Uit^i KAASSTREMSEL u Uit 't Veurnsche I Uit’t Veurnsche j Hebt ge al geprobeerd met de Express-Methode tegen RHEUMATIEK? Wmterhuip-Veurne K UIT NIEUWPOORT VLAMERTINGE UIT DE PANNE KER’MEL KOKSIJDE LOO KUNSTENAARSGILD VAN DEN WESTHOEK ÏZENBERGE ’t Is gratis, in geval geen uitslag PAARDENPRIJSKAMP TE VEURNE UIT IEPER t Z. E. H, MOET PASTOOR TE WULVERGEM BOND VAN DE KROOSTRIJKE GEZINNEN VEURNE-AMBACHT A PLOEGSTEERT ELVERDINGE MARIONETTENTHEATER TEN VOORDEELE VAN WINTERHULP AAN DE HAARKAi^£RS VAN HET ARROND. VEURNE-DIKSMUDE BIKSCHOTE BESELARE isaiüEaaBs&iaasBiasExaassaaasa UIT VEURNE DÉ PÖPERÏNGENAAR f HEER DOKTER MICHEL VANDERMARLIERE DOE ZAKE.! van 22-Z-tt. 4‘ BI ES vestigen te «c» I 160 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii «€>!>- Er van Vanbillemont Maria, 84 wed. Torney, Calcoen D. J. Apotheek KINGET-OPSOMER VEURNE ïüiilüliiWjü&waM 60 Bevolking einde 1940: 778 inwoners. BURGERSTAND Huwelijksaankondigingen. De Wulf den ten voordeele onzer gemeente. Krijgsgevangenen op den terugtocht Het getal der krijgsgevangenen die nog verwacht worden, is geslonken tot vier. 20 40 Emma Verschaeve, Versyck. BURGERLIJKE STAND Geboorte. Deman Roger, z. v. August en Lestabel Yvonne. Overlijdens. Bertier Honoré, 36 echtg. Borney Octavie. Schalier Albert, 21 j., z. v. Louis en Rycx Philomène. studiebeurs Begaafden, 3V? va i.. Kapel v. O. L. Vrouw v. Barmhartigheid Jaarlijks is er een bijzondere toeloop van bedevaarders op de Zaterdagen van den Vasten, te beginnen den Zaterdag na Asschenwoensdag tot en met den Zater dag vóór Palmenzondag. Gezien den nood van den tegenwoordigen tijd, is het te voorzien dat dit jaar de toeloop niet minder zal zijn. De bedevaarders gelieven erop te let ten dat dit jaar de uren der HH. Missen een wijziging ondergaan: Zij zulen ge zongen worden in de Kapel op boven gemelde Zaterdagen te 9 en te 10 uur (officieel uur). -«c»- (Vervolg) ZANGAVOND Zondag 23 Februari, in de Feestzaal der E. Z. Arme Klaren, te 3.30 uur, op treden van het zangkoor NOORDZEE- STEMMEN» en «V.I.V.O.». Prijzen der plaatsen: 5 en 3 fr.. In gang: Hoogstraat. Azijn; Nr 15: Mosterd; Nr 16: Afbeits- middelen; Nr 17: Smeeroliën; -Nr 18: Scheerzeep; Nr 28: Lakken; Nr 30: Sol- deermiddelen. Ieder nummer 4 a 12 bl., 16x10 cm., 6,75 fr. ’t stuk, postch. 4'44891, uitg. A. Heden te Ledeberg. Terugbetaling 1 fr. meer. wc' te 0 In de Statie Onze statieoverste Heer Duchatelet O. gaat met pensioen. Hij wordt in zijne bediening opgevolgd door H. Cornette O. Onze besta wenschen. Bevolkingsbeweging gedurende 1940 Intredingen: Door geboorte Door aankomst AL KLAPPEN EN DOEN Op denzelfden dag werd onze stede lijke brandweer aanzienlijk versterkt. Dit jaar worden de vastensermcenen ter stede gepredikt door Z. E. H. Declercq, onderpastoor. 4 Deze week brachten de visschers- booten 38.194 kgr. visch binnen, die voor 968.917 fr. verkocht werden en de strand- visschers 2037 kgr. visch, die 40.221 fr. opbrachten. In totaal bracht de stede lijke vischmijn 1.046.944 fr. op gedurende verleden week. 0 De heropbouw van de kerk vordert nu vlug. Men is reeds begonnen met hat melk voor 379.60 fr. Dat maakt samen een bedrag van 1.659,60 fr. Hierdoor ziet men waar het geld naartoe vliegt en hoe veel er noodig is. Daarom, volk van Bik- schote, steunt Winterhulp, het komt ten goede aan eigen volk. Geef met blij gemoed Het doet aan ’t harte goed. Allen op voor Winterhulp. Aanvragen voor ondersteuning van Winterhulp moe ten gericht worden aan den Heer Leon Vercaigne, voorzitter van het plaatselijk Komiteit. flink dienen opgevuld te worden. dat de verkoop van de tweede reeks kenteekens in de eerste dagen een aan vang neemt. dat op Zondag 23 Februari, om 4 uur stipt, in de Roelandzaal, impressario Ru dy Van den Berghe optreedt met zijn Albert, bakker, v. Koksijde en Lannoye Marie-Louise, V. Veurne. Overlijdens. Vermeersch Elisa, 69 J., wed. Demey Ernest. Depoorter Cyriel, 60 j., echtg. Depinois Eugenia. Duforet Martha, 4 m. Roels Lodewijk, 86 j., wed. Salembier Elodia. Lagrou Victo- rine, 66 j„ echtg. Dedeyster Lucien. Desire. De Vcgelaere Georges, 2 j. Het Bestuur van de Paardenkweekers- bond van West-Vlaanderen brengt bij deze ter kennis van de kweekers, dat de Prijskamp van Veulens, die vastgesteld was op 25 Februari 1941, verschoven wordt tot Dinsdag 11 Maart, om 10 uur voor middag. De kweekers geheven elkander zooveel mogelijk hierover in te lichten. later zorg. We leveren insgelijks speciale melk- zegels (voor volle melk) af aan de per sonen die in aanmerking komen. Dit te gen 0,50 en 1 fr. de liter. Onze eerste kolenbedeeling bedroeg 40 kgr. per gezin. We voorzien, een regel matige bedeeling. Aan 60 families werden kleedingsstuk- ken uitgereikt. Dit moesten we voorloopig stopzetten bij gebrek aan materiaal. Wat U ter studie hebt? Vooreerst een melkbedeeling in de scholen. Dan de mogelijkheid om de niet in aanmerking komenden voor den steun van Winterhulp dit zijn gezinnen die het toch ook niet breed hebben ins gelijks te laten genieten van onze voor- deelen. Ook zullen dezen die bij ons steun ge nieten en die jonge kinderen hebben, na derhand verplicht worden regelmatig en volgens den ouderdom van de kinderen, de onderzoeken van het Nationaal Kin- derweizijn bij te wonen. De kontrool zal hieruit bestaan dat hun Winterhulpkaart afgestempeld wordt. Ook onderzoeken we de mogelijkheid Weet ge wat Winterhulp-Veurne reeds deed en nog doet voor de ondersteunde families en waar het bedrag van uw vrij willige stortingen en van uw milden steun naar toe gaan? Neen? Weet dan: Over de propaganda-actie in de vol gende weken: dat de tweede propagandaweek door gaat op 23-24-25 Februari e. k. dat de bussen van Winterhulp in cafe’s en winkels geplaatst, die dagen De reus van Loo en Veurne- Ambacht geveld Loo mocht er fier op gaan de grootste boom te bezitten, maar, helaas, hij is ge vallen door het langdurig hakken van twee dappere Pollinkhovenaren. De schoo- ne reus stond te zegepralen boven alle andere en had een stam van 27,30 m. lang en een doorsnede van 97 cm. Hij had 6 wortelen van 2 in. omvang en 4 van 1,25 omvang. Daar ligt hij nu de schoone, lange en dikke boom, die men van 1.30 uur ver kon zien. Zijn geburen buigen zich van ver driet voor hun teergeliefden makker. Die hem wil zien moet gaan kijken Groentcnteelt, op het einde van Adriaan Balloy’s weide. COMMISSARIAAT VAN PRIJZEN EN LOONEN BuitendienstKontrool en onderzoek Het Distrikthoofd Veurne laat het pu bliek kennen dat het Gewesthoofd van hst Rechterlijk. Kanton Veurne zich ter beschikking zal houden van de bevolking van dit kanton, om klachten inzake prijzen en loonen in ontvangst te nemen, lederen Donderdag van 9 tot 12 uur, te Veurne, Duinkerkestraat 2A. Veurnaars, weet ge? Weet ge wat er in de eerste weken op liet programma staat van de propaganda van Winterhulp Veurne, om de zware geldelijke lasten, welke op het Comité wegen te helpen dekken? solidair. Steunt ons voort en stort ver der uw bijdragen aan Winterhulp-Veume, postchecknummer 418801. U stelt een groote daad van naastenliefde en u steunt het groote nationale werk: Win terhulp. Het Comité. ■IIIIWIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIW™^^ 6" Taf.: In de Abdij van Groeninge. Een echt festijn voor groeten en kin deren! De Leeuw van Vlaanderen! met al zijn gekende en geliefde personen uit het groote meesterwerk van Conscience. Het gezelschap Rudy Van den Berghe werkt sedert 1385. Het is gansch Vlaan deren en Holland door gekend. Thans telt dit gezelschap niet minder dan 200 marionetten, welke zich in 60 décors be wegen. Ieder pop heeft minstens 8 draden, welke toelaten alle menschelijke bewegin gen na te bootsen. Er zijn poppen bij die 22 draden hebben om hun werk te ver richten. Alles wat dit theater betreft is nieuw en wordt door het huis zelf ge maakt: décors, marionetten, kostumen, bijtoehoorigheden, welke het dan ook het voornaamste en modernste van Vlaan deren maakt. Dit Marionettenspel is geen théater uit sluitend voor kinderen, alhoewel deze zich kostelijk vermaken, maar een théater voor groot en klein, waarvan de artisten weliswaar levenlooze houten poppen zijn, doch bezield worden met een artistiek le ven, eigen aan hun bewerker, die hen doet leven op hun tooneel, iri hun kader van décors en kostumen, die ons brengt in een sprookje van duizend en één nacht. Prijzen der plaatsen: 6 fr. voor vol wassenen; 3 fr. voor schoolgaande kin deren beneden de 14 jaar. Kaarten te bekomen in het Secretariaat van Winterhulp, Noordstraat 39. Allen naar Da Leeuw van Vlaande ren BEROEPSTUINBOUWSCHOOL Zondag 23 Februari 1941, .te 9.30 uur, in de Gemeente jongensschool (bij het Kollege) les door den Heer R. Vanden- bergiie, Tuinbouwkundige-Leeraar over Kalkbeinesting en samengestelde Mest stoffen Door auto aangereden De genaamde Gombert Balbina, 62 jaar oud, echtgenoote Carpentier, wonende te Ploegsteert, werd nabij jhare woonst ver rast door een aansnorrenden auto. Na; de eerste zorgen ter plaats ontvangen te hebben, werd ze bij hoogdringndheid naar het O. L. Vrouwhospitaal te leper overgebracht, alwaar men een schedel breuk vaststelde. Zondag morgen over leed de vrouw, niettegenstaande de beste zorgen. Werk van den Akker Verleden Zondag hield het Werk van den Akker zijne vergadering met immer meer leden en stijgende belangstelling. Er wordt voortaan ook kunst en weten schap vereischt om van weinig grond veel en goede vruchten te hebben. Boerinnenjeugd De eerste bijeenkomst der Boerinnen jeugd vond dit jaar ook verleden Zondag plaats. Met voldoening kon bestatigd worden dat van langs om meer meisjes beginnen te begrijpen dat het een schoone bond is en de moeite waard erin te zijn, ook voor meisjes van niet-boeren. Allen die voor een ideaal te vinden zijn, zijn er op hun plaats. De naam van Boerin- nenjeugdbond doet niets ter zaak op lan delijke gemeenten als de onze is en kan er maai’ spraak zijn van een naam voor ’t kind. Boerinnenjeugdbond, zoo is de naam. Die- naam heeft niets te maken met Boe renbond en staat op zijn eigen. Er zijn er nu wel meer die zouden blijde zijn niet alleen den naam te hebben van boe rin, maar die het ook wel zouden willen zijn. Die bond heeft voor doel door meer zielerijkdom, kennis en liefde zich te ver heffen boven het gewone en alledaagse!» tot dichter bij God en nader bij den even- mensch. lederen dag is een lid als afgevaardigde van den bond in de H. Mis en ter H. Ta fel. Wees trouw op pest en veel andere zullen u navolgen. Alleen kunnen wij niets, met God alles. BURGERSTAND Geboorten. Vilain Eddy. z. v. Jules en Cappelle Maria. Maerten Norbert, a v. Edmond en Mouton Albertine. Camerlynck Jenny, d. v. Karei en Lar- rangé Joanna. Huwelijken. Verband: Maurice, werk tuigkundige en Cremer Isabella, z. b., b. v. De Panne. Herregat Rager, 1-sar- kapper en Vermeylen Jenny, z. b., b. v. De Panne. Overlijdens. Catrysse Jeroom, ren tenier, 61 j„ wed. Moulaert Maria. Le- rooy Eugenie, 89 j., wed.-Symoens Karei Calcoen Sylvia, 73 j., wed. Sezier Ca rolus. Dumarey Fran?ois, 53 j,„ gepen- sionneerde, echtg. Acou Alexe. Missuwe Maria, 29 j.. d. v. Arthur en Barra Ro manic. Vande Cr -teelé Louisa, 83 j, wed. Popieul Augu. v. Snaaskerke. Laude Leontine, 78 j.. wed. Cambray Ju les. Vanhalewyn Omer, 2 j., z. v. Mar cel en Larrangé Hélène. Vastentijd De Vastentijd is aanstaande. Denkt op de H. Misactie voor den Vrede: ieder huisgezin ten minste door één persoon vertegenwoordigd van Asschenwoensdag’ tot Paschen. Gij zegt dat kan niet zijn. Is dat wel juist wat gij zegt? Bij allen kan het niet zijn, dat weet iedereen, maar velen kun nen toch en dat weet ook iedeeren. Pro beer eens elk zijn beurt? Ook opnieuw zooals vroeger te Elver- dinge ten tijde der echte Elverdingenaren zal de kerk weer vol zijn in de Vasten sermoenen. Elders is het wel zoo. Wij wil len toch ten minste evenveel als elders en waarom niet meer? Zondag 2 Maart 1941, te 9.30 uur, in de Gemcentejongènsschool (bij het Kollege) les door den Heer J. Ghyselen, Land en Tuinbouwleeraar, over Witloof, enz GOEDEREN AANGESLAGEN Dagelijks, en dit sedert enkele weken reeds, kwamen geregeld een groot aan tal lieden uit het binnenland naar Veur- ne-Ambacht afgezakt om hier allerhande waren als tarwe, boonen, erwten, boter, enz. op te koopen, en dit aan overdreven prijzen. Verleden week is de Rijkswacht onverwacht opgedoken voor ’t vertrek; van den tram van 16 uur naar Gent. Alle goederen werden in beslag genomen. Ettelijke kgr. tarwe, erwten, enz. werden afgenomen, zooals b. v. is geschied te Avekapelle. Wij vernemen dat dergelijk onderzoek geschiedde in al de stations van Veume tot Lichtervelde. De lessen zijn kosteloos en toegankelijk voor iedereen van Veume en omliggende Gemeenten. DIENST DER BEVOORRADING Hiermede wordt ter kennis gebracht van de inwoners der Stad Nieuwpoort dat de diensten voor Ravitailleering on dergebracht werden in het Stadhuis op de eerste verdieping. Alle verhandelingen nopens de Ravi tailleering worden aldaar verhandeld mits inachtneming van volgende schikkingen: Aan Winket Nr 1: Textiel- en Leder waren op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag, telkens van 9 tot 12 uur. InlichtingenIeder werkdag van 9 tot 12 uur. Aan Winket Nr 2: Landbouw, Aan giften, enz. Rantsoenzegels: Zegels voor bijt antsoenen, melkzegels, aanvragen voor bijzondere melkkaarten, aardappelkaar- ten; Aanvragen en aflevering van bij zondere zeepbons. Alle .dagen van 9 tot 12 uur. Aan Winket Nr 3: Machtigingen tot her bevoorrading (kleinhandelaars) op Dinsdag, Woensdag, Donderdag <sn Vrij dag, telkens van 9 tot 12 uur. In de huidige omstandigheden is ge bleken dat het niet mogelijk is ’s namid dags het publiek nog te bestellen. Met het oog op den goeden gang der diensten, wordt hiermede nog beroep gedaan op den goeden wil van eenieder zich stipt te houden aan de gestelde dagen en uren. Geen enkele uitzondering zal nog kunnen in aanmerking genomen worden. Er wordt hiermede de aandacht van eenieder gevestigd op het feit dat de zeepbons van. de gewone zeepkaarten slechts geldig zijn gedurende de maand waarop ze betrekking hebben en die op de koepons vermeld wordt en niet zooals de gewone zegels per tijdperk van 30 da gen. Dit is vooral van belang voor de kleinhandelaars voor wat betreft het in dienen der zegelboi’derellen. Op te mer ken valt dat de borderellen niet meer kunnen aanvaard worden na den 8" van de maand volgend op deze die vastgesteld was voor hun verbruik, dit in tegenstel ling met de gewone zegels, die moeten ingediend worden ten laatste 7 werkdagen na den datum van hun vervallen. afgewerkt dakwerk met schallen te gen. De sacrisite is volledig af. Men volop bezig met het betonnen gewei.1 van het hoogkoor af te werken. 4 Op Zondag 23, Maandag 24 en Eins, dag 25 Februari v/prden propagarriaop. tochten gehouden voor het edel werk var, Winterhulp, met de medewerking va:t het gemengd koor De Noordzeestein- menonder de leiding van den I-’èe: Nestor Nuttin, en de plaatselijke a’J.-e- ling V. I. V. O., onder leiding van Juk'r. G. Verbanck. Tijdens de optochten zullen liederen uitgevoerd worden met afwisseling van volksdansen. Op bovengemelde dagen zullen dienstvaardige juffrouwen en da mes ten huize inschrijvingslijsten aan bieden voor het menschlievend werk. 4 Een aanplakbrief, uitgaande van het Stadsbestuur, vestigt de aandacht der bevolking op het ontruimen der zol ders van alle brandbaar materiaal, het uitstrooien van zand. enz. Opgepast dus, en u allen zoo gced mo gelijk in orde gesteld, wat in c’è eerste plaats in het belang is van enze heéle bevolking. Politieagenten en militair sa srilen alle zolders komen nazien om vast te stellen af de noodige maatregelen 'Zijn genomen Wie niet in regel is, e?n boete vsn vijf mark te betalen krijgen. 4 De jaarlijksche StierefkeurW z”' alhier plaats vinden op Maandag 10 Maart e. k., te 10 uur. 4 We vernemen dat de Heer Jttul Fil- fiaort zijn ontslag indiende els ontvanger van de Commissie vai TTpetóïr-rïn. Onder stand. 4 Het Stadsbestuur stelt enkele ,*?r- ceelen grond ter beschikking van de be volking om moestuintjes aan te leggen. De personen die wenschen een perceel bouwland in huur te nemen, kunnen zicfi aanmelden ten Stadhuize, aan Bureel 5. Na 1 Maart worden geen aanvragen nog in aanmerking genomen. 4 Naar verluidt zou onzen bekenden stedelijken kunstschilder Staf Buffel de stad verlaten en zich gaan Kessel-Loo bij Leuven. 4 De aanvragen om een van voor Op Zondag 23 Februari e. k., om 4 uur zeer stipt, in de feestzaal Roeland, Panne- straat, komt het Vlaamsche Marionetten- théater van impressario Rudy' Van den Berghe, Mechelen een prachtige vertoo- ning geven ten bate van Winterhulp, Veume. Op het programma: 1. De Leeuw van Vlaanderen. 2. Oerson en Valentijn. De Leeuw van Vlaanderen, naar het historisch epos van Hendrik Conscience voor het Marionettentheater verweakt door Rudy Van den Berghe Jr, in één proloog en zes tafereelen. Het stuk speelt ten jare 1302. l'Taf.: In ’t Gravenkasteel te Wijnendale. 2» Taf.Het Fransch kasteel te Compiègne. 3° Taf.Te Brugge, vóór het huis van Jan Breydel. 4 4e Taf.In de gevangenis te Bourges. «DE MOEREN» Vcor velen bleef een koninklijk besluit begin Mei 1940 onopgemerkt. Dit luidde als volgt: Gelet op de wet van 26 Mei 1882, die in haar artikel 4 aan de Regeering be voegdheid verleent om bij koninklijk be sluit de spelling vast te leggen van de namen der gemeenten en gehuchten; Gelet op de- beslissingen van den Ge meenteraad van Moere (Arr. Veurne), d.d. 9 Maart 1939, strekkende tot het bekomen van een schrijfwijze van den naam der Gemeente van aard om deze te onderscheiden van de gelijknamige Ge meente uit het naburig Arr. Oostende; Gelet op de overwegingen van de prak tische noodwendigheid, ingeroepen door de Gemeente en gesteund door den Gou verneur der Prov. West-Vlaanderen; Overwegende dat de wijziging gevraagd wordt met een louter administratief doel einde, nl. om de oorzaak van talrijke vergissingen te doen verdwijnen en dat zij tot geen enkel bezwaar aanleiding geeft. Art. 1. De naam der Gemeente Moere (Arr. Veurne) wordt voortaan ge schreven «De Moeren». Dit werd gegeven te Brussel op den 8 Mei 1940. Winterhulp Het werk van Winterhulp is ook bij ons ingericht en sedert begin Januari in werking getreden. En wat werd er ver wezenlijkt? Op het oogenblik zijn er 29 behoeftige gezinnen ingeschreven, werden reeds 3.200 kgr. kolen uitgedeeld voor e waarde van 1.280 fr. en 328 liter •.end, wel’.:? vrc:gei ;?cpit ei: 3rd. Da tfjd is gen val) STEEDS MEER BIJVAL Nooit was er een jaar waarin meer boeken gelezen werden dan nu. De lange donkere avonden in den stillen huiskring- doorgebracht, waren daarvoor uitstekend geschikt. Komt en doet uw keuze bij de boekerij van het Davidsfonds. 5969 Maria Chapdelaine, Louis Hémon. 5970 Jij en Ik, Elisabeth Aschenbrenner. 5307 Monseigneur, Doran Hurley. 5808 Idealisten, M. Herbert. 5828 Zij wachten, Agni van der Torre. 5840 De laatste Visschers, G. Duribreux. Zoo gij met de hand een beetje Exidol op de pijnlijke gewrichten aanbrengt, zult gij spoedig een verlichting en een gevoel van welbehagen ondervinden, waaraan gij niet meer gewoen waart. Deze vloeistof dringt inderdaad door de huidporiën, neemt de congestie uit de gewrichten weg, ontspant de pijnlijke spieren en zenuwen: het is net of gij de pijn met de hand wegneemt! Exidol werkt zóó vlug en zal U zóó zeker verlichten, dat wij ons verbinden U den vollen prijs van het fleschje terug te betalen, zoo gij er niet over voldaan zijt. Alle apo theken: 9 fr. 50 en 15 fr. (6 Dinsdagmorgen te 1 uur had de Plech tige Lijkdienst plaats van Z. E. H. Hoet, Pastoor te Wulvergem. Het was Z. E. H. Deken Verhaeghe die den Dienst celebreerde, bijgestaan door eene talrijke Geestelijkheid. Het kerkje van Wulvergem liep bomvol met geloovi- gen, en we mogen haast zeggen dat alle parochianen eraan gehouden hadden op deze plechtige uitvaart tegenwoordig te zijn, om zoodoende een laatste blijk van hulde te brengen aan den zoo sympathie ker: pastoor. Aan het ofier scheen er geen einde te komen. Na de absouten beklom Z. E. H. Deken Verhaeghe den kansel en las een lijkrede af, dié wij a.s. week zullen overdrukken. Winterhulp De menschen vragen zich af: Wat werd er gedaan door ons Komiteit en waar is het geld naartoe? Toen de leden van het Komiteit rond gingen om steun te vragen, werden ze bijna overal goed onthaald. De uitslag was zeer bevredigend. Wij -. „rkochten ook al de kenteekens die men ons stuurde. Met al het ingezamelde geld hebben wij nu reeds aan 90 huisgezinnen kolen uitgedeeld. Enkele huisgezinnen kregen kleêcieren en schoenen. Iedereen was uitermate tevreden en overal was het gegevene zeer welkom. Ons geld werd dus nuttig besteed. Moesten er zijn die door onze welge lukte werking nu beter het nut van de Winterhulp inzien, zij kunnen altijd nog hun steun verleenen. Alles wordt dank baar aanvaard' en zal goed gebruikt wor- van de behoeftigen Het Bestuur. Onze Bcerinnengiide Onze knipleergang heeft een buiten gewonen bijval gekend. Dit bewijst dat onze boerinnetjes er op uit zijn om iets nieuws bij te leeren en later goede huis moeders willen worden. Iedereen was ten zeerste voldaan over de vier lessen die Juffrouw Boedt met de meeste zorg en nauwkeurigheid gegeven heeft. Wij dan ken haar van harte, alsook onze schrijf ster, die zoo goed was ons de noodige plaats te beschikken. Het Bestuur. een Sociale Dienst, in den zin van het Vlaamsch Kruis, in te richten. Dit be- teekent dat de juffrouwen en gediplo meerde verpleegsters, op wie v/e bij deze een beroep doen, bij de steuntrekkende!! huisbezoeken zouden afleggen om de ge zondheidstoestanden te onderzoeken, zich een oordeel over de prestaties van de huismoeders te vormen en om eventueel hulp te verleenen daar waar een moeder b. v. ziek is, enz... Deze dienst sou dus een ware opvoedingsrol te vervullen krij- gen, en zou onder leiding van Dr Vanden, Broucke komen te staan. De medewerkers zouden alleen dezen zijn wien sociale plichten, volksverbondenheid geen niets*- zeggende begrippen maar idealen zijn. We doen dus een beroep op (vooral) Da mes die over veel vrijen tijd en eenige kennis beschikken. Tenslotte zouden we ten behoeve van onze lezers nog graag iets over de Winterhulpkaart vernemen, H. Gesquierc? Er zijn drie kategoriën steuntrek- kenden die we volgens de kleur van hun steunkaart kwalifleeren. Deze die vroe ger bij de C. O. O. hoorden, bezitten een groene kaart. Dan hebben we de beide kategoriën die volgens het inkomen ge rangschikt worden: Tarief A., dat een rose kaart met één kruisje en Tarief B., dat een rose kaart met twee kruisjes be zit. Dezen van Tarief A. mogen het ge stelde minimum-Ioon niet overschrijden. De B.ers hebben als maximum het dub bele van het minimum. De houders van de groene kaart en deze van de rose kaart, 1 kruisje, betalen b. v. 1,25 fr. voor af geleverde waren; de houders van rose kaart, 2 kruisjes betalen het dubbele. We danken U, H. Gesquiere, vcor de uiteenzetting en hopen dat onze lezers alle vooroordeelen die ze vroeger koester den, zullen opzij zetten en sympathiek staan tegenover het edel werk van Win terhulp, die de groote woorden: Solida riteit en Liefde tot het Volkin zijn schild draagt. We wenschen U alle stik- ses vcor latere werking. En vergeet nim mer dat een volk groot is in zijn stoere werkers. R. P. B. Roeselare Verellen, 53 kgr. Dejaegher, 67 kgr. Vandermeersch, 65 kgr. Michel Albert, 70 kgr. Willems, 60 kgr. Demuynck, 63 kgr. Sparringkampen Descheemaecker, 72 kgr., tegen Luci- darme, 66 kgr., Kampioen der VI. Wel- tergewicht. Alb. Dufour, 72 kgr., tegen Willems, 51 kgr. TERUG THUIS Deze week zijn weerom enkele geluk kigen uit krijgsgevangenschap naar huis terug gekeerd. Zoo noteeren wij Michel Lacluyse, A. Germonpré, G. Coolen, Alb. Duyck, M. Wayaert. We wenschen hun van herte geluk en we hopen dat hun makkers, nog een 10-tal, ook weldra naar moeders keuken zullen terugkomen. Burgerstand Januari 1941 Geboorten. Annie en Nelly Depuydt, d. v. Serafien en Maria Desrumaux. De Wulf Paula, d. v. Paul en Godelieve Ghekiere. Vanden Ameele Gerarda, d. v. Leon en Anna Verstraete. De Wulf Arnold, z. v. Daniël en Magdalena Wijffels. Overlijdens. Theofiel Nuitten, wed. Marie Bruggeman. Martha De Buf, d. v. Jozef en Elodie De Moor. Achiel Camerlynck, echtg. Martha Bruggeman. Huwelijken. Julien Waignein en Ag nes Dewulf, b. v. Beselare. Leon Van- acker, v. Slyps en Maria Devolder, v. Beselare. Albert Claerebout, v. Zonne- beke en Ivonne Bekaert, v. Beselare. Maurice Defevere, v. Poperinge en Geor gette Declerek, v. Roeselare. Davidsfonds-propaganda Beste leden! Nu hebt ge uw laatste boek 1940 ontvangen! Bede nu zonder uitstel, vóór 28 Februari, uw bijdrage aan Voorzitter of propagandisten te willen betalen. Neemt acht: Niettegenstaande oorlog, geen prijsv-erliooging4 boeken 4 Belle- mans voor 20 ii. Waardeert die geste en schrijf in! Zij ge jong gehuwd en blij, Vormt u rap ’n Boekenrij. Maakt u lid van onzen Bond, Reist met ons de wereld rond, In gezellige Lektuur, Studie, Reis en Avontuur! Soldatennieuws Verleden, week kwamen terug uit krijgsgevangenschap: Soldaten Flament Honoré, Galis Michel, Vandamme Leon. Nu nog 4! Weer brachten uit gevangenschap, Da treinen onze jongens mee! Ze waren opgeruimd en knapl Arbeiden nu weerom tevreê, In ’t lieve Viaanderland! SERIE «VAK EN BEROEP» Hoe maak ik zelfNr 1Reukzeepen Nr 2: Zwarte schoensmeer; Nr 3: Meu- belwasNr 4KachelglansNr 5Reuk waters; Nr 6: Bruine schoensmeer; Nr 8: Boenwas; Nr 9: Zwarte en blauwe ink ten; Nr 10: Gekleurde inkten; Nr 11: wa a Ontvlekwater; Nr 12: Ontvlekzeep; Nr 14: toe in aanmerking kwam. Maar dit is Vrijdag. Te 8 uur dienst voor Desiré Dechièvre, Leontine Beuselinck en doch ter Madeleine. Zaterdag. Te 8 uur dienst voor de meest verlaten zieltjes in ’t vagevuur. BEMERKING. Onderpastoor der week: E. H. Mys. Wij bevelen in uwe gebeden Albert Schallier, deze week alhier overleden en begraven, alsook Emma Verschaeve, wed. van Henri Versyck. PAROCHIEBLAD VAN NIEUWPOORT Zondag 23 Februari 1941. HH. Missen te 7, 8, 9, 10, 11 en 12 uur. Te 9 uur voor Albert Schallier, vanwege de Ko ninklijke Fanfare. Te 11 uur Solem neels Hoogmis voor de Parochianen. Te 3 uur Vespers en Lof. Maandag. Te 7 uur zielendienst. Te 8 uur dienst voor de Families Cal- coen-Cornette. Dinsdag. Te 7 uur zielendienst. Te 8 uur dienst voor Florence Vanden Bussche, echtgenoote van Isidoor Deeres. Woensdag Aschwoensdag!Kwart vóór 7 uur aschwijding. Te 7 uur zie lendienst. Te 8 uur dienst voor Elisa Menu, echtgenoote van Charles Gallier. Donderdag. Te 7 uur confreriemis H. Sakrament. Te 8 uur dienst voor weduwe van Henri Een en andez De haringvangst aan het strand blijft steeds aanhouden. Natuurlijk is er, vooral in deze tijden, een hevige belang stelling voor dit eigenaardig verschijn sel. Het spreekt vanzelf dat veel men- schen nuttig gebruik maken van dit bui tenkansje. Het schepnetje van de klein tjes wordt nu niet meer als speelgced ge bruikt. De molen verliest dagelijks van zijn pluimen. Meer en meer wordt hij in vormloos puin verwerkt. Aan de huizen van de brandweer lieden werden bordjes uitgehangen met volgende aanduiding: Z. H. D.-Brand- weei-man. Z. H. D. beteekent Zeker heid, Hulp, Dienst. Vele lapjes braak lagen, wore?. nu ook tot bouwgrond ver: komen dat elkeen ê'n maximum produktenuit zijn tuintje zal weien t- trekken. De verkeersseinen vcor de auto's- w verlaagd. Ze werden lager ganl; om het nachtverkeer van cl-' ar lage lichtstraal te vergtm.’.ïk In de klassen der c~hc’.: schuilplaatsen geplaatst deer d Luclitbescherming. c:.i in eventueel luehtgevair, de kh zekere veiligheid te kunnen b het Fonds der Meest het schooljaar 1941-1942, moeten voor 15 Maart e.k. bij den Heer Gouver neur van de Provincie ingezonden wer den. Bij de aanvraag dienen gevoegd, een uittreksel van de geboorteakte van het schoolkind, en de getuigschriften van de schoolhoofden der versehillerde onder wijsinrichtingen, welke gedurende de laatste drie jaar werden bezocht. Op het stadssekretariaat worden alle aewenschte inlichtingen verstrekt. ■t, c’i'. m:t blijken. ?’.i wer. ia P. Veurne: iiearie Marcel; Coupillie Al- föns; Vandenbussche Cyriel, Duinkerke- keiweg; Leye Camiel; Dejaegher Marcel; Declerek Emiel. Leisele: Derycke Jerome; Louagie Je rome; Wicke Achiel. Wulveringem: Van Acker Charles; De- ruyck Theofiel. Adinkerke: Toulouse Omer; Bouckaert Emiel; Caura Germain; Opstaele Louis. Hocgstadc: Wed. Debacker Hektor. Loo: Heyndrick Jules. Pervijze: Vanslembrouck Camiel; Bou- quez Oscar. Oostduinkerkc: Danneels Oscar. L'ggewaartskapelle: Boeve Cyriel. Sint Rijkers: Zoete Jules. Sint Joris: Devolder Karei. Alveringem: Callens Isidcor. Al de prijzen zullen eerstdaags ter be schikking liggen in het plaatselijk secre tariaat, Ooststraat Nr 42, te Veurne. De betrokkenen zuilen persoonlijk ver wittigd worden. Zij kunnen echter reeds nu vernemen welke prijs hen te beurt viel. Inlichtin gen op het secretariaat. De aangekondigde vergadering Maandag aanstaande gaat niet door, ge lief te wenden tot het Secretariaat, Noordstraat 10, Veurne, om U in orde te stellen en dit vóór het einde dezer maand. De Schrijver, Houbaert M. VERSLAG OVER DE BEDRIJVIGHEID VAN WINTERHULP VANAF 15 NOVEMBER 1940 Daar het nu ongeveer twee maanden geleden is dat de plaatselijke afdeeling voor Winterhulp aan de minder begoede volksgenooten in het leven geroepen werd en deze dus reeds mag terugzien op een periode van intense werkzaamheid, heb ben we het noodig geacht nadere inlich tingen aangaande het reeds gepresteerde in te winnen. We wendden ons tot den Heer Sekre- taris van het Werk: Heer Daniël Ges quiere, die juist een omzendbrief van het Provinciaal Comité ontvangen had, waarin er om een verslag van het reeds verwezenlijkte gevraagd werd. We kwa men dus net op tijd en ziehier ons ver slag: Zijn er sedert 15 November jl. veran deringen aan het plaatselijk Bestuur ge bracht geweest, H. Gesquiere? Ja in dien zin dat het versterkt werd in ledenaantal, voorts werden er nieuwe diensten in het leven geroepen en andere uitgbreid. De dienst Financiënwerd uitgebreid en den H. Veys er aan toe gevoegd. H. Vreeswijck gaf het bestuur van zijn afdeeling over aan den Heer P. Denis. De dienst voor Pers en Pro paganda kwam onder leiding van Fred Germonprez, die tevens de Oudstrijders- belang-en (van deze gezinnen die stoffe lijk en moreel door den oorlog leden) ver dedigt. Ook zullen er aan de pers regel matig mededeelingen verstrekt worden. Onze mooiste propaganda is wel het wel- gelukken van al onze feesten en initia tieven. Maar we hebben af te rekenen met de kritiek van sommige menschen, die zich met hun hatelijke veronder stellingen trachten te onttrekken aan hun zedelijke plicht: Winterhulp steunen. We zeggen een plicht, en niet liefdadig heid. Winterhulp steunen is zoowel plicht als gehoorzaamheid of andere zedelijke verplichtingen. Ook werd er beroep ge daan op enkele jonge krachten, die daad werkelijk steunen door zich beschikbaar te stellen voor den dienst Uitdeeling Een bijzonder bloempje verdienen onze vrouwelijke medewerksters: leden vanJ Rood Kruis, Vlaamsch Kruis, V. N. V. V„: Kristeiijke Liefdadigheidsinstellingen, enz| Mogen we iets vernemen van de in-' nerlijke werking? Bedoelt U onze ontvangsten sedert 15 November? Aan partikuliere giften hebben we reeds 2.000 fr.; 250 kenteekens werden verkocht, dit bracht 737 fr. op. De feesten brachten, reeds 1.592,60 fr. op. Ik bedoel de twee feestavonden ingericht door de onderwijsgestichten Stella Maris en Arme Klaren. Van het Provinciaal Comité mochten we tenslotte als eerste storting 16.000 fr. ontvangen. Omhalin gen in natura brachten ons (echter niet genoeg) kleedingstukken, schoeisels en eetwaren op. Wat werd er reeds gepresteerd? Ja, dit is wel het bijzonderste van de kwestie.. Ongeveer een anderhalve maand geleden begonnen we met onze soepuitdeeling. Hier wordt er vooreerst het princiep toegepast: geen liefdadig heid. Dus moeten alle houders van de Winterhulpkaart een kleine vergoeding (die steeds afneemt) betalen. Dagelijks worden er ongeveer vierhonderd rantsoe nen uitgedeeld. Maar vanaf toekomende week worden al de door Winterhulp ge sbeunden verplicht een dagelijksch soep- rantsoen af te nemen. Wat ons voor eerst zal in staat stellen de vergoeding te verlagen. Dit hebben we grootendeels te danken aan dën Heer Advokaat Sabbe, provinciaal lid van Winterhulp, die ons het daartoe noodige materiaal: een veld keuken, ter hand stelde. Dus vanaf toe komende week deelen we dagelijks 1.500 rantsoenen of 750 liter soep uit. Hetgeen beteekent dat zoowat 350 families tot nu toe bij Winterhulp ingeschreven zijn. Wat we echter betreuren is het feit dat het spaak loopt met de bevoorrading. Een voorbeeld: Wij zijn verplicht toe lating om te bevoorraden aan te vragen in Brussel. Van hier gaat de weg naar Brugge. En het wordt een lange weg (we wachtten soms verscheidene weken). Op 22 Januari 'jl. deelden we rijst, vleesch en bloem uit, weeral mits een minieme vergoeding. In tegenstelling met sommige winkels, geven wij ieder gezin wat het toekomt. Verdere bedeelingen worden in het vooruitzicht gesteld. Meermalen deelden we sinaasappels aan de kinderen van 0 tot 5 jaar uit. We betreuren dat we ons strikt aan deze leeftijdsgrens moeten houden en hadden graag gezien dat ieder zwak kind daar- Treurig Afsierve* Verleden week, op Vrijdagmorgen 14' dezer, deed het droevige nieuws de ron de, dat Heer Jozef Rathé, eerste sche pen der Gemeente, binst den nacht ge storven was. Reeds enkele weken leed hij aan eer pijnlijke kwaal, die hem jammerlijk on- dermijnd heeft. Heer Jozef Rathé werd geboren te Koksijde den 21 Augustus 1892 en Dins dag 11., in den ouderdom van 4J jaar, werd hij plechtig begraven. Hij was eerste schepen der gemeente, schatbewaarder der kerkfabriek, voorzitter van de Kroost rijke Gezinnen en van den Ouderlingen Bijstand, eere-voorzitter van de Muziek- en Tooneelmaatschappij en van veel an dere sociale vereenigingen in de Gemeen te Koksijde. Hiermede verdween een voor aanstaande persoonlijkheid, die sinds lang zijn beste krachten met daadwerke lijke edelmoedigheid heeft ten dienste gesteld van de Koksijdsche bevolking. Sedert 1921 bleef hij zonder onder breking lid van den Gemeenteraad en in 1938 werd hij tot eerste schepen be noemd. Met blijvende evenwichtigheid nam liij zijn ambtenaarsloopbaan waar. Met evengi’oote werkzaamheid en trots bestuurde hij de oude hoeve Ten Boo- gaerde van de oude Abdij der Duinen reeds bewoond sinds 1827 door de familie Rathé en waar hij met vaderlijke fier heid een heerlijk gezin van 6 kinderen grootbracht. Het buitengewoon groot aantal men- schen uit Koksijde en omliggende, aan wezig op zijn begrafenis, bewees hoezeer hij geëerd was door zijn medeburgers. Verder verslag en lijkrede geven wij aanstaande week. 60 Bevolking einde 1939 778 inwoners. Uittredingen; Door overlijden 7 Door vertrek 53 beroemd Marionettentheater, met op het programma 1. De Leeuw van Vlaanderen. 2. Oerson en Valentijn. (Zie verder onder de rubriek Winter hulp). dat op Half-Vasten een groote Ca baretavond gegeven wordt door de Ko ninklijke St Lutgardisgilde, in samen werking met de cabaretgroep van de Kath. Burgers- en Middenstandsjeugd. De lang verwachte jolige namiddag van verstrooiing en verzet met de geliefde spelers en den onbetaalbaren komiek Walther Richard in hun repertorium! Over de actieve actie van de afdeeling: VerdeeXing: dat de volkssoep een nog gedurig groeiend succes kent. Een nieuwe, modem ingerichte keuken moest ingericht wor den in het ruime lokaal van de Abdij straat. De rollende keuken brengt de soep naar De Nieuwstad dat de schoolscep door de jeugd bij na uitgevochten wordt in al de scholen van stad. dat de melkbons volop in voege zijn en dat de ondersteunde families hun melk bekomen tegen, afgifte van de ofil- cieele zegels de betaalbons van Win terhulp. dat lekkere worsten regelmatig uit gedeeld worden tegen inbrenging van officieels vleeschzegels. dat 100.000 kgr. kolen uitgedeeld werden en worden en dat de ondersteun den ieder week kolen bekomen. dat 25 nieuwe dekens, 160 paar nieuwe zokken, 120 sjerpen, benevens veel nieuwe en oude kieederen uitgedeeld werden. dat verscheidene andere noodzake lijke etelijke waren verdeeld werden en nog worden. dat de sociale verpleegster van Win terhulp regelmatig de ondersteunde fa milies ten huize bezoekt cm de hygiëne en de gezondheidstoestand na te gaan. dat zwakke, aan zware ziekten lij dende kinderen naar een sanatorium of preventorium gestuurd worden ter ver pleging. dat ondervoede kinderen melk, traan en vitaminedruppels krijgen, enz... enz. U ziet dus dat uw geldelijke stortingen en andere giften goed gebruikt en besteed worden. Winterhulp lenigt den nood van uw medeburgers. Weest daarom voort Burgemeester van EI ver dinge. Elverdinge is in rouw om het plotselijk afsterven van den Heer Dokter en Bur gemeester Michel Vandermarliere, echtge noot van Mevr. Simone Peirsegaele. Hij werd geboren te Reningelst in 1904. Voleindigde ais laureaat zijne humaniora studiën aan het Sint Stanislascollege te Poperinge, promoveerde tot Dokter in de Medecijnen aan de Hoogeschool van Leu ven en kwam cp 23-jarigen leeftijd zich als geneesheer vestigen te Elverdinge, waar hij in 1939 Burgemeester werd. In den morgen van 16n dezer is hij plotse ling in zijne woning overleden. Dit nieuws was verpletterend voor al wie den zeer sympathieken volksvriend, den statigen en forsigen Heer Burgemees ter kende. Hij had de genegenheid van iedereen, omdat liij voor ieder een goed was, met kalm doorzicht handelde en het algemeen welzijn be trachtte. Steeds is hij koen en manhaftig op zijn post gebleven en was ook in de uren van gevaar ten dienste van zijn volk. Op zijn breede schouders rustte een zware verantwoordelijkheid, maar onder dien last werd hij nog sterker. Op hem kon de schriftuurtekst worden toegepast: Wie zijn naasten bemint, heeft de wet vervuld De Heer vergelde hem in het eeuwig leven en verleene hulp en troost aan zijne beproefde echtgenoote en vijf kinderen. De plechtige Lijkdienst had plaats, on der grooten toeloop van volk, Vrijdag 21 Februari, te 11 uur, te Elverdinge. met kleine aankondij’njc:i Twijfel niet aan de waarde van kleine aankondigingen. Groote J ondernemingen kwamen tot stand met kléine aankondigingen. i-r zijn handelaars, waarvan gcheei de zaak bestaat, dank zij de kleine aankondigingen. Ga het zelt na. Probeer het zelf. Wat velen deden, kunt.gij ook doen. Allerhande Buresisjenoodigdhedenr bij V. SANSEN-VANNESTE, Gasthuisstraat 15 PoperiugUb Vrijdag 23 dezer, uitbctal. g aiekenbond, tusschen 4 ea 6 u- Zondag den 16 Februari 1941 vergader de het gild van den Westhoek onder voor zitterschap van den gildemeester E. H. Lambrecht. Na lezing van het verslag defileerden de Nieuwpoortsche letterkundigen. De H. Filliaert, voorzitter der kamer van letterkundigen, stelde zich voor. Hij wees op zijn hard debuut en noest werken en las dan een zeer ontroerende novelle voor, geschreven in het jaar 1913 en verschenen in De BiekorfNa hem vertelde Jan Maats over zijn pedagogisch werk en zijn boeken, die een millioen uitgave bereik ten; waarna de secretaris der kamer van letterkundigen, H. Germonprez, een kijkje gaf in zijn nog kort litterair leventje en het gild meldde, dat een nieuw werk Volk uit den Westhoekweldra van de pers komt. Deze drie voorstellingen werden zeer warm tcegejuicht en op de volgende vergadering: zullen de overige Nieuwpoortsche kunstenaars hun werk hebben voor te stellen. De statuten werden verder uitgebouwd. Het gild besliste, dat wie gevraagd werd om tot het gild toe te treden en na her haalde aandringen weigert, definitief aanzien, wordt als buiten het gild staande met het gevolg, dat deze weigerende leden later niet meer tot cle kamers kunnen toetreden. Wie drie vergaderingen naeen afwezig is en dat zonder verwittiging en aanvaardbare redens, zal een vermaning krijgen en kan eventueel uitgesloten wor den. De eventueels geschillen die mogen op rijzen, zullen eerst voorgelegd worden aan het gild, dat een beslissing zal treffen. Wanneer deze beslissing geen bevrediging brengt, zal het geschil aan ’den gouwraad worden overgemaakt. Een kamer kan afzonderlijk vergade ren na kennisgeving aan den gildemeester. De uitvoeringen van opdrachten aan de plastische kunstenaars zullen aan een keurraad onderworpen worden. Het gild besliste nog twee leden als candidaat-lid in de jeugdkamer te aan vaarden, nl. HH. Boilion en Pieters Ho ger. De kunstschilder Buylle wordt voor zitter van de kamer der schilderkunst. Enkele plannen werden nog besproken, waarop de vergadering eindigde. Deze tweede bijeenkomst van het gild in het niéuwe jaar bewees opnieuw hoe eens gezind alle leden willen samenwerken tot den cultureelen uitbouw in onzen West hoek, ons volk ten bate. DAVIDSFONDS Het Bestuur van de plaatselijke afdee ling Veurne, waarbij een zevental niet- axzonderlijk-bestaande afdeelingen zijn aangesloten, besliste ook in 1941 de Da vidsfonds—werking voort te zetten. Is het houden van algemeene vergaderingen voorloopig niet mogelijk, toch kunnen de leden-boekenliefhebbers hun gading krij gen. Voor een zelfde bijdrage als in ’t ver leden, verbindt zich het hoofdbestuur, in den loop van het jaar 1941 vier boeken te leveren. Ik zeg wel: voor 20 fr. vier volksboeken! Wij kunnen dan ook niet nalaten ieder die zulks verlangt, ’t zij oude of nieuwe leden, in de gelegenheid te stellen aan die boeken te geraken tegen zoo’n spotprijs. Daarom zal onze boeken- besteher u in de eerste dagen een bezoek brengen en u, samen met de laatste boe ken over 1940, waarop gij nog recht hebt; een keuzekaart voor 1941 voorleggen, waarop gij hem zult willen uw bijdrage (20 fr.) overhandigen. De Voorzitter. BIJ VEURNE-BOXING-CLUB Ononderbroken gaan de boksmeetingen verder. Doch ditmaal wordt in de zaal «Den Hert», te Adinkerke gespeeld. We zien er een herkansing van Vanloo tegen Carlier. Wou Piet het ditmaal halen. Wij hopen van ja, want voor iemand die hem den 9 Februari 11. in het harnas gezien heeft tegen Falise, zal er wel toe beslui ten te pronostikeeren op Pietje. Wij denken wel dat de sparringkampen veel succes zullen boeken. Onze liefheb bers zullen de herkansing wagen tegen Roeselare. Laat ons opmerken dat voor de eerste maal in V. B. C. optreedt: Wil lems Een nieuwe ster in de Veurnsche Club. We kunnen nog terloops melden dat een echte verrassing de Veurnsche liefheb bers te wachten staat. Doch dit houden we voor toekomende week! Ziehier het programma voor Zondag 23 Februari, te 14 uur stipt, zaal Den Hertte Adinkerke. Hoofdkamp Herkansing 10 x 2, 6 onces. - Beroepskamp Carlier 61 kgr., Roeselare, (overwon Van loo) tegen Piet Vanloo, 60 kgr., Veurne. Liefhebbers-Herkansing 4 x 2, 8 onces Veume Mars, 54 kgr. Berto 67 kgr. Myny 66 kgr. Marino 70 kgr. Dickers 60 kgr. Six 63 kgr. Zocals aangekondigd, werd op Zondag 9 Februari te Konrijk de prijsioting ge houden welke door ons provinciaal ver- Alois* werkman en De Burchgraeve Lau- bond ingericht was ten voordeele van de ra, werkster, b. v. Veume. Dumarey - AIRamI' Lxnl* -«r VrJrf'l idn nr, T HVxrxnT.n ingesennven leden. 452 Prijzen werden uitgeloot; 30 vielen ons gewest ten deel. Hier volgen de namen van de pnjs- winners werkende leden van het gewest: Izenberge: liuyssen Remi; Lips Omer. Pollinkkpve: Luyssen Marcel; Cornet- nette Jozef. De Panne: Lehouck Leon; Maurice; Gonthier Joseph.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4