Vandevoorde BRIEF UIT BRUSSEL VOLKOMENE WAARBORG DOPPERS NIEUWJAARWENSCHEN In Binnenland IEPERSCHE KRONIEK DE BOTERMUN MELKSCffilFERS EBGARF) HOUCK De voldoening die eene FELS U geeft uit cle FIRMA GROEIT VERGELIJKT MAURICE NAYE DE KOUDE ZAL VATTEN... (Van onzen bijzonderen Correspondent.) Brussel, 7-1-32. Als ge nu pelst dat de wereld er met de jaarvernieuwing veel beter op gewor den is, zijt ge volkomen mis. Maar dat zult ge ook wel niet verwacht hebben. Voor mij blijft er in elk geval steeds stof voor verhandeling. Vandaag krijgt ge weer een varia. Want specifieke Brusselsche gebeurtenis sen zijn er niet geweest. De officieele nieuwjaarwenschen aan 't Hof, bij den Gouverneur van Brabant, op 't stadhuis van burgemeester Max, dat alles behoort tot het verleden, of is verdaagd tot be tere tijden. 't Is precies wel ook best zóó. Ook van hoogerhand moet 't voorbeeld van bezui- ning worden gegeven. Ons kroonprinsenpaar was eerst voor nemens geweest een studiereis te onder nemen naar Japan, maar Japan is te genwoordig zoo oorlogsgezind en ligt zoo verre. Aan dat plan werd verzaakt. Volgenden Dinsdag vertrekt kroonprins Leopold met zijn gemalin naar de fran- sche kolonie van den Maroc, en Mada gascar is als eerste landingsplaats in het reisplan voorzien. Of een duur voor de studiereis is voorzien, wordt niet gezegd. Afstanden tellen tegenwoordig niet meer. Dat hebt ge weer eens kunnen vaststellen bij de luchtreis die onderno men werd door M.M. Orta, directeur van de Sabena en den vliegenier Cocquyt die den 23 December eene Congovlucht heb ben ondernomen, tot aan de Sahara, en Maandagnamiddag reeds op 't vliegplein van Haren landden, na enkele malen gepleisterd te hebben onderweg. In betrekking tot de internationale politiek staan we aan den vooravond der Conferentie van Lausanne. M.M. Renkin, Hymans, Houtart en Staatsminister Francqui zullen er de belgische Regee ring vertegenwoordigen en zullen verge zeld zijn door verscheidene experten in zake schuldregelingen. De gewezen Premier, M. Jaspar, heeft die Conferentie willen beïnvloeden door 't schrijven van een gedokumenteerd ar tikel, dat uitvoerig werd geciteerd in de persorganen en waarvan 't besluit was: opschorsing van betaling, ja; kwijtschel ding van herstelvergoeding, neen. Naar de Ministerraadvergadering van Maandag 1.1. heeft Minister Heyman een plan gereed om de kleinhandelsprijzen te verlagen en 't leven goedkooper te maken. Goedkooper leven is stellig een doeltref fend middel om de krisis te doorspartelen. De wet op de vergoeding voor gebrek- kelijken en verminkten (1928) gaat ook eene wijziging ondergaan. Bij de stem ming van die wet was 't vooruitzicht dat 12 miljoen zouden volstaan om de toela gen te verzekeren aan de rechthebbenden, met een maximum van 2250 fr. per jaar. Nu kost die wet reeds viermaal zooveel, en nog zijn sommige kategoriën van zenuw- en geesteskranken uitgesloten. De Regeering is zeer breed geweest om werkloozensteun te verzekeren, en de ge meenten en provinciën door voorschotten van het Gemeentekrediet bij te staan bij die hulpverleening. De Ministerraad van Maandag heeft het besluit van Minister Bovesse bekrach tigd betreffende de opschorsing van de Radio-Schaarbeek. Voor steunverleening aan de werklooze bedienden nauwelijks 10 van de be dienden in Belgie zijn tegen werkloosheid verzekerd, en met Nieuwjaar hebben mas sa-afdankingen plaats gehad, vooral in de bankinrichtingen is nu voor de Brusselsche omschrijving een Comité d'entre-aidegesticht. Baron Lambert heeft ingeschreven voor 250.000 fr.; Mevr. Wed. de Becker-Remy (denkt aan de Ameldonkfabriek) voor 100 duizend; graaf vander Burcht, Vaxelair (Bon Marché) en M. van Buuren, ieder voor 50 duizend. Als inzet kan dat nogal tellen. Voor November hebben de belastingen 622.815,71 fr. opgebracht. Voor de elf eerste maanden van 1931, 6.736.635.876 fr. Hetzij eene vermindering op 1930 van 765 miljoen. Dat is onge veer 9 Alles ingezien kon het nog wel erger zijn geweest. De Bestendige Deputatie van Oost- Vlaanderen heeft den 31-12-31 besloten den provincialen gezinssteun bij werk loosheid tijdelijk te schorsen. Omdat de Regeering dezer dagen eene regeling trof, is het te vermoeden dat het besluit der Bestendige Deputatie niet zal gehand haafd worden. Ik schuif wat afwisselend nieuws tus- schen. De Ontwapeningsconferentie, die in Fe bruari te Genève moet gehouden worden, wordt 'n bekoorlijk ding! Luister maar: De russische Soviet-republiek besteedt nu 1/5 van haar inkomen aan de legp"- uitrusting. Zóó maar 'n bagatelle 130 miljoen pond sterling. (Hoeveel roe bels en kopecks dat vertegenwoordigt, weet ik niet.) De belgische Regeering zou in Enge land eene bestelling van oorlogsvliegtui gen hebben gedaan. Dat is echter reeds tegengesproken. Er is eene bestelling voor 36 miljoen bij eene belgische firma. Duitschland heeft de machtigste han- delsluchtvloot van de wereld, die seffens in eene militaire luchtvloot kan omgezet wordpn. Het vlootkomiteit van het amerikaansch parlement heeft besloten, in een tijd ruimte van tien jaar, 120 nieuwe oor logsschepen te laten bouwen, zoo maar voor 616.253.000 dollar. China dat nu klop krijgt in Mandjoerlë van Japan, vraagt dat de Volkenbond seffens zou vergaderen. Wat we zien in de politieke orde, be staat cok in de economische. De wereld moet den vrede krijgen met hooge tolmuren, pantserschepen, kruisers, duikbcoten, bommen met stikgas, enz. 't Is de gekheid zelve! Nooit tevoren heeft de geschiedenis zulke geestesverwarring gekend. De Mahat.ma Gandhi van Engelsch- Indië, die vóór eenige weken Londen be zocht en ook overstak naar Parijs g'hebt ongetwijfeld in cliché den man gezien met zijn haarloozen kop en zijne b'oote beenen is Maandag, samen met Valabbai Patel, voorzitter van het Al- Indisch Nationaal Congres, op bevel der engelsche regeering gevangen gezet. Hij verwachtte zich daaraan, en had zich een voorraad kleêren aangeschaft tegen de koude. Hij heeft niet geprotesteerd, want den Maandag spreekt hij nooit 'n woord. Of Engeland een bevolking van 300 miljoen, verdeeld in 22 rassen, door dien krachtmaatregel zal weten te bedwingen, moet de toekomst ons leeren. In Andalousië en Estramadeire (Span je) is de anarchie de baas. 't Wordt 'n wereldje om voor 'nen tijd in zijn graf te kruipen! In Duitschland hebben de gedivorceer- de vrouwen, die gerechtelijk een onder- houdspensioen werden toegekend, nu een bond gesticht om zich te verzetten tegen elke vermindering van 't pensioenbedrag. Weeral 'n nieuwigheid in onze moderne wereld! De fransche generaal Pau is overleden. Generaal Galet, die ongevraagd een boek schreef over den Koning tijdens den oorlog iets dat hem zeer kwalijk werd genomen wordt nu op den hoop toe een proces aangedaan door generaal Lan- tonnois, die zich beleedigd acht in de geschiedkundige voorstelling van Galet. Weeral iets om de prestige van de leger generaals te verhoogen! De natuurkrachten gaan er zich nu ook meê bemoeien. Terwijl ik aan 't pen nen zit, daveren mijn ruiten. Dat storm weer is ons voor verscheidene dagen toe gezegd. De Brusseleers durven haast op de straat niet meer komen. De treinen zijn schier niet meer verwarmd omdat de lokomotieven al den stoom noodig heb ben om dat lang gevaarte door den storm te sleuren, en omdat machinisten en sto kers nogal gaarne de premie bemachtigen voor stipte aankomst. De twee stipte aankomst en voldoende verwarming zijn niet goed vereenigbaar bij zuike om standigheden. Naast sommige hoogovens zijn de twee nijverheden die steeds best marcheeren, de groote electriciteits-centralen en de groote brouwerijen. Voor mij ligt hier de bllan van de brouwerij van Koekel- berg, afgesloten op 30 Sept. 1931. Met een kapitaal van 7 miljoen werd een zui vere winst gemaakt van 3.920.599,22 fr. omtrent 30 duizend frank méér dan ver leden jaar. Dat is méér dan 50 De aandeelen van 500 fr. zullen een winstaandeel krijgen van 128.20 fr. bruto en 100 fr. netto. Gelukkige aandeelhou ders! De staking in de Minerva (Automo- bielenfabriek) te Antwerpen, is hare derde week ingetreden. Ge weet of ge weet niet dat Georges Marquet, de liberale député van Oostende, voorzitter is van den Beheerraad en zijn zoon beheerder- afgevaardigde. De Socialisten zijn onge woon inschikkelijk tegenover de Mar- quet's. Mij verwondert dat niet. Baron Steens behoort nu precies 50 jaar tot den Gemeenteraad van Brussel. Dat moet natuurlijk gevierd worden. Ge hebt ongetwijfeld reeds gelezen over dien neger een engelsch onderdaan die te Antwerpen werd aangehouden op het oogenblik dat hij in een Reisagent schap een valschen check van 600 pond wilde doen uitwisselen, en een heelen bundel valsche checks, voor een bedrag van 740.000 P. S. bij zich had. Johnstone is zijn naam. Hij had reeds 25 autos en eene uitrusting voor 900 man besteld. Hij zal tijd hebben voor meditatie. Ge vraagt me wie vermoedelijk M. Go- lenvaux als gecoöpteerd senator zal op volgen. Baron Firmin vanden Bosch zal zeker kandidaat zijn. Men spreekt ook van M. Albert Janssen, die Minister van financies was onder de Regeering Poullet. Vermoedelijk zal het iemand zijn uit 't Naamsche zelf. Aan profeties verbrand ik mij niet graag. Kasbons op één jaar 3.60% netto Kasbons op vijf jaar 5.08 netto GEMEENTEKREDIET 14, Guido Gezellestraat, 14 POPERINGE. iE^sazjBBBaasHEaaossassssaBESiB Er is volop krisis, duizenden werklieden staan op straat, hebben geen werk, kun nen geen werk krijgen, en voor deze werk lieden die niet gesyndikeerd zijn, betee- kent werkloosheid, ellende en gebrek voor hen en voor hun huisgezin. In dezen tijd van geweldige krisis zien we honderden gesyndikeerde werklieden gebruik maken van hun recht, dat ze door vooruitzicht en spaarzaamheid ver worven hebben, en naar de kontrool gaan of gaan doppen. Vele menschen denken dat het de open bare besturen zijn die alles uitbetalen aan de werkloozen, dit is mis, het zijn eerst en vooral de werklieden zelf welke door 't aanbetalen eener wekelijksche bij drage aan 't syndikaat zich verzekeren tegen de werkloosheid, en aldus een ver goeding bekomen naar gelang de betaalde bijdrage uit eigen kas. Het mag een verheugend feit zijn om vast te stellen hoe van langs om meer de werklieden door vooruitzicht en spaar zaamheid, door aansluiting bij 't syndi kaat, hun eigen bestaan en de toekomst van hunne familie verzekeren, en 't is maar redelijk, meer nog, 't is de plicht van de Openbare Besturen, van Staat, Provintie en Gemeente, dat vooruitzicht, die spaarzaamheid van de werklieden te waardeeren, aan te moedigen en te steu nen. Welke ziin de verschillende voordeelen die 't syndikaat aan ai,in leden aanbiedt? Daarover de naaste week. Julien Verpoot-Goeroaere en Kinderen, karamelfabriekant Wilga te Poperinge, wenscht Familie, Klienten. Vrienden e,n Kennissen een zalig en gelukkig Nieuw jaar. STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken onen tot den middag; heden Zóndag namiddag alleen Apotheek VANDEPLAS. Indien gij u op reis begeeft verwaar loost nooit u van één of twee MONO POEDERS te voorzien, want het is het eenige en echt geneesmiddel tegen hoofd-, schele hoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn of rhumatiek. Te koop bij II. Notredame, Groote Markt, en L Kestelyn, Gasthuisstraat, I Poperinge; de doos: 7 frank. Nieuwjaaravond in den Katholieken Kring Het oude jaar werd op aange name manier uitgeleid in ons lokaal dank het optreden van den kunst- klucht zanger Heer Leo Desseyn van Mid- delkerke, die ons met zijn beste klucht liederen en voordrachten kwam vergas ten. Het was overtevreden dat elk deze vroolijke bijeenkomst verliet en voorzeker is M. Desseyn de man om op te treden, overal waar men een aangenamen avond in eerlijk verzet begeert. Noodweer. Woensdag avond had den we noodweer; de wind loeide ver- i schrikkelijk. Het duurde gelukkig niet lang en we hoorden van geen ongelukken. Het aantal werkloozen groeit onrust wekkend aan. Maarregelen zullen ge nomen worden opdat het doppenen het wegenmalkaar niet in den weg loopen, bijzonderlijk den Maandag. Maan dag laatst ontstond er schermutseling in de Openbare Weegschaal en dat moet en kan vermeden worden. De Roode Pillen van L. Dupuls, Ju- met, dank aan hunne zachte maar voort gezette werking, veroorzaken de regel matigheid van den dagelijkschen stoel gang. Te verkrijgen bij II. Notredame, Groo te Markt, Poperinge. Pijnlijk ongeval. Dinsdag, rond 3 uur namiddag, waren de kinders van Mijnheer en Mevr. A. Denys-Lebbe aan 't spelen in den hof, toen het zesjarig meisje Hilda over een plank struikelde en den trap van het waschhuis afviel. Juist hadden de waschvrouwen een kuip ge vuld met kokend water en waren bezig deze met planken te bedekken, gelijk ze gewoonlijk deden, om alle ongelukken te voorkomen. Het kindje viel op een der planken die omsloeg, kwam terecht in het kokend water en werd doodelijk verbrand. Ondanks alle beste zorgen, stierf het riog zelfden avond rond 7 uur. Botsing. Woensdag avond, rond 6 uur, had op de markt, aan den hoek der Gasthuis- en Vlamingstraten, eene bot sing plaats tusschen veen auto en een velo,. De velorijder ging echter te voet daar de wind te hevig stak. Het achtergedeelte van den velo werd heel ingedrukt. Te verkrijgen bij Jules DEPUYDT- SCHMIDT allerschoonste keus van Pater nosters en allerhande nieuwigheden van geschenken voor Eere-Communie en alle andere feesten. Veranderingen van alle oude Juweelen In allerhande nieuwe modellen. Ambtelijk bericht. Vernieuwde of herstelde Voordammen. Het stadsbe stuur houdt zich bezig met het vernieu wen en herstellen der voordammen (trot toirs) in verscheidene straten der stad. Te dier gelegenheid verzoekt het de aanpalers dier voordammen te zorgen dat het nieuwe zand niet te vroeg weggevaagd worde om het loskomen der steenen te beletten. HET GEMEENTEBESTUUR. Pectoral Dupuis. Van af de eer ste dosis gevoelt de zieke verlichting; de hardnekkige hoest bedaart; de brand In de keel verdwijnt; de fluimen komen los en worden gemakkelijk uitgespuwd. De doos 6 fr., bij EL Notredame, Groote Markt, Poperinge, ,10-1-32. - DE POPERIHGENAAR. - I-? 2. - EL 3. BOERENGILDE - POPERINGE Bij dezen worden al de leden der Boe- rengilde uitgenoodigd tot de vergadering van Zondag en acht dagen, den 17 Janu ari om 9 ure 's morgens, ten einde aldaar, door den Heer Aovokaat Devos, de noodi- ge inlichtingen te bekomen betrekkelijk de nieuwe pensioenwet, bij de landelijke werklieden. Het is dus in uw eigen belang deze inlichtingen te komen aanhooren. DUS OP 17 JANUARI. HET BESTUUR. VOLKSHUIS - POPERINGE Zondag 10 Januari, te 10 uur, vergade ring voor het Bestuur der Syndikaten. 's Avonds te 7 Va uur, GROOTE FEEST- VERGADERING: Vernieuwing der In- tronisatie van het II. Hart Jaarverslag van het jaar 1931 Viering van het Dui zendste Lid van ons Syndikaat Pa troonfeest van Eerw. Heer Proost. Het Trompetterskorps, de TOONEEL- GROEPEN van Kajotsters en Kajotters verleenen hun medewerkng. Al de leden zijn uitgenoodigd. Toe gang kosteloos. HAROP KAJOTSTERS! Heden Zon dag allen mede naar leper. Wie niet mee kan om 9 uur, kome achter om 1 uur. Dinsdag 1? Januari, te 8 uur, vergade ring van het Bestuur der K. A. J. Woensdag 13 Januari, te 8 uur, Stu diekring voor het C. W. Donderdag 14 Januari, te 7 uur, op voering door het VLAAMSCHE VOLKS- TOONEEL van DE BARBIER VAN SEVILLA Zondag 17 Januari: PRIJSBOLLÏNG voor de leden van de Boldersgilde. Aan vaarding van nieuwe leden. COÖPERATIEF. Opgelet! De Ris- tourne 6 wordt uitgekeerd tot 24 Ja nuari. Niet loten. Wendt U tot een der beide winkels: Paardenmarkt of Casselstr. Ter gelegenheid van alle Feesten, wendt U rechtstreeks naar het oud gekend huis JULES DEPUYDT-SCHMIDT, waar gij zult vinden: Allerhande nieuwe mo dellen Juweelen, enkel in Platine, Goud en Zilver, versierd met Diamantsteenen van eerste kwaliteit. Aankoop van Goud en Zilver aan den hoogsten prijs. GETAL WERKLOOZEN DER WEEK 1932 Zaterdag 2 Januari 340 Maandag 4 Januari 478 Dinsdag 5 Januari 423 Woensdag 6 Januari 423 Donderdag 7 Januari 439 Vrijdag 8 Januari 473 Bericht. Het st.mpelen van de kaarten der gesyndikeerdé werkloozen zal den Maandag-morgen van iedere week geschieden cm 11 ure in plaats van 10 ure in het gewoon lokaal der stads- schaal. HET GEMEENTEBESTUUR. IEPER. Dienstdoende Apotheker. Heden Zondag alleen open Apotheek HAcJTEKIER, Meenenstraat. Maur. Knockaert, oud 53 jaar, wo nende in de Gouden Poortestraat, werd maar slecht medegedeeld voor zijn nieuw jaar. De man was op den koer, vóór huis, bezig met een wagen kolen te lossen, toen hij zoo ongelukkig uitsleed dat hij op drie plaatsen zijn been brak. Emiel Dewulf van Zonnebeke, oud 47 jaar, bijgenaamd Tuntewerd door de gendarmen aangehouden en voor twee jaar, uit hoofde van landlooperij, naar Merksplas overgebracht. De kerel leefde van diefte en werkte nooit. Op Nieuwjaarsavond, omstreeks 10 uur, waren Baert, oud 23 jaar, en Cous- saert, 22 jaar, beide wonende op de Li- gywijk, de herberg «Au Bienvenu», op de Groote Markt, binnengegaan. Zij had den den dag gevierd en waren wat meer dan opgeruimd. Nu, 't en duurde niet lang eer zij woorden hadden met den baas en de bazin en ze beiden bovenarms op de eigenaars sloegen. Baert werd naar den amigo opgeleid. Coussaert kon vluch ten, doch moest 's anderendaags reeds verschijnen. Zondag morgen hadden eenige der Kajotters veel beziens. Ten voordeele van de Iepersche Zendelingen hadden zij een drie Koningenstoet ingericht en gingen door de bijzonderste straten der stad. Voorop stapten eenige muziekanten die af en toe. Kerstliederen speelden, dan volgden, flink op hunne paarden gezeten, de drie wijzen, terwijl hoog in de lucht de ster draaide. Onnoodig te zeggen dat ze een onverwacht succes geoogst hebben. Ook zijn wij er van overtuigd dat zij een aardig sommeke aan hunne broeders en zusters, in de vreemde landen verblij vende, zullen kunnen overmaken. Bij dit eerste verschijnen zal het zeker niet blij ven. Wij verwachten ze toekomende jaar opnieuw en dan, met twee geldomhalers. Verstaanbaar is het, dat de kunst vrienden, hoogst bekommerd zijn om de beslissing die van hooger hand komen zal nopens het sloopen onzer vesting aan de Statie. Zij kunnen niet aannemen, dat wederom een gedeelte van het weinige schoons dat wij hier bezitten ons nog zou onttrokken worden. En wat nog min te verstaan is, 't is dat Ieperlingen, al wonen zij hier niet meer ter stede, met hand en voet werken, hier en verder, opdat het voorgestelde plan toch zou aan genomen worden. Zeker moet er uitgezien worden om onze werkloozen werk te ver schaffen, maar dat ze toch niet afbreken, wat later niet meer zal kunnen hersteld worden. Er is hier nog wat anders te doen. Of heeft men nu ook verzaakt' aan het doortrekken van den nieuwen boule vard, langs de Bollingsstraat, verder langs het huis van Mevrouw Angillis naar de Rijsselpoort toe. En is het noodig dat wij nog andere werken opsommen? Neen, heeren, doet toch niet wat gij zinnens zijt, want later zult gij het u beklagen, eens dat het te laat is. Verzint maar goed eer gij begint. Davidsfondsers, dezen keer werd voor u een buitenkansje weggelegd. Hoe zoo? Wel, Kriesz komt! Kriesz, de ver maarde globetrotter, de zoo gunstig ge kende wereldreiziger. Hij komt, zeg ik, op 13 Januari, in de groote feestzaal van het College, 's avonds om 7' u., de reis herinneringen en indrukken van zijn voetreizen om de wereld mededeelen. In vele steden reeds is hij opgetreden, zoo In Holland, zijn geboorteland, als hier in Vlaanderen en overal heeft hij den groot sten bijval gekend. Davidsfonders, dien avond zult gij vrij houden,' en wij beloven het u, gij zult, er veel genoegen aan be leven. Op deze zeer Interessante spreek beurt komt later een muziekfeest (waar schijnlijk een kwartet) zooals wij hier nog nooit hooren mochten. Mevrouw Jonckheer.e, oud 56 jaar, wonende in de Elverdingestraat, kwam Zondag avond met haar dochtertje van de Statiestraat, waar zij bij haar schoon broeder. was gaan Nieuwjaren. Thuis ge komen, voelde zij zich opeens onwel, en haar gezondheidstoestand verergde zoo danig dat zij een uur later reeds in lijke lag. Voor wie Nieuwjaardag en 's avonds door destraten wandelde was het niet zichtbaar dat de crisis zoo groot en al gemeen is. 's Avonds laat en 's nachts waren de danszalen opgepropt mét volk en dé rustende burgers, werden ten allen stonde in hunnen slaap gestoord door het huilen en tieren der voorbijtogende ben den. Beter hadden zij het van hoofde deze die 's morgens, gelukkiglijk in over groot getal nog, naar de kerk gingen en hun jaar met God begonnen B. O. S. IEPER Het N. V. der Sektje leper en om liggende maakt bekend dat er op Zondag 17 Januari 1932, om 11 uur 's morgens eene zielemis zal gezongen worden in Sint Maartens Kathedraal van leper tot zielelafenis van al de overledene leden van hunnen bond en der Burgers van leper in deze stad gesneuveld gedurende den oorlog 1914-1918. Al de bloedverwanten, vrienden en Ken nissen zijn dringend verzocht deze Mis te komen bijwonen. Het Komiteit. Wijze raad. Een moeder van 5 kleine kinderen, waarvan het oudste, een meisjes, zes jaar is, en het kleinste, een knechtje, tien maanden, verzekerde ons dat zij al haar kinderen gevoed heeft met het Kindermeel FORTIOR. Zij heeft in 't begin van alles geprobeerd: met goed- koopere producten kwamon haar kinde ren niet aan en met duurbare produkten bekwam zij geen betere uitslag dan met de FORTIOR. Sedertdien bedient zij zich uitsluitelijk van het Kindermeel FOR TIOR en zij dankt het aan de FORTIOR dat hare kinderen nu alle vijf zoo gezond en kloek zijn. Vooi groote gezinnen be veelt zij bezonderlijk de FORTIOR aan omdat het zonder twijfel het beste pro- dukt is aan de minste prijs. Het Kinder meel FORTIOR Is te verkrijgen bij alle apothekers, vele vroedvrouwen en de beste kruidenierswinkels aan 6,75 fr. de doos. zijn de beste, de goedkoopste. Vraag ze nog eden om een proef te beginnen en zij zullen U volle tevredenheid geven. 1. - Superior 35/37 Eiwit en Vet 2. - Extra 30/35 Eiwit en Vet. Te verkrijgen in 't groot en in 't klein bij HECTOR WILS Ouderdomstw. 17, Poperinge. - Tel. 251. IEPER. - CINEMA COLISEUM. Christen Volkshuis, St Jacobsstr., 30. Zaterdag 9 Januari, te 8 uur. Zondag 19 Jan., te 2, te 5 en te 8 14 uur. Maandag 11 Januari, te 8 uur. RAMON NOVARftO - NORMA SHEARER In OUD HEIDELBERG (Vieil Heidelberg) Prachtig avonturenspel ons vertoonend het wisselvallig leven van een joligen, jon gen prins eerst aan het hof, dan aan de hoogeschool van Heidelberg van waar hij geroepen wordt om.den troon te bestij gen. Machtige film naar de wereldbe roemde operette van denzelfden naam. EEN BEWOGEN KUUR (Une cure snouvementée) Lustige comédie met LUPIN A LANE. LEERFILMEN - NIEUWSBERICHTEN In Januari 1932: 3° week: Het Zeeleven boven (Marine d'abord) 4" week: «De Goudzoeker» (Ruée vers l'or) met CHARLIE CHAPLIN. 5" week: Wcezen onder de Rcvoiutie (Enfants dans la tempête). PRIJZEN: Balcori 5 fr.; Beneden 3,50 en 2 fr. Kinders tot 14 jaar: Balcon 2 fr.; Beneden 1 fr. Film over de Romebedevaart der Ka jotsters. Deze film wordt op Dinsdag 12 Januari te 8 uur in de feestzaal van 't Christen Volkshuls afgerold. Wie wil zien de Schilderachtige streken van Zwitserland en Italië, Rome en Assi- sie met de daarin bewegende Kajotsters, vurige kinderen van de Kerk, uit ons land, kome dezen film bewonderen. Ingang 2 frank. VLAMERTINGE. Burgerstand. Gedurende het jaar 1931 werden in de burgerstandsboeken Ingeschreven: 64 geboorten; 32 huwelijken; 1 echt scheiding en 42 sterfgevallen. Onder de sterfgevallen zijn vijf Inwo ners gerekend die op een andere gemeente overleden zijn. De sterfte onder de kinders beneden één jaar 9,3 per honderd geboorten. Er dient nog aangestipt dat enkele ge boorten op ander gémeenten voorgevallen In bovengenoemd getal niet begrepen zijn. HOUTEM-bij-KOMEN. Een woord van dank weze gezegd aan de 420 liefheb bers die op Zondag 27 December naar de patronage gekomen zijn om de kinder- feeste bij te wonen, en de kerstboom te bewonderen. Onze beste gelukwenschen aan al de kinders die mede gespeeld heb ben; 't was waarlijk prachtig; de meesters en meesteressen hebben er een handje van. Al was de toegang der zaal vrij, de toeschouwers wilden de zaal niet ver laten zonder een penning te geven voor de missies. Niettegenstaande de krisis die woedt, werd eene schoone ronde som ontvangen. Onzen innigsten dank aan al de toeschouwers voor die milde offerande. Om te eindigen, bieden wij onze herte- lijkste dankbetuigingen aan den Heer Chef van de statie en aan zijne edelmoe dige vrouw, die tezamen den Kerstboom zoo mooi en rijk versierd hebben, ROESBRUGGE-HARINGE. Heden Zondag 10 Januari, te 5 uur 's avonds, heeft er eene groote algemeene vergade ring plaats in 't Lokaal van den Boeren bond te Roesbrugge-dorp. Die vergadering is ingericht om alle Patroons en Boeren in te lichten over de wet die hem VER PLICHT te storten in eene Compensatie kas; uit die kas zal de familietoeslag be taald worden aan de werkmenschen vol gens hun getal kinders. Het spreekt van zelf dat die vergadering vrij en toe gankelijk is voor ledereen. De spreker is M. Lucien Deschodt van Poperinge. In die zelfde vergadering zal hij seffens over gaan tot de inschrijving. V. O. S. - B. V. O. S. Een droeve mare deed deze week ons schrikken, een vriend wordt ons ontnomen, in den bloei des tijds is hij weggemaaid; wie had er ooit zulks verwacht. Terwijl ge deze re gels zult lezen zal onzen betreurden mak ker, Fernand Wullus, reeds ten grave zijn gedragen. We verhopen dat alle leden hun laatsten groet zullen brengen aan ons aller makker. Heden Zondag is er vergadering bij den schrijver Gilbert Vitse, herberg de «Rustplaats», waar ge zult vergast wor den, na een partijtje kaarten, door de bazin op een zwijnetriepe en een flin- ken demi, volgens, loopende geruchten voor ons nieuwjaar WESTVLETEREN. H. Ilartebond. Het feest van Zondag laatst is prachtig geslaagd. De mannen hebben getoond dat zij aan hun Bond houden, en dat, als er eens iets voor hen te doen is ook buiten de kerk, zij kunnen afkomen als één man. Volk, volk dat ze allen niet In de zaal konden! De aanspraak van Meester was meester lijk en inslaan dat ze deed: 't zal goed doen aan onze leden. Het tweede deel was even wel. Voor dragers, kluchtzangers en pianist deden hun uiterste best. Willen of niet men moest lachen, bij dien gullen lach van de zangers, die zoo aanstekelijk was. Uren vervlogen zonder dat men het bemerkte. Allen gingen uiterst voldaan naar huis. Hartelijk dank aan allen die mede werk ten tot het welgeiukken, alsook aan den Heer Stevens uit Poperinge, die tusschen- in afwisseling bracht met zijn uitsteken den Zenith-Pick-Up. KORTRIJK. Groote diefte. M. Emiel Herri, wonende Jullen Libaertlaan, die was op reis gèweest, stelde bij zijn thuiskomst vast dat het deksel van den koolkelder opengebroken was en dat die ven binnen huis al zijn meubelen door zocht hadden, en een groote som geld en veel juweelen hadden gestolen. De dieven zijn gevlucht langs den hof muur, Doodelijk auto-ongeluk. Zondag namiddag kwam Van Meenen H., oud 27 jaar, gehuwd en vader van een tweejarig Kind, wonende te Marke, per rijwiel langs de Pieter Tacklaan gereden. Hij werd gevat door den auto van A. Van- deputte, van Roeselare. Van Meenen werd met een schedelbreuk opgenomen en naar het gasthuis overge bracht, alwaar hij eenige uren na zijn aankomst overleden is. ROESELARE. Gouden Bruiloft. Maandag 4 Januari herdachten de echt- genooten Boomgaert - Debrauwere, van Roeselare, de vijftigste verjaring hunner echtverbintenis. De geburea Wdden «e aan gehouden tot teeken vap deelneming aan het feest hunne huizen te bevlaggen. Ten 9 ure 's morgens werd er in de St Michielskerk eene plechtige Mis van dankzegging gecelebreerd. De jubilarissen en hunne kinderen hadden plaats geno men in het hoogkoor, alwaar de Z. E. H. Deken hen zijne beste gelukwenschen kwam aanbieden. Ook hadden een groot getal familieleden, vrienden cn kennissen er aan gehouden in de Jubelmis tegen woordig te zijn. Na de Mis had er ten huize vm de jubilarissen eene gezellige familiebijeenkomst plaats. Gedurende het feest werden aan de brave ouderlingen talrijke geschenken aangeboden. St GILLIS-WAAS. Vloer ingestort. - Vrouw doodgepïettcrd. Zaterdag na middag hielp een landbouwster haar man en zoon een wagen geladen met vee voeder de schuur binnensteken. Op zelfde oogenblik viel de vloer in, waaronder een beerput ligt; de zwaar geladen kar stortte in den put, evenals de vrouw en de zoon. Op het hulpgeroep kwamen de geburen toegeloopen en begonnen onmiddellijk het mogelijke te doen om de ongelukkigen uit hunnen gevaarlijken toestand te redden. Men gelukte er in, den zoon nog levend boven te halen, maar met de vrouw was het erger gesteld; deze zat ineen gedrukt met de zwaar geladen kar op het lijf: ook na lang werken met een dertigtal boeren, slaagde men erin de vrouw bo ven te trekken, doch zij was reeds dood- gepletterd. Dit treurig schouwspel ver wekt in de druk bewoonde wijk veel ver slagenheid, te meer daar de vrouw bekend stond als de brave moeder van een groot gezin, dat nu in de grootste droefheid verkeert. Stoomverwerij en Nieuwwasscherif VEURNE Verwen in alle kleuren van stoffen en gemaakte kleederen. - Droogwasschen, nieuwwasschen, plissecren op maat, ont smetten, enz., enz. - Stoppage. - Verwen en wasschen van handschoenen. Spoedige bediening. Verzogrd werk. ROUW IN 12 UREN. Voor alle inlichtingen wendt U bij onzen Depothouder HEER KAREL PROPHET-CAPPIN Bier- wijn- en likeurhandel. - Specialiteit van Bitter Nicolas, Top-Bronnen, Top- Citron en Cats-lemonaden. Statiestraat, 59, ROESBRUGGE. LANGEMARK. Telefoondienst. Men bericht ons: Van af Zondag 10 Ja nuari is de telefooncentrale te Langemark op Zon- en Feestdagen open van 8 tot 20 uur. Dat zal welkom zijn bij de abonné's. Ongeval. Zondag morgen vroeg kwam Jerome Platteeuw naar de mis van 6 uur gegaan in gezelschap eener buur vrouw. Plots werd hij met geweld omverre gereden door den velorijder C. V. Het droevige gevolg was dat hij bewusteloos bleef liggen. Hij werd overgebracht naar het hospitaal te leper waar men een schedelbreuk vaststelde en ook breuk aan zijn kaakbeen. Zijn toestand is zeer be denkelijk. Geëlectriseerd. Over een tijd kwam V. 's avonds van Bikschote gere den, toen aan de Wijdendriftzijn ve lo haperde in een telefoondraad. Hij trok om los en 't gevolg was dat de draad op de hooge spanning van de elektriekleiding terecht kwam en V. op den grond gewor pen werd. Twee andere mannen tegen wie hij viel werden ook in den grond gewor pen. Gelukkig kwam een moedige jonge kerel G. V. er bij en met zijn vest trok hij den draad af. V. was buiten kennis, doch bekwam nadien. Zijne beide handen zijn erg verbrand en nog zijn zijne beide beenen half verlamd. ZILLEBEKE. Nieuwe tarieven. Nieuwe Douaanrechten worden geheven, taksen worden verhoogd. Men spreekt er zelfs van geen kiekens meer in den vreem de te laten gaan, die niet vergezeld zijn van een bewijs van goede gezondheid. Zullen aan die voorwaarde voedoen alleen de kiekens, die POEIER Nr 4200 zullen gekregen hebben. Daarom zullen Apothe kers Vermandere's remediën overal ge bruikt worden in 't jaar 1932: tegen dui zelen op de pooten, zwarte kam, etterende oogen, gezwollen op, geel in den bek en alle ziekten der spijsvertering; cholera, stinkenden afgang, enz. MARVOL te gen 't ergste snot. Eischt het merk HANEKOP op doos of flesch. Te koop: Te POPERINGE: Apotheek Notredame en Kestelyn. Te IEPER: Apotheek Snoeck, Vanrobaeys en Weckes- ser. Rechtstreeks Apotheek Bourgois, AVELGEM. BIKSCHOTE. Hoerengilde. Op heden Zondag, om 11 u., in de Gemeen teschool, maandelijksche vergadering der Boerengilde. Op de dagorde komt: 1. Nieuwjaarsgroet; 2. Rekeningen van het afgeloopen jaar; 3. Verslag der vorige vergadering; 4. Voordracht: Doelmatig gebruik van meststoffen 5. Mededeelin- gen. Alle leden worden verwacht. DIKSMUIDE. Toestand der naro- chie in het jaar 1931. 23 Huwelijken; 56 geboorten; 48 sterfgevallen; 106.000 H. Communiën; totale bevolking op 31 December 1931: 3.282. In 1930: 26 hu welijken: 58 geboorten; 44 sterfgevallen; 90.000 H. Communiën. Lijk gevonden. Zaterdag tegen den avond is alhier het lijk gevonden geweest van René Denecker, jongman van Woumen, oud 82 jaar. De brave man kwam terug van eene begraving; door een beroerte overvallen was hij daar ne- dergezakt langs de baan. Woensdag voor middag, om 9.30 uur, wierd zijn lijkdienst in de parochiekerk van Diksmuide gece lebreerd. Tooneel. -- Zondag 17 Januari, om 5 uur, in onzen Kring Wilgendijkbui tengewoon tooneelfeest, gegeven door de Vrouwelijke Katholieke Burgersjeugd. Zal opgevoerd wordenHET ZWAAR TOR MENT modern St Margaretaspel in drie bedrijven, gevolgd door «JETJE ZONDER ZENUWEN»,, klucht in een bedrijf. Ten voordeele der Katholieke Actie. Kaarten te bekomen bij de Heer P. Ketele, Noordstraat, aan 7 fr. (voorbeh.), 5 fr. en 3 fr. DIKKEBUSCH. Dieren op hol. Nieuwjaarsavond kwam een prachtige vaars de hoeve van II. Lamerant opge stormd. Met veel moeite kon het schich tige dier tot kalmte gebracht worden, zonder groote ongelukken veroorzaakt te hebben. Het beest was zijn geleider ont vlucht, de genaamde H. Decoster, die te vergeefs getracht had het dier in be dwang te houden. Dit gebeurde bij het terugkeeren van een bezoek aan den syndicaatstier ten hoeve van H. Mon- kerhey. Maandag namiddag was het de beurt aan zijn paard, dat op de baan van Po peringe op hol ging. Dank aan de moe dige tusschenkomst van drie moedige ke rels, die daar in de buurt aan 't werk waren, kon het dier met veel moeite ge vangen worden en aan den eigenaar te rug bezorgd. Niets te vermelden dan wat stoffelijke schade, door verzekering ge dekt. Sommige boeren voederen nog steeds te sterk, bijzonderlijk in het wintersei zoen, als de dieren op stal staan en werk loos zijn. ST.-JAN-BI J-IEPER. Retraite. Van Zondag 24 tot Donderdag 28 Januari, zal eene retraite gepredikt worden door den Zeer Eerw. Pater Provinciaal der Redemptoristen, voor de Jonge Dochters der Congregatie en voor al de Jonge Dochters der parochie. Al de Jonge Dochters zijn dringend uit genoodigd die retraite met vlijt bij te wonen. Novene. Op 2 Februari en 9 vol gende dagen, plechtige Novene ter eere van de H. Brigida, aanroepen tegen de plagen op het vee. Op 8 Februari, Ste Brigida-Maandag, plechtige Mis om 9 uur met groot Ser moen over cks H. Brigida. Een goed gezic'st, Iieeft veel gewicht, Eene fijne sma?'s, geeft vee! vermaak. Eischt daarom F. C. JACOBS SUIKERIJ Want die behaagt om hare kwaliteit. 31, BOTERSTRAAT, YPER IEDERE MAAL GIJ ZE WACHT NIET LANGER NAAR DEN AFSLAG! Hij wordt daar reeds maanden toegepast Acht onzer Vaklieden werden bekroond op den Nationalen Wedstrijd! - 't Is een waar borg voor onze klienten. Wendt U dus tot de Firma die U benevens de grootste keus, beste hoedanigheid en laagste prijzen ook de hoogste waarborg levert. Al de andere dagen plechtige Mis om 8 uur en Lof om 4 uur. De Zondag plech tige Mis om 7 en 10 uur, Vespers om 2 uur en Lof. Hoe ik mij keer of wend, Overal wordt het gevent, Waar ik sta of waar ik ga, De klok slaat altijd OZONIA. WOESTEN. Biddag. Na het wen- schen van geluk en voorspoed tot elkan der, komt hier de dag, op 3 Januari dat eenieder zich met zijn Schepper verzoend, het is de Gedurige Aanbidding. Treffend was het op deze dag in de beide vroeg missen de menschen ter H. Tafel te zien naderen. Het was om zeggens eene aan houding in het uitdeelen der H. Commu nie. Niettegenstaande een groot deel der dorpsgenooten hun brood bij onze zuider buren moeten verdienen, toch blijft men de zeden en gebruiken der vaadren ge trouw en hun naam kristen Vlaming zij in eere gehouden. Ongeval. Woensdag avond trokken onze keurbolders ter combat naar De Wuppe, en daarvoor hadden ze zich wat deftig ingespannen en waren er per auto henen getrokken. Gekomen half weg de Poperinge kalsijde, geraakte den auto door den stormwind van de rechte baan en kwam in de Warandegracht terecht. Dank zij de bereidwillige hulp der be woners konden de ingezetenen uit hunnen neteligen toestand verlost worden en kwa men ze er met een nat pak van af; het rijtuig werd 's anderdaags uitgetrokken en de combat liep er met nen kamp nul van af. Loker steenweg - Reningelst laat weten dat hij een winkel komt te openen van alle slag van SCHOENEN. Beste man- en vrouwschoenen; plechti ge communie- en kinderschoenen; sterke met de hand gemaakte werkschoenen voor mannen en knechten in alle grootten; met handgemaakte veloslaffers; crêpen schoe nen; slaffers en alle soorten sa vatten. Alles aan voordeeligste prijzen. Afslag 5 voor de Kroostrijke Gezinnen. Alle vermakingen van heden aanveerd. VEURNE. Weer een lijk opgehaald. Zaterdag heeft men uit de vaart van Veurne op Duinkerke, weer een vrouwen- lijk opgehaald. Het lijk kon vereenzelvigd worden als dat van Coralie Gheeraert, weduwe Dieusaert, wonende bij hare kin deren, Bruidstraat, te Veurne. De kinde ren hadden h""ne moeder, die niet over al hare ve; ids vermogens beschikte, niet zien heo aan en dachten dat zij boven was. Toen zij echter zoo lang weg bleef, gingen zij boven zien, doch vonden er niemand. Intusschen had men haar lijk reeds uit de vaart gehaald. De vrouw gaf reeds sedert een jaar teekens van zinsverbijstering. BLANKENBERGE. Do nieuwe Bur gemeester. Bij Koninklijk Besluit, ver schenen in het Staatsblad van 1 Januari 1932, is M. L. Nuytemans tot burgemees ter van Blankenberge benoemd. M. Nuyte mans die reeds deel uitmaakt van het Schepencollege, behoort tot de katholieke partij. Hij is een ieverige volksgezinde persoonlijkheid, eigenaar van verschei dene hotels en zal de belangen der stad en der bevolking weten te dienen in het nieuwe ambt, waartoe 's Konings ver trouwen hem geroepen heeft. OOSTENDE. Tweevoudige wan hoopsdaad. De Duitscher Frederik Goethy, 39 jaar oud, afkomstig uit Ham burg, en een onbekende vrouw hadden eene kamer gehuurd in een hotel. De eigenaar die hen Dinsdag niet zag be neden komen, ging op de deur der ka mer kloppen, doch ontving geen ant woord en verwittigde de policie. De deur werd ingebeukt en men vond twee lijken, uitgestrekt op een ligstoel. In een brief lieten de twee personen weten, dat zij het inzicht hadden zelfmoord- te plegen. Men zoekt naar de eenzelvigheid van de vrouw vast te stellen. LOO. Begin van brand. Een begin van brand is ontstaan bij de weduwe Niville. De keuken stond in brand en menige kleerstukken en mobilaire voor werpen zijn. verbrand. Gelukkig dat het binst den dag gebeurd is', anders ware het geheele gebouw de prooi der vlammen geworden. De schade bedraagt nu enkel eenige honderden franks. WATOU. Storm. In den nacht van 6 it 7 Januari woedde over onze gemeente een vreeselijk orkaan. Gelukkig zijn geen ongelukken te betreuren. De schade blijft bij het stoffelijke. Wat dakpannen en rui ten verbrijzeld, de electrische verlichting onderbroken en zoo het tooneel dér pa tronage gestoord. Watounaars weerom gelukkigaards. WOUMEN. Toestand der parochie in 1931. In den loop van 1931: geboorten 43; huwelijken 10; overlijdens 25, waar onder 4 kinders van min dan 1 jaar en 21 meerderjarigen; tot 30 jaar, 5; van 30 tot 40 jaar, 2; van 40 tot, 50 jaar, 1; van 50 tot 60 jaar, 2; van 60 tot 70 jaar, 2; van 70 tot 80 jaar, 3; boven de 80 jaar, 6. Zooals ge ziet, Woumen is een streek om lang te leven. ZANTVOORDE. Boerengilde. Zondag, onmiddellijk na de Hoogmis, om 11 ure, in het lokaal «Gildenhof», bij Jules Loridan, zeer belangrijke vergade ring voor de leden van de Boerengilde. Niemand te kort, de vergadering is van 't hoogste belang. Aansluiting der gilde aan de Compen satiekas, uiteenzetting der wetverplichtin- gen. De noodige maatregelen zijn reeds ge troffen en formulieren van bijtreding lig gen ter hand. Op de vergadering zullen al de verplichtige bijtredingen ondertee kend worden. Dringend verzoek aan al dé leden te genwoordig te zijn. Doodsbericht. De-Heer Jules-De- hem, gemeenteraadslid, gewezen schepen der gemeente Zantvoorde is Y/oensdag avond overleden. De plechtige begraving zal plaats hebben in de parochiale kerk van Zantvoorde op Maandag 11 Januari, om 9 ló ure. BOEZINGE. Davidsfonds. De feestvergadering van Drie Koningen is leelijk in de war geslegen geweest door het stormweder. Bijna juist op het uur van den aanvang was de wind geweldigst, zoodat bijna niemand het waagde buiten te komen. En toch... om 7 uur waren een goe vijftigtal leden aanwezig. Die hadden alles getrotseerd en wilden kost wat kost den film van den Bedevaart aan den Ijzer zien. Hun wensch is dan ook volbracht geweest. De eerwaarde voorzitter opende de vergadering om 7 en een kwartier met het gebed, en hield daarna een inleidend woordje over den Ijzerbedevaart. Daar op volgde een puik verslag over de laat ste vergadering, met de opvoering van: Wat God vereenigd heeften einde lijk de Film. Met eene korte onderbreking van tien minuten werden de zes deelen afgerold tot voldoening van de aanwezi gen, die maar aan geen stormweder dach ten, en om kwart vóór tien ure hoogst voldaan huiswaarts keerden, zich toch niet beklagend gekomen te zijn. Het bedevaartskomiteit had eenige boek jes over den bedevaart meegezonden, en een kader in koperdruk Credotee- kening van Joe English, om verkocht te worden bij amerikaansch opbod ten voor deele van het IJzermonument. Dit vooi eene naaste gelegenheid. Burgerstand. In het jaar 1931 werden er te Boezingè 61 kinders gedoopt; 8 huwelijken ingezegend; 33 sterfgevallen geboekt, waaronder 4 schielijk of haastig gestorven. Op 31 December gaf fiet officieel Staats blad een bevolking op van 1971 inwoners. Wat brengt ons 1932?... Een kroost rijke volk is een gezond vólk een zede» lijk volk een godsdienstig volk. Telefoon. Goed nieuws! Met Nieuwjaar is de telefoon ,op Zon- en Feest dagen 'open van 's morgens 8 uur onafge broken tot 's avonds 8 uur. Schoone ver betering, die wel' zal gekomen zijn bij d» abonnenten. Nu nog twee punten in 't verschiet t« verwezentlijken1) Eenheidsprijs voor alle posten; 2) Open dag en nacht voor iedereen. Zoo de abonnenten maar wilden...! Spaar- en Lecngilde. De Spaar ders zijn vriendelijk en dringend ver zocht zonder uitstel hun spaarblad van 1931 in te brengen bij den kassier der Spaar- en Leengilde. Die daaraan niet beantwoorden vóór 15 Januari, zullen hun blad afgehaald worden eh eene boete op- loopen van 5 fr. Boerengilde. Het boerenfeest gaat dees jaar door op Dinsdag 2 Februari, Feestdag van O. L. Vrouw Lichtmis, pa trones der Boerengilde. Hoogmis om 9 ure, om 10 uur Algemeene Vergadering. Om 1 uur Feestmaal, en daarna prijskaarting. Geen een lid zal dus ten achter blijven jong en oud, al op zijn post. Boerinnengilde. De feestdag op Vastenavond, Dinsdag 9 Februari belooft voor 1932. Communffemis om 7 uur; daar na gezamentlijk morgenmaal en algemee ne vergadering, 's Middags Feestmaal en feestje door de jonge ledéh. Dees jaar zal niemand afwezig zijn het zal immers de moeite weerd zijn, en niet in plan blijven zoóals verleden jaar; vader, man of broeders kunnen alsdan zelf wel nen keer zorgen voor den pot! Kroostrijke Gezinnen. Zooals reeds werd medegedeeld wordt de Jaar- lijksche Algemeene Vergadering gehou den op Zondag 7 Februari, in de Feest zaal van den Jongelingenkring, om 5 u 's avonds. Dit jaar zal een Goochelaar optreden met nieuwe en kunstige toeren; ook een voordracht door den Heer Van Eisiande, hoofdonderwijzer te Vlamertin- ge, voor ons geen onbekende; en dan ver ders nog verkoop van een schoone kader met heiligenbeeld ten voordeele van den Bond der Kroostrijke Gezinnen. Het zal dus een aangenaam en gezellig feestje zijn, dat de leden reeds moe doen water bekken. Middenstandshond. Op Zondag 14 Februari, om 11 uur, na de Hoogmis, komt M. Vuylsteke uit Kortrijk spreken in onzen Bond. Onderwerp: Wat moet de middenstander doen om zoo weinig moge lijk belastingen te betalen, en toch in re gel te zijn met de wet. KORTEMARK. Droevige dood. Gedurende de nacht van 3 4 Januari stelde de vrouw van hoofdtreinwachter Billiet een einde aan haar leven door ver hanging. Het slachtoffer laat twee kleine kinders na. Davidsfonds. Zondag aanstaande, 17 Januari, feestvergadering in de gilde- zaal, Torhoutstraat, voor de leden van 't Davidsfonds en hun gezin. Een vreem de spreker zal'er handelen over «Tijd geest en Familie POLLINKKOVE. Tooneelfeest. Op Zondag 10 en Maandag 11 dezer geeft de Tooneelmaatschappij Kunst Adelt eene kunstvolle vertooning, telkens om 5 uur 's avonds, in het lokaal bij S. Vandenbergh-Neudt. Dit feest wordt op geluisterd door het puik Orkest van de Muziekmaatschappij De IJzergalm j Herstellingswerken. Men is tegen woordig met een tiental werklieden bezig met de maca'damwegen te herstellen, als ook den voetweg De Fjnteelewegelge naamd. De gemeente doet daarmede een nuttig werk'en voorkomt daarbij de plaag van dezen tijd: de werkloosheid. maar Wat vermogen koude en wind. zoo gij de lekkere BI.OCMALT-EBIS- MAN, echte Maltsuker, in uw mond hebt? ans^lBaaaaaaMiiBiiaBagia^aaBap Aile Drukwerk spoedig uitgevoerd bij SANSEN-VANNESTE

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 3