ISOLEi Fabriek DEPREITER L A M P EN SALVATOR DEPREITER Een goede raad Koopt uwe FOURRUUR of VELLEN MANTEL DE HOPTENTOONSTELLING TE POPERINGE BEERINGEN 55, Brugstraat, ADINKERKE Ministerieel Bezoek DUIVENVLUCHTEN Uitslag der Tentoonstelling BURGERSTAND VAN ALLERLEI TIJDINGEN PIANOS MARKTPRIJZEN INSTRUMENTEN WIELRIJDERS OPGEPAST! AFSLAG OP BASTIEREN HERBERGGERIEF Rijwielen, Drijwielers, Motor-Rijwielen, DE KRSSIS VERWEKT GEEN VREES HUIS BRYANT EEN AUTOBUS VROUW W*VANDERBEKE AUTO «FORD» RECHTSTREEKSCH IN DE FABRIEK 55, BRUGSTRAAT ADINKERKE LET GOED OP HET ADRES: 1 Tii., 'M £^2-10-32. - DE POPERINGENAAR. - N* 40. - BI. 7. t Op verzoek van onzen Volksvertegen woordiger, Heer Dr Brutsaert, is Vrij dag 11. in den morgen de Heer Van Dievoet, Minister van Landbouw en Mid denstand, een bezoek komen brengen aan onze hoptentoonstelling en hij heeft met een de oude en trouwe leden van den gtedelijken hoppebond, de HH. Desmytter Emiel, Kesteman Henri, Quaghebeur Hen ri en Merlevede Aimé, die reeds sedert de stichting van den bond op de bres staan,' het bijzonder landbouweeremerk yan 1° klas op de borst komen vesten. Dit bezoek is werkelijk eene bekroning van de taaie werking van den betreurden E. H. Dejaeghere, wien de hoppekwestie zoo aan 't harte lag en die hier wel eens mag erdacht worden, alsook van het werk van onzen achtbaren Heer Volksvertegen woordiger Dr Brutsaert die sinds jaren al zijne krachten inspant ten bate van onze algemeene belangen en de hoppe kwestie in het bijzonder. Wij zouden het ons ten kwade duiden moesten wij ook geen hulde brengen aan den Heer Ingenieur Simoens, Staatsland- bouwkundige, om zijn streven om de hopteelt van Poperinge te verbeteren, t zij door raadgevingen aan onze land bouwers, 't zij door persoonlijke proeven. Heel den morgen was er veel belang stelling bij de landbouwers om de stalen tentoongesetld in de bovenzaal van Stad huis te gaan bezichtigen. Toen om 10.20 u. de Heer Minister aankwam, vergezeld van den Heer Dr Brutsaert was de zaal bomvol yan belangstellenden. Bij zijne aankomst werd de Heer Minis ter verwelkomd door de Heeren Burge meester en Schepenen en voorgesteld aan verscheidene tegenwoordige personalitei ten. Waren aanwezig nevens ons Schepen college enkele leden van den Gemeente raad, de Bestuursleden van onzen stede lijken Hoppebond, de Heer Simoens, land bouwingenieur, de Heer Burgemeester van Proven, de heer voorzitter van den Bel gischen Brouwersbond, enz. De Heer Burgemeester bedankte in korte woorden den Heer Minister om zijne komst, blijk van belangstelling in den Poperingschen hoppekweek. Dan toog men naar de zaal der tentoon stelling alwaar de Heer Minister Van Die voet met de Heer Dr Brutsaert, de H.H. Burgemeester en Schepenen, de Heer In genieur Simoens, de H.H. leden van den Hoppebond, de Heer Voorzitter van den Belgischen Brouwersbond op een verhoog plaats namen. Het woord werd verleend door den Heer Emiel Desmytter, voorzitter van den Hop pebond aan den Heer Dr Brutsaert, onzen Katholieken Volksvertegenwoordiger. De Heer Brutsaert bedankte den Minister om zijn bewijs van groote genegenheid voor de hoppekwestie en voor zijn welwillend aanmoedigingsbezoek aan de tegenwoor dige tentoonstelling. Tevens deed hij uit schijnen hoe machteloos alle techniek is als men er niet kan toe komen degelijke produkten voort te brengen en voor deze geen beschermingsmaatregelen getroffen worden, die alleen de redding kan bren gen. Hij zette uiteen hoe de Minister reeds zooveel maatregelen heeft doen treffen ten bate van den landbouw, zooals de verwe- zentlijking van de revalorlsatie van de tarwe, de bescherming van het vleesch en in het bijonder het toekennen van pre- miën voor de Prima hop. Terloops deed Dr Brutsaert uitkomen waarom heer Minister Van Dievoet bij zender belang stelt in den hoppeteelt: hij te kind der hoppestreek, heeft zelf, jong zijnde, hoppe geplukt en is de geheele kwestie grondig meester. Heer Brutsaert legde voor oogen de baan getrokken door den betreurden E. H. De- jaegher en zoo meesterlijk voortgezet door den Heer Staatslandbouwkundige Heer Simoens; hoe door hun streven dees Jaar, door de eindelijk getroffen maatre gelen op het uitroeien van mannelijke planten, zulke schoone hop in onze streek werd gekweekt die op zelfden voet mag geplaatst worden met de hop uit het Saaz- gebied of nevens andere welgekende ult- heemsehe soorten, en deze zelfs met en kele stalen overtreft; hoe door samen werking van kweekers en brouwers, ge steund door beschermingsmaatregelen on ze kweek een nieuw tijdperk van vooruit gang en bloei tegemoet gaat. Een woordje van dank had de Heer Brutsaert nog voor de H.H. Brouwers en hunne pers, die zoo welwillend medehelpt om onzen teelt vooruit te helpen en den ondergang ervan te voorkomen. Vervolgens werd het woord gevoerd door de Heer Ingenieur Simoens, Staatsland bouwkundige onzer streek. Hij deed uit schijnen hoe dit jaar de tentoongestelde stalen het degelijkste bewijs leveren van den grooten vooruitgang van onzen hop peteelt, waarvan enkele stalen boven deze Staan van de beroemde uitheemsche hop. Hij gaf ook een uiteenzetting van de nieuwe puntenverdeeling voor de tentoon gestelde stalen, waarbij nu zoo veel niet meer gezien wordt naar het uiterlijke, maar meer naar de innerlijke waarde, t.t.z. de aroma, de rijkheid aan lupulline van de hoppe. Doch, spijts de verwezent- lijking van betere voortbrengst, kan de hoppeteelt alleen veen nieuw tijdperk van bloei ingaan alswanneer beschermmaatre- gelen worden getroffen tegen den invoer van de uitheemsche hop, tegen den invoer van zooveel hoppe van minderwaardige kwaliteit die op onze markten de onze ver dringt, en verklaarde dat nu in het bin nenland moet gezocht worden naar een beter afzetgebied met de welwillende me dewerking van Ministerie in Brouwerij. Hij wees erop dat sommige geplukte hop nog te wenschen liet op het te vroeg pluk- «DE VERBROEDERING» POPERINGE ken, op het slecht plukken of op het te hevig drogen. De wensch uitte hij dat het systeem van gelijke behandeling worde ingevoerd tegen de landen die de prijzen van onze hoppe in den grond knakken, en vroeg om beschermingsmaatregelen, ook wel contengenteering van de vreem de hop aan den Heer Minister te verwe- zentlijken. Heer Simoens had ook nog een woordje van dank voor de Heeren Brou wers. De Heer Voorzitter van de Belgische Brouwersfederatie, in een korte rede ge geven in het Fransch, bracht ijulde aan het gedane werk tot verbetering van onze hoppe en drukte de hoop uit dat in dien zin voorts zou gestreefd worden opdat dan ook de Belgische Brouwerijen meer en meer de Belgische hoppe zou kunnen gebruiken tot meerderen welvaart van onzen landbouw en handel. Hij verzocht ter zelfdergelegenheid de Minister om meerdere taksen die zouden gelegd wor den op de bieren te voorkomen en maat regelen te nemen tegen den invoer van de vreemde sterke bieren. DE MINISTER AAN IIET WOORD. Na de rede van den Voorzitter van den Brouwersbond nam de Heer Minister Van Dievoet het woord, en begon met erop te wijzen dat hij vanaf zijne Jeugd, zoo als de Heer Brutsaert het gezegd had in de hoppekwestie opgegroeid was en dat over eenige jaren reeds zelfde moei lijkheden met betrek op de hoppe zich voordeden, en dat het niet meer zou mo gen bestaan dat voor gelijk welke hoppe, slechte of goede, zelfde prijs worde be taald zooals nog over een drietal jaren gebeurde; dat de betere of beste hoppe door steun van Staat of brouwerij, aan betere prijzen van de hand zou moeten kunnen gedaan worden. Hij drukte zijne voldoening uit dat nu niet meer zooals vroeger enkel de hoeveelheid voort te brengen hoppe in acht genomen is, maar wel de hoedanigheid, waarvoor bijzonder lijk gestreefd moet worden. De hoeda nigheid telt alleen, en daardoor alleen zal een degelijk afzetgebied kunnen ge vonden worden. Hij herinnerde ons nog aan het vroeger streven van de E. H. De jaeghere, werk voortgezet door den ver dienstelijken en vooruitstrevenden Heer Ingenieur Simoens (handgeklap). En een klaar bewijs dat him streven beloond is geweest, is wel de tegenwoordige schoone ten toon gestelde stalen hoppe. Maar dit is niet voldoende, zegde de Heer Minister, er moet bescherming ko men voor onze teelt, en dit door de Re geering. De invoer moet worden beperkt. Maar toen hij Minister werd benoemd, stond hij voor geteekende traktaten ge sloten met Frankrijk, Duitschland en Tcheko-Slowaklje. Aan Frankrijk was het recht toegewezen een recht te heffen van 60 fr. op onze hoppe, met vrijheid van invoer; aan Tcheko-Slowakije zelf de recht met verbod van kontengenteering zonder op voorhand gesloten akkoord zelfde geldt ook voor Duitschland. Daar door was hij dus zijne handen gebonden en zijn eerste streven is geweest die trak taten te doen vernietigen 1 aldus de handen vrij te krijgen. Daarin is hij reeds gelukt met Duitschland en Tcheko-Slo wakije, maar met Frankrijk gaat het niet zoo gemakkelijk, maar voorts worden daarover onderhandelingen gevoerd die denkelijk tot een goed resultaat zullen leiden. Dan zal de Minister er naar stre ven om, na de innige samenwerking van kweekers en brouwers wier belangen fei telijk op zelfde lijn toeëenloopen, nog meer den kweek te steunen, met het hef fen van rechten op de vreemde soorten vdn hoppe waartegen de onze kan op wegen. en deze rechten terecht te doen komen, bij middel van prerniën, aan de voortbrengers van primahop, om zoo de verbetering van onze hoppesoorten nog verder te brengen. De Heer Minister uitte dan den wensch dat hij met aanstaande jaar reeds zijne handen geheel vrij zal hebben en maat regelen zal kunnen treffen om den hoppe kweek te bevoordeeligen; ook om het onderscheid van het voortgebrachte prö- dukt te doen aannemen. Dan bracht de Heer Van Dievoet hulde aan de diploma tieke werking ten bate van den hoppe kweek gedaan door onzen katholieken Volksvertegenwoordiger Dr Brutsaert, aan het Gemeentebestuur van onze stad die zoowel hare taak begrijpt, aan de wer king van den Heer Simoens en van on zen Hoppebond. Ten slotte wenschte de Minister dat weldra een tijdperk zal intreden voor de landbouwers dat zij verre van nog geld te verliezen op hunnen kweek weldra een goede winst zullen kunnen verwezentlij- ken. Na zijne rede vestte de Heer Minister de eeremerken op de borst van de H.H. Desmytter E., Kestman H., Quaghebeur H. en Merlevede A.; het bijzondere land- bouweereteeken van 1* klas him door Z. M. de Koning gejund voor hun lang ver dienstelijk werk in den schoot van den stedelijken Hoppebond. De Heer Minister had voor allen een hartelijk proficiat en een gul woordje ten besten. Alle sprekers werden hartelijk toege juicht alsook de vereeremerkten. Na deze ceremonie gingen de Heer Mi nister en de Overheden van het verhoog om de tentoongestelde stalen in oogen - schouw te nemen. De Heer Minister stel de heel veel belangstelling aan den dag en drukte nog zijn-voldoening uit over den bekomen uitslag van dit jaar. Om 12 uur werd in den Katholieken Kring een noenmaal aangeboden aan den Heer Minister en andere Overheden. ARRA9, van 25 September 1932. 91 Duiven. Afstand 63 Km. Los om 8.04 u. Eerste duif om 8.41.52 u., met eene snelheid van 1674 m. 60 per minuut. Laatste prijs om 8.46.51 u. UITSLAG. 1. en 2. Devos J.; 3„ De- raedt M.; 4. Devos J.; 5. en 6. Dewancker J.; 7. en 8. Dehaene Th,; 9. Lenoir O.; 10. Dehaene Th.; 11. Lenoir O.; 12. Geldhof O.; 13. Vanbrabant M.; 14. Vermeulen G.; 15. Dehaene Th.; 18. Vermeesch A.; 17. Deman R.; 18. Roffiaen J.; 19. Labaere M.; 20. Carron P.; 21. Decaesteker J.; 22. Deman René. Serie van 4 duiven: Dehaene Th. Se rie van 3 duiven: Devos J. Serie van 2 duiven: Dewancker J., Lenoir O., Deman R,. Roffiaen J., Vermeesch A. Een negentigtal hoppekweekers hebben er aan gehouden hunne voortbrengst te sturen voor de tentoonstelling. Alle ten- toonstellers bekwamen meer dan 80 pun ten wat een zeer schoonen uitslag is voor onze streek en wel een klaar be wijs dat de nieuwe getroffen maatrege len om den kweek te verbeteren een goeden uitslag hebben geleverd. Dees jaar moest men 95 der punten bekomen om een eereprijs te bekomen. In de tentoonstelling werden ook uit gesteld een 24-tal stalen van uitheem sche hoppe en inlandsche hoppe, voort komende van verschillige proefvelden; ook van de verbeterde hoppe bekomen in de proefstatie te Watou. De hoppe in dat proefveld gekweekt is, zelfs voor een oningewijde, schooner dan de uitheem sche en dit is wel het degelijkste bewijs dat in onze streek hoppe kan gekweekt worden die voor geen andere moet on derdoen. Est toekennen der punten werden op volgende wijze gedaan: kleur en uitzicht, 10 p.; pluk, 25 p.; drogen, 25 p.; rijk dom en aroma, 40 p. UITSLAG DER TENTOONSTELLING. Poperinge. EEREPRIJZENde HH. Rubbrecht Georges met 97 p., Ingelare Jules met 96 p., Boeket Henri, Desmyter Emiel en Mollet Constant met 95 p. Volgen dan: 94 p. HH. Demarey Dan., Sohier Camiel; 94 p. Wed. Dumez; 93 p. H. Cam. Werquin; 92 p. H. Spil- laert Arthur; 91 p. HH. Orbie Alfons en Kesteman Jules; 90 p. H. Werquin Aloïs, Igodt Joseph en Olivier Remi; 89 p. HH. Verdonck Constant, Quaghebeur Pierre, Emiel St Germain, Vermeersch Kamiel en Wed. Buseyne; 88 p. HH. Van Ghe- luwe, Ryckebusch August, Delbecque Ju les, Biiliaü Maurits en Lebbe Jules; 87 p. EH. Bothé Achiel, Huyghe Jerome, C. Bulckaert en Kestier Jules; 86 Eerw. Zus ters Paulinen (te lande) en H. Struye Benoit; 85 p. H. Vande Wynckel Jules; 84 p. Wed. Ruyssen en H. Beddeleem Cyriel; 82 p. H. Debaene Maurice. Watou. Wed. Veyer, met 95 p.; H. Van Cay- seele Petrus, met 95 p. Volgen dan: 94 p. H. Brutsaert Gas ton; 92 .p. H. Brysbaert Kamiel; 91 p. H. Catteau Emiel; 88 p. H. Dauchy Flor.; 87 p. H. I>eheegher Gaston en Wed. De- puydt; 86 p. H. Dehaeck Kamiel. Kemmel. EEREPRIJS: H. Tralsvel Jerome met 96 punten. Haringe. Heer Parret Kamiel, 91 punten. Vlamertinge. 94 *4 p. H. De Rycke Oscar; 90 p. HH. Bouten Cyriel, Coene Henri en Longuepé Gust.; 87 p. H. Verbrugghe Hlldef.; 87 p. II. Delva Jules; 85 p. H. Bouve Osc. Reningelst. 94 V, p. H. Kemmel Achiel; 93 H p. Wed. Aug. Verdonck; 93 p. HH. Erselin Kam. en Jacob Achiel; 92 p. HH. Car- roen Maur. en Houwen Achiel; 90 VA p. H. Spenninck Elie. Krombeke. 87 VA p. H. Temperville Jules; 87 p. HH. Vanlierde Maurits en Van de Ca- veye Oct. Wcstouter. EEREPRIJZEN: HH. Hardeman Mar cel, met 95 VA p. en Rouseré Georges, met 95 p. Volgt: 91 VA p. H. Hardeman Benoit. Roesbrugge. 94 VA p. H. Top Remi; 83 p. H. De- weerdt Jules. Proven. EEREPRIJZEN: HH. Marcel Top, met 99 p., en Lermytte Georges niet 95 VA p. Volgen dan: 94 p. HH. Swaels Marcel, Vermeulen Henrl; 93 VA p. HH. Liefooghe Georges, Dequidt Aloïs en Jonckheere Jer.; 93 p. IIH. Van Cayseele R., Qua ghebeur Kam en Wed. Desmytter; 92 p. H. De Vos Cam.; 91 VA P- H. Moeneclay Hector; 91 p. H. Gouwy Kamiel; 90 VA p. EH. Ganne Emeric en Pareyn Heet.; 90 p. H. Deschrevel Ser.; 89 p. H. Goetge- luk Firmin; 89 p. H. Levebvre Henrl; 88 VA p. H. Top Jer.; 87 p. H. Debeer J. VIJZENHH. Dejonghe Geor- De tentoonstelling blijft open tot Zon- gos, met 99 p; II. Cappelaere Nestor en!dag namiddag, 17 uur, 1 J KAMPIOENSCHAP 1932 Beneden Parijs: I. Lenoir Omer, 9 prij zen; 2. Deplaedt Leap., 8 prijzen. Boven Parijs: 1. Vermeulen Jer., 5 prij zen; 2. Derynck Cam., 4 prijzen. iBBBSüasBBQsaaMBaffsaiasffsiffusg POPERINGE, van 23 tot 29 Sept. 1932. Geboorten. 365. Houvenaghel Emile, z. v. Aimé en Delanote Maria, Westvle- teren. 366. Decorte Jozef, z. v. Marcel en Degraeve Angèle, Y/erfstraat. 367. Ackaert Antoine, z. v. Honoré en Bu seyne Gabrielle, Kapellestraat. 368. Deramaudt Agnès, d. v. Cyrille en Wal- laert Adrienne, Elverdinge. 309. De- weerdt Charlotte, d. v. Lucianus en Reu- brecht Yvonne, Westouter. 370. Cla- bau Michel, z. v. Henricus en Pittillioen Louise, Pottestraat, 64. 371. Huyghe Roger, z. v. Maurice en Donche Made leine, Abeelesteenweg. Overlijdens. 178. Druant Maria, 68 j., echtg. Poutier Gustaaf, Boomgaardstr., 5. 179. Vandamma Julienne, 32 j., echtg. Caulier Omer, Gapaardstr., 132. 180. Ampe Renée, 1 d., d. v. Gerard en Van- develde Alma, Woesten. 181. Pieters Felicia, 53 J., echtg. Derycke Remi, El- verdlngesteenweg, 17. 182. Logghe An gèle, 2 J., d. v. Edward en Meuleman Elisa, St Slxstraat. Huwelijken. 76. Bouton Albert, werk man en Maet Eveline, z. b., b. v. Pop. 77. Olivier Maurice, landbouwer v. Watou en De Necker Anna-Maria, z. b. v. Pop. 78. Denut Emlle, schilder-behanger en Osteux Maria, z. b., b. v. Poperinge. IEPER, van 22 tot 28 September 1932. Geboorten. Cornette Mauricette, Lin- dendreef, 39. Vervaecke Yves, M. Foch- laan, 6. Demarré Daniël, Rijsselsteen- weg, 30. Vanhee Paul, Noordlaan, 58. Migom Marie-José, Goudepoortstraat, 4. Gillioen Laurent, Korte Torhout straat, 37. Verkouter Gerard, Tegel straat, 59. Timperman Daniël, Dikke- buschsteenweg, 283. Ca try Johan, Pen- nestraat, 65. Overlijden». Delmotte Maria, 33 J., ongeh., Poperlngesteenweg, 8. Deduïle Febronla, 29 J., echtg. Pinte Jozef, Hond straat, 28. Scholen Mauritius, 32 j., landbouwer, ongeh., Lange Torhoutstraat. Huwelijken. Deweerdt Camiel, ijzer draaier te Brielen en Degroote Yvonne, fabriekwerkster te leper. Masschelein Hieronymus, landbouwer te Vlamertinge en Bekaert Bertha, huishoudster te leper. Soetaert Carolus, zager en Vanden- kerkhove Lucie, huishoudster te leper. Vanbrabant Edgard, mekaniekwerker en Gravis Renée, z. b. te leper. Strat- saert Adrianus, bediende bij de Regis tratie en Verhack Denise, modemaakster, beiden te leper. VLAMERTINGE. Gemeentekrediet van P.elgie. Geldplaatsing met volle dige waarborg. Agent Jer. DEHAECK. LANGEMARK JuU-Augrusius 1S22 Geboorten. Lucas Georgette, d. v. Henrl en Hoorelbeke Flavie. Gatelaere Jeanne, d. v. Hector en Cauwelier Maria. Vanderhaeghe Gilbert, z. v. Achiel en Hessel Irma. Demey Agnes, d. v. Arthur en Baert Silvie. Flyps Alice, d. v. Ben jamin en Vanlauwe Maria. Vanlerber- ghe Roger, z. v. Henrl en Vermeulen Fio rina. Dsruytter Franz, z. v. Achiel en Dehaene Flora. Debusscher Monlka, d. v. Maurice en Notredame Julia. Dewulf André, z. v. Julius en Depoorter Augusta. Vandemeulebroeke Julienne, d. v. Ml- chaël en Caerels Magdalena. Bourgois Roger, z. v. Marcel en Degraeve Eugenie. Ghesquière Marcel, z. v. Achilles en Debruyne Celina. Vantomme Marcel, z. v. Achilles en Mally Margareta. Overlijden». Deschepper Silvie, 69 Jaar, z. b. echtg. v. Baccarne Petrus. Vanderhaeghe Gilbert, 8 d. z. v. Achiel en Hessel Irma, Vandenbroere Albert, 1 j., z. v. Renatua en Baocarne Emadie. De- keirel Carolus, 69 Jaar, z. b., ongehuwd. Dewltte Maria Felicle, 73 jaar, win kelierster, ongehuwd. Borry Emerence, 65 jaar, huishoudster, ongehuwd. Ler- minez Polidorus, 74 Jaar, z. b. weduwnaar van Phlypo Romanle. Legaert Camiel, 43 jaar, landbouwer, echtgenoot van Goe- gebeur Veneranda. Huwelijken. Bouckenooghe Oscar, steenbakkersgast, weduwnaar ven Lemenu Honorlne, met Pieters Rachel, fabriek werkster. Caillez Oscar, steenbakkers- gast, met Baccarne Bertha, naaister. Vanhove Maurice, broodbakker, met De- cruyenaere Joanna, landbouwster. Van- devivere Omer, molenaar,van Zonnebeke, met Vanhove Josima, van Langemark. Defevere Emiel, landbouwer, met Vanler- berghe Coralie, landbouwster. Vermeu len Julien, aardewerker, van Passchendale, met Degraeve Leonle, fabriekwerkster, van Langemark. Moeyaert Achiel, land bouwer, met Steelandt Margaretha, land bouwster, beide van Langemark. Van- deputte Marcel, beenhouwer van Waar- damme, met Vuelsteke Angèle, landbouw ster van Langemark. DEERLIJK, Maand September 1932. Geboorten. Denise Furnier. Yolan- de Ovaere. Demeester Frans. Overlijden». Ovaere D&niël, 19 d. Juiiaan Vandeboerie, 17 m. Huwelijken. Julien Vandendriessche en Benoit Caroline. Dejaegere Alexan der en Berton Louise. Mestdag G. en Himpens Irma. Baert Marcel en Van- deborre Magdalena. Demoor Ger. en Beijls Alida. Gustaf Loof en Bellis Eli sa. Devos Maurice, Heule, en Bekaert Gabrielle. KOMEN, van 22 tot 29 September 1932. Geboorten. De Geytere Denies, Mo- lenstr. Sieuw Eliana, Houtemstr. Bourgeois Guilbrecht, Orlóansstr. De jonghe Margriet, Wegelstr. Taillieu Albrecht, Schoonveld. Vandenberghe Solange, Ten Brielenstraat. Overlijdens. Plantefève Jan-Baptist, Werviksteenweg. Devroe Hendrik, 72 J., Nieuwstraat. Huwelijken. Roussel Juul en D'Hal- luin Maria. Deleu Maurits en Pattyn Maria. Hoorelbeke Arthur en Loos- veldt Victorine. Collie Omer en Notre dame Marie. DIKSMUIDE van 22 tot 29 September Geboorte. Marie Uleyn, d. v. Adel- son en Jeanne Brelthof. Overlijden. Paermentier Camllle, 79 J., gepensioneerde, wed. van Amelie Van- eecke,, echg. van Anna Vanduyfhuis. Huwelijk. Cyrille Desmet, veekoop man te WIngene, en Maria Trunwam, z. b. te Diksmuide. KORTEMARK, van 23 tot 29 Sept. 1932. Geboorten. Hemeryck Hilaire, z. v. Camiel en Mispelon Margareta. Debus- schere Ivonne, d. v. Cyriel en D'Hondt Margareta. Overlijdens. Gevaert Petrus, 87 j., wed. Vancottein Bidonie. Van Hoom Leonie, 59 j., echtg. Mostrey Alois. Mor- telez Maria, 83 J., wed. Tanghe Charles. KNAAPJE LEVEND VERBRAND T Te Haulchain, (Wallonië), werd langs de baan een knaapje van 7 Jaar gevonden die vreeselijke brandwonden had opgeloo- pen. BIJ onderzoek bleek weldra dat het kind gespeeld had met stekjes en zijne kleederen ln brand had gestoken. Niemand had het reeds verzorgd. Het kind werd naar het gasthuis overgebracht, waar het korts nadien den geest gaf. In een oud-steenbakkerij werd de fami lie van het Jongetje aangetroffen in de grootste vlezigheid. De vader, smoordron ken, lag op een rotten strooizak en zijne andere zes kinderen in groote vuiligheid. De moeder had over enkelen tijd alles daar gelaten en was er van door getrok ken met een anderen. De vader werd aan gehouden. S33HS5S jsiBaBBaasanniBEtfiEEnHEüas DOODELIJK ONGELUK te WEVELGEM Een kindje van een hooihoop gevallen en levensgevaarlijk gekwetst Zondag waren drie kinderen van Geu- reinckx, woonachtig te Wevelgem, aan het spelen op een hooischelf, toen een hunner, de kleine Daniel viel en op een poutrelle terecht kwam. Zijn twee broertjes brach ten hem de eerste hulp en droegen hem buiten. Dadelijk werd geneeskundige hulp bijgehaald en vastgesteld dat het arme knaapje, dat 7 jaar oud is, eene scehdel- breuk had opgeloopen. De heer dokter durfde zich niet uitspreken, doch vreest het ergste. sBSBEaasaBiiaasaBBEsaassasssaaaB DRAMA VAN DEN WAANZIN TE ANTWERPEN Maandag heeft een zinneloos geworden man zijn vrouw te keer gegaan met een broodmes. De schoonzoon die op het hulp geroep van de vrouw was toegeloopen om den zinnelooze te overmeesteren, kreeg een wonde aan de hand. De vrouw had ver scheidene wonden bekomen aan handen en aangezicht. De zinneloos geworden man ken einde lijk ontwapend worden en werd in een zottenhuis opgesloten. ALLER MERKEN NIEUWE, VAN AF 5000 FRANK Herstelde Okkasies, laagste prijzen 10 JAAR WAARBORG. Het huis bevat het best ingericht atelier der streek. Alle herstellingen worden er met waarborg, nauwkeurig afgewerkt. Muziekhuis Jos. Couttenier Gasthuisstraat 50 Poneringe Tel 261. Tel. 261 Poperinge, 30 Sept. Tarwe 80; rogge 80; haver 78; aardappelen 22; boter 24- 25; eieren 0.65; hoppe (1931) 220, (1932) 400 frank. leper, 24 Sept. Tarwe, 70-72; klaver zaad, 1600-1700; rogge, 60-62; haver, 75-80; brouwersgerst, 87-89; voedergerst, 74-77; erwten, 95-100; paardeboonen, 92-97; tar- westrooi, 20; roggestrooi, 13; ha verstrooi, 12-15; gerstestrooi, 12-17; aardappelen, 18- 20; boter, 22.50-24; eieren, 0.59-0.62; big gen, 170-225 en 6.00-7.00 den kilo; weide- itooi, £35->I0; klaverhooi, 42-47; luzern- hooi, 48-52; ruw vlas, 60-80. Kortrijk, 26 Sept. Witte tarwe 80-85; rogge 58-62; haver 80-85; paardeboonen 80-100; gerst 70-73; tarwebloem 118; in landsche zemelen J1; gorte zemelen 80; hooi 40; strooi 15-16; gele aardappelen 14-15; boter 24; eieren 0.68-0.70; Turksche tarwe plata 61; Cinquantino 68; vreemd lijnzaad 110; inlandsch lijnzaad i02; in landsche lijnzaadkoeken 99; lijnzaadkoe ken (Amerika) 98; lijnzaadkoeken coco 110; lijnzaadkoeken arachide 110; nitraat van Chili 75; ammoniak sulfaat 74; lijn- zaadolle 187.50; vlas der Leie 40-130; wit vlas 725-2200; vlas op den grond geroot 550-650; ruw werk 225-275; fijn werk 275- 400; oude suikerijboonen 70; nieuwe sui- kerijboonen 70. VEEMARKT. Te koop gestelde die ren, 380; 138 koeien, 4.00 den kilo op voet; 155 vaarzen, 4.75 id.; 27 stieren 4.00 id.; 60 ossen, 4.75 ld. Diksmuide, 26 Sept. Boter 23-25; eieren 0.54 tot 0.58; aardappelen 15-20; tarwe 74-73; rogge 65-70; haver 82-85; strooi 10-12; hooi 35-40; voederbeeten 60- 70; brouwersgerst 85-90. Roesclare, 27 Sept. Tarwe 82; rogge 60; oude haver 95; nieuwe id. 80; maïs 60; id. Cinquantino 67; boekweit 120; zomer en wintergerst 73; erwten 88; paardeboo nen 103; lijnzaad 104; lijnmeel 104; oud vlas 80-100; geakkerd vlas 85; aardappe len 15; klaverzaad 12; tarwestrooi 16; rog gestrooi 12; haverstrooi 9.00; weidehool 30; klaverhooi 35; luzernhooi 40; suikerij boonen 70; koolzaadolie 355; lijnzaadolie 185; nitraten 95; ammoniak 73; canamide 69; kalksalpeter 92; Thomasslakken (sco- ris) cp wagon Charleroi 1.79; phosfaat 1.88; nitrouchou 80; viggens 7.00-7.50 den kilo; boter 22-24; eieren 0.60-0.62. Anderiecht, 27 Sept. VARKENS- MARKT. Te koop gesteld: 3.450. Ge middelde prijs per kgr. op voet, 5.00-6.00. Geslachte varkens: 018. Veurne, 28 Sept. Tarwe 80-82; rogge 65-67; haver 85-90; gerst 76-80; erwten 145-150; paardeboonen 90-95; aardappelen 18-22; voederbeeten 6.00-7.00; hooi 275- 325; strooi 82-100; klaverzaad 12-14; bo ter 24-26; eieren 58-60; eieren van eenden 0.60; kiekens 25-35 het koppel; oude hen nen 15-17 id.; jonge duiven 7.00-8.00; ko nijnen 5.00-6.00 den kilo; jonge eeden 15- 17 het koppel. Anderiecht, 29 Septemb. KALVER MARKT. Te koop gesteld: 1727 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet: 4.00- 8.20. Aangekomen gedurende de week: 2094 stuks. BELGISCHE FABRIEK VAN Chicorei WYPELIER-TAFFIN V*- voor Fanfare en Harmonie Voor ieder muziekliefhebber het goed koop en welbekend «COUESNON»-instru- ment; alsook het kwaliteit instrument «VAN CAUWELAERT», enz. PHONOS en PLATEN. Door het inrichten van een speciaal ate lier op dit gebied, heeft het huis op korten tijd een beste naam verworven voor het in 't niefiw zetten en herstel len van alle hout- en koperinstrumenten. Muziekhuis Jos. Couttenier Gasthuisstraat 50 Poperinge Tel 261. Tel. 261 BaEÜJBaBHabIHEaEISaHEEaiSBBaSQHO TE KOOP Eene Kar, een Vicrwiclkar, een Jumeile- ploeg, alsook allerhande Landbouwalaam. Zich wenden bij ISIDORE ES, bij «Den Hemel», MERKEM. TE KOOP Cclioonc jarige eendenkieken», bij Mau- rits Bonte, Poperlngesteenweg, 65, Vla mertinge. OTaschkeern, zoo goed als nieuw, bij Achille Descamps, Ieperstraat, 40, Poperinge. UPinkclgerïef, bij Nestor Room, 40, Gast huisstraat, Poperinge. Oerberggerief, toog, buffet, stoelen, tafels en stoof; zich wenden bij Gaston Hauwen, Duinkerkstraat, Poperinge. famion Ford draagvermogen 1500 kil. in goeden staat; zich wenden: Kerk- plaats, 25. Proven. GEVRAAGD GOEDE BEENHQUWERSCAST, heel goed stiel kennend, voor been houwerij en zwijnslachteri i, bij M. Notredame, Statiestraat, Komen. jTjienstmeisje, Bertenplaats, 3, Poperinge. Fjeftige bovenmeid, goed kunnende naai- en, goede getuigschriften, bij Mevrouw Jacques Bruneel de la Warande, Kasteel de la Warande, Kemmel. JjAeftige jonge meid, bij E. Deurinck, Dok ter-Veearts, Kortrijkstr., 62, Moeskroen. Tteftlge meid van 20 tot 30 Jaar, voor huishouden, bij Joseph De Rynck- Battheu, Vandenpeereboomplaats, leper. Qoede meid, van 17 tot 20 Jaar, voor Bruggestraat, nevens Nr 49. Qoede meid, een weinig keuken kennend, goed loon betaald ln Fransch geld, bij Madame Piron-Decanter, Godewaarsvel- de. Inlichtingen Ieperstraat, 66, Poperinge. VRAAGT PLAATS Jongman» 45 jaar, vraagt werk bij land bouwer rond Poperinge of Watou. Kan j goed melken. Adres ten bureele. Meid voor alle werk, Alice Couwet, Ouderdomsteenweg, Poperinge. Jongen, 18 jaar, bij bakker of pastei- J bakker; reeds op stiel geweest. Zich wenden bij Jules Meersdom, Woesten. GEVONDEN Qouden oorring, op den steenweg Sta- vele-Elsendamme. Adres ten bureele. VERLOREN A uto-wrang, van Chevrolet6 cyl., op Reningelststeenweg, tusschen de «Tra vers en St Joris' Park». Tegen beloo ning terug te brengen aan adres: M. Hauspie-Lowyck, Brouwerij «Middelburg», Poperinge. Laat U niet bedriegen! Vooraleer U een RIJWIEL koopt komt zien naar 'toud gekend huis VERFAILLIE CAMILLE Meenensteenweg - 115 - IEPER Daar zult U alle keus zien van vol- j komen nieuwe RIJWIELEN voor Heeren, Damcn en Kinders, koers en half-koers, verkocht met waarborg op factuur 475 tot 575 fr. OCCASIE van 150 tot 250 fr. Ook nieuwe en occasie ACCORDEONS. ALLE HERSTELLINGEN. Zoo gij tevreden zijt, zegt het aan uwe vrienden; zoo gij niet tevreden zijt zegt het aan MIJ. Open: alle Zon- en Feestdagen tot 6 uur 's avonds. igBSBHBaSKISSaBBBiSBHBIBQBHffaGa Otto Deutz - Diesel Motoren Alle typen liggende en rechtstaande, van 4 tot 2000 H. P. De beste en spaar-1 zaamste, kosten slechts 14 centiemen per uur en per paardenkracht. Algemeen Agent; VANDEMOORTEL' PIERRE, Casselstraat, 62, Poperinge. IH39£SQSSE3S13i3E!i3SBB3SBSIB71Q3E2aO VOOR UW KEUKEN GEBRUIKT VERTEGENWOORDIGER VOOR HET ARRONDISSEMENT IEPER M. VANDERGHOTE CITÉ LIGY 196 IEPER sssfasasBBB^saaQssasasBasaBoaaB ln allerbeste kwaliteit, voor autocamions en landbouwers. Herverwen en herstellen van oude bastieren, lakens voor pikma- chienen; machienriemen in leder op alle grootten en breedten. Alles wordt ten huize zelf gemaakt en kan diensvolgens aan de voordeeligste prijs geleverd wor den. CAMIEL MYNGHEER, Vlamer tinge. - Tel. leper Nr 114. in zeer goeden staat: Toog, buffet, bier- pomp met darm, stoelen, tafels waaronder ronde tafel, en glazen bij MARCEL TAL LY-VANL-r, VOORDE, Herberg 't Bol dershof POPERINGE. Kwaliteit en waarborg geprezen sedert 35 jaar de beste aanbeveling. TE KOOP BIJ DE AGENTEN. De beste beetwortelsnijder der wereld draagt het merk RAPIDE - Verbazend verwerkingsvermogen van 1000 tot 10.000 kgr. per uur voor hand en motorkracht. Fabricatie ln serie: jaarlijksche voortbrengst 10.000 beetmolens. Catalogus gratis. Inrichtingen DEVLEESCHAUWER Gebroeders Ophasselt - Oost-Vlaanderen. WERELDTENTOONSTELLINGEN ANTWERPEN EN LUIK 1930 :-! I-t DIPLOMA EN GOUDEN MEDALIE s-t :-l MEN HOEDE ZICH VOOR NAMAAKSELS. (als U tot ons komt) WANT...!! WIJ zijn de eenige verkoopers der Vlaanderen van het nieuw model «Me teor en Rex Jacquard» breimachines. Onze machines begrijpen verschillige streng uitsluitend, en speciale brevets voor 't breien met dik of fijne wol, zijde, katoen of mercerisée. Voor uw vrouw of dochter, wijzen we de weg aan, tot een rijk betaalde handel t'huls. Aanleeren op onze kos ten van 3 dagen tot 1 week, volgens machine, en leeren U alles wat onze machine breien kan. Altijd machines in voorraad, van alle modellen. Ge waarborgde levering met volkomen vakvrouw, 3 dagen na bestellingsont vangst. Bezoekt ons (met den aankoop eener machine, vergoeden we uwe reiskos ten), of schrijft ons voor kostelooze kataloog. Onze vertegenwoordigers be zoeken op wensch en zonder verbin ding. Machines komptant, en met gemak van betaling. WERK VERZEKERD. Machine gewaarborgd voor 10 Jaar. BREIMACHINES MEESSEN-BIJ-YPER. HILAIRE HUYGHE, Hotel de la Mee- sagerieGroote Markt, Poperinge, laat weten dat van heden bij hem te verkrij gen is voor alle diensten, zooals: bruiloften, be gravingen, verhuizingen, enz. LIJKWAGENS voor stad en omliggende. Tel. 10. IBU)I*HUU «w IN DE VIER SEIZOENEN en ZOON Casselstraat - 7 - Poperinge MANTELS voor DAMES en JUF FERS, gereed gemaakt, In pane en pluche. ZWARTE MANTELS en KLEE DEREN, voor trouw en rouw. Beziet onze laatste MODEKLEU REN. De mantels vanaf 150 tot 195 fr. Korte panen frakjes op 60 en 70 lengte, geheel gevoerd en afgeboord. v_ FOURRUREN en BANDEN. ENGELSCHE PARDESSUS voor mannen, de schoonste dat men vin den kan, aan 425 fr. Beste blauwe RATINE FRAKJES voor knechtjes en meisjes. KOSTUMEN - BROEKS - RE GENMANTELS en SCHORTEN. Magazijn 1» altijd open. ti ii-n» ii f DOOR OORZAAK VAN VERTREK: 4 plaatsen, binnenstuur. Zich wendenj Diksmuldcstraat, 93, IEPER. Dank aan da groote rechtstreeksche inkoopen, de eigen bewerking, worden de meest concurreerende prijzen van Belgie daar toegepast. Men komt er van BRUSSEL, ANTWERPEN, IEPER, DUINKERKE en vele andere steden. 1° - Voor de groote keus; 2° - De geweldige afslagprijzen (40 beterkoop dan elders in dezelfde kwaliteit) j 3° - De fijne bewerking; 4° - De goede kwaliteit; 5° - De prachtige modellen; 6° - De 5 jaar waarborg op echte Skungs (waar aan de mogelijke schade zelfs door motten ü*roorzaakt, kosteloos vermaakt wordt.) KOOPT NOOIT GEENE FOURRUREN: 1. - In vendities of aan onbekenden op markten; 2. - In sommige nieuwopgerichte huizen waarvan de waarborg tot niets telt, daar zij na een jaar en een stuk met pak en zak vertrekken. Om niet te missen wendt U rechtstreeksch tot h~t sterkste huis der Vlaanders, het magazijn met zijne 2 vitrienen en zijn winkel van 20 meter diepte. ■f-. REISKOSTEN WORDEN TERUGBETAALD, ,A ,Wij komen gedurende 10 weken met eene schoone keus naar VEURNE, Vleeschhouwerstraat, 7, IEDERE WOENSDAG, van 8 tot 12 uur (van 14 Sept. tot 16 Nov.); naar POPERINGE, Vlamingstraat, 1, IEDERE VRIJDAG, van 8 tot 12 uur (van 16 Sept. tot 16 Nov.).

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1932 | | pagina 7