Bij M. Corneillie Oscar, Velomaker: Bij Corneillie in de smis De Burgemeester welkom is. Velos en alle ijzerwaren Moet ge niet bewaren Want voor weinig geld Wordt hier nieuw besteld. Bij M. Verbrigghe Bené: Valère, als ons Burgemeester wees welkom Dat is mijn wensch en den roep alom En hebt gij soms noodig een beste peerd 'k Bezorg er U een van als ge het begeert. Bij M. Nevejan Nestor, Brouwer: Heer Burgemeester welkom. Bij M. Deconinck Camiel: 't Is juist 't feest Allen om ter meest Vergeten den druk En wenschen geluk Aan onzen Burgervader. Bij M. Malbrancke Nestor: Wees welkom als ons Burgemeester hier Wij wenschen U lang en goed bestier. Bij M. Verbrigghe An., Schoenmaker: André Verbrigghe, heel galant, Zorgt ook voor zijnen kant Hij maakt schoenen kloek en sterk Voor 't- reizen en voor 't werk. Mocht 'k er U eens een pare passen Ge zoudt U zeker en vast ven-assen. Heer Burgemeester proficiat. Bij M. Wollaert Louis: Heer Burgemeester wees welkom Doe steeds wel en zie niet om. Bij M. Fonteyne Georges: Edel van bloed en edel van aard Is hij de plaats van Burgemeester waard. Wij eeren hem diep en wenschen dat God Hem geve een bestier vol heil en genot. Bij Mevr. Wed Kinget: Heer Burgemeester, met welbehagen Wensch ik U lange blijde dagen Gansch vrij van kwellingen en druk Vervuld met voorspoed en geluk. Bij Mevr. Wed. Denys-Verhaeghe: Drie Burgemeesters achter reke, Toch bijna, voor 't geliefd' Krombeke! Franciscus, Hendrik, Deblock Valeer! 't Is wel! Kozijn! Ge moogt er zijn! De wijsheid wees uw weg en eer! Rechtveer digheid uw macht! De liefde in God, uw kracht! Leve de Burgemeester! Bij Gezusters Buret, Winkeliersters: O mocht gij in ons midden staan Nog lang en blijde jaren Slechts gulden roezn op uw baan Geen enkel doorn ontwaren. Bij M. Dewaegemacker H., Herbergier: O wanneer ge als Burgemeester zijt Zijit wat @,e eens als Schepen waart Dan is ieders wensch voltrokken Dan zijt ge ons een koning waard. In de Banketzaal: Het is ter uwer eer al dit versier Op heden in de zaal van uw bestier Alwaar wij door uw wijs en edel woord Met daad en kracht nu worden aanga- [spoord Ontvangt den trouwen wensch van iedereen Dat God sterkte en steun en heil verleen. Bij M. Marcel Derycke, Herbergier: Heer Burgemeester, als ware Krombeke- naren Aanveerd den groet van ons al te gaar. Marcel Derycke zegt: 't is onzen besten [vriend En Valère die beste klas voor Burge- [meester dient In gezondheid en lange jaren Bij al zijne vreugdige Krombekenaren. Bij M. Dewancker Camiel, Herbergier: Hier herberg en winkelier Vraagt den Burgemeester voor kalant En biedt hem intusschen zijn besten dank. Bij Mevr. Wed. Dehollander, win kelierster: We vieren uw feesten mee Wenschen U geluk en zijn tevree. Bij M. Marchand Maur., Schoenmaker: Wij wenschen heden hier Onzen nieuwen Burgervader Veel heil in zijn bestier Christus en Vlaanderen ten bate. Bij M. René Sockeel, bakker: Van stiel ben winkelier en bakker Van morgen was ik vroeg wakker 'k Wilde pinten en bloemen en green Om U Burgemeester eer aan te doen. Bij Mevr. Wed. Deblock: Eerst uw Vader, nu Gij Wij wenschen blij Heil en zegen Bij M. Charles Geeraert: Burgemeester, mocht gij immer tevreden Aan 't volk hier uw krachten besteden. Bij M. René Dewancker: Gij die ons dorp bestiert Wordt hier als koning gevierd. Bij M. Camiel Deroo: In aller oog en kunt gij lezen Dat gij hier zult welkom wezen En dat wij allen, zoo groot en klein De Burgervader genegen zijn. Bij M. Cyriel Ganne, Smid: Hier wcont smid Ganne Cyriel Zijn zoon is electrician van stiel Burgemeester, ge moet U niet geneeren Licht en drijfkracht te doen placeeren En voor gemak der parochianen Plaats den stroom lang alle banen. Bij M. Lermyte Maurice: De vreugde is heden algemeen Bij armen en rijke, groot en klein, Zij staat onloochenbaar te lazen, In ieders oog, op elk wezen. Bij Mevr. Wed. Rossey: Wij wenschen U, Burgemeester Hartelijk welkom. Doe immer om wel en zie niet om. Bij Mevr. Wed. Fossaert: Aan onzen Burgervader Wenschen wij al te gader Dat zijn heilvol bestuur Mocht zijn van langen duin-. Bij M. Jules Denys, Herbergier: 't Is hier de plaats, boeren fijn Wilt gij niet eens bij Jules Denys zijn. Ze verkoopen er dranken wan slag en soort En wie heeft er al van zijn paarden ge- 't Zijn de schoonste van de streke [hoord 'k Hoordet nog zeggen van deze weke. En nu wensch ik na heele reke Heer Burgemeester proficiat en blijf bij [steke. Bij Verbrigghe Martha: Heil en geluk Aan onzen Burgemeester. Bij M. Cyrille Garmyn, Gemeente secretaris: Heil U, Deblock Valère, Ons burgervader. Ga niet te ver Ja, kom wat nader Alvoor ons huisje Prijkt wel een kruisje Maar gij erin Komt blij van zin Want Luc. die wacht U op ons zuil Om U te reiken welgezind Van bloemen allerliefst een tuil Geschenk van uw klein petekind. En zooals het jongste lid van ons getien Is ook de wensch van voldaan te zien In alles wait uw ziel verheft En oog en hart behoort En ook in wat uw geest nog treft Op dezen weg langs d'anderen boord. Poort Huldebetoon Aan Heer Burgemeester In naam van het bestuur, nu gemeente [Krombeke En dan in dien van elk gezin en leden al Kom lees eens hier [te reke. Op welk manier Zoozeer duizend als daar tien Wenschen U voldaan te zien In 't oude ambt waarin g'op volg t, derde [zijt in uw geslacht En in de kunst te geven wat elkeen, naar [recht, zooals verwacht Ook om de beurt te ontvangen, hulde, [soms dank, den bittere klacht Met weer van U 'n opwekkend woord of [daad, zoo niet een berisping zacht Zocdat door uwe wijsheid, vroomheid, [goedheid en geduld U elkeen zeer acht Opdat gij nooit in 't zuur van hare streng- [heid gebruiken moet al uw macht Om nu te milden den taak van uw groot- [vaar en andere kleinzoon uit den wensch Zoo meent het die voor U en allen schrijft En leeft zoo nog zeer lang hen die naar [blijft. Bij M. Remi Devos: Hier woont Devos Remi en Emma Wenschen hun ouden goeden gebuur Burgemeester Deblock, op dees uur Een wijs bestuur heden en daarna proficiat. Bij M. André Butaye, Landbouwer: Heer Burgemeester, proficiat. Wij wenschen U nog vele ju ren Midden al uw Krombekenaren. Bij M.M. Regheere Julien en Declerck Camille, Metsers: Daar wij deen denzelfden stiel Daarom zullen wij ons niet geneeren Van ons werk te presenteeren. Wij vermetsen schoon steen Groot en kleen. Burgemeester, komt bij ons maar binnen Wij zijn niet gewoon van veel te winnen Maa mceten tcch naar het volgende wijzen D t wij werken aan genadige prijzen. Bij M. Camille Ferryn: Ik en zeg noch dit noch dat Maar wensch U hartelijk proficiat. Bij M. Prosper Steenlandt: Vandaag is Krombeke in feest Elk siert en pint om ter meest Tel eere van den burgervaar, Dién wij wenschen vijftig jaar. Bij M. Henri Vanderhaeghe: De schcone dag is aangekomen Wij wenschen zonder nog te schromen Heer Burgemeester, goed, Veel geluk, in vrede met blij gemoed. Bij Mevr. Wed. Delanghe: Veel geluk. Burgemeester. Bij M. Alphonse Vanhalme: Wees welkom als burgemeester hier Wij wenschen U een goed en lang bestier. Bij M. Louis Ryon-Thery (Poort) Wij wenschen Burgemeester Deblock Va- Proficiat. [lère. Bij M. Louis Ryon, Molenaar: Burgemeester, Boer Deblock Veel geluk in uw bediening. Zorg dat 't Volk geraakt aan de brok Jeun den mulder goe verdiening Wees gemeen met iedereen Van den armen maak geen steen Min den rmen mensch van jaren God zal U ook doen welvaren. Bij Mevr. Wed. Therij: Heer Burgemeester, wees welkom Doe steeds wel en zie niet om. Bij M. Nestor Therij, Herbergier: 't Wordt 'n potje gedronken, 't Wordt luidop geklonken Met blijde gevier, Heer Burgemeester, wees welkom alhi:r. Bij Mevr. Wed. Marchand en Fieu (Poort) Hi:r is de poort van Marchand en Fieu Proficiat en lang bestier. Bij M. Camiel Gevaert (Poort) Gij wordt heil toegejuicht, Uitverkoren lieveling, Als de nieuwe Burgervader van Krombeke. Aan 't Gedenkteeken Wil hier uw christen eeregroet Aan onze doode jongens junnen! Zal 't zaad van jeugdig heldenbloed In ons tot vrucht gedijen kunnen? Bij M. Ach. Meulenaere, Herbergier: Heer Burgemeester, aanvaard den besten [groet Dat Achille Meulenaere voor zijn messter Wij zijn wure Krombekenaren [doet. Laat ons het werk niet sparen Voor onze goede parochianen. Ik zal voor allen werken om ter meest Maar voor vrouw en kinderen voor het [best. Bij M. Arthur Candaele. Wij wenschen met veel behagen Den Burgemeester nog veel blijde dagen. Bij M. Cyrille Degrijse: Dat de Heer zich gelieve Ons nieuwen Burgemeester vele jaren In gezondheid en aangenaam bestier Hier op onze parochie te bewaren. Dat is de wensch Van ieder mensch Omdat Valère zou wel zijn ambt begaan Beter bestierder kan niet bestaan. Bij M. Camille Wybou: Het was ons aller vreugde te vsrnemen Dat heer Deblock tot Burgemeester is ver- Wij wenschen U nog vele jaren [heven. Van geluk, voorspoed en welvaren. Bij M. Peperstraete Maurice: Hear Burgemeester Neem tijd om te lezen. Gcd gaf U zijn woord Hier wordt ge onderwezen Hoe het leven behoort. Heb lief als Gods kinderen, L at nimmer verschil. In wenk wijs U hinderen. Heb lief naar Gods wil, Wees armen weldadig Breng troost in hun lot Wees Burgemeester genadig Dan eerst dient gij God. Poort Taphoek: Welkom, Burgervader. Bij M. August Breda: Leve Heer Burgemeester blijf lange jaren Tot genot der Krombekenaren, Vrij van druk en smerte, Dit wenschen wij uit ter herte. Bij M. Hilaire Clays: Mochtet gij door blijde dagen Den last van Burgemeester dragen Vel van vrede, vrij van druk Voor uw heil en ons geluk. Bij M. Camille Vanhoucke: Mochtet gij door blijde dagen Den last van Burgemeester dragen Als echte Krombekenaren Wenschen wij U nog lange jaren. Aan de Kapel: Onze Lieve Vrouw verheven Wil enzen nieuwen Burgemeester geven Heil en zegen op al zijne wegen. Bij M. Bcurry Jerome: Al staat ons huis wat innewairrts Toch hebben wij geen werk gespaand Om den nieuwen Burgemeester eer aan te Met wat bicamen en wat groen. [doen Bij M. Gaston Top: Burgemeester dcor ons geacht Wij huldigen U met pracht En wenschen op uw wegen Veel voorspoed en zegen. Bij M. Cam. Deschrevel, Landbouw: r: Ik en Zulma van den bcere Staan, met kinderen cp de lo:re. Al staat ens hof wat binnewaart Toch hebben wij geen moeite espaa d 't Reept en 't feest al cm ter meest Burg.meester wees gefeest. Bij M Cyrille Debergh, Werkman: Heer" Burgemeester, proficiat, Hier woont. Cyrille Debergh Met zijn korte bsenen en lange teen.n Hij is goe stielman in 't leggen van steenen Burgemeester, als ge hem eens wilt pro- Om een zwijnslal te paveeren. [beeren Bij M. Cyr. Vantournhout, Slachter: Heer Burgemeester, weiKaom, Hier woont Cyrille Vantournhout De slachter die U ten dienste staat Bij dage en bij nachte j Is gelijk voor w'at, paard, koe of zwijn Zal hij doen gelijk of dat moet zijn Nooit meet gij U geneeren Wet hij zal het niet refuseeren. Bij Mevr. Wed. Gauquie, Modiste: Burgemeester door ons geacht Wij wenschen U met pracht En wenschen op uwe wegen Heil, voorspoed en zegen. Aan het Klooster: Proficiat Burgemeester! wenschen U ver blijd alle Kloosterzusters. Aan de Meisjesschool Schoolzusters, Leerlingen, huldigen heel vroolijk hun goeden Burgervader. Bij Mevr. Wed. Decae: Geheel de parochie staat gepint Nooit was het volk zoo wel gezind Mond en herte roepen blij Dat hij welkom zij. Bij Gezusters Sockeel: Ik wensch U Burgemeester, blijde dagen Vol van v.eugide en vrij van druk Voor uw heil en ons geluk. Bij M. Jules Regheere, Timmerman: Hamer, beitel, schaaf en zaag Leg ik neder voor vandaag Om te vieren al te gader, Voor den nieuwen burgervader Bij M. Jereme Lemahieu en Mieu, Landbouwers: Ziehier ons wenschen al te gader Om den nieuwen burgervader Mocht hij hier wel vijftig jaren Ons gemeente in vreê bewaren, Mocht hij groot en klein ten "dienste staan D n zal er niemand ooit hem tegengaan. Bij M. Vantomme; He&l ons dorp is in feest Iedereen verheugd van geest Wenscht U, Burgemeester, heil en vreê Nimmer tegenspoed, noch wee, Bij M. Cyrille Descamps, Molenaar: In den molen kan men draaien Zonder waaien. Wil verstaan Dat ik verkoop Vetten en granen Gij kunt krijgen van alles wat Heer Burgemeester, Proficiat. Bij M. Julien Coene: Wij wenschen U, Heer Burgemeester Heil! en wijs bestuur. Bij M. Florent Blondeel, Landbouwer: Burgemeester, mocht gij heel tevreden Aan het volk hier uw krachten besteden. Poort Gehucht Provenhoek Wees welkom. Heer Burgemeester. Wagen der Schuttersgilde: De vrije schutters van Krombeke En een confrater uit Zonnebeke Nu alhier in deze streke Vieren allen om ter meest Onzen nieuwen Burgemeester Zijn inhuldigingsfeest Met een flesch stout En een flesch uit 't patersvat Wenschen wij hem hartelijk proficiat. Smidswagen Hoor de wagen hotsebotsen Wijl het vuur zijne gensters spuwt Zwarte armen, sterke spieren Hanteeren ijzer en aio am Wijl we dus elkeen bedienen Rap en vaardig goed bekwaam. Heer Burgemeester, 'hebt gij wat te doen Ik doe het handig en met fatsoen En bijzonder goed op dezen dag Waar iedereen eens lachen mag. Vandaag toch met welk een vreugd Vieren wij in onze jongste jeugd Met den Burgemeester al te gaar Heel op 't laatste van dit jaar. Buivenwagen Ons duifjes, zoo edel en helder ven geest Vieren met ons mede 's Burgemeesters in- huldigingsfees t Zij ronken en toerten zoo minzaam en [zacht En wachten vol kommer het oogenblik af Waarop zij, omringd van 't gejoel en ['t geruis Mogen vliegen omhoog snel naar hun huis. Oudstri jderswagen Als oudstrijders aan het hoofd Van den bond God zij geloofd Dat uw bestuur deelt vrijheid, recht En eens de Vlaming als meester, geen [knecht. Brouwerswagen Brouwerij de Kerel Allo, Allo, van 't beste bier Wordt hier gebrouwd, geschonken. Het doet ons deugd, 't geeft veel plezier Schenk maar in en rap geklonken En op uw gezondheid en lang bestier Drinken wij een goed glas kerelsbier. Leve die Burgemeester. Biewagen: Zuivere honig goed en fijn, Is altijd de beste medecijn Voor jong en oud en flauwe maag- Is door de bieën zeer wel gemaakt. Ook hoest, keelpijn en andere zeer Geneest hij cp korten lijd iedereen. En die wil levn lanen frisch Koopt zuiveren honig gelijk dezen is. Timmermanswzgen Brrdenbui-hoek In de Kruisstraat bij Maurice Dumon Verkoopt men bier en ook citron. In d: Vco-stad bij Octaaf Parret Baste.t men zonder veel verlet. Deturck met zijne kolen en mul Doet de zakken goed vul. Rcmmens met zijn heppedraad Spant nam gelijk het gaat. Den Timmerman van dezen hoek Maakt ala .m sterk en kloek In eik of in spie-spin Al naar ieder zijnen zin. Ee koetsier van de Bardenbuze Hij hoeft nccit geen ruze Hij kan voeren burgers en boeren Hij meet daarvoor maar rceren. En al deze menschen Komen den Burgemeester hartelijk pro- [ficiat wenschen. Boerenwagen God zegene het werk der zaaiers Een vruchtbaar bestaan der maaiers. De oogst wordt gedorschen En het graan gewind Daarmeê hebben wij voor 't feest Onzen wagen gepint. De boer en de bcerin deen mee aan het [parreoren En 't is om den Burgemeester te eeren Eikkapperswagen Gespierde armen, geslepen happen Zwerven fier door de lucht Om dezen eik te kappen D ijf't den Eur emeester op dr vlucht, IflBBBBBBBBBBBBSaflflflBSiaaBlSaEL VISIETKAARTJES Groote keus van Famtaisie-kaartjes. spoedige levering ter drukkerij Siïisen-Vannests, Poperinge. (BBBBHBBBBBBBBBPailIBBflBaaBBB* Vraag aan uw Briefdrager een Postabonnement op DE POPERINGENAAR iBBBBflSBBBBSHaSBBBBIlS^raaaBBB KROMBEKE. MODEN. WYLLEMAN ESTHER, Poperinge- s'raai, 7, Krombeke, laai haar geachte klanten weten dat zij van heden af voor zien is van allerhande modellen in Feutrc, Taupe cn Pane. Voor Damen vanaf 18 en 35 fr.voor Kinderen vanaf 10 en 16 fr. Alle herstellingen worden aanvaard. IBBBBBBlBBBBBB&M&SilSSBSBiZmSiSJhS GEZONDHEIDSTHEE A.Kesleüjn geneest en voorkomt alle Ai heden voortkomende uit h maag et ingewanden verwekt den eetlu n. in vordert de spijsverteering én zuiver' het lichaam zonder pijn. Te verkrijgen Apotheek KESTC.L1JN. Gasthuisstraat, 14, Poperinge

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1934 | | pagina 4