Uit 't Kortrijksc I Officieele Berichten en Besluiten Verder uit de Provincie SPORTNIEUWS Laatste Berichten UIT MEENEN IN ENKELE REGELS (VERVOLG) het parket afgestapt iv VEE BAND met DE zwarte lijst NaT eon bericht van Belgaprcss is het Parket van Kortrijk te Meenen af- gestsc' om er ever te gaan tcrt de onder- vraginc van talrijke personen. De re on dervragingen xoudcn in verband staan me tlirt opmaken van de zwarte lijst, welke tot gevolg had dat verschillende Meer-enears door te Engelschen werden aangehouden en meegevoerd, en waarvan er twee Dr Raveschoct en Renaat Denolf, door Stnegaleeaen vermoord werden in Frankrijk GELUWE Het stormweder Het stormweder dat verleden week in den nacht van Woensdag op Donderdag woedce. heeft ook od onre gemeente aan zienlijk: schade aangericht. Met een tot nog toe ongekende kracht had de wind dakDsnnen. scheorsteenen, afleiders, enz. afgeruktvanwaar ze op straat of aan palende huizen terecht kwamen. H"t tramverkeer was onderbroken en werd later in den dag hersteld. De elec- trische leiding was stuk. Overal steen- fruis, gebroken pannen, hangende dra- en en kabels Bij vele landbouwers wa ren de stroomijten zoek! Bij M. Leen Demvttenaere, vlashande laar, Wervikstraat 46. werd het vorenste van h:t dak van het woonhuis cn aan- Salende vlasschuur weggerukt, vanwaar et oo de tram-stelplaats terecht kwam. Bij Gerard Verschaeve, wijk A... stort te de gevel ln. Bij Robert Desmyter, Koelenbere werd een bergplaats met den grond gelijk - gemaakt... De schade is algemeen en veel erger dan binst de oorlogsdagen! Sedert rnenscheneeheugen had de storm, die met deze eenisrzins kon vergeleken worden, nlaats in Oktober 1911. De storm van verleden week haalde het echter nog ln duur en hevigheid. Dienst voor de Gesneuvelden Heden Zondag, te 11 uur, wordt in de parcchialc kerk een plechtige dienst ge- giüiuiiHiimiuiiuui: celebreerd tot nagedachtenis van de ge sneuvelde soldaten en burgerlijke slacht offers van den oorlog. De Geluwenaren zullen er aan houden dezen dienst bij te wonen en een gebed te storten voor hen die gevallen zijn uit plicht en liefde voor het Vaderland of door oorlogsfeiten hun leven ontnomen werden. Gemeentelijke Harmonie «Ste Cecilia» Hot naamfeest van de H. Cecilia was voor de muziekmaatschappij de lleve- lingsdag bij uitstek. E*n Maandag volgende co den feestdag had ieder jaar de b1 jde feestviering plaats. Van in den vrocjen morgen ver- zondigden de blijde muziektonen. naar oude traditie, dat de lang verwachte dag was aangebroken. Gansch den dag door was er gezelligheid en echte Vlaamsche leute: Banket., wandelconoert... avond maal en avondfeest. Dit jaar kan, gezien de omstandigheden, het feest niet met den gewonen luister gevierd worden. Toch zal hij niet onopge merkt voorbijgaan. Maandag a.s., te 9 uur. wordt een H. Mis opgedragen voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der maat schappij in 't algemeen en voor de mu zikanten-krijgsgevangenen: Decroix Al- bert, Descamps Jozef, Hanssens Gerard. Kimpe Louis en Vandekerckhove Albert in 't bijzonder. 's Avonds een gezellig Onder Onsje - Allen worden dus uitgenoodigdeereleden, raadsleden en muzikanten. Vragen we dien dag aan onze patrones: Ste Cecilia, hare bescherming over onze muzikanten-krijgsgevangenen en een spoe dige terugkomst, hoop en vertrouwen voor den bloei van de Harmonie, een spoedige vrede... opdat weldra we allen terug ver- eenigd, onze geliefde kunst kunnen be oefenen en de opgewekte tonen door de straten van ons geliefd Geluwe laten wergalmen. Si Bétnol. KOMEN Grensverkeer Het grensverkeer Is nu vrij. De Belgen moeten hun eenzelvigheidskaart laten stempelen op de kommandantuur te Wer vik. De Franschen moeten hetzelfde doen in Frankrijk. '::!!ri!i:!':>:::!:!;!!ll!l!!IUI!!ll!IIIIUIUK!!!IIIHUIIII!l!llllllllllll!l!llllllllttllllllim^ BAVIKHOVE Dïefte. De genaamde V. T.cfevre, wonende OoigemsTeenweg, liad in het bakhuis hes pen te rooken gehangen. In den nacht zijn stoutmoedige dieven die moeten op de hoogte geweest zijn van dit feit er binnengedrongen tn hebben deze buitge maakt. WAREGEM Smartelijke arbeidsongevallen. De 50-jarige textiel-mecstergast Desmet Tuul. werkzaam ter weef-firma Geruay- Dclbecque, werd op zeker oogenbbk ver rast door den val van eene baal g'--weef sels van honderd kgr. gewicht. Het slacht offer dat er onder bedolven lag werd spoe dig door werkgezellen verlost. De ont boden geneesheer die ceue erge schedel breuk vaststelde deed het slachtoffer naar eene kliniek overbrengen. De toestand van bet slachtoffer is eerder zorgwekkend. De wever Vanhoutte Jules, wonen de Hertbruggewas in eene weverij langs de steenweg St-Elooi-Vijve aan bet opleggen van een weefboom toen de werk man op zeker «ogenblik met de hand onder het zware stuk bekneld geraakte en een vinger gansch vermorzeld werd. DEERLIJK De Verriestfeesten Het actiekomiteit der Verriestfeesten, gevormd in oen schoot van het bestuur der Davidsfondsafdeeling, is druk in de .weer met het treffen der noodige schik kingen ter voorbereiding der feestelijk heden ontworpen ter gelegenheid van het herdenken der 100" verjaring der geboor te van Dr Hugo Verriest, op heden Zon dag 24 November. Het intiem feestprogramma is als volgt samengesteld: Te 10 uur plechtige Hoogmis met kan selrede door Z. P. Stracke S. J„ uit Antwerpen; aan de offerande uitreiking van aandenkens met de foto's der ouders 'Verriest en zoon Hugo. Vervolgens intieme academische zitting ten Gemeentehui ze voor familie, overheid en genoodigaen, onder voorzitterschap van H. Notaris De vos J., Burgemeester, die het welkomwoord zal uitspreken: waarop zullen volgen korte herdenKingstoespraken door de HH. Willem Putman en Demedts A.. letterkundigen. Na het dankwoord door H. L. Defraye, teekenen van het gulden eereboek en foto- opname. Te dier gelegenheid ook zal het Ge meentebestuur zich een kunstwandplaat van Hugo Verriest aanschaffen, door den beeldhouwer M. Opsomer, uit Meenen, Vervaardigd. Door dé zorgen van H. L. Defraeye, folklorist en geschiedschrijver, zal op dien dag een documentatietentoonstelling ge wijd zijn aan de edele priesterfiguur Verriest en een verzameling behelzen van alle aandenkens, foto's, herinnerin gen, gedenkschriften, brieven, dag- en weekbladartikels, boekwerken, enz., kort om alle zaken en kultureele kleinooden die met den eer.voudigen Pastoor van te lande eenig uitstaans hebben. Gouden huwelijksjubileum De gemeente telt onder hare bevolking van 7444 inwoners een verdienstelijk echt paar, cat in den loop der maand schikt het gouden jubileum zijner 50-jarige echt verbintenis ie heraenken. Dit betreft de echtgenooten Vanfleteren Camiel-Van- poucke Julia-Zulma, onderscheidelijk ge boren den 18 Februari 1866 en den 19 Sep tember 1869 en gehuwd den 25 Novemocr 189D. Uit deze echtverbintenis zijn er 10 kinderen gesproten, waarvan neg 5 in leven zijn; ook telt de achtbare familie 24 kleinkinderen. De kranige echtgenoot-jubilaris was vele jaren landwerker en heeft als dus danig wel 50 jaren den oogst gaan doen in Frankrijk' te wintertijde was hij te vens wever. De gelukkige oudjes, die neg een goede gezondheid genieten, wonen in het lokaal De Gilde bij hunne dochter. Te .9 uur zal een plechtige dankmis op gedragen worden ter intentie der huwe- lijksjubilarissen, waarna ten Gemeente huize esne officieels ontvangst met aan bod van esrewijn en jubelgeschenk zal plaats nebben. Vervolgens zal het jubelfeest in intie- msn famiüeknng bij de feesttafel voort gezet worden. Te gelijker tijde zal het zilveren huwe lijksjubilee heraacht worden van een der gehuwde aocthters. namelijk Vanfleteren Marie, gehuwd met Devoldcr René en onderscheidelijk geboren den 18 Mei 1892 en den 19 Maart 1888 en gehuwd in 1914. Zij hebben 8 kinderen. ST-LODEWIJK-DEERLIJK Vruchtbare huiszoeking. In verband met de diefte gepleegd bij den 43-jarigen handelaar Vanherreweghe Maurice, Kapellestraat, alwaar ondermeer eieren c.i eene hoeveelheid haver gestolen werd, heeft de H. Dewitte, veldwachter te Bissegem bijgestaan door de veldwach ters Gallens en Christiaens en in bijwe zen van den H. SUelandt G.. schepen, op bevel van den H. Procureur overgegaan airier tot eene grondige huiszoeking bij oen genaamde RTIn een onderaard- sche kelder waarboven een konijnenhok opgericht was werd eene bonte hoeveel heid van waren aangetroffen en onder meer haver, geslingerc? haver, zaaitarwe, Doonen, lijnzaad, enz. Voorts werden jmiin 500 eieren gevonden, eene hoeve el- hrid tabak zelfs katoen en garen. Voor •erüer onderdoor werd de bewoner ge- o°e d medegeleid naar het gemeentelo kaal en door allerlei vragen over de her komst van al die waren ondervraagd. Hij vc.i.irarde dat hij dit alles aan enge- y, r- Personen smokkelaars zou gekocht aeaozn en dat hij van sommige waren tien zolder ontdekt werden niet **Ist cat deze er zich bevonden. Terwijl SJLf^^htsdienaars in eene naburige ka- i"€r cnrele oogenblikken vertoefden voor psrsocniijte verzorging werd voormelde Ipkoeld in eer.: andere plaats gela- tiodh hij wist de boeien deels los te J£?°pn en per flets de vlucht te nemen, u werd een bewogen jacht ingezet en ;-u Christ-asns cie hem tot in Sta- jypph gevolgd was en slechte nog een on-- r 'Dr ervan verwijderd was leed ÏÏL-r- - run waardoor de ^chter- fOlgi tierzoé d£rci ^ftiappe!s öle bij h oennaut C. gesto- werden en door deze herkend werden, hun fntiere bestolen personen °htvreemde waren herkend.. Eet on- uer2oek duurt voort. llillllllll!IIIIIIHI!llill!i»KIIHHIIll:!!l«ilKlfflfllll!ll!IIHIHI!D In verband met de ontdekking van eene geheime bergplaats met een bonte hoe veelheid van gestolen voorwerpen en al lerhande waren bij den 59-jarigen Tack Richard, Kapellestraat, ter wijk St Lo- dewijkdient nog verder gemeld dat deze zich samen met zijn zoon en zijn inwonende schoonzoon bij de politie kwam aanmelden. Het trio werd Dinsdag ter beschikking van den Heer Onderzoeks rechter te Kortrijk overgebracht. Na een grondig onderhoor werd er tegen eerst- gemelden Tack een aanhoudingsmandaat afgeleverd, waarop deze ter opsluiting naar het gevang werd overgebracht, ter wijl de belde huisgenooten, zijn zoon Mi chel en zijn schoonzoon Dooms, met vrij heid werden gelaten. Tijdens een nieuwe huiszoeking door den H. Brigadier Dewitte in de woning van den aangehoudene Tack gedaan, werd er opgemerkt dat er in het platform van eene afhankelijkheid eene groote opening was gekapt geworden langswaar wegge stopte voorwerpen óf waren moeten weg gebracht geweest zijn sedert de eerste huiszoeking; ook werd nog beslag gelegd op een militaire auto. In aansluiting met het onderzoek van deze beroerde zaak, die hier zooveel opzien baarde, werd er nog overgegaan tot eene huiszoeking bij R. D„ Trompestraat, waar eene hoeveel heid groenten in zakken zou ontdekt ge worden zijn en bij M. C., Olekenbosch- straat, alwaar niets werd ontdekt. Naar het heet zou het hierbij gegaan zijn om de opsporing van graan, ten nadeele van den handelaar J. V. ontvreemd. De ontdekking van deze beruchte dieftezaak mag voor de wijkbewoners een ware opluchting beteekenen, die zich LEENINGEN VOOR OORLOGS SCHADE AAN DE LANDBOU WERS TEGEN 2 t.h. Leeningen aan Landbouwers, wier goede ren bijzondere schade geleden hebben, ingevolge oorlogsfeiten. De landbouwers worden attent gemaakt op de bijzonder gunstige voorwaarden, die voor hen door het besluit van 19 Oktober geschapen werden. De landbouwer, wiens veestapel of land bouwgereedschappen ten gevolge van oor logsfeiten bijzonder werden gehavend, kan een leening aanvragen, waarvan de ren tevoet op 2 wordt vastgesteld. Er zijn geen rechten te betalen voor het eventueel registreeren van de lee- ningsakte. Deze leening kan uitgebreid worden tot de sommen welke vereischt zijn voor het aanschaffen van de onmisbare meubelen, in geval van algeheele vernieling van het huisraad. Het Nationaal Instituut voor Land bouwkrediet, Wolvengracht 48 te Brussel, zal de leeningen toestaan. Aanvragen dienen onmiddellijk tot de Provinciale Kommissarissen bij den We deropbouw gericht te worden. Deze hou den hiervoor de noodige formulieren be schikbaar. COMMISSARIAAT VOOR 'S LANDS WEDEROPBOUW KORTRIJK Ten einde aan de geteisterden alle ge- wenschte inlichtingen te verstrekken zul len. in elke hoofdplaats van de arrondis sementen der provincie, om de veertien dagen, de volgende zitdagen gehouden worden door de afgevaardigden van het Provinciaal Commissariaat voor West- Vlaanderen. ONTVANGSTDAGEN IN DE PROV. WEST-VLAANDEREN BRUGGE. Bijbureel Prov. Com., Veldstraat 18b., St Michlels-Brugge: lr. J. Beyne, tweeden en vierden Woensdag, van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. OOSTENDE. Gerechtshof Oostende: Ir. A. Monthaye, eersten en derden Dins dag, van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. DIKSMUIDE. Stadhuis Diksmuide: Ir. A. Monthaye, eersten en Derden Dins dag, van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. ROESELARE. Gehoorzaal Vredege recht Roeselare: Ir. A. Monthaye, tweeden en vierden Dinsdag, van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. IEPER. Stadhuis leper; Ir. L. Ry- ckeboer, eersten en derden Dinsdag, van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. VEURNE. Stadhuis Veurne: Ir. L. Ryckeboer, tweeden en vierden Dinsdag, van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. TIELT. Stadhuis Tielt: Ir. G. De- preitere, eiken Donderdag, van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. KORTRIJK. Prov. Com., Doornikstr. 63: Ir. G. Depreitere (voor wederopbouw en werkverschafffling) eiken Maandag, van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. KORTRIJK. Prov. Com., Doornikstr. 63: Ir. G. Descamps (voor leeningaanvra- gen, eiken Maandag, van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. De Provinciaal-Commissaris voor West- Vlaanderen, Ir. J.-M.L. Demeyere. ont vangt eiken Maandag in zijne kantoren te Kortrijk, Doornikstraat 63. HET VIJANDELIJK VERMOGEN In een derde uitvoeringsverordening op datum van 23 Oktcber 1940, thans be kend gemaakt, betreffende het vijandelijk vermogen, heeft de militaire bevelhebber van België en Noord-Frankrijk de aan gifte voorgeschreven van een reeks be- standdee'.en van vermogen, voor zoover deze niet meer dan 5.000 Belgische frank thans veiliger en geruster zullen voelen, in het geheel bedragen. Deze aangifte Sfeteg móést'worden" stopgezet Het on We*4?3s wordt ernstig voortgezet want er -ii ai waren ontdekt die van vroegere Jen zouden voortkomen onder meer HOOGLEDE Burgerstand. Overlijden. Crepeele Godelieve, 14 d., d. v. Cyriel en Maria Raes. Huwelijken. Vanbeselaere Hendrik, fabriekw., met Elza Debeuf, naaister, bei den te Hooglede. Deblonde Alois, landbouwer, met Maria Bril, z. b„ beiden te Hooglede. Vermeersch Alfons v. Knokke-aan-Zee, met Suzanna Werbrouck v. Hooglede. Claeys André v. Korte- mark, met Jeanne Swaenepoel v. Hoog- lede. Huwelijksafk. Vandewaile Gerard v. Oostnieuwkerke en Mariette Blomme v. Hooglede. WESTROOZEBEKE Davidsfonds. Onze tweede vergadering van het Da vidsfonds, Zondag 10 Nov. 1.1., is een hoogst belangrijke vergadering geweest. Veel volk was er niet en dat is wel jam mer: te veel onverschilligheid; te weinig durf; kleingeestigheid...; wie weet het nu juist waar de hond gebonden ligt, waar schijnlijk een beetje van dit alles samen; 't is zoo eigen dat aan ons arme vlaam sche voik. Nu om het even hoe, diegenen nochtans die den voordracht van Heer André Demedts over Onze West-Vlaam sche Schrijvers hebben bijgewoond, heb ben een hoogst aangenamen namiddag beleefd en hebben ons eigen schoon lee- ren kennen en smaken. Heer Demedts met een bevoegdheid die onbetwistbaar is en met een fijne kunstsmaak en juiste kritische beoordeeling die goed en kwaad weet te wijzen, heeft ons een paar uren begeleid in de kunstwarande van ons eigen weelde en dat zóó boeiend en zóó aangenaam tevens, dat de toehoorders aan zijn lippen hingen. «Ons schoon West-Vlaanderen», schreef Boschvogel. Ons letterkundig rijk West- Vlaanderenleerde ons Heer Demedts. Onze West-Vlaamsche Schrijvers en Dich ters van de aloude tijden, uit de verre middeleeuwen liet hij kennen en verder de gloriereeks vanaf Gezelle, den zoetge- vooisden nachtegaal, almet Verriest en Rodenbach en Streuvels en Warden Oom en beurtelings wijdde hij over elk van hen uit en mochten we uit hun werk 't zoo fijne volksche smaken. Een pracht- voordracht was het, een fijn gerecht. In aller naam dankte Heer Dr Mulliez, voorzitter, den geachten Voordrachtgever om al het schoone dat hij ons had leeren smaken en drukte den wensch uit. door allen beaamd. Heer Demedts in volgen den keer te hooren voordragen uit eigen werk. Begin December krijgt de afdeeling een St-Niklaasavond die ten zeerste zal ge smaakt worden. Burgerstand: Okt-Nov. H. Doopsel. Parmentier Rosane, d. v. André en Cnockaert Maria. Pauwelijn Eric, z. v. Jeroom en Callewaert Jeejine. Decenuinck Eric, z. v. Cyriel en Huy- ghe Angèle. Depoortere Monica, d. v. André en Vandeviivere Germaine. Van- sevenant Rosa, a. v. Henri en Gouwij Marie. Douchy Denise, d. v. Silveer en Bol MarCclla. Huwelijksbeloften. Descamps Gaston v. Foelkapelle en Crabbe Jeanne. Van- derheeren Roger v. Rumbeke en Vander- marliere Marie-Louise. Huwelijk. Verbrugghe Jozef v. Pas- schendale en Faillie Maria. Overlijden. Ameye Jules. KORTEMARK Burgerstand. Geboorten. Kinsabfl Hubert, z. v. Walter en Moerman Marie-José. De- graeve Roger, z. v. Julius en Boddin Fernande. Declercq Martin, z. v. Henri en Heemers Laura. Wegsteen Cyriel, z. v. Octaaf en Ameel Yvonne. Lan- noo Gerardus, z. v. Henri en Luca Mar garets. Heir.eryck Noël, z. v. Polydoor en Mostrey Gerraana. Overlijdens. Feys Augustus. 78 j.. wed. v. Logghe Emerentia. Van Aerde Elodie, OU kloosterzuster. Huwelijken. Loosveldt Marcel, vlas bewerker te Moorsele. met Vandaele Martha, z. b.. wed. t. Vangelder Henri. Messelier Hendrik, vlasbcwcrker, met Vandaele Rosa, z. b. ROESELARE Dieven in de klem Verleden week is de Rükewacht van Roe selare overgegaan tot de aanhouding van zekeren P. L.. uit Roeselare en G. A„ uit Bevereii-bij-Roeseïnre. Beide kerels hebben verschillende diefstallen op hun geweten, onder meer rijwielen, een twin tigtal hennen en steenkolen. Na reeds op twee plaatsen inbraak te hebben gepleegd, mislukte hun derde poging, op den weg van de gemeente naar de «Tassche», waar zij hun spoor hebben nagelaten. Beide personen werden in voorloopige hechtenis gesteld en Zondag naar leper overge bracht, om door den onderzoeksrechter onderhoord te worden. Tarwe aangeslagen Zondag 10 Nov., in den vroegen morgen, omstreeks 5 u., hield de Rijkswacht van Roeselare een vrachtwagen staande op de baan Roeselare-Brugge. Bij onderzoek bleek, dat de wagen 50 kgr. beste tarwe bevatte, die, naar beweerd werd, bestemd waren voor een persoon uit Lichtervelde. De lading werd in beslag genomen en een verder onderzoek ingesteld. GITS Noodweer Door het noodweer van verleden week werd hier overal veel schade aangericht. Vooral dakpannen en schoorsteenen had den het meest te ontgelden. Veel boomen werden ontworteld, ook de electrisohe lei ding werd doortaroken. Drie groote schu ren en een, leegstaand huls zijn ingestort, eveneens het woonhuis van C. Deceunink op de Bergwijk. Gelukkig hadden de bewoners het huis tijdig verlaten. Bij V. Viaene werd de glasschade op ongeveer 15.000 fr. geraamd. De broeikassen bij H. Coghe hebben ook vsel schade geleden. Te Eekloo was eeu 18-jarige jonge ling op een hoogen eikenboom geklom men om eikels te plukken. Plots maakte hij een verkeerde beweging en viel van den boom. De jongen werd opgenomen met gebroken ruggegraat en een sche delbreuk; na enkele ureu gaf hij dan ook den geest. Te Antwerpen werd een vrouw dood aangetroffen in een schuilkelder. Te Kortrijk, in de staatsgevangenis, was zekere Ernest Desualty, ziek gewor den. De man kreeg een medecijn waarin noodzakelijker wijze eenig vergift in was en dat bij kleine hoeveelheden moest ge nomen worden. Desualty nam echter van een gunstig oogenblik gebruik om gansch de flesch te ledigen. Kort nadien werd hij in zijn cel levenloos aangetroffen. Te Langerloo, aan de kanaalwerken, stortte een arbeider van een hoogte van 18 meter naar beneden. De ongelukkige had een schedelbreuk opgeloopen eu gaf kort nadien den geest. Te Oorbeek-Tienen werd een land bouwer door een dolle stier aangevallen en doodgestooten. Bij Groningen, in Nederland, werd een autobus met werkloozen door een trein gegrepen. Negen werkloozen wer den gedood en een twintig-tal gewond, ten. De aanvangswedde is bepaald op 16.000 frank. De aanvragen moeten op het speciaal formulier dat in de postkantoren te ver krijgen is, vóór 31 October (laatste da tum) ingediend worden in het Provinciaal Bestuur van \Vest-Vlaanderen, Bureau Nr 18, alwaar alle verdere inlichtingen betreffende programma van het examen, ontslagingen, enz. te bekomen zijn. In het Luiksche, te Seclins, werden ten nadeele van twee landbouwers 50 zak ken tarwe gestolen. Onder deze bevinden zich zakken met tarwe die bewerkt werd met chemische vergiftigde produkten en moesten dienen als zaaizaad. Ie Deinze viel een werkman voor een vrachtauto en werd het hoofd en de romp geplet door de wielen van den wa- gcn.De ongelukkige was omzeggens het hootd van de romp gescheiden. Een ont boden genesheer kon dan ook slechts den dood vaststellen. Te Beveren-Waas vielen 2 arbeiders van een wagen. Een hunner, een vader van een talrijk gezin, kwam met het hoofd op een trftnriggel terecht en werd op j'aff gedood. De andere liep een schedel breuk op. In de Brabantsche Kempen, in de denneoossclieu, verslinden millioenen rup sen de naalden der denneboomen. Het null ruPse" van larven van de dennen- bladwesp. Men vreest een zeer erge plaag me bijzonder zware schade aan de bos- scheu kan veroorzaken^ moet ten laatste op 1 December op de voorgeschreven foi muiieren toekomen op het Bureau van Aangifte van het Vijan delijk Vermogen, Leuvensche weg 1. te BrusseL De formulieren zijn verkrijgbaar bij de Feld- en Ortskommandanturen. BESLUIT INZAKE HET ONT- HEFFEN UIT HUN AMBT VAN GEVLUCHTE BURGE MEESTERS Eenig artikel. De burgemeesters en de schepenen, die tusschen 10 en 28 Mei 1940 hun ambt verlaten hebben en op 1 Oktober 1940 in htm gemeente niet wa ren teruggekeerd, zijn uit hun ambt ont heven. Deze bepaling is niet toepasselijk op de burgemeesters en schepenen die tusschen 10 en 28 Mei 1940 onder de wapens zijn geweest. De afwezigheid uit de gemeente en de eventueele aanwezigheid onder de wapens worden door den provinciegouverneur vastgesteld. ZEEP VOOR HAARKAPPERS Een regeling is voorzien geworden om dc haarkappers te bevoorraden ln poe- derzeep. Hieronder volgen adressen waar zij moeten ingeschreven zijn en waar zij hun poederzeep kunnen bekomen: Brugge: Allewaart, Vlaamschestraat 47. KortrijkPieters, Korte Steenstraat 12. Meenen: Vanden Broucke, Kortrijk- straat 73. Oostende: Drieghe, Van Isezhemlaan 99. Roeselare: Lamon, Stationsplein 12. Wevelgem: Van Haverbeke, Kortrijkstraat 24. leper: Vanden Hende, Meenenstraat 5. DE DEMOBILISATIEVER GOEDING Er wordt voor het oogenblik .veel ge sproken en ook gekibbeld over de demo bilisatievergoeding van 500 fr. aan de oud-strijders van 1940 en over de uit betaling derzelve. De dienst tot regulari- saite der betalingen van wedden en ver goedingen van het leger, de bevoegde overheid in deze kwestie dus, heeft ech ter laten weten dat bedoelde vergoeding, die in Frankrijk werd toegekend, voor 't oogenblik in België niet mag uitbetaald worden. De kwestie is ter studie. LEENINGSAANVRAGEN DOOR GETEISTERDE KRIJGSGEVANGENEN Ten einde hun vernielde of beschadigde eigendommen weder op te bouwen, mo gen, ln strijd met wat sommigen meen den, ook de echtgenooten van in krijgs gevangenschap verblijvende geteisterden aanvragen voor leeningen indienen bij de Provinciale Kommissarissen voor 's Lands Wederopbouw. DE INSCHRIJVING BIJ EEN WINKELIER De Secretaris-Generaal van Landbouw en Voedselvoorziening heeft besloten dat de verbruiker, die op de grenzen eener gemeente woont, zich bij een kleinhan delaar in een aanpalende gemeente mag inschrijven wanneer in zijn eigen ge meente geen magazijn gelegen is op een afstand gelijk aan of minder dan de af stand, die hem scheidt van het in de aan palende gemeente gelegen magazijn. Daartoe moet de verbruiker zich, vóór 23 November e.k., aanmelden bij den be- voorradingsdienst van de aanpalende ge meente, er zijn bevoorradingskaart over handigen en zijn inschrijving in die ge meente aanvragen. HET AANVULLEND BROOD RANTSOEN VOOR DE ZWAN GERE VROUWEN In het Staatsblad van 20 November 11. Is een besluit verschenen, regelende het toekennen van het aanvullend brood rantsoen aan de zwangere vrouwen. Uit dit besluit blijkt dat de zwangere vrouw haar staat van zwangerschap na de vierde maand door een geneesheer moet doen vaststellen, en later de datum van haar verlossing. Meerdere genees kundige getuigschriften zijn niet nood tg om het aanvullend rantsoen te bekomen. Voor de bevalling is het getuigschrift van een gediplomeerde vroedvrouw ook vol doende. GEDIPLOMEERDE VROEDVROUWEN De Zu»ter-, ANNA en MARIE-JOSÊ LATON, Gediplomeerde Vroedvrou wen. maken bekend aan het geacht publiek van Poperinge en omliggen de dat zij zich komen te vestigen te IEPER, Deken Delaere»traat Nr 3, telefoon 518. DE PIPLOMATIEKE BEDRIJ VIGHEID Uit Boedapest, hoofdstad van Roeme nië, werd eveneens medegedeeld dat Ge neraal Antonescu, op uitnoodiging der Rijksregeering, zich ook naar Berlijn zal begeven om er den Fuhrer en andere vooraanstaande personaliteiten van de Duitsche Regeering te ontmoeten. EEN EN ANDER De Gaulle heeft aan de Fransche Regeering voorgesteld gevangenen uit te wisselen. De Gaulle wilde 8 Franschen die aangehouden werden te Libreville en als gijzelaars werden vastgehouden uit wisselen tegen 8 andere Franschen, aan hangers van den ex-Generaal. De Fran sche Regeering heeft besloten niet te antwoorden aan een eerloos man. On der de gevangenen voorgesteld door de Gaulle bevinden zich Generaal Tetu, twee kolonels, een majoor en de Bisschop Tardu. De Gaulle deelde verder mede dat dezen borg staan met hun leven voor het leven der hem trouw gebleven c vrije Franschen Naar een correspondent uit Vichy zou H. Ryckmans, Gouverneur-Generaal van Belgisch Kongo, een verordening af gekondigd hebben waarbij alle Belgen van 17 tot 34 jaar en verblijvende in de kolonie zich moeten laten inschrijven bij de koloniale overheden. de Valera verklaarde dat het afstaan van havens in Ierland aan Engeland oor log zou beteekenen. EEN 100-TAL BELGISCHE OFFICIEREN TOEGEKOMEN TE ANTWERPEN In den nacht van Dinsdag op Woens dag j.L zijn te Antwerpen een nieuw con tingent van 'ongeveer 100 Belgische offi cieren van Oflag 3b, terug uit Duitsch- land toegekomen. Het waren allen Vla mingen. H. CAMUS GEDOOD TE LONDEN? Naar zekere berichten zou ook de H. G. Camus, kabinetsoverste van ex-Minis ter De Vleeschauwer, gedood zijn tijdens een luchtbombardement van Londen. Dit bericht werd evenwel nog niet bevestigd. TE PERVIJZE kwam de Burge meester per fiets van het secretariaat Diksmuidewaarts gereden, toen hij door een auto ten gronde geworpen werd. Ge lukkig bekwam hij enkel lichte schram men aan hoofd en haaden. TE ALVERINGEM is de molen Coopman. tusschen de «Nieuwe Herberg» en Alveringem, insgelijks in het storm weder van verleden week omvergewaaid. HEBT GE OOIT een goed woordje ge daan om een of ander kennia aan te zetten tot het abonneerea op dit blad. UITSLAGEN VAN ZONDAG L.L. II* Afdeeling Provinciaal - Reeks C. C. S. leper A. C. 8. leper B. 52 F. C. Komen B. F. C. Komen A. 23 S. K. Vlamertinge R. C. Wervik 01 W. S. Houthulst F. C. Poperinge uitg. RANGSCHIKKING 1. C. S. leper A. 7 7 0 0 2. W. S. Houthulst 6 3. S. K. Vlamertinge 6 4. R. C. Wervik 6 5. F. C. Komen A. 5 6. S. C. Le Bizet 5 7. C. S. leper B. 6 8. F. C. Poperinge 4 9. F. C. Komen B. 5 44- 9 25-10 19-17 14-18 12-13 12-21 16-29 10-21 9-22 MATCHEN VOOR HEDEN ZONDAG 2 u.: C. S. leper B. F. C. Komen B. F. C. Komen A. F. C. Poperinge S. K. Vlamertinge C. S. leper A S. C. Le Bizet Racing Wervik W. 3. Houthulst bye VOETBALKRONIEK BESCHOUWINGEN - VOORUITZICHTEN II" AFD. PROVINCIAAL REEKS C. Omstandigheden, onafhankelijk van onzen wil, hebben schuld aan het niet ver schijnen van onze kroniek in de twee laatste nummers. Uit andere bronnen zul len onze Lezers wel 't een en 't ander vernomen hebben over deze gespeelde wedstrijden en we zullen dan ook maar daarover geen beschouwingen neerpen nen. Toch willen we enkele inlichtingen geven over een paar wedstrijden. Zoo over de wedstrijd F. C. KOMEN A. S. C. LE BIZET, die na 30 minuten spel geschorst werd. De stand was dan 1-0 ui 't voordeel der lokalen en alles wees erop dat ze dezen wedstrijd zouden winnen. Dit. alsook zekere beslissingen van scheidsrechter Geers vielen in den smaak niet van sommige spelers van Le Bizet, die het duchtig lieten hooren en voelen. Heer Geers zag zich genoodzaakt drie dezer spelers naar de kleedkamers te zenden, en daar deze. voortgingen, tus schen de toeschouwers, den spelleider te schelden, stopte deze de wedstrijd. Deze incidenten kwamen Zaterdag 11. te berde voor het P. K., dat per afvaar diging te Kortrijk zetelde en de feiten moest onderzoeken. Het eigenaardigste van deze zaak is wel dat Le Bizet onder- tusschen een klacht had Ingediend tegen een speler van Komen, de back Verheydt uit Waasten, die reeds drie wedstrijden meegespeeld had in de B.-ploeg. Zooals men weet is het verboden, wanneer twee elftallen van dezelfde club uitkomen in eenzelfde reeks, spelers naar willekeur op te stellen in 't een en 't ander elftal, ten minste ais ze reeds drie wedstrijden ge speeld hebben in een der elftallen. Dit was het geval met Verheydt, die reeds driemaal met de B.-ploeg uitgekomen was. De uitspraak, na onderzoek te Kortrijk, wordt geveld te Brugge. Beide clubs heb ben natuurlijk hun standpunt verdedigd en zouden ze allebei aanspraak willen maken om den wedstrijd met 5-0 te winnen. We denken dat Le Bizet het schaap van de rekening zal worden, aangezien dat de reglementen zeggen dat in zulke gevallen geen rekening mag gehouden worden met de kwalificatie der spelers (wedstrijd uitgesteld of gestaakt en te herspelen of forfait). De andere wedstrijd F. C. POPERIN GE -F. C. KOMEN B., werd op het laatste uur uitgesteld. Er kon hier dus geen sprake zijn van forfait, zooals er verkeerdelijk werd rondgespreid. Wegens de nieuwe verordening op het verkeer kon Komen geen aanspraak meer maken op d? autobus, waarmede ze hun ver plaatsingen maakten. Daar er dus geen vervoermiddelen voorhanden lagen, stel den ze Brugge op de hoogte van de quasi-onmogelijkheid zich behoorlijk te verplaatsen en zoo werd de wedstrijd uit gesteld. 't Is om diezelfde reden gemis aan vervoermiddelen dat F. C. POPERIN GE gevraagd heeft om zijn wedstrijd te gen W. S. HOUTHULST uit te stellen, t geen ook toegestaan werd. We vragen ons af waar we daarmee naar toe gaan. Zeker, de zaak is zeer in gewikkeld. De verplaatsingen van som mige plaatsen gaan gepaard met groote moeilijkheden omwille van de vervoer middelen, die niet altijd te vinden zijn en het is verre van prettig voor de spe lers zoo maar een afmattende reis van 30-40 km. te moeten ondernemen, bijzon derlijk als 't weder niet meewil. Doch, als zekere clubs het kunnen en zich niet laten afschrikken door zulke reisjes of zelfs er een ander middel op vinden, waarom zouden de andere het ook niet kunnen? Iedereen wist genoeg van 't be gin der kompetitie dat er met groote moeilijkheden zou te kampen vallen. Nu meer dan ooit moet er gerekend kunnen worden op echte liefhebbers. Uitgestelde wedstrijden schaden altijd aan een kom petitie en kunnen deze gansch verval- schen. De belangstelling wegens de om standigheden is reeds niet te groot. Ten andere, wie zegt ons dat binnen enkele weken de nu ontbrekende vervoermid delen voorhanden zullen liggen? En zal er dan tijdig genoeg kimnen begonnen worden aan een gebeurlijke eindronde? De wedstrijd C. S. IEPER A. C. S. IEPER B. werd met 5-2 door de leiders gewonnen, van wien men nochtans groo- tere cijfers had verwacht. Zeer gemak kelijk ging het niet. Nu. het werd voor hen eerder een goede oefenwedstrijd met het oog op de komende wedstrijden. De techniek bleef hier natuurlijk de baas over den moed en de geestdrift der B.- mannen, waarin sommige goede elemen ten steken, doch waarvan het zwakte punt steeds de aanvallijn blijft, waarin er niet genoeg stuwkracht en besluit vaardigheid steekt. Het inbrengen van een paar nieuwe elementen bracht toch zekere verbetering. Te KOMEN groeide het treffen tusschen beide lokale ploegen uit tot een zeer vin nig betwiste kamp. De A.-ploeg won ver diend. doch heel nipt met 3-2. Ze hadden het bij lange niet gemakkelijk; aan de rust stonden de B.-spelers zelfs met 2-0 voor en de winning-goal werd slechts vijf minuten voor 't einde genet. Langs de eene zijde had men elf spelers die indivi dueel ver boven hun tegenstrevers sta ken, doch deze vergoedden hun tekort aan techniek door een beter samenspel dat gepaard met onvermoeibaren strijdlust, hun toeliet gelijken tred te houden met hun ouderen. Komen mag dus op een heele schaar jonge spelers bogen, waar aan het later veel genoegen zal beleven. Tegen alle verwachtingen in werd S. K. VLAMERTINGE op eigen veld geklopt door R. C. WERVIK met 1-0. De roodwit- ten vingen den wedstrijd aan met te veel zelfvertrouwen, lieten daarbij te veel spel aan den tegenstrever, die met een niet te versmaden opstelling ln 't gelid kwam en door een allesgevend spel verwarring zaaide in de rangen der lokalen, die zeker wel geen geluk nadden, doch zeer onsa menhangend presteerden. De zenuwach tigheid speelde hun leelijke perten. Een speler werd van 't terrein gezonden en kort voor 't einde werd nog een strafschop gemist. Dus een eerder ongelukkige wed strijd, die op 't einde en na den afloop nog ontsierd werd door betreurenswaar dige incidenten, die we gansch moeten afkeuren. De lokalen, die in de laatste tijden zoo schitterend gepresteerd had den, lieten hier een eenige gelegenheid voorbijgaan om hun derde plaats te ver stevigen. Nu worden ze door hun over winnaars ingeloopen. Heden Zondag hebben wij een zeer be langrijk programma, dat de rangschik king wel aan 't schommelen zou kunnen brengen. C. S. leper B. F. C. Komen B. wordt zeker een hardbetwiste kamp tusschen twee jonge strijdlustige elftallen. Het ter reinvoordeel pleit in 't voordeel der Ieperlingen. Komen A. zal het niet gemakkelijk heb ben tegen F. C. Poperinge en zal zijn beste krachten moeten uithalen willen ze geen blauwtje oploopen. S. K. Vlamertinge zal zich hardnel verdedigen tegen ae leiders, die norm: kkig ■naai toch moeten winnen, al is het zeker voor hen een zeer lastige verplaatsing. S. C. Le Bizet R. C. Wervik zou best op een gelijk spel kunnen eindigen, al hoewel wij eerder de voorkeur geven aan de mannen van Van Uxem. W. S. Houthulst is bye en heeft dus twee Zondagen rust. J. J, V, F. C. POPERINGE Zooals Komen het had aangeleerd, heeft F. C. Poperinge ook gevraagd om de ver plaatsing naar Houthulst te verschuiven. werd dan aangevuld met tusschen rood en geel en De Zondag v een ontmoeting een militair elftal. De publieke opkomst was vrij gering, doordat de match slechte tijdens de laatste uren bekend werd. Voor onze kleuren werd het een zware neder laag. De 7-1 skoor ls echter geen trouwe weergave van het spel. Onze doelwachter was Zondag ia een ongelukkigen dag en een paar spelers zochten ook te vergeefs naar de gewenschte forme. Het spel was vlug en aantrekkelijk, zoo als het immer is Dij een sterken tegen stander. Heden Zondag gaat de tocht naar Ko men De spoorverbinding is betrekkelijk stig. Te 11 u. 55 wordt er afgereisd, het ls te hopen dat iedereen op 't ap pel zal zijn. Komen A. zal wel een sterke tegenstan der zijn en daar rood en geel momenteel zeer onregelmatig optreedt, zijn de ver wachtingen niet al te hoog. Een flinke heropstanding is echter zeer goed moge lijk, wat de terugreis zeer zou veraange namen. KEIKOP. Heden Zondag 24 November, te 2 uur te KOMEN: F. C. Komen A. F. C. Pop. Afreis per spoor te 11 u. 55. C. S. IEPER De plaatselijke derby had, ln tegenstrijd met ae verwachtingen, een bevredigende opkomst naar het veld der Augusünus- straat gelokt. De toeschouwers hebben him namiddag niet beklaagd, want uit sportief oogpunt was de wedstrijd, bijzon derlijk wat de eerste speelhelft betreft, de moeite waard. De B.-ploeg heeft het eerste elftal het vuur aan de schenen ge legd en 't was enkel met een doel ver schil dat de tenoren de rust konden be reiken. De reservisten openden den stand op strafschop, toegekend om voorafgaand handspel. Devloo gelastte zich met de om zetting. Het duurde vrijwel lang vooral eer den gelijkmaker door Rotru genet werd. Dumolin vermeerderde den voor sprong, ter will Vandenberghe het even wicht herstelde, 't Was enkel op het laat ste oogenblik dat Cherchye de cijfers op 3-2 kon brengen. Gedurende deze 45 mi nuten hadden wij mooie staaltjes voet balspel kunnen bewonderen. Na de rust had de A.-ploeg in de eerste tien minuten succes door toedoen van Du molin en Beddeleem. Nadien echter bleef de scoor ongewüzlgd, dank aan B's ver dediging, die, alhoewel zij menigvuldige hoekschoppen moest toestaan, stand hield en niets meer doorliet. Ten slotte werd dan ook verdiend door A. met 5-2 ge wonnen. Indien B. zich op dezelfde manier tegen Komen B. zal te weer stellen, dan lijdt het geen twijfel dat er puntenoogst zal voorhanden ziin. Wat de eerste ploeg betreft, zll doet de verplaatsing bij S. K. Vlamertinge. die zich tot nog toe goed gedragen heeft en een mooie derde plaats in de rangschik king bekleedt. De rood-witten zullen goed doen de taak niet te licht op te nemen, want de samenstelling der naburige ge meente is er op belust de ongeslagen lei ders te doen struikelen. Nochtans moe ten de Ieperlingen, logischer wijze, den palm weghalen. S. K. VLAMERTINGE V S. K. Vlamertinge R. C. Wervik 01 Tegen alle verwachtingen in werden wij op ons eigen veld door Racing Club Wer vik geslagen. Het ging hier zooals in de fabel van de haas en de schildpad: men begon te loopen als het te laat was. Met te veel zelfvertrouwen werd deze wedstrijd aangevangen, daarbij al het ini tiatief latende aan de bezoekers, die er natuurlijk geestdriftig op los gingen, te meer daar onze fel gewijzigde ploeg vruch teloos naar de goede kadans zocht. We verdienden misschien wel een punt in deze eerste helft, daar enkele aanvallen slechts op hst heel nippertje gered wer den, doch wegens ons slordig spel was de blanke scoor dan nog het billijkst. In de tweede helft ging het Tets beter met onze mannen, doch Racing verde digde zich dapper. Toen gebeurde het: voor een nietigheid wilde Logie zijn hoofd niet leggen en werd hij door 'den scheids rechter van 't veld verwezen. Dit feit scheen het, gemoed van zekere spelers op te hitsen en werd er vrij onzeker ge speeld. Wanneer Pertry voor ons een strafschop miste, nam de zenuwachtigheid nog aan. Wervik maakte ervan gebruik om 't eenigste doel der partij te netten. Hoe Sportkring zich ook inspande, de uitslag veranderde niet meer. 't Was een vrij saaie en droevige wed strijd. Droevig door zijn weinig begees terend en slordig spel, heel droevig door het einde, waarbij zekere incidenten plaats grepen, waarvan de scheidsrechter het slachtoffer werd. Spijtig voorwaar dat zekere spelers hun zenuwen niet kunnen bedwingen. Verder moeten wij het gedrag van sommige heet gebakerde supporters aan den kaak stel len. Met zulke tooneeltjes kunnen ze geen dienst aan hun club bewijzen, integen deel. Zulke ruziestokers blijven gerust thuis. Nu, een slechte wedstrijd is geen slecht seizoen. Spijts onze nederlaag blijven wij toch op de derde plaats. Dus geen moed verloren. Heden Zondag ontvangen wij de onge slagen leiders: C. S. leper A. Wat zal Sportkring tegen deze kampioenenploeg verrichten? Normaal zijn wij tegen de Ieperlingen niet opgewassen en kunnen wij de zegemarsch der rood-witten niet stuiten, doch in voetbal is niets onmo gelijk-. Tegen beste ploegen speelt Sport kring immer sterk. Daarom zie ik ze dan ook in een hardnekkigen kamp een schoo ne prestatie leveren. Aan belangstelling zal het zeker niet ontbreken en wij durven verhopen dat de Vlamertingsche supporters in getal zullen zijn om de Iepersche ploeg goed de re pliek te geven. Dus allen op de Pothem. Aanvang om 2 uur. F. C. BLUE STAR POPERINGE F. C. Woesten Blue Star Fop. 31 Zondag stak Blue Star van wal en speelde een eerste match tegen F. C. Woes ten. Proficiat, jongens, niettegenstaande we verloren, speelden allen opperbest en laat gij het beste verhopen voor de toekomst. We beschikken thans reeds over een schaar goede spelers. igimji doel van Boezinge af en daar de portier het zicht belemmerd is. kan hij niet an ders dan den bal uit de netten halen; 0-1 voor de bezoekers. Hoe de ploegen zich ook inspanden, geen verandering kwam meer tot aan de rust. Boezinga verdiende beter. j Na inrukken doet Eendracht een blik« semaanval en reeds aan de 30* sec. krijgt de rechtsbuiten den bal en stelt met een schichtschot de ploegen gelijk. Nu ont brandt de strijd in volle geweld. Boezinga laat niet begaan en eenige minuten later gaat rechtsbuiten drie, vier man voorbij. Zijn wel gemeten inzenden komt bij aeq centervoor terecht en Langemark's kee per heeft niet de minste; 2-1 voor Boe zinge. liet en Core! te stellen: het ga van Boezinge blijft de baas. Het zal dan nog Eendracht zijn, die een derde maal zal doelen, door tusschenkomst van rechtsbuiten op schoone voorzet van den centervoor. Nog eenige wederzijdsche aanvallen en nog een kei van belang op het doel van Boezinge, door toedoen van Seys en daar hebben we het einde van dien harden kamp. Boezinge wint met 3-1 en ten volle ver» dlend. Heden Zondag gaan we naar C. W. Lan- gemark. Vertrek te 12.50 uur stipt. Eendrachter. J TOEKOMST RENINCE Toek. Reninge Eendr. Wetvleteren II8 De Toekomstjongens hebben hun zege-l reeks voortgezet met de Eendrachtefs aan huis te gaan vloeren. Nochtans werd door 'de thuisploeg het openingspunt ge maakt. maar spoedig was onze ploeg in gespeeld en was flink in de meerderheid. Proficiat jongens. komt «p c H rijk op en moedigt de spelers aan, want Heden komt Eendracht op tegenbezoek ons terrein. Allo! Supporters komt tal* 't zal er spannen. Begin te 3 uur. K.B.M.J. OOSTDUINKERKE K.B.M.J. Veurne Oostduinkerke Onze 2" voetbalmatch tegen K B. M. J. Veurne werd een tweede nederlaag, 6-2, alhoewel onze jonge spelers, met wat meer geluk en sohotvaardigheld hun eer ste viktorie hadden mogen kraaien. Da rust was 2-3 in het voordeel van Veurne. Na de rust werd het doel van Veurna hard bestookt, doch tot doelpunten kwam het niet. In het laatste kwartier maakta Veurne nog 3 doelpunten. Bij de lokale spelers hebben allen een goeden indruk gelaten. Onze keeper heeft wel zijn best gedaan. Het beste gedeelte van onze ploeg was ons backpaar, mét Dewitte en Fernand Debeerst als uit blinkers. De middenlijn was het vri teeken der ploeg. Vanhille Daniel. centerhalfdeed flink zijn best. Nog een paar matchen en alles loopt op wieltjef! Onze voorlijn met Schoolaert A., Arnoys M„ Schoolaert M Legem L en Legein Marcel, heeft haar uiterste best gedaan; Nog wat meer schotvaardigheid en samen spel en 't zal gaan. Bij Veurne deed iedereen flink z'n best. Omer Reynaert was verreweg hun beste speler. Heden Zondag oefenmatch tusschen 2 plaatselijke elftallen. Op Zondag 8 December terugwedstrijd op het plein van K. B. M. J. Koksijde. Allen op post. Steunt uw club. Leest De Poperingenaarhet beste weekblad der streek. Een supporter. Sportclubs uit Westland, die hun vrije Zondag niet onbenut willen laten voorbij gaan, kunnen zich wenden tot Blue Star en hun datum bekend maken aan Clabau Alphonse, O. L. Vrouw Kruisstraat 3, te Poperinge. Heden Zondag 24 November maken we de verplaatsing naea- Watou. Begin te 3 uur. Vertrek aan ons lokaal Brit- tanie te 2 uur. Blue Star. VOETBALCLUB WESTOUTER F. C. Westouter Reningelst 101 Om 3 uur begon het spel. We hadden windnadeel. De eerste 10 min. waren de bezoekers in de meerderheid en konden zoo een goal aanteekenen, door een vergis sing van onzen linker-back. Spoedig bleek het, dat F. C. Westouter de sterksten wa ren. Bij eene doorbraak van onze aan- valslijn, schoot onze linksbinnen juist op doel, de keeper kon het, door te duikelen, niet beletten, en het werd 1-1. De beide elftallen kampten gedurig voort. Aan de rust wonnen we het van de bezoekers met 2-1 cijfers. De warme koffie deed ons goed. Door de goede rust verkwikt, hervatten we den strijd. Ditmaal hadden we wind- voordeel. Na tien minuten spel brak onze midden-voor Paul door en teekende het tweede doelpunt aan voor F. C. Westouter. Na nog eenige doelpunten te hebben aangeteekend, welke onze midden-voor ons allen bezorgde, schenen onze tegen strevers den moed te verliezen. Wanneer de stand 5-1 was ln ons voordeel, begon het publiek luidruchtig te roepen dat er 10 goals in moesten. Allen speelden we als leeuwen, om de eer van onzen club hoog te houden. Na 45 min. waren er 10 in. Zoodat we dus als overwinnaars uit het strijdperk kwamen. Supporters van Westouter, aan allen onzen besten dank en we hopen dat er heden Zondag nog meer supporters zul len zijn. Heden Zondag ontvangen we het te genbezoek van Dikkebusch. Te 3 uur be- innen we aan de Nederplaats. Suppor- ers, allen op post, het zal er spannen. EENDRACHT BOEZINGE Eendr. Boezinge C. W. Langemark 3I Op Zondag jL kwam Cercle op bezoek om er den tweeden wedstrijd van het kampioenschap te betwisten. Om 14.07 stellen de ploegen zich in lijn, voor 'n verandering verliest Berten den opgooi. Boezinge zet kordaat den aanval in en reeds aan de 1* min. mocht de keeper van Cercle van geluK spreken, wanneer hij den bal slecht kontroleerde. Boezinge doet eenige gevaarlijke aanval len, waarna het spel weer in evenwicht komt. Aan beide zijden blijven de ver dedigingen meester op de aanvallijnen en slechts eenige goed gerichte schoten van de rechtervleugel van Boezinge worden even goed geblokkeerd door den doelver- dediger van Langemark, die in pracht- vorm verkeert. Rond het half uur gaat er in eens, na wat middenspel, een ver schot op het KAMPIOENSCHAP VAN HET WESTLAND UITSLAGEN VAN ZONDAG LAATST; E. Watou 3. K. Reningelst 27 Un. Abeele S. K. Elverdinge 12 F. C. Roesbrugge E. Westvleteren 34 RANGSCHIKKING 1. S. K. Reningelst 4 4 0 0 2. F. C. Woesten 3 3. Eendr. Watou 4 4. E. Westvleteren 3 5. Un. Abeele 3 S. K. Elverdinge 3 12 0 7. F. C. Roesbrugge 4 0 4 0 MATCHEN VOOR HEDEN ZONDAG: S. K. Reningelst F. C. Woesten; Don- deyne. Westvleteren S. K. Elverdinge; Leupe. F. C. Roesbrugge U. Abeele; R. OréeL E. Watou bye. S. K. RENINGELST E. Watou S. K. Reningelst ST Zondag laatst waren we op bezoek bij Watou en om 3 uur trokken beid» ploegen ten strijde. Van 't begin af na men onze mannen de bovenhand en kwa men reeds gevaarlijk doorzetten en wel dra wordt het nummer 1. Het spel wordt aantrekkelijker en Watou breekt ook door. Hierop hernemen de onzen en na wat ge rammel voor doel zit nummer 2 ook bin nen. Watou verstaat het zoo niet. komt nog eens door en ziet zijn moeite beloond, want onze keener mag ook eens vlsschen. Het spel wordt nu hevig, doch voor de rust mogen we nog 2 doelpunten bijtellen en de rust komt met 1-4. Na de herneming komt de zon ons vlak ln de oogen bijten en dit breekt wat het spel. Opeens ontsnapt onze rechtsbuiten van midden het plein, geeft over aan den goed geDlaatsten middenvoor en 't is num mer 5. Kort daaroD wordt het nenalty en ook hiermede een 6" doelpunt. Watou ver plaatst hierop een paar spelers en dit is niet verslecht, want wat later zendt de nieuwe middenvoor van Watou goed bin nen. Nauweliiks aan den gang. komt d» bal bij den linkerback. deze zendt mach tig terug, doch treft een onzer spelers op het achterhoofd. Het spel wordt hierdoor geschorst, doch na een tiental minuten kan hi} terugkomen. Onze mannen zijn intusschen weer gevaarlijk voor doel, ae bal treft de bovenlat, komt terug in het spel en wordt ditmaal voor goed binnen geschoten. Het einde komt met een 2-7 overwinning. Heden Zondag ls het een der grootst» kampen voor het kampioenschap. We krij gen on ons veld Woesten op bezoek. Vrieftj den. komt talrijk od om onze jongens aaQ te moedigen, want 't zal hard zijn en moed kosten. Zondag laatst speelde ons tweede elftal tegen Roesbrugge en won met 10-0. Ha- den Zondag ziin ze op rust. Dus allen op post heden Zondag, t» 3 uur. SPORTKRINGER. F. C WOESTEN F. C. Woesten Blue Star Pop. M Daar Woesten Zondag laatst met rusé "itriH iperingi rein en wonnen met 3-1. Nadat Woestep was .speelden ze een vriendenwedst tegen Blui :lue Star Poperinge op eigen terr driemaal gedoeld had, kon Popermge, langs Kamiel Lams, met een prachtig schot de eer redden. Jongens van Pope ringe. houdt moed, met een weinig geluk kon het 3-2 geweest zijn. Dcet zoo voor! en ge komt er. Allo, allo, heden Zondag doet F. O, Woesten de verplaatsing naar St K. Ré* ningelst, die nu de leider van het tornooi is. Allo, supporters, gaat allen zien naar S. K. Reningelst, het zal er spannen. Be4 gint te 2.30 uur. Vertrek aan het lokaal, |>er flets, t» 12.45 uur. UNION ABEELE Union Abeele S. K. Elverdinge I-Hl Om 2.30 uur roept scheidrechter Dft» puydt Walter de beide kapiteins saméh en het was Elverdinge die den toss won en koos wind in den rug. Aanstonds ging Union ten aanval en reeds aan de 3* min. opende onze linksbuiten op prachtig» wijj. ze den stand. Op meerdere schoone aanj vallen mist onze voorlijn ieder maal en vergat dikwijls op doel te sohieten. Zoo kwam de rust met 1-0 voor Union. Na de koffie was Abeele eerst ten aan val, maar de spelers waren wat vermoeid, hetgeen we reeds in vorige matchen on* dervonden hebben en na een kwartier spel was Elverdinge volkomen meester ëft w zagen juist nog enkel een ontsnapping van onzen rechtsbuiten. Aan de 24' min. stelde Elverdinge gelijk om aan de 36" min. het winnende doel aan te teey kenen. Abeele stelde dan alles in het werk om gelijk te stellen, maar niets kon ba,- ten en het einde werd gefloten met een gevleide overwinning van Elverdinge: 2-L Heden Zondag reizen we naar Westi vleteren, willen we de 2 puntjes naar huil brengen, dan zai er naar doel moeteff geschoten worden. Vertrek uit Abeele om 12.45 uur aan oru lokaal St MartinGrenswachter. EENDR. WESTVLETEREN F. C. Roesbrugge E. Westvleteren 3—4 Zondag 11. deden we de verplaatsing naar Roesbrugge. Bij een echt voetbal- Hlte 3 de rust was de stand 1-3 en de inatch eindigde op een 3-4 overwinning voor ons. Heden Zondag komt Union Abeele op bezoek. Willen we de ppuntjes behouden, dan moeten we bepaald op ónze zaak let ten en er met den groven borstel door gaan. Supporters, we rekenen op uwe aate wezighela. Aftrap te 2.30 uur stipt (offi cieele tijd). CLUB-MAN.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1940 | | pagina 5