^4,Ad Li Aspirine Uit ’t Meenensche I liijguffliyfflniiuiiffliiii™ Uit ’t Roeselaarsche I I Uit ft Kortrijksch I Al héb ik hoofdpijn^<>OKtnij gaat'twerk toch door t UIT ROESELARE UIT MEENEN GELDPLAATSINGEN GELUWE [HET PRQDUCTVAN VERTROUWEN IZEGEM ARDOOIE DEERLIJK Werkzaam en onschadelijk een voortreffelijk geneesmiddel RUMBEKE G. BOURDEAU WEVELGEM OOIGEM (gmiiiiMimiiii™^ INGELMUNSTER LEENING 1932 A Y BAY ERl Ie/ V R aaBBaZKBSKBBBSaKSHBaiIBGMHU DE POPERINGENAAR van 1-3-41. 5" BI. MEULEBEKE KACHTEM HOOGLEDE DE GROT VAN LOURDES DOOR DE FRANSCHE REGEERING TERUGGESCHONKEN AAN DE KERK Lïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii»iiiiniHiiiiiiiiiiiiiaiiüuuyiffliiiiuii^^ ST-BAAFS-VIJVE OOSTROOZEBEKE STADEN Zóó Spreekt en denkt ménige góede huisvrouw. Efl Werke», lijk, vaak offert zij zich op. Zij zou zich en de haren echter; [een beteren dienst bewijzen door zich het leven wat te ver»; 'liditen, En dat is toch zoo gemakkelijk mogelijk, dank zift (ASPIRINE, het aangewezen middel bii hoofdpijn. Aspirine ■helpt altijd en U kunt het dus in volle vertrouwen nemen» voor de invalieden, zieken, ouderlingen. twee rij- ge- - - 3. - TE MEENEN. en en groot Renteniershuis. Met centrale verwarming. In In de Oostroozebekestraat stond rechts de fietskar stil van bierhandelaar Par- mentier uit Ingelmunster. Op een gege ven oogenblik kwam een auto aangere den. Opeens brak het stuur waardoor de geleider zich genoodzaakt zag tegen de bierkar te rijden, 'waarna de auto stil stond. Een klacht werd bij de politie in gediend doch de zaak werd tusschen beide personen geregeld. Auto tegen bierkar gereden, liep een gapende wonde op aan het hoofd. De paarden holden verder en kwamen met den wagen in een gracht terecht waar ze tot stilstand gedwongen werden. De paardengeleider moest de wonde toe genaaid worden. Hij had veel bloed ver loren. j., wed. v. Vermeulen Francis. Declercq Elisa, 74 j., wed. v. Arlin Désiré. Sohier Rachel, 59 j., wed. v. Desimpel Alois. Huwelijksafkondiging. Vanpeteghem Hector, v. Staden, en Landuyt Odette, van Langemark. Krijgsgevangenen. De nog verachterde duiven vliegen om ter snelst; ’k wil zeggen de krijgsgevan genen. Wij mogen deze week weer eenige tehuisgekomen jongens onze gelukwen- schen toezeggen deze zijn: Brackez Cy- riel, Gouwy Maurice, Denys Maurice, Boutlegier Marcel; Terryn Joseph, Ca- miel Soetaert. Nog een duwtje en ze. zijn weer allen gelukkig bij de hunnen; nog enkele dagen moed voor de ouders en vrouwen van de latekomers; deze zullen des te gelukkiger zijn. Postaangelegenheid. Voor den oogenblik, en tot nader be richt, zijn de brievenbussen aan de Sta tie, Gemeentehuis en in ’t bureel zelf, gelicht op volgende uren: ’s morgens om 7.30 uur, om te vertrekken met den trein van 8 ure; om 15.45 ure aan de Statie, 15.50 ure aan ’t Gemeentehuis, Bureel te 16.05 ure, om te vertrekken met den trein van 16.30 ure; ook nog om 17.40 ure, om te vertrekken met den tram van 18.08 ure. Uitdeeling- van vleesch. Tot groote tevredenheid der bevolking is er in twee weken tijds reeds driemaal vleeschverdeeling geweest. Alle Stade- naaren nochtans zjn het erover eens dat bij dergelijke gebeurtenissen niet de noo- dige orde heerscht. Een gestoot en ge- drom voor de deur van den slachter is tot veler ergernis immer vast te stellen. Kan hiervoor geen maatregel getroffen worden? Schoon badkamer volle centrum. TE KOOP GEVRAAGD t 1) In of buiten leper; Woonhuis met atelier en hof. 2) In West-VlaanderenMaalderij. Inlichtingen bij Makelaar in Goederen, Ste-EIisabethatraat lb, lepeth Rantsoenzegels. De uitdeeling van de nieuwe rantsoen- zegels, dus voor de maand Maart, zal plaats hebben op Maandag 3 Maart, van 1 tot 5 uur voor de letters A tot en met L, dus van nummer 1 tot en met 608; Dinsdag, zelfde uur, voor de letters M tot Z, van 609 tot het laatste nummer. Iedereen weze op tijd. Opening Bureelen Stadhuis. het weze hiermede nogmaals aan de bevolking bekend gemaakt, dat de bu reelen open zijn van 9 tot 12 uur, iederen dag. ’s Namiddags voor niemand toegan kelijk, dit om toe té laten de bedienden iederen dag te kunnen in regel zijn. Nasleep ongeval. Enkelen tijd geleden meldden wij het auto-ongeluk, waarbij Ernest Sabbe, op de baan Roeselare-Meenen, eene erge aanvaring opliep. Alhoewel de kwetsuren van ergen aard schenen, hoopte de be handelende geneesheer hem te kunnen redden, doch Zondagmorgen is de jongen (amper 23 jaar) aan zijn verwondingen bezweken. De begrafenisplechtigheid had hier plaats Woensdag jl., te 9 uur. Ontel baar waren diegene die aan de offerande van het H. Misffore blijk gaven van in nige deelneming aan de smart der ouders en familieleden. Diefstal. In den nacht van 23 op 24 Februari hebben onbekende schelmen binnengebro ken bij Ernest Brutin-Wyffels, Wijk E, Nr 4, en er 13 hennen (Yslanders) buit gemaakt. Een onderzoek is ingesteld. Krijgsgevangenen terug. De meening dat bij het verschijnen van De Poperingenaarverleden week, nog meerdere krijgsgevangenen zouden thuis zijn, is bewaarheid geworden. Verleden Zaterdag, in den voormiddag, kwamen in goede gezondheid toe: Bcens Remi, Brey- ne Isidoor, Delbeke August, Descamps Jo zef, Flament Jozef, Hanssens Gerard. Herman Gerard, Hollebeke Maurits, Van- damme Michel, Vandekerckhove Albert en Verbeke Frans. Hartelijk welkom! Gemeentelijke Harmonie Ste Cecilia. Met vreugde heeft de muziekmaat schappij den .terugkeer mogen begroeten van haar drie laatste muziekanten-krijgs- gevangenen: Descamps Jozef, Hanssens Gerard en Vandekerckhove Albert. Weer om voltallig vereenigd, wacht de harmo nie betere tijden af om met nog meer ijver als vroeger de geliefde muziekkunst te kunnen beoefenen. Intusschen houden de orkesten er flink den moed in -friet we kelijks regelmatig te herhalen. Alle mu ziekanten zijn er welkom. Paardengeleider gewend. Maandag morgen, omstreeks 6 ure, kwam de paardengeleider met een zwaar geladen wagen de helling naar de dorps- In onza Schoennijverheid. De toestand in de Izegemsclie schoen industrie, schijnt thans na een wekenlan ge verzwakking, toch opnieuw wat op te knappen. Dit feit kunnen we best toe schrijven aan het zomerschoeisel dat van heden af reeds in wording komt. Vroe ger kende de schoennijverheid vanaf de maanden Februari en Maart, eveneens eene verbetering wat ook toe te schrij- Burgerstand. Geboorten. Crabbe Godelieve, d. v. Jeroom en Maria Clinckemaillie. Ver meulen Rosa, d. v. Henri en Maria Lanoye. Overlijden. Van Eeckhoutte Sylvie, 76 j., wed. v. Karei Verhaes. Uitslag aanbesteding. De uitslag van de aanbesteding voor het herstellen van het rijwielpad Hcog- lede-Roeselare, gaf volgenden uitslag: Corneillie Gust., 46.220 fr.; Engelenschilt Emiel, Zottegem, 57.649 fr.; Sabbe Lu cien, Hooglede, 45.781 fr.Sabbe Victor, Staden, 46.317 fr.; Wybaillie Kam., Wer- vik, 33.505 frank. Nieuwe straatnamen Het Schepencollege, op voorstel van H. Defraeye L., folklorist en lid der ge- .westelijke kunstenaarsgilde, heelt enkele Afvalstoffen. De Burgemeester der gemeente maakt aan de inwoners bekend dat een besluit van 24 Januari 1941 aan de Gemeente besturen en aan de bevolking zekere ver plichtingen oplegt met het doel het terug winnen van afvalstoffen te verzekeren. Teneinde zich aan artikel 3 van bedoeld besluit te schikken, wordt er aan de be woners bevolen metaalafval van hun huis houden niet meer in de vuilnisbakken te mengelen maar deze te storten op het hieronder aangeduide adresOostrooze bekestraat, koer der roterij van den Heer Jozef Maertens. Voor de Groote Gezinnen. We kunnen de Groote Gezinnen met vreugde mededeelen dat de kaarten voor vermindering op de buurtspoorwegen, uit Brussel op de gemeente zijn toegekomen. Deze kunnen dan ook van heden af afge haald worden bij Remi Lerouge, Bavik- hovestraat alhier. FIETS GESTOLEN IN DE KERK 1 Degreef Maurice, gehuisvest in de Bruggestraat te Meenen, was naar de St-Vedastuskerk gegaan en had zijn rij wiel in het kerkportaal laten staan. Toen hij terug naar huis wou, was het rijtuig verdwenen. Werkman Gewond. In den namiddag was de genaamde Vereecke aan het omspitten van een stuk grond. Op een gegeven oogenblik is hij met de spade op de rechtervoet terecht gekomen, waardoor hij een ga pende wonde opliep waaruit hij veel bloed verloor en die door een bijgeroepen ge neesheer diende toegenaaid te worden. Zijn toestand is geruststellend. Woekeraars gesnapt. ’s Avonds deed de feldgendarmerie een dienstronde langs den groote i steenweg Brugge-Kortrijk, ter hoogte i .a de wijk De SneppeVan alle kanten kwamen wielrijd(st)ers opdagen die pakken en zakken van allen aard vervoerden. Ver schillenden werden tot stilstand gebracht, anderen sloegen op de vlucht in de bos- schen. Verschillende kilos boter en aard appelen werden in beslag genomen. Zoo zal er weldra een einde komen aan de talrijke woekeraars, die leven op de rug van de menschen. Wielrijder rwaar gevallen. De wielrijder Dedeyne Katniel, wonen de te Ardooie, kwam Zaterdag namiddag met zijn fiets langs den steenweg naar Oostroozebeke gereden. Ter hoogte van de wijk «Het Hoogc is hij door fiets- defekt gevallen. Hij werd gewond aan het achterhoofd en moest een gapende wonde toegenaaid worden. Zijn fiets liep zware schade op. Diefstal met inbraak. Bij landbouwer Jules Vroman. wonen de wijk «Het Zwijntje», zijn in den nacht totnutoe onbekende dieven binnengedron gen in de stallingen en hokken. Als buit namen ze mede27 kgr. zaaitarwe, een groote hoeveelheid haver, 6 hennen en 1 haan. Klacht werd door den eigenaar aan de rijkswacht övergemaakt die een streng oir' Ck inst'k' H S Landlooper. Jules Mas., geboren te Wevelgem den 7 Mei 1905 en er gehuisvest Kruishoek, werd door den Vrederechter van het Kanton Meenen veroordeeld tot opslui ting in het Rijksweldadigheidsgesticht van Merksplas, wegens landlooperij. Tabak aangeslagen. De Rijkswachters van Meenen hebben ten huize van zekere Vanh. te Wevelgem een inval gedaan, daar men hem verdacht een verboden tabakfabriek in gang te houden. Men vond er o.m. 50 kgr. tabak en een tabaksnijmachien, dewelke aange slagen werden. puliere toe dat zij 'twee zakken graan en een varken vervoerden. Er was in zekere dagbladpers sprake van 25 varkens, doch dit is onjuist, om dat de lichte bestelauto onmogelijk zulke vracht had kunnen vervoeren. Nieuwe Apotheek. Een apotheek werd alhier op onze Ge meente geopend. Dit zal aan veel inwo ners een gemak bezorgen, want vroeger was het altijd naar Roeselare te loopen voor het een en andere. Deze apotheek is gevestigd in de Bruggestraat alhier. Onze Beroepsrenner Henri Clement. Onze Hoogleedsche beroepsrenner Hen ri Clement is werkzaam in de steenbak kerij L'amsens en doet er het werk van invoerder. We geven Henri ten volle ge lijk den Winter zoo door te brengen, want momenteel is de rennersstiel niet zeer loonend, en daarbij het leven is duur. Wanneer het weder het toelaat, en de koersen een aanvang nemen, zal Henri zijn geliefkoosde rennersstiel terug aanvatten. Burgerstand. Geboorten. Thevelin Dirk, z. v. Va leer en Cathry Irene. Myngheer André, z. v. Emiel en Pattyn Maria. Vuylsteke Daniël, z. v. Jules en Van Canneyt Alida. Overlijdens. Deleu Marr’-Louise. 9! Eaelbrugstraat 11. Denys Louise, 83 j., ongehuwd, Kortrijkstraat 472. Wille- mins Jean, 61 j., echtg. v. Everaert Euge nie, Ambachtenstraat 74. Schouteten Leontine, 62 j., echtg. v. Wallecam Emi- lius, Koningin Astridplein 33. Robbe Victor, 64 j., echtg. v. Simono Paulina. Naert Gilbert, 1 m., Buurtweg 206. EEN VERKEERSONGEVAL EN SMOKKELZAAK t Het was omstreeks 6 ure in den ochtend dat er zich alhier, aan de bareel der leperstraat, een ongeval voordeed. Enkele weken geleden werd een der twee bareelen afgereden en werd tot nu toe niet hersteld, Ten einde ongevallen te voorkomen werd een spoorwegarbeider aangesteld, die bij het voorbijkomen van den trein met een kabel den weg afspant. Dit was ook het geval wanneer de trein Meenen-Ieper te 6 uur het station ver liet. Doch een lichte camionnette die uit de richting van leper gereden kwam, be kommerde zich heel weinig om die af spanning van den spooroverweg en reed maar door. De auto werd aangereden door den voorbijrijdenden trein en een tiental meters verder geworpen. Oogge tuigen snelden naai- den auto, in de mee ning dat er zich een vreeselijke ramp voorgedaan had, doch uit den erg geha- venden. auto stapten vier inzittenden: Mijnheer Remi Vandepopuliere uit No- kere, zijne echtgenoote Bertha, en twee andere mannen. Slechts de vrouw was lichtjes verwond aan de linkerhand. De twee mannen grepen hetgeen in den auto lag en snelden weg in de duisternis. De statienoverste stelde een onderzoek in en de auto-eigenaar was onmiddellijk bereid de aangerichte schade te vergoe den. Wat verder vond de politieagent Albert Cardoen, die juist uit dienst naar huis In een gracht gereden. Langs den asfaltweg naar Desselgem is de wielrijdster Vankeirsbilck Suzanne, wonende te Deerlijk, door uit te wijken voor een anderen wielrijder in een sloot terecht gekomen. De wielrijdster werd gewond aan de handen en beeiïcn en klaagde eveneens van inwendige pijnen in de borststreek. Haar fiets werd ont redderd. ^MIIIIMffllillllKIMIIM^ UITSLAG VAN HET EXAMEN UITGESCHREVEN DOOR HET SEKRETARIAAT D. BURGERWERKEN Hemeryck André, kleermaker bij Ver- straete Gustaaf, 72 t.h. Froeyman Noël, kleermaker bij Vanden Bunder Jan, 72 t.h. Lamote Gustaaf, plaatbewerker bij Lo ries Julien, 94 t.h. Degryse Rogier, chaufïage-installateur bij Gryflrcy André, 83 t.h. Degheldere Frans, zink- en loodwerk bij Corneillie Omer, 94 t.h. Seys Rogier, beenhouwer bij Seys Hen ri, 84 t.h. Coine Albert, beenhouwer bij Lamon Hector, 77 t.h. BIJ DE MEESTERKLEERMAKERS De snijschool voor kleermakers heeft haar lessen hernomen met 68 leerlingen. De Heer V. Noseda verwelkomde de leer lingen tijdens de eerste les en wees op het bijzonder belang dat aan het vakonder- richt dient te worden gehecht. Ook de Heer M. Dupan, leeraar, wees in zijne in leiding op de noodzakelijkheid der vak- manskunst in de toekomst. plaats afgereden. Wanneer hij wilde rem men, werd hij plots door den dissel weg geslagen waardoor hij ten val kwam. Hij werd een geweldige slag toegebracht en V.O.S.—B.V.O.S.-LEVEN Het Bestuur V.O.S. 1940 verzoekt be leefd doch dringend al de achterblijvers zoo rap mogelijk hun formulier 3 A (scha devergoeding) te willen inbrengen en hunne lidkaart over 1941 te willen komen in ontvangst nemen. Het noodigt vriendelijk al de terugkee- rende krijgsgevangenen uit, om lid te worden van V.O.S. en zoodoende, niet al leen hun eigen belang als oudstrijders te dienen, maar zich ook solidair met hunne andere makkers-oudstrijders te stellen en hun volk een betere toekomst voor te be reiden. De inschrijvingen kunnen wekelijks ge schieden, op de zitdagen van eiken Zon dag in ’t lokaal V.O.S., Statieplaats, van IQ tot 12 uur ’s morgens. BERICHTEN VAN DEN BEVOORRADINGSDIENST De aandacht van de belanghebbenden wordt nogmaals gevestigd op de uitrei king van machtigingen tot bevoorrading in textiel- en lederwaren. Deze machti gingen worden niet afgeleverd gedurende de gewone periode van het uitreiken der zegels en evenmin den dag volgende na ieder dezer uitreikingen. De Bureeluren zijn als volgt bepaald: voormiddag van 9.30 uur tot 12.30 uur; namiddag van 2 tot 4 uur. Den dag volgende na iedere uitreiking van zegels, is het bureel voor machtigin gen voor Textiel- en Lederwaren gesloten. Gelief op te merken dat het slechts ge durende de uitreiking der zegels is dat het bureel in den namiddag open is tot 5.30 uur. BURGERSTAND van 15 tot 23 Februari 1941. Geboorten. Ostyn Mireille, d. v. Jo seph en Flament Maria, Ezelbrugstraat 11. Wyffels Rigobert, z. v. Camiel en Vandekerkhove Maria, Bruggepoort 38. Inslegers Nicole, d. v. Albert en Ver- raes Simone, Volkslaan 64. Dezeure Suzy, d. v. Marcel en Dewitte Helena, Vander Meerschplaats 45. Huwelijksafkondigingen. De Wulf Aloysius, werkman v. Veurne, en De Burchgraeve Laura, v. Veurne, voorheen te Meenen. Dilis Jean-Baptiste, z. b., en Lecoutere Louise-Marie, z. b„ b. v. Meenen. Billiet Albert, verlakker, en Mylle Simone, z. b., b. v. Meenen. Du pont Hector, kartonkapper, enVan La- cken Emilienne, fabriekwerkster, b. v. Meenen. Huwelijken. Taillieu Lucien, haar- kapper, en Verbelen Joanna, bediende, b. v. Meenen. Verraes Lucien, verlak ker, en Delmotte Agnes, fabriekwerkster, b. v. Meenen. Sterfgevallen. Dedeurwaerder Ca miel, 68 j., echtg. v. Claesens Marie, Leo- poldstraat 54. Weherman Victor, 72 j., echtg. v. Catry Honorine, Esplanade- straat 12. Vantomme Juliana, 71 j., wed. v. Vannoorden Maurice, Guido Ge- zellelaan 179. Holvoet Maria, 54 j., echtg. v. Vanhoutte Theophile, v. Lauwe. Willems Margaretha, 50 j., echtg. v. Osten Prosper, Z-wemkomstraat 1. Vanelslande Gerard, 35 j., echtg. v. Boens Hélène, Vooruitgangstraat 55. Dercoze Felix, 78 j., echtg. v. Vanneste Victorine, Vlamingenstraat 72. Pot Marie, 79 j., echtg. v. Collon, v. Ukkel. Vanneste Hendrik, 73 j., wed. v. Dumortier Paulina, Poedermagazijnstraat 109. Verhaeghe ging, een zak met 100 kgr. graan, welke Nathalia, 92 j., wed. v. Derek Henricus, men vermoedde Vandepopuliere toe te Kortrijkstraat 29. Ostyn Mireille, 1 d., behooren. Inderdaad gaf Mevr. Vandepo- Ongeval. De genaamde J. D. was werkzaam bij den dorschmachienuitzetter Haermith Arthur, en stond op een ladder. Plots kwam een ijzeren poutrel van ongeveer 200 kgr. naar beneden, en trok de man mede. Hij stuikte zwaar ten gronde, en liep greote verwondigen op over gansch het lichaam. Een bijgeroepen geneesheer verzorgde hem. DE GALAVERTOONING TEN BATE VAN WINTERHULP Zooals we over een paar weken mede deelden, had er in Roeselare een galaver- tooning plaats ten voordeele van Winter hulp, ingericht door de cinema-uitbaters van stad. Deze vertooning bracht 2.700 fr. op voor Winterhulp. De opkomst was bevredigend geweest. Ruim 400 personen hadden er aan gehouden op deze vertooning aan wezig te zijn. Wat ook op te merken viel, was dat ook het voorname publiek aanwezig was, die hierdoor bewezen dat ze zich ook voor Winterhulp interesseeren. EERLIJKE VINDSTER De genaamde Laura Vandeputte, echt genoote van Valentin Spruytte, wonende Trakelweg 21, komende door de Statie- dreef, vond er een brieventasch inhou dende een som geld van 800 fr. en de een- zelvigheidskaart op naam van Emiel De- nolf, melkverkooper, gehuisvest Mandel- laan 175. Zij verhaastte haar stappen en ging den eigenaar in zijn huis opzoeken. Zoo werd Denolf terug in het bezit gesteld van het verlorene. Deze eerlijke daad dient vermeld te Worden. Verkoop van Vleesch. Sinds verleden week, werden in onze stad, vanwege den bond der beenhou wers, maatregelen getroffen, teneinde het beschikbare vleesch aan den wetteïijken prijs te laten verkoopen. Zoo werd be sloten om de week een viertal slachters aan te stellen die een zekere hoeveelheid vlesch zullen kunnen verkoopen aan om het even welke personen. Deze maatre gel zal alzoo alle slachters en ook alle verbruikers, eens in de gelegenheid stel len, zich eenig vleesch aan te schaffen. Twee varkens en wielen gestolen. De dievenbende die in deze gemeente zich enkele dagen schuil gehouden heeft, is wederom voor de pinnen gekomen met enkele diefstallen van heel bijzonderen aard. Thans hebben zij hun misdadig werk voortgezet bij landbouwer Callens, wo nende wijk «De Wantewaar, zij voor enkele weken tot vier maal toe verjaagd werden. Nu zijn ze er in geslaagd twee groote varkens en twee onlangs nieuwe rijwielen te stelen. De dieven hebben den buit vervoerd per fiets naar Harel- beke, waar zij plots door de rijkswacht van Harelbeke aangesproken werden evenals door de feldgendarmerie, doch in der haast de vlucht namen. Zij lieten alles in brand. Slechts een varken werd teruggevonden evenals een fiets die reeds aan den eigenaar terug werd bezorgd. Konijnen gestolen. Denkelijk moeten het hier dezelfde dieven zijn die bij landbouwer Leopold Dcsimpelaere, wonende wijk «De Wan te in de stallingen zijn gedrongen. Want niet min dan 9 vet gemeste konij nen wisten ze als buit mede te nemen, hebbende een waarde van 500 fr. Klacht werd ingediend bij dé politie, die een streng en ijverig onderzoek ingesteld heeft. straatnamen gewijzigd, terwijl enkele andere, wier benaming niet meer met de werkelijkheid stroop! een nieuwe naam kregen. Aldus wordt de Leegstraat thans René Declercqstraat, daar ’s dichters geboorte huis daar gelegen is; een andere wordt Rochusstraat; een derde St Elooistraat, als herinering aan de St Elooiwacht die hier meer dan een eeuw bestaat. Een paar nieuwe zullen heeten: de Cassina- en Vercruysse de Solaertstraat. Het plein rondom de kerk wordt links het Verriest- plein en rechts het Renierplein. Op St Lo- dewijk komt een Verrieststraat, terwijl de lange Kapellestraat in tweeën gesplitst wordt, een deel heet Kerkstraat en het ander deel Oude Pastorijstraat. Voorts werd besloten aan alle straten naam bordjes aan te brengen. Gewis zal dit alles nog ertoe bijdragen om het uitzicht der gemeente te verfraaien! Diefie. Des nachts zijn op het gehucht Sint- Lodewijkstoutmoedige dieven binnen gedrongen in de afhankelijkheden der woning van den 44-jarige meesterknecht Vandercruyssen Robert, wonende Groen straat en hebben er 13 konijnen van ta melijke grootte buitgemaakt. Een klacht werd bij de politie ingediend. Kleedingstuk gestolerv De 20-jarige Vandenberghe Jan, be vond zich met enkele gezellen ter herberg Lisbonnabewoond dooi- Depoorter Georges. Samen met andere maten had hij zijn overjas in eene achterplaats af gelegd. Toen hij nu huiswaarts meende te keeren stelde hij vast dat zijn overjas verdwenen was. Er kon geen spraak zijn dat iemand zich vergist had vermits geen enkel soortgelijk kleedingstulc overbleef. Ook werd er bij de politie een klacht in gediend. /i De vermaarde Grot van Lourdes, het ver over de Fransche grenzen bekende bedevaartsoord, werd thans door de Fransche regeering aan de Katholieke Kerk teruggeschonken. De Grot was ingevolge de leekenwetgeving van het jaar 1906 in het bezit van den Fran- schen Staat overgegaan. ven was aan het feit dat de zomerfan- tasie-schoenen begonnen gevraagd te worden. Spijts de huidige omstandighe den, schijnt zulks ook eenigszins het ge-' val te zijn, al is het dan ook in mindere mate. Laat ons hopen dat onze schoen nijverheid het van nu af opnieuw druk mag hebben. BILJARTUITSLAG Zondag jl, had er in de Taverne Emileleperstraat te Meenen, een bil jartwedstrijd plaats van man tegen man. De uitslag gaf: 1. Henri Debunne; 2. Del- baere oJseph; 3. Steen; 4. Breyne André; 5. Acx; 6. Duprel ndré; 7. Vandenbroucke Roger; 8. Lefever Felix. Er waren 43 spelers. voor de Nrs 7.751 tot 8.100; ’s namiddags voor de Nrs 8.101 tot 8.550; Donderdag 6 Maart: zwangere vrouwen en gebrekkigen. De oude aardappel- en zeepkaarten moeten afgegeven worden, ten einde de nieuwe te kunnen bekomen. BURGERSTAND Huwelijksafkondigingen. Michiel Nuyttens, beenhouwer, en Angella Molle- mans, naaister. Emiel Huyghebaert, autogeleider, en Maria Saelens, hand- schoenstikster. Marcel Decoster, han- delsreiziger, en Nera Devos, dienstmeid. HuTvelijken. Maurits Defever, vlas- bewerker v. Beselare, en Georgette De- clerck, vischhandelaarster. Gustaaf Debrauwer, metaalbewerker, en Maria Schietaert, dagloonster. Jozef Dedeur waerder, mekanieker, en Maria Claus, spoelster. Marcello Macchieraldo, wed. van Maria Debusschere, handelaar, en Alice Decru, zonder bedrijf. Geboorten. Agnes Veranneman, d. v. Juliaan en Irena Herreman. Jacque line Crombez, d. v. Achiel en Adeline So hier. Freddy Degryse, z. v. Gerard en Henriette Manhaeve. Werner Vergote, v. Carniel en Paula Hostens. Frans Olivier, z. v. Andries èn Martha Dejon- ghe. Monique Bruneel, d. v. Juul en Maria Termote (v. Oostnieuwkerke). Germaine Lammertyn, d. v. Albert en Magdalena Bouten. Alain Seynaeve, z. v. Arthur en Amandina Louage. Willy Depuydt. z. v. Renaat en Agnes Seynhaeve. Övertijüssa Maria Vsrlynde, 86 J., wed. van Gustaaf Lugghe. Francis Cor neillie, 78 j., echtg. v. Hortensia Vanbe- sien. Georgette Blondeel, 13 j., d. v. Juul en Rosa Pattyn. Nichelina Du- prez, 3 j., d. v. Emiel en Helena Vanneste. Maria Valcke. 77 j., wed. v. Francis Deboosere. Suzanna Verbeke, 46 j., echtg. v. Jan Dehoust. Juliana Deceu- ninek, 78 j., echtg. v. Juliaan-Emiel De- laere, Joannes Blomme, 79 j., onge huwd. Alidor Meesschaert, 41 j., echtg. v. Margarita, Brouckaert, Lichtervelde. Alois Priem, 68 j., wed. v. Maria Ver- straete. Adolf Deltombe, 68 j., echtg. v. Augusta Boey. ’s morgens voor de Nrs 5.851 tot 6.200; ’s namiddags voor de Nrs 6.201 tot 6.750; ’s morgens voor de Nrs 5.001 tot 5.400; ’s namiddags voor de Nrs 5.401 tot 5.850; gens heeft men kunnen bewerken dat in onze gemeente zich een depothouder kwam vestigen. Door wielrijder aangereden. Georgine Vandendriessche, wonende te Deerlijk, kwam met haar fiets langs den steenweg naar Oostroozebeke gereden, .pekomen voorbij de dorpsplaats werd zij plots door een wielrijder aangereden die ïiit een zijstraat kwam aangebold. De 'Wielrijdster viel loodzwaar ten gronde en jwerd gewond over gansch het lichaam. yHaar fiets liep eveneens averij op. De jpielrijdcr bekommerde zich om zijn slachtoffer niet en sloeg op de vlucht. In een diepe gracht gereden. Elza Vansteenhuyse, wonende te Ma- rialoop, kwam met haar fiets uit de rich ting van Wielsbeke gereden. In een Scherpe bocht diende zij voor enkele wielrijders uit te wijken die uit tegen overgestelde richting kwamen aangebold. Waardoor zij een te groote zwenking nam en met geweld in een gracht terecht kwam. Ze werd slechts licht gewond aan liet gelaat en beenen. Zij klaagde echter van inwendige pijnen in de rugstreek. Haar fiets werd beschadigd. Door de an dere wielrijders werd het meisje uit ha ren neteligen toestand gered. Inhuldiging Kampioen. Dit jaar ging wederom in de biljart- lokalen van De Olifantgehouden bij Alfons Maes en «De Beer» bij Leon Verstraeten, het kampioenschap door van den biljartclub «Onder Ons». 16 Flinke spelers namen er aan deel. Na een vin nige strijd wist den Heer Alfons Maes, den titel van 'kampioen te veroveren. Maandag 1.1. werd de kampioen gevierd en ingehuldigd, door de leden. Het was een prachtig feestje die in allen eenvoud plaats greep. Hier volgt den uitslag van het kampioenschap 1. Maes. Alfons (kampioen) 14.97%; - 2. Debonnaire Emiel 14.91%; - 3. Leon Verstraeten 14.87% - 4. Desmet Hector 14.57%; - 5. Lapeere Michel 14.54%; - 5. Wullaert Charles 14.54%; - 7. Keste- loot Michel 14.02%; - 8. Gallez Juul 14; - 9. Vroman Walter 13.32%; - 10. De- cavele Oscar 13.20%; - 10. Vandenberghe Albert 13.20%; - 12. Lietaert Antoou 12.81%; - 13. Strosse Albert 12.80%; - 14. Joye Adiel 12.64%; - 15. Deschacht Maurice 12.54%; - 16. Debouvere Geor ges 12.45 Diefstal. Des avonds werd er omstreeks 21 uur, op de koer van de herberg Het Zwarte Paard», ten nadeele van Georges Ver- maut, wonende alhier, een rijwiel gesto len. Des anderendaags werd de fiets terug gevonden in de Bellevuestraat, doch de wielen en de ketting waren er van af genomen. Door wielrijder aangereden. Dinsdagnamiddag werd de 63-jarige Vanderstraete Rosalie, wonende te Rum- beke, langs dezen steenweg aangereden door een onvoorzichtigen wielrijder. De vrouw werd tegen de straatsteenen ge slingerd en opgenomen met een bloedende wonde aan het aangezicht en knieën. De wielrijder sloeg echter op de vlucht. Hij werd door een anderen wielrijder achter na gezet, doch kon niet worden ingehaald. 108® Trekking van 25 Februari 1941. Reeks 191.899 wint 250.000 fr. De volgende reeksen winnen 25.000 fr. 176689 130228 181933 213449 232669 255130 258501 215167 242938 296711 246477 287115 212788 288487 262588 272679 261449 250793 103465 106974 108872 116916 149659 165891 174870 IBBBSBBaBBMBBBBBBQEBBSCBSSIB ’s morgens voor de Nrs 6.751 tot 7.250; ’s namiddags voor de Nrs 7.251 tot 7.750; Burgerlijke Stand. Geboorten. Hedwige Cocne, d. v. Richard en Clara Viaene. Ginette Van keirsbilck, d. v. Georges en Georgette Neirynck. Marina Tandt, d. v. Albriek en Maria Deltombe. Huwelijken. Julius CaHewaert van Koolskamp met Margareta Devooght. Gaston Leenknecht met Maria Vandaele. Petrus Rosseel v. Tielt met Godelieve Vermeulen. Overlijdens. Hector Bossuyt, 73 j. Theophiel Debruyne, 54 j. Emma Kerkhof, 70 j. BOKSEN Zondag 2 Maart, te 4 uur namiddag, grijpt in de zaal St Micheleen boks- meeting plaats, ingericht door Boksing- Club Meen en. Op het programma: Hoofdkamp: 12x2 min. - 5 onc.i Desrumeau, 66 kgr., Meenen, en Bae- tens, 66 kgr., Antwerpen. Beroepskampen 16x2 min. - 6 one.: Uitdeeling rantscenzegels. De rantsoeneeringszegels zullen worden uitgedeeld in het Gemeentehuis op vol gende dagen en voor de volgende wijken: Maandag 3 Maart; voor de Plaats, van 5 tot 6 uur; Dinsdag 4 Maart: voor Droogenbrood- hcek, van 5 tot 6 uur; Woensdag 5 Maart: voor Looverhoek, van 5 tot 6 uur; Donderdag 6 Maart: voor Caignaerd, van 5 tot 6 uur; Vrijdag 7 Maart: voor Hooie, van 5 tot 6 uur. OPMERKINGEN. Op deze dagen worden geen bons voor kleederen gegeven. Wie niet op het gestelde uur en dag komt, zal niet worden bediend. Meni- gen hebben gedacht, van deze die een kaart ontvingen om te laten malen, dat ze met effenaf niet te malen, er zouden vanaf gekomen zijn. De dienst der be voorrading laat weten, dat deze die niet laten malen hebben, deze maand hun ze gels zullen worden afgehouden. Aardappelen. Door toedoen van onzen ijverigen Heer Burgemeester, werd er overgegaan tot huisbezoeken bij al de boeren der ge meente. De laatste dagen hebben de veld wachter en de landbouwaangestelde de hofsteden afgeloopen om toch wat aard appelen samen te krijgen voor de bewo ners zonder voorraad. De uitslag mag', dank zij deze twee mannen, effenaf mooi genoemd worden. Hoewel toch _sommige landbouwers altijd dezelfde nog eens hebben getoond, dat de oorlogstoestanden nog niet hebben kunnen bewerken, dat er in hun versteende hart eenig medelij-' den opkwam voor hun medeburgers, want die zijn nog immer met de gedachte vergroeid: indien wij maar onzen buik vol hebben, een ander mag honger lij den Trouwens de duivelszak is nooit vol... We danken niettemin deze die zich toonden als menschen en gaven en le verden wat ze konden. De dieven opnieuw aan ’t werk. Nogmaals werd onze anders zoo rustige gemeente in opschudding gebracht, daar er Maandagnacht opnieuw een stoutmoe- dige diefstal werd gepleegd, namelijk bij den landbouwer Gustaaf Vernacht, wo nende Droogenbroodhcek. Het ligt nog in ieders geheugen, dat bij vernoemde land bouwer in een paar maanden tijds, reeds een 2-tal diefstallen werden gepleegd. De eerste maal werden er 500 kgr. aardappe len en de tweede maal 10 vette konijnen medegenomen. Ditmaal waren de dieven daarmede niet tevreden. Niet minder dan een mooie vette vaars van ongeveer 600 kgr., een maand bekolfd, werd zoo maar den buit der laffe dieven, ’t Was de eige naar, die ’s morgens bij ’t gaan voederen zijner beesten, deze bestatiging moest doen. Dat de dieven goed moesten weten wat ze medenamen, bewijst, dat ze het schoonste beest uit den stal mede hebben genomen, dat nochtans gansch langs achter stond. De sporen konden worden opgevolgd. Ze zijn met de vaars achter de stallingen door gegaan, door de weide, waar ze de omheining hebben stuk gesne den; verder door de velden, tot aan de weg die loopt naar den Abeele en Kalk berg. Daar kunnen de sporen niet meer gezien worden. De inwoners zijn noch tans maar laat slapen gegaan, hebben den hond wel geweldig hooren blaffen, doch wie zou daaraan denken. De politie werd verwittigd en het noo- dige onderzoek werd ingesteld. Het ware te hopen, dat er eerstdaags een einde kon worden gemaakt aan de diefstallen reeks in onze gemeente en de dieven eens en voor goed achter slot en grendel wor den gedraaid. EEN SMOKKELZAAKJE De douaniers der brigade Meenen had den reeds sedert geruimen tijd een drie tal personen in de gaten. Vrijdagr. lid- dag stapten enkele tolbedienden in de Poermagazijnstraat af en gingen een huiszoeking doen ten huize van J. O., van zijn broeder H. C. en van zijn schoonzoon U. V., waar zij een groote hoeveelheid ta bak, sigarettenpapier en alcohol aantrof fen en aansloegen. Men moest een voer tuig halen om het aangeslagene weg te brengen. AUTO TEGEN TRAMPAAL Op het gehucht De Posthoomhoek op de baan Meenen-Kortrijk, reed Zon dagochtend, omstreeks 11 Ore, een vracht wagen tegen een aldaar staande tram- paal, waardoor de electrische leiding to taal vernield werd. Het gevolg hiervan was dat gansch het tramverkeer tusschen Meenen en Kortrijk gansch den namid dag ontredderd was. Slechts na half vijf werd de dienst weer regelmatig hersteld. WERKONGEVAL Jules Wyffels, landarbeider bij Wed. Vand., gehuisvest aan de leperpoort, is tijdens het uitoefenen van zijn werk ern stig verwond geworden. VERKEERSONGEVAL De Heer Defevere, blikslager te Gelu- veld, reed per fiets in de richting van het centrum der stad, uit de Kortrijkstraat komend, toen hij aangereden werd door een auto. De man was verwond en moest geneeskundige zorgen ontvangen. VERLIES VAN 30.000 FRANK Dinsdagavond kwam zekere Georges Leroy, geboren te Wervik den 19 Maart 1896, gehuisvest te St-Antonius-Brecht, op het politiebureel aangifte doen dat hij zijn brieventasch verloren was, waarin zoowat 30.000 fr. staken. Hij vertelaarde dat die som bestond uit 4 bankbriefjes van 1.000 fr. en de rest uit banknoten van 100 en 50 fr. Hij moet die brieven tasch verloren zijn tusschen de Koning straat en een café op de Markt. Soldaat gesneuveld. Thans is bekend geworden dat ook de genaamde André Vanhecke, soldaat van de klas 1940. in Frankrijk als slachtoffer voor het Vaderland sneuvelde. Dat brengt het aantal gesneuvelden soldaten op drie, namelijk Marcel Buysse (overleden in de mobilisatie), Gentiel Descamps en André Vanhecke. We bieden aan de geachte familie Van hecke, onze deelneming in de zware rouw die hen komt te treffen. Burgerlijken Stand. Overlijdens. Juliana Demeuleiiaere, 80 j., z. b., wed. v. Gruypaert Alois, Kort- rijkstr. Celina Dujardin, 80 j., wed. v. Francois Driessens, wijk «Koeivoet Vanhecke André, 21 j., soldaat, z. v. Jules en Kerkhof Romanie, Watervalstr. (over leden te Carrassonne, Frankrijk). Dievenbende maakt de meente onveilig. Wederom zijn er enkele diefstallen voor den dag gekomen die meestal ge pleegd werden tijdens den nacht, door middel van inbraak. Bij een zekere Cassaert, wonende Smallestokstraat, werd er in den nacht binnengedrongen. Ze wisten in den kel der binnen te breken en er als buit mede te nemen, een zevental prachtige hespen. Ook deze dieven waren er met dezen buit niet tevreden, want nog een groote hoe veelheid waschgoed werd buit gemaakt. Des anderendaags werd pas de diefstal ontdekt door de eigenares. Seffens werd een klacht bij de politie ingediend die een naarstig onderzoek ingesteld heeft. Denzelfden nacht brachten de die ven ook een bezoek bij Wed. Bekaert, wonende Kalbergstraat alhier. Een deur werd opengebroken en de dieven waren in den kelder binnengedrongen waar ze niet minder dan een geslacht varken, 15 kgr. ingelegde boter, 3 hespen en een hoeveelheid saladeolie mede namen. De diefstal werd ook maar des anderendaags door de bewoonster bemerkt. Klacht werd bij de politie ingediend. Laat ons hopen dat het naarstig onderzoek vanwege po litie en rijkswacht vruchten moge afdra gen en dat de dieven weldra hun verdien de straf zullen oploopen. UIT TER HAAND TE KOOP 1. TE IEPER. Verscheidene Huizen (handels- en pri vate). Garage-herstellinggsatelier met 640 m2 grond. Bouwgronden. Alles langs voorname straten. 2. TE POPERINGE. Burgershuis. Verhuurd aan 250 fr. per maand. Krijgsgevangenen terug. Deze dagen zijn er in onze stad weder om een aantal krijgsgevangenen terug gekeerd. Hiermede is de lijst der ver miste jongens veel verminderd. Nog een zeker aantal soldaten zijn nog niet terug thuis en laat ons veronderstellen dat ook welcira deze jongens naar hunne haard stede zullen mogen terugkeeren. Wij wil len hier tevens de teruggekeerde krijgs gevangenen er aan herinneren zich zoo spoedig mogelijk in verbinding tc stellen met het Stadhuis. Bons voor textiel- en lederwaren. Nog altijd zijn er menschen te vinden die niet weten dat, voor het aankoopen 1 van textiel- en schoenwaren, daarvoor bons afgeleverd worden. Deze kunnen iederen dag bekomen worden van 9 tot 12 ure in den voormiddag bij Noé Le- mière. Burgerstand. Geboorten. Vansteenkiste Pauwel, z. v. Hendrik en Geldof Maria. Vansteen kiste Nico, z. v. Leo en Crombez Racliel. Vanackere Hendrik, z. v. Albrecht en David Maria. Overlijdens. Vantomme Silvia, 77 J., wed. v. Vuylsteke Clemens (v. St-Eloois- Winkel). Verfaillie Frans, 9 m., z. v. Emiel en Vandecasteele Emma. Vol- ckaert Alfons, 66 j., ongehuwd. Huwelijksafkondiging. Verscheure Michiel, zwingelaar v. Oekene, en Borry Antoinette, naaister. Huwelijk. Goethals Leo, landbouwer, wed. v. Van Coillie Elisa, en Vandemoor- tele Maria. Woekeraar. Bij een woekeraar werd er verleden week door de plaatselijke politie en kon- troleurs, een groote hoop smokkelwaar uitgehaald, uit kindervoituren, van onder bedden, enz. Een duizendtal reepen cho-' colade, 6 zakken meel, fijne toiletzeep bij dozijnen, en alle soort fijne artikelen werden voor den dag gebracht. Winter hulp zal er een goede slag bij doen. De man die bij de huiszoeking niet thuis was, beweerde ’s anderendaags morgens dat er een som van 7.000 fr. in een van de aangeslagene doozen verbor gen zat. Die 7.000 fr. waren achteraf na tuurlijk onvindbaar. Het is ongelooflijk welke leepe trekken de woekeraars aan den dag leggen om uit de listen te geraken. BEVEREN-bij-Roeselare Burgerstand. Geboorte. Vanden. Bulcke Monica, d. v. Maurits en Vande Vriendt Maria. Huwelijksafkondiging. Bonduel Hen ricus, v. Beveren, en Lannoo Godelieve, v. Izegem. Kolen voor Winterhulp. De "rtlen voor Winterhulp zijn aange- komrti en de uitdeeling zal zoo spoedig mogelijk geschieden. Niemand zal dus nog moeten koude lijden; De Geschiedenis van Beveren. Men is bezig de geschiedenis van onze Gemeente in boekvorm te schrijven. We zien met ongeduld het verschijnen van dit geschiedkundig werk tegemoet. In ieder huisgezin moet dit boek een plaatsje vinden. STICHTING VAN DEN BOND DER HOUTBEWERKERS De houtbewerkersbazen, timmerlieden, schrijnwerkers, meubelmakers, wagenma kers, kloefkappers worden verzocht zich aan te sluiten bij de beroepsvereeniging Syndikaat der Houtbewerkersbazen en Meubelnijverheid voor Roeselare en Om liggende Noordstraat 34 te Roeselare. Sekretariaat op Maandag- en Donderdag- namiddag, van 2 tot 5 uur. BEEN GEBROKEN Verleden Zondag trad Krottegem Roe selare op tegen Ingelmunster, op hun plein te Rumbeke. De eerste helft verliep in ’t voordeeld van Krottegem, en aan de rust stonden ze 2-0. Na de rust was het echter Ingelmunster die domineerde. Toen de stand 3-2 was, in ’t voordeel van Ingelmunster, deed er zich een spij tig incident voor. De genaamde Deckmijn van Krottegem Roeselare, kwam door een ongelukkig toeval te vallen, en brak zijn been. Niemand had er echter schuld aan. Natuurlijk was de geestdrift bij Roeselare er geheel uit, en ze verloren de partij met 6-3. We wenschen de jeugdige voetballer een spoedige genezing toe. BOKSEN Zondag 2 Maart richt Manager Van Slambrouck een boksmeeting in, die de moeilijksten weer zal bevredigen. De ontmoeting gaat door in de zaal Feestpaleis en begint stipt te 5 uur. Ziehier de kampen: Hoofdkamp: Beroepskamp 10x2: Carlier, Roeselare, 59 kgr., tegen Les- crawaet, Gent, 59 kgr. Beroepskamp 10x2: Michiels, Roeselare, 86 kgr., tegen Fran kie Paul, Gent, 86 kgr. Bijzondere kamp 6x2: Dejaegher, 65 kgr., liefhebber, tegen Vanmeerhage, 65 kgr., beroepsbokser. Liefhebberskampen 4x2 Vandermeersch, Roeselare, 60 kgr.. te gen Vital, Meenen, 60 kgr. Willems, Roeselare, 61 kgr., tegen De- drie, Meenen, 61 kgr. Verhellen, Roeselare, 53 kgr., tegen Gesquière, Meenen, 53 kgr. Verbrugge, Roeselare, 77 kgif., tegen Sonck, Meenen, 76 kgr. André Sabil, 76 kgr., Meenen, en Petit Louis, 78 kgr., Antwerpen. Robensyn, 84 kgr., Meenen, en Verry» eken, 88 kgr., Antwerpen. Liefhebberskampen 4x2 min. - 8 one.: Petillion, 66 kgr., Meenen, en Parquier, 66 kgr., Moeskroen. Meersman, 70 kgr., Meenen, en Braeye, 72 kgr., Moeskroen. Devrieze, 53 kgr., Meenen, en Vanasse- brouck, 54 kgr., Moeskroen. RANTSOENEERINGSKAARTEN De rantsoeneeringskaarten der periode Maart-April, zoowel voor de gewone be voorrading, als voor de melk, de zeep, de aardappelen, als voor het vleesch, worden als volgt uitgedeeld: Zaterdag 1 Maart: morgens Maandag 3 Maart: morgens Dinsdag 4 Maart: morgens Woensdag 5 Maart: ’s morgens

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 5