Diksmuide Aspirine I Uit Roeselaarsche I Uit Tieltsche Rheumatiek kent geen ouderdom UIT ROESELARE «ERICHT PITTEM RUMBEKE OOIGEM ARDOOIE MEULEBEKE r a 1 BAYER r e MARKEGEM EMELGEM 4 HOOGLEDE OEKENE RUISELEDF, LICHTERVELDE NAAML. MAATSCHAPPIJ VOLKSWINKEL II INGELMUNSTER onmiffMiittiinaimsiiHmituiniiiiuiniiwHJiiiiuiiiiuiauiiiuiiuiinituutiHuuimH BURGERSTAND WIELSBEKE IB en zicht en beenen. de Man verhangen ’s Morgens was de zuster van A. V., HAASTIG OVERLEDEN De genaamde Julien Van Robays had zich gezond te bed begeven, ’s Anderen daags wanneer men hem wilde wakker maken, moesten de bewoners met ontstel tenis vaststellen dat de man opgehouden had te leven. ZWAAR GEVALLEN De wielrijdei- Gerard Desmet, wonende te Meulebeke, kwam langs den steenweg naai" Marialoop gereden. Ter hoogte van de herberg De Zwarte Gevelis hij te gen een anderen wielrijder terecht geko men. De wielrijder werd gewond aan het hoofd en de beenen. Zijn fiets werd ont redderd. Aanbesteding. Door de bevoegde overheid werd op 7 Februari jl. de aanbesteding tot leveren en plaatsen van meubels voor de aange nomen Jongensschool goedgekeurd. Een eerste voorschot van 5,500 fr. voor die werken, toegewezen aan Heer Matthys uit Geeraardsbergen, werd reeds ter hand gesteld. Vanderhee- en Decruy V erkeersonge vaL De wielrijder Georges Verkest is langs den steenweg op Ingelmunster in een gracht gereden. Hij werd gewond aan het hoofd en handen. Zijn fiets liep zware averij op. BEVEREN-bij-Roeselare Burgerstand Geboorte. Depauw Hans, z. v. Mar- cel-Albert en Ringaert Rolanda. Overlijden. Pollet Gustaaf, 67 j., echtg. Driessens Maria. Brand. ’s Avonds, omstreeks 19.15 uur, is er brand ontstaan in de drogerij der bor- stelfabriek Devolder, gelegen in do Sta» tiestraat, op de Kruisplaats. Toegesnelde nieuwsgerigen, met behulp van brand weerlieden, hebben door hun krachtdadig optreden kunnen beletten dat de vlam men snelle uitbreiding namen. Niette genstaande dit moedig optreden is dé schade nog tamelijk groot. De oorzaak ia tot nu toe onbekend. FONDS DER MEESTBEGAAFDEN De laatste termijn voor het indienen van aanvragen voor het Fonds der Meest- begaafden is voor dit jaar vastgesteld op 15 Maart e.k. Alle inlichtingen kunnen verder bekomen worden op het Stadhuis, winket nummer 2. Gevalle?» Langsheen den steenweg op Dentergem, op de wijk De Kessens kwam de wiel rijder Steenlandt gereden. Toen hij moest uitwijken voor een auto, gleed hij uit en kwam op de tramriggels terécht, waar door hij zich ernstig bezeerde aan de rechterhand. veldt, 45 j., wever, echtg. Magdalena Hoornaert. Frederik Rooseboom, 75 j„ landwerker, echtg. Louise Depuydt. Georges Heytens, 6 m., z. v. Norbert en Elza Laevens. Mireille Lesage, 3 m., d. v. Georges en Susanna Vinckier, v. Oostnieuwkerke. Karei Devriese, 70 j„ landbouwer, echtg. Urbania Vileyn. Cy- riel Bollaert, 63 j., landwerker-, echtg. Ju lia Hofiack. Maria Braem, 58 j., win kelierster, wed. Emiel Van Ysacker en Jules Verstraete. Winterhulp. Dank zij de prachtige en onverdroten werking van het plaatselijk Komiteit van Winterhulp, slaagden ze er reeds in bijna iedere week kolen aan de behoeftigen en noodlijdenden uit te deelen. Het strekt hier dus de koene werkers tot eere. Burgerstand Geboorten. Spriet Anny, d. v. Oscar en Seys Germana, Muizelare. Lava Roger, z. v. Oscar en Lanssens Irma, Tieltstr. Witdouck Denise, d. v. Jules en De Cock Zulma, Meulebekestr. De- scheemaeker Herman, z. v. Polidoor en Minjauw Maria, Meulebekestr. Opso- mer Rosanna, d. v. Maurice en Cauwelier Margareta, Waterstr. Coene Eric, z. v. Jules en Van Bruwaene Margareta, Tielt- straat. Overlijdens. Daethem Silvie, 84 j., wed. Deseranno Leonard, Koolskampstr. Van Laere Henri, 73 j., echtg. Sainto- byn Maria, Hurselhoek. De Koninck Sidonie, 40 j., echtg. De Roo Jules, Tur- kyen. Woekeraars in de klem. Sedert enkele dagen kwamen geregeld enkele personen uit het Brabantsche met den trein te Pittem aan. Omzeggens lede ren dag verzonden ze met denzelfden trein ’s avonds een kist van ongeveer 200 kgr., met de vermelding er bovenop dat er appels in staken. Deze zending ge schiedde bijna ieder maal per spoedbe stelling. Op zekeren dag echter deed de Rijkswacht van Meulebeke een inval ter statie en ontdekte in de kist, die weder om vertrekkensgereed stond, in plaats van -appels, 200 kgr. aardappelen, die de woekeraars aangekocht hadden aan 210 frank het 100 kgr. De verzenders hadden bij ondervraging geantwoord, het woord AARD voor appels vergeten te plaatsen hebben. De waar werd in beslag genomen en aan Winterhulp ten geschenke- gegeven. Landbouwer ernstig gewond. De landbouwer Hendriks, wonende al hier, was aan het werk op den akker. Wanneer hij de ploeg, die hij gebruikte, aan het einde van het stuk land wilde omdraaien, kwam deze plots op de rech tervoet terecht. Hij liep hierdoor een ga pende wonde op aan het scheenbeen en welke door een bijgeroepen geneesheer diende toegenaaid te worden. Hij zal lan gen tijd werkonbekwaam zijn. Personenauto tegen wagen gebotst. Dinsdagmorgen, omstreeks 6 uur, kwam een personenauto uit de richting van Wielsbeke gereden. Ter hoogte van de wijk Sluizenis hij plots tegen een be spannen wagen aangebotst. De auto werd beschadigd, evenals de wagen, terwijl de paarden gewond werden aan de achter- pooten en bil. De paardengeleider kwam er met den schrik vanaf. Bericht. De formulieren voor inkwartiering mo gen vanaf heden afgehaald worden in de bureelen van de Wetstraat, Dienst der Be voorrading. Deze formulieren mogen slechts ingevuld worden tot op den datum van 31-12-1940, en dan terug bezorgd wor den in bovengenoemd lokaal. De Vleeschverkoop. Om de vleeschbedeeling voor de bevol king van onze gemeente te regelen, werd door de beenhouwers een vergadering be legd. Twee winkels zullen wekelijks belast worden met den verkoop van het vleesch. Alle beenhouwers uit de gemeente, zonder onderscheid, zullen hun aandeel krijgen in de winst. Het rantsoen is 35 gram per man en kan verkregen worden tegen af gifte van rantsoenzegels. Het ware wen- schelijk dat ieder zich bij een beenhou wer liet inschrijven, dat is ten andere ook de algemeene wensch van de bevolking. Burgerstand. Geboorten. Craynest Denise. Win dels Monique. Desplenter Palmer. Vandekerkhove Remi. Vansteenkiste Andrea. Huwelijk. Neirynck Michel, van Ar- dooie, met Baert Margaretha. Overlijdens. Delgat Charles-Louis, Keirselaarstraat. Pauwels Maria, Keir- selaarstraat. Verschoore Adiel, Oost- roozebekestraat. Landuyt Lucie, Ize- gemstraat. Diefstal. ’s Nachts hebben tot nu. toe onbekende kerels binnen de hofstede gekomen van landbouwer Derudder Raymond. De die ven hebben er een kot open gebroken en een 10-tal vet gemeste konijnen als buit medegenomen. Klacht werd bij de politie ingediend. llllllllBllllllllHilllllllllllllllllllllllll^ Voetganger aangereden. Dinsdagmiddag deed Kamiel Jonkheere, oud 67 jaar, een wandeling langs de gra- vier naar Meulebeke. Ter hoogte van de wijk Het Vliegende Paardwerd hij plotseling aangereden door een wielrij der, die denkelijk den ouderling niet be merkt had. De oude man werd tegen den grond geworpen en gewond aan aange zicht en knieën. De wielrijder hielp den man huiswaarts brengen. Persoon aangehouden en opgeleid. Door de Feldgendarmerie werd de ge naamde Marcel Vanderbruggen, wonende in de Kasteelstraat alhier, aangehouden wanneer hij ’s nachts een aardig zaakje aan het verrichten was. Hij werd opge sloten en ’s anderendaags gevankelijk op geleid. Een streng onderzoek werd voort gezet. BURGERLIJKE STAND Geboorte. - Vansevenan Annie, d. y. Gerard en Adrienne Roels, Moederhuis (v. Bovekerke). Huwelijken. Vanoutryve Roberttw, marktkramer en Ranson Adrienne, vroed vrouw, b. v. Diksmuide. Vanoutryv» Julianus, kleermaker en Vandenbrouclo» Jeannette, werkster, b. v. Diksmuide. Overlijden. Christiaen Elisa, 68 J, echtg. Vanaelsl Julien. tot op heden in geslaagd soep aan de noodlijdenden van de gemeente uit te dee len en dit nog aan een spotprijs. De eer ste uitdeeling vond plaats Maandag, in de oude brouwerij, rechtover het café De Arend». Binnenkort zullen ook wederom kolen uitgedeeld worden. Botsing Verleden week Woensdagnamiddag, om streeks 4 uur, vond er in de Izegemstraat een aanrijding plaats, die ’gelukkiglijk nogal goed afliep. Een autokamion van de firma «Au bon Marché», uit Brussel, kwam uit de richting van Rumbeke ge reden en raakte de vrachtwagen van J. Verstraete, uit Izegem. De voerder, Remi Van Hecke, werd met geweld van zijn wagen geslingerd, en liep kwetsuren op aan handen en knie. Verder bleef het bij stoffelijke schade. De Rijkswacht van Roeselare, die sef fens ter plaatse was, deed het gebruike lijke onderzoek. Aaanrijding tusschen twee fietsters Op het smalle velopaadje tusschen Roe selare en Rumbeke had er Woensdag namiddag eveneens een aanrijding plaats tusschen twee dames fietsters. De dames kwamen juist te vallen toen er een kar voorbijtrok. Gelukkiglijk werden ze er niet door geraakt. Een der dames was echter toch gekwetst aan de pols, en kloeg eveneens over inwendige pijnen. Het wordt tijd dat dit velopaadje eens verbreed wordt, anders staan er nog zul ke ongevallen te wachten. Werkzaam en onschadelijk een voortreffelijk geneesmiddel Winterhulp Sedert eenigen tijd werd er aan de behoeftige schoolkinderen melk uitge deeld. Dit werk is nu zeer uitgebreid, want niet minder dan 250 kinderen ge nieten hier nu van. Binnenkort zal een omhaling worden gehouden ten bate van Winterhulp, om in staat te zijn verder melk uit te dee len aan de behoeftige kinderen, want elke maand is er niet minder dan 2.000 fr. noodig voor dit doel. Op het oogenblik zijn nog tien krijgs gevangenen afwezig. Door de zorgen van Winterhulp werdaan elk deze? jongens een pakje toegezonden. Paard op hol geslagen. Landbouwer Denneweth kwam met zijn bespannen wagen langs den steenweg naar Meulebeke gereden. Ter hoogte van de wijk De Kriekeis het paard door het voorbij snorren van een vrachtauto, op hol geslagen. De paardengeleider werd van den wagen geslingerd en werd ge wond aan het aangezicht en handen. Het paard werd enkele honderden meter ver der tegen gehouden. Vrouw ernstig gevallen. De 47-jarige vrouw van J. Geldhof kwam Dinsdagnamiddag langs den steen weg naar Tielt gewandeld. Op zeker oogenblik struikelde de vrouw en viel ten gronde. Een wielrijder die hierop juist volgde, had de val van de vrouw niet be merkt en kwam er met geweld bovenop. Ze werd ernstig gewond aan het aange- Voor de landbouwers. De zegels voor de verdeeling der vee voeders zijn ten gemeentehuize aangeko men, en kunnen dus daar afgenom® worden. Ieder landbouwer neme dus aan deze korte onderrichting gehoor. De aardappelbedeelin» Verscheidene praatjes en geruchten doen de ronde als zouden de inwoners hun rantsoen aardappelen niet meer be komen. Het Gemeentebestuur kan niet anders zeggen als dat dit grove leugens zijn en niets wordt onverlet gelaten om deze valsche berichten den kop in te drukken. Alwie klachten hieromtrent dient neer te leggen, wende zich naar het Gemeentehuis. Paard gedood» Op de wijk Hof van Brabantkwam de genaamde Jan Demarez, melkvoercftj^ wonende te Oostroozebeke, met paard kar langs hier gereden. Op zeker oogen blik geraakte een elektrische kabel af kwam op het paard terecht, waardoor hé» dier geëlektrokuteerd werd en op gedood. De geleider kwam er met dén schrik vanaf. Als men zoo wat ouder wordt lijdt men gemakkelijk aan rheumatiek. Doch ook het jongere geslacht heeft er vaak last van. Denk dan niet dat er toch niets aan te doen is of dat ’t wel van zelf zal overgaan. Geen grooter zelf bedrog. Bij rheumatiek moet men ingrijpen, maar met ,’t gepaste middel: de ASPIRIN E - tabletten, ©eze drijven alle schadelijke stoffen uit het organisme en doen aldus de pijn verdwijnen. Daarom is Aspirine de vriend van alle rheumatieklijders. zeerste verwonderd deze laatste niet te zien opdagen om naar gewoonte daar te komen morgenmalen. Ongerust wegens zijn uitblijven, ging zij naar zijn woning, 6“ Wijk 74, waar hij als jonggezel ver bleef en vond de deur op slot. Ten slotte kwam zij toch in huis en vond haar broeder verhangen op den zolder. Dé plaatselijke politie deed het gebruikelijke ondqrzoek. BURGERSTAND Huwelijksafkondigingen. Raymond Verbeke, ingenieur, v. Roeselare en Maria Deleu, z. b., v. leper. Theodoor Dumont, foorkramer en Sara Messelis, dienstmeid, b. v. Roeselare. Huwelijken. Aimé Dehullu, wever, v. lezegem en Juliette Dekiere, stopster, v. Roeselare. Eugeen Lammertyn, leur der, en Cecilia Willemyns, leurster, b. v. Roeselare. Albert Debrauwer, handels bediende en Julia Decancq, leurster, b. v. Roeselare. Hector Deserranno, metsel en Elisabeth Demol, naaister. Geboorten. Jan Verhelst, Z. v. Ca- miel en Joanna Prodo, v. Nieuwpoort. Monique Declercq, d. v. Maurits en Emma Vroman. Christiana De Clerck, d. v. Willem en Maria Denys. Adhemar Houthoofd, z. v. Petrus en Maria Deser ranno. Alice Vanryckeghem, d. v. Ro bert en Maria Coudron. .Christiana Van Ceillie, d. v. Emiel en Emma Louage, v. Staden. Bart Tollenaere, z. v. Rai- mond en Mathilda Saeys. Jenny Deck- myn, d. v. Alfons en Maria Verpoucke. Liliana Rammant, d. v. Remi en Marga reta Verduyn, v. Torhout. Georgette Rooseboom, d. v. Eugeen en Paula Bou- dry. Bernice Robert, d. v. Albert en Lucia Vercruysse. Cyriel Goddeeris, z. v. Cyriel en Paula Bruynooghe. Overlijdens. Bertha Callebert, 69 j., wed. Désiré Pauwels. Achiel Braeke- HET PRODUCT VAN VERTROUWEN Winterhulp. Zondag jl. kwam in de gemeente lij jke feestzaal optreden het alom gekend Bel Cantouit Brugge. Dit prachtig feest werd door het plaatselijk Comité van Winterhulp ingericht. Het mocht waar lijk een sukses genoemd worden, want alle plaatsen liepen tot in de hoeken vol. Het was een prachtige avond, die lang in ieders geheugen zal blijven. Hierdoor hebben de inwoners een blijk gegeven van hun welwillende ondersteuning aan de noodlijdenden van de gemeente. Uitslag- Biljartwedstrijd. Hier volgt de uitslag van den wedstrijd die plaats vond bij Albert Fleurent in De Sterre 1. Fleurent Albert en Cuyle Roger. 2. Pauwels René en Lerouge Etienne. 3. Tack Jules en Haerinck Georges. 4. Tack Marcel en Decostere Michel. 26 Liefhebbers namen eraan deel. In een gracht gereden» De wielrijder Valeer Demaeght kwart langs den steenweg naar Oostroozebe®» aangebold. Door stuurdefekt kwam hij Ift een gracht terecht. Hij liep slechts lichte verwondingen op. Burgerstand Geboorten. Cornette Firmin, d. v» Emile en Irma Vandaele. Cornette Hu- guette, d. v. Leon en Irma Dejonghe» Overlijden. Declercq Henrl, 69 K echtg. Silvie Clinckemaillie. Huwelijksafkondiging. Vlaene Emiel» herbergier, v. Hooglede en Van Genech ten Gabrielle, dienstmeid, v. Antwerpen» Uitdeeling van soep. De soep aangeboden door het Comtté van Winterhulp, kent een waar suks^L Dagelijks bieden er zich nog meer men- schen aan. Hoe kan het anders, ze is hfll smakelijk en valt vast en zeker in den smaak van de Inwoners. Mogelijks wordt er in de eerste dag® een aanvang genomen met de melkuite -J deeling. Tooneel. Onder groote belangstelling werd Zon dag 11. opgevoerd: Bammerhof in op schudding», een kluchtig spel in drie be drijven. Deze opvoering vond plaats ten voordeele van Winterhulp. Zondag a.s. wordt er nogmaals een voorstelling gege ven. De tooneelliefhebbers bespreken van nu af reeds hun kaarten, want het zal er wederom spannen. Gordijn te 3.30 uur. Burgerlijke Stand. Geboorte. Vanbruaene Maurice, z. v. Eric en Vanhulle Georgina, Statiestraat. Huwelijken. Carremijn Maurice, schilder v. Wingene, en Desmet Martha, modiste. Duyck Robert, schoenmaker, en Vandeghinste Angèle, Klakkenmaak- ster. Overlijdens. Segaert Zulma, 52 j. Verscheure Leonie, 72 j. Vandenberghe Constant, landbouwer, 87 jaar. Burgerlijke Stand. Geboorte. Verbeke Jeannette, d. v. Valeer en Marcella Soenen, Tinnepotstr. Overlijdens. Marie Defour, 65 j., echtg. v. Mortier Victor. Charles-Louis Reynaert, 75 j„ wed. v. D’Hondt Eulalie. muigcxid w<a.o etc iciaoucx vcvn rx, v wever, geboren te Rumbeke in 1874, ten IZEGEM Regeling van den vleeschverkoop. Door den plaatselijken bond der been houwers, die 35 slachters telt, werd over gegaan tot de volgende regeling, teneind» het voorhanden zijnde en beschikbaar vleesch tegen wettelijke prijzen te laten verkoopen. Om de week zal telkens een uitloting plaats hebben onder de plaat selijke beenhouwers, zoodat iedere keer vier slachters een zekere hoeveelheid vleesch zullen kunnen verkoopen aan de bevolking, die zich iedere maal tot da aangeduide winkels zullen kunnen wen den. Winterhulp Wat betreft Winterhulpsactie staat on ze Gemeente zeker niet ten achter bij andere gemeenten. Oekene telt op het oogenblik omtrent 25 huisgezinnen die ondersteuning be hoeven. Verder wordt regelmatig aan de be hoeftige schoolkinderen melk uitgedeeld, terwijl ook reeds een kleederenuitdeelirifr plaats had. De Sterrestoet bracht 2.111 fr. op. D« omhaling bracht 1.140 fr. in kas en’ dé oproep tot de burgers, die in het begin van den Winter gedaan werd, bracht ojlJ geveer 5.000 fr. op in geld en naturas giften. Het vrijmaken der zolders De Inwoners van Oekene worden ef nogmaals dringend op attent gemaakt, dat het volstrekt noodig is de zolders te ontruimen van alle brandbare materiaal. Bovendien moet er zand voorradig zijn als blusschingsmiddel tegen brandbom men. Uitslag schieting. Zondag werd een prijskamp gegeven door de handboogmaatschappij, gevestigd in de herberg De Flahdriawaaraan 46 schutters deelnamen. Uitslag: Top: Verbeke André, Izegem; Zijden: Dewaelo C., Kuurne, en Depuypere, Izegem; 3 Kallen: Daemens, Emelgem; 3 kleuren werden verdeeld: Kamiel Vandommele, Izegem, Vanhaezebrouck André. Izegem, 'Vandenberghe Eduard, Lendelede. «De Koning Drinkt» was een sukses. De tweede opvoering van het plezierigs tooneelstuk De Koning Drinkten dat vertolkt werd door de Lustige Vrienden onder leiding van den Heer Strynckx, kende Zondag andermaal een buitenge woon sukses, want de ruime Gildezaal was wederom vol bezet. Zooals de vorigs week werd het stuk uitmuntend uitge voerd. Hiermede melden wij aan onze geachte klienteel alsmede aan de Tieltsche bevolking dat wij thans ais voor dezen, alle drukwerk aanvaarden, spoedig en zorgzaam uitvoeren. Goed en juist adres: pRUKKERIJ W" DE FUSTER-VAN LANDEGHEM Hulsiplaats 10, TIELT. Openbare werken Deze week Is Beveren aangesloten ge worden bij Groot-Roeselare. Laat ons hopen dat dit een heele verbetering zal teweeg brengen. Zeer waarschijnlijk zal binnenkort de aanbesteding gedaan worden van de rioleeringswerken en de werken van de niet-loozende waterloopen. Door de goede zorgen van het Gemeen tebestuur zal al het grondwerk gedaan, worden door inwoners van de Gemeente» STEDENBOUW EN STEDENSCHOON In de Raadszaal van het Stadhuis ligt thans een plan van de nieuwe lijnstelling van Markt en aanpalende straten ter in zage. Laat ons vooraf zeggen dat van al de vreeger opgesomde mooie plannen niets van terecht kwam. Toch wordt nut tig- werk geleverd. Zoo zou de St Jans- straat doorgetrokken worden tot de Nieuwstraat, wat de gevaarlijke hoek St Jansstraat-Hoegstraat-Markt zou ten goede komen. Het huis Normazou de finitief verdwijnen, waardoor de Brug straat op 13 m. breedte zou komen. Her bergen De Pluim enz., zouden achter uit gebouwd worden, de opening Het Spuysssnshol» verdwijnt, terwijl de breed te der leperstraat aldus 12 m. zou be dragen. Werkman gewond. Tijdens het afbreken van een zeer hooge muur van een fabriek, gelegen in de Kapellestraat alhier, is de genaamde Marcel Vander..., wonende te Tielt, door het maken van een verkeerde beweging, van deze muur gevallen. Hij werd door zijn werkmakkers opgsnomen met ver wondingen aan het aangezicht, handen en beenen. Hij werd ter plaatse verzorgd. Betonnen muur omvergereden. In den namiddag, omstreeks 3 uur, kwam een vrachtauto docr de Steenstraat gereden. Op den hoek dezer is hij met geweld tegen de betonnen omheining der woning-, bewoond dooi- Remi Vancoillie, terecht gekomen, waardoor de muur gansch ingebeukt v.-erd. Een gaslantaarn werd eveneens omvergeworpen. Alles bleef gelukkiglijk bij stoffelijke schade. Wielrijder zwaar gevallen. Maandagmorgen, omstreeks 7 u., kwam de wielrijder Oscar Oost..., wonende te Emelgem, met zijn fiets langs den steen weg naar Ingelmunster gereden. Op ze ker oogenblik kreeg hij een lekken voor band. waardoor hij het evenwicht verloor en zwaar ten val kwam. De wielrijder werd ernstig gewond aan het voorhoofd en diende twee wonden docr een bijge roepen geneesheer toegenaaid te worden. Door auto aangereden. Zondagavond, omstreeks 10 uur, kwam de wielrijder Gerard Duynslaegar, wo nende te Ardooie, met zijn rijwiel langs den grooten steenweg naar Kortrijk ge reden. Ter hoogté van de wijk Rijselende werd hij, toen hij den steenweg naar Ar- dooie wilde inrijden, aangereden door een personenauto. De wielrijder werd hierdoor ten gronde geslingerd en werd gewond aan het hoofd. Zijn rechterbeen werd ont wricht, terwijl hij klaagde van inwendige pijnen in de rugstreek. Na de eerste zor gen ter plaatse, werd de ongelukkige man naar zijne woning overgebracht. In de Deeve gereden. Maandagmorgen kwam de wielrijder Pikavet Jan, werkman, wonends te In gelmunster, met zijn fiets uit deze rich ting gereden. Wanneer hij de Kleine Roe- selarestr. wilde inrijden, in de Deeve terechtgekomen. De wielrijder kwam er gelukkiglijk met een nat pak en enkele schrammen in het gezicht vanaf. -«o»- Winterhulpaktie - Kolenuitdeeling. Deze week zijn er op onze gemeente en kele wagens kolen toegskomen met be stemming voor Winterhulp. De noodlij dende personen van de gemeente, die van deze uitdeeling willen genieten, dienen zich aan te bieden bij den Heer Dewulf, in de Kwakkelstraat. Deze persoon is met da uitdeeling gelast. Plotselinge sterfgevallen. Na gedane dagtaak kwam de ge naamde Julien Van Robays. zooals naar gewoonte huiswaarts. Bij zijn thuiskomst verklaarde hij aan zijne vrouw zich een weinig onpasselijk te gevoslen, waarna hij naar bed trok. Rond 2 uur in den morgen verslechtte het geval, dokter en priester werden bijgeroepen. Enkele oogenblikken nadien was hij een lijk. De overledene was amper 48 jaar, hij was oudstrijder van 1914-T8. De bond van Ruiselede, waarvan hij trouw lid was, hield er aan zijn oud-wapenbroeder naai de laatste rustplaats te brengen. Een tweede plotseling sterfgeval is te betreuren in den persoon van Alfons Dewaele, oud 54 jaar, ook oudstrijder van 1914-T8. Wanneer de genaamde Alfons Levae, wonende alhier, oud 67 jaar, zich 's avonds gezond te bed begaf, werd hij ’s nachts plots onwel. Hij ontving vanwege zijn vrouw de eerste zorgen, doch niets baatte. Korten tijd nadien overleed de man. Deze plotse dood zou toe te schrijven zijn aan een hartaderbreuk. Brievcnbcstelller zwaar gewond. Wanneer de genaamde Jozef Deieer- snijder, brievenbesteller, zijn dagelijksche ronde deed, diende hij een stilstaand paard voorbij te steken. Op zeker cogen- blik kreeg hij een hoefslag, waardoor de man ten gronde zeeg. Met de hevigste pijnen vervulde hij verder zijn dienst. Toch diende hij zijn dienst stil te leggen en zich ter ruste te begeven. Hij zal ver scheidene weken werkonbekwaam zijn. Diefstal met inbraak. In den nacht zijn tot nu toe onbekende kerels in de woning gedrongen, bewoond door Wed. Pieter Goeman, wonende Rij kenhoek alhier. De schelmen hebben als buit medegenomen een tweetal hespen, wegende te zamen ongeveer 20 kgr., en een paar stukken spek van ongeveer 5 kgr. De bewoners hadden tijdens den nacht geen enkel verdacht gerucht gï- NATTONAAL WERK VOOR KINDERWELZIJN Naar genomen inlichtingen zouden de raadplegingen cp 2 dagen, t.t.z. den Dins dag en den Dorderdeg, verdeeld worden, gezien de groote belangstelling en ten einde langdurig wachten te vermijden. STEUNVERLEENING Naar verluidt zou. ingevolge het hui dige systeem van steunuitkeeringen aan werkloozen, behoeftigen, enz., het totaal bedrag aan uitgekeerde steun voor de maanden Aug. tot December, het millioen bedi-ag:n. Alleen voor de maanden Juni en Juli beloopt dit 570.000 fr. Hiervan komt 75 ten laste van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en Volksge zondheid en het overige ten laste der C.O.O. of liever der Stad. Er dient noch tans te worden aangestipt dat een zeker deel dezer steun teruggevorderd wordt, zijnde de uitbetaalde voorschotten op ouderdomspensioenen, rentetoeslagen, enz. D1SPENSARIUM Men verzoekt ons ter kennis te bren gen dat vanaf 25 Februari 1941, door de zorgen van het. Nationaal Werk ter be strijding der Tuberculose, een Dispen- sarium is geopend te Tielt, Rijkswacht- Straat, 9- Wijk, Nr 352. Het Dispensarium verleent kosteloos aan alle mmbegoeden, die van longtuber- culose verdacht zijn, een volledig' klinisch, radiologisch en bacteriologisch onder zoek. De Raadplegingen hebben plaats eikei; Din-é?.g, van io tot 11 li uur. BELANGRIJKE MEDEDEELING Door de Kreiskommandantur werd aan het Stadsbestuur medegedeeld dat reeds meermalen opgemerkt is geworden dat e.nzehigheidskaarten (in den volksmond paspoorten) door het lang gebruiken ver sleten. deels gescheurd en deels onlees baar geworden zijn. In het beiang van den dr ager der eenzelvigheidskaart en in het belang van de gemeenten moeten deze bewijzen ingetrokken worden en door nieuwe vervangen. De kreiskommandantur verzoekt aan dit punt een bijzondere aan dacht te verleenen. Het komt er dus hier op aan na te zien of uw kaart volledig in regel is. Is zij twijfelachtig, ga dan even ONEERLIJKE BEDIENDE Het Parket van Brugge is alhier afge- itapt en ging over tot de aanhouding van fle gemeentebediende Lucien De B..., uit Tielt, wegens bedriegelijke handelingen als bediende van de Bouwmaatschappij Tieltschen Eigen Heerd In het tijd perk 1929 tot 1939 was niet minder dan 513.000 fr. ontvreemd. De boekhouding werd aangeslagen. De betichte be kende de feiten en verklaarde alles te hebben verkwist. Men zal zich herinneren dat vermelde bediende over een paar jaren enkele da gen spoorloos verdween, doch terugkwam. Wellicht is bovenvermeld feit daar niet vreemd aan. De openbare werken in de gemeente Nu het betere weder aangebroken is, werd met de openbare werken een aan vang genomen. De koer van het Gemeentehuis wordt grondig in orde gebracht. Ook is men begonnen met het reinigen en herstellen van de rioolwerken te Bei- tem. Het delven en reinigen van de water loopen door de ondersteunden wordt voortgezet. Een flink stuk braakliggende grond werd bereidwillig door de gebruikers ter beschikking gesteld der Gemeente. Het zal behoorlijk worden omgewerkt en dan verdeeld tusschen de kinderrijkste, hulp behoevende gezinnen, die geen eigen tuin hebben. TENTOONSTELLING Door den Heer Stadsarchitect, in sa menwerking met de Kunstkring en kun stenaars der streek, wordt een tentoon- De Soepbedeeling. Dank zij de flinke werking van het plaatselijk Winterhulp-Comité, zijn ze er tot op heden in geslaagd soep ALGEMEENE VERGADERING voor de Aandeelhouders der te Tielt. op Zondag 2 Maart 1941, te 2 u. namiddag, in den zetel der maatschappij, Kortrijkstraat 130. te Tielt. DAGORDE 1. - Goedkeuren van het Man 1940; 2. - Goedkeuren van de winst- en ver liesrekening; 3. ,- Winstverdeeling; 4. - Mededeelingen. HET BESTUUR. -«o»- WATERLEIDINGSWERKEN Zooals reeds werd meegedeeld, werden de werken aan de waterleiding in de stad hernomen. De bevolking wordt er bij deze dringend voor gewaarschuwd, dat bij het invallen van de duisternis de grootste omzich tigheid is geboden, om alle ongevallen te vermijden. Gezien de voorschriften inzake ver duistering kunnen de geopende grachten, stapels kasseien en allerhande langs den openbaren weg opgestapelde materialen, niet meer zoo goed verlicht worden als in normale tijd. Om die redenen is des te meer voor zichtigheid geboden. De bevolking wordt er -dus door deze uitdrukkelijk voor gewaarschuwd, daar het risico voor ongevallen door de tijds omstandigheden zelf is verhoogd. De Burgemeester, met de leiding der bestuurszaken gelast, R. D. De Man, Stadssekretaris. ONTPLOFFING IN EEN VODDENMAGAZIJN Dinsdag had er in het vodden- en oud ijzermagazijn bij de Gebroed. D’hondt, langs de Rumbekesteenweg, een hevige ontploffing plaats. De genaamde Alfons Boudrez, echtge noot van Maria Vandewalle, wonende in de Veldstraat Nr 12, was ijzerafval aan ’t sorteeren. Door een onbekende oorzaak is een acetyleenbuis, bevattende gasstof, ontploft. De uitwerking was zoo geweldig dat de ingangspoort uit haar hengsels werd gerukt, waaronder de werkman bleef bedolven. De drukking was zoo groot, dat al de dakpannen door de ruim te honderden meter op de baan werden verspreid. Boudrez werd weldra door toe gesnelde werkgezellen uit zijn gevaar lijken toestand verlost en een bijgeroepen geneesheer stelde vast dat de ongelukkige een been en de voorarm gebroken was. Het ontsnapte gas had ook vuur gevat, zoodat het slachtoffer nog lichte brand wonden over het lichaam had opgeloopen. Boudrez werd na Verzorging huiswaarts gevoerd. EEN OPENBARE VRAAG Wij ontvingen op 11 Februari 1941 een schrijven, gedateerd denzelfden dag, waarin ons belangrijke mededeelingen werden gedaan. Dit schrijven is niet eigenhandig on- derteekend, maar draagt een naam met de schrijfmachine geschreven. Daar er in voornoemd schrijven geen enkele adresaanduiding te vinden is, ver zoeken we zeer vriendelijk deii afzender van dit schrijven, zich persoonlijk met ons in verbinding te willen stellen. De schrijver van den brief moet be grijpen, dat, hoe groot onze bekommernis en onzen wensch is, aan alle misbruiken een definitief einde te stellen, het niet opgaat, van ons te vergen dat we op naamlooze brieven, zonder meer ingaan. We verwachten dan ook, dat de schrij ver van vermelden brief ons persoonlijk verderen uitleg zal willen geven, ten ein de ons toe te laten, met volledige kennis van zaken en de noodige wilskracht, de noodige maatregelen te nemen. De Burgemeester, met de leiding der bestuurszaken gelast, K. D. De Man, Stadssekretaris. SCHEEPVAART Espadonsch. De Landsheer Albert, met 60 ton cirnent voor Vanwalleghem Robert, 65 ton ciment voor Haghedooren C., 80 ton ciment voor Wed. Eeckhout en 65 ton ciment voor Wed. Debevere. Germainesch. Bakeroo Louis, met 281 ton kolen voor Gebr. Decock. Ma rius sch. Kips Richard, met 278 ton kolen voor Gebr. Decock. Ori Isch. Grootaert Romain, met 120 ton cayniet voor Boerenbond. Edmondsch. Struyf Edm., met 36 ton steen voor Wed. Van Eeckhout, 11 ton steen voor Van walleghem Robert en 93 ton voor Wed. Debevere. Dens IIIsch. Deriek Louis, met 32 ton veevoeders voor ver scheidene. Gafvisch. Vancauwen- bergh Gustaaf, met 90 ton nitraat voor Lammertyn (Lendelede). Virginie sch. Hendruyck Petrus, met 219 ton al lerhande meststoffen voor Ramboer Al- beric. «Allo», sch. Wauters Louis,-met 165 ton steen en dakpannen voor Gebr. Leenknegt. Vroom en Vrijsch. Sanders Camiel, met 200 ton rijnzand voor Bentein, Langemark en Hoedt, Poel- kapelle. «Julienne», sch. Manaerts Louis, met 275 ton kolen voor Decock Gebr. Raymond sch. Vandergracht Jules, met 135 ton cyanamide voor Talpe Ferdinand. St Antoine sch. Cloos- termans Jan, met 244 ton kolen voor Van- dendriessche Cyriel. Amiralsch. Sterckx Oscar, met 270 ton kolen voor de Kinders Dupont. Duosch. Buy- taert Georges, met 268 ton kolen voor Vandendriessche Cyriel. II Sceurs sch. Bellaert Charles, met 270 ton kolen voor Vandendr’essche Cyriel. DAVIDSFONDS Op Zondag 23 dezer wordt een voor dracht gehouden door letterkundige An dré Demedts, over: «Hugo VerriestDe voordracht gaat door bij den Heer Cloet. Wie nog niet in regel is met zijn lid geld 1941, storte 20 fr. op postrekening 9744, van ’t Sekretariaat, Statieplaats 5. Tegen brugleuning terecht gekomen. Dinsdagmorgen, omstreeks 5.45 u„ kwam de wielrijder Goderts Georges uit Meule beke, met zijn fiets langs den steenweg op Kortrijk gereden. Gekomen aan de steile brug alhier, wilde hij deze in snel tempo afrijden, toen slots zijn kader brak en met geweld tegen de brugleuning terecht kwam. De wielrijder deed een zware val en had een tweetal gapende wonden op- gelocpen aan het hoofd, benevens ver wondingen over gansch het lichaam. Zijn fiets is buiten gebruik gesteld. Burgerstand Geboorten. Verstraete Maria, d. v. Adiel en Dedecker Julia. Adam Al brecht, z. v. Valeer en Landrieu Maria. Overlijden. Huyghebaert Leo, 39 j., echtg. Cuvelier Flavia. Huwelijken. Vanneste Jozef, vlas- werker v. Oekene, en Verhuist Emeren- tia, z. b., v. Rumbeke. Declercq Michiel, schoenmaker en Demeyere Margareta, naaister, b. v. Rumbeke. -■ zekereGekiere was er het ergst aan Huwelijksafkondiging. -j-i. ren Silveer, fabriekwerker Rachel, c. b., b. v. Rumbeke. Het Winterhulpfeest De opvoering ten bate van Winterhulp mag als een waar succes aanzien worden. De zaal was talrijk bezet, en de opvoer- ders deden hun best. De eens zoo gekende Blauwvoet-turnvereenigingheeft be wezen nog altijd zijn man te kunnen staan, evenals de tooneelgroep De Vlaamsche Zonen DE VOLKSSOEP Op Vrijdag 7 Februari is de centrale soepverdeeling begonnen. Ze is ingericht in de kelders van het Arsenaal en in de brouwerij van Cauwe, Leenstraat. De soep wordt van hieruit, door de zor gen van de Burgerwacht, naar de ver schillende verdeelingscentrums gebracht. Een paar nieuwe verdeelingsplaatsen zul len nog ingericht worden, zoodat ver schillende gezinnen zoover niet meer zul len moeten gaan, cm hun scep te ver krijgen. Ook in de scholen zal spoedig soep uit gedeeld worden. Aan de melkverdeeling werd nu ook be gonnen. Alle ondersteunden, die volgens do rantsoeneeringsvoorschriften recht hebben op volle melk, zullen hiervan ge nieten. naai- het stadhuis tusschen 9 en 12 uur aan het winket nummer 3, waar er u een nieuwe zal afgeleverd worden. VOOR DE BOUWAANNEMERS EN WERKGEVERS In de groote zaal van het Stadhuis wordt er een vergadering belegd van de bouwaannemers en werkgevers, teneinde verscheidene kwesties daaromtrent te be- bespreken. Indien er geen tegenwerpin gen komen zal deze vergadering doorgaan op 24 Februari aanstaande. STIERENKEURINGEN Op Dinsdag 18 Maart a.s. zullen alhier stierenkeuringen en prijskampen voor stieren en melkkoeien plaats grijpen. j Meerdere inlichtingen hieromtrent zul len we later nog wel mededeelen. Geboorten. Rudolf Maes, z, v. Ed gard en Alice Bourgeois, Vijrerstraat. Jenny Mouton, <1. v. Adhemar en frèse Bekaert, Steenweg Meulebeke. Agnès Macs. d. v. Joseph en Maria Hellebuyck, Meulebeke, Godelieve Billiet, d. v. Al- beric en Jenny Vanlaere. Kortrijkstraat. y- Carina Eelbode, d. v. Marcel en Elza Verhoye, Tramstraat. Huwelijk., Julien Steenhuyse Paula Demeyer, landbouwers v. Tielt. Overlijcleoa. Alphonse De Detirwaer- der, 73 j., wed; v. Plettinck Coleta, Steen weg Meulebeke. Rosalie Verhaeghe, 83 laar, ongeh,, Hospitaal. Polidor Lam bert, 76 j., wed. v. Hugelier Euphrasie, Hoogstraat. Carolus Sartrys, 79 jaar. wed. v. Baert Marie, Hospitaal. Daniël Snauwaert, 10 m., z. v. Remi, Brugstraat. - Zoé Verheye. 59 j., echtg. v. De Smet Achiel, Krorawalstraat. Gustaaf Maer tens. 64 j., echtg. v. Poelvoorde Alice, Kortrijkstraat. René Steen, 83 jaar, Wed. v. Bryon Julie, Pontstraat. COMMISSARIAAT VOOR WEDEROPBOUW Op 13 Februari j). hield de Heer De- pr ei tere, Ingenieur en medewerker van den Prov. Commissaris, een spreekbeurt in het Stadhuis te Tielt. Een talrijke schaar Burgemeesters, Secretarissen en andere Personaliteiten woonden deze bij. Na eerst een beeld der verwoesting, in cijfers, te hebben weergegeven, geeft hij een opsomming van wat reeds tot einde December 1940 door het Prov. Commis sariaat gepresteerd werd en vermeldt het totaal bedrag der reeds verleende voor schotten. Alles wordt, in de bureelen van het Commissariaat, tot in de puntjes bestu deerd. Dit kunnen we best merken aan de puik verzorgde kaarten, waardoor we de Provincie beter en onder alle aspecten leeren kennen, hare industriegebieden, de Verhevenheid van den bodem, de agglo meraties, de dichtheid der bevolking, enz. Hij doet ons het nut uitschijnen van het vormen van groote centra zooals Brugge, Kortrijk, Roeselare, waarvan alle kleine gemeenten tevens zullen genieten van sommige technische voordeelen, o.a. Van laboratoria. Dit mag nochtans geen aanleiding geven tot een vlucht der plat telandsbevolking naar de steden. Aan deze laatste bevolking dient het noodige comfort, electriciteit, enz., verschaft te worden. De Heer Ingenieur Depreitere vangt vervolgens het vraagstuk der niet-werk- willigen aan. Worden als niet-werkwillig aanzien, zij die sinds 1 Januari 1937 of- ficieelen steun genieten, geen 57 jaar oud zijn of meer, geen kunstenaars zijn: daar enboven moeten ze lichamelijk bekwaam zijn tot het werk dat hen zal worden op gelegd. Dit laatste zal bestaan uit aarde werken, draineeren van land, boschont- ginning, rechttrekken van beken, daar voor andere werken thans vele moeilijk heden wat vervoer of grondstoffen be treft. bestaan. Hun loon zal 4,25 fr. be dragen. Binnenkort begint een groot werk, het rechttrekken van den Mandei. Voor deze aardewerken worden ploegen ge vormd van 14 man. met een voorman. Alle Gemeentebesturen moeten tot dit doel medewerken en onmiddellijk de plaatsen aanduiden, waar zulke werken kunnen uitgevoerd worden. Voor het overiRe zorgt, het Prov. Commissariaat. Oprecht leerzame bijeenkomst. Vermelden we nog dat de Heer Ing. De preitere lederen eersten Donderdag en derden Donderdag zitdag houdt in het Gemeentehuis. Schoolknaap aangereden. Langs den steenweg naar Roeselare werd de schoolknaap Vansteenkiste An dré door een wielrijder, die uit een zij weg kwam aangebold, aangereden. De jongen werd tegen de straatsteenen ge smakt en werd gewond aan aangezicht, handen en beenen. De wielrijder bekom merde zich om zijn slachtoffer niet en sloeg op de vlucht. Tegen een boom gereden. De 17-jarige Zoé Debraeve, landbouw ster, kwam met haar fiets in de richting van Pittem gereden. Wanneer zij diende uit te wijken voor enkele andere fietsers, wilde zij te veel naar rechts uitwijken, waardoor zij tegen een boom terecht kwam. De fiets werd ingebeukt, terwijl het meisje van felle pijnen kloeg in de borststreek. DE POPERINGENAAR van 22-2-41. 5° BLS stelling in ’t vooruitzicht gesteld ten bate van Winterhulp. Zoo mogelijk zal een tombola ingericht worden met als prijzen, werken door de kunstenaars afgestaan ten voordeele van dit opzet. DE OPVOERING VAN NELLY INTRIGEERT» Op Dinsdag 25 Februari, te 7 uur, gaat in de Feestzaal Patria, de heropvoering door van Nelly Intrigeert Het is de jonge Dietsche Tooneelkring die ons voor de tweede maal dit stuk vertoont. Wie de eerste opvoering bijgewoond heeft, zal reklaam maken voor de tweede, want de tooneelkring, die toen nog in zijn kinderschoenen stond, leverde prach tige repliek. Natuurlijk waren er altijd kritiekers, die hier en daar iets aan te merken hadden. Deze laatsten kunnen nu echter gerust zijn, want de regie staat onder de kundige leiding van den Heer Lode Deleye, terwijl Albert Verstraete als tooneelmeester fungeert. Laten we er tot slot nog bijvoegen, dat de vertooning gegeven wordt ten bate van Winterhulp. DE WONDERDOKTOOR Op Donderdag 13 Maart voert Volks- veredeling de Wonderdoktoor op. In tegenstelling van De Blauwvoetheb ben we hier met ervaren tooneelratten te doen, zoodat het succes hier verzekerd is, want zoowel Volksveredeling als De Wonderdoktoorvormen een reklaam op hun eigen. Daarbij de vertooning is ten bate van Winterhulp WAARSCHUWING AAN DE BEVOLKING hoord. Zij stelden dan ook in den vroegen morgen de verdwijning vast van de te genwoordig. zoo gegeerde waar. Klacht werd bij de plaatselijke Polietikommis- saris ingediend, die met een streng on derzoek begonnen is. Stoutmoedige diefstal. Wanneer de echtgenoote van Victor Dekmijn, wonende Stegelstraat alhier, haar konijnen ging voederen, moest ze met groote ontsteltenis vaststellen dat de twee mooiste en zwaarste op het appel ontbraken. Het hok dat achter het huis en langs de spoorbaan staat, was nooit gesloten. De disven hebben het bijgevolg niet te lastig gehad om in het bezit te komen van hunnen buit. Rond het hok en in de richting van de spoorbaan wer den voetstappen aangetroffen, die mis schien de dieven zouden kunnen nood lottig worden. Wielrijder zwaar gewond. Uit de richting van Koolskamp kwam de wielrijder Desmet Jozef, wonende al hier, in een snel tempo aangebold. Ter hoogte van het Schuttershofdiende hij uit te wijken voor een anderen wiel rijder, die uit de tegenovergestelde rich ting kwam aangebold. Hij nam zijn zwen king wat te groot, waardoor hij met ge weld tegen de boordsteenen terecht kwam. Hij viel loodzwaar ten gronde en werd ernstig gewond aan het aangezicht. Hij kloeg eveneens van inwendige pijnen. Zijn fiets werd ontredderd. Botsln» In do Krekelstraat kwam het tot 8® botsing tusschen twee wielrijders. 3® en werd de rechterpols ontwricht. De ap» dere wielrijder werd zijn fiets erg be schadigd.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 5