Inhuldiging van Heer Valere Deblock als Burgemeester van Krombeke op Zondag 9 December 1934. HEER DEBLOCK VALÈRE Dm Brouwer Nevejan die hier woont Die wordt steeds voor zijn moeite beloond Als hij bij een herbergier Trakteert een demi Kerelsbier. Dus Burgervader wilt hier toeven En van zijn bier ken eens gaan proeven. Bijvoegsel aan De Poperingenaarvan Zondag 23 December 1934. Nr 51. BURGEMEESTER Zondagmorgen 9 December. Daar waait een Zuiderwind de bevolking van de Ge meente Krombeke vredig tegen en doet hun smachten naar een wolkenloozen ha- mel om het grootsche feest dezen dag op touw gezet, zonder regen te mogen vieren. Reeds in den voormiddag werden de huizen gepint en de vlaggen gehrschen; een algemeens feeststemming heerschte en elkaen spoedde zich om tijdig klaar te zijn. Te 12 V2 uur kwamen reeds mooi ge bloemde paarden op de dorpplaats. Ook de auto's, zeven in getal, kwamen opge tooid de overheden aanbrengen. Twintig minuten voor 1 uur vertrekt de stoet om den Heer Burgemeester Valère Deblock feestelijk ter dorppla; :s te voeren. Voor het huis wachten op hem het mu ziekkorps van Proven welk een aangename serenade te hoorèn gaf. Daarna nam de Heer Burgemeester in de voor hem be stemde auto plaats en de stoet vertrok langs de Provenstraat voort langs de Se- gerstraat naar den Leeuwerkhoek. Op den doortocht waren alle huizen versierd en aan den Leeuwerkhoek wachten de mooi opgesmukte en schilderachtige wagens den Heer Burgemeester op. Hier vormde zich de gansche stoet. Voorop de Natio nale Driekleur en de Vlaamsche Standaard met de mooi gebloemde vurige paarden, gevolgd door de vlag der Oud-Strijders en diens wagen waar geen Vlaamsche leu te te kort was. Daarop volgden: de brou werswagen waar ze den Kerel alle eer aandeden; de smidswaigen met de kranige jonge meiden; de wielrijders die ook wel hun best hadden gadaan; de timmer manswagen eigen in zijn opzet; de bie- wagen waar ze de honig wel vermochten; de duivenwagen zeer mooi opgazet met enkele honderden mooie duiven ingekorfd, waarop hunne meesters den Kerelde gelijk proefden. Da?r kwam waarlijk geen einde aan. Nog volgden de Schut tersgilde met hun gepanacheerde liggende pers, de koddige boerenwagen waar ze als meesters in 't vak, heel den boerenstiel en zelfs de huiselijke bezorgdheden hun ner dorpsgenooten afschilderden. Als laatste wagen de eiksche-fc pperswagen die maar duchtig door kleunden op een reeds gevelden eik en houtbundels han dig vervaardigden. De wagenreeks werd tusschenzet met versierde koppels paarden. Hier volgden de reeks auto's met de overheid der ge meente. Eindelijk aan de dorppL-ats ge komen werd het muziekkorps na de paar den in de stoet ingelasoht, alsook de kin deren der beide scholen met hun vlagge tjes na den laatsten wagen. Zoo doortrok de prachtige stoet onder de algemeene opgewektheid der samenge stroomde menigte, Poperingestraat, West- vleterenstraat, de Provenstraat naar de Roesbruggestraat, waar hier de stoet pla;ts miek om doortocht te laten aan de reeks auto's welke de overheden naar de tribune brachten. Daarna defileerde de stoet, waarin allen hun best deden om hun nieuwbenoemden Burgemeester eer te bewijzen en met hun geestigheden de groote samengestroomd menigte te ver- geestigen bij wien ze ook grooten bijval oogstten. Op de tribune werd de Heer Burge meester eerst verwelkomd door zijn eigen kroost dat hun Voider met een welkom versje begroette. Hier volgde een gelegen heidsliedje der schoolkinderen met hun zwaaiende vlaggetjes. De Heer Etienne Carton, eerste Schepen, verwelkomde de Heer Burgemeester in naam van de overheid der Gemeente in korte welgekozen bewoordingen. De Heer Sekretaris C. Garmyn huldigde de Heer Burgemeester als tolk der gansche be volking met klare teekenende woorden en bracht terzelfdertijde ook hulde aan alle vorige Bestuurders der Gemeente, Nu volgde het dankwoord van den Heer Burgemeester aan de overheid en aan de gansche bevolking die hem deze eer be wezen en gelukwenschten waarna een heerlijk stuk muziek weerklonk door de Provensche Harmonie gespeeld. Die plechtige dag, éénmaal door een on weerswolkje bedreigd, eindigde met een mooie elektrische verlichting en prachtig banket met een groot getal deelnemers. Hier werden nog een toespraak gehouden door Heer C. Garmyn, een zaer mooie toe spraak door den Heer Denys en Eerweerde Heer Pastoor en eindelijk doer Hear Pie- ters van Reninge als voorzitter van den gewestelijken bond der Burgemeesters. Deze mooie dag zullen alle Krombeke - naren lang geheugen, dis hun nieuw be noemden Burgemeester uit aller harte een lang en heilvol bestuur toewensehon. Leve onze nieuwe Burgemeester. HIER VOLGEN DE OPSCHRIFTEN: Poort: Wij allen echte Leeuwerknaren Wensch an den Heer Burgemeester nog [lange jaren Te zien regeeren hoog en fier Ami het hoofd van ons bestier. Bij M. August Regheere, Winkelier: Hartelijk proficiat, Heer Burgemeester Alle geluk, lange jaren bestuur. Bij M. Gustaf Gequiere, Landbouwer: Met beste wille van de wereld Heb ik mijn hekken versierd, bep-erald Onzen nieuwen Burgemeester ter eer Welke ik wensch vele jaren en nog meer. Bij M. Depuydt Maurice, Landbouwer: Geheel Krombeke is in feest En. elk zegt om ter- meest Dat het hem wel gaat In. zijn nieuwen staat Bij M. Depuydt Caniiel: Alle man verheugt om ter meest Om te versieren met blijde geest De eene dit en de andere dat En Camiel Depuydt zijn deuragat. Bij M. Temperville Jules (Poort) Proficiat. Bij M. Decae Camiel, Landbouwer: Leve Heer Burgemeester lange jaren Tot welzijn der Krombekenaren Vrij van druk en smarte Dit wenschen wij uit ter herte. Bij M. Poittié Henri, Handelaar; Burgemeester Valère Deblock Dat 't weder goed nu zij of nie We weren ons gelijk ne bie Om te pareeren En U te eeren. We wenschen veel geluk voor U Want Burgemeester zijt ge nu Dat roept U toe een handelaar En. near 't volgende, ach luister maar: Lust ge soms een vet konijn of kieken Gebraden zal het allarsmakelijst rieken Vooral als 't gevoederd werd met Poittié's [graan 't Water komt in uw mond, ge kunt er [niet aan weerstaan. Bij M. Achille Cappoen, Veldwachter: Voor U, nu Burgemeester mijnheer De- [block Valère Wil ik gezrwind en licht Verplaatsen mij ten alle kant, zoo naar [als ver Alwaar gij zegt en plicht. Cappoen de Garde loopt alsdan alhier al- [daar Naar Piet. bij Jan, 'k en weet niet waar Door koud of nat en ook door 't groen Om U, Burgemeester en iedereen te voldoen. Bij M. Decuypere Cyriel, Handelaar: Heer Burgemeester, iedereen zegt proficiat Ook Cyriel Decuypere wenscht U dat Kooper in hennen en kalkoenen Konijnen en kiekens bij millioenen. Hebt ge soms iets vandoen G>e moet maar de mare doen. Bij M. Vanderhaeghe Cyriel, Smid: Wel ja. Kozijn, ge moogt er zijn Op de parochie hier aan het bestier Maar ik sta dagalijksch aan 't vier Om U te bestellen goed en fier Al wat gij vandoen hebt hier. Poort: Weest welkom, Heer Burgemeester. Bij M. Nevejan Achille, Brouwer: Poort Nevejan: Vredig intree in ons stee. Bij M. Baelde Oscar, Kolenhandelaar: 'k Wensch U, Burgemeester hier vele jaren Vrij van kommer, vol plezier Wil daarom van koud U sparen En zorg steeds voor goe vier Kolen hard Kolen zwart Matte of blinkers Geen rookers of stinkers. Wij bedienen rap en goed Ook U, Burgemeester, als het moet. Bij Mevr. Wed. Marchand: Dot God U geleide op uw wegen En uw bestuur met vrede zegen. Bij M. Lams August: Dit huisje is gepint Iedereen is welgezind En het feest laat ons omhooren Dat gij Burgermester zijt verkoren. Bij M. Leekens Alfons: Hier woont Alfons en Blanke Leeke Hij is van Limburg, zij van Krombeke Ze koopen kaf, ook hooi en strooi Met al de Krcmbekenaars te gader Heil, leeft lang ons burgervader. Bij M. Emiel Rousseeuw, Winkelier: Hier krijgt ge zoo van alles wat Koffie en suiker en praalgebak Blinkende doosjes met goeie sardijntjes Groote korenten en fijne rozijntjes. En hebt ge soms lust in een lekkere pint Kom dan maar binnen rap Ik tap er voor U van het beste bier In een, twee, drie, ne pint of vier. Bij M. Coene Urbain, Schoenmaker: Sint Crispijn, mijn stielpatroon Die wrocht zoo sterk en schoon 't Is hier dat men zijn leest bewaart Daarmee werk ik op maat En alles wat men in zijn winkel vindt Is zeer verzorgd, 'k zeg het gezwind Het past voor man, vrouw en kind De keus is fijn, de prijs niet hoog En nooit bezorgt het U een eksteroog. Bij M. Gruwez Daniël: Proficiat, Valère Deblock Burgemeester Allerbest wézenlijk hoffelijk meester Door ons, Krombekenaars, hoogst geprezen Kan het- niemand beter wezen Niet licht zult nikken Wel snel zult gij schikken Zonder twijfel alles ten goede Dat brengt geluk en hoede. Bij Matton Georges, Brouwer: Heer Burgemeester, wees welkom alhier Hier zult ge vinden het krachtig Vondelbier Water, Limonade, goed en fijn Hopende dat de Burgemeester aangenaam [kan zijn. Bij M. Ackerman René: Hertelijk proficiat, geachte Burgervader Wees oprecht welkom. EEN ZICHTJE OP DE EERETRIBUUN Bij M. Geeraert Achille, Werkman: De vreugde is heden 'algemeen Bij armen, rijken, groot en kleen Zij staat onloochenbaar te lezen In ieder oog, op elk wezen. Bij Mevr. Wed. Baelde, Autobus: Wed. Baelde en Kind1 ars alhier Zijn iedereen ten dienste met plezier Luxe-autos, Autobus en Dorschmachien Zijn hier te verkrijgen rap en gezwind. Mocht het U, Heer Burgemeester, believen Wij zullen U rap en goedkoop gerieven. Bij M. Accaert Petrus: Wij izjn verblijd en welgezind Wij hebben alles schoon gepint Omdat op dezen blijden dag Den Burgemeester, braaf en goed Op Krombeke zijn intrede doet. Bij M. Accaert Alidor, Voerman: 't Is hier bij Accaert-Coene Is er somtijds iets te doene Ik heb een groot gerij Want ik ben voerman Voor U en alleman. En wilt U uw dorst eens lesschen 'k Verkoop bier in groote en kleine fles- [schen. Bij M. Becelaere August: Burgervader die hier passeert Wij hebben ons huis ook geparreerd Weet dat men voor heeren en mamzellen Hier kan kleeren maken en verstellen. Bij M. Wolters Gustaaf, Schilder: Met verf en met papier Ik huis en erf versier En wensch met veel plezier Den Burgemeester welkom hier. Bij M. Couchez Oscar, Beenhouwer: Heer Burgemeester welkom hier Ik ben slachter gelijk ge ziet Magere beesten slacht ik niet Vraagt gij van koe of zwijn Dat zal U aanstonds bediend zijn. Bij M. Pype Camiel, Herbergier: Proficiat en goed bestier Wenscht U Pype, Herbergier Hier kunt ge drinken van 't Patersvatje Niet te veel of ge valt op U gatje Ook een kerel of uitzet Bij kaartenspel een schoon verzet. Bij M. Marchand Michel, Onderwijzer: Dat de jeugd wordt opgsvoagd Dat men deugd met wijsheid paart In het heil van al te gader Die plicht vervult met blij gemoed Elkendean zijn rechten baart Voor mij en onzen Burgervader. Bij M. Viane Medard, Timmerman: Overhoek vani Herberg de Zwane Daar woont Medard Viane Hij doet zoo van alles wat En wenscht Heer Burgemeester proficiat. Hij werkt met schaven en zagen En maakt ook menig sterke wagen Verzorgt de baarden en de haren Verkoopt ook geurige tabak en sigaren. Mocht ik U eens van dienste wezen Kom maar af ge moet niet vreezen Ge zult hier zijn ter trouwe gediend Zoo zullen wij blijven uw beste vriend. Bij M. Elie Lemaitre, Rentenier: Mochtet gij door wijs beleid Onder God Voorzienigheid, Heilvol eene reeks van jaren Uw Bestuur met vrede paren. Bij M. Delanote Achille: Over drie en veertig jaar Vierden wij het feest van uwen vader En heden gelijk voor U Als Burgervader. Proficiat Valère. Bij M. Rossey Maurice, Gemeente ontvanger: Hulde aian Burgemeester Valère Deblock Bestuur uw volk in liefde en vrede En wees hun tolk, dit is mijn bede! Het mag wel eens gezegd, dat samen wij [ten oorlog togen Maar verder wil ik dan op wapenfeiten [niet meer bogen Want zulk droef spel duurt veal te lang En maakt ons allen veel te bang. Wat ik vind wel Ja, lukkespel, 't Is mijn benoeming van Gemeenteont- [vanger. Die past zoo juist te gader Met de uwe als burgervader. Ook beiden duur wensch ik heden veel [langer.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1934 | | pagina 3