Uit het Beven der Koninklijke Familie Doodelijk ongeval te Briefer lepersche postbode door auto omvergereden en pèod HOE HET VERSCHRIKKELIJK ONGEVAL GESCHIEDDE Het lijk weggedragen Het Lcsnd sn r©yw gedompeld De Regeering bijeen geroepen De Proklamatie der Regeering De ifdfiisfkëpe fósade DE INDRUK IN T BUITENLAND ROUWBEKLAG VAN ZIJNE HEILIGHEID DEN PAUS IN HOLLAND Verder üiesswstijtiingesa OVERBRENGEN VAN 'T 5TOFFELIJK OVERSCHOT NAAR BRUSSEL MET HET LIJK DOOR DE STRATEN VAN BRUSSEL DE KONINKLIJKE AUTO IN HET WATER UIT KUSZNACHT DE CEGRAVING DE DOODSAKT TELKENS VAN LINKS NAAR RECHTS. -- Het Vorstenpaar m Zwitserland ïn 1934. De Koningin bij bare eerste Indie-reis. De doop van Prins Boudewijn. Het prinselijk J -ïwelsik te Stockholm in 1926. De Blijde intrede der Prinsen te^ Brugge. Het verloofde Prinsenpaar te Stockholm. De Koningin en hare kinderen. Vertrek voor de Congoreis. Ye midden de voiksmenschen. De doopplechtigheden van Prinsesje Jozefina-Charlotta. In Zwitserland in 1934 met Jozefina-Charlotta. Het laatste portret onzer Koningin in avond* r toilet. Het jonge Zweedsche Prinsesje. Officieus verneemt men dat het ongeluk in de volgende smartelijk omstandigheden plaats had: VAN EEN OOGGETUIGE. De Koning en de Koningin van België, komend uit de Dolomieten, vertoefden op het landgoed Halishorn door Koning Albert vroeger aangeworven op den oever van het Vierwoudstedenmeer, in de om geving van Kusznacht, gelegen op de groote. baan Luzern-Zurich. Donderdagmorgen reeds vroeg stelde de Koning voor een wandeling te maken in auto. De Koning voerde zelf. Gekomen, in het terug naar huis gaan, aan de gemeen te Kusznacht, vroeg de Koning uit alle zekerheid aan Koningin Astrid van te willen de haart nagaan, te willen zien cf ze van weg niet gemist waren. Koningin Astrid nam de kaart, vouwde ze open en duidde de plaats aan waar ze toen waren. Koning Leopold wierp er eveneens een vluchtige oogwerp op, doch ondertusschen was zijn auto van het midden- der baan naar links toe afgereden. Toen de Koning dit gevaar zag afkomen van links weg over de baan te rijden, trok hij kortweg het stuur over naar rechts maar de as- phaltweg was te glad en de Koning die wel voelde teveel getrokken te hebben, kon niet remmen daar bijna zeker zijn wagen op de gladde baan zou omgekan teld hebben; hij moest dus alles weer in orde brengen met het stuur. Dit, helaas gelukte hem niet, een eerste boom kon hij weliswaar vermijden, doch niet van met een snelheid van 55 a 60 km. per uur op den tweeden te botsen. Het stuur stond links in den auto en daar hij stuur de en de Koningin nevens hem zat, zat zij dus rechts. De Koningin werd uit de zitplaats met het hoofd op den stam van den boom geworpen. Tot het beter hegrijpen van. het naar beneden storten van den aut», meldde men verder dat op die plaats de weg on geveer drie meter boven het waterpeil van het meer was. Aan de buitenrand der bocht was een betonnen muurtje aange bracht van 20 centimeter hoog, voor het uitglijden der auto's. Maar in dat muurtje was er hier en daar een opening, teneinde het water dat op den weg viel toe te laten van langs de helling in het meer te vloeien. Doordat de auto met de rechter zijde den boom aangebotst had, gleed hij met het rechter-achterwiel door een van die openingen en slingerde de diepte in. Gelukkig bleef hij tusschen de boomstrui- ken der helling hangen, met de voorwie len in het water. Rap klom de Koning naar boven, hij bloedde aan de mond en uit de reohter mouw. Boven gekomen vond hij de Koningin bewusteloos op den grond uitgestrekt. Hij tilde ze op. Ze was reeds in de koma. Nog tweemaal opende ze de oogen zonder een woord te spreken en gaf daarna den geest, 't Was juist 10.15 uur. Een man en een vrouw, de ooggetuigen waarvan in de titelt spraak ls wilden, den Koning verzorgen, doch deze, meer bekommerd om het lot van zijn edele gade dan om 't zijne, wilde van niets weten. Beide toeschouwers zijn dan 'ooggetuigen waarvan in de titel spraak nacht. Vooraleer den laatsten adem uit te bla zen, ontving onze Vorstin het Heilig Olie sel van den E. H. Pastoor van Kiissnacht. Het lijk der Koningin werd opgenomen en naar de villa gevoerd. Na verzorging kwam de Koning erbij. Heel den namid dag bleef hij er alleen bij, geknield en biddend. Heer Van Zeeland en Baron Ca- pelle, per vliegtuig toegekomen, werden eerst bij hem binnengelaten en gingen samen met de Koning aan 't bidden. De Prins van Denemarken is Vrij dagmorgen om 8.25 uur op het vliegplein van Haren geland. Koningin Elisabeth en Prinses van Piemont hebben laten weten dat ze Za terdagvoormiddag te Brussel zullen aan komen. Zoodra te Brussel het droevig nieuws bekend was, werd door den Eersten Mi nister de Regeering bijeen geroepen vcor 14.30 uur. Een kabinetsraad werd Donderdag na middag geht n. Namen er aan deel: MM. Van Ze; _id, De Man, Spaak, Max- Beo Gerard, De Schrijver, Rubbens, Bo- vesse, Soudan en du Bus de Warnaffe., Zes Ministers konden niet tijdig door de bijeenroeping bereikt worden. De leden der Regeering hebben beraad slaagd over een ontwerp van proclamatie door de Regeering tot het Belgisch volk naar aanleiding van het tragisch overlij den van Hare Majesteit Koningin Astrid. De vergadering duurde tot ongeveer 4 u. Na de bijeenkomst der Ministers werd door M. Rubbens voor de Vlaamsche jour nalisten lezing verstrekt van den inhoud der proclamatie tot het Belgische volk, proclamatie welke .'uidt als volgt: Nog onder den indruk van den tra- gischen dood van Koning Albert, beweent Belgie heden eene Koningin, wier jeugd, gratie en goedheid, haar volk hadden ver overd. Zelden was het land in eene verslagen heid gedompeld, zooais dit thans het ge val is. Alle Belgen nemen deel in het gren zeloos verlies van Zijne Majesteit den Koning. Het Belgische Volk schaart zich thans rond hem. Het buigt zich met ontroerde teeder- heid over de Koninklijke Prinsen die thans geen moeder meer hebben TE BRUSSEL In de roes der feesten op tentoonstel ling en overal in stad, klonk te Brussel Donderdag als een donderslag: De Ko ningin is dcod! Ontzettend was de weerslag bij de be volking voor wie Koningin Astrid aanzien was als een voorbeeld van Vorstin en Moeder. Het volk liep naar het koninklijk Pa leis waar reeds de vlag halfstok hing, wijl te 2 uur de zware doodsklok van Sinte Goedele de droeve mare over stad ver spreidde. DE HEER VAN ZEELAND NAAR ZWITSERLAND VERTROKKEN Te half vier verlaat de H. Van Zeeland den Kabinetsraad en rijdt per auto naar het vliegplein. Hij begeeft zich per vlieg tuig naar Zwitserland in gezelschap van baron Capelle, secretaris van den Koning. IN 'T BINNENLAND DE INDRUK IN HET AARTSBISDOM TE MECHELEN Het tragisch overlijden van H. M. de Koningin heeft te Mechelen overal diepe ontroering gewekt. Onmiddellijk werd op alle openbare gebouwen de nationale vlag halftop geheschen. Op het Aartsbisdom was Z. E. Kardinaal Van Rosy afwezig; de Vicarissen-generaal beslisten dat de klokken van al de kerken, lederen dag tot de begrafenis, zouden luiden 's morgens van 8 tot 8 u. 30 en 's avonds van 7 tot 7 u. 30. JEUGDVERBOND VOOR KATH. ACTIE Dagorde van het algemeen secretariaat. Diep ontroerd door den smartelijken rouw waardoor Z. M. de Koning en de Koninklijke Familie zoo onverwacht en zoo tragisch worden beproefd door het jammerlijk ongeval waarbij H. M. Konin gin Astrid, de geliefde en geëerbiedigde Vorstin, het leven verloor, biedt het Algemeen Secretariaat van het Jeugdverbond voor Katholieke Actie, na mens al de aangesloten Katholieke Jeugd organisaties, aan den Vorst en Zijn Fami lie de innige gevoelens van christelijk en diep medeleed. Het vraagt aan al de proosten en al de leden der organisaties en der plaatselijke afdeelingen; 1. Dat zij niet zouden nalaten in hunne gebeden een gansch bijzonder Memento te vormen voor de zielerust van Zaliger Hare Majesteit Koningin Astrid. 2. Dat de eerstvolgende algemeene com munie voor de zielerust van Hare Majes teit zou opgedragen worden. 3. En dat alle in volle getalle en geza menlijk, als leden van het Jeugdverbond voor Katholieke Actie, zouden aanwezig zijn in den plechtigen rouwdienst die door de Bisschoppelijke Overheid in iedere pa rochie of in iedere gemeente zal worden voorgeschreven. Mechelen, den 29 Aug. 1935. JOS CLEYMANS, LUC. DESCHODT, Algemeen secretaris. Algemeen voorzitter. Z. M. Leopold III, Philippe, Charles, Albert Meinrad, Hubertus, Marie, Migvrél, Koning der Belgen, Prins van België, ge boren te Brussel op 3 November 1901; zoon van wijlen Z. M. Albert, Leopold, Clé ment, Marie, Meinrad, Koning der Bel gen, Prins van België, geboren te Brussel, op 8 April 1875; overleden te Marche-les- Dames op 17 Februari 1934. Leopold III legde den grondwettelijken eed af te Brussel, op 23 Februari 1934. Hij huwde met Prinses Astrid van Zweden. Het burgerlijk huwelijk had plaats te Stockholm den 4 November 1926; het ker kelijk te Brussel op 10 November 1928 met H. K. H. Prinses Astrid, Sophie, Louise, Thyra, prinses van Zweden, Hertogin van Brabant; Prinses van België; werd gebo ren te Stockholm den 17 November 1905. Uit haar huwelijk met Koning Leopold III, voltrokken te Brussel op 10 November 1926, sproten drie kinderen: Prinses Jose phine, Charlotte, Ingborg, Elisabeth, Ma- rie-José, Marguerite, Astrid, Prinses van België, geboren te Brussel op 11 Oktober 1927; Prins Baudouin, Albert, Charles, Leopold, Axel, Marie, Gustave, Hertog van Brabant, Prins van Eeigië, geboren te Brussel op 7 September 1930, en prins Al- bert, Felix, Humbert, Theodore, Christian, Eugène, Marie, Prins van Luik en van België, geboren te Brussel cp 6 Juni 1934. Op het oogenblik dat ons duurbaar vorstenhuis in diepen rouw gedompeld wordt, vertoefde gansch de Koninklijke Familie in het buitenland. Ds Koningin-moeder, Elisabeth, ver blijft op dit oogenblik, zooals men weet, bij haar dochter Prinses Marie-José van Piemont, te Napels. Prins Karei reist op dit oogenblik in hst buitenland. DE KONINGSKINDEREN ZIJN OP STUIVENBERG Onze prinsjes Josephine-Charlotte, Bou dewijn en Albert die bij hun ouders in Zwitserland verbleven, waren 's morgens vertrokken met den trein naar Brussel. Donderdagavond speelden zij in het park... In de plaats van een blijde moeder weer te zien, zal Koningin .fstrid hier dichtbij komen rusten op het praalbed der dooden. In alle landen ls de verslagenheid groot en op het ministerie van Buitenlandsche Zaken is het een onophoudend komen en gaan van de leden van het diplomatisch korps, die de deelneming van hunne res pectievelijke landen komen uitdrukken ter gelegenheid van het afsterven van Koningin Astrid. Te Castel Gandolfo heeft Z. H. de Paus het bericht ontvangen van den dood van de Koningin, van Belgie. Mgr Ottaviani heeft onmiddellijk een telegram gezonden naar Koning Leopold om hem de innige deelneming van den H, Vader uit te drukken en hem een spoe dige genezing toe te wer.schen. In den namiddag hebben Cardinaal Pacelli, staatssecretaris, vergezeld van Mgr Ottaviani en Mgr Tardini een be zoek gebracht aan den gezant van Belgie en hem hun rouwbeklag overgemaakt. waar de Koningskinderen onlangs ver bleven, is da rouwkteelaemlng algegreen. De Nieuwe Rotterdamsche Courant schrijft: Er zal een schok gaan door de wereld bij het vernemen van het tragische einde van de Koningin der Belgen. Weinig vor stinnen hebben zoo van haar eerste op treden in het openbaar dadelijk aller har ten weten te veroveren als deze Zweed- sohe Prinses. Haar gratie, eenvoud en be minnelijkheid sprak uit haar geheele we zen en nam al bij voorbaat ieder voor haar in, En verder: <i Ook in ons land en in Nederlandsch- Indië zal de zoo tragische dood van de Vorstin met hevige ontsteltenis worden vernomen. Indien eenige buitenlandsche vorstelijke persoonlijkheid in NedeTland bomind kon worden genoemd, dan was Zij het.» Brussel,-Vrijdag 9 1/2 uur. Zoohaast Prins Karei het afsterven vernomen had, nam hij Donderdag na middag den sneltrein naar Luxemburg en verder die naar Luzern. Koningin Elisabeth en Prinses van Piemont zijn eveneens beide incognito naar Luzern vertrokken. Mgr van Roey heeft alle kerken van het land verwittigd om van 6 tot 7 uur, van vandaag tot daags voor de begraving, de dodsklokken te laten luiden. Koningin Astrid is het eerste lid der Belgische Koninklijke Familie dat op vreemden bodem den dood vindt. Het Hof van Italië neemt voor 40 dagen den Rouw aan. In Brazilië en Paraguay werden als teeken van droefheid de Kamerzittingen van Donderdagnamiddag geschorst. Het Hof van Noorwegen neemt een rouw aan van drie weken. Bondspresident Miklas van Oosten rijk heeft Koning Leopold een telegram van rouwbeklag overgemaakt. De Belgische pers heeft eveneens aan hare Majesteit een telegram van rouw beklag gezonden. Het Hoofdbestuur der Belgische Werkliedenpartij komt ook een telegram te zenden waarin het treurt over het pijnlijk ongeluk de liefdevolle Vrouw overgekomen die zooveel troost en steun gebracht had aan zijn leden. Brussel, Vri'dag 11 uur. Uit Amsterdam: De trcepenrevue die Zaterdag moest plaats grijpen, om wille der verjaring van Koninigin Wilhel- mina, is uit teeken van rouw uitgesteld tot na de begrafenis. Aan den Burgemeester Max zond de Gouverneur van Rome een telegram waarin hij, samen met het Italiaansch Rijk, treurt over het pijnlijk ongeval dat onze zoo geliefde Koningin Astrid te midden uit haar volk- ontrukt. LIJKBEZOEK TOEGELATEN Vrijdag namiddag, rond 3 uur, gaf de Koning toelating te deflleeren voor het lijk van de diepbetreurde Vorstin. Dit zou beginnen vanaf 16 30 tot 21.30 uur. Een speciale trein die uit Brussel het stoffelijk overschot van Koningin Astrid tegemoet trok, is Vrijdag morgen te Aar len om 5.20 uur aangekomen. Veel aan zienlijke Belgische personnages o. a. ge- neralsn en ministers, hadden erin plaats genomen. Een tweede trein dis uit Zwit serland het stoffelijk overschot van Hare Majesteit overbracht, kwam in hetzelfde station aan te 5.52 uur. Deze bestond uit drie wagens. Vorsnop de locomotief ge volgd door den sc-mbsren lijkwagen met daaraan vast de huiswagen waarin Ko ning Leopold verbleef. Kening Leopold had het hoofd en den rechterarm omwon den. Op het perron en buiten langs de omheining der statie stond het zwart van 't volk dat evenwel i it nieuwsgierigheid als uit medelijden in groot getal opgeko men was. De lijkwagen was gansch geslo ten en niet de minste rouwversiering was er op aangebracht, zoo ook de huiswagen. Weinig na de aankomst werd de deur ge opend. ten einde gelegenheid te verschaf fen aan de talrijke opgekomen gezagheb bende personnages nog voor een laatste maal hulde te brengen aan hunne Ko ningin. Aanstonds daarna werden de bei de wagens van de locomotief losgemaakt en aan den specialen trein uit Brussel vastgemaakt die er mee om 6.12 uur ver trok. ROERENDE AANKOMST TE BRUSSEL De trein kwam de statie van Brussel binnengeschoven om 8,45 uur. Reeds van af 7 uur was er in en buiten op het Ro- gierplein enorm veel volk opgekomen. Iedereen werd echter op afstand gehou den door de Infanterie. Bij het aankomen van den trein hadden de volgende personen op de kaai plaats genomen: HH. Ponoelet, Lippens; Minis ters Vandervelde, Poullet, Bovesse, De Man, du Bus de Warnaffe, De Schrijver. Daarbij de Heer Max en de Generalen Joly en Lsmercier. Uit de lijkwagen van den trein stapten Graaf de Grune en Juf vrouw de Landtsheere, en uit de huiswa gen Ministers Van Zeeland, Hymans, Spaak en Rubbens. Veel kransen en bloemen die men in Aarlen ontvangen had, werden uit de huiswagen genomen en wanneer men de lijkwagen opende en er kalm maar eervol de lichthcuten kist liet zakken was het aanwezige volk als verstomd en scheen het zich nog af te vragen of dat werke lijkheid was. Jammer genoeg, 't was maar al te werkelijk. Traag maar plechtig werd een zwart kleed over de kist uitgespreid en bedekt met wilde-witte-rozen. De man nen van den lijkwagendienst der stad Brus sel namen de kist op, droegen die naar bui ten, plaatsten ze in de autolijkwagen, en samen met het draaien der duizende ont roerde gezichten verdween de auto naar het Koninklijk Paleis. Velen waren ver wonderd de Koning niet gezien te hebben, doch deze was aan de Leopoldswijk afgestapt en vandaar per auto naar het Paleis gevoerd. Ondertusschen spelen nog vroolijk op het Stuivenbergkasteel drie kleine koningskind-Ten, onwetend nog van de pijnlijke ramp die hun moeder het leven kostte. Brussel, Vrijdag 11 uur. Altusschen enorm veel volk reed de autolijkwagen weg naar het Koninklijk Paleis. Hij was voorafgegaan door een eskadron gidsen en gevolgd door veel isflsssiaBB&aaaHaa&HBBaaiBiaBSi De postbode Victor Wullepit, 62 jaar, echtgenoot van vrouw Hélène Depuydt, wonende te leper, en die binnen kort op pensioen zou gesteld geweest zijn reed Zaterdag morgen als naar gewoonte per fiets naar Brielen om er zijn lading brieven en bladen te bestellen. Gekomen, rond 9 uur, aan de villa van den Heer Lagrou, paardenhandelaar, reeds op Brielensch grondgebied, wilde de man den steenweg oversteken, toen hij aange grepen werd door een Franschen auto. die achter hem kwam aangereden, aan een snelheid van ongeveer 60 km. in het uur. De auto was gevoerd door den Heer Couvreur Leon, uit Mouvaux, Frankrijk, die vergezeld was van ziin vrouw en drie kinderen. De voerder die den wielrijder naar links zag zwenken, wilde de man zwichten, door ook links te rijden. On- gelukiglijk werd de bode Wullepit gevat door de rechtsche slijkweerder en lan taarn, stuikte ten gronde, onder den auto en werd door het voertuig nog een goed tiental meter verder médegesleurd, met velo en brieventasch. Onmiddellijk daagde hulp op. IX; bode Wullepit zat nog onderaan den auto, in voorovergebogen houding, gelijk op zijn velo. Met moeite werd hij er van onder uitgehaald en op den steenweg gelegd door den autovoerder en dezes vrouw, als mede met de hulp van heer Verbiese, Burgemeester van Brielen, die daar juist toekwam. Wullepit leefde nog. Juist kwam daar een Fransch genees heer voorbiigereden die hem de eerste hulp bocd. De gekwetste had een dubbele schedelbreuk opgeloopen, bloedde langs neus en andere wonden aan het hoofd en handen, en moest verder ook nog gekneusd zijn geweest od geheel het li chaam. Een verband werd hem gelegd om het hoofd en een hartversterkende, pijn- wegnemende inspuiting gegeven. Ondertusschen waren E. H. Pastoor van Brielen en Dokter Snick verwittigd, die spoedig ter plaatse verschenen. E. H. Pastoor Devisscher diende den ongeluk kige, die nog enkele teekenen van be wustzijn zou hebben gegeven, het Heilig Oliesel toe. Een tiental minuten na het ongeluk gaf de ongelukkige bode den geest. De veldwachter der gemeente Brielen en enkele gendarmen van leper leidden ondertusschen het eerste onderzoek en zorgden voor de orde op ds baan. Postbedienden en een nieuwe bode kwamen welhaast ook ter plaatse om te zorgen voor het verdér bestellen van brieven en bladen, v,;.arvan er vesl ge. scheurd waren. Te 10 li uur kwam het Paijket van leper, bestaande uit de HH. Van Thoren* burg, Prokureur des Konings, Vancer. vliedt, dienstdoende onderzoeksrechter en Vanderghote, greffier toe cm het ver» der onderzoek te leiden. Na het onderzoek kwam een ziekenauto het lijk halen om het naar het Gasthuis van leper over te brengen vocr.de lijk» schouwing. Het rijwiel van bode Wullepit ra gansch vernield, het was omzeggens drie dubbel geplooid toen het van onder den auto te voorschijn kwam. Aan der. auto was weinig schade, een kleine builden rechtschen slijkweerder en de lantaarn van rechts geplooid. Voor de zooveslste maal is nu w-er een ongeluk gebeurd op die gevaarlijke baan, Het wordt meer dan tijd dat de openbare besturen die baan doen verbeteren tot grootere veiligheid én van autos, én van wielrijders, én van voetgangers, die er waarlijk ieder oogenblik in doodsgevaar op verkeeren. De Lijkdienst had Dir.sdag laatst, om 9 u., plaats in ds St Ma&rtenskathedraal Aan het offer scheen geen eind»-te ko men. We bemerkten er tal van briei- dragers, alsook den Heer Postmeesten Onder-Postmeester, eén delegatie stutie-, telefoon- en telsgraafbedienden. De droefheid der weduwe en bloed verwanten was pijnlijk om zien. Wij bieden onze rschtzinnige deelneming aan de diepgetroffen echtgsnoots en famiiie- leden. 0, r„M 0 vgn T.c, ongaiuhklg sleclitoffsr. OP DE PLAATS DER RAMP 'orenaan het lijk met een laken bedekt; dan de velo en verder de a isHaaaaasaBBHaaasHiDHSHBaaiBHHBinaBKsaBSHaaHBasaaaBSiijSïB Op onze foto ziet men 4e koninklijks autg zgoaU hij werd gevonden in het water wan het meer te Kusznacht bij overheden, zoowel van 't land als van de Brussel zelf. Na hen volgde opnieuw «en ïweede eskadron. Kalm ging de rouw stoet vooruit, allen het hoofd teneer- geslagen. Wie had het ooit eenige dagen geleden durven denken, dat onze zoo sympathieke Koningin, door veel landen benijd en door ons volk zoo gevierd, te midden dat in Brussel zoo vreugdevol rumoer der internationale Expositie, in een lijkwagen aangebracht zou worden en dat alle feestvaandels zouden moeten plaats maken voor zwarte treurlinten. VOOR HET PALEIS op het groote plein, dat gansch door troepen afgezonderd werd, reed de auto tot voor den hoofdingang. De poorten van 't Paleis arden geopend en roerloos zag de aanwezige massa plots den ge kwetsten Vorst, omgeven van Mgr Van Roey, het voorplan betreden. Diep onder den indruk ging hij den auto tegemoet... Welke treurige herinnering... Hoeveel vreugde was er vroeger niet ontstaan op zelfde plaats toen hij overgelukkig zijne duurbare echtgenoote binnengeleidde... Zijn gade was niet meer... Men nam het gekiste lijk uit de wagen, plaatste het op een draagbaar en droeg het IN 'T PALEIS waar het, geplaatst op een katafalk, de zelfde plaats innam waar onlangs Koning Albert gerust had. Men legde er een groot zwart rouwkleed op, plaatste de kronen aan het voetstuk en bezaaide het rouw kleed met witte dhalia's en witte rozen. De kamer is in rouwkapel omvormd... zes groote kaarsen branden rond het lijk waarboven een groot kruisbeeld hangt en waarbij vier officieren van het Officie van het Militair Huis de eerewacht uitmaken. De treurige taak in orde gebracht, kwamen de Voorzitte-s van Kamer en' Senaat, de Ministers en buitenlandsche Gezanten het lijk groeten. OP HET PLEIN. De troepen waren niet bij machte het stuwende volk te weerhouden dat losbrak en op het voorplein plaats nam. Alle toe schouwers zijn ten zeerste benieuwd om te vernemen of ze in de mogelijkheid zul len gesteld worden nog voor een laatste maal in het paleis zelf hun Koningin te mogen gaan groeten. DE AUTO OPGEHAALD Uit Kusznacht wordt Vrijdag morgen overgeseind dat de auto-waarin de B:B- sche Koningin zoo droevig cmljwam, na talrijke pogingen rond 6 uur uit het meer is kunnen gehaald worden. De staaf van het stuur was gansch verwrongen en i rechter zijde van den auto plaats waar Koningin Astrid zat gansch ineenge. drukt. De auto is gsdepaneerd gewor- den naar een nabijgelegen garage waar hij ter beschikking der overheid blijft, EEN KRUIS DUIDT DE NOODLOTTIGE PLAATS AAN Op de plaats waar het ongeluk gebeur» de werd een groot kruis gepiatjf.' IBBflBBflBflBBBBBBUBBBBBflBflBBB.IBBBflBBBBB3BBBBflEI3BBBEB(MB3UI WninQWIWi BW f MBB Dé begraving van Koningin AstrJ vastgesteld op Dinsdag aanstaande 3 temlber.Het.uUr van den kerkdijken ii;. 4 ls nog niet vastgesteld, doch zai later ge, gepubliceerd worden.. A Wat liet overige der kerkelijke.diensten betreft heeft Mgr Van Roey, Aartsbis. schop van jMechelen, een schrijven rond. gestuurd waarin hij, mededeelt telken avond van 7 uur tot 7 1 j uur de doods, klokken op allé kerken van het lipid zul. len luiden. Verdér béVjtl' hij evériéens een Plechti-gén Kerkelijkèfi Rouwdienst op den eerstvolgends Vrijdag. Koningin Astrid zal ten gravt gedragen worden met denzelfden1 rouwwsigëh waar. mee eertijds Marie-Henriétte en Leopold II naar hun graf gevoerd werden. WIE WIL DE TTEDHTte'g BEGRAFENIS BIJWONFX Om aap allen de gelegenheid .te gaven de plechtige begrafenis bij- ts woixn cp Dinsdag aanstaande richt Kosmcs-Toe. risme leper een bijzondere reis in naar Brussel op dien dag. Ook alle inlichtingen en inschrijvingen bij Paul Van Bruwaene, 16, Noordstraat, Poperinge. iS; werd eerst door de Burgermeester van Kusznacht opgemaakt, vervolgens seffens naar Brussel overgezonden waar het Vrij. dag namiddag om 3 uur aankomt en ver. volledigd' zal worden.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1935 | | pagina 2