OUDERS BALANGRIJK BERICHT Inhuldiging van Mijnheer LEON FLYPS [bestieren. als Burgemeester van Wulveringem, op Zondag 25 Oktober 1936 HIER VOLGEN NU DE OPSCHRIFTEN 6 ONGEHUWDE ZUSTERS DIE SAMEN NOGAL WAT JAREN TELLEN TE MOPERTINGEN nopens Vergeet niet de speciale plakbrie ven te raadplegen die de nieuwe ver- deelingsplans der loten uitleggen PLAN A Een biljet op honderd wint 1.000 frank (aanduiding der winnende biljetten door de twee laatste cijfers). Een groot aantal loten van 2.500 tot 100.000 frank. Een groot lot van 1 mülioen. Het groot lot: 2 1/2 millloen. PLAN B Een biljet op tien wint 100 frank (aan duiding der winnende biljetten door het laatste cijfer). 61.310 Loten van 100 tot 100.000 frank. Het groot lot1 miljoen. VOOR 50 FRANK Bij Henri Dierikx: Een lang heilvol bestuur wenschen wij U[ [hier waarde Heer Burgemeester Bij Camiel Dewulf: Heer Burgemeester wee?, welkom 't Is de roep van hier rondom Zoo komt alles hier in orde Ons Burgervader op Beauvoordtt Proficiat. Bij Emiel Anseel: Geheel het dorp is nu in feest Allen dansen, springen om ter meest Men moet zich amuseeren 't Is onzen Burgervader iustalleerett, Bij den E. H. Pastoor: Steeds hand in hand en saam vooruit Zoo wordt de groei van 't kwaad gestuif En breiden liefde en recht zich uij, Bij Richard Meerssemant, Heer Burgemeester welkom Bij Richard Meerssemau En Leontine Hannon. Bij de Weduwe Verfaillef 't Is voor U, o Burgervader Dat wij nu eens al te gadet Pinten, allen om ter meest Voor uwschoone intredefeesi' Moget gij nu vele jaren Eene volkomen gezondheid bewareifT En dat ook uw wijs bestuur Weze van langen duur Poort bij Remi Vanhoutte{ Plier in den gebulden hoed Biedt ieder U zijn groet En leef hier lange jaren Bij uw Wulveringemnaren. Bij Valeer Noyer: We vieren uw blijde intreê Met de mildheid van ons hart In de verte, dagen vreugd en smart En 't leven met onrust en vreê, Bij Henri Decortei Hier aan 't Zwaantje Kraait het haantje Wees welkom En kijk eens om. Bij Hippoliet Willaert: In dienst van d'ouden Heer Stond ik gereed met mijn gewee? Nog jaren lang bleef ik Mevrouw1 En ook den jongen Pleer getrouw1 'k Wensch voor 't einde van mijn dagefl Dat onz' nieuwe Burgemeester eenieder Eang leve M. Leon. [mag behagen, Bij Boudewijn Devos: Ik ben herbergier En tap geerne een pintje bier Vandaag wil ik mijn huis versieren Voor den Heer Burgemeester die ons zal Poort bij Emeri Vergbotej Uit ter herten, wenschen wij Heil en welkom, gul en blij Wijze werking, wijs bestier U, eed'le Burgemeester, hier. Poort van Camiel Cappelaerèi' Welkom. Poort van Cyrlel Missyne: Elks gelaat van vreugde blinkt En zijn stemme vroolijk klinkt Klein en groot is hier verblijd Wijl gij Burgemeester zijt. Bij de Zusterschool: Brengt gij de zon in 't dorp En wij in 't kinderleven Hoogheerlijk op ons bei Zal zij haar weerglans geven. Bij de Wed. Millecammenl' M. de Burgemeester hier weun 'kik' alleéne Mien huis groot, maar 'k benne 'k ik [kleene 'k Biede 'k ik U ook miene beste wenschen Met 't geheele dorp en d'andere menschen. Poort van 't Kasteel: 't Kasteel had de eeuwen dootf 't Beeld van Wulv'ringem Laatst schitterde zijn gloor Door 't wijs bestier van hem" Die al te vroeg ontviel Gij houwt zijn werk voort op In U herleev' zijn ziel Heil U, breng het ten top. Poort van 't Kasteel: Laat dreunen het muziek Laat schallen vreugdezangen En huldigt hem publiek Die wijs leidt ons belangen Hij zij van lichaam sterk h Van. geestkracht onverminderd/, Om jaren lang aan 't werk Te blijven ongehinderd. Bij Meester Dewitte: Maanden was Wulveringem zonder Gewlnd Nu is eenieder weer vroolijk gezind Want we krijgen een Burgemeester fijn Die voorzeker een beter zal zijn. Bij de Secretaris: Hier biedt mijn rechterarm zijn huld$ En staat U nimmer links ter zij Gelijk hij trouw zijn ambt vervulde, Springt hij den nieuwen Meester bij. Poort van Remi Alderweireldt en Remi Cerdobbel: Wij, geburen uit de Groenplaats, Alderweireldt en Cerdobbel RemL jubelen uit tfanscher harte i Wees welkom, o edel hert, Gaat voort in uw verheven WerK; Gij zijt bemind door de Wulveringemnaren Zij zullen U volgen in groote scharett Leef lang Heer Burgemeester,^* T, Bij Medard Boonefaes: Heer Burgemeester proficiat, Bij Silveer Vermeulen: Heer Burgemeester proficiat Alleman is met ons tevree Om te vieren het groote feest Dat het feest weze heil en goed Voor vele jaren als het moet. Bij Edmond Verstraete. Hier woont Edmond Verstraeti Hij is óp vroeg en late Dezen morgen wel van te vieren' Om 's Burgemeesters feest te vierej, Bij Jozef Sampers: Wij steken 't vaantje uit Ook sieren wij de straat Langs Oost of West of Zuid We zien ook dat 't ook zoo gaaf Geen wonder, want nu Flyps is Burgef- [vader Goed bezorgd voor ons al te gader Die dees parochie met wijsheid zal bestle- 't Is hem ter eere dat wij siereq, ,[ren Bij Camiel Nowé: Hier woont Nowé En versiert ook mee Voor mijn meester Omdat hij is Burgemeester, i Bij de Weduwe Prinsierf Wij allen blijde en welgezind Vieren met vreugde het feest van 6n2en [nieuwen Burgemeester. Wij wenschen al te gaar Aan onzen Burgervader Een wijs en kloek bestuur, Mijnheer Leon brengt mede Den voorspoed, rust en vred» i 't Mag zijn van langen duur. Bij de Wed. Moeneclaeyt We zijn in vreugd, we zijn in ïeesf Daar wij de inhaling nu vieren Van hem die ons met hart, geesf Als Burgemeester zal bestieren. Bij de Weduwe Bruloot: Ik ben maar een flauwen dichteg Timmeren valt mij veel lichter. Maar ik bied kort en goed Den Burgemeester mijnen groet, Bij Richard Sinaeve: Heer Burgemeester Ik ben koopman van stiel Koop aan Piere, Pol en Fiel Maar vandaag om U te voldoett Versier ik mijn huis in 't groen. Bij Leon Hinderykx: Waarde Burgemeester, zeer geachj F.lk is blij, 't is naar 't gedacht Bestuur uw volk lang in vrede Wulveringem ware wel er mede, Bij de Weduwe Hoste en Achiel Rabaey: Mocht uw bestuur vol zonneschijn^ voor- [spöedig en gelukkig zijn Beheer de gemeente lange jaren, tot heil [der Wulveringemnaren. Bij Louis Debruyne: Heer Burgemeester van 't Kasteel Hier van ons krijgt g'ook uw deel Vain lof en eer hier uit 't gezin De wenschen deelen niet meer of mirt ■We groeten U als hoofd van 't dorp. Zoo iets is vast een teerlingworp Mocht U ift alles wel gelukken Daar men steeds goed kan onderdrukken Iets staat rotsvast, U bent de man, Die hier zulk ambt bedienen kan Hulde aan U door groot en klein Hoeral hoera! voor zamen zijn. Bij Henri Anseel: Henri Anseel den timmerman Versiert ook zijn huis lijk alleman Ófn dén Burgemeester te vereerefi En wil hém zijn waren presentêereri Zooals meubels, gleier?, verwen en papier Wees welkom, alhier. Bij August Verslype: Heel Wulveringem staat gepint Iedereen is zoo welgezind Mond en herte roepen toch zoo bill Dat Heer Burgemeester welkom ?ij« Bij de Weduwe Nowé: Lèonie Nowé Feest vandaag ook mee En zal ook haar huis versieren Om den Burgemeester te vieren. Bij de Weduwe Callewaerti Ons huisgezin is nu verblijd Omdat gij Burgemeester zijt Daarom helpen wij d'intreê vieren^ Met Vlaggen, bloemen ert papieren,^ En wij roepen luid en blij i' Dat ons Burgemééstef welkom zijV Bij den Notaris: Hier wenscht een Oudenburgsch gezltl U hertelijk heil en rijken zegen Op al uw Burgemeesters wegen En-treedt actief de rangen in. Poort van den Notaris: In 't goede Wulveringem Viert elk verheugd en feest ec En juicht met luide stem Welkom Heer Burgemeester, Bij August Notebaert: Wie is er die niet blij en is Nu dat tot welzijn van iedereeni Den Burgemeester bij ons is Dat God hem lange tijd verleen. Bij Cyriel Missyne: Vader, moeder, in hunne kindcrweelda Wenschen dat God U rijk bedeelde In uw ambt, met geluk en stille vree Dat is onze verzuchting en vurigste bec. Bij August Dewaele: Gij, achtbare Burgervader van Wulve- [ringem Bestuur alhier nu vele jaren lang uwe [lieve burgers. Bij Henri Morlion: Wij bieden blij en welgemoed Den Burgemeester, onzen groeï, We gaven verleden week de beschrij ving der plechtige inhuldiging van Mijn heer Leon Flyps als Burgemeester van .Wulveringem. Hier nu geven we de uitgesproken 'feestreden en de Opschriften. Intusschen houden we eraan de nieu we Heer Burgemeester ook onze beste igclukwenscheu bij zijne vereerende J>e- poeming aan te bieden. «o» FEESTREDE uitgesproken door Zeer Eerw. Heer Pastoor Dewancker, Mevrouw, Mijnheer de Burgemeester,- Heeren en Vrienden, Het komt ook den Pastoor toe openlijk iden nieuwen Burgemeester zijne hulde en Welgemeende wenschen aan te bieden. Mijne taak valt niet lastig bij men- pchen, die allen eensgezind en opgeruimd jn de feestende rangen daareven traden, en den Eerzamen Gevierde eene prinse lijke intrede hielpen bezorgen. Het gaat [wel 0111 liet woord te voeren, als men voor- laf verzekerd is van ieders instemming. Mijn woord weze dan een hartelijk wel- P<om aan den hoogsten vertegenwoordiger [van 's Konings gezag onder ons, en eene Suiting van hoopvol verwachten. Gedurende den feesteiijken stoet hoor den wij de schoolkinders bezingen hoe [flat uw volk, te midden intreê-sier, een jjvijs bestier begroet als gulden droom. Wij laten het aan de kleinen zoo hunne jblijdè gevoelens te vertolken; maar met de jaren werden wij meer nuchter aan geleid. Laat varen nog, dat wij aldus een iiieuwen Pastoor verwelkomen, die heel [vreemd ons toegezonden wordt, en dien [Wij volop moeten leeren kennen. Hier fechter is dat geenszins liet gevalsedert 'jaren kennen wij M. Leon met zijn vrien delijk voorkomen, met zijne gedienstig heid, met zijne jeugdige werkkracht. Gij [weet allen met mij hoe dat hij aan een beste school werd gevormden daareven herdacht de Heer Secretaris met aandoe- Jiing het wijs bestier van M. Leon's Wel- jedelen Oom, Heer Jonker Arthur Mer- Ighelynck zaliger. Zijne voetstappen zullen keker tot elks voldoening bewandeld wor den Mevrouw zal daartoe, op haar ge leende stille manier, het hare bijbrengen, en bescheiden weten te wijzen op de hoog staande voorbeelden van haar Edelen Ge- jnaal. Een schoon verleden staat dus borg yoor liet heden. Vooruit dan, Heer Burgemeester! En hier wil ik de moeilijkheden geenszins verdoezelende dag van heden brengt een (Scherpe tegenstelling met wat de dag van morgen wezen zal. Heer Burgemeester, gij jkwaamt achteraan gereden, rustig in een open praalkoets gezeten, terwijl de jui- fchende dorpelingen allerwege uwe eere- Wacht vormdenvan morgen af keeren de rollen voorgoed omgij staat vorenaan 0111 allen te leiden, en den zwaarsten last te dragen den kapitein gelijk, die zij ne soldaten ten strijde voert, en op den Zegedag alleen de laatste komt gereden. Maar uw karakter is er niet naar om te versagen en tegenheden te duchten, en daarbij, gij rekent beslist op den goeden jvil van allen. Wel, Heer Burgemeester, die is U ver zekerd Wulveringem wist de eeuwen door zijne edele bewoners van Beauvoor- de op prijs te stellen en vond er weder- •lceerig steun en bescherming; op heden is het gelukkig die traditie heraan te Iknoopén. Uw volk toonde U zijne gene gen gevoelens bij die vorstelijke ont vangst; en gij weet het, het blijft er ge trouw aan in latere dagen. En waarom Zou den Pastoor hier zichzelf niet ver noemen? Reken ook ten volle op hem. Wij kennen elkander sedert een goed 'jaar, onderhielden ons weieens vertrou welijk en begrijpen en verstaan malkaar; wij weten beiden wat wij willen, en gaan recht op ons doel af. En mag er niet eens gezinspeeld wor- 'deu op het heerlijk feest van Christus- Konipg, dat wij heden vieren? Wij staan salie twee op een vertrouwenspost in den lioogèn dienst van dien Koning der eeu wen wij hebben te doen met menschen, <tie burgers zijn en christenen meteen: dat scheidt men niet willekeurig, ze blij ven christene burgers. Geen wonder dan ook dat tijdelijke en geestelijke belangen meestal ineenloopen, en dat wij bijgevolg bp malkaar zijn aangewezen. Zoodari, Heer Burgemeester, wij stellen in beoefe ning het vers, op een der huizen van 't dorp aangebracht Steeds hand in hand, en saam vooruit! Zoo wordt de groei van 't kwaad gestuit, En breiden liefde en recht zich uit. Wij behartigen toc,h éénzelfde doelde {dzijdigen welvaart en vooruitgang van die ons werden toevertrouwd en die ons even nauw ter harte liggen. Dat betrachten Iwij saam; en dat komt er door het stich ten van orde; want, orde baart rust, en rust baart vredevolgens bet gevleugel de woord van den H. AugustinusVrede is rust in orde. Zoo gaan wij saam (vooruit-in jaar na iaat-.:. dé Hemel bevruchtê ons mensche- ijk pogen! MIJNHEER LEON FLYFfc. gezondheid van de achtbare Mevrouw Douairière Arthur Merphelynck en haren Neef, onzen Heer Burgemeester, de beide helden van het feest. In de gemeente Mopertingen wonen d» juffrouwen Meesters, zes ongehuwde zus ters. Zij tellen samen 446 jaren.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1936 | | pagina 10