IN SPANJE Wedstrijd voor Bieren Parijs 1937 BOTERGIST ROBERT H. BOONANTS Apotheker-Specialist De onvoorzichtig» heid van een kind BURGERSTAND VAN IN 'T BINNENLAND IN DEN SENAAT BELFORT STOUT DE SENAAT STEMT HET VERTROUWEN IN DE REGEERING JANSON BIJGEVOEGDE STIERENKEURINGEN 1450 frank AANBESTEDINGEN WAARSCHUWING WISSELKOERS GELUVELD. Elcctrlciteit. Da wer ken voor uitbreiding van het electrlsche laagspanningsnet werden toevertrouwd aan den Heer De Maen, aannemer te Lo keren. De werken zullen tegen einde Mei toekomend jaar geëindigd zijn, zoodat te gen den aanstaanden winter geheel de ge meente van electrlcitelt zal voorzien zijn. Auto tegen een muur. Dinsdag morgen, toen de genaamde Meersseman Ernest met zijnen auto gereden kwam langs de baan van leper naar Meenen, en alswanneer hij gekomen was te Galu- veld, wijk Veldhoek, brak almeteens het stuur van zijn voertuig, met gevolg dat zijn auto op de tramriggels terecht kwam en vervolgens het hekken van het hovetje van Verbaks Jules aan stukken reed. Ge lukkig kon Meersseman voornoemd rij tuig tijdig stoppen, anders ware zijn auto te pletter geloopen op eene aldaar staande electriekpaal. De stoffelijke schade, de welke nogal aanzienlijk is, zal in der min ne geregeld worden. VOORMEZELE. Verkoudheid, koorts, slechte spijsvertering, afgang, enz., enz., worden genezen met Apotheker Verman- dere's Poeier 4300, merk Hanekop Te bekomen: Poperinge en leper alle Apotheken: Geluwe: Apcth. Demytenare. BIKSCHOTE. Een groote dag. De eerste Zondag van December 1937, is een groote da.g geweest in de geschiedenis van 't kristen leven der parochianen van Bik- schote. Immers, op dien Zondag heeft de H. Hartebond der mannen zijn eerste al- gemeene communie gehouden. En 't was een prachtige inzet: 130 man op eene be volking van minder dan 800 zielen. Was dat prachtig: een geheel middenkoor vol mannen en jongelingen, in slagorde ge steld, die aan 't H. Hart 'bewijzen dat zij ook een hart hebben, dat klopt van liefde tot den grooten msnschenvriend; 130 mannen die durven, 130 mannen die wil len het H. Hart van Jezus erkennen en doen erkennen als hun oppersten Koning, hun Liefde-Koning, den Koning en Vriend van hun huisgezin. Hoe heerlijk en aan doenlijk als al de mannen zoo godvruch tig in de beste orde ter H. Tafel naderden. En hoe geluikkig al die moeders en vrou wen als ze haar mannenvolk zoo wei- gezind zagen thuiskomen en hoorden ver tellen dat het zoo schoon geweest was. Maar ook de Jonge Dochters Congrega- nisten hebben niet willen onderdoen: Zij hebben van haar feestdag O. L. Vrouw Onbevlekt een kleine hoogdag gemaakt: 54 Congreganisten op 62 en dat in de week hebben haar goede Moeder Maria op haar best gevierd. Een echte Hoogmis, een vurige Communiemis en een klinkend huidelied, Maria ter eere. Wat zegt ge? Bikschote proficiat! Bikschote boven! sKEaass&BBBSiBBasKisEaaaBiuazEaa VERVOLG POPERINGE, van 3 tot 10 December 7,7. Geboorten. Boeide Lena, d. v. Mau rice en Boudeweel Ivooma, Veurnestr. Debruyne Giselle, d. v. Maurice en Caron Valerie, Vlamertinige. Ghesquière Ra- phaël, e. v. Bmile en Dujardln Angèle, Neerwa asten. Soenen Marie, d. v. Re- mi en Vandenbroucke Maria, Wijtschate. Braet Jenmy, d. v. Jules en Vanuxem Maria, Ouderdomsteenweg. Delestrea Gilbert, z. v. Camiel en Delestrez Rachel, Reningelst. Deloz Pierre, z. v. Valère en Gombelr Margareta, Beveren-IJzer. Butaye Maria, d. v. Marcel en Dehaene Madeleine, Beveren-IJzer. Lamerant Gabrielle, d. v. Jules en Gesquière Maria, Dikkebusch. Vermeulen Walter, z. v. Roger en Vandamme Estella, Alveringem. Overïijdens. Caron Henrl, 74 j„ ongeh, Casseldreef. Deheogher Ellas, 67 J., ongeh., Brijkedreef. Merlevede Justina, 84 j., wed. v. Herpelinck Augustus, Boe- schepestr. Huwelijksbelofte. Despiegelaere Adolf, bakker v. Zwevezele, en Clays Bertha, z. b. v. Poperinge. IEPER, van 2 tot 9 December 1937. Geboorten, Dewancker Jacqueline, (Ieperleestraat), 232, Zonnebekestoer.weg. Dochy Yvan, Wieltjestraat, 1. Van- derghote Bernard, G. de Stuersstraat, 5. Van Laer Mareelline, Tegelstraat, 19. Dumalin Mathilde, Zonnebekesteenweg, 258. Dumoulin Joannes, Recolletfen- poort (v. Langrmark). Derycke Nor- bert, Capucienenstraat, 104. Decort» Lena, Adj. Masscheleindr., 34. Gouden- hooft Lucien, Dikkobuschsteenweg, 105, Versavel Noël, Rijselstraat, 105. Huwelijken. Devos Armanid, hotelbe diende te leper, en Timmermans Maria, z. b. te Brussel. Lebeer August, gepen- sionneerd officier te Lokeren, en Deraedt Alice, z. b. te leper. O verlijd ens. Vermeulen Maria, 11 m., Kalf vaart, 1D. Schels trae'te Achiel, 40 j„ bediende, echtg. Tack Lydie, Lange Torhoutstraat, 25 (v. Kortrijk). Haghe- baert Georges, 6 d., Ieperleestraat, 42. Scherrier Lucia, 75 j., wed. Vandeputte Henri, M. Fochlaan, 38. DIKSMUIDE, Burgerstand. Geboorte. Vermandei Marie-Louise, d. v. Jules en Bruwier Rachel. Huwelijken. Braekeveld Augustus, 67 j„ wed. v. Desot Fharailde, met Maekel- bsrg Sidonia, 66 j., wed. v. Depuydt Engel- bertus, b. won. te Diksmuide. Cockx Jules, Nederlander, 37 j., met Verstraete Slza, 23 b. won. te Diksmuide. ALVERINGEM, v. 1 Sept. tot 31 Nov.'37. Geboorten. Louwagie Clara, d. v. Cyrille en Catteeu Bertha. Deschryver Marie-Louise, d. v. Floribert en Desuyter Julia. Cailliat: Michel, z. v. Felix en Butaye Marguc. Sterfgevallen. Verslype Clementina, 79 j., werkster, echtg. v. René Deruytter. Samoey Michel, 36 j., werker, ongeh. Ghyselen Helena, 66 j., winkelierster, echtg. v. Vanderstecne Jerome (overleden te Baisy-Thy (Brabant)). Dobbelaere Leonie, 72 j., werkster, echtg. v. Beschuyt Henri. Callens René, 75 j., welker, echtg. v. Rubbregt Clementina. Huwelijken. De Beer Henri, werker, en Pauwels Mariette, werkster, beiden te Alveringem. Vanholme Hilaire, timmer man te De Panne, en Pattou Alice, dienst meid te Alveringem. Franchois Omer, landbouwer te Bulskamp, en Dhooge Wil- helmina, dienstmeid te Alveringem. Vanbleu Albert, werker, en Kino Maria, hovenierster, beiden te Alveringem. VLADSLOO Burgerstand. Geboorte. Debruyne Alice, d. v. Maurice en Dommecent Maria. Overlijden. Debruyne Alice, 4 d., d. v. Maurice en Dommecent Maria. Belofte. Peel Ivo, bediende te Vlals- loo, met Beun Blanche, z. b. v. Kaas- kcrkc. LANGEMARK, maand November 1937. Geboorten. Vangheluwe Pascal, z. v. Michaël en Amandia Bostyn. Vandam me Roger, z. v. Plector en Maria Packet. Marchand Noëlla, d. v. Cyrille en Ma ria Dècock. Cael Norbert, z. v. Joseph en Anna ünraet. Seynhaeve Paula, d. v. Hector en Zulma Desmet. Vcr- schoore Christiana, d. v. Leon en Maria Vcrschoore. Vanhaelewyn Camiel, z. v. Victor en Maria Saelens. liannebau Emiel, z. v. Achiiie en Simonne Hanebau. Baccarne Jacqueline, d. v. Octaaf en Vcrschoore Magdaiena. Vanrobaeys Bert-rand, z. v. Remi en Pharailda Ver- hooghe. Debeuf Gerarda, d. v. Henricus en Alagdalena Fasseel. Stevens Rosa, d. v. Leo en Martha Mersy. Overüjdens. Landuyt Anna, 5 J4 m., d. v. Achille en Alida Vermeulen. Ver- aex Ilenri, 14 j, z. v. Camille en Vandeu- broucke Zulma. Vierstraete Felicia. 57 jaar, echtg. v. Arthur Hebben. God- deris Cyrille, 63 j., echtg. v. Zoë Baelen. Sap Juliana, 72 j.,-echtg. v. Aloysiiu Desot. Huwelijken. Havegeer Henricus, land- bouwwerkman v. Poelkapelle, met Carton Sylvie, huishoudster v. Langemark. Mestdag Basilius, bierhandelaar te YV'ocs- ten, met Demeersseman, huishoudster v, Langemark. Balduyck Gaston, landbou wer, met Desimpel Irma, landbouwster, beiden v. Langemark.Decap Leon, land bouwer v. Merkem, met Desimpel Maria, landbouwster v. Langemark. - Vande- velde Marcel, landbouwer te Passchen- dale, met Deschacht Martha, landbouw ster te Langemark. Vierstraete Mau- rits, poeldenier, en Blomme Irma, huis houdster, beiden v. Langemark. STADEN Burgerstand. Geboorte. Verhaeghe Daniël, z. v. Maurice en Pattyn Leonie. Overïijdens. Vandenamccle Julie, 80 j„ wed. v. lioorelbcke Alois. D'Hondt Marie-Louise, 9 d., d. v. Thcophiel en Willemyns Adronie. KORTEMARK Burgerstand. Geboorte. Devooght Juliette, d. v. Ju lius en Despeghel Julia. Overïijdens. Bocdt Dicderik, 1 tn z. v. Fernand. Lenoir Oscar, 57 j echtg. Vansevennnt Paulina. Anckaer.t Leopold, 38 j., echtg. Debusschere Laura. Huwelijk. Macrtens Maurice van Knokke en Gryspeerdt Alice. VLAMERTINGE, maand November 1337. Geboorten. Deplaccie Georges, z. Cyrille en Martha Haclewyn. Parcyn Rozitta, d. v. Joannes en Adrienne Ver haeghe. Kcsteman Maria en Léa, d. v. Daniël en Agncs Huyghe. Callens Magda, d. v. Joseph en Simonne Vanden- bulcke. Rornmens Etnile, z. v. Gerard en Flora Dccat. Overïijdens. Logic Sidfmie, 73 jaar, hijz., echtg. v. Elorentinus Bouton. - Veys Emilie, 79'j., bijz., ongeh. Ver haeghe Cesarine, 65 j., huishoudster, echtg. v. Jules Lamond. Madryl Theophilc, 77 j., landbouwer, echtg. v. Julia Deguf- froy. Gouwy Cclina, 59 j., huishoudster, echtg. v. Jacobus Debrycke. Huwelijk. Gontier Daniël, herbergier v._ Dikkebusch, en Vansevcnant Maria, bijzondere. zijn met een onderzoek nopens zekere onderwijstoestand en. Te Wevelgem zijn aelfs vaische handbeekentogen neergepend geweest cp een lijst om nieuwe scholen aan te vragen en wend er geen onderzoek bevolen. Spreker toegrijpt niet waarom milliosnen verspild worden ean het bou wen van scholen welke binnen kort niet meer zullen bezocht worden. «o» HOESBRUGGE. Missienaaikring. Zondag 11. werd in onze goede parochie overgegaan tot de voorloopige stichting van een Missienaaikring, onder den vorm van een mostaardzaadje misschien, maar met de vaste hoop binnen korten tijd een forschen boom te worden, die met zijn kroon nauwelijks de talrijke nijverige missiebietjes zal kunnen beschaduwen. Man ziet dat er veel goede wil is. De op gekomen pioniers van het eerste uur kre gen zooals overeengekomen een paar kleedje mede naar huls, gereed gesneden in al hun onderdeeltjes en nog een pa troontje op den hoop toe. Al wat ze te doen hebben is die lapjes stof aaneen te naaien met een draaidje. Wie zou zeggen dat hij dat niet kan of dat de tijd hem daartoe ontbreekt? Moesten er ooit een paar zwartjes op de parochie komen met de kleedjes aan in onzen Missienaaikring gemaakt, den zelfden dag zou men in de winkels geen stof genoeg vinden, zooveel liefhebbers zouden er zijn. Vooruit dan! Allen die een greintje me delijden hebt met onze zwartje broertjes en zustertjes en onze Missicnairssen wilt ter hulp komen, er is nog werk op den winkel: komt ook maar om een paar kleedjes, er zijn er nog bij hoeveelheid in de onderpastorij om te vernaaien, 't Kost u niets en 't helpt zooveel. STA VELE. Bond der Kroostrijke Ge zinnen. Heden Zondag, 12 December, houdt de plaatselijke bond zijn jaarlijk- eche algemeens vergadering, waarop het bestuur alle eere- en werkende leden dringend uitneodigt, tegen 5 uur stipt, in 't gewoon lokaal «De Zwaan», 't Is niet énkel om 't belang der prijsuitloting dat niemand zal afwezig willen zijn, maar ook om te vernemen wat er zoo al nieuws is of nogop 't getouw, bij de hoogere wer king, wat zal voorgehouden worden door den Heer Schoolopziener Decook uit Ize- gein, een der eerste en meeste werkers, en lid van midden- en provinciaal be stuur, die dus ook aan de 'bron is en des noods alle gewenschte inlichtingen wel willend zal verstrekken. Onze bescher mende leden, 'die nog steeds in aantal en en edelmoedigheid toenemen, en heel de prachtige prijsuitloting aan onze miii- begoede leden mogelijk maken en op zich nemen, verdienen hier openlijk hulde en oprechten dank en we vergeten ze ook niet in de intentie der H. Mis, die te 7 uur zal opgedragen worden voor de eere-, werkende- en afgestorven leden, om den jaarlijkschsn feestdag met Onze Lieve Heer te beginnen en onder Zijnen zegen te plaatsen. Christen menschen we ten of mosten weten dat Gcd 't begin en 't einde moet zijn van alles. In Gods zegen Is 't al gelegen. HET BESTUUR. Tooneel met Kerstdag en 2« Kerst dag. De plakbrieven vermelden alles omstandig. Maar wat ze niet vermelden, is dat er reeds zeer veel plaatsen aange vraagd zijn, meer nog dan andere jaren zoo lang op voorhand. Belooft het nu nog meer dan andere jaren? Komt zien. LEISELE. Sint Niklaas kwam. leder jaar is 't een feest van belang bij onze jongens en meisjes, en wel op Sint Maartensdag. Maar helaas! Dit jaar was de school gesloten, veel kinderen ziek en Sint Maarten, bevreesd dat Nicodemus ook een ziekte zou vangen, is Leisele Yoorbij'gestapt. Maar, gelukkig, Meneer Pastoor schreef aan Sint Niklaas, die toch op 6 Decem ber te Veurne moest zijn en... ziedaar... Zondag laatst: muziek, zingende kinde ren, en Sint Niklaas in volle ornaat, die door de straten van Leisele trekt en in de zaal een feestzitting gaat houden. De zaal is stampvol. Op het tooneel Sint Niklaas die de eenen prijst, de anderen vermaant. Veel lekkernijen worden uitge deeld. Het verdriet om het uitblijven van St Maarten is hersteld door St Niklaas. Ja, St Niklaas, de kindertjes van Leisele- bedanken U! E. H. Pastoor heeft dat wel gedaan; maar zooals zij met hun op recht kinderhartje, kan dit U niemand aangenamer doen. En allemaal gaan ze heel het jaar braaf zijn en in de school en thuis. En wil de groeten doen, Sint Niklaas, in den hemel aan Sint Maarten, dat ze 't naaste jare hem verwachten. POLLINKIIOV2. Gildefeest der Wa genmakers van Veurne Ambacht. Maandag 6 December vierde het Verbond der Wagenmakers het jaarlijksch Gilde feest St Elooibij K. Godderis Aller- weireldt. Door een, uitstekend winterweer begunstigd kwamen de leden in velo om trent 9V2 uur bijeen. De koffie werd op gediend en.de voormiddag verliep in ga- zelligen kout bij een potje kaart. Bij het noenmaal om 12 u. deed iedereen eer aan de tafel; de gulhertige bazin met hare helpsters verdienen waarlijk «en pluimpje. 's Namiddags werden de beroepetoelan- gen besproken. Onze goede vriend G. Al- derweireldt een jongen der streek uit Gent, vertegenwoordiger der Machie- nenfabriek Vandenabeele, gaf daarna nuttige inlichtingen over sociale wetten, het wetsontwerp vesting of kaderwet voor ambachtslieden, over het vereenigsleven in Holland, enz. Om te eindigen werden door onzen liefhébber-muziekant en zan ger A. Desmedt eenige liederen ten ge- hoore gegeven die veel bijval oogstten. Deze genoeglijke dag scheen voor ieder een veel te kort, en rond 3% uur begon men de velo's te nemen om welgezind huiswaarts te keeren. Het is te hopen dat t'jarent, als 't God belieft, neg meer leden op het Gildefeest zullen tegenwoordig zijn. Bij den, Boerenbond. Maandag avond 6 Dec,, vierde de Boerenbond Sint Elooi, met eene gezellige bijeenkomst en feestmaal in hun gewoon lokaal, bij R. De schilder. MERKEM. V. O. S. Op Zondag 12 December 1937, om 4.30 uur in de Vlaam- sche Leeuw zal den Heer Joris Dekeyser, leider van V. O. S., komen spreken voor alle weldenkende Vlamingen van Merkem en omstreken. Daar dezen spreker reeds gekend is voor zijne welsprekendheid en zijnen durf, zullen niet alleen de oud-strijders, maar alle Vlamingen er aan houden deze mee ting bij te wonen, te meer daar een bij zonder programma is voorzien en een ge weldige storm wordt verwacht. WULVERINGEM-VINKEM. Bond der Kroostrijke Gezinnen, Op Woens dag 8 December hield de Bond der Kroost rijke Gezinnen z.jne jaarlijksche verga dering in de herberg De Kasteeldreef bij August Lowagie. De opkomst was nog groote-r dan andere jaren. Burgerlijke en Geestelijke Overheden toenden door hun ne aanwezigheid, hun groot belang in deze schoone zaak. Op de dagc-rde kwa men: twee aanspraken door den Heer Kollet, Schoolopziener, en den Heer Bou- quillon. Provinciaal Raadslid: waarna uitdeeling der lidkaarten voor 1938 en een schoone prijslcting, gegeven door bijzon deren der gemeente. Ongeval. Maandag laatst was Ma- ryn Lucien, inwoner der gemeente, hoo rnen aan 't snoeien langs de baan te Lef- finge. Te dien einde was hij op een boom geklauterd, toen hij plots wegens de glad heid der schors, naar beneden gleed en Zich den reohtevknoezel kraakte, waar door hij verschillige weken tot werken zal onbek'vaam zijn. PASSCHENDALE. Davklsfonds. Onze vergadering voor de plaatselijke c.f- deelir.g van het Davidsfonds gaat door Woensdag as. 15 December, tc 7 uur, in de zaal van h:t Patronaat. Deze maal gaat het over Congo. In een boeiende taal kullen we daar hoor-.n spreken over het land met rijn gro-ote rivieren en rijn eer- wouden, over het volle met rijn. verschil lende stammen, zijn. gewoonten, zijn ge bruiken. Hoe men er te werk gaat om de negers te beschaven. Het zal een leer rijke en tevens aangename voordracht kijn. Komt dus allen luisteren naar het woord van E. P. Catteeu. Voor de ledsn is de toegang vrij; niet-leden worden ver- eooht 1 fr. tft br-tjulen. De YPERSCHE CENTRALE BROUWERIJ, samen werkende vennootschap te leper, nam deel aan den wedstrijd voor bieren, Parijs 1937, ingericht door het Internationaal Instituut van Voeding te Parijs 1937, De YPERSCHE CENTRALE expo seerde er zijne alomgekende bierenCENTRAL'S EXPORT met ïeder der beide soorten bieren behaalde zij er den Prijs van Uitmuntendheid. De hoogste onderscheiding. nil De YPERSCIIE CENTRALE behaalde reeds met haar bleeke bieren CENTRAL'S EXPORT en SUPER BOCK op de Wereldtentoonstellingen van Antwer pen en Luik 1930 een Gouden Medalie, op de Wereld tentoonstelling van Brussel 1937 een Gouden Medalie, IIEER I>E GRTJNNE, KEXTST, DOET EEN UITVAL TEGEN Z. EM. KARIÏ VAN ROEY Tn den Senaat werd deiae week de F.e- ge-eringsverklarins' besproken. Tijdens de •bespreking, door IH, de Grunne, Rexist, sprak de» heftig over de cdllusle tus- schen godsdienst en politie, waarbij Zijne Eminentie Kardinaal Van Roey werd be knibbeld in verband met drukking op de gewetensuitgeoefend tilden*' de ver kiezing Ven Zeeland-iDegrene. Donderdag werd de bespreking in den Senaat over de rcgeerir.g"-'verklaring ge sloten en werd overgegaan tot de stem ming der vertrouwenskwestie. Het ver trouwen in de Regeering Janson werd goedgekeurd met 122 stemmen tegen 19 en 3 onthoudingen. Stemden tegen de Vlaamsche Nationalis ten, Rexisten. en Kommunisten, Onthiel den zich de H. de Spot, Kahollek, en de HH. Neve en Finné, VI. Nat. Heer de Spot zette de reden van rijn onthouding als volgt uiteen: Ik heb niet ja gestemd, omdat ik geen Regeerinig kan steunen, over wier samenstelling de socialisten, tegen de Grondwet in, hun dictatorialen scepter, van den 'beginne af, hebben gezwaaid, wat onvermijdelijk, op financieel gebied, erge gevolgen moet medeslepen voor de lastcn- betalers. Ik heb nietneengestemd, omdat ik vertrouwen heb in onze vrienden die in de regeering zetelen, de hoop uitdruk kende dat zij waakzaam zullen toezien. STEDEN WORDEN GEBOMBARDEERD. VERDERS WEINIG NIEUWS VAN IIET FRONT Op het front van Spanje blijft het steeds 'betrekkelijk kalm. Geen bijzondere aanvallen werden deze week gemeld. Het groot offensief dat de Nationalen zouden ondernemen aan het Aragonfront blijft uit. Naar verluidt zou Generaal Franco binnen kort een uiteenvallen van het rood front verhopen daar zekere inlichtingen ■bewijzen dat de blokkade der roode kust van Spanje goede vruchten afwerpt en er groote schaarschte zou heerschen in rood-Span je. Intusschen werden enkele steden ge bombardeerd door vliegtuigen. Barcelona kreeg het bezoek van vliegtuigen der Na tionalen en Palma de Majorca van Repu- blikeinsehe vliegtuigen. Te Barcelona zou den nogal veel slachtoffers zijn gevallen, o. m. ook den chef van den persdienst. Twee nationalistische .liegers die had den moeten neerkomen met hun vliegtuig op zee, konden worden gered door een En- gelsch stoomschip. Het vliegtuig is ge zonken. Uruguay heeft eveneens diplomatische ■betrekkingen aangrknoopt met de Regee ring van Generaal Franco. Zuid-Slavië en Portugal hebben nu ook de Nationale Re- geering van Span je erkend. Wanneer volgt België? Aan de Fransch-Spaansche grens heb- bsn drie Spaansche karabiniers een Franschman dc.dgeschoten. De Fransche Regesring heeft protest aangeteeksnd bij de Spaansche roode Regeering. Naar ver luidt zal een vergoeding wordni toegekend. «aaaaBBBssn&saiasiKissafiH&HiBaB is spreekwoordelijkHet is daarom moeders plicht op de gezondheid harer kinderen te letten. Bij de eerste kenteekenen van verkoudheid, moet U hun Aspirine geven opdat de gevatte kou niet op een griep uitloopt, die juist voor kinderen zoo ge vaarlijk is. Dank zij hare zuiverheid, welke door geen enkel namaakproduct bereikt werd, is Aspirine ook voor kinderen altijd zoo goed verdraagzaam. «BOiaBaaBKëeiBnaftaaREiBasiBiSQHit ROESBRUGGE-HARINGE Kerstmis van heden, maar steeds even schoon als Kerstmis van verleden tijden. De geheele wereld juicht en U zult aan deze alge meene vreugde deelnemen, dank uw Super F. N. R. die voor U zal openbaren de vreugde der wereld Prachtig toestel, 4 lamps superheterodyne, met ul tra korte golf (zekere ont vangst van de Amerikaan- sehe zenders en Rome, Va- tikaan, Moskou, vliegtui gen, liefhebbers, enz.) ge ring stroomverbruik. - Een uitstekend toestel van de reeks P N R 1938, met Ede len Klank, voor den bui tengewonen prijs van betaalbaar 51 fr. per maand. Zij zijn vervaardigd door uw medeburgers! Vraagt documentatie 1938, U ge zonden zonder kosten of verbin tenis aan FNR, 141, Louisalaan, Brussel, of aan een der Officieele Verdeelers FNR van uw gewest. MOTOREN VAN OP VERRE AFSTANDEN STILGELEGD? Naar verluidt heeft een Italiaaneche in genieur, uit Fiorentië, een apparaat uitge vonden dat golven uitzendt die motoren, op vrij, verre afstanden, kunnen stilleggen, zoowel van voertuigen alï van vlicgma- chienen. isasBffBBssssigsasiSEKBUBCsaasBB Er werden op de jaarlijksche bijgevoeg de Stierenkeuring gehouden te Haringe den 3 dezer, gevolgd van een prijskamp, 44 stieren voorgesteld, waarvan 20 aan vaard, 23 geweigerd en 1 uitgesteld. De eigenaars der aanvaarde stieren zijn: Vandenbussche Julicn, Haringe; Vanden- bussche Julien, Haringe; Vandenbussche Prosper, Haringe; Vandroemine Gaston, Watou; Igodt Georges, Watou; Dercckx Achiel, Poperinge; Leroy Alois, Rocs- brugge; Leroy Alois, Roeebrugge; Cornet- te Maurice, Krombeke; Cornette Mauri ce, Krombeke; Baes Jules, Stavele; Eaes Jules, Stavele; De Bsrgh Joseph, Wrstvle- teren; Syndikaat Bsveren-IJzer; Butaye Firmin, Stavele; Pauwelyn Ernest,, Oast- vleteren; Dewaele Petrus, Beveren-IJzer; Dewilde Jerome, Watou; Fnyn Georges, Proven; Feryn Georges, Proven. De volgende prijswinnaars zijn: 1» pr.: 80fr.: Vandenbussche Pr., Haringe. 2* pr.: 65 fr.: Va.ndroem.me Gast., Watou, 3*pr.: 55 fr.: Syndikaat Beveren-IJzer. 4* pr.: 50fr.: Dereckx Achiel, Poperinge. 5" pr.: 45 fr.: Pauwelyn Em., Oostvleteren, 6* pr.: 40fr.: Leroy Alois, Roesbrugge. 7" pr.: 35 fr.: Cornette Maur., Krombeke. <i" pr.: 30fr.: Vandenbussche J., Haringe. 9" pit: 25 fr.: Baes Jules, Stavele. 10"pr.: 20fr.: Feryn Georges, Proven, 11* pr.: 15fr.: Dewilde Jeroir-c, Watou. 12spr.: lOfr.:Reryn Georges, Proven. 13'pr.: XOfr.: Dewaele P., Beveren-IJzer. «q», i BIJGEVOEGDE STIERENKEURING TE LOO op Zaterdag 18 December, te II uur, en prijskamp voor ingeschreven jonge stieren; 500 frank prijzen. taj DEKDIENST Michel Maes, te Haringe, laat weten dat zijn Stier 37 2 «Archiduc de Baze- iaerc» (g:"ooren 12-11-'30) zal dekken aan 150 frank, 17 DEC. Te 11 uur, voor den Heer Clacy», hoofding.-best. van Bruggen en Wegen, Vrijdagmarkt, 12, Brugge, ver beteren van het benedeoijnnd van het kanaal leper-IJzer, tusscEan afstandspunt 10 k. 100 en de uitmonding in den ijzer, te KNOKKE. Bestek Nr 301 van 1937 (Ned)., prijs 10 fr.plan, prijs 240 fr. 17 DEC. Te 11 uur, ten Gemeente huize te ZILLEBEKE, werken aan den steenweg; Ziilebeke-Zai.Jvoorde. Bestek fr. 1.813.657,50. Stukken ter inzage ten Ge meentesecretariaat en op den I'rov. Techn. Dienst te leper, prijs 2.-> fr., op postcheck- rekening 405663. 22 DEC. Tc 2 uur, ten Gemeente- huize tc BULSKAMP, verbeteren van den steenweg van groot verkeer Veurne- Bu:skamp-«'t Zv. aantje», en landbouwweg Nr 6 (kasseiwerk, steenslagwsrk en beton- verharding). Bestek 900.000 fr. Stukken ter inzage ten Gcmeentcsecretariaat en te koop, prijs 25 fr., bij arr.-ing. Jos. Sanson te Veurne (postch. 2935.13). 22 Instede 10 Dec. - Te 3 u., ten Gemeente- huize te KOKSIJDE, touwen van 2 riool gemalen met persleidingen «a bijkomend deel riooi en van een dubbelen reservoir met loozmg in zee. Borgt. 150.000 fr. Stuk ken ter inzage of te koop, prijs 30 fr., ten Gemeentesecretariaat en bij ing. Mennes, 9, Van Ertbornstraat, Antwerpen, Aang. inschrijv. 20 December. Uitslagen van Aanbestedingen. 30 NOV. Te 3 uur, ten Gemeente- huize te DIKKEBUSCH, besteeniging dee- speelplaats van da aangenomen jjonguae- school. L. VANDE LANOTTE, Dikkebusch. fr, 22.772,53 (Novoblok) of 26.168,24 (Gilly); R. Snick, Brielen, 26.149,24 (Novoblok) of 28.149,24 (Gilly)J. Vandamme, Dikke busch, 26.950 (Novoblok) of 28.756 (Gilly) A. Menu, Wijtschate, 26.961,91 (Novobï.) J. Soetc, leper, 28.500 fr. 1 DEC. Te 10 uur, ten Gemeente- huize te BIKSCHOTE, laden, vervoeren en lossen van 240 ton macadam 4/6 en 2/4. BEERNAERT, Langemark, 1680; Cail- liau, idem 1800; Pyncnbrouck, Woumen, 2232; Claerebout, Boczinge, 2372; Ver- eecke, Kemmel, 2400; Rogghe, Wijtscha te, 3096; Vandecasteelc, BiKscllOte, olft DE KAMER KEURT HET WETSONTWERP OP DE OUDERDOMSPENSIOENEN GOED Deze week heeft d? Kamer hare zittin gen voortgezet. Dinsdag werd da bespre king voortgezet 'betreffende h&t wetsont werp pp de Ouderdomspensioenen, ent- werp dat door de Kamer reeds vroeger was goedgekeurd en door den Senaat werd geamendeerd, zoodat het opnieuw ter goedkeuring aaxr ds Kamer moest voorgelegd worden, Woensdag werd het ontwerp ook goed gekeurd. De Earner bracht ook een rcuwhulde aan den H. Pcuilet. Woensdag besprak de Kamer de Be- gTooting van Openbaar Onderwijs. Van Vlaamsche rijde werd protest aangetee- kend tegen de denatienaUsatie en de sa botage der taalwetten in de Brusselsche scholen. Er werd gevraagd dat do schoten die de weitsn niet willen toepassen, van alle subsidies zouden beroofd worden. H, Coussons, Kath., wees op wantoe standen welks heerschen op gebied van Openhaar Onderwijs üi het Kortrijksche. De officieele ambtenaren zullen min ten dentieus moeten optreden zoo zij gelast LANDBOUWERS BUITENLIEDEN. ZADEN zullen U aan alle prijzen wor den AANGEBODEN. Bestel niet alvo rens onze vertegenwoordigers te hebben geraadpleegd. Kwaliteit voor alles. SN ELKE STREEK zoeken wij wel sprekende personen als agenten. Weke- lijksch loon 350 fr. Geen kennis noodig. Schrijven aan Algemeen Agentschap van Noord.erzaden, 15, Voetbalslr., Gentbrugge. VRIJDAG 10 DECEMBER 1937 Waardoor men zal bekomen: Groot gemak van kernen; - Boter van zeer lange bewaring; - Boter van eerste hoedanigheid; - De hoogste prijzen. Met BOTERGIST ROBERT moet men niet maer pasieumseren! BOTERGIST ROBERT wordt verkocht In flesschen van 10 fr. en 25 fr. prijs die U door de fijne koopwaar zelf 3 tot 4 maal wordt terugbetaald, Zoekt dus uw profift en komt of schrijft naar de VEEARTSCHE APOTHEEK ÏIET NEERHOF Roeselarestraat (bij de Markt) STADEN. - Tel. 35. De Apotheek is open in de week van 7 u. tot 19 u.; op Zon- en Feestdagen van 7 uur tot 11 uur. BOTERGIST ROBERT is ock verkrijbaar in de volgende Apothexent Tc Poperinge! H. Notrcdame; Te leper; P. Snoeek. Te Venrnci D. Kjnget; Te Diksmuide: G. Hauspie. 99,973 tt. 147,0685 fr. 29,4287» fr. JW23 U> 100 Fransche franken 1 Pond S terling 1 Dollar i WWSft

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1937 | | pagina 4