'IA CARLO ERBÜ Bedevaart naar Beauraing op Woensdag 18 Mei 1938 MIJN ALLES WEKELÏJKSCH LITURGISCH RULLETIJN GEDACHTEN voor uwe gezondheid, voor uw gehemelte, I voor uwe keuken... 2ijn de (omatendêrPar ma-s treek zacht gerijpt onder Italië's onvergelijk bare zon, en die de lekkere gecon centreerde tomaten Carlo Erba vormen. Deze sappige vruchten worden onder waarborg der Cie Liebig ver docht, dat is waarborg van kwaliteit! hetmannxke tomaten do-oA de, C* LBIt ALLERHANDE WEEKKALENDER APRIL - GRASMAAND SPECIALE TREIN UIT IEPER SPECIALE TREIN UIT VEURNE Wandelsport hoofdpijnen i rheumatiek isli zenuwkoorts k ma/ndstonden WSSËL 'T ROOS KRUIS Welgezind zijn zij, en blozend van gezondheid^ de kinderen gevoed mefc° het krachtigste der her< stellende^voedsels, de.,1 zou ons herinneren, aan Christus" dood en do hal, die kruis en haan meestal steunt, zou ons wijzen op den val van den mensch. In het Paradijs, door den appel dien Eva plukte,- Waakt (de haan) en bidt (het kruis) opdat gij niet in bekoring (de appel) komt o Si non vero, bene trovatozou den d'Itiallanen zeggen... en daar t toch geen punt van ons geloof is, mogen we 't wel vertalen: Als 't niet waar is, is 't toch goed verzonnen! ZEG MAN LIEF, sprak ze, ik heb dezen nacht -toch zoo nen schoonen droom gehad Zoo, en wat. was 't? W-el, ik droomde dat ge mij in uw armen hieldt, en mij; zoo wel twee kilo meter ver droegt. Ha! sprak meneer, zich uitrekkend, nu weet ik hoe -het kotpt dat ik vanmór gen zoo moe ben opgestaan! APOSTOLOS KUSKULAS D'Amerikaansche koning van het vlas En, 'k zeg het met 'n air Natuurlijk multimlEomir Was verdwenen En, naar het had geschenen Volgens 't allerlaatste bericht Door de gangsters onbelicht! Maar... 't en was niet waar! 't Eleef in alle geval 'n feit, dat hij er op geheim zinnige wijze van door was gemuisd. Al de polities van de Vereeni<rde Staten, en d'r zijn d'r zoo geen klein beetje, werden er gedurende maanden op uit gestuurd, om. onzen miljonair weer te vinden... te vergeefs... Tot dat de magistraten eindelijk een perqulsitle bevolen... De k-offerfort van m-en-eer Kuskulas werd opengebroken.en daarin vond -men, benevens -"oor vier honderd miljoen dollarkens titels en obligaties... 't lUk van meneer Kuskulas, te gader met zijn testament... en in dat testament stond, als laatste wil van den elgenaardlgen type vermeld, dat hij wenschte zijn kofferfort als doodskist te hebben en met zijn waardevolle -pam- pieren begraven te worden!... Zelfs in den dood kon hij van zijnen afgod Mammon niet scheiden. Als de gangsters dat ooit te weten ko men, zal meneer Kuskulas zeker geen rustige eeuwige rust hebben! TANTE WAS met haar neefje in den dierentuin. Na naar de apen te hebben gekeken, sprak zij: En nu Kareltje, zullen we eens een menschen-etenden tijger gaan bekijken, hé! Kareltje dacht een oogenbliksken na, en sprak: Tante, zoudt ge niet liever eerst een chocolade-etenden jongen zien? Diplomaat!... 'K VRAAG HET U IN ENK'LE TREKKEN Hoe kan men, 's -menschen leeftijd rekken. Of hoe worden onze levensjaren nog ver- ri-e-n-gd? 't Is 'n Amerikaansch geleerde die ons ['t antwoord brengt! Die grroote geleerde heeft eigenaardige proefnemingen gedaan met... ratten. Naar 't schijnt leven deze dieren zoo ongeveer 'n zeshonderd dagen, min of meer, meneer de Paster. Door de groei of het wassen van die vieze beestjes nu op kunstmatige wijze tegen -te houden-, is dien Amerikaanschen bold'r nu in ge slaagd de ratten meer dan 1.000 dagen te doen leven... 't geen meer 'n onheil dan 'n nuttige zaak zou daar stellen ware het niet, dat de vent zijn systeem, op d'arme stervelingen van onze soort toe te passen! Om den mensch dus langer te doen le ven zal men van in de wieg zijn groei tegenhouden!... Hoe? Ja, ziet ge da's 'n andere kwestie en onzen geleerd-en bol is al te verstan dig om ons van zijn geheim op de hoogte te brengen... maar in alle geval is er al 't een of 't and-er van doorgezijpeld en 't schijnt dat er middel is om door een speciaal voedingsregiem waardoor de hoe veelheid kaloriën van het voedsel -tot een minimum herleid wordt, dien uitslag te bereiken. De geleerde hoopt aldus met de meeste menschen den ouderdom van 100 jaar te kunnen bereiken... Maar we vreezen dat 't bij een hoop zal blijven... want... ratten zijn nog geen menschen... 't contrarie, 't zijn er de- grootste vijanden van. En dat zal ik U alras gaan bewijzen zie: Dat vies viervoetig knaagdier is cik- wijls besmet met ongedierte, dat de pest overbrengt, waaraan alleen in Britsch- Indië, jaarlijks, tienduizenden menschen ten gronde gaan. Europa werd door die ziekte in de mid deleeuwen geweldig geteisterd. Da zwar te Doodsleepte in de 14° eeuw zoo maar even 25 miljoen menschen ten grave. Het dier vermenigvuldigt zich zeer snel. In verloop van twee jaar kan ééén ratten- paar duizenden nakomelingen krijgen.. En dan zouden ze den levensduur van die beesten nog willen verlengen... Neen zulle... ze zouden beter doen met 'n on feilbaar «I rattenvergif!ui-t te vinden, om d'r zooveel mogelijk naar d'eeuwigheid te doen verhuizen. 't Zelfde voor de muizen! WEB MADAM van Spikkelspaander, hebt ge de temperatuur van u-wm. man opgenomen, zcoals ik het U gezegd liad, vroeg de geneesheer. O ja! meneer de dokteur, antwoord de madam. Ik heb hiernaast een barome ter geleend en dien op zijn -borst gelégd, en 't ding wees op zeer droog dus heb ik hem. twee flesschen stout gegeven en dezen uch-tend is 't 'm weer naar zijn werk gegaan! (Onbetaalde reklame voor den« Stout Maar 't had zoowel exportof bock kunnen zijn ook!). Een enkel yleten-d woordjte spreken. Kan tienmaal zware grofheid -wreken. i De wijze die zwijgt zegt meer dan de dwaze di# spreekt. Vergeten la onvrijwillig vergeven. Zeg dwaasheden, men zal U verdragen, zeg gaarheden, men zal U haten. Doe uwen vriend goed, opdat hij uw vriend blijve; en doe uwen vijand goed, opdiat hij uw vriend wog^e. MIIIUI1BI1IIIIIHIIIIIIII1 ZONDAG 17 APRIL 1938 S Paschen. Paschen Is hij uitstek het feest van den Godmensch-Verlosser. Het is de viering van zijn volkomen zegepraal, over al zijne vijanden, den duivel en diens wereldsche handlagers, de booze,Zijn versmade Godheid wordt schitterend gewroken en zijn diep vernederde Menschheid in eere hersteld. Paschen is echter nog meer: het is te vens de zegedag van ons christelijk ge loof. Alles wat Jezus gezegd en geleerd heeft, wordt op den dag der Verrijzenis glansrijk bevestigd. Geen wonder dus dat de -Heilige Kerk ons heden in hare litur gie, terwijl zij de giroote gebeurtenis der Verrijzenis huldigt, voortdurend aan spoort tot Jubelende vreugde. Nochtans zou onze vreugde ij-del zijn en de feestelijke herdenking van 's Heeren zegevierende Opstanding zou ons eer schaden dan baten, zoo wij daaruit geen aanleiding namen om tot hooger christe lijk leven, tot inniger vereeniglng met Je zus door levendig geloof en vurige liefde te verheffen. Zooals Christus door zijn Lijden (in de Goede Week herdacht) tot de verheerlij king van Paschen kwam, zoo ook weet de hemelsche Vader den verduldigen mensch langs het pad der beproeving en der ver nedering van dit leven te brengen tot de eeuwige glorie des hemels. Want wonder baar is zijne wijsheid. Hij beproeft cnze trouw en kent onze zwakheid, maar ook; onzen moed. Hij kent het voorbijgaande uur onzer kwelling en de stonde waarop Hij ons tot het eeuwig geluk zal verhef fen. Het Epistel spoort ons aan het oude brood der zonde, al de kwade -gewoonten, tot op het laatste spoor daarvan, uit ons leven te verwijderen. Dit kunnen wij en zullen wij door een oprechte en rouwmoe dige bi-echt. In plaats van den zu-urrlee- sem van de onverschilligheid en godsdien stige lauwheid moeten wij voortaan on zen geest voeden met de ongezuurde broo- den der christelijke rechtschapenheid en waarheid. Dat zijn de zuivere, oprechte en onver- valschte -beginselen van een geloovig» overtuiging, een onverschrokken karak ter. Bijgevolg voortaan in ons leven geen menschelijk opzicht meer, geen eigenlief de, geen overtollige zorg voor het stoffe lijke, doch zoeken wij in alles de eer van God, de zaligheid van ons zeiven en van onzen evennaaste. Eenvoudig geconcentreerd t groole doos ÉHr Dubbel geconcentreerd Ideine doos ëERST EN VOORAL wensch ik aan. al de Lezers en Lezereskens van dit blad een zalig en gelukkig Paaschfeest toe! 't Werd tijd dat we ons zielken ne keer goed properkens maakten, am bijzonder op dezen dag ons hart te sterken door (het nutten der Heilige Spijzen. En 't beste... 't eenige middel daartoe is de biecht... D'r zijn velen, ongeloovlgen... en zelfs menschen die zich als katholiek uitgeven, die verklaren: a ik moet van de biecht niet hebben! Willen ze daarmeê zeggen dat de biecht vervelend is? Dat is ze voor iedereen, zooals alle ware inedecijnen, zooals alle zuiveringsmiddelen en alle operaties. Doch als. wij met een offertje en met rechtzinnig berouw weer jn Gods vriendschap kunnen koenen en ons eeuwig geluk verzekeren, dan is het wel de moeite overwaard dat offertje grootmoedig te brengen. En pas dan zul len we ons waardig gevoelen om met de groote christene gemeenschap den vreug dekreet te sla-ken: Hallelujah! Christus Is verrezen...! Of... zi.it ge misschien te groot voor te biechten!?... Dan moet lk U nog ne keer overschot van gelijk geven... Ik ben ook veel te groot om te biechten (en 'k meet amper n-e meter zestig) en daarom begin ik met mij op de knieën te zetten in den biecht stoel... zoo word ik kleiner... en dan gaat het nog zoo goed. Nederig zijta! beste menschen... Eerst buigen... om achteroo recht, fier en waar dig. den Verrezene die eer te kunnen be wijzen. Dees is geen sermoon of geene preek Maar simple overwegingen van ne leek En ne zondaar die voelt, wat goed De biechte aan ne zondaar doet. Amen! Hij: Ik lees hier dat er maar twee soorten van menschen zijn, die geen zon den b:drijven en dus niet hoeven te biechten, Zii: En wie zijn dat? Hij: Zij die nog niet het gebruik van hun verstand hebben en zij die het hebben verloren. SPAREN Geld vergaren!... "t Haalt verdraaid jreen zierken uit.» Want meneerkên. de minister Zoo toch 1?.- 'k nog gister Komt nog halen onzen lesten duit! Menschen, menschen wat gaat er nu met ons gebeuren, na allemaal die nieuwe belastingen die z'op onzen nekke gaan schuiven... als ze gestemd worden... *t Is om ervan te schrikken en te beven!... En wat kunnen we nog doen met den raad van den dichter over PAASCHVIERING BIJ K. V. E. O. Ter gelegenheid van het Paaschfeest zendt K. V. R. O. heden Zondag uit in de plaats van Donderdag a. s. Om het heerlijke Paaschfeest op waar dige wijze in te zetten, wordt de uitzen ding -begonnen te 10 u. met de relaiuit- zendin-g der Fontifikale Hoogmis gezon gen in d-e Kathedraal te Brugge, m.m.v, het Koor onder leiding van Z. E. H. Fran- ?ois en den Heer Albert Demeerter, or gelist. Het is de Miséa in vier gemeng de stemmen van Jozef Ryeland-t die zal worden uitgevoerd. 's Middags noodigt K. V. R. O. zijn luis teraars uit voor een aangenaam gevari eerd ooncert met lichte fonoplaten, een prettig concert door het radio-orkest met zangintermezzi door den H:er Jules Lamprecht. Te 17 u. hooren we het jazz-orkest van Stan Brenders, afgewisseld met mooie op namen van Benia-mino Gigli. Na het kinderuurtje, dat verzorgd wordt door de Zingende Meisjes van Helle onder leiding van toondichter R. Ghes- quiere, hooren we de godsdienstige cau serie door Z. E. P. Dr. C. Van Gestel, die ons spreekt over «Het lijden- van den mystieken Christus». Als slot der vooravonduitzending hooren we dan nog een fon-oconcert gewijd aan Werken van Edvar Grieg. Het avondconcert wordt verzorgd door het radio-orkest onder l-eidin-g van Paul Douliez met medewerking van de accor deon-groep Jan Steurt. In het tweede ge deelte krijgen we een' -paar beiaardinter- mezzi door den Heer Arthur Bigelow, vanop St Geertrui-beiaard te Leuven. In de pauze leest t. E. H. G. Philips het «Overzicht van het Katholiek Leven». De late avond brengt dan nog enkele fonoplaten naar den zin der luisteraars. co» NIEUWSJES VAN HET RADIOFRONT 1) Op 14 Mei treedt de befaamde zan geres Lotte Schone .op voor de micro van het N. I. R. De luisteraars zullen alsdan enkele der mooiste Weensche liederen hooren uit haar repertorium. 2) Vlaamsche Muziek voor de micro in Nederland. - De Nederiar.deche Omroep- veraenigin-g K. R. O. Katholieke Radio Omroep heeft in haar programma van 1 Mei e. k. een concert van Kamermuziek opgenomen, dat geheel gewijd is aan wer ken van Vlaamsche toondichters. Het programma vermeldt: Preludiënvan Arthur Meulemans; Noctumo van Aug. L. Baeyer.s; Dictatische Suite van Ka- rel De Brabander en Verzuchting van Oscar Roels, alsmede werken voor klavier van Vlaamsche toondichters. co» 17 Z PASCHEN Evangelie: Jezut' Vemjieseis. 18 M Tweede-Paatchdag. H.Ursmarui 19 D H.Leo IX 20 W H. Agnes 21 D H. Anselmus 22 V HH. Soter en Caïui 23 Z H. Georgius. H. Alexander Saul! 24 Z Yeloken-Panchen. H. Fidelis a Sigm, HERDENKINGEN 16 APRIL. 1427. Dood van Jan IV, hertog vani Brabant. Het was op aandringen van de zen hertog dat Paus Martinus V, in 1426, de Leuvensche Hoogeschool oprichtte, dufl één jaar voor 's hertogs dood. 1788. Dood van den Franschen Na- tuurvorscher Buffon. Geboren in 1707. Hij was intendent der koninklijke tuinen. Zijne «Histoire Naturelle», in schitte renden stijl geschreven, heeft thans geea wetenschappelijke waarde meer. 1924. Te Leuven wordt Herten Val- laeys door zijn medestudent Gaby Col- bacq, uit anti-Vlaamschgezindheid, van achter een deur neergeschoten, tijden* een Groot-Nederlandsch Studentencon- gres. 17 APRIL. 1884. Te Brussel wordt de Tranvaal- sche Afvaardiging met President KrugeT geestdriftig onthaald. 1908. Een T. S. F.-toestel laat toe me- dedeelingen te doen tusschen den Eifel- toren en Villejuif. 18 APRIL. 1909. Heiligverklaring van Joanna d'Are in de Sint Pieters Basilies te Rome. J.oanna d'Arc werd in 1412 in Champagne geboren. Zij voelde zich geroepen om Frankrijk uit de handen der Engelschen te bevrijden, versloeg ze, ontzette Orlé- ans (Maagd van Oriéans) en voerde Ka- rel VII ter -kroning naar Reims (1429), Zij werd in 1430 gevangen genomen door de Engelschen, en in 1431 -te Roeaan ver brand. 19 APRIL. 1808. Geboorte te Parijs van Napo leon Bonaparte. Hij poogde verscheiden» keeren door staatsgrepen het keizerrijk to herstellen: hij gelukte erin op.2 Dec. 1851. Door den Krimoorlog maakte hij Frank rijk tot eerste Europeesche mogendheid. Hij deed -heel veel voor zijn volk. Maar in 1860 begon zijn macht te dalen. In eten Fransch-Duitschen oorlog gaf Lij zich na de nederlaag bij Sedan 2 Sept. 1870 met-zijn leger over, werd 4 Sept. te Parijs vervallen verklaard en. leefde tot den vre de (1871)'als krijgsgevangene op Wilhelm- shöhe bij Kassei, waar hij in 1873 over leed. 20 APRIL. 1882. Overlijden van den Engelschen Natuuronderzoeker Charles-Robert Dar win, geboren in 1809. Gedurende de jaren 1831-1836 deed hij eer. reis om de wereld. De theorie over het ontstaan der soorten door natuurlijke teeltkeus, wordt naar zijn naam het Darwinisme genoemd. 21 APRIL. 751 vóór onze tijdrekening. Stichting van Rome, wordt heel Italië door gevierd. 1403. Inhuldiging van Jan zonder Vrees' te Gent. Hij was de zoon en opvol ger van Filip den Stoute en van M&rga- reta van Male. Hij was in Vlaanderen op gevoed en had een voorliefde voor dit deel van zijn staten: hij was immers ook hertog van Burgondië. Jap herstelde den vrede tusschen Brugge en eenige vijande lijke gem een-ten-, hij gaf verscheiden» nieuwe vrijheden en bevorderde den han del met Engeland. Op verzoek der Vla mingen, die hun taal beminden, werden toen op zijn order alle wettelijke schril ten uitsluitend in de moedertaal opgesteld. 22 APRIL. 1838. Aankomst te New-York van d« twee eerste stoombooten die den Atlan» tischen Oceaan overstaken. OM EENS NA TE DENKEN... De heerschappij over het oogeftbllk is de heerschappij over het leven. (Nadruk verboden) P. B. Een speciale trein wordt ingericht die vertrekt nit YPER, om 5 u. 9 m., met stilstand in alle statiën tot Kortrijk. Aansluiting is verzekerd 1. Voor de Bedevaarders uit Poperinge met den trein aankomende te leper om 4 u. 53. 2. Voor de Bedevaarders van de lijn van Roeselare aankomende te Meenen om 5 u. Aankomst te Beauraing om 10 u. 30. Om 11 u. plechtige Hoogmis in open lucht gezongen door Mgr de Croy, Deken te Mons. Om 2 u. plechtig Lof met Vlaamsch Sermoen. TERUGREIS. Om 3 u. 20 m., vertre-k uit Beauraing. Aankomst fë Kortrijk om 8 u. 20 m. Aankomst te leper rond 9 u, alw'a'ar aansluiting verzekerJ -s voor de Bedevaarders van Poperinge. Eenige prijs uit alle statiën voor heen- en terugreis, 35 fr. per persoon. Men geueve zich in te senrijven alwaar reisbiljetten verkrijgbaar zijn vanaf 20 April tot 10 Mei aanstaande: le leper: Madame Schmidt-Ryckaert, Maloulaan, 31, en Juürouwen Deiva, ae Stuersstraat. Te Poperinge: Mevr. L. Denys-Vercruysse, Paardenmarkt, 18, en Juffrouw Maria Markey, Bertenplaats. Te Elverdinge; Juffrouw Dubois, Onderwijzeres, Veurnestraat. Te Oostvleteren; Juffrouw Marguerite Debergh, Ieperstraat. Te Merkem: Juffrouw Boucquillon, Plaats. Te Langemark; Juffrouw Adeline Vulsteke en Mad. Peys-Maeyaert. Te Komen: Mad. Roussel-Woussen, Statiestraat, 20. Te Wervik: Juffrouw Roose, Drukkerij Steenacker. Te Meenen: Mad. Devriendt, Generaal Wahisstraat, bij de Statie, Nr 212. Te Moorslede: Mad. Odile Soenen-Top, Roeselarestraat, 7. Te Weyelgem: Juffrouwen Bossier, Statiestraat. Te Kortrijk: Juffrouw Debacker, Consciencestraat, 38. Te Dadizele; Juffrouw Godelieve Desplenter, Ledeghemstraat. T SPAREN... Zet de zeilen, naar den wind Maar in 't goede, beste vrind! Stel uw tering naar uw nering Of uw nering krijgt de tering En uw geldbeurs lijdt ontbering En gij zelf erbij, gezwind! Matigheid maakt zuiver Moed Spaarzaamheid baart overvloed. "Voile ma sen leege kasten Weken feesten maanden vasten Dronken mannen vieze gasten Moöepronksters arm aan goed! Al uitgeven wat men wint Stort den afgrond in mijn kind Wie van jongsaf niet kan sparen Wordt niet wijzer met de jaren Zal nooit groot fortuin .rgaren Nimmer vreè noch vreugde incit Sparen! Maar wat... als g'alles aan Uwen ontvanger moogt gaan afdokken? IK HEB "n onmgelijke vrouw, sprak irueneer Snugger, dezen- morgen nog, zette ze mijn rechterschoen links en mijn lin kerschoen rechts, zoodat ik mijn beenen «noest kruisen om ze aan te krijgen! •K ZOU VAN U Nu Graag gaan hooren Waarom zou d'r wel nen haan Op den kerketoren Staan? <i Waarom staat er toch juist nen haan op de kerktorens? hoorde ik eens een jongen aan onzen oud-en koster vragen. De koster schoof zijn mutsje wat rech ter, trok eens aan zijn lange pij.p en zei: Baste jongen, als het een hen was, Zouden alle kosters iederen dag alle 1 rap pen, op en af moeten klimmen om de eieren te halen. Da's toch geen werk, eh! Dat. klinkt wel heel p'ezierig en een voudig. maar... 't rechte antwoord is het toch niet. Sommige geleerden zeggen, dat 't haan tje het zinnebeeld is van Petrus" berouw nadat hij Christus verloochend had. Het kruis diat onder den haan oprijst, Een speciale trein wordt ingericht die vertrekt uit VEUR-NE, ora 5 U. 44 m met stilstand aan alle statiën tot Gent. Aansluiting is verzekerd: 1. Te Diksmuide voor de Bedevaarders aankomende met den trein van Nieuwpoort. 2. Te Kortemark voor de Bedevaarders aankomende met den trein der lijn Oostende. 3. Te Lichtervclde voor de Bedevaarders aankomende met den trein der lijnen Brugge en Roeselare. Aankomst te Beauraing om 11 u., alwaar ecne plechtige Hoogmis in open lucht zal gezongen worden door Mgr de Croy, Deken te Mons. Om 2 uur plechtig Lof met Vlaamsch Sermoen. Vertrek uit Beauraing om 5 u. Aankomst te Veurne om 22 u. 30. Eenige prijs uit alle statiën voor heen- en terugreis, 35 fr. per persoon. Men gelieve zich in te schrijven alwaar reisbiljetten verkrijgbaar zijn vanaf 20 April tot 10 Mei aanstaande: Te Veurne: Juffrouw Elise Depoorter, Zuidstraat, 32. Te Loo: Mad. Emma Simocn-Craye, Dorpplaats. Te Diksmuide: Juffrouw Irène Van Parys, Eeseustraat, 19. Te Nieuwpoort: Juffrouw Rybens, Marktstraat, Nr 21. Te Zarren: Juffrouw Clara Vanden Broucke, Eesenstraa? Te Kortemark: Juffrouw Vogels, Lichterveldestraat. Te Lichtervelde: Juffrouw Rosa Vandewalle, Statiestraat, 133. Te Gits: Juffrouw Colpaert, Dorp. Speciale wagens zijn bestemd voor de zieken, voor wie alle maatregels ge n-omen zullen worden om deze te Beauraing te ontvangen. llllllllliMlllllllUIIUUlllHIIIIIIHIHIUIIUniUU Mengelwerk van 17 April 1938. Nr 27. dooi H. COÜRTHS-MAHLER De Heer A. van Tichel, Burgemeester der gemeente Merksem, heeft het Eere- Voorzittersehap voor den Derden Inter nationalen Blauwvoetmarsch, welke op 11 September e. k. te Merksem zal gehottden worden, aanvaard. Wij gelooven niet dat de verklaring, dat de wandelsport eene leemte aanvult in eene behoefte voorziet, een betoog be hoeft. Zij is de strijder, die de geesel der modern© ziekten, en het sloopende dat de beschaving ons oplegt, zal uitroeien. Zij zal levenslust brengen, zon en geluk! Zij is de sport voor de massa, voor eiken stand, voor elk -beroep, voor eiken ouder dom. Als eene onderschrijvlng van het bo venstaande treedt op den voorgrond, de RAAD VAN TOEZICHT der Blauwvoet- marschen. De namen der leden spreken voor zichzelf. Deze zijn: Prof. Dr. Daels, Voorzitter der Ijzerbedevaarten; Dr. Med. Arth. van Hufïelen, Algemeen Voorzitter van het Vlaamsche Kruis; Germain Le- fevar, Algemeen Voorzitter van het Ver bond V. O. S.; Baldewyn Steverlynck, Al gemeen Voorzitter van het Vlaamsch Eko- nomisch Verbond. Het lidmaatschap van de Blauwvoet- marschen kost 6 frank, te storten op de postrekening nr 315093 van Heer Hektor Metsers te Klinge. Voor 6 frank zljt ge lid-, a-boiment op het orgaan De Wandel sport en ingeschreven voor den Dérden Internationalen Blauwvoetmarsch! I Waarom lijden aan jjfeÉMfcs,. als de Wonderbare Bruins Poeder* van der Apotheek DE POORTERE Sint-Niklaaa-Waa*. U oogenblikkelijk zonder schadelijke gevolgen van deze pijnen zuilen bevrijden. IDs doos v. 3 toeiers 4 fr. ROHK de siriedubbele doos v. »5 poeders so,00 jr. Te verkrijgen in alk BggHgii goede Apotheken of K|£|5k|, vrachtvrij tegen Gebruikt ze eens, lil zult nooit geen an- HSrawl dere meer gebruiken. JSOIKEI amdü

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1938 | | pagina 2