I Uit }t Roeselaarsche i Uit }t Tieltsche I Uit ’t Diksmuidsche lairaiiMH Uit Kortrijksche stsfrss. UIT TIELT POLITIE OP DEN HANDEL NIEUWPOORT UIT DIKSMUIDÈ RUMBEKE IZEGEM POLLiNKHOVE (Zie vervolg 5f bliO STEENKERKE KOKSIJDE VEURNE ALVERINGEM OOSTENDE KACHTEM ST-JORIS-AAN-IJZER WESTROOZEBEKE ARDOOIE UIT ROESELARE H PASSCHENDALE DOOR KOKENDE SOEP VERBRAND KORTEMARK MEULEBEKE LEISELE DEERLIJK AVEKAPELLE PITTEM PERVIJZE INGELMUNSTER WOUMEN BaiWinmiiiaMK V. V. we Bid van hun familieleden, uit Duitschland teruggekeerd; De geluksvogels zijn Cre- mery Firmin en Declercq Albert. Nog twee blijven achter. Het ware t? hopen dat deze ook binnen kort hun haardstede zullen mogen vervoegen. Terug thuis Deze week zijn twee onzer dorpsgenoo- '■llllllllIHMnM Jongeling zwaar gewond Dagelijksch komen een groot aantal personen zich vergenoegen in het schaat sen op den vijver van het kasteel Joos de ter Beerst. Onder hen bevond zich een zekere Jos. Vanesschen, oud 21 jaar wonende te Eegem. Door een korte bocht te nemen, is de jongeling zwaar ten val gekomen. Personen kwamen toegesnek en brachten den ongelukkigen man naai Dr Vandenbossche, die een gapende won de aan het hoofd op vijf plaatsen diende toe te naaien. Zijn toestand is gerust stellend. (Vervolg) Handelaars en Ambachtslieden kun nen zich wenden voor de inschrij vingen op het Handelsregister te Veurne, en met volle vertrouwen worden alle bewerkingen gedaan door RÉMI DE CUMAN, Zeelaan 149, DE PANNE. André. z. v. Donates en Pyiyser Lucie. Caiiewaert Margatetea. d. v. Jules en Thybaut Maria. Lowagie Roger, z. v. Daniël en Pauwels Julia. Totaal: 11. Huwelijken. Verdoolaege Daniël en Waeles Marie. Storm Karei en Del- cloo Emma. Totaal: 2. Overlijdens. Vandenameele Benja min, 65 j., ongeh. Cuvelier Alois, 64 j„ echtg. Duyck Augusta. Gheeraext Pha- railde, 63 j., echtg. Lowagie Camiel. Bulcke Camiel, 56 j., en zijne vrouw Van- derfaiellie Emma, 51 j., en hunne kin deren Alice, 22 j., Godelieve 16 j. en Maria, 7 j. Rommelaere Pelagie, 80 j., wed. Huyghe Gustaaf. Degraeve Jerome, 35 j., echtg. Vermote Elisabeth. Tyteca Bertha, 49 j., ongeh., gestorven te Oost- kamp en hier begraven. Aernoudt August. 79 j., wed. Constandt Louise. Sarrazijn Roger, 16 d., z. v. Gerard en Baes Angèle. Totaal: 12 parochianen. Burgerstand Okt.-Nov.-Dec. 1940 Geboorten. Verdoolaege Cecile, d. v. Daniel en Waeles Maria. Vandewoude Paula, d. v. René en Pruvost Gabrielle. Maes Lutgarde, d. v. Lucien en Boeve Onderpastoor der Vanaf Winterhulp Een maand geleden werd hier ook eene afdeeling van Winterhulp gesticht, met aan 't hoofd onze jonge en dienstvaardige Burgemeester C. Hillewaere en eenigé an dere werkzame personen. Laten we ver hopen dat St Joris voor geen enkele an dere gemeente zal moeten onderdoen: kwestie van hulpe bieden in nood. Eerst worden de behoeftigen der ge meente geholpen en als er mogelijkheid is, zullen de milde giften ook op andere plaatsen ten goede kunnen komen. Winterhulp is een edelmoedig kompen- satiewerk; hulp bieden hier en elders is de offerende taak dezer menschlievende stichting. Geen woorden, maar daden. Alle goede werken worden toch eerst of laatst beloond. Goed heil aan de afdee ling St Joris. BURGERLIJKE stand Geboorten. Couffez Ghislaine, d. Michel en Laura FranQois, Moederhuis (v. Eesen). Van de Walle Gerard, z. v. Leopold en Nathalia Snauwaert, Moeder huis (v. K;iem). Vanblaere Guido, z. v. Achille en Germaine Schotsmans, Moe derhuis (Maria Doolaeghestr. 10). De- peser Norbert, z. v. Georges en Elisabeth Lycke, IJzeriaan 71. Huwelijk. Doom Maurice, rijtuig maker en Ranson Cecile, z. b., b. v. Diks- muide. 1.009 KGB. AARDAPPELEN AANGESLAGEN Nog altijd woedt de woekerhandel voort in Roeselare. Woensdagmorgen legde de politie, in een spijshuis aan de Statie- plaats, beslag op een 1.000 kgr. aard appelen. De aardappelen werden er aan gebracht door een zekere C. T., uitbater van een vervoerdienst te Moorslede. Het vervoer geschiedde echter zonder wette lijke vergunning. De voerder echter verklaarde ter goe der trouw gehandeld te hebben, in naam van een landbouwer uit Passchendale. Zware val Urbain Claeys reed ’s avonds per rij wiel door de Vlaanderenstraat. Door de duisternis misleid, kwam hij terecht te gen een lantaarnpaal. Hij verloor het bewustzijn en werd opgenomen met zware verwondingen aan het hoofd. Na ver zorging door Dr Jauquet kon het slacht offer naar huis overgebracht worden. Lichtverduistering Enkele burgers uit Rumbeke zijn nogal zwaar beboet geworden, door het feit dat ze de voorschriften inzake lichtafdem- ping niet goed toepasten. De Zekerheids- en Hulpdienst heeft nu besloten direkt hard op te treden, daar waarschuwingen toch niet hielpen. Deze waarschuwing zal nu in elk geval nageleefd worden. AANRIJDING In den namiddag kwam het «ramrijtuig van de lijn Tielt-Zwevezele-Brugge met een aanhangwagen uit de Kortrijkstraat gereden, in de richting van de Markt plaats. Op zeker oogenblik kwam de tram in botsing met een vrachtauto van Deroo uit Langemark. De botsing was geweldig en beide voertuigen werden zwaar be schadigd. Er waren gelukkiglijk geen persoonlijke ongevallen te betreuren. VERLIES EN VONDST Bij klaarlichten dag verloor de echt- genoote Vincent, wonende te Lichtervelde, langs den Gentschen steenweg een kos telijke pels. Gelukkiglijk werd zij gevon den door Mej. Hoste, uit Kanegem, welke haar vondst aan de rechtmatige eigenares terug bezorgde. EEN ZOEKERTJE Oplossing van Zaterdag: Oorlog(s) dagbock. Mijn eerste dient tot rust; mijn tweede is een deel der kas; keert mijn derde om en uw hoofd rust er op. Mijn een twee-drie wordt door iedereen en lederen dag gebruikt. BERICHT AAN DE BEVOLKING De Kreiskommandantur Roeselare ver zoekt ons aan de bevolking het volgende kenbaar te maken: 1. Dat alle veranderingen van woon plaats, zoowel binnen als buiten de stad, binnen de 24 uren moeten aangegeven worden op het Stadhuis, bureel der be volking, Nr 3. 2. Dat het streng verboden is te leuren zonder toelating te hebben bekomen van wege de Kreiskommandantur. 3. Dat het verboden is te fotografeeren. 4. Dat een stipte naleving wordt ge- ëischt van de Verordening van 9 Decem ber 1940 van den Militairen Bevelhebber in België en Noord-Frankrijk, betreffende den vrijdom van belastingen voor goe deren en bestellingen aan de Duitsche Weermacht. 5. Dat een strenge toepassing geëischt wordt van de Verordening nopens den voorrang van militaire motorvoertuigen, luidende als volgt: De reglementair gekenteekende mo torvoertuigen van de Duitsche Weer macht en van al de andere in het bezette gebied werkzame Duitsche eenheden en organen, genieten aan kruispunten en uit mondingen van straten voorrang op alle andere rijtuigen. Dit geldt niet ten aanzien van rijtui gen van de politie en van de brandweer, die zich door bijzondere téekens als zoo danig doen erkennen. Tielt, den 13 Januari 1941. De Burgemeester, R. COLLE. 1936: 161. 1937: 172. 1938: 174. 1939: 186. 1940: 183. Negen ijveraars beijveren zich het i Woensdag a. s. houden ze hun 64' gadering en nadien de 64’ uitdeeling der kaarten. De H. Hartebond blijft van doorslaands beteekenis voor onze parochie. Ongeluk Tengevolge van de gladheid der baan, is Bertha D., kleermaakster, wijk Vos hoek het slachtoffer geworden van een ergen val op de straatsteenen. Zij liep zware verwondingen en een tweevoudige breuk aan het been op, UITLOTING Door het Schepencollege werd overge gaan tot de uitloting van zestien titels voor de 53" aflossing van de leening van 475.000 fr. met bijzonderen. De volgende titels zijn oplegbaar vanaf 1 Januari 1941 en zullen dus vanaf dien datum geen in terest meer genieten: veertien titels van 500 fr. ieder, met de nummers 15, 64, 79, 173, 106, 380, 389, 520, 580, 587, 566, 697, 864, 847; twee titels van 100 frank ieder: 13, 116. Belanghebbende bezitters kunnen zich dus ter uitkeering aanbieden bij den Ge meenteontvanger ten Stadhuize, den Het bestuur is als volgt samengesteld: Dr Débode, voorzitter; J. Depla, onder voorzitter; bestuursleden: Dr Ph. Mon- baliu, Dr H. Isebaert, Mevr. G. Masselus, HH. A. Deknudt, Ach. Lambert, Declercq A., Gastel R., Apotheker C. Herremans, J. Vermoere. Dijbreuk De weduwe van Petrus Demeyere, de 80-jarige E. Maes, deed zoo een ergen val, dat ze een dij brak. Stroomijt opgebrand Omstreeks 9 uur ’s avonds spoedden de brandweermannen en de plaatselijke po litie zich naar het gehucht De Wilde man om een brand te blusschen. Doch gezien den sterken wind, kon niet belet worden dat de stroomijt van Gaston Maertens gansch in de vlammen opging. Smartelijk rijongeval De 31-jarige paardengeleider Mahieu Henri, wonende Pontstraat, in dienst van den kolenhandelaar Vandecasteele G., was met een wagen met een lading kolen op weg in de richting van Otegem. Bij het remmen gleed hij plots op de ver vroren sneeuw uit en kwam met de eene voet onder een der wielen van het voer tuig terecht, met het noodlottig gevolg dat het lidmaat overreden werd. Het slachtoffer bleek zoo ernstig gekwetst dat geneeskundige hulp diende ingeroepen te worden en het slachtoffer een veertiental dagen werkongescliikt zal blijven. LOON KWESTIE Ten Stadhuize van Tielt, in de grooto Raadszaal, zal het Gewesthoofd van het rechterlijk kanton Tielt ter beschikking zijn van de bevolking, om alle Machten inzake prijzen en iconen in ontvangst te nemen en om alle kwesties dienaangaande die onder zijn bevoegdheid vallen, te be spreken, lederen Maandag van 2 tot 5 uur namiddag. PAARDENPRIJSKAMP Op 24 Februari a. s. zal alhier op de Hulstplaats een groote gewestelijke prijs kamp doorgaan voor tweejaarlijksche hengsten en merriën geboren in het jaar 1939 en zonder tanden van volwassenheid. Deze prijskamp wordt ingericht door den Paardenkweekersbond van West-Vlaan- deren met de ondersteuning van de Pro vincie en van de landbouwkamer van West-Vlaanderen. In ieder reeks wordt een eerste prijs van 400 fr. met gulden eeremetaal voorzien: een tweede prijs van 300 fr. met zilveren eeremetaal en een derde prijs van 200 fr.; 4"„ 5" en 6» prijs van ieder 100 fr. en ieder een bron zen eeremetaal. De dieren moeten inge schreven worden bij den Heer Gustaaf Vandervennet, sekretaris van den Bond, te Eernegem, ten minste 8 dagen vóór den prijskamp. Alle gemeenten van het gewest kunnen er aan deelnemen. EEN ONGEVAL Langs den steenweg naar Meulebeke werd Gerard Kerkof, wonende te Ruise- lede, door een anderen wielrijder aan gereden. Kerkhof werd tegen de straat steenen geslingerd en werd gewond aan het aangezicht, handen en knieën. Zijn flets werd ontredderd. De andere wiel rijder sloeg op de vlucht. SlIllIUlElMM Dinsdag, Donderdag of Zaterdag voo^ noen. f 1 hA onbeheerd was gebleven, verdwenen. Klacht werd bij de politie ingediend, maar van den dader nog geen spoor. Door de kou gestorven De 64-jarige Vanelslander, ongehuwd, had zich ’s voormiddags nauwelijks een tiental minuten van zijn woning ver wijderd, toen hij ter hoogte De Kerse laar door de kou ineenzonk. Spoedig werd de man bij melkhandelaar DegrySe binnengebracht, doch gaf na enke oogen- biikken den geest. Winterhulp Te Leisele werd er een omhaling ge daan voor Winterhulp, die een bevredi gende opbrengst gaf. De noodlijdenden derGemeente zullen binnen kort eene hoeveelheid kolen ontvangen, dewelke bij hen welkom zullen zijn. Burgerlijke stand Geboorte. Dumez Ferdinand, z. v. Georges en Bruneel Blanche. Huwelijksbeloften. Georges Debacker, v. Leisele en Declunder Madeleine, v. Hondschoote (Fr.). Burgerstand 1949 Geboorten. Parreyn Roser. z. v. Mar cel en Zoë Symoen. Dolphen Daniël, z. v. Evariste en Martha Cornette. De- ruyck Rosa, d. v. René en Paeon Alice. Crombez Maurice, z. v. Marcel en Ver- meersch Esther. Cardon Maria, d. v. Camiel en Deburchgraeve Helena.Sar- razijn Roger, z. v. Gerard en Baes Angèle. Feron Lêopoldlne, d. v. Frans en Long ton Catharina. Tyteca Adeline, d. v. ijulien ea Vandergucht Rachel. Decroo STEEDS DE WOEKERHANDEL Woensdagavond, omstreeks 8 uur, be merkten politieagenten op ronde een vrachtauto geladen met eieren, stilstaan de voor het huis Nr 22, in de St Joris- straat, bewoond door E. V. Bij nader onderzoek bleek echter, dat er zich ook enkele zakken meel op den kamion be vonden, die reeds gedeeltelijk gelost wa ren. E. V., en de voerder, een zekere M. G., Bierhandelaar uit de GItschestraat, wer den naar het politiebureel geleid, alwaar ze door politiekommissaris Lobel onder vraagd werden. De voerder bekende, door tusschen- komst van andere personen, de waren op- een omliggende gemeente, om ze te be stellen bij E. V. De verboden waren werden in beslag genomen. Het gezin van Jeroom Vanmaele-Ver- meersch had zich Donderdagavond rond de kachel geschaard. Toen men echter een ketel soep wilde afnemen, kantelde deze, en het kokende vocht kwam terecht op de negenjarige Kamiel, die over hét gansche lichaam verbrand werd. Een geneesheer werd direkt bijgeroepen, die het knaapje naar het stedelijk gast huis deed overbrengen voor verdere ver zorging. VERMELDENSWAARDIGE DAAD Jozef Goemare, wonende Kokeldam- straat 12, Waregem, vond in de Zuid- straat alhier een vrouwentasch, die een som van meer dan 500 fr. inhield. Door een onderzoek in de handtasch bemerkte hij, dat ze behoorde aan een zekere Mar tha Desmet, uit Kortrijk. De eerlijke vinder bezorgde dan ook direkt het ge vondene terug aan de rechtmatige eige nares. Waarlijk een daad die het vermelden waard is. Winterhulp Tooneelopvoering op Zondag 26 Januari 1941 van de Twee Michelsin een nieuw programma en nieuwe medewerking. Opvoeringen te 2 uur ’s namiddags en 6 u. ’s avonds, ter zaal van Jerome Coudyzer. Bij de Groote Gezinnen Door de sekretaris van den plaatselij- ken bond der Groote Gezinnen werd me degedeeld dat de lidkaart voor 1941 dient afgehaald te worden. Ook zijn te ver krijgen de kaarten van 50 verminde ring op de buurtspoorwegen. Deze zijn alle dagen te verkrijgen bij Jos. Maes, Kapellestraat, na 4 uur namiddag. Belangrijk nieuws De stationoverste van het plaatselijk Station deelt ons medeEen goederen trein werd wederom ingelegd tusschen Meulebeke en Tielt, die vervolgens ver binding geeft. lederen Dinsdag, Donder dag en Zaterdag in de weck worden goe deren aanvaard voor gelijk welke bestem ming. Belanghebbenden dienen hier dus goed nota van te nemen. Van de nieuwe reizigerstrein Wielsbeke- Meulebeke-Tielt, is ér tot op heden nog geen sprake. 2. Benoeming Tijtielijke Be-dsenden: Drie plaatsen van tijdelijke Gctneentc- bedienden werden open verklaard. Werden benoemd: Lj. Pieter Vandewoude. Vcurne, 7 stem. Albert Lermyte. Vcurne, 7 stemmen. J'Sf. Robert Tahon. Vcurne. 6 stemmen. Hun wedde wordt vastgestcld op 12.000 frank 's jaars. i 3. C.O.O. Jaarwedde Ontvanger. De gewone tweejaarlijksche verhooging, toegestaan door de C.O.O. aan Juffrouw Celine Durieu, ontvanger, wordt toege keurd. 4. C. O. O. In-disponibiliteitsstelling tforis De Burchgraeve. Aan den Heer Joris De Burchgraeve, §ecrctaris der C.O.O., wordt door dit be stuur een in-disponibiliteitsstelling wegens persoonlijke aangelegenheden toegestaan. Deze beraadslaging wordt door den Raad goedgekeurd. 5. Kerkfabriek Ste-Walburga Be groeting 1941. De begrooting 1941 der Kerkfabriek Ste-Walburga, sluitend in ontvangsten en uitgaven op 734.821,08 fr., wordt met gun stig advies bekleed. 6. Kastoezicht Gemeenteontvanger - 4e Kwartaal 1940. Het proces-verbaal van overziening der kas van den Gemeenteontvanger, opge maakt in dagteekeninig van 27-12-1940, yvordt goedgekeurd. 7. C.O.O. Wijziging begrooting 1941. De gewijzigde begrooting 1941 der .C.O.O. dezer stad wordt goedgekeurd. De begrooting sluit thans als volgt In gewone dienst: ontvangsten en uit gaven: 3.021.445,97 fr. In buitengewonen dienst: ontvangsten Dringende waarschuwing Laatste bevel tot inlevering van graan Hét Gemeentebsstuur van Leisele ver wittigt de landbouwers, voortbrengers van graangewassen;, voor de laatste maal, dat ieder voortbrenger verplicht is zijn te veel granen binnen den kortst moge- lijken tijd in te leveren. Broodgraan, zooais tarwe, rogge, gerst, paardeboonen, enz., moet uiterlijk vóór 31 Jan. 1941 ingeleverd worden. Geen verontschuldigingen zullen kun nen in aanmerking genomen worden. Bij niet-levering van broodgraan op den bepaalden datum zullen de belang hebbenden geen maalvergunning meer kunnen bekomen voor het vermalen van hun voedselreserve. Dat iedereen zijn plicht doe, ten einde groote onaangenaam heden te besparen. De Gem. Ravitailleeringsdienst. N. B. Ieder belanghebbende kan bij den Gem. Ravitailleeringsdienst het be drag kenbaar gemaakt worden, der in te leveren hoeveelheid, lederen werkdag van 9 tot 12 uur voormiddag. De laat ste dag der aflevering der maalbewijzen is bepaald op 26 Jan. 1941, voor de reser- ven op 31 Maart 1941. Voor een talrijk gehoor opende dc gildemeester E. H. Lambrecht de ver gadering met de beste nieuwjaarwénschen over te maken aan de leden. Vrede, geluk en gezondheid, drie dingen die nood zakelijk zijn opdat dit jaar een vrucht baar jaar weze. Hij verheugde zich dat er geen overleden kunstenaars van den Westhoek te betreuren vielen, nochtans wenschte hij de heerlijke figuur van dén zoo diepbetreurden E. H. Spruytte te om lijnen, die voorwaar de denker van Vlaan deren mocht worden genoemd en onge twijfeld tot onze kamer zou zijn toe getreden en al zijn krachten zou gewijd hebben tot hst weelderig bloeien van het kunstenaarsleven in onzen uithoek. De spreker achtte het ook tot zijn plïdht het lid van de kamer van Letterkundigen, L. Van Hille (alias Jan Maats) hartelijk Fiets ontvreemd De genaamde Boudry Remi, van Bcse- lare, na de Mis van 7 uur bijgewdend te hefcfoen, ging eventjes een glas bier drinken en plaatste zijn rijwielin de inrijpoort. Toen Boudry huiswaarts wou keeren, bemerkte hij met spijt dat hét rijiwel verdwenen was. De persoon, die de .fiets aan den eigenaar kan têrüg be zorgen, zal een mooie beloonine bekomen. Door wielrijder aangereden Wanneer de 63-jarige Francisca De- wiide, wonende alhier, des avonds een boodschap wilde doen, werd zij nabij het station aangereden door een wielrijder die zonder licht kwam aangebold. De bejaarde vrouw werd tegen de straat steenen gesmakt en werd gewond aan het achterhoofd. Een gapende wonde, die door een bijgeroepen geneesheer diende toegenaaid te worden. De wielrijder sloeg op de vlucht. Verkeersongeval Phariel Desmet, wonende te Kocls- kamp, kwam langs den steenweg naai' Zwevezele gereden. Door het breken van een zijner trappers is de wielrijder zwaai' ten val gekomen. Hij werd gewond aan het achterhoofd, waar hij door een ga pende wonde veel bloed verloor. Een bij geroepen geneesheer diende hem de eerste zorgen toe. Meel aangeslagen De Duitsche veldgendarmen hebben een groote partij meel ontdekt en aan geslagen bij een zekere D. M., bakker, wonende aan de wijk De Aap De in beslag genomen goederen zullen ten goede komen van Winterhulp Lastige landbouwer Een kontroleur sloeg bij een landbou wer een partij niet aangegeven waren aan. De landman oordeelde niet beter, dan maar direkt deze aangeslagen goederen te verkoopen en dacht zoodoende erg slim te handelen. De zaak zal natuurlijk een staartje krijgen. PLECHTIGE EEREMIS Verleden week Maandag werd in de parochiale kerk van het H. Hart een plechtige eeremis opgedragen door E. P. Hildefons. Vandendriessche, Salesiaan van Don Bosco, die priester gewijd werd op 5 Januari 11. Talrijke vrienden en kennissen hadden eraan gehouden, de eeremis van dén wijdeling bij te wonen. lijke mate, niettegenstaande verscheidene werknemers uitwijken naar andere ge bieden om er te gaan werken. In de maand November waren er gemiddeld 77 werklooze mannen en 34 werklooze vrou wen; in totaal 111 werkloozen. In de maand December steeg dit aantal tot 105 mannen en 40 vrouwen of in totaal 145 werkloozen. Op 4 Januari waren er 124 mannen en 43 vrouwen of 167 werkloozen en op 11 Januari 172 mannen en 44 vrou wen of 216 werkloozen. .dllülllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJIlilllllliillllllUin Kerkelijk overzicht 1940 Huwelijken: 2. Doopen: 23. H. Communiën: 52.000. Ecrecommu- nikanten: 31. Vormelingen; 143. Sterfgevallen: 10 meerderjarigen; 4 ge doopte kinderen. Burgerlijke stand Geboorten, Vandevijvere Marcel, z. v. Joris en Soenens Magdalena, Leege- straat. Declerck Karei, z. v. Rafaël en Olivier Maria, Kortrijkstraat. Huwelijk. Devlaemynck Hector, han delaar, wed. Sanctorum Maria, v. Meuie- beke en Feys Elisa, huiswerkster. Overlijdens. Alfons Desmet, 53 ’j., fabriekwerker. Kamiel Steen, 69 j. Henri Declerck. 30 j., Kortrijkstraat. geluk te wenschen om diens hard en offerend werken op pedagogisch gebied door zijn vele schoolboekjes voor de jeugd, die niet minder dan een millioen oplage bereikten. Wat Jan Maats heeft gepres teerd kunnen alleen zij tenvolle begrijpen die weten hoeveel nachten, én dagen, én jaren noodig zijn geweest om in. den dienst der Vlaamsche jeugd te werken en te ijveren, opdat uit deze schoolgaande jeugd flinke krachten voor Vlaanderen zouden geboren worden. Wat hij reeds heeft bereikt met zijn werk, kan het gansche gild te samen nooit presteeren, het is baanbrekend en groot werk ge weest. Deze huldewoorden van den gilde meester vonden een volledige instemming bij alle léden van het gild. De gildemeester wenschte dan ook nog den secretaris van de kamer van Letter kundigen, Fred. Germonprez, geluk om zijn dagboek De Westkust onder vuur Daarop werd het algemeen verslag over de werking der kamer van Letterkundigen tot heden, door den secretaris van hoo- gergenoemde kamer voorgelezen en kon er worden overgegaan tot de vaststelling der statuten der beide kamers, alsmede het bespreken der voorstellen. Na een zeer vruchtbare bespreking werd er beslist steunend op de richtlijnen door de Federatie der Vlaamsche Kunste naars gegeven dat: 1) Een kandidaat kan aanvaard wor den mits voorstelling van twee peters en voorleggen van één werk. Men kan vol waardig lid van het gild zijn en ock candidaatlid worden tot de aanvaarding van het lid geschiedt. 2) Er zal contact worden; gezocht met de kamers van Oostende om een inten sieve samenwerking. 3) Geen tentoonstelling zal mogen ge houden worden ponder voorkennis te ge ven aan de kamers en de inwilliging de zer verkregen te hebben. 4) Het bestuur der respe'setievelijke ka- mers wordt definitief vastgesteld. 5) Het gild wordt gevormd door beide voorzitters on secretarissen der kamers. Het gild wordt samengesteld als volgt: De gildemeester: E. H. Lambrecht; leden: de HH. Filliaert Juul en Schaesens, bei den respectievelijk voorzitter der kamer voor letterkundigen en plastische kun stenaars; Fred Germonprez en Joz. Ds- norme, beiden respectievelijk secretaris der hoogergenoemde kamers; Dr Hub. Van Hecke, secretaris van het gild en de H. Vreeswijck, penningmeester. 6) Het lidmaatschap wordt gebracht op 20 fr. 7) Geen litteraire manifestatie mag gehouden worden zonder goedkeuring der kamer van Letterkundigen. Er zal ge zorgd worden voor een evenredige uit wisseling van kunstenaars. Een Zeedag zal over kort plaats grijpen. Ook wordt; het plan opgevat een boek, specifiek ge- wijd aan den Westhoek en de kunstenaars, genomen te hebben bij een maalder uit van den \Vesthoek, te schrijven. 8) De volgende vergadering zal plaats 1 grijpen op 9 Februari e. k. In de beste verstandhouding en tuk op werk, ging de vergadering uiteen, tevreè den om het positieve uitbouwen der plan- nen en hoopvol gestemd, dat het kun- stenaarsgild van den Westhoek paraat staat voor een mooie vaart. LEEST WARDEN OOM Warden Oom is de schrijversnaam van den West-Vlaamschen volksverteller. Vraagt zijn werken in de Openbare Boe kerij van het Davidsfonds: 5698 Het Betooverd Hof. 6937 Aardige Rent. 5713 De Reis door het Leven. 5709 De Zwarte Pokken. 4501 Dagboek van een Banneling. 5421 Boerenleven. 5422 Verstervend Ras. 5423 Tegen Sterren en Wind. NATIONALE STRIJDERSBOND Afdeeling Nieuwpoort Gezien de huidige omstandigheden, heeft het bestuur besloten in vergadering van 12 December 11., geen algemeene ver gadering te houden, maar dringt aan op de volgende punten: 1. Alle oudstrijders zullen hun best doen zooveel mogelijk nieuwe leden strijders 1940 aan te werven, zoodoende zullen de oudere van 1914-18 het hun plicht vin den hunne zonen bij te staan, opdat zij ook hunne rechten zouden kunnen doen gelden, zooais het behoort. 2. Da kaart vermindering op het spoor blijft geldig op de Nationale Buurtspoor wegen voor ’t jaar 1941 en moet niet geldig gemaakt worden door de statie overste. 3. De abonnés 1940 op het Strijders- blad, door de verplichte onderbreking van het blad, zullen als compensatie de. federale omzendbrieven gratis ontvangen gedurende het jaar 1941. De niet-geabon- neerde leden op het Strijdersblad kunnen deze omzendbrieven, welke alleen admi nistratieve inlichtingen en documentatie inhouden, bekomen, mits eene storting van 5 fr., in ’t lokaal of aan een der bestuursleden. 4. Dat de bond nog altijd denzelfden ijver gebruikt tot het bekomen uwer rechten, zooais: invaliditeit, frontstreep- rente, pensioenen voor weduwen en weezen, enz. 5. De lidkaarten 1941 zullen in ’t kort aangeboden worden en we hopen dat u er een gunstig gevolg zult aan geven. Het bedrag blijft 12 fr. ’S' jaars voor de leden 1914-18, alsook voor de strijders 1940. 6. Dat u alle Zendagen van 11 tot 12 uur in ’t lokaal bestuursleden ter uwer be schikking ,zult vinden voor gebeurlijke vragen of inlichtingen, alsook tot het verschaffen van de noodige formulieren. Het Bestuur. Een goed begin Het plaatselijk Komiteit van Winter hulp hield een belangrijke vergadering, waarbij alle leden aanwezig waren. IX bussen werden geopend en de uitslag dei omhaling bedraagt de som van 16.500 fr. Verders werden veel giften in natura ge schonken, waaronder kolen, aardappelen kleederen, zeep, enz... We moéten var. hieruit bekennen dat dit bedrag voor d< gemeente Meulebeke zeer L-svrédigenc moet genoemd worden. Het zal thans in verschillende perioden aan de noódijden- den uitgedceld worden. Beweging Burgerlijken Stand In het jaar 1940: Huwelijken 43. Ge boorten 142. Overlijdens: 25.-. waarin begrepen 73 soldaten gesneuveld op dc gemeente en geen inwoners dezer. Jonge dief aan het wer'; ’s Avonds, omstreeks 7 uur, plaatst: Albert Crop, wonende aan de wijk «He. Peerdekezijn fiets aan de woning va: L. Gallez, Plettinckplaats. Wanneer hi daar na een koii oponthoud terug zijl, fiets wilde nemen, moest hij vast.teiler dat deze verdwenen was. Terstond werd er een klacht bil de Rijkswacht ingeöicna, aic r.-cas .'.'.ir. met het onderzoek begon. I'.a een eorsL onderzoek denzelfden avond, bij een ze kere R. Verhslst, zoon van Jozef, oué- 16 jaar, wonende Zuid-Australieplein kon men vaststellen cat deze de Het. ontvreemd had. Deze had hij verbarger. onder de brug van de Citroenbeek, ge legen nabij zijn woning. De fiets, die pa. enkele maanden nieuw was, werd reed: de veloplaat afgedraaid. PAROCHIEBLAD VAN NIEUWPOORT Week van 19 tot 25 Januari 1940 Zondag. HH. Missen te 7, 8, 9, 10, 11 en 12 uur. Te 8 uur gelezen Mis voor de Jonge Dochters van den Bond van het H. Hart, met algemeene communie. Te 9 uur gelezen Mis voor Louis Rom melaere, echtgenoot van Margarita Dob- belaere en zoon Francois. Te 11 uur Hoogmis voor de parochianen. Maandag. Te 7 uur dienst voor de fondatie Elisa Geysen en Familie. Te 8 uur dienst voor Gustaaf Ester. Dinsdag. Te 7 uur dienst voor René Dekeyser en Justine Deconinck. Te 8 uur dienst voor Florence Vanden Bus- sche, echtgenoote van Isidoor Deeren. Woensdag. Te 7 uur dienst voor de fondatie Amelie Vandamme. Te 8 uur dienst voor Bertha Dobbelaere (H. Sakra- ment). Donderdag. Te 7 uur gezongen Mis ter eere van het H. Sakrament. Te 8 uur gezongen Mis voor de intenties van de Internationale Bidweek. Vrijdag. Te 8 uur dienst voor Flo rence Vanden Bussche (gel. zielen). Zaterdag. Te 8 uur dienst voor de fondatie Amelie Vandamme. BEMERKING, week: Eerw. Heer Declercq. Maandag: Lof te 6 uur ’s avonds. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Dupon Favienne, d. Arthur en Bongé Prudentia. Lycke Ludo, z. v. Herman en Moeyaert Rebecca. Deconinck Maria, d. v. Honoré en De- nolf Cyriella. Siffer Hans, z. v. Mau rice en Vanhercke Heléne. Frans Cal- coen, z. v. Lodewijk en Degrootte Jeanette. VRIENDEN EN KENNISSEN AANBEVOLEN: de Heer Jules De Mêulenaere, eere-notaris, echtgenoot van Mevrouw Agnès Battaille. De eerzame overledene was rond de jaren ’90 stagiaire bij zijn oem, den Heer Leo De Mêulenaere, toen deze burgemeester was en notaris te Tielt; later werd de Heer Jules De Mêulenaere notaris be noemd te Koolskamp, waar hij door zijn minzamsn omgang en trouwe ambtsver vulling de genegenheid en het vertrouwen van heel het gewest mocht ervaren. Toen het schoone kanton Ruiselede openkwam, postuleerde hij en verwierf er eveneens door zijn geestesgaven de genegenheid en het vertrouwen van het kanton. Op hoo- geren leeftijd werd hij cpgevolgd door een zijner twee zonen notarissen en ver heugde zich steeds in de volkomen ach ting zijner medeburgers. De overledene werd geboren te Tielt als zoon van een talrijk gezin, den 1 Maart 1864 en over leed, na een welvervulde taak, te Ruise lede, den 7 Januari 1941, als goede kris ten, zooais hij steeds geleefd had en versterkt door de HH. Sacramenten der stervenden. Aan zijn eerzame naastbestaanden bie den wij de uitdrukking onzer kristelijke deelneming. Fietsdief sta'. In den namiddag werd er een onlang nieuwe fiets ontvreemd aan de wenini van Wed. Blaton, gelegen in de Statie straat. Klacht werd seffens bij de Politie- kommissaris ingediend, die reeds met eer streng onderzoek begonnen is. Melk gestolen Landbouwer Georges Geldhof, wonen de wijk «Het Veld», plaatste dos mor gens zijn kruiken met melk, ten eindt deza te kunnen medegeven naar de mel kerij. lederen dag moest hij vaststel’® dat er telkens een groote hoeveelheid uit genomen werd. Op zekeren dag kon hi. de vrouw van Aug, Rosseel, die wederom bezig was met melk te scheppen, vast nemen en deze hare kan ontnemen. Ter stond werd klacht bij de Rijkswacht in gediend, die een streng onderzoek inge steld hééft. Winterhulp in aktie getreden Deze week is het plaatselijk Komiteit van Winterhulp in werking getreden. Reeds werden aan een 25-tal noodlijden de gezinnen kolen af'geleverd, terwijl er reeds en 100-tal mochten een hoeveelheid zeep afhalen. GEMEENTERAAD Volgende bijzonderheden hebben kunnen vernemen over de laatste Ge meenteraadszitting. De raad kwam bijeen onder het voor zitterschap van den Heer Burgemeester, en in afwezigheid van verschillende leden. Buiten de bestuurlijke punten werd ook aan de Maatschappij der Drinkwaterlei dingen machtiging verleend om een studie van voorontwerp voor het uitvoe ren der drinkwaterleiding in de stad Tielt. Alhoewel deze studie geen ver plichtingen van het Stadsbestuur mede- sleept, zullen de onkosten ervan toch betaald worden, moest zij .niet uitgevoerd worden en zij zal een voorloopige of bé- paalde basis kunnen zijn om in de toe komst deze grondige verbeteringen uit te voeren. In geheime zitting werden dan ook nog de vergoedingen van het tijdelijke be- diendenpersoneel besproken. Aangezien deze vergoedingen vroeger vastgesteld werden bij machtiging van den Gemeen teraad, door het Schepencollege, wat volgens een bericht van de hoogere over heid niet gansch in regel was met dc voorschriften, besliste de Gemeenteraad thans de nieuwe vaststelling der Iconen, die weliswaar eengszins hooger zijn dan vroeger, doch nog een gevzoon loon uit maken. Omtrent het herverpachten van een stadseigendom, kunnen we zeggen dat het deze was van de Bruggestraat, nabij de Lakenmarkt. Hij wordt nog wel ver pacht, doch enkel por maand, hetgeen het Stadsbestuur toe zal laten om over dien eigendom te beschikken, indien er zou tot verandering van bestemming' overgegaan worden. Indien dus aldaar bureelen of schoolgebouwen onderge bracht worden, dan zal het Stadsbestuur geen moeilijkheden meer hebben om de lokalen weer vrij te maken. We mogen alt een zeer gezonde maatregel noemen, welke op alle mogelijkheden voorbereid is, en toch geen enkele verplichting be vat welke niet vereenigbaar is met de tegenwoordige toestanden. Het Stads bestuur weze dan ook hieromtrent geluk gewenscht. STEUNVEELEENING AAN DE NOOD LIJDENDE GEZINNEN VAN ONZE GE- MOBILISEERDEN De noodlijdende gezinnen wier familie leden nog krijgsgevangen of krijgsgevan gen geweest zijn, mogen zich om even- tueele steunaanvraag komen aanmelden op Maandag 20 en Woensdag 22 Januari 1941, ten stadhuize, tusschen 2 en 3 uur, aan het winket 5. Het Comité v. Nieuwp. gcmobiliscerden. AAN ONZE VISSCHERS Het bestuur van de Kustvisscherijcen- trale maakt bekend dat.de Heer Vander- biest, inspekteur der Vereeniging van Onderlinge Zeeverzekeringen tegen oor- logsrisico, lederen Maandag, te 13.30 uur, zitdag zal houden voor de vissch-ers in het kantoor der Centrale Kaai 10. De visschers kunnen alsdan de ge- wenschte inlichtingen inwinnen in ver band met de hoogergenoemde verzekerin gen. D» leden van de Centrale die waar schuwingen van de Gemeenschappelijke Kas voor de Zeevisscherij zouden ontvan gen hebben, worden verzocht een uit treksel ervan op het Kantoor af te leveren. KUNSTENAARS GILD VAN DEN WESTHOEK Zondag 12 Januari 1941 ten-krijgsgevan ^ener>. tot groote vreugde |kunstenaaj'sgild bijeen ten stadhuize. --f-.1 -lo'rrM. n-nKn.,- Brand Vrijdag namiddag 3 Jan. II. is brand uitgebroken in het hennenhok van den werkman J. Vanleene. gelegen nabij den Abeelewegel, dichtbij de Dorpsplaats. Aangewakkerd door den feilen wind, brandde het ook ten gronde af, met een hoeevelheid klein landbouwgericf, waar onder een nog nieuwe kruiwagen. De hen nen liepen nog buiten. De oorzaak is onbekend. Het is een gevoelig verlies voor óen braven werkman. AL KLAPPEN EN DOEN Koning Vorst regeerde heel de week door, gelukkig met zachte hand; alleen op Donderdagnacht beet hij grimmig toe tot op min 10 graden en Zaterdagmorgen legde hij een dunne ijslaag op de wegen. De Nieuwpoortsche ijsvogels konden dan ook dag aan dag sierlijk glijden op de ijsbanen van het Veurne-Ambacht- waternet en op de Veurnevaart. De haven vroor ook toe en verhinderde natuurlijk de vischvangst. Vrijdag en Zaterdag werd het ijs doorgebroken. De aanhoudende koude der laatste dagen had vele vaartuigen gedwongen rust opgelegd, slechts enkele schepen wa ren uitgevaren; de vangstwaren eer der onbéduidend. De volgende booten: N. 4, N. 5, N. 7, N. 14, N. 28, N. 17 brach ten gezamenlijk 835 kgr. visch binnen, gemijnd tegen 18.111 fr. De sprot ging tot 19,20 fr. De heerschende koude ontredderde voel werk en de werkloosheid steeg dan ook ih aanzienlijke mate. Het natte we der van December, met zijn koude storm vlagen legde om zoo te zeggen heel het marktbedrijf stil. Met dat één kraampje dat Vrijdag de markt ibezstte en het wegnemen der windschermen op Donder dag voormiddag, zag de Groote Plaats er veel grooter uit dan gewoonlijk. Zaterdag middag ontstond er begin van brand door kortsluiting bij huissier Brys, in de Marktstraat; met eigen kracht kon dé brand gcbluscht worden. Erger was het gesteld aan de kaai, waar in de woonkabien van een binnenlander brand uitbrak. De pompiers werden opgeroepen en enkele minuten daarna konden de brandweermannen, geholpen door sol daten, den brand omschrijven tot de kabien alleen. Verleden week kon men het plan van de mooie badinstelling van de hand van bouwmeester Schoup, in De Pcperinge- naar bewonderen. D& uitvoering van dit plan wordt, volgens laatst genomen in lichtingen, verschoven, tot lateren datum. Aanstonds worden stortbaden gebouwd in de tentoonstellingszaal. Hoogstraat, van het gewezen hotel Esperancevoor malig Moederhuis Een portefeuille, inhoudende een be langrijke som geld, werd in de stad ver loren. Een rijke belooning wordt over handigd aan den eerlijken vinder. Zich aanmelden bij den Heer Politiecommis saris ter stede. In den gezegenden ouderdom var. 101 jaar werd Evarist Swinnen, oudste kwam het soldaat van Leopold I, op Vrijdag 27 De- jcember, te O. L. Vrouw Tièït met veel plechtigheid ten grave gedragen. Zooais iedereen weet, deed hij zijn dienst in het garnizoen te Nieuwpoort. Zondag namiddag was een blijde dag voor enkele huisgézinrign: de' gebroeders André en Gasten Fiaétevoet, Kamiel Pauwels en Karei Norwjie keelden uit krijgsgevangenschap haar Hms terug. We boeten ze hartelijk wèlkom'en hopen weldra al onze soldaten thuis te hebben. Vrijdag, Zaterdag en Maandag na middag gaf het varietpitstbe'afër, Kraft durch Freudeaan de bürt^ch^ Weer macht een vertooning in de zaal Zfcnnékin. De Heer Vandezahde'.gnf zijn ont slag als lid in de Commissie 'v^n Open baren Onderstand en werd véïvan|en door het plaatsvervangend lid, de Heer Odiel Dekeyzer. De werkloosheid stijgt in aanzlen- en Dhooghe Maria. Vienne Cliretlen- ne, d. v. Albert en Vandicke Simonne. Barra Etienne, z. v. Cyriel en Six Ger maine. Huwelijken. Cunney Maurice, land- gebruiker, v. Vinkem en Desodt Maria, werkster, v. Alveringem. Debusschere Camille, werker, wed. Roose Maria, v. Izenbsi'ge en Vandecasteele Emerentia, werkster, wed. Cailliez Henri, v. Alverin gem. Cuvelier Maurits, werker, gesch. echtg. Meersdom Renilde en Bartholo meus Maria, werkster, gesch. echtg Joo- ren Marcel, b. v. Alveringem. Overlijdens. Opsomer Gabrielle, 34 j., ongeh., d. v. Henri en Celen Marie. Vanhove Berenge, 18 j., z. b., ongeh., d. v. Jacques en Hennebert Rachel. Van- devenne Marie, 65 j., landbouwster, wed. Luchie Jerome. Brys Cyrille, 69 j., echtg. Bourmaillie Irma. Devos Cornelius, 75 j,. schoenmaker, wed. Elodia Persyn, echtg. Romania' Parreyn. Chaerel An dré, 15 j., z. v. Remi en Dewaele Marie. Declerck Romanie, 79 j., wed. De Ke mel Henri. Coutereel Maria, 52 j., huishoudster, echtg. Vandooren Henri. Ryckman Eugenie, 81 j., huishoudster, echtg. Basile Balden, -r- Pysson Cyrille, 57 j., veekoopman, echtg. Eisa Gouwy, Johanna. D’haene Godelieve, d. v. Alois v. Loo. Begin van brand Bij Achiel Bertrem, wonende wijï Turkijebrak er een cigenaardis®# brand los. De eigenaar was in den nacht opgestaan om wat melk voor de kielnc te verwarmen. Wanneer hij een tijdje te bed lag, werd de vrouw een brandreuS gewaar. Terstond werd er opgestaan e» gaan zien naar de keuken, waar W moest vaststellen dat enkele doeken, d- te drogen hingen, in brand stonden. E kon seffens gebluscht worden. De achad is dan ook gering. Diefstal met inbraak Wanneer Celina Amerlinck, wedtw. Vanderplancke Kamiel, wonende in Kortrijkstraat alhier, van de mis terag- keerde, moest zij vaststellen dat die»c? in hare woning waren binnengedren- gen langs een venster dat zij hadefet opengebroken. De dieven hebben buit medegenomen wat kleingeld, ailvw- werk, waaronder een paar De dief (ven) schijnt niet van praktiscM* zin ontbloot te zijn, want bij nader oh* derzoek moest men vaststellen dat d» nieuwe rantsoeneeringszegels ook Vfflp dwenen waren. Klacht werd bij de poW ingediend, die een streng ondersoek U»" gesteld heelt. en uitgaven 394.732.50 fr. VOETBAL VeurneDe Panne: 13 Eindelijk is er wat leven gekomen op pnzen hoek, ’t Ware te hopen dat we Volgende Zondagen meermaals matchen zouden kunnen bijwonen, ’t zij in De Panne, Nieuwpoort, Koksijde of Veurne. De eerste match ging dus door tus schen Veurne en De Panne, dit ten bate van Winterhulp. Beide ploegen traden op met plaatsvervangers. De Panne stelde een gansche jonge beloftevolle ploeg in lijn. Door het koude weder was er weinig belangstelling, spijtig genoeg, daar het hier een goed werk betrof. Allo! voetbal liefhebbers waar zit je? Eerst grollen en grijnzen, omdat er geen voetbal is, en als er is, komt ge dan niet af! Zijt ge mis schien bang voor het koude weder? An dere winters was het ook koud en veel talrijker was de schaar supporters op post. Wij rekenen op uwe medewerking. Komt uwe spelers aanmoedigen! De Panne wint den opgooi. Voor de Wedstrijd begint, wordt eene minuut in getogenheid bewaard voor het onherstel baar verlies welke Sportvereeniging Veur ne kwam te ondergaan in André Meeuws, een der beste béloftevolle spelers, gesneu veld op het slagveld. Aan de achtbare familie bieden wij tevens onze oprechte deelneming aan. Hierna gaat de bal aan ’t rollen. Veurne doet verschilende aanvul' „i, doch telkens stuit onze voorlijn op een rotsvaste ver dediging De Panne komt aan de beurt. De aanvallen zijn gevaarlijker dan die van Veurne, doch onze verdediging is ook in vorm. Op een aanval van De Panne zendt de rechtsche hoek den bal in. en deze belandt achten den onthutsten kee per in doel. Van beide zijden worden er om de beurt aanvallen gedaan. Aan de 20" min. weet de Veurnsche voor lijn ge lijk te stellen. Kort daarop volgt het antwoord van De Panne en ’t is 2-1 in ’t voordeel van De Panne. De rust treedt in met een voorsprong voor de bezoekers. In de tweede helft weet Veurne de boven hand te behouden, tót De Panne, op ont snapping, de stand op 3-1 brengt. Tot het einde zien we wat verdeeld spel. De match sluit met een 3-1 overwinning voor De Panne, wanneer, volgens mij, een puntenverdeeling een betere weer gave van het spel zou geweest zijn. De gelegenheidsscheidsrechter dient ver meld voor zijn goede leiding en beide ploegen voor hun fair spel. Een die er was. voor i_ uitdealen der uitnoodigingskaarten.|=g nsdag a. s. houden ze hun 64" ver- 3 J... .'«¥111 Winterhulp Het liefdadigheidswerk bij uitstek krijgt thans op de gemeente ook vasten vorm. Er werd een omhaling gedaan, die zoowel op financieel gebied als in natura bijzonder veel opbracht. Tweemaal per maand wordt er een omhaling gedaan. Wij doen hierbij een dringenden oproep tot de bevolking om eensgezind hun steun te verleenen ten bate van de behoeftigen. Ook wordt er in Februari tooneel gespeeld in het Gildenhuis ten vcordeele van Win terhulp. Hierop komen wij nogmaals terug. Terug Opnieuw kwamen 4 Krijgsgevangen dorpsgenooten terug naar hun haardstede, nl. Gaston Deramoudt, Georges Saubain, Remi Christiaens en Albert Demeyer. Nog verschillende anderen worden ver wacht in de naaste toekomst. H. Hartebond Het is reeds volop 5 jaar dat de plaat selijke H. Hartebond op onze parochie Bestaat. I Hier volgt een kort overzicht van 't, aantal leden binst de 5 voorbije jaren: |llll!llllllllllllllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIM Burgerlijke stond Geboorten. Beerlaon Georgette! Verschuere Nicole. Manderik Céran. Hommens Godelieve. Bouckaert Frans. Dhorit Pierrc. Vanhulsep Lydia. Ovaere Nelly. Degezelle Erna. Van- eeckhcut Éfio. Overlijdens. Decock Emerence, 73 j. Vanasche Justina, 89 j. Dooms Ma rie, 73 j. Vandorpe Maria, 73 j. Dob- Weerstand aan de politic Omstreeks middernacht werd de Kre kelstraat door nachtrumoer opgeschrikt. De politie, die er spoedig bij was, merkte dat het een zekere R. C. was uit de O. L. Vrouwstraat. Toen de mannen van de wet den dronken kerel aanmaanden stil te zijn en rustig mee te gaan, bood •lij hevig weerstand. Hij werd naar het politiebureel opgeleid, alwaar een proces verbaal tegen hem werd opgemaakt. Fiets gestolen De genaamde Werbrouck Michiel, wo nende Bleekerljstraat 11, Izegem, begaf zch Zondagmorgen naar de 8 uur mis in St Hiloniuskerk. Teen hij terug uit de kerk kwam, was zijn fiets, die zoolang GULLEGEM beis Remi, 53 j. Vanhoutte Camiel, 65 j. Huwelijken. Demeulcmeester J. en Demunstër Ivonne. Vanbesien Adolf en Vandoorne Alice. Vergote André en Steelandt Magdalena. Winterhulpactie De liefdadige tooneelvoorstellingcn die ten gunste van het werk «Winterhulp», ter feestzaal De Gildedoor een ge mengde groep van plaatseiijke t'coneel- liefhebbers, onder leiding van H. F. De- Iqpi met bijvak ingerl’cht vierden, hebben een zuiver bedrag vaii 11,529,25 fr. opge- lèverd,'- h'etw; Ik' eerlang aah het werk zal dvérgemaakt wortifcn. Öèt Winterliulp- komitcit Wt zijne, actie in gezet met do verspreiding onder de be volking <^nwaarbij e^n warme oproép gedaan wordt tot het verleenen" van.steun bij 'gelêgénHeid van geldinzameling^i}, inrichting van feesten, verkoop van kenteekeris, enz. Zie vervolg hiernevens Slf

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4