Echtgenoot en Vader HEER REMI LEMAHIEU. Verm aJkel aj UliecS en Op Zondag 14 December 1930 HERBERGKERMISSEN. In 't Haasje bij Leon Dalleine, Casselstraat. In 't Nazareth bij Julien Gsrcy, Trommelaa: sïroat. In den Ouden Hazewind 1 ij Wed. E. Muy'acrt-Heze, Bocsctepestrtót Au Travers bij Jules Ini> n M; u- rice De Wulfstraat. In den Gouden Arend U> Albert Dekmyn (B ykje Baes), Groote Markt. ln den Overdam bij Achille P.pe- gacy, B_eschepestraat. In Spanje», bij Camilla Deroik, WesUlcterenstecnw. Maandag Kandeel. Café Royal bij Maurice Yam cktr. Wat oust raat. Maandag Kardeel. In 't Lccomotief bij Vrouw Sen yn, Prcoi straat. Westvleteren. «Au Tour de Mende bij H(cri Dalleine. Maardag Kandeel. Prijskamp in het bieden. In het Paviljoen bij Pierre Yeriy, Statieplaats, Foperinghe, Groote Piijs- kamp in het Bieden (Man tegen Man), 1000 fr prijzen 250, 200,150, 100, 70, 00, 45, 35. 23, 20, 20. Inleg 5.00 fr per man. Begin om 3 uur stipt namiddag Iedere partij speelt op i 5 punten Vc or- waarden zullen verders worden afgelezen. Het Bestuur. DOOR DEN UIL TE VERBOLLEN Schoone Vrouwvelo. A la Btre-Vue »,bij Richard Huys, Yperstraat. Begin te 2 uur gegeten door Maurice Dedrie. Schoon Konijn. A la Ville de Dunketque bij Julien Dtbyser, Watoustraat gegeven docr Abel Liebert. Haringhe. Een Haan. Bij Cam iel Plattee-1. Zuydschote. Konijn van 4 Kil. In de Kortewilde bij Florent II?- rimont, bij 't Vuiivoordeke. Westouter. Konijn van 4 Kil. In den Rozendaal bij de We T enet. Begin te 5 u. stipt. Abeele-Statie. Groote Flesschenschieting. Bij Albert Firey. Bggin te 2 uur. co» DUI VENTENTOONSTELLING Au Casinobij Gustave Silvert, van 9 tot 12 uur. Duiven van Em. Decrock tn Cam. Verhaeghe. A la Cour du Roi bij Maurice Devos, van 9 tot 12 uur. Duiven van Hector Deraeve en M: u- rice Devos. In St Barbara bij Gaston Hou wen, Duikerkstraat, van 9 tot 12 u. Duiven van Ernest Legrand. Zondag 21 December Jaarlijksche Kampioenboiling. Bij Reré Ce peen. Leting Donder dag 18 December, te 7 uur stipt. Voorwaarden naar gewoonte. Woesten. Groote Prijskaarting. o In de TramsGtie Begin te 5 uur. 225 fr. Prijzen. HBBBEHBBB9BHSng££:aaBSBH39BBKB TREKKING VERWOESTE GEWESTEN. 10 December 1S30. Leening 5 t. h. 1922. Reeks 189636 nr 1 wint een lot van 5 00 000 frank Reeks 137058 r-r 2 en reeks 183798 nr 11 zijn uitgekomen met elk too oco fr. De andere nummers van die reeksen zijn betaalbaar met 3oo track. IBB3SBBISBBSBB3BBEgBBBiBÜSS3BBIIBI KOMT TE VERSCHIJNEN XI" BEDEVAART EN STORMLOOP VAN 'T JAAR '30 TE DIXMUIDE. Prijs 5 fr. DOODELIJKE MIST 70 Dooden Einde der verledene week werden tal rijke personen in de Maasvallei, onge steld ten gevolge van den hevigen mist. Men meent dat de mist. gemengd met de schadelijke gassen der fabrieken, de oor zaak daarvan was. Op enkele uren tijds werden in de streek, 70 personen ge doodvelen moesten in de hospitalen opgenomen worden. DE ONBEWAAKTE BAREELEN Een moeder van zeven kinderen door den trein vermorzeld. Woensdagnamiddag, te 2 u. 45, heeft trein 842 van Leuven naar Luik, over Hasselt, aan een onbewaakten overweg, tusschtn Diest en Zeelhem, 'n vrouw ver morzeld die daar per rijwiel kwam aan gereden. De ongelukkige werd op den slag gedood. Het is Mevr. Irma Coenen, 38 jaar oud, echtgenoote van den portier der Gieterijen van Zetlhem en moeder van zeven minderjarige kinderen. Deze tragische dood heeft groote ontroering verwekt in de streek waar de familie van het slachtoffer zeer geacht is. TOONEEL POPERINGHE. Palace - Theater. MAANDAG 15 en DINSDAG 16 DECEM BER, om 5 uur, door de Langhoirs Vic- torinen, opvoering van ROSA, drama in bedrijven en TANTE MAC, blijspel in bedrijf. Kaarten aan 7-5-3 frank, voor den Maandag bij. M. Ad. Vandecasteele, Yperstraat, 45 en voor den Dinsdag bij M. Maur. Benoot, Noordstraat, 1. POPERINGHE. Stadsschouwburg. ZONDAG 11, MAANDAG 12 en DINSDAG 13 JANUARI 1931. te 5 uur, door de Roeysche Barbaristen, opvoering van DE KINDERROOFSTERgroot beroemd dra ma in 8 tafereelen door E. Grangé. Kaarten aan 6 en 4 fr. te bekomen bij da Wed. A. Denut, Casselstraat, 38. LANGEMARCK. ZONDAG 21, te 3 u. en MAANDAG 22 DECEMBER, te 6 u.. dooi de Sint Janstooneelgilde, opvoering van LEONTIENTJE van F. Timmermans en «DE DROOM VAN BAKKER DEN BOOZL operette in 1 bedr. van J. Ballings, muziek van O. Gomart. Kaarten aan 5 en 3 fr. vanaf 14 December, bij M. Medard Muyssen, Marktplaats, Langemarek. MERCKEM. Zaal «Sidronius Hoschius». - KERSTDAG 25 en ZONDAG 28 DECEM BER, te 5 uur stipt, door Be Onverwachte Vriendenopvoering van DE ANTI QUAIR luimig zangspel, en EEN GEKKE HISTORIE blijspel gevolgd van HET GROOTE HUIS tooneelspcl in 3 bedrijven. Kaarten aan 5 en 4 fr. kunnen in het lokaal besproken worden. LOCRE. ZONDAG 14 DECEMBER, om 4 V2 ure en MAANDAG 15 DECEMBER, om 5 ure, in de Speelzaal der Meisjesschool, opvoering do. Willen is Kunnenvaa KROONPRINS EN MARTELAAR hart roerend drama 111 4 bedrijven en DE NON- KELTJES klucht in één bedrijf.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1930 | | pagina 3