Uit mijn Oorlogsdagboek DESCHODT-COLAERT in lis iloiieüie Pijp -17 ie UEUlE Uit 't Veurnsche Uit 't Meenensche Verder uit de Provincie UIT VEURNE UIT NIEUWP00RT HET OUD GEKENDE HUIS is overgebracht naar (t gekend Huis UIT MEENEN NOG DE VERDEELING VAN MARGARINE, SUIKER EN CHOCOLADE MAXÏMUMVERK00PPRIJS VAN DE AUTOBENZINE TELLING VAN RUBBERBANDEN VOOR AUTO'S EN MOTO'S Kloos- uur met BOEZINGE Nieuws van *t orient Qp af plechtigheid van den H. Rozt n- M g£at de Processie uit rond tie kerk. ~f het Allerheiligste Sacrament en het b»eld va-11 L Vrouw- Onze priesters erwachtsn veel, zeer veel volk en hopen v0^rt onze Parochie onder de hoede te zien van de Moeder Gods. yianstaande Zondag. 7 October. Is er RffOllectiedag voor de B J. B -e s der Seke'nij leper, in de Kapel van 't ter te Boezinge. Eegin te 7'2 u ttne H. Mis. Dinsdag 8 October houden de j B -ers der Boezingsche afdeeling hun "eerste wintervergadering. Het tek- risch programma en lokaal zullen op tijd aangeduid worden. Door de bcerenjeugd van onze ge meente wordt een proefveld aangelegd op he* land tan Arseen Lemahieu-Vancoil- )je pachthoeve De Lischwal -, Kapelle- straat Een rassennroef op tarwe zal ge daan worden om de waarde van de nieuwe ra"tn voor zware gronden te leeren ken nen D" soorten Alba. Rufus. Astra en de plaatselijke variëteit zullen beproefd wor- 6*3. op aandrineen van hrt Diocesaan schooltoezicht, werd een werklooze onder wijzer aangesteld om de plaats tijdelijk waar te nemen van Heer Roner Carpen ter die nog gevangen zit in Duitsehland. Deze is den Heer André Becquart, van Voormezele. Weet ge? dat er spraak is met Nieuwiaar de per- Foonliike stoelen in onze kerk eenvonnig te zien worden?... dat het pijnlijk ware ilror het slecht gedrag van sommige vrou wen, de goede faam onzer gemeente te zitn' verloren gaan?... dat er vele zullen jteren vast»n. wat ze vroeger naar het kerkelijk gebod niet konden?... WOESTEN Tuinbouwgilde Zondag 6 Oktober, te 19 uur. bij Jerome Poullie. maanöelijksche vergadering met voordracht en tentoonstelling van groen ten en fruit uit eigen hof. MERKEM Burgerstand m. Oogst en September Geboorten. Helena Meulemeester. f. v. Gaston en Elisabeth Covemaeker. Roa»r Clauw. 7. v. Achille en Maria Clauw. Henri Loobuyck. z. v. Oscar en Anna Vf Dover. Huvll'k. Cyrillus Degryse met Alice Defender. Overlijdens. Alois Crombez. 73 j. Rïielie Depoorter. 69 j., wed. Theophile Durncz. Engelbertus Verstraete, 91 j. ÜOSTNIEUWKERKE Burgerstand Geboorten. Werbrouck Germain, z. v. Cjrille en Dcwulf Germaine. Willaert Annie, d. v. Jules en Deriviere Cecile. Jove GodelKve. d. v. Michel en Denturck Marie. revs Daniel, z. v. Georges en M~crmsi Henririte, HnweiilE. Wyballlle Albert en God- flcrls Anna. Vechtpartij nopens eene erfenis Vóór enkelen tijc stierf de moeder van Alberik en Alois Vanhoenacker, waardoor leiden in twist geraakten, nopens de ouderlijke woning, welke eenieder wilde bttrekken. Het kwam tot een gevecht tusschen beide broeders. De eene was ge wapend met eene spade, terwij] de andere eene bijl had. De rijkswacht moest in grijpen om een einde te stellen aan dit gevecht. De echtgenoote van Alberik Van hoenacker, welke poogde de mannen te «heiden, moest het ontgelden met een tparieslag op het hoofd, waardoor zij moest verzorgd worden door een genees heer. Beide broeders werden ook gewond, tioch min ernstig. LANGEMARK Aardappelvoerder Landbouwer J. S. voerde 2C0 kgr. aard- i.ppeltn naar zijn broeder en werd door de rijkswacht op het boekje gezet. Alle vervoer van aardappelen is streng verboden! Aangehouden Bc- genaamde M C„ herbergier, werd gevankelijk naar leper overgebracht. Zijn herberg is voor de soldaten verboden. WÏJTSCHATE Verbrand door onvoorzichtigheid Zaterdag avond wilde Emiel Coste- nobie, kolmhandeiaar, benzine in zijn moto gieten. De petroleumlantaarn stond bij hem op den grond. Opeens spatten enige druppels benzine op de petroleum lantaarn. Het heet? glas deed de benzins branden, zoodat ook de benzinekruik ont plofte en overal vuur te zien was. De dienstknecht en een Duitsch soldaat had den het gemerkt en sprongen toe om den man te blusschen. Kij is het ergst aan het linkerbeen en aan beide handen ver brand. Gezien de oogenblikkelijke en daadwerkelijke hulp kon het begin van brand gedempt worden. ZONNEBEKE Burgerstand. Geboorten. Dillics Marguerite, tl. v. Victor en Knockaert Palmyre. Tlierry Go'delieve, d. v. Georges en Declercq Ma lie. Kesteloot Kosa, d. v. Georges en Lapere Marie. IJecroos I.ibane, d. v. André en Vandewaeter Bertha. Huwelijken. Naert Robert niet Van- vvalltBghem Yvonne. Bryon Gerard met Eeceuninck Maria. Chaerle Joseph met Flou Jeanne. Overlijdens. Matliys Pelagic, 72 j., wed .v. Santy Hendrik. Abeele Marie, 55 j., echtg. v. Meemvs Gaston. He et jninck Romanie, 85 j., wed. v. Cornille Charles. Teen geplet Werktuigkundige Marcel Hofiack kréég, tijdens werkzaamheden in zijn werkhuis, tta zware as op den voet, waarbij hij den g roten teen geplet werd. Kantsoeeneringszegels Uitdeeling van rantsoeneeringszegels op Maandag 7 en Dinsdag 8 Oktober, telkens van 2 O tot 6 uur in den namiddag. ^ihcwiaimtitiiibmnMiaaiwBitwtjitiiwRnHiaaBawEawniBBMH •ii' i -in I. !iit!hlüüüilli HHHHH EinCERLUKE STAND Geboorte. Vanaclter Luc, z. v. Julius en Ureel Julia, Moederhuis. Overlijdens. Aerts Peter, sold-mili- tair 36" liniereg., nr 106 94594 iv. Ooien». Debrae Hélène, 71 j.. z. b wed. v. Van- dermeer Louis iv. De Panne). Brouek- v.ou Cyriel. 51 j.. metser, echtg. v. Zoete I Ida (van De Panne». Huwelijken. Rruloot Jean, werkman en Duforet Mwrce'le. naaister, b. v. Veur- I ne. Marvellie Alb'rtus. suikerbakkers- j cast. en Rademan Henriette, z. b., b. v. Veurne. Huweliik«afkondiginr. Mouraux Jo- Tof geneesheer v. Bruce?, en Declerck Elisabeth, z. b.. v. Veurne. «n» GEWESTELIJKE TUINBOUWSCHOOL Het Bestuur van Voor Haard en Gaard brengt ter kennis van de jome tuinbouwliefhehbers dat eerstdaags een school geopend wedt over de kennis en de kunst van het tulnieren. De HH. Jos. Ohvselen, van Bulskamp. en Roger Vau- denbsrghe, van Eteenkerke. beiden gedi- nlomeerde tuinbouwkundigen door staat en provincie erkend, zullen de lessen ge ven Let op! Eiken Zonde.e. van 9 H tot 11 uur. in tl? gemeentelHke iongens- svhool. Abdiisi'-aat. Veurne, vanaf Zondag 20 Oktober te beginnen. Ins-hrijvingen vorden van nu af aan vaard bii het Bestuur van Voor Haard en Gaard bij de Heeren Leeraars of bij dsn Heer Pauwels. Bestuurder van de ge- me-nteliike jongensschool Veurne. Het volgen der lessen ls kosteloos. «o» BII DE TWEEDE VERGADERING VAN VOOR HAARD EN GAARD In deze sombere tilden zal het zeker een deugddoende afleiding ziin over Iets te hooren praten waarvan we kennis heb ben. in tegenstelling met het vele waar over wij in deze tijden hooren soreken en waarvan wil allen al evenmin iets afwe ten. Aldus ongeveer het Inleidend woord van den Ond rvoorzitter. Heer Nollet. Het nlukken en bewaren van fruit, die het voorwern van dpze voordracht uit maakte. ls zekerlijk Iets waarvan we rends iets afweten, maai- waarover we ook nn» veel te leeren h°hhen. Fn biizonderliik wel in deze moeiliike tliden waarin de voedselvoorziening van het huisgezin een he»l probleem kan worden. Zoo wees de voordrachtgever. Heer Jos. Ghvselfp. er ons op, hoe het fruit, een zeer nuttige vervareer van het vleesch kan worden, omwille van zijn hooee waarde aan voedende bestanddeelen, die voor het menschelijk organisme onmis baar zijn. Het is dan ook zekerlijk van belang de beste wijze te kennen tot het bewaren van dit nuttig voedsel, bijzonderlijk nu. dat, er op den invoer van vreemd fruit niet veel zal moeten gerekend worden. He twee beste manieren en die in ieder-ers hereik vallen om fruit te he ivaren. kan onder twee vormen eesohie- <*»n: in ti-issche en gedroogde toestand. Bijzonderlijk over dit laatste konden we veel nuttigs en nieuws vernemen. Na de voordracht werd ook de vraag opgeworpen of het niet nuttig zou zijn dat de bond een gezamenlijke aankoop zou doen van tuinbouwzaden en plant aardappelen voor de leden. Die kwestie zal aangepakt worden en de leden moe ten binnen de acht dagen een lijst bezor gen van de door hen verlangde zaden en plantaardappelen. Van de 100 ingeschreven leden waren er een schoon aantal aanwezig. Maar 't kon nog beter. Zoo er één faktor is die verbetering kan brengen in het moeilijke vraagstuk dei- voedselvoorziening, dan is zekerlijk wel de grond. Geen enkel bezitter van een stukje tuin grond die zou mogen nalaten in dezen tijd, lid te worden van onze tuinbouw- maatschappij. Waren wij maar allen vol doende op de hoogte, nog zooveel meer zou de grond kunnen opbrengen. Ja, wij zouden haast durven beweren dat er op grondbezitters uit de omgeving der stad de sociale plicht rust, de kwestie te on derzoeken of het niet noodig zal zijn een hoekje grond te bezorgen voor de ko mende lente aan al dezen die het ver langen. Het is bewezen dat onder den oorlog 1914-18, het Werk van den Ak ker duizenden huisgezinnen van de vol ledige ondervoeding gered heeft. Een prtjsloting van 100 prachtige tul pen-knollen, vriendelijk geschonken door den Heer R. Vandenberghe, tuinbouw kundige van Steenkerke-Presende, be sloot deze nuttige vergadering. «o» DOODELIJK WERKONGEVAL Dinsdag namiddag, te 2 uur, is er een smartelijk ongeluk gebeurd in het kloos ter der Zwarte Zusters alhier, alwaar een ploeg Werklieden van den ondernemer Demolder bezig was den gevel van het voorste gebouw te herstellen. De genaamde Cyriel Brouckxou, metser uit De Panne, was aan t voegen van het metselwerk, toen opeens, zonder gekende oorzaak, de zesmeter hocge ladder waar op hij stond, in twee knakte, met het on- geluki-cig gevolg dat de arme werkman als een steen neerplofte. Wanneer Camiel Dcvelter, zijn werkgenoot, bij hem kwam, zag hij hoe deerlijk zijn makker gesteld was: Hij was de ruggegraat gebroken en kloeg van geweldige inwendige pijnen. Het slachtolïer werd naar de kliniek van Veurne overgebracht, alwaar zijn toe stand als hopeloos werd beschouwd. 's Avonds is de werkman, spijts de beste zorgen, in volle bewustzijn overle den, bediend van de HH. Sakramenten. Zijn echtgenoote, Ida Zoete, was per auto uit De Panne bijgehaald door een familielid van den ondernemer Demolder, IBBI»aHBHBlBBE»BESEE33IBia PLOEGSTEERT Nachtelijk gevecht. Hes nachts was een brigade tolbeamb ten van dienst langs de wijk He Nach tegaal toen zij plots, over de velden, een 10-tal smokkelaars zagen opdagen. I)e beambten gingen op de smokkelaars af, waarbij een gevecht ontstond. Ken der tolbeambten werd door een smokke laar in de band gebeten, en een ander bewusteloos neergeslagen. He smokke laars slaagden erin te ontkomen, begun stigd door de duisternis. He gesmokkelde waar, die bestond uit eetwaren, tabak; peper en olie, werd aangeslagen. VIJFDE BIJDRAGE. Ik doe verder een wandelingske op den tuiten langs de Save. Zeer schilderach tig Het water staat zeer hoog, doch langs weerskanten zijn er dijken die de lage beemden beschermen. Er zijn twee \Vater- iciammingen juist buiten het dorp, langs ie baan naar Auch. Op de Save ontdek is. ten zeer oude brug, waarschijnlijk van een tijd van het kasteel dat te midden de stad stónd en waarvan enkel de gekan telde toren overblijft, die dienst doet als kerktoren en een sukkelachtige beiaard bevat. Men zegt dat het een oud kasteel Van Hendrik IV was. Juist buiten de stad ligt de velodroom Ce La Placia. Ieder jaar is er een me".ig tnet de rondemannen. 's Avonds verneem ik slecht nieuws: 't Schijnt dat al de kamions en auto voertuigen van de C.R.I. zullen bijeen gebracht worden om de verschillende iantonnementen te bevoorraden. Zoo ge raak ik zeker mijn plaats van o,oÖ.- ,e- tanwker bij Je 4,7 kwijt. Nu, we zullen Fel zien. L. ^.;n die nu goed ondergebracht is. begint bevredigend te werken, 't Wordt tijd na twee weken! 16' DAG: ZATERDAG 25 MEI. Gansch den morgen hebben wij moeten rijden voor de -hoolkompagnie, die zich sa) gaan vestigen in de conciergerie van *tn kasteel, gelegen op denweg van Ausoh. Madame schijnt niet erg insch1':- ke lijk Terwijl ik het afladen van e kamio- hette deze schijnt toch in onze Kom- tagnie te mogen blijven aan 't af pachten ben, wandel ik eens rond het *asttel, in 't park en werd er aangehou- öao door Lt V. van de Se-hoolkompagnie. en heeft met gebroken hart de laatste stonden van haren man bijgewoond. Iedereen die den braven werkman kende, rouwt om zijn plots en droevig einde. De Zwarte Zusters, waar hij werkte, zijn zeer verslagen om het tragisch on geval. alsook geheel de ploeg werklieden van ondernemer Demolder. die hun werk- makker ten zeerste waardeerden. POLLINKHOVE Koerst niet ais 't avond is Zondag 22 Sept. 11.. 's avonds, werd de huisvrouw- M. Notredame omver gereden door den jongen boerenzoon J. D. Geluk kig kwam zij ervan af met lichte kwet suren en het verschot. Verkeersongeval Denzelfden Zondag avond werd J. Van denberghe. die uitvereden was met zijn koerspaard in licht voituurke gespannen, door een auto omvergereden. Hij werd uit het gespan geslingerd en het paard werd gekwetst. Hi1 zelf kwam er zonder ernstig letsel van af. IVerkongeluk Sedert eenige weken gaan talrijke Jon ge mannen in Noord-Frankrijk, Hond schoot» en Rekspoede werken aan het demonteeren van auto's. Bij het werk is de 19-Jarice Galton Vaneecke uitgegle den en zoo ongelukkig gevallen dat hij ter verpleging naar de kliniek te Veurne vervoerd werd. Daal etelde men vast dat in zijn elleboog twee beentjes gebroken waren. Gevolg: drie wekyn gedwongen rust met volle soldij. LEISELE Overlijden Annoote Marcel, geboren te Leisele. den 1 September 1904, is na een kortstondige ziekte overleden. Deze werkzame inboorling wordt door iedereen op de Gemeente betreurd, voor al dat hij algemeen bekend stond als bij zonder werkman in aardewerken en drci- neeringswerken. Kerkorgel Met groot genoegen bestatigt iedereen dat de vakmannen volop aan den gang zijn met het herstellen van het prachtig orgel in onze mooie reeds herstelde kerk. Weldra zullen wij de heldere klanken binst de Goddelijke Diensten opnieuw te hooren krijgen. Rants oenzegels Het Gemeentebestuur van Leisele maakt met deze de Ingezetenen der Gemeente bekend, dat de Dienst der RavitaiUeering de zegels voor October zal uitreiken op Maandag en Dinsdag aanstaande, 7 en 8 October 1940. Dat iedereen zijn plicht doe om de. zegels binnen den voorgeschre ven termitn af te halen (des voormid dags van 9 tot 12 uur). Leveren van aardappels Bestemd voor de Aardappelcentrale zijn door onze Gemeente te leveren 60 ton aardappelen. De voortbrengers worden verzocht zoo spoedig mogelijk bij het Gemeentebestuur hunne aangifte der hoeveelheid te doen. Idle mij voor een parachutist neemt. Nu, hij herkent alras zijn vergissing. Door een wachtmeester der 1" Artillerie die naar hier gevlucht ls, verneem ik dat heel waarschijnlijk gansch het 1' Artil lerie min ae staf en de keuken, eche lons gevangen genomen werd. De Zaterdag is hier marktdag lijk in leper, 't Is een zeer belangrijke markt, want van gansch de streek komen ze naar hier af. De markt begint maar om 12 uur en gansch den voormiddag is het op de banen en wegen een processie van de boeren met hun lichte kariollen, waar in allerhande gevogelte zit, meestal gan zen en eenden. Er zijn speciale wagen tjes op velobanden en zelfs heb ik een kinderwagen gezien vol kiekens. Ook veel ossen en kalveren achter de lichte voi- turen. *t Gaat op zijn Fransch. Alle plaatsen Marché Couvert, Place de la Répuua- que, Place Gambetta. Marché aux Vo- lailles, Marché au Bétail staan vol, terwijl in de bijzonderste straten - échop- pes ij opgesteld zijn. 's Namiddags zetten wij ons logement in orde en dan een wandelingske in de buitenlucht, om te eindigen met een pint bier. 't Bier is hier niet erg fameus, een soort tafelbier, 2,25 fr. de halve flesch. Ei- zijn enkel twee brouwerijen die hier leveren, beide van ToulouseLa Stras bourg en Monplaisir Nu, 't smaakt nog beter dan hun pinard en hun alcool en 't doet aan mijn streek denken, al was het daar toch iets anders! De andere dranken kosten ook veel duurder en mijn porte-monnaie smacht naar de solde! 't Ls toch ook niet toegelaten zoo maar de jongens op hun solde te doen wach ten. We moesten reeds sedert 10 dagen betaald worden. PAROCHIEBLAD van N1EUWPOORT Winteruur) Zondag, 6 Oktober. H. Mis te 6. 7. 8. 9. 10 en 11 uur. -Te 7 uur: Mannen bond van bet H. Hart met H. Mis voor Henri Qtiaghebeur. onderrichting en al- gemeene Communie. Maanda» - Feestdag van O. T„ Vrouw van den II. Rozenkrans. Te 6 uur: Fondatiemis K. H. Foqueur. Te 7 uur: Dienst voor de F.chtgenooten Engcen De- chièvrc en Octavie Fcrrant. Te 9 uur: Dienst voor Loeien Vandenabeele, z. v. Maurils en Lucie Hecoster van wege zijne Schoolmakkers. Dinsdag. Te 6 tmrFondatiemis F„ H. Foqueur. Te 7 uur: Gez. Mis ter eere van O. I,. Vrouw van Bijstand (biizonder intentie). Woensdag. Te 6 uur: Dienst voor de Weldoeners der Godshuizen. Te 7 uur: Gez. Mis ter eere van den H. Jo zef (bijz. int.). Donderdag. - Te 6 uur Confreriemis ter éere van het Allerh. Sakrament. Te 7 uur: Gez. Mis ter eere van den Engel Bewaarder (bijz. int.). Vrijdag. Te 7 uurDienst voor Char les Van Thuyne, wed. v. Sylvie De Bruy- ne, van wege de Confrérie van den H. Rozenkrans. Zaterdag. Te 7 uur: Dienst voor de Echtgenooten Charles I.ammerant-Virgi- nie Vanden Bussche en dochter Herminic. Zondag aanstaande de H. Mis te 7 u. voor Johanna Van Vooren. echtg. F.dw. den Baes, en Vrouwenbond van het H. Hart. Onderpastoor der week: E. H. Mvs. In de catechismuslessen de 34e les. «o» BURGERLIJKE STAND Geboorten. Rickerts Edith, d. v. Ju- lien en Mollet Gabrielle. Moeyaert Ro land, z. v. Walter en 't Jaeckx Sophia. Overlijden. Hubrecht Lucie, 58 j., echtg. Cailenaere Lodewijk. Huwelijksbelofte. Dauwe Marcel, on derwijzer, V. Kaprijke en Timmerman Marie-José, z. b., v. Nieuwpoort. co» ST JANS L1JFRENTKAS Aan de leden wordt medegedeeld dat aan de bestaande pensioenwet geen ver andering gekomen is. Dus alle stortingen gaan normaal door. Ten gevolge van de huidige omstandig heden en krachtens een beslissing van hoogerhand, is de Lijfentkas er toe ge machtigd de stortingskaarten van de ver zekerden, geboren in een van de maan den April tot Augustus inbegrepen, te aanzien als, binnen het reglementaire tijdsbestek overgemaakt, op voorwaarde dat zij vóór 26 October 1940 naar de Lijf- ren tkas gestuurd zijn. Gelieve dus in uw belang daarmede rekening te houden. Wend u tot Albert Beschuyt, 18 Kokstraat, secretaris der St Jans Lijfrentkas. «o» AAN DE HERBERGIERS van Nieuwpoort en Omliggende Gemeenten. Heden Zondag 6 October 1940, te 3 uur namiddag zeer stipt, in de Kinemazaal -i NovaNieuwpoort, zeer belangrijke vergadering van alle herbergiers en hotel houders. DAGORDE: 1. Bespreking van de huidige herbergiers- belangen. 2. Aansluiting bij de Landelijke Federatie. 3. Handelsregister. 4. Verkiezing van het Bestuur. N. B. Volgens de nieuwe wet is iederp herbergier verplicht zich bij een bond aan te sluiten. <o> AL KLAPPEN EN DOEN 4 We kregen deze week wisselend regen en zonneschijn en... de koude nachten boodschappen den winter. Sint Michiel's zomert je is aan den gang. 4 De twee schuilplaatsen van de ge meentescholen zijn nu ook geschoord en kregen reeds druk bezoek. De uitgangen van de schuilplaatsen in de Rijksmiddel bare school zijn ook in orde. 4 De rantsoenzegels worden op het stadhuis aan winket 3 en 4 uitgereikt op volgende dagen: Op Vrijdag 4 October aan de personen wier naam begint met A., B., C., D. Op Maandag de letters E. tot U. en op Dinsdag de letters V. tot Z. De bureelen zijn op die dagen open van 9 tot 12 en van 1 tot 6 uur. 4 Op de verlatens van Veurne-Am- bacht is men volop bezig met het afbre ken van het stuw en den vloer van de verlatens, teneinde er de metalen dam planken in te slaan. Daar het krank-tij is, kan men niet veel uren per dag werken. 4 De wielen van de fietsen zijn rond en rollen ongevraagd weg. Ditmaal moest Oscar Denis eraan gelooven. 4 Juffrouw Georgette Dechièvre werd benoemd tot beroepsleerares aan de Vrije Beroepsschool van het H. Hart te Ware- gem. We wenschen haar een vruchtbaar opvoedingswerk. 4 De jonge Heer Pierre Rahir, oud leerling van het St Bernarduscollege, leg de met vrucht zijn examen af voor werk- tuigkunaig-ingenieur, eerste jaar, aan het Hooger Technisch Instituut te Oost ende. We wenschen hem hartelijk geluk. 4 Verleden Maandag morgen, op de baan naar Nieuwpoort-Bad, ter hoogte van de Fochstraat, botste met volle ge weld de rcizigerstram die van Nieuw poort-Bad kwam afgereden, op een goederentram die op hétzelfde spoor van uit Nieuwpoort kwam. De reizigers schreeuwden van schrik, maar niemand werd gekwetst. De stuur- platformen van beide tramwagens zijn ingedrukt met volle geweld. Alleen de wattman van den goederenwagen is ge kwetst. De reizigers konden afstappen en een anderen tram komen afwachten aan de tramstatie van Nieuwpoort. Aldus werd het tramverkeer voor enkele uren ge stremd. ADINKERKE Doodelijk wegongeval Vrijdag avond reed H. Emiel Declercq, echtgenoot van Mevr. Angèle Torney, per fiets naar zijn woningLaiterie Ma Campagne bij Moeder Lambic toen hij door 'n auto verrast moet zijn ge weest en met 'n erge schedelbreuk op den grond moet zijn terecht gekomen. Eerst 's anderendaags in den vroegen morgen vond men zijn lijk langs de druk bereden baan tusschen Moeder Lam bic en De Panne. Het Parket kwam de verantwoordelijk heden vaststellen. HOEDEN EN KLAKKEN iSS Vandaag zijn er veel Belgische vluch telingen in auto voorbijgereden. 17' DAG: ZONDAG 26 MEI. Ik ga naar de militaire Mis onj 8 uur. De kerk is bomvol en de soldaten staan tot op straat, 't Sermoen is natuurlijk aangepast aan de gebeurtenissen van den dag. Toch niet veel bijzonders. Men zingt O. L. Vr. van Vlaanderen en 't orgel speeit de Brabanqonne Na de Mis ga ik mijn gazet lezen op de - Esplanade des Pyrénées Boulogne ingenomen 1 Zouden de Duitschers dan werkelijk al zoover vooruit zijn?!? Om 10 uur, na de Hoogmis van 9 uur, is het Processie. Geen groepen, docii vaandels gedragen door kinderen. Na het H. Sakrament volgen heel veel soldaten. Men doortrekt enkele straten, waarvan sommige gevels met witte lakens bedekt zijn. Dit neemt niet weg dat er in 't mee- rendeel der huizen fel gewerkt wordt. Tamelijk veel vrouwen, doch heel weinig mannen volgen de processie. De belang stelling buiten de soldaten is zeer gering en nergens geen bloemen noch licht. Eerst werd er besloten het H. Sakra ment te doen vergezellen door een ge wapend peloton van onze Kompagnie het stond reeds op de dagorders doch Generaal Collinet, een hevige vrijdenker, heeft het verboden, zeggende dat het een Fransche processie was, dat wij geen voorbeelden mochten geven aan het Fransch ieger, enz., enz De Aalmoeze niers drongen aan doch er viel niets te doen. De Generaal deed zelfs aan een hunner opmerken dat hij zijn baard niet mocht laten groeien. Hoe schandalig toch! Zullen wij hier eens te meer als slaven behandeld worden? Van vandaag af moet onze briefwisse ling gefrankeerd worden. De Fransche soldaten hoeven dit filet te doen. Versta wie kanl 's Namiddags ga ik wandelen tot aan het kerkhof, 't Is een echt FTansch kerk hof. Iedereen bezit zijn grefkelder, som- ütuiiiiiii.itiiiiiiiiiiüiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiifiiniuiffiiiiiii mige gelijken aan echte monumenten. Op het graf van een Fransche soldaat, ge sneuveld in 1914 te Oostnieuwkerke, staat: Ost-Nieuvokerke 's Avonds ga ik luisteren naar de beem den, waar duizenden puiten een helsch lawaai maken. Op de brug naar Auch staat een wacht Fransche soldaten en gendarmen de een zelvigheid na te zien van alle autoAobi- listen en burgers. Men vreest parachu tisten. De keuken werd vandaag opnieuw ver huisd in de overdekte beestenmarkt. Dezen middag heb ik in het slachthuis een dollen stier zien afmaken. 18' DAG: MAANDAG 27 MEI. We moesten vandaag een paar zieken naar Auch voeren, doch deze verkozen per autobus te reizen. Het nieuws dat wij krijgen wordt met den dag slechter en naar t schijnt zou den Veurne en Komen ingenomen zijn. Alle dagen komen er hier soldaten aan, gevlucht van 't front. Ze spreken van veel slachtoffers en van schrikkelijk veel gekwetsten. Drie mannen van het 25" konden ontvluchten, terwijl gansch hun regiment rond Hoei gevangen werd ge nomen. Ze waren een huis binnen ge vlucht, hadden burgerskleederen aange trokken en zoo waren ze te voet tot Brus sel afgereisd. Ze zijn enkel over een paar dagen hier aangekomen. De onder-officieren mogen tot 10 uur 's avonds uitgaan, van heden af. L'Isle-Jourdain ligt op een kruispunt van wegen naar Toulouse-Auch-Montau- ban en Lombez. Het ls de derde bevolkste stad van de Gers: 3.500 inwoners. Weiden, schaarsche landbouwvelden en magere wljnvelden (Vin blanc du Gers) alles in een zeer heuvelachtig? streek, doorkliefd van waterloopjes: ziedaar de omstreken van l'lsie-Jourdain. Eigenaardig is het dat al het landbouwwerk verricht wordt door ossen, schoons witte ossen. (Wordt vervolgd.) Het slachtoffer, dat alom gekend en geacht was, laat 'n doodbed roef de echt genoote en een vijfjarig zoontje achter. 't Spreekt vanzelf, dat dit derde doodelijk baanongeval in ruim één maand overal verslagenheid bracht. Aan Mevrouw Emiel Declercq en zoon tje Willv, alsook aan de achtbare naast- bestaanden bieden wij onze diepgevoelde kristelijke deelneming. Nog de Ziekenbond Weten de leden dat sedert hun bond weer op dreef raakte, tot half September, reeds meer dan drieduizend frank, Juist geteld 3058.60 fr. werd uitbetaald? dat zij maandelijks 0.50 fr.. zegge 6 fr. 's jaars profiteeren zoo ze zslf hun bijdrage komen storten ten huize van Achiel Brouckaert, Au bon Coin dat zij alle rekeningetjes, 't zij van dokter, 't zij van apotheker, van specia list of chirurg te sparen hebben en tijdig in te dienen, willen ze de voordeden van hun bond genieten? KOKSIJDE Ongeluk Zondag 11.. reeds in den avond, zette Prosper Penei uit met de fiets en kwam in aenraking met een zwaar voertuig, met als gevolg dat hij een e'ge hoofd wonde opliep. Mocht hij spoedig hersteld zijn. Zegels Vanaf Woendsa? 9 October komen de nieuwe paarse zegeltjes In voege. Vergeet niet ze u aan te schaffen. Op het krrkhof Hier volgt de lijst van de burgerlijke slachtoffers en soldaten die onlangs ont graven, gekist en van het Engelsch naar het Gemeentekerkhof overgebracht wer den. Belgische soldaten: Korporaal Vlerick André. afkomstig van Montegnée (Luik); Burinette Paul. Villange; Monnaic Ludo- vicus, Baal: Onbekend Belg. soldaat, stamnummer 2941168; Onbekend Belg. soldaat. Burgers: Vanderplancke Renilde (na tuurlijke dood); Onbekende jongeling: Moins Emiel. Hercbies: Lievens Denise, Tienen: Parent Kamiel. Hermalle-sous- Huy: Vranckx Julien. St-Joost-ten-Noo- de; Meert Marie. Brussel: Hame'-s Karei, Nieuwpoort: Louis Charles. Villers la Bonne Eau: Verstrenen Victor. Mechelen; Gobeau Adolf, Florennes; Rasson Char- |gl'iwwwiMWiii»uw»iiiiBW)aiuiiiiiwwiii"iiiiiiiiiuiiiiiiuiiiiiuiUBiiuiiitiiMi!iiffi«iiBif!iiHHmwiwiiiii[iiiiiiiiiiiiHmiiifflmii)ifmi;i'ifi!!»iniifimimffliiiiiiiiii)ni;1'^ les. Brussel; Rosier Zilde: Crommelinekx Gabrielle, Avelgem: Decaluwé Frans, St-GilUs-bij-Dendermonde. Fransche soldaten: Vitoy Charles, Vi- lotte devant Louppy: Mercier Femand. Bruay-sur-Eseaut; Mercier René. Valen ciennes; Veyruchaud Francois, St Mar tin de Gascon; Dubourg Henri, Petit Quvilly. OOSTDUINKERKE Lijken ontgraven. Onder de leiding van den H. Foulon. werkt men ijverig voort om de lijken van militaire en burgerlijke slachtoffers te ontgraven en over te brengen naar het nieuwe kerkhof. Bij de ontgraving worden de lijken nauwkeurig onderzocht ten einde de iden titeit te kunnen vaststellen. Tot nu toe mag men die pogingen zeer gelukkig noe men; van de 140 Engelsche soldaten, waarvan, vóór de ontgraving den groo- ten helft onbekend waren, heeft men. op enkele uitzonderingen na. eenzelvigheids- bewijzen gevonden. Bij anderen vond men geschriften, die later de opsporing van hun identiteit zullen mogelijk maken. Voorwerpen die op de lijken gevonden werden, worden zorgvuldie bewaard, om ze na den oorlog als aandenken naar de familie op te sturen. Z. H. D. Passieve Luchtbescherming. Alhier werd er ten gemeentehuize een vergadering gehouden, ten einde de dien sten van de Passieve Luchtbescherming te regelen. De leiding wordt waargenomen door den Heer Maurits Schietecatte en Dr Af. Stockelinck. De mannen van de Passieve Luchtbe scherming werden in drie groepen inge deeld voor de drie voornaamste plaatsen van de gemeente waar een hulppost werd ingericht. 1. - In het Gemeentehuis voor de in woners van het dorp. 2. - In de Gemeenteschool van Nieuw poort-Bad voor de inwoners van N'ieuw- poort-Baden. 3. - Op Oostduinkerke-Baden nog te benalen. Men gelieve, bij gebeurlijke ramp of ongeval, de naast bijgelegen hulppost te verwittigen. Klke bulpno«t wordt aangeduid met de letters Z. H. D. (Zekerheid. Hulp en Dienst). Burgerstand van 21 tot 28 Sept. 1940 Geboorten. Masselis Rosa, d. v. Mau rits en Soenen Hilda, (v. Wevelgem). Boens Wilfried, z. v. Achiel en Deplanquc Marie-Louise, Volkslaan 56. Depuydt Ghislaine, d. v. Alphonse en Depuydt Martha, Ieperstr. 244. Loonis Daniel, z. v. Albert en Deroubaix Marie, Grond- wetstr. 62. Vanmarcke Joost, z. v. Ro ger en Ryheul Adriana (v. Wevelgem). Vrielinck Rosette, d. v. wijlen Telesphore en Hoste E., Parkstr. 33. Moerman Johnny, z. v. Jtoger en Deceuninck Maria, Kortrijkstr. 209. Huwelijksafkondigingen. Soete Ro ger, verlakker, en Van Damme Suzanne, verlakster, b. v. Meenen. Verfaillie Leon, landbouwer, v. Passchendale en Malfayt Madeleine, landwerkster, v. Mee nen. Casteur Alois, metserdiener, v. Moeskroen en Mourisse Simonne, v. Moeskrocn, voorheen te Meenen. Huwelijk. Maqua Fernand, 26 J„ onder-luitenant der Rijkswacht, v. Dinant en Duquesnoy Jeanne, 25 j., z. b., v. Mee nen. Sterfgevallen. Lagae Constantin, 58 j., wed. Wastyn Maria, tv. Lauwe). Van- devyvere Pieter, 70 j., echtg. Verstraete Louisa, Lammerstr. 121. Hostens Ju les, 68 j., echtg. Desseaux Emma, Sta- tiestr. 19. Desloovere Henri, 86 j„ wed. Mispelaere Louise, Moorselestr. 86. Verkinder Albert, 24 j., tv. Moorslede). Hespel Frederic, 79 j., wed. v. Michiels Marie, Vander Meerschplaats 20. Maes Cyriile, 72 j., echtg. Debane Stephanie, Vredeplaats 38. Hauwel Aline, 74 j., wed. Nys Pierre (v. Luingne). Stichting Aideeling Vlaamseh Kruis Het is met groot genoegen en met een rechtmatige Vlaamsche trots dat we aan de Meenensche bevolking mededeelen kunnen dat thans ook in Meenen hei Vlaamsche Kruis wortel heeft geschoten. De oprichting ervan werd niet gedaan uit persoonlijk genoegen, noch uit roman tisme, noch uit den als aangeboren drang der Vlamingen vereenigingen en nog ver- eenigingen te stichten. De Aideeling Mee nen zal, in een zeilde lijn als het Al gemeen Bestuur, streven naar hetzelfde doel: het verspreiden der begrippen van de gezondheidsleer en voorbehoeding bij de burgerbevolking, zoowel in vredes- als in oorlogstijd. Te dien einde hebben talrijke lesgevers spontaan hunne diensten aangeboden om op de meest aangename en instruc tieve manier, iedereen die maar van goe den wil is, in te wijden in wat hij doen kan en moet voor zich zelf, voor zijne iamilie en, uit volksverbondenheid, voor zijne medeburgers. Eerstdaags zal op een algemeene ver gadering het werkprogramma verder uit eengezet worden. We verwaenten. dat iedereen in Mee nen die zich ware Vlamingnoemen durft, twee woorden waarmede heden nogal geschermd wordt, onverwijld zal toetreden. Vooral de Vlaamsche jeugd moet geestdriftig medewerken aan dit edele werk en meteen het bewijs leveren dat zij het ernstig meent, als ze spreekt van: «zich ten dienste te stellen van de Vlaamsche volksgemeenschap Van nu af aan kan men zich laten inschrijven ln het lokaal: Ramskapelle», Rljselstraat. Belangstellenden uit de om liggende gemeenten, waar nog geen af deeling bestaat, kunnen insgelijks toe treden en de lessen volgen. Het Bestuur. Rantsoenzegels De uitdeeling der Rantsoenzegels, gel dig vanaf 9 October, is slechts Woensdag kunnen beginnen, daar de afstempeling der kaarten bij de winkeliers wat ver traging heeft veroorzaakt. Om deze reden duurt de aflevering dei- nieuwe zegels voort tot aanstaanden Dinsdag inbegrepen. Ouderdomspensioenen De ouderlingen geboren in de maanden Januari, April, Juli en October zullen een dezer dagen verwittigd worden, dat hun pensioentje van Mei tot October binnen gekomen is. De personen, die geen steun trokken, zullen door de post vereffend worden; de andere zullen om de beurt eene uitnoo- diging krijgn om te gaan naar de buree len van den steundienst, waar hun pen sioen, na aftrek van den genoten steun, dezé maal uitbetaald wordt. In het ver volg zal de postdienst dan opnieuw al die pensioenen uitkeeren. Toekomende maand komt de laatste serie aan de beurt, namelijk de ouderlin gen geboren in Februari, Mei, Augustus en November. GELUVELD Burgerstand. Huwelijken. Henri Verbekt en Irina Gryson. Albert Verbeke en Irma De- jonghe. Geboorten. Denise Pierpont, d. v. Remi en Martha Lansen. Esther Van marcke, d. v. Leon en Elisabeth Kannoo. Sterfgeval. Adolphina Declercq, huis vrouw v. Emiel Pelgrim. DADIZELE Wielrijder door auto doodgereden Op den steenweg Dadizele-Moorsele heeft zich een oaelijk verkeersongeval voorgedaan. Zekere Verkindere Albert, timmerman, afkomstig uit Watou en wonende te Moorslede, fietste, na verrichte dagtaak, huiswaarts. Gekomen ter hoogte van de wijk Kiephoekkwam hij in botsing met een auto. Het been van het slachtoffer werd let terlijk afgerukt, wijl de man ook hevig uit het hoofd bloedde. Overgebracht naar een ziekenhuis tq Meenen, stelde een dokter verder vast, dat het slachtoffer ook een schedelbreuk had opgeloopen. De ongelukkige, die uren lang in de koma bleef, is in den loop van den daar- opvolgenden nacht overleden. Burgerstand Huwelijksafkondiging. Taillieu Ge rard, fabriekwerker, v. Beselare, en Mes- siaen Germaine, fabriekwerkster, v. Da- dizele. Geboorte. VanderirtéersCh Antoon, z. v. Henri en Huyghe Martha. r.!i:ill!HIUIIIII!lil!llillll!llllllllll!lllilllllllllllini!nilllllll!ll!llllll!lllllll!lllllllllll!lli:i!lll!illlil!llllll!llllllllllllllllllll!!lllllillllllllilllllllllllllllll!lillll!!lillllllllllllillllllllllliii STADEN Zekerheids- en Hulpdienst Nuttige raadgevingen aan de Bevolking; A. - Hulpposten waar er hulp kan ge vonden worden na luchtaanval; Gemeentehuis, Ouderlingen- en Wee- zengesticht. B. Schuilplaatsen met aanduiding van het aantal personen welke zich daar kunnen schuilen: Huis Alois Despeghel, Ieperstraat 4: 20 personen. Huis Gabriel Van Oost, Ieperstraat 37: 40 pers. Huis Karei Debeil, ingang Kapellerij- straat: 25 pers. Pastorij, Bruggestraat 12: 10 pees. Huis Emiel Pauwelyn, Statiestraat 34: 50 pers. Centrale Brouwerij, de Carninstraat 7: 250 pers. N. B.: In de brouwerij be staat een kleine verbandkast. Steenoven Debeil-Bonte, Berg: 150 pers. C. Loopgrachten welke eveneens voor de bevolking bestemd zijn: In 't begin der Kleine Veldstr. (links) 100 pers. In de Vredestraat, rechtover het huis van Jules Billiet: 20 pers. In "t wegelke, achter het huis van Paul Billiet, St Jan&straat: 60 pers. In de Veldstraat, in den eigendom van Henri Verlez: 75 pers. In de Carninstraat (kleine weide van de Wed. Vandamme): 150 pers. Achter de Statie, in de weide van den bakker Adam: 60 pers. Aan den ijzerwegovergang van de Houthulststraat: 100 pers. De aangeduide schuilplaatsen (kelders) moeten steeds ter beschikking van be volking blijven. Het ls niet aan te nemen dat de schuilplaatsen des nachts of bij afwezigheid van deai eigenaar gesloten worden, want ook dan kunnen luchtaan vallen plaats grijpen. Weet ge? dat Cinema Fatria wederom geopend werd en er lederen Zondag een pracht band wordt afgerold? len hem over het lichaam bolden en hij op slag gedood werd. De ouders, die zes minderjarige kin deren tellen, werden met de grootste om zichtigheid verwittigd. HOOGLEDE Burgerstand Geboorten. Demeulenaere Achiel. z. v. Gerard en Marguerite Demeulenaere. Degryse Marie-Jeanne, d. v. Leo en Ma ria Lefevre. Therry Norma, d. v. Hen drik en Irma Raes. Verschelde Michiel, z. v. Cyriel en Alida Vanhaelewyn. Huwelijk. Callewaert Georges en Ir ma Pauwelyn, landbouwers te Hooglede. Huwelijksafkondigingen. Noyez An dré. landbouwer te Izegem en Dewulf Marcella, te Hooglede. Swaenepoel Maurits, radiowerker en Allee Herman, te Hooglede. Overlijden. Rogge Pharaïlde. 52 J, echtg. Bossu Oswald (overl. te Roeselare». ST-LODEWÏJK-DEERLIJK Gouden Hu welijks jubileum viering. De parochie niet hare 1530 ingezetenen herdacht Zondag j.l. bij intieme plechtig heid het gouden huwelijksjubileum der echtgenooten Degloire Gustaaf Baert Marie, vvederkeerig geboren te Deerüik den 24 Jtili 18(>3 en te Ootegem den 29 September 1868 en gehuwd te Deerlijk den 30 April 1890. De gelukkige jubila rissen die 5 kinderen hadden waarvan nog 3 in leven zijn en ook verscheidene klein kinderen hebben, werden stoetsgewijze ter kerk gebracht voer het bijwonen der plechtige Hoogmis waaronder E. H. Pas toor Yileyn een treffend gelegenheidsser- niocn hield en de kerkelijke plechtigheid met een plechtig «Te Deumbesloot. Omringd door hunne talrijke bloedver wanten, geburen en vrienden togen de gelukkige oudjes ten gemeentelokale al waar eerst een stemmig eerbetoon van- wepe de familieleden plaats vond bii de lezing van een 4-tal brieven van geluk- wensrhen en het aanbieden van bloem tuilen door verscheidene kleinkinderen. Daarop sloten de geburen hierbii aan met het aanbieden van hunne huldcbliiken waarna vanwege de gemeenteoverhrid eene officieele ontvangst plaats had hij het aanbieden van een paar zcteU nis jubelaandcnken en het schenken van den eerewijn. Bii het tcekenen van het gul den ccreboek werd deze stemmige her denkingsviering besloten! DEERLIJK Smartelijk werkongeval. Een groep aardewerkers was in de Paardenstraat voor rekening der gemeen te aan rioleeringswerken werkzaam. Bij het neerlaten der groote afleidingsbuizen is eene dezer uïtglibberd en kwam te recht op de 49-jarige Vandenberghe Remt die ernstig aan den voet gekwetst werd en onmiddellijk den arbeid moest staken. Een ontboden geneesheer diende de noo- dige zorgen toe en voorziet een werkon bekwaamheid van een drietal weken. IIHHIlllHIKIllimillIIII ENKELE NADERE BEPALINGEN Door het Min ie van Landbouw en' Voedselvoorzieni. werden nog enkele verdere inlichtingen verstrekt omtrent de toepassing van het besluit waarbij de aankoop door de verbruikers van marga rine, suiker en chocolade, bij een op voor hand bepaalden kleinnandeiaar moet ge schieden. Uit deze nadere bepalingen komen om de volgende als de meest belangwekkend ste voor onze lezers: Zoo een winkel gesloten wordt bij rech terlijke tusschenkomst mogea dn verbrui kers, die in dien winkel ingMcbrevaa stonden, zich naar een anderen winkel ...dat er in Staden op verscheidene plaatsen loopgrachten gegraven werden, waarin de bevolking zich kan verschuilen in geval van alarm? ...dat iedereen zich moet ten plicht houden overal de lichten bij nacht te dempen of onzichtbaar te maken, en hij anders zijn leven en dat zijner medebur gers in gevaar stelt? ...dat de telefoon in Staden weder bruikbaar is? ...dat het vandaag eerste Zondag is en dus H. Hartebondscommunie? Hanengekraai Zondag 29 September jl. had bij Van damme V., wijk Olifanteen hanen- kraalïng plaats. Na een heftigen kamp, onder de drl? eersten wist A. Deruyter met zijn Kaers eindelijk de eerste plaats te bezetten. Hier volgt thans de uitslag 1. Kaers, aan Deruytter A. 232 2. Tarzan, aan Deruytter Geb. 216 3. Kaers, aan Saver Jules 4. Mussi, aan Vanhaelst Lean 208 5. Gumeini, aan Sabbe Frans 208 6. Pietje, aan Priem Maurits 193 7. Marchie, aan Huyghe Remi 192 8. Rossi, aan Bekaert Oscar 155 9. Perluit, aan Vandamme Odiel 143 10. Karei, aan Gouwy Cyriel 143 11. Koko, aan Hoorelbeke G. 138 12. Rossi, aan Deruytter G. 133 13. Henri, aan Van Oost P. 132 14. Polo, aan Montmorentie 127 15. Karlo, aan Brouwier M. 126 16. Schapie, aan Misplon M. 125 17. Karlo, aan Seynaeve Adolf 121 ROESÊLARE Knaap door spoorwagen doodgereden Het zevenjarig zoontje van- Arthur Ber- teloot-Santy, wonende Wandeldreef, was de ouderlijke woning. onfJtóqpen, om zich op de los kaai van den ijzeren weg te be geven. -li-, (iw Tijdens het maneuvreeren van een goe- tterentrein werd de knaaj)^ toen hij de spoorbaan overstapte, door eèn aan komenden wagen gevat, waarvan de wie wenden; j Verbruikers moeten wel een winkel bi ue grenzen van hun gemeente kie- ki€ai wooperatieven en ekonomaten moe ten oox op zelfde gem:ente gelegen zijn; Schippers en Foorkramers mogen zich bevoorraden bij den kleinhandelaar naar hun keus in de gemeenten waar zij tij delijk verblijven; Iedere .verbruiker moet zich inschrij ven bij een kleinhandelaar; De fabrikanten en grossiers zijn voor hun persoonlijke bevoorrading verplicht zich te laten inschrijven bij een klein handelaar; het is hen niet meer toegela ten de bedoelde produkten te verkoopen aan de verbruikers; Aan de leden van eenzelfde gezin is het toegelaten hun inschrijvingen te verdee- len onder verschillende winkeliers; De pralines zuilen niet meer gerant soeneerd worden en de verkoop ervan zal uitsluitend voorbehouden worden aan do suikerbakkers, banketbakkers en klein handelaars in chocolade. VASTGESTELD OP 4 FR. PER LITER In het Staatsblad van 2 October is een besluit verschenen van het Departement van Economische Zaken en Middenstand en van het Commissariaat voor Prijzen en Loonen, houdende de vaststelling van den prijs voor autobenzine. De maximumprijs van de Blitobénzlne genomen aan de pomp wordt vastgesteld op 4 frank per liter. AANGIFTE VOOR 9 OCTOBER. Het Ministerie van Economische Zaken én Middenstand deelt mede: Met het oog op de reglementeering van het aankoópen, het verkoopen, liet op slaan, het verbruik van rubberbanden voor autovoeriuigen wordt er een telling door gevoerd a) van de nieuwe rubberbanden voor motorvoertuigen "en de aanhangwagens; b) van de gerechapeerde rubberbanden voor deze voertuigen c) van de gebruikte rubberbanden voor deze voertuigen, en d) van de binnenbanden voor dezelfde voertuigen. Allen die, eender teil welken titel, deze goederen bezitten, moeten daarvan schrif telijke aangifte doen voor den 9 October 1940 bij den Centralen Dienst voor de Statistiek, Koninklijkestr. 68, te Brussel. De aangiften' moeten als volgt gedaan worden Naam en adres van den bezitter. Afmetingen. Aantal buitenbanden. Aan tal binnenbanden in zijn bezit op 1 Oc tober 1940 met nauwkeurige aanduiding van de plaats waar re rich bevinden. a) nieuwe batfden bijv. 4.0013 23 50 Brussel. Ko- 4.25—15 14 10 hlnklijkestr. 4.50—15 10 8 Nr 68. steeds beginnende met de kleinste for maten b) gerechapeerde banden c) gebruikte banden?' De verfioópi (bi -<itrbveidttfcli{)?ïn deze banden wordt tijdelijk verboden van den 1 October tot den 22 October 1940 inbe grepen. Vallen niet onder toepassing van de telling en van het yoorloopig verbod 1) de zich op de motorvoertuigen en de aanhangswagens bevindende rubberban den 2) de reservebanden voor deze voer tuigen. Onder reservebanden wordt ver staan deze welke zich bevinden op de wisselwiclen van het voertuig. 'In geen geval mag het aantal reservebanden de twee overschrijden. Zij die nalaten deze schikkingen na te leven, stellen zjch aan z.eer strenge straffen bloot. (■«■■■■■■■xisiiaBaiiiREBHa BURGEMEESTER ONTSLAG -'V Bij besluit van 25 Séfitémbvr 1940 is het'ontslag uit zijn ambt aanvüafd van: De H. Flvps L., burgemeester der gemeénft Wulvermgcm, arrondissement Veurne.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 3