m les ffsniieiies niweiUKsas II. ESflSSCHELfin - VESSTSfiETE Cr. A, Oetkar's Fabriakcn, BRAND TE POLLINKHOVE IZENBERGE GROOTE VLIEGTOCHTEN VRIJE TRIBUUN De Valorisatie van de Tarwe ALLERLEI TIJDINGEN HET GROOTE VLIEGFEEST DE MOORD TE OOSTENDE BUITENLAND BRIEF UIT BRUSSEL Vraagt Waarborgt Depothouder Brouwerij De Kroon M POPERINGE. Tel. 87. NAAR BEAURAING MARKTPRIJZEN tssstsssesa ■BBmnBBBa^uaancr DIKSMUIDE. Apothekersdienst. Heden Zondag alleen open Apotheek FOCKE, Groote Markt, Diksmuide Op Dinsdag 15 Oogst (O. L. Vrouw He- molvaartdag) alleen Apotheek VUYL- STEKE, Groote Markt, Diksmuide. ROESBRUGGE. riechtige instellatie van E. H. Dubois als nieuwen Pastoor der gemeente. Heden Zondag wordt E. H. Dubois plechtig aangesteld als nieu wen Pastoor van onze gemeente. Te 2 y2 uur wordt hij van het Klooster afgehaald met muziek en schoolkinderen en geleid naar de Kerk, waar de kerkelijke plech tigheden en aanstelling zullen plaats heb ben. Een lunch zal nu de plechtigheden aan de overheden aangeboden worden. STEENKERKE. Doodelijk ongeluk. Op de hoeve van den landbouwer Rom- melaere Henri was men Maandag aan het koeimelken met een machien, toen het 7 jarig zoontje even kwam zien, doch te dicht het machien kwam en gevat werd door het uiteinde van den drijfas. De ongelukkige werd enkele malen tegen de ontsnappingsbuis van den motor ge slingerd en toen men op zijn akelig nood geschrei ter hulp snelde en hem uit zijn hachelijken toestand verloste, was hij reeds levenloos. De droefheid der ouders grenst aan wanhoop. WATOU. Eeremis. E. H. Robert Boedts, missionaris van Scheut, zal op 15 Oogst de H. priesterwijding ontvangen te Scheut-Brussel. Zijn plechtige eeremis zal hij opdragen op Woensdag 23 Oogst, te 10.30 uur, in de parochiale kerk van onze gemeenten. Aan den nieuwen Missionaris en aan zijne gelukkige ouders bieden wij onze beste gelukwenschen aan en vragen onze lezers een gebed ter zijner intentie te Storten. WESTVLETEREN. Eoerinnengilde. Niet te vergeten dat heden Zondag de vergadering van de Boerinnengilde plaats heeft te 3 ure namiddag, in 't gewoon lokaal der Meisjesschool. Even belangrijk en leerzaam en ook leutig zal deze bijeen komst zijn als de voorgaande, waarover wij menige afwezigen hoorden zeggen: <i Hadde ik dat gewetenHewel, nu weet gij het en het is maar kwestie hier niet te vergeten en u zoodanig te schikken dat al de leden er kunnen aanwezig zijn. Een beetje iever en goeden wil en alles kan gevonden zijn. Pi-cce^.e. Na de Hoogmis op O. L. Vr. Half-Oogst doet de jaarlijksche processie, Maria ter eer haren gewonen ommegang. Schoon is zij telken jare, en nu dees jaar zal zij, naar wij vernemen, nog wat verfrischt zijn. Ook worden alle studenten die nu in verlof zijn er in ver wacht, om door Maria aan Jezus hulde, eene openbare hulde te brengen. De leden van den Bond van het H. Piert zullen er ook aan houden al biddend het Hoog- .weerdige in zijne zegetocht te vergezellen, tiet spreekt van zelf dat Congreganisten en alle Kruistochters ook geerne aan den processiestoet zullen deelnemen. Sprekende over de processie moet ook een woord gezegd over de prachtige kerk waaruit de processie trekt. De prachtige schilderijen treffen alle oogen: deze welke vooral de aandacht op zich trekken en tot meerdere godsvrucht en. betrouwen stemmen, zijn de twee overheerlijke tafe- reelen bovenaan nevens de beelden van St Martinus en St Cornelius aangebracht. De eene toont ons den Patroon van Kerk en Parochie, eenen melaatsche genezende door hem te omhelzen. De tweede ver beeldt St Cornelius, hier bijzonder aan roepen, zijnen Pauselijken zegen schen kend aan de lieve kindertjes, bij hem door hune moeders of oudste zusters aange bracht. Die prachtschilderijen, hoog ÏIARfNGE. Plechtige Eeremis. Eerweerde Frater Remigius-Valeer Van- denbussche üominikaan en zoon van Heer Prosper Vandenbussche-Leys, heeft te Leuven, op 6 Oogst laatstleden, de Pries terwijding toegediend geweest door Zijn Excellentie Mgr Ladeuze. De jonge pries ter zal het geluk hebben zijn eeremis op te dragen, volgens den Dominikaanschen Ritus in de parochiale kerk van Haringe, Woensdag aanstaande, 16 Oogst om 10 uur. Vrienden, kennissen en parochianen wor den beleefd ultgenoodigd om door hunne tegenwoordigheid eenen blijk te geven van genegenheid aan den jongen priester en zijne familie. BOEZINGE. Ijzerbedevaart. Zon dag aanstaande staan we opnieuw voor den bedevaart naar Diksmuide, naar het kruis van Heldenhulde. Van alle kanten stroomen bijtredingen toe en reeds een groot getal herkenningsteekens, die toe lating geven binnen het plein, werden be steld. Dees jaar uwe voorzorgen op tijd genomen, want geen andere zullen toe gelaten worden. De kaartjes (herken ningsteekens) op voorhand genomen kos ten 3 fr.; den dag zelf genomen kosten zij 5 fr. Deze zijn te verkrijgen bij den schrijver van V. O. S. (Meester P. Callein) en Davidsfonds (Sekretaris A. Lepercque) Beauraing. Zaterdag 5 Oogst zijn er een goe honderdtal bedevaarders uit Boezinge naar Beauraing gegaan per trein of auto. Ze hebben eene gelukkige reize gemaakt en met veel devotie. Iedereen heeft er de grotte en den doorn gezien de kerk bezocht en gave weêr thuis geko men. Er is voor die tochten wat opge wondenheid en nieuwsgierigheid. Maar 't blijft toch schoon en stichtend. Ze heb ben neerstig hunne voorbereidende nove ne gedaan, en ginder neerstig gebeden. Wij hopen dat hun ijver aan O. L. Vrouw zal aangenaam zijn en tijdelijken en geestelijken zegen zal verdienen. Die ge weldige drang naar Beauraing is verheu gend en strekt ons volk ter eere. Maria is de gouden schakel waaraan ons volk vasthoudt en aan God en godsdienst ver bonden blijft. Grijpt maar vast, menschen, grijpt den gouden schakel, ge 'n zult het niet beklagen. Loskaai. Het vraagstuk is zooveel of opgelost: er mag worden geladen en ge lost aan de brug in de Brugstraat. Dat is maar redelijk en de schoonste plaats. Nu wordt de baan nog wat versterkt en stillekens aan komt het heel in orde. Jammer dat het water gewoonlijk zoo laag staat in den vaart... Zal dat niet maken dat de schepen wegblijven? Nu, nu, 't zal welhaast water genoeg komen, want dikwijls als het aan het regen ge raakt, weet het van geen ophouden. WOUMEN. Onderlinge Bijstand. De algemeene vergadering van Zondag 30 Juli te 3 uur 's namiddags, ging door in de parochiale zaal. De belangstelling was groot: de 8/10 van de leden waren aanwezig. De oude leden weten genoeg hoe moeilijk het vroeger was enkele nieuwe leden aan te werven. In de 2 laatste maanden kwamen een 6 tal nieuwe huis gezinnen zich laten inschrijven. Dat is een goed te®ken! De prachtige vergadering van Zondag 30 Juli met op het einde der vergadering de interessante besprekingen aangaande de propaganda beloven vocv de toekomst. Ook te Woumen is men fi„r en gelukkig bij het machtig katholiek verbond van Oostende aartgesloten te zijn. Hoerengilde. Op Zondag 13 Oogst, te 8 u. 's morgens, belangrijke voordracht door Dr M. Sobry, veearts te Diksmuide. Niemand ontbreke! WOESTEN. V. O. S. Vandaag, om beeldhouwwerk verbeeldend en die alhier 8 uur, bij Urbain Duthoit Herberg de sedert bijna een jaar hangen, worden door j Wildeman algemeeen vergadering voor allen fel bewonderd. «Eene zaak is nog de Vossen. Dagorde: Deelname Bedevaart te kortzegde over kort een vreemdenaar de Graven van den IJzer tot Dlk- kunstbezoeker het is het in 't nieuw zet- smulde; Verscheidene mededeelingen. HET BESTUUR. NOORDSCHOTE. Straatkermis. Op heden Zondag, 13 dezer, Groote Kleer- bolling voor mannen en vrouwen, bij Pi- net Henri, cm 5 uur zeer stipt. De bolling zal beginnen om 5 uur; veel schoone prijzen, te zien bij den inrichter. Daar na Mastklimtning voor de jongelingen; vele surprisen. Allo, liefhebbers-bolders een schoone gelegenheid en allen talrijk verwacht! Hoerengilde. - Aankoopafdeeling. Het Bestuur der Boerengilde laat weten aan de leden der Boerengilde van Noord- schote en Reninge, dat er toekomende week aan de loskaai van de Drie Grach ten een schip zal in lossing zijn met allerlei van veevoeders en aan zeer ge nadige prijsen. De leden die begeeren aankoopen ie doen, worden vriendelijk verzocht zich te wenden bij de zaakvoer der der Boerengilde op heden Zondag den 13 Oogst, om 9 uur, bij Calliau Prosper, inlichtingen en prijzen zullen U daar ge geven worden. HET BESTUUR. 3VIEESEN. Examen. De School der E. Zusters, en de Gemeenteschool der Meisjes hebben elk ééne leerlinge gezon den voor de examens; beide leerlingen hebben goed gelukt: Juffr. Maria Menu voor de Zusters; Juffr. Anna Coppin voor de Gemeenteschool. De School der Broeders heeft twee leer lingen gezonden die insgelijks allerbest gelukt zijn: M. Albert Six van Elverdinge en M. Marcel Knockasrt van Meesen. Onze beste gelukwenschen. De gemeenteschool voor jongens heeft geene leerlingen gezonden. HOUTEM -bij-Komen. De leerlingen van den 4* graad. Dit jaar waren de proefdagen gesteld op 18 en 19 Juli; 10 leerlingen, 5 knechtjes en 5 meisjes, trok ken er naartoe. Naar het oordeel van vak mannen en onderwijzers, de vragen waren dit jaar buitengewoon lastig. Niettegen staande de groote moeilijkheden, vier knechtjes en 4 meisjes hebben wel gelukt. Onze beste gelukwenschen aan de 8 leerlingen, ailsook aan de onderwijzers en HBlBaaBgBaBSMEMEBEIBB&BBglSianMnaBEaaBaBBBaHaaiaaaBHaBBa ten der kandelaars van de twee zijaltaren, namelijk die van het altaar der H. Fami lie en deze van St Barbara, dan ware al les perfektBericht aan degenen die van dit gedacht zijn en begeeren iets van 't hunne bij te dragen tot het verwezenlijken van die schoone verandering'. Dat zou im mers nog... een beetje geld kosten en na al de reeds gedane veranderingen en ver nieuwingen geraakt de beurs wat plat... zoo werd ons toch stellig verzekerd. "Ik wist het wel, Dr. Oeiker's Gist in poeder «Backin» laat mij niet in den steek". Tientallen jaren reeds schenken tnillloenen huisvrouwen haar vertrouwen aan het buiten gewoon gistvermogen van Dr. Oetker's Gist in Poeder Backin Het is In haar voordeel, wanneer ze volgens de beproefde Oetker-recepten bakken. Vraag Uwen leverancier ons receptenboek «Bakken maakt vreugde» (60 bladz., veel gekleurde illustraties). Prijs fr. 1.50 meteen kosteloos staal maïsbloem «Gustin». Indien niet voor handen, vraag het boekle tegen opzending van fr. 1.50 In postzegels aan Bög. N. V. Brussel 3 (Schaerbeek) Zondag 6 Cogst, in den namiddag, kort na één uur, is brand ontstaan in de herberg-afspanning De Ster aan de Hoogstade Linde. Aan blusschen viel niet te denken. De brand was ont staan in den stal, waar 6 velo's ingebrand zijn toebehoorende aan personen die ver trokken waren met den tram naar de H. Hartefeesten te leper. Een groot deel Wij hebben aan de gas cuisiniares en braado- vens van de Reeks L.F.B.- 1933-belangrijke ver beteringen gebracht, onder andere gebreve- teerde regelbare inspui- ters die, bij gelijk verbruik, da werkingskracht der bran ders verhoogen, kraantjes mèt zekerheidsklep; ruime en volledig uitneembare ovens; buitenge woon schoone lak, I Ondanks al deze merkelijke verbeteringen blijven de prijzen van de UNICA s der Reeks L.F.B -1933 verbazend laag. van het herberggerief en de meubels kon den gered worden. De baas, Desmadril, was ergens bij een landbouwer den Oogst helpen inhalen,. Men begrijpt zijne ver slagenheid bij zijne t'huiskomst. De ge bouwen hoorden toe aan M. Rouzée, brouwer te Lt». De meubels en het gerief van den baas souden niet voldoende ver zekerd zijn. Braadoven n' 3 verlelA vemikkwld fr. 660 werchroomd -» fr. 695 HAREN-BJJ-3RUSSEt onderwijzeressen van beide scholen. Eens te meer weze gezegd dat wij in Houtem puike meesters en meesteressen hebben, die hunne beste krachten inspannen om de hinders van Houtem den degelijk on derwijs en eene diepchristene opvoeding te geven. Overste van 't Klooster begraven. Op Zaterdag 5 dezer stierf alhier in den ouderdom van 70 j., de overste van 't Klooster, Moeder Marie-Irène, in de we reld Juffrouw Serène Woutermaertens. Dinsdag laatst om 9 u. had de lijkdienst plaats, onder een grooten toeloop van volk. Gansch haar leven heeft zij besteed aan de opvoeding der kinders. Zij was hoog geacht en zeer bemind. Haar geheugen zal in zegen blijven. HOLLEBEKE. Opgedragen aan de Eerwaarde Ziekenzusters der Kliniek van leper. DE ZIEKENZUSTER! Wie trapt daar door de Ziekenzaaal, In sneeuwwit kleed met witte kap? Wie als Gods Engel zalft de kwaal Vol liefde en zorg en even rap?... De Ziekenzuster! Wie doet het walgelijkste werk En vreest er de besmetting niet? Wie voelt zieh altijd even sterk, Bij dag en nacht, waf ook geschiedt?... De Ziekenzuster! Wie snelt er door het moordend lood, Voor arm of rijk, geen onderscheid! Wie troost den zieke tot den dood, Bereidt hem voor de Eeuwigheid?... De Ziekenzuster! Wie dus verdient uw aller lof, In plaats van aanval, haat en nijd?... Wie is 't die menigkeer u trof? Wie ge den groet verschuldigd zijt?... De Ziekenzuster! leper Thuyndag 1933. GEO. BESELARE. Vermindert uw op brengst niet door uwe hennen te ver waar - loozen; let er op dat ze gezond blijven. Geeft hun twee tot driemaal per week een weinig POEIER 4200, merk Hanekop Apotheker Vermandere's POEIER 4200, toegediend is een uitstekend legmiddel. Voor 't snot vraagt MARVOL en voor de pokken gebruikt ARSYLOL. Eischt het merk Hanekop op pak en flesch. Te bekomen Te POPERINGE, bij Apoth. Notredame en Kestelyn. Te IEPER, Apoth. Snoeck Van Robaeys, VVeckesser. Rechtstreeksch bij Apoth. Bourgeois te AVELGEM en verders in alle Apotheken. POELKAPELLE. Velokoers voor de Parochianen. Op Zondag 13 dezer is 't nogmaals te doen bij Treurniet Groenedreefen «Hazewind», 't Zijn schoone velokoersen voer onze jonge pa rochianen, 100 fr. prijs. Die nog nooit geen prijs gewonnen hebben zullen er nu win nen. De inschrijving is in den Treur niet om 4 ure, en de prijsdeeling in de 'i GroenedreefPrachtig weder en veel volk! WESTOUTER. Velokoers. Op he den Zondag, 13 Ocgst, Velokoers voor knapen onder de 15 jaren. 100 Frank prijzen en talrijke premiën, verdeeld als volgt: le 25 - 2e 20 - 3" 15 - 4" 10 fr.; van den 5" tot den 10" elk 5 fr. (Afstand 25 km.) Inschrijving in de herberg Saint Hu- bert bij André Hoornaert, tot 4 uur. Prijsdeeling seffens na den koers In den Vaderlanderbij Jerome Deianghe. De inleg is bepaald op 3 fr., waarvan er 2 fr. zal terug betaald worden bij het binnen brengen der nummers. HEB MEDELIJDEN In naam van H. Theresia, van K. J.; helpt mij jeugd in gevaar redden. Dringend noodig om patronaat en sonool te bouwen. Post- check 139.485, Pastoor Renscn te Xhen- delesse. !BEHBS3SSE!Ei32eE3S0E322K2Bg0SB Kapel van O. L. Vrouw v. Barmhartigheid, Plechtige noveen van Dinsdag 15 tot Woensdag 23 Augustus, gepredikt door een Eerw. Pater Minderbroeder. Op O. L. Vrouw Hemelvaart en op Zondag 20 Augustus, behalve de gewone Zondag diensten in de parochiekerk, te 5 u. Lof met sermoen in de kapel. Op de andere dagen der noveen in de kapel, gelezen mis om 6 u., hoogmis om 9 u., met ser moen voor de bedevaarders en om 5 u. Lof en sermoen. De toeloop van bedevaarders bestaat van over ouds en heeft bijzonder groote uitbreiding genomen sedert ruim 250 jaar, toen de kapel van O. L. Vrouw van Barm hartigheid, waar het mirakuleus beeld sinds dien bewaard en vereerd wordt, ge bouwd werd. Van uren en uren ver stroomden de bedevaarders te Izenberge toe, vooral op de Zaterdagen van den vasten en binst de negen dagen. Die toe loop is onverminderd blijven voortbestaan, spijts de moeilijkste tijden, tot vóór een vijftigtal jaren. Dan is hij stilaan gaan verminderen, ofschoon hij nog tot op he den aanzienlijk is. Velen, wier ouders en voorouders met den vasten en de 9 dagen kwamen bedevaren, denken nu niet meer aan O. L. Vrouw van Izenberge. Wel heb ben vele omstandigheden, onder andere de wereldoorlog, daar schuld aan; doch de voornaamste oorzaak is het verflauwen van het godsdienstleven. En toch blijft O. L. Vrouw onze groote voorspreekster en zijn de godvruchtige bedevaarten naar hare genadeoorden Haar welgevallig: Zie maar naar Beauraing. Mochten de jon geren de traditiën hunner voorouders doen herleven, en talrijk in vrome bede vaart komen naar O. L. Vrouw van Izenberge. laaHSHasaaisEBiÉïisnrïBsasBïïsaaB TWEE FRANSCHEN HALEN IIET KEKORD VAN DEN AFSTAND IN RECHTE LIJN NEER 9.490 Km. afgelegd De Franschen Codos en Rossi vertrok ken aan boord van hun vliegtuig Joseph Le Brixuit New-York, in de richting van Europa, om het rekord van den af stand in rechte lijn neer te halen. Aan boord van hun vliegtuig hadden zij 8.000 liter benzine meêgenomen. Na een vlucht van 55 uren, aan een snelheid van 165 Km. per uur ongeveer, landden zij aan te Rayack, in Syrië. Zij hadden 9.4S4 Km. afgelegd en het vorig rekord verbeterd met ongeveer 900 Km. Zoo vóór 31 December e. k. het rekord niet meer wordt geklopt, zullen beide vliegers een premie van een millioen, verieend door het Fransch Ministerie, mogen opstrijken. «O» De noodzakelijkheid van de valorisatie van tarwe in het belang van den land bouw en van 's lands ekonomie behoeft wel geen 'betoog. De wereldprijs van de tarwe is 40-50 fr. beneden den prijs aan de welke zij in Belgie kan voortgebracht worden en daar deze kuituur in ons land door geene andere kan vervangen worden hoeft ze gesteund te worden. De tarwe- toestanden zijn in alle Europeesche lan den gelijkaardig en ieder land heeft s-teunmaatregelen voor zijn in gevaar- verkeerenden tarwebouw uitgevaardigd. In Belgie is er reeds tweemaal zekeren steun aan de tarwebouw gegeven geweest in 1930 en in 1932. Deze steun werd ge grondvest op eene inmenging van in- landsch graan bij het vervaardigen van bloem voor menschenvoeding. In 1930 namen de grootmolenaars de verplichting op zich een zeker percent inlandsche tarwe in het meel te verbrui ken; die verplichting was eene vrijwillige en leidde tot gebrekkige uitslagen. In 1932 was de verplichting wettelijk geregeld; in de toepassing echter liep het ook min of meer spaak. Bij besluit van 15 September 1932 ver plichtte de Regsering de molenaars eene zekere hoeveelheid inlandsche tarwe bij de bereiding van het meel te gebruiken; •de prijs der inlandsche tarwe werd erbij bepaald op 85 fr., in den molen geleverd; nopens de toepassing van dien prijs re zen van de zijde der landbouwers vele klachten op daar er voor hen niet meer dan 78 tot 80 fr. te bekomen was. Regee ring noch molenaars stoorden zich niet veel om die klachten en zoo verliep de campagne welke nu over is. Voor de campagne 1932 had de Regee- ring eerst het gedacht geopperd eene speciale taks te leggen op alle ingevoerd graan om zoo een steun aan de land bouwers uit te betalen. Het was juist ten tijde der werkstaking in Henegouwen; Kommunisten en Socialisten huilden lijk bezetenen omdat, zoo zegden zij, de Re geering het brood van den werkman wilde belasten; het brood zou 12 cen tiemen per kgr. meer gekost hebben; deels door die opruierij viel het ontwerp. Het Koninklijk Besluit van 15 September '32 bracht dan de regeling. De tarweprijs werd gevaloriseerd tot een bedrag van 20 fr. per 100 kgr. ten voordeele van de Belg. tarweverbouwers welke hun graan verkoopen. Deze regeling had voor gevolg eene prijsvermeerding van 3 centiemen per kgr. brood. In Belgie worden ongeveer 4.000.000 zakken tarwe geoogst; de helft wordt cp de hoeve verbruikt; de andere helft ver kocht aan 20 fr. per kgr. valorisatie gaf dit een voordeel van veertig tot vijf tig millioen voor den landbouw. Van de verkochte hoeveelheid kochten de groot molenaars circa een miljoen tachtig dui zend zakken ter inmenging in het meel. Voor zijne meelfabrikatie voert ons land, jaarlijks, ongeveer twaalf miljoen zakken vreemde tarwe in, zocdat de inmenging ongeveer 10 bedroeg, over geheel de campagne gerekend. Tegen dit stelsel van inmenging en valorisatie werd er van wege Socialisten niet geprotesteerd en nochtans... 11 De vereeniging der molenaars leende graag hare medewerking tot het uitwer ken van het Staatssysteem. Edoch niet belangloos. Het K. B. van 15 Sept. 1932 dat heel kort is bevatte gen artikel waar bij de invoer van vreemd meel verboden was. Daardoor bekwamen onze inlandsche molenaars het monopool voor de prijsbe paling van het inle.ndsch meel; ze wa ren stevig vereenigd en ze hebben het kwestig artikel ten hunnen voordeele aan gewend: De prijs onzer bloem is immers in doorsnee 15 fr. per kgr. boven den wereldprijs geweest. Een heelen tijd is dit verschil zelfs veel hooger geweest. Daardoor is het brood gansch de periode sinds 15 September 19?2 .12 centiemen te duur. Over de gansefte campagne heeft dit voor de molenaars eene uitzonder lijke winst medegebracht van ongeveer twee honderd miljoen. Dat valorisatiesysteem dat tot steun aan den landbouw voor de oogen ge bracht wordt geeft feitelijk het leeuwen aandeel aan de grootmolenaars en noch onze vertegenwoordigers, noch deze der werklieden protesteeren!!! Moet de ver klaring hiervoor gezocht worden in het verband dat bestaat tusschen sommige vertegenwoordigers en de finantieele mid dens welke achter het grootmolenbedrijf zitten? Het schijnt te vreezen dat dit jaar weerom iets in dien zin zal gedaan wor den. Wel wordt er dit jaar eene dpteliing van graangewassen gedaan welke gebeur lijk tot een valorisatiesysteem moet die nen; over twee jaar ook werd gelijke optelling gedaan; er kwam echter nooit iets van in huis. Onze vertegenwoordigers schijnen niet te roeren en men zou zeg gen dat het de molenaarsvereeniging is welke alles op touw zet, immers de ver tegenwoordigers hunner vereeniging zijn op 2 Oogst door den Minister van Land bouw in verhoor ontvangen geweest om over de zaak betrekkelijk 1933 te spreken. Indien hun voorstel aangenomen wordt is het zeker dat zij weerom het leeuwen aandeel zullen hebben van de opofferin gen welke de verbruikers zich getroosten om den kwijnenden graanbouw te steu nen. Deze steunmaatregelen worden im mer als tijdelijk voorgesteld, het is ech ter te vreezen dat Europa nooit meer zal kunnen concureeren tegen de lage voort- brengstprijzen der landen met extensieve kuituur en dat Staatinmenging durend zal worden. Het komt erop aan, te zor gen dat het voordeel van dien onmis- baren steun niet grootendeels aan den landbouw onttrokken wordt om te gaan naar grootflnantieele inrichtingen. Ónze landbouwvertegenwoordigers en deze der werklieden moeten de zaak in het oog houden en gebeurlijk optreden. Het mis bruik heeft reeds te lang geduurd. KAREL. iE3s®a32Ba3iaE!sasa®SBS3tasaaaaa ONDERWIJSDAG VAN BEN BOERENBOND Naar jaarlijksche gewoonte richt de Belgischs Boerenbond een bijzonderen studiedag in, waarop over de toestanden van het land- en tuinbouwonderwijs en van het land'oouwhuishoudonderwijs zal gehandeld worden. Deze 11° onderwijsdag gaat door op Donderdag 24 Augustus e. k. te Leuven. BEPERKING VAN DEN POSTDIENST OP MAANDAG 14 AUGUSTUS De hierna vermelde beperkingen zullen op Maandag 14 Augustus aan den post dienst worden toegebracht: Winketten. Sluiting te 12 uur be halve op het hoofdkantoor van de groote steden en van sommige badplaatsen waar de winketten voor de bewerkingen van de brievenpost en voor den verkoop van post- waarden 's namiddags zullen open blijven tot het gewoon sluitingsuur op Zater dagen. Uitreiking. Afschaffing van de uit reikingen na 12 uur, behalve in de voor melde kantoren waar eene uitreiking van poststukken 's namiddags zal plaats heb ben. Verzending. In al de kantoren van liet land zal ten minste een verzending van poststukken in den namiddag gedaan worden. «B!Si5ErtiB3®SB333S5a®ss'sassaaas DE REIS ROND DE WERELD IN EEN KANO Twee jonge mannen van een twintig tal jaren, Kenneth Savage en Cecile Ed gar vertrokken uit Staafford in een kano van 14 voet. Ze denken eraan de reis rond de wereld te doen. Ze verwachten er zich aan dat hun reis één tot 3 jaar duren zal. ZANTVOORDE-BIJ-IEPER Plechtige Inhuldiging van EERWEERDE HEER BOUTECA als Pastoor van Zantvoorde op Zondag 13 Augustus 1933 Alle maatschappijen komen bijeen om 2 uur op de dorpplaats vertrekken ge zamenlijk en vormen den stoet in de Komenstraat (grens) te 2 uur. ORDE VAN DEN STOET: 1. Vlag; 2. Ruiter^ 3. Versierde velos; 4. Muziek van Houtem; 5. «De 12 Belof ten»; 6. Herdersgroep; 7. H. Germana (groep); 8. H. Engelbewaarder; 9. O. L. Vrouw ter Engelen (groep)10. De drie Goddelijke Deugden; 11. H. Agnes (groep); 12. O. L. Vrouw van Lourdes (groep)13. Banderollen (groep); 14. H. Theresia; 15. H. Moeder Anna; 16. O. L. Vrouw van H. Sakrament (groep); 17. Congregatie van O. L. Vrouw; 18. Verheerlijking van Maria (Hemelwagen)19. Schoolkinde ren; 20. Boerenbond; 21. Geitenbond; 22. Syndikaat Christen® Werklieden; 23. Werk van den Akker en den Heerd; 24. Tooneel «Deugd en Vreugd»; 25. Duivenbond; 26. Kroostrijke Gezinnen; 27. Soldatenbond V.O.S; 28. Oudstrijdersbond N.S.B.; 29. Bloemengroep Welkom30. E. H. Pas toor gevolgd van Geestelijke en Burger lijke Overheden. lasDaasaswMBBflaBiBBaBnBaBBBsa. op 14 Augustus te Knokke-Zoute Nog een dag scheidt ons nog van het groote vliegfeest dat allenwege de be langstelling opwekt en waarvan daaren boven het menschlievend doel zeer hoog wordt geschat. Het programma belooft eene prestatie van allereerste gehalte, gezien de mede werking is verzekerd van eerste-klas lood sen als: Hanet, Van Damme, Dubois, Sta mland, van onze militaire vliegers en van het Driekleurig Nederlandsch Smaldeel, benevens de beste beoefenaars der zweef- vluchters. Het hoogtepunt van het feest zal ze ker de rekordpoging zijn van den Fran- schen vlieger Louis Rouland die het re kord van rugvliegen, gehouden met 1 uur 5 minuten 57" door den Italiaan Bocola, zal trachten neer te halen. De andere oefeningen die de grootste verscheidenheid naast de stoutste behen digheid bieden, zullen iedereen bevredigen. Gezien den grooten toeloop zal de tram- dienst van Brugge naar Knokke, evenals de diensten langs de kust aanzienlijk ver sterkt worden. Wij raden niettemin aan vroegtijdig naar het vliagpiein van de Zoute te gaan. Vanaf 1 uur zal het pu bliek toegelaten worden en een radio concert zal gegeven worden. De prijzen der plaatsen zijn 5, 10 en 30 fr.. Halve prijs voor kinderen, militai ren in kleedij en lnvalieden. De geheimzinnige zaak Gheyns Verleden week meldden wij hoe men tot de ontdekking kwam in de duinen van het lijk van de Oostendsche juffer Marg. Gheyns, alsbok dat twee personen, zekere Wyffels en Van Bockrijk, aange houden werden. Bij het onderzoek der geneesheeren bleek dat het ongelukkig meisje gestor ven was aan verstikking in het zand en dat in mond, keel en zelfs tot in de lon gen, het zand ingedrongen was, wat uit wijst dat Marg. Gheyns al hare krachten moet ingespannen hebben om zich weer los te maken uit den zar.dput. Geen en kele wonde werd op het lijk gevonden. Alhoewel sterke vermoedens wegen op de aangehoudenen heeft men nog geen vaste bewijzen van hunne plichtigheid kunnen vaststellen. De verklaringen der getuigen die beweren Wyffels gezien te hebben op den beruchten avond zijn zeer uiteenloopend en tegensprekend. Het aanhoudingsmandaat afgeleverd tegen de twee aangehoudenen werd voor een maand bekrachtigd maar denkelijk zal Van Bockrijk binnen enkele dagen losgelaten werden, als zulks nog niet is gebeurd bij het verschijnen van ons blad. FRANKRIJK BLOEDIGE STAKING TE STRAATSBURG Te Straatsburg hebben stakers gewel dige incidenten verwekt en herhaalde ma len kwam het tot bloedige botsingen met de openbare macht. Verscheidene gendarmen, politiemannen en stakers werden gekwetst en verschei dene trams en auto's werden door de stakers in brand gestoken. VEREENIGDE STATEN ROOSEVELT ZAL AAN GEEN ECO NOMISCHE WERELDCONFERENTIES MEER DEELNEMEN Tengevolge de mislukking der Econo mische Wereldconferentie heeft Roosevelt te kennen gegeven dat voortaan de Ame- rilcaansche regeering geen deel meer zou nemen aan nog andere soortgelijke con ferenties en er naar zal streven handels verdragen te sluiten met die landen die geen mededingende landen zijn voor de V. S. van Amerika. ENGELAND ONTWAPENING TER ZEE De Lord der admiraliteit zal bij de eerste begrooting een groote uitbreiding van de Engelsche oorlogsvloot voorstel len, om nieuwe kruisers, torpedojagers en duikbooten te bouwen. Dat is dus ver van ontwapening waarvan sedert enkele jaren zooveel gewag wordt gemaakt. ENGEL5CH INDIE GANDHI IN HET GEVANG NIEUWE OPSTAND Gandhi, wegens het heropwekken van de öngehoorzaamheidscampagne, werd aangehouden door de Engelsche overhe den. Daar hij de voorwaarden voor in vrijstelling niet wilde aanvaarden en deze integendeel verkrachtte werd hij voor een jaar gevangenis veroordeeld. In de bergachtige grensstreek van Af ghanistan zijn stammen in opstand ge komen tegen de Engelsche heerscliappij. Door de Engelsche vliegtuigen werden zij verscheidene malen gebombardeerd. S13333Biag3SISiaBBBiagS31SBE3SIE!l5gB HET GEVAAR DER ONBEWAAKTE OVERWEGEN De Express Adiukerke-Brussel botst op een wagen Te Dentergem kon een landbouwer met zijn wagen geladen met steenen een on- bewaakten overweg niet over toen juist de sneltrein Adinkerke-Brussel van 6.30 uur uit Tielt kwam aangehold. De man kon nog zijne paarden uitspannen. De trein botste met volle geweld tegen den wagen maar alles bleef bij stoffelijke schade. (BB9BBBB3ESSBBSBR8SBBBB3BDBB HET LOKAAL DER DINASO'S TE WERVIK BESTORMD In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 1 uur, werd het lokaal der Di- naso's, gelegen Steenakkerplein, bestormd. De gevel werd wit geverfd en een 5-tal schoten gelost. Er wordt geen melding gemaakt dat slachtoffers vielen. «BBBBBBBBBBflBSBBBBEBBBiBBBIBBBr 120 SCHOLIEREN IN DE VLAM MEN OMGEKOMEN IN CHINA Volgens berichten uit Oeroemtsja, is tij dens de les brand uitgebroken in de school te Fazyn. 120 Scholieren lieten in de vlam men het leven. Brandstichting zou de oor zaak van deze ramp zijn. (Van onzen bijzonderen Correspondent.) Brussel, 10-8-33. IN HET PARLEMENT 't Parlement is nauwelijks in verlof ge gaan en men spreekt reeds van verande ringen in 't Ministerie. M. de Brocquevil- ,1e zou ontslag nemen; M. Janson ook; M. Poullet eveneens. Allemaal voorbarige berichten. Even voorbarig de gebeurlijke opvolgers die aangegeven worden. De huldebetooging Fulgence Masson, gewezen ouderdomsdeken van de Kamer die vóór enkele maanden aftrad, legt grootsch aan. Ze zal verre het kader van eene liberale manifestatie te buiten gaan. DE JEUGD IN NEDERLAND Het Nederlandsch Episcopaat heeft een Herderlijken Brief gewijd aan den be- denkelijken toestand van de katholieke jeugd die verloren loopt in neutrale sport verenigingen. Zondag is te Rolduo (Nederland) de 9° Sociale Studieweek aangevangen. Zij is hoofdzakelijk gewijd aan Priester en Leeken de Jongeren en de Opbouw van een nieuwe maatschappij. Mgr. Poels hield de openingsrede en gaf de eerste les. Zijn besluit was; de geweldige problemen die gesteld zijn, wor den door de oudere generatie niet opge lost; daarvoor hebben we de jongeren noodig met eigen geloof, eucharistischen geest en opofferingsgezindheid. Pater Hendrickx S. J. handelde over de Kerk als Gemeenschap; Pater Gorris S. J. sprak over geestelijken en leeken- .stand; E. P. Lljdsman, C. ss. R., oud-se- kretaris van v/ijlen Kardinaal van Ros- sum, over Kerkelijk en wereldlijk terrein, enz. Minister van State Ruys de Beeren- brouck en Minister Verschuur woonden de openings vergadering bij. REVOLUTIE IN DUITSCHLAND Wat men er van gelooven mag of moet, kan ik zelf niet zeggen, ecter naar bui- tenlandsche bladen staat Nazi-Duitsch- land voor een revolutionnaire beweging. Die beweging heeft nog een geheim ka rakter. Vrijwel in alle groote fabrieken komen geheime revolutionnaire groepen tot stand. In de groote steden worden op even geheimzinnige wijze manifesten ver spreid en aangeplakt; plaatselijke sta kingen breken uit. Haar karakteristiek is deze van een beheerschte en een weten schappelijke organisatie van strijd en sa menzwering; zelfs het militair karakter ontbreekt niet. Die organisatie steunt niet alleen op dertien millioen voormalige socialistische en communistische kiezers, maar die vijfmanschappen bestrijken vrijwel de heele Dutsche nijverheid. Bijna al de fabrieken en fabriekbureelen staan onder dien geheimen invloed.. Ook de leden van de ontbonden Christen vak- véreenigingen doen eraan meê. Tot dus verre gelijkt het aan een geheime broe derschap, uitsluitend tegen het regiem gericht. De vroegere veeten zijn vergeten in deze nieuwe beweging. Van buitenaf is de beweging nauwelijks zichtbaar; voel baar is ze integendeel wel. Wordt eene groep ontdekt en uit de fabriek verwij derd gaan anderen meê. De solidariteits- gedachte herwint het. Het geheel van die geheime machinerie werkt verrassend. Er zijn fabrieksinspecteurs aangesteld al lemaal op geheimzinnige wijze, en van hen gaat het ordewoord uit. Natuurlijk wordt jacht gemaakt op de verdelgers van regiem, waar de haat tegen de nazi- politiek groeit met den dag, zoodat werk huizen en fabrieken overstroomd worden door revolutionnaire gedachten, altijd te gen het regiem gericht. Die manschappen houden zich zoo goed mogelijk v.erborgen in de nationalistische organisaties. Een stakingsgolf breekt uit en neemt omvang. Een dubbel doel wordt bereikt: de des organisatie van het nationaal-socialisti- sche economisch en partij-apparaat, en meteen wordt de illusie verdreven welke de nazi-demagogie onder de arbeiders massa had ontwikkeld. Velen dachten dat de kwestie van de werkloozenondersteuning nu voor goed geregeld was en derhalve uit de voeten. Ik was een dergenen die zoo dachten. 't Schijnt dat er nu weerom een en an der hapert. Leden van de Bestendige De putatie van Oost-Vlaanderen, aangevoerd door gouwheer Weyler, hebben Woensdag een lang onderhoud gehau met Minister Poullet. Het Gemeen Fonds legt op Oost- Vlaanderen een last die geschat wordt op 25 k 26 millioen, en de bruine kan dat niet trekken De Minister heeft aandachtig geluis terd en zal er met zijn collegas over spreken. Intusschen hebben de burgemeesters van Groot-Brussel eene conferentie ge houden. De gemeenten, die door de stich ting van het Gemeen Fonds een zwaar deren last krijgen, zullen zich tot den Koning wenden en de Koning zal dat natuurlijk overmaken aan zijn ministers. Altijd dezelfde politiek: geen solidariteit tusschen de gemeenten, tenzij om de las ten af te schuiven op de Regeerfng en op de Schatkist. Zondag zullen de oorlogsinvalieden (de F.N.C., de F.N.I., de A. O.C., de U. F.A. C. en de F. N. V. G.) te Brussel eene manifestatie houden, natuurlijk tegen de Regeering. M. Henri Le Clercq, voorztter van de F. N. I., heeft een brief gestuurd aan Mi nister Devèze. En terwijl de oudstrijders nieuwe en oude eischen stellen, is Minister Jaspar reeds bezig met de financieele begrooting van 1934 voor te bereiden eene lastige begrooting, wordt gezegd. De Belgische Socialisten hebben Woensdag vergadering gehouden van hun Algemeenen Raad om te spreken over de Internationale Conferentie van Parijs, waar drie voorname kwesties zullen be handeld worden: 1) het socialistisch een heidsfront; 2) de greep naar de Staats macht; 3) de houdin® bij gebeurlijken oorlog. Vandervelde heeft lang gesproken over de partijverhoudingen in Frankrijk, waar de verdeeldheid «inhoudt. In Belgie kan er geen kwestie zijn van dictatuur die op eene minderheid staat. Bij eene algemee ne werkstaking zouden de arbeiders naar de slachtbank worden gestuurd. In de landen met dictatuur moet de demokra- tie worden hersteld. De socialistische de moiers zal internationaal zijn, of niets. In d»en gedachtengang werd een lange dagorde gestemd. De partijraad stuurde negen afgevaardigden naar het Congres van Parijs en de Arrondissementsfedera ties twaalf. Wanneer het Congres te Parijs plaats heeft, is niet aangegeven. Derhalve kan ik het U niet zeggen. Terloops werd gezegd dat M.M. Destrée en Brunet zeventig jaar zijn geworden. Dat is het onschuldigste van alles. i3S&BB£9B@SiBiSBI9tiB3flBBSE!3ZSB19B Uw gezondheid PAOELERSD WATER SPA-C8TRON GOISECE REIKE niet gashoudend diuretisch De elektrificatie der spoorlijn Brussel-Antwerpen De werken voor elektrificatie der spoor, lijn Brussel-Antwerpen zijn volop aan de» gang en 24 elektrische lokomotieven den besteld. Men hoopt dat met het begin van 1933 de spoorlijn in dienst zal kunnen worden gesteld. «Ba«i33asaaa02EE33E5!aB$E2acs3n TWEE OUDE VROUWEN DOOR LOXOMOTIEF VERMORZELD TE NAMEN Te Namen waren twee oude vrouwtje» naar de spoorbaan gegaan om koolafval der lokomotieven te zoeken. Het weder was zeer mistig. Door twee lokomotieven die aan het manceuvreeren waren werden de vrouw tjes gevat. Een hunner werd bet hoofd afgesneden door de eerste lokomotief en nog in tweeën gereden ter hoogte der heupen door de tweede. De tweede vrouw, ook gedood, was enkel door de eerste lo- komotief getroffen. BnanHEiHHH3SfflaBaiS32ï2fiBaaE0«a« Priesterlijke Benoemingen Z. H. Exc. Mgr. Lamiroy, Bisschop van Brugge, heeft benoemd tot Hoogleeraar in de dogmatische godge leerdheid aan het Groot Seminarie te Brugge: E. H. Alberic Vanden Berghe, S. T. D., leeraar aan het college te Oost ende. Bestuurder der Vakschool te leper: E, H. Socquet, leeraar aldaar en onderpas tor op St Pleters te leper. Bestuurder der Patroons- en Handels- school te Brugge: E. H. Jér. Parmentler, kandidaat in de handelswetenschappen, leeraar aan het college te Oostende. iBasiBaBB'vaffiszijagaaHnaEiiiii BEAURAING—DINANT—NAMEN VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1933 j Feestdag van O. L. Vrouw Geboorte, Er is spraak dat de Nat. Maatsch. vaa Spoorwegen een bijzondere trein zal in leggen op 8 September van Adinkerke- Poperinge naar Beauraing. Vertrek uit Adinkerke rond 4 uur; ver trek uit Poperlnge rond 5 uur. Aankomst te Beauraing tusschen 10 en 11 uur. Terug uit Beauraing rond 13 uur. De reis gaat over Dinant. Van Dinani tot Namen geschiedt de reis per boot. Vertrek per trein uit Namen rond 18 uur om aan te komen te Poperinge rond 23 uur; te Adinkerke rond 24 uur. Prijs der reis heen en terug: 55 fr. in 2° klas; 35 fr. in 3" klas. De personen die de reis gebeurlijk ver langen mee te maken kunnen zich wen den tot den Stationchef van een der statiën; Adinkerke, Houtem-Wulveringem, Leisele, Izenberge, Beveren, Stavele, Roes- brugge, Proven, Poperinge, Vlamcrtinge, leper. De inschrijvingen moeten gedaan zijn zooveel mogelijk vóór 20 Oogst Voor alle andere inlichtingen wendn men zich tot den staitonchef van Pope ringe, Telefoon 252. Nationale Mij der Belgische Spoorwegen. NAAR BEAURAING PER RADIO-TREIN VOOR 35 FRANK (Heen en Terug). Het Beheer van Spoorwegen stelt Ra diotreinen ter beschikking van de reizi gers die zich naar Beauraing wenschen te begeven; deze treinen zullen hen ter bestemming brengen zonder van rijtuig te veranderen. De treinen zijn samengesteld uit rij tuigen 2° kasse uiterst confortabel en ieder reiziger beschikt over een voorbe houden plaats. Een afgevaardigde van de Nationale Maatschappij zal de reizen meemaken en door de microfoon onderweg allerlei nut tige inlichtingen verschaffen. Voor bijkomende inlichtingen, raad plege men de aanplakbrieven of wende men zich tot het bureel van toerisme, station Gent (St Pieters), eerste verdie ping, telefoon 133.02. N. B. Het aantal der plaatsen is stipt beperkt. De biljetten moeten in de stations van vertrek cp voorhand aangevraagd worden. BEAURAING. Uit leper, per autocar, op Dinsdag 21 Augusti. Prijs 60 fr. Vertrek te 4 u. Terug rond 9 u. Inschrijven vóór 20 Augusti, Capucle- nenklooster, Kruisstraat. Getal plaatsen beperkt. gBBEBgaiBfiiagiSBBBa^nBssaoBSi leper, 5 Oogst. Tarwe 70-72; haver 70-73; rogge 48-50; brouwersgerste 80-82; vosdergerste 68-70; erwten 92-95; paar- deboonen 90-92; aardappelen 10-20; bo ter 18,50-20; eieren 0,40-0,45; tarwestrooi ter 18,50-20; eieren 0,40-0,50 1?. 12-14; rogge 9-10; klaver 9-10; gerste 10-11; weidehooi 35-40; klaverliooi 42-44; luaernhooi 46-48; ruw vlas 60-62. Kortrijk, 7 Oogst. Witte tarwe 75-85; rogge 55; haver 60-73; paardeboonen 80- 100; gerst 55-60; hooi 25-30; strooi 14; aardappelen 15; boter. 19,50; eieren 0,35- 0,43; vreemd lijnzaad 114; inlandsch lijn zaad 104; inlandsche lijnzaadkoeken 88; Amerikaansche lijnzaadkoeken 86; cocos- koeken 95; arachidekoeken 95; tarwe bloem 120; inlandsche zemelen 43; gorte zemelen 58; Turksche tarwe Plata 48; idem Cinquantino 68; vlas der Leie 0,40- 1,30; wit vlas 7,20-21; vlas op den grond geroot 6,00-7,00; ruw werk 1,75-2,25; fijn werk 2.25-3,75. VEEMARKT. 247 Te koop gestelde dieren: 118 koeien, den kilo op voet, 4,00; 97 vaarzen 5,25; 15 stieren 4,50; 17 os- san 5.25. Amlerlecht, 8 Oogst. VARKENS- MARKT. Te koop gesteld: 2.766 stuks, den kilo op voat 5,00 tot 5,75. Geslachte varkens: 802. Diksmuide, 7 Aug. Boter 17,50-19; eieren 0,34-0,36; aardappelen 10-12; tarwe 78-80; rogge 5-55; haver 65-7; strooi 14- 16; hcoi 30-35; brouwersgerst 78-80. Rosselare, 8 Aug. Oude tarwe, 75; nieuwe id. 65; oude rogge 50; nieuwe ld. 45; oude haver 65; nieuwe ld. 55; maï* 47; id. Cinquantino 66; boekweit 110; voe- dergerst 54; nieuwe zomer- en wintargerst 53; erwten 90; paardeboonen 90; lijnzaad 105; lijnmeel 94; ruw vlas 80-90; geakkerd vlas in stroo 85; nieuwe 1933 cp stam 350-500; aardappelen, Krugers 18-20; eer stelingen en Geldersche muizen 15; kla verzaad 900; tarwestroo 12; roggestroo 10; haverstroo 11; nieuw weidehooi ?5l klaverhooi 30; luzernhooi 35; oude sul* kerijboonen 54; nieuwe id. 55; tabak 6,50- 7.00; koolzaadolie 340; lijnzaadolie 195; nitraten 86; ammoniak 76; cyanamida 72.50; kalksalpeter 88.50; Thomasslakkefl (sooris) op wagon Charleroi 1.63; nitro- coux 81; phosphaten 1.82; fertiphes 86; boter 18.50; eieren 0.35-0.37. Veurne, 9 Aug. Tarwe 75; rogge 591 haver 64; gerst 55; klaverzaad 5.00-6.00! erwten 120; paardeboonen 80; aardappe len 12-20; voederbeeten 3.00; hooi 250- 350; strooi 80-110; boter 19-21; eierf® 0.38-0.42. Andcrlccht, 9 Aug. VEEMARKT. Te koop gesteld 461 ossen, den kilo «t voet 4.50-6.50; 149 stieren 3.75-5.20; 12» koeien 3.75-5.30. Te zamen: 1.865 stuks, Anderlecht, 10 Augustus. KALVER MARKT. Te koop gesteld: 1715 stuk* den kilo op voet: 4.25-7.80. Aangekom» gedurende de week: 2100. Pcpering-c, 11 Aug. Tarwe 80; rogS4 57; haver 66; aardappelen 8; boter 16-b> eieren 0.40; hoppe, de 50 kgr., opbreng* 1932, 1075 fr., opbrengst 1933, sao-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1933 | | pagina 4