1 Een moeilijke taak A Aspirine I Uit ’t Meenensche I Uit ft Roeselaarsche Laatste Berichten j Uit ’t Kortrijksche «DE POPERIKGENAAR UIT ROESELARE UIT DE PANNE STADEN rust iedere dag op elke huisvrouw,Van vroeg tot laat aan den arbeid, steeds op de been kent zij geen rust. Geen wonder; haar niets met het hoofd tusschen de banden op beterschap te hopen. Wel is zij afdoende geholpen met 1— 2 tabletjes ASPIRINE, het bekende huismiddel tegen alle pijnen onschadelijk een voortreffelijk geneesmiddel GITS wa UITZONDERINGEN OP DE VERORDENING BETREFFENDE DE LEEFTIJDSGRENS dan ook dat zij zoo vaak aan hoofdpijn lijdt- Dan helpt het, r a bayerI l e \p "Werkzaam en REKKEM WEVELGEM PITTEM ZWEVEZELE OOSTROOZEBEKE UIT MEENEN INGELMUNSTER EEN PERCEEL BOUWGROND gelegen als voren, nevens voorgaande koop 1, samen groot volgens kadaster 1 are 90 centiaren. |BdBBBBBË0BSBBaai4&dBBaaiBBS3B VERKEST en DE MUELENAERE te Tielt. UIT PITTEM ARDOOIE DE BELANGEN VAN DE ZEEVISSCHERIJ DE OORLOGSTOESTAND van 22-3-41. 5’ BI. IZEGEM HERBERG HOOGLEDE EEGEM DE VLEESCHBEDEELING IN ONS LAND DEERLIJK een gedeelte van RUMBEKE illllilill overslag. 'l Decru, C3 k., Roeselare, tegen Nicolas, Veeprijskampen. I» j wijzers geplaatst door de Duitsche Over heid alsook deze geplaatst door de Belgi sche openbare besturen. Erge val. De kleine Emmanuel Martin, wonende Studie van <?3n Notaris VERKEST te Tielt. ...a, tegen. Zee- Vereïlen, 55 k.,_Hqeselare, tegen Van- -Ji x... Verbruggen 78 k.; Rccsc.are, tegen Van- ou K., vyOSócli<«e. Verleyne, 70 k., Roeselare, tegen Alf. HET PRODUCT VAN VERTROUWEN «Deugd baart Vreugd» Door de tooneelkring Deugd baart Vreugd» werd Zondag 1.1. een opvoering gegeven van het tooneelspel in vier be drijven «Offerande». Het werd opgevoerd door de enkele jongelingen en het mocht een groot sukses boeken. steenweg op Ingelmunster, is alhier in de Marktstraat, zoo ongelukkig gevallen dat het knaapje een zeer ernstige hoofdwon de opliep, waardoor een geneesheer dien de bijgehaald te worden, die de wonde toenaaide. Burgerstand. Geboorten. Samson Jeannette, d. v. Arthur en Estella Cornille. Wydooghe Regina, d. .v. Arthur en Godelieve Leen- knegt. voorde, Zwevezele en een gedeelte Wingene. De inschrijvingen hebben plaats ten gemeentehuize. Voor landlooperij en nog wat. De Rijkswacjit van Rekkem ging over tot de opleiding van Robert G., geboren op 26 September 1919 te Rekkem en er gehuisvest Dronckaertstraat 225. Die jonge man werd door den Vrederechter van het kanton Meenen veroordeeld tot opsluiting in een Rijksweldadigheidsgesticht; verder zal hij te verantwoorden hebben voor het stelen van rijwielen in de omgeving. Auto rijdt een paard dood. De voerman Jozef Verhaeghe, woon achtig in de Kweekstraat te Wevelgem, reed na het invallen van den avond met zijn gespan naar Meenen toe. Op de rijks baan werd hij aangereden door een auto, met zulk geweld dat een der twee paar den op den slag gedood werd. De oneer lijke autovoerder bekommerde zich niet om hetgeen hij kwam te doen, want hij reed in volle vaart door. Men vermoedt dus dat men hier te doen heeft met een smokkelaar, die niet mocht opgehouden worden. De politie rtelde een onderzoek in. Personenauto in een sloot. Dinsdagmorgen, omstreeks 9 uur, kwam de personenauto bestuurd door Charles- Louis K., wonende te Gent, langs den steenweg naar Koolskamp gereden. Ter hoogte van de wijk Kruiskaleijdeis hij door stuurdefekt in een sloot terecht gekomen. De autogeleiaer werd slechts licht gewond. Het voertuig liep stoffelijke schade op. Hanenkraaierswedstrijd. Bij Robert Vankeirsbilck, wonende café «L'Avenir», had er een hanenwedstrijd plaats. Niet minder dan 85 hanen namen er aan deel. Hier volgt de uitslag: 1. De- four Roger, 365; 2. Devoogt Gerard, 318; 3. Vandevijwere Roger, Eegem, 310; 4. Vankeirsbilck Julien, 257; 5. Vanhecke Georges, Beveren, 251. Burgerlijke stand. Geboorten. Cloet Henri, z. v. Leonard en Claerhout Florina, steenweg Kools kamp. Snauwaert José, z. v. Hector en Gobbin Maria, Tukeyen. Overlijden. Goethals Kamlel, 77 j., Verbieststraat. Burgerlijke stand. Geboorten. Ostijn Rosette, d. v. Je- room en Debouverie Marguerite. Van- hee Monique, d. v. Jeroom en Lagaever Maria. Vanhaecke Jeanne, d. v. Adiel en Germonprez Maria. Nollet Leonette, d. v. Prudent en Devlaemynck Helena. Overlijdens. Dhaene Marie-Louise, 86 j., wed. v. Vanlerberghe Kamjel. De- neckere Suzanne, 50 j., echtg. v. Verhae ghe Alois (overleden te leper). Huwelijk. Maus Gerard en Beke Elotye, b. v. Oostrooz-feck’. Auto-ongeval. De lastauto van den handelaar F. Cloe4, gestuurd door een der dienstknechten, reed Zaterdagnamiddag langs de maca dam in de richting van Harelbeke. Geko men ongeveer ter hoogte der herberg Pallieterslipte het voertuig opeen» uit en kwam in den gracht terecht, al waar het tegen een betonnen paal der electrische leiding beukte, met het gevolg dat ernstige stoffelijke schade veroorzaakt werd. Gelukkig zijn geen persoonlijke on gevallen te melden. Na eenigen tijd wer ken kon het ontredderd voertuig voor herstel uit den gracht gesleept worden. Bij de groote gezinnen. De plaatselijke afdeeling van den na-, tionalen bond der groote gezinnen kwam ten lokale in algemeene bestuursvergade ring bijeen onder hét voorzitterschap van den Heer Dep'raetere Hil., provinciaal af gevaardigde. Na enkele mededeelingeu van inwendige orde, werd het bestuur als volgt gewijzigd: Heer G. Vermoere, school hoofd, tot Voorzitter; HH. Dr Monballu Ph. en Vandekerckhove J. tot Ondervoor zitters. Vervolgens werden enkele voor- bereidende schikkingen besproken voor eea eerste algemeene ledenvergadering. Korte Nieuwsjes. Kontroleurs van den Bevoorradings- dienst welke hier kwamen toezicht uit oefen, namen twee landbouwers in over treding wegens het in bezit hebben van niet aangegeven varkens, welke in beslag genomen werden. Zondag namiddag hadden op het hof van V. Vandevijvere groote oefeningen plaats uitgevoerd door het plaatseiijk Pompierskorps, in samenwerking met de leden van de Z. H. Diensten. Provinciale afgevaardigden welke deze oefeningen bijwoonden drukten hunne groote tevre denheid uit over het goed geslaagde ver loop ervan. Nog immer wordt met zekere nieuwsgierigheid uitgezien naar de be noeming van een nieuwe gardeDoor het afsterven van den H. Jules Scherens was deze plaats vakant gekomen. Voor- loopig wordt deze dienst waargenomen door de gemeentebediende M. Creus. KOOP TWEE: Bewoond door de verkoopers M. Mau rice Storme-Deiioo. J/2 Instelpenning. Recht van samenvoeging. Studiën van de Notarissen Diefstal. Bij een zekere Vanwalleghem, wonen de Duikerstraat alhier, werden des nachts door tot nu toe onbekenden 7 hennen en 50 kgr. aardappelen gestolen. Klacht Werd bij de politie ingediend. Botsing. Maandag zijn langs den steenweg naar Oostroozebeke enkele fietsers in botsing gekomen waardoor een valpartij ont stond. Het was de genaamde J. Ver- ineersch, wonende alhier die er het ergst aan toe was, want hij werd gewond aan het hoofd, dij- en scheenbeen. Vermeersch klaagde ook van inwendige pijnen in de lenden. W egaanwi jzers. Het Gemeentebestuur maakt aan de in woners bekend dat alwie zich plichtig maakt van het schenden der wegaanwij- zers streng zal gestraft worden. Er .wordt hiermede bedoeld de wegaau- BURGERSTAND Geboorten. Eerebout Pieter, z. v. Maürits en Velghe Gerarda. Zotte En gel, z. v. Benjamin en Jungbluth Elisa. Klutsch Yvonne, d. v. Jan.en De Jougha Georgette. Huwelijk. Herregat Roger, haarkap- per en Vermeyien Jenny, z. b., b. v. De Panne. Overlijdens. Vanhalewijn Omer, 2 J., z. v. Marcel en Larrangé Hélène. Ste vens Louis, 81 j., z. b., echtg. Rossomma Leonie. Repour Julius, 73 j., z. b., echtg. Vercruysse Romania. ---- Burgerstand. Geboorten. Sabbe Gabriel, z. v. Cy- riel en De Vos Elvira, Tieltsche steenweg. Maes Christiana, d. v. Frans en Lae- them Rachel, Koolskampstr. Clasrhout Marcel, z. v. Adiel en Naert Godelieve, Muizelare. Soenens Denise, d. v. Geor ges en De Witte Maria, Kauwstr. De- vriese Luc, z. v. Omer en Vandoorne Paula, Berg. Van de VZalle, Etienne^ z. v. Maurice en Wolfcarius Maria, Tur- kyen. Overlijdens. Tack Henri, 77 j., land bouwer, wed. Ameye Maria, Hurselhoek. Pattyn Marie, 50 j„ huish., echtg. Baert Jules, Koffiêstr. Lambrecht Aloys. 86 J, z. b., wed. Tanghe Maria, Kauwstr. Van Bossel Mathilde, 83 j„ z. b., echtg. Lust Karei, Koffiêstr. Bevoorrading. De personen die recht hebben op bi.fge- voegd rantsoen (zwarte zegels) en die dit nog niet ontvangen hebben voor de maand Maart, mogen ze komen afhalea bij den dienst der Bevoorrading. --«o»- Gudrun In het Gildehuis had Zondag 1.1. een opvoering plaats van Tyl Ivan An- toon Vandevelde, door de tooneelmaat- schappij Gudrun De opvoering geschiedde met een mu zikale aanpassing van het orkest onder leiding van H. Dan. Paret. Als talent volle medewerksters traden opMevrouw Juliette Boone uit Kortrijk, Mevr. An- toon Vanbesien uit Izegetn en Mejufïer Denise Vanbesien uit Izegem. Burgerlijken Stand. Geboorten. Marcel Vertecke, Roe- selarestraat. Gcrda Michiels, Omme- gangstraat. Aimé Desimpel v. Korte- mark. Maria Verhaeghe, v. Ledegem. Frans Velghe, v. Rumbeke. - Wil fried Detillieux, v. Emelgem. Etienne Eeckhout, v. Ardooie. Irène Demeu- lenaere, Molstraat. André Mullier, Bo- terstraat. Christiane Vandenberghe, v. Emelgem. Jacques Verhoye, Méenen- steenweg. TiHo Devroe, Marktstraat. Jeannine Willemyn, v. Roeselare. Overlijdens. René Dheygers, 6 m., Wijngaardstraat. Marie-Thérèse Wyf- fels, 80 j., Molstraat. Marie Cortebost, 83 j., Krekelmollestraat. Irène Maer- ten, 8 j., scholierster, Lendeledestraat. Burgerstand. Geboorten. Decadt Leonia, d. v. Je room en Maria Gaytant. Vandewalle Edy, z. v. André en Marie-Louise Debeuf. In het Davidsfonds. Na ©en lange tusschenpoos, veroorzaakt door gebrek aan een passende zaal, hield onze Davidsfonds-afdeeling op Vrijdag 28 Februari 11. een algemeene vergadering. Een klein honderdtal leden, waaronder geestelijke en burgerlijke Overheden, als ook bijna al de Hoogleedsche studenten, waren aanwezig. De Voorzitter zeR onzer Davidsfonds- afdeeling, de Heer Ad. Vermander, ont haalde zijn leden op een leerrijke voor dracht over «De mooie Opera-Ouverture». De aanwezigen zullen zich hun avond niet beklaagd hebben, en velen zullen nog iets bijgeleerd hebben inzake muziek. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst op Zondag 23 Maart zal verzekerd worden door Dokter Leo Amerij, Diksmuidestraat. Oproep tot de Landbouwers. De Heer Burgemeester richt zich in een speciale oproep tot de landbouwers. Het gaat om het volgende: menschen uit vreemde gemeenten komen naar hier om bij de landbouwers aardappelen op te koopen. Dit is niet geoorloofd, daar de bevolking onzer gemeente moet leven met de eigen opbrengst van aardappelen. Zoo- dus, de landbouwers hebben hierin een grootsche plicht te vervullen en deze is; eerst voor eigen bevolking te zorgen, zoo- als de Heer Burgemeester in zijn oproep zegt. Men moet weten dat 500 personen een aardappelkaart hebben aangevraagd, Personen die dus geen aardappelen kun nen teelen. Commissie voor Prijzen en Loonen. De Hr F. Quintens, districthoofd voor leper, brengt ter kennis dat een lid van de Commissie voor Prijzen en Loonen, lederen Vrijdag zal ter beschikking zijn van de bevolking van het rechterlijk kan ton en de gemeente, in het Gemeentehuis, van 9.30 uur tot 1 uur. Dit om alle klach ten in ontvangst te nemen inzage prijzen en loonen. Zooals men weet voorziet de verorde ning, waardoor zekere ambtenaren die den leeftijd van 60 jaar hebben bereikt, ontslag moeten nemen, dat in sommige gevallen uitzonderingen kunnen worden toegestaan. Zij die oordeelen bijzondere reden te hebben opdat de maatregel niet op hen wordt toegepast, hebben zich te wenden tot den gouverneur der provin cie, die hun verzoek tot de Oberfeldkom- jnandantur zal doorgeven. Daarin moe ten de redenen omstandig worden aan gegeven. Dit geldt zoowel vooi- de burge meesters als voor de schepenen, de be stendige afgevaardigden en arrondisse- mentskommissarissen. Degenen die ontslag nemen, kunnen hun ambt slechts neerleggen wanneer in hun vervanging is voorzien, daar de be treffende instantie niet zonder bestuur kan blijven. Zooals men weet kunnen de burgemeesters volgens de gemeentewet ook buiten den raad benoemd worden. Dit Is echter niet het geval met de sche penen die in den schoot van dit organis me door den gemeenteraad behooren ge kozen te worden. ISBBBSSHSSHESiSSBHaEEnffi2aEE3!S3 Te Oostende werd een vergadering ge houden op dewelke de belangen van de visscherij besproken werden. Tijdens deze vergadering heeft men doen uitschijnen dat een definitieve prijsregeling hoogst noodzakelijk is. Vermoedelijk zullen twee centrales worden opgericht naai- dewelke alle aanvoer van visch zal moeten geleid. Alle bonden van vischhandelaars zullen moeten versmolten worden. Denkelijk zul len deze centrales gevestigd zijn de eene te Nieuwpoort, de andere te Zeebrugge. Oostende zal denkelijk geweerd worden daar de vloot aldaar thans zeer klein is. Het Amerikaanscbe Huis van Afge vaardigden heeft een krediet van 7 mil liard dollar goedgekeurd cm de Hulp-aan- Engeland-wet door te voeren. Omtrent de aanval op Huil wordt gemeld dat deze uitgevoerd werd door honderden Duitsche vliegtuigen en dat honderden ton springbommen en tiendui zenden brandbommen uitgeworpen wer den. berg De Uilhad een hanenkraaiïng plaats; 75 hanen namen er aan deel. Hler voleen de uitslagen: 1. Verfaille Antoon, Koolskamp, 320; 2. Vanslembrouck M„ Zwevezele, 319; 3. Desmet R., Eegem, 302; 4. Wybo J., Koolskamp, 302;- 5. Vandevij vere Roger, Eegem, 300. Burgerlijke stand. Overjijdens. Popelier Julie, 90 j., z. b., wed. v. Devisschere Victor. Verlinde Amelie, 80 j., wed. v. Decostere Charles. Deblaere Jozef, 36 j., borstelmaker, echtg. v. Beheydt Maria. Verhoest Ro ger, 15 m. Demuynck Victor, 65 j„ landbouwer (overleden te Roeselare). Benoeming. Ingevolge een beslissing van den ge meenteraad, wordt eervol ontslaag ver leend aan den Heer J. Delbecque, die ge durende ongeveer 40 jaar verdienstelijk en ijvervol het ambt van gemeentesecre taris vervulde. De ontslaggever mag zijn aanspraak op pensioen laten gelden en tevens den ecretitel van zijn ambt dra gen. Tot zijn opvolger heeft de gemeente raad vervolgens de bevordering van den Heer J. Destrooper, gemeentebediende, goedgekeurd bij geheime stemming. W interhulp - Tooneel. Op Zondag 23 Maart, ta 17 uur, wordt de jong gestichte gemengde groep van plaatselijke tooneelliefhebbers een liefda dige tooneelavond ingericht ter feestzaal «De Gilde», met de opvoering van de luimige operette Boerenbloed in 3 be drijven door P. Mersch; muziek van Mar- tony. Vooraf de dramatische eenakter Zieleketens door Nestor De Tière, Een symfonisch orkest uit Kortrijk zal het feest opluisteren. Kaarten tegen 10, 1 en i frank. 90 j„ ongehuwd, Kortrijkstraat 114. Huwelijken. Billiet Albert, verlakker, en Mylle Simone, z. b., b. v. Meenen/ Dewachter Romain, ijzervormer, en Ver faille Simonne, fabriekwerkster, b. v. Meenen. Hubain Willy, apotheker, en Sanctorum Rachel, z. b„ b. v. Meenen. Huwelijksafkondigingen. Stragier Aimé, beroepsmilitair v. Gent (voorheen te Meenen), en Van de Weghé Helena, fa briekwerkster v. Gent. Duysan André, schoenmaker v. Meénen, en Room Eme- line, z. b., v. Komen. FIETS TERUGGEVONDEN De Heer Henri Burat,. geboren in 1898, uitbater van een drankhuis in de Yvonne Serruystraat te Meenen, vond ’s mor gens aan zijn huisdeur een verlaten rij wiel, dat hij naar het politiebureel bracht. VERKEERSONGEVAL Op de baan Meenen-Ieper, ter hoogte van het Meenen-Kapelleken, deed er zich een ernstig ongeval voor, dat ten slotte toch een gunstigen uitslag had. Omstreeks 5 uur ’s namiddags kwam de 27-jarige Albert Vermeersch, wever, gehuisvest Ommegangstraat te Wervik, die pas enkele maanden terug gehuwd is, per fiets in de richting van Meenen ge reden. In dezelfde richting rijdend kwam een vrachtwagen aangereden, waardoor Vermeersch, die plots iets te ver naar links zwenkte, aangehaakt werd. De jonge man werd tegen den macadamweg ge slingerd en bewusteloos opgenomen. Ge zien de erge verwondingen, namelijk een diepe hoofdwonde en allerhande vleesch- wonden aan het gelaat, werd hij bij hoog dringendheid naar het Heelkundig Ge sticht van het H. Hart te Meenen over gebracht. Hij bleef tot ’s anderdaags och tend bewusteloos. De Adjunkt-Politiekommissaris van Meenen, de Heer Coël, stelde een onder zoek in. Woensdagochtend verliet de jonge man zijn hoofd was nog met zwachtels ont wonden het ziekenhuis, gezien zijne ■verwondingen geen gevaar meer oplever den. VERLOREN BRIEVENTASCH De Heer Paul Vermeulen, ingenieur, gehuisvest te Meenen, Bruggestraat 43. Kwam rond 3 u. namiddag op de Markt in een drankhuis aan. Toen hij wou be talen hetgeen hij gedronken had, stelde hij vast dat hij zijn brieventasch verlo ren was, tusschen de Kerkomtrek en de Groote Markt. De brieventasch bevatte benevens de eenzelvigheidspapieren van den eigenaar, nog een som van 600 fr. Acht dagen nadien heeft de vinder de brieventasch nog niet weergebracht. EEN GOUDEN ARMBANDUURWERK VERLOREN Jeannette Casteele, geboren In 1920, gehuisvest Wervikstraat, heeft haar gou den armbanduurwerk verloren. Zij deed aangifte bij da politic Dief gesnapt. In den nacht ;verden bij de Kjndcrs Vanneste, wonende Bruggestraat te Ize- gém, 200 kgr. aardappelen ontvreemd. De politie bleef hierbij* niet stil zitten en deed een huizoeking bij een zekere Ro bert Valere, wonende Bruggestraat al hier, waar ze spoedig de gestolen aard appelen ontdekten die terstond aan den eigenaar terug werden bezorgd. Bij na der onderzoek bleek het dat de bewuste Robert nog meerdere diefstallen op zijn kerkfstok heeft. Erg ongeval. In den. voormiddag kwam een voorman met zijn gespan uit de richting van Tielt gereden. Gekomen aan het kerkhof, ver schrok het paard door een voorbijrijdende moto. De man wilde het dier tot bedaren brengen, doch werd tusschen den muur en zijn paard geduwd, met het ongeluk kig gevolg dat zijn been ernstig gewond en gebroken werd. Terstond werd Dr Da vid verwittigd, die het slachtoffer, de eer ste zorgen toediende. Bonte avond. Op morgen Zondag, 23 Maart, wordt er in de feestzaal van de Gilde een Bonte Avond ingericht ten voordeele van Win terhulp. Het feest neemt een aanvang te 5 uur zeer stipt. Kaarten kunnen beko men worden bij Sercu-Vancoillie, druk ker, Kortrijkstraat. Uitslag hanensport Bij Kamlel Werbrouck, wonende her- Cabaretavond. Op Zondag 23 Maart aanstaande heeft er in de plaatselijke feestzaal een Caba retavond plaats die gegeven wordt door het Kimstcabaret uit Brugge Elck wat Wils Deze vertooning neemt een aanvang te 5 ure zeer stipt. De toegangsprijzen zijn vastgesteld op l9 rang, genummerde plaat sen, 8 frank; 2’ rang 4 frank. Stierenkeuringen. Op 1 April aanstaande, te 10 ure voor middag hebben er te Ingelmunster de jaarlijksche stierenkeuringen plaats, voor behouden aan de volgende gemeenten Emelgem, Hulste, Ingelmunster, Bende lede, een gedeelte van Oostroozebeke en een deel van Izegem. Veeprijskampen. Tergelijkertijd van de stierenkeuringen zullen ook groote prijskampen doorgaan voor stieren en .melkkoeien, waaraan ver scheidene premiën en eeremetalen ver bonden zijn. De inschrijvingen gebeuren op dezelfde plaats en uur als deze voor de stierenkeuringen. WEDEROPBOUW F WEST-VLAANDEREN Er wordt nogmaals aan herinnerd dat door de ingenieurs-inspecteur van het Provinciaal Commissariaat de hiernavol gende zitdagen gehouden worden, waar eenieder kosteloos alle inlichtingen kan vragen RoeselareGehoorzaal Vredegerecht, Ir A. Monthave, 2” en 4‘ Dinsdag der maand, van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Stierenkeuringen. Op Maandag aanstaande, 24 Maart, hebben er te Zwevezele stierenkeuringen en veeprijskampen plaats voor de streek van Koolskamp, Lichtervelde, Rudder- staan gereed, worden gevuld, op een glij- plank naar beneden geschuifeld en ko men op den autokamion terecht. De Bur gerwachten, in blauwe over-all, met groene muts, maken opgewekt de ronde van stad en overal waar ze toekomen staan vrouwen, mannen en kinderen hen met potten en pannen ongeduldig op te wachten. De Heer Cloet, die in stad goed genoeg gekend is, speelt chef-kok. Dat het ech ter geen kinderspelletje is, bewijst het feit, dat hij dagelijks in de keuken aan wezig is met zijn 2 zoons en 4 werkvrou wen, van ’s morgen om 8 uur tot ’s avonds om 7 uur. DE KLEEDERENBEDEELING Een eerste uitdeeling door Dames en Juffers uit onze stad gedaan, werd ge schat op ongeveer 15.000 frank. De twee de uitdeaiing is in Vollen gang, reeds 700 werden in twee dagen voor kleedings- stoffen aangeboden en bediend. Het weze voor de rechthebbenden goed begrepen dat de tweede uitdeeling nog altijd de families betreft met minstens vier kinderen. PROVINCIAAL KONGRES VAN V. O. S. Ten gevolge van onvoorziene omstan digheden, werd het Provinciaal V.O.S.- Kongres verdaagd tot Zondag 23 Maart, te 10 uur ’s morgens, in het lokaal V.O.S., Statieplein. GROOTE BOKSMEETING Op Zondag 23 Maart 1941 richt mana ger Van Slambrouck opnieuw een inte ressante boksmeeting in. Deze maal gaat ze cocr in de'feestzaal «De Beurs Sta- tiep.'.aats. om 5 uur stipt. Ziehier de kampen: Hcofükamn - Beroepskamp 8x3 min.: Carlier, 59 k., Roeselare, tegen Chan- traine, 59 k„ Gembloers. Beroepskomp 10x3 min.: Decru, C3 k., Roeselare, tegen Nicolas, 65 k., Brussel. Meihebberskamp. a 4x3 min.: Willems, 59 k., Rc brcec.:, 59 k., Oostenns. GRAAN EN CACAO AANGESLAGEN Tijdens den nacht van Zaterdag op Zondag stopte voor het magazijn van een kolenhandelaar der Wahisstraat te Meenen een autocamion. Drie mannen begonnen onmiddellijk den vrachtwagen te lossen en wel 35 zakken graan en 6 zakken cacao. Toen dit werkje bijna ten einde was, doken plots een paar Feld- gendarmen op en gingen over tot het aanhouden van Valeer Watteyne, 43 jaar, woonachtig Rijselstraat, en zijn 22-jarige zoon, evenals van een buurman. Zij leg den derhalve beslag op de smokkelwaar. DUIZEND KILOS TARWE Rijkswachters die op dienst waren aan het spoorwegbarreel der leperstraat, hadden het geluk een camionnette, waar op 5 personen uit Doornik plaats geno men hadden, en uit de richting van leper kwam, te Onderzoeken. Zij konden aldus de hand, leggen op niet minder dan dui zend kilos tarwe, welke naar de Rijks wachtkazerne overgebracht werden. BRIEVENTASCH VERLOREN Marie Delforge, gehuwd met Adolf Marchand, geboren in 1903, gehuisvest te Meenen, Zwemkomstraat 8, heeft haar brieventasch, bevattende haar eenzelvig- heidskaart, haar steunkaart en wat geld, verloren. WINTERHULP - EEN KUNSTKONCERT De voor den 23 Maart aangekondigde uitvoering van het kunstkoncert ten voordeele van Winterhulp, werd verdaagd tot 6 April a. s. Het voorgenomen koncert gaat door in de groote feestzaal van de Staatsmiddel bare School, Vander Meerschplein, om 4 uur namiddag, onder de leiding van den Heer Robert Vantieghem, Bestuurder der Stedelijke Muziekschool. Volgende Muziekmaatschappijen ver- leenen hunne gewaardeerde medewerking en zullen gezamenlijk optreden: Konink lijke Harmonie De Christene Leiezonen Koninklijke Harmonie De Leiegalm Koninklijke Philharmonic Casino Werkersharmonie De Plichten de Harmonie Help U Zelve Het programma werd als volgt-samen gesteld I. Lichte Cavalerie, openingsstuk v. Suppé. >2. Concertstuk voor viool, van Rode, door Hr R. Debosschere. 3. Terug naar het geboorteland, legende van Gilson. 4. Concertstuk voor trompet, van Gérin, door Hr J. Vanhauwaert. 5. Czardas Vorstin, fantazie, v. Kahlman. 6. Concertstuk voor sax alto, van Ravel, door Hr A. Vandevelde. 7. Burchart van Komen, mozaïk van Guil- lement. 8. Concertstuk voor klarinet, van Klozé, door Hr Delbaere. 9. De Lustige Weduwe, selectie v. Franz Léhar. 10. Concertstuk voor sax allo, van Mayeur, door Hr R. Samijn. II. Tannhauser, groote fantazie, van R. Wagner. Die opvoering zal waarschijnlijk ge paard gaan met ’n voordracht van den gekenden letterkundige en tooneelschrij- ver W. Putman. De algemeene ingangsprijs is vastgesteld op 1,50 fr. en de opbrengst komt integraal toe aan Winterhulp. Voor de vleeschbedeeling. Daar de gemeente verplicht is weke lijks 5 koeien te leveren, worden de land bouwers dringend verzocht deze vrijwil lig te komen aamgeven in de bureelen der bevoorrading, ténèinde tot geen opeisching te moeten overgaan. SSO Kgr. bruine zeep aangeslagen. Door de plaatselijke rijkswacht wérd overgegaan tot een huiszoeking bij een handelaar der stad. Daar werd niet min der dan 500 kgr. bruine zeep aangetrof fen, welke niet aangegeven, was. De zeep werd aangeslagen en naar het stedelijk politiebureel overgebracht. INSTEL: DINSDAG 23 APRIL 1911 OVERSLAG: DINSDAG 6 MEI ’41 om 2 ure namiddag, te Tielt, Statieplaats, ter herberg «Café des Flandres van Gemeente LicLterveide, StatiepL KOOP EEN: EEN SCHOON EN KLOEKGEBOUWD BURGERSHUIS met afhangens. koer en hof, gestaan en gelegen te Lichterveldë, Statieplaats. sa men groot volgens kadaster 4 a. 32 ca. Voorzien van pomp- en regenwater, gas en electriciteit en centrale verwar ming. Burgerstand. Geboorten. Verhaeghe Dora, d. v. Abel en Van Neste Martha. Vande- wiele Gerard, z. v. Constant en Vanden- bulcke Julia. Deceuninck Frans en Achiel, z. v. Gustaaf en Euys&e Noëlla. Velghe Frans, z. v. Maurits en Naert 1 Laura. Pattyn Jacqueline, d. v. Cyriel en Soen Maria. Debaillie Emiel, z. v. Gaston en Vanhaverbeke Maria. Overlijdens. Lapeire Maria, 2 m„ d. v. Julius en Mestdagh Maria. Vandoorne Ida, 82 j., wed. v. Callens Frans. Braeye Pieter, 86 j., wed. v. Bouckaert Leonla. Huwelijk. Verscheure Michael, vlas- bewerker v. Oekene, en Borry Antoinette, naaister v. Rumbeke. Huwelijksafkondiging. Van Comper- nol Hendrik, beenhouwersgast v. Rum beke, en D’Hooghe Irma, z. b., v. Zwe vezele. Bonte avond. Zondag 23 Maart, te 3.30 uur, in de ge- meentefeestzaal, Bonte Avond, gegeven door Ons Streventen voordeele van Winterhulp. De Wipschutters van St Juttenus kluchtig zangsnel in 1 bedrijf door het plaatselijk pompierskorps. Ingangskaarten aan 8, 6 en 4 fr., ten huize aangeboden of bij M. Peeceu, Oud Stadhuis; bij H. Verholle in ’t Huis van Commercebij A. De Boosere, waar de kaarten kunnen genummerd worden, mits 1 fr. opleg. De werken aan den Toren. De herstellingen aan den toren, die wegens de vorst tijdelijk stilgelegd wsr-. den, 'Zijn nu wear in vollen gang. De af braak is nu geheel geëindigd en. de op bouw werd begonnen. Het werk is nu al een flink stuk gevorderd, zoodat RUm- beke spoedig weer een spits op zijn toren zal hebben. De reeks der fietsdiefstallen zet zich voort. De fietsdieven schijnen Rumbeke als operatieterrein uitgekozen te hebben. We kelijks worden er één of meer fietsen ge stolen, zoodat het op een ware plaag be gint te gelijken. D© reeks werd nu nogmaals met een exemplaar aangevuld: Zondagavond, om streeks 9.30 uur, werd in de Oekenestraat de fiets gestolen van een zekere Ver cruysse, wonende Ooststraat te Roeselare. Klacht werd bij de politie neergelegd, die een streng onderzoek instelde. De Notaris VERKEST te Tielt, daar toe in de rechte benoemd, zal met tus- schenkomst van Notaris DE MUELE NAERE te Tielt en ten overstaan van den Heer Vrederechter openbaar ver- koopen INSTEL: MAANDAG 28 APRIL 1941 OVERSLAG: MAANDAG 5 MEI 1941 om 2 ure namiddag, te Tielt, ter herberg «De Kleine Beer>, in de Kortrijkstraat. Stad Tielt, Kortrijkstraat. EEN SCHOON EN WELGELEGENE genaamd De Kleine Beermet afhan gens, erf en koer, gestaan en gelegen al» voren, nabij de nieuwe O. L. Vrouwkerk, samen groot volgens kadaster 90 centia. Gebruikt door Mevr. Wed. Alois Mis sant, onvergeld, tot drie maanden na overslag. Instelpenning. VOLKSTUINEN De Tuinbouwmaatschappij Ste Doro thea plaatselijke afdeeling van het Na tionaal Verbond van het Werk van den Akkeris in de gelegenheid een stuk land in perceelen te verdeelen en ter be schikking te stellen van de menschen, die daarop aardappelen en groenten willen kweeken. voor gebruik m eigen huis houden. De aanvragen moeten gedaan worden vóór 25 Maart, bij J. Verbeke, onderwijzer, Kalkenstraat 2H, te Roeselare, bij wien ook nadere inlichtingen te bekomen zijn. KNAAP DOOR VRACHTAUTO OVER REDEN EN OP SLAG GEDOOD Dinsdagavond, omstreek 5 uur, deed er zich in de Rijselstraat een smartelijk on geval voor. De autogeleider Borry, in dienst bij Palmer Van Eeckhout-Van de Woestyne, handelaar in bouwstoffen, Rijselstraat, had den auto met aanhangwagen in ge reedheid gebracht om af te rijden. Buiten Zijn weten was de vijf-jarige Willy op de voettrede van het voertuig geslopen. Langs de Rijselstraat is de kleine na en kele meters te zijn meegevoerd op de straatsteenen. gevallen en onder de wie len terecht gekomen, zoodat het ongeluk kig kind deerlijk verminkt en op den slag gedood werd. Da geleider, onbewust van het gebeurde, zette zijn reis verder voort. DE KEUKEN VAN WINTERHULP Onder de leiding van den Heer Jozef Verstraete, algemeene leider van het de partement bereidingen, en van den Heer Sercu, departement uitdeeling, in samen werking met. een flinke ploeg burgerwach ten. wordt de soep bereid en naar de ver- deelingsplaatsen gevoerd. In de kelders van het Arsenaal worden de reserves ondergebracht. Daar ontmoe ten wij den Heer Oscar Cloet, chef-kok, omringd van een stel personeel, juffers en werkvrouwen, die honderden kgr. wor- telst porei, boenen, enz., wasschen en ge reed maken. De aardappelen worden auto matisch geschild en door het personeel behoorlijk gereinigd. Dagelijks worden een groot aantal beenderen aan Winter hulp afgestaan door de Duitsche militaire slachterijen: deze moeten de soep het noodige vetgehalte geven. Daar dit niet volstaat, worden aan de ondersteunden vetzegels gevraagd om het vereischte vet gehalte te bereiken. In de Brouwerij Cauwe wordt de soep eigenlijk vervaardigd. In een groote ketel worden de verschillende groenten, vleesch, beenderen, enz., gekookt en.,, klaar is Kees... de 168 bidons (4150 liter) Burgerstand Geboorten. Vanmaele André, z. v. Oscar en Vercaigne Maria. Verduyn André, z. v. Auguste en Blómme Julia. Terryn Jacques, z. v. Maurice en Deferme Marie-Louise. Vanneste Robert, z. v. Jeremie en Hoflack Martha. Dumoulin Lucien, z. v. Jules en Astaes Maria. Doubel Alice, d. v. Karei .en Adam Maria. Vanhove Godelieve, d. v. Pieter en Minne Maria. Overlijdens. Deprez Pieter, 74 j.. echtg. v. Mandeville Pharaïlde. Rollez Silvia, 67 J., wed. Deruytter Alois en echtg'. Pommé Camiel. Vandecasteele Leon, 59 j„ echtg. Claeys Louise. Vanraes fCaroius, 73 j., echtg. Dewulf Horelia. feEveraert Jules, 42 j., echtg. Jodts Maria. Reeks Ongevallen. .a 4 Over enkele dagen was Vanraes Da- aniel, ’s Graveneik, bezig met het gereed inaken van voeder voor de koeien. Op een zeker oogenblik wilde de raapmolen niet meer rondwillepde ’t vuil van tusschen de messen wat wegnemen, draaide ineens de molen door en zijn rechterhand werd hierdoor gevat. Dr Thiers verzorgde den gekwetste. Na een goede 14 dagen zal Daniël weer het werk kunnen hervatten. Sinds 5-6 weken was de genaamde Provoost Gaston aan den arbeid bij aan- ne-rner Sabbe Lucien van Hooglede. Za terdag 11. was hij bezig de put te reinigen van den brieur, toen al met eens den op- haalbak, wegende 300 kgr., los kwam en op Provoost terecht kwam. Hij liep hier door een dubbele beenbreuk op en klaagt veel van hevige rugpijnen. Hij is in een ziekenhuis te Oostende ondergebracht. Naar wij vernemen van de verpleegsters zal het maanden duren vooraleer hij weer te been zal kunnen zijn. Wij wenschen Gaston een spoedig herstel. 4 Zondag 11. was Beckaert Marcel, zoon Odiel, naar St-Juliaan (Langemark) ge gaan om er een voetbalmatch te betwis ten. Gedurende het spel is hij zoo onge lukkig gevallen, dat zijn makkers hem op hun rijwiel hebben moeten naar huis brengen. Dr Goethals ontboden, verklaar de dat de kwetsuur van geen ergen aard scheen; toch zal Marcel een drietal we ken werkonbekwaam zijn. Marcel, de goe de betering, en zet U maar algauw weer knap. Eaanwerk. Geheel binnen kort zullen de werken aangevangen worden voor het heileggen van de Marktplaats in kleine steenen, van het uitkomen der St-Jansstraat tot aan de Statiestraat. De markt zal hier door veel verfraaien. Na deze voltooiing zal de markt in tegenovergestelde rich ting gehouden' worden. Trcinregeling. Toekomende week zullen wij de ver trekuren der treinen in beide richtingen geven, alsook deze der buurttrein Rocse- lare-Diksmuide. Wij zijn verzekerd dat dit zeer belangrijk zal wezen voor al onze Inwoners. de baan Meenen-Roeselare-Torhout-Ocst- ende opnieuw vrij is voor alle f"1— vervoer, VERBOND VAN MELKHANDELAARS Baar de melkbevoorrading aan de be volking in vele gevallen te wenschen overlaat, alsook de toepassing der maxi- ma-prijaen, die voor de melk vastgesteld zijn, niet verzekerd was, is de aansluiting van alle melkhandelaars in het gebied der Kommandantur bevolen. Met de uitvoering van deze opdracht is bel'ist: Voor het Arrondissement Roeselare: de melkhand-elagr Remi Olivier, Izegem, Mo n tenhoek 55. Voor het Arrondissement Tielt: de melkhandelaar Arthur Dejonckheere, Tielt, Wineenesteenweg 162. 2’ wijk. Alle melkhandelaars zijn verplicht lid van het verbond te zijn. IN HET V.V.V.-KOOR We vernemen dat het stedelijk V.V.V.- Koor spoedig zijn heroptreden zal doen ten bate van Winterhulp. Het Koor heeft buiten een zeer afwisse lend en volksch programma, ook de me dewerking verkregen van den Heer Henri Degryse, onzen stadsgenoot, 1’ prijs voor klavier aan het Gëntsche Conservatorium. VERGADERING VAN HET VERBOND VAN AMBACHTEN EN NERINGEN Het Verbond van Ambachten en Ne ringen kwam verleden Woensdag bijeen voor de studie van het eerste uitvoerings besluit betreffende de oprichting der Cor poratie:: ra r’-r Kamers voor Ekonomie. zr pp o „de verbroedering» Sedert Januari 1941 zijn de voordeelen, welke tijdelïik verminderd werden ten ge volge der gebeurtenissen, terug in voege gebracht zooals voorheen. De leden, die ten gevolge der verminde ringen hunne betalingen staakten, kun nen terug’ aanvaard worden mits een ze kere regeling. Zij worden ten zeerste aan geraden zoohaast mogelijk daarover na dere inlichtingen in te winnen op het bu reel van de mutualiteit, gevestigd in de bureelen (koer Patria), ’s morgens van 9 tot. 12 ri"-- BURGERLIJKE STAND Geboorten. D’haene Rachel, d. v. Adolf en Vanderhaeghen Martha, Wevel gem. Vanlaeken Nicole, d. v. Omer en Van Haverboek Julia, Koninginnestraat 9. Delaere Ginette, d. v. Cyrille en Hol voet Marie, Weidestraat 59. Leplae Marie, d. v. Maurice n Goemaere Maria, Wevelgem. Vervenne Willy, z. v. Mau rice en Stragier Germaine, Bruggepoort 36. Havereel Jenny, d. .v. Michel en Develter Gabrielle, Wevelgem. Moeres Georges, z. v. Leopold en Derutter An tonia, Leopoldplaats 29. Haentjens An- nita, d. v. Joseph en Declercq Yvonne, Bleekerstraat 101. Rigolle Regina, d. v. Adhemar en Vandenbussche Rachel, J. en M. Sabbestraat 135. de Koning Moni que, d. v. Andries en Vandamme Ger maine, Wervikstraat 68. Huyghe Chris tiane, d. v. Michel en Derumeaux Marie, Wevelgem. Sterfgevallen. Berten Victor, 75 j., echtg. v. Reynaert Elvina, St-Jans-Mo- lenstraat 78. Trentesaux Elisabeth, 58 j., ongehuwd. Coulon Pauline, 61 j., ongehuwd, Koningstraat 31. Valcke Marie-Louise, 87 j., wed. v. Nollet Jean, Volkslaan 300. de Nantis de Prymerson Madeleine, 36 j., ongehuwd, Luik. Baert Rosalia, 78 j.. wed. v. Cardoen Karei, Bruggestraat 250. Steenkiste Mathilde, Burgerlijke stand. Geboorten. Ostyn Christophe, z. v. Daniël en Kemseke Germana. Hanne Urbain, z. v. Leon en Vandenberghe He lena. Derudder Maria, d. v. August en Herman Martha. Vermoortel Roger, z.v. Silveer en Vanhaelemeersch Emma. Overlijdens. Seschout Hector, 64 j. Vandenbroucke Adolf, 71 j. De Kee André, 7 m. Lefever Nathalie, 80 j. Oosterlinck Honoré, 51 j. Huvaere Ra phael, 2 m. Muylaert Marla, 82 j. Burgerstand, 1 Febr. - 15 Maart. Geboorte. Allain Van Daele, z. v. Georges en Maria Vandeputte. Huwelijk. Frans Mestdagh, schoen maker, met Alice De Sutter, z. b., beiden van- Eegem. Overlijdens. Maria Holvoet, 26 j., z. b, ongeh. Germaine Vantyghem, 39 j., huishoudster, echtg. v. Remi Sercu. Maria Corteborst, 17 j., z. b„ d. v. Maurits (v. Kortrijk). Maria-Theresia Delarue, 91 j., z. b., wed. v. Henri Kimpe. Leonie Verbeke, 78 j., z. b,, wed. v. Karel Vanden Broucke. -«o»- Door den bestuurder van de Hoofdgroe- peering van Vee en Vleeschwerd een belangwekkende uiteenzetting gehouden over de vleeschbedeeling aan de bevolking. Uit deze uiteenzetting blijkt dat volgens de telling van Januari jl. in ons land nog 830.000 melkkoeien. 360.000 vaarzen ouder dan 1 jaar, 500.000 jonger dan een jaar en cl.-ca 70.000 stieren voorhanden zijn. Rekening houdend met het feit dat da veestapel zich telkens in vier jaar moet vernieuwen komen voor de slachting een half millioen stuks vee vrij, per jaar. Dit aantal is voldoende om aan ieder zijn rantsoen van 35 gram te verleenén, zon der rekening te houden van paarden, var kens, schapen en geiten. De sluikhandel heeft de ingestelde re geling van de veemarkthandel ten deele belemmerd. Ten einde deze sluikhandel te vernieti gen zal een burgerlijke standvan den veestapel van iedere hoeve moeten gehou den worden zoodat alle geboorten, ver koop en dood van alle dieren zullen moe ten aangegeven worden. In de komende week zal in elke ge meente overgegaan worden tot de telling van hen die vrijwillig dieren aanhisder.. Bij de anderen zal dan overgegaan wor den tot opeischingen. De opgeëischtc die ren zullen moeten geleverd veerden ren een van hoogerhand aangeduide veehan delaar aan we de landbouwer een com missie zal verschuldigd ziin. Verder werd bepaald welke dieren kun nen opgeëischt worden. Dit deelcn wij cp uitgebreide wijze mede in ons volgend nummer. Al het vet van het vee wordt verwerkt tot margarine zoodat waarschijrliV: dit rantsoen zal kunnen verhoogd werden. Zie vervolg hiernevens. fiiiiiiiiimiiiiiMiM BURGERSTAND Geboorten. Lena Goderis, d. v. Albe- rik en Anna Barbier, Tulpenstraat 2. Dora Verhaeghe, d. v. Abel en Martha Van Neste, Rumbeke. Etienne Devos, z. v. Juliaan en. Germana Claeys, Ardooie. Christiana Tanghe, d. v. Eduard en Alicia Vancraeyenest, Kattenstraat 50. Liliana Vincke, d. v. Joseph en Esther Platteeuw, Ardooiestraat 249. Frans en Achiel- Deceuninck, z. v. Gustaaf en Noëlla Buyse, Rumbeke. Albert Van- dendriessche, z. v. Jozef en Cecilia Bou ckaert; Veldstraat 23. Daniël Van Moerkerke, z. v. Samuël en Marie Rasson, Groote Markt 17. Agnes Demeulenaere, d. v. Felix en Julia Tanghe, Beyeren- Roeselare. Erna Debrauwer, d. v. Mau rits en Maria-Louisa Roelens, Mandel- dreef 4. Annie Rambout, d. v. Emiel en Maria Debrauwer, Batavialaan 45. Ivonna Vandaele, d. v. André en Elisa beth Manhout, Kortemark. Vera Van- dermeersch', d. v. Juul en Elza Vanden- bulcke, Handeldreef 74. Erna Laevens, d. v. Hendrik en agdalena Deceuninck, Heropbouwstraat 21. Overlijdens. Emma Mestdagh, 72 j„ z. 'o., echtg. v. Gustaaf Delforce, Katten straat 198. Emelia Degryse, 45 j., z. b., ongehuwd, Beveren-Roeselare. Victor Dempynck, 64 j„ landbouwer, ongehuwd, Ardooie. Emilia Bal, 76 j., z. b., wed. v. Petrus Cloet, Delaerestraat 22. Albert Callens, 64 j., rustend onderwijzer, echtg. v. Allee Devriendt, Meenensteenweg 169. Petrus Ryckebosch, 79 j„ wever, wed. v. Natalia Verfaillie, Wichelenstraat 12. Julia Vandenberghe, G4 j., z. b., wed. v. Casimir Lemaitre, Mandellaan 343. Ge rard Degryse, 41 j., magazijnier, echtg. v. Surmé Landuyt. Langemarkstraat 32. Karei-Louis Nuytten, 57 j., zwingelaar, ongehuwd, Klauwaartstraat 27. Willem Van Eeckhout. 4’i j., z. v. Palmer en Lydia Vandewoestyne, Rijselstraat 8. Huwelijk. Emiel Huyghebaert, auto geleider, en Marie Saelens, handschoen- bewerkster, b. v. Roeselare. TERUG VRIJ VOOR AUTOVERKEER Aon de bevolking weze herinnerd dat denbergh£ Cocstende. n» rr>—..x Verbrugge, 78 k., Rccsc.are, tegen Van auto- decasöeele, 80 k.,_ Oostende. Maes, 70 k\ izegem. Surmont, 70 k., Roeselare, tegen Sa- vagne, 70.k., Izegem. voor

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 5