stefrsek Uit^de I Diksmuidsche I I Uit ’t Tieltsche I ®imWfflMIIHMlHHIIHSIUI»IWIIHHiHIIWHMIIINIII«limillHIBIB»lllffllll!IIIIIIIIIHIW t Roeselaarsche LEISELE EERNEGEM WINGENE UIT ROESELARE UIT NIEUWPOORT UIT TIELT AAN DE HAARKAPPERS VAN HET ARROND. DÏSMUIDE ST-JORIS-AAN-IJZER WAKKEN MEULEBEKE KUNSTENAARSGILDE VAN DEN WESTHOEK KOKSIJDE OOIGEM PITTEM a DE PGPERINGENAAR van 15-2-41. 4’ Bl. '233 Ü8ET a .SESaSE EKEïï dis, personenauto van I j. Camiel Hubrechsen 59 j., wed. Bourgoinie Volksveredeling» van 2) 3) de Nieuwpoortsche kunstenaars; Organiseeren van de Jeugdkamer; Inrichten van een Zeedag. van van der ter Een en ander De sneeuw is verbazend snel ver dwenen en met het dooiweder kwam ook ■een lentszonnetje g-emoedelijk opzetten. De mooie molen op den EEoogen Ble-kker krijgt ofwel een ferme afborste- ling of wordt totaal uit zijn tragischen toestand gered. Reeds is men met de werken begonnen. van van BURGERLIJKE STAND Geboorten. Lilian® Verhelst, d. v. Robert en Joanna Vermaete, Wakkenstr. Willy Van Landuyt, z. v. Maurice en Rachel Marreel, Ondank. Eric Coene, z. v. Jules en Margaretha Van Bruwaene, v. Pittem. Jozef Demey, z. v. Jules en Maria Van der Vennet, v. Ruiselede. Willy Blancke, z. v. Jules en Irma Bou- ckaert. Statieplaats. Huwelijk. Jules De Muynck, textiel bewerker en Magdalena Plettinck, b. v. i Tielt. Overlijdens. Joseph De Puster, 59 j., en één Kampioen gehuldigd. Maandag 1.1. werd cle H. Alfons Maes gehuldigd als kampioen van den Billard- club Onder Ons De gevierde werd door de talrijke leden ten zijne huize begroet. Bloemen werden hem aangeboden. Het feest verliep verder in een beste stemming ten zijnen huize. We wenschen den kampioen hartelijk pro ficiat en nog veel dergelijke titels. Da Vleeschbedeeïing. Door de gemeente Mculebeke, in me dewerking van den plaatselijken Been- hottwersbond, werd een nieuwe regeling getroffen tot den verkoop van vlcesch. Verleden week reeds mochten we ons in den van het verslag der vorige zitting en grond- vergunningen op het kerkhof, werd een 5" klas in de Aangenomen Lagere Schooi der Liefde aangenomen. Broces-verbaal SoIo-SIim Ten huize van Emiel Loones werd door den H. Gentil Van Steenland een solo- slim getoond met elf schoppens, herten aas en ruiten aas. Medespelers waren: Mevr. Van Steenland, Mevr. Simoens en H. Louis Simoens. Getuigen waren: Heer en Vrouw Emiel Loones. 5 Fr. gestort voor Winterhulp te St Jcris. Op bevel van het Nationaal Verbond der Haarkappers van België, moeten de Haarkappers(sters) van Diksmuide en Omliggende zich wenden naar Veurne voor wat betreft de bevoorrading scheerpoeder en shampoing. Om allen in orde te stelten wordt er een vergadering op touw gezet op Maan dag 24 Februari, te 3 uur namiddag (of ficieel uur) in het lokaal De Beurs Groote Markt, Veurne. Allen zijn welkom. Wesst allen op post. De Schrijver, Houbaert Marcel. den niet meer en zien staan De reeks zijner titels, eeretitels en lid maatschappen is zonder einde. Moge de stad Veurne Edmond Leplae inschrijven op de lijst barer beroemde zonen en zijne beeltenis prijken in het Stedelijk Muzeum. V. was liuitenge- BOKSAVOND Dufour heeft nogmaals bewezen dat hij opgewassen is tegen eerste klasman nen, want om Dominico te verslaan kan dat nog al tellen. Er werd wei gepraat van een nipte overwinning, maar des te schooner voor Albert, aan een. vechter met zulke naam en zulke kunde, te kun nen weerstaan. Hard tegen hard ging het en zelfs wij betwijfelden dat hij de zege zou behalen gedurende de zes eerste ron den, toen Dufour er van dan af duchtig op los trommelde en het verdiend haalde tegen den Italiaan. Wat onze Piet Zon dag uithaalde is iets beloftevol. Als bitsende haantjes openden Vanloo en Falise den kamp, om dit gedurende het gansebe verloop vol te houden. Nooit zagen we te Veurne zulke fraaie kamp betwitsen, zoo nijdig, zoo sportief als deze. Dat onbekende Veurnsche boksertje Van loo, met lachende wezen, altijd opgeruimd en minzaam, belooft een prachtige koers naar een schoone loopbaan te zullen ne men; hetgeen we hem van harte wen schen. Zijn tegenstrever van Zondag 11. hebben we zelf in bewondering zien staan voor de locale Piet, alhoewel Falise geen beginneling meer is en reeds een schoon actief op het geweten heeft. Wat de lief hebber ska mpen aangaat heeft Veurne nogmaals bewezen het te kunnen opnemen tegen gelijk wie of wel ke club. Of manager Decrop in zijn schik was, hoeft niet gezegd en hij mag het ook, want zijn mannen staan paraat. Nog het ernstig verkeersongeval. We hebben reeds melding gemaakt van het eigenaardig ongeval overgekomen aan den wielrijder, woonachtig te Tielt, die der hoogte van de hofstede Tack, door een wielrijder of een ander vervoermid del werd aangereden. De jongen die nogal tamelijk ernstige kwetsuren opgeloopen had werd op de hofstede Tack binnen gebracht waar hij de eerste zorgen ontvangde. Zijn toe stand baart nog steeds zorgen. Een on derzoek werd door de politiekommissaris Dedeurwaarder ingesteld. Personen die inlichtingen kunnen verschaffen nopens dit ongeval kunnen zich tot hoogerver- noemd persoon wenden. Wielrijder zwaar gevallen. De wielrijder Gerard Geldhof, wonende te Oostroozebeke, kwam met zijn fiets langs den steenweg naar Marialoop ge reden. Gekomen ter hoogte van de wijk «De Landsman» is hij door de gladheid van de baan uitgegleden en zwaar geval len. Benevens verwondingen aan de han den en bcenen klaagde hij eveneens van pijnen in de rugstreek. Hij diende ge neeskundige zorgen te ontvangen. Zijn fiets werd eveneens ontredderd. Winterhulp. Door de gedurende en prachtige wcr- ■king van het plaatselijk komiteit van Winterhulp, wisten deze laatsten erin te gelukken wederom 45.000 kgr. kolen aan de noodlijdenden van de gemeente uit te deelen. Ook werd reeds het plan opgevat voor het maken van soep. Eerstdaags zal daar een aanvang mede genomen worden. men zijn kunst en zijn talent offert voor1; TO d.,^d. y .^Maurice, v.^Meuiebeke^Mau- het groote sociale werk Winterhulp ver- ‘~1’ «-x~ dient onze bewondering en onze dank baarheid. Het feest door het gemengd koor De Noordzeestemmen.gegeven, in samen werking met het «Knapenkoor» en «Vivo», Zondag jl. 9 Februari, mag in één woord een prachtig feest warden geheeten. De minutenlange toejuichingen van een bom volle zaal bewezen hoe het publiek de kunstige prestaties van de kunstgroepen begreep. Wij wenschen hier niet in detail te gaan, doch kunnen er niet genoeg den nadruk op leggen hoe verheugd wij zijn om dat optreden van de flinke zangkoren onder de zeer talentvolle leiding van den H. Nuttin, als het even puike optreden van Vivoonder de kundige leiding van Juffr. Verbanck. Beiden hebben den kelijk veel geduld, veel moed en een be- wonderenswaardige volharding noodig ge had om tot zoo’n resultaat te komen. Het flink programma bracht ons een deel van onze Vlaamsche cultuur, enkele Middeleeuwsche liederen, afgewisseld door volksdans en muzieksolo’s keurig en bijna volmaakt uitgevoerd, hebben allen tevre den verrast. In de pauze beklom de H. Gheeraert, Voorzitter van Winterhulp, het podium om, na het publiek te hebben bedankt om zijn talrijke opkomst, alsmede de or ganisators van het zoo prachtige feest, eep kort verslag te geven over de werking Eindelijk is de uitslag van de opst> prijskamp 1940, uitgeschreven door b Davidsfonds bekend geworden. Door de tijdsomstandigheden, kon prijsuitreiking nog niet plaats grijpen, 1 bekroonde leerlingen zullen echter b1 belooning niet verliezen. We geven hieronder de uitslagen verschillende reeksen: 1 Reeks: Meisjes: l8 Prijs: Paula 9»" baer, Honzebrouckstr 88, met 83 J4. Jongens: la Prijsc Gilbert Vervaw*1 St-Elooistr. 48, met 86J/L - Gilbert Vf' vaecke bekwam ook de prijs der provb' cie, toegekend door ’t Gouwbcstuur f’ Brugge. hier op Donderdag 13 Februari, te 15.30 u., een spreekbeurt in het Stahduis, met vol gende dagorde: a> De beweging van het Provinciaal Commissariaat. b) Tewerkstelling van niet-werkwllligen. Toekomende week een. klein verslag over deze uiteenzetting. AANGESLAGEN Een door de Feldgendarmerie, in den omtrek der «Flessche» aangeslagen zwijn tje, werd aan Winterhulp geschonken. ROUW IN DE DRUKKERSWERELD We meldden verleden week het afster- ven op 5 Februari van Heer Jozef De Fuster, 59 jaar, echtgenoot van Mevrouw Maria Van Landeghem. De Heer De Fuster, uitgever van de Gazette van Tieltwas gunstig gekend om zijn open karakter, altijd ten dienste der goede zaak. Zelfden Woensdag morgen is alhier ook overleden Heer Maurits Spriet, 46 jaar, echtgenoot van Mevrouw Er nestine Spriet, Bestuurslid van het Pro vinciaal Verbond der Drukkers van West- Vlaanderen en goed gekend in de V. O. S.- familie. Beiden werden op 8 Februari en 10 Fe bruari, midden groote deelneming, naar hun laattse rustplaats geleid. werd slechts licht gewond. Zijn fiets !h, vrijwel stoffelijke schade op. I ndentitsitskaarteq, Door de Kreiskonimandantur werd q medegedeeld dat velen onder de inwo»et| in hel bezit zijn van een gescheurde, s!w. dige of bijna onleesbare «identiteitskaart Aan de bezitters van zulke kaarten kun. nen we den goeden raad geve», deze aj9 spoedig mogelijk te vernieuwen, willen zc niet het gevaar oploopen een of ander moeilijkheid tc krijgen. Aan de bezitters van paarden Op initiatief van den Kreiskomn®. dant werd er voor een zekere hoeveelheid stroo gezorgd, dat ter beschikking gesteld werd van voermans, handelaars en zeil, landbouwers, houders van paarden dl' over geen stroo beschikken. Ieder ver. bruiker kan niet meer dan 1000 kgr. ht, komen. Dit stroo bestaat uit tarwe-, hg, ver- en erwtenstroo, en wordt verkoel; aan 350 fr., plus de tiansportto^ Reeds verscheidene rechthebbenden j, gemeente werden aldus langs station?, regem bevoorraad. Weldra zullen bediend zijn. Maandverslag werking Zeker- heidsdienst Z.H.D. De werking onzer afdeeling bleef be perkt bij de gewone avondronden of nachtronden die nog steeds met denzelf- den iever gedaan worden als de eerste dagen der herinrichting van den Z.H.D. Onze niaandelijksche vergadering als mede de verschillende praktische lessen gegeven door Dokter Coornaert uit Des- selgem worden steeds voltallig bijge woond. Dit alles spreekt ter eere onze leden welke allen bewust zijn de taak welke zij op zich hebben geno men, wetende dat zij hier vrijwillig een werk van naastenliefde en menschlievend- heid steunen. Laat ons hopen dat de volgende maan den evenveel vruchten mogen dragen. In een gracht gereden. De wielrijder Jules Vansteenkiste kwam met zijn fiets uit de richting van Oost- roozebeke gereden. Ter hoogte van de vaartbrug is hij door een onbekende oor zaak in een diepe gracht terecht geko men en zwaar gevallen. De wielrijder ,'gllMUmUUimUM j Uit’ =5 - '-<■■ - Burgerstand Januari 1941 Geboorten. Durnez Ferdinand, z. v. Georges en Bruneel Blanche. Blan- ckaert Roland, z. v. Evarist en Deterue Marguerite. Depyper Erick, z. v. Valère en Vanlerberghe Angela. Dequeker Magda, d. v. Maurice en Maria Bousse- maere. Huwelijksaankondigingen. Travers Achile, schoenmaker, v. Leisele en Hooghe Rachel, naaister, v. Avekapelle. De- backer George, landbouwer, v. Leisele en Declunder Madeleine, landbouwster, v. Hondschobte. Degryse Albert, been- houwersgast, v. Leisele en Wyffels Maria, z. b., v. Moorslede. Sterfgeval. Schottey Emeric, 73 j„ echtg, Decrop Eugenie. Gemeentelijke Ravitaillcering De Dienst der Gemeentelijke Ravitail- leering maakt met deze de ingezetenen der Gemeente Leisele opmerkzaam dat, wanneer zij zich aanmelden voor aan vragen om bevoorradingsbons voor gelijk welke ravitailleering, zij moeten in bezit zijn van de rantsoeneeringskaart van den persoon op wiens naam het document wordt aangevraagd. De rantsoenzegels voor paarden niet-lamdbouwers en melkkoeien landbouwers liggen in het bureel Gemeentelijke Ravitaileeringsdienst beschikking van de rechthebbenden vol gens hun gedane aangifte van dieren met de telling van 1 Januari 1941. Aangifte lijnzaad Het Gemeentebestuur verwittigt de in gezetenen dei- Gemeente Leisele dat er een besluit, verschenen in het Staatsblad van 2-2-1941, de houders van lijnzaad verplicht hunne aangifte te doen boven de 109 kgr. Inlichtingen dienaangaande te bekomen bij het Gemeentebestuur. UIT VEURNE (Verv.) Winterhulp Op Zondag 2 Februari 1941 werd er in de Patanmagezaal ten bate van Winter hulp een plechtig tooneelfeestje uit®e- voerd door de kinderen der Aangenomen Meisjesschool van Leisele. Een bomvolle zaaJ was aan het gestelde «ar tegenwoordig; om de uitvoering van het programma te bewonderen, overtnigd zijnde dat het- iedereen zou bevredigen, daar dl* Ingericht, werd door de zorgen van onze ijverige Zusters der Aange nomen Mefejessefiooï. Door dén- Heer Feys Remi, Veeart* te Leisele, als Voorzitter van Winterhulp, werd een weUcomsgroet voorgedragen, welke in talentvoilé bewoordingen damk en hulde bracht aan ieder tegenwoordige. Hij beefenkte de Geestelijke en Burger lijke Overheden om hunne medewerking, alsook de jewgri en alle andere tegenwoor- dfgen die.- hunnen steun met de grootste liefde aan dit. verdienstvolle werk verlee- nen. Hij deeeF uttschijnen dat menschlle- wendhetó, onbaatzuchtigheid en eerlijk heid daar «meten zijn om Winterhulp te steun®*. Hij. laakte ook de handeling van dezen- die zich pliehtig maken aan loq, 59 kgr., Veurne boksen onbeslist, woeker; die op deze manier te werk gaan Ibena deelen ten hoogste hun medemen- schen. Dit werd gevolgd door de opvoering van het gelegenheidstooneeistuk Prin- sesjès-Kerstfeestin 4 bedrijven. Tus- schen de bedrijven werden er liederen met gebaren en oefeningen uitgeveerd ter be vrediging van eenieder. Dit mooie tooneelstukje werd op een® bewondërenswaardige wijze ten uitvoer gebracht onder de leiding van onze werk zame Zusters Onderwijzeressen der Aan genomen School. Iedereen stelde zich de vraag: Hoe is het mogelijk deze jonge meisjes zoo op te leiden om zoo talent vol «meest allen voor de eerste maal) op te treden voor een zoo groot publiek? Men hoorde ook wel zeggen, daar er kinderen optraden van oude tooneellief- hebbers van Leisele: Zij heeft een haar tje vgn haar vaartje», want, tusschen haakjes gezegd, was er een tijd dat Lei sel® op toeneelgebied een beetje daar was. Winterhulp van Leisele heeft voorwaar een goede ontvangst gemaakt ter dier gelegenheid en bedankt iedereen die toe gedragen heeft voor het wellukken van dit feest, dat mag den inzet genoemd worden, want mamelijk op Zondagen 16 en. 23 Februari a. s. zal er een tooneel- voorstellmg. gehouden worden in de Pa- tronaatzaal door de Jeugdkring van Lei- sele tot zelfde doeleinden van Winterhulp. Verleden week werd het eerste num mer van het officieel orgaan van Winter hulp ten huize aangeboden. In één uur tijd waren alle nummers verkocht. Binnen een 14-tal dagen zal het twee de nummer aangeboden worden. Koopt het officieel orgaan van Winterhulp! Daarin vindt u heel de werking van Win terhulp. Daarin worden door den alge- meenen Voorzitter Paul Heymans en door Luitenant Generaal Six, vleugeladjudant van den Koning en lid van het centraal uitvoerend comité, alle lasterpraatjes te gen Winterhulp weerlegd en worden de naamlooze lasteraars striemend afge- zweept, Daarin vindt u zeer interessante bijdragen van de hand van: Felix Tim mermans; Filip De Pilecyn, Gerard Wal schap, Ernest Claes, T’arel van Wynen- daele e. a. U krijgt zoo in uw bezit een prachtig maandschrift, zeer smaakvolle lektuur en u steunt tevens het groote werk Winter hulp. Algemesne verkoopprijs: 2,50 fr. het nummer, DE NOORDZEESTEMMEN EN VIVO» TEN DIENSTE VAN WINTER HULP Dat men in onze Westkust nog denken1 echtg. Van Landeghem Maria, Hulst. kan om aan cultureele actie te doen, dient Camiel Hubrechsen 59 j., wed. Bourgoinie reeds vooraf geloofd te worden, doch dat Helena, v. Oostende. Marie Deconinck, van onze afdeeling Winterhulp. De taal der cijfers spreekt de duidelijkste taal: 5000 fr. giften in geld kwamen reeds bin nen» er werden voor 750 fr. kenteekens verkocht, de feesten brachten reeds 2.000 fr. op. Van het provinciaal bestuur ontving de afdeeling reeds 16.000 fr., 13 kilo wol, 170 kilo sinaasappelen, 450 kilt» meel en kolen. 315 Families worden tot op heden gesteund met een totaal van 1000 leden. Een eerste bedeeling van 10.000 kilo kolen werd gedaan. Noodlijdende kin deren, moeders en ouderlingen bekwamen 1009 tot 1200 liter volle melk, wat weke lijks ongeveer 1300 fr. kost. Dagelijks zal ■er nu ongeveer 600 liter soep worden af geleverd. Het Comité beschikt nu over 50.000 kilo kolen. Er werden ook reeds kleedingsstukken gegeven, dekens, sjalen, enz. Na deze korte spreekbeurt, die een kla re kijk gaf over de werking van ons ste delijk Comité, werd bij Amerikaansch opbod een schilderij van den kunstenaar Olevier verloot, die bij de 400 fr. opbracht. Winterhulp wil nogmaals de inrichters van het feest van harte bedanken en in. het bizonder Juffr. Verbanck en den al- gemeenen leider Nuttin, gelulrwenschen. Dat feest bracht ons cultuur, bracht ons kunst doch het bracht ook steun voor onze behoeftigen, wat troost in hun ellende en daadwerkelijke hulp. Mochten de andere cultuurvereenigingen, zooals De Noordzeestemmen en Vivo het deden, ook hun talent en hun kunst ten dienste stellen van onze noodlijdende ge meenschap. De Persdienst Winterhulp. AL KLAPPEN EN DOEN De Stadshalle prijkt nu fier met haar nieuw hoedje: een dak in rootte tichels en blijft zoo in éénklank met haar mid deleeuwsche bouwtrant. 4 De ravitailleeringsdiensten zullen deze week ondergebracht worden op het 1° verdiep van het Stadhuis, dit tot groot genoegen en gemak van de bedienden en de inwoners. O De bevolking wordt eraan herinnerd dat alle in de stad komende en vertrek kende personen, die hier vernachten en die niet tot de regelmatige bevolking der stad behooren, zich op het politie commissariaat moeten aanmelden of af melden. O De vischmijn bracht deze week weer een mooi stuivertje op aan de visschers en aan de stadskas. Er werd 41.311 kgr. sprot verkocht voor 466.709,50 fr.; 42 kgr. garnaal voor 806 fr. en 5259 kgr. visch voor 135.649,50 fr. of in totaal voor 603.165 fr. De Nieuwpoortsche visschers wier schepen zouden opgeëischt geweest zijn, hetzij door de Fransche of Duitsche Ma rine, en die nog geen vergoeding zouden ontvangen bvbtren voer de periode die tenierster, wed. Louis D’hont, Bruggestr. Michiel Vandevyvere, 1 m., Ratelinge. Wilfried Vanrenterghem, 36 j., bak ker, Luchtbal. Eric De Roust, 1 m., Perstalle. Willy Vandenheede, 35 j., slachter, echtg. Irma Maertens, Bruggestr. Henri Deleersnyder, 79 j., werkman, wed. Marie-Louise Segaert, echtg. Louise Verhaeghe Eeernemsche steenw. Fe lix Vyncke, 87 werkman, echtg. Leonie Jacob, Ondank. Felix Ondank, werk man, wed. Elodie Wyngaert, Haeze. Marie-Hortense Yde, 61 j., huishoudster, wed. Gustaaf Deserranno, Tieltstr. Beweging. Geboorten: 154. Aarf- komsten: 192. Overlijdens: 97. Uit tredingen: 224. Huwelijken: 29 Vermeerdering: 25. Bevolking: 7283. EEN ZAAKJE DAT OPBRENGT Uit een telling der te Tielt aanwezige honden bij dé burgerbevolking blijkt er dat wij hier minstens 702 van deze vier- pootigc huis- en straatdieren hebben wel ke belastbaar zijn. Dit respcktabel getal brengt nog een aardigen stuiver op voor de stad, staat en provincie. URBANISATIEPLANNEW Gelijk we reeds gemeld hebben zou een nieuw plan met aanwijzingen over de nieuwe lijnrichting van de Marktplaats, leperstraat en Brugstraat, ter inzage ge legd worden. Dit plan is thans te bezich tigen in de groote Raadszaal van het Stadhuis, Nr 12. Wij hebben dat plan eens goed overzien en moeten vaststellen dat de bijzonderste wijziging deze is van het wegvallen der opening genaamd Het SpuyssenhotDe leperstraat zou op een breedte van 12 meter komen en de Brug- gestraat op een breedte van 13 nieter. De woning De Normazou volledig ver dwijnen doch ingeschakeld worden in de achteruitbouw. De herberg Cambrinus verdwijnt van de Marktplaats zelf om in het begin van de Bruggestraat uit tc ko men, terwijl de herberg «De Arend», in tegenstelling van vroeger, op de hoek zou blijven alhoewel verder achteruit gebouwd wordt. Belanghebbenden kunnen zich dus im mer ten Stadhuize begeven om dit plan te bezichtigen. FONDS DER MEESTBEG.AAFDEN Het is wederom de tijd om de aanvra gen voor het Fonds der Meestbegaafden in te dienen. De ouders die hunne kinde ren dus van dit voorstel willen laten ge nieten, kunnen allg inlichtingen bekomen in het Stadhuis, winket Nr 2. en de laat ste termijn is gesteld op 15 Maart e. k. DIENST VAN HET RGODE KRUIS Deze week zijn er geen krijgsgevange nen thuis gekomen, niettegenstaande er nog een 50-tal mannen achterblijven. We vernemen dat er nog steeds brieven en pakjes mogen opgestuurd worden. Voor wat de pakjes betreft is er thans een wijziging in gekomen. Ze moeten afge geven worden op den Dienst van het Roode Kruis, bij Mej. A. Van Houtte. Kromwalstraat, en een getuigschrift zal afgeleverd worden terwijl ook een bij drage in de onkosten dient betaald te 'worden van 2 fr. per pakje. TEGEN BOORDSTEENEN AANGEREDEN De wielrijder Hansens Valeer, van Ma rialoop, kwam met zijn fiets uit de Sint- Michielstraat gereden. Ter hoogte van de wijk «De Vierhoek» is hij door uit te wijken voor een anderen wielrijder te gen de boordsteenen terecht gekomen. De wielrijder viel loodzwaar ten gronde en had een tweetal wonden opgeloopen aan het voorhoofd. Een geneesheer diende deze te verzorgen en toe te naaien. VOERMAN GEWOND De paardengeleider Theo Vannieuwe, wonende te Ruiselede, kwam met een zwaar geladen wagen uit de Wakken straat gereden. Ter hoogte van de wijk «Poclberg», diende hij uit te wijken voor een auto. De voerman was niet tijdig ge noeg weggesprongen waardoor hij door den auto gegrepen en ten gronde gewor pen werd. De voerman werd gelukkiglijk niet al te ernstig gewond. 263 Kgr. tabak aangeslagen. De plaatsclijke Rijkswacht op dagelijk- sche dienstronde wist bij een zekere Om. Den..., wonende in de Boonestraat al hier, de hand te leggen op circa 200 kgr. ongesneden tabak. De tabak werd door de rijkswachters aangeslagen. De eigenaar werd aan een langdurige ondervraging onderworpen. Een groote hoeveelheid var- kensvleesch aangeslagen. Bij een zekere Caenepeel, wonende in de Boonestraat alhier, werd door de Duit sche Feldgendarmerie overgegaan tot een huiszoeking aldaar. Als uitkomst werd een groote hoeveel heid versch varkensvleesch aangeslagen en medegenomen. Een proces verbaal werd ten Paste van den eigenaar opge maakt. Burgerstand Geboorten. Angèle Vanroose, d. v. Jules en Irma VandewaUe. - Noël Droogenbroodt. z. v. Camiel en Louise Delanghe. André Vandecasteele, z. v. Henri en Urbanie Hindryckx. Noël Rosseel, z. v.. Alois en Irma Sys (gèb. Brugge). Mariette Schaep, d. v. Cyrïel en Urbanie Debruyne. Anna Olivier, d. v. Gustaaf en Laura Vallaeys. Daniël Verplancke, z. v. Omer en Rachel Vansteelandt. Xavier Buisseret, z. v. Jean en Celine Debacker. Hugo Boffel, z. v. Albert en Maria Schreel. Monica Schelstraete, d. v. Cy- riel en Julia Rombaut. August Inghel- brecht, z. v. Philip en Godelieve Ramon. Jenny Vansteelandt, d. v. Petrus en Helena Blomme. Huwelijken. Decocker Leon en Mar griet Vandenbroucke, b. v. Eerneaem. Paul Bruneel, v. Oedelem en Maria Rom mel, v. Eernegém. August Vanden- berghe, v. Eërnegem en Rachel Pyne- brouck, v. Moere. Alfons Mestdagh, v. Bavikhove en Madeleine Vansteeger, v. Eernegem. Emiel Seynaeve en Mar griet Crombez, b. v. Eernegem. Me- dard Becue en Helena Poelaert, b. v. Eernegem. André Lievens en Martha Stael, b. v. Eernegem. Arthur Declercq en Lucie Dekeyser, b. v. Eernegem. Oscar Lust, v. Moere en Madeleine De- clerck, v. Eernegem. Camiel Sinnesael en Marguerite Jonckheere, b. v. Eernegem. Overlijdens. Georges Strubbe, 12 z. v. Cyriel en Rachel Verhelst. Liliane Rondelez, 10 j., d. v. Oscar en Elodie Lebrez. Eugenie Scheidsman, 79 j., echtg. August Vandenbussche. Her minie Vanoutryve, 76 j., echtg. August Miny. Nathalie Passchyn. 83 j., wed. Ch. Grymonprez. Emiel Bostyn, 24 Agnes Provoost, 9 i. BEVEL De Burgemeester 'der stad Nieuwpoort 1 maakt bekend: 1) Alle brandbare voorwerpen, zooals hout, papier, meubels, kisten, enz., moe ten onmiddellijk van de zolders of vlie ringen verwijderd worden; 2) De bewoners zijn verplicht alle be- noodigheden voor onmiddellijke brand bestrijding in hun bereik te hebben, zoo als zand, emmers, kuipen of vaten met water, de noodige werktuigen, enz. 3) Tijdens of na een vliegeraanval is het ten strengste verboden aan de be volking op de straat te komen. 4) Alle lichten moeten volledig afge schermd worden. Alle overtredingen tegen dit bevel wor den gestraft. Nieuwpoort, 5 Februari 1941. De Burgemeester, Dr A. Vandamme, Lïefhebberskampen 4x2-8 onces: Maes, Veurne wint van Van Haes- broeck, Moeskroen, door opgave in de 2“ r. Minny, Veurne wint op punten van Marquis, Moeskroen. Berto, Veurne wint op punten van Pa- pegaeye, Moeskroen. Deckers, Veurne wint op punten van Vermander, Moeskroen. Vermander, Moeskroen wint op punten van Six, Veurne. een eerste verkoop, verheugen die plaats vond in de ruime zaal van liet Vredege recht. De toeloop der inwoners woon groot en velen nog dienden onvol daan huiswaarts te keeren. Voor deze week zijn wederom maatregelen getrof fen. WINTERHULPACTIE De Winterhulpactie is nu in volle wer king in Roeselare. De N. V. Bank van Roeselarestond bereidwillig haar ge bouw en materiaal af, gelegen in de Oost- straat 17, alwaar de bureelen van Win terhulp nu gevestigd zijn. Daarbij werd door dezelfde Bank, als ook door de Kredietbank een paar be dienden afgestaan, om den administra- tieven arbeid te verrichten. Deze edel moedige daad van beide bankinstellingen kan niet genoeg geprezen worden. Niet alleen de banken, maar ook ande ren ijveren om Winterhulp hoqger op te voeren. Zoo kunnen we reeds mélden, dat de gunstig gekende tooneelvereeniging Volksveredelingbinnenkort een op voering zal geven ten bate van dit werk van naastenliefde. Ook de nieuwe too- neelgilde De Blauwvoetzal spoedig met hetzelfde doel voor het voetlicht treden. De Roeselaarsche cinema-uitbaters heb ben ook direkt hun volledige medewer king toegezegd, alsook de sportvereeni- gingen en muziekmaatschappijen. Inlichtingen over het inrichten van der gelijke feestelijkheden zijn altijd te be komen in de bureelen van Winterhulp, Ooststraat 17. De soepverdeeling is nu in volle gang. Ze is te verkrijgen in de volgende lokalen 1) Rechtover de Firma Coussement, Hoogledesteenweg. 2) Rumbekesteenweg. in dezelfde plaats als waar nu de uitdeeling geschiedt. 3) Chicoreistraat. 4) Op de O. L. Vrouwparochie. Aan de noodlijdenden zal een kaart uitgedeeld worden, welke zal recht geven aan soepzegels voor één maand. Daar Winterhulp ook niet in staat is, waren te krijgen zonder bons, zullen een aantal rantsoenzegels moeten afgeleverd worden. Voor het oogenblik werden reeds 240.000 kgr. kolen uitgedeeld. 4.162 Personen wor den op het oogenblik ondersteund. Om een gedacht te geven van den omvang van het werk, kunnen we meedeelen dat als Winterhulp Roeselare op vol toeren tal wil draaien, ze iedere maand 424.800 frank zal noodig hebben, ’t zij 14.160 fr. per dag of 2,36 fr. per kop. Hiermee zul len 6.000 noodlijdenden kunnen geholpen worden. Voor het oogenblik wordt reeds beschikt over esn som van 81.176,35 fr., zonder de giften in natura mee te rekenen. Hiervan werd 39.577.35 fr. rondgehaald door de subcomité’s, 3.114,40 fr. door het werk Elisabeth en 1.165 fr. door de Ster- restoet», ingericht door de studenten van het Klein Seminarie. De rest komt van private giften. Hst Bestuur van Winterhulp bestaat uit zeven leden: De Voorzitter: Heer Al fons Van Coillie, Hugo Verrieststraat; Finanties: Heer Alfons Demeester, Wa penplaats; Controle: Heer Rik Demoen,, H. Consciencestraat; Soep en Kleeding: Heer Jozef Verstraete, H. Horriestraat; Bevoorrading: Heer Paul Scharpé, Ar- dooiestesnweg; Propagada: Heer Willem Denys, Ooststraat 60; Uitdeeling: Heer Sercu, Vijfwegenstraat; Volksgezondheid: Heer Dr Catry, H. Consciencestraat; Se- kretarissen: Heer Claerhout, H. Horrie straat, en Heer St-Martin, Groote Markt. Zoo ziet Winterhulp eruit nu de werk zaamheden in volle gang zijn. GALA-VERTOONING VOOR WINTERHULP Verleden Donderdag had er in de ki- nemazaal Patriaeen gala-vertooning plaats ten bate van «Winterhulp». Deze vertooning werd ingericht door'de cine- mauitbaters van Roeselare, die alzoo de oproep van «Winterhulp» daadwerkelijk beantwoord hebben. Binnenkort treedt De 1" kamp vloog Van Haesbroeck reeds tweemaal naar de planken, om op te geven in de 2’ rond. Maes heeft hem de planeet getoond! De 2” kamp zag Minny zegevieren op punten. Langzaam maar zeker raapte Minny de punten. We zien dan een rappe Papegaeye maar die het toch niet kan bolwerken tegen de kleine Berto. De veerkrachtige Deckers wist de ele gante Vermander onder de knie te hou den. De eerste kamp van Six was mooi en dient zelfs gelukgewenscht voor de pres tatie die hij leverde tegen de meer opge wassen Vermander Junior. Ziehier de technische uitslagen: 1’ Beroepskamp 10 x 3 - 6 onces: Dufour, 72 kgr., Veurne wint op punten van Dominico, Italiaan, 76 kgr., 's Gra- venbrakel. 2" Boeroepskamp 10 x 2 - 6 onces: Lucidarme, 64 kgr., Veurne, wint op punten van Van Outryve, 64 kgr., Moes- Itroen. 3* Beroepskamp 10 x 2 - 6 onces: Falise» 59 kgr., ’s Gravenbrakel en Van- Burgerstand Geboorten. Eric De Roust, Perstalle. Maria Staert, Radio. Amanda Per- syn, Koornbloem. Daniel Vanderlinde, Kuurne. Frida Delodder, Wulfhoek. Adeline Deryckere, Tieltstr. Anny Ver- coutere, Beekhoek. Noël Bossuyt, Beer. Paula Desmet, Pype. Olga Bogaert. Kloosterstr. Rosa Santens, H. Sacra- mentstr. Walter Deblaere, Pype. Paula en Paul Quintin, Piewitte. Ma- rie-Jeanne Viaene, I,eenmolenstr. George Deserranno, Leenmolenstr. Huwelijksaankondiging. Maurits Car- rewyn, schilder, v. Wingene en Martha Desmet, modiste, v. Ardooie. Huwelijken. Maurits Deblaere en Maria Lannoo, landbouwers, Wildenburg. Marcel Cannoot, werkman en Marga retha Dedeygere, naaister, b. v. Wingene. Petrus Vaneenoo, werkman, v. Rud- dervoorde en I.aura Vanparys, huiswerk- ster, v. Wingene. René Devriese, werk man, v. Ruiselede en Celina Yde, huis houdster, v. St Jan. Jerome Vanniau- wenhuyse, wever, v. Tielt en Amandine Vermeersch, huishoudster, v. Wingene. Hector Matagne, smidsgast, v. Zwevezelé en Suzanna Denolf, huiswerkster, v. Wingene. Marcel Claeys, handelaar, v. Beernem en Marcella D’Abgalmon, z. b., v. Wildenburg. Henri Deweerdt, z. b., v. Zwevezele en Euphrasie Swanckaert, huishoudster, v. Wingene. Joseph De clercq. ontvanger registratierechten, v. Meulebeke en Irena Sierens, z. b., v. Wingene. Overlijdens. August Scherrens, 81 j„ rustend landbouwer, echtg. Maria Van- colen, Luchtbal. Maurits Sap, 1 m., St Elooi. Nathalie Verbeke, 85 j., ren- van nazicht der gemeentekas en rekening der stedelijke teekenschool werden goed gekeurd. In de geheime zitting werden: regularisatié van uitgaven betreffende tij'delijk personeel aangevraagd, oninbare posten op de rol der straatbelastingen 1939 goedgekeurd en voorwaarden voor het be geven van tijdelijke bedieningen vast gesteld. nog vernemen zal <1 Blauwvoetonze jonge tooneelgroi zich ook niet onbetuigd laten, maar spt dig ook een vertooning geven ten w van Winterhulp WINTERHULP VRAAÓT PROPAGANDISTEN f AFSTERVEN VAN PROFESSOR EDMOND LEPLAE Een beroemde Veurenaar was Edmond Leplae. Hij overleed te Leuven, waar hij Hoogeschoolprofessor was, ,op 2 Februari 11. en werd ten grave gedragen op het kerk hof der Abdij van Perk, den 6 Februari 11. Hij was geboren te Veurne in 1868. Zijn vader, geboren te Eesen, was Leplae Char les, plaatsvervangend rechter te Veurne en vervolgens onderzoeksrechter; hij gaf zijn ontslag in 1885. De overledene was landbouwingenieur, gediplomeerd door de Hoogere Landbouw school te Leuven. Eerst werkzaam te Ardooie, verder Professor zijnde aan de Leuvensche Hoo- geschool, werd hij door den Belgischen Staat belast met het ondernemen eener Studiereis naar Belgisch Congo. Bij zijne terugkomst gaf hij eene voor dracht over dit land op eene vergadering van de Kath. VI. Hoogeschooluitbreiding, in de feestzaal van het College van Veurne. AI was Edmond Leplae een groote ge leerde, hij bleef steeds de eenvoudigheid en de vriendelijkheid zelve. Hij was niet van dit soort geleerden gedrapeerd in den mantel hunner AUTOBUS El’ is ernstig spraak geweest van het toelaten eener nieuwe autobuslijn van Tielt, over Ingelmunster en verder tot Anzegem. Bevestiging van dit gerucht kon niet bekomen worden. Hopen we maar dat het niet tot een gerucht blijft, tot groot genoegen der gebruikers der spoorlijn Tielt-Ingelmunster, waarvan de wederingebruikneming steeds uitblijft. KINDERWELZIJN De eerste kosteloose raadpleging, welke op 4 Februari II. doorging, kende een onverhoopten bijval. Ruim 89 inschrij vingen werden geboekt. Vermelden we dat deze raadplegingen, ingericht door het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn, lede ren Dinsdagnamiddag doorgaan, vanaf 2.30 uur, in het Weezenhuis. TEEKENAKADEMIE De leergangen der plaatselijke Teeken- akademie, onder leiding van den be stuurder Adolf Deseyn, worden hernomen in den namiddag van 6 tot 8 uur. OPENBAAR SLACHTHUIS Het is niet uitgesloten dat binnenkort, tot groote voldoening der beenhouwers en tevens ter bevordering der openbare gezondheid, door de Stad tot het bouwen van een openbaar slachthuis besloten wordt. Op een ruime tusschenkomst van het Commissariaat van den Wederop bouw zou gerekend worden. KREISKGMMANDANTUR Een afgevaardigde der Kreiskomman- dantur Roeselare houdt eiken Dinsdagna middag, vanaf 3 uur, een zitdag in het Stadhuis te Tielt (kabinet van den Heer Burgemeester). COMMISSARIAAT VAN DEN WEDEROPBOUW De medewerker van den Provincialen Commissaris, Ing. G. J, Depreitere, hield rice Spriet, 45 j., echtg. Spriet Ernestine, Statiestr. Emilie De smet, 73 j., ongeh., Hospitaal. Celina Dobbelaere, 54 j., echtg. Van Robaeys Jules, Vrouwenboom. Jules De Marez, 58 j., ongeh., steenweg Marialoop. Karei De Clercq, 56 ongeh.,-overl. te Rekem. Edmond De Vlieger, 69 j., echtg. Quintyn Emilia, Kly- ten. Celina Van de Casteele, 47 j., echtg. Wullaert Ivo, Kapellestr. OPENSTAANDE PLAATSEN Het Schepencollege der Stad maakt bekend dat alhier een of meer bedienin gen van tijdelijk hulpgemeentebediende voor allerlei bestuurlijk werk, openstaan. De aanwerving en indiensthouding van dit tijdelijk personeel zullen enkel ge schieden naarvolgens de dienstnoodwen- digheden. Gestelde voorwaarden verschenen in ons nummer van 8 Februari jl. Meerdere inlichtingen kunnen bekomen worden op het Stadsecretariaat, alle werkdagen van 10 tot 11 uur voormiddag. GEMEENTERAADSZITTING Onlangs kwam de Gemeenteraad hier bijeen onder voorzitterschap van Heer Burgemeester, Na goedkeuring Winterhulp heeft dringend propagï disten noodig. Iedereen die over een w nig vrije tijd beschikt kan gebruikt w den. Men kan zich aangeven Voor de O. L .Vrouwparochie bij’' Heeren Albert Decancq, Vierwegstr. F en Jozef Kindt, Adooiesteenweg 247: Voor St-Michielsparochie bij den H Albert Decadt, Noordslraat; Voor St-Amandsparochie bij den Tïc André Deprettere, Ooststraat; Voor H. Hartparochie bij den Hc Albert Verstraete, Meenensteenweg 1 of bij Heer Willem Dcuys, Ooststraat1 LICHTAFDEMPING De lichtafdeinping schijnt in Roesela nog niet heel perfekt te zijn. Dage® moeten ettelijke waarschuwingen uitg reikt worden, Konimandant K. Verann' man heeft de handen vol om al fiere n latigen te ontvangen en hun op de noe zakelijkheid ’te wijzen van een doeltre fende lichtafscherniing. Het wordt tijd dat men begrijpt dat Z. H. D. niet opgericht is om menscht lastig te vallen, maar wel om hen zoore mogelijk te helpen en te waarschuwen. BURGERSTAND Huwelijksafkondigingen. Emiel G‘ vaerts, cimentbewerker te B'orsheek, 1 Germana Huygbebaert, naaister. ft hert Huygbebaert, werktuigmaker, w Zelia Debusschere, naaister. Huwelijken. Constant Degn» houtbewerker, -met Maria Wyffels, spi ster. Maurits Lombaert, wever, ir Rachel Lybeer, naaister. Rogier l puydt, banklaediende, met Julia naert, handelaarster. Geboorten. Edwin Morree), t, v.l hert en' Georgette Houthoofd. (Ier Callewaert, d. v. Arthur en Elisabeth l fevere. Zen-aïde Leyn, d. v. Leo Rachel MasSez. Jenny Vangeitiwe, Camiel en Magdalena Vincent. Nic Terryn, d. v. Francis en Emma Terr (v, Staden). Maria Verstraete, d. Adiel en Julia Dedecker (v. Rumbefa Reginald Huyghebaert, z. v. Juni 1 Yvonne Casteleyn. - Etienne Simon z. v. Ferdinand en Elza Pareit (r. 3 dooie). Etienne Baert, z. v. Fn» en Elza Meerschaert (v. Ardooie). Overlijden®. Emiel Vamiewrnd1 42 j., echtg. v. Paula Devos. Sidot Brunfaut, 83 j., wed. v. Ferdinand Va doorne. J enny Degruytere, 1 m, v. Albert en Magdalena Massez. J liana Vandenbroucke, 78 j., ongdiuwd VAN DEN OPSTELPRIJSKAMP Auto geslip De personenauto bestuurd door Kerkhof, kwam langs den steenweg na: Brugge gereden. Ter hoogte van Krniskalsijde is de personenauto gesli’ en in een gracht terecht gekomen. All liep gelukkig bij stoffelijke schade op. Burgerlijke Star Geboorten. Spriet Anny, d. v. Osc en Seys Germaine, Mttielaere. La« Roger, z. v. Oscar en Lanser.s lm Tleitstraat. Wittouck Denise, d. v. Ji les en Decock Zulma, Meulebekestraat. Huwelijken. Joye René, wed. v. We brouck Ernelie. met Bekaert Irma. Kuurne met Depttyi PAROCHIEBLAD VAN NIEUWPOORT Zondag 16 Februari (Sexagesima). Te 7 uur gelezen Mis voor Antonia Viack, echtgenoote van Isidoor Cloet. Te 8 uur gelezen Mis met Alg. Communie voor de Jonge Dochters (H. Hart). Te 9 en 10 uur gelezen Missen. Te 11 uur So lemneels Hoogmis voor de parochianen. Te 12 uur gelezen Mis. ’s Namiddags- te 3 uur Vespers en Lof,- daarna Congre gatie van O. L. Vrouw. Maandag. Té 7 uur fondatiemis voor E. H. Foqueux. Te 8 uur dienst voor Jozef Zwaenepoel, echtgenoot van Helene Vindt. Dinsdag. Te 7 uur fondatiemis voor E. H. Foqueux. Te 7 uur maande lijksche vergadering der Derde Orde. Te 8 uur dienst voor Florence Vanden Bussche, echtgenoote van Isidoor Deeren. Woensdag. Te 8 uur dienst voor Bertha Dobbelaere. Te 9 uur dienst voor Honor Ine Dekeyser, echtgenoote van August Vlasseman. Donderdag. Te 7 uur confreriemis ter eere van het H. Sacrament. Te 8 uur zielendienst. Ta 8 ti uur dienst voor Julie Mesuere, echtg. Aloys Hoor- naert. Vrijdag. Te 8 uur dienst voor de fondatie Suaanne Verbanck. Zaterdag. Te 8 uur dienst voor de fondatie Suzanne Verbanck. Te 19 uur huwelijksmis (Henri Calcoen-Geimaine Cornette). N. B. Onderpastoor der week: E. H. Declercq. BURGERLIJKE STAND Kuv. elljksafkcndigingeH. Calcoen Hendrik, spoorwegbediende en Cornette Germaine, b. v. Nieuwpoort. Vaneecke Maurice, werktuigkundige en Legein An dree, b. v. Nieuwpoort. BEROEMDE WERKEN Wie houdt van letterkundig, degelijk en befaamd werk, kome naar de boekerij van het Davidsfonds: 5410 Priesterstrijd, Henriette Brey. 6025 De wijdere Wereld, Augusta Dewit. 5412 Het Leven drijft, André Demedts. 5419 De Zweetdoek van Veronica, G. Von [le Fort. 5420 Pastoor Johannes, Ludwig Mathar. 5428 De Majoraatsheer, H. Kraft. De Kunstenaarsgilde van den West hoek houdt op Zondag 16 Februari, te 2.30 uur, in de Raadszaal van het Stad huis een algemeene vergadering. Op de dagorde staat onder meer- 1) Voorstelling door een korte causerie Winterhulp. Het Komiteit van Winterhulp deelt mede: Daar het optreden der twee Mi chel's. voorafgaand aangekondigd als hier optredend op Zondag 9 Februari, ver hinderd werd, heeft het Bestuur van Win terhulp, zich dan in betrekking gesteld met de groep Bel Canto-Variété uit Bruggenamelijk met de groep Xavier B-Gcerolt en zijn Troubadours. Aan de Heer Kreiskommandant werd toelating tot optreden alhier aangevraagd en zoo deze toegestaan wordt, zullen zij dan ook op 16 Februari aanstaande hun vertooning geven, ten bate van het mooie Winter- hulpwerk. Nemen onze geachte tooneel- liefhebbers van nu af nota van dezen datum ten einde deze veelbelovende ver tooning niet te missen. Verder is het Komiteit gelukkig te kun nen mededeelen dat reeds naarstig begon nen werd met het uitdeelen van melk- rantsoenen aan de behoeftigen en zij ver hopen dan ook dat de verdere werking evengoed van stapel zal loopen. Bond der Groote Gezinnen. Aan de leden titelhouders van vermin- deringskaarten kan worden medegedeeld dat in afwachting dat de nieuwe vermin- deringskaarten worden uitgedeeld, de oude tot 16 dezer geldig blijven. Ieder lid mag dus gerust verder reizen met hun oude kaart. de vaartuigen, in gebruik werden gehou den, of nog zijn, ook de visschers die niet in bezit zijn van een requisitiebon, of het schip hier of in Engeland ligt of ver gaan ware, kunnen geholpen worden en moeten zich onverwijld wenden frot den Heer Octaaf Sabbe, Square Albert, Heist- aan-Zee. Bureelen open lederen Maan dag, Woensdag en Vrijdag namiddag, van 2 tot 5 uur. De Duitsche Marineoverheid vestigt de aandacht van onze visschers op het streng naleven der verordeningen in ver band der Kustvisscherij. De Nieuwpoort sche visschers mogen de Westgrens van Middelkerke niet overschrijden. Bij over treding van de reglementen wordt de gansche vloot gestraft met verbod tot uitvaren. Het distrikthoofd van Veurne brengt ter kennis dat voor de bevolking van het kanton Nieuwpoort een lid van de Kom missie voor Prijzen en Loonen, telkens den Donderdlag van iedere week zal ter beschikking zijn van de belangstellenden op het Vredegerecht, Langestraat, van 9 tot 12 uur. O Volgende feesten worden nog ten voordeeie van Winterhulp aangekondigd: Op 2 of 9 Maart: Zang- en Turnfeest door de leerlingen der Rijksmiddelbare scholqn. De tooneelkring Pro Artezal op 23 of 30 Maart opvoeren De Gebroe ders Kalcoenonder leiding van Dr J. Van Hecke. Nogmaals wordt eraan herinnerd dat de propagandaoptochten doorgaan op 23, 24 en 25 Februari. Inschrij’vingslijsten zullen op gemelde dagen ten huize aan geboden worden. Het Comité rekent op den milden steun van al de gegoede in gezetenen en op hun breedste medewer king aan het groote werk van hulp en verzoening onder al de rangen onzer volksgemeenschap. brouck Ëmelie. Goemaere René v. Elvira. Overlijdens. Vaneeckhoutte Petrr 79 j. De Lannoy Liven. 73 j. V: Laccken Maria, 83 j. Bruneel PW mena. 88 j. Blondeel Louis, 88 Van Ootegem Silvie, 75 j. l!lllllllllll!!!ll!llllll!Ull!I!!UI!l!lll!ll!lfll!lllll!N!!llllimillll!!!lllll!!!!!!m jj^iiiiffliiiiuiiiwiiiiuiiiffiiiiiiiiiniiiiininiiiiHiKiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiin ook voor het voetlicht met «Aatje: Dit stuk werd hier in Roeselare ree opgevoerd en boekte een groot street Ongetwijfeld zal dit nu weer het gev zijn, te meer daar Volksveredeling» i een degelijke tooneelvereeniging bekt: staat. Naar we ook Burgerlijke Stand. Geboorten. Sitnonne Bruneel. d. v. Arthur en Rachel Behaeghe. Helena Deuicyere, d. v. Kamiel eu Margareta Vervelghe. Frans Demaeght, z. v. Mau rits en Rachel Verleven. Huwelijken. Gilbert Naoel v. Tielt met Snzanne Derudder v. Meulebeke. Gustaaf Coussement met Helena Lou- vaert, beiden van Meulebeke. Overlijdens. Marie-José Denneweth, 1 m.» d. v. Azarius. Kamiel Vanrycke- gem, 2 m., z. v. Cyriel. Petrus Macs, 87 .j., wed. v. Leonie Verhuist en Rosalie Maes. Marie Bekaert, 84 j., wed. v. Pattyn Charles-Louis. Georges De maeght, 1 j„ z. v. Maurice. Victor Ger- nay, 73 j., echtg. v. Emilie’ Mestdagh. Kommissie voor Prijzen en Loonen. De Fleer N. Vanhoulte brengt ter ken nis van de bevolking dat een lid der Kom missie der Prijzen eu Loonen icdcren Woensdag van elke week zal ter beschik king zijn van de bevolking in het Ge meentehuis, van 10 tot 13 uur. Iedereen neme hier dus. goed nota van. Strenge onderriehtinpg Vanwege de Kreiskommandant werdtt er strenge onderrichtingen aan de ge meente gezonden, aangaande het male' van granen, het op straat loopen met «t fototasch, het vangen van mollen, het lo laten loopen van honden, enz. Pers» die aan deze onderrichtingen zouden te kort komen, zullen streng en vcorbeeldis gestraft worden. Twee geslachte koeien kalf aangeslagen. F.en zekere Delaere beenhouwer nende alhier, had het aangedurM twee koeien en een kalf te slachten ia wi woning. De koutroleurs van de Ravitaillecrint alsmede de veldwachter hadden lont gt roken en togen naar de woning van de koenen slachter waar ze bovengenoen- den buit ontdekten. Dit alles werd aan- geslagen en aan het plaatselijk Koniitei: van Winterhulp overgemaakt. Het zal den beenhouwer die het aat durfde deze dieren te slachten om i daarna te verkoopen aan woekerprijze vast en zeker duur komen te staan. He weze een les voor de talrijke woekeraar; om een einde aan hunnen eigenaardige stiel te stellen, willen ze niet het gevaa oploopen van den slachter van Pittem. Paard op hol geslage: Het paard van landbouwer Remi Var denbroucke, wonende te Zwevezele, sloe langs den steenweg naar Koolskamp o de vlucht. Het dier had geschrokken dw een oorbijsnorrenden auto. De paarder geleider werd hierdoor omvergeivorpé Hij werd gewond in het aangezicht. He paard kon enkele honderden meters vet der door toegesnelde personen tot sti stand gebracht worden.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4