S. B. R. GEMEENTEVERKIEZINGEN De Beste Radio - Firma van Eeagie INGEDIENDE LIJSTEN Gekozen zonder strijd Aan de stemming te onderwerpen HOE MEN KIEZEN MOET OM EEN GELDIGE STEM UIT TE BRENGEN. POLITIEKE TOESTANDEN Winnende nummers der Missie-Tombola - Klooster Gits voor den Missiepost van Lukando Belgisch Congo ,2-10-32. - DE POPERINGENAAR. - Nr 40. - Bi. 2. .WW** ELVERDINGE. Hier werd ééne ka tholieke lijst ingediend met volgende na men: Graaf Kamiel Mouchet Battefort de Laubespin; Deconinck Jules; Theirssen Marcel; Dochy Jéröme; Lowagie Jéróme; .Vermeulen Kamiel; Vandermarliere Mi- i chel; Debreuck Kamiel; Bertier Isidoor. HOOGSTADE, Zijn herkozen zonder istrijd: de H.H. Duron, Vanstechelman, Huyghe, Marchaud, Vromman, Peys, ge- meenteraadsleden; Rooryck Michel, nieuw lid. LOKER. Hier werd 1 katholieke lijst Ingediend: Platevoet Petrus, burg., De keuwer Henri, Louf Victor, Deberdt Cy riel, Vlaemynck Emiel, Covemacker Karei, Delalleau J er oom, LOO. De katholieke lijst is gekozen zonder strijd. Zijn gekozen: Henderyckx, burgemeester; Rouzee, schepen; Vande- wynckel, schepen; Vanderfaillie, Vander- gucht, Smaege, raadsleden; Dequeker, Dewaele en Vuylsteke, nieuwe leden. PROVEN. Gekozen katholieke lijst: Verfaillie Georges, Brouwer, uittr. Burg.; Top Amand, Landbouwer; Camerlynck Pamphiel, Handelaar; Debeer Jules, Land bouwer; Dewickere Marcel, Landbouwer; Soenen Floribert, Rentenier; Lefever Va leer, Landbouwer; Lermytte Emiel, Ren tenier; Ganne Maurits, Landbouwer. Een tweede lijst werd ingediend met de namen van de H.H. Vermeulen Henri, Aannemer; Barroo Julien, Handelaar; en Rappelet Achiel, Stoeldraaier, maar werd naderhand ongeldig verklaard voor on voldoende getal handteekens. De lijst van Heer Verfaillie, Burgemeester der Ge meente, is dus gekozen zonder strijd. RENINGE. De lijst der katholieke kandidaten is gekozen zonder strijd: Pie- ters Victor, uittredend burgemeester; Merlevede Camiel, uittr. schepen; Haghe- baert Emeric, uittr. schepen; Segers Gas ton, Sticker Theoflel, Geldof Emiel, Delva Maurice, Persoone Gaston, Demoor Cy riel, uittr. leden. SINT RIJKERS. Geen strijd; katho lieke lijst: Vandenberghe Henri, Boedts Jeróme, Bulcke Cyriel, Demolder Remi, Marescau Arthur, Roose Emiel, Debaecke Maurice. STAVELE. De katholieke lijst geko zen zonder strijd: Pil Jerome, burgemees ter, Lup Remi, Cornelis Jos., Debaenst Ed, Danneels Jer., Coene Alexin, Gesquie- re Lucien, Vandaele Leon, Hon. Berquin In de plaats van Ryoa Romain, ontslagge ver. VINKEM. Geen strijd; katholieke lijst; de Heeren Henri Sampers, Leon De waele, Achiel Dekervel, Alph. Rabaey, Henri Peys, Henri Passant, Cyriel Ver ba-ere. GITS. Geen kiezing. De Katholieke Standenlijst voor de a. s. gemeenteverkie zing blijft hier verkozen zonder strijd. Deze was als volgt samengesteld: M.M. P. Lebbe, burgemeester; P. Callewaert, Dr G. D'Hondt, schepen; O. Lagrange, PI. Pocke, C. Roelens, L. Compernolle, N. Vanrapenbusch, C. Colpaert, J. Vanden- bulcke, E. Lagrou, raadsleden, allen uittr. POPERINGE. Vijf lijsten werden in gediend: ze komen op onder nummers: 1. Socialisten: Clement Jules, Andries Cyriel, Logie Remi, Poutier Maria, Van- üxem Lucien, Leupe Remi, Beerens Pierre, Vanhee Camille, Ampen Albert, Pareyn Albert, Lefever Lucien, Catteeuw Remi, Tetaert Emiel. 2. Vlaamsche Nationalisten: Lobeau Re- né, Lermytte Emiel, Ampen Cyriel, Coghe Maurits, Dehaene Joris, Sohier Theophiel, Demarey Daniel, Verpoot Emiel, Devos Hendrik-Theophiel, Decrock Medard, Bos- saert Kamcl, Lefever Cyriel, Verbrugghe René. 3. Liberalen: Lahaye Nestor, Vandooren Julien, Desomer Camille, Gombert Willy, Vancayseele-Decorte Maurice, Tally Remi, Liétaert Nestor, Bossaert Achille, Lebbe Omer, Lobeau Emile, Depoers Emile, De- nut Arthur, Persoone Jules. 4. Kristen Werklieden: Lefebvre Hilaire, Feys Gaston, Dumelie Georges, Vitse Mau rits, Capporn Cyriel, Donche Valeer, De- creus Maurits, Vandevyvere Kamiel, Ma- hieu Jeroom, Papegaey Nestor, Vitse Je room, Lermytte Maurits, Verstraete Da- Hiel. 5. Katholieke Burgers en Landbouwers: Denys Albert, Desmytter Emile, Brutsaert Henri, Devos Maurits, Sansen Valère, Leb be Alfons, Devos Germain, Debaene Jo seph, Rouseré Alfons, Igodt Joseph, Bol- lengier André, Boeraeve Maurits, Van Cayzeele Nestor. Vanhellebeke, uittr. lid; Basyn Ch., uittr, lid; Exter A., uittr. lid; Vandewoude-Van- biervliet, Vandewoude Cam., Bulcke Cyriel, Lijst Nr 2: Bulcke Alfcns, Vanderfaeil- lie Marcel, Lowagle-Degraewe Karei. STADEN. Hier werden drie lijsten ingediend: Katholieken (volledige lijst) Liberalen (volledige lijst), Socialisten (4 kandidaten waaronder een vrouw). Katholieke lijst (Burgers, Boeren en Werklieden)Ampe Karei, rentenier, uittr, lid; Desmedt René, Kamerlid, uittr. lid Beeckaert Henri, daglooner, uittr. lid; De Burghgraeve Henri, landbouver, uittr. lid earlier Juul, vlashandelaar, uittr. lid; Her- reman Leon, daglooner; De Jonckheere Henri, landbouwer, uittr. lid; Debeucke- laere Camiel, landbouwer, uittr. lil; Cap- pelle Cyriel, daglooner; DTIoore Maurits: handelaar; Verslyppe Octaaf, landbouwer De katholieke lijst komt onder Nr 1. Het is eene prachtige standenlijst, die al wat katholiek heet moet voldoen. MEESEN. Hier werden drie lijsten ingediend: Katholieken, Nationalisten en Werklieden, Liberalen. Katholieke lijst: Menu Alfons, Coppin Jules, Duribreux Prosper, Vandenbrouck Victor, Pourcelle Albert. De katholieke lijst komt onder Nr 2. WOUMEN. Hier werden 3 lijsten in gediend. Een katholieke lijst, een door de Liberalen en één met afzonderlijke kan didaat. Katholieke lijst: Odiel Deroo, landbou wer, uittr. lid; Charles Pype, landbouwer; Plorimond Syoens, Voorzitter van den bond der Kroostrijke Gezinnen; Julien Devos, handelsreiziger; Gaston Mackel berghe, bakker; Alberic Verhelst, landbou wer; Achiel Decuyper, landbouwer; Henri Debacker, rentenier; Romain Vanlerber- ghe, schrijver van den Ziekenbond. WESTVLETEREN. Hier werden vier lijsten ingediend: Katholieken, met vol ledige lijst, afzonderlijke met 4 kandida ten en dan nog twee afzonderlijke kan didaten. Katholieke lijst: Vandenbussche Char les, uittr. Burgemeester; Debergh Romain, uittr. schepen; Sticker Achiel, uittr. lid; Vermeersch Jules, uittr. lid; Demeule meester Odiel, landbouwer; Peperstraete Achiel, landbouwer; Wyfïels Marcel, uittr, lid; Van Beveren René, uittr. schepen; Calmeyn Hector, uittr. lid. De katholieke lijst komt onder Nr 1. POLLINKHOVE. Hier werden 2 lijs ten ingediend: Een katholieke en een ge mengde. Katholieke lijst: Morlion Romain, De- lanotc Henri, Houvenaghel Kamiel, Ver- amme Michel; De Baenst Kamiel, Van peperstraete Achiel, Vangreveling Karei, Marchand Romain, Leuwers Jéróme. De Katholieke lijst komt onder Nr 1. WATOU. Hier werden 4 lijsten inge diend: een katholieke, een met zoogezegde gemeentebelangers, een met Nationalisten en een afzonderlijke. Katholieke lijst: Dejonghe Georges, Burgemeester, uittr.; Verbouwe Omer, schepen, uittr.; Haeghedoorn Vict., Han delaar, uittr.; Vancaeyzeele Petrus, Land bouwer, uittr.; Igodt,' Georges, Landbou wer, invalied; Van Eecke Georges, bijz.; Vandenameele Germain, Notaris; Van Oost Georges, Landbouwer, uittr.; Pois sonnier Maurice, Timmerman; Vancay- zeele Omer, Landbouwer; Vandenameele Pransois, bijz. De Katholieke lijst komt onder Nr 1. Wij verhopen dat alle weldenkende Wa. tounaren hunne stem zullen géven aan de katholieke lijst. Sedert 50 jaren heeft deze partij, onafgebroken de belangen der gemeente behartigd en verdedigd to., ieder- eens voldoening; en ten anderen de na men der kandidaten van deze lijst spreken borg voor de toekomst. WULVERGEM. Werden ingediend: Twee katholieke lijsten. Lijst Nr 1: Vanelslande Hyp., Lemahieu Mare., Blanckacrt Dés., Moncarey Remi, Lenoor JulVancoillie Fer., Denturck L., (nieuwe lijst). Lijst Nr 2: Lagache Henri, Delbecque Jean, Deknudt Jul., Caenepeel Em, Bou- dry Cam., Goethals Georg, Lefebvre Alf., (oude lijst). MOORSLEDE. Hier werden vier lijs ten ingediend: 2 katholieke lijsten, eene met christene werklieden en eene met socialisten. Katholieke lijst Nr 2: Ghekiere Leon, Samoy Jules, Phlypo Henri, Vynchier Ju les, Vandeputte Jules, Cardoen Remi, Soetaert Leopold, Desmet Gustaf, Bostyn Ch.-Louis, Opsomer Henri, Logier Eduard. Katholieke lijst Nr 3: Lammertyn Ca miel, Larmuseau Charles, Vandelanoote Cyriel, Desmedt Camiel, Vermote Aloys, i Vannevel Jules, Verstraete Camiel, Le- Te Poperinge zijn dus twee j. a vamievdi uiucö, versbr&eie uaiiuei, us- katholieke lijstennummer 4 en doux Leopold, Demeyer Charles, Demuynck nummer 5. Stemt op één dezer i Camiel, Vandeputte Georges, twee en voor geen andere. Die kan-j Lijst Nr 4: Vangheluwe Maurice, D'HuI- didaten zullen de belangen der Stad en de uwe ten beste verdedigen. BESELARE. Flier werden 3 lijsten in gediend. Een door de Katholieken (volle dig); een door de Nationalisten (volle dig) en een door de Socialisten met 2 kan didaten. Katholieke lijst: Henri Lameire, burge meester; Achiel Bouckenooghe, schilder; Jozef Debrabandere, landb.; Pol Massche- lein, werkman; Cyriel Vandepitte, landb.; Leon Desmet, landb.; Odiel Collier, landb.; Richard Soete, landb.; Achiel Vandepa- peliere, landbouwer. De katholieke lijst komt onder Nr 1. BIKSCHOTE. Hier werden 2 katho lieke lijsten ingediend. Lijst Nr 1: H.H. Peene Alfons, uittr. burgemeester; Lesage Honoré, uittr. sche pen; Hcndeghem Cyriel, uittr. lid; Crom- ster Gerard, Vandamme Jacques, Lannoy Camiel, Vandermeersch Henri, Dumortier August, Stadens Maurice, Corneillie Remi, Everaerdt Albert, Callewaert Henri, Bal- duyck Gerard. ROESBRUGGE-HARINGE. Hier wer den twee lijsten ingediend: een door de katholieken en een met nationalistische strekking. Katholieke lijst: Camerlynck Guillau- me, Vandenbussche Julien, Deweerdt Ju les, Laseure Leon, Lucas Achiel, Delanote Hector, Alexander Theophiel, Vandaele Joseph,'Deheegher Euchère. De katholieke lijst komt onder Nr 2. VLAMERTINGE. Drie lijsten inge diend: Katholieken, (volledig), Nationalis ten, (volledig), Socialisten, (10 kandida ten). Katholieke lijst:Bouton Florentijn, han- bez Symphorin, uittr. schepen; Pollet delaar, Burgemeester, uittr. lid; Delva Georges, landbouwer; Haeghedooren Ca miel, landbouwer; Vercalgne Leon, landb. Lijst Nr 2: H.H. Timperman Jerome, werkman; Tommelein David, landbouwer; Lebbe Marcel, landbouwer; Bulcke Marcel, smid; Haeghedooren Alberic, handelaar; Depuydt-Decaigny Paula, landbouwster; Beeuwsaert Albert, uittr. lid. BRIELEN. Hier werden twee katho lieke lijsten ingediend. Eerste lijst: Verbiese Emiel, Vanden- broucke Camiel, Carpent-ier Emiel, Cos- tenoble Theophiel, Lemahieu August, De- voogdt Edward, Vandepitte Ilenri. Andere lijst: Vercaigne Frans-Xaveer, Vandevoorde Karei. Jules, Landbouwer, uittr. lid; Deschepper Hector, Landbouwer, uittr. lid; Lemahieu Jerome, Landbouwer; Derijcke César, Landbouwer; Imbrechts Pélix, handelaar; Vandemaele Tillie-Camiel, Aardewerker; Bouton Cyriel, Landbouwer; Beele August, Metser; Devolder Cyriel, Landbouwer; Claeys Charles, Landbouwer. 't Nummer van de katholieke lijst is 2. Stemt onder Nr 2. BEVEREN-IJZER. Hier zijn drie lijs ten, alle drie opkomend als katholiek en Vlaamsch. Voorkomend onder Nr 2, katholiek en vlaamsch op de grond van ons vader- landsch regiem: Butaye Cam., Desaegher C., Ingelaere R., Verbrigghe M., Peys C., GELUWE. Hier werden drie lijstenMarent O., Vandromme E., Wullen J., Ingediend: Katholieken, Nationalisten en Socialisten. Katholieke lijst: Ingelbeen Jules, land bouwer, burgemeester, uittr. lid; Plament Achiel, bediende, schepjn, uittr. lid; De- myttenaere Alfons, vlashandelaar, sche pen, uittr. lid; Viaene Camiel, vlaswer- ker, uittr. lid; Denorme Aloïs, landbou wer, uittr. lid; Talpe Alidoor, beenhou wer, uittr. lid; Corneillie Cyriel, landbou- we, uittr. lid; Malfait Jeroom, fabriekwer ker; Ghesquiere Theophiel, landbouwer, uittr. lid; F'eys Charles, brouwer; Vannes- te Paul, landbouwer. De katholieke lijst komt onder Nr 1. WESTNIEU WKERKE. Hier werden drie lijsten ingediend: Eene katholieke lijst (volledig), een liberale lijst (volledig) en één afzonderlijken. Katholieke lijst: Meester Therry Pros per, Lcuf Leon, Doktor Ostyn Maurice, Goudezei.ne Em., Geerardyn M., Bodein G., Depuydt Al., Ve.rhaeghe N., Carnel Camiel. De katholieke lijst komt onder Nr 2. NIEWKAPELLE. Twee katholieke lijsten: Jjjst Nr 1: Delang'.e Hector, uittr. lid; Missiaen R. Voorkomend onder Nr 1, opkomend ook als katohliek en vlaamsch, strekking Na tionalistisch: Taillieu J.-B., Dehaeck M., Geerr.rdyn G., Delwiene J., Defoort M., Leuridan O., Dumon H., Top R., Vitse G. Voorkomend onder Nr 3: Vanrobaeys. ALVERINGEM. Hier zijn drie lijsten ingediend: een katholieke lijst (volledig); een lijst van Vlaamsche katholieken (on volledig) en een liberale lijst met 7 kandi daten. De katholieken komen onder Nr 3: Op somer Hcnri, Landbouwer; Tanghe Henri, Landbouwer; Debaeke Henri, Rentenier; Faure Louis, Brouwer; Vandenbussche Henri, Rentenier; Faes Alphons, Rente nier; Patfoort Remi, Landbouwer; Desiere Jules, Landbouwer; Mahieu Maurice, Landbouwer. De Vlaamsche katholieken komen onder Nr 2: Selschotter Joseph, Advokaat; Bil- liet Maurice, Nijveraar; Bulthé Emiel, Kleermaker; Goderis Cyriel, Landbouwer; Beschuijt Isidoor, Werkman; Maes Ca miel, Hovenier. WOESTEN. Hier werden twee lijsten ingediend: Een katholieke lijst en een lijst van katholieke Vlamingen. Katholieke lijst onder Nr 1: Noppe Fir- min, uittr. burgemeester; Lampaert Cy riel, uittr. schepen; Druant Jerome, uittr. lid; Daelen Emiel, uittr. lid; Blanckaert Camiel; Verfaillie Cyriel; Veryser Alois; Ollevier Michel; Bamelis Fideel. Katholieke Vlamingen onder Nr 2: Clic- teur Maurice, Morlion Maurice, Vanacker Arthur, Debacker Julia, Ureel Achiel, Van denbussche Camiel, Slembrouck Joseph, Dewulf Louis, Ampe Gerard. WIJTSCHATE. Hier werden twee katholieke lijsten ingediend. Lijst Nr 1: G. Deconinck, B. Vansuyt, A. Valenduc, A. D'heere, R. Vervisch, D. Beele, R. Vanbelleghem, A. Caignie, G. Lippinois. Lijst Nr 2: J. Catteau, C. I-Iessel, V. De- beuf, E. Adam, P. Rake, E. Parein, F. Vla- mynck, FI. Richoux, G. Dequidt. ZUIDSCPIOTE. Er werden twee lijs ten ingediend. Lijst Nr 1: Pecceu Remi, burgemeester, Leuridan Gaston, Tahon Jerome, Decorte Emeric, Van Eecke Isidoor, Myngheer Henri, Logier Karei. Lijst Nr 2: Durant Louis, Schoreel Cyr. OOSTVLETEREN. Twee lijsten in gediend: volledige katholieke lijst en lijst van drie kandidaten. Katholieke lijst; Achiel Garmyn, Hcnri Debergh, Aimé Morlion, Jules Decroos, Hector Gesquiere, Achiel Dequeker, Albert Devloo, Jeroom Cornette, Ernest Pauwe lyn, De katholieke lijst komt onder Nr 1. NOORDSCHOTE. De katholieke kan didaten zijn de volgende: Lanszweert Emiel, Mos teert Edmond, Louwaege Re né, Loonis Edmond, De Meulenaere August, Deleyn Joseph, De Busschere August. De katholieke lijst komt onder Nr 1. KROMBEKE. Flier werden twee lijs ten ingediend: Een katholieke lijst met 9 kandidaten en een afzonderlijke katholie ke kandidaat. Lijst Nr 1: Kinget Petrus, Deblock Va leer, Carton.Etienne, Vandromme Camiel, Deschuytter Joseph, Cornette Julien, Steelandt Jules, Berten Ernest, Quaeghe- beur Georges. Lijst Nr 2: Breda Gustaaf. ZANTVOORDE. Hier zijn dril lijs ten ingediend. De katholieke kandidaten zijn de vol gende: Hollevoet Henri, Horrent Hector, Nuytten Camille, Dubois Jules, Robaeys Hector, Pannecouque Henri, Lcroy Ro main. De katholieke lijst komt onder Nr 2. WESTOUTER. Twee katholieke lijsten. RENIN G ELST. Twee katholieke lijsten. DEERLIJK. Er zijn 6 kandidatenlijs ten, die samen 43 kandidaten tellen, voor 11 te begeven zetels. Bij 's menschen ge heugen waren er nog nooit zooveel lijsten. Bij loting hebben zij volgende lijstnum- mer bekomen: 1. Ciiristene Werklieden; 2. VI. Nationale Christene Volkspartij (Daensisten)3. Lijst Defraeye (gemeen tebelangers; 4. Katholieke Burgers en Landbouwers; 5. Socialisten; 6. Liberalen (afzonderlijke kandidaat.) ROESELARE. De huidige gemeen teraad bestaat uit 19 leden, waaronder: katholieken 12; socialisten 6; fronters 1. Voor de kiezing van 9 Oktober zijn inge diend: 1. Katholieken, volledige lijst; 2. Socialisten, volledige lijst; 3. Liberalen, 6 kandidaten. HOOGLEDE. Lijst der Vereenigde Katholieken, Burgers, Landbouwers en Werklieden: Hemerijck Jozef, uittr. Bur gemeester; Talpe René, Billiet Jules, uittr. schepenen; Derrancq Henri, Wybo Alfons, Haghedooren Henri, Bruneel Camiel, Am pe August, De Burggraeve Jéróme, uittr. gemeenteraadsleden; Van Isacker Mauri ce, notaris; Wiilepit Hector, landbouwer. WERVHC Lijst der katholieke kan didaten: Ghesquiere Emiel, propagandist; Paul Leroux, brouwer; Ern. Vandecande- laere, landbouwer; Leon Corselis, lus- treur; Rudolf Deleu, apotheker; Alfons Decuypere, landbouwer; Oscar Therie, be diende; Alf. Pype, wever; Gerard Decroix, kleermaker; Jules Delafortrie, landbouwer; Leon Desbonnets, meester-schilder; Joz. Cael, landbouwer; André D'Hoore, ge neesheer. DIKSMUIDE. Do kathoieke lijst werd als volgt samengesteld: J. Titeca, schepen; Deketelaere, Vaneygen en Mis siaen, gemeenteraadsleden; M. Focke, voorzitter van den Middenstandsbond; J. Vanblaere, voorzitter van de Ziekengilde; K. Vincke, bevelhebber van stadsbrand- weer; M. Laiidon, sekretaris van den Mid denstandsbond; A. Glorie^ voorzitter van den Openbaren Onderstaird; FI. Lapon en Ch. Cattaert, rustend onderwijzer. Dr Vandemoortele, schepen, heeft afge zien van de hernieuwing van zijn mandaat. De liberalen komen op met een uitgespro ken anti-gedsdienstige lijst, waar de oud gemeenteraadsleden geschrapt of naar achter gebracht worden. De nationalisten (groep Leuridan) ko men eveneens op; alsook de socialisten. Ten slotte staat de naam van M. Alfons Dekcyser, de tegenwoordige Burgemees ter, die buiten den raad gekozen werd en nu eens wil probeeren om ook buiten zij ne partij gekozen te worden. Flij komt dus op met eene scheurlijst tegen de katho lieken. De katholieke lijst komt onder Nr 1. IEPER. Katholieke lijst voor de ze delijke en stoffelijke belangen van de stad leper; voor het welzijn van de bui-gors, landbouwers en werklieden: Van der Gho te Jan, advokaat-pleitbezorger; Delahaye Gustave, hoofdsmid, uittr. schepen; Pat- tyn Gerard, statiewerkman; Lemahieu Cy riel, landbouwer, uittr. schepen; Van der Mersch Joseph, advokaat-pleitbezorger; Cornillie Irma, Ijveraarster der sociale werken; Seys Valere, nijveraar; Bollin- gier Joseph, aannemer; Biebuyck Eugène, ingenieur; Notredame Maurits, trambe- diende; Decock Joseph, schilder; Vier straete Jerome, handelaar; Craye Arthur, timmerman; Dewulf Valentin, handelaar; Dehollander Maurits, wever. De katholieke lijst komt onder Nr 4. Op Donderdag 6 Oktober, groote Mee ting in het Christen Volkshuis. BRUGGE. 6 Lijsten werden inge diend: Katholieken, Vrije Katholieken, Liberalen, Socialisten, Vlaamsch Nationa listen, Christene Volkspartij (anti Daen sisten). BOEZINGE. Hier zijn drie lijsten ingediend. Nr 1: de Thibault de Boesinghe Roger, Vanderstichelcn Henri, Coulier Eugeen, De Baecker Leonard, Vandenberghe Leon, Verhaeghe Achiel, Heugebaert Camiel, Vanderjeugd Jules, Callens Maurice. Nr 2Cluyse Maurice, Vanneste Prosper, Vanacker Michel, Caenepeel Noël. Nr 3: Deconinck Lucien, Devos Gaston. DIKKEBUSCH. Drie lijsten. Nr 1: Gesquière Oscar, Gontier Cyrille, Demey Pietev, Cuvelier Jules, Pauwels Henri, r>eraedt Arthur, Goudeseune Jérö me, Quaghebeur Maurice, Van'oesseiaere Silvère. Nr 2: Grimmonpré Désiré, Matton Ivo. Nr 3: Lamerant Henri. ZILLEBEKE. Flier zijn drie lijsten ingediend: Katholieken (volledig), Socia listen (volledig) en twee kandidaten. Kandidaten der katholieke lijst: Baron Pierre de Vinck, Hector Sercu, Karei Bos tyn, Henri Garrein, Emiel Vulsteke, Fli- laire Decroix, Jules Petillion, Henri Deleu, Arthur Maelfait. De katholieke lijst komt onder Nr 2. OOSTNIEUWKERKE. Bij de Lijst der Standen hebben we onverwacht het opkomen van twee kandidaten die elk af zonderlijk opkomen: C. Saelen en J. Van- decasteele. Men had gemeend dat het zonder kiezing zou gaan. 't Is dus reeds zeker dat op de groote lijst zeven gekoze nen zijn. KEMMEL. Hier zijn 2 lijsten Inge diend: Een katholieke lijst en een libe rale lijst. Katholieke kandidaten: Bruneel Jac ques, Descamps Henri, Dochy Frederic, Soenen Leon, Vanhaecke Jules, Singier Franqois, V/ildemeersch Jules, Goudezeu ne Omer, Victoor Aloys. De katholieke kandidaten komen onder Nr 1. EESEN. Hier zijn 4 lijsten Ingediend 1. Liberale lijst; 2. Katholieke lijst; 3. Ka tholieke lijst; 4. Afzonderlijke kandidaat (katholiek). Katholieke lijst Nr 2:Depoorter Alfons uittr. burgemeester, rentenier; Seys Emiel uittr., landbouwer; Provoost Odiel, land bouwer; Degraeuwe Sylvain, grondeige naar; Vanden Berghe Emiel, uittr., land bouwer; Soenen Constant, landbouwer Bussnhaert Florent, landbouwer; Darras Cyriel, werkman. Katholieke lijst Nr 3: Loncke Joz., kerk orgelmaker; Vandekerckhove René, han delaar; Decaestecker Cyriel, uittr. sche nen, landbouwer; Maesenaere Michlel uittr., landb.; Theunynck Gaston, land bouwer, Dyn Karei, metser; Denyft August, werkman; Broché Maurits, werk man; Staelens Florent, werkman. GIJVERINKHOVE. Hier zijn 2 lijs ten Ingediend: Een katholieke lijst en een liberale lijst. Katholieke kandidaten: Brutsaert Mar cel, Vandenbroucke-Dewaele Achiel, Dfeba- cker Marcel, Bulcke Joseph, Dewulf Omer, Decorte Emeric, Morlion Cyriel. De katholieke lijst komt onder Nr 1. PERVIJZE. Katholieke lijst: Van devoorde Victory'b-óuwer; de Grave Al fons, landbouwer; Avereyn Medard, voor zitter der Groote Gezinnen; Hoornaert Désiré, landbouwer; Verslype Emiel, her bergier; Godderis Henri, landbouwer; Rij- kewaert Hippoliet, voorzitter van den Boerenbond; Verstraete Leopold, landbou wer; Van Hoorne Hector, herbergier. De katholieke lijrt komt onder Nr 2. LEISELE. Hier zijn 3 lijsten inge diend: 1. Oude lijst, kleurlooze strijd, meestal katholieken: Henri Vanden Ber ghe, Camiel Vanden Berghe, Henri Pil- laert, Arthur Vandekerckhove, Bernard Dewaele, Henri Demey, Henri Feys, Jozef Vanhoutte, August Baele. 2. Een scheur maker, afzonderlijk. 3. Eene vrouw, mis noegd, afzonderlijk. POELKAPELLE. Er werden twee lijsten ingediend. GELUVELD. Hier zijn vier lijsten in gediend: Katholieke lijst, Eendrachtige en katholieke lijst, Nationalistische lijst, So cialistische lijst. Kandidaten der Katholieke lijst: Van damme Emiel, Pauwels August, Huyghe Edward, Deboeuf Charles, Seis Frans, ea sier Achiel. De katholieke lijst komt onder Nr 1. KOMEN. Hier werden zes lijsten in gediend: Katholieken, Vlamingen, Socia listen, Communisten, Intéréts Commu- naux, lijst Léclause. Katholieke lijst: Victor Duvosquel, fa- briekbeheerder, Komen; Louis Demuyse- re, bediende, Komen; Maurice Dujardin bouwkundige, Ten-Briele; Omer Bonte, landbouwer, Komen: Jéröme Taillieu, be heerder, Komen; Gabriel Lovrain, kleer maker, Ten-Briele; Joseph Plovier, nijve raar, Komen; Louis Plantefève, landbou wer, Komen; Henri Deprez, landbouwer, Ten-Briele; Gerard Vandecandelaere, landbouwer, Komen; Augustin Boucherie, hoefsmid, Komen. De katholieke lijst komt onder Nr 4. Voor de eerste maal komen de katholie ke Vlamingen met een lijst op. Dit staat natuurlijk de heeren Walen van Komen niet aan; maar 't was ook hoogst noodig; nu zullen de Vlamingen ook iets te zeg gen hebben op 't gemeentehuis; ze zullen nog wat anders te doen hebben dan ge meentelasten te betalen. De Vlaamsche lijst draagt het nummer 5. De kandidaten zijn de volgende: Bo- hyn Cyriel, Descamps Maurits, Vanghe luwe Daniel, Verbeke Hector, Maes Lode- wijk, Bucket Robert, Bylo Margriet, Fluy- ghe Willem, Reynaert Pieter, Deleye Hen drik, Desramault Albert. PASSCHENDALE. Er zijn twee vol ledige lijsten ingediend. Katholieke lijst: Capelle René, uittr. schepen; Camerlynck André, notaris, uittr. schepen; Calmeyn Leon, uittr. lid; Noyez Camiel, uittr. lid; Donck Romein; Witte- bolle Paul, uittr. lid; Vandermeulen Theo phiel; Vallaey Karei, uittr. lid; Vandeput te Gustaf; Verhelst Camiel; Soenen Jules. De oude katholieke lijst staat onder nummer 1. De Burgemeester scheurt af van geheel de lijst en komt op met eene volledige lijst waar van alles op komt, onder ander socialisten. KORTEMARK. Hier zijn twee lijs ten ingediend: een katholieke lijst; een liberale lijst. Katholieke Kandidaten: Louwaege Wil ly, Vogels Oscar, Vanderper Henri, De- meulenaere Oktaf; Decoene Hektor; De- muelenaere André, Decock André, Sap Karei, Vanthuyne Remi, Dejonckheere Cyriel, Leyn Ladislas. De katholieke lijst komt onder Nr 1. HOOGLEDE. Hier zijn 2 lijsten in gediend. Katholieke lijst, Nr 1. Kandidaten: Joz. Hemeryck, burgemeester; René Talpe, schepen, Jules Billiet, schepen, Henri De- francq, werkman; Alfons Wybo, werkman; Henri Haeghendooren, landbouwer; Ca miel Bruneel, werkman; August Ampe, burger; Jérome De Burghraeve, landbou wer; Maurits Van Issacker, burger; Hec tor Wullepit, landbouwer. Daartegenover staat eene onvolledige lijst van twee man. MERKEM. Hier zijn twee lijsten in gediend. Baron de Coninck de Merekem, Henri Doom, Cyrille Lammerant, Leon Leeman, Leon Leuridan, Camille Van Exem, Jules Tryssesoone, Alfons Geldhof, Alois De- meuienaere, Alois Vandevriend, Cyrille Lalleman. Op de 2* lijst komen volgende namen: August Depover, Cyrille Hillewaere. KORTRIJK. Volledige lijsten zijn In gediend: Door da Vereenigde Katholieken, met burgemeester Gillon als hoofd der lijst; door het Christen Wer kersver bond, met aan het hoofd der lijst schepen May- eur en senator Bossuyt. OOSTENDE. Er zijn vier lijsten: Eene katholieke, een liberale met den burgemeester aan 't hoofd, eene socialis tische en eene Vlaamsch nationalistische. VEURNE. Katholieke lijst: Dr Ver- raes Oscar, Burgemeester; Bouten Lode- wijk, deurwaarder, schepen; Van Hee Jo ris, nijveraar, schepen; Mevr. David-Cail- liau, zonder beroep, gemeenteraadslid; Blanckaert Hector, timmerman, gemeen teraadslid; Jonckheere Firmin, timmer- mansgast, gemeenteraadslid; Cordier Ar thur, diamantslijper, plaatsvervangend ge meenteraadslid; Demarey Emile, hande laar; Leper Edward, handelaar; Gemon- pré Juliaan, landbouwer; de Spot Albert, advokaat, Senator. Deze lijst bevat zeven vertegenwoordi gers van den middenstand en de burge rij, drie vertegenwoordigers der werklie den en een vetegenwoodiger der landbou wers; de verscheidene klassen zijn nage noeg vertegenwoordigd in evenredigheid hunner getalsterkte. Met zulke lijst mag de katholieke partij het beste verhopen. KEIEM. Hier stemmen de katholie ken en degene die houden aan rust en vrede en goed bestier onder Nr 2. jaaaaGDaiBBaaQaaeiBBaEciRSSCBiflE] EERSTE MANIER, De beste zekerste manier om geldig te stem is het wit bolletje te midden van maken. TWEE instemt staande met de volgorde der op een lijst, maakt ir verkiest op één lijst. Deze manier van kiezen noemt een of meer voorkeurstemmen uitbren gen. DERDE MANIER. Zoo men be geert voor kandidaten van verschillend lijsten te stemmen, dan ook maakt men het bolleken zwart nevens de namen der kandidaten welke men verkiest, en dan moet men zich onthouden de vierkantjes aan den kop der lijsten aan te raken. Deze manier van stemmen noemt een bonte stem uitbrengen of panacheeren en is in het geheel niet aan te raden, want zoodoende- vermindert men de waar de van zijn stem. HOE GEEFT MEN ZIJN STEM DE MEESTE WAARDE? Dat is zeer eenvoudig: Men geeft altijd de volle waarde aan zijn stem zoolang men op een en dezelfde lijst blijft, hetzij met op den kop te stemmen, of een of meer voorkeurstemmen te geven. Dat wil zeggen: dat iemand die bij voorbeeld alleen de onderste kandidaat of gelijk welk andere op een lijst aan raakt, voor de volle waarde heeft ge stemd. Alleen wanneer men panacheert, of bont stemt wanneer men aan verschei dene lijsten raakt, vermoordtmen zijn stem. B3CEa3E2BS3:anE2Ea3QHaaa2i320i3B DULTSCHLAND KABAAL IN DEN PRUISISCHEN LANDRAAD In den Landraad hebben de Kommu- nisten en de Nazi's hevig kabaal ge maakt en door gewoel belet dat sprekers vaij de eene of de andere partij het woord voerden. DE NAZI'S VERDEELEN DE GROOTE LANDEIGENDOMMEN In den Staat Mecklemburg waar de Nazi's de bovenhand hebben heeft hunne regeering besloten de groote landeigen dommen van groote eigenaars onder de boeren te verdeelen. De eigenaars zullen een protest bij de Rijksregeering indienen. DE ONT- OF BEWAPENINGSKWESTIE Tegenwoordig is de eisch van Duitsch- land op gelijkberechtigheid op gebied van bewapening de belangrijkste internatio nale kwestie die te behandelen valt. Zoo als wij reecis gemeld hebben werden nota's gewisseld tusschen Duitschland, Frankrijk en Engeland. Duitschland en Frankrijk staan natuurlijkerwijze scherp tegenover malkander en Engeland treedt op als middelaar. De Volkenbond ls weer samen gekomen om een nieuwen president te kiezen en zoo wat allerhande internationale toe standen te bespreken, maar nopens de bespreking van den eisch van Duitsch land werd nog niets officieel begonnen alhoewel meest alle partlkuliere gesprek ken daarover loopen. Nu worden geen nota's meer gewisseld maar het geschil is in een faze getreden met redevoeringen. Herriot, Eerste Minis ter van Frankrijk, heeft te Gramat het woord gevoerd en zijne beschouwing over den Duitschen eisch uitgewezen. Terecht wees hij er op dat, moest aan Duitsch land nu alle vrijheid van bewapening worden gegeven, men opnieuw een koers naar bewapening zou beleven, wat in alle geval moet vermeden worden. Verders verklaarde hij zich af te vragen hoe het mogelijk was zijne kinderen de kunst te willen aanleeren om te dooden, (hiermede bedoelde hij de Duitsche inrichtingen en vereenigingen voor lichamelijke jeugdop- voeding), gaf een uiteenzetting van wat Frankrijk al reeds gedaan had aan ont wapening, o. m. het verminderen van den diensttijd, het F.fschafïen van verschei dene divisies, enz., en zegde dat Frank rijk geen gebied van ander land van zin nens is in te palmen maar integendeel alles ln het werk zou stellen om den vrede te handhaven, maar ook zorgen moet voor de verdediging van zijn land. Het antwoord van de Duitsche regee ring bleef niet lang uit en de kanselier von, Papen in een intervleuw met een persagent van het Agentschap Wolff gaf ook eene uiteenzetting van zijn stand punt. Zijn antwoord kan samengeknopt worden als volgt: Duitschland beoogt niet naar herbewapening maar wil op gelij ken voet gesteld en behandeld worden als de andere mogendheden; wil maar aan eene ontwapeningsconferentie deel nemen waar voor alle landen- de zelfde bindende overeenkomsten zouden geslo ten worden. Hij loochende dat de licha melijke opvoeding der jeugd in Duitsch land een militaire strekking had, trok de juistheid der verklaringen van Heer Her riot in zake de ontwapening van Frank rijk in twijfel en verklaarde dat Duitsch land geen dank verschuldigd was noch aan Frankrijk noch aan andere landen omdat deze het Rijngebied vroeger had den ontruimd noch de schuldenkwestie hadden opgelost. Men mag besluiten dat de zaak door Duitschland op het tapijt gebracht, nog wel lang zal aanslepen vooraleer een ak koord zal kunnen getrofien worden en dat wel heel netelige toestanden zou den kunnen geschapen worden in geval Duitschland, spijts alles, zijn wil moest doorzetten en met de anderen geen re kening meer wilde houden. ENGELAND MINISTERIEELE KRISIS Drie Engelsche Ministers, de HFI. Snow- den, Samuel en Sinclaler hebben hun ontslag bij de Engelscheregeering Inge diend. RUSLAND TROTZKI VERBANNEN CHICOREI WVPELIER-TAFFIN Belgische Fabriek Trotzki, die verbannen werd uit Rus land, wordt in alle landen als ongewensch- te aanzien. Door Turkije werd hem toe gelaten op een eiland te wonen. Doch door de genefisheeren werd hem den raad gegeven om zijne geknakte gezondheid te verhelpen naar badplaatsen te gaan om een kuur te nemen. Aan verscheidene landen had hij de toelating gevraagd om in eene badplaats van het rijk te mogen vertoeven, maar dat werd hem regelma tig onder een of ander voorwendsel ge weigerd. Laatst nog had hij de toelating gevraagd aan Tjeko-SIowakije om in het land te gaan wonen, wat hem .eerst werd toegelaten op .voorwaarde aan geen po litiek te doen, doch toen hij het land wilde binnengaan werd hem den toegang ontzegd daar hij geen eenzelvigheidspa pieren had. De regeering van Rusland had blijkbaar vergeten zulks aan Trotzki mede te geven bij zijne verbanning. ENGELSCH INDIE GANDIII NEEMT WEER VOEDSEL Men weet dat Gandhl de hongersta king begonnen had omdat volgens zijn oordeel geen recht werd gegeven aan de kaste der parias van Indle voor de aan staande verkiezingen, wat door de En gelsche regeering goedgekeurd werd. Na lang beraadslagen tusschen de vertegen woordigers der verscheidene standen of 1* Prijs 87550 2' Prijs 158CJ7 522 13673 523 a 143488 521 131586 3 93059 4 23331 5 01959 525 158287 526 a 179630 52T 1632SJ 6 77379 7 174692 8 109569 528 54931 529 a 14795 530 6728) 9 109041 10 170506 11 - 134243 531 a 89947 532 a 116067 533 17186: 12 - 153496 13 130269 14 25032 534 139120 535 a 164096 538 91543 15 159000 16 128931 17 183809 537 08940 538 a 36364 539 136493 18 58989 19 164972 20 20114 540 40844 541 a 36402 542 115342 21 76312 22 179304 23 129047 543 94738 544 a 153859 545 10il04g 24 150673 25 40482 26 184834 546 101560 547 a 05208 548 C2809 27 45609 28 01308 29 130293 549 142692 550 a 174785 551 C8258 30 51484 31 71865 32 105018 552 a 176148 553 a 92091 554 11650 33 66548 34 192392 35 123344 555 a 87240 550 a 87230 537 11232 36 42782 37 52507 88 95349 558 a 99637 559 a 99216 560 61392 39 54464 40 - 86447 41 186438 561 a 83183 562 a 02611 563 139577 42 146853 43 54092 44 198640 564 a 121813 565 a 198288 566 123449 43 43378 46 185103 47 07230 567 154884 568 a 38250 569 115935 90204 48 151472 49 - 112308 60 19600 570 a 182120 571 a 159395 572 51 45389 52 - 36571 63 - 36572 573 a 79532 574 a 75653 675 139608 54 155518 55 15360 56 167288 576 a 129092 577 a 33134 578 101916 57 104213 58 - 64437 59 83671 579 a 135783 580 a 139515 581 E046J 60 139563 61 - 65883 62 135886 582 a 45344 583 a 05168 584 142414 63 168853 64 - 14635 65 94588 585 a 04288 580 a 153149 587 160240 66 - 172343 67 - 90257 68 134648 588 a 170533 589 a 18317 590 56364 69 - 56783 70 09583 71 - 165964 591 a 37230 592 a 32162 593 52070 72 - 63807 73 - 177295 74 60795 594 a 125278 595 a 90948 596 184211 75 - 91573 70 - 124302 77 - 171818 597 a 153509 598 a 170622 599 112248 78 120246 79 - 96052 80 128960 600 a 119526 601 a 94875 603 47183 81 - 97630 82 - 138282 83 - 159470 603 a 42759 604 a 154484 605 32489 84 - 01340 85 - 121961 86 - 98816 606 a 123644 607 a 27480 608 33791 87 - 65305 88 - 22014 89 - 150334 609 a 22625 610 a 189842 611 116138 90 - 153558 91 - 23594 02 - 05414 612 a 175451 613 a 29650 614 97978 97606 93 - 75868 94 - 43015 05 - 65288 615 a 40710 610 a 143723 617 96 - 23717 97 - 63596 98 - 179139 618 a 93774 619 a 42205 620 106761 99 - 01048 100 - 138993 101 - 71393 621 a 08499 622 169106 623 170260 102 - 33244 103 - 130018 104 - 188679 624 a 121424 625 a 75892 628 167986 105 - 42134 106 - 82381 107 - 47963 627 a 01093 628 a 189211 629 129761 108 - 05652 109 - 03262 110 - 157179 630 a 83110 631 a 130697 632 148479 111 - 184572 112 - 36530 113 - 108163 633 a 00548 634 a 74878 635 188123 114 - 01551 115 - 73071 116 - 05182 630 a 100914 637 a 129661 633 98047 117 - 79475 118 - 172745 119 - 181306 639 a 39957 640 a 20300 641 173252 120 - 08176 121 - 134080 122 - 04856 642 a 154923 643 a 152547 644 05331 123 - 180552 124 - 28058 125 - 32220 645 a 52303 646 a 156923 647 88566 126 - 107173 127 - 84379 128 - 49853 648 a 98348 649 a 19819 650 04610 129 - 96923 130 - 138865 131 - 194539 651 a 00563 652 i 160390 653 156213 132 - 123370 133 - 51178 134 - 129108 654 a 187563 655 a 151889 658 170328 135 - 141179 136 - 114839 137 - 156972 657 a 25044 658 a 172848 659 186933 138 - 49420 139 - 61805 140 - 90573 660 a 69462 661 a 95499 662 01333 141 - 44520 142 - 78129 143 - 106326 663 a 105124 664 a 39213 665 53178 144 - 173240 145 - 196093 146 - 20853 666 a 164252 667 a 160539 668 111229 147 - 199624 148 - 61585 149 - 17332 669 a 98782 670 a 86866 671 F 3397 150 - 16759 151 - 169260 152 - 106700 672 a 101980 673 a 180158 671 '3132 153 - 146361 154 - 102407 155 - 188084 675 a 63987 676 a 73725 677 03613 156 - 155616 157 - 191695 158 - 36844 678 a 159129 679 a 136496 680 C3166 159 - 50007 160 - 60375 161 - 180836 681 a 172787 682 a 188252 683 77175 162 - 155159 163 - 08835 164 - 94729 684 189881 685 a 128064 686 165613 165 - 198128 166 - 18841 167 - 161294 687 a 128801 688 a 49071 689 44835 168 - 70276 169 - 24964 170 - 52765 690 a 70508 691 a 93763 692 ,43229 171 - 134142 172 - 159157 173 - 57831 693 a 133414 694 a 190571 695 73516 174 - 87252 175 - 36140 176 - 100180 696 a 03916 697 a 95211 698 1-13091 177 - 45575 178 - 63037 179 - 157479 699 a 113575 700 a 137357 701 129267 180 - 24630 181 - 67599 182 - 41087 702 m 198933 703 a 18313 704 183875 183 - 193825 184 - 34721 185 - 24150 705 a 62327 706 a 131259 707 24488 186 - 162001 187 - 51849 188 - 52510 708 a 181156 709 a 29161 710 95595 189 - 185708 190 - 37252 191 - 130890 711 a 51309 712 a 28413 713 77874 192 - 86328 193 - 01168 194 - 115988 714 a 164442 715 a 00556 718 20422 195 - 70790 196 - 76412 197 - 117804 717 a 52182 718 a 52593 719 68280 198 - 179618 199 - 45429 200 - 189527 720 a 157920 721 56749 722 150954 201 - 37584 202 - 18998 203 - 68950 723 a 190827 724 a 101754 725 145254 204 - 100816 205 - 78483 206 - 54921 726 a 185291 727 a 46384 728 65751 207 - 194884 208 - 17581 209 - 85068 729 a 04811 730 a 142897 731 26091 210 - 75166 211 - 191542 212 - 58575 732 170962 733 a 10636 734 86534 213 - 44621 214 - 31637 215 - 126379 735 a 115535 736 a 35051 737 161836 216 - 183492 217 - 184778 218 - 54704 738 - 46003 739 'a 193214 740 156125 219 - 12691 220 - 71958 221 - 26844 741 a 99712 742 08334 743 22939 222 - 88076 223 - 116011 224 - 191387 744 - 120826 745 a 178299 746 29598 225 - 170228 226 - 175899 227 - 186590 747 - 85556 743 a 125972 749 65650 228 - 82524 229 - 180566 230 - 82863 750 a 01439 751 a 141231 752 172178 231 - 40105 232 - 22940 233 - 171376 753 a 172602 754 a 172717 755 10250 234 - 60837 235 - 964S5 236 - 172307 756 a 43308 757 a 182249 758 47138 237 - 165549 233 - 81417 239 - 191174 759 - 01025 760 a 10050 761 112535 240 - 22887 241 - 71137 142 - 138038 762 a 195152 763 a 61013 764 85570 243 - 50450 244 - 111692 145 - 124795 765 a 70368 766 a 23899 767 82177 246 - 102664 247 - 40269 248 - 27695 768 a 181393 769 a 164678 770 41632 249 - 30633 250 - 33449 251 - 04516 771 a 66560 772 a 102411 773 44483 252 - 61070 253 - 100323 254 - 169278 774 a 175971 775 a 159584 776 192350 255 - 31603 256 - 172020 257 - 73679 777 - 18368 778 a 129075 779 153993 258 - 26842 259 - 48953 260 - 128870 780 a 91144 781 a 116060 783 «5043 261 - 77075 262 - 190726 263 - 07623 783 a 44269 784 a 188628 785 «6075 264 - 180859 265 - 52462 266 - 136587 786 a 105744 787 a 113017 788 23301 267 - 110890 268 - 141321 269 - 54595 789 a 69883 790 - 53120 791 61109 270 - 74594 271 - 158597 272 - 124586 792 a 191203 793 a 63967 794 169845 273 - 70668 274 - 81802 275 - 122608 795 a. 91702 796 a 189610 797 71869 276 - 60694 277 - 105369 278 - 137091 798 187678 799 - 117195 800 190087 279 - 17626 280 - 68337 281 - 86023 801 a 157770 802 - 193451 803 129142 282 - 55807 283 - 95328 284 - 180244 804 a 35330 805 a 73271 806 03878 285 - 61110 286 - 183890 287 - 31082 807 a 192595 808 - 18003 809 134974 283 - 79635 289 - 40312 290 - 91950 810 a 172347 811 a 85786 812 20345 291 - 37794 292 - 105069 293 - 47442 813 a 08340 814 146191 815 60400 294 - 169344 295 - 18391 296 - 95223 816 a 00040 817 - 40690 818 15361 297 - 02785 298 - 161592 299 - 60382 819 a 57343 820 a 141755 821 117318 300 - 146483 301 - 167297 802 - 71538 822 - 93673 823 a 148866 824 191129 303 - 49301 304 - 43030 805 - 62679 825 a 99620 826 a 160492 827 98195 306 - 195139 307 - 178493 308 - 166262 828 a 33469 829 a 129797 830 135413 309 - 20368 310 - 141752 311 - 68464 831 a 83315 832 a 63502 833 93538 312 - 13984 313 - 172418 314 - 115724 834 a 129971 835 a 29184 836 29593 315 - 47561 316 - 103391 317 - 58124 837 a 94710 838 a 43839 839 60390 318 - 140203 319 - 25381 320 - 146673 840 a 114376 841 a 109606 842 121763 321 - 41326 322 - 79950 323 - 17454 843 a 172300 844 a 50507 845 62722 324 - 47342 325 - 45620 826 - 61892 846 a 166251 847 a 154494 848 $0158 327 - 20245 328 - 125907 329 - 191153 849 a. 193340 850 a 59106 851 $4142 330 - 39945 331 - 171074 832 - 187569 852 a 01646 853 a 195250 854 1-03673 333 - 109919 334 - 138243 835 - 156737 855 a 47783 856 a 85501 857 139895 336 - 163201 337 - 114322 338 - 105236 858 a 130504 850 a 05022 860 113729 339 - 17186 340 - 45988 341 - 101883 861 - 153643 862 a OS471 863 198234 342 - 20305 343 - 79458 844 - 19231 864 a 64805 885 a 83469 866 121087 345 - 16485 346 - 24493 347 - 142745 867 - 136954 868 a 32251 869 166714 343 - 149508 349 - 86865 350 - 62493 870 08535 871 a 25480 872 42178 351 - 137607 352 - 63539 353 - 99155 873 a 77719 874 a 80268 875 35369 354 - 30646 355 - 42121 356 - 176583 876 a 117687 877 a 178107 878 115992 357 - 100266 358 - 149832 359 - 50651 879 a 131282 880 a 73401 881 112358 360 - 42953 361 - 178806 362 - 111228 882 a 115005 883 a 143353 884 91060 363 - 95418 364 - 04668 365 - 83313 885 a 34894 886 a 58199 887 199413 366 - 99856 367 - 18840 368 - 147111 888 a 169297 889 a 29196 890 147704 369 - 118697 370 - 71076 371 - 141946 891 193478 892 a 172308 893 141174 372 - 42389 373 - 53330 374 - 88812 894 a 05326 895 a 41334 896 60487 375 - 51410 376 - 62630 877 - 98906 897 a 81918 898 101573 899 70544 378 - 177020 379 - 99378 380 - 105306 900 111245. 381 - 26916 382 - 118597 383 - 90981 384 - 123323 385 - 62465 380 - 135796 WINNENDE NUMMERS DER 387 - 170563 388 - 93290 389 - 111705 OMSLAGEN 390 - 105499 391 - 10079 392 - 41461 393 - 53384 394 - 24525 395 - 47215 1» Prijs 09622 2' Prijs 13070 398 - 100843 397 - 29S23 398 - 19709 3 a 02611 4 a 04864 5 14090 399 - 71619 400 - 32451 401 - 3C237 6 a 15402 7 a 16931 8 00905 402 - 07351 403 - 70020 404 - 150897 9 a 15804 10 a 14377 11 17735 405 - 112443 400 - 176039 407 - 143086 12 a 13528 13 a 14076 14 17361 403 - 14514 409 - 58206 410 - 134486 15 a 02791 16 a 11063 17 19392 411 - 76605 412 - 147922 413 - 56480 18 a 17191 19 a 04762 20 13931 414 - 169719 415 - 194867 416 - 123648 21 a 16425 22 a 15619 23 17129 417 - 44961 418 - 41213 419 - 59319 24 a 16174 25 a 00304 20 04188 420 - 20408 421 - 184723 422 - 86618 27 02904 28 a 00938 29 14624 423 - 111185 424 - 127808 425 - 143320 30 m 17862 31 a 14127 32 15645 426 - 157978 427 - 110999 428 - 193333 33 a 04779 34 a 17571 35 17925 429 - 134357 430 - 20091 431 - 133858 36 a 14275 37 a 17105 38 17687 432 - 100840 433 - 128394 434 - 00259 39 a 13396 40 a 15509 41 09954 435 - 89793 436 - 88127 437 - 164281 42 a 09858 43 a 14725 44 14510 438 - 45488 439 - 85125 440 - 101757 45 a 00975 46 a 17201 47 00839 441 - 198763 442 - 22608 443 - 74982 48 a 02038 49 a 15932 50 15934 444 - 173867 445 - 103495 446 - 167743 51 a 09645 52 a 19597 53 00289 447 - 77317 443 - 116772 449 - 09991 54 a 17484 55 a 17380 56 17383 450 - 62835 451 - 12830 452 - 46706 57 a 17524 58 a 09082 59 16018 453 - 123535 454 - 177538 455 - 163909 60 02215 61 a 17828 62 15070 453 - 59889 457 - 170963 458 - 179612 63 a 09367 64 a 16899 65 16617 459 - 85739 460 - 06987 461 - 184451 66 a 16862 67 a 06908 68 09675 462 - 180479 463 - 15668 464 - 144444 69 a 09838 70 a 10584 71 16383 465 - 63860 468 - 117911 467 - 180615 72 a 14681 73 a 00969 74 15233 468 - 144286 469 - 24574 470 - 55436 75 a 00114 70 a 15223 77 15814 471 - 44865 472 - 79535 473 - 47824 78 a 17399 79 15875 80 13952 474 - 130365 475 - 95933 476 - 46551 81 a 17377 82 a 14008 83 16136 477 - 59524 478 - 19703 479 - 102515 84 a 15806 85 a 14201 88 00619 480 - 147732 481 - 20488 482 - 97185 87 a 16156 88 a 02159 89 02C93 483 - 164600 484 - 197783 485 - 167905 90 a 14563 91 a 14611 92 17087 486 - 21242 487 - 13854 488 - 117546 93 a 00788 94 a 17168 95 09977 489 - 161484 490 - 60609 401 - 00561 96 a 00410 97 a 00880 98 14292 492 - 148271 493 - 112711 494 - 184315 99 a 00683 100 a 16163 101 14845 495 - 25258 496 - 22255 497 - 131930 102 a 15072 103 a 15711 104 15247 498 - 189325 499 - 57342 500 - 25635 105 a 16146 106 a 15634 107 00093 501 - 46170 502 - 145301 503 - 100235 108 a 15681 109 a 00433 110 14270 504 - 68790 505 - 191891 606 - 138949 111 a 17481 112 a 09016 113 16880 507 - 33325 508 - 169746 609 - 16811 114 09628 115 a 02504 118 13074 510 - 96330 511 - 89022 512 - 18698 117 11173 118 17267 119 14108 516 - 05351 517 - 60243 518 - 157700 120 a 14106 121 a 17570 122 17430 519 - 72391 520 - 28033 521 - 68585) 123 - 17636 124 - 16969. kasten is men tot eene regeling in de zaak gekomen om Gandhi te verhinde- en nog reden te hebben voor zijne sta king. De Engelsche regeering die sinds lang werkt om het kastenvooroordeel tusschen Hindoes en de parias, ook genaamd de ongenaakbaren omdat zij als een soort minderwaardige menschen worden aan zien, te vereffenen, heeft onmiddellijk geseind dat zij akkoord ging met de ge sloten overeenkomst. Toen hij dat ver nam heeft Gandhl seffens zijn vasten gestaakt en opnieuw wat voedsel begin nen te nemen. Zijn vasten heeft een zes tal dagen geduurd. Gandhi is zeer uitgeput door zijn vas ten. Het ophouden van zijn vasten heeft in gansch Indie veel vreugde gebaard. Het is toch wonderbaar dat één man zooveel invloed kan uitoefenen op eene bevolking vaa tientallen mlllioenen men- chqn. stelt U de nieuwe toestellen der reeks 1933 voor. De grootste bijval van de Radio-tentoon stelling 1932 te Brussel. Vraagt een kostelooze demonstratie. Ondolina 333: 1950 frank volledig m. electro-dynamische lutdsprekef Ondolina 433: 2500 frank volledig m. electro-dynamische luidspreker Super Ondolina 533 3100 frank volledig m. electro-dynamische luidspreker Muziekhuis Jos. Couttenier Gasthuisstraat 60 Foperinge Tel 2 31. XeL 231

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 2