mjuon Zomertraan in de HANDELSFOOR te Meenen f^eimi DEIiJWOTTE Zonen, petegep - onoHitfiRtiDB GEDACHTEN hetmanneke UIT DE MAAN -26-6-32. - DE POPERINGENAAR. - f? m. s. GEMEENTE LïCHTERVELDE PRIJSKAMP voor RUNDVEE Uitvoer van Aardappelen ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD BURGERSTAND VAN JUNI - ZOMERMAAND JULI - HOOIMAAND DUIVENVLUCHTEN AANBESTEDINGEN Uitslagen der Aanbestedingen Heeren Landbouwers. BcZOCkt de LflSldboUWlHEChienen Telefoon Oudenaarde 238. van 26 Juni tot 4 Juli Stelende katten maken wakkere vrouwen Men moet vossen met vossen vangen. Als de roe van den rug is, is 't gee- selen gedaan. Hij is de vroomste die zijn eigen ver winnen kan. Men draagt zijn kruis niet altijd op zijn rug. IK werp nen blik op mijnen almanak die 'k hier heb op zak, en zonder veel last stel ik vast dat d'eerste helft van 't jaar voorwaar en gewis reeds... naar de mane is, en heel content en tevreê beginnen we d'helft, nummer twee, met d'hope dat 't gunstig moge verloopen, met veel goed weêr dat wensch ik zeer, alsook wenschen wij, zoowel ik als gij dat er aan de krisis, een einde moge komen maar dat is Iets da'k niet durve droomen. t Contrarie zou mij geen zier ver wonderen... namelijk dat ze nog met den dag toeneemt. Wij zijn precies geen Mussolinis, die beweert dat er geen einde kan komen aan de krisis, zonder oorlog, maar heel optimistisch zijn we toch ook niet ge stemd. Daarom 't beste is nog... alles af te wachten, daar er toch niks anders aan te doen is, en ondertusschen den op roep van Z. H. den Paus te beantwoor den, nl. veel communiceeren en bidden, opdat de wereld 'n beetje beter worde, en opdat God dan, de straf, die Hij over 't wereldrijk zendt, van ons zou wegnemen. Dat wenschen wij. Maar ondertusschen mogen we toch den moed in de schoenen niet laten zakken, want dat ne mensch daarmeê altijd moest bezig zijn, hij zou op 't laatste nog zou mager worden als ne stok ...en 'n echt azijnp...sersgezicht op krijgen... en is het niet schoon van verre, toch is het verre van schoon. Daarom... kop boven water... anders verdrinken we! ALS GE ZWEMMELEN GAAT 'k zeg 't kordaat, moet ge ook uw hoofd, ('k hoop dat ge me wel gelooft) boven water houwen ge zoudt 't U anders leelijk berouwen. Ten minste als ge niet zinnens zijn zoudt U te verzuipen. Tegenwoordig met dat warm weder zijn er anders nogal veel onvoorzichti gen, die 'n bad gaan nemen als ze nog maar pas gegeten hebben en dan direct den dieperik ingaan. Zoo ging Louis Canjas, vader van 14 minderjarige kin deren, ook' 'n bad pakken in de Maas, toen hij pas gegeten had... 'n uur la ter haalde men 'n lijk boven. Daarom, als ik U een raad mag ge ven, wacht altijd 2 uur nadat ge ge- ëten hebt, alvorens 'n bad te nemen... en ga nooit in 't water... alvorens ge zwemmen kunt! Da's slim, zegt Marenta, hoe kunt ge 't dan leeren? VAN LEEREN GESPROKEN. Profes ter Brilleman gaf 'n conferentie om aan zijne aanhoorders den vorm te leeren van de broeksknoopen door de eeuwen heen! Een weinig daarna kwam hij 'n vriend tegen, en drukte zijn spijt uit over de houding van een der aanwe zigen op de conferentie, namelijk Dikke Miel. Dien Dikke Miel toch, zei perfester Brilleman, hij zou beter gedaan hebben met thuis te blijven. Gedurende gansch mijn interessante conferentie, deed hij niets dan niezen. Ge moet het toch ge hoord hebben? Of ik! was 't antwoord van den vriend, 'k zat juist nevens hem... en elk oogenblik... maakte hij mij wakker met zijn genies! Dat was precies geen complimentje! In Amerika heerscht er 'n ware epidemie sinds dat Eaerhart Amelie of beter gekend als Miss Llndy over 'n week of drie den oceaan is over gevlogen en dus op 'n schoone overwinnig mag [bogen. Ja, Ja, zijn me dat ginder de vrouw tjes! Miss Elinor Smith en Miss Ruth Ni chols willen 't nu ook eens beproeven den haringpias over te steken met 'n vliegmasjien. Misschien vergaat het hen dan slecht en komen ze terecht met hun masjien, 't is nog geweest te zien, in 't water van den oceaan om dan den dieperik in te gaan. In alle geval, zegt Marenta, van die moderne Amerikaansche vrouwen moogt ge nu denken wat ge wilt, maar ik voel me in alle geval veiliger achter mijn potten en pannen in m'n keuken! Dat is precies niet zoo heldhaftig, maar 't is toch in alle geval slimmer. GARGON, riep de klieftt in 't res taurant. Meneer! Bezie eens de kleur van 't water dat in mijn glas is. Ge denkt tooh niet dat ik dat drinken zal? En waarom niet? is 't antwoord van den gargon, nadat hij 't glas goed onderzocht heeft. Dat water is heel zui ver... 't is maar 't glas dat vuil is!! 'K HEB 'T U REEDS UITGELEGD daar is een spreekwoord dat zegt 'k heb d'eer 't U te doen opmerken altijd krijgt men loon naar werken. Wie loon naar werken kreeg dat was Antoon Verhover uit Antwerpen... Die kerel kwam niet heel goed overeen met zijn lief vrouwtje... en hij dronk liever de centjes* op die zijn alter ega had meêgebracht, dan te werken. En toen de vrouw geen centen meer wilde geven kreeg ze klop. Maar vrouw Verhover had een broêr, zoo'n specie van nen herkuul, zooals ik. (Niet dat 'k herkuul ben, maar da'k ook nen broêr heb) en die broêr zat op een avond tegen dat Antoon Verhover thuis kwam, te wachten op de dinges die gin gen gebeuren. En als meneer Antoon weêr ruzie zocht tegen z'n vrouw, kwam den broêr uit zijn schuiloord, pakte Antoon bij 't gat van zijn broek en zwaaide hem simpliester door 't venster, en daar de kalseisteenen, sedert da'k er de laatste maal over geschreven heb, nog niet malscher geworden zijn, werd Toon tje deerlijk gekwetst opgenomen en naar 't hospitaal gebracht. Dus beste Lezers, zedeles! Als ge kwes tie hebt met uw vrouw, overweegt dan eens of ze soms geen broêr heeft... die herkuul is... dat zijn gewoonlijk geen katjes om zonder handschoenen aan te vangen!... En meteen zie 'k Marenta's lippe han gen i M -eken, zegt ze, g'hebt daar weêr iets [gezeid dat me in 't geheel niet verblijd, k zeg 't U beleefd, 't Is precies of g'aan uw Lezers den raad [geeft, op hun vrouwen maar te troeven, 't geen hen ook zal bedroeven, indien ze geen broêr hebben die gewis 'n herkuul is. Hewel, merci! mij daarvan willen ver denken! Ik die de zachtste mensch van de wereld zou zijn, als lk niet zoo dik wijls in coleire was! 'T IS ZOMER, MISSCHIEN kimt ge 't aan 't weêr niet erg zien maar waar g'U moogt op betrouwen, om te zeggen: de zomer is in 't land, dat ls op de kleeding van sommige [vrouwen, die waarlijk is een schand. Dat 't dan nog maar enkel op straat was dat ze zoo half gekleed liepen, maar In de kerk moeten z'ook al hun- r m vleeschwinkel laten zien. Go kunt t. van zeggen wat ge wilt, maar ik herhaal, en zeer, voor groot en klein alsdat Ons Lieve Heer een goede Man moet zijn. Toen Hij op aarde was, joeg Hij de handelaars uit den tempel, en zei: maakt van het huls mijns Vaders geen huis van koophandel. Maar, kwam Hij nu op aard weêrom het heeft dan allen schijn dat HIJ zou zeggen, van de kerk maakt toch geen... modemagazijn. Waar gaan we naartoe! waar gaan we naartoe! DAT WETEN we evenmin als meneer Bollekens. Meneer Bollekens was op wandel, rap springt hij 'n café binnen... vraagt nen «Porto», betaalt... en gaat spoedig weêr buiten, zonder zijn glas aange raakt te hebben. In de café was juist nen tapissier bezig papier te hangen... Deze gaat naar den toog ofte «comptoir» en wipt den inhoud van 't glas van meneer Bolle kens in één teug naar binnen. Hewel! roep de baas kwaad uit, wat doet ge daar? Die meneer zal terug komen, om z'n glas uit te drinken. Die meneer zal zekerlijk niet terug komen, ls 't antwoord van den tapis sier... hij is 't op gestapt omdat hij mij gezien heeft... Hij is voorzitter van den Onthoudersbond... en lk ben de secre taris van dien Bond! IN LONDEN WAS ER OOK NEN BOND 'k zeg 't U terstond voor 't valschbankbiljettenmaken, maar dit zijn andere zaken. De politie heeft daar astemblieft een fabriek van valsche bankbiljetten ont dekt, en naar 't schijnt werden er lede ren dag voor 'n half miljoen briefkes gemaakt. Maar de politie heeft daar een einde aan gesteld. De valschmunters hadden echter de plaat gepoetst. Ze hadden een briefke geschreven, en daarop stond te lezen: We hadden U reeds lang verwacht. Pakt maar meê wat hier nog ligt: we kunnen voort en gaan ons uitrusten aan de zee. Ongelukkig stond er niet bij aan wel ke zee. FLIEREFLUITERS had flink gewerkt aan de loskaat in de statie, en tusschen de vele koopwaar was er een lading kaas. Ze kregen ieder een stukske Riekfort of beter Rocquefort, ln een papierken, en hij nam het meê naar huis. Hij leg de 't op de tafel en ging slapen. Alleman was al naar bed, want hij had laat gewerkt. Zijn vrouw liet hem slapen tot 's noens, want hij moest dien dag niet werken. Toen hij eindelijk naar beneden kwam, zei z'n vrouw: Zeg man, die zeepe trekt op niets, weie! Welke zeepe? Wel, die ge daar hebt meêgebracht. Ik kon ze niet doen schuimen... en de meester heeft de kinderen weêr naar huls gezonden, omdat ze zoo stonken! DAAR zijn gazetten die precies lijk almanakken leugens pompen. Zoo schrij ven ze nu als wonderswatte, dat er ln Indie een soort apen ontdekt ls en dat die apen sprekend gelijken op den mensch daarom noemt men ze menschapen of aapmenschen. Natuurlijk beginnen zeke re ribbeliberalen en socialistische gazet ten weer met hun oud lieken dat wij van de metteko afstammen. Dat is mis schien op een zekere manier waar, want: Ge kunt in Vlaanderen zooveel metteko's Daar dwaas en dom zien gapen Dat is als zij de franskiljons Eens trachten na te apen. Een Franschman die gaat fier Gelijk ons broeder Waal Op eigen zeden en gebruik En op zijn eigen taal. De Duitscher en de Engelschman, De Rus, de Turk en Italjaan, Die zullen voor hun eigen taal Steeds ter verdediging staan. De Japanees houdt van zijn taal Ja, zelfs de Hottentot! Alleen de Vlaming duldt dat men Drijft men met zijn taal den spot. TWEE FRANSKILJONS van in de ronde stonden te klappen in hun fransch... met haar op. Ze hadden 't over 't Aardsch Paradijs en den eenen vroeg aan den anderen: welke taal Adam en Eva in 't Aardsch Paradijs zouden gesproken hebben. Lange Jef die daar juist voorbij kwam hoorde 't en zei: van dat fransch van 3 ellen voor ne frank, gelijk gij klapt... en daarvoor zijn z'er buiten gevlogen! BIN NU, 'k zeg het tot m'n smart, moet er ne steen van m'n hart die me de gansch week 't slapen heeft [belet, 't staat klaar en duidelijk In dees gazet. Ge moet nu niet denken da'k ruzie gehad heb met Marenta en dat 'k daar door niet kunnen slapen heb! Die tijd... is lang voorbij! Neen, maar daar zijn Lezers en alderliefste Lezereskens, die gaarne zouden hebben dat we wat meer moord- en brandhistories zouden geven. Maar een weekblad ls geen dagblad, en als er nu moord- en brandhistories op 't leste van de week gebeuren, dan ko men we daar de volgende week meê aandraven, en dan zijn 't vijgen na Pa- schen. Daarom verzoeken wij de heeren brandstichters en moordenaars, dieven en bandieten, van hun slag in 't begin van de week te slaan, dan kunnen we die enkele Lezers en Lezereskens, belust op moord- en brandhistories, tevreden stel len! En laat het ons nu afwachten. SLOEBBERKEN maakte van zijnen neus, en dat gebeurt nogal dikwijls, als hij moet gaan slapen, maar moeder zegt dan onverstoorbaar: Ge zijt nog te klein om zoo laat op te blijven!... Het gebeurt ook dat Sloebber er 's nuchtens niet goed uit kan, en dan zegt moeder: Zulk ne groote jongen, mag zoo laat niet in zijn bed blijven!... Dat was nu weer verleden Zondag 't geval, en Sloebberken riep kolelrig: Dat is valsch! 's Avonds ben ik te klein... en 's morgens ben ik te groot... wat ben ik dan eigenlijk? TEGENWOORDIG IS ER AAN SPORT niets te kort. In Londen hebben z'er nu iets anders op gevonden want van sport, van velo en voetbal en wat weet ik nogal, hebben ze daar niet genoeg, andre soort sport! is daar troef. Daar hebben ze nu een loopwedstrijd gehouden voor moeders en Iedere moe der moest een kindervwatuur voort- stoempen, en in iedere kindervwatuur moest een kind zitten. De eerste moeder kwam aan na 12 uur 20 minuten, maar ze was half dood en haar kind niet minder. Mama Nr 2 moest dadelijk naar een ziekenhuis gezonden worden. Dat z'in 't wildenland zoo iets moesten beginnen we zouden roepen: 't is 'n schand die menschen zijn beroofd van hun [zinnen! De wilden zullen op slot van rekening nog slimmer zijn dan wij met al ons verstand. WANNES was vóór 't tribunaal ge roepen en toen hij thuis kwam vroeg zijn vrouw: Hewel, Wannes, wat hebt ge ge kregen? Gekregen? zei Wannes, niets... ik moet betalen. TE VERVIERS was zekere Demyc met zijn lieveken uitgereden per motocyclette. Demyc stuurde en 't lieveken zat ach terop. Maar al met ne keer Demyc voel de dat hij zijn lieveken kwijt was. 't Arm kind was van 't stoeltje gedonderd en werd met gebroken beentjes en gebro ken armen en gekwetst aangezicht op geraapt. En nu is 't schoon lieveken voor altijd geschonden. Ja, ja, zegt Marenta, dat gebeurt er allemaal, als wij uitgaan doen we 't per hondenkarreke, da's ruim zoo se cuur... en daarmeê zullen w'in ons ge zicht toch niet geschonden worden. Daar is anders niet veel schenden meer aan, is 't antwoord van 't Manneken uit de Maan. Zomertraan! Zomertraan! Zomertraan! verteerbaar voor alle magen - aangenaam van smaak - (wettiglijk gedeponeerd merk) vol jeugd- en levenssappen, tegen zwakte en flauwte, bevat de krachtigste bestand- deelen om te verkloeken. Gij die flauw of zwak zijt neemt een flesch Zomertraan de uitslag ls wonderlijk en beslissend voor volwassenen en klnders. 25 fr. de literflesch. Uitleg bij de flesch. OPGELET: De naam Zomertraan op de etiket der flesch geeft waarborg voor zijne echtheid. Te bekomen in de Apotheek NOTREDAME te Poperinge; in de Apotheek SNOECK te leper, en in alle goede Apotheken. ingericht door het Provinciaal Verbond der Veebonden van West-Vlaanderen, met medewerking der Veekweeksyndikaten, 1. De Prijskamp zal gehouden wor den te Lichtervelde, marktplein op WOENSDAG 29 JUNI 1932 om 10 uur voormiddag, en heeft voor doel door aanschouwelijk onderricht de vee verbetering langs de vereeniging aan te moedigen. 2. Kunnen Inschrijven: a) voor stie ren: de stieren der veebonden en stieren- syndikaten; b) voor koeien: de leden der veebonden en stierensyndikaten; c) een specialen prijskamp voor stamboekkoeien: de eigenaars van koeien aangeduid door het provinciaal verbond de veekweeksyn dikaten. 3. Enkel het rood West-Vlaamsch ras kan op den prijskamp toegelaten worden. KEURING 4. De dieren nioeten op het keurings terrein aauwezig zijn op het vastgestelde uur. 5. De dieren mogen het tentoonstel lingsterrein niet verlaten dan na de toe lating van het komiteit. 6. Het vervoer boven de 15 Km. van het tentoonstellingsterrein zal gedeelte lijk vergoed worden. 1« Prijskamp: Stieren zonder tanden voor volwassene. 200, 175, 150, 125, 100, 90, 70, 50, 40 fr. 2« Prijskamp: Stieren met een of twee tanden voor volwassene. 200, 175, 150, 125, 100, 90, 70, 50, 40 fr. 3» Prijskamp: Stieren met drie of meer tanden van volwassene. 250, 200, 150, 100 fr. 4« Prijskamp: Vaarzen zonder tanden van volwassene. 100, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 25, 20, 15, 10 fr. 6° Prijskamp: Vaarzen met ten hoogste twee tanden voor volwassene. 100, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 25, 20, 15, 10 fr. 6« Prijskamp: Vaarzen en koeien van twee "ot zes tanden van volwassene. 100, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 25, 20, 15, 10 fr. 7» Prijskamp: Koeien met meer dan zes tanden van volwasene. 200, 175, 150, 125, 100, 90, 70, 50, 40 fr. 8» Prijskamp: Loten van 5 koeien of 5 vaarzen met veebondstier uit een veebond of stierensyndikaat. 200, 175, 150, 125, 100, 90, 70, 50, 40 fr. 9« Prijskamp: Stamboekkoeien van 't Veekweeksyndikaat. 350, 300, 250, twee van 150, twee van 100, vijf van 80 fr. Namens het inrichtend Komiteit: Ds Schrijver, De Voorzitter, G. VaRderver.net R. Colpaert, veearts. De provinciale rundveeprijskamp, Inge richt te Lichtervelde op 29 Juni, te 10 uur, door het Provinciaal Verbond der Veebon den, ln samenwerking met de stierensyn dikaten en het verbond der veekweek syndikaten, zal laten zien wat de vereeni ging kan doen voor veeverbetering en hoe er moet gewerkt worden: een uiterst in teressante schouwdag! Alle veefokkers er heen te 10 uur op het marktplein. I Gebruikt Chicorei WYPELIER-TAFFIN 't is de beste. Belgie voert meer en meer aardappelen uit. In 1931 bedroeg deze uitvoer 2.710.031 metrische quintalen voor een waarde van meer dan 178 millioen frank. Niettegenstaande hun uitstekende hoe danigheid worden de Belgriche aardappe len niet altijd naar waarde geschat. Voor al de verzendingsvoorwaarden geven aan leiding tot klachten vanwege de vreemde koopers. Te recht zijn de uitvoerders bekommerd over deze kwestie, met het oog op de hand having en de ontwikkeling der afzetgebie den. Om ze daarin te helpen, heeft de Minis ter van Landbouw thans beslist de reeds in voege zijnde controle op den gezond heidstoestand der aardappelen te volledi- gen met een toezicht wat betreft de sor teering, de eenvormigheid en de verpak king. Rekening houdend met de eischen wel ke de vreemde landen stellen bij het aan nemen der verzendingen zullen van af 15 Juni, de aardappelen waar toezicht wordt op uitgeoefend, een vasten Diame ter moeten hebben vastgesteld vólgens den stand der teelt. De verzenders kunnen hierover alle ge- wenschte Inlichtingen bekomen bij het personeel van den Dienst voor Planten ziekten. CaiSBBBSaaBaSESEiBBBSHaBBBaOBa STAD POPERINGE ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD op Vrijdag 24 Juni 1932, om 5 u. namid. DAGORDE 1. Goedkeuring van het proces-ver baal der laatste zitting. 2. Goedkeuring van de begrooting der Staatsmiddelbare Jongensschool voor 1933. 3. Wijziging aan het Gemeenteregle ment op het keuren en wegen der hop. 4c Mededeelingen. STAD POPERINGE op Vrijdag 17 Juni 1932, om 6 u. 's avonds. VERSLAG Waren afwezig bij de opening der zit ting: de HH. Verbeke, Gombert en Tally. 1. Goedkeuring van het verslag der laatste zitting. De Heer sekretarls geeft verslag der vorige zitting. Algemeen goedgekeurd. 2. Goedkeuring van de rekening der Kerkfabriek van St Jan voor het dienst jaar 1931. De rekening sluit met volgende cijfers: Gewone Inkomsten 20.273,70 Buitengewone inkomsten 9.515,73 Totaal Inkomsten fr. 29.789,43 Uitgaven 16.725,77 Overschot van 1931 fr. 13.063,66 Algemeen goedgekeurd. 3. Goedkeuring der begrooting van de Kerkfabriek van St Jan voor het dienst jaar 1932. De begrooting werd opgemaakt met vol gende cijfers: Gewone ontvangsten 24.438,80 Buitengewone ontvangsten 25.118,60 Totaal inkomsten fr. 49.557,40 Uitgavengewone I gewone 5 II buitengewone 5.145,— 13.412,40 31.000,— Totaal fr. 49.557,40 Er zou dus geen overschot blijven. Algemeen goedgekeurd. 4. Goedkeuring der overeenkomst door te stad te sluiten met den Staat no pens het afbreken der oorlogsabri's op ons grondgebied en machtiging te geven aan het Schepenkoliegie cm die overeenkomst te teekenen in naam der stad. HEER BURGEMEESTER. Dit is enkel een formaliteit te vervullen tegen over het rekenhof, dat ons over deze zaak kortelings heeft geschreven. De Heer Sekretaris op verzoek van den Heer Brugemeester geeft lezing van den brief van het rekenhof. HEER CARPENTIER. Steekt de stad er niets aan toe bij de uitbetaalde bedragen voor het afbreken van die on derstanden. HEER VANDOOREN. Die onkosten werden gedekt door oorlogschade, die op tijd en stond naarmate de uitvoering der werken aan de stad werd gestuurd. De totale onkosten beliepen tot fr. 71.629,68. Algemeen goedgekeurd. 5. Verkoop uit ter hand door de C. O. O. van een perceel zaailand en bebouw den grond te Poperinge, Abeeiestecnweg. HEER BURGEMEESTER. Het gaat hier om een perceel grond gelegen nabij De Luttertap te verkoopen aan Achiel Cappelaere, mits eene som van fr. 7.500. Voor den oorlog heeft de kooper toelating gekregen om een huis op dien grond te bouwen zonder ceinspacht. De tegenwoor dige verkoop is eene regularisatie. De ver koopprijs is ook zeer voordeelig voor dê C. O. O. en de koopakte werd van mid dag door Cappelaere onderteekend. Algemeen goedgekeurd. 6. Leening aan te gaan met het Ge meentekrediet van Belgie om de stedelij ke toelage aan het tusschengemeentelijk Werkloozenfonds te leper uit te betalen, nog verschuldigd voor het dienstjaar 1931. HEER VANDOOREN. Voor het jaar 1931 moet de stad a: het tusschenge meentelijk Werkloczc nds te leper eene som van fr. 92.300,35, waarvan fr. 59.786,45 aan de Werkloozenkas en het overige, fr. 32.513,90, aan het crisisfonds. Ik be twijfel sterk dat de leening om onze schuld tegenover het crisisfonds te dek ken zal toegestaan zijn, toch zullen wij al het mogelijke doen om het noodige geld te bekomen. Deze leening wordt dus enkel aangegaan voor wat betreft onze schuld voor 1931 aan het Werkloozenfonds. De Heer Gombert komt in en neemt plaats aan de raadstafel. De leening wordt algemeen goedgekeurd. 7. Leening aan te gaan met het Ge meentekrediet v. n Belgie om het bedrag ten laste der stad uit te keeren aan het tusschengemeentelijk Werkloozenfonds te leper, verschuldigd voor de vijf eerste maanden van 1932. Voor de vijf eerste maanden van dit jaar is men reeds fr. 85.822.50 verschul digd. Met de zomer is de werkloosheid wat afgenomen doch men ,.an niets voor uitzien voor toekomende winter. Algemeen goedgekeurd. 8. Verhooging der som, in uitgaaf gebracht onder artikel 175 der begrooting, om de aflossing van het achterstallig aan deel in de pensioenen der onderwijzers op l/6« te brengen. De HEER BURGEMEESTER geeft le zing van een ministerieel rondschrijven waarbij de Gemeenten verzocht worden om de terugbetaling van hun deel in de pensioenen der schoolmeesters binnen kort te doen. Evenwel kin de toelating gege ven worden naar gelang den financieelen toestand der gemeenten om die schuld af te lossen per l/6«. In de begrooting der stad werd er slechts 1/10» voorzien. De begrooting der stad dient dan ook van het noodige bedrag verhoogd. Algemeen goedgekeurd. 9. Mededeelingen, waaronder lezing zal gegeven worden van een voorstel tot wijziging van het Gemeentereglement op het Keuren en Wegen der Hop. Mededeeling wordt gegeven dat van de Elektriciteitmaatschappij bekomen werd eene leiding aan te leggen van aan den Sterhoektot over den ijaerweg, om langs de herberg *van Heer J. Truant, achter de Statie, te loopen tot bij de reek nieuwe huizen nabij het Juge's kasteeltot aan de Werflangs over het ZwijnlandDe Boomgaardstraat en Komstraat zullen door deze leiding ook de elektriciteit bekomen. HEER BRUTSAERT. Zou er ook niet kunnen bekomen worden dat de hui zen gelegen nabij het Juge's kasteel ook de gaz zouden krijgen. Er zou mis schien middel zijn om een deel der kosten te doen dekken door den Staat. HEER GOMBERT. Van den Staat wordt er veel beloofd en niets of weinig bekomen. Ik ben moe er te gaan vragen. HEER VANDOOREN. Volgens den Ingenieur der Elektriciteitsmaatschappij zuilen de kosten der 1 Km. nieuwe elektrieke leiding rond de 40.000 fr. be dragen. HEER BRUTSAERT. Ik zou toch aandringen om de gazleldlng te bekomen voor de hulzen waarvan ik gesproken heb, immers kan men dat door de Maatschap pij misschien doen leggen in bepaling van een bijvoegsel gehecht aan het kontrakt der stad met de Gazmaatschappij.Voor het koken komt de gaz veel goedkooper dan Elektriciteit en zou groot voordeel bren gen, bijzonderlijk in den Zomer. HEER GOMBERT. Als we geld had den zouden we veel dingen doen. Nadat de Heer Brutsaert deed opmer ken dat de nieuwe huizen welke gebouwd zijn aan de Pottestraatboven, de gaz zul len hebben, wordt er overgegaan tot het bespreken van een ontwerp van nieuw reglement op de Hoppe. HEER VANDOOREN. Gezien den slechten toestand waarin den tegenwoor- digen hoppehandel verkeert was het nood zakelijk een reglement in te brengen in de stedelijke hoppeschaal. Door het nieuw reglement zou de hoppe gekweekt op de omliggende gemeenten ook in de stads- schaal toegankelijk zijn, en zou de hop in twee soorten gerangschikt worden, waar van de beste Primahopzou heeten. Deze zou dan ook een bijzonderen zegel der stad bekomen. Er diende in alle geval iets gedaan voor den hoppekweek wilde men dezen niet zien verdwijnen, ten grooten nadeele der streek. Het nieuw reglement werd ont worpen na rijp overleg met het geweste- 'ijk Hopverbond, den Boerenbond, de oppehandelaars, en den Heer Simoens, ingenieur van landbouw. Het nieuw re glement is nogal lang. HEER BRUTSAERT. Ware het niet mogelijk aan ons allen, raadsleden, een afschrift te bezorgen van dat reglement, ten einde ons toe te laten dit te onder zoeken en niet te moeten stemmen zon der er grondige kennis ervan genomen te hebben, en dit dan zoo noodig in eene bij zondere zitting te bespreken. HEER VANDOOREN. Dit zou kun nen gedaan worden. Aan de stadsschaal zouden weinig veranderingen dienen ge daan, enkel wat metselwerk die maar weinig onkosten vergen. Dagen zouden misschien vastgesteld worden voor de Primahop en voor de tweede soort. Dit reglement zou dan in voege komen van af naaste seizoen. De HEER DESMY-TER dringt aan om de zaak zoo spoedig mogelijk een oplos sing te geven. HEER CARPENTIER. Is het wel noodig de stemming nog uit te stellen gezien het reglement door bevoegde per sonen werd opgemaakt. HEER BURGEMEESTER. Het zou toch best zijn dat Iedereen wel wete wat hij stemme en dat iedereen een afschrift zou bekomen. Het besluit werd dan genomen het re glement te doen afdrukken en ieder raads lid een kopij te bezorgen. De bespreking en stemming zal d n geschieden bij eene bijzondere zitting binnen de eerstvolgen de veertien dagen. HEER VANDOOREN. De hop zou gekeurd worden door keurders der stad en der omliggende parochiën. HEER BRUTSAERT. De Staat zal zeker besluiten hooge premiën te geven, doch enkel aan Primahop. Het schijnt mij dus dat hij dan ook zal vergen een vertegenwoordiger te hebben bij de keu ring der hop. Dit is immers billijk ge zien hij zijne centen zou geven. HEER GOMBERT. Het is rap ge zegd dat de Staat zal betalen maar er komt er zoo weinig van. HEER BRUTSAERT. Mr Gombert, wij zijn nu bezig met hoppe. HEER VANDOOREN. Mr Simoens heeft mij verzekerd dat het reglement door den Staat zou aangenomen worden en blijven bestaan voor de streken van Poperinge, Aalst en Assche. Een type échantillon zou genomen worden en alle hop die voldoet aan dat staal zou Prima hop zijn. HEER BURGEMEESTER. Het ls jammer dat Frankrijk de mannetjes der hoppe voort toela ,t want de Belgische boeren die wonen aan de frontieren zul len nooit geen Primahop kunnen kwee ken. HEER BRUTSAERT. Maar in Frank rijk zullen zij dan ook nooit geen Prima hop hebben en er geen op de markt kun nen brengen. Zij zullen dan wel eindigen met de mannetjesstammen ook te ver bieden. Het zou moeten verkregen wor den dat dit verbod zou uitgevaardigd wor den in Frankrijk en ik zal er voetstappen voor aanwenden om dat daar ook te ver krijgen. HEER DESMYTTER. Het ontwor pen projekt is geheel het gedacht van Hopverbond, landbouwers en handelaars. Ik bedank het Schepencollege voor hare welwillende medewerking. De wijzigingen aan het reglement zijn gedaan ten voordeele van landbouwers, stieldoeners, werklieden en alle inwoners, en 't ware spijtig te moeten bestatigen dat er een raadslid er tegen zou stemmen. Daar een volgend te bespreken punt van persoonlijken aard was verliep de vergadering met gesloten deuren. (Zie Dag-Orde der Zitting van Vrijdag avond, 23 Juni, onderaan 3" -kolom.) e^BBBSSBBSBBB3BBBBB3BB3BË93!a POPERINGE, van 16 tot 23 Juni 1932. Geboorten. 235. Pareyn Yvonne, d. v. Maurice en Grimmonprez Irma, Boezinge. 237. Chapman Harold, z. v. Albert en Tally Bertha, Hully (Somme, Fr.) 238. Descheemacker Roger, z. v. Frangois en Wicke Estella, Komstr., 15. 239. Pat- foort Elisabeth, d. v. Adriaan en Feys Rachel, Houtem (Veurne). 240. Vander- bauwhede Raymond, z. v. Michel en La- conte Yvonne, leper. 241. Bortier Ama- tus, z. v. Felix en Deraedt Maria, Brug- gestraat. Huwelijken- 47. Louwagie Jules, fa briekwerker v. Vlamertinge en Maet Ber tha, fabriekwerkster v. Pop. 48. De poorter Ernest, fabriekwerker v. Watou en Momerency Victorine, fabriekwerkster van Poperinge. Beloften. 65. Peel Elie-Jeremie, land- werker v. Pop. en Plaete Camille v. Boe- schepe. 66. Verbiese Georges, steen houwer en Merlevede Jeanne, z. b., b. v. Pop. 67. De Caesteker Julien, metser en Vanborren Alina, z. b., b. v. Pop. IEPER, van 16 tot 23 Juni 1932. Geboorten. Houdendijcke Micheline, Lange Torhoutstraat, 25. Pattyn Elza, Hoornwerk, 55. Everaet Simonne, Re- collettenpoort. Castelein Odette, Slacht huisstraat, 5. Overlijdens. Six Henri, 55 j., werk man, echtg. Spillebout Romanie, Lange Torhoutstraat, 25. Casteleyn Celina, 56 j., huishoudster, echtg. Anne Victor, Lange Torhoutstraat, 25. Desramault Maria-Ludovico., 70 j., naaister, Lange Torhoutstraat, 25. Janssen-Benninck Aimée, 71 j., ongeh., Meenensteenweg 25. Huwelijken. Rouserez Gerard, werk tuigkundige te Vlamertinge en Desmeöt Rachel, z. b. Vandenabeele Mauritius, handelsvertegenwoordiger en Gantois Margarcta, z. b. De Wasch Emiel, re- kenplichtige te Brugge en Vandamme Su zanne, z. b. EESEN, van 17 tot 23 Juni 1932. Geboorten. Gdette Van Imschoot. d. v. Oscar en Joachima Loncke. Mo nica Fraeyman, d. v. Alfons en Irma Desmed. Regina Cauwelier, d. v. Je rome en Marie Vandamme. Henriette Demoen, d. v. Achiel en Maria Demoen. Overlijden. Cecilia Speecke, 9 m., d. v. Jozef en Martha Tampere. Huwelijk. Marcel Demedts en Mar tha Roelens. KORTEMARK, van 16 tot 23 Juni 1932. Geboorten. Desender Julia, d. v. Ro- main en Coolman Irma. Sans Gentilie, d. v. Omer en Willaert Rachel. Tam pere Julia, d. v. Hector en Veile Maria. Huwelijk. Neyrinck Petrus en De- vulder Irma. VLAMERTINGE, maand Mei 1932. Geboorten. Vuylsteker Michel, z.v. Elie en Bolle Ida. Top Daniel, z. v. Omer en Wallays Rachel. Aclte Alfonslna, d. v. Omer en Aernout Godelleve. Overlijdens. Verwaerde Agnes, 1 m., d. v. Llevln en Ima Chaerle. Carller Henri, z. b., 85 j., echtg. v. Melanie Gru- wier. Behaegel Julianus, kostganger, 65 j., echtg. v. Marie Masselis. Lapere Augustinus, kostganger, 74 j., ongeh. Snick Marie, winkelierster, 74 j., wed. v. Henri Reynaert. Duthoo Virginia, z. b., 78 j., wed. v. Leonardos Cappan en Karei Vandenameele. Ovenberghe Martha, 17 jaar, werkster, d. v. Henrl en Euphemia Boxoen. Chapelle Hortensia, z. b., 77 j., wed. v. Felix Vanlede, overleden te Po peringe. Berlamont André, 4 j., z. v. Omer en Maria Stragier, overleden te leper. Huwelijken. Gustaaf Verleure, smid te leper en Helena Herreman, naaister. Gustaaf Voorspoels, fabriekwerker te leper en Maria Maet, fabriekwerkster. Maurits Ilaezebrouck, glaswerker en El vira Vandermeersch, fabriekwerkster. WATOU, maand Mei 1932. Geboorten. Uleyn Jacques, z. v. Cy- rille en Marie Huyghe. Heusele Bri gitte, d. v. Charles en Helene Carton. Devos Gerard, z. v. Jeremie en Margarlte Ruyssen. Debergh Gilbert, z. v. Ro bert en Angèle Accou. Verdonck Ge- rarda, d. v. Julien en Maria Dauchy. Overlijdens. Verclyte Maria, 49 J., wed. Achille Deschuytter. Butaye Ca- miel, 41 j., ongeh. Capoen Almé, 67 j., wed. Elodie Haghebaert. Dequidt Eme- rence, 75 j., wed. Henri Huys. D'Alleine Beatrice, 2 m., d. v. Gaston en Maria Veniere. Huwelijken. Wullepit Victor te Re ntage en Deschilder Ardentia te Watou. Gauquie Emile en Monsy Madeleine. PASSCHENDALE, maand Mei 1932. Geboorten. Ledoux Rosa, d. v. Jozef en Deprez Clementina. Popelier Geor gette, d. v. Jan en Vanassche Madalena. Samyn Anna, d. v. Renaat en Ingelbeen Maria. Castelein Frans, z. v. Theoflel en Maes Maria. Deleu Daniel, z. v. Ge rard en Leleu Joanna. Carpentier Lu cas, z. v. Arseen en Demolder Rachel. Lepoutre Michiel, z. v. Marcel en Soenen Lea. Ramon Denise, d. v. Karei en Winne Georgette. Overlijdens. Buyse Silvia, 72 j., echtg. v. Versavel Theofiel. Samijn Anna, 1 dd. v. Renaat en Ingelbeen Maria. Huwelijken. Denys David en Jacques Bertha. Platteeuw Gerard v. Moorslede en Deforche Rachel v. Passchendale. Cools Marcel en Vancoilie Elza. Supeene Davld en 'Pecceu Irma. BataiUie Mar cel v. Zonnebeke en Platteeuw Joanna v. Passchendale. D'Eere Arthur v. Izegem en Vuylsteke Flavia v. Paschendale. Vanrolleghem Jeroom v. Passchendale en Vandevoorde Angela v. Staden. WÏJTSCHATE, maand Mei 1932. Geboorten. Lecluse Henri, z. v. Louis en Adèle Behaegel. Dugardta Nellie, d. v. Auguste en Valentine Ghesquière. Alliet Etienne. z. v. Maurice en Zoé Van den Heede. Bracm Marie, d. v. Maurice en Irma D'hoine. Vandenbussche Jo seph, z. v. Remi en Clara Vandenbussche. Croes Léon, z. v. Nestor en Germana Millevllle. Six Roger, z. v. Henri en Hélène Verhulle. Vanthorre Bernard, z. v. Cyriel en Zenobia Leignee. Braem Godelieve, d. v. Gustaaf en Jeanne Kno- ckaert. Herman Paula, d. v. Remi en Octavie Vandelannoite. Overlijdens. Deleu Michel, 9 m., z. v. Marcel en Adrienne Boudry. Deturck Petrus, 71 j., z. b., wed. v. Philomène Le- long. Beele Emile, 79 j., z. b., wed. v. Marie-Thérèse Odent. Worme Renilde, 44 j., z. b., wed. v. Packet Cyrille, echtg. v. Auguste Laplace. Alliet Etienne. 8 d., z. v. Maurice en Zoé Van den Heede. Pacquet Alice, 26 d., d. v. Emile en Helene Beele. Derycke Roger, 9 m., z. v. Je rome en Irma Gombeir. Huwelijken. Dewachter Camille, wachtmeester Gendarmeriekorps te Brug ge en Yvonne Lippinois, z. b. v. Wijtscha- te. Stratsaert Maurice, aardewerker v. Voormezeele en Agnès Gouwy, fabriek werkster v. Wijtschate. Braem Gaston, landwerker en Maria Leroy, fabriekwerk ster, b. v. Wijtschate. LOO, maand Mei 1932. Geboorten. Daels Marietta, d. V. Al- bert en Van Melle Elisa. Huwelijken. Vanderfaeillie Julianus, landbouwer en Vandewynckel Anna, z. b„ b. te Loo. Degraeve Romanus, dagloo- ner en Vandecasteile Julia, meid, b. te Loo. Devriendt Mauritius, daglooner en Decreton Jenny, kapster, b. te Loo. KOMEN, van 2 tot 8 Juni 1932. Geboorten. Ramon Lodewijk, Ten Briele. Dujardta Raymond, Wervik- straat, 20. Gryson Arnold, Ten Briele. Overlijdens. Spierellnck Rosalia, 78 jaar, Orleansstraat, 23. Leenknecht Hendrik, 62 j., Statiestraat, 17. Deleu Maria-Magdalena, 31 j., Kruiseecke. Sptanewyn Ignatius, 81 j., Ten Briele. Huwelijken. Neyrinck Achille en Van- denamelle Maria. Decoix Hendrik en Vanhendycke Aadrienna. Plancke Ju lius en Devos Magdalena. BEVEREN-IJzer, van 15 Maart tot 1 Juni. Geboorten. Candaele Hubert, z. v. Juliaan en Devtack Elisa. Descamps Nelly, d. v. Marcel en Dewaele Angele. Ducorney Agnes, d. v. Gaston en Haghe baert Magdalena. Muylle Ivonne, d. v. Marcel en Devos Agnes. Thores Martha, d. v. Maurice en Boutez Alida. Overlijdens. Kerf Rosalie, 80 j., wed. Beun Edmond. Decroo Denise, 11 m., d. v. Daniel en Lahaye Marthe. Butaye Renaat, 2 j., z. v. Pierre, en Feryn Magda lena. Annothé Achille, 59 j., wed. van Dumont Marle. Huwelijksafkondigingen. Denys Odiel, autogeleider en Rosselle Marie-Louise, v. Oost-Cappel (Fr.) Neyrinck Lucien, werkman van Houtkerque (Fr.) en De Molder Estella, dienstmeid v. Beveren. ALVERINGEM, m. April en Mei 1932. Geboorten. Sioen Joseph, z. v. Myr- tille en Boussemaere Philomene. Por- reye Gerard, z. v. Remi en'De Kemel Elisa. Peene Werner, z. v. Maurice en Winne Sosima. Decock Robert, z. v. Camille en Decae Marie. Lannoye Marie-An- totaette, d. v. Remi en Vanquaethem Allee. Jooren Camille, z. v. Marcel en Bar- tholemeus Maria. Allewaert Christiane, d. v. Robert en Vanetaegroo Amand. Danneels Jeannette, d. v. Leopold en Van damme Felicie. Peeters Louis, z. v. Gas ton en Feryn Gabrielle. Huwelijken. Declerck Leon, landbou wer te Eggewaartskapelle en Laseure Ma deleine, landbouwster te Alveringem. Decoene Maurice, werker te Loo en Bou- denoodt Camilla, dienstmeid te 'Alverin gem. Cossey Paul, juweelier te Pope ringe en Dezuttere Simonne, z. b. te Al veringem. Sterfgevallen. Sioen Joseph, 8 d. Wallaert Jan-Baptiste, 68 j., schoenmaker, echtg. v. Pauwels Rosalie. Vanexem Amelie, 80 j., kostgangster, wed. Vanhout- te Louis en Maes Henri. Dezuttere Pe trus, 86 j., kostganger, wed. v. Rousseeuw Rosalie. Devriendt Cyrille, 56 j., wer ker, echtg. Desmedt Florenttaa. De- baeke Martha, 18 j., z. b., d. v. Henri en Kino Louise. 23 Z 6" Zond. na Finkst. Joannes en PauL 2 7 M O. L. Vr. v. d. Altljdd. Bijstand. 28 D Ireneus, Benignus, Techildis. 29 W Petrus en Faulus. Cassius, Benedict». 30 D Ged. v. Paulus, Adelia, Lucina. 1 V Kostb. Bloed v. O. Heer. Theobald. 22 O. L Vr. Visitat. Processus en Mart «BEU «DE VERBROEDERING POPERINGE ORLEANS, van 19 Juni 1932. Los om 6.15 u. 139 Duiven. Afstand 333 Km. Eerste duif om 12-11-54 u., met eene snelheid van 934 m. 22. Laatste prijs om 13-07-40 u. UITSLAG: 1. Leuwers N.; 2. Deplaedt L.; 3. Vandevoorde J., Haringe; 4. Mon- c.rey A.; 5. Derynck C.; 6. Fache M.; 7. Dewachter R.; 8. Deplaedt L.; 9. Peute- vinck M.; 10. Pattyn M.; 11. Fache M.; 12. Creus A.; 13. Vermeulen G.; 14. Denut G.; 15. Vankemmel M.; 16. Verhaeghe O.; 17. Vermeulen G.; 18. Cambie J.; 19. Ver haeghe C.; 20. Deheegher E.; 21. Creus G.; 22. Vandevoorde V.; 23. Desender J.; 24. Vandevoorde V.; 25 Reynaert Eni, Rening.; 26. Depreeuw Gebr.; 27. Dehee gher E.; 28. Durleux A.; 29. Vanbruwae ne G. en P.; 30. Debyser J.; 31. Dewach ter R.; 32. Vandevoorde V.: 33. Sohler O.; 34. Carlé M.; 35. Devos J. Serie van 4 duiven: Vandevoorde V. Serie van 3 duiven: Vermeulen G., Ver haeghe C. Serie van 2 duiven: De plaedt L„ Fache M., Deheegher E., De wachter P., Cambie J. BRETEUIL, van 19 Juni 1932. Los om 6.35 u. Afstand 139 Km. 559 Dui ven. Eerste duif cm 8-44-28 u., met eene snelheid van 1073 m. 50 per minuut Laatste prijs om 8-59-22 u, UITSLAG: 1. Missiaen M.; 2. Delanoye J.; 3. Cambie J.; 4. Dewickere R., 5. De sender J.; 7. Schaballie S.; 8. Gadeyne L.; 9. Lietaert N.; 10. Schaballie M.; 11. Van devoorde V.; 12. Schaballie M.; 13. Ver meulen G.; 14. Dezeure H.; 15. Pouseele M.; 16. Vankemmel G.; 17. Top A.; 18. Desaegher H.; 19. Creus H.; 20. Ballyn R.; 21. Dupont G.; 22. Nouwynck J.; 23. Desender J.; 24. Wyboo M.; 25. Vande voorde V.; 26. Schaballie M.; 27. Vankem mel G.; 28. Verpoot E.; 29. Decoker J.; 30. Geldhof C.; 31. Lenoir O.; 32. Vercruysse O.; 33. Devos A.; 34. Boutez M.; 35. Van brabant M.; 36. Lava A.; 37. Techel A.; 38. DurieuxA.; 39. Leuwers N.; 40. Coudron A.; 41. Creus R.; 42. Lequlen Gebr.; 43. Sansen Ch.; 44. Debyser J.; 45. Vandevoorde V.; 46. Dupont G.; 47. Decoker M.; 48. Clnbau M.; 49. Vanbruwaene P. en G.; 50. De sender J.; 51. Tillie C.; 52. Suffys J.; 53. Vandevoorde A.; 54. Lebbe M.; 55. Hof- lack L.; 56. Vanbrabant M.; 57. Vankem mel M.; 58. Schaballie S.; 59. Verstaete L.; 60. Dewachter G; 61. Cambie J.; 62. Carron P.; 63. Desmadryl M.; 64. Blon- deel A.; 65. Deplaedt L.; 66. Top N.; 67. Blondeel A.; 68. Devos R.; 69. Tillie C.: 70. Descamps A.; 71. Vanbruwaene G. en P.; 72. Lava A.; 73. Nouwynck J.; 74. Parreyn M.; 75. Lamond G.; 76. Pouseele M.; 77. Debyser J.; 78. Vermeulen G.; 79. Dupont G.; 80. Deraedt M.; 81. Verpoot E.; 82. Clabau R.; 83. Gadeyne L.; 84. Vandevoorde V.; 85. Cambie J.; 86. Geld hof N.; 87. Charlet A.; 88. Vandevoorde V.; 89. Verpoot E.; 90. Amez A.; 91. D'Amour M.; 92. Dewachter G.; 93. Kof- lack L.; 94. Vandevoorde V.; 95. Lava A.; 96. Devos R.; 97. Decoker M.; 98. Scha ballie S.; 99. Vandevoorde V.; 100. Creus H.; 101. Decoker M.; 102. Mahleu C.; 103. Batheu R.-J.; 104. Geldhof N.; 105. Le qulen Gebr.; 106. Vanbruwaene G.; 107. Moncarey A.; 108. Schaballie M.; 109. Lenoir O.; 110. Schaballie S.; 111. Geld hof C.; 112. Delanoy J.; 113. Decoker J.f 114. Dumelie M.; 115. Decoker J.; 116. De sender J.; 117. Deraedt A.; 118. Loncke J.f 119. Intervuyst D.; 120. Carron P.; 121. Creus H.; 122. Mahleu C.; 123. Vande voorde V.; 124. D'Amour C.; 125. Vander» marliere M.; 126. Vanhoucke J.; 127. Cam bie J.; 128. Desmadryl M.: 129. Schabal lie S.; 130. Legrand E.; 131. Deraedt A.J 132. Leuwers N.; 133. Blondeel A.; 134, Orble M.; 135. Vandevoorde V.; 136. Amea A.; 137. Clabau R.; 138. Vermeulen G.; 139. Loncke M.; 140. Carron P. Serie van 7 duiven: Vandevoorde V. Serie van 6 Duiven: Desender J. Serie van 5 duiven: Scha .ailie S. Serie van 4 duiven: Lava A. Serie van 3 duiven: Schaballie M., Dupont G. Serie van 2 duiven: Vanbrabant M.t Cambie J., Blon deel A., Tillie C., Vanbruwaene G. en P., Nouwynck J., Pouseele M., Debyser J, Vermeulen G., Verpoot E., Gadeyne L., Hoflack Leon. Heden Zondag 26 Juni: Angoulême. Clermont (Heeft schouwpendule). Ook leervlucht uit Arras, bij G. Vanbruwaene. Zondag 3 Juli: Orleans, bij Jerome De sender. Dinsdag 5 Juli: Breteuil. bij Mevr. J. Delannoy. CBrssassBnaiffiBBaBBsssiHrssEni 6 JULI. Te 3 u. 30, ten gemeente huize te HOUTEM (Veurne), onderhouds werken aan de steenwegen van groot ver keer. Bestek 33.560 fr. 8 JULI. Te 11 u., in den Dienst der Baan, te Gent-St-Pieters, (voorm. Flan- dria Palace), hers tellings- en schilder- werken der gebouwen, enz. van de Baan 63 (OOSTENDE-IEPER)Bijz. j lastk. Nr 20-69 van 1932. Prijs 25 fr. I 13 JULI. Te 11 u., ter N. M. van s Buurtspoorwegen, 14, Wetenschapstraat, Brussel, onderbond en exnloitatie van den autobusdienst MEENEN-IZEGEM. Stukken, prijs 20 fr., ter Maatschappij. Aanget. inschrijv. 9 Juli. I KORTRIJK. De gemeenteraad hecht te zijne goedkeuring aan het ontwerp der Commissie van Openbaren Onderstand, strekkend om een nieuw Moederhuis op te richten, waarvan het bestek 2 millioen frank bedraagt. MEENEN. In het gasthuis zullen belangrijke schilderwerken worden uitge voerd en in het godshuis de electrisc'.ie verlichting geplaatst, waarvoor de Com missie van Openbaren Onderstand oorlof kreeg een terrein van 193.000 frame te verkoopen. 15 JUNI. Te 2 u., ten gemeentehuize te EESSEN, onderhoudswerken aan de steenwegen van groot verkeer en aanleg gen van riolen en voetpaden in de Sta tiestraat. Bestek: 33.000 frank. H. DEGRIJSE, Oostende, 28.410.75 fr.; Maes Gebr., Lichtervelde, 31.074 fr.; Van damme H„ Merkem, 31.376 fr.; Vereeck" C„ Ardooie, 33.896 fr.; Henderyckx P Veurne, 34.542 fr.; Amery J., Beer: 34.762,30 fr.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 5