ie Kunst van zijn doel te Bereik» L'iri de Reussir VERDONCK-MINNE ZONEN K- 611 Misgroeiïngen Breuklijders De Kleine Winkeljuffer - La Petite Vendeuse n STA© POPERINGHE KATH. VOLKSHUIS ZONDAG 1 FEBRUARI, te 4 en te 8 uur MAANDAG 2 FEBRJARi, te 8 u. ia. SCHITTERENDE Mary Pickford NAAR 'T VOORBEELD VAN LINDBER6 Comme Linten WINTERLANDSCHAP Vision d'Hiver De Kleurl ng - Le Métis Roerend Cow-boy drama in 5 deelen Noo !*d «chote. Boer n°ilde. De algemeene vergadering zal plaats heb ben op Zondag 8 Februari Toekomende week meer daarover. Haringtie. Jaarlijksche Negen daagsche plechtigheid van 9 tot 17 Fe bruari, tereere van de H. Appolonia, al daar bijzonderlijk gediend tegen de tand pijn en allerhande hoofdzeeren. Kortrijk. In kokend water ge vallen. vVoensdag namiddag, terwijl vrouw Coigué-Algoed, wonende St Ro- chuslaan, de voordeur was gaan openen, viel haar twee jarig zoontje Alfred, dien zij in den keuken gelaten had, in eene kuip kokend water, welke zij op den vloer gesteld had. Niettegenstaande de beste zorgen is het kind aan dt gevolgen der bekomen wonden kort nadien overleden. Boasinghf*. Boerengilde. De leden vieren morgen Maandag 2 Februari hunne jaarlijksche feestdag en zullen allen op hun post zijn in de Mis van 9 uur en de algemeene vergadering van 101/2 uur. Natuurlijk ook 's avonds voor de voordracht met lichtbeelden van 5 uur. Dus, zijn niet alleen deze ver wacht die aan het middagmaal deel nemen, maar al de andere, oud en jong ZuidschootePensiosngilde. Heden Zondag van 8 1/2 tot 12 u. zitdag bij den schrijver der gilde. De leden, ge boren in Januari, moeten storten, zonder uitstel, ook die geboren in Februari, of hun kaart indienen. Wie geboren is in Maart of een der volgende maanden en graag van de wet zou genieten, moet zijn nummer aanvragen. D« leden, ook niet leden, die inlichtingen begeerei, worden ook verwacht. Opgelet, de stortingskaar ten moeten vóór 10" van iedere maand worden ingediend. Er zal voortaan niet meer gewacht worden op de latekomers. VLAMERTINGHE. Gemeente krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zekerste geldplaatsingen. Recht- streeksche agent: Jer. Dehaeck. St-Jan-bij-Yper. Plechtige Novene ter eere van de H Brigida, Maagd, aanroepen tegen de plagen op het vee Zondag i Februarieerste dag der Novene: om 7 ure PI. Mis ter eere van de H. Brigida om 10 ure PI Hoogmis; om 2Ti ure Vespers en Lof Maandag 2 Februari (Lichtmis) zijn de Ste Brigida-Maandag om 8 ure PI. Mis 'tereere vaD de H. Brigida om pure PI Mis ter eere van de H. Brigida, onder de Mis Sermoen. Al de andere dagen der novene tot Woensdag 11 Fe bruari om 8 ure PI. Mis ter eere van de H. Brigida om 4 ure Lof. Reninghelst Vergadering. Heden Zondag 1 Februari, ten 1 y» uur zeer stipt voor al de leden der ziekengilde, verwacht bij M Em. Verciuysse. De Brug van Boesinghe BI. 3. - 1-2-1931. - N 5 „0„ Zondag 1 Februari HERBERGKERMISSEN. Zondag 8 Februsrl. Zondag 15 Februari Pctelcapelle. Dankbetuiging. De Eerweerde heer pastoor van Poei- capelle is blijde, hier aan al zijne beminde parochianen, zijnen hertelijksten dank uit te drnkken om de hulde welke zij hem ge bracht hebben ter gelegenheid van zijne kerkelijke aanstelling. Die blijk van gene genheid heeft hem diep getroffen en zijne g eheebtheid aan zijne parochianen nog versterkt. Met verdubbelden iiver zal hij trachten voort te werken voor het geeste. BIJZONDERE BUIKBANDEN DE POPERINGHENAAR 1. 2 ACTUALITEITEN en MERKWEERDIGHEDEN IN DE HOOFDROL VAN Boeiend Liefdedrama in 8 deelen. Comische Film in 2 deelen. Heerlijk Natuurschoon. AANSTAANDE WEEK Boeiende Comische Film in 7 deelen. Wat heel natuurlijk voortkomt is dat liedendie weinig ofniets voor 'r Vlaamsch over hebben zich voort abonneeren aan dergelijke bladen en deze pers goedkeu ren, doch dat Vlamingen en soms wel vooruitstrevende steeds onder een of ander voorwendsel voort geabonneert blijven, is overstaanbaar. Wil men een fransch blad, men neme een die niet vijandig staat, b. v. Le XXe Siècle». Ziekengilde. Wij zijn volop in 't seizoen van griep en andere diergelijke en de menschen loopen al bassen en beurlen. De kinders zijn gepikt en liggen geveld. Jammerlijk komt de kwaal alleen niet, doch ze brengt kosten bij. En.... wie denkt er aan dat dit laatste met wat vooruitzicht kan geleenigd worden. Bra ve menschen.laat u en uw gezin opschrij ven in de ziekengilde, zijt vooruitziende en 't zal u veel geld spit en als de ziekte komt Neem inlichtingen bii de propa gandisten van den Kristen Werklieden- bond M. Vancoillie en O. Vanslem- brouck. Stelt niet uit tot morgen wat ge vandaag doen kunt. Plaatselijke Inval ie den bond. - Zondag werd een plaatselijke invalieden- bond gesticht voor oorlogsverminkten De eerste vergadering was bijna voltallig ea i5 leden werden ingeschreven. Enke len nog hadden zich laten verontschuldi gen, 't geen zich laat voorzien dat niemand zal ten achteren blijven. Eerw. Heer Pastoor aanvaardde proost te zijn en Achiel Debey en Achiel Verhack wer den aangeduid als afgeveerdigde bij den Bond van Yper. Een en ander werd be sproken, onder meer de begraving der Cnvalieden met officieele plechtigheid en na het vertellen van wederzijdsche erva ringen gingen de leden hoogst voldaan uiteen. TOMAAT Op Woensdag 4 Februari, bij Pinet H. om (ju, komt Meester Dequeecker van Bixschoote een voordracht houden over Veevoeding. Aangezien de voor dracht zeer belangrijk is, worden de le den talrijk verwacht. Toegang voor iedereen Het Bestuur. Pensioengilde. Heden Zondag zitdag in het gemeentehuis, tusschen de missen, te bekomen inlichtingen, kaarten en timbers. De Schrijver. Afgevaardigde. Davidsfonds. {Afdeeling Noord- schote). De leden kunnen heden Zon- da in het gemeentehuis, tusschen de missen, hun lipgeld komen betalen voor het jaar 1931. Nieuwe leden worden aan vaard. Het Bestuurslid. Oud-Strijders Bond.- Heden Zondag om 6 u. bij de We Verstraete algemeene vergadering, er zijn bijzondere punten op de dagorde, daarom worden de leden allen verwacht. Achter de vergadering, groote prijs kaarting, mat inleg, dus allen leden op post. Op Zondag 15, Maandag 10 Februari, zal den toon elgroep van Merckem ons komm vergasten, nut n kom ju spe len, eene schoone drama in twee bedrij ven, een tweezang en een kluchtspel in ééa bedrijf, later komt het programma. Wij moeten van nn aflaten weten als- dat die brave heerschappen kosteloos komen spelen ten gunste van den Oud- Strijdersbond. Dus allen leden moeten van heden af propagandist zijn voor ons liefdewerk. Het Bestuur. Orde der kerkelijke diensten De weke lazen binst de Noveen, solem- neele mis om 8 ure OP Zondag 15 Februari De vroeg mis om 7 1/2 u. desolemneele Hoogmis om 10 ure de plechtige Vespers en Lof om 2 ure. Op Maandag 16 Februari, zijnde H. Appolonia Maandag De solem teele mis sen om 9 en 10 ure. Kroostrijke Gezinnen. De jaar lijksche algemeene vergadering voor de leden ea allen die er belang in stellen, gaat door op Zondag 8 Februari, om 5 uur heel stipt. De tombola is voor de huisgezinnen, en elk gezin heeft prijs mits er iemand in de vergadering aanwe zig zij, of om geldige reden belet, ver- wittige. Jaarlijks krijgt elk gezin een nieuwe lidkaart en betaalt 10 fr. (men moet ten minste vier kinderen hebben of gehad hebben). D; nieuwe leden nemen ook nog deel aan de tombola mits zij ingeschreven zijn vóór Zondag 8 Februa ri. Nog eens wordt aangedrongen opdat de winkeliers (die daarom geen lid zijn) zouden afslag geven op hunne waren aan de leden van de Kroostrijke Gezinnen op vertoon der lidkaart. Op heden geven afslag J. Hollynck, P. Vandenbranden, V. Petillion, M. Clarys. Boekhouden. Eene reeks lessen over boekhouden zal gegeven worden te Boesinghe door tusschenkomst van den Middenstandsbond met toelage door den Staat, zoo het getal ingeschrevenen groot genoeg is. Daarom wordt een oproep gedaan tot alwie het nut ervan inziet en zich van de hedendaagscbe vereischten wil op de hoogte houden. Iedereen mag dezen cursus volgen, zoowel gehuwde als jonge personen, zoowel mannen als vrou wen. De inschrijving is kosteloos evenals de leergang. Men geve zijn naam op voor i5 Februari aan P. Vandenbranden, schrijver van den Middenstandsbond. De. Vlaamsch-vijandige Fransche pers. Herhaaldelijk is erop gewezen geweest dat alwie Vlaamsch voelt, moet kampen tegen de fransche pers die vijan dig staat tegenover de Vlamingen. Zoo Libre Belgique en Nation Beige WORS ün. - Prijsbolling. Ver leden Zondag hield onze gaaibolders- maatschappij een prachtig combat. Het gure weder had het groote aantal leden niet thuis kunnen houden. Vier wilde langooren werden als prijzen door het bestuur aangeboden en de gelukkige win ners met de beste wenschen der aanwe zigen zullen dit wildbraad hua best heb ben laten smaken. Zulke bijeenkomsten moeten 's winters meer gehouden worden. Octaaf. Op 1 Februari begint bij ons de octaaf tereere van de H. Brigitta patrones tegen de plagen van het hoorn vee, sedert vele jaren in onze kerk aan roepen en vereerd. Dagelijksch zal er eene mis gezongen worden om 7 1/2 u. met zegening met de reiiquie, alwaar ook de bedevaarders was en htaniën kunnen verkrijgen. De octaaf voor de H. Apollonia, aan roepen tegen tandpijn en hoofikwalen, begint op Zondag aanstaande, doch toe komende week meer daarover. Boerengilde. Morgend, 2 Fe bruari, zijnde O. L. Vr. Lichtmis, om 5 1/2 ure stipt, vergadering der Boeren gilde bij Gerard Gatteeu, In de Zon Verslag voordracht door den Heer Veearts Caenepeel lich'beelden avond door Ingenieur Proot allerhande mede- deelingen en bestellingen. We verhopen een talrijke opk mst. Het Bestuur. Boerengilde. Heden Zondag te 6 u. algemeene vergadering bii Is. Van Eecke. Dagorde Verslag Voordracht door M Dequecker over weideuitbating Besprekingen en mededeelingen. Nog en kele almanakken en lidkaarlen Geza- mentlijke bestellingen van meststoffen en veevoeders. AUTOSCHOOL VAN GENT Hoofdmtal: GENT, M iry.tr a*t, IP Bijhnis: KORTRIJK, G«nticlimtMBw*ii 61 THEORIE - PRAKTIJK LESSEN OP DEN AUTO ZELP RUQEFENINGEN lijk en stoffelijk welzijn voor al zijne pa rochianen, zonder een enkele uitzonde ring. Merckem. E .-nig agent van het G .meentekredtet G. Bouclqité, Go- meantewecrel rls. Vaste en ze kere plaaisingen. Interest op een jaar 3,6o fr. netto, vrij van lasten, en op 6 maanden 3 fr., vrij van lasten. Plaat singen op langen termijn 5 net. Proven. boerengilde. - De 3 voordrachten over veevoeding worden in 't lokaal gegeven op Zondag 1 Februari, 8 1/2 uur stipt Maandag, 2 Februari, O. L. V. L., 6 uur 's avonds Zondag, 8 Februari, 8 l/2uurs'iptj Alle weldenkende landbouwers, alsme de hun zonen worden er verwacht. Het Bestuur. Botsing. Woensdag avond rond 5 1/4 u»*e werd de au obus van Desmedt en Dekimpe aangereden. De bus komende van Poperinghe had stil gehouden op den Brandhoek ea nau welijks was hii wederom in vang of een auto, uit de richting van Vlamertinghe komende, reed tegen de bus en de beide voertuigen wreven langs den linkerkant tegen eF ander De reizigers kwamen er met den schrik van af. De gelei er van den autobus stopte da delijk, terwijl de gdeider van den autp voortreed zonder om den, zoodat deze onvoorzichtige rijder niet gekend is. De autobus had eenige blutsen beko men en de oeltrede werd vernield. Zon der twijfel moet de aanrijdende auto ook schade ondergaan hebben. ZANDVOORDE. Gij doet uwe hennen wel, gij geeft ze goed voedsel, een warme slaapplaats, maar ziet gij ze goed na? Hebt gij het al belet, er loopt daar een die nu en dan niest, staat er daar geen te treuren in een hoekje? Zij zijn niet allen gezond. Wat er mee gedaan? Van zoohaast gij zoo iets bemerkt, geeft aan gansch de kudde gedu rende eenige dagen het POEIER 4200, merk de HANEKOP, zooals voorgeschreven op iederen pak. Ap. Verman. Poeier Nr 4200 voorkomt alle ziekten. Te bekomen: in POPERINGHE: Apoth. Kestelyn en Notredame; in YPER: Apoth Snoeck, Vanrobaeys en Weckesser. Te bekomen in de kerk Medallien, Litaniën, Sanctjes, Offerwas, Keersen. Gedurende de Novene zal men zegenen met de H. Relikwiëa, alsook op al de dagen des jaars, ten verzoeke der Bede vaarders. VO. S. Op aanvraag van de plaatselijke afdeelirg van het Verbond V. O. S., komen eenige zangers en zan- geressen uit Langemarck, een Luister rijke Liederavond gevan ter herberg De Vette Os» bij J Saenen op heden Zon dag, 1 Februari iq3i, om 5 ure zeer stipt. Kaarten te bekomen aan den in gang der zaal of bij de bestuursleden V. O. S. Dran~uter. Boe> innengille. t Is dus vandaag, 1 Februari, dat de boerinnengilde haar eerste vertooning geeft in de ruims zaal der ZuTersschool. Het programma bevat verschillige deelen die allen met smaak en met kunst zullen uitgevoerd worden. Het welgekend drama Om 't Kinden hun fraai blijspel Da suikernichtjes van Tante Bea zul len allen bijval verwarmen. Prijzan der plaatsea ie plaats 5 fr 2e plaats 3 fr. Ds 2e opvoering zal plaats hebben op Zondag 8 Februari. NAKLANK DER FURIE VAN DIKSMUIDE Te Veurne zouden dus op Dinsdag, 27 Ja nuari, twee belangrijke processen bepleit worden. Het eerste gaande tegen de vliegers die den Yzerbedevaart schandelijk gestoord heb ben. Het tweede tegen Vlaamsche jongens die beticht worden van eene belgische vlag afgerukt te hebben en smaad en opstand zou den gepleegd hebben egen de gendarmen. Het eerste: De luitenanten Labrique en Lagrange en De Neef zijn de beschuldigden. Labrique is lid van 't hoofdbestuur der Fraternelles en beide anderen bestuurleden van de Union Ze worden naar het schijnt be ticht van... druksels te hebben uitgestrooid zonder vereischte toelating. Te laag vlie gen, rustverstooring van openbare dooden- hulde, beleediging aan oud-strijders, enz.... schijnt dus niet in aanmerking te komen. Rechter Voorzitter Soetens was pas ter ge rechtzaal binnengekomen of hij deelde me de dat de zaak der vliegers uitgesteld is voor acht dagen, op verzoek der verdediging. Hij j M. Van Dieren komt aan het woord. Hij weigert te pleiten voor Meréchal en de an dere Vlaamsche beklaagden zoolang hij niet weet welke straf opgelegd wordt ana hen die aanleiding gegeven hebben tot .jie botsing- met de gendarmen. Hij besluit met uitstel te vragen tot na het vonnis der 'vliegers. De Voorzitter gaat, tegen het gedacht van het Openbaar Ministerie in, met dit voorstel akkoord en stelt de zaak Maréchal uit tot binnen veertien dagen. Het proces der vliegers op 3 Februari. Dit der vervolgde Vlamingen op 10 Februari. Het doek valt. Het eerste bedrijf is afge speeld. Ml AMBTELIJKE BERICHTEN Bij koninklijk beslu t van 27 December iy3o wordt aan de kerkfabriek van Slyps (Moorslede) voor het bouwen eener kerk, eene staatstoelage van 51.74O fr. toegestaan. Bij koninklijk besluit van i7 Januari ig3i heeft de vervallenverklaring uitgespro ken van de HH. Verkynder H.en J., van hun rechten op de exploitatie van een openbaren en regelmatigen aufobusdienst tusschen Yper en Meenen. Bij koninklijk besluit van 27 December i9?o is eene toelage van 260.000 fr. verleend aan de maatschappij zonder winstbejag Sanatorium St Idesbald als tweede tus schenkomst van den Staat in de bouwkosten van het Sana'orium De Lovie »,te Proven bij Poperinghe. HMHBRMMMHHBHBNHHflHRRilSir MARKTPRIJZEN Poperinghe, 30 Jan. Tarwe 90-105; rog ge 85; haver 85; aardappelen 68; boter 20- -2+: eieren 0.70-0.82; hoppe 250. Yper, 24 )an. Tarwe 83-85; koolzaad £40-245; klaverzaad 1600-1800: rogge-78-80; boekweit 215-218; haver 95-99; brouwers- gerst 118-123; voedergerst 80-82; erwten 190-210; bloem 134-136; mais 70-72paarde- boonen 133-135; gruis 80-82; zemelen 108- 110; lijnzaadméel 143-145; lijnzaad koeken 133-135; aardappelen 45-55; boter 23.50-25.50; eieren 0.82-0.88; biggen 120-180, 6.00-6.50 den kilo; strooi 25-28; 35-45; ruw vlas 40-50; voederbeeten 25-28. Kortrijk, 26 Jan. Witte tarwe 73-78; rogge 75-80; haver paardebooden 140; tar webloem 131; inlandsche zemelen 80; gorte zemelen 90hooi 30-35 strooi 20-22 voeder beeten 4.50-5.00; aardappelen 55-72; Turk- sche tarwe Plata 69: id. Cinquantino 105; vreenul lijnzaad 150; inlandscb lijnzaad 145: iülandsch koolzaad 190; inlandsche lijnzaad koeken 128: Amerikaansche id 131; kool zaadkoeken 70; nitraat van Chili 153; am moniak sulfaat 152; lijnzaadolie 280; kool zaadolie 470; vlas der Leie 25-80; wit vlas 750-2200; vlas op den grond geroot 500-625; ruw werk 35-80; oude suikerijboonen 75; neiuwe id. 85-87. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 284; 149 koeien, den kilo op voet 7.00; 80 vaarzen 8.20; 16 ossen 8.20; 39 stieren 7.00; Boter 23-25eieren 0.80. Dixmude, 26 Jan. Boter 21-23; eieren 0.80-0.83; aardappelen 60; tarwe 95-105 rogge 75-80; haver 90; strooi 200-225; hooi 350-400. Roeselare, 27 Jan. Tarwe 95-120; rogge 70.r72; haver 95-115; boekweit 150; weide- tiooi 30; klaverhooi 42; luzernhooi 50; erw ten 120; lentegerst 80; wintergerst 80; paar- deboonen 145; lijnzaad 140; lijnmeel 138; oud vlas in strooi 95; geakkerd vlas in strooi 110; eieren 0.85; boter 23; aardappelen: Gel- dersche muizen 75; industrie 60; klaver zaad 1500; haverstrooi 15; roggestrooi 18; tarwestrooi 20; chicoreiboonen, beschikbaar 78; nieuwe id. 85; voedergerst 75; tabak 7.50; vetten kalksalpeter 140; scarrées 14/16 op wagon Charleroi 1.92; viggens 6.50 den kilo; halfgesuikerde voederbeeten 4.50; Veurne, 28 Jan. Tarwe 80; rogge 80; haver 90; lentegerst 70; wintergerst 85; voe dergerst 65; erwten 160; paardeboonen 130; aardappelen 55; tarwestrooi 16; roogestrooi 17; weidehooi 30; klaverhooi 35; luzerne- hooi 40; voederbeeten 4.00; ruw vlas 25; klaverzaad 9.00boter 22.23 eieren 0.80-0.90 id. van eenden, 0.88. Anderlecht, 27 Jan. VARKENS- MARKT. Te koop gesteld: 3.420 stuks, emiddelde prijs per kiio op voet 5.50-6.50. Anderlecht, 28 Jan. VEEMARKT. Te koop gesteld: 1.462 stuks; 468 ossen, den kilo op voet 6.00-8.00; 100 stieren 5.00-7.00; 894 koeien 5.00-7.00. HHUUHHRRUBMHRHMRBBRa sf^Dr Brutsaerc, Volksveitegenw ooiciger, tcomt van den Heer Minister berichtte ontvangen dat de oneenigheden. nopers net verdeelen der kosten, vereffend zijn en dat dus de herstelling der biug, eer lang in aanbesteding zal gegeven worden. MBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB VRAAG AAN ONZE VERKOOPERS DE BRUID VAN DEN VISSCHER roman van A. Hans, in wekelijksche afleveringen. Prachtige roman van overwinnende liefde en trouw. Prijs per aflevering: 50 centiemen. VASTENBOEKJES bij Sansen-Vanneste, Gasthuisstraat, 15, Poperignhe. Verbonden 4 fr. -f- 0.50 fr. voor 't verzenden. IMP. KOFFIEBRANDERIJ, opgericht in 1863, zoekt werkzaam reiziger voor verkoop gebrande koffie. Schoone positie, vast loon, groote commissie. Schr. met refer. MAD bureel gazet. Ook in der oudheid was de vrouw Nie weinig fier bij haren trouw! Maar nu wil men er tevens bij, Dat ze kenne de strafste suikerij. En die is SUIKERIJ F. C. JACOBS DE STRAFSTE GEBRUIKT ER MIN DE UITVOER VAN CHICOREIBOONEN NAAR FRANKRIJK Tegenwoordig zijn de chicoreiboonen die naar Frankrijk gaan onderworpen aan een invoerrecht van 17 fransche franken per 100 Kgr.Gelijk voor de ondere nijverheids vruchten, is het tegenwoordig treurig ge steld met de chicoreiteelt. In Frankrijk zijn de planters en drogers ook aan 't morren gegaan wegens de concur rentie van de Belgische boonen. Jammer voor hun, kan Frankrijk de rechten niet verhoo- gen zonder toestemming van 't Belgisch gou vernement. De gesloten handelstractaten zijn onder dat opzicht bindend. Doch zooals 't dikwijls het geval is, werd er toch getracht om van Belgie te bekomen dat die rechten zouden mogen verhoogd worden. Gelukkiglijk heeft men te Brussel gear- zeld op eigen hand voort te gaan, en heeft men, dank zij Senator Mullie, eene vertegen woordiging der chicoreiplanters en drogers bijeengeroepen. Deze vertegenwoordiging be stond uit de HH. Simoens, Rijkslandbouw- kundige te Yper; J. Mullie, Burgemeester te Dottenys; Dedeurwaarder, droger te Cel les, Gits en Talpe, handelaar te Iseghem en Roeselare. Zcoals te verwachten werd aan de HH. Alb. Hendry en Seeutens, Algemeene Be stuurders aan 't Ministerie van Landbouw en van Geldwezen, op het hart gedrukt dat het onvergeeflijk zou zijn moesten Belgie's ver tegenwoordigers bij de ingang zijnde onder handelingen toegeven. Hier is den toestand slechter dan in Frankrijk en dat men ook de chicoreiteelt nog meer den dieperik zou wil len inhelpen, ware effenaf schandalig. Door HH. Simoens en Mullie werd er na druk opgelegd dat het antwoord in deze zak niet anders zijn ken danNEEN wij geven niet toe. Darop werd de vergadering besloten met de mededeeling van den Heer Voorzitter Hendry dat men aan Frankrijk's vertegen woordigers dus zou zeggenWij kunnen niet toelaten dat het thans bestaande invoer recht verhoogd wordt, van een contioente- ment kan ook geen sprake zijn; in Belgie is de toestand even slecht, zoo niet slechter, dan in Frankrijk. RÖUWBERICHTEN Zondag 1 Februari, te 8 uur, in St Berti- nuskerk, JAARMIS voor HENRI DEWANCKER en overleden Zoon Edmond. Vriendelijke uitnoodiging aan Kennissen en Vrienden van wege de Weduwe en Hin ders. «o» Beleefde uinoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen tot de Plechtige MIS, op Maandag 2 Februari, (O. L. Vrouw Licht mis) te 9 uur, in St Janskerk voor de OVERLEDEN OUDERS van Heer en Vrouw RENÉ BILLIAU-VERCRUYSSE. -«o»- Dinsdag 3 Februari, te 8 uur, in St Jans kerk, JAARMIS voor de GEBROEDERS VANSTEENE. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege de Ouders. Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen de JAARMIS te willen bij wonen, op Maandag 2 Februari (O. L. Vr. Lichtmis) te 8 uur in O. L. Vrouwkerk voor Heer en Vrouw LIEVEN MEERSSEMAN-DECORTE. Van wege de Kinders. VOORMEZEELE. De Familie Bartier-Lermytte meldt bij de ze het droevig afsterven van Mevrouw PROSPER BARTIER geboren Marie-Euphrasie LERMYTTE. De Plechtige LIJKDIENST, waartoe Ued. wordt uitgenoodigd, zal plaats hebben op Maandag 2 Februari 1931, te 10 14 ure, in de parochiale kerk van Voormezeeie. De personen welke bij vergetelheid geen doodsbericht mochten ontvangen hebben, worden vriendelijk verzocht dit als dusda nig te beschouwen. ¥ermakelljkheden A la Ville de Nice bij M. Dereire, Maurice De Wulf traat. In den Driehoek bij Emile Billiau, Watoustraat.j A la Ville de Poperirghe», bij Valt er Scherpereel, Ilondstraat. In het Rekhof bij Ernest Lruant, Rtkhofstraar. «In de Cinema bii Ju'ien Verhaegke, Nieuwstraat. Maandag Kandeel, (i In't Uurwerk bij Wed. Kignaert en KLdcrs, Priesleis.raa Maardag Kandeel Abeele-Slatie. Bij Mau'ice Crombez. Twee monters door den uil te verhollen en '25 fr. te ver smijten. Westouter. Het Go .den Hoofd», bij Jerome <yde. Vandaag en geheel de week, ker mis. DOOR DEN UIL TE VERBOLLEN Velo. Ia de Kroon bij Louis Populier, Watoutraat. Gigeven door Gerard Po pulier. Konijn van 4 Kilos. In de Meikerij bij Esmond Cra- beels gegtven door Mauike Orbie (Beekoj. Twee nieuwe Velobanden. In den Klimop bij Jules Ostj n, Crombekestraat. Gegeven coor Remde Bomme. Schoon geweer te verloten. In den Droogen Tak bij Jerome Rappelit, Woes ensteenweg. Gegeven djor Jerome Maarten begin te 5 uur. Combat met vloerbollen. In 't Zwatntje bij Jules Lenoir, Casselstraat. Vlamertinghe. Vet Konijn. A la Ville de LBle bij Hector Van Lede. Eerste Tap. Au Sarmon bij Felix Liefaert- Titrpermen, Yperstraat, Estf minet den Dinsdag. Vlamertinghe. Prijskaarting Bieden. A la Vj le de Lille bij Hector Van Lede. 100 Fr. Prijzen. Dickebusch. Prachtige toren met horloge (1 m. hoog) te verloten. In het Schoon Huis r, bij Arthur Haezebrou k gegeven door Charles Timpe-man. -- Van heden af loten te bekomen AUTO-CAROSSERIE en RÏJTUIGMAKERIJ CH. VANHOVE en ZOONS, BOESINGHE. Autobussen, Camionetten en Voituren: alle modellen. Verzogrd werk en spoedige bedie ning. Alle werk wordt gewaarborgd. Prijzen buiten alle concurentie en op Krediet. co> Familie, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot het Plechtig JAAR GETIJDE, op Donderdag 5 Februari, om 9 3/4 ure, in de parochiale kerk van O. L. Vrouw voor Mijnheer EMILE DUMEEZ. Van wegens Echtgenoote en Kinders. Dank op voorhand. to» BEDANKING. Mevrouw Weduwe Desmadryl en Kinders bedanken Vrienden en Kennissen om hun aanwezigheid in de Jaarmis voor Heer ARTHUR DESMADRYL en overleden Kinders. PROVINCIE WEST-VLAANDEREN FONDSEN DER MEEST BEGAAFDEN Er wordt de belanghebbenden die eene studiebeurs op het fonds der meest begaaf den begeeren, bekend gemaakt dat de. aan vragen voor 15 Maart aanstaande aan den Heer Gouverneur der provincie dienen over gemaakt, uitgenomen voor wat de ingeze tenen van Brugge, Kortrijk, Moescroen, Oostende en Rousselare betreft, dewelke hun aanvraag rechtstreeks bij bet bestuur hunner stad hoeven in te dienen. De verzoekschriften na den bepaalden da tum ingezonden zullen zonder gevolg blijven. KERKBOEKEN PATERNOSTERS bij SANSEN-VANNESTE Gasthuisstraat - 15 - Poperinghe Groote keus Goedkoope prijzen KOOP UWE I WHMMHmaNHIHHMHMnU TOONEEL POPERINGHE. In Palace Theatre op 31 JANUARI, te 7 uren, opvoering van LA BELLE AVENTURE door de too- neelgroep Orphéon van Hazebrouck. Kaarten te bekomen 20, Groote Markt, Poperinghe. Tel. 182. DE PANNE. Zaal Patria Opvoe ring van DRIE ARME KLEINE WEES JES operette in drie bedrijven en één voor spel, door de St Genesiustooneelgilde «Vreugd in Deugd» op ZONDAG 1 FEBRUARI, om 2 ure, MAANDAG 2 en DINSDAG 3 FE BRUARI, om 6 ure. Prijzen der plaatsen: 10-8-6 en 4 fr. De Zondag namiddag vertooning zal in tijds geëindigd zijn voor trams en autobussen in alle richtingen. Van heden af kaarten te bekomen in zaal Patria POPERINGHE. Zaal Palace. MAAN DAG 9 en DINSDAG 10 Februari, te 5 ure, door de Koninklijke Kamer van Rhetorica Langhoirs Victorinen opvoering van DE TWEE WEEZENgroot beroemd drama in 8 tafereelen. Kaarten aan 7-5-3 frank te bekomen: voor den Maandag bij M. Ad. Vandecasteele, Yperstraat, 42, en voor den Dinsdag bij M. Maur. Benoot, Noordstraat, 1. W-f C-: H. SERRUYSLAAN, 7, OOSTENDE gaf geen andere reden ott dit uitstel. Re- G«raak totaling i-s v- i...— 1 JVAWfclWW* - mise a huitaine klonk het, want het pro- ces der Heere Rustverstoorders wordt in het Fransch gepleit. Het doel was klaarblijkelijk eerst de Vla mingen hunne gading te geven en dan kon den het de Vliegers met het overschot ge- doen. Mar 't en heeft niet gepakt. Daar heeft M. Van Dieren voor gezorgd. Het tweede: Op aaduiding van M. Van Dieren verlieten vier van de vijf Vlaamsche beschuldigden de zaal. Alleen de ezaak Maréchal kon ingezet worden. De Gendarmen, met de Waalsche Luitenanten Copé .aan het hoofd getuigden tegen den betichte. De Politiekommissaris van Veurne getuigt dat al wat voorgevallen is gebeurd is als protest tegen het verschijnen der vliegers. Verschillige getuigen doen uitkomen dat de gedarmen gegrepen hebben in den hoop, wanneer de plichtigen reeds verdwenen wa ren. De Voor2itter weigert den naam te laten opgeven van den gendarm, weigert hem te lten halen en weigert hem te hooren. Bedoel den gendarm was door getuigen herkend als zijnde deze die Maréchal zou aangehouden hebben. Men zoekt vruchteloos de reden waarom deze gendarm niet mag komen ge tuigen, wijl de Voorzitter vier andere gen darmen wel binnenlaat. KBANDEN GEBREVETEERDE Breukbanden zonder staal noch elastiek. Speciale Breukbanden voor zak-, navel- en uitblijvende breuken, op maat vervaardigd, en volgens geval. voor zwaarlijvigheid, voor na-operatie, voor eventratie, voor zwangerschap, voor vlottende nier- en maagzakking. GEBREVETEERDE onthopedische korsetten voor Mal en Pott en ruggegraat. Speciale beenappareils voor kromme beenen en stompvoeten. Orthopedische toestellen in gemouleerd leder of celluloid voor verlamming en beenderziekte Kunstarmen en kunstbeenen in hout, leder of gevuleaniseerde fiber. DE BEHANDELING GESCHIEDT ONDER TOEZICHT VAN UWE GENEESHEEREN. Kostelooze raadplegingen te: Ieder 2" en 4* Zaterdag der maand, in ons bijhnis: Korte Thouroutstraat, 16, van 9 tot 11 uur. Dagelijks feest gij reklamen in gazetten van zoogezegde breukmeesters die beweeren breuken te kunnen genezen zonder operatie. Zwicht wel u niet te laten overhalen door die aanlokkende woorden en beloften, want eene breuk bij volwassene kan niet gene zen zonder operatie, 't is al bedrog, zij hebben het alleen op uw geld gemunt, zoo rekenen zij overdreven prijzen voor een geneeskrachtige breukband die niet bestaat, velen hebben er zich nochtans reeds door laten beetnemen. Indien gij begeert van eene breuk te genezen, moet gij u laten opereeren, en om u daarvan te overtuigen, vraagt raad aan uwen geneesheer; maar indien de operatie u afschrikt, wendt u dan in volle vertrouwen tot ons, wij zullen u een goede breukband vervaardi gen die voor uw geval past en die uwe breuk zal binnenhouden zonder het minste ongemak, te veroorzaken. Ons huis, gesticht in 1840, moet voor u eene waarborg zijn dat wij door de ondervinding op de hoogte zijn. van ons vak.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1931 | | pagina 3