SNUIF ZITDAGEN KEPERS SIGARETTEN DIANA De volledige Bemesting GENTSCHE AUTOSCHOOL! IN 'T BUITENLAND IN 'T BINNENLAND WJelrijden ROUWBERiCHTEN DE GRIEP HEERSCHT TOONEEL VERMAKELIJKHEDEN KATHOLIEKE KINEMA DE ZAAL DER KONINGEN EEN DUBBEL SW*NG IN DIENST VAN DEN TSAAR CINEMA COLISEUM DE MENIGTE WELKOM HOOGHEID MEUBELPAPIER HOPPEKWEEKERS 29 JANUARI 1933. Num. 5. Sladz. 4. ïchate, Poelkapelle en Poperinge. Onnoodig te zeggen da iedereen mede floen zal om het feest om ter best te doen gelukken. Au'.oboising. Woensdag namiddag omstreeks 1 ure, kwam Comette Werner van zijn huis per auto naar de statie gereden, toen hij langs achter aangere den werd door de autocamionnet van Leon Devos, woonachtig Maarschalk French- laan. Juist aan het kruispunt voor de statie. Alles bepaalt zich tot stoffelijke schade. De gure Winter. Hier wintert het fel. In de voormiddag teekende de ther mometer 7 graden onder zero, 's nachts daalde hij tot 11 graden onder nul. On noodig te zeggen dat bij velen de nood stijgt met den dag. Dublin-film of film der II. Hartebon- ders. Dinsdag 31 Januari, te 7.30 uur, in 't Kristen Volkshuis, wordt de groot- sche film over het H. Sacramentscongres van verleden jaar te Dublin, afgerold. Ieder katholiek die weg kan, zal er aa,n houden dit luisterrijk eerebetoon aan hun goddelijken Vorst te komen bewonderen en meeleven. Kaarten aan 3 fr. (balkon) en 2 fr. Kinders 1 fr. Foto-Club. De stichtingsvergade ring was een waar succes. De ontvangst zaal van het Skindies-Hotelwas prop- pensvol liefhebbers en een twintigtal leden van den foto-club van Kortrijk kwamen verbroederen met de Iepersche liefhebbers. De aanspraken van heeren Buckincx P., Vandromme van leper en de heeren van Kortrijk werden aandachtig aanhoord en toegejuicht en de nieuw gestichte club van leper mocht zich verheugen in een 25-tal inschrijvingen. Dinsdag 31 Januari e. k., om 19.30 u. in het «Hotel Skindies leper, eerste studie- vergadering voor de leden-beginnelingen. Iedereen is welkom. WATOTJ. Eegraving. Dees week hadden veel maatschappijen onzer ge meente een pijnlijken plicht te vervullen. Heer Omer Verbouwe, Schepen onzer ge meente, Voorzitter, bestuurslid of werkend lid van talrijke maatschappijen, werd Dinsdag 11. onder een machtigen volkstoe loop ter aarde besteld. Wie Omer kende of tot vriend had, vond in hem een recht schapen, aienstvaardigen en aangenamen man. Talrijk zijn dus de gilden die een machtigen steun verliezen, talrijk deze welke een besten vriend min tellen, talrijk degene die hij heeft geholpen en nu die hulp zullen missen. Niet te verwonderen dus dat van verre veel vrienden kwamen om bij zijn graf een laatste bede te storten En hem een laatste vaarwel Omerte zeggen. De Heer heeft hem tot zich ge roepen. Maar zijn gedachtenis zal bij de Watounaars nog lange jaren blijven. De Heer Burgemeester G. Dejonghe, sprak eene roerende lijkrede uit in naam der gemeente en menigeen voelde het oog nat worden door zijne treffende woorden. We drukken de lijkrede aanstaande Weck. ABEFXE. Bericht Aan de be volking van Abeele en omstreken heb lk de eer ter kennis te brengen dat ik van 'heden af een schoenwinkel zal ope nen waar U zult kunnen aanschaffen aan I uiterst lage prijzen, alle slach van Iziktmsche vrouwfantazieschoenen, kin- de;^ boenen, savatten, sloefen, enz., als ook allerhande mansschoenen, molièren, bottienen, chassen en werkschoenen op maat. Alle vermakingen worden aanvaard, ten spoedigste mogelijk en zeer verzorgd afgewerkt. In afwachting met uw bezoek vereerd te zijn bied ik U bij voorbaat mijn besten dank. J. DECREUS-VUYLSTEKE, schoenmaker, Abeele-dorp. Groote keus van epicia-kcpers, alsook van gccro.isoteerde, aan zeer voordeelige prijzen. Te verkrijgen bij J. en M. DENECKER, Abeele-Statie. VLAMERTINGE. Kroostrijke Gezin nen. De leden van den Bond voor Kroostrijke Gezinnen van Vlamertinge worden uitgenoodigd tot de algemeene vergadering op Zondag 29 Januari 1932, om 3 ure namiddag in 't lokaal «De H. Fr mille De dagorde bevat: 1. Betaling van 't lidgeld voor 1933; 2. Aansluiting der leden bij het Weduwen- en Weezcnfonds van de Kroostrijke Gezinnen; 3. Prachtige tombola voor de aanwezige leden. Ket Weduwen- en Weezenfonds is iets nieuws en gezien de belangrijkheid van dit punt wordt van elk huisgezin een vol- wo' en persoon in deze vergadering ver- We.ch':. T« LAMERTINGE. Geringde vogels. In alle landen is voor 't oogenblik de stu die der vogslkundigen, liefhebbers en ge- leerdengericht naar het ringen der vogels, en hunne leerstelsels eraan onderworpen. Deze methode beslaat door den vogel, Jong of oud, met eensn kleinen genum- merden ring te voorzien, waarop het adres van het uitgeversstation staat gedrukt. Bij hot ringen wordt de soort van vogel, num mer der ring, da.um en plaals van het rir.gen, en alle andere opmerkingen zorg vuldig in een boek opgeschreven. Ket gebeurlijk terugvangen van den vo gel laat toe, onder andere b. v. als het een trekvogel geldt, de plaats waar hij over winter., de weg welke hij volgt, enz. te kennen. Hen zeer aangename en belangrijke stu die kan het ringen verschaffen aan wie zich er mede wil bezighouden. De hoor Pierre Veys, in medewerking mot het Koninklijk Natuurhistorisch Mu seum van Brussel, heeft reeds een 140 tal vogels geringd. C-'oen ring zou mogen verloren gasn, en geen terugvangst zou mogen onbekend b ven. Daarom is hier gevraagd dat de perso nen die vogels zouden vangen,met een ring voorzien, hst hem zouden kenbaar maken, cf hem ten minste den ring overhan- di n cf nummer ervan laten weten. Kier wordt hen den besten dank op voorhand uitgedrukt. VI.Tl 5 rRTÏNGE. Gemeentekrediet van Bo'gie. Geldplaatsing met volledige Vr rijorg. Agent JER. DEHAECK. SINT KIJKERS. Nieuwe burgemees ter. Da Heer Arthur Marescau is tot tv. meester benoemd, in vervanging van cl. i r Jules Zoete, die eervol ontslag t ei:ik n heeft. V. ij venschen Heer Marescau van herte profi iat. alscck een lang en voorspoedig bi lier tot welzijn van al le inwoners der gemeente. IlGtV LN. Gemeenicraadritting. Op Za.ordr.g 23 dezer had de eerste gemeen te andrit.ing plaats. Zullen ze eindelijk t'akkooid gekomen zijn om een Schepen college samen te stellen? We zullen onze leze /s op de hoogte brengen -en verslag ui krerv en tegen toekomende Zondag. Gr op. De griep speelt heer en meester in de gemeente en in 't omliggen de. Reeds zijn de scholen van Ten Briele gesloten. In de scholen van Komen-center is de hel ff der kinderen ziek. De gemeen- teoverheid zou goed doen voorzichtigheids halve van de scholen hier ook voor eenige dagen te sluiten. WESTNIEUWKEEKE. Syndikaat en Zickenkond. Zondag 29 dezer, zal er onmiddellijk na de Hoogmis, een belang rijke vergadering gehouden worden in de zaai van het Klooster. Zeer Eerwaarde Keer i' cquet, Algemeen Proost van het Arrondl cement leper, zal een voordracht komen geven. De leden en ook alle vrienden worden ge- vr v .1 te willen opkomen en op tijd te zi n voor de vergadering. EESEN. Gedurige Aanbidding. Op Zondag 29 Januari is er in ds kerk van Essen «Gedurige Aanbidding». De voorbereiding werd gepredikt door ccn Eerw. Pater Reoolet van het klooster van Dilrmu.lde Eet weze een dag van vurige godsvrucht tot EerebersteHing en ook een dag van zegen voor de parochie; RnJiodag, op 23 Februari. Aanstaan de w«*ii meer daarover. DIKKEBUSCH. Brand. Zondag morgen, omstreeks 8 Mi uur klonk plots de bange roep der noodklok uit den toren. AI de buitenmenschen, die zoo juist de kerk hadden verlaten, vroegen zieh met schrik in 't hart af, of het wel bij hen thuis niet zoude zijn. Spoedig echter kwam er zekerheid: 't was op de hoeve van Jerome Goudeseune, gelegen Belle steenweg, dat een hevige knetterende vuurzee uit de daken oplaaide. Man en vrouw des huizes waren naar de vroegmis en 't waren de thuisgebleven zoon Michel en toegeschoten dappere geburen, die met vereenïgde kracht een strijd op leven en dood aanbonden met het vernielend ele ment. Binnen het half uur waren onze wakkere pompiers, met kapitein Laperre aan het hoofd, op de plaats des onheils en na een vijftal minuten werkens was het grootste gevaar geweken. Eet woon huis bleef gevrijwaard. Gelukkig bepaalt alles zich tot stoffelijke schade; alle die ren waren reeds op voorhand door de ge- buren gered. De schade is door verzeke ring gedekt. Een woord van hulde aan onze brandweermannen, die nu den vuur doop hebben doorstaan en getoond heb ben dat de gemeente op hen betrouwen mag. Bedanking. Langs dezen weg be dank ik van harte al dezen welke, ter gelegenheid van de brand, die verleden Zondag bij mij heeft plaats gehad, het hunne hebben bijgedragen, tot het blus- schen ervan. Ook mijnen besten dank aan het pompierskorps voor hunne kor date tusschenkomst. JEROME GOUDESEUNE. Elcktriek. De personen die begee- ren aan te sluiten aan het elektrieknet der gemeente, moeten een aanvrangbul- letijn vragen ten gemeentehuize. Wie r:rst zijne aanvraag indiend, zal eerst bediend worden. Naricht en klasseering der paarden. De houders van paarden worden bij deze verwittigd dat de militaire commissie belast met de nazicht- en klasseerverrich tingen, zal zitting houden, te Dikkebusch op 13 Februari 1933, ten 2 ure namiddag, op het GemeentehuisZie verder plakbrieven. Kroostrijke Gezinnen. Het feest heeft een schoonen bijval genoten. Een woord van dank dient gezegd aan de plaatselijke tooneelgilde voor hare be reidwillige medewerking, tevens aan den Heer Dequecker, voor zijne zoo zaakrijke als nuttige voordracht, waar onze moe ders veel voordeel zullen uit putten, veor het opvoeden hunner kinderen. Een spe ciaal woord van dank aan den E. H. Pas toor voor de mildheid waarmede hij steeds bezield Is, en die het bestuur toe laat ieder jaar een kosteloozen tombola te geven aan zijne leden. En nu tot 't jarent. NIEUWKAPELLE. Nieuwe Burge meester. Maandag 16 dezer, rond 3 uur namiddag, kondigden de klokken met hun bronzen stemme over de IJzervlakte het blijde nieuws aan der benoeming tot bur gemeester van Heer Hector Delanghe. Weldra wapperden de vlaggen aan meest alle woningen, ten bewijze dat de nieuwe Burgemeester welkom is. Mochte hij het mooie Nieuwkapelle tot eenieders welzijn bestieren. ELVERDINGE. Voor 't winterseizoen. Uwe hennen verkloeken is ze vrijwaren van ziekten gedurende de wintermaanden. Apotheker Vermandere's POEIER Nr 4299 versterkt de dieren, ontsmet hun inge wanden, behoedt ze tegen verkoudheid en koorts, 't Poeier 4290 geneest leverziekten, duizeling, cholera, diphtentis, enz. MARVOL geneest snot en ARSYLOL pok ken. Al deze geneesmiddelen dragen 't merk HANEKOP. Te bekomen Te POPERINGE, bij Apoth. Notrcdame en Kestelyn. Te IÊPER, Apoth. Snocck Van Robaeys. Weckesser. Te GELUWE. Apoth. Be- myttejnaere. Verders in alle Apotheken en rechtstreeks Apotheek Bourgois, AVEL- GEM. BOEZINGE. Davidsfonds. Zondag laatst was het de 3" winteravendvergade- ring, die spijts het gure winterweder veel volk bijeenbracht. Men begon op uur zoo als naar gewoonte met het gebed. Daarna hield de Eerw. Heer Voorzitter een korte aanspraak, waar hij de voornaamste wer king van het Davidsfonds uiteenzette: taaibeschaving en hoffelijkheid. Dus, niet alleen verzet tooneel, zang, enz. doch eerst en vooral streving naar zuiverder tale en meer Vlaamsche beschaving in gansch het huiselijk leven. Bezorgt u zei ven en bezorgt uw huis en beide zullen eerbied afdwingen, zelfde bij andersvoe lenden. Hier hadden wij nu een tegenslag. Op het programma waren verschillige num mertjes zang en tweespraken aangekon digd, doch enkele, de schoonste, moesten noodgedwongen wegvallen. De Moeder der Juffers onderwijzeressen die hun hulp daaraan verleenden, was plotseling erg ziek geworden en zoo werden de kinders bij telegram huiswaarts geroepen. Wij hoorden toch enkele nummertjes samen zang. Volgde nu wat cinema. De film Bedrieger bedrogen in 5 deelen. Schoon, doch niet klaar genoeg. Wanneer krijgen wij toch maar eleciriek??? Na een korte rustpoos zong Juffr. Ida Vanhuyse een geestig lied dat veel bijval oogstte. Nog enkele filmpjes, en vooral de laatste: Boby vermaakt zich», deed la chen zonder einde. Om half tien was alles afgeloopen en iedereen trok tevreden huiswaarts. Hoerengilde. Heden Zondag is het de laatste dag voor de inschrijving van het feest- en vier-ure-maal voor den prijs van 15 fr. Dus, iedereen weze op zijn post op Donderdag 2 Februari, feestdag der Boerengilde, in de Hoogmis van 9 u. Na de Mis, bezoek aan de leden herber giers en om 10 u. ALGEMEENE VER GADERING. Om 1 ure noenmaal bij Marcel Ampe, Prijskaarting en ondertus- schen, lekkere koekeboterhammen met koffie. Begraving. Donderdag laatstleden werd Mevrouw Constant Theylaert, moe der der Juffrouwen onderwijzeressen He lena en Margriet, te Evergem begraven. God hefcbe hare ziel. Onze rechtzinnige deelneming aan hare talrijke kinders. Spaar- en Leengllde. Vrijdag laatst is zachtjes in den Heer ontslapen, M. Emicl Cailliau, Bestuurslid der plaatse lijke Spaar- en Lesngilde van den Bel gischen Bc-erenbor.d. Ds plechtige uitvaart zal plaats hebben op Dinsdag 31 Januari, te 9 uur. Er wordt de leden gevraagd op de be grafenis te willen aanwezig zijn en een gebed den Heere op te dragen tot zijn ziellafenis. Hij ruste in vrede. GITS. Ongewenschle bezoekers. Zondag namiddag kwam hier een groep Bohemers met een 12-tal wagens door het dorp gereden. Onbeschaamd trok het goed je maar overal binnen. Ook werden ver scheidene neringdoeners door hen beetge nomen. Bij C. Verbeke wisten zij 20 fr. te on.futselen. In een breigoedwinkel werd na hun vertrek bestatigt dat een gebreide ondervest ontbrak ter waarde van 115 fr. Liefst trachtten zij geld te wisselen ten einde iets te kunnen wegmoffelen. Van zulk goedje blijve men best gespaard. DEERLIJ. In den Gemeenteraad. De nieuwe Gemeenteraad is Vrijdag avond bijeen gekomen onder het voorzitterschap van Dr H. Isebaert, Burgemeester. Na le zing der aanstellingsakte van den Heer Burgemeester, wordt overgegaan tot de grondwettelijke eedaflegging der Raads leden. Na het opmaken der voorrangslijst wordt overgegaan tot de verkiezing der Schepenen waarbij de Heeren Bsyis A. en C. Dermaut respektievelijk verkozen werden met 6 stemmen tegen 3 aan M. Defraeye en twee onthoudingen der Chris tenen, die, in eene omstandige verklaring, bij monde van het Raadslid Steslandt G., de beweegereden hiervan aangaven; ter wijl de groep Dsfraeye-Monbaliu hun nerzijds eene verklaring aiiegden waarin kritiek wérd geuit nopens de gevoerde onderhandelingen tot het vormen van aet Schepencollege. HOLLEBEKE. Gemeenteverkiezing. Zondag liepen hier de verkiezingen af met volgenden uitslag: Lijst Nr 1. 171 stemmen, met 2 ge kozen: 1. Bonte Gustaaf 2. Strubbe Je- róme. Lijst Nr 2. 207 stemmen, met 3 ge kozen: 1. Goudezeune Jules; 2. Laire Emiel; 3. Garain Jules. WINTER! 't Is winter en het vriest zoo fel. De noorderwind huilt scherp daarbuiten. De vriezeman, zoo kunstig snel, Teekent zijn bloemen op de ruiten! De grauwe wolken hangen neer. Zóó heimlijk stille is het zelden!... Sneeuwvlokjes dalen meer en meer. Welk schoon tapijt in bosch en velden! De Vlaamsche jongens hebben pret! Ziet ze maar glijden, schaatsenrijden! In wintertijd is veel verzet! Voor armen, hebt dan medelijden! Hollebeke, 22-1-33. GEO. ZANDVOORDE-bij-Ieper. Zieken- bond. Op heden Zondag, óm 3 ure in den namiddag, bij Ldridon, dringende vergadering voor de leden van Ziekenbond en Verbond der Kristene Grensarbeiders. Een vreemde spreker zal het woord voe ren. Zitdag. Voortaan zal onze geachte mandataris Heek Duponhhieu, Senator, zijn maandelijksche zitdag houden bij Descamp Gaston, de tweede Zondag van ieder maand, van 10 tot 12 ure 's morgens. Beweging der bevolking in 1932. Geboorten, 17; overlijdens, 11; huwelij ken, 4; totaal inwoners op 31 December 1932: 775. Gemeenteraad. Op 10 Januari greep de vergadering plaats van de Ge meenteraad, die samengesteld is uit 6 ge- meentebelangers en 1 katholiek. Elk legde de gebruikelijke eed af, en alles verliep in de beste verstandhouding. Werden geko zen als 1* Schepen: Vercaigne Albert, met 7 stemmen; 2' Schepen: Six Henri, met 7 stemmen. Op 20 Januari legde onze geachte Bur gemeester den eed af In de handen van den Heer Arrondissementskommissaris. 's Avonds was de raad vergaderd. Ter gelegenheid zijner benoeming bracht Schepen Vercaigne in naam van gansch den raad aan den Heer Burgemeester een welverdiende hulde, de hoop koesterende van gezamenlijk te leveren, en plichtvol de belangen der gemeente en der bevolking te dienen. GELUWE. Gemeenteraadszitting. Woensdag avond, te 6 ure, vergaderde onzen gemeenteraad. M. Corneillle, ziek. zijnde, was afwezig. Heer Burgemeester Ingelbeen opende de vergadering, gaf het woord aan den Heer Secretaris om het verslag der vorige vergadering voor te le zen, hetwelk algemeen goedgekeurd werd. 2' Punt, Driemaandelijksch kastoezicht, 4* Kwartaal 1932. Gemeentekas. Ontvangsten fr. 1.030 010 94 Uitgaven fr. 790.27035 DIKSMUIDE. Apothekersdienst. Heden Zondag alleen open Apotheek FOCKE. Groote Markt, Diksmulde. K EMM EL. Davidsfonds. Vergade ring heden Zondag, om 3 uur zeer stipt. Op het dagorde: Voordracht over Thé- rèse Neumann van Konnersreuth, door Heer Doktor A. Dambre. Dat is, in andere woorden, een voor dracht over het levende wonder van onze tijden. Duizende geleerden, geloovigen en ongeloovigen, volgen, bestudeeren en be spreken al het buitennatuurlijke dat in Thérèse Neumann voorkomt. Sedert jaren leeft zij zonder eenig voed sel te nemen. Eiken Vrijdag beleeft zij het Lijden van Christus: het bloed vloeit uit de wenden van handen, hoofd en zij de,... ontelbare bekeeringen heeft Thérèse Neumann verwekt. Gansche reeksen boeken werden over haar geschreven. Het is dus wel een boelend onderwerp... en wij durven verhopen dat geen enkel lïd zal ontbreken en dat vele niet-leden van deze voordracht zullen willen genieten. Komt, om 3 ure stipt... Komt luisteren naar het begeesterend en zielverheffend woord van Dokter A. Dambre. die reeds op vele plaatsen met allen bijval voor drachten hield over Thérèse Neumann. Wijze raad. Is men kloek en wel gespierd, dan is men waarlijk mensch. Is men zwak en krachteloos, dan is men op aarde van geenen tel. Krachtelooze, afgematte, ontzenuwde personen, bleeke jonge dochters, beproeft eens den goeden THEOBROMA. Te Poperinge te bekomen bij alle HH. Apothekers. HOUTEM-BIJ-KOMEN. Retraite. Heden Zondag, 29 dezer, na de Ves pers, begint een Pater Capucljn eene re traite prediken voor de jonge dochters; zij duurt tot Donderdag 2 Februari. De Sermoenen zullen plaats hebben 's mor gens om 8 u. en 's avonds om 5 u. De ouders worden verzocht mede te werken met hunne priesters en al hunne dochters naar de Sermoenen te zenden. Vleeschbond. Onze bond bestaat nu een jaar. De 110 landbouwers die er deel van maken, weten er niets anders dan goed van te zeggen. De 14 leden die in den loop van 't jaar een stuk vee ver loren, hebben kunnen bestat: hoe ge makkelijk het is en welk voordeel het oplevert deel te maken van zulk een bond. Inkas fr. 239.740,59 Kommissie van Openb. Onderstand. Ontvangsten Uitgaven fr. 83.324,56 fr. 69.968,05 Inkas fr. 13.353,05 De gemeenteraad keurde het proces verbaal van kastoezicht met algemeenheid van stemmen goed. 3* Punt. - Bepaalde vaststelling der taksverordening op de riooleering. Na eenige woorden uitleg, is het ontwerp al gemeen goedgekeurd geworden. 4° Punt. Aanvraag van kerkhofgrond. Algemeen toegestaan. Aangezien er in het 5' punt kwestie is van personen, namelijk: Voorstelling van kandidaten als lid der schiftingskommis sie van het Fonds der meest-begaafden, deed de Heer Burgemeester het publiek buiten gaan, nadien werd, in geheime zitting, met algemeenheid van stemmen, voorgesteld de Heer Alois Vervaeke, schoolbestuurder te Geluwe. Niettegenstaande al de punten van be stuurlijken aard waren die op het dag orde stonden, waren toch een 25 tal toe hoorders aanwezig, meestal nationalisten, die de deelname van hun leiders in den raad, nog nieuw en interessant vinden. Twee van de nationalistische toehoorders poogden de aandacht op zich te trekken, daar zij ernstig en dagbladschrijverach tig notas namen. Wij hebben echter niet kunnen zien of het stenografie of ge woon menschengeschrift was. Kwart na zeven was het dagorde afge werkt en de vergadering gesloten. WOUMEN. Bond der Groote Gezin nen. Deze bloeiende bond hield ver leden Zondag zijn jaarlijksohe algemeene vergadering. Meer dan 100 leden waren opgekomen, en namen kennis van het degelijk werk, dat door het plaatselijk bestuur geleverd werd, onder de leiding van den Heer Florimond Syoen, voorzit ter. Een uiteenzetting over doel en wezen van den plaatselijken Ziekenbond door den E. H. Proost werd met veel belang stelling gevolgd. Nadien werd een rijk voorziene tombola uitgeloot. Tooneelavonden. De laatste opvoe ringen van den Boerenjeugdbond hebben klaar bewezen dat onze menschen te vin den zijn voor flinke stukken. Met 29 Ja nuari en 2 Februari bereidt de Boerinnen- jeugd eene nieuwe verrassing voor. Fa- miliejuweelenkomediespel in 2 bedrij ven door Weyers en Crosfeld en De Ge heimzinnige Kamer» van Gerdas zullen opgevoerd worden. Verders een prach tige reeks tusschen nummers. Alwie eenig belang stelt in onze jeugd werken en zij die nog wat kunstgevoel over hebben voor tooneel moeten die avonden vrij houden! POLLINKIIOVE. De nieuwe i urge- meesler plech ig gevierd. Zondag 1.1., 22 dezer, cm 11.30 ure, heeft, de muziek maatschappij De IJzergaimeen prach tig concert gegeven ter eere van den Heer Morlion Remain, door Zijne Majes teit de Koning ais Burgemeester van Pol- iinkhove benoemd. De Heeren leden van den Gemeenteraad alsook ds eerleden van het rauziekgenoot- schap zijn uitgenoodigd geweest net mu ziek te vergezellen. Het concert nam aanvang met het spe len van eene opwekkende Brabangon- r.e en het muziek speelde vervolgens nog vier van zijne puikste .tukken, slechts onderbroken om te voldoen aan den wensch van den Heer Burgemeester, mu ziekanten en gevolg op eenige glazen lek kere wijn en fijne cigaren te vergasten. Daarna eene ophefbarende stapmarsch voor den terugkeer naar het lokaal In 't Hof van Ste Cecilia», waar er, volgens een oud Vlaamsch gebruik nog ncn hal ven of twee geledigd werden. Hij leve lang, de jeugdige Eurgemeester! Indien gij tot hiertoe alles geprobeerd nebt zonder voldoenden uitslag of gene zing te bekomen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MARTIN TOMS. Voor veroudere'e en ingewortelde gevallen volgt de volle tige serie van zes weken, 185 fr. voor Asthma speciale serie. Martin Tcms, 112, Weststraat, Brussel. OOSTNIEUWKERKE. Brigida-vcr- cering. Met Lichtmis aanstaande be gint de novene ter eere van de H. Brigida van Ierland. Die heilige wordt hier van over ouds gediend voor de ziekten op het vee. Het boerenvolk van BACHTEN DE KUIPE levert het meest bedevaarders. Vooral op den Maandag na Lichtmis is 't hier een wemeling van bedevaarders. Jammer dat men voor dien dag de mu ren der kerk niet kan uitzetten. lederen dag der novene worden er drie heilige Missen opgedregen, OOSTVLETEREN. Sint Antonius- dagon. De Sint Antoniusdagen hebben niettegenstaande de Siberische koude bui tengewoon veel volk aangelokt. De na middag stemming was echter wat kou der Kwaliteit en schoone premiën. Ziedaar wat TJ zult bekomen met de aangename sigaretten DIANA te rocken. Neem in acht dat ieder pakje TWEE BONS bevat. Vraagt den kataloog der premiën aan winkelier of aan het adres: Sigaretten DIANA Afd. Premiën, 40, De Koninck- straat, IUSSEL. WOESTEN. Boerengilde. Vandaag om 6 ure belangrijke vergadering der Boerengilde bij Moïse Fonteyne, In 't BrouwersbofDen Heer Landbouwinge nieur Simoens zal er nen zeer belangrijke Voordracht geven. Verders allerhande me- dedeelingen, betaling en bestelling. Het bestuur rekent op eene zeer talrijke opkomst. HET BESTUUR. Noveen ter eere der H. Brigida. Woensdag 1 Februari begin der negen- daagsche oefening ter eere der H. Brigida, in de kerk van Woesten van ouds en her aanroepen en gediend tegen de plagen en ziekten onder het hoornvee. Dagelijks gedurende de Octave Mis om 7 >4 uur, waarna er gezegend wordt met de relikwiën der heilige. Hare litanie alsook was is er gedurig te bekomen bij den kerkbaljuw. Voordracht. Zooals hier vóór acht dagen gemeld, kregen we Verleden Zon dag 't bezoek van een Pater Van Dasle die ons vergast heeft rp een sierlijke voordracht met lichtbeelden. In den na middag heeft hij maar om 3 ure kun nen beginnen daar de electriciteitsstroom afgesloten was en zoo halverwege moe ten blijven omdat den tijd ontbrak. Des avonds was er, niettegenstaande het gure winterweder, nog tamelijk veel volk op gekomen, die zeer voldaan over deze zoo mooie afwisseling spreken en nog meer maals zulk een gezond vermaak begeeren. Meeting. Zooals in de omliggende gemeenten werd uitgsplakt, kwam hier verleden Zondag J. Van Severen, hoofd man der Dinazo's eene redevoering ge ven. Niettegenstaande de groote reklaam die men voor deze vergadering had ge maakt, was er heel weinig volk, en dan nog het meerendeel vreemdelingen, aan wezig. De spreker, door een twintig man sterke lijfwacht met lijf- en schouder gordel en een zware knuppel gewapend, omringd, hield voor de luisteraars eene redevoering van een uur en half. Dit ge schiedde achter slot en grendel en nie mand mocht een woord spreken. Rond 4 u. trok de welgedrilde wacht op stap al zingende door de dorpplaats in de richting van leper. Is dit onze moderne beschaving? vragen velen zich af. OOSTDUINKERKE. Nieuwe Koster. H. Karei Mylle, koster te Oostduin- kerke, is koster benoemd te Merkem en werd hier vervangen door M. Robert An- dries van Ramskapelle-aan-IJzer. BREEBENE. Geboorte van een drie ling. Een drieling is geboren in het huisgezin van Richard Tulpin, wonende, 9, Oudenburgsche steenweg. Moeder en kinderen zijn in goede ge zondheid. De familie is thans samenge steld uit 5 kinderen waarvan de oudste 13 en 11 jaar oud zijn. De drieling be staat uit twee meisjes en een jongen. Da burgemeester heeft eon bezoek ge bracht aan het gezin. Een geschenk werd overhandigd. LANGEMARK. Feest, Op Zondag 5 Februari komt de Hear R. Da Man, Volksvertegenwoordiger, spreken in 't lo kaal. Met deze gelegenheid geven de Ka- jotters een Ouderavond. De toegang tot deze voordracht is kosteloos. Alleen de Kajotters doen eene omhaling om de kosten van hun feest te dekken. De zaal zal goed verwarmd zijn. Kigo-Janos. Spijts het gure weer van Maandag avond is het tocneelgezel- schap Devriendt-Sorel het nieuw stuk Rigo-Janoskomen opvoeren. De toe hoorders vonden het effenaf prachtig. Van de fijnste klucht tot het aandoen- lijkste drama, alles mochten we dien avond beleven. Niet te verwonderen dat dit gezelschap tot 3 maal toe weerkeeren moet op som mige plaatsen. We moeten het betreurensweerdig noe men dat er hier meer aantrek is naar cinema-vertooningen dan naar zoo'n heerlijk kunststuk. Het gezelschap Devriendt-Sorel zeggen we hartelijk proficiat en warmen dank! Tot wederziens. Het spreekt vanzelf dat de volledige bemesting altijd aangewezen blijft in cri sistijd, hoe slecht dat de toestand ook weze of kome. Het la immers het toe dienen van de stikstof, de fosfoorzuur- en de potaschmesten, op het gepaste tijd stip, en dit in voldoende hoeveelheid, die de hoogste opbrengsten zullen opleveren. Dit jaar schijnt de landbouwer het be grepen te hebben, want verleden jaar, hebben talrijke onder hen, teleurstellin gen ontmoet door het eenzijdig bemesten, b. v. vroegtijdig legeren der graangewas sen. Het toedienen van de fosfoorzuur- en potaschmesten kan niet te vroeg geschie den, bezonderlljk voor wat de ruwe pot aschmesten betreft, t. t. z. sylviniet-Kaï- niet 14 en het potaschzout 20 De Chloorpotasch 40 en 50 mag wat later gebruikt worden, bijv. één maand vóór het zaaien of planten. Het is overigens genoegzaam bekend, dat potasch zwaar graan verzekert, het legeren belemmert, het meel bij de aard' appelen vormt, het suikergehalte bij voe- derbeeten en suikerbeeten verhoogt, en den groei van klaver, vlinderbloemige planten en andere goede grassoorten be gunstigt in de weiden. BB®EEPjKE!0IH0a5!0MEBBBE?S5aEBi8H> Onze gekozenen stellen zich ter beschik king van al onze leden en ook niet-leden, om ze met raad en daad bij te staan, om uitleg en inlichtingen te geven ln volgen de plaatsen en dagen: POPERINGE. 2* en 4* Vrijdag; door Volksvertegenwoordiger R. De Man. Op 2' Vrijdag: van 9 tot 9.45 uur in Volkshuis; van 9.50 tot 10.30 uur in Kath. Kring. Op 4» Vrijdag: van 9 tot 9.45 uur in Kath. Kring; van 9.50 tot 10 30 uur in Volkshuis. IEPER. 1* en 3* Zaterdag, van 8.30 tot 10 uur in 't Christen Volkshuis, Sint Jacobsstraat, 30; Volksvertegenwoordiger Robert De Man. 2", 4* en 5* Zaterdag van 9.30 tot 11 uur in 't Christen Volkshuis, Senator De- pontieu. BESELARE. 4° Zondag, van 9 tot 10 uur; Senator Depontieu in de Patronage. BOEZINGE. 4' Zondag van 11 tot 12 uur, in de bibliotheekzaal; vriend Gaston Slosse. GELUWE. 4* Maandag, van 5 tot 6 30 uur; Senator Depontieu, in den Werkers kring. GELUVELD. 2* Zondag, van 8 tot 9 uur; vriend Gaston Slosse. KOMEN. 1* Maandag, van 9 tot 11 uur; Volksvertegenwoordiger Duchatel, in de Cercie Catholique. LANGEMARK. 1' Zondag, van 10 tot 11 uur; Volksvertegenwoordiger R. De Man, in de Patronage. 3" Maandag, van 10 tot 11 uur, in de Patronage; Senator Depontieu. PASSCHENDALE. 2* Zondag, van 9.30 tot 11 uur; Volksvertegenwoordiger Robert De Man, in de Patronage. POELKAPELLE. 3* Maandag, in de Patronage van 1.30 tot 2.30 uur; Senator Depontieu. PROVEN. 4" Zondag, van 9 tot 10.30 uur, in 't Gemeentehuis; Provinciaal Raadslid Lefebvre. RENING ELST. 2' Zondag, van 8.30 tot 10 uur, in ii De RozendaelProvin ciaal Raadslid Lefebvre. VLAMERTINGE. 4' Vrijdag van 10.45 tot 12 uur; Volksvertegenwoordiger R. De Man in 't Huis aller Vlamingen WERVIK. 2' en 4* Vrijdag, van 9 tot 11 uur in 't Christen Werkers ver bond; Senator Depontieu. 2Zondag, van 10 tot 11.30 uur; Be stendig Afgevaardigde Lommez. WESTNIEUWKERKE. 2' Maandag, van 3.30 tot 4.30 uur; Senator Depontieu, in 't café A la station du trambij Cyriel Bodln. WIJTSCHATE. V Maandag, van 2 tot 4 uur, in St-HubertSenator De pontieu. ZANDVOORDE. 2' Zondag, van 10 tot 12 uur, bij Gaston Descamps; Senator Depontieu. ZONNEBEKE. 2" Zondag, van 8 tot 9.30 uur, in den Volksbond; Volksverte genwoordiger Robert De Man. Dit is de voorloopige schikking. Moge lijks wel zullen er in ae toekomst voor 't algemeen welzijn nog verbetering aange bracht worden. W~ De belanghebbenden gelieven dit uit te knippen en te behouden. DE MOORD OP EEN PRIESTER TE HOFSTADE HOOFDZETEL: Bestuur: R. Mortier GENT, Lange Meïre, Nr 2 (Kouter) BIJHUIS: Theorie - Praktijk - Lessen op den auto zelf - Rijoefeningen Gemak van betaling KORTRIJK, Gentschensteenweg, 21 AUTO-ONGELUK TE KAASKERKE Maandag namiddag, rond 4 ure, greep er een droevig ongeluk plaats dichtbij den onbewaakten overweg van Kaaskerke op de baan Diksmuide-Veurne. M. G. D., van Veurne, keerde op gemeld uur huis waarts toen eensklaps het 7-jarlg zoontje der echtelingen Lust de baan overstak. Daar de baan daar Juist een kromming maakt, had de voerder het kindje dan ook niet bemerkt, niettemin deed hij het onmogelijke om de botsing te vermijden. De kleine werd toch gevat en omverge worpen. Dan bijgeroepen geneesheer deed het knaapje naar de kliniek van Oostende overbrengen daar er gevreesd werd voor een schedelbreuk. De voerder van den auto was zoodanig getroffen door dit smartelijk ongeluk dat hij thans bedle gerig is. DE RECHTBANK .VELT HAAR VONNIS Zaterdagmorgen werd vóór de correc- tionneele rechtbank, te Brussel, de zaak opgeroepen van den doodslag op E. II. Oerf, geboortig van leper, te Hofstade, op 2 Juli 1.1. Men weet, dat de beschuldigden zijn: Jan-Baptist Schlts, autobestuurder, wo nende te Elewijt; Casteels Willem-David, aardewerker, van Berg; De Win Petrus, werkman, wonende te Boortmeerbeek, alle drie in vrijheid. Zij moesten zich verant woorden om, zonder oogmerk om te doo- den, vrijwillig verwondingen of slagen aan Henri Cerf te hebben toegebracht, die den dood hebben veroorzaakt, en dit met voorbedachten rade. De belangstelling was weer zeer groot. Schits wordt veroordeeld tot 4 jaar en 4 maanden gevangenisstraf en 700 frank boete; Casteels tot 2 jaar gevangenisstraf; De Win tot 3 jaar en 4 maanden ge vangenisstraf en 700 fr. boete. De rechtbank bevool hun onmiddellijke aanhouding ter zitting. Schits en De Win worden bovendien ieder tot 2/5 en Casteels tot 1/5 van de kosten veroordeeld. isssiai&saissssBsiasBaaBiasasa&aaaa IN 'T GROOT HERTOGDOM LU XEMBURG werden Lij eene mijnramp zes arbeiders bedolven, maar konden een paar dagen later gered worden. TE RÉSIGNY, in Frankrijk, Is een oude vrouw in den haard gevall n en levend verbrand. IN SPANJE /„rdsn zes soldaten verstikt door uitwasemingen van een mo tor. IN MEXICO werden bij een dyna miet ontploffing minstens dertig perso nen gedood of gewond. IN DE OMGEVING van Nizza heb ben in een tijdspanne van een week twaalf personen zelfmoord gepleegd. IN ENGELAND is een koolmijn in brand geraakt. Uit dien hoofde zullen 1200 arbeiders werkloos vallen. TE JOLIMONT werd een arbeider den arm afgerukt in een kneedmachien. TE ENGIS werd een vrouw door bandieten neergeslagen en beroofd van 3000 frank. TE CHARLEROI heeft een man zijne vriendin de keel overgesneden en vervolgens zelfmoord gepleegd. IN DE STATIE van Hemixem werd een spoorwegarbeider een been afgereden. TE VTLLERS s/LESSE is een vrouw die linnen aan het wasschen was ln de rivier in 't water gevallen en verdronken. TE SPA werd het hoofd van een valsch muntersbende aangehouden. TE ZOETENDAAL werd een 12-ja- rige knaap gevat tusschen een muur en een camion en werd de borst ingedrukt. TE HERSTAL werd een wielrijder door een auto omvergereden en gedood. De autovoerder nam de vlucht, maar kon later opgespoord worden. TB BRU' 3EL werd een oneerlijke brievenbesteller aangehouden. TE MONTIGNIES-LEZ-LENS werd een 67-jarige door een karabijnschot ge dood, bij het kulschen van het wapen. AAN HET VLAAMSCH HOOFD te Antwerpen is een 9-jarige knaap door het ijs geschoten en verdronken. TE MOLDEREN is een vrouw ver- Stikt door de uitwasemingen van een ka chel die in haar kamer brandde. TE BRUSSEL werd een oude vrouw door een tram gedood. TE ANTWERPEN werd een auto tusschen twee tramrijtuigen gevat en ge> pletterd. Zeven inzittenden werden erg gewond. I1ÜBBQI12SBSBBBBBBBBQB1SDSSBBI9B De Iepersche crack Alfons Ghesquière is ook dagelijks op de baan, zich ieverig aan 't oefenen, met zijne onafscheidbare vrienden Rebry, Demuysere en Decroix, Wij vernemen dat hij met het begin van 't seizoen in tip-top forme zal zijn, om dan menige overwinning ons te bezorgen, wat wij hem van harte wenschen. Vele beginnelingen volgen het voor beeld na der beroepsrenners met vroeg tijdig op oefening te gaan; daardoor ge ven zij het bewijs dat zij willen heel en al in forme zijn om de eerste koersen te betwisten, zoodus mogen wij van hen een harde strijd verwachtende zijn. Doch met den renner Jule3 Hosdey uit Poperinge, die zoo pas een vrouwelijke ploegmaat heeft aangeschaft, is het anders gesteld: Hij zal nog eenige weken wachten om daarna zich ieverig te oefenen, en met Paschen zijn eerste koers te betwisten. DOLIE. Silveer Maes en Jef Demuysere die zoo pas kemen aangeduid te worden door de B. W. B. om onze kleuren te verdedi gen in het Cycle Crosste Parijs, heb ben zich Zondag laatst eervol uit den slag getrokken in het Cycle Cross «-kam pioenschap van Meenen Sportif, met rich eerste en derde te plaatsen. Met twee zulke profs mogen wij in Parijs het beste verwachtende zijn. Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tct de LIJK DIENST en de BEGRAVING, op Maan dag 30 Januari, om 9 uur, in St Janskerk, van VROUW EMMA VERHAEGHE Weduwe van lieer Auguste Lava. Van wege de Kinderen. «o» Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot de PLECH TIGE JAARMIS, op Donderdag 2 Fe bruari, O. L. Vr. Lichtmis, om 9 uur, in Sint Janskerk voor de OVERLEDENE OUDERS van Keer en Vr. René Billiau-Vercruysse. EENINGELST. Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot den LIJK DIENST en ie BEGRAVING, op Dinsdag 31 Januari, om 9 Vi, uur, in de parochiale kerk van Reningelst, van HEER EO MOND FLORIMOND DEVOS Echtgenoot van Vr. Julienne Desmytter. Van wege de Echtgenoote en Kinders. ZONDAG 26 FEBRUARI IC33. BEERST. Groote prijskaarting tn het bieden, In de Kruisstraatbij Ri chard Riviere; 1000 fr. prijzen verdeeld als volgt: 200, 160, 140, 120, 100, 80, 60, 45, 30, 20, 15 15, 15. Inleg 5 fr. Man te gen man. Begin om 2 uur. Reglementen zullen afgelezen worden en de kommissie zal alle noodige beslissingen nemen. flaausBBnxsBaaaaaszasBESsisBflB STAD POPERINGE BEDANKING De Kinders Druant bedanken ±- aaailie, Vrienden en Kennissen om den blijk van genegenheid betoond tijdens den Lijk dienst en Begraving van VROUW SILVIE VANDENBUSSCHE Weduwe van Heer Charles Druant. STERFGEVAL j- Donderdag 1.1., na een korstondige ziekte, in het klooster der Eerweerde Zus ters Benedictinessen te Poperinge, is zacht in den Heer ontslapen, de E. Zuster Antoinette, in de wereld Mej. Emma Brutsaert, zuster van den Heer Dokter Henri Brutsaert. Eew. Zuster Antoinette was 63 jaar oud. sedert 42 jaar Zuster bij de E. Z. Benedictinessen te Poperinge en nam in het klooster het ekonomaat waar. Wij bieden aan den Heer Dr Brutsaert, aan zijn Familie en aan de Eerw. Zusters Benedictinessen onze diepste gevoelens van kristene deelneming. Wacht niet tot het te laat is, ver schaft U heden nog een potje honing «VEURNE-AMBACHT», 1' Prijs We reldtentoonstelling Antwerpen, Gouden Medalie Voedingsalon Brussel 1932. WAT DE DOKTERS ZEGGEN Honing is uiterst gedienstig bij zenuw en borstlijders, welke hij altijd verlicht in hunne pijnlijke kwellingen. Nergens komt hij beter te pas dan bij de maag- zieke menschen, waar hij de spijsver- teering bevordert. Daar waar de hitsige suiker niet verteeren wil gebruikt men zeem. Door het mierzuur die de honing bevat is deze zeer aan te prijzen in zin- kingspijn der gewrichten en bij de jicht lijders (Rhumatismes), op voorwaarde nochtans van in zijn gebruik te volhar den. Iedereen is bekend met de groote waarde van de honing in verkoudheden, keelziekten en zinkingen, en bijzonder lijk nog in de maag- en darmontsteking der kleine kinders alwaar hij wonderen verricht. In slepende en weerspannige buikloop kan hij niet gemist worden. Uit Natuurleer der Bie Dr Conrard de Muêlenaere, Ardooie. De HONING V. A. der bieëmhallen A. J. Florizoone, Veurne, bevat veel VI TAMINEN en CALORIEËN, beteekent KRACHT en GEZONDHEID. De KONING V. A. is onmisbaar In ieder huisgezin. Woesten: Mevrouw Martha Depuydt. Wulveringem: M. Lust, Bakkerij. Reninge: M. Decat, Bakkerij. PervijïcM. Torelle, Gemeentehuis. OostvletcrenKinders Peeters, Bakkerij. Loo: Maurice Ghyssaert. Elverdinge: Decrock-Deconinck, Veurnestraat, 8. Komen: Germain Deceuninck, 56, Rue du Faubourg. Te bekomen in Poperinge bij: M. Benouwt-Theeten, leperstraat, 90bls; M. Achiel Verpoot, Vlamingstraat; M. Vandermeersch, Casselstraat, 44; M. Vandecastcele, Pasteibakker, Ieperstr. iBaasnanBSBBBBSiBBEBaaaaBBBBB WOUMEN. Tooneel. Op Zondag 29 Januari en Donderdag 2 Februari, in de Patronagezaal, geeft de jeugdafdeeling der plaatselijke Boerinnengilde, haar jaar- lijksch Tooneelfeest te 4.30 u. zeer stipt. Er zal opgevoerd worden: 1. Familieju- weelen tooneelspel in 2 bedrijven; 2. ii DE Damesclub blijspel in 1 bedrijf; 3. Reidans; 4. De geheimzinnige kamer b, klucht in 1 bedrijf. Prijzen der plaatsen: Voorbehouden, 5 fr.; 1* Rang, 4 fr.; 2' Rang, 2 fr. Opening der zaal om 4 uur. OOSTVLETEREN. VLETERZO- NEN Op Zondag 8 en Maandag 6 Februari, telkens om 6 uur 's avonds, in de gemeentelijke tooneelzaal, opvoering van <i DE ANARCHIST groot c'rama in 4 bedrijven en OM DE MEID VAN DEN PASTOOR gekke trouwhlstrric in een bedrijf, een echte geschiedenis uit de Kempen. POPERINGE. LANGHOIR 3-VICTO- RINEN. Op Dinsdag 21 en W sdag 22 Februari, in bet Palace-Thoate.-, leper straat, telkens om 6 uur stipt, i nvoering van «DE WANHOOP VAN ï'ïli 1ROT zangfantazie in een bedrijf, IK HEB EEN MENSCH GEDOOD drama in drie bedrijven en een voorspel en de I. POSTILJON VAN MARiA-TUF™"- SIA blijspel met zang in, een beanjf. ZONDAG 29 JANUARI, te 4 en te 8 uur. MAANDAG 30 JANUARI, te 8 uur. ZONDAG 29 JANUARI 1933 POPERINGE. Hcrbergkermis, «In 't Uurwerkbij de Wed. Keygnaert, Priesterstraat. POPERINGE. Ilerbergkcrmts, Tn de Nieuwe Wandelingbij Emile Pat- tyn, Switch Road. Luisterrijk concert t» konijn van 5 kgr. door den uil te verbab len gegeven door Nestor Vandooren, POPERINGE. Herbergkennis, «IK de Valkbij Jules Chaerle, Veurnestr. POPERINGE. Konijn van 5 kgr. ta verhollen, In de Hespbij Jerome Ba- melis, Bruggestraat, gegeven door Reml Logle, uit de Berat's reke POPERINGE. Herbergkennis, A ta Ville de Poperingebij Valère Scherp»- reel-Duyck, Hondstraat. POPERINGE. Herbergkermis, In het Lokomotlefbij Theoflel Samyn, Prootstraat. POPERINGE. Konijn door den nfl te verhollen, In den NachtegaalMJ René Pyck, gegeven door Germalna Knockaert. POPERINGE. Duiven tentoonstelling van 0 tot 12 uur, A la Cour du Rol bij Maurice Devos, Boeschepestraat, der duiven van Maur. Pattyn, Geldhof Nest, en Serglw cyrieL WESTOUTER. Schoone geit te ver- bollen door den uil, In de Lindebij Jeremie Caron, gegeven door A. Dewulf- Sioen. BIKSCHOTE. Vogelkooi te verhol len, In de Zonbij August Rondelen. Begin om 6 uur. VLAMERTINGE. Herbergkermis, «m de Klaroen bij Emeric Debruyne, bij de Statie. DONDERDAG 2 FEBRUARI 1933 (O. L. Vrouw Lichtmis) HOUTEM-bij-Veurne. Groote Vele- koers op rollen voor Juniors en begin nelingen, om 17 uur, In de Tramstatie bij Firmin Pinceel. Prijzen: 50, 40, 30, 25, 20, 15, 10, 10 fr. Daarna vermakelijk heden. 2 EN 5 FEBRUARI 1933. ABEELE-Statie. Herbergkermis, MJ Maurice Crombez. ZONDAG 5 FEBRUARI 1933. LANGEMARK. Prijskaarting in het bieden, man tegen man. In de Zwaene bij Victor Noliet, 1500 fr. prijzen. 1* Prijs pendule, 2* prijs regulateur, verders prij zen in geld en wijn. Prijzen voor verst- komende groepen van 10 man. Inleg 5 fr. Begin om 2 uur. Lokaal: Christen Volkshuis. Actualiteiten Merkweerdigheden Documental iefllm. Een kluchtig toemaatje. Luisterrijke Russische creatie met IVAN MOSJOUKINE en CARMEN BONI, Het is overbekend dat de Russische filmen de kroon spannen. Onder deze mag In Dienst van den Tsaarmet volle recht genoemd worden een hoogtepunt der Rus sische filmkunst. 1 i parel van luxueu- se ensceneering, een i. :esterstuk van tra giek. In hoofdzaak en detail volmaakt ver zorgd. Een stuk dat de moeilijksten zal bevredigen. Aanstaande week: DE MISDAAD VAN EEN ANDER DE PRAIRIE- SCHUIMERS ZIGOTO ALS CINEAST -«O» - STAD IEPER Christen Volkshuis, Sint Jacobs.raat, 30. ZATERDAG 28 JANUARI, te 8 uur. ZONDAG 29 JAN., te 2, te 5 en te 8 Ml JL MAANDAG 30 JANUARI, te 8 uur. ELEONOR BOARDMAN, JAMES MU- UAY en BERT ROACH in den grooten film (La Foule), Roerend drama in 10 deelen waarin mid den allerlei wisselvalligheden en tegensla gen, een ongeluksjongen toch tot het geluk komt. (Chasseur Chasscz). Zeer vermakelijke lachpartij in 2 deelen met ln de hoofdrollen de bekende komieken STAN LAUREL en OLIVER HARDY. Leerfilmen - Nieuwsberichten De volgende weken: IN FEBRUARI: 1* week: «De 3 Musketiers» (Les S Mousquetaires) met Douglas Fairbanks. RaaaBQBBBBBflBflaBuaBBBBaaBBaa Gebruikt Chïcorci WYPELIER-TAFFIN 't is de teste. saBSBaBSaBBBBBaBBBBBBnaBBBBB, Schoone keus van allerhande porte- monnaies in alle grootten en allerlaat ste nieuwigheden ook voor Eerekommunle bij SANSEN-VANNESTE Gasthuisstraat, 15, I'operinge. «SBEiiBsaBaaaasa&ijaBsasasE&iaai ECHTE DUITSCHE HOPPEPLANTEN waarvan de goede opbrengst verzekerd ls. De planten worden op krediet gegeven maar zijn echter betaalbaar ln Septem ber of Oktober, na den pluk, dit enkel voor KLEINE GEBRUIKERS. Voor groo te kweekers, komptante betaling. Voor verdere inlichtingen zich wenden bij: A. SAMYN, hophandel, Poperinge; of bij C. VERHAEGHE, Loskaai, Statie, Poperinge. laatflsszBsizsaaaaBaBflBEajaBaa Beste Engelsch* PF.PERMINT voor Hoofdpijn Neusverstopping Kortademing Zenuwvi rzwakklng enz. enz. Te verkrijgen enkel in de BESTE WINKELi Vraagt het doosje met M* lutautjta

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1933 | | pagina 4