Fl. Vandevoorde Prachtiger dan ooit de keus Él Zilver- Blauwe- Roode- Slate- Baummarken Fumé- bij VOSSEN 31, BOTERSTRAAT, YPER aan prijzen verbazend laag BRIEF UIT BRUSSEL Kasbons op 5 jaar _oi der Stad Antwerpen 'O Kostelooze inschrijving in het Agentschap van het Gemeentekrediet van Belgie KATHOLIEK LEVEN MEDEDEELINGEN b17-4-32. - DE POPERINGENAAR. - Nr 16. - BI. 3 In 't Binnenland STADSNIEUWS. PENSIOENEN VOLKSHUIS - POPERINGE Landelijk Kongres te Antwerpen KAJOTTERS van VLAANDEREN IEPERSCHE KRONIEK 'T SAYETTE WIJVEKEN VAN IEPER SMJSCÉivul voorD2mes Eaph. Pannekoucke IEPER. - CINEMA COLISEUM. HET WONDER DER SNEEUWVELDEN DE VERBODEN STAD jPICKHOUT IEPER UURWERKEN *2 K0Cd JUWEELEN ZILVERWERK .iietwie PRIJSKAMP CHICOREI TALPE KOOPT ZAAD Prima waren? Eerste keuze? Is sinds jaren lang onz' leuze. F. C. JACOBS SUIKERIJ Stemt eenieder innig blij 't Is de strafste. Gebruikt er minder. En uw' beurs, ehwel, ze vindt er Op den hoop, nog voordeel bij. BEETZADEN VERANDERING VAN ADRES GENTSCHE AUTOSCHOOL pe-rrrw"we*"? (Van onzen bijzonderen Correspondent.) Brussel, 14-4-32. Oudminister Devèze schrijft tegenwoor dig wekelijks in Le Soirover zichzelf. Dat is 'n gemakkelijk onderwerp. Hij is zeer ingenomen met Vanderstegen, bur gemeester van Gent, die bij de ontvangst ten stadhuize van de leden van 't VI. Wetenschappelijk Congres zijn sjerp af trok, toen de Vlaamsche Leeuw volgde op de Brabanconne Maar schepen Sif- fer, dié wel bleef heeft de boter opge- ëten. Och arme! Professor Heymans, die nog rector geweest is aan de Gentsche Hoogeschool, is te Mlddelkerke overleden. Het Internationaal Congres der Ka tholieke Studenten, te Brussel gehouden, had Maandag een schitterende slotver gadering in 't Paleis van Schoone Kun sten. Naast studenten-redenaars werd het woord gevoerd door E. H. Leclercq en oud-minister Jaspar. Maar 't allerlaatste was een banket, waar heildronken werden voorgedragen door prins de Mérode, oud minister TschoSen, Mgr Picard, E. H. Leclercq en M. Grégoire. Minister Crokaert is te Rijssel de Belgische afdeeling van de Handelsfoor gaan openen. Te Luik, waar de Socialisten Maan dag hun wekelijkschen werkloozenoptocht deden, heeft 't Schepencollege voorgesteld de vergoeding van den burgemeester te rug te brengen op 70 duizend frank en deze van de schepenen op 45 duizend. De krisis heeft derhalve nieuwe slacht offers gemaakt! Minister Van Isacker is naar 't vlieg kamp van Villacoublay, en nog wel in ge zelschap van den Pransohen minister van Openbare Werken, M. Guernier, transport Vliegtuigen gaan bestudeeren. De liberale groepen van Kamer en Benaat hebben Woensdag voormiddag be raadslaagd over de taalkundige vraag stukken. Zooals naar gewoonte waren ze 't allemaal roerend eens om... eene dag orde te stemmen, waarin herinnerd wordt aan de verbintenissen, waaraan niet mag verzaakt worden. En over parlementairen gesproken. Ge weet dat de laatste dagen van het parlementair Paaschverlof geteld zijn. Te Genève is de XVI* zittijd van de Internationale Arbeidsconferentie ge opend. 'k Zou daarmee haast kunnen ein digen voor deze week, maar 'k wil U toch een en ander meêdeelen over een onder onderwerp, zeer afgetrokken als ge 't zoo wilt, maar niettemin actueel. Be doeld: de alkoholkwestie. 4 De Christen Demokraten van Kamer en Senaat hebben Dinsdag daarover be raadslaagd. De persmededeeling hierover luidt: o De vergadering was het eens om te bevestigen: 1. dat de strijd tegen het alkohoiisme krachtdadig moet worden voortgezet, zelfs door tusschenkomst van de wetgeving; 2. dat, zoolang een bijzondere wetge ving wordt toegepast op de herbergiers, deze zonder beperking of verzachting moet worden uitgebreid tot de private kringen; 3. dat maatregelen moeten worden ge nomen voor de afschaffing van de ge heime slijterijen, waarvan de uitbaters onwettige winsten maken dank zij de leemten van de huidige wet. De volgende week wordt de diskussie voortgezet. Of men een algemeen ak koord zal bereiken, schijnt mij wat voor barig om te durven beweren. Op het doel: de bestrijding van de al- koholplaag, is men het volledig eens. Niet rneer als 't gaat over de middelen. Dat is ook zoo wonderlijk niet. De toestand ls nu zoov/at als volgt: De drankbestrijdersbeweging werd de vleugels afgesneden door de afschaffing van alle toelagen van den Staat. Intus- schen heeft de Belgische Hoteliers- en Herbergiersbond vrije handen gehad, en veel stof tot kritiek gekregen door de kolossale vermenigvuldiging van de clan destiene débits Niet de privaatkrin gen zijn zoo'n groot gevaar, omdat ze niet zoo menigvuldig zijn, maar waar ze bestaan, dienen ze vooral als verbruiks- gelegenheid van alkoholische dranken. Naar hetgeen langs verscheidene zijden werd medegedeeld, door Vlamingen als Walen, wordt niet zooveel sterke drank gebruikt in de familie, maar in groenten- winkels, tabak- en sigarenmagazijnen en andere winkelhuizen wordt tegenwoordig ln groote hoeveelheden geschonken en gedronken. Zoogezegd gratis, en aldus is er geen toezicht of geen beteugeling mogelijk. Bierhuizen worden gesloten bij gebrek aan voldoende klienteel. Maar de gewezen herbergiers bewaren hun klien teel voor clandestiene verkoop van stoke- rij-poducten zonder eenige waarborg van zuiverheid. Onder de klienteel zijn er ook vrouwen, die onder dat opzicht de man nen den baard afdoenEn waar de vrouwen vergaderen, komen de kinderen meê. Ge zoudt denken dat zulks alleen 't geval kan zijn ln Wallonië. Maar neen. Ook Vlaamsche afgevaardigden bevesti gen dat feit voor de streek welke zij goed kennen. M. Marck (Antwerpen) had het Chris ten Werkersverbond en de Vrouwenor ganisatie geraadpleegd, 't Besluit was: geen alkoholverkoop in drankgelegenhe den. Alkoholverkoop in speciale magazij nen niet elders. Belasting op de zware bieren, die tegenwoordig heel wat méér mensehen alkohoflseerendan geest rijke dranken. Maar de Regeering beweert dat ze nog vastzit aan een verbond met Luxemburg (Groot-Hertogdom), waardoor ze verhinderd is de zware bieren te belas ten. In hoeverre dat waar is, weet ik niet. Er wordt niettemin getuigd, dat tegen woordig heel veel sterke drank uit Lu xemburg wordt ingevoerd zonder waar borg van hoedanigheid. De kontrool ls bijlange niet streng genoeg. Privaatver koophuizen clandestiene dus be stellen op carnet, vooral aan werklieden. BIJ de loonbetaling wordt de rekening Vereffend. Tegen alkoholbezit in de privaatwoning van de drankhuishouders wordt aange voerd de wetgeving op verkoop van na tuurboter en margarine. In eenzelfde ma gazijn mag wel natuur- en kunstboter ver- Kocht worden, maar de winkelhouder mag voor persoonlijk verbruik geen margarine bezigen of in zijn keuken hebben. Over de kontroolmaatregelen wordt ook fel geklaagd. Aan de accijnsbedienden ls öo kontrool opgedragen. ZIJ handelen veel al op aanklacht. Terwijl hier en daar een schuldige wordt betrapt, met het gevolg dat hij 500 frank boete moet betalen en voor 15 dagen, waaronder drie Zondagen, zijn drankhuis moet sluiten, doen de kon- kurrenten altijd maar voort. De beteuge ling van de overtredingen is in de laatste jaren veel verzwakt. Is dat gewild geweest door de bevoegde beheeren om aldus eene herziening der wet van 1919 te verhaas ten? Dat is moeilijk te bewijzen, maar een sterk vermoeden bestaat in dien zin. De prokureurs-generaal, die daarover werden geraadpleegd, hebben zich eenpa rig uitgesproken van het handhaven der wet. Andere magistraten houden er an dere opinies over na. Sedert 1916 heeft het verbruik van geestrijke dranken in verhouding van 80 toegenomen. Dit naar officieele cij fers. Maar komen deze wel met de wer kelijkheid overeen? Blijven z'er soms niet beneden? Vandaar dat er opinies over hellen om alkoholverbruik in drankgele genheden toe te laten, mits zware belas ting aan de bron, sterke kontrool op de kwaliteit, en Jacht op de clandestiene sto kerijen, die zich schijnen te vermenig vuldigen. Dat zijn zoo wat de inlichtingen en ge dachten, die daar gewisseld werden. En ge kunt gemakkelijk begrijpen, dat de op vattingen over de oplossingen zeer uiteen loopend zijn. Iedereen blijft sterk over tuigd van het toenemend gevaar. Over de middelen ter beteugeling der kwaal zijn de zienswijzen sterk verschillend. De bespreking wordt Dinsdag voortge zet. Of het nu tot een algemeen akkoord komen zal, zult ge de volgende week ver nemen. Voor mij ls 't méér dan 'n beetje verve lend geweest, U zoo lang e moeten onder houden over eene kwestie die mij de keel uithangtmaar die ik niet uit de wereld kan helpen. Dat steekt mij zoo geweldig tegen, dat ik zelfs geen lust meer heb om over andere aangelegenheden te schrijven. TOMAAT boven alles netto 14, Ouido Gezellestraat, POPERINGE. Izegem mocht zich Zondag 11. ver heugen over een goed gelukten Katholie ken Jeugddag. Te Hoel-Borgworm had Zondag een congres plaats der Katholieke Federatie. Veel belangstelling. Te Scherpenheuvel had Zondag plaats de eerste der Jeugddagen van Ka tholieke Actie. Boerenjeugd, Kajotters, Studenten waren talrijk opgekomen. Prachtige dag. De katholieke hoogstudenten hielden Zondag en Maandag een internationaal congres te Brussel. Puike dagen die ons katholiek leven moeten ten beste komen. Te Genk had Zondag een heerlijk geslaagde Studentendag plaats onder Eere- j Voorzitterschap van Z. Em, Mgr Kerk- hofs, Bisschop te Luik. Honderden 'studenten verdrongen zich in de vergade ring tijdens de aanspraak over De Mis siegedachte Heden Zondag worden te Antwerpen 15.000 Kajotters (Katholieke Arbeiders jeugd) verwacht. In zijne korte radio- i aanspraak zegde hun ijverige leider Z. E. H. Kan. Cardijn Donderdag avond: Ze komen uit alle hoeken van Vlaanderen om er trouw te zweren aan de beweging die ze beschermt en verdedigt; ze ko men op verovering en veredeling; ze ko- j men er om te strijden tot verchristelijking van den arbeidsstand. Ze komen er Juichen en Jubelen voor de hoogste Gees telijke en Burgerlijke Overheid! Poperinge zal er flink vertegenwoordigd zijn. De inrichting der Christen Werkers- jeugd is een dezer die meest den steun verdient van alle Katholieken. De Jeugd is de toekomst en door rechtveerdige overeenkomst der jonge standen gesteund op wederzijdsche genegenheid, gaan we eene sterke katholieke maatschappij te gemoet. Dat al bewijst ons dat voor ons Katho lieken, nog schoone dagen in t verschiet zijn! STAD POPERINGE NATIONALE MILITIE De Belgen geboren in 1916, die den 15 April 1932 geen bericht zouden ontvangen hebben van hunne inschrijving in de wer vingsreserve, moeten zich vóór den 30 April 1932 tot het bestuur der gemeente wen den, waar zij op 1 Maart 1932 in de be volkingsregisters ingeschreven waren. Er wordt eens te meer aan de be volking der stad kenbaar gemaakt dat de eigenaars van huizen en de bazen of meesters verplicht zijn het vertrek of aankomst hunner huurders, dienstboden, bedienden of werklieden in het bureel der bevolking aan te geven binnen de drie dagen van hun vertrek of aankomst, zoo niet dat zij hun blootstellen aan rechter lijke vervolgingen. De ouderlingen, die, volgens, hunne berekening niet In tijds him ouderdoms pensioen ontvangen, komen gewoonlijk het stadsbestuur lastig vallen. Er wordt bekend gemaakt dat de vertraging ln het ontvangen van hun pensioen op geener wijze van gezegd Bestuur voortkomt, het welk ten anderen ook niets kan doen om het ontvangen er van te bespoedigen. Het is dus vruchteloos zich te wenden tot het stadsbestuur daar de aanvragen opge maakt zijn door den heer Ontvanger der Belastingen, vervolgens onderzocht zijn door den heer Kontroleur en verders rechtstreeks naar den heer Gouveneur gezonden zijn. Bij gebeurlijk op te maken klacht, of vraag om inlichting, wendt U dus bij een der drie bovengemelde open bare diensten. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen Apotheek VANDEPLAS. Stand der Werkloosheid. Week van 9 tot 16 April 1932. Zaterdag 276; Maandag 276; Dinsdag 298; Woensdag 241; Donderdag 236; Vrijdag 270. Onze stadshorlogen. 't Verbetert niet, Integendeel; we hebben twee stads horlogen op de markt en deze week heb ben we geen uur. Kan men het uurwerk der kerk niet in orde stellen tot het werk aan de klokken voleind is, waarom dan het uurwerk boven de post niet in gang zetten? Of gaat dat niet meer bij gemis aan zorgen. Zouden we mogen weten hoeveel de verlichting van ons torenuur werk per wintermaand gekost heeft? Indien gij u op reis begeeft verwaar loost nooit u van één of twee MONO- POEDERS te voorzien, want het is het eenige eh echt geneesmiddel tegen hoofd-, schele hoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn of rhumatiek. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en X. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinge; de doos: 7 frank. Zatlap. K. V. werd Dinsdag, rond 16 uur, bij dé' Watoustraat, smoordronken opgeraapt en tot ontnuchtering opgeslo ten. Wel verdiend. Voor velodiefstal, een jaar geleden, ten nadeele van Cuve- lie Marcel, werd D. J., werkman, Don derdag te leper veroordeeld tot 2 maan den en 50 fr. voorwaardelijk. Hoevele jonge meisjes die lijden aan bloedarmoede, die altijd bleek zien, die zonder koeragie zijn, zullen van eenen ge- wissen dood gered worden door het ge bruik van THEOBROMA dat haar op kor ten tijd nieuw bloed, nieuwen adem, nieuw leven zal schenken? Het is een goed werk de goede THEOBROMA te verspreiden. Te Poperinge te bekomen bij alle HH. Apothekers. Kristen Middenstandsjeugd. De leden worden vriendelijk uitgenoodigd tot de algemeene vergadering op Donderdag 21 April, om 8 uur. Eerweerde Heer Ver- haeghe zal er spreken over Het geld Een voordracht over dergelijk onderwerp zal zeker wel geld waard zijn. Geen een weze te kort De personen geboren ln de maand APRIL, moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Ieperstraat, vanaf 9 tot 11 uur, komen met hunne pen- sioenkaart of om hunne storting te doen. Geen geld of stortingskaart kan aan- veerd worden NA de geboortemaand. Dus, opgepast! De mannen storten 120 fr. en de vrou wen 60 frank. Tombola der Doofstommen en Blin den te Brugge. Onder de prijswinnende nummers vinden we volgende die te Po peringe verkocht werden. 14592 14617 14656 14740 14952 14984. Omslagen 02342 02396 02399. Wilt gij goed purgeeren, zonder buik pijn, zonder tijdverlies, op gemakkelijke, eenvoudige, zekere en spaarzame wijze? Neem de Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet. Te verkrijgen bij H. Notredame, Groo te Markt, Poperinge. Slimme dieven. De landbouwer Jer. Huyghe, Westvleteren kalsiede, had over een 10-tal dagen in de schouw van den bakkeuken vier hespen te rooken ge hangen; twee van 25 kilos en twee van 15 kilos. Maandag bestatigfle hij met ver wondering dat de hespen verdwenen wa ren. Klacht werd bij de gendarmerie ingediend. Pectoral Dupuis. 't Is de beste re medie bij het begin van een kwaadaar dige valling of griep; zij doet spoedig den brand ln de ademhalingsorganen verdwij- m. De doos 6 fr., bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinge. Ter gelegenheid van alle Feesten, wendt U rechtstreeks naar het oud gekend huis JULES DEPUYDT-SCHMIDT, waar gij zult vinden: Allerhande nieuwe mo dellen Juweelen, enkel in Platine, Goud en Zilver, versierd met Diamantsteenen van eerste kwaliteit. Aankoop van Goud en Zilver aan den hoogsten prijs. Zondag 17 April, te 11 uur, uitbetaling aan de werkloozen van het Spoorsyndikaat, 's Namiddag: Zooveel bestuursleden mo gelijk zullen deelnemen aan de Provin ciale vergadering te Roeselare. Sprekers: Rob. Deman, Alfred De Taeye en Z. E. H. Kan. Logghe. Te 4 uur, Algemeene maandelijk- sche vergadering voor de Kajotsters. Bij zondere voordracht. Maandag 18 April, te 8 uur, Vergadering van den Middenraad. Dinsdag 19 April, te 8 uur, Bestuurs vergadering voor de K. A. J. Woensdag 20 April, te 8 uur, Groote Studiekring. De Tooneelgilde der K. A. J. bedankt hierbij de toehoorders van Baast Best die hun stuk zoo warm hebben toege juicht. Nog nooit zagen we zoo'n zaal ge zond lachende menschen die meeleefden, meespeelden. Ze hebben ook alzoo bijge dragen om de onkosten te dekken van den uitstap naar Antwerpen. Aan de af wezigen wordt hierbij een nieuwe oproep gedaan, want het Bestuur der K. A. J. zit met schulden. Giften worden met dank aanvaard op postcheckrekening nr 193607 van E. H. Verbouwe. VOOR AL DE op Zondag 17 April 1932. We zijn met 50 man uit Poperinge. Harop! Kajotters onvervaard. Nooit zal in Vlaanderen een Kongres geweest zijn met zooveel geestdrift, zooveel orde, zooveel tucht. De Christen Arbeiders jeugd wil 't voorbeeld geven. 15.000 Kajot ters uit Vlaanderen trekken naar Ant werpen. Kongres - Programma: Te 5 uur vertrekt Poperinge en Watou. Allemaal stipt op uur aan 't Volkshuis. Te 9.30 u.- Algemeene Vergadering in de Beurs. Te 11 u. H. Mis in de Kathedraal. Te 11.45 u. groote Optocht. Poperinge neemt plaats in groep VIII, nr 255, Riool straat, hoofd naar Handschoenmarkt. Te 13 u. Middagmaal in 30 kantienen. Te 14.15 u. groote Feestzitting. Spre ken: Mgr. Coppleters; Burgemeester Van Cauwelaert; Slotwoord Z. E. H. Kan. Cardijn. Te 16.30 u. Bezoek aan Dierentuin (5 fr. in plaats van 8 fr.) ofwel Boottocht op de Schelde. Opgelet: dezen Zaterdagavond speciale vergadering voor alle Kongresleden. Laat ste ordewoorden: Kajottersfierheid, Ka- jotterstucht, flink, kranig, voornaam. Chicorei WYPELIER-TAFFIN BELGISCHE FABRIEK VAN Socialistische optocht. Heden Zon dag houden de socialisten hier de inhul digingfeesten hunner vlag. 's Namiddags stoet. 't Wordt te zien dat de kiezingen naderen In Gent hielden de Socialisten over kort stoet der werkloozen. Vorenop was een spandoek: Plaats voor de Armenop eerste rij volgden vier armenAnseele, Balthazar en nog een paar zulken die elk menige hon derd duizend frank tot een miljoen per jaar verdienen! We weten niet of er hier Zondag zulke armen in den stoet zullen gaan, maar er zullen toch wel van hoogmoed opgeblazen mede zijn die er van leven van socialist te zijn. IEPER. Dienstdoende Apotheker. Heden Zondag alleen open Apotheek VAN ROBAEYS, Boterstraat. Veertien dagen geleden was er on der de hoogmis uit het portaal van de Pa terskerk een vrouwvelo gestolen geweest. De kerel had hem in eene herberg der Dlksmuldestraat geplaatst, om hem 's an derdaags weg te halen. Doch hij zag niet om en zoo kwam heel het spel uit. 't Is een zekere D..., wonende ln de Caserne, pas 16 jaar oud. Toen de diefte nu uitge komen was wilde de nletdeug zich wreken op zijne moeder en ging haar te lijve. Ge- lukklglijk kwam men er tusschen en vol spijt zijne wraak niet te kunnen koelen zegde hij zich te gaan versmooren en ging Inderdaad naar Zillebeke vijver. Hij sprong in het water doch werd uitgehaald en naar huis geleid, waar de politie hem kwam oppikken om naar den amigo te leiden. Gekomen op de groote markt ge- moette hij zijne grootmoeder en uitte te gen haar de vreeslijkste bedreigingen. In zijnen nieuwen tehuis gekomen weigerde hij alle voedsel, zeggende aan hongersta king te doen. Men heeft er echter kort spel medegemaakt en den veelbelovenden jongen naar het verbeteringshuls van Mol gezonden. Lijk iedere wijk, ja zelfs iedere straat, tegenwoordig eene kermis houdt. Zoo was het Zondag laatstleden kermis ln de Dlk smuldestraat. Niets was er te kort: Velo- koers, valisekoers, volkspelen, enz. Jam mer dat het weder niet mee wilde, 't ging er spannen. Het oorlogsmuseum, Ingericht in het kelderverdiep der Vleeschhalle, zal heden Zondag, 17 April, van af 9 tot 18 uur, toe gankelijk zijn aan verminderden prijs: 2 fr. In plaats van 4 fr. Uitleg zal er ge geven worden. De ontvangst van dien dag komt geheel en gc nsch ten bate van het Last Post-Comiteit, dat op toeristisch ge bied zich reeds zoo verdienstelijk gemaakt heeft. Med'eenen meenen wij te mogen herinneren dat de Diorama, vroeger staande in de Bollingstraat, nabij de En- gelsche praalboog en waar de groote veld slagen van leper zoo schoon weergegeven werden, in eene tweede zaal, palende aan het oorlogsmuseum zal ondergebracht worden. Alles zal gereed zijn met Sinksen. Wij twijfelen er niet aan dat hier ook een groot getal bezoekers dezé" zullen gaan bezien. ALLEN NAAR Veertiendaagsche REKLAAM VERKOOP voor de Plechtige Communiekanten: Witte Kleeren van af 85,fr. Witte Voolen van af 15,fr. enz., enz. Elk zegge het voort. Zondag avond, wederom in de Ca serne, was S... zijne vrouw aan het af rammelen. Deze, samen met hare kinde ren, vluchtte buiten huize, doch de gebu- ren trokken het zich aan en ze hebben den voorbeeldigen echtgenoot een broekje gepast naar de laatste snit. Of hij er over erg tevreden was, is wat anders. Nog altijd zijn er hier menschen ge vonden die door de griep aangetast zijn en allen die er door bezocht werden, zou den die nieuwe plaag naar den duivel wenschen. Doch nieuw en is zij niet, want wij lezen in Historische Aanteekeningen door een naamloozen schrijver 1774-1803, Bibl. Brussel n. 4881 II 3 het volgende: In den mant December 1775 sljn binnen Ypre, doorgans alle menschen geattaqu eerd geweest va siekte genaemt de grippe te weten, vijf zes dagen de corsen zonder afgaen, dag en nacht hoesten, stiekten in de ooren, den eenen m$er, den anderen min, ende volgens de overleveringen als dat al de omliggende steden, dorpen en prochiën 60 uren in het ronde, al eguel geattaqueerd sijn geweest. En volgens 't zeggen van de doktoressen dart niemant heeft vrij gebleven ende raepelijk was. gegeven door Professor aan de Beroepschool te leper. Aangenomen Kleermaker der Spoorwegen 12, BOTERSTRAAT, IEPER Kleermaker voor Heeren en Damen. Confectien voor Heeren en Jongelingen. Patronen naar maat voor Damen. Cyr. Descamps van Kemmel, oud 60 jaren, was Zaterdag laatst na de markt met zijn velo naar huis gereden. Gekomen op de Kruisstraat, nabij het oefenings- plein, werd de brave man door een mo- tocyclist, die in volle vaart naar leper reed, opgeschept en in de gracht geslin gerd. Toen het slachtoffer uit den met water gevulden dijk kroop, was de gewel- digaard de pijpen uit en er bleef onzen Cyriel niets anders meer over dan de me nigvuldige wonden te vermaken welke hij aan het hoofd opgeioopen had. Goed uit uwe oogen kijken weze de leus. Fr. Crep..., 52 j. en Cam. Pois..., oud 43 j., alhier woonachtig, waren sedert eenigen tijd om eene nietigheid op elkan der verbitterd, 't Ongeluk wilde dat zij Dinsdag namiddag elkander tegenkwamen langs de vaart van Komen, niet ver van de Dikkebuschsteenweg. Er werden bittere woorden gewisseld, ongelukkiglijk daarbij en bleef het niet. Een langdurig gevecht ontstond, waarbij er een der kampioenen niet min dan 43 schribbels en wonden op geioopen had. Daar er niemand van die match getuige was, vonden zij er niets beters op dan malkaar in het politlebu- reel te gaan aanklagen. Daar zullen zij wel een scheidsrechter gevonden hebben. In eene kleine welde op het gehucht Brielen Hoekje zagen Woensdag mor gen eenige voorbijgangers achter eene haag een grooten zak liggen. Daar er nie- and aan roeren dierf, werd de politie ver wittigd. De zak bevatte kiekens en konij nen, waarschijnlijk van diefte voortko mende. Een onderzoek werd ingesteld. Dinsdag na het werk werden eenige werklieden in eene herberg op het Zaal hof door een werklooze uit de Neerstraat lastig gevallen. Zij gingen bovengenoemde aanklagen op-het politiebureel en de ru ziemaker schoot er voor eenigen tijd zijne dopkaart bij in. Eenigen tijd geleden waren aan de Meenenpoort twee mannen slaags gerocht. De zaak werd Donderdag opgeroepen. Slechts Cav... Jer., van Deerlijk, was er tegenwoordig. De man, een weinig be schonken, zegde aldaar w t al te luid zijn gedacht en werd door de politie naar den amigo geleld. Christen Volkshuis, St Jacobsstr., 30. Zaterdag 16 April, te 8 uur. Zondag 17 April, te 2, te 5 en te 8 uur. Maandag 18 April, te 8 uur. Een allernieuwste film met buitengewoon- grootsche en schilderachtige natuurzichten en verschijnselen uit de sneeuwbergen van Zwitserland (Le miracle des neiges) aangrijpend drama in 8 deelen, waarin een kind van een bergbewoner, na een ijselijke achtervolging, zijn aangehouden vader gaat opzoeken, midden een sneeuw storm verloren geraakt en op wonderbare wijze gered en teruggebracht wordt door een hond van den St-Bernard De voornaam ste spelers zijnGrit Haid, Ch. Willy Kayser, Hans Beek Haden en de kleine jongen: Harald Gielen. (La Cité interdite) een prachtige tragi-komedie in 6 deelen uit den oorlog der Boksers met Tim Mac Coy in de hoofdrol. LEERFILMEN - NIEUWSBERICHTEN. 't Is dus op heden Zondag, 17 April, dat de Bond der Kroostrijke Gezinnen, het tienjarig bestaan viert van het alge meen verbond der K. G. van Belgie. Te dier gelegenheid groote feestvergadering ln de groote zaal van de jongelingspatro- nagie, te 2 uur namiddag. Befaamde spre kers zullen er het woord voeren. Uit onze stad trekken met de vroegte niet min dan 6 groote autobussen met Ka jotters naar het feest van Antwerpen. Zij zullen naar alle waarschijnlijkheid met 300 zijn. - Wie sedert eenigen tijd geen bezoek gebracht heeft aan het stedelijk museum moet er kost wat kost gaan zien. Vele en schoone aanwinsten werden er gedaan. Zonder gerucht, maar met engelachtig ge duld, zetten de heeren Tack en Smldt on verdroten hun werk voort. ZIJ wezen er om bedankt uit naam van al de kunst minnende Ieperlingen. GEWESTELIJK KAJOTSTERSFEEST TE IEPER Zondag morgen vroeg een miezerig weer tje, maar in de harten van onze Iepersche Kajotsters die in grooten getalle in St- Maartenskerk ter H. Tafel naderden, was het echte zonneschijn. Z. E. H. Beel, lee- raar aan het groot seminarie, deed van op den kansel hunne harten ln geestdrift oplaaien toen hij de woorden herhaalde vroeger door Z. H. de Paus van Rome uitgesproken bij het bezoek zijner duur bare Kajotsters: Weest, zoo zegde hij, Eucharistisch godvruchtig, engelachtig zuiver en apostolisch werkzaam. 's Namiddags om 2 uur toen de auto bussen de stad binnenbolden, zag het blauw van Kajotsters die met hunne vlag voorop naar St Maartenskerk voor het Lof optrokken. Hoe klommen daar hun ne godvruchtige gezangen langs de stei gerende gewelven van die weidsche mid- denbeuk die vol liep. Na het Lof trok de stoet der Kajotsters, geestdriftig zingen de, men ontplooide vlaggen langs de Kloos terpoort, de Diksmuidestraat, de Groote Markt, naar de ruime patronagiezaal van St-Maartens ln de Lange Meersch, die dezen keer veel te klein was. De bel rin kelde en E. H. De Busschere, de leverige proost, heette ze welkom de velen die daar in de bomvolle zaal zochten om een plaats je te bemeesteren. Het feest begon met een roerende Kajotstersbede en verliep echt kunstig en volksch Omtrent 100 Ka jotsters hielpen er aan mee, Canonzangen en Vlaamsche filmpjes, iets nieuws, vielen buitengewoon ln den smaak, ze waren koddig en luik voorgedragen en oogstten een eindeloos applaus. Daar stond de feestredenaar E. H. Beel en in een kern achtige toespraak had hij het over het doel der organisatie. Nog liedjes, nog de clamaties, al even fijn en keurig. Einde lijk komt Z. E. H. Deken voor het voet licht, stralend van geluk en hij spreekt en hij dankt zoo welgemeend om al het schoone hier aangeboden, maar inzonder om de kloeke durvende daad hier gesteld. De vlag, zoo sprak hij, staat er geplant en met u zal ik ze steunen en bescher men tot het einde toe. Een oorverdoovend applaus begroette die schoone woorden en het feest eindigde in de geestdriftigste stemming. Een allernieuwste film is deze welke Zaterdag 16 April, te 8 uur; Zondag 17 April, te 2, te 5 en te 8 uur; Maandag 18 April, te 8 uur in den Cinema Colise um wordt afgerold. Al de schoonste zich ten van Zwitserland vormen het kader van een aandoenlijk en treffend drama. g«st (igiBBSCTlWlW EERSTE PRIJS 3.000 FR. Vraag uitleg en bulletijn aan uw Winkelier HOLLEBEKE. De Boerinnengilde viert heur Feestdag. le deel. Zondag morgen, H. Mis, opgeluisterd door het Kin derkoor, waaronder algemeene Kommunie. 2e deel. In den achternoene Feestzit ting! Talrijke opkomst. Blije gezichtjes. Oogjes knippen, 'n Innig vriendelijke stem ming miet buitengewoon enthousiasme! Eerst Gebed en Bondslied. Mevrouw Geo voorzitster, kondigt aan: Mejuffer Maria Rosseel, Regentes, Rumbeke, spreekt over Zedelijke opvoeding. Heur naam en titel alleen zeggen genoeg om de degelijkheid harer voordracht te doen uitschijnen. Daarbij komt heur aangename, woordrij ke en beeldrijke Vlaamsche tale met heur gullen en vriendeliken lach, die heur diep- gestudeerde voordracht kwamen opluiste ren. Ze was boeiend en concreet! Ze sprak ons zoo eenvoudig over de Psychologie van het kind. Ik resumeer: 1. Kweekt van jongs af gehoorzaamheid in het kind. 2. Leert het kind nadoen. 3. Houdt steeds belofte! Beloften al te veel en groot «Die blijven onderwege dood!» 4. Laat onze kleinen zoo vrij mogelijk. 5. Plaagt ze nooit. 6. Maakt van uw kinderen goed en prak tische menschen, leert ze zien en han delen. 7. Leert ze van jongs af God kennen en beminnen door de Godsgedachte. De vreeze Gods zij uw begin, Want alle wijsheid schuilt er hl! 8. Leert de kinderen niet liegen. 9. Weest voorzichtig in uw straffen. Slaat nlqt. 10. Doet nooit de kinderen bidden voor straf. 11. Wilt ge kinderen goed opvoeden, geeft het voorbeeld en leidt hun kinder leven! Woorden wekken! «Voorbeelden trekken! Leert in 't bloeien van de jeugd «Verboden lust besnoeien! Zoo zal de liefde tot de deugd Steeds met de jaren groeien Voor slot zongen de Leden te zamen Hemelhuis van Hullebroeck. E. H. proost dankte van harte en hoop te met ons allen dat juffer Maria Rosseel nog zou terug komen! Meester Geo gaf 'n reeks Vlaarrr-ehe kunst- en Kluchtliederen! Allemaal de vrouwen, Die van zingen houwen, Hebben 't leutiglied Dat hen lachen liet, Op applausonthaald En hun dank herhaald 3e deel. Aan Tafel! Schuift allen bij met spoed En doet uw buiksken goed Na het Eetmaal, wijn en dessert! 't Was leutig! Eenige Damen zongen en dekla- meerden! 4® deel. Prachtige en kostelooze Tom bola met levende en doode prijzen! E. H. Pastoor laat 'n prachtalbum van Lourdes verloten en geeft 'n rijke en aan gename surprise: 'n Reis naar Lourdes - France! Dit om zijn volk den weg te leeren naar Maria in .eur heiligdom! E. H. Pastoor werd luide gedankt! Wie is de gelukzak? Marietje Verstraete!... Proficiat Mevrouw Geo spreekt nog over de Mis sies der Zusters van Heule in Transvaal, steekt ervoor de hand uit en haalt nog 50 frank op! En in het deumstren van den avond, Trok ieder blij en welgezind Met zielsgeluk ln hart en mond Bij vader, moeder, man en kind!... GEO. Kristen Ziekenbond Vooruitzicht Vandaag, Zaterdagavond, te 7 uur, al gemeene vergadering! Dagorde: 1. Beta ling; 2. 2 punten van het Reglement worden door den Bestuurder besproken: a) Operatiedienst, b) Grensarbeiders die in Vooruitzicht zijn. Alleman op post! De Bestuurder: Geo. van JEROME BOLLALHT. Altijd verkrijgbaar ln «De Kroon», BOEZINGE. Zitdag. Onze vriend Gaston Slosse, die zich alle maande ter beschikking houdt van al deze die inlich tingen verlangen aangaande syndikaat, ziekengilde, compensatiekas, ouderdoms pensioenen, enzkomt van af dezen maand op den vierden Zondag van den maand, dus vandaag en acht dagen, 24 April. De maandelijksche vergadering voor de bestuursleden van het syndikaat, zal ook op dien zelfden dag plaats heb ben van 9 tot 10 uur. Boerinnengilde. Heden Zondag na middag, algemeene vergadering voor de leden van de Boerinnengilde in het Kloos ter. Dagorde: Gebed, verslag, bijzondere voordracht door een afgevaardigde van het Ministerie over fruitteelt, mededeeiin- gen. Vergeet uw liederboekje niet Woensdag 20 dezer, gewestelijke Studie dag te leper in Het Zweerdom 2 u. Dagorde: Gebed, verslag, zang, Gods dienstles over zedelijke opvoeding, voor dracht door Eerw. Heer Ansay, bestuurder van de Boerinnenbond. Dus, leden, op uwen post. Bedevaarten. Al de inwoners van Boezinge hebben eene uitnoodiging ont vangen tot de bedevaart naar het H. Bloed te Brugge op 12 Mei en O. L. Vrouw van Lourdes te Oostakker op 19 Mei. De lijsten worden gesloten op Zondag 1 Mei. Stelt niet uit tot morgen wat ge van daag doen kunt. Vleeschbond. Dinsdag laatst heb ben de landbouwers en kleingebruikers van Boezinge de koppen bijeen gesteken om eenen vleeschbond te stichten. Einde lijk na lang praten ls het er toch van gekomen. De Inzet ls prachtig ge weest. De bespreking werd geleid door de Eerw. Heer Pastoor, die het zoover wist te brengen dat op dezelfde avond het le dental werd opgenomen, de bestuurraad gekozen en de standregels opgemaakt. De bond treedt in werking van af mor gen Maandag, 18 April. De uitverkooping onder de leden zal geschieden op de plaats. Vrijdag avond werd door het bestuur eene aanvraag gericht tot de Weledele Heer Burgemeester om de toelating te beko men zulks in de benedenplaats van het Gemeentehuis te mogen doen. Het was het algemeen gevoelen der leden dat geen geschikter plaats kon gevonden worden. Bij de stichting werden reeds 70 wer kende leden ingeschreven. Het belooft. Vlaamsch Huis. Deze die hier van oordeel waren dat al de Vlaamsche Huizen Nationalistiesch getint zijn, zullen van dit gedacht terug keeren, wanneer ze verne men dat de Tooneelmaatschappij De Familiekringvan Boezinge in het Vlaamsch Huis te Woesten een vertooning heeft gegeven. Zoo meldt ons het nieuws van verleden week: Er werd daar ook gedanst, lijk het hier meestal ook gebeurt en... natuurlijk niet zonder ruzie, want ruststoorders vindt men overal. Gelukkig dat er nog goede veldwachters zijn die een oogje in 't zeil houden en de artisten onder hun hoede nemen. FRANSCHE EN DUITSCHE voor Voortverkoopers en Gebruikers bij: JOS. VANHOUDT-SCIIACHT Boezinge. ELVERDINGE. Landbouwschool. Uitslag der wedstrijd van de Lagere Landbouwavondschool. Hebben de helft der punten behaald, alsmede een diploma 1. De Cat Oscar, 288 punten op 300; 2. Desmadryl André, 285 punten op 300; 3. Vandenbussche Cyriel; 4. De Cat Ge rard; 5. Dehem Georges; 6. Stubbe Ca- miel; 7. Ameel Hector; 8. Deraed André; 9. Deraed Maurits; 10. Stubbe Remi; 11. Devos Valeer; 12. Devos Antoin; 13. Ol- levier Gerard; 14. Demeerseman Gaston. Proficiat, mannen van Elverdinge. LANGEMARK. Gebonden. De goede uitslag door een geneesmiddel be komen, vormt als een band die U er aan hecht. Inderdaad, de kiekenkweekers die sedert jaren de remediën Vermandere, merk HANEKOP gebruiken, zullen ook niet aarzelen, tegen coccidiosis en witten afgang van hun kliene kiekjes de SPECIALE HANEKOP te koopen. Daarmee zijn ze zeker die vreeselijke ziek ten uit hunne kweekerij te houden. Zijn de diertjes reeds aangetast, haast u, 't is nog niet te laat, koopt een doos Speciale Hanekop en seffens zal de sterfte ophouden en de ziekte niet meer voortzetten. Goede hennen leggen ge zonde eiers waaruit stevige kiekens voort komen; geeft hun daarom, dagelijks per hen, een snuifje POEIER Nr 4200, om alle ziekten der leghennen te vermijden. Vraagt MARVOL tegen 't snot. Eischt het merk HANEKOP en den naam VERMANDERE op pak en flesch. Te koop: Te POPERINGE: Apotheek Notredame en Kestelyn. Te IEPER: Apotheek Snoeck, Vanrobacys en Weckes- ser. Te GELUWE: Apotheek Demyt- tenaere. BIKSCHOTE. Vleeschbond. He den Zondag, om 11 uur, is er eene alge meene vergadering in 't gemeentehuis, voor al de leden van den bond, dewelke deze week ln werking getreden ls met 75 leden. Wie nog wil meêdoen mag zich ko men aangeven bij den schrijver. Moedige daad. Maandag morgen rond 8 uur, ging een peerd op hol over de plaats, op het oogenbllk dat er veel kinders langs de baan waren. Raymond Plancke dit ziende, besefte het gevaar, en, zijn leven wagende, sprong hij koelbloe dig vóór het hollende dier, dat hij door bovenmenschelijke snelheid en kracht wist te snappen en in bedwang te hou den. Zulke daad verdient vermeld te wor den; want ware het niet geweest van dien moedigen Raymond, er zouden mis schien ongelukken te betreuren geweest zijn. POLLINKHOVE. Droevige dood. Vrouw D..., landbouwster, Kievithoek die vroeger eenigen tijd in een zenuwlij dersgesticht overbracht, heeft zich Vrij dag voormiddag, terwijl haar man en dochter afwezig waren, in het kiekenkot verhangen. De werkman die bezig was in de schuur, kwam tot die akelige ontdek king. Men begrijpt de droefheid van man en dochter bij hunne thuiskomst. Overlijden. Een der oudste inwo ners onzer gemeente, Leopold Vermote, eerzaam oud-landbouwer, die inwoonde bij zijn schoonzoon en dochter, molenaar aan de Loobrug, is er Maandag godvruchtig in den ouderdom van 92 jaar overleden en ls Zaterdag begraven. WESTROOZEBEKE. Verkeersonge val. Een auto kwam 's voormiddags omstreeks 11 u. uit de richting van Poel- kapelle gereden toen, gekomen ter hoogte van de wijk Barièrehet stuur opeens brak waardoor de auto aldus terecht kwam op het woonhuis van Dewaele Julien. De voorgevel werd Ingedrukt en de Ingangs deur verbrijzeld. De drie inzittenden kwa men er met den schrik af en liepen geluk kig slechts enkele lichte kneuzingen op., WESTVLETEREN. Boerinnengilde. Heden Zondag 17 April, in het gewoon lokaal der Meisjesschool algemeene ver gadering onmiddelijk na de vespers en het lof. Alle leden zorgen op tijds te zijn, want het zal er spannen. Eenigen hebben het, doch te laat, be klaagd naar de laatste vergadering niet te zijn opgekomen. Het was er waarlijk leutig en nuttig en aangenaam, zooals dezen die er waren het reeds overluids getuigd hebben en praktisch op den hoop toe. Naar wij vernemen zal deze vergade ring van niet minder belang zijn. Een afgeveerdigde van het Ministerie zal er eene prachtige voordracht houden over groententeelt. Reeds is men volop aan 't voorbereiden aan de opvoering van... maar ja, dit zullen wij voor 't oogenbllk niet aanraken. Wie 't wil zien en hoca-en, kome kijken en luisteren. En 't zal prachtig zijn! KEMMEL. Davidsfonds. 't Zal een waar genoegen z!jn voor alle weldenkende katholieke Vlamingen te mogen vernemen dat hier ook eene afdeeling van het zoo bloeiende Davidsfonds zal gesticht worden. Wat is het Davidsfonds? Welk is zijn strekking? Wat biedt het aan zijne leden? En nog vele andere vrapen kunnen wij alzoo stellen, waarop het onmogelijk is hier te antwoorden. Komt naar de stichtingsvergadering op Zondag 24 April, om 3 ure, in de gemeen tezaal. De Heer Smeesters, afgevaardigd# van den middenraad, zal aan alle toe hoorders eene volledigi uiteenzetting voorhouden. 't Weze hier genoeg op de kenspreuk en de leuze van 't Davidsfonds te wijzen: Godsdienst, taal, vader' and. Het tracht door boeken en voordrachten aan zijne le den verder ontw kkel g te bezorgen en dat op godsdienstig, kunst en taalgebied; een beter besef en een klaarderen kijk in zoovele vraagstukken. Een honderd duizend leden, door gansch het land, in zoovele afdeelingen, bewijzen ons de degelijkheid van het Da vidsfonds. Alle weldenkende katholieke Vlamingen worden verwacht in de stichtingsvergade ring. Daar zullwn zij v eer overtuiging opdoen, met kennis van zaken kunnen spreken en, zoo noodig, aan beknibbelaars of tegensprekers het gepaste antwoord ge ven. KOMEN. Davidsfonds. De verga dering van de Afdeeling Komen, op he den Zondag 17 April, te 5 uur, zal plaats hebben in de Wervikstraat, 139. (Fran- sche barreel). De leden met hun huisgezin zijn hartelijk welkom. Een nieuwe afdeeling F. N. C. werd gesticht te Kruis-Eecke. Acht, ja, acht oud-strijders lieten zich beetnemen en in schrijven in deze nieuwe afdeeling. Da vlag welke Zondag a. s. zal ingehuldigd worden, werd betaald of zal betaald wor den met het geld, gebedeld bij de Vlaam sche afdeelingen van F. N. C. Zóó dienen de Vlamingen de politieke inzichten van de Waalsche bestuursleden der F. N. C. van Komen. Ik breng ter openbare kennis dat ik niets gemeens meer heb met de Auto- school der Wed. Finoulst, Mirystraat, 10, te Gent, school waarvan ik dertien jaar leeraar-bestuurder was. Vanaf HEDEN ZONDAG, 17 APRIL, zal mijn hoofdzetel gevestigd zijn in de LANGE MEIRE, Nr 2 (Kouter) te GENT. Het bijhuis te KORTRIJK blijft: Nr 21, Gentsche steenweg. R. MORTIER, Bestuurder der Gentsche AutoschooL STADEN. Nationale Invaliedenbor.d. Uitslag van de tombola van 10 April; de winnende nummers zijn de volgende voor de groote trekking: 2043 1227 824 6567 3369 1844 5145 1006 222 2268 3417 1720 4890 4156 5156 6432 4274 4414 287 561 4029 3355 2354 990 238 7842 2127 6359 1033 6778 535 6433 244 3457 4717 415 6412 3273 5618 5623 2648 3184 2763 5490 6665 7508 4580 89 4824 Voor de omslagen: 671 4S8 128 281 328 314 220 321 771. Prijzen die een maand na de trekking niet worden afgehaald blijven den eigen dom van den invaliedenbond. HOUTEM-bij-Komen. Kleinveesyn. dikaat. Op heden Zondag, 17 April, om 4 uur 's namiddags, in de zaal der Patro nage, algemeene vergaderingg voor de le den van 't Syndikaat. De gunstig gekende staatsvoordrachtgever Meester Dequeker, zal er het woord voeren. Na de verga dering tombola voor de aanwezige leden. Bond der Kroostrijke Gezinnen. De raadsleden van den bond hebben de volgende beslissingen genomen: De bond zal een prachtig vaandel doen verveer- digen; de wijding en inhuldiging ervan zullen plaats hebben op Zondag 14 Augus tus 1932. DIKKEBUSCH. Ongeval. De toe stand van het slachtoffer van het auto ongeval, waarvan verleden week hier spraak, is zeer bevredigend. De afgrijze- lijke vleeschwonden zijn zoo goed als ge nezen en toegegroeid. Zondag 1.1. is het slachtoffer reeds te kerk geweest. Maximum-snelheid 15 Km. Da autogeleiders, die we soms als een weer licht door het dorp zien vliegen met hun snorrende machines, schijnen maar wei nig acht te slaan op de gemeentelijke voor schriften. Dinsdag avond, rond 5 uur, kwam er zoo één afgehold, aan 50 60 per uur, en zoo maar a. u. b. meer dan 1 m. van den steenweg af, op de velobaan. Het zal dan ook niemand verwonderen, dat de wilde geleider bijna een dubbel ongeluk veroorzaakte. Boekerij. De uitleening van boeken wordt voor onbepaalden tijd geschorst; de personen die nog boeken in hun bezit hebben, worden vriendelijk verzocht deze binnen de acht dagen in te brengen. HOOFDZETEL: j GENT, Lange Meire, Nr 2 (Kouter) BIJHUIS: 5 KORTRIJK, Gentschensteenweg, 21 Theorie - Praktijk - Lessen op den auto zelf - Rijoeieningen Gemak van betaling WEST-NIEUWKERKE. Oproep. Er wordt bij deze door de leden van den Vleeschbond Dranouter een ernstigen oproep gedaan tot alle koehouders van W. Nieuwkerke, grenzende aan Dranouter, om zich aan te sluiten bij den door hen onlangs gestichten bond. Zij noodigen hen uit de vergadeing bij te wonen, gehouden te Dranouter «In den Slachter», recht over de kerk, op Zondag 17 April om 4u.r alwaar alle inlichtihgen zullen verstrekt worden. ROÉSBRUGGE. V. O. S. - B. V. O. S. Tooneel. - «In den Hommelpluk Zooals voorzien is 't gebeurd, een derde Zondag zal gespeeld worden, daar de kaarten voor de 2 Zondagen reeds ver kocht zijn; het zal bekend gemaakt wor den bij middel van plakbrieven. Dat moet de kroon op Ket werk stellen, door deze jonge en stoere werkers begon nen, die voor niets zijn teruggedeinsd om een tooneel tot stand te brengen waarover wijd en zijd met den meest; .1 lof gespro ken wordt. Allen heil! mannen en «good-luck» voor Zondag! Kaarten en inlichtingen, voor de derde vertooning, te bekomen bij de Wed. Th. Vitse. DÏKSMUIDE. Kristen Vrouwenbond. Verleden Zondag had in de feestzaal der Eerw. Damen de prijsdeellng plaats der Kristen Vrouwenbond; de opkomst was zeer talrijk. De leden wierden ver gast door eenige luike voordragen en voor slot eene prachtige prijsdeellng, waarover eenieder tevreden was. PERVIJZE. We vernemen dat er al- hier op den 22 Mei de plechtige lnhuldl- gig plaats grijpt der vaandels an N. SL B, en y. S. K.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 3