Prachtiger dan ooit de keus Zilver* Blauwe- Roode» Slate Baummarken Fumé- VOSSEN aan prijzen verbazend laag BRIEF UIT BRUSSEL IEPERSCHE KRONIEK PICKHOUT IEPEK l SMJSCHQOL voor Dames IRaph. Parmekoucke J UURWERKEN JUWEELEN ZILVERWERK vragen eene KALKHQUE3ENDE stiksiofmest, die snel en zeker werkt, dus Geen korsivorming te vreezen Ce goedkoopste nitraatbemesting. KIEKENS IN 'T SCHIPKE Prima waren? Eerste keuze? Is sinds jaren lang onz' leuze. F. C. JACOBS SUIKERIJ Stemt eenieder innig blij 't Is de strafste. Gebruikt er minder. En uw' beurs, ehwel, ze vindt er Op den hoop, nog voordeel bij. INGELMUNSTER. Erge brand. Zaterdag nacht gerocht de schuur der hof» stede Callens ln brand en deelde het vuuï mede aan een nabijgelegen hofstede, be woond door het gezin Richard Van Ler- berghe en hunne 3 kleine kindjes. Alios brandde af. STADEN. Huldefeest. 't Wa- n feest met Paschen voor de toonec schappij De Vriendenkring algeu,oe« ne bevlag'ging en belangstelling. Na d» Vespers begon een optocht van flinke rui ters en versierde paarden en rijtuigen, de muziekmaatschappij, Davidsfonds, boe renbond, boerenjeugd en de tooneelmaat- schappij. Na de voornaamste straten door trokken te hebben, had een officieele ont vangst plaats op het stadhuis. De heer burgemeester sprak den lof uit van de tooneelmaatschappij, bekroond met den eersten prijs met onderscheiding in den Provincialen prijskamp, en wenschte den heer A. Vangheluwe hertelijk geluk om zijn diploma van verdienstelijk speler. Da voorzitter, heer Em. Serroen bedankte, en deed het doel kennen van het katholiek tooneel, waarna de heer A. Vangheluwe insgelijks zijn erkentelijkheid uitdrukte^ en hulde bracht aan zijn medeleden. Den Maandag namiddag was er nafeest, uit dank aangeboden door de tooneelgilde en het Davidsfonds, aan alle feestvieren den en hunne familie's, en gegeven door den meisjesbond De Vlindertjes Het keurig programma van baletten en zang werd meesterlijk uitgevoerd, 't Was zoo wel en de geestdrift zoo groot, dat geen enkel nummer kon voorbijgaan, zonder gebisseerd te worden. Wat kunnen wij uitknippen? We weten het niet, en om toch iets te zeggen noemen we: Spelden- werksterlied, In het Woud, de Vlinder- dans, het ballet van de Vier Seizoenen, alles in kleurenrijke lcostumen. De heer Em. Serroen bedankte en bracht hulde aan De Vlindertjes met een bijzonder woord van lof aan de leidster juffer Anna Var.deplas. De E. H. Pastoor voegde eraan toe, dat de opvoering van deze reidansen, tot stand gekomen in Hol land eene beweging waren tegen de mo derne dansen. Hulde aan De Vriendenkring en De Vlindertjes Leve De Vlindertjes en De Vrien denkring Nationale Invaliedenbond. Da trekking van de tombola zal plaats hebben in het lokaal op Zondag 10 April 1932, om 14.30 uur, bij Marcel Ameel, het Hotel rechtover de Statie. Onmiddellijk na de trekking zullen da innende nummers uitgehangen worden; deze nummers zullen in al de plaatselijke bladen bekend gemaakt worden. KOMEN. V. O. S. De V. O. S.-sen van Komen mochten zich Zondag LL ver heugen op een welgelukte vergadering in het ci Café Sportif Wervikstraat, 42. Nieuwe leden lieten zich inschrijven. Da vlaamsche bevolking van Komen wordt wakker geschud. Be Kroostrijke Gezinnen en de Politiek. Een tetal weken geleden hing de bond der Kr. G. van Komen, plakbrieven uit om de ouders die 4 kinde ren hadden gehad uit te noodigen een verzoekschrift te komen cnderteekenen. Door een lid van den Bond werd, bij den heer Voorzitter, protest aangeteekend omdat die plakbrieven ééntalig Fransch waren. Daarop groote herrie in het be stuur. Niet te verwonderen, drie bestuurs leden staan aan 't hoofd van de Ligue de la Défense de la Langue Frangaise Tot hun groot spijt nochtans besloten zij in 't vervolg alles in de twee landsta len uit te geven. De plakbrieven voor het volgend feest werden tweetalig gedrukt, doch zóó dat de uvee deelen gemakkelijk te scheiden waren. Gevolg: In verschilli- ge herbergen hangt enkel het fransch» gedeelte uit; dit is zelfs het geval bij een bestuurslid. De ingangskaarten zijn ook ééntalig Fransch! De vlaamsche inwoners van Komen kunnen dan ook onmogelijk dit feest bij wonen dat dan ook tot mislukken ge doemd is. Zal het hoofdbestuur laten begaan? Gesnapt. Zeker B... uit Wervik kwam Vrijdag avond om een praatje t» voeren met den van dienstzijnde doua nier aan de Leiebrug. Hij keek niet wei nig verbaasd toen hem naar zijn papieren gevraagd werd en erkend als een vaan- delvluchtigen brigadier. Hij werd ingerekend. Bij GASTON VANBKUWAENE, Groote Markt, POPERINGE, tel. 73, is steeds een TAXI te huren voor iedereen en voor alle reizen. - (Nieuwe luxe-volture Renault6 plaatsen.) WOESTEN. Tooneel. Om dit too- neeljaar te sluiten, komt de familiekring Nut en Vermaak van Boezinge ons op heden Zondag, 3 April, een opvoering van Een Mislukte Huwelijksreisblij spel ln vier bedrijven, door Jac. Ballings ten beste geven. De vertolking zal plaats hebben ln de prachtige feestzaal van de herberg In den Vetten Os Om het prestige en de aantrekkelijkheid nog te vergrooten, zal er buiten een symphonisch orkest een jeugdige akkordionist-virtuoos voor een zeer verzorgd muzikaal gedeelte zorgen. Het belooft prachtig te zijn, en daar eenieder die deze jeugdige tooneel- groep in actie gezien heeft, er met veel lof over spreekt, denkt men dat de zaal te klein zijn zal. Hoerengilde. Vandaag, om 6 uur, vergadering der hoerengilde, bij Gerard Catteeu In de Zon M. Peeters zal er nen belangrijke voordracht geven over kiekenkweek. Gezien de krisis zich heden het meest doet gevoelen onder dezen tak van de landbouw is het aan de boeren te zorgen dat ge oordeelkundig leert kwee ken. Dus allen er naartoe. Het Bestuur. Gezondheid staat boven geld en goed. Fortuin zonder gezondheid is gelijk aan de zon verdoken achter zware wolken. Trachten wij eerst en vooral gezond te blijven. En daarom, nemen wij van tijd tot tijd eene flesch THEOBROMA; dit waarborgt ons eene blijvende kracht en wij zullen aldus ons lichaam tegen ziekte en kwellingen versterken. Dit is een goede raad. Te Poperinge te bekomen bij alle HH. Apothekers. BOEZINGE. Paschen. Het Hoog feest van Kristus' verrijzenis is prachtig gevierd geweest op onze Parochie. Voor zeker zal men weinig parochiekerken vin den waar de geloovigen zoowel meêleven met de Goddelijke Diensten. Van af 4 uur ln den vroegen morgen stroomde het volk ter kerk, en treffend is het dat op onze gemeente bijna iedereen zijn Pa schen houdt op Witten Donderdag of Pachen zelf. De blokslepers van vroeger hebben het opgegeven en met Beloken Paschen is het de groote uitzondering die nog moet afkomen. De Hoogmis van Paschen en de plech tigheid van 's namiddags waren iets dat men weinig op den buiten vindt. Het koor der zangsters verdient vooral een bloemke want ze hebben hun best gedaan en hun is het vooral te danken dat de godsdien stige plechtigheden zoo schoon waren. Boerengilde. Heden Zondag, om 3 uur heeft de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van het verbond der Boerengilden van het Arrondisement leper in de katholieke Turnzaal, Rijke Klaren- straat (bij St Pieterkerk) te leper. Daar worden al onze leden verwacht. Senator Mullie zal er spreken over Ons land bouwbedrijf en de huidige toestand Dus, heel belangwekkend. De boeren die voor uitziende zijn en vooral de jongheden zul len die gelegenheid niet laten ontsnappen. 's Avonds om 7 uur is er vergadering te Boezinge in het lokaal met een voordracht door Meester Platteau over betere wei- deuitbating Dus, er is Zondag middel iets te leeren. Zeg, vrienden, klaagt niet van de crisis, maar doet er iets voor om deze te verbeteren ofwel te overwinnen. Pilckem-Kermis. Op 2e Paaschdag werd hier volgens oude traditie Pilckem- kermis gevierd. Dees jaar werd het nog eens opgeluisterd door het muziek van Vlamertinge, dat zoo de vreugdige stem ming hoe® hield onder de bevolking. De groep die deelnam aan de karnavalstoet van leper zorgde voor de leutige kant van Pilckem-kermis en behaalde een onge hoord succes. Het schijnt dat tegen den avond het wat rumoeriger begon uit te zien, maar ja... dat trok op politiek. 81, BOTERSTRAAT, YPER IEPEB. Dienstdoende Apotheker. Heden Zondag alleen open Apotheek VAN WALLEGHEM, Statiestraat. Boud..., oud 72 ja, thans wonende aan de Meenesteenweg, zou naar het Na zareth gaan wonen en was bezig de schei- dingspalen van zijn hof weg te nemen. Zijn gebuur, oud 62 J, beweerde nu dat de staken zijn eigendom waren. Van twis ten gerocht men aan den slag. Boud... ging zijn tegenstrever te lijve met de ijzeren paal, doch 't beviel hem slecht, want hij was zoodanig geschopt en ge slagen, dat hij minstens twee weken bed legerig zal zijn. Ónnoodig te zeggen dat het daarmede niet eindigen zal en is het waarlijk niet Jammer dat de menschen elkaar niet beter verstaan. gegeven door Professor aan de Beroepschool te leper. Aangenomen Kleermaker Es der Spoorwegen 12, BOTERSTRAAT, IEPER I Kleermaker voor Keeren en Damen. Confection voor Heeren en Jongelingen. f Patronen naar maat voor Damen. 'i Met den Zondag had VX>. M. Oscar, wonende in de Paddevijverstraat, zijn lief gaan afwachten in de Lombaardstr, waar zij woonachtig is. Van lief kwam het tot leed en na woorden werden er slagen gewisseld. De dochter kon haar huis bin nen vluchten, maar nu begon het tweede bedrijf. De schoonbroeder, die daar bij geval t'huis was zou ook nog een handje toesteken en V. D. M. Oscar, na eene troeteling naar de laatste mode gekregen te hebben, vlot® op straat en tegen de steenen dat hij eene wijd gapende wonde boven het hoofd opliep. Nog een proces. De Ieperlingen en de vele vreemde bezoekers hebben de meeste voldoening beleefd aan de verlichting, tijdens de tentoonstelling, van St Maartenskerk en het gerechtshof. En om te zeggen dat er alijd en overal in alles en bij alles uit zonderingen zijn, meende een moedwillig- aard heel het spel te bederven. Hij vond het noodig een dier kostelijke schrijnwer- pers te beschadigen, ja zelfs ongebruike lijk te maken en de maatschappij een verlies van verschillige honderden franken te berokkenen. Hoe beest! Het gewestelijk verbond der kroost rijke gezinnen viert op Zondag 17 April aanstaande het tienjarig bestaan van het algemeen verbond der Kroostrijke Gezin nen van Belgie. Te dier gelegenheid zul len er in de feestzaal van de jongelings patronage, Lange Meersch, Nr 7, om 10 uur 's morgens een studiedag gehouden worden, alwaar befaamde sprekers het woord zullen voeren. Tot deze vergadering zijn de bestuursleden van al de afdeelin- gen van het gewest bijzonder en dringend uitgenoodigd. Om 12 uur gezament- lijk noenmaal in het gasthof Het Zweerd kosteloos aangeboden aan de Voorzitters en Secretarissen der plaatse lijke afdeelingen van ons gewest. De an dere bestuursleden kunnen aan het noen maal deelnemen, mits voorafgaandelijke storting op postcheckrekening Nr 9719 van den gewestelijken secretaris, G. Flamey, dér som van 15 frank. 's Namiddags om 2 uur, in hoogerge- melde feestzaal, Lange Meersch, Nr 7, algemeene groote feestvergadering voor al de leden van den bond. •m* LET OP DE VEERTIENDAAG- SCHE REKLAAM-VERKOOP van het oudst gekende huis. Zijden kleeren, 89 fr. - Goede Fantasie Manshemden met col, 18 fr. - Beste Fantaisie Manshemden col, 18 fr. Beste Fantasie Manshemden verkocht onder zijn prijs, en dit alles in SAYETTE WIJVEKEN Groote Markt, IEPER. Judas van Verschaeve. Van dit treurspel schreef Dr Persyn: De Ju- das-figuur werd nooit in welke letter kunde ook, zoo meesterlijk behandeld. De bekroonde tooneelgroep Hooger Op uit Kortemark komt van dit be roemd drama een kunstopvoering geven in 't Christen Volkshuis te leper op Woensdag 6 April, te 8 uur 's avonds. Hooger Op tracht door spel en en- sceneering, kleurlicht en muziekbegelei ding het treurspel ln zijn ware beteekenis op te voeren als een ontroerende veelbe- wogene tragedie van menschelijke drif ten en tevens een verhevene godsdienstige bschouwing van Jezus' verlossingswerk. Korte Inhoud ven het drama in 5 be drijven: 1« bedrijf: Rotsen bij het meer Genesareth; 2® bedrijf: Hoogvlakte op een berg; 3® bedrijf: Hoek van den tuin bij Simon den melaatsche; 4® bedrijf: De Hof van Oliveten; 5» bedril't Gabatta- plein vóór 't paleis van Pilatus. Dit treurspel werd ln 't Werkers verbond te Izegem met buitengewoon succes op gevoerd. Kaarten aan 8, 6 en 4 fr. Kaarten wor den van nu af voorbehouden ln 't Chris ten Volkshuis (ook telefonisch: leper Nr 376), mits 1 fr. opleg. De Z. E. H. English heeft verleden Dinsdag in 't Christen Volkshuis zijn toe hoorders met zijn voordracht over de H. Godelieve op de aangenaamste en onder- houdensto wijze geboeid. Ai de legende van de geschiedenis af te scheiden, heeft hij in een voorname en toch eenvoudige taal, den eerbied en de genegenheid voor die laamsche heilige weten te versterken, zijn doel was haar eeredienst bij ons volk juist en goed sierlijk en mooi. allerhande WESTVLETEREN. Tooneelfeest. De opvoering van Waar de Ster bleef stille staan heeft zelf de stoutste ver wachtingen overtroffen. Het was een suc ces zonder weerga. Een stemmig modern decor, overgoten met een wemeling van kleurenweelde. En daarop bewogen zich de acteurs met zoo'n gemak alsof ze al tijd op de planken gestaan hadden. Pro ficiat, jongens, ge hebt getoond dat er iets in steekt. De hoofdrollen werden voortreffelijk gespeeld: Schrobberbeek deed alles maar met zijn oogenPitje Vogel, de geweldige boffer, wist later ons een treffend beeld van wanhoop en ellende voor te schilde ren. Suskewiet, de devoot geworden her der, kreeg ons vooral te pakken wanneer hij op zijn sterfbed door 't Kindeke Jêzus gehaald werd. De duivel wist door zijn spel met Pitje Vogel spontaan de toejui chingen aan de zaai te ontlokken. Geheel de overige rolbezetting was ten andere heel wel en bijzonder geslaagd. Het publiek was ten uiterst voldaan ook, en zeggen dat er zelf gekomen waren tot uit... Congo toe!! HOUTEM-bij-Komen. Vleeschbond. Er zijn nu 96 landbouwers ingeschre ven. Op Zondag 3 April, aanstonds na de Hoogmis, algemeene vergadering in St Hubertbij E. 1 ujardin, ten einde eenige laatste schikkingen te nemen. Op Maandag 4 April zal de bond in gang gesteken wor den. Kleinveesyndikaat. Meester De- queker kan niet komen op Zondag 3 April. De vergadering met voordracht zai plaats hebben op 17 dezer. MERKEM. Allerhande nieuwsjes. Stierenkeuring. Dinsdag aanstaande, 5 April is er stierenkeuring te Merkem; zoo als voorgaande jaren is er prijskamp en daarna prijskamp der koeien. De koeien moeten, om te kunnen mede dingen, door een geprimeerden stier ge sprongen geweest zijn. De eigenaars wor den verzocht het springbewijs mede te brengen. Hulde. We zegden reeds in ons blad van heden dat op Zondag 17 April, in den voorgevel van het gemeentehuis een ingemetste plaat zai onthuld worden, herinnerende aan den slag van 17 April 1918, waar het 9® linieregiment roemvol een aanval van 2 duitsche divisien heeft afgeslagen. Om 11 uur mis ter nagedachtenis der gesneuvelden. Daarna onthulling der plaat. Een 150 tal oud-strijders van het 9« linie worden verwacht, 's Namiddags wordt door een deel hunner een bezoek gebracht aan de kerkhoven van Houthulst en waarschijnlijk ook aan het kerkhof van West-Vleteren. Om 2 uur 's namiddags :eft de har monie Sinte Cecilia een prachtig con cert op de marktplaats. Onder meer wordt uitgevoerd: het Ballet van Sylvia van Leo Delives en De Stem der klokken van Luigini; een prachtige gelegenheid voor de muziekliefhebbers van Merkem en omliggende gemeenten om schoon muziek te hooren. Afbraak der abrisEr wordt Maandag begonnen aan den afbraak der abris der gemeentealdus zal niemand meer in de gemeente moeten werkloos zijn. Aan alle werkloozen van Merkem wordt vooruit en vooral werk gegeven. Het werk zal verscheidene maanden du ren. Men kan zich aangeven bij Alois Therssen die, in verstandhouding met het gemeentebestuur, hiervoor zal zorgen. HOLLEBEKE. Iïoerinnengilde. Feestvergadering op vandaag Zondag,3 April. Dagorde: 1. H. Mis met algemeene communie; 2. Voordracht over zedelijke opvoeding door E. H. Butaye; 3. Eetmaal; 4. Kostelooze Tombola met prachtige prijzen; 5. Niets te draaien!... Zelf komen; 6. Beste Leden, allemaal op post! HET BESTUUR. HOLLEBEKE. Voor Maaltijden van Huwelijken en Begrafenissen; voor Be schenken, enz., wendt U tot MARCEL DE JONGHE-BREYNE, HOLLEBEKE. MEENEN. Lijk opgevischt. Over een 3 tal weken werden 2 smokkelaars door de tolbedienden betrapt en wierpen zich in de Leie, liever dan aangehouden te zijn. Beiden verdronken. Na eenige dagen werd het' eerste lijk opgevischt, dit van Georges Strafler, van Meenen; nu komt men het tweede op te trekken, dit van Marcel Blondeel, 27 Jaar, gehuwd zonder kinderen. GEMEENTE GIJVERINKHOVE Openstaande plaats van ONDERWIJZER WETTELIJKE WEDDE. Aanvragen te sturen aan den Burge meester voor 18 April aanstaande. BERICHT Ik heb de eer mijn geachte Klienten en Publiek kenbaar te maken dat ik, wegens herbouwen van mijn huis, mij voorloopig zal vestigen: IEPERSTRAAT, Nr 133, Poperinge, waar Gij voort alle slag van SCHOENEN zult vinden aan genadige prijzen. J. COUTTENYE-FAES, Ieperstraat, 106, Poperinge. GELUVELD. Eene vrouw omverre gereden. Zaterdag laatst ond 11 uur, kwam de genaamde Degrijse Martha, echtgenoote van Bouten Marcel en wo nende te Geluveld per rijwiel van leper gereden. Gekomen aan de wijk Het IIoo- ge werd deze op een zeker oogenblik al achter aangereden door een auto. De on gelukkige vrouw werd ten gronde gewor pen en bleef bewusteloos op de voornoem de baan liggen. De auto is seffens gestopt, en de geleider heeft de vrouw naar de kliniek van leper overgebracht. De vrouw kloeg over inwendige pijnen, en moeste op verschillige plaatsen, wonden toegenaaid worden. Een onderzoek is door de gendar merie ingesteld, om de oorzaak van het ongeluk en de verantwoordelijkheid vast te stellen. Boerengilde. Zondag 3 April, om 9 uur ,'s morgens, in de zaal van de Boerengilde, maandelijksche vergadering voor de leden. DAGORDE :1. - Voordracht door Mijn heer Doise, landbouwkundige, over het be waren en ontsmetten van plantgoed; 2. - Aankoop van allerhande meststoffen, vee voeders, hennen- en kiekenmeel. HET BESTUUR. Te verkrijgen bij Jules DEPUYDT- SCIIMIDT allerschoonste keus van Pater nosters en allerhande nieuwigheden van geschenken voor Eere-Communie en alle andere feesten. Veranderingen van alle oude Juweelen in allerhande nieuwe modellen. Poperinghe -Vooruitnam op 2« Paaschdag deel aan den Carnavalstoet te Cassel met de groep «De Sneeuwvlokken» en behaalde er den 4° prijs met 130 punten; premie 600 fr. Voor hun mu ziek bekwamen ze eene premie van 200 frank; 't zij samen 800 fr. fransch geld. Proficiat. Combat- cn Prijsrooking. Op Maandag, 2" Paaschdag, werd rooking gehouden onder 16 leden der Maatschap pij De Ware Rookers lokaal Café Beige Ieperstraat. Uitslag: Groep I, 8 man: 8 u. 49 m.; Groep II, 8 man: 8 u. 00 m.— Prijzen: 1. Ampen Albert, 1 u. 47 m.; 2. Denelre Maurice, 1 u. 17 m.; 3. Vermeulen Hector, 1 u. 10 m. Kommissarissen: Debyser Jules en Dondeyne Henri. 15.5 Stikstof 28 Kalk SEDERT 1 APRIL vierdaagsche, kloeke, gezonde uit hennen met hoog legvermogen, aan genadige prijs te bekomen bij CYRILLE VEKMEERSCH, Steenvoordestr., Watou, POLLINKHOVE. Bond der Kroostrij ke Gezinnen. Zondag 20 Maart 1.1. had de vergadering plaats van dezen Woelen den bond. Eene talrijke opkomst van leden met hunne vrouwen vulden de ruime zaal van het Gemeentehuis. De Heer Schrijver verwelkomde allen; in eene gloedvolle aanspraak bedankte hij de ieverige wer kers van ons Gewest, de Heeren Bouquil- lon en Doktor Bulckaert van Veurne. De Heer Voordrachtgever M. Bouquillon besprak meesterlijk en in duidelijke een voudige taal alles wat men reeds door de wetgeving bekomen heeft voor de Kroost rijke Gezinnen. Hij prees vooral de wet op de Familievergoeding, die noodzakelijk nog zal uitgebreid worden tot den Mid denstand. De Heer Onderpastoor kwam dan aan het woord, en zegde nog enkele harde waarheden aan de ouders over de opvoe ding der kinders. Een talrijke kroost heb ben is niet genoeg; de kinders moeten op gebracht worden in eer en deugd; flink» mannen en vrouwen moeten er uit groei en, tot heil van Godsdiensten Maat schappij. Meer samenwerking dient er t» ontstaan tusschen school en ouders. Als voorbereiding tot de tombola wer den door het medelid G. Vanhove enkele liederen gezongen. Vier en twintig schoo- ne prijzen, die verloot werden, verbeter den nog de stemming, 't Was een prachtig gelukte, en leerrijke vergadering die om 8 ure eindigde. STAVELE. Vergadering. Alhier zal op Donderdag 7 April, vergadering worden gehouden voor al de landbouwers, met aan dagorde: Voordracht met licht beelden over Bemestingdoor land bouwingenieur Proot. De vergadering gaat door te 7 uur bij Leon Cremer, ter her berg De ZwaanGeen achterblij vers! ANTWERPEN. Kind gruwelijk ge kwetst door een granaat. Te Antwer pen speelde de kleine Theissen, 7 Jaar oud, Donderdag morgen vóór de woning zijner ouders, toen hij een voorwerp van eigenaardigen vorm vond. Het kind be taste het tuig: het was een oude duit sche granaat die ontplofte. Het knaapje werd doodelijk gekwest aan de armen en aan den buik. GELUWE. Botsingnaklank. De zaak van de botsing tusschen den buurt- tram en een auto is voor de rechtbank gekomen, die oordeelde dat de autogelei der 4/5 en de trammachinist 1/5 verant woordelijk zijn. De autogeleider wordt verwezen tot 2 maand gevang en de ma chinist tot 700 fr. boete of 1 maand en beiden tot de kosten, voorwaardelijk ge durende 5 Jaar. Aan de Nationale Buurt spoorwegmaatschappij moet de autogelei der 240 fr. en de machinist 60 fr. betalen, terwijl de autoreiziger Romant, die als slachtoffer 441.628 fr. schadevergoeding eischt, wordt een voorschot van 50.000 fr. toegekend, waarvan 40.000 fr. door de auto geleider en 10.000 fr. door de machinist te betalen. Drie geneesheeren moeten den toestand van het slachtoffer onderzoeken. ROESBRUGGE-HARINGE. Boeren bond. Op Zondag 3 April, om 3 uur, vergaderng in 't gewoon lokaal. Belang- ijke voordracht door M. Sys over het vee- kweeksyndikaat. Al de leden van den boe renbond worden er verwacht. STAVELE. Moderne is een woord dat wel klinkt in de ooren van veel menschen, omdat zij het niet verstaan. Moderne wil zeggen: Hedendaagsch. Moderne is wel het kiekenkweeken ln 't groot; moderne zijn ook de twee erge kiekenziekten, Coccidio- sis en pullorum, waartegen gij moderne remedien moet gebruiken. Het beste dezer geneesmiddelen is wel de SPECIALE HANEKOP met den sedert lang geken- den naam Vermandere Wacht echter niet tot die ziekten uw kiekjes aangetast hebben. Voorkomt ze, koopt een doos Speciale Ilanekop Van als uw kiek jes U uit de broeiing toekomen, geeft hun het poeier in het drinken gemengd en... de goede uitslag is verzekerd. Te koop: Te POPERINGE: Apotheek Notredame en Kestelyn. Te IEPER: Apotheek Snoeck, Vanrobaeys en Weckes- ser. Te GELUWE: Apotheek Demyt- tenaere. ALICE DERYCKE Guldo Gezellestraat, 10, Poperinge heeft de eer het geacht publiek ter ken nis te brengen dat zij een winkel komt te openen waar er zal te verkrijgen zijn: Kruidenierswaren, Beste Conserven, Wijnen, Likeuren, Allerhande Schuurgerief. Door hare genadige prijzen en trouwe bediening hoopt zij met de gunst van eenieder vereerd te zijn. VOLKSHUIS - POPERINGE Zondag 3 April, te 10 uur, Bestuursver gaderingen der Syndikaten. Te 3 uur, Zangherhaling voor de Kajot- sters, als voorbereiding van het Kajot- stersfeest van 10 April te leper. Maandag 4 April, te 8 uur, vergadering voor den Middenraad. Dinsdag 5 April, te 8 uur, Bestuursver gadering voor de Kajotters. Woensdag 6 April, te 8 uur, Groote Studiekring.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 3