1 Mas-Cai 5' HANDELSFOOR Het Geheim van de Torenhoeve PRIJSKAMP CHICOREI TALPE 3-7-32. - BE POPERINGENAAR - Nr 27. - BL 9. Stad Meenen WILDEMANS AAN 'T WERK TE WATOU DRAMA van het WANGEDRAG TE OOSTENDE STAKING IN DE KOOLMIJNEN AANGEKONDIGDE KOERSEN DUIVENVLUCHTEN KOPBERICHTEN ROUWBERICHTEN BEDANKING BURGERSTAND VAN HEURSEL'S JUWEELEN TE KOOP GEVRAAGD VRAAGT, PLAATS AANSTONDS TE PACHTEN VERMAKELIJKHEDEN OOSTVLETEREN. Ontwapening. Indien al de kweekers het eens waren eouden de kiekenziekten algauw verban nen worden. Het ware als een algemeene ontwapening: Het gebruik van SPE CIALE HANEKOP houdt de ziekten van den eersten leeftijd tegen. Speciale Hanekopvoorkomt verlamming bij de Jonge poeljen. Het POEIER 4200 ge neest alle ziekten der leghennen: diph- tsrie, etter in oogen en keel, zwarten kam, stinkenden afgang, duizelingen, harden opgezwollen kop, enz., enz. MARVOL geneest het snot. Eischt het merk HA NEKOP Apotheek Vermandere's remediën zijn te bekomen te POPERINGE: Apotheek Notredame en Kestelyn. Te ÏEPER: Apotheek Snoeck, Van Robaeys en Weck- esser. Te GELUWE: Apotheek Demyt- ti naere. OOSTNIEUWKE? KE. Aanstelling Van het H. Hert. Zondag 26 Juni 1.1. Whs voor onze parochie een schoone dag. De p'echtige aanstelling van het H. Hert In de «aal der parochiale werken, door 't iVerbond der Vrouwelijke Jeugdwerken. Een schoon spreekkoor, de wijding van 't beeld, de toewijding en geloofsbelijdenis door al de aanwezigen meêgebeden. Plech tig en indrukwekkend. Pater Plcicidus, der Capuclenen, hield een gepas', e rede, waarin hij 't verrichte Werk en het doel der Katholieke Actie verheerlijkte. Schoon gezeid en aandach tig aanhoord. Het luimige kwam erbij. Filmkes, zang, kluchtspelen, 't Moet gezeid dat de meis jes hun schoon programma goed uitvoer den. De aanwezigen waren bovenmate tevreden. Goed zoo, meisjes van Oostnieuwkerke. In een paar jaren hebt ge in uw bonden goed werk gedaan, neerstig, eendrachtig. En 't volk is meê met u. Moge deze die in eere werd aangesteld op Zondag 1.1. doer u u verder zege- hen en beschermen! KEMMEL. Davidsfonds. Op Zon dag 10 Juli zal, door de zorgen van ons plaatselijk Davidsfonds, eene heerlijke mis gedaan worden voor het welzijn der leden. En op Maandag 11 Juli, s avonds om 7 uur, houden wij onze eerste vergade ring. Zeker, een uitgelezen dag, hoogdag voor alle Vlamingen I Al onze leden en huisgenooten zulen én in de mis én in de vergadering aanwezig zijn. Nieuwe leden Worden aanveerd. MEENEN. Eeuwfeest van het Sint- Aloysiuscollege. Op Dnsdag 19 Juli a. s. voert Sint-Aloysiuscollege te Meenen de 100e verjaring zijner stichting. Daar het onmogelijk is het huidig adres van al de oud-studenten te kennen, ver- loelit 3 et plaatselijk comit al degenen, !ie in Sint-Aloysiuscollege één (volledig) f meer klassen van het middelbaar on- irwijs (cours supérieur, Handels klassen, t irleksch-latijnsche klassen) hebben ge- v- !gd en tot nog toe geen uiinoodlging .jen ontvangen, zoo spoedig mogelijk n naam en adres te willen inodedeelen a H. Gabr. De Meester, principaal, L .it-Aloysiuscollege te Meenen. Doodelijke vaL Een man die oefe- r igen deed aan de ringen in het park rd door kramp overvallen en stuikte i mde, met het hoofd vooruit. Coen men hem opraapte werd vastge- J door een bijgeroepen geneesheer dat ongelukkige de ruggraat gebroken was. j werd in hopeloozen toestand naar ii gasthuis gedragen. DE PANNE. Adèle ls verdwenen. ijdag namiddag Is men overgegaan tot Inhuldiging van de nieuwe tramlijn i a De Panne am Adinkerke moet ver- aden. Tot vóór een paar weken was deze rbinding verwezenlijkt door middel van n oud moorrijwiel dat niet veel rapper p daa een wandelaar die vermoeid was. Door deze nieuwe tramlijn wordt De urne beter in verbintenis gesteld met .et binnenland, vermits te Achnkerke de elnen aankomen die de badgasten naar >e Panne moeten brengen. EERSTE PRIJS 3.000 FR. Vraag uitleg en bulletijn aan uw Winkelier Zomerlessen. De Landbouwschool en de Jeugdafdeellng zullen op Maandag 11 J..11 per autobus, een studiereis naar Holland maken. Men zal gaan tot Wllhel- minadorp, doel der reis. De reis zal onge veer 45 fr. kosten, overzetting inbegrepen. De boeren die begeeren mede te reizen, Voor zoover er plaats is in den autobus, moeten ten laatste hunne na men aangeven op Zondag 10 Juli, na de Hoogmis. Bemerk wel dat in den namiddag het teeds te laat zal zijn. Men moet zich aan geven bij E. H. Onderpastoor of bij Ge rard De Cat. Allo! makkers, laat ons van deze reis gebruik maken, we zullen het ons hoeven te beklagen. HOUTEM-blj-Komen. Uitslag van de Fancy-fair. Nog nooit werd hier zulk een feest op touw gezet; daarom vroegen de inrichters der fancy-fair zich ei ,of die soort vermakelijkheden in den smaak der bevolking ging vallen. 't Is een waar succes geweest. De op brengst is buiten alle verwachting. Een woord van dank tan al de edelmoedige personen, die spijts den lastlgen tijd dien wij beleven, zoo milddadig geweest zijn voor de Missiën. Ook een woord van dank aan al de juffrouwen die hunne twee schoonste kermisdagen geofferd hebben voor dit Missiefeest. Diefte. De genaamde B... op den Wijk Kortewilge stelde vast dat er tij dens zijne afwezigheid eene som van 1000 fr. te zijnen nadeele gestolen werd. Ver moedens wogen op een 14-jarig meisje, de genaamde C... die bij onderhoor door de gendarmen bekentenissen aflegde. VLAMERTINGE. Droevige zaak. Verleden week meldden wij dat een In woner der parochie een einde aan zijn leven gesteld had bij middel van verhan ging. Naar wij vernemen zou deze zaak Öoor het parket onderzocht worden. LANGF.' IARK. Aan alle landbou wers of personen die belang stellen in landbouw- en tuinuitbatingen wordt de gelegenheid aangeboden een reis naar I aSBEL^BBBBBBBBBBBBBBBBBaBBB Mengelwerk van «De Poperingenaar31 ROMAN door A. HANS. Verschrikt bukte Maarten zich. Zijn hart bonsde van schrik... Men wilde hem vermoorden... Hij kroop over den vloer naar de keuken... Er was al gerucht bin nen... Vader en de werkman kwamen uit hun kamer. Maarten sprong overeind en vluchtte in de gang. Wat is datl Een schot? vroeg vader Stevens. Ja, Iemand heeft naar mij gescho ten maar ik ben niet geraakt. De werkman haalde in de keuken een geweer dat aan een balk hing. God zij dank, jongen, dat ze u niet getroffen hebben, hernam boer Stevens... Zouden er dieven zijn? Ze hielden zich stil, maar vernamen niets meer dan den wind. Ze hebben ons gehoord en zijn weg! oordeelde de werkman. Dat waren geen dieven, zei Maarten. Maar wie dan? vroeg zijn vader... O, ik moet zekerheid hebben! Wat wilt ge doen? Buiten bespieden... Neen, jongen, ge blijft binnen. Ze zouden u neerschieten van achter een haag. Van eigen moet ge binnen blijven, zei de werkman. En wat kunt ge in het donker onderzoeken. Ik moet toch naar de gendarmen. Morgen... We blijven in huis, besliste vr.der. In de duisternis vallen ze u aan lijk ze willen, 't Is hier te eenzaam. Holland meê te maken. Daar kan leder zich overtuigen over het nut van de wetenschappelijke kweek- en uitbatings methode. De reis gaat door op 21 Juli aan staande. Belanghebbenden kunnen hun naam aangeven aan Demenie M., Statie straat te Langemarjk, en dit tot 7 Juli. Allo landbouwers, leg getuigenis af van uw streven om meer weten en beter kun nen, nu vooral in crisistijd WESTENDE. Verdronken. Maan dagavond, na een stikheeten dag, ging de 22-jarige Remy Deschacht, metser te Westende, in gezelschap van zijn 17-ja- rigen broeder, een bad nemen te Lom baardzijde. Hij zag zijn broeder rondslin geren en wanhopig zijn arm opsteken, zonder dat hij hem hulp kon bieden. Ra deloos snelde hij naar huls, dit melden de ouders en andere personen gingen aan stonds op zoek, en vonden zijn lijk. De droefheid der diepbedroefde ouders is groot. ROESELARE. Eerste steenlegging. Z. Erx. Mgr Lamiroy, Bisschop van Brug ge, komt Zondag, 3 Juli, ten 2 ure 's namiddags den eersten steen wijden en plaatsen ln het opg; vande metselwerk der nieuwe kerk van het H. Hart. WATOU. Pijnlijke mare. Maan dag werden de inwoners onzer gemeente pijnlijk getroffen d -r de droeve tijding dat Eerw. Heer Pastoor Godderls erg ziek was. Woensdag 29 Juni werden uen eer- biedweerdigen zieke de laatste H.H. Sa cramenten toegediend door Zeer Eerw. Heer Deken van Poperinge. E. H. God derls ls de oudste pastoor in dienst van 't Bisdom, hij is 87 jaar oud en vierde twee jaren geleden zijn Jubilé van 60 jaar Priesterleven. Mocht üi. H. Godderls spoedig herstellen, 't ls de wenscli van alle Watounaars, bij wie hij sedert 1896 als zieleherder leefde en ervan zeer geëerd werd! KOMEN. Noodlanding. Zaterdag avond. 25 Juni, kwam er een vliegtuig over Komen gevlogen. Men bemerkte spoe dig -lat er iets niet in den haak was en men zag dan ook weldra het vliegtuig zachtjes dalen en neerkomen nabij Drie EikenHonderden nieuwsgierigen liepen naar de plaats waar de vliegers, een man en een vrouw, met him eendekker waren gedaald. Ze kwamen van Brussel en gingen naar Boulogne, maar ten gevolge van een motor-defect moesten ze hun reis stop zetten en naar Brussel terugkeeren. Davidsfonds.— Op Vrijdag 8 Juli, om 7.30 uur zal er e :n plechtige" zielemls ge zongen worden in de kerk van St Chry- solus-parochie voor de afgestorven leden en. de afgestorven bloedverwanten der leden onzer afdeeling. Iedereen zal zijn best doen om deze mis bij te wonen. Droevige wanhoopsdaad. Dinsdag middag, rond 12 uur, werd de statiewijk in opschudding gebracht. De genaamde Descamps Hendrik, wonende Invaüeden- straat, nr 11, werd in zijn keuken aange troffen, uitgestrekt in een grooten bloed plas. De man had zich de keel overge sneden met zijn -cheermes. Dokter en priester werden in allerhaast bijgeroepen. De ongelukkige werd in een hepeiooze toe stand naar de kliniek te Wervik overge voerd. De man moet gehandeld hebben ln een vlaag van moedeloosheid; hij was reeds mee dan één jaar zonder week en zie kelijk. BOEZINGE. Boerengllde. Heden Zondag avond, om 7 u., Algemeene Ver gadering voor de leden der Boerengllde en Ralffalsenkas. - Dagorde: Gebed; Ver slag der vorige vergadering; Voordracht door den Heer Meerschout, Opziener van den Belg. Boerenbond, over Spaar- en LeenglldeGoedkeuring der Slot- en Balansrekening der Spaar- en Leenkas; Aankoopen van plantaardappelen, vet ten, enz. De rede van den Heer Opziener be looft belangrijk te zijn, want op de hoogte van zijn taak, zal hij alle opmerken weer leggen, inlichtingen verschaffen en veel zaken aanduiden die de leden nog niet kennen. Het ordewoord weze: oud en jong, allen op uw post. OPGELET. Om 6 uur heel Juist, dus eene halve uur vóór de algemeene vergadering, is er Bestuursvergadering voor de Raadsleden der Boerengilde. Niet te laat komen a. u. b. Bedevaart naar GisteL Het on voldoende getal Ingeschrevenen voor den bedevaart naar Ste Godelieve met terug reis langs de zee en het kanon van Leugeboom, zal, zoo er geen andere meer bijkomen, een en ander uit de terugreis moeten weggelaten worden of... de inge schrevenen zullen hun geld terugkrijgen. De eerste dagen zullen de beslissing bij brengen. Er kunnen nog bedevaarders in- schrijven mits 18 fr., morgenmaal inbe grepen. 11 Juliviering. Het guldensporen- feest nadert met rasse schreden. Met de Jaren wordt de viering algemeen. De dor pen volgen het voorbeeld onzer Vlaam- sche steden. Stlllekens komen de wan- trouwigen bij en zoo wordt 11 Juli bijna overal een VI. Hoogdag. Op Torens en Ge meentehuizen, op openbare en private gebouwen, wappert de leeuwenvlag of de nationale driekleur, en er wordt gevierd. Hier te Boezinge zal men ook niet ten achteren blijven. Zooals de vorige jaren wordt er 's morgens om 9 ure eene plech tige Hoogmis opgedragen van wegens het Davidsfonds en V. O. S., ter eere van O. L. Vrouw van Groeninge. 's Avonds om 8 ure f eestvergadering op de speelplaats der jongensschool of bij koud- en regen achtig weder in de feestzaal van den jon gelingskring. Vlaamsche liederen zullen uitgevoerd worden, en tusschenin houdt E. H. Pastoor de beloofde tombola voor de mannen, vrouwen, jongelingen en longe dochters die de retretten volgden en hun ne aanwezigheidskaart inbrachten. Dus, iedereen wordt er toegelaten, want hoe meer volk, hoe beter. Kristen Syndkaat. Op Zondag 17 Juli wordt er voor de leden van ons kris ten syndikaat een feest gehouden. Dank de welwillende medewerking der kajot- ters van Vlamertinge, belooft het heel wel te zijn. De ingang ls vrij voor al de 8BBflBBBBBBBBBBBBB38Hi3BH8&£3B Maarten vertelde hoe het schot gelost was geworden. Een dief zou zoo niet handelen, maar wachten tot ik in bed ben, ver onderstelde hij. Zou het dan een wraak zijn? vroeg de werkman. Ja, een wraak, antwoordde Maar ten. Ik heb er mijn gedachten over. Ik loop hier iemand in den weg. Dat zou schrikkelijk zijn, zei vader. O, een vent die in angst worde ge dreven staat voor niets... Hebt ge het op Eugeen Wallaais? vroeg de werkman, die wel wist welk een laster er over Maarten en de boerin van de Torenhoeve verspreid was geworden. Neen, antwoordde Maarten. Ge zijt toch dicht bij den brand. Ik heb het op boer Braams... Maar Maarten toch... Op den boer zelf... Ja, maar dat ls onders ons. Welk een reden kan hij hebben om u te willen vermoorden. Dat zult ge binnen eenige dagen wel hooren Ge moet toch voorzichtig zijn in uw oordeel, jongen, vermaande vader. Ik ben niet mis... Maar we zullen geduld hebben... Ze bleven dien nacht op. De werkvrouw was ook opgestaan. Allen zaten in de keuken. Nu en dan luisterde Maarten aan voor- en achterdeur, maar hij hoorde niets verdachts meer. Allen waren tevreden toen de akelige nacht voorbij was. Zoudt ge dat aangeven? vroeg va der, die onbewust vrees voelde voor het gerecht. Dat was bij hem nog de invloed van die ellendige jaren dubben over zijn oud sten zoon. O, natuurlijk moet ik het aangeven, antwoordde Maarten. Ge kunt niet we- fW" leden van het Kristen Syndikaat, zteken- gilde en hun gezin. Er zullen geen voor behouden plaatsen gegeven worden, tenzij voor de bestuursleden en hun huisgenoo ten. Het uur zal later aangekondigd wor den. Kerkschildering. Verleden week werd medegedeeld dat binnen kort onze kerk zou geschilderd worden; thans staan reeds de stellingen in de zijbeuk opgetim merd, en Maandag worden de werken aan gevangen. De Heer Theo Goethals werd met het werk belast. WESTVLETEREN. Boerengllde. Op heden Zondag 3 Juli, algemeene ver gadering bij El. D'Ooghe, te 7 uur (zo meruur). Aankoop van vroege plant aardappels; nu is de één!ge bestelling te doen. Jaarverslag van het verloopen dienstjaar van het beetensyndlkaat. GITS. Auto-ongeluk. Maahdag namiddag had een pijnlijk ongeluk plaats langs de Brugsche steenweg. Door een voorbijrijdende auto werden reklaam- briefjes uitgeworpen. Het 8-Jarig doch tertje van E. Declercq wilde de baan over- loopen om een briefje op te rapen. Op het zelfde oogenbllk kwam een auto uit te genovergestelde richting die het kind ver raste en ten gronde wierp. Ooggetuigen snelden het slachtoffer ter hulp, dat erg doch niet levensgevaarlijk gekwetst was. Door veldwachter en gendarmen werd een onderzoek naar de verantwoordelijk heid ingesteld. WOESTEN. Planttijd. Wilt TJ goede plantaardappelen en zaaigranen be komen, wendt U tot ANDRÉ BOUDRY, Woesten. DIKSMUIDE. Apothckersdlenst. Heden Zondag alleen open Apotheek FOCKE, Groote Markt, Diksmuide. van 26 Juni tot 4 Juli 1932. Donderdag waren twee schaarslijpers- leurders hier met woonwagen en ^eerd langsde Houtkerkesteepweg aan:* ind. Het waren twee schoonbroeders Clouw Georges, 27 jaar, van Klerken met zijn vrouw en Achille Clouw, geboren te Lan- gemark en ook te Klerken wonend, door naam niet verwant maar schoonbroeder van eerstgenoemde. Onder den invloed van drank geroch- ten de twee gasten rond 19 Va uur aan "t vechten en weldra gerochten messen en beitels ln gang. Clouw Georges kreeg verschillige ste ken en verloor bloed ln overvloed. De gendarmerie werd bijgeroepen om een einde aan het woest tooneel te stel len. Dr Boedts werd bijgeroepen en na eene eerste verzorging deed hij den gekwetsten naar het gasthuis van Poperinge over brengen; dit was rond 8 u. 's avonds Drie geneesheeren gingen eraan aan 't werk en 't was rond lp uur toen ze gedaan hadden. De kerel droeg tal van wonden waar van drie gevaarlijke messteken in den rug tot in de longers. Men verwachtte alle 0ogenblikken zijne dood. HIJ echter beweerde dat hij niet dood ging en wilde van geen berechten hooren. En Vrijdag morgen was hij i*el beter en om zeggens buiten gevaar. Achille Clouw werd door de gendar merie aangehouden en naar Veurne ge voerd. We vernemen nog over die zaak: De twee mannen waren rond 7 uur uit Roesbrugge beschonken teruggekeerd in hun woonwagen staande bij 't Kei- zerskappeltjeZe woonden in zelfden wagen. Ze hadden een ronde gedaan om te slijpen en woordentwist ontstond nopens afgeven van geld aan de vrouw. Van woorden kwam het tot daden zooals hierboven verhaald. 's Nachts om 12 uur kwam het Par ket van leper nog ter plaatse om de zaak te onderzoeken en gaf bevel den dader aan te houden. Vrijdag morgen om 9 uur werd hij naar het gevang van Veurne overgebracht. RBaSBBSBBBSBSB3a3B932QBSBSS3 Te Oostende, aan de Vindictivekaai speelde zich Zaterdag nacht een vreese- lijk drama af. In de nerberg Oude Dok zat de We Van Maele nog op rond 12 uur met eenige late klanten. Haar dochter Esther, "ier man op zee ls, was reeds enkelen tijd te voren naar bed gegaan met haar zoontje. Plots werden op de slaapkamer van de dochter verscheidene losbrandingen ge hoord. We Van Maele en de tegenwoordi ge verbruikers snelden naar boven en vonden het negenjarig zoontje met eene groote hoofdwonde ln zijn bedje uitge strekt. Wat verder lag de moeder leven loos op den grond, het hoofd met een re volverschot doorboord. De moeder was reeds dood en het zoontje die een schot in de linkerslaap had bekomen was ern stig gekwetst. De politie werd opgeroepen en pas was zijn aan het onderzoek begonnei of kw ,m men melding doen dat het lijk van zeke ren Willaert, hotelbediende, was gevon den in een kosthuis der stad. De man was met verscheidene revolverkogels neerge schoten. Bij nader onderzoek bleek dat de vrouw 's avonds in het kosthuis v n den ver moorden man was geweest en hem had doodgeschotenna een heftige woorden wisseling. Esther Van Maele zou dus eerst Willaert hebben gedood om dan haar zoontje en haar zelf neer te schieten. Het wanordelijk leven schijnt de oor zaak te zijn van dit droevig drama. Het zoontje is verzorgd in 't gasthuis en men hoopt het te redden. IBBBBBBBBBBBaBBBBlSBBBSaSBBBB ten, hoe dat in verband staat met de zaak van René. Voor mij is het een aan slag geweest om een getuige uit den weg te ruimen. En ik ben die getuige. Ik loop boer Braams voor de voeten... Zult ge hem dan betichten bij de gendarmen? Nu nog niet... Ik wacht tot René hier is... Maar de gendarmen moeten seffens weten wat er hier gebeurd is. Ge hebt gelijk... Ga dan maar... Na gegeten te hebben vertrok Maarten. Zijn vader drentelde over het hof. De werkman had reeds de ronde gedaan. Boer, ge kunt schoon de stappen in het land zien, zei hij. Kom eens mee. O, ik zal wachten tot de gendarmen hier zijn. De moordenaar is langs achter op het hof gekomen. Het is duidelijk te zien. Het moet toch iemand geweest zijn die hier goed bekend Is. Hij wist dat Maar ten dikwijls laat op zat en aan dezen kant zijn kamer heeft. Ja, voorzeker... Voor mij is dat geen dief geweest. Die zou gewacht hebben tot Maarten in zijn bed lag. We zullen het onderzoek afwachten. Stevens was een voorzichtig man. Hij dwaalde weer over den boomgaard. Hij scheen rusteloos. Straks kwamen de gendarmen. Dat herinnerde hem zoo sterk aan de vreeselijke dagen toen het gerecht een onderzoek instelde naar den moord op Joris Braams en zijn oudsten zoon van die misdaad beschuldigde. Vader Stevens was er ontroerd van. En nu zou René spoedig hier zijn om onschuld te bepleiten. Groote dagen wa ren in aantocht... Was deze moordpoging er een inleiding van? Maarten kwam terug vergezeld door den kommandant en een gendarm. Wel, Stevens, wat is er nu op uw hof gebeurd, zei de bevelhebber. DE ZAAK VAN DE HANDELSBANK VOOR DE HANDELSRECCHTBANK VAN GENT De zaak der Handelsbank kwam Woens dag voor de Handelsrechtbank te Gent. Mr Van Hoorebeke pleitte tegen het konkordaat in naam van enkele schuld- eischers en voor het faljlet Mr de Cnyf pleitte voor het konkordaat, en gaf aan, dat het gevraagd werd door de meerder heid der schuldeischers die een kapitaal vertegenwoordigen van 116 millioen frank, daar waar de fal.lletvragers enkel 600.000 fr. vertegenwoordigen. De rechtbank zal op een later te bepa len datum uitspraak doen. «E3SïEffl®Ba0SM!SBaE2!33SS!I3E3!5M»n Door kommunistisch gestook zijn een gedeelte der mijnwerkers van Bergen en Charleroi ln staking gegaan. Bij de eene putten is het getal stakers grooter dan bij de andere. Andere mijnwerkers hebben het werk niet durven aanvangen door de bedrei gingen der kommunisten die bij het ne derdalen ln de putten, de mannen die willen werken, uitjouwen en bedreigen. SB33B!3EaiïaB8iaaËI3nEaaSBBS'SS0B STAD POPERINGE Op Pameltjc-Maandag, 11 Juli in de Bruggestraat GROOTE VELOKOERS VOOR ALLE BEGINNELINGEN 50 Kilometers. 550 Fr. Prijzen. Inschrijving in de herberg Kalkzak bij de Weduwe Suffis, om 3 uur. DIKKEBUSCH. ZONDAG 3 JULI, Groote Velokoers voor Beginnelingen: 500 fr. prijzen, gegeven door Marcel Saelen en medewerkers der Sportlief hebbers Inschrijving om 3 ure. Vertrek om 4 u. Prijzen verdeeld als volgt 125, 100, 80, 60, 50, 35, 20, 15, 10, 5 fr., en vele pre- miën te winnen. GEMEENE POELKAPELLE Op Zondag''3 JeJI Prachtige Rijwiel- koersen op goede isa^i, voor beginnelingen. 1200 Fr. prijzen, verschillende premies en beker; 225 fr. en bloemtuil, 175, 150, 125, 100, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 20, 20, 20, 20. Inschrijving ter herberg De Smisse bij E. Pacceu. Prijsdeeling in De Tramstatie bij H. Wiensberghe. IIOLLEBEKE. GROOTE VELO- KOERSEN voor Beginnelingen, op Zon dag 3 Juli 1932. 7 ronden van 5 Km. Deze koers is de groote prijs van Hoender voeders «Hanekop» met medewerking van het «Nieuwsbladen ecnlge Sportliefheb bers. 380 fr. prijzen en verschillige premiën, verdeeld ais volgt: 75 fr. en Trui, 60, 50, 40, 35, 30, 25, 20, 15, 10, 10, 5, 5 fr. Een premie van 25 fr. voor den renner die meest den eersten over de lijn komt. Inschrijving bij Marcel Odent, Velo- maker, om 3 uur. Prijsuitreiking bij Edg. Pieters. Het Bestuur is niet ver antwoordelijk voor ongevallen. De Inrichters: Edg. Pieters, M. Odent, M. Maertens, Cyr. Vermes, A. Goudezsu- ne, O. Delannoy. Beste Vrienden dus terweke, Allemaal naar 't Hol Van Bekel LOKER. Op Maandag 4 Juli, Ker- mis-Maandag, BAANKOEKS vcor alle beginnelingen, Omloop van Loker 50 kim., 500 fr. prijzen als volgt: 125, 100, 75, 50, 40, 30, 20, 15, 10, 10, alsook talrijke premien. Inschrijving om 3 u. Vertrek om 4 u. zeer stipt. HAEMERLINCK GEKWETST Dinsdag tijdens de groote Kermisprijs van Meenen werd Ha^'nerlinck erg ge kwetst in een val. Hij zal wel drie we ken moeten stil blijven. Uitslagen CLERMONT en ANGOULÈ- ME verschoven tot aanstaande week. UMpBiMfHUMBUBIHMMM STAND DER HOPVELDEN EINDE JUNI SAAZ. Een derde der streek, waar de aardvloo veel schade deed, ls ln ont wikkeling fel achteruit. Wegens het aan houdend koel weder en de ontoereikende bemesting is de plant veel zwakker dan in andere jaren. Bladluizen komen al gemeen voor en werden tot nu toe nog nergens bestreden doordien er nog veel vliegjes zijn en anderzijds doordien de planter de noodige geldmiddelen niet be zitten. AUSCHA. Op 21 Juni had de hop de der draadhoogte bereikt. Aard- vlooien deden veel schade. De verleden jaar niet aangeleide velden zijn in ont wikkeling achteruit. Men verwacht eene kleine middelmatige opbrengst. DAUBA. De stand der hop is zeer onregelmatig; de plant is 2 tot 3 meter hoog; in enkele velden maar 1 meter, namelijk waar de aardvloo veel schade deed. In de leegten treft men veel blad luizen aan, en vele hop krijgt gele bla ren. Op de hoogten zullen bespuitingen niet noodig zijn. Wegens de heerschende armoede zullen de hopplanters weinig onkosten doen. DUITSCHLAND (Eeieren). In Hal- lertau is het uitzicht der streek wegens de uitroeiing der hopvelden totaal ver anderd. De plant heeft de der draad hoogte bereikt, en ia dus in wasdom achteruit. Veertig per cent der hopplan ters besproeidden reeds met bordeleesche pap, en de bewerking moet regelmatig herhaald worden wil men een goed pro- dukt bekomen. Een volle opbrengst blijkt onmogelijk te kunnen zijn. In Spalt is de plant gezond, Iets of wat ln groei achteruit, doch de schéerranken komen kloek en talrijk uit. In de streek van Herzbrück is de groei zeer ongelijk,op 26 Mei richtte hagel veel schade aan, gewesten leden fel door de aardvlooien, andere door Peronospora. De gevleugelde bladluis wordt ook veel aan getroffen. In het Juragebied staan de velden goed; laSSSaSBBEtflSn&BBaBaBMBgUSHBB Wreede dingen. Mijn jongen had nu kunnen dood liggen. Ja... 't Is goed afgeloopen. Ze gingen samen naar de kamer. Na eenig zoeken werd de kogel gevonden, die in den muur was gedrongen. Dat kan een belangrijk bewijsstuk zijn, zei de kommandant. Hij was ook tevreden de voetsporen te vinden. Slim ls de dader niet geweest, zei hij. Maarten had nog niets van zijn ver moedens meegedeeld. Hij kon wachten... Het nieuws van den moordaanslag ge raakte bekend en weldra teamen er nieuwsgierigen. De gendarmen en de veldwachter, die intusschen ook ter plaatse was gekomen, hielden hen van het hof weg. Maarten zag dat Victor Vervloet hem wenkte. Hij ging naar hem toe. Kom eens een eindje mee, zei de zoon uit De Vier Linden Ze verwijderden zich wat. Ik moet u wat vertellen, sprak Vic tor. Gisteravond laat kwam Gusta van tante Zenobie, die ziek is. Gusta had daar wat geholpen. Ze volgde den wegel langs het steenen veld. Uit den Blesweg kwam er een man. Gusta was benauwd... zoo laat zijn, hé... en zoo eenzaam. Ze stak zich weg achter den abri. Die man kwam dicht langs haar voorbij. Hij hield een geweer onder den arm. Gusta her- "kende hem... Het was boer Braams. Maarten ontroerde. Gusta vond het aardig dat Braams daar met een geweer liep, vervolgde Vic tor. En ze peinsde nog, of hij achter u zocht... We weten genoeg, hoe de Braam- sen nog tegen u zijn. En nu hoorden we het van dat schot. Wanneer heeft Gusta u dat verteld? Gisteravond nog... Ik was opgeble ven. Vader en moeder lagen al te bed. Ik lachte met Gusta's vrees... Ik zei, dat begin Juni deed hagel iets of wat scha de. De strijd tegen de Peronospora wordt zorgvuldig doorgevoerd daar de boeren bemerkt hebben dat er zonder besproeien niets goeds te verwachten valt;. In Wur- temberg-Tettnauz voorziet men, daar de plant zeker drie weken achteruit is, eene kleine opbrengst. De Peronospora wordt goed bekampt; bladluizen komen ook veelvuldig voor. De inkrimping der opper vlakte is beduidend. FRANKRIJK. Elzas. Van 1800 hek- taren in 1931 ls de oppervlakte tot 1500 Ha. verminderd. De hopplant is ln ont wikkeling achteruit, de strijd tegen de Peronospora is lastig. POLEN. De velden staan gezond, er zijn geene ziekten te bestatigen. Hagel- schade komt hier en daar voor en wegeiis het koud weder is de plant ln ontwikke ling achteruit. In vergelijking met vorig Jaar is de oppervlakte 25 verminderd. YOUGO-SLAVIE. De plant staat gezond doch nog wat onregelmatig; in vele velden is de plant boven gegroeid en zet vele scheerranken uit. BELGIE. In Aalst-Assche is de stand flauw. Volgens de handelaars zouden er nog 150-175 Ha. hop zijn. Jukte schat tingen door de planters komen niet tot 100 hektaren. In de streek Poperinge is de stand zeer ongelijk. Sommige velden zijn boven ge groeid, andere halve hoogte. Bespuitingen tegen de bladluis en be- kamping der Peronospora zijn noodig. IBSSiBBBBBlBBBBBBBBB&lBEBElBBBB BELGISCHE FABRIEK VAN Chicorel WYPELIER-TAFFIN Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot de JAAR MIS die zal gezongen worden op Zondag 3 Juli, om 9 uur, in Sint Bertinuskerk, voor de Familiën LOUIS ADRIAEN-VANCAEYSEELE en Jules VANCAYSEELE-VANCAEYSEELE. Vrienden en Kennissen worden vrien delijk uitgenoodigd tot de MIS die zal ge zongen worden op Maandag 4 Juli, om 7 uur, in Sint Janskerk, voor VROUW EMMA PIETERS. Van wege Remi Derycke-Pieters. Mevr. Wed. Lambelin en Kinders mel den U met droefheid het pijnlijk verlies welke zij komen te ondergaan door het afsterven van hun teergeliefden Zoon en Broeder HEER PRAXILLE LAMBELIN overl. te Mulhouse (Elzas) op 23 Juni 1932 en noodigen U tevens uit tot de Plechtige ROUWMIS welke zal gezongen worden op Maandag 4 Juli, om f uur, ln O. L. Vrouw- kerk, tot zijne zielelafenis en tot deze van IIEER DESIRE LAMBELIN en Zoon ANTOINE. Vriendelijke uitnoodlging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot de Plechtige JAARMIS welke zal gezongen worden op Maandag 4 Juli, om 9 54 uur, in Sint Jans kerk, tot zielelafenis van HEER ARTHUR VANNIEUWENHUIZE. Van wege Echtgenoote en Kinders. Op Maandag van Poperinge Ommegang, 4 Juli, in O. L. Vrouwkerk, om 10 uur, SOLEMNEEL JAARGETIJDE voor de overleden Parochianen, 'de Gesneuvelde soldaten en de burgerlijke slachtoffers der parochie. De Familieleden, Vrienden en Kennis sen, en al de Parochianen worden bij deze vriendelijk uitgenoodigd tot dezen plech- tigen dienst. Den Heer Omer Siechele en Zoon bid den U de Plechtige VERJAARDIENST te willen bijwonen die zal plaats hebben op Dinsdag 5 Juli, om 9 uur, in Sint Beninus- kerk, tot lafenis der zielen van Vrouw Victorine Dehacne, Vrouw Omer Stechele, en hare overleden Moeder, Vrouw Louise Pitillioen, Vrouw van Heer Gustave Dehaene. Men beveelt hunne ziel in uwe god vruchtige ge- aden. De Familie en Kinderen Stechele bid den U de Plechtige VERJAARDIENST bij te wonen die zal plaats hebben op Dins dag 5 Juli, om 10 uur, in O. L. Vrouwkerk, tot zielelafenis van hunne diepbetreurde Vader en Moeder Mijnheer ALOIS STECHELE en Mevr. AMELIA-CORNELIA DEPUYDT. Men beveelt hunne ziel in uwe god vruchtige gebeden. Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot de BEGRA FENIS, op Woensdag 6 Juli, om 9 54 uur, in Sint Bertinuskerk, van Vrouw Julia-Cornelia VAN DE W YN CKEL Echtgenoote van Heer Jules Persoone. Van wege de Echtgenoot. Familie, Vrienden en Kennissen wor den beleefd uitgenoodigd tot de SOLEM- NEELE MIS, op Woensdag 6 Juli, om 9 uur, ln Sint Bertinuskerk voor HEER AMANDUS BAILLIEU EN OVERLEDEN HUISVROUW. Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot de laatste ZESWEKENMIS, op Donderdag 7 Juli, om 9 54 uur, in O. L. Vrouwkerk, voor VROUW LOUISE VANDELANOTTE. Van wege Cyrille Bollengier en Kinders. De Kinders Top-Leroy en Familie, van Proven, bedanken de talrijke Vrienden en Kennissen om hun blijk van deelneming betoond bij het afsterven van hun teer geliefden Vader HEER ACHILLE-EM1LE TOP en verontschuldigen zich bij deze, die ln deze droevige omstandigheden, bij verge telheid geen rouwbericht ontvangen heb ben. boer Braams zeker achter Wallaais aan het zoeken was en zijn geweer mee ge nomen had omdat er soms aardig volk rond loopt. Maar nu heb ik ook aardige gedachten. Ewel, onder ons gezeid, Victor, ik heb dadelijk vermoedens gehad op Braams. En nu ben ik zeker dat hij de dader is. Ik loop hem in den weg... ik weet ook waarvoor. Gusta moet dat aan den kommandant zeggen. Vader ls een beetje benauwd. We houden herberg... en moeten van alle man leven, zegt hij... Maar dat is toch geen reden om te "wijgen... ik vind dat ook. Daarom licht ik u te SpreeK zelf met den kommandant. Ewel ja, waa*> is waarheid. Ga mee. En Maarten leidde Victe» vervloet op de hoeve. VERDACHT Gerard Braams was uitgereden om eenige hoeven te bezoeken, waar men zijn hulp noodig had. Maar na een kwartier was hij al terug en hij zag wat bleek. Zijn vader stond aan de achterbalie van het hof... Braams was al heel den morgen rusteloos. Gerard ging bij hem. Vader, er ls vannacht naar Maar ten Stevens geschoten, zei hij bruusk. Hij merkte hoe erg zijn vader ontstelde. Geschoten... op Maarten Stevens, stamelde Braams. Ja, door het venster van zijn huls, binst dat Maarten zat te schrijven... Wat kan mij dat schelen! Gij hebt dat toch niet gedaan, zeker! Wat ge nu durft vragen! Ge waart nog uit, toen ik laat van de herberg kwam... Ik heb u niet meer hooren binnen komen... Ik peinsdk dat POPERINGE, van 23 tot 30 Juni 1932. Geboorten. 243. Descamps Maria, d. v. Valère en De Roo Alice, Westouter. 243. Lafceau Martha, d. v. Camille en Vit- se Magdalena, Jagerstr., 8. 244. en 248. Gantois Pierre en Paul, z. v. Richard en Six Martha, K. Reningelststr. 247. De- lepiere Léa, d. v. Jullen en Demarey Em ma, Prootstr., 12. Overlijden*. 123. Vandewynckel Ju lia, 77 J., echtg. Persoone Jules, Gapaard- straat, 24. 124. Verstraete Leon, 56 werkman, echtg. Verbiese Maria, Pottestr. Huwelijk. 49. Boudeweel Valère, land bouwer en D'Alleine Madeleine, z. b., b. v. Poperinge. Beloften. 69. Zyde Jozef, beenhouwer te Loker en Deroo Marguerite, mode maakster v. Pop. 70. Vansteenkiste Hen ri, trambedlende v. Heule en Beddeleem Maria, z. b. v. Pop. 71. Baelen Jeremle, paardenocelelder en Hauspie Madeleine, z. b., b. v. Pop. 72. Carton Robert, hande laar en Ruyssen Flora, bijz., b. v. Pop. 73. Dehuysser Jullen, letterzetter v. Pop. en Boeckaert Marcelline, z. b. v. Sint An- drles-Brugge. de SCHOONSTE, de GOEDKOOPSTE. Groote keus van TROUWRINGEN. IEPER, van 23 tot 29 Juni 1932. Geboorten. Vanhoudt Mathilde, Re- collettenpoort. Melsens Fernand, Mond- straat, 43. Denutte Roland, Almoeze- nierstraat, 4. Cocle Godelieve, Boter- straat, 46. Coffyn Eliane, Waterkasteel straat, 13. Lefebvre Rosette, Recollet- tenpoort. Thoma Maurice, Recolletten- poort. Iseux Jeannine, Zaalhof, 3. Vennln Willy, Pannenhulsstraat, 32. Overlljdens. Thorrez Godelieve, 19 dienstmeid, ongeh.. Lange Torhout straat, 25. Fisschen Therese, 59 j., echtg. Malesys Jules, Poperingesteenweg, 8. Vanhaecke Alfons, 62 J., werkman, echtg. Boussy Camilla, Poperingesteenweg, 55. Ugille Maria, 3 J., Zlllebekestraat, 6. Huwelijken. Debeugne Arthur, kan tonnier en Coene Martha, z. b. Vander Ghinste Omer, meester-brouwer te Kort- rijk en Donck Louisa, z. b. te leper. DIKSMUIDE, van 25 tot 29 Juni 1932. Geboorte. Gilbert Nachtegaele, z. v. Arthur en Suzanne Flammey. Huwelijk. Julien Yperman, landbou wer, 23 j., met Simonne Bocklandt, 24 J., z. b., b. te Diksmuide. KORTEMARK, van 24 tot 29 Juni 1932. Geboorten. Crevits Marcella, d. v. Al fons en Vanden Broucke Julma. De clercq Michel, z. v. Constant en Caene- poel Alice. Mommerency MlGhel, z. v. André en Pollet Alice. Overlijden. Saumon Victorine, 74 J. en "t m., wed. Lesueur Adrien. KOMEN, van 22 tot 29 Juni 1932. Geboorten. Van Pacmel Cyriel, Al- bert I plaats, 4. Vanheule Omer, Ze gestraat, 14. Melsens Agnes, Voorstad straat, 22. Geeraert Magdalena, Fran- chonnesteeg, 4. Overlijdens. Ghesquière Hortensia- Maria, 84 J., Zandvoordestraat, 88, Ten Briele. Huwelijken. Clarebout Emlle en De- nys Slmone. Clarebout Marcel en Vien- ne Godelieve. IBSBBEtaSBBBBBBBBBBBaBBBBBBBB Akkasie piano, bij Esther Wylliman, Noordstraat, 38, Poperinge. Paz- en Naphtemotor, 8 H. P., in wer king, bij Alfons Vansteenkiste, smid, Meenensteenweg, 233, Roeselare. Teer schoon huis. Zich wenden voor ver- dere inlichtingen bij G.Clabau, Cas- selstraat, 157, Poperinge. ïleftige meid bij Priester uit het omlig gende. Zich wenden: Statieplein, 10, leper. om te leeren naaien. Zich wen den bij Amand Moens, 9, Diksmuide- straat, leper. Heftige meid, van rond de 20 jaar, een weinig keuken kennend, geen boven werk, goed loon, bij Georges Veys, Dorp plaats te Vlamertinge. Aocde meid. Voor alle Inlichtingen zich wenden bij M. Deduydschaever, de Stuersstraat, leper. Urnstige vrouw, voor den keuken. Goed loon (490 Belg. franken). Zich wenden: Preventorium de St Janscappel, par Bail- leul, Nord, France. Ctil en net meisje, van 16 tot 20 jaar, voor gesloten huis, zonder kinderen, voor huiswerk. Wasch en iets van keu ken kennend. Huur volgens overeenkomst. Zich aanbieden alle werkdagen vanaf 4 uur bij P/T., Lombardstr., 18, leper. A genten aanbrengers, voor Poperinge en omliggende, voor verzekeringen en geld- leeningen. Schrijven: Murissonstraat, 109, Rekkem, pamilie van man en vrouw, die begeeren naar Frankrijk te gaan, op een hof. De man om alle werk te doen en de vrouw om voor het menagle te zorgen en 10 koeien te melken. Goed loon. Een Familie van vader, moeder en groote kinderen die kunnen werken mogen ook schrijven. Schrijven naar Jules Lame- rant, Le Neubourg, Eure, Frankrijk. Aoede meid vraagt plaats te Poperinge. Adres ten bureele. Jongen om bij bakkér of beenhouwer te helpen. Adres ten bureele. Ahauffeur-Mecanicien, bij Heer of Han- delaar. Adres ten bureele. Uerberg De Ankerln de Hondstraat, met gerief. Inlichtingen: Priesterstraat, 38, Poperinge. Uerberg St Arnoldmet werkwinkel, Casselstraat Poperinge. Zich wenden: 2, Boeschepestraat, Poperinge. ge weer achter Wallaais aan het zoeken waart... En dat was zoo... Ge durft leelijke dingen zeggen... Ik schieten op Stevens. Vader, ge kondt niet over hem zwij gen... 't Was altijd over Maarten dat ge doende waart... En uw haat kan ver gaan. Het is het best, dat ge aan mij de volle waarheid zegt... Maar ge zijt zot... Ik heb op Maar ten niet geschoten en op niemand... Be tichten ze mij? Ik hoorde daar het nieuws van Bert Vissers... En stak die het op mij? Neen... maar ik werd seffens onge rust. Ge loopt heele dagen over Maarten Stevens te dubben... En nu ziet ge er zoo verschrikt uit. Het is ook wreed om uw vader van moord te beschuldigen. Ik weet niet waar ge het uithaalt. Dat viel op mij lijk een steen. Ik vind het zonderling dat gij gisteren avond uit waart... Eugeen Wallaais is toch familie... En hij ls verdwenen... Ik wil weten waar bij zit... Ik kan niet gerust ln mijn bed liggen als ik aan hem peins. Gij trekt er u niets van aan. O, van mijn part mag die zot er gens vermoord zijn... Maar ik laat voor hem mijn nachtrust niet... Ik wel... Vader, zeg mij de waarheid! drong Gerard aan. Dan kunnen we de noodige maatregelen nemen... Hebt gij op Maarten geschoten? Neen, zeg ikl Of Bert Vissers doen schieten? Neen, neen... Ik weet van die zaak niets af. Ik mag hier dood vallen als ik lieg... Gelooft ge me nu? Neen! En van liegen valt een mensch niet dood. Gij haat Maarten Stevens... Gij zijt wreed benauwd van hem... Waar om begrijp ik eigenlijk niet. Als ik u ZONDAG 3 JULI 193J POPERINGE. Luisterrijke Gaalhdfc. ling, In den Transvaalbij J. Ler- myte; 175 fr. prijzen. Begin om 2 uur 's namiddags, voorwaarden als gewoonte, MAANDAG 4 JULI 1932 POPERINGE. Raskonijn van 5 kgn te verhollen door den tuin, In den Haasbij Leon Dalleine, Casselstraat, begin om 8 uur 's morgens tot 12 uur. POPERINGE. 1— Konijn van 4 kgw, door ten tuin te verbollen, in de herberg De VredeCasselstraat, bij Emile De- wachter, gegeven door Joseph De Bruyne, Begin om 8 uur 's morgens. POPERINGE. Konijn door den ufl te verbollen, In de Blauwe Duifbij Camiel Theeten, Pottestraat, gegeven door Maurice Clabau. Begin 's morgens om 8 uur en bekorting om B u. 's namiddags. POPERINGE. Konijn te verbollen, In den WinkelCasselstraat, bij Louis Papegaai,, gegeven door Jerome Donche. Begin om 9 uur 's morgens. POPERINGE. Jaarlijksehe Prijsbol. ling, in Quintens Wandeling bij Henii Vitse. POPERINGE. Hesp door den tuin te verbollen, bij J. Delannoy, Casselstraat, gegeven door Marcel Blanckaert, POPERINGE. Jaarlijksehe Boiling 2 vette konijnen, in de herberg Bra- bandbij Ramout-Riem, gegeven door Jerome Vitse. POPERINGE. Konijn van 4 H kilo, door den uil te verbollen, In den Pauw bij Hilaire Pinceel, gegeven door Lucien Lefever, bijgenaamd PekscheBegin om 8 uur 's morgens. WOENSDAG 6 JULI 1933 POPERINGE. Jaarlijksehe Conibat- boliing, In den Havermuisbij Emlel Bourgeois. VRIJDAG 8 JULI 1933 POPERINGE. Jaarlijksehe Combat- bolling in de trabol, A la Ville de Flo rence bij Georges Quaghebeur, Boe schepestraat, begin om 5 u. 's namiddags. PAMELTJE «-MAANDAG 11 JULI 1932 POPERINGE. Wijk «Rood Kruis», Groote Baanbofling; 390 frank prijzen, le Prijs: 100 fr.; 2e Prijs: 80 fr.; 3e Prijs: 70 fr.; vervolgens 50, 40, 30, 20 fr. Inschrijving ven 4 tot 5 uur namid dag, zeer stipt, in het Rood Kruis Abeelesteenweg, bij J. Deraeve. SH032!i5iBIS!E^Slï!JB(23HB!SE®SaaSBHE« VEREENT GD E STATEN Mevr. Michel Van Hazebrouck, geboren Mary Hazebrouck, 2917 Eastlawn Ave, is overleden in den ouderdom van 33 Jaar. De achtbare overledene was afkomstig van Vlamertinge, en bevond zich ln Ame rika sinds het jaar 1916. Ze wordt over leefd door haar echtgenoot, haar dochter Isabelle en ook Moeder woont in Detroit. Ze heeft nog drie zusters, alsook dris broers, allen te Detroit. f92S9aBB3IEaS!S2£-2SEaaSBaSEkaB3 MARKTPRIJZEN Poperinge, 1 Juli 1932. Tarwe 80; rog ge 78; haver 80; aardappelen, oude 40; aardappelen, nieuwe 80; boter 15-17; eieren 0.40; hoppe (1931) 210; (1932) 360. leper, 25 Juni. Tarwe 80-83; klaver zaad 1600-1700; rogge 65-70; haver 90-95; brouwersgerst 88-90; voedergerst 76-80; erwten 95-100; paardeboonen 93-98; aard appelen 30-35; l.oter 15.50-16.50; eieren 0.40-0.43; vlggens 100-125 en 4.00-4.50 per kilo-; ruw vlas 40-50. Kortrijk, 27 Juni. Witte tarwe 80- 85; rogge 65-70; hiver 100; paardeboonen 100; gerst 85-90; tarwebloem 105; lnland- sche zemelen 62; gorte zemelen 83; hooi 30-35; strooi 28-30; aardappelen 55; Turk- sche tarwe Plata 59; id. Cinquanttno 70; vreemd lijnzaad 94; lnlandsch lijnzaad 88; inlandse he lijnzaadkoeken 95; Ame- rlkaansche lijnzaadkoeken 94; cocoskoe- ken 165; arachiedeaoeken 105; nitraat van Chili 106; ammoniak sulfaat 65; lijnzaad olie 140; vlas der Leie 30-100; wit vlas 500-2100; vlas op don grond geroot 450- 525; ruw werk 30-100; oude sulkerijboo- nen 101; nieuwe suikerijboonen 85. Kortrijk, 27 Juni. VEEMARKT. Te koop gestelde dieren 360; 152 koeien, den kilo op voet 4.00; 27 ossen, ld. 5.25; 34 stieren, id. 4.25; 147 vaarzen, ld. 5.25. Boter 15-16; eieren 0.40-0.45. Diksmuide, 27 Juni. Boter 15-16.50; eieren 0.38-0.40; oude aardappelen 30; nieuwe ld. 100; tarwe 80-84; rogge 66-68; haver 85-88; strooi 150-175; hooi 250-300; voederbeeten 70; brouwersgerst 88-90. Anderlecht, 28 Juni. VARKENS- MARKT. Te koop gesteld: 2.834 stuks. Gemiddelde priis per kilo op voet: 5.00- 5.50. Geslacht: 940 stuks. Veurne, 29 Juni. Tarwe 85-88; rogge 95-97; haver 96-100; gerst 100-105; paar deboonen 96-68; nieuwe aardappelen 90: oude id. 30-35; voederbeeten 7.00; hooi 250-275; strooi 160-200; klaverzaad 12-14; boter 15-16; eieren 0.40-0.42; id. van een den 43-45; kiekens 7.00-8.00; duiven 8.0O- 9.00; konijnen 5.00-6.00 den kilo. Roeselare, 28 Juni Tame 97; rogge 65; haver 100; maïs 61; boekweit 115; voedergerst 95; zomer- en wintergerst 90: erwten 90; paaiueiioonen 110; lijnzaad 88; lijnmeel 93; vlas in strooi 80-85; nieu we aardappelen 0.70; klaverzaad 1200; tarwestrool 28; roggestrooi 25; ha verstrooi 21; weldehool 30; klaverhool 35; luzern- hooi 40; suikerijboonen, beschikbare 105; nieuwe 85; koolzaadolie 355; lijnzaadolle 142.50; nitraat 104; ammoniak 65; cya- namide 75; kalksalpeter 93; phosphaat 1.70; nitrouchou 80; Thomasslakken (sca- ries) op wagon Charleroi 1.38; biggen 6.00 den kilo; boter 14-10; eieren 0.38-0.40. Anderlecht, 29 Juni. VEEMARKT. Te koop gesteld: 429 ossen, den kilo op voet 4.00-6.00; 278 stieren, id. 8.00-4.00; 1.483 koeien, d. 3.00 tot 4.50. Ta zamen: 2.190 stuks. Anderlecht, 30 Juni. KALVERr MARKT. Te koop gesteld: 1.727 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet: 4.00- 8.20. Tijdens de eek toegekomen: 2.305 st. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBIBBBBBH goed verstaan heb, peinst ge dat Maar ten Eugeen Wallaais, Eugeen zelf zou wil len doen zeggen dat hij nonkel Joris vermoord heeft, wat ik belachelijk vind. Wie zou er om den klap van een zot ge ven! Het gerecht toch zeker niet. Maar ten Stevens kan zijn broer niet vrijspre ken. Die moordenaar is gevlucht naar Amerika. Zeg het mij, als ge in een vlaag van waanzin, naar het hof van Stevens geloopen zijt? Maar ge liegt? GIJ moet het weten... Als ik de waarheid weet, kan ik u helpen. Dam koop ik de meid om, dat ze verklaart, hoe ge vroeg in uw bed lag, en ik ge tuig dat zelf ook. Ik heb niet op Stevens geschoten. Meent ge nu dat ik zot ben! Daar ls Vissers! zei Gerard. Jaag hem weg! Waarom? Ik wil dien treiteraar niet meer zien. Hij doet valsch... Maar hij heeft u niet beticht. 't Is gelijk Ik vertrouw hem niet... Als ge Vissers tegen u inneem wordt het nog slechter... Ge zijt nu v: ledereen benauwd. Wat scheelt er u toe) Ge hebt een wezen als een doode... MIJ dat onder mijn neus willen wr, ven... Ik zou een moord doen. Een moord ls het niet... Maarte Stevens werd niet geraakt... Zwijg nu Bert Vissers komt naar ons toe. De straatlooper trad nader. Goeden dag, boer Braams en mij heer de veearts, zei hij. Staat de g meen te overhoop? Ja... geheel overhoc De gendarmen zijn op het hof van Stc vens. De kommandant zond om nog twei mannen. En hij is zelf met een gendarm naar De Vier Lindengegaan. Waar voor zou dat zijn? Ik weet het niet... ('t Vervolgt). SPEELKAARTEN ten bureel» flezef

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 9