SPORTNIEUWS KOENTGES Nótdrieele Aankondigingen rouwberichten Berichten Vermakelijkheden Mej. DOMICENT :5„ MOBILAIRE VOORWERPEN. MEUBELEN. A. - BEESTIAAL: B. - ALAAM C. - VRUCHTEN: SPARREN EEN WOONHUIS WOONHUIS EEN WOONHUIS AFBRAAK VAN SCHEPEN EEN WOONHUIS ZAAILAND EN WEIDE UIT TER HAND TE K00? ZWARTE PAPIEREN STOORS NIEUWS! NIEUWS! IN DE VIER .SEIZOENEN 9 MARKTPRIJZEN UlTlRtKStL HET WELBEKEND HUIS van BRUGGE I VOETBALKRONIEK De ec-npetitie van Hoogere Afdeeling. die Zondag in de provincie Antwerpen en ooi in Vlaanderen-Henegouwen ingezet werd. kende evenals deze van Brabant, d:e reeds aan haar tweede Zondag ls een buitengewone belangstelling, waar- Tan het heerlijk weder zeker niet vreemd aan was. De wedstrijd Cercle Brugge—La Gan- toise. waarvoor een talrijk publiek opge komen was, eindigde na een zeer aan- treltkelijken wedstrijd oo een gelijk spel, die goed ce spelverhouding teruggaf van deze partij. A S. Oostende, die Club Brugge moest ontmoeten, heeft spijtig genoeg moeten forfai' geven. Naar uit Oostende wordt meegedeeld is aldaar vanwege de B.V.B. bevectigmc gekomen van het verbod door de Hoogere Overheid van het inrichten van voetbalwedstrijden aan de kust. Als red;n wordt aangegeven dat geen samen scholingen mogen plaats hebben. A S. Oostende moet dus noodgedwongen afzien van deelname aan de kompetitie Vlaanderen-Henegouwen. Zoo dit bericht juist is, dan zal de com petitie in 2' Divisie Provinciaal Reeks A. en Divisie Gewestelijk Reeks A., ook niet kunnen doorgaan, 't geen men vrij spijtig meg noemen. Heden Zondag, te Brugge, hebben wij de belangrijke derby tusschen Cercle en Club op het plein van deze laatste. In dien beide clubs de glans niet meer heb ben van vroeger, toch mag men er ver zekerd van zijn dat de belangstelling nog groot genoeg zal zijn om een vrij talrijk publiek naar het Dvserinck-stedlon t? trekken. Deze weex heooen t e clubs ae kalender gekregen der wedstrijden van de kam pioenschappen die dus, voor de Lagere Afdeelingen van onze provincie, op 6 Ok tober aanvangen. Dat het niet gemakke lijk gaat. in de huidige omstandigheden, een kalender op te maken hebben wij maar al te best ondervonden, doch er zijn zekere misslagen die met wat meer door zicht hadden kunnen vermeden worden. Zoo zien wij b.v. dat F. C. Poperinge, in Recks C. der Provinciale Afdeeling, slechts den 27 Oktober, dus den vierden Zondag van de competitie, voor hst eerst op zijn terrein zal spelen. Inderdaad, de eerste en derde Zondag mosten zij op verplaatsing, terwijl zij de tweede bye zijn. I-Ietzelfde zal geschieden met S. K. Vla- mertinge in de maand Januari, tijdens de terugwedstrijden. Deze regeling is ten zeerste nadeslig voor de betrokken clubs. Om aan de nieuwsgierigheid van onze le-crs te voldoen laten wij de wedstrijden volgen van den eersten competitie Van 2' Divisie Provinciaal, Reeks C. C. S. leper (A.) S. C. Le Bizet F. C. Komen IA.) C. S. leper B. S. K. Vlamsrtinge W. S. Houthulst Racing Wervik F. C. Poperinge F. C. Komen (B.) bye. Voor deze competitie ware hst te wen- schen dat alle clubs zich zouden t akkoord stellen om eenzelfde inkomprijs te vra gen. Waarom moet de eene club een hoo- ger ingangsgeld vragen dan een andere, die toch ook in zelfde reeks speelt? 't Ware een te treffen maatregel die vele clubs ten goede zou komen, nu bijzonder lijk dat men noodgedwongen afgedaan heeft met het premiestelsel. Het konflikt dat bij S. K. Vlamertinge ontstaan was, schijnt bijgelegd te zijn. De terugkomst van de sympathieke voor zitter A. Veys is daar niet vreemd aan. Nu in ieder geval, S. K. Vlamsrtinge neemt deel aan de competitie en zal trachten de paar weken rustperiode goed te maken. Cercle leper speeide met zijn esrste elftal cie terugwedstrijd tegen een leger- elftal en moest nogmaals onderdoen, dit maal met 3-0. De rood-witten. die mst een vrij sterken tegenstander te doen hadden, lieten nochtans gesn te bijzon deren indruk. Hun E.-elftai, dat slechts mét 10 man op verplaatsing tegen F. C. Poperinge op trad, moest insgelijks met 4-2 onderdoen. F. C. Komen kon het op eigen veld niet verder brengen dan een gelijk spel tegen R. C. Wervik, die misschien wel een rol van outsider zou kunnen spelen. We zijn dus zoo gekomen aan den laat- aten Zondag vóór de competitie. Werschillende clubs zullen een laatste oefenwedstrijd betwisten om hun ploeg gansch paraat te hebben voor de kam pioenschappen. Spiitig genoeg zijn er en kele ploegen, die bij gebrek aan dichtbij gelegen ciübs of wegens de moeilijke ver keersmiddelen. noodgedwongen zullen mieten rusten en gespeend blijven van deze zoo nuttige en laatste training. C. S. leper speelt opnieuw tegen W. S. Houthulst, terwijl F. C. Komen be-oek brengt aan R. C. Wervik. S. C. Le Bizet ontmoet denkelijk de Fransche oloeg van J. A Armentières die met Houplines ver smolten is en Zondag laatst met 4-0 won van V. S. Komen. Het voetbal herleeft dus ook in Noord-Frankrijk. J. J. V. F. C. POPERINGE F. C. Poperinge 4 C. S. leper 2, Het bleek Zondag duidelijk dat rood en geel -stilaan versterkt wordt. Een voor een komen- 0112e goede, beproefde spelers hun plaats in ue rangen hernemen. Tegen begin Oktober kan rood en geel zetter een behoorlijk elftal opstellen. ]Jcpartij tegen een gemengde ploeg vair Icjnr is 11a véél inspanning op een 4-2 ovcrwinni«K voor 011s uitgeloopen. liet is aiieen maar spijtig dat üe bezoe kers slechts 13 man 111 lijn brachten, en dat oo.t het publiek niet talrijker was. Toen is cie partij voor ons zeer nuttig geweest, zie bracht voor ons de overtui ging dat ue toestand niet zoo donker is als sommigen hem reeds zagen. E11 't is best ook. .Na enkele weken zal het wel blijken dat K. C. Poperinge, boe zwaar ook gehandikapt. nog zeer levenskrach tig is en bovendien nog vrij fatsoenlijk kan voetballen, lieden Zondag rusten onze spelers. KEIKOP. C. S. IEPER De eerste ploeg van rood-wit bad het ïiogmaais aangedurfd het sterke elftal der Duitsche' \Veerniacht te ontmoeten. Indien de vorige ontmoeting met 2-1 011- verdic'nd verloren werd, mag men ditmaal gerust verklaren dat de geel-zwarte sa- ïncnstcllinii de overwinning met 3-0 ten volle verdiende, alhoewel de leperlingen toch de eer mochten gered hebben. De roothv. Uten schenen minder goed in den haal; te zitte.n dan vóór veertien dagen, terwijl integendeel hun tegenstrevers een mooie partij leverden, gedurende dewelke gansch de halflijn een uitstekend voet balspel vertoonde. Deze wedstrijd zal dan Ook voor de plaatselijke ploeg een beste oefening daargesteld hebben. De tweede Ploeg was intusschen naar Poperinge op getrokken. waar er met 4-2 verloren werd. Gezien de reserven enkel met 10 man moesten optreden, is liet resultaat nog zoo slecht niet en alles doet verho pen dat C. S. leper in de komende com- Petit.c met twee degelijke samenstellin gen zal van wal steken. Kaar alle waar schijnlijkheid zal het B-elftal op 29 Sep tember den terugwedstrijd tegen Hout- huist spelen. Daar hun makkers een eer ste maal met 6-1 overwonnen, zullen zij er 111-gelijks aan houden de mannen van Ju ou i Sport onder den knie te houden. Ken mooie partij is dan ook te verwach ten. S. K. RENINGELST S. K. Reningelst 5 Duitsch Elftal 1. Verleden Zondag heeft Reningelst op ehi:.erende wijze z'11 eersten match aan u.:? gewonnen. was iccl volk opgekomen toen de j "^"Lreciiter oni drie uur de ploegen zuil c!(' 0I> r'eP i en de toeschouwers help'1 Vve' 'luu namiddag niet beklaagd Vn-:e ^hffschers, die in 't algemeen fa- Va! Qf, Karen, trokken al dadelijk ten aan- '•.Keningelst het zich echter niet doen vtare geestdrift boden zij heilig 't ■"'"'Stand. Gedurig verhuisde de hal van a,- c doel naar 't andere. an t begin de de wedstrijd zoo spannend dat keH ''"^houwers door 't spel meegetrok- PWVarc,) en luidruchtig hun nieuwen gen aa!1moedigdeii. De Duitschers kre- gem,"et hard te verduren en aan de ne- i'i U "l'nuut schoot middenvoor Gilbert, nen dl tig samenspel, onhoudbaar bm- bii V Kas de vreugde ten top, zoowc r Ue spelers als hij de toeschouwers. Aangemoedigd door deze laatste trokken onze jongens opnieuw ten aanval en de Duitsche doelwachter moest z'n best doen 0111 z'n netten vrij te houden. De Weer macht p->f zich echter niet verloren en aan de 20* minuut konden ze de ploegen geüik stellen. Voor niet lang echter, want een ver ren pas gat aan Gilbert de gelegenheid om er alleen van onder te muizen en voor de tw-ede maal verdween de bal in de" Duitsche netten. Reningelst was nu niet meer te hou den en aan de rust was de stand dan ook 4-1. Twee doelen werden aangebracht door Creus en Florquin. Ka de rust poogden de Duitschers hun achterstand te verminderen, maar de lo kale verdediging sloeg iederen aanval schitterend af. terwijl de halflijn voort durend de voorlijn steunde. Reningelst kon nog eenmaal doelen en het einde weerklonk met een prachtig; 5-1 overwinning. Het gansche elftal dient genrezen. Al len hebben met geestdriit en als één man gespeeld. Heden Zondag reizen wij naar Abeele. Deze hebben tot nog toe de nederlaag niet gekend. Zal Reningelst de zegemarsch der Abeelenaars stuiten? Wij weten bet niet. maar we durven verhopen dat het een harde maar sportieve match zal zijn en... dat de besten winnen. Allo supporters, het zal een gezellig uitstapje zijn. Moedigt de jongens aan. Om 2 u. wordt er uit Reningelst vertrok ken. Iedereen die kan, weze van de partij. UNION ABEELE Union Abeele 5 Eendracht Watou 4. Reeds een 5-tal weken heeft Union Abeele terug de schoentjes aangetrokken en tot nu toe hebben ze nog geen neder laag gekend. Zondag 1.1. kregen we be zoek van Eendracht Watou. Onze kapi 'tein won de opgooi en koos tegen wind te spelen. Union trad op met 10 man. 't was de keeper die belet was. Watou ging gedurig ten aanval en gelukte bet eerste doelpunt aan te teekeneii. Union liet de ntoed niet zakken en onze kapi tein Lucien toonde bet voorbeeld met gelijk te stellen (1-1). Een twintigtal mi nuten later deed Watou Fernand vooi de tweede maal visschen. Kort gevolgd legde Abeele de band op Kr 2. nogmaals langs Lucien. Wat voor de rust trok de oude speler Daniël de schoentjes aan en hielp Union tot de overwinning. Enkele minuten later doelde Watou voor de der de maal en rust kwam met 2-3. Ka de koffie werd er aanstonds ran gespeeld en onze jeugdige Jef gaf met een prachtig schot de keeper het nakij ken. Union hield stand en bet was Tonny die de cijfers op 4-3 bracht. Watou gaf zich niet verloren en kort daarop moest Fernand het bolletje uit de netten ha len (4-4). Union was voortdurend aan den aanval en het was Firnun die het winnend doel maakte en de eindcijfers bezorgde: 5-4. Proficiat jongens! We vragen een ver gadering op Donderdag 3 October in ons lokaal «St-Martin». Men vraagt ook eenige vrijwillige supporters om het be stuur te vormen. Heden Zondag komt Reningelst op be zoek. Dat zal een aangename sportna- middag zijn. Supporters, allemaal op post 0111 3 ]/2 uur (officieel uur), er zal voet bal te zien zijn. GREKS WACHT ER. PATERHOEK WESTVLETEREN F, C. Woesten 2 W. S. leper 2. Zondag 1.1. deden we, op uitnoodiging, de verplaatsing naar Roesbrugge. Kiet- tegenstaaude het wankelbaar weder wa ren er redelijk veel supporter» aanwe zig. 't Was een vinnig betwiste match maar tot doelen kwam het niet al ver diende Club Paterhoek een doeltje want voortdurend waren ze in de meerderheid. Roesbrugge van zijn kant bouwde prach tiger aanvallen maar stuitte altijd op een rotsvaste verdediging, die zich niet liet verschalken. De uitslag bleef C-0. Heden Zondag krijgen wij Roesbrugge op bezoek. Begin te 2.50 u. stipt. Allo!... Allo!!! Supporters van Club Paterhoek. we verwachten U in groot getal want 't zal er stuiven op Wyfels terrein». «CLUB-MAK». F. C. ROESBRUGGE F. C. Roesbrugge 0 - Westvleteren 0. Dat er te Roesbrugge destijds een voet balclub bestond dat weet iedereen. Maar dat er thans opnieuw een bestaat dat weet voorzeker nog menigeen niet. Geen wonder ook want pas enkele weken ge leden is hij onder de impuls voor sport en spel van enkele jongeren als een pad destoel uit den grond gerezen. Met de vele moeilijkheden waarmede menig op komende club te kampen heeft, hebben zij van meet af zonder den minsten geldelijken steun gegoocheld. En thans rolt eiken Zondag hier of elders den bal hen voor den voet. Zondag j.l. ging het op eigen terrein tegen West-Vleteren. De motregen, kort voor den match, voorspelde weinig goeds, maar... het bleek maar een druppel- vlaagje te wezen. Om half-vier werd den aftrap gegeven, tot vier uur speelde onze ploeg met tien man, doch hij weerde zich kranig en op enkele doorbraken 11a, welke door onzen keeper op prachtige wijze gered werden, bleef liet spel een van weg-en-vveer. De eerste helft was langs beide zijden even aanvallend en moeilijk ware liet te zeggen wie liet meesterschap droeg, maar even moeilijk bleek bet ook langs beide zijden een doel te notceren en tevens te voorspellen aan wieu de zege hooren zou. Aan de rust was het nog steeds O-U. Ka de koffie gingen onze spelers meer dan ooit ten aanval over terwijl bij de mannen van Westvleteren de symptomen van verflauwing aanwezig warenze moesten dan ook menigmaal den bal bui ten het veld trappen 0111 het offensieve spel van Roesbrugge te stuiten. Tocli ge lukten deze laatste er niet in den West- vleterschcn keeper te vloeren. Het bleef dan ook bij een drawn (0-0). 't Was een mooie match. RL1GER. F. C. WOESTEN Westvleteren 0 F. C. Roesbrugge O. Zondag 1.1. speelde F. C. Woesten met 5 reserven tegen de W. S. leper. Niet tegenstaande de 5 andere spelers werden we toch niet verloren. leper wint den toss en breekt rap door maar onze backs waren op post. Onze middenhalf kon den bal nemen en paste naar de rechts binnen. Deze gaf een schot en Kr 1 vom Woesten was er aan de 5* minuut (0-1). leper zet op en breekt "door maar de rechtsche half kon dett bal I benieesteren en paste naar het midden. andaar naar den hoek. Ku kwam de back van leper afgestormd en kon redden op corner Deze bracht niets op. Aan de 9« nunuut brak lener door en de stand was 1-1. Dan middenveldspel. ele aan™lK„ wer den gedaan maar vruchteloos, met 1-1. Ka de koffie waren beide ploegen in JNa ae kon minuut verandert actie, maar aan Woesten dringt leper de stand met Zl- maar niets aan en tracht gelijk 2 ,d el komt baat. Ka 10 minuten "»lddc'u^t den bal onze middenhalf naar ielier kreeg cu schiet. Maar de ack die tegen de voeten Woesten keeper. Aan de 80- m.mtu 2 komt vooruit maar de sc gefloten „iet. Het einde werd dan ook ge niet 2-2 stand. iet sianu. Allo, Allo' supporters hed« °.ivan spelen jü Woesten de Oud ers de kla> '40 tegen de £adetJe,Mooie match EENDRACHT BOEZINGE E. Bcezinge 2 Zonnebeke Sp. 6. Op 15 j.l. kreeg F. Boexicge hel bezoek van Zonnebeke. Gedurende de eerste helft gaven onze spelers goed de reoüek aan de veel zwaardere ploeg der bezoekers en hadden zelfs de eer het eerste doel punt der partij aan te teekenen. Zonne beke bleef niet bij de nakken zitten en stelde kort daarop gelijk. Tot aan de rust ging het sp<el noga! verdeeld door met de onzen ietwat in de meerderheid; beide p'oegen doelden nog een punt. Bij de herneming gaat Soort kordaat ten aanval es zal slag op slag twe» doe len netten. Onze jongens zijn uit den haakbijzonderlijk de verdediging doet onzeker en de bezoekers hebben dan niet de minste moeite om -nog tweemaal het nakijken te geven aan E-ndracht's por tier. Verdiende overwinning der be zoekers. E. Boerin ge 4 Elverdinge S. K. 2. Zooals voorzien waren de vrienden uit F.lverdinge ÖWVte' Rast ""Zondag 1.1. Hoe aangenaam shebbeiyonre spelers ons ver rast met te ^iniiej»-mot 4-2. Men zou zeggen dat hun tw/e na'eenvolgende ne derlagen ook zooveel, zweepslagen 'zijn geweest. Van begin at zetten onze voor spelers de ac!iterhoede; der tegenstrevers op de proef. De eene aanval volgt op de anderen, bet onvermijdelijke tnoest ge beurendaar is Eendracht nogmSals voor uit en een goed en hard ingezonden schot van rechts komt in de netten terecht, n.jdat een back van Elverdinge het had willen onderscheppen. Eendracht heeft voortdurend onkans. Kadat de bezoekers gepoogd hadden met ver schot onze keeper te vloeren, gaan onze jongens nogmaals vooruitslag op slag wordt het doel van de tegenpartij van een niet gemist. Op dit oogenblik is Elverdinge ingedrukt; Eendracht geeft echter niet af en op center van rechts buiten zendt centervoor met kopstoot binnen. Aan de rust 2-0. Ka de herneming doet Elverdinge liet onmogelijke om het spel in evenwicht te brengen, het lukt niet. integendeel, op eene van de vele aanvallen zal eendracht nogmaals doelen langs centervoor, nadat het leder van het eene hoofd naar het andere gereisd had. Onze spelers laten nu wat begaan en Elverdinge zal dan ook doelen nadat de keeper van Boezinge onvoldoende had gestopt. Het antwoord blijft niet uit en linksbuiten van Boezinge zal er nog een tje bij lappen in de vlucht, wanneer het Ieder wordt toegespeeld door den links binnen. die langs de lijn was gesneld. Het einde is-.dert Boezinge leeft op zijn voorsprong en Elverdinge maakt ér ge- gebruik van nogmaals tc netten na mis verstand tusschen keeper en half van Boezinge. Uitslag 4-2, ten volle verdiend voor Boezinge op een versterkte ploeg van Elverdinge. Heden Zondag spelen we te Elverdinge voor een beleerallen op post. Wij ver trekken om 14.45 u. Begin om 16 u. EEKDRACHT. WIJDENDRIFT LANGEMARK Prior Langem. 1 Cercle Wijdendr. 4. Om 3 ure stipt treden volgende ploe gen op CERCLE: Six. Sinaeve. Dekerf, IIoo- relbeke, Degrande, F'erminez, Deraeve, Lapon. Sijs. Marent en Vergote. PRIOROpsomer, Yanlerberglie, De- tremmcrie, Parmentier, Descamps. Debel, Vermeersch C., Vermeersch G., Desmet, Landsweerdt en Notredame. Onder een zonnig weertje en veel volk wordt den opggooi geworpen en door onzen kapitein gewonnen. Seffens vallen onze boys aan en Priors' keeper ziet den hal nipt naast zijn kooi vliegen. De rood- witten vallen gedurig aan, en aan de 10" minuut zien ze hun moeite beloond met een prachtig goal door middenvoor Sijs. Prior waagt nu en dan een aanval maar de verdediging zendt alles terug. Cercle wil zijn voorsprong vermeerderen waarin ze dan ook gelukken doot toedoen van Lapon aan de 30s minuut. De rust wordt met 0-2 voor Cercle. Ka de koffie is het de thuisclph die het hooge woord voert gedurende 20 mi nuten, maar een in form zijnde verdedi ging stuurt alles terug. Aan de 31° mi nuut gelukken ze hunne eer te redden met een ver schot juist onder de boven lat door hack Detremmerie (1-2). Cercle gevaar ziende zet alle zeilen open cn reeds 3 minuten later is liet 1-3 door toe doen van Sijs. Ku volgt er verdeeld spel tot wanneer aan de 42* minuut Sijs op nieuw den voorsprong vermeerdert (1-4). Het einde wordt gefloten met aan Cercle de overwinning latende. Bij de rood-wit ten onderscheidde zich de doelwachter en heide backs alsook middenvoor Sijs. Supporters komt talrijk op ofn onze jongens opnieuw aan te moedigen heden Zondag zooals Zondag laatst daar het nogmaals tegeli de Prior-mannen is. Be gin 0111 3 ure. ZONNEBEKE SPORT Allo! Allo! Beste sportliefhebbers, hier hebben we den voetbalclub Zonnebeke Sport Wellicht is de dag der kampioenschap pen aangebroken en zoo hebben we op Zondag 6 October onzen eersten wed strijd. Toch zijn onze jongens ter voor bereiding van deze wedstrijden niet stil - gebleven, maar spelen sedert een paar maanden elke Zondag een vriendenwed strijd. Onze jongens kenden waarlijk bij hunne vrienden- en tevens oefenwedstrij den geen geluk, want ze moesten het in liet begin telkens niet een nederlaag be boeten. Naarmate ze dan ingespeeld wa ren verbeterde hun spelmethode, en de twee laatste uitslagen (6-2 en 1-1) zijn er het klinkende bewijs van hoe merkelijk ze verbeterd waren. Toch mogen we er bij voegen dat liet bestuur nog nooit heeft kunnen uitkomen met de. ploeg waarmede ze denkt de kampioenschappen te kunnen betwisten. Toch geven we den moed niet verloren, maar zullen ijverig zorgen 0111 te mogen wedijveren met de. besten der reeks Aan U, beste spelers, te zorgen dat het bestuur niet wordt teleurgesteld, maar werkt allen te samen 0111 telkens een eer volle uitslag te mogen bekomen. Zorgt goed voor uw passenspel; vervult goed uw opgelegde taak, en zoo zal alles goed verloopen. Kog één enkele Zondag hebt ge om U eens duchtig te trainen en dit dan ook lieden Zondag 29 September. Immers, onze jongens krijgen het bezoek van het sterke elftal uit Poelkapelle, en dit zegt reeds genoeg hoe boeiend en spannend deze wedstrijd zal zijn. Daarom, beste supporters en sportliefhebbers, doet bet bestuur een warme oproep omdat ge zoo talrijk mogelijk zoudt aanwezig ziju om onze jongens aan te moedigen. Aan U dus. beste spelers, uwe twee schoone uitslagen der laatste Zondagen te bewerkstelligen, met beden Zondag een nieuw e overwinning te behalen voor eigen publiek en dat verwachten al uwe vrien den sportliefhebbers. Aanvang der wedstrijd om 3 ure. Aan allen welkom. SUPPORTER. EENDRACHT JONKERSHOVE Onder goede belangstelling brengt de scheidsrechter de beide ploegen in lijn, waar de toss gewonnen wordt door Poel- kapelle. Eendracht brengt den bal aan 't rollen en onze voorlijn trekt seffens ten aanval. Onze linkerhoek krijgt den bal te pakken, dribbeleert en snelt alleen naar doel, waar hij met een keihard schot den kee per aan de 1' minuut vloert (1-0). Poel kring schijnt uit zijn lood geslagen en aan de 7* minuut, door goed spel onzer voorlijn, doelt Raymond opnieuw, dit op mooie voorset van Albert Smagghe (2-0). Poelkring is nu ten aanval, doch door tusschenkomst van onzen keeper wordt dit offensief gebroken. Goed ingezonden en nogmaals op mooie voorzet van cen tervoor A. Dupon, doelt onze linkerhoek nogmaals (3-0). Doch Poelkapelle wil het zdo maar niet aannemen en is ten aan val. Daar krijgt huil rappe centervoor het Kantoor van Deurwaarder J. HANNEBOUW te Poperinghe. DOOR STERFGEVAL OPEKBARE VERKOOPIKG MAANDAG 39 SEPTEMBER 1940 om 1 u. namiddag, te Poperinghe, Vogelhoek, ten sterfhuize van Alleweireldt Alois, zal er openbaar verkocht worden Tafel, stoelen, zetel, schapraai, stoof (puid), régulateur, lampe-belgc. spiegel, posturen, schoon eiken bed met nacht tafel. koffers, kaders, marmiet, matras, enz. Verders allerhande keukengerief. Eenige provision w aaronderaardap pelen. kolen, koffie, suiker, enz. Lakens, sargiën. kleederen. ondergoed, schoone manskostuum, pardessus, ves ten. enz. Klein landala^m. enz. Comptante betaling en gewone voor waardeer. iiiiiiiiaiiiiiaiiiiiiiiiiiu Kantoor van Deurwaarder J. HANNEBOUW te Poperinghe. DOOR STERFGEVAL OPEKBARE VERKOOPIKG van VRIJDAG 4 OCTOBER 1940 om l Z u. namiddag, te Pcperinghe, Peperstraat 18, zijnde het sterfhuis van Wed. Ghillebaert, wordt er openbaar verkocht Toog met marmer blad encadrement. groote spiegel, kleerkas, bed en ressort, ijzeren bed met ressort, zetels, dressoir in notelaar, stoelen, schapraai, staan- tjes, kapstok, groote régulateur, lavabo en nachttafel, handdoekstaantjes, stoof (puid), étagère, schouwgarniture, enz. Gereed geld en gewone voorwaarden. Kantoren van de Notarissen MAES te DIKSMUIDE en DEKEYSER te ICHTEGEM. MERKWEERDIGE VEKDITIE OP MAANDAG 30 SEPTEMBER 1940 te 1 ure stipt, vóór M. Charles Yanoversclielde-Depoor- ter. landbouwer tc Merkem, Jonkershove- straat, van: Ruinpeerd( 9 jaar); 8 bekalfde melk koeien; jaarlingstier; 2 jaarlingveerzen jaarlingos; 3 veerzekalvers2 stierkalvers. Wagens, 2 driewielkarren, zaaimachien (Simplex), kuischmachien, aalbak aal- pomp, Jumelle (Melotte). balanceploeg, aardappelploeg. oesel, slede, eegden, af- roomer (Melotte), fournoois, paardcliar- nassuring, salette, harnas, zwinkels, lad der, koppelketen, reepen, enz. 1000 HOUTBUSSCHEN. 70 Aren suikerbeeten en 70 aren koie- beetcn. Met gereed geld. Illlilllllllllllllllllllllll Studiën der Notarissen DE TAVERNIER te Langemark en CAMERLYNCK te Passchendale. Studie van den NOTARIS A. VAN DER BEKE 7 Sinte-Catharinastraat, BRUGGE. MERKWEERDIGE VEKDITIE van in de Vloetemveldbosschen te Zedelchem en Srselleghem. OP DINSDAG 8 OCTOBER 1910 om 1 ]Z ti. zeer stipt, ten verzoeke der Commissie van Open baren Onderstand der Stad Brugge. 1. 20 Loten SPARREN van 0 25 m. tot 0.45 m. omtrek, staande in liet Haenc- bek-ebosch te Zedelghem. 2. 16 Loten SPARREN van 015 tn. tot 0 30 m. omtrek, staande in het Haene- bekeboseh. 3. 17 Loten SPARREN van 015 tn. tot 0.30 m. omtrek, staande in het Haene- bekebosch. 4. 12 Loten SPARREN van 0.15 m. tot 0.30 m. omtrek, staande in bet Be delfbosch te Zedelghem. 5 —2 Loten BEUKEN en DOUGLAS van 0 20 m. tot 0.40 m. omtrek, staande in het Hcerschersbosch te Snellegbem. Vergadering aan koop één, Haenebe- keboscb. Komntant mits 15 Cé verboog. ■■■■■■«■■■■■■■■■■■■■■■■•■■a Studie van den Notaris ERNEST DE COCK te YPER. Om uit onverdeeldheid te treden. OVERSLAG IN EEN ZITDAG OP MAANDAG 14 OCTOBER 1940 te 2 3/4 u. zeer stipt namiddag, in bet Vredegerechtsgebou w, Groote Markt Koning Albert, te Yner, van: met 9 aren 75 centiaren bouwland, TE BECELAERE, steenweg naar Meenen. Vrij van gebruik. Ten overstaan van den Heer Vrede rechter van het eerste kanton Yper. Studie van den Notaris VANDENAMEELE te WATOU. INSTEL: Maandag 7 October 1940 TOESLAG: Ma'andag 21 October 1940 telkens te 2.30 uur (off. uur) namiddag, in de herberg De Vredebij M. Del- tombe, te Langemark, Plaats, van GEMEENTE LANGEMARK (steenweg naar Boezinge Nr 9) EEN SCHOON EN GERIEFVOL met poort, verdere aanhoorigheden, twee dubbele kiekenserren en hof, samen groot 6 aren. Bewoond en gebruikt door Mevr. Ro salie Debeir, Wed. van M, Bruno Ooghc, tot 31 December 1940. 0.50% Instelpremie. IBBBBBflEBBBBBBBBBBBBBBBBBBflB Studie van MEESTER PIERRE DENIS, Dokter in de Rechten, Notaris te N1EUWPOORT. OP DINSDAGEN 8 en 22 OCTOBER '40 om 3 uur 's namiddags, ter herberg «In den Stuiver», bij M. Richard Dedeystere, De Stuiver Nr 113, te Nicuwpoort, respectievelijken INSTEL cn OVERSLAG van GEMEENTE OOSTDUINKERKE. met verdere gerieven en 19 a58 ca. 50 ma. erve en akkerland. Bekend bij kadaster sectie B, Nrs 141 z2 en 141 a4. Met al de gebeurlijke rechten op oor- logsscliadevergoeding, geschat alleen voor het berekenen der registratierechten op eene som van 5.000 fr. Verplichte overname der roerende goe deren, mits den forfaitairen prijs van 500 frank. Te bezichtigen 's Maandags, 's Woens dags en 's Vrijdags, telkens in den voor middag. Yt Instelpremie. Voor alle verdere inlichtingen zich wen den ter studie van Notaris DENIS, Kok straat 9, te Kieuw-poort. GOED NIEUWS VOOR DE BELANGHEBBENDEN UIT TER HAND TF. KOOP, op de Scheepswerf te VEURNE: Groote hoeveelheden planken tot 13 m. lang op 2 a 6 cm. dik. alle breedten- staken tot 5 in. lang, alle dikten; - pou- trelletjes, luiken, masten, bard, balken en brandhout. CMflBDBHBSBSSHHHBSBafllBB leder te pakken en vloert onze wanhopige duikelende keeper (3-1), dit aan de 31" minuut. Daarop rust waar Eendracht leidt met 3-1. Na de koffie schijnt Poelkapelle In form; aanval op aanval. Doen onze ver dediging M. Desplere-A. Hoo.aaert zenen, alles terug. Een hoekschop voor 't doel van Eendracht, mooi weggekopt door Achiel, brengt onze voorlijn in aktie. Van Albert naar Michel, van deze naar Roger, doch deze geraakt den bal kwijt. Op misverstand van keeper en back doelt Raymond voor de vierde maal <4-1). Daarop opnieuw aanvallen, doch ons trio in de halflijn laat zich niet onderduwen en daarin onderscheiden zich bijzonder lijk O. Dupon, C. Six en R. Decuyper. Daarop verdeeld spel, met eenige kei harde schotten van Poelkapelle naar doel, doch tevergeefs. Het einde komt met 4-1 voor Eendracht. Poelkring, dat optrad met enkele re serven, gaf mooi spel, maar moest zich gewonnen geven. Eendracht, waarin zich nogmaals Ray mond Vallaeys onderscheidde met zich de 4 goals toe te eigenen, was goed in form. In één woord: allen waren goed. Allo. mannen van Eendracht, brengt ons meer samenspel. Onze naam en ae spreuk die er van voortkomt Eendracht maakt macht» indachtig zijnde, kan ons nog tot menige overwinning leiden. Waarschijnlijk spelen wij heden Zon dag tegen Sportkring Staden. Begui te 3 uur. Supporters op post VRIJDAG 18 OCTOBER 1940 om 4 u. namiddag (Torentiur), te Watou (Abeele-dorp), ter herberg cA la Cour du Commercebij de Kinder» Ducourant, ten overstaan van den Heer Vrederechter van het Kanton Haringhe, bijgestaan door zijnen Griffier, OPEKBARE VERKOOPIKG in eene enkele zitting, van: Gemeente Watou Abeele-dorpplaats, langs den steen weg van Poperinghe n. Steenvoorde EENIGE KOOP en afhankelijkheden met 5 a. 60 ra. van bebouwden grond, erf en hof. hekend ten kadaster sektie E, Nr 916 B/2. Bewoond door M. Cyriel Morrez te Watou-Abcele. Vrij van gebruik3 maanden na den overslag. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB Studie van den Notaris VANDENAMEELE te WATOU. MEN VRAAGT TE KOOPEN: HOFSTEDE van 20 a 25 ha. groot. Verder ook nog ZAAILANDEN en WEIDEN, voor geldplaatsing. Liefst in liet omliggende, of Yeurne- Ambacht. Aanbiedingen ten kantore van Notaris VANDENAMEELE tc Watou. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB STAD IEPER Commissie van Openbaren Onderstand. OPENBARE VERPACHTING bij schriftelijk aanbod, voor 9 naeenvo!- gende jaren, ingaande den 1 October 1940, van te Voormezele en Vlamertinge, groot 2 hectaren 83 aren 15 centiaren. Heden in pacht gehouden door M. Maurice Braem. De aanbiedingsbrieven zijn te bekomen op liet Secretariaat der Commissie, alwaar het lastenkoliier ter inzage berust der liefliebl»crs. De aanbiedingen moeten ter post aan- geteekend worden ten laatste op 3 Octo ber 1940, 's middags. De opening der aanbiedingen zal in liet openbaar geschieden ter zitting der Com missie, op VRIJDAG 4 OCTOBER 1940, om 3 uur namiddag. Voor nadere inlichtingen, zie de plak brieven of wend U tot het Secretariaat, Rijselstraat 38 te leper. IflBflBBBBBBaBB'^BBflBBflBBBBBB TE IEPER 1. HOENDERKWEEKERIJ met 210 fruithoomen en 2 ha. 13 a. vetteweide- grond. 2. Uiterst prachtig gelegen BOUW GRONDEN. Inlichtingen bij G. Bourdeau, makelaar in goederen te leper, Ste-Elisabethstr. lb. Lr* DANIEL SIMOEN, bijgenaamd «Punte», Veurnestr. 24, POPERINGE, meldt hier bij dat hij ALLE METSELWERK aanvaardt aan genadigen prijs. Verzorgd werk. Ter trouwe, wBij hem ook te verkrijgenPannen, Cement en Zand. LANDBOUWKALK Kalkasch, kalk in zakken en in brok ken, afkomstig van Kamen en Doornik bij JEROMÈ BOUVE, Vlamertinge. in alle lengten en breedten, te verkrijgen lepcrstraat 51, POPERINGE. voor Krombeke-Westvleteren. ANDRÉ VANINGELANDT, Coiffeur, maakt hierbij bekend dat hij vanaf 1 Ok tober te WESTVLETEREN zal werken, in de Pottestraat, alle Dins-, Donder-, Vrij- en Zaterdagen, vati 9 uur 's mor gens tot 4 uur 's namiddags. Te KROMBF.KE alle Maan-, Woens dagen en den Zaterdag tot 9 uur 's mor gens en vanaf 4 uur namiddag. Op de andere dagen vanaf 7 uur 's avonds, 's Zondag open te Krombeke. Hij dankt bij voorbaat. Casselstraat 7 - Poperinge. WINTERFRAKS, KOSTUMEK voor Mannen en Kinderen. Beste DAMES MANTELS en -KLEEDEREN voor rouw en ceremoniën. SPORTFRAKS. DOORHANGERS en REGENMANTELS. Warme dikke WINTERROBEN, in alle maten. Goede SOLDE-MANTELS. PRACHTIGE STOFFEN, in alle mo dekleuren, per nieter. Pane, pluche en zijden-voering. Crêpe de Chine, Crêpe Mate en nog een overgroots keus van Frausehe stoffen. ZONDAG 29 SEPTEMBER 1940. WESTOUTER. Herbergkermis In de Klijttebij Ernest Bougeois, Bra- banthoek. ro» WEDSTRIJDEN VOOR KRAAIHAANTJES ZONDAG 29 SEPTEMBER 1940. Te WESTVLETEREN. In den I Nachtegaal bij René Pyck. 75 Frank j prijzen voor oude en 50 fr. voor jonge hanen. Ieder afzonderlijk inschrijven te i 2 uur. Spel te 3 uur. Prachtige bloemen. Te RENINGELST. In den Roozen- hilbij Achiel LIefooghe. 75 Frank voor oude en 59 fr. voor jonge hanenleder afzonderlijk. Inschrijving te 8.30 uur: spel te 9.30 uur voormiddag. Bloemtuil voor meeste getal en voor verstkomenden. Te STTADEN. Bij de Plezier- kraaiers bij Vigil Vandamme, herberg De Olifant Roeselarestraat. Spel te 9.30 uur. Bloemtuil voor meeste hanen. Voorwaarden als naar gewoonte. ZONDAG 6 OKTOBER 1940. Te WATOU. Bij Emiel Deketelaere. door de Grenskraaiers 100 Frank prij zen en bloemen. Palm voor meest en verstkomende als naar gewoonte. In schrijving te 2 uur; spel te 3 uur. POPERINGE. Vriendelijke uitnoodiging aan Fa milie. Vrienden en Kennissen tot het bijwonen der GEZONGEN JAAR MIS, op Zondag 29 September, te 8 Yx uur, in St Janskerk, voor VROUW MARIA DELALEAl' Erhtg. v. Hr Maurice Vandenberghe. Van wege Echtgenoot en Kinderen. POPERINGE. Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot het bijwonen der GEZONGEN MIS. op Zondag 29 September, te 9 uur, in Sint Bertinuskerk, voor Heer Henri BOTTHE-DELANGHE. Van wege Jozef Petition, die dankt op voorhand. POPERINGE. Beleefde uitnoodiging aan Familie. Vrienden en Kennissen tot het bij wonen van de SOLEMNEELE JAAR MIS, die zal gezongen worden op Dindag 1 Oktober, te 10 uur, in Sint Janskerk, voor HEER GI STAVE CUVELIER. Van wege Echtgenoote en Kinderen. TE KOOP y»®** okkasie-Naaimachienen, aail lage prijs. Casselstraat 5t leper. G°ede Stoof, Feu Continu aan gena dige prijs. Gasthuisstr. 35. Poperinge. j^amion in goeden staat. Bij Theophiel Deruytter, Hooge Schuur, Staden. TE KOOP GEVRAAGD J^Jelktchapen of Geiten. Adres ter druk kerij. Gasthuisstraat 15, Poperinge. gchapen... Landbouwer uit Kortrijk is koopcr van kudde gezonde schapen. Adres ter drukkerij. Gastluiisstr. 15, Pop. GEVRAAGD Qoede Knecht-Chauffeur, ernstig en so ber. Zich wenden op liet Kasteel te Boezinge. ^rie Serveuzen en één Meid. Klaver- Straat 18, Veurne. VRAAGT PLAATS Goede P aardengeleider, bij landbouwer. Adres ter drukkerij. Gasthuisstr., Pop. jyjeisje, 20 jaar. kunnende goed melken, in hofstede. Adres ter drukkerij, Gast huisstraat 15, Poperinge. TE HUUR J^erberg, «De Werkman», met zaailand, te Poperinge. Inl. bij Lucien Pyck- Verfaillie, brouwer, Poperinge. ^Juis met geniet land. stallingen en inrij poort. zeer dienstig voor herberg en winkel, dicht bij de grens. Adres ter druk kerij. Gasthuisstraat 15. Poperinge. J-Jerberg, «In de Stad Veurne dicht bij de Groote Markt, in de Ycurnu.traat te Poperinge. Genadige prijs. Zich wen den «Middelburg», Iepersteenwcg 50, Poperinge. JJerberg Luxemburg gelegen te West- outer, Zwartenberg, met 2 ba. 20 a. land en weide. Tc pachten volgens keus met of zonder land of weide. Zich wen den Brouwerij Six te Reningelst. ^ieuwgebouwd Woonhui» met inrijpoort cn hof van 8 aren groot, gelegen te Poperinge. Adres ter drukkerij, Gasthuis straat 15. Poperinge. MEN VERLANGT TE HUREN pjuis met inrijpoort te leper of omstre ken. Adres ter drukkerij. Gasthuis straat 15, Poperinge. iHsaaBHHia&aaiBiBflHHaaa&a POPERINGE. Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrienden en Kennissen tot het bij wonen der LAATSTE ZESWEKEN- MIS, op Maandag 30 September, te 9 Dl uur, in O. L. Vrouwkerk, voor HEER MAURICE DEKERVEL Echtgenoot v. Vrouw Maria Boeket. Soldaat gesn. voor het Vaderland. ABEELE-WATOU. Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot het bijwonen der ZIELEMIS, op Zaterdag 28 September, te 9 uur, in de kerk van Abeele, en van den I LIJKDIENST, gevolgd van de BE- I GRAVING, op Dinsdag 1 Oktober, te 10 I» uur, in de kerk van Watou, van VROUW ELISA BLONBEZ Echtg. van Heer C'amille Debaene. Van wege Echtgenoot en Kinderen. WESTVLETEREN. Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot het bijwonen van de JAARMIS, op Maandag 30 September, te 10 uur, in de parochiale kerk van Westvleteren, voor Heer en Vrouw CAMIEL BREEMEERSCH-KINO en overleden Zoon MARCEL. Van wege de Kinderen. Roeselare, 17 Sept. Tarwe 170: rog ge 155; haver 145: voedergerst 150: zo- mergerst 150; wintergerst 150; tarwe- stroo 28: roggestroo 28; haverstroo 28: weidehooi 56; klaverliooi 70: Iuzernhooi 78; voederbeeten 15; aardappelen: Gel- dersclie muizen 63, kruger 63. furore 63. industrie 63. vainqueur 63; ruw vlas in stroo 100-210: cbicorei, beschikbare 1939. 160; nieuwe groei 1940. 160; lijnzaad 263; lijnzaadolie 550: biggen per kgr. 5.50- 6.50; melkerijboter 34; eieren 0.80: big gen, stuk 700; jonge duiven liet koppel 10; oude hennen bet kgr. 9.00-9.50: kie kens (grove) 9.00-9.50: haantjes 16-17; konijnen 9.00; vellen 18. Kortrijk, 23 Sept. Wortels 1.25; kooien 2.00; rapen 1.03; tomaten 4.00; bloemkoolen 4.00; selder 0.75; porei 3.50; appels 2.00; peren 3.00; noten 7.00; drui ven 9.00; pruimen 3.00. Veemarkt. Getal dieren 455 stuks: 205 koeien172 vaarzen29 stieren49 ossen. Konijnen per kilo 9.00: kiekens id. 16; hennen het stuk 9.50: duiven id. 5.00; eenden id. 15; ganzen id. 35. Groene veilen vangeiten per stuk 30-35; konijnen per kgr. 12; schapen 8.00; koeien 6.50: vaarzen 5.75; stieren 5.70; ossen 6.50kalvers 8.00. Slachthuizen van Kuregem-Anderlecht, 24 Sept. VarkensGelijk al de vorige weken was de varkensmarkt geheel ver laten. In de omstreken van de slacht huizen en van liet kanaal zijn geen ver handelingen meer. Kortrijk. YlasmarktVoortdurend goede bedrijvigheid. De bedrijvigheid op de vlasmarkt blijft voortduren. Het sei zoen is in volle werking: veel vlassen, zoowel lage witte vlassen als middensoor ten en allerbeste vlassen worden aange nomen. Beste kwaliteiten worden aan DBuitschland nog geleverd. Men voor ziet -dat de Fransclie en Gentsche spin nerijen ook hun hoeveelheden zullen kun nen bereiken. De prijzen blijven in het algemeen vast. De noteeringen zijn de volgendede lage witte vlassen, de baal an 100 kilos, van 1.350 fr. a 1.550 fr. tweede soort van 1.600 fr. a 1.903 fr. eerste soort van 2.00 a 2.300 fr.betere nog van 2.400 a 2.800 fr.en de allerbeste vlassen van 3.000 a 3.600 fr. Voor wat de bedrijvigheid op de kloddenmarkt betreft, valt cr aan te stippen dat de bestellin gen gaan geplaatst worden en dat de prijzen, alhoewel fel betwist tusschen ver- kooper en kooper. niettemin vast staan. De veldroote van 1.35 fr. a 2.75 fr.ruw werk van 5.00 a 8.00 fr.fijn werk van 8.00 a 12 l'r., en vlas der Leie van 1.25 a 2.50 fr. VEURNE. Het heeft den Heer behaagd tot zich te roepen de ziel van MIJNHEER DANIEL BERTELOOT geboren te Veurne, den 10 Augus tus 1906 en aan de liefde der zijnen ontrukt te Veurne, als slachtoffer van den oorlog, op 29 Mei 1940. De teraardebestelling had plaats in familiekring. Gezien de huidige omstandigheden zal de plechtige Rouwdienst later plaats hebben. Geiezen missen worden gedaan. Dit melden Ued. met diepe droef heid, doch met kristelijke gelaten heid, het pijnlijk verlies dat zij ondergaan hebben door het afster ven van hun Qiep"i en Broeder: Mijnheer en Mevrouw Georges Ber- telcot-Sobry; Me juffer Georgette Berteloot; Mijnheer Paul Berteloot. Er worden geen doodsbrieven ge zonden. Vrienden en Kennissen worden beleefd verzocht dit bericht als eenige kennisgeving te willen aan zien. Gedenk zijne ziel in uwe gebeden. Veurne, Ooststraat 5. Gent, Krijgslaan 81. BEDANKINGEN POPERINGE. Vrouw Verdonck-Bouw en Kinde ren bedanken Familie, Vrienden en kennissen om de talrijke blijken van genegenheid, betoond bij het afster ven, den Lijkdienst ear de Begraving van hun diepbetreurden Echtgenoot en Vader HEER JULES VERDONCK. BEVEREN-aan-IJze; Heer Jean-Baptiste Taillieu-Del- bare en Kinderen bedanken Familie, •Vrienden en Kennissen om de tal- rijlw blijken van deelneming hen be toond tijdens den Rouwdienst te Beveren-aan-IJzer, van hun Zoon en Broeder ROGER TAILLIEU gevallen als slachtoffer van den oorlog te Poperinge op 24 Mei 19iu. Het blijkt uit een vonnis bij icrstek geveld door de Rechtbank van Eersten Aanleg, zetelende te leper, den 18 Sep tember 1940, dat de scheiding van tafel cn bed uitgesproken werd ten gunste van Vrouw LEOXIA-CORXELIA MUY- LAERT, gehuisvest te Poperinge, Boe- schepestraat 21, aanvaard tot de kostc- looze raadpleging bij beslissing van het bureel van Gerechtelijkcn Bijstand der Rechtbank van Eersten Aanleg van het arrondissement leper, eenige afdeeling. in datum van 29-12-1939, eischcres hebbende als pleitbezorger Meester Jos. Van der Merscli, advokaat-pleitbezorger te leper, tegen haar man ARTHUR-GASTON CALOOXE. werkman, eertijds gehuisvest te Poperinge, thans zonder bekend \u#- biijt', verweerder verstek makend, leper, den 21 September 1940. Voor gelijkvormig uittreksel, JOS. VAX DER MERSCH. AFSCHERMING VAN HET LICHT DER AUTOLANTAARNS De bevoegde overheid dringt nogmaals aan op de noodzakelijkheid om het licht der autolantaarns goed af te schermen. Het volstaat niet dat de lampen van oen kap voorzien zien, wanneer de kleine, vrijgelaten ruimte naar boven of recht vooruit gericht is. De gleuf moet naar onder zijn gericht. gelast zich zooals vroeger met het Verven Nieuwwasschen Droogkuischen Kuisch, Verven en hervormen van Heerenhoeden Stoppage. De goederen afgegeven Maandags, worden den Vrijdag terugbezorgd BIJHUIS BIJ 21, Korte Torhoutstraat 21, IEPER Open van 8 tot 12 u. 15 en van 13 u. 30 tot 19 u. Den Zondag gesloten.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 5