innBiiuiiiiHiiiiiiHiiBii ,27-12-31 - DE POPERINGENAAR. - Nr 52. - BI. 4. ZUSTER MARIA DE STUDENT VAN PRAAG AUTOSCHOOL VAN GENT ZWICHT U VAN VALLING EN VERKOUDHEID ALLERHANDE NIEUWS IETS OVER BEMESTING DE WINTER IN FRANKRIJK ROME DOODELIJK AUTO-ONGELUK TE VERVIERS ROUWBERICHTEN STERFGEVAL ONZEN KATH. VLAAMSCHEN RADIO-OMROEP hij,in het Oosten worat Het reeds llCHt, VERMAKELIJKHEDEN DUIVENTENTOONSTELLING BURGERSTAND VAN HET ENGELSCH POND WERKLOCZEN TE POPERINGE TOONEEL iaBBBBBBaaBBBaBBB3BBBBHBBBSS BOEZINGE. Wat God vereenigd heeft.De opvoering heeft eenieders verwachting overtroffen. Lourdes was schoon en aandoenlijk. Het nieuw stuk echter heeft de toeschouwers meêgesleept tot in de kleinste bijzonderhedn. Nu eens deed het hun lachen tot barstens toe, en dadelijk daarna opnieuw de belangstel lende ernst oprijzen, die maar geen woordje Het verloren gaan. De groote stilte onder de menigte, het aandachtig luisteren der toehoorders heeft de artlsten zelf verwonderd. In Boezinge leeft een volk dat voelen kan en vatbaar is voor meer ontwikkeling. Het zoekt niet enkel voldoening in lachpartijen en zot ternij, maar i-'.st ook ernst. Dit is de indruk die ui' t stuk is overgebleven. Het dankwoord van E. H. Pastoor, de ziel van heel dit hooger streven, gericht tot het volk en tot de artisten, was ge meend en aanmoedigend, en voor de laat ste een tot wederziens zoo spoedig moge lijk. Middenstandsbond. Zondag 27 December, dus de laatste van het jaar, ALGEMEENE VERGADERING voor de Middenstanders, in de zaal van den Jon gelingskring, om 5 ure 's avonds. Als spreker treedt op: Heer H. Vuylsteke uit Kortrijk, een man die ten volle op de hoogte is van de huidige toestanden. Hij zal handelen overDE WET OP DE GEZINSTOELAGEEen en ander spreekt over de COMPENSATIEKAS, vele weten niet wat het is, kennen de verplichtingen niet, zien er dus niet naar om en stellen zich zoo bloot groote boe ten op te loopen. De wet komt in voege met 1 Januari 1932. Het zal eene gele genheid zijn dien avond daar naderen uitleg over te vernemen en zoo noodig zich in regel te stellen. Wie moet naar de vergadering komen? Natuurlijk eerst de leden van onzen plaat selijken bond. Dan ook hun vrouw, zoons en dochters die reeds bekwaam zijn daar iets van te begrijpen, en dan verder AL de middenstanders en boeren van Boezinge. Onze bond, aangesloten bij den Lands bond, wordt gesteund door onze plaatse lijke geestelijkheid. De ernstige Boezin genaars zullen er dus aan houden te komen luisteren, en zoo ze overtuigd zijn en betrouwen hebben in onze priesters, zich aansluiten bij den Kristen Midden standsbond. Er wordt gezorgd voor wat afwisseling door eenen vreemden zanger en pianist. Ouderdomspensioen. Nu of nooit! Er zijn ouderlingen geboren in 1866, die hun ouderdomspensioen hebben aange vraagd zonder eenige storting gedaan te hebben. Het pensioen wordt hun natuur lijk geweigerd straf van hunne nala tigheid of onwil (Later zullen ook zoo vele Middenstanders aardig staan kijken, omdat ze nu nog vrijwillig noch gedwon gen willen storten.) Bij uitzondering kun nen ze dat nu nog veranderen, doch 't spant en 't moet gebeuren vóór 31 De cember; dus, vóór Donderdag aanstaande moeten zij eene storting doen: de man 108 fr.; de vrouw 36 fr. Doet uw oogen open nu of nooit. Spaar- en Leengilde. Belangrijke mededeeling: Van af Nieuwjaar zullen er op Zon- en Feestdagen geen geldver- handelingen meer gedaan worden bij den Kassier. Die dus spaargeld willen brengen of komen halen moeten zulks in de week doen, en 's voormiddags. Spaargeld OP ZICHT: t.t.z. dat men tiet alle dage kan terugvragen, betaalt eenen intrest van 3 vrij van alle be lasting, voor gelijk welke som. Spaargeld OP TERMIJN, t.t.z. dat men er niet aan kan vooraleer de tijd ver streken is, betaalt eenen intrest voor 2 jaar van 4%; voor 5 jaar van 4,25%; voor 10 jaar van 4,50 vrij van alle belastingen, oor gelijk welke som. ONTLEENINGEN gedaan bij de Spaar en Leenkas, betalen eenen intrest van 4,60 frank. Kerstboom. Op Zaterdag, Tweede Kerstdag, wordt de Kerstboom geplukt door de Kinders. 's Namiddags om 1 u. na 't Lof in de kerk, is er Kinderzegen. Natuurlijk dat al de kinderen daar zul len aanwezig zijn; alsdan ook wordt hun ook het kerstboombriefje gegeven, dat alleen recht geeft op eenen prijs. Aan geen andere dan dragers dezes, zal er maar iets gegeven worden. De noodige maatregels zijn genomen opdat alles rap zou doorgaan en... niet te lang zou duren. Davidsfonds. Pas is ons derde feest voorbij en reeds staat de vierde wintervergadering aan de deur. Op Drie koningendag, zijnde Woensdag 6 Januari, om 7 ure 's avonds, zal de prachtige film van de Bedevaarten aan den IJzer te Kaaskerke (Diksmulde) voor de leden afgerold worden (cinema). Het zal dus goed zijn op tijd zijn plaats te bespre ken. Niet-leden betalen 3 fr, voorbe houden plaatsen 4 fr. Het is eene schoone gelegenheid voor de menschen die naar Diksmuide niet kunnen gaan in beêvaart, er zich zonder veel moeite een gedacht van te maken. Kroostrijke Gezinnen. Het Be stuur van den plaatselijken Bond heeft vergaderd. In de eerste dagen zullen de leden door de wijkmeesters bezocht wor den en een jaarboek voor 1932 ontvan gen; terzelfder tijd zal ook het lidgeld (10 fr.) geïnd worden. De aanstaande feestvergadering werd ook besproken en zal, zoo niet tusschenkomt, plaats heb ben op Zondag 7 Februari. Daarover meer later. VLAMEBTINGE. Davidsfonds. Zondag laatst gaf het Davidsfonds een zeer geluke feestavond, welke talrijk bij gewoond werd. Ook mocht het bestuur nog eenige nieuwe leden inschrijven. De E. H. Onderpastoor Peene, Voorzit ter, opende de vergadering met het gebed en gaf vervolgens lezing van een toe spraak door M. Smeesters, voorzitter van den gouwbond van West-Vlaanderen over De Oplossing van het Vlaamsche Vraag stuk en het Davidsfonds Daarna hield de E. H. Peene een voor dracht over het Kerstlied in Vlaanderen. Het tweede deel dezer voordracht han delde over de geboorte en het leven van Mengelwerk van De Poperingenaar 17. Oorspronkelijke Detective-Roman door .WILLIAM HOLT. Des te beter. Maar zij keeren terug. Dan zal het hopelijk te laat zijn. Misschien komen zij spoediger dan wij meenen. Nu, het zou toch razend toevallig zijn, als zij juist dezer dagen hun opgegeven hasporingen hervatten zouden. Luister eens, mijnheer Addison, het zou zoo toevallig niet zijn. Geen jaar nog geleden, vertelt men, spookte het hier weer erg, dat is mij een teeken, dat men hier toen aan het zoeken en nasporen geweest is. De linkervleugel is het meest verwaarloosd, maar daar is men toen bovendien in aan het breken en graven geweest. Bij nauwlettend toezien merkt ge op, dat de tand des tijds niet alleen het vernielingswerk daar op z'n geweten heeft. Ik denk dat de man, die hier toen met zoo'n ijver aan het werk geweest is, die wel het zijne gedaan zal hebben om de inwoners in hun spokenvrees te ver sterken, dezelfde is, die daarna tot de overtuiging kwam, dat hij het niet ver der zou brengen zonder nadere aanwij zing. Hij is toen uitgegaan op nadere ge gevens. Hij heeft gezworen dat hij zich de papieren veroveren zou, die de aan wijzingen bevatten en het was hem bijna gelukt. Bijna, laat hem nog maar wat zoe ken. Zeker, laat hem nog maar wat zoe ken, maar hij weet, dat ik ze in mijn bezit heb. Hij zal bevroeden, dat ik hier heen ben en ik twijfel er niet aan of hij zal ïüer opnieuw heenkomen om ter 't Kindeken Jesus en tusschenin zong E. H. Van Haverbeke, leeraar aan 't Col lege te Poperlnge, met een prachtige stem talrijke vlaamsche kerstliederen. Deze liederen vielen zeer in den smaak van de toehoorders en de E. H. Van Haverbeke werd herhaaldelijk en harte lijk toegejuicht! Deze godsdienstige voor dracht werd opgeluisterd met prachtige gekleurde lichtbeelden. Een omhaling onder de aanwezigen werd gedaan ten einde aan de Vlamer- tingsche Zendelingen de boeken van Davidsfonds te bezorgen. Na eenige mededeelingen over de nieu we gekartonneerde boeken van 't Da vidsfonds, over aankoop van leeuwen vlaggen en over de eerstvolgende ver gadering op 31 Januari 1932 met voor dracht over Theresia Neumannwer den er tot slot dezer vergadering eenige ernstige alsook eenige luimige filmpjes afgerold Een welgevuld programma dat iedereen ten uiterste voldeed! Indien gij tot hiertoe alles geprobeerd hebt zonder voldoenden uitslag of gene zing te bekomen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MARTIN TOMS. Voor verouderde en ingewortelde gevallen volgt de volledige serie van zes weken 185 fr. voor Asthma speciale serie. Martin Toms, 112, Weststraat, Brussel. Apotheek H. Notredame, Poperinge. MIDDELKERKE. Motorrijder ge dood. Zaterdag avond, omstreeks 6 u., kwam een motorrijder langs den steen weg van Nieuwpoort uit de richting van Oostende. Op zeker oogenblik, aan Kro kodil, wilde hij de groentenlcar van Hen ri Soete, wonende Madoustraat, Lombart- zijde, voorbijrijden, doch vatte de kar langs achter. De motorrijder, zekere Odiel, overwegwachter te Nieuwpoort, wonende Buffelhuis, werd op slag gedood. VEtIRNE. Motorrijder langs de baan. Tolbedienden vonden 's morgens vroeg op den weg van Veurne naar Duinkerke, een motorrijder, Polydoor Knockaert uit De Panne, die bewusteloos bij zijn moto lag. Een bijgeroepen geneesheer stelde een hevige schedelbreuk vast en deed het slachtoffer overbrengen naar 't hospitaal van Veurne, waar hij tot het bewustzijn nog niet terug kwam. Men denkt dat hij aangereden werd door een auto die voortgereden ls. HOLLEBEKE. Boerinnegilde. Zondag laatst was het algemeene verga dering. E. H. Proost deed de openingsrede. De Meester van Bikschoote sprak met kennis van zaken over Z WIJNEN- KWEEK. Hij ontwikkelde als bizondere punten: rassen, stalling, verzorging, voe ding. Die rede was praktisch, boeiend en leerrijk! Mevrouw Geo Devisschere, Voorzitster, dankte Spreker van harte. Daarna sprak ze over den Vrede in betrek met de aan staande Ontwapeningsconferentie van Genève in 1932. Zij maande de leden aan het Volkspetitionnement van den Boeren bond te onderteekenen. De lijsten werden met 2 handen onderteekend als protest tegen den oorlog! 'n Kostelooze Tombola met schoone prijzen volkde. 't Deemsterde zeere en elk trok naar 't zijne, voldaan over de Zitting! Vlaamsche vrouwen, moe van zorgen, Komt bij ons. voor nut en deugd Put daar moed, voor 't werk van morgen, Onze Bond geeft ware vreugd! GEO. Kristen Syndikaat. Werkloozen, opgepast! Van nu af moet ge regulier gaan doppen naar het Gemeentehuis, alle dagen, van 9 tot 10 uur. Haalt uwe kaar ten af ia 't lokaal der Kristen Werk lieden. TOMAAT boven alles WULVERINGEM - VINKEM. Boeren feest. Op Donderdag 15 dezer vier den onze boeren hun .jaarlijksch gilde- feest. In de mis van 9 uur waren bijna alle leden tegenwoordig. Om 1 uur wierd een smakelijk noenmaal opgediend bij Leon Luypaert in 't Gouden Hoofd». Vervolgens had er eene aanspraak plaats over 't belang der vereeniging, vooral in deze tijden van crisis. Het moet er mee gedaan zijn dat de boeren, die de groote worden, en onze grenzen wijd openstaan belastingbetalers zijn, zoo verwaarloosd voor alle vreemde landbouwprodukten, ter wijl de nijverheid voldoende bescherming geniet. Wie mee dan zijn deel draagt van de lasten mag ook niet gansch verstoken blijven van de voordeelen. Daaom al te samen blok gevormd en gewrocht dooi de vereeniging. Verder ging de dag voorbij in gezonde vlaamsche leute: misschien wel wat mi serie bij de eene, maar ook abondance bij de andere. ZILLEBEKE. Kaarters. Zaterdag laatst hielden de leden der Kaartersgil- de, gevestigt bij Leon Bourdeaux, hunne buitengewone vergadering. Er was im mers kwestie van het jaarlijksch avond maal dat de gilde aan hare leden aan biedt. Onnoodig te zeggen dat iedereen op post was, want ze wisten op voorhand dat het ging wel zijn; en dit was het. Na het avondmaal werden nog menige par tijtjes gedaan, niet te laat, wat 's ander daags moesten zij nog eens voor de pinne komen, voor de gewone prijskaarting, met daarbij de Koingkaartlng. Op het gestelde uur begon het spel, 'twelk ijverig en vroo- lijk voortgezet werd tot wanneer de vier laatste leden kampten om de eereplaat sen van Koning en Prins te veroveren, welke te beurt vielen na een hardnekkigen strijd aan de H.H. Leon Malfait en Jozef Cornet, die voor medespelers hadden de H.H. Remi Frimout en Camiel Ollevier. Kortom, twee avonden vin deftige leute en verzet, die tot eere strekken van de inrichters. Een die er was. ST ANDRIES. Doodelijk ongeval. Maandag kwam de Heer Adolf Van Ac ker, oud 30 jaar, postbeambte per rijwiel huiswaarts gereden. Gekomen bij de her berg Petit Paris kwam een groep fiet sers uit tegenovergestelde richting. Een IflBBBBBBBBflBBBBflBflBBBBBBBnBB plaatse zelf den strijd met ons aan te binden. Ik heb zoo'n voorgevoel dat hij hierheen onderweg is. We zuilen hem staan. Waarom vreest ge dat nu eigenlijk eerst? Ik had gehoopt, dat de man niet zoo precies zou weten in welk gebouw de schat verborgen moest zijn. Dan had hij nog eenigen tijd op ons spoor kunnen zoeken. Maar nu weet hij waar ons te vinden. Dan moet hij maar komenzeide Addison kalm. En ln ieder geval zullen wij op onze hoede zijn. Dit gesprek had plaats op een middag, dien de beide mannen werkeloos door brachten, Zij hadden nu een paar dagen gespeurd en in den hoektoren achter een oud behang een deur ontdekt, die het hen gelukt was na veel moeite te openen. Die deur leidde met een steenen trap naar omlaag, doch daar er juist die da gen op den akker dicht om het kasteel door verscheiden arbeiders gewerkt werd en zij de opmerkzaamheid niet wilden trekken, hadden zij afgesproken dien nacht pas op nader onderzoek uit te gaan. Ze slenterden 's avonds wat om het huis, Jac. maakte nog poolsche taal studiën, ze rookten ettelijke sigaren en gingen bijtijds naar bed. Maar toen het geheel donker was en zij in huis niets meer hoorden, stonden zij weer op en waren spoedig buiten. Terwijl allen slie pen gingen zij aldus op nachtelijke expe ditie uit. En ze hoopten, dat zij thans misschien den schat wel zouden ontdek ken. Er is alle kans opzeide Addison, en als we het geld vinden, wel dan kun nen we niet beter doen, dan het zoo spoedig mogelijk vervoeren, zij het dan ook maar voorloopig naar een veilige plaats. Dan kunnen anderen hier komen zoeken, terwijl wij rustig beramen hoe het over de grenzen te krijgen. De heeren kunnen hier dan weer gerust komen spo ken. Jac. antwoordde niet. Hij voelde een heimelijke onrust. Nu men het doel na- wielrijder stak plots uit de groep vooruit en kwam vlak voor het rijwiel van Van Acker. Deze verschrikte en stak op de steenweg af waar juist een aangespannen voertuig kwam aangerold. Van Acker kwam op den dissel terecht die hem de borstkas indrukte en doodde. BEVEREN-aan-IJZER. Smartelijk ongeluk De echtgenoote Euphrasie Brutsaert kwam Dinsdag nacht teweeg naar beneden van hare slaapkamer. De ongelukkige viel van den trap naar bene den. Nadien ls zij cyidanks de zorgen der geneesheeren overleden. Kroostrijke Gezinnen. In de zaal der patronage wierd door den Bond der Kroostrijke Gezinnen een vegadering ge houden die wel bijgewoond was. Na de prijsuitloting voor de kinderen der.leden, wierd een belangrijke voordracht gehou den door den Heer Boucquillon over de bekomen voorrechten van dezen bond. De vergadering wierd gesloten na een harte lijke bedanking. KROMBEKE. Bond der Kroostrijke Gezinnen. Heden Zondag, 27 dezer, is er algemeene vergadering, om 4 uur, bij Hector Dewancker, waar men zal over gaan tot de uitdeeling der nieuwe lidkaar- ten. Om U vele stappen en moeite te ver sparen zullen wij ook de formulieren in vullen om de hernieuwing uwer erken- ningskaarten voor prijsvermindering op de spoorwegen te vragen. Brengt uw trouwboekje mede, alsook de noodige portretjes. Hier weze herinnerd dat gij 4 kinderen moet hebben onder de 21 jaar om van die vermindering te kunnen genieten. Nieuwe leden worden immer aanveerd. Dat deze die belet wezen hunne lidkaart zoo rap mogelijk afhalen (voor Nieuw jaar). KORTEMARK. Liefdadigheidsfeest. Op Zondag 20 December 1.1. greep in de Gildezaal, Torhoutstraat, een groot lief dadigheidsfeest plaats, op touw gezet door de christen Syndikaten van de gemeente. Het bestuur kon zich verheugen in een talrijke opkomst. De Heer Julien Deke- telaere, van Kortemark, lid van het christen Syndikaat van Spoorwegen, een welbekenden goochelkunstenaar, trad er op met een gansch nieuw wonderprogramma. Waarlijk 't is een flinke, rappe gooche laar, die voor geen ander moet onderdoen. Het herhaaldelijk handgeklap bewees dat hij het volk aanstond. De prachtige spiegel, verkocht bij ame rikaansch aanbod, bracht ook nog een mooien stuiver op, de liefdadigheid ten goede. De koddige kluchtliederen hebben eens hartelijk doen lachen. Op het einde der vergadering dankte Heer Henri De- eauter, in name van 't bestuur, al dezen die hadden geijverd tot het welslagen der feestvergadering, voornamelijk de Eerw. Heer Pastoor en Eerw. Heeren Onderpas toors; die de bevolking aangewakkerd hadden dit liefdadigheidsfeest bij te wo nen; en de zoo talrijke opkomst was een klaar bewijs dat hun aanwakkeren niet onbeantwoord gebleven was. Na nog een woord van dank toegestuurd te hebben aan den jongen Heer Celeste Lemahieu, agent der Radio Telefunken, die gezorgd had voor het spelende gedeelte, liep de vergadering ten einde. DRANOUTER. Dranouter Fanfa re Op Kerstdag 25 en op Zondag 27 December, telkens om 5 uur 's avonds, hebben wij, als ieder jaar, een prachtig avondfeest, afgewisseld door muziek en zang; benevens een ernstig spel, eenige nummers om te barsten van 't lachen; daarbij nog een extra-nummer, dat de moeilijksten zal voldoen. Prachtige elek trieke verlichting met mooie kleurenscha- keering door de firma O. C. A. van leper. Bespreek uwe plaatsen en komt op tijd! Prijzen: 6-5-3 frank. WOESTEN. Kaartspelers. Verle den Zondag namen 6ö kaartspelers deel aan de prijskaarting bij Boudry André. Er waren onder de mededingers ook lief hebbers uit de naburige gemeenten toege komen. Met groote orde en gespannen ge moederen liep het spel van stapel. De tien geschonken prijzen bleven allen op de gemeente waarvan de drie eerste aan Banckaert Cam., Haghebaert A., en Bou dry Fl. te recht kwamen. Hoerengilde. Zondag 27 December om 5 uur groote algemeene vergadering der Boerengilde bij Gerard Catteeuw in «De Zon», Dagorde: Voordracht door Meester Plat- teau over win tervoeding en belangrijke mededeeling over suiker en suikerbeeten; alsook aflevering van almanakken en be stellingen en betaling. Om te sluiten prachtige prijsloting, ge geven door den H. Voorzitter. Enkel dezen welke tegenwoordig zijn kunnen eraan deel nemen. HET BESTUUR. HOUTEM-bij-KOMEN. Groot feest voor de Kroostrijke Gezinnen. De Cen trale Commissie van Brussel, heeft voor geheel Belgie 50 eefediplomas toegekend aSn de meest verdienstelijke huisgezinnen van het land. Een van die 50 diplomas werd toegekend aan een inwoner van Houtem, namelijk aan Meester Van Cop- pernolle, onderwijzer op onze gemeente. Al de inwoners zijn verheugd hunne wel gemeende gelukwenschen te kunnen aan bieden aan Meester Van Coppernolle, aan zijne edelmoedige vrouw en aan hunne geachte kinders. Op 25 dezer, zijnde de Hoogdag van Kerstdag, om 3,30 uur 's namiddags, ont vangst en verwelkoming van Meester Van Coppernolle, in de zaal der patronage. Opluistering der feeste door de muzieken van Houtem en Komen. Aanbod van net eerediploma door den voorzitter van de gewestelijke Commissie. Feestrede gehou den door een lid van den plaatselijken bond. Belangrijke conferentie gehouden door een afgevaardigde der Provincie. Liederen gezongen door de kinders. Uit deeling der geschenken aan al de kinders der kroostrijke gezinnen. Om te ein digen een tombola voor de ouders. De Kerstboom. Op heden Zondag, 27 dezer, om 4 uur stipt, in de zaal der patronage, groot Kinderfeest met Kerst boom. Op het einde de feeste zullen de kerstgeschenken uitgedeeld worden aan al de aawezige kinders van Houtem. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBEBi derde bekroop hem telkenmale de angst, dat het doel toch niet bereikt worden zou. Addison had dit ook wel bemerkt. Als ik niet beter wistdacht hij bij zich zelf, zou ik waarlijk gelooven, dat hij bang begint te worden. Men naderde het kasteel, en niet, dan nadat men nog eens goed uitgekeken had, of iemand ook bespieden kon, gingen zij er binnen. Het ging heel voorzichtig en langzaam, want wel hadden zij een dievenlantaarn bij zich, maar Jac. wilde die nog niet gaarne te spoedig gebruiken. Pas tóen men binnen het kasteel was, werd de lantaarn geopend. En nu ging het vlugger door verschillende zalen. Men kwam daarmee in een gang, die naar den toren leidde. Op eens stond Jac. stil. Hoorde je daar nietsfluisterde hij. Weineen, verbeeldingantwoordde Addison. Jac. beduidde hem nóg even te wachten en te luisteren. Men vernam evenwel niets, waarop de wandeling werd voort gezet. Zoo kwam men bij de torenkamer. Plotseling stonden Jac. en Addison beide stil. Daar in de duistere kamer voor hen zagen zij een lichtschijn op den muur, er was geen twijfel aan. Daar het nieuwe maan was, kon die lichtschijn niet van buiten door een der kleine vensters komen. Zoo gauw toen Jac. iets zag, had hij zijn eigen lantaarn gesloten en de lichtschijn daar was nu duidelijker zichtbaar. Daar is Iemandfluisterde Jac. Ja antwoordde Addison, daar ls iemand, maar... Hij kon zijn zin niet voleinden, want eensklaps zagen zij in de torenkamer een witte gedaante met hol, bleek gelaat. Die gedaante strekte afwerend de handen uit. De beide Engelschen stonden als aan den grond genageld, maar Jac. Purdy rukte zich het eerst uit de betoovering los. «Geen grappen», riep hij met vaste stem, «wie zijt gij?» De verschijning bleef onbeweeglijk. Kom hier riep Jac, gebiedend, of OOSTENDE. Moedige redding. Karei Halewyck wou Vrijdag morgen op zijn schip gaan, gemeerd in de Visschers- kom, toen hij uitgleed en ln het slljkach- tig water terecht kwam. Spoedig klom het slijk rondom het slachtoffer, toen een ge tuige, Robert Maekelberghe opdaagde en te water sprong. Het gelukte hem met de medehulp van een rol Halewyck te redden en op het droge te brengen. Men moest nochtans langen tijd werken hem terug tot het leven te roepen. STADEN. Christen Middenstand. Verleden Dinsdagavond ln Patrla, was er een belangrijke vergadering voor burgers en middenstanders. Er was veel volk op gekomen. De Heer E. Vuylsteke, afgevaar digde van den Landsbond van den Kris ten Middenstand van Belgie, gaf een zeer nuttige en leerrijke voordracht. Hij be sprak de nieuwe wet van 1930 over de burgerlijke verantwoordelijkheid en de lasten die ze meebrengt voor de bazen. Daarom moeten alle werkgevers een ver zekering aangaan, en hun polissen laten opmaken of nazien door vereenigingen van middenstanders. Verder doet hij een op roep opdat alle burgers zich zouden ver eenigen als broeders, en aansluiten bij de middenstandsbonden om evenals werklie- de en boeren een macht uit te maken. M. Omer Decuypere, sekretaris van den gewestelijken bond van Roeselare ls im mer bereid om alle burgers die ln moei lijkheden verkeeren met raad en daad bij te staan. De E. H. Pastoor sluit de ver gadering met een woord van hulde te brengen aan juffouw Marie Vandermar- cke, de ieverige werkster van den loka- en bond, en een woord van dank aan de heeren sprekers. CINEMA PATRIA STADEN FEESTZAAL ST JAN Met de Kerstweek, 2 prachtprogramma's. Donderdag 24 December, om 7.30 uur. Vrijdag 25 Dec. (Kerstdag) te 2,30 7.30 u. DE LIJDENSWEG EENER VROUW OF Machtige hartroerende dramatische film. 0EP- Het Ave Mariavan Gounoud, zal speciaal gezongen worden met bege- eiding van Bandonium. PETERON, SOLDAAT Ie KLAS oorlogskomiek in 6 deelen, met Pauline Garon, Creighton Hale, Joan Standing en Al-Alt. Twee Succesfilms! Eene schoone gele genheid om kerstavond aangenaam door te brengen. Zaterdag-avond, verand. v. Programma. Zaterdag 26 December, om 7,30 uur. Zondag 27 December, om 2,30 en 7,30 u. Prachtige avonturen-roman, met Werner Crauss, Conrad Veidt en Agnes Esterhaey. PRACHTIGE FAR-WESTFILM met AL HOXIE. Liefhebbers met de Kerstdagen allen naar Patria. Kinderen toegelaten. BINNEN KORT de nieuwste prachtigste alle oorlogsfilms VERDUN Historieke Visioenen. Die nu in de groote steden zooveel ophef maakt. Hoofdzetel: GENT, Mirystraat, 10 Bijhuls: J KORTRIJK, Gentschensteenweg, 21 THEORIE - PRAKTIJK LESSEN OP DEN AUTO ZELL RIJOEFENINGEN 9Q Gemak van betaling Vacantie-Ieergangen. BESELARE. Arrondissementskongres der K. A. J. Het is dus op heden Zon dag dat de verschillende afdeelingen naar Beselare komen om er hun jaarlijksch kongres te houden. Om 9 Va uur vergade ren zij ter herbeg 't Peerd om in stoet naar de Hoogmis te gaan. Daarna verga dering in de patronage. Om 2 uur verga deren alle afdeelingen in de Geluwestr. Vorming van den stoet en optocht door de bijzonderste stratep, met vlag en het Muziek Ste Ceciliaaan 't hoofd. Daarna tooneel en zang door de vreem de groepen. De afdeelingen die na den noen zouden komen, gelleven om 2 uur op de Markt te zijn. Alle volksgezinde bur gers zullen dien dag hunne huizen be vlaggen. Syndikaat. Werklieden, nu de tij den van langs om slechter worden en dat er altijd meer en meer werkloozen zijn, kunnen wij U niet genoeg aanradenl lid te worden van ons kristen Syndikaat; wilt gij groote voordeelen, laat U inschrijven vóór Nieuwjaar. Inlichtingen bij Durnez Richard. Tooneelfeest. Heden Zondag 27 December, om 3 uur stipt, tooneelfeest door vreemde groepen. Kaarten te beko- mn bij Defranq G., 2 fr.; neemt zooveel mogelijk uw kaarten op voorhand. Chicorel WYPELIER-TAFFIN Belgische Fabriek Naaml. Vennootschap, YPER LOO. Middenstand. Zondag 13 Dec. hebben we opnieuw het geluk gehad onzen achtbaren stadsgenoot Heer Ev. Vuylsteke aan het woord te hooren. Het ging er namelijk om de nieuwe wet over de burgerlijke verantwoordelijkheid voor alwie werkgever is tegenover zijn on derdanen, wet die in voege treedt op I Januari aanstaande. En daar werd voor de zooveelste maal een zwart gordijn voor onze oogen open getrokken, zooals Heer Spreker het ons zoo beeldrijk zegde. Het is goed en zelfs noodzakelijk dat de Middenstander zich klaar bewust Is van die schrikkelijke verantwoordelijk heid. Voor hem weze het ordewoord dus; opgepast! Daar de betaling van het lidgeld voor '32 eveneens op het dagorde stond, zette de Heer Spreker de leden tevens aan hun bijdrage, die dit jaar nogal verhoogd werd IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB' we zullen meenen, dat gij een vijand zijt. Addison intusschen had zijn pistool uit zijn zak gehaald en haalde nu den haan over. We nemen dat spook gevangen of we schieten het neerriep hij vastbesloten, vooruit! Zij drongen naar voren, Jac. Purdy voorop, Addison op zij, iets achter hem, gereed om te schieten. Op eens was de lichtschijn weg, toen zij vlak bij de deur van het vertrek wa ren. Op hetzelfde oogenblik kreeg Jac. een slag ln het gelaat, maar schoot Ad dison tweemaal achteen op de gestalte. Tegelijk met de knallen van het pistool hoorde hij een korten, akeligen lach, die hem het bloed in de aderen deed ver stijven. Tegelijk voelde hij iets hards tegen zijn borst stuiten. Het waren de kogels, die hij had afgeschoten. De deur van het vertrek sloeg dicht. <i Open de lantaarnriep Addison, en Jac. Purdy deed het. Ge moet hem geraakt hebbenzei hij; ge hebt In Vigo op een afstand niet gemist, op zoo'n korten afstand hebben uw kogels zeker doel getroffen. Doel getroffen antwoordde Addison, hier zijn ze. En hij raapte twee kogels op die voor zijn voeten lagen. Ze kwamen terug, ze stieten mij zelf tegen de borst. Dat lijk waarlijk op too- verij. Wat tooverij. Onmogelijk. Degene die mij die slag in het aangezicht gaf, was een wezen van vleesch en bloed. Ik weet het nietantwoordde Addi son moedeloos, hoe verklaart ge dan dit? Hij toonde hem weer de kogels. Ik heb er geen verklaring voor. Maar aan spoken geloof ik niet. Daar binnen ls de man, die ons dat leverde en hij moet de verklaring geven, Wij zullen hem er uit halen. Hij was woedend, zijn wang gloeide en hij was volstrekt niet voornemens, den in een geest van edelmoedigheid te stor ten. Dit deed hij met een gloed van woor den en met een overtuiging zooals alleen een Heer Vuylsteke dat kan. Om kort te noemen, een prachtig ge slaagde vergadering! DIKSMUIDE. Feest. Maandag 1.1. gaf de Kath. Turnmaatschappij Willen is Kunnen haar eerste kosteloos win ter feestje voor familieleden. En het moet maar dadelijk gezegd: 't was effenaf bui ten alle verwachting. Proficiat, Jongens, op heel de lijn! Eerst het kunstig ballet, uitgevoerd door door de leerlingen afdeeling, in hun keu- rig-typisch kostuum, vooratellende de 4 jaargetijden; een heel lief nummertje, waaraan de naiëve bekommernis van den kleine met zijn grooten hoed een onschul dige vrooijkheid kwam aan toevoegen. Als een vrooiijke intermesso de drie-joden- zang, welgelukte improvisatieMaar met de Levende Beelden hebben onze flinke turners zich zeker tot een kunsthoogte verheven die hen toelaat voor gelijk welk publiek uit te pakken; de uitdeeling was volkomen korrekt, van een sterke plasti citeit en intiem leven; de feërleke belich ting af met fijne nuanceering aan de beelden telkens nieuwe indrukwekkende kleurstemmig. Als afwisseling volgde het korte maar zeer sterk-tragische dramatje Het kind met de doode oogendat met zeer intens gevoel, met vaste uitdrukking en in een verneus tempo werd vertolkt door de jeugdige spelers; de beide kinder- rollen werden met veel gevoel weergege ven; een daverend opplaus viel het klein Pieterken (H. Maes) ten deel na zijn ge voelvolle deklamatie Het blinde kind ook aan den jongen heer G. Kina die de rol van Geert buitengewoon goed vertolk te. Zonder 'n goeie kleermaker, de muziek en 't gebarenspel van den ouden Lucas (Om. Seynhaeve) spraken van innerlijk- zwaar zieleleed! Dat korte maar zeer moeilijke rol van Willem (Gilbert Ver hoeven) werd meesterlijk weergegeven; het eindmoment vooral met den kleinen blinde (Joseph de Sint Hubert) die zijn vader van broedermoord weerhoudt was danig pakkend. Met de baaroefeningen hebben onze vol wassen turners zich zekerlijk overtroffen: buitengewoon verzorgd in lenigen zwier, vast, sierlijk en kunstig. Jongens ge verdient de bewondering die in daverend applaus vanwege uw sympa thiek publiek u ten de-'e is gevallen! Met de klucht Dynamiethebben onze jonge tooneelmannen de kroon op hun werk gezet; een lachpartij van 't begin tot 't einde! We kunnen niet ln détail gaan, we zou den 't niet uitgepraat krijgen! Maar een woord: Prachtig! en nog één: van u mo gen we veel verwachten: Uw turnkring bloeit; ge zijt de goede baan op: Goed heil tot weerziens Om aan vele vragen te voldoen, zal een tweede vertooning gegeven worden Maan dag aanstaande, 28 December, om 6 uur, mits een klein inkomgeld voor iedereen. Bij 't verlaten van bureel en van werkplaats is BLOCMALT echte maltsuiker, uw beste beschermer. 13BSBBBSBBSEBBB3BHBBS3S3SBSBS In Spanje sneeuwt het in alle pro vincies. In Amerika ontplofte een schip in volle zee, niet ver van San Pedro (nabij San Francisco) waarbij vier mannen om 't leven kwamen en brak het ijs te Mlchi- gaan ingevolge waarvan acht personen verdronken. In China zijn honderden personen aangetast door de pest vooral in de pro vincie Chan-Sl, waarvan de hoofdstad ernstig wordt bedreigd door den vooruit gang van den geesel. Te New-York werd een katholiek priester Raphaë Serrari in een toeristen bureel door bandieten doodgeschoten. Deze waren binnengedrongen om de kas te rcoven. Te Lucknow (Britsch-Indië) werden een musulmaansch eigenaar en twee zij ner dienaars levend verbrand door de dorpelingen. Boven Frankrijk ls een koudegolf neergekomen. Te Parijs zijn alle vijvers dichtgevroren. Men noteert temperaturen van 10 en 12 graden onder nul. IBBBBBBBBBBBBBBaBBBBBBBHaBBB Dit jaar hoort men soms wel onvol ledige bemestingen aanprijzen. Dit is natuurlijk een grove fout. Zonder twijfel geeft de volledige bemesting altijd de beste uitslagen zelfs ln crisistijd. Zeker als men rekening houdt met het feit dat men sedert vele jaren meer fosfoorzuur den potasch gebruikt, zoo is het te ver staan dat men ln vele streken voordeel heeft de dosissen potasch te verhoogen, natuurlijk zonder het fosfoorzuur gansch weg te laten, tenzij in zekere gevallen die tamelijk zelden voorkomen. Voor wei den moet men in de gewone gevallen ten minste evenveel sylviniet-kaïniet als me taalslakken uitstrooien. Het is zelfs ten zeerste aan te raden de helft meer pot asch dan fosfoorzuur toe te passen wil men de beste uitslagen bekomen. Voor hakvruchten zooals beeten en aardappe len, geve men twee tot drie maal zooveel potasch als fosfoorzuur. Voor de graan gewassen is het noodig ten minste even zooveel potasch te gebruiken als fosfoor zuur en in vele gronden, moet men zelfs de hoeveelheid potasch verdubbelen. De landbouwers die door gebrek aan tijd de potaschbemesting in den herfst niet heb ben toegediend, kunnen nu nog 250 kgr. chloorpotasch 40 als dekmest per ha. aanwenden. Deze dekbemesting geeft heel goede uitslagen en is zonder gevaar voor de jonge graangewassen. IBBBBBflBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBH opstopper, dien hij gekregen had te ac cepteeren zonder meer. Hij rammelde aan de deur, die naar de torenkamer leidde. Deze was gesloten. «Houdt gij de lantaarn even vast», zeide hij. Toen zette hij den schouder tegen de deur en drukte uit alle macht. Maar de deur bewoog zich niet. Wel, verduiveld, dat zullen we toch zien. Hij trapte uit alle macht en het resul taat bleef niet uit. Plotseling sprong de deur open. Jac. balde de vuisten, overtuigd, dat hij minstens een flinke bokspartij zou leve ren. Evenwel de kamer was ledig. Er was niemand aanwezig, Watbliefvroeg Addison hem, het was waarlijk geen gewoon mensch, die ons dien tegenstand leverde. Och, maal nietriep Jac. ongedul dig, licht me bij. Hij moet door de deur, die wij ook ontdekt hebben, verdwenen zijn. En we zullen hem in handen krijgen, dat zweer ik. De deur, die hij bedoelde was gesloten, maar zij konden die deur gemakkelijk openen. Zou het wel raadzaam zijn de trap af te gaanvroeg Addison. Blijft gij hier. Ik ga den steenen wenteltrap af. Zou het niet wijzer zijn, bij elkaar te blijven? Bij elkaar blijven. Ja, dat heeft Iets voor. Als ge meegaan wilt? Zekerzei Addison, ik ben geen laf aard. Zij gingen de trap af, er kwam hen een muffe lucht tegemoet. Zij kwamen in een kelder, een ruimen kelder, die niets bijzonders bood. Hier moet de schat verborgen zijn mompelde Addison. De schat, ja zeker, maar hier moet ook de man zijn, die ons dat koopje le verde. Er is hier niemand. «Maar hij moet hier binnen gegaan zijn, Eh als hij hier niet meer ls, dan Een hevige koude werd waargenomen in verscheidene streken van Frankrijk. In Vichy, Bar-le-Duc, Toulon en andere ste den, ls de sneeuw overvloedig gevallen. Te Lorient werden door de plotselinge koude vier personen gedood. INSTORTING IN HET VATIKAAN VIJF DOODEN Terwijl men aan den arbeid was in de Bibliotheek, zijn de zolderingen van drie verdiepingen ingestort. Vier werklieden en een ambtenaar werden medegesleurd en gedood. Er is veel schade aan boeken en kunstschatten. De oorzaak ls nog onbekend. IBBBBBBBBBBBIHEBBBHHHHBBHHHBBH Bij het verlaten der werkhuizen La VerviétoiseLimburgstr., verlieten twee werkvrouwen het voetpad en stapten over de straat. Al met eens kwam de autobus Verviers-Eupen en reed een der twee omver. Opgenomen met erge hoofd wonden en andere kneuzingen, overleed zij weldra, 't Is de genaamde Suzanna Ransonnet, 27 jaar, wonende te Andri- mont. Familie, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot de PLECHTIGE JAARMIS, op Zondag 27 December, om 8 Yi uur in O. L. Vrouw kerk, voor HEER HILAIRE DOCHY Overleden Ouders, Broeder en Zuster en voor de Overleden Ouders van Marie Quaghebeur Hilaire Vanbecclaere -«O» Zondag 27 December, om 9 uur,, in St Bertinus kerk, JAARMIS tot Zlellafe- nls van HEER LOUIS BATTHEU en Overleden Huisvrouw VROUW REGINA COUTTENIER. Vriendelijke uitnoodiging van wege de Kinders. Familie, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd tot de PLECHTIGE JAARMIS op 1 Januari (Nieuwjaardag), te 8 uur in O. L. Vrouw kerk, voor de Overleden Huisvrouw van HEER MAURITS DECREUS en voor zijn Overleden Ouders. «o» Vrouw Weduwe Henri Vandermarliere- Tamboryn en Kinders, noodigen beleefd Vrienvden en Kennissen uit tot de PLECH TIGE JAARMIS op Vrijdag 1 Januari (Nieuwjaardag), om 9 uur in de Parochie kerk van St Jan, voor HEER HENRI VANDERMARLIERE en DOCHTER GEOSGINE. Huisvrouw van HEER ARTHUR VERHAEGHE. Met besten dank op voorhand. «o» Vrouw Weduwe Debaene-Gaucquie en Kinders, noodigen beleefd Vrienden en Kennissen uit tot de PLECHTIGE JAAR MIS, op Zondag 3 Januari, om 9 uur, in St Bertinuskerk, voor hun Overleden Echtgenoot en Vader HEER ISIDOOR DEBAENE. «o» WESTVLETEREN. Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen, tot de Plechtige JAARMIS, op Dinsdag 29 December, om 8 uur, in de Parochiale Kerk van West- vleteren, voor HEER DÉSIRÉ VANDEVOORDE en overleden Huisvrouwen. Van wege de Kinders. -«o»- BEDANKING. De Kinders Vandemooriele bedan ken de Vrienden en Kennissen om den blijk van deelneming betoond door hun aanwezigheid in de Begraving van hun Overleden Moeder VROUW JULIE SOETAERT Weduwe van HEER PETRUS VANDEMOORTELE. De Familie Bulckaert-Salomé bedankt Vrienden en Kennissen om den blijk van deelneming betoond door hun aanwezig heid in de Begraving van hun Overleden Moeder en Grootmoeder VROUW ROSALIE SALOMÉ Weduwe van HEER PETRUS BULCKAERT. f De Heer Golenvaux, Burgemeester van Namen en Katholiek Senator, is Maandag overleden. Van 1914 tot 1929 was hij Lid van de Kamer der Volksvertegenwoordigers en ging nadien over naar den Senaat als gekoöpteerd Senator. Als Waal was de H. Golenvaux een der eersten die de rechtvaardigheid van den strijd der katholieke Vlamingen begreep. SUBBBBBBBBBBHHBBBBBBBBHHHBBB wenscht van harte 'n zalig Kerstfeest aan alle de luisteraars. Moge het lieve Jezu- kindeken zoo mild mogelijk wezen voor ieder van U die reeds zoo mild K. V. R. O. hebt gesteund. Onzen omroep wenscht dat de vrede des Heeren steeds met U moge blijven. Vergeten wij dan niet een vurig gebed te bidden opdat onzen K. V. R. O. meer en meer gezegen zij, opdat dank zij de werking van onzen K. V. R. O. ve len zouden mogen terugkeeren tot Jezus en gelijk wij zouden mogen komen knie len voor de kribbe. Blijft K. V. R. O. ge negen, blijft er voor ijveren. OH> SPEELKAARTEN ten bureele dezer IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB moet er een deur zijn, waar achter hij verder verdwenen is. Zij beklopten de muren, die echter ner gens hol klonken. Jac. peuterde met zijn mes tusschen de steenen, doch de muren waren zeer massief. Nergens was een deur of een opening te ontdekken. Wat heb ik u gezegdriep Addison, hier moet tooverij in het spel zijn. Er is voor dit alles geen natuurlijke verkla ring. Jac. Purdy bromde wat. Hij wilde niet overtuigd worden. Ik geloof niet aan dien spoken-onzin. Ik heb een klap gehad, zooals een spook die moeilijk zou kunnen geven, daar blijf ik bij. «In ieder geval degene die u die klap dan gegeven heeft, die de kogels terug- slingeren kan, die ik op hem afschoot, is verdwenen. Wat nu? Zullen we thans de nasporingen naar het geld voortzetten? Het moet hier zijn. Het geld moet hier zijn, inderdaad, doch het lijkt mij onvoorzichtig hier te blijven, nu die vijand van ons in de buurt is. Laten wij weer naar boven gaan. Ik heb volstrekt de hoop nog niet opgege ven, dat wij hem vinden. Voor we verder kunnen gaan, moeten we hem buiten ge vecht stellen. Zij gingen weer naar boven en zagen er de torenkamer nog eens nauwkeurig na. Maar ze ontdekten er niets bijzonders. Alle wanden werden beklopt, vloer en zolder onderzocht, maar zij vonden let terlijk niets. De schurk ls spoorloos verdwenen zei Jac. Purdy, het is het gekste geval dat ik mijn heele leven heb meegemaakt.» Ik hoop het nooit weer mee te ma ken antwoordde Addison. Voor een stevige tegenpartij ben ik niet bang, ik durf ook gevaar te trotseeren, maar dat stemt mij toch erg griezelig. Zij verlieten het kasteel en Addison herademde, toen hij ln de open lucht stond. We zullen maar naar huls gaan zei gW" Kermissen, bollingen, berichten, enz., moeten aanstaande week in gebracht worden tegen Donderdag noen; we moe ten een dag vroeger drukken. ZONDAG 27 DECEMBER Eerste Tap In de Paardenmarktbij Féllx Hau wen, Paardenmarkt. IIERBERGKERMISSEN In den Snoekbij Jerome Decoker, Ieperstraat. In den Werkmanbij Medard De- cock, Veurnestraat. VLAMERTINGE. In de Oude Heide bij Félix Deplae- cie, Brandhoek. WESTVLETEREN. In de Muisbij C. Dejonckheere. ABEELE. Bij Elie Baeckeroot. KONIJN vaq 5 kgr. te verhollen; gegeven door Roger Jacob. WESTOUTER. In St Hubertbij André Hoornaert. VET KONIJN van 5 kgr. te verhollen. VLAMERTINGE-Brandhoek. Groote Vermakelijkheid met muziek. «In den Nachtegaal», bij Achiel Geldof, Begin ten 2 uur. Luisterlijke bolling om 5 Vs uur. DOOR DEN UIL TE VEKBOLLEN Konijn van 5 kgr. A la Belle Vue bij Richard Huys; ge geven door Leopold Onraedt; begin te 3 uur. Konijn van 5 kgr. In 't Ilof van Commercebij O. Ooghe, Elverdingesteenweg. Gegeven door Maurits Bouton. Schoon konijn van 4 kgr. «In de Vink» bij Joseph Papegaey; te 5 uur. Gegeven door Marcel Papegay eu Jerome Donche. Konijn van 4 kgr. In de Wagenmakerij bij Jozef Vas- seur, Provensteenweg. Gegeven door Vic tor Goudezeune. Konijn. In den Anker bij Wed. Alois Cappe- iaere, Hondstaat; gegeven door Jerome Deneire. VLAMERTINGE. Vet Konijn. In de vette Weide bij Jules Vanlede. VLAMERTINGE. Vet Konijn. In de Sultan bij Maurice Verslype; gegeven door Marcel Mortier. POPERINGE. Groote Kaikoenschieting. Aan de Liggende Pars, bij H. Eenoct, Veurnestraat. Oppervogel: een Mon- sterkaikcen; 2 Zijvcgels: elk een schoo- nen kalkoen; 2 Kallen: elk een kalkoen; 6 Vogels ln 't spel met elk een faisant- haan. Boven de 80 Schutters al Prim és van 16 fr. Inleg 18 fr., terug 14 fr., zon der aftrek op Primes; zooveel kleine vo gels als Schutters, Hoogvogel en Primes inbegrepen. Inschrijving om 1.30 uur, be gin om 2.30, einde rond 6 uur. VRIJDAG 1 JANUARI (Nieuwjaardag) VLAMERTINGE. Hrrbergkermis. In 't Schaapstalbij Henri Dccroct ZONDAG 3 JANUARI Herbrrgkermis. «In Bredabij Gabriel Demarey. Maandag KANDEEL. IBBaMtiSSSaaSBBBSEaBBSBallilBMI In de Blauwe Duifbij Cam. Thee ten, Pottestraat, duiven van Modest Van brabant en Remi Clabau. In den Casino bij G. Silvert, duiven van Leopold Deplaedt en Maurice Pin ceel, van 9 tot 12 uur. A la Cour du Rei bij Mauric# Devos, duiven van Jules Vanlioucke en Jules Lenoir, van 9 tot 12 uur. ROESBRUGGE. Bij Désiré Gunst, duiven van Oscar Bossaert en Achiel Depraetere, van 10 tot 3 uur. iBBaEHBBaiBaaaciazESSHESBBaa STADEN, van 17 tot 24 December. Geboorten. Deruytter Roger, z. v. Gaston en Vandecandelaere Gabrieila. Soenen Maurice, z. v. Hector en Verschae- ve Adèle. Ghyselen Agnes, d. v. Jules en Vanlerberghe Martha Overlijden. Derynck Marie-Louise^ 75 j., wed. van Claeys Joseph. IBEBBBBBBBSiflUBBaBBBBaSBBEHBB pond. fr. frank. Maandag 21 Dec. 121,25 141,1625 Dinsdag 22 Dec. 121,75 141,175 Woensdag 23 Dec. 123,10 141,175 Donderdag 24 Dec. 122,55 140,90 ,BSBBBBBBBB3BB2XBSJIIiBBBEBSBa Zaterdag 19 December 260 Maandag 21 December 238 Dinsdag 22 December 228 Woensdag 23 December 227 Donderdag 24 December 243 IBBBBBBBBEBBBaaBBlBBBaBaiBBB FOPERINGE. Palace Theater. Op MAANDAG 11 en DINSDAG 12 JANUA RI 1932, telkens te 5 uur door de Kon, Maatschappij «Langnoirs Victorinen», op voering van MARIE-ANNE groot be roemd drama in 6 bedrijven. Tot slot: 't Geluk Vliegtblijspel in 1 bedrijf. Plaatsen aan 7, 5 en 3 fr. te verkrij gen voor den Maandag bij M. Adolf Van- decasteele, Suikerbakker, Ieperstr.; voor den Dinsdag bij M. Maurits Benoot, Noordstraat, 1. Voor dezen nacht kunnen we hier toch niet meer doen. «Ja», zei Purdy, «ga naar huis. Maar ik blijf hier. Ik leg me hier ergens in een hinderlaag. De vent moet toch bin nen de muren van het kasteel zijn, ik wil toch probeeren of ik hem verrassen kan, als hij er uit komt. Addison haalde de schouders op. Ik stel me daar niets van voor. Maar als ge het nuttig oordeel, blijf ik ook. Als ge het kasteel dan toch bewaken wilt, is het goed dat wij het samen doen. Blijf gij hier, dan bewaak ik de achterzijde van het gebouw. Zoo werd afgesproken en beide mannen lagen eenige uren achter het struikgewas verborgen het geheimzinnige gebouw in het oog te houden en luisterden scherp toe. Maar ze zagen niets en hoorden niets en Purdy gaf de bewaking het eerst op. Het was toen trouwens al helderlichte dag. Hij zocht Addison op. «Kom», zeide hij, «het uur voor spo ken is reeds lang voorbij, laten we gaan. En laten we erkennen, dat we leelijk bij den neus genomen zijn. Wisten we slechts door wien. In een allerslechtst humeur kwamen de heeren op de boerderij aan en gingen nog wat slapen, maar de slaap wilde niet komen. Jac. piekerde over den slag ln het gezicht, die hij zoo onverwacht had opgeloopen en Addison mijmerde maar na, hoe het toch mogelijk geweest was, dat de kogels, die hij afschoot op degene, tegen wien ze bedoeld waren, konden af stuiten. Spoken, neen, hij geloofde oók niet aan spoken, maar wat hij zelf on dervonden had, had hij dan toch maar ondervonden. En wie zou hem daarvan een natuurlijke verklaring geven? Om tien uur ontbeten zij dien morgen. En Jac. Purdy zeide: Het ls misschien toch dom geweest, dat wij niet maar doorgewerkt hebben- We hadden dan nu den schat wellicht sl gevonden. i J

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1931 | | pagina 4