►EENE OMWENTELING^ in het Landbouwbedrijf. Molens EMA iBiMiusrs - lüBeiiufiglsr: BETOHSTEESEi DB AI be ut Denys, Poperinghe. Y.6EVAERT NIEUWE PIANOS Tel. 61. m m m no Aanstelling van Z E. If. Van Ghehiwe aan uiterst matige prijzen, laten toe aan iedereen zelf, alle graan te malen voor veevoeder, kiekenvoeder, meel voor brood, enz. enz. B ES S vanaf 5.900 fr. DE POPERINGHENAAR BI. 7. 11-1-1931. N' 2. WATOU BEGRAVING Woensdag 31 December, werd hier plechtig tei ,aard besteld, vergezeld van eene groote menigte vrienden, een oud verdienstelijke medeburger HEER ROMAIN VAN'CAYZEELE Weduwaar van VROUW ELISA AMPE Geboren te Vlamertingheden 1 September 1852, en godvruchtig overleden te Watou den .725 December 1930, voorzien van de HH. Ge rechten. Hij was lid van 't Broederschap van "t Heilig Sacrament; Schepen van Watou; Voorzitter der Maatschappij Onderlinge Bij stand. - Vereerd met: Gouden Medalie der •Orde van Leopold II; Landbouweereteeken van 1' Klas; Eereteeken van 2" Klas aan Bevorderaars en Beheerders der Maatschap pij Onderlinge Bijstand. Bij het graf werd, door den Heer Burge meester, een laatste vaarwel toegestuurd. Geachte Familie, Eerzame Burgers, Kenige weken geleden stonden wij hier op •dit kerkhof om een laatste hulde te brengen aan een onzer beste burgers, den Heer Henri Six, Schepen. Wie had dan durven denken dat wij heden nogmaals hier zouden verza meld zijn om een droeven plicht te vervullen tegenover onzen geachten Vriend Romain Vancayzeele, die, alhoewel gevallen door 't zeisen der dood, in een gezegenden ouder dom. te vroeg nog, helaas! ons ontrukt wordt, Hij werd geboren te Vlamertinghe den 1 Septmber 1852 en kwam zich vestigen in 1879 te Watou waar hij om zoo te zeggen, gansch zijn loopbaan als man heeft door gewandeld. Gij allen die hier rondom dit graf ge schaard staat, hebt den dierbaren afgestor ven gekend, en zult het met mij eens zijn om te zeggen hij ging eenvoudig voorbij ai goed doen De eerste vier en twintig jaren van zijn verblijf op Watou gebruikte hij, eenerzijds om zijn huisgezin kristelijk en deftig op te brengen, zooals hij zelf van kindsgebeente af door zijne ouders opgevoed werd; en an derzijds om, door moeilijke tijden heen, zijn boerderij op te passen, en zoo winstgevend mogelijk te maken. Nooit heeft hij een ander doel voor oogen gehad, dan aan zijn nako melingen een rijken schat van ware gods vrucht en burgerdeugden na te laten. Zijn openhartigen Vlaamschen inborst, zijn gezellig, vriendelijk, ja vroolijk karak ter en, zijn gedienstigheid deden hem wel dra waardeeren en beminnen van gansch het afgelegen deel der Gemeente dat rond zijn hóeve gelegen was. Doch, gelijk de steen in het water geworpen kringen vormt die breeder en breeder uitbreiden, zoo ook ver grootte de achting van den Overleden; im mers onze Vriend Romain werd in 't kort gekend, bemind en geacht door de gaasche bevolking van Watou. Nauwelijks was zijn Oom overleden, en viel de plaats van Gemeenteraadslid open, of aller oogen vielen op Romain, om hem als opvolger te doen optreden. In 't jaar 1903 werd hij Raadslid der Gemeente, plaats ■die hij tot op heden vervulde. Wij, Raadsleden, weten best met welken iever en waar besef van de verplichtingen hem opgelegd hij zijn waardigheid bekleedde. Gedurende zeven en twintig jaren kende hij in 't vervullen van zijn ambt geen ander doel dan de betrachting van 't welzijn van de Gemeente en van al zijn dorpsgenooten zon der onderscheid. Vooral in de elf laatste jaren, sedert 1919, wanneer hij Schepen werd gekozen, was zijn bezorgdheid zonder einde. Wie zag hem niet, bij goed of slecht we- der. hier of daar op ronde om alles na te zien en middels te beramen tot verbetering der wegen? Zijn gezondheid, erg geknakt sedert een jaar, kon hem nog van zijn ge liefkoosde bezigheid 't overzicht der we gen niet doen afzien. Enkele dagen slechts voor zijn dood bleef hij te huis en dan nog ondervroeg hij de bezoekende leden van den Raad naar den staat der ingangzijnde wer ken, en naar alles wat de Gemeente aan belangde. Niet alleen het algemeen welzijn der Ge meente lag hem nauw ter herte, maar ook den vooruitgang en den welstand van de verscheidene klassen der bevolking, waren het voorwerp van zijn belangstelling. In 1896 was Romain, een der stichters der Maatschappij Onderlinge Bijstand, ten voor- deele der werklieden. Hij was wijkmeester van het deel der Gemeente gelegen langs den kant zijner hoeve en bestede menige uren aan het bezoeken van de zieke leden der Maatschappij. Zijn belangstelling in dit werk spoorde onzen Vriend aan om zich ge durig op de hoogte te houden van alle wet ten en verbeteringen die ten bate van de Maatschappij en van hare leden konden benuttigd worden. In 1916 werd hij Onder voorzitter in 1918 de geschikte persoon be vonden, om, mist kennis van zaken, het Voorzitterschap der Maatschappij van On derlinge Bijstand op zich te nemen. Rustend landbouwer die hij was, stelde hij groot belang in al wat voordeel en verbete ring aan dit bedrijf kon bijbrengen. In de maatschappij Paardenvel-zekering te Wa tou was hij vroeger schatter. Hij aanzag het als een uitspanning voor hem, de paarden te schatten naar hunne juiste waarde, en om hem de opgelegde taak nog beter te kunnen vervullen, ging hij meermalen 's jaars de dieren nazien welke in den bond ingeschre ven waren. Het is dan niet te verwonderen dat zulk een verdienstelijk persoon, eer en loon te beurt viel, reeds op deze aarde. Zijne Ma jesteit de Koning schonk hem achtereenvol gens het eereteeken van onderlinge maat schappijen, van Promotie van Zegepraal van den oorlog, het Landbouweereteeken van lc Klas en eindelijk de Gouden Mcdallie van het Orde van Leopold II. Niettegenstaande al deze vereering bleef hij tot aan zijn dood, de eenvoudige, stille, onvermoeibare werker; overtuigde kristen zooals hij was, wist onze vriend steeds be wust van de vergankelijkheid en nietigheid van het aardsche in vergelijking van den loon die God aan zijn dienaren na dit kort ballingschap zal geven. Den eeuwigen loon had Romain steeds voor oogen, dien be trachtte hij; dien heeft de Looner van het goed reeds geschonken; zoo hopen wij het vast. Ja vriend, hier staan wij bij uw killig graf, hier staan ook uwe bedroefde kinderen en familie om een laatsten vaarwel te zeggen. Wij zijn met reden bedroefd over uw heen gaan, het grieft ons U te moeten verlaten. Doch neen, wij verlaten U niet; steeds zul- vlen wij bij U en met U zijn door onze gebe- fen. Wij allen werpen een laatsten blik naar gonzen afgestorven vriend Romain en stame len met biddende, gebroken stem, onze Moeder de Heilige Kerk na: De Engelen des Ileeren geleiden U in 't Paradijs! ST JAN BIJ YPER. ALS PASTOOR OP ZONDAG 11 JANUARI 1931. ORDE VAN DEN STOET: 1. Drie Wapenknechten; 2. Ruiters; 3. Dui- venwagen; 4. Wielrijders; 5. Muziek van Langemarck; 6. Wagen der Ambachten; 7. Rookersgilde; 8. Wagen der Bolders; 9. Kaartersgilde10. St Isidoor (te peerde); 11. Wagen der Boeren; 12. De Gravin van Vlaanderen op bezoek; 13. Wagen Hooge Zieken-; 14. Schoolkinderen. Geestelijke Stoet: 1. St Jan den Dooper; 2. De Vlucht naar Egypte; 3. Het Balling schap; 4. De Terugkeer naar Nazareth; 5. H. Bartholomeus; 6. Kruistochters; 7. H. Hilarius, Bisschop; 8. H. Kindsheid; 9. H. Brigitta; 10. De drie Goddelijke Deugden; 11.. O. L. Vr. ter Engelen; 12. Congragatie; 13. Herders en Herderinnetjes; 14 Goede Herder; 15. E. H. Pastoor. Z. E. H. Deken, E. H. Getuigen, Burgerlijke Overheid. De stoet vormt zich om 2 u. zeer stipt op den Bruggesteenweg, bij de herberg De Koe Voor al uw MUZIEK SPEELTUIGEN in koper of hout, VIOLEN, snaren. Toebehoor ten. Herstellingen. LIEFHEBBERS Voor Fonos, Pick-up's, Naalden, Ressorts Platen, steeds de schoonste keus, gemak van betaling. Wend U in volle vertrouwen tot het oudste gespecialiseerd huis uwer streek ROBERT BERAT Telefoon 428 Tempelstraat P. C. 139527 YPER Pij BERAT zijn steeds de goedkoopste Prijzen. Alle herstellingen in huis gedaan 1IWMMW—nm—B—1> YPER, van 1 tot 7 Januari 1931. Geboorten. Leire Gilbert Rijsselstw. Tresy Raymonde, Rijsselstraat. VOETBAL Uitslagen van Zondag laatst: Tweede afdeeling A. KortrijkYper Tweede afdeeling B. W e velghemLa uwe PoperingheVeurne MoeskroenSweveghem Thourout—Heule WackenWaereghem De PanneGhistel BisseghemRoosebeke Derde Speciaal C. ThieltPoperinghe 3—1 0—1 4—1 4-2 uitg. 1—1 2—2 6—0 5—2 EERWEERDE HEER NEVEJAN PASTOR TE ZANTVOORDE. Een der verdienstelijkste mannen en alom gekend en geacht in de streek. Heden Zondag 11 Jan. zal de parochie in volle feest zijn. Om 2 u. zal Z. E. H. Iuys, Pastor-Deken van Meenen de cerkelijk aanstelling komen doen. De stoel zal gevormd worden langs de groote baan van Gheluvelt en de Heer 'astor zal aan de grenzen van de pa rochie ter hoeve van den Heer Henri lollevoet. Gemeenteraadslid, door de Overheden ontvangen worden. Men mag zich verwachten aan iets huiten- gewoons, de Zantvoordenaars immers rebben er een handje van om stoeten op te schikken. Ten andere, iedereen stelt zicli in de weer om een prachtige inhuldiging als dank en eerbewijs te verschaffen aan E. H. E. Nevejan, die sedert 10 Ri jaar als dienstdoende Fas- or alhier stond. Het feest zal opgeluisterd worden door 't muziek van Zonnebeke. Indien rct weder gunstig is zal er aan geen vólk te kort zijn op dien dag te Zant- voorde. BURGERSTAND VAN POPERINGHE, van 1 tot 7 Januari 1931. Geboorten. 1. Steenlandt Laura, d. v. Prosper en Meersscman Maria, sektie A. 2. Gryson Marie, d. v. Emile en Landa Ju lienne, Elverdinghe. 3. Wackenier Moni que, d. v. Gerard en Cottry Camilla, Alverin- ghern. 4. De Corte Leonce, z. v. André en Houwen Alice, Maurice Dewulfstr. 5. Bou- dry Anna, d. v. Alphonse en Cordonnier ulma, Priesterstr. 6. Bafcop Yvonne, d. v. Amand en Moerman Madeleine, sektie D. 7. Sehottey Willy, z. v. Urbain en Denys Agnès, Leysele. 8. Verroye Georges, z. v. Gerard tën Delanghe Marie, sektie E. 9. Vannieuwenbuyze Leoncs, z. v. Isidore en Verhaeghe Adrienne, sektie L. Overiijdens. - 1Camerlynck Hélène, 76 j., z. b., ongeh., CZsthuisstr. 2. Verhaeghe Hcnri, 76 j., z. b., ongeh., Boeschepestr. Gryson Marie, 6 d„ d. v. Emile en Landa Julienne, Bruggestraat. Huwelijken. 1. Tally Julien, 25 j., tim merman en Cornettc Martha, 22 j„ fabriek werkster. b. v. Pop. 2. Devos Maurice, 25 j„ landbouwer v. Reninghelst en Vande- wynckel Marguerite, 26 j., z. b. v. Pop. Beweging der bevolking in 1930. Vertrek naar andere Gem. 463 Aankomst uit andere Gem. 402 F. C. POPERINGHE. Alwie zich verleden Zondag een paar slijk- schoenen en een paar observaties van moe der de' vrouw getroostte om zich aan een deugdelijk partij voetbal te versnoeperen zal zeker onbevredigd naar huis getrokken zijn. De match is inderdaad van mager allooi ge weest. Het elftal dat de bezoekers in 't veld brachten was van zulk miezerig gehalte dat het nog hoogstens 4" divisiespel voortbracht. Met dergelijk spel zijn onze geburen zeker van hun zaak, en het ware toch werkelijk jammer moest de afdaler van onze reeks door het Westland geleverd worden. Derge lijke voetbalontmoetingen kunnen ons in geenendeele opwarmen. We houden allemaal van frisch, levendig en wakker spel, waarin spanning en onzekerheid heerscht, waarvan de uitslag een problema is dat slechts in de laatste momenten opgelost wurdt. We houden van evenwichtige matchen, die gelijk opgaan, die open en vlug spel vergen, die ons mee opvoeren, nu ademloos-hijgend, dan geest driftig losbreken, om ten slotte, ja, laat het ons maar bekennen, rood en geel te zien zegevieren. En verleden Zondag was zulks het geval niet. Wel hebben we het genoegen gehad ons jongs te zien winnen, doch zonder ons versteven voeten te vergeten. En dat gebeurt nimmer bij een boeiende, meesle pende en begeesterende partij. Het was rood en geel onmogelijk van zich te ontplooien, en het is die ontmoeting niet die oningewij den en werkelijke waarde van ons elftal zal geleerd hebben. Vandaag echter zal hievoor kans bestaan. Zonder tot de kopploegen te behooren is Sweveghem een elftal waarvan men nimmer op voorhand zeggen mag: gewonnen of ver loren. Wel voorziet iedereen een vijfde naeen- vo.'gende overwinning van rood en geel, (en zulks is verre van onmogelijk) doch om deze te bemachtigen zal er dapper moeten ge werkt worden. Maar dat zal dan ook. Rood en geel kent van die perioden waarin ze werkelijk onweerstaanbaar zijn, en we ge- looven dat we thans een van die heuglijke perioden meemaken. In dergelijke omstan digheden is Sweveghem een verloren man. Doch opgepast, mannen, van overdreven dribblings, uiting van te veel zelfvertrouwen. Wie hoog klimt, kan diep vallen. We verlo ren de eerste ontmoeting van het seizoen te Sweveghem met 6-3. Een omgekeerde uitslag ligt in uw bereik. En 't ware meer dan wel. Ook ons tweede elftal bekomt. Te Thielt hebben onze reserven uitstekend gevoetbald en de neerlaag is meer te wijten aan den ellendigen toestand van hei plein dan aan ons spel zelf. Een elftal dat na zooveel sla gen nog over een uitmuntend moraal be schikt is werkelijk het vernoemen weerd. En nu een paar knappe elementen hun her optreden doen, zijn we zelfs van meening dat het seizoen in schoonheid zal geëindigd worden. Hiervan krijgen we trouwens van daag het bewijs. Heden morgen ontvangt ons tweede op ons terrein het leidend elftal uit Wevelghem; de laatsten tegen de eersten. Welnu het moet volstrekt niemand verwon deren wanneer de leiders geklopt worden. We zouden graag hebben dat veel, zeer veel belangstellenden hiervan getuige zijn, en hopen dat een talrijk publiek onze jongeren zal aanmoedigen. Rood en geel komt zonder ongevallen met een sterke stelling in 't veld. KEIKOP. Heden Zondag op ons terrein: te 10 uur: Wevelghem Sp.F. C. P. II. te 2 uur: S. V. SweveghemF. C. P. I. Pronostiekwedstrijd. De flesch "'Eau de Cologne gifte van den Heer M. Lauwers is Zondag na de match te verloten tusschen de Heeren Pouséele M. en Hauspie A. Zondag iets voor de lekkerbekken. Een bestuurslid van F. C. Poperinghe, de Heer Maurice Lebbe-Leupe, die 'oij ieder souper, de spelers aangeboden, gansch onvergeld een allerfijnst nagerecht bezorgde, schenkt ons een gebak. Of het een mazarine, een crème au beurre, een pièce montée of een schui mertaart zijn zal, heeft hij niet gezegd; maar hij heeft beloofd voor iets puiks te zorgen, en dat kan hij. Bezie maar eens zijn uitstalling in de Gasthuisstraat, het zicht alleen doet u reeds likkebaarden; treedt er eens binnen en door de reuk verleid zult ge menig pasteitje in doel omzetten. Ieder echte sportmakker kent dat huis en met reden. Ook heeft Heer Lebbe beloofd de grootte der taart te schikken naar het aantal huis- genooten van den winnaar, 'k Geloof dat het dees week de beurt is aan den Heer Voorzitter van rood en geel om het meest aantal punten te behalen, want Daniël, naar men beweert, is lid der Kroostrijke Gezinnen. Met dank. HET BESTUUR. Uitslag van den Pronostiekwedstrijd van de matchen van Zondag 4 Januari 1931. 9 Punten: Pouseele M, Hauspie A. 8 Punten: Couttenier N., Dezcgher A., Dui venmelker, Suffijs P., Geerne-bij. 7 Pun ten: Vanden Bunder J., Vanhoecke J., Ste vens V. G Pusten: Van Bruwaene P., La- heye A., Gauquie G., Ghesqière A., Veys A., Liefooghe M., Miss-Smeerop, Girls Sportives S. C. P. 14 Pronostiekers bekwamen 5 pun ten. 12 Bekwamen 4 punten. 19 Be kwamen 3 punten. 20 Bekwamen 2 pun ten. 2 Bekwamen 0 punten. Algemeene Rangschikking na den 13" Rit. 65 Punten: Pouseele M. 63 Punten: Decorte M. 62 Punten: Laheye A. 61 Punten: Coene II., Benauwt M., Suffijs P., Veys A. 60 Punten: Gombert W. 58 Punten: Demarey D„ Staf Kletskop, Lau wers E. - 57 Punten: Lermytte M., Van houcke J., Cossey P.. Ghesquière A. 56 Punten: Leeuwerck E., Stevens G., Bultinck J., Liel'ooghe M. 55 Punten: Cambie A., Lietaert F., Dedullen G., Hauspie A. 54 Punten: Sansen C., D'Hondt A„ Fache M„ Lievois D., Butin D. 53 Punten: Creus G., Van Bruwaene P., Debaenst H., Misotten O. 52 Punten: Denut S., Hauspie O., Claus R., Lauwers M., Verhaeghe M., Smeerop. 51 Puntcs: Pollentier O., Bollengier A.. De- crock J., Cossey J., Dupont C., Jeanno, Jefs, 50 Punten: Peel G., Couttenier N., Vande- casteele A., De Cat P., Geerne-bij. 49 Pun ten: Cleenewerck D., Debyser J., Gauquie G., Dezegher A. 48 Punten: Vandevoorde L., Minne A„ Bollengier S. 47 Punten: Cos sey A.. Dempsey-Swing. 46 Punten: De witte V. 45 Punten: Desagher J., Duiven melker. 44 Punten: Van Eecke D„ Schmidt E., Girls Sportives S. C. P. 43 Punten: Decorte V., Huyghe M., Bollengier L. 41 Punten: Leeuwerck M„ Fache A., Lasure A„ Bertje Langbroeck. 40 Punten: Van den Bunder J., Ampen M. 39 Punten: Miss Smeerop. 38 Punten: Verhaeghe J., Suffijs A. 37 Punten: Denut C., Roffiaen J. 36 Punten: Stevens V. 35 Punten Laleeuw A. - 33 Punten: Couttepoff. 31 Punten: Devos E. 28 Punten: Flirt. Football-CIub «De Eendracht» Watou De match Zondag laatst tegen Soetens Molen, moest door slecht weder uitgesteld worden. HEDEN ZONDAG trekken we naar Dottignies. Supporters kunnen mee voor 10 fr. TYPHOON OP DE PHILIPPIJNEN 150 Dooden 1.250.000 Dollar schade Volgens een bericht uit New-York aan de Vossische Zeitungzijn de Philippijnen door een typhoon geteisterd, die geweldige schade aangericht heeft. Eerst sprak men van 130 slachtoffers, door dat in de wateren van de eilanden Cebi en Iloilo 30 visschersbooten zijn omgeslagen en alle inzittenden zijn verdronken. In de haven van Cebi zonken drie stoom schepen en enkele kleinere schepen. Vijf grootere schepen zijn gestrand. Op het eiland Leyte heeft de wervelstorm den geheelen cocosnoten-oogst vernield en verdere groote materieele schade aangericht. Later echter meldde men dat het aantal slachtoffers 150 bedraagt: 27 van hen zijn verdronken bij het vergaan van het stoom schip Lozano en een dertig opvarenden van verkeersvaartuigen .De schade bedraagt ten minste 1.250.000 dollar. IBBHBaBBBBSBBBBBBHSBEBEBBUHnBB DE VOORDEELIGSTE EETWAREN Welke vrouw koestert niet den wensch zoo zuinig mogelijk te kunnen huishouden? In verband daarmede is het goed de sa- ménstelling te kennen van ieder soort voed sel dat voor den mensch bestemd is; proef ondervindelijk werd bewezen dat 100 gr. vet spek 708 calorieën voortbrengen, 100 gr. bo ter 730, 100 gr. varkensvet 856; dat eenzelfde hoeveelheid ossenvleesch 127, schapenvleesch 212, varkensvleesch 250, brood 225, en aard appelen 90 calorieën opleveren. Een huis houdster weet best hoeveel ieder dezer eet waren kost. Wanneer wij deze gegevens nagaan, kun nen wij zeer belangwekkende vaststellingen doen; er vloeit namelijk uit voort dat, wan neer wij voor 3 fr. varkenvleesch koopen, wij aan ons lichaam 300 calorieën schenken, koopen wij voor dezelfde som vet spek dan krijgen we 1.620 calorieën, terwijl wij in brood 3.000, in suiker 5.000 en in aardappelen 4.500 calorieën vinden. Hieruit besluiten wij dat brood, suiker en aardappelen tegenwoordig de vocrdeeligste voedingswaren zijn. Zuinige huisvrouw, vergeet dat nooit! 3&SSSIBS:3iïB3iËBS£3SSBSBagBEBS!BBff ZWARE SNEEUWVAL IN DENEMARKEN Sinds Zondag wordt Denemarken geteis terd door hevige sneeuwstormen, die alle verkeer gestremd hebben. Alle rechtslreek- sche lijnen tusschen Kopenhagen en Jutland zijn verbroken. Op het eiland Seeland zitten talrijke automobielen in de sneeuw vast. Alle treinen komen met groote vertraging aan. De sneeuwval duurt voort. IBEBBB)9ES2IESS29BSESSSB3aZSae£. MARKTPRIJZEN Poperinghe, 9 Jan. Tarwe 90-105; rogge 85; haver 85; aardappelen 55; boter 25-27; eieren 0.75-0.95; hoppe 250. Roeselare, 6 Jan. Nieuwe tarwe 135; oude rogge 70; nieuwe id. 65; oude haver 110; nieuwe id. 90weidenooi 32; klaverhooi 47; luzernehooi 53; erwten 123; paardeboo- nen 156; lijnzaad 145; lijnmeel 144; oud vlas in strooi 95; geakkerd vlas in strooi 110; eieren 0.80; boter 29.50; ha verstrooi 15; rog- gestrooi 18; tarwestrooi 20; aardappelen: Gejdersche muizen 70; industrie 55; klaver zaad 1500; oude suikerijboonen beschikbaar 82; nieuwe id. 90; voedergerst 85; lentegerst 80; win tergerst 90; tabek 7.50; lijnzaadolie 310; koolzaadolie 490; nirtaten 153; ammo niak 143; cyanamide 120; vetten: kalksal- peer 140; scariés 14/16 op wagon Charleroi 1.40; viggens 8.00 den kilo; halfgesuikerde voederbeeten 45. Yper, 3 Jan. Tarwe 80-82; koolzaad 210- 218; klaverzaad 1600-1800; rogge 74-76; boek- weitl76-190; haver 80-82; brouwersgerst 106- 110; voedergerst 76-78; erwten 208-210; bloem 145-148; maïs 75-78; paardeboonen 128-132; gruis 75-78; zemelen 106-108; lijn meel 140-142; lijnkoeken 131-134; aardap pelen 45-55; boter 26-27; eieren 88-95; vig gens 125-200; strooi 25-30; hooi 30-35; ruw vlas 40-65; voederbeeten 30-35. Kortrijk, 5 Jan. Witte tarwe 80-90; rogge 75; haver 85; paardeboonen 150; gerst 60-65; tarwebloem 125; inlandsche zemelen 82; gorte zemelen 90; hooi 30-35; strooi 18- 20; aardappelen 40-50; voederbeeten 4.00- 4.50 de 100 kilos; Turksche tarwe Plata 71; id. roode 81; id. Cinquantino 105; vreemd lijnzaad 162; inlandsch id. 80; nitraat van Chili 153; ammoniak sulfaat 142; lijnzaad olie 307; koolzaadolie 470; vlas der Leie, 30- 90; wit vlas 800-2200; vlas op den grond ge root 550-695; ruw werk, 35-85; oude suike rijboonen 78-80; id. nieuwe 90-92. AFWERKING: Molensteenen uit zui ver silex, of ameril en silex. Dub bele rij kogellager. Geruischlooze gang. Eenvoudige regeling tot verkrijgen van fijn of grof meeL Agent voor Poperinghe en omstreken: of R. MILLEVILLE-TOP, Noordstraat, POPERINGHE. GEEF UW VROUWEN EN DOCHTERS EEN AANGENAAM EN WINSTGEVEND WERK IN UW EIGEN HUIS Wij verzekeren u een goed en regelmatig loon op onze allerlaatste mo dellen van breimachienen. Dit werk is geschikt voor eiken ouderdom van af meisjes die de school verlaten, tot middelmatige personen toe. U kunt eene groote keus artikelen maken op onze machines, zooals: kos- tumen, pull-overs, baais, rokken, blouzen, cache-corsets, lijfbaais, ondei'broeks, zokken, kousen en kinderkousen, fantaisie ofwel effene, met of zonder ribben, van het groefste tot het fijnste, enz. enz. Wij zenden u een vakmeisje naar uw eigen huis, om het aanleere'.ï, voor een week of meer, zonder kosten voor u, en zetten u op goeden weg met raad en daad tot u ten vollen op de hoogte zijt van het vak. Werk verzekerd. Garantie op machien. Comptant ofwel groot gemak van betaling volgens gepastheid van ieder. Schrijft ons nog vandaag en onze vertegenwoordiger zal u alles komen uit leggen zonder kosten. Ernstige referencies overal. RICHARD BRYANT LANDBOUWERS, VEEFOKKERS, geeft aan uwe dieren het beste suikervoeder zonder strooi of turf. Groote besparing Gezondheid der dieren Goedkoope prijs Vervangt zemelen, maïs en koeken. Wat riskeert gij met een kleine proef? NIETS. En gij oordeelt ZELF. VERKRIJGBAAR BIJ ALLE GRAANHANDELAARS. Eenige fabrikanten: GEBR. LAGRANGE C°, ANTWERPEN. Geboorten waarvan vreemde in 't Moederhuis Verlies kinderen Blijft Sterfgevallen waarvan vreemde in 't Gast- huis 61 430 184 246 191 246 Blijft 86 186 van alle merken Gei Blijft verh Huwelijk. Medard Platteau, pasteibak- Getal voltrokken huwelijken en Margareta Lefevfre, z. b., b. te Yper. Getal uitgesproken echtscheidingen 60 60 100 2 Herstellingen - Akkcordeering SPREEKMACHIEN vanaf 350 fr. Groote keus PLATEN van alle merken. Groot gemak van betalen. C. QUAGHEBEUR 27 - Yperstraat - 27 Poperinghe Tel. 173 Tel. 178 Breimachienen, MEESEN (bij Yper) De beste beetwortelssnijders der wereld dragen het merk RAPIDE Verbazend verwerkingsvermogen van 1.000 tot 10.000 kgr. per uur voor hand en motorkracht Fabricatie in serie: jaarlijksche voortbrengst 10.000 beetmolens Catalogus gratis Inrichfn DEVLEESCHAUWER Gebroeders Ophasselt - Oost-Vlaanderen. 8 Te koop aan zeer voordëelige prijzen dienstig voor woningen, kiekenhokken, afsluitingsmuren, enz. Halve prijs van baksteenen, drooge en sterke muren. Alsook 2 zware motoren (gas pauvre), steenbreker, betonmachien, 12 pres sen voor betonsteenen, zaagmachien, schaaf mack ien, boormachien voor ijzer en hout en andere klein materiaal. Zichtbaar alle werkdagen van 9 tot 12 u. op het plein genaamd Tribloc bij de Meenenpogrt, Yper. Inlichtingen en voorwaarden op andere uren dan voormeld bij MAURICE VANDENBROUCKE, Statiestraat, ZONNEBEKE. - Telefoon Moorslede 46.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1931 | | pagina 5