Pr ijs deelingen en Examen
-
UIT IEPER
BISSCHOPPELIJK COLLEGE
POPERINGE
Oudleerlingen
Van St-Stanislascollege, Poperinge.
UITSLAG VAN DEN
DIOCESANEN WEDSTRIJD
DAVIDSFONDS - POPERINGE
IN S' VINCENTIUSCOILEGE
EXAMENS
Oudleerlingen
van St-Vincentiuscollege, leper.
UITSLAG VAN DEN
DIOCESANEN WEDSTRIJD
BISSCHOPPELIJK COLLEGE
VEURNE
PRIJSUITDEELING
SINT BERNARDUSCOLLEGE
TE NIEUWPOORT
PRIJSUITDEELING
SINT AL0YSIUSC0LLEGE
DIKSMUIDE
PRIJSUITDEELING
VRIJE MIDDELBARE
LANDBOUWSCHOOL
KLEIN SEMINARIE ROESELARE
LYCEUM
0. L. VR. VAN VLAANDEREN
TE K0RTRIJK
OPENBARE EN PLECHTIGE
PRIJSUITREIKING
UIT L00
EXAMENS
IN HET GESTICHT DER
H. FAMILIE
STEDELIJKE MUZIEKSCHOOL
IN DE KOSTSCHOOL DER
ROESBRUGGE DAMEN
ALLERHANDE
Vrijdag 11., 22 Juli, had in het Bisschop
pelijk College ter stede de plechtige prijs-
uitdeeling plaats.
Een talrijke schaar ouders en familie
lede» hadden eraan gehouden de feeste
lijkheden bij te -wonen. Gansch het lee-
rarenkorps was eveneens aanwezig.
UITSLAGEN.
PRIJZEN VAN UITMUNTENDHEID
Behaalden 85 en meer der punten.
1» Studiejaar A (33 leerlingen). 1.
Claus Jules, Poperinge; 2. Goudeseune
Henri, id.; 3. De Jonckheere Jules, id.;
4. Ballyn Frans, id.; 5. Bossaert Norbert,
id.; 6. Dscrork Jan, id. en Deneire Jac
ques, id.
1» Studiejaar B (34 leerlingen). 1.
Osteux Urbain, Po-perimge; 2. Popelier
Marcsl, ld.; 3. Wemaere Jozef, id.; 4.
Langbeen Herman, id.; 5. Platteeuw
Pierre, id.
2' Studiejaar A (30 leerlingen). 1.
Allaeys Urbain, Poperinge; 2. Gryson Paul,
id.; 3. Feys Pol, leper.
2» Studiejaar B (35 leerlingen). 1.
Lambrecht Paul, Poperinge; 2. Vercruys-
se Daniël, id.; 3. Vanthournoudt Roger,
id.; 4. Theeten Jozef, id.; 5. Verhaeghe
Jozef, id.; 6. Lebbe Herman, ld.
Behaalden 80 en meer der punten.
3» Studie .jaar A (25 leerlingen). 1.
Debasre Wilfried, Poperinge; 2. Dallelne
Marcel, ld.; 3. Coene Guy, id.
3» Studiejaar B (26 leerlingen). I.
Vallaeys Willy, Poperinge2. Lebbe André,
ld.; 3. Soenen André, id.; 4. Verhaeghe
Oyriel, id.; S. Platteeuw IRené, id.; 6.
Maerten Hugo, id.; Sansen Jozef. id.
4» Studiejaar A (29 leerlingen). 1.
Cleenewerck Omer, Poperinge en Decrock
Michel, id.; 3. Donnay Jozef, id.; 4. Cou
ture Jacques, id.; 5. Demol Gery, id.; 6.
Defrancq Roger, id.; 7. Bortier Eric, id.;
8. Deciock Gery, id.
4" Studiejaar B (28 leerlingen). 1.
Logie Robert. Poperinge; 2. Quaghebeur
Felix, id.; 3. Vercruysse Jozef, id.: 4. Van
Walleghem Jozef, id.; 5. Truant Jules, id.;
6. van Merris Ignace, d.; 7. Hauspie Ge
rard, id.
5" Studiejaar A (38 leerlingen). 1,
Dewancker Gabriël, Poperinge; 2. Deque-
ker Michel, Reningelst; 3. Deroo Lucien,
Poperinge; 4. Beddeleem Daniel, id.; 5.
Claus Jozef, id.; 6. De Jonckheere Roger,
Oodvle teren.
5" Studiejaar B (34 leerlingen). 1.
Vallaeys Paul. Poperinge: 2. Igodt Daniël,
id.; 3. Vanthournoudt Omer, id.; 4. Meers-
seman Valère, id.
6" Studiejaar A (39 leerlingen). 1.
Decrock Jacques. Poperinge; 2. Ghesquie-
re Gabriël, id.; 3. Cleenewerck Paul, id.
6° Studiejaar B (39 leerlingen). 1.
Van Sevenant Willy, Poperinge; 2. Ruant
Roger, id.; 3. Ruysen Albert, Abeele.
7" Studiejaar A (27 leerlingen). 1.
Devcs Roger. Proven; 2. Destailleur Nor-
beri, Poperinge.
7' Studiejaar B (29 leerlingen). 1.
Vercruysse Lucien, Poperinge.
Christelijke Leering. Bijzondere leer-
gang voor de leerlingen die dit jaar hun
Eere-Kcmmunóe gedaan hebben: 1. Igodt
Daniël en Meer?seman Valère; 3. Rydke-
boer Roger: 4. Dequeker Michel; 5. Maes
Pol; 6. Vanthournoudt Omer en De Jonck
heere Roger.
MIDDELBARE AFEEELING.
7* Studiejaar C (2.9 leerlingen). 1.
Follet Arthur, Viadsloo; 2. Merlevede An
dré. Brielen; 3. Thi.baut Hugo, Merkem;
4. Couvreur Daniël, Poperinge.
NIEUWE HUMANIORA.
G" Klas (46 leerlingen). 1. Verbeke
Lucien, Poperinge; 2. Defrancq Prosper,
Poperinge; 3. Gombair August, Westvlste-
ren; 4. Top Daniël, Poperinge; 5. Vallaeys
Frans, Poperinge.
5' Klas (21 leerlingen). 1. Florequin
Robert, Poperinge; 2. Beun Gerard, Po
peringe en Vlaemynck Jozef. Loker.
4" Klas (3 leerlingen). 1. Berat Pier
re, Poperinge.
OUDE HUMANIORA.
6" Klas (34 leerlingen). 1. Arnez Hen
ri, Pcperinge; 2. Ameloot Jozef, Oostvle
ten; 3. Ruant Etienne, Poperinge; 4. Han-
nebouw Paul, id.; 5. Demaerel Sylvain,
Proven; 6. Carpentier Jan. Poperinge; 7.
Vandenberghe J-ozef, Pcperinge; 8. Clarys-
se Remi, Reninge.
5" Klas (29 leerlingen). 1. Delbaere
Jules. Waiou; 2. Vandermarliere Marcel,
Poperinge.
4" Klas (16 leerlingen). 1. Delfosse
Luc, Poperinge; 2, Rabaey Urbain, Izen-
berge; 3. Logie André, Poperinge.
3* Klas (17 leerlingen). 1. Thoris
Maurice, Pcperinge; 2. Capoen Robert,
Poperinge; 3. Delporte André, Krombeke.
2" Klas (16 leerlingen). 1. Deconinck
Daniël, Reningelst; 2. Debunne Willy,
Abeele,
Klas van Rhetorica (9 leerlingen). 1.
Out tier Michel, St Jan-ter-Biezen.
HET EEREMERK
verleend door de Stad Poperinge aan den
leerling uit Rhetorika die den Eersten
Prijs in Uitmuntendheid behaald heeft, is
toegekend aan Mijnheer Michel Outtier,
uit St Jan-ter-Biezen.
Aan den vereeremerkte en zijn geachte
familie bieden wij onze hartelijkste ge
lukwenschen.
EXAMENS
HOOGESCHOOL VAN LEUVEN
Albrecht Georges, Poperinge: Kandida
tuur in de Natuur-.en Geneeskundige We
tenschappen, 3° proef; voldoening.
Amand Baes, Diksmuide: Doctoraat in.
de Geneeskunde, 1° proef; voldoening.
Hektor Feene, Bikschote: Doktoraat in
de Geneeskunde, eindexamen; groote on
derscheiding.
Jozef Hondeghem, Reningelst: Kandi
datuur in de Natuur- en Geneeskundige
Wetenschappen, 2e proef; voldoening.
Albert Staessen, Poperinge; Kandida
tuur in de Natuur- en Geneeskundige We
tenschappen, 2° proef; groote onderschei
ding.
lemmensgesticht van mechelen
Albert Van Haute, Alveringem: Lau
reaat aan het Lemmensgesticht te Me
chelen; onderscheiding.
I.NSTITUT NOTRE-DAME DE LA PAIX
VAN NAMEN
Guido Van Eecke, Poperinge: Kandida
tuur in Wijsbegeerte en Letteren, 2* proef:
groote onderscheiding.
godgeleerdheid
Esrw. Pater Marcel Delanote. Watcu.
Baccalaureaat in de Godgeleerdheid.
gregoriaansche hoogeschool
VAN ROME
Berw. Pater Paul Bourgeois, Poperinge:
3" Jaar Theologie; groote onderscheiding.
SINT IGNATIUS HANDELSHOOGE-
SCBOOL VAN ANTWERPEN
Hendrik Verbiese, Reningelst: Licen-
ciaat in Handels- en Financieele Weten
schappen, 2° proef; onderscheiding.
ÏO»
RHETORIKA
Nederlandsche Verhandeling (243 meded.)
7' Naprijs; Outtier Michiel.
Eransche Verhandeling (233 mededingers)
17'. ïïaprii5: Soenen Oscar.
NaPHjs: Provoost Karei
4° LATIJNSCHE KLASSE
Latijnsch Thema (456 mededingers)
1' Naprijs: Delfosse Luc.
14' Naprijs; Logie André.
44' Naprijs: Verschave Godfried,
60' Naprijs; Rabasy Urbain.
Vertaling uit het Latijn (456 mededingers)
12' Naprijs: Delfosse Luc.
12" Naprijs: Verschave Godfried.
21' Naprijs: Rabaey Urbain.
33' Naprijs: Hauspie Antoon.
VIJFDE MODERN
Wiskunde (376 mededingers)
24' Naprijs: Florequin Robert.
Handel (371 mededingers)
2' Prijs Florequin Robert.
Voor de eerste maal werd door onze af'
deeling een OPSTELPRIJSKAMP inge
richt voor de leerlingen van de hoogste
klasse der lagere scholen van ds stad.
We mochten ons verheugen om den on
verwacht: n bijval; immers, niet min dan
1G0 leerlingen namen er deel aan.
't Was een heel werk voor de juryleden
onder al die werken er het beste van uit
te kiezen. Alle leerlingen hadden met veel
zorg het onderwerp behandeld en ieder
koesterde de hoop de prachtige prijzen,
door onze afdeeling aan de bekroonden
geschonken, weg te kapen.
't Was dan ook onder hoogspanning dat
alle leerlingen Dingdag 11. zaten te luiste
ren naar den uitslag van die prijskamp.
Alle mededingers en mededingsters kre
gen een herinneringsdiploma, terwijl vol
gende bekroonden met hun prijs naar huis
trokken.
MEESJES.
Gombert Thérèse, School der E. Z. Be
nedictinessen; Artols Elisabeth, Deken-
school; Vandenberghe Raymonds, School
der E. Z. Paulinen; Gauquie Paula, School
der E. Z. Penitenten; Capoen Bertha,
Aangenomen School der E. Z. Penitenten;
Schietgat Maria, Meisjes Weezenschool.
JONGENS.
Cossey Marcel, College; Top Roger,
College; Hardeman Paul, Brabantschool;
Rillaerts Francois, Knechten Weezen
school.
Aan alle bekroonden Hartelijk profi
ciat M.
LAGERE GRAAD:
1' Studiejaar (29 leerlingen). 1. Wal
ter Stevens, leper; 2. André Sereu, Zon-
nebeke, en Jozef Benoot, leper; 3. Pierre
Tavenier, leper; 4. Noël Heinekiens, leper;
5. André Vandenberghe, leper; 6. Antoon
Rondelez, leper; 7. Lucien Vandermar
liere, leper; 8. Gerard Kimpe, leper; 9.
André Boudry, leper; 10. Luc Ooomans,
leper.
2' Studiejaar (25 leerlingen). 1. Lionel
Boudin, loper; 2. Maurits Capoen, Feu-
guerolles (Eure)3. Alphonse Wyseur, Ko
men; 4. Roger Coulembier, leper; 5. Gui-
bert Ccmpemolle, leper; 6. Jacques Gits,
leper; 7. Albert Dedeurwaerder, leper; 8.
Jozef Denijs, leper.
MIDDELBARE GRAAD:
3' Studiejaar (33 leerlingen). 1. Willy
Leroy, leper; 2. Gustaaf Dewulf, leper;
3. Gerard Riem, leper; 4. Guido Erard,
leper; 5. Fernand Balens, leper; 6. Jean-
Pierre Vanclen Bossche, leper; 7. Charles
Visart de Bocarmé, leper; 8. André Beun,
leper.
4" Studiejaar (26 leerlingen). 1. Ro
ger Deberdt. leper; 2. Wilfried Ampe,
Wossten; 3. Wilfried Erard, leper; 4. Da
niël Visart de Bocarmé, leper; 5. Guy
Gruwez, leper; 6. Gerard Louwagie, leper.
HOOGERE GRAAD:
5' Studiejaar (47 leerlingen). 1. Jan
Sue eek, leper; 2. Jan Vandekerckhove,
leper; 3. Noël Maerten, leper; 4. Frans
Maes, leper; 5. Jozef Erard, leper; 6.
Pierre Malbrancke, leper; 7. Kristiaan
Le-uridan, leper.
6' Studiejaar (55 leerlingen). 1. Aimé
Dewulf, leper; 2. Antoon Boudin, leper;
3. Jacques Gruwez, leper; 4. Oswald Sys,
Langemark; 5. Edgard Vandenbulcke,
Hardiford (Cassel); 6. Kristiaan Verbeke,
Landegem; 7. Antoon Debruyne, leper;
8. Antoon. Devos, leper; 9. Oharles De-
keerle, Iepsr; 10. Albert Dezegher, leper;
11. Pierre Gillioen, leper; 12. Gaston De
Beek, Iepsr; 14. Marcel Pattou, Lange
mark; 15. Antoon Andries, leper.
BIJZONDERE AVONDLESSEN
- IN DE FRANSCKE TAAL:
3' Leerjaar. 1. Maurice Capoen; 2.
Gustaaf Dewulf en Willy Lsroy; 3. Fer
nand Balens, Guido Erard en Gerard
Riem; 4. Fernand Beirnaert; 5. Roland
Timmerman; 6. Gerard Boudry, Robert
Geldhof. Etienne Six en Charles Visart de
Bocarmé; 7. Willy Molein; 8. Guy Six.
4" Leerjaar. 1. Roland Cousin 'En Ro
ger Deberdt; 2. Jean-Marie De Cock; 3.
Daniël Visart de Bccarmé; 4. Guy Gru
wez; 5. Wilfried Ampe en Jean Craye;
6. Maurice Da-udder.
CHRISTELIJKE LEERING:
Bijzondere Wedstrijd voor da leerlingen
die dit jaar ,hun Bere-Kommunie ontvan
gen hebben (32 leerlingen). 1. Oswald
Sys; 2. Jail Saoeck.
7' Studiejaar A. (43 leerlingen). 1.
Warner Vanibesien, leper; 2. Robert Bae-
kelandt, leper; 3. Guy Liefooghe, leper;
4. Roger Vanoverlberghe, St-Jan-toij-Ieper;
5. Jozief ILesage, leper; 6. Gerard Leroy,
Vlamerting:7. Jacques Delreux, leper;
8. Luc Vanraes, leper; 9. Roger Vanden
berghe, leper; 16. Roger Vanthorre, leper.
7' Studiejaar B. (37 leerlingen)1.
Maroel Dspiaydt, Kemmiel; 2. Gerard De-
vos, St-Juiliaaa; 3, Leon Philippe, Dikke -
busch; 4. Lucien Lepla, Brielen.
MODERNE HUMANIORA!
6* Klas (35 leerlingen). .1. Joris Plat-
teau, Voormeaete; 2. Roger Beele, leper;
3. Gaston Defseuf, leper; 4. Roger Souteer,
Vlamertinge.
5' Klas 12 leerlingen). 1. Roger De-
vroe, Westnieiswkerke.
4* Klas leerlingen)1. Hubert Fiers,
leper.
OUDERE HUMANIORA i
6* Klas A. (24 leerlingen). 1. Jan
Ooele, leper 2 rruan Leuridan, leper.
6' Klas b. leerlingen). 1. Jozef
Vierstra: 2. Michiel Ostyn, West-
nieuwker;.:: j. Valère Verfaillie, Woesten;
4. Octaaf Kas, leper; 5. Julien Liégeois,
leper.
5" Klas 3ü leerlingen). 1. Felix Be-
noot. Iepar, en Frans Vanhee, leper; 2.
Edgard Rsnoat, leper; 3. Antoon Storme,
Bcezingz; 5. Firmin Vanoverberghe, St-
Jan-èri-Ieiper.
t- I. s '<13 leerlingen)1. Jean Devos
de Mc.idsrghsai, leper; 2. André Dehollan-
dsr, leper3. André Ryngaert, leper; 4.
Georges Dewoe, Westnieuwkerke, en An
dré Logie', leper.
3' Klas (15 leerlingen). 1. Paul Van
de rghote, leper; 2. André Ryckaert, leper.
Poësis CM leerlingen). 1. Alexander
Debruyn, leper; 2. Lewis De Cleire, leper.
Rhetoric» (17 leerlingen). 1. André
Buysse en Etienne Pattyn.
Het Eeitiaierk, geschonken aan den
Laureaat deT Rhetorica, wordt toegekend
aan Heer André Buyse en Heer Etienne
Pattyn, beiden uit, leper.
De Prijs ia de Wedstrijd in Neder-
landsoh Opstel, uitgeschreven door de
Iepersche Afdeeling van het Davidsfonds,
werd beharaM: In de 7' Klas door Wilfried
Dewïtte mit leper; in de 4' Latijnsche
Klas deer André Dchollander en André
Logie, beisdem uit leper; in de Rhetorica
door And ré Sfhreurs uit Lissewege,
De Prijs door de Vlaamsche Acade
mie, verleend aan den leerling die ach
tereenvolgens in de Poësis en in de Rhe
torica de eerste plaats bekomen heeft in
de Natuurwetenschappen, werd gewon
nen door Etienne Pattyn uit leper.
co»
UITSLAGEN AAN DE HOOGESCHOLEN
bekomen door de Studenten die hun stu
diën aan het College voltrokken hebben.
Joseph Boone: Notariaat, eenige proef;
voldoening.
Antoon Bryon: Koloniale Hoogeschool,
2» proef; voldgeping.
Albert Cardoeh: Candida tuur van Bur
gerlijk Ingenieur, 1" proef; voldoening.
Albert Chielens: Candidatuur in de Na
tuurwetenschappen, 2' proef; voldoening.
Pieter Oosaert: Doctoraat in de Rech
ten, 1° proef; voldoening.
Michiel Cosaert: Voorbereidend jaar in
genieur in gistingabedrijven; voldoening.
Gerard Croquey: Candidatuur van Bur
gerlijk Ingenieur, 1' proef; groote onder
scheiding.
Jozef Deconinck: Candidatuur in de
Natuurwetensohappen, 2" proef; onder
scheiding.
Albert Dehem: Doctoraat in de Rech
ten, 2« proef; voldoening.
Edward Oudebeeck: Candida1:!'ir in
Wijsbegeerte en Letteren, 2' proc.'; vol
doening.
Willy Opdebeeck: Candidatuur in de
Natuurwetenschappen, 1' proef; voldoe
ning.
Marcel VandeplasscheDoctoraat In de
Veartsenijfcunde, 2' proef; groote onder
scheiding.
André Vande Voorde; Doctoraat in de
Rechten. 1' proef; voldoening.
Louis Verbeke: Candidatuur in Wijsbe
geerte en Letteren, 1' proef; voldoening.
Georges Versailles: Candidatuur in de
Natuurwetenschappen, 2' proef; voldoe
ning.
Valeer Allaert, Ruisslede: Doctoraat in
de Rechten, 2° proef; voldoening.
Jacques Dautrieourt, St-Andries: Can
didatuur In Wijsbegeerte en letteren, 1'
proef; voldoening.
André Godderis, Ie per: Candidatuur in
de Natuurwetenschappen, 1' proef; onder
scheiding.
Willy Houtman, leper; Candidatuur in
de Natuurwetenschappen, 1' reef; onder
scheiding.
André Vierstraete, Esrnegem: Graad
van Apotheker, 2' proef; voldoening.
SINT LUKASSOHOGL, GENT:
Walter Landtsheere, leper: Eindexamen
Architekt; onderscheiding.
Emiel Pien, leper: 3' Jaar Architekt;
groote onderscheiding.
co»
4' LATIJNSCHE KLAS
Vertaling uit het Latijn (456 mededingers)
3° Prijs Devroe Joris.
1' Naprijs; Devos de Molderghem Jean.
12' Naprijs: Reyngaert André.
21* Naprijs: Devos Roger.
21' Naprijs: Spotbeen Fernand.
29' Naprijs: Dehollander André.
Latijnsch Thema (456 mededingers)
2* Eereprijs: Devroe Joris.
8" Prijs Seys Jacques.
8' Prijs Logie André.
9" Naprijs: Biebuyck André.
9» Naprijs: Dehollander André.
32' Naprijs: Devos Roger.
47° Naprijs: Lobelle Paul.
47' Naprijs: Devos de Molderghem Jean.
RHETORIKA
Latijnsche Redevoering (233 mededingers)
5° Naprijs: Buyse André.
14* Naprijs: Leuridan Georges.
Nederlandsche Verhandeling (243 meded.)
4' Naprijs: Schreurs André.
21' Naprijs: Taillieu Jerome.
We kunnen niet nalaten de Z. E. H.
Verhaeghe, Principaal, en zijn uitstekend
Leeraarskorps te -bedanken om den on-
vermoeiden ijver waarmede ze het College
besturen en de verschillende vakken do-
cesren.
Onze beste gelukwenschen aan de Lau
reaten en hun Ouders.
Wedstrijd voor de Plechtige Communie:
1. Derveaux Godfried, Veurne; 2. Pau
wels, Wilfried, Veurne.
VOORBEREIDENDE AFDEELING:
1» Leerjaar. 1. Markey Willy, Veurne,
en Verhaeghe Robert, Veurne; 3. Demarey
Frans, Veurne.
2° Leerjaar. 1. Dubois Urbain, Veur
ne; 2. Billiau André, Veurne, en Lehouck
Roger, Veurne.
3° Leerjaar. 1. Brouw Frans, Veume;
2. Gyselem Willy, Veurne,
4° Leerjaar. 1. Henderyck Jozef, Veur
ne, en Catrysse Daniël, Veurne; 3. Ver-
meylen Robert, Veurne.
5* Leerjaar. 1. Declerck Julien, Veur
ne; 2. Derveaux Godfried, Veurne.
6* Leerjaar. 1. Reynaert André,
Veurne; 2. Pauwels Wilfried, Veume.
ZEVENDEN
EN MODERNE HUMANIORA:
7' Klasse A. 1. Wilaert Walter, Veur
ne; 2. Mon-teyne Gerard', Eggewaarteka-
pelie.
7" Klasse B. 1. Siman Jean, Veurne;
2. Denhaoht Valère, Veurne.
6' Handelsklasse. 1. Lemaire Roger,
Koksijde, en Blieek Robert, Adinkerke;
3. Ryckebcer André, Leisele.
5' Handelsklasse. 1. Demey Gerard,
Leisele; 2. Rycketaoer Hendrik, Leisele.
4» Handelsklasse. 1. Cloet Remi, Kok
sijde; 2. Wertz Iwan, Koksijde.
OUDE HUMANIORA:
6° Latijnsche Klasse. 1. De Burch-
graeve Robert, Veume; 2. Noterdaeme
Roger, Leisele.
5* Latijnsche Klasse. 1. Vanhille
Joël, Oostduinkerke; 2. Versteele Carlos,
Veurne.
4* Latijnsche Klasse. 1. Emibo Mi
chel, Handzame; 2. Vandamme Jean,
Veume.
3' Latijnsche Klasse. 1. Gesquiere
Willem, Veurne; 2. Vandevelde Roger,
Veume.
Poësis. 1. Van Hulle Joris, Beerst;
2. Oyaert Willy, Oostduinkerke.
Rhetorica, 1. Bittremieux Clemens,
Nieuwpoort (eeremeirk)en Olaeys Albe-
ric, Alveringem, (eeremerk)3. Cleeren
Joris, Veume.
West-Vlaamsche Jury voor Comptabiliteit
onder de hooge bescherming van
Z. Exc. Weledele Heer H. Baels.
Behaalden hun diploma; Cloet Remi,
Koksijde; Omibelets Karei, De Panne.
De leerlingen die ten minste 80 Tan
de punten ibekomien hebben;
LAGERE AFDEELING:
1' Leerjaar. I. Meyus Godfried,
Nieuwpoort; 2. Neyts Emiel, Nieuwpoort;
3. Oasterlinck Paul, Nieuwpoort; 4. Jung-
taluth Maurits, Nieuwpoort; 5. Bulthé
Emiel, Nieuwpoort.
2» Leerjaar. 1. Verburg.h. Roger,
Nieuwpoort; 2. Braet Henri, Nieuwpoort;
3. Dehouck Honoré, Nieuwpoort; 4. Le
maire Emiel, Nieuwpoort, en Vanhoucke
Antoon, Nieuwpoort.
3' Leerjaar. 1. Dobbelaere Albert,
Nieuwpoort; 2. Vandcoren Louis, Nieuw
poort; 3. Legein André, Nieuwpoort; 4.
Brassinne Fernand, Nieuwpoort.
4' Leerjaar. 1. Derudder André,
Nieuwpoort; 2. Coene Robert, Nieuwpoort,
en Dsvacht Ignace, Nieuwpoort.
5' Leerjaar. 1. Calcoen Lamibert,
Nieuwpoort, en Rybens Roland, Nieuw
poort; 3. Osaer Roland, Nieuwpoort,
6' Leerjaar. 1. Duron Hubert, Rams-
kapelle; 2. Van Hecke Paul, Nieuwpoort;
3. Bogaert Gilbert, Nieuwpoort.
MIDDELBARE AFDEELING;
7' Klasse. 1. Vanhuyse Willy, Nieuw
poort; 2. Vande Walle René, St-Joris; 3.
Vandenberghe Pol, Geluwe.
HANOELSAPDEELING
6' Klasse. 1. Decrop Fernand, Ant
werpen.
5' Klasse. 1. Beukelaere Roger, Leke;
2. Vanhoutte Michel, Gljverinkhove.
LANDBOUW AFDEELING
6» Klasse. 1. Vanhoutte Gerard, Gij-
verinkhovs; 2. Nayaert André, Vinkem.
5' Klasse. 1. Laplage Gerard, Per-
vijze; 2. Danneeüs Jozef, Elverdinge.
OUDE HUMANIORA;
6' Klasse. 1. Quataert Jan, Pervijize;
2. Vanden Berghe Prosper, Vlissegem; 3.
Boomgaert Jozef, Wulpen; 4. Zwaenepoel
Gerard, Nieuwpoort.
5' Klasse. 1. Vanhuyse Armand,
Nieuwpoort; 2. Cc-elus Gaspar, Nieuw
poort; 3. Degin Marcel, Houtem, en De-
snick Jozef, Nieuwpoort.
4' Klasse. Buffel Karei uit Nieuw
poort.
3' Klasse. Dewaele André uit Mid-
delkerke.
Het Eeremerk, vergund aan den leer
ling der 3" Latijnsche Klasse, die den
Prijs van Uitmuntendheid behaald heeft,
is toegekend aan M. Dewaele uit Middel-
kerke.
BIJZONDERE PRIJZEN:
Prijs van de Stad Nieuwpoort, toegekend
aan den leerling van de hoogste klasse
der lagere afdeeling die op het grondge
bied van Nieuwpoort woont en het meest
punten behaaldeVan-heecke Paul uit
Nieuwpoort; toegekend aan den leerling
van de hoogste klasse der oudere huma
niora, die op het grondgebied van Nieuw
poort woont en het meest punten be
haalde: M. Karei Buffel uit Nieuwpoort.
Prijs van Weleerw. Heer Pastoor, toe
gekend aan den leerling van de hoogste
klasse der oudere humaniora, die het
grootste getal punten bekwam in Gods
dienst: M. Geerardyn Achiel uit Wulpen.
Prijs van het Davidsfonds (afdeeling
Nieuwpoort), toegekend aan den leerling
van de hoogste klasse der oudere huma
niora, die het grootste getal punten be
kwam in de Nederlandsche taal: M. De
waele André uit Middelkerke.
Prijs van den Heer E. Deeren, Burge
meester, toegekend aan den leerling van
de hoogste klasse der oudere humaniora,
die het meest punten behaalde in de La
tijnsche en Grisksche. taal: M. Dewaele
André uit Middelkerke.
Prijs van den Heer Dr A. Vandamme,
toegekend aan den leerling van de hoogste
klasse der oudere humaniora, die het
meest punten behaalde in Wetenschappen
en Wiskunde: M. Dewaele Ar.dré uit Mid
delkerke.
Prijs van den Heer Dr L. Desnick, toe
gekend aan den leerling van de hoogste
handelsklasse, die hst meest punten be
haalde in de Fransche taal: M. Beukelaere
Roger uit Leke.
Prijs van den Heer H. Braet, toegekend
aan den leerling van de hoogste land-
bouwklasss, die hst meest punten be
haalde in, Tuinbouwkunde: M. Vandevelde
Rerjé uit St-Joris.
«o»
Onder het Voorzitterschap van Prof.
A. Hodiun, afgevaardigde van Zijn Excel
lentie Mgr Lamiroy, had alhier de plech
tige prijsuitdéeling plaats van het Sint
Aloysiuscollege. Deze ging door onder zeer
groote belangstelling.
Hieronder laten wij de -bijzonderste uit
slagen velgen:
LAGERE AFDEELING:
1' Studiejaar. 1, Albert Foche, Diks
muide; 2. Raoul Vandepitte, Diksmuide.
2' Studiejaar. 1. Leopold Muylle,
Diksmuide; 2. Maurice Vandepitte, Diks
muide.
3" Studiejaar. 1. Eugeen La rid on,
Diksmuide, '-en Bcr.oni Van Mechelen,
Diksmuide.
4° Studiejaar. 1. Rc-bert Maes, Diks
muide; 2. Raphaël Van Sin-ay, Diksmuide.
5' Studiejaar. 1. Maurice Dieusaert,
Diksmuide; 2. Victor Lcnez, Sesen.
6' Studiejaar. 1. Frans Deckmyn,
Diksmuide; 2. Willy Catrysse, Diksmuide.
Godsdienst (Plechtige Communie)
Gilbert Vanald-erweireldt, Diksmuide;
Maurits Dieusaert, Diksmuide.
VOORBEREIDENDE AFDEELING:
7° Klas B. 1. André Desimpel, Eesen;
2. Rc-ger Bogaert, Diksmuide.
7' Klas A. 1. Silvain Ampe, Werken,
en Gerard Vandemoortele, Pervijze.
MIDDELBARE AFDEELING:
1° Middelbaar. 1. Edward .Luyckx,
Oudenburg; 2. Gast. H-oorens, Trilbardou.
2' Middelbaar. 1. Roger Dewaele,
Eesen; 2. Marcel Maes, Diksmuide.
3' Middelbaar. 1. Oscar Desramault,
Jonkershove; 2. Joseph G-hyselen, Diks
muide.
OUDE HUMANIORA:
6° Latijnsche Klas. 1. Wilfried Desot,
Eesen; 2. Gerard Castelein, Handzame.
5' Latijnsche Klas. 1. André Dc-
grieck, Werken; 2. Romain Wasrenburgh,
Klerken.
4* Latijnsche Klas. 1. Ovide Lale-
man, Beerst; 2. Adelson Vermeulen, Zar-
ren.
3' Latijnsche Klas. 1. Georges Lust,
Eesen; 2. Gabriël Beerl-andt, Eesen.
Een Diploma van 3" Graad voor Mid
delbare Studiën wordt toegekend aan Jo
zef Ghyselen van Diksmuide
Een Diploma van 2' Graad (onder
scheiding) voor Middelbare Studiën wordt
toegekend aan M. Oscar Desramaul-t van
Jonkershove.
Prijs in Nederlandsch Opstel toege
kend door de afdeeling van het Davids
fonds te Diksmuide: 1. Georges Lust van
Eesen; 2. George René van Tielt.
In den Kolonialen Wedstrijd, uitge
schreven door het Ministerie van Kolo
niën, voor de Vrije en Officieele Scholen,
heeft Oscar Desramault van Jonkershove
een prijs behaald.
OVERGANGSEXAMEN AFGENOMEN
ONDER TOEZICHT VAN STAAT EN
PROVINCIE
EERSTE KLAS
Hebben behaald op 100 punten.
Met do grootste onderscheiding: MM,
Roger Del/a, Vlamertir.ge, £2,28; Adrien
Boeraeve, Poperinge, 92,69; André Veys,
•Hareïbeke, 91,47; Ka.miel Pattijn, Staden,
87,94, Michel D'Hoedt, Houtave, 85,91.
Met groote onderscheiding: MM. Michel
Vanrobaeys, Vlamertir.ge, 82,49; Gerard
Coghe, Roeselare, 81,95; André Chris-
tiaens, Harelbe-ke, 80,04; Gilbert Dewulf,
Poelkapelle, 79,64; Rafaël Boeraeve, Vla-
mertinge, 77,54; Roger Lippens, Oedelem,
76,54; Remi D'Hallewin, Vlamertinge, 76,20.
Met onderscheiding: MM. Paul Masse-
lin, Izegem, 72,90; André Vanbeselaere,
Merkem, 71.91; Gabriël Descamps, Pas-
schendale. 71,38; Roger Ghesqulère, Hoog
lede, 69,07; Urbain Bultindk, Oedelem,
68,64; André Ondn, Hooglede, 67,02.
Met voldoening: MM. Georges Ramboer,
Lichtervelde, 63,60; Achiel Demarée, Gits,
63,28; Marcel Dejonckheere, Staden, 62,70;
André Jaccfos, Pittem, 61,22; Gerard Ver-
camer, Ru-mbeke, 61; Omer Masselin, Ize
gem. 59,80; Robert Van Hijfte, Wulpen,
59,56: Gaston Roels, Sijsele, 57,82; Gerard
Jonckheere, Jabbeke, 56,30; Robert Gode-
ris, Boezinge, 55.02; Gerard Buyse, Len-
delede, 54,92; Hilalre Steelandt, Vlamer
tinge, 53.90; Marcel Dendooven, Dudzele,
53.50; Raymond Hanssens. Lendclede,
53,48; Frans D'Halluin, Pittem, 52,03;
Achiel Boone, Staden, 51,70; Roger De
smet, Beselare, 51,20; Oscar Vandewaete-
re, Stalhille, 50,75; Achiel Cnockaert, Jab
beke, 50,40; Oswald Hanssenis, Stasegem,
50,25.
TWEEDE KLAS
Hebben behaald op 100 punten.
Met de gre .tste onderscheiding: MM.
Leonard Cokelaere, Ledegem, 89; Paul De
wulf, Ruddervcorde, 88,1; Gabriël Vande-
putte, Marke, 87,8; Valère Roelstraete,
Stasegem, 85,2; Henri Lammerant, Wul
pen, 85.
Met groote onderscheiding: MM. Karei
Dupon, Ardooie, 7-8; Etienne Breemeersch.
Lapscheure, 75,8.
Met onderscheiding: MM. Joris Vander
Sticheïe. Brielen-, 72,2; Rem-i Bostoen, Ize
gem, 60,1; Achiel Jonckheere, Beveren,
65,9; Julien Vermander, Rum-beke, 65.
Met voldoening: MM. Daniël Birlouet,
Komen-ten-Brielen, 64,6; Henri Vu-lsteke,
Zonnabeke, 64,5; A-ndré Heyman, West-
outer, 63,6; Jozef Decorte, Gits, 63,2; An
dré Hanssens. Wevelgem, 63,1; Gerard
Bree-mersch, Vlissegem, 63; Cesar Blieek,
Moeres (Adin-k-erke)60,9; Arseen Van Pa
rijs, Moorsele, 59,3; A-lbert Var.becelaere,
Oostnieuwkerke, 5-8,5; Daniël Cappelle,
Moorslede, 53,5; Henri Coucke, Rumbeke,
52 4.
DIPLOMA
Een diploma van voltooid Middelbaar
Landbouwonderwijs werd afgeleverd aan
de volgende leerlingen op de derde Land-
bouwklas, die geslaagd hebben op het
eindexamen, afgenomen onder toezicht
van een afgevaardigde van den Staat en
van de Provincie.
Met de grootste onderscheiding: MM
Paul Detaverniier, Oostnieuwkerke, 85,3
Paul Dezutter, Kanegem, 85,3
Met groote onderscheiding: MM. Paul
Vandenbulcke, Moorslede, 77,3 André
Ghesquière, Geluwe, 75,7
Met onderscheiding: MM. Gérard Eeck-
hout, Zwevszele, 74,6 Michel Delva,
Zonneibeke, 73 André Gheysens, Sint
Jam (leper), 72,4
MM. Jozef Aneca, Loppem, 63,4 Al-
bert Lecluyse, Slijps-Kapelle, 62,4
Paul Vanacker, Oostnieuwkerke, 59,6
Dinsdag, om 2 uur, had in de stem
mige feestzaal van de Opvoedingsinrich
ting O. L. Vrouw van Vlaanderen, de
plechtige prijs- en diploma-uitreiking
plaats aam de leerlingen van de Huma-
niora-afdeeling.
Irl de proppensrvolle zaal merkten we
veel Eerw. Heeren geestelijken en voor
aanstaanden op, w. o.: E. H. Van Ryoke-
ghem, bestuurder; E. H. Maes, oud-be
stuurder; E. H. Cyriel Verschaeve, onze
groote Vlaamsche dichter; E. H. Mervillie,
de Heeren Mayeur, burgemeester van de
stad Kortrijk, De Jager, schepen van on
derwijs, kunstenaar Jos. Speybrouck e. a.
Zooals we 't reeds gewoon zijn op O. L.
Vrouw van Vlaanderen, kregen we weer
om iets te zien en te hooren dat in alle
opzichten volmaakt was en de verwach
ting overtrof.
Tusschen de betooverende, lenige en fij
ne eurhyt-hmische uitbeelding van oude
Vlaamsche liederen rezen de stoere
Broeltorren op, of speelden fragmenten
uit C. Verschaeve's Jc.cob van Artevelde.
Kostumeering, actie en belichting, alles
was in de puntjes verzorgd. Voor bijzon
derheden is hier echter geen plaats en
zooals E. H. Van Ryckeghem liet opmer
ken: bij de gelukwenschen van E. H. C.
Verschaeve moeten geen woorden meer
gevoegd worden.
Na de uitreiking der belooningen, ge
tuigschriften en diploma's waren we nog
in de gelegenheid, benevens de prachtige
tentoonstelling van de hand- en de kunst
werken, de uitstalling van de schilder
werken te bewonderen.
Zulke volmaaktheid wordt niet in één
dag bereikt, maar na jaren, wanneer een
geest de lichamen is komen bezielen, een
traditie het geheel tot een levend iets
heeft samengesmeed en de geoefendheid,
plooibaarheid en kunstsmaak heeft ont
wikkeld.
We deelen u nog de namen van de twee
eerste bekroonde leerlingen uit elke klasse
van de humaniora-afdeeling mee:
6° Moderne Humaniora. Met groot
ste onderscheiding: Mej. Slmonne Groen-
weghe, Kuurne; en Mej, Agnes Maertens,
Roeselare.
6" Oude Humaniora. Met grootste on
derscheiding: Mej. Godelieve Van Gastel,
Kortrijk; met groote onderscheiding: Mej.
Olga Vervaeke, Ten Briele.
5° Moderne Humaniora. Met groote
onderscheiding: Mej. Roberta Bossuyt,
Staden; en Mej. Lu-cie Vandersloten, St
Martens-Latem.
5* Oude Humaniora. Met onderschei
ding: M-ej. Maria Muiier, Kortrijk; en
Mej. Louiza Van Leriberghe, Diksmuide.
4* Moderne Humaniora. Met groote
onderscheiding: Mej. Madeleine Tomann,
Kuurne; en Mej. Paula Depreitere, Kort
rijk.
4° Oude Humaniora. Met onderschei
ding: Mej. Godelieve Muiier, Kortrijk; en
Mej, Betty Van Dorpe, Kortrijk.
3' Moderne Humaniora. Met groote
onderscheiding: M-ej. Erancine Sohöller,
Kortrijk; met onderscheiding: Mej. Sl
monne Neirynck, Ingelmunster.
3' Oude Humaniora. Met groote on
derscheiding: Mej, Rosa Vermoere, Sint
Lodewijk-Vichte; met onderscheiding:
Mej. Dina Tuyttens, Gullegem.
Poësis. Met groote onderscheiding:
Mej. Rosa Van den Poel, Rumbeke; en
Mej. Eliana Laleman, Izegem.
Rhetorika. Met groote onderschei
ding: Mej, Marie-Louise Van Eecke, Po
peringe.
Onze Vlaamsche kustenaar Jos. Spey
brouck, leeraar In teekenen aan de hooge-
re afdeeling, kende een prijs van teeke
nen toe aan:
Mej. Francine Van Waeg, Brussel»
Mej. Francine Scholier, Kortrijk.
Rijksuniversiteit Gent,
H. Edward Verlende van Loo, heeft met
de groote onderscheiding het uitgangs
examen van scheikundig ingenieur, wet
telijke graad, ,afgelegd.
H. Karei Verlende van Loo, heeft het
examen van ingenieur, wettelijke graad,
1' jaar, met voldoening afgelegd.
Hoogeschool voor Gistingshcdrijven Gent.
H. André Verlende van Loo, heeft het
examen van technisch ingenieur in de
brouwerij en gistingsbedrijven, 2' Jaar,
met voldoening afgelegd.
Daarbij heeft hij ook, voor eenige we
ken, het examen voor brandweerofficier
afgelegd, dat door het Ministerie van Bin-
nenlandsche Zaken uitgeschreven werd.
Zoodoende is hij de jongste candidaat-
brandweer-officier van het land geworden.
HOOGESCHOOL VAN LEUVEN
Joseph De Tavernier, Langemark: Ge
nees-, Heel- en Vroedkunde, 1° Doctoraat;
met voldoening.
«o»
HULP-REKENPLICHTIGE
Marie-José Pauwels, Roesbrugge, heeft
het Diploma bekomen van Hulp-Rsken-
plichtige (aide-ccmptable)met groote
onderscheiding, in het Gesticht der Da
mes van Sint Niklaas te Kortrijk.
10»
SINT JOZEFSGESTICHT KORTRIJK
PLANTENKUNDE.
Juffr. Henriette Vangheluwe van Po
peringe, en Juffr. Leona Decoker van Vla
mertinge, met groote onderscheiding.
ÏB5HB99B9BESBBBBBIBBBBEB99III
G. ds STEURSSTRAAT, 32
I. LAGER ONDERWIJS
1' Studiejaar. 9/10; Thérèse Glaze-
ma'kers; Laetitia Brouwers; Marie-Clotil-
de Peene; Christiane Catteau; Jacqueline
Sedeyn; Paula Blootacker. 8/10: Solan-
ge Van Wonterghem; Hilda Dewitte; Ag
nes Lenoir; Berthe Marqonneau; Monique
Vanderhaeghe; Germaine Vanelslander.
2' Studiejaar. 9/10; Maria Vander-
ghote; Suzanne Callens; Rosette Demeere.
814/10: Franpoise Grillet; Michelle
Vandendriessohe; Christiane Proot; Agnes
Buysse; Raymonde Depoortere. 8/10:
Marie-José Berten; Hermina Becarrem;
Lèa Decook; Andrea Sioen; Denise Snlck;
Magda Sohier; Hedwige Hillewaere.
3' Studiejaar. 9/10: Adolphine Claes.
8%/10: Liliane Lstobe; Monique Ma-
rynen; Céline Hallaux; Yolande Deco
ninck; Lucienne Vanassche. 8/10:
Y'vette Wallyn; Rosa Donche; Irène Sa-
gaer; Juliette Brouwers; Liliane Vander
marliere; Suzanne Lefever; Anna Ferna-
gut; Rosanne Van Wichelen.
4* Studiejaar. 9/10: Jeanne Rébéré.
8%/i0: Jacqueline Rondelez; Gode
lieve Pernagut; Paula Vangheluwe.
8/10: Suzanne Molein; Mireille Fiers;
Eliane Van Hee.
5' Studiejaar. 9/10: Marie-Antoinette
Van Wonterghem; Ida Ocghe; Jacqueline
Dumon. 8/10: Paulette Froëhly; Jean-
nine Rossey; Monique Degels; Marie-
Paule Billiau; Lucienne Decocq; Thérèse
Berten.
6' Studiejaar. 9/10; Godelieve Olie-
vier. 8%/10: Cristiane Coomans;
Yvonne Philippe; Irène Buysse; Yolande
Ennaert. 8/10: Lutgarde De Bussehere;
Louisa De Ridder; Henriette Marico; Pau
la Porreye; Andrea Verfaillie.
7' Studiejaar. 9/10: Odette Grillet.
8%/10: Lena Van Hee; Monique Dekeer-
le. 8/10: Jacqueline Pattyn.
II. VRIJ MIDDELBAAR ONDERWIJS
1' Studiejaar. 9/10: Mej. Georgette
Allsrweireldt. 8(4/10: Mej. Marie-Louise
Defever; Lucienne Lebleu. 8/10: Mej.
Mariette Verniere; Lea Scrive; Simone
Leroy; Marie-Antoinnette David; Gilber-
f r» ■R.rvC'C; o PT f
2' Studiejaar. 8(4/10: Mej. Hilda
Smis; Julia De Bleekere; Odette Van
damme; Maria Depoortere, 8/10; Mej.
Marie-Jeanne Deheegher; Esther Ver
niere.
3' Studiejaar. 9/10: Mejuffer Agnes
Derudder.
Mej. Cécile Van den Bussche en Denise
Castelein, legden het examen van hulp-
rekenplichtige af met de grootste onder
scheiding.
Mej. Antoinnette De Haeck met groote
onderscheiding.
Mej. Jeannine De Heegher met onder
scheiding.
III. MIDDELBAAR
BEROEPSONDERWIJS
1' Studiejaar. 8 (4/10: Mej. Jenny De-
creus; Elisabeth Gruwez; Jenny Janssens;
Agnes Lemiègre; Agnes Benoot. 8/10:
Mej. Anna Desramault; Cécile Louage;
Marie-Antoinette Arfeuille; Thérèse An
dries.
2° Studiejaar. 9/10: Mej. Denise Des
ramault. 8 (4/10: Mej. Suzanne Parent;
Andrea Baert. 8/10: Mej. Germaine
Demol; Irma Demarré; Godelieve Van
damme.
3' Studiejaar.
Mejuffer Maria Willaext legde het
examen af van algemeene vakken met
de grootste onderscheiding; dit van huis
houdkunde en van hulprekenplichtige met
groote onderscheiding.
Mejuffer Simone Gevaert legde het
examen af van algemeene vakken, van
huishoudkunde en van hulprekenplichtige
met groote onderscheiding.
Mejuffer Cecile Buysse legde het
examen af van algemeene vakken en van
huishoudkunde met groote onderscheiding,
het examen van hulprekenplichtige met
onderscheiding.
Mejuffer Jeanne Malfait legde het
examen af van algemeene vakken, van
huishoudkunde met groote onderscheiding,
het examen van hulprekenplichtige met
onderscheiding.
Mejuffer Agnes Verdruye legde het
examen af van algemeen:n vakken, van
huishoudkunde en van hulprekenplichtige
met onderscheiding.
Mejuffer Simone Duprez legde het
examen af van algemeene vakken en van
hulprekenplichtige met onderscheiding,
het examen van huishoudkunde met de
grootste onderscheiding.
Mejuffer Anne-Marie Van Eecke legde
het examen af van algemeene vakken en
dit van hulprekenplichtige met voldoening,
het exanun van huishoudkunde met groo
te onderscheiding.
Mejuffer Lucienne Cambier legde het
examen af van algemeene vakken met
voldoening, het examen van hulpreken
plichtige met onderscheiding, het examen
van huishoudkunde met groote onder
scheiding.
Mejuffer Clara Vanryckeghem legde het
examen af van algemeene vakken met
onderscheiding, het examen van huis
houdkunde met de grootste onderschei
ding.
Mejuffer Fernanda Quintens legde het
examen af van algemeene vakken met
onderscheiding, dit van huishoudkunde
met de grootste onderscheiding.
Mejuffer Godelieve Cherchye legde het
examen af van huishoudkunde en dit van
hulprekenplichtige met groote onderschei
ding.
Mejuffer Simone Tahon legde het
examen van huishoudkunde af met groo-
onderscheiding.
Mejuffers Maria Imbrechts, Ar.drea De
Carne en Agnes Peperstraete legden het
examen van huishoudkunde af met onder
scheiding.
4* Studiejaar.
Mejuffers Esther Bollingier, Renée Bou-
ve, Elisabeth Den Ex ter, Denise Delbrouck,
legden het examen van snijleer, confectie
en beroepsteekenen af met onderscheiding.
IV. LEERWERKSCHOGL
DER H, FAMILIE
1' Studiejaar. 8 (4/10: Mej. Maria
Lesage; Georgette Wydhooge; Maria Sin-
gier. 8/10: Mej. Simone Vangheluwe;
Maria Haezebrouck; Suzanne Bruneel;
Raymonde Tytsca.
2' Studiejaar. 9/10: Mej. Cécile Devos.
8 (4/10: Mej. AUce D'Hooghe. 8/10:
Mej. Hélène Caus; Alice Bodein; Maria
Loffer.
3' Studiejaar.
Officieel Diploma var, snijleer, confec
tie en beroepsteekenen, bekomen door:
Mej. Diana Kinoo, met onderscheiding.
Mej. Jeanne Cailüau, met onderscheiding.
Mej. Paula Deruddere, met onderscheiding.
Mej. Simone Cock, met onderscheiding.
Mej. Georgette Poot, met voldoüning.
Mej. Julia Takacs, met voldoening.
«o»
I. LAGERE SCHOOL
1" Studiejaar. 9/10 der punten: Jans
sens Huguette; Dslperdange Eliane; Bel-
placie Cécile; Neys Monique; Van Was-
senhove Pierre; Devolder Marie-Thérèse.
2' Studiejaar. 9/10 der punten: Grim-
melprez Cécile; Degroote Camilla; Ney-
rinck Diana.
3" Studiejaar. 9/10 der punten: Van
Hille Ghislaine; Van Hille Christiane.
8/10 der punten: Debaudringhein Mo
nique; Verdonck Cécile.
4" Studiejaar. 9/10 der punten: Jans
sens Mireille; Vandevivere Denise. 8 10
der punten: Lobelle Anny; Schmidt Thé
rèse; Verougstraete Claire; Tavenier Mag
da; Deplacie Lucienne; Volckaert Fran-
goise; Van der Ghote Denise.
5° Studiejaar. 8/10 der punten: Hep-
kins Nicole; Deplacie Jacqueline; De
zegher Norida; Decaestecker Antoinette;
Ronse Cécile; Rouly Simone; Grimmel-
prez Geneviève; Vanlede Jenny; Deryc-
kere Lucienne; Vanhee Agnès.
6' Studiejaar. 8/10 der punten: Mcu-
rue Christiane; Verdonck Marie-Made
leine; Degroote Simone; easier Christine;
Criem Maria; Tanghe Lea; Mahieu Cé
cile; Hoflack Yolande; Dewulf Isabelle;
Debal Jeanne; Molein Georgette.
II. MIDDELBAAR ONDERWIJS
Voorbereidend Jaar. 9/10 d£r punten:
Victoor Anna. 8/10 der punten; Ver
beke Thérèse; de Geest Jacqueline.
1' Jaar. 9/10 der punten: Casier Mo
nique; Vandenabeel® Marie-.Louise; Van
den brouske Maria; Mouton Gabrielfe.
8/10 der punten: Mourue Franqoise; Ca-
merlynck Pauline; Soenen Elisabeth;
Maes Irène; Athanassiadis Eva.
2' Jaar. 9/10 der punten: Leterma
Esther. 8/10 der punten: Debaeck»
Hilda; Dekervel Godelieve; Debaere An
drea; Delva Judith.
3' Jaar. 8/10 der punten: Coene Mo
nique.
Hoogere Afdeeling. 9/10 der puntenf
van der Mersch Marie-Antoinette.
III. HUMANIORA
6* Moderne Afdeeling. 9/10 der pun
ten: Desramault Godelieve. 8/10 der
punten: Mouton Anna; Bonduelle Alice;
Cornillie Rsinhilda; Bevernagie Rachel;
Decaestecker Simone.
6* Latijnsche Afdeeling. 9/10 der pun
ten: Top Marie-Jeanne; Van Eecke De
nise; Vandenbussche Paula. 8/10 der
punten: Vanhee Godelieve; Delva Denise;
Dewaele Ghislaine; Leuridan Goedele.
UITSLAG DER PRIJSKAMPEN
KOPEREN SPEELTUIGEN
Leeraar: Heer Van Egroo G.
Middelbare Afdeeling (1' Jaar).
TROMPET. Heeft bekomen; 1' Eer
volle melding: Vermeulen Daniel.
Hoogere Afdeeling. TROMPET.
Heeft bekomen: Accessiet: Coffyn Roger.
HOUTBLAASINSTRUMENTEN
Leeraar: Heer Andries Marcel.
Lagere Afdeeling (1* Jaar). HOBO.
Heeft bekomen: 1' Eervolle meldinf
met onderscheiding: Ossieur Etienne.
Middelbare Afdeeling (2* Jaar)
SAXOPHOON. Heeft bekomen: 1* Eer
volle melding: Lelong Edouard.
KLAVIER
Klas van Mevrouw Vandenbrouck Alien.
Voorbereidende Afdeeling (1* Jaar).
Hebben bekomen: 1' Eervolle melding me*
groote onderscheiding: Moerman Andréa;
1* Eervolle melding met onderscheiding:
Verschoore Hélène; 1' Eervolle melding:
Flamey Ninette.
Lagere Afdeeling (1' Jaar). 1' Eer
volle melding m®t groote onderscheiding:
Viaene Antoinette; 1" Eervolle melding
met onderscheiding: Verhaeghe Georgine.
Lagere Afdeeling (2* Jaar). 1' Eer
volle melding met onderscheiding: De
bruyne Alice; 2' Eervolle melding: Vander
Meersch Simone.
Middelbare Afdeeling (2' Jaar). 1*
Eervolle melding met onderscheiding!.
Desramault Godelieve.
Klas van Mevrouw De Backer.
Lagere Afdeeling (1' Jaar). 1' Eer
volle melding met groote onderscheiding!
Daelemans Annie, Rondelez Paul.
Hoogere Afdeeling. 1° Prijs met on
derscheiding (Staatsmedalie)Van Puy-
velde Constant.
VIOOL
Leeraar: Heer De Cock Robert.
Voorbereidende Afdeeling (1' Jaar).
Hebben bekomen: 1' Eervolle melding met
onderscheiding: Begein Ivan, Masschelein
Aimé, Catry Luc.; I' Eervolle melding:
Tryssesoone Jeanine.
Voorbereidende Afdeeling (2° Jaar).
1» Eervolle melding: Garain Daniel.
Middelbare Afdeeling (1' Jaar). 1*
Eervolle melding met de grootste onder
scheiding: Duhameeuw Jacques.
VIOOL - ALTVIOOL
Leeraar: H. Blomme Lionel (Bestuurder).
Voorbereidende Afdeeling (1° Jaar).
Hebben bekomen; 1° Eervolle melding met
groote onderscheiding: Rondelez Jacque
line; 1' Eervolle melding met onderschei
ding: Coomans Christiaens; 1' Eervolte
melding: Gits Pierre.
Lagere Afdeeling (1* Jaar). 1° Eer
volle melding met groote onderscheiding:
Moerman André.
ZANG
Leerares: Mevrouw Van Gheluwe Ad.
Voorbereidende Afdeeling. 1' Eervolle
melding: Peelers Georges.
Hoogere Afdeeling: 2" Prijs met onder
scheiding: Leurldon Jeanne.
HARMONIE
Leeraar: H. Blomme Lionel (Bestuurder).
Voorbereidende Afdeeling (2" Jaar).
1' Eervolle melding: Dethoor Antoinette.
Hoogere Afdeeling (1" Jaar). 2" Prijs
met onderscheiding: Van Puyvelde Const.
HEROPENING DER KLASSEN
op Maandag 19 September 1938.
De inschrijvingen voor 't nieuw school
jaar 1938-1939 zullen plaats hebben op
Woensdag 14, Donderdag 15 en Vrijdag
16 September, telkens 's avonds te 6 uur
in de Muziekschool, Hcndstraat.
>3
ONDERSCHEIDINGEN
bekomen door oud-leerlingen der Muziek
school van leper aan het Koninklijk Mu
ziekconservatorium te Gent:
Juffr.. Alice Blanckacrt van Poperinge:'
2' Prijs met onderscheiding voor Piano;
2' Prijs met onderscheiding voor Har
monie.
M. Jean De Cadt van leper: 2° Prijs
met onderscheiding in Contrapunt.
tiMKHHBnHMBapaBaa&sBsaiaiaii
Dé Belg. N. V. Van der Graaf en Cia
(Afd. Handelsinformaties) te Brussel,
deelt ons mede:
FAILLISSEMENTEN IN BELG1E
Er werden over de afgeloopen week ein
digende 15-7-38, in België 16 faillisemeii-
ten uitgesproken, tegenover 12 over het
zelfde tijdperk van het vorige jaar.
In totaal werden van 1-1-38 tot 15-7-38,
in België, 364 faillisementen uitgesproken,
tegenover 328 over hetzelfde tijdperk in
1937.
Uitgesproken faillissementen per branche.
Gedurende de week Totaal sedert
8-7-38 tot 15-7-38 1 Januari 1938
10 Diversen 243
1 Bierhandelaar 4
1 Caféhouder 9
4 Schoenfabrikanten 5
CONCORDATEN. Van 1-1-38 tot
15-7-38, werden in België 122 aanvragen
ingediend tot het bekomen van een con
cordaat en 68 aanvragen gehomologeerd,
tegenover respectievelijk 92 en 66 over;
Hetzelfde tijdperk in 1937.