Uit ’t Roeselaarsche I Uit *t Diksmuidsche j Uit 7 Tieltsche I Uit ft Roeselaarsche I is SHI AGËNCE BOUQUILLON I UIT DÏKSMUIDE UIT TIELT UIT ROESELARE STADEN UIT NIEUWPOORT PITTEM UIT VEURNE RUISELEDE I I I -- -g KOKSIJDE RUMBEKE EERNEGEM MERKEM WINGENE DRUKWERK: GITS BULSKAMP POLLINKHOVE PERVIJZE LICHTERVELDE WAKKEN OOSTDUINKERKE g AANKOOP VERKOOP 1 BOUWGRONDEN HOFSTEDE?] LANDERIJEN VILLAS HOTELS HUIZEN I BEDRIJFSUITBATINGEN r. ÏNGELMUNSTER Loosveldi Jozei, ÈonrijKstra* OKKASIEPIANOS ALB. LIETAERT, Markt 21, TIELT. MEULEBEKE <le ning vu De op, sa- i s een ge- Gesticht in 1997 MIDDELKERKE OOSTENDE - MERKEM Gratis inlichtingen. Waren aangeslagen. In de laatste veertien dagen werd 81* Burgerlijke stand. Geboorten. Sabbe Gabriel, z. v. Cy riel en Devos Elvira, Tieltsche steenweg. Maes Christiana, d. v. Frans en Lae- tham Rachel, Koolskampstraat. Claer- hout Marcel, z. v. Adiel en Naert Gode- lieve, Muizelaere. Soenens Denise, d. v. Georges en Dewitte Marie, Kauwstraat. Devrieze Luc, z. v. Omer en Vandoorne lafenis van Meester Arthur Ketelers, die lange jaren op onze gemeente werkzaam was als onderwijzer in de jongensschool. Hij was een stille man, met een rotsvaste kristene overtuiging, van wien in alle op rechtheid getuigd wordt dat zijn woord en zijn omgang, zijn werk en zijn in vloed weldoende zijn geweest, altijd. Op den dag zijner begrafenis te Per vijze, zijn geboortedorp, werd een merk waardige lijkrede uitgesproken door Meester Julien Rathé. Wij bieden aan de familie onze christe lijke deelneming en welgemeende rouw betuiging. Posterijen Opgelet! Het postkantoor alhier, is verhuisd van de Leopold II-laan naar de Dorpstraat, kant van Koksijde, in Nr 49, huis vroeger bewoond door den H. Arthur Waüters. gjlllllllllllllllllllllllH BURGERSTAND Geboorten. Logghe Julia, d. v. Ray mond en Laura Goemaere (v. Lamper- nisse). Maertens Sonja, d.jv. Etienne en Joanna Goormachtig (v. Merkem). Goes Valère, z. v. Josephus en Elisabeth Vermandel, Eesenweg 91. Desimpel Gilbert, z. v. Carniel en Louisa Wielandt (v. Zarren). Gitsels Antoon, z. v. Joannes en Alixa Gallliaert (v. Loo). Vanhille Paulette, d. v. Lodewijk en Ma rie Caestecker (v. Essen). Overlijden. Vaiplderweireldt Zulma, 76 j., ongehuwd. Erg werkongeval. Te Ruiselede werden de torens wegge ruimd. In den namiddag waren arbeiders een stuk van een toren met een kabel aan het onttrekken, toen plotseling een stuk los kwam en op den kabel terecht kwam, waardoor een viertal werklieden in de hoogte geslingerd werden, met het ongelukkig gevolg dat de Gebroeders Van Ootegem en Van Pamel uit Maria-Aalter en Blondeel uit Ruiselede, naar de kli niek van Aalter moesten overgebracht worden. Laatstgenoemde bloedde gewel dig uit den mond en klaagde over inwen dige pijnen. De andere bekwamen lich tere kneuzingen. Hun toestand is gerust stellend. Smokkelaars gesnapt. De plaatselijke rijkswacht, op dienst- ronde, wist een kerel aan te houden die een 12-tal kgr. boter bij zich had. De waar werd in beslag genomen en een proces-verbaal werd opgemaakt. Men is de meening toegedaari dat nog enkele soortgelijke smokkelaars rondloopen. en men vraagt zich van nu reeds af wanneer het hunne beurt is. Burgerstand. Geboorten. Marle-Louise Decloedt, d. v. Cyriel en Irma Decoster. Diana Vermot®, d. v. Henri en Elza Tournoy. Paula Vandendriessche, d. v. Remi en Martha Duweyn. Hubert Vanoverbeke, z. v. Octaaf en Laura Jonckheere. Overlijdens. Leonard Gadeyne, 79 j. Augusta Acquet, 66 j„ echtg. v. Cam. Andries. Huwelijksafkondigingen. Robert Ros- seel en Irma Mylle, b. v. Eernegem. Lucien Verbeke, wed. v. Hedwige Deceu- ninck, v. Brugge, en Alice Dumarey, wed. v. Amand Loncko v. Eernegem. Ca- miel Rosseel, wed. v. Irma Sanders, v. Eernegem, en Emerence Logghe, wed. v. H. Timmerman, v. Ichtegem. Henri Hentjens, wed. v. Eugenie Hollevoet, v. Eernegem, en Elodh begroete, wed. v. Leop. Bossaert, v. Knokke. Henri Pro voost, wed. v. Oda Raepsaert, v. Eerne gem, en Esperance Demeyere, v. Koeke- lare. (VERVOLG) BURGERLIJKE STAND Geboorten. Brigitta De Coster, d. v. Adiel en Eugenie Lorieul, Oude Pittem- straat. Paula Dierckens, d. v. Antoine en Zulma De Jonghe, Oude Pittemstraat. Jenny Huys, d. v. Marcel en Marcella Deblauwe, Oude Statiestraat. Gabriel le Neirynck, d. v. Henri en Adrienne In- gelrest, Zwevezele. Edith Van Colen, d. v. Maurits en Godelieve Duynslager, Ruisselede. Raphael Vanneste, z. v. Adolf en Maria Vandewiele, Steenweg Wakken. Walter Claeys, z. v. Maurice en Elza Wille, Wontergem. Godfried Debruyne, z. v. Polydoor en Rosa Ferret, Oude Statiestraat. Christiane Vande- riviere, d. v. Albert en Yvonne T’Joen, Kanellestraat. Overlijdens. Irma Buyse, 62 j., ongeh., Markt. Henri Bekaert, 80 j., wed. van Bouckaert Rosalie, Hospitaal. Leonie Casteleyn, 69 j., wed. v. Tuyttens Theo- phiel, Steenweg Pittem. Achiel Herre- man, 7.3 j., wed. v. Danneels Marie, Sint- Michielstraat. 5-4-4V 40 El plaatselijke politie, reeds 25.000 kgr. waar aangeslagen, peze politie, onder leiding van hun Bevelhebber, verdient waarlijk een pluimpje. Schrikkelijk ongeval. Maandagavond deed zich alhier een schrikkelijk ongeval voor. Rond 4.30 uur kwam de stoomtram de Markegemstraat ingereden. Toen hij vlak tegenover het Rustoord van O. L. Vrouwgekomen was, wou een persoon op den rijdenden tram springen, maar de arme jongen stuikte van de treeplank en kwam met het hoofd op de straatsteenen terecht. Seffens werd hij in het gesticht binnen gedragen, waar men slechts den dood, tengevolg van schedelbreuk, kon vast stellen. Solo-slim. Op Zondag 30 Maart jl. werd ten huize van Henri Laplaese, wersman te Pervijze, een solo-slim gespeeld door den jongen Heer Lievin Jonckheere, paardengeleider bij landbouwer Jozef Verstraete, met schuppon aas,heer, vrouw, boer, negen, zeven, zes, vier, drie, twee, en ruiten aas, heer en vrouw. Medespelers waren: Ge rard Laplaese, Charles Beuselinck en Henrl Laplaese. Getuigen: Emma Beuse linck en Valère Jonckheere. Er werd dan ook van wege de spelers 5 fr. gestort aan het plaatselijk Winter- hulp-komiteit van Pervijze. nog een weinig geduld voor d« der achterblijvers, wellicht gansch op ’t onverwachts. In memoriam! Maandag 11. werd alhier te 10 uur een plechtige nadi exist gecelebreerd tot ziele- -- -o_„ - 14.30 u. en jn verschillende lokalen onderverdeeld, volgens ]>e algemeene vergadering werd gehouden in de Vergadering van den Gemeen teraad van 28 Maart 1941. t. - Verhooging van den maatstaf der opcentiemen en der speciale belasting voor de dienstjaren 1941 en 1942. Volgens'de nieuwe besluiten is de gemeen teraad verplicht deze te verhoogen met so t. h. 2. - Ontslag tijdelijke bediende. Aangenomen. 3. - Herziening benoeming tijdelijk werktoezichter. Verdaging tot naaste vergadering. 4. - Bekrachtignig wijzigéng aannemingstennijn gemengde lagere- en bewaarscholen. Volgens de wet gebracht van 10 op 6 jaar. 5. - Weddcregeling gcmeentcsekrctaris. Goed gekeurd. 6. - Duurtctoeslag werklieden en bediendenperso- neel. -haar dit in April zal geregeld worden voor de staatsbedienden wordt hierop gewacht doch de ge meenteraad heeft de aanvangswedde van bode en vaste gemeentewerklieden verhoogd, tevens een lij delijk gemeentebediende gelijk gesteld met de andere. 7. - Aanstelling voorloopige rekcnplichtige inkwar- tieringsdienst. - Voorloopig aanblijven zoolang den dienst het vereischt. 8. - Periodieke weddeverhooging gemeentelijke in genieur. Goedgekeurd. Zielemis. Zondag 6 April zal er eene Zielemis gezongen worden voor de gesneuvelden van den oorlog 1914-1918 en 1940. De Ge meenteraad zal deze Mis bijwonen. Da Voorzitter der Vuurkruisen noedigt al de loden uit deel te nemen aan de zielemis van Zondag 6 April, te 9 uur, welke zal plaats hebben ter nagedachte nis van onze gesneuvelde makkers van den oorlog 1914-1918 en 1940. De plaatsen zullen voorbehouden worden. Eindelijk terug. Verleden week kwam de laatste krijgs gevangen dorpsgenoot Jerome Pollet, naar zijn haardstede terug. Het spreekt vanzelf dat er terecht vreugde heerschte om de terugkeer van den langverwachte, die eindelijk losraakte. Overreden. Verleden week bij het naar huis komen van de school werd de kleine Huguette Calcoen, terwijl zij de straat overstak, plots gevat door een snelrijdende auto. Gelukkig werd zij niet erg gekwetst, met vele maar niet-gevaarlijke hoofdkwetsu ren kwam zij er van af. Het Werk van den Akker. Proficiat om de wakkere pogingen van het Werk van den Akker! Deze week wer den 4.500 kgr. plantaardappelen (eerster- lingen) aan de, leden uitgedeeld. Naar we vernemen wordt in de nabije toekomst nog een flinke bestelling verwacht. Openbare Voiksboekerij. Hiermede brengen wij ter kennis aan het lezerspubliek dat op den Hoogdag van Paschen geen boekenuitleening zal plaats hebben. De volgende Zondagen gaan de uitleeningen voort. Paschen hééft voor elkeen ëen gewichtige beteeke- nis! Geen traditie nakomen, doch een levenshernieuwing, een verrijzenis! Met Witten Donderdag zullen de H. Harte- bonders hun uurtje bidden bij O. L. Heer; immers bij Hém alleen kan de echte vrede gevonden worden, nl. de zielevrede! Smokkelaar aangehouden. Zekere H. H. had er met deze moei lijke tijden een winstgevend zaakje op gevonden. Op zekeren avond werd H. H. staande gehouden voor onderzoek en werd vervoerder bevonden van een tiental fles- schen sterke drank. De thuisreis werd da delijk onderbroken en hij mocht dort nacht onder bewaking in de rijkswacht doorbrengen. Bij de huiszoeking ten zij nent door de kommiezen werden er nog een paar flesschen ontdekt. H. H. werd in verdere bewaring naar Brugge overge bracht. Doodelijk ongeval. Zekere Alb. Calcoen, 35 jaar, kwam des nachts met zijn motorfiets huiswaarts gereden, doch geraakte niet ter bestem ming. Hoe dan ook, hij is niet meer te huis geraakt. Men vond hem dood om 7 u. 30 langs de Kon. Baan komend van Oostduinkerke, op een 20 m. afstand van zijn motor. Doch wat niet heel verklaar- baar is, is dat hij daar zoo schoon bezijds de baan gelegd was. De motor scheen langs achter aangereden, de kleederen waren eveneens langs achter gescheurd en hij was verwond aan het achterhoofd. Vermóedelijk werd de ongelukkige door een auto aangereden. soinen Ambtncerlcgghig Hr R. Besmet De Heer Burgemeester René Eesmw die onder de wet valt van cle bedild' van 60 jaren, richtte dees week ten m»» baar schrijven aan zijne ingezetenen, n bevat het volgende: Geachte Medeburgers, Het is U bekend, in welke omstandig lieden ik op Zondag 19 Mei 1949 al de in. woners heb aan gemaand om te huis te blijven, en zoo kalm en rustig mo’dijk hunne gewone bezigheden voort te zetten- er tevens bijvoegende dat, wat er oef mocht gebeuren, de Burgemeester op zijn post bleef en zich ter beschikking hield van de bevolking. Deze verbintenis heb ik trouw nage leefd; maar voortaan zal het mij niet meer toegelaten zijn mijn ambt verder uit te oefenen; voorloopig nog, en zoo lang er niemand is aangeduid om mij te vervangen, moet ik mijn mandaat ver- vullen. Met dezen toestand rekening hou dende, aanzie ik het als eene plicht u mijn oprechten dank te betuigen voor de blijken van vertrouwen die mij 111 merit ge omstandigheden werden betoond. Staden den 30 Maart 1941. De Burgemeester, R- Destnef. DE van Vermander. Frans Theetaert, 54 j. Octavie Debuysere, £0 j., kloosterzuster. Jerome Vandaele, ;>9 j. Camille De simpel, 61 j. Petrus Acquet, 87 j. Petrus Denijs, 81 j. Maria-Lucla Soete, 69 j„ echtg-. v. Henri Haerynck. Daniël Debruyne, 3 j., z. v. Emile en Anna Ja cob. Philip Slembrouck, 88 j. Con stant Syx, 68 j. André Hoorelbéke, 3 j.,' z. v. Gaston en Julia Debruyne. Huwelijk. Leo Swaenepoel en Bertha Vanderriest. Burgerstand, v. 1 Jan. tot 31 Maart. Geboorten. Maria Lagayssé, d. v. Maurice en Nira Moenaert. Monica Callewaert, d. v. Marcel en Alice Van- damme. Nelly Dubois, d. v. Emile en Johanna Knockaert. Gilbert Notable, z. v. Eric en Zulma Marent. Monica Prinzie, d. v. Gaston en Irena Degrade. Georgette Gadeyne. d. v. Maurice en Germaine Claeys. Eric Thevelin, z. v. Albert en Julia Theetaert. Raymonda Smagghe. d. v. Placide en Maria Van- thournout. Georgia Gheeraert, d. v. Gaston en Maria Callewaert. Mar cella Depoorter, d. v. Maurice en Gode lieve Devolder. Overlijdens. Constant Cool, 69 j. Louisa lyphout, 89 j.. wed. v. Amand huis aan het spel waren en op zeker oogenblik een muur omviel. De toestand van de kleine Delaere, die armen en bee- nen gebroken werd, is geruststellend. Wat de andere slachtoffertjes betreft, deze zijn reeds gansch hersteld. Wielrijder zwaar gevallen. De wielrijder Dh. Gerard, wonende al hier, kwam met zijn fiets door de Kas teelstraat gereden. Wanneer hij de Goet- halsplaats wilde oprijden werd hij plots gegrepen door een anderen wielrijder en werd hieraoor ten gronde geslingerd. Hij werd ernstig ^ewond aan het achterhoofd en klaagde tevens van inwendige pijnen. Door een auto aangereden. De wielrijder Vank. Daniël, wonende te ïngelmunster, kwam met zijn fists uit de Groots Roeselarestraat gereden. Wanneer hij ter hoogte van de wijk Het Leegtje den grooten steenweg Brugge-Kortrijk wilde oversteken, werd hij plots door een auto aangereden. De wieinjder werd bij het achterwiel gegrepen en werd tegen de straatsteenen gesmakt. Hij werd door de inzittenden de eerste zorgen toegediend, waarna hij huiswaarts keerde. Verdwijning van den Kouterweg. Een advies werd ingediend aangaande het doen verdwijnen van den Dierdonck- Kouterwegel, gelegen in de Pittemstraat, weg gelegen tusschen de akkers van land bouwer Vandermeersch. De weg werd reeds verdoofd en werd herleid tot de groote aardenweg, uitgaande van den steenweg naar Pittem tot aan de Kapel. Bedelarij. Door het Gemeentebestuur wordt een bericht uitgevaardigd, dat het ten streng ste verboden is aan personen die onder steund worden door de Commissie van Opanbaren Onderstand en Winterhulp, aan bedelarij te doen. Personen die zich hieraan zouden plichtig maken zullen streng gestraft worden en van allen ver deren steun ontzegd. Burgerlijke stand. Geboorten. Annie Delaere, d. v. Remi en Vanryssel Julia. Marlette Vande- vondele, d. v. Georges en Martha Plan- ckaert, Steenstraat. Gerard Vanduyn- slaeger, z. v. Georges en Maria Verheye, wijk het Haantje. Ninette Denijs, d. v. Achiel en Elisa Devaere, Peperstraat. - Gabriel Desmet, z. v. Jozef en Alina Dob- bels, Spoorweglaan. Oswald Kesteloot, z. v. Obert en Maria Vroman, Tieltstraat. Jean Goethals, z. v. Jozef en Maria Buysschaert. Markt. Noël Demeule- baere, z. v. Kamiel en Clara Villez, Sint- Antoniusparochie. Robert Vanwallë- ghem. z. v. Antoon en Maria Derudder, wijk Bosterhout. Cecilia Vanparijs, d. v. Arthur en Maria Vankeirsbilck, Bar- numstraat. Jeannette Devos, d. v. Remi en Andronia Vandezande, steenweg Pit tem. Willy Bostoen, z. v. André en Go delieve Vandevijvere, Gentstraat. Sterfgevallen. Charles Vanthornout, 74 j., echtg. v. Sidonie Vroman. Bar bara Verschatse, 77 j., wed. v. Maes Al- fons. Helena Demeyere, 1 m., d. v. Ka miel. Theofiel Nuyttens, 63 j., bakker, wed. v. Vanhullebusch Marie, echtg. v. Maria Vanseveren. Herman Seynaeve, 1 m., z. v. Kamiel. Octavie Vermandele, 82 j., wed. v. Henry Snauwaert. STADSPERSONEEL Het Stadsbestuur heeft een oproep ge daan voor kandidaten voor tijdelijke be dieningen van httlp-gemeentebediende. Aan dezen oproep hadden veertien jon gelingen een gevolg gegeven; welke dan ook uitgenoodigd werden tot het afleggen van een bekwaamheidsproef. Deze ging door ten Stadhuize over enkele dagen. Twaalf kandidaten namen er aan deel, en tien behaalden de noodige aantal pun ten. Vanaf Maandag werden dan ook voor de menigvuldige diensten van de rantsoeneering reeds 9 dezer kandidaten tijdelijk in dienst gesteld. RANTSOENEERING De rantsoeneeringszégels voor het nieuw tijdperk worden thans op de bu- reelen van den dienst der rantsoeneering uitgedeeld. Nog immer zijn er personen die den juisten dag en uur niet kennen, niettegenstaande er hier reeds dikwijls op aang'edrongen werd. Iedereen leest dus eerst de dienaangaande aanplak- brieven, teneinde g’een nuttelooze ver plaatsingen te doen. GEMEENTERAADSZITTING De gemeenteraad is in bijzondere zit ting bijeengeroepen met volgende dag orde: 1. Goedkeuren proces-verbaal der vorige zitting. 2. Grondvergunningen op het kerkhof. 3. Visa over proces verbaal van onderzoek der kas van den ontvanger van Openbaren Onderstands- commissie voor het 4“ kwartaal 1940. 4. Goedkeuren beraadslaging der onder- standscommissie houdende wijziging be groeting over 1941. 5. Advies nopens de rekening 1949 der kerkfabriek van Maria- loop. 6. Opmaken rooiïngsplannen der Groote Hulststraat. 7. Opmaken van een plan voor het leggen van riolen in het Sterrestraatje en de Hulststraat. 8. Nemen van een besluit, nopens het uit voeren van besteenigingswerken in den buurtweg nr 40, genaamd de Manke Mer- riestraat. 9. Kerkfabriek van St-Pieter: Terugmaken der daken op de kerk en herstellen der sakristie en allerhande be schadigingen aan de kerk en omheining, goedkeuring beraadslaging der kerkfabriek en del- plans, bestekken en lastboeken dezer werken. 10. Aangaan van twee kredietopeningen voor 1941 met het ge meentekrediet van België. Verders in de geheime zitting: 11. Vast stellen der vergoeding toekomende aan de waarnemende onderwijzeres in de la gere gemeenteschool. 12. Vraag van den Heer Politiekommssaris tot bevorde ring van een politieagent tot politiebriga- dier. 13. Voorstel van den Heer Ver- meersch tot afstand der zitpenningen 1941 van Burgemeester, Schepenen en Raads leden ten behoeve van Winterhulp. 14. Te nemen beslissing nopens het toepas sen van een tuchtmaatregel op een ge meentebediende. llllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllilllllllH Briefhoofden, facturen, enveloppen in gewonen en kleurdruk. Adres en naamkaarten, rouwbrieven en gedachtenissen, plakbrieven wor den verzorgd uitgevoerd bij W' DE FUSTER-VAN LANDEGHEM Hulstplaats 10, TIELT. hun verplichte levering van gwien, aardappelen, melk enz. Bij werd de hand gelegd op tamelijk StWa hoeveelheden voedingswaren, t-ie natuur lijk aangeslagen werden, afgeziefl van verdere straffen en boeten. Bij handelaar Jer. O., Roeselarestraat, werd door een heele groep kontroleun een heele partij kisten, sardienen, zalm, enz., aangeslagen. Handelaar en kisten werden meteen meegenomen De zwarte handel wordt steeds moei- lijker en gevaarlijker,' wat de overgroot* meerderheid der bevolking hartsgrondig toe juicht. Verkoop van alkoholischen drank. Herbergier Firm. V., Bruggestraat, werd door de gendarmen betrapt bij het schen ken van alcoholischen drank, en daarbij in overtreding genomen, 't wordt een dure les! Burgcrstani Geboorte Watteyne Christiana. sterfgeval. Vanissacker Pcirus-Jozef. Boekerij. De gemeentelijke boekerij is open lede ren Zondag van H tot 12 uur voor de be- volking-, Dc vergoeding voor ieder ont leend boek bedraagt 0.10 fr. voor 14 da gen. De boekerij bevat leerzame boeken en aangename lektuur, en is gevestigd in de Diksmuidestraat, stempellokaal. Benoemd. In de jongste gemeenteraadszitting werd oe hulpoesretaris, de Heer Roger Deekens, met algemeenheid van stemmen, bevorderd tot Secretaris van de gemeente, in-vervanging van Ildefons Lesmet, die ontslag nam. Schepen elector Wulkplt valt onder de toepassing van de jongste verordening, Franqui Pol. Verder Vattloo teffen Van Hèorweder. En op verzoek van bet Veurnscbe publiek: Dufour tegen Jammain I. Een fraai programma. Aa-n volk zal het er niet ontbreken, want op dit oogenblik dat we deze regelen schrijven, zijn de plaatsen bijna uitverkocht. JOS. Laatste krijgsgevangene thuisgekomen Reeds weken wachtten we op onzen laatsteen krijgsgevangene Karei Vande- woude. Eindelijk is hij Vrijdagavond, thuis aangeland, tot groot genoegen zij ner dierbare ouders en, beminde echtge noot© en van alle inwoners onzer ge meente. Volgens de menschen vroeger zegden», was hij dood of erg gewond. Eerst nu komt de waarheid aan het licht en kan hij maar zoo gezond, frisch en wel te passé zijn. Er is dan ook Zondag 6 Apffl, de eerste Mis, eene van dank baarheid, waar gansch de bevolking van Bulskamp zal aan deelnemen. Burgerstand v. 1 Jan. tot 31 Maart. Geboorten. Delanote Mare, z. v. Ju les en Moozen Ivonne. Ghesquiere Ivo, z. v. Nathan en Meeuws Bertha. Lie vens Willy, z. v. Michel en Vanderbeke Maria. Cools Edith, d. v. Carniel en Lootvoet Magdalena. Overlijdens, Trooster Maria-Ludo- vica, 16 j., z. b„ d. v. Oscar en Peeters Bertha. Huyghe Jules, 77 j., rentenier, wed. van Phlypo Emma. Palmwijding. Naar oude gewoonte zal deze aandoen lijke plechtigheid weer plaats hebben in de St-Annakapel. Daar vangt te 10.30 u. (torenuur) de palmwijding aan, en van daaruit zal de palmprocessie, onder blij gezang, door de Futselstraat, naar de pa rochiekerk trekken. Dringend worden de parochianen verzocht, aan deze plechtig heid deel te nemen en zingend de palm processie te volgen. Boekerij. De voiksboekerij van het Davidsfonds zal op Zaterdag 12 April en op den Hoog dag van Paschen gesloten zijn. De le zers (essen) worden aangeraden, heden Zaterdag, tusschen 11.30 uur en 13 uur, ofwel morgen Zondag, van 10 tot 12.30 u., hun lezing voor de Paaschdagen te ko men halen. Al de leeskaarten zullen vanaf 19 dezer vernieuwd worden. Oude en nieuwe Lezers zijn welkom! Koopwaren in beslag genomen. Bij een controle door de diensten der ravitailleering in het station alhier, wei> den verscheidene waren in beslag geno men, waaronder 200 eieren, 5 bollen kaas, 5 kgr. hoeveboter, verder nog een hoe veelheid tarwe, graan, bloem, «rijstmeel, enz. Tegen al de overtreders werd proces verbaal opgesteld en ook tegen verschei dene landbouwers die voormelde waren aan overdreven prijzen hadden verkocht. Het ware ook wenschelijk dat al diegenen die op onze gemeente komen aardappe len koopen, dit zouden verboden worden, daar de inwoners van de gemeente zelf, die zich bij de producenten mogen be voorraden, bij deze laatsten geen aard appelen meer kunnen krijgen. Dit is heel natuurlijk het gevolg van het feit dat de opkoopers hier komen hooge prijzen bieden. Twee plotselinge overlijdens. Twee personen vonden alhier plotseling den dood. Het zijn de genaamde C. C. van Brussel en Hubert Hinz van Schaar beek. Beide reden de gemeente af om aardappelen eii andere levensmiddelen op te koopen. Varken gestolen. Gedurende den nacht werd bij land bouwer Henri Clays, wonende Oude Brug- geweg, alhier een varken gestolen. Het dier werd eerst in den stal afgemaakt en in stukken gesneden. Dit is nu de tweede soortgelijke diefstal in veertien dagen. Zou men hier soms met dezelfde schel men niet te doen hebben? Strijd tegen de woekeraars en smokkelaars. Aan den steenweg naar Wakken, ter hoogte van de wijk «Hof van Commerce», werd deze week een autovrachtwagen, ge voerd door Maes Alfons, woonachtig te St-Jans-Molenbeek, geladen met 3.600 kgr. aardappelen, tot staan gebracht. Auto en aardappelen werden in beslag genomen. ’s Anderendaags werd er we derom een autovrachtwagen geknipt, be vattende 2.200 kgr. meel, 2 bollen kaas en 10 kgr. vet. Bruine zeep in beslag genomen. In den namiddag was de politie op con trole langs den steenweg naar Wakken. Op een gegeven oogenblik zagen ze en- enkele wielrijders opdagen, zwaar gela den met emmers. Een persoon werd tot staan gebracht, terwijl een andere vlucht te. Niettegenstaande dit kon hij worden ingehaald. Beiden hadden niet minder dan 7 emmers bruine zeep bij, die afkom stig bleek te zijn van een geheime zeep- ziedérij. De voerders waren personen uit Desselgem. Alles werd in beslag' genomen. Een pluimke voor de Rijkswacht. Sedert de nieuwe bevelhebber der Rijks wacht te Wakken dienst doet, werd in] Burgerstand. Overlijden. Lamote Jacques, 15 m., z. v. Cyriel en Deseure Magdalena. Huwelijksbeloften. Wydooghe Floris, v. Hooglede, met Sintobin Zulma, v. Sta den. Vandamme Valère, v. Staden, met Bertouil Hermenie, v. Molenbeek. Ongeval. Over enkele dagen gebeurde in de Hout- hulststraat, ter hoogte van de herberg Den Hoogen Akker eene aanrijding die als bij wonder geen noodlottige gevolgen met zich zal slepen. De genaamde Emiel D’Hondt, zoon van Alidor, 13 jaren, kwam per fiets van Houthulst naar Staden ge reden; in tegenovergestelde richting kwam de auto aangebold van zekere Hoste uit Veurne, toen al met eens, men weet niet hoe, de arme jongen onder ’t gevaarte verdween. Seffens kwam hulp opdagen; men .moest den auto oplichten om hem er van ónder te krijgen. Emiel was aan het gansche hoofd gekneusd, zijn een been moest op twee plaatsen toegenaaid wor den. Dr Goethals legde het eerste ver band. Naar wij vernemefi zijn de verwon dingen van geen ergen aard. Emiel, dc goede betering, en maak dat ge algauw weer te been zijt. Krijgsgevangenen. Dees vtfek zijn nog twee onzer jongens in de beste gezondheid bij de hunnen te ruggekeerd; dit zijn Sabbe Oscar en Van- decandelaere Paul. Nog aclit zijn afwezig; Burgerstad, Geboorten. Dedeyne. Jozef, z. v. Ge- rard en Casteleyn Maria. - Havegeer Jeannette, d. v. Gaston en 7 arrewaete Paula. Scheidsman Willy, z. v. Geiard en Pattyn Magdalena. Overlijdens. vandecasteele runs, 8 m.. z. v. Juvenalis en Gysels Leona, 21 j., d. v. Achiel en Buyse" Leontina. Huwelijksafkondigingen- Remi (wed. v. Lefever Martha), metser v. Rumbeke, en Vvnck Eugenia (w^d. y. D’Hondt Oscar), z. b.. v Beveien-b reta,'naaister v. Rumbeke. Cahier W. brecht. aardewerker V. Torhout, en gryse Clara, z. b., v. Rumbeke. g Allerhande nieuwsjes, Rumbeke heeft het nieuws ontvangen dat nu eindJlJk de kromming van de s£aa*-sb,a3nr>S™!' lare-Kortrijk, aan het begin der Oez-ne. straat, zal rechtgetrokken werden. W werk zal onverwijld aangepakt woiaui. Het was meer dan noodig ook. Bij een huiszoeking, werden dooidi Duitsche Feldgendarmerie vier n-voi'^ gevonden, waarvan nog «en geladen met 13 kogels. Hcc is het mogelijk, aat ia zooveel waarschuwingen, nog met wapens blijven zitten. In elk g-va zal het den betrokkene duur te staan komen. Bij een andere inwoner- werd een volledige inrichting tot zeepvervaard®ng, met voorraad om e’n heele boel maken, aangeslagen. p De hulppolitie doet hier fliwmat werk. Er werden sluikhandelaars b-Japt. meest In de nachturen, met gezam^ 165 kgr. tabak, 2 hespen, aardappelen, enz. Twee dieven die bij een boer 309 kgr. aardapp^isn gestolen hadden en er van onder trokken met een b«n$ werden eveneens b’i den kraag Moet het dan nog gezegd worden, dat de sluikhandelaars in Rumbeke ze hen nen te kloppen? Het wordt tijd dat de menschen een beetje meer onderscheid beginnen te ma ken tusschen het mijn en het dijn».. Verscheidene arbeiders werden m laatsten tijd, uit hun soms welbetaak werk ontslagen wegens langvingeren. ue heropleiding van onze menschen is arm' gend noodig. Winterhulp heeft intijds de noodige schikkingen sfno^ om in ’t velg niet meer in nijpend gebrek te ge‘.aLen aan de noodige grondstoffen en voedings stoffen. Verschillende stukken land zul len bewerkt worden- bijzonderlijk erwten en aardappelen zullen daarop geP‘ani worden. BEVEREN-bij-Roeselare Burgerstand. Geboorten. Declercq Monique, d. v. Fe ix en Provoost Jeanne. - D=5wlte jHilda, d. v. Constant en Vanassche Mana. iHOOGLEDE ir Plechtig fis. De immunie vanaf PAROCHIEBLAD VAN NIEUWPOORT Zondag 6 April, Palmenzandag. Te 6 uur Gele zen Mis. Te 7 uur Bondsmis voor Louis Boelens; algemeene Communie voor den Mannenbond van het H. Hart. Te 8 uut Gelezen Mis. Te 9 uur Ge lezen Mis. vóór 10 uur Palmenwijding en Hoogmis. Te ir uur Gelezen Mis. Maandag. Te 7 uur Gez.Mis voor Louis De- groote, van wege de Ferronnerie du Littoral. Dinsdag. Te 7 uur Gez. Mis voor Florence Van den BtisSfrhc, echtgenoote van Isidoor Decren. Woensdag. Te 7 uur Gez. Mis voor de Families Gh.- i-n I'vscn. Tc 3 uur Gez. Mis voor Albert Claes; I! /Te Donderdag. ’s Morgens wordt de H. Com munie uitgereikt vanaf 6 uur. Te 8 uur algemeene Communie voor de leden van den E. K. Tc 9 uur Plechtig Officie. ’s Avonds te 7 uur Klaagzang Van Jcremias, Sermoen. Miserere en Avondprocessie. Goede Vrijdag. Geboden, vastendag en vleesch- derving. Te 8 uur Plechtig Officie. Te 3 uur Plechtig* Kruisweg. Zaterdag, Paa.sehavon(i. Te 6 uur T’__ Officie; wijding der Paaschkaars en H. Mis. H. Communie wordt, uitgedeeld aan de Commi der Mis en na de Mis. Woensdag biecht vanaf 4 uur; Zaterdag 3 uur en Paaschmorgen vanaf 5 uur. BURGERLIJKE STAND Overlijden. Degroote Louis, 73 J., echtg. v. Hallet Rosalia. Huwelijksaankondigin.,_.i. Depelchin Marius, metaalbewerker, en Zwaenenpoel Madeleine, b. v. Nieuwpoort. Callenaere Lodewijk. wed. v. Hubrecht Lucia, met Bon-aert Maria, b. v. Nieuwpoort. Not- teiuaeme Marcel, schipper v. Nieuwpoort, en Verwimp Martha, z. b., v. St-Lenaarts. HOEKJE VAN DEN BOEKLIEFHEBBER Wie een avontuurroman lust vol span ning en verrassing, neme een boek van Wallace: 5073: Stella’s dilemma. 5074: De Groene Kaarten. 5075: De zeven Zusters. 5076: De raadselachtige Man. 5077: Dé blauwe Hand. 5078: De Engel der Verschrikking. OPROEP! 15 Plaatsen van betaalde beroepswach- ters bij de Z.H.D. zijn te begeven. Ouder dom 20 a 30 jaar. Voorkeur wordt ver leend aan de oudstrijders 1940. Wie zich aanmelden wil, wende zich tot den Heer Deman Prosper, Hoogstraat. Men kan zich ook aanmelden bij den Heer Berquin, algemeen leider Z.H.D., of op het Stadssecretariaat. Nieuwpoort, 28 Maart 1941. De Burgemeester, Dr A. Van Daiïiir.c. BEKENDMAKING Het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn maakt bekenddat de KOSTELOOZE RAADPLEGINGEN voor zwangere vrou wen zullen doorgaan vanaf de maand April, lederen 2" Dinsdag, te 3 uur.' Het pokken zetten der kinderen zal ge schieden binst het Paaschverlof. Inschrij ving vóór Paschen, zaal Kinderwelzijn. ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN 23 MAART 1941. Moeten wij wegens plaatsgebrek weg laten tot aanstaande week. AL KLAPPEN EN DOEN 4 Gedurende de week van 20 tot 26 Maart ji. werd er in de mijn verkocht; 31.365 kgr. garnaal voor 403.245 fr., en 7.084 kgr. visch voor 155.434 fr., of in to taal bracht de stedelijke vischmijn 558.679 fr. 4 Er wordt- aan de winkeliers herin nerd dat zij de margarine dienen te ver- koopen uit hun reserve van 10 tegen inlevering van de zwarte zegels Nr 3. Er wordt eveneens op gewezen dat de winkeliers verplicht zijn de zwarte zegels Nr 3 te aanvaarden van personen, die niet als klient ingeschreven zijn. Het is bovendien ten strengste verboden hierbij als eisch te stellen dat de koopers van ingeschreven winkel zouden veranderen. 4 De tooneelavond ten voordeele van het Werk van Winterhulp, die vastge steld was op Zondag 30 Maart, met de opvoering van het tooneelstuk De Ge broeders Kalcoenis nogmaals tot een lateren datum verschoven. 4 Deze week kwam uit krijgsgevangen schap thuis: Frans Tratsaert. Hij weze als een der laatsten even hartelijk wel kom. 4 De Heer Etienne Vandooren, Kok- straat 49, neemt van heden af het secre tariaat waar van het werk Kinderze gen in vervanging van Heer Daniel Gesquiere, die zich te Brugge gaat ves tigen. Hij vertegenwoordigt tevens Kin derzegen in het Comité van Winterhulp. 4 De Heer Georges Wittevrongel werd in de zitting van de Commissie van Open baren Onderstand benoemd tot ontvan ger. met 3 stemmen tegen 2 voor Heer Oscar Dubois. Deze beslissing moet nog goedgekeurd worden door den Gemeen teraad. 4 Het geval betreffende .opeisching der vaartuigen om als bewakingsschip dienst te doen bij het uitoefenen der yisscherij, werd door de Hoogere Overheid onder zocht. Naar verluidt zal de gewone bemanning zooveel mogelijk aan boord mogen blij ven, waardoor ze bijgevolg niet werkloos zal vallen. Bij de normale uitoefening van het be drijf zullen de vaartuigen welke gelegen heid hebben te visschen, een zeker aan deel van de opbrengst afstaan aan de bemanning met de bewaking belast. Dit is trouwens slechts een plicht van solida riteit. Anderzijds zou wanneer de vaar tuigen onverrichterzake moeten van de visscherij terugkeeren, of slechts met ge ringe vischvangst, door den Staat een vergoeding gewaarborgd worden van 45 frank per werkdag en per man. Boven dien zou een vergoeding voorzien worden van 125 fr. per dag, welke ten goede zou komen aan den eigenaar van het vaar tuig. Het blijkt dat er thans geen andere schepen voorhanden zijn, die zouden kunnen dienst doen als bewakingsschip. Van zoodra dit het geval zou zijn, koes tert de Hoogere Overheid het inzicht de visschersvaartuigen vrij te laten. De Nieuwpoortsche visschersvaartuigen, N. 5 en N. 31. die eerst aangeduid werden om de bewaking uit te oefénen, mochten na een tiental dagen zelf opnieuw de vis scherij bedrijven. Er wordt de reeders herinnerd dat de bemanning van de be- wakingsschepen onderworpen zijn aan de verzekering bij de Gemeenschappelijke Kas voor Zeevisschers en moet de reeder de verschuldigde premie afdragen. Maurice en Wolfcarfus Maria, wijk Tur- kyen. Sterfgevallen. Tack Henri, 77 j„ land bouwer. wed. v. Ameye Maria, Hurselhoek. Pattijn Marie, 50 j„ echtg. v. Baert Julius, Koffiestraat. Lambrecht Alois, 86 j„ wed. v. Tanghe Maria, Kauwstraat. Van Bossel Mathilde, 83 j., echtg, v. Lust Karei, Koffiestraat. Smokkelwaar aangeslagen. In den namiddag werd er alhier door de kontroleurs van de ravitailleerings- dienst, in medewerking van de politie een scherp toezicht gehouden. Ze geluk ten erin een zekere Vannieuwennuyse, landbouwer, wonende te Eegem, bij de lurven te vatten, die met een kar een vracht aardappelen wilde naar het sta tion voeren. De aardappelen werden in beslag genomen en aan het plaatselijk komiteit van Winterhulp overgemaakt. Woekeraars in de klem. Ter station van Pittem werd er een on verwachte inval gedaan door den dienst der ravitailleering, bestaande uit een vijftiental kontroleurs. Personen die dra ger waren van een pak of valies dienden deze open te maken. Hieruit bleek algauw dat veel van deze mannen aan den woe kerhandel deden. Het duurde niet lang of al deze smokkelwaar vzerd in beslag genomen. Zoo kon men aanstippen: een groote hoeveelheid rundsvleesch alles ver deeld in verscheidene stukken, gezouten varkensvleesch, aardappelen, tarwe, graan, rogge, hoeveboter. enz. Al deze waren wer den aangekocht tegen overdreven prijzen bij landbouwers. Proces-verbaal werd op gemaakt en de waar aangeslagen, Wielrijder ernstig gevallen. De wielrijder G. Desmet van Meulebeke, deed langs den steenweg naar Brugge, ter hoogte van de wijk Rijselende, zulk’een ongelukkigen val dat hij door personen diende opgenomen te worden. Een bijge roepen geneesheer diende een drietal hoofdwonden toe te naaien. Bevoorrading. De personen die recht hebben op een bijgevoegd rantsoen (zwarte zegels) en dit nog niet ontvangen hebben voor de maand Maart, mogen deze komen afha len bij den dienst der bevoorrading De nieuwe rantsoeneeringszegels wor den thans ook uitgedeeld. De inwoners dienen op de dienaangaande aanpiakbrie- ven te letten, teninde den juisten datum Paula, Berg. Vandewalle Etienne, z. v. en uur te kennen. lyillllipffllllMIfflKlinilllllBIIBIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIII^^ afgeleverd door het Ministerie. 3) De ouders van den leerling genieten van de gezinvergceding tot de leerling of de leerlinge het achttiende jaar heeft be reikt, juist zooals de leerlingen tot dien ouderdom welke eene school bezoeken. Nadere inlichtingen verstrekt het Leer- lingsekretariaat, Noordstraat 34 (koer Patria), van 10 tot 12 uur ’s voormiddags. BIJ HET OVERLIJDEN VAN DOKTER A. CATRy Dokter A. Catry is op Woensdag 26 Maart schielijk overleden. Geheel Roe- selare heeft mét verslagenheid deze droe ve tijding aanhoord. De Heer Catry was in Roeselare zeer gekend. Hij was gewezen hoofdopsteller van de Vlaamsche Vlagge en Dietsch- landVoorzitter van het geneesheeren- verbond ter stede; Ondervoorzitter van de letterkundige vereeniging de Vriend schap Leider van het departement Volksgezondheid in het plaatselijk co mité van Winterhulp Zooals U zelf kunt zien, werd hier een rijk en welgevuld leven plotseling afge broken. Voegen we dan nog daarbij, dat de Heer Catry slechts 45 jaar oud was, en een vrouw en zes kinderen nalaat, en U zult er zich een gedacht kunnen van vormen, welke groote verslagenheid zijn overlijden in Roeselare teweeg heeft ge bracht. De plechtige lijkdienst ging door op Maandag 31 Maart, te 11 uur, in de Sint- Amandskerk. Onnoodig te zeggen, dat de dienst talrijk bijgewoond werd. ARBEIDERS VERTROKKEN NAAR DUITSCHLAND Elke Woensdag vertrekken talrijke ar-J beiders, die in Roeselare en omgeving geen werk meer kunnen vinden, naar Duitschland, waar hun werkgelegenheid üuiszoeui1*» geuaau wordt aangeboden. schillende landbouwers, die °eheel of ge verleden Woensdag vertrokken uit Roe-! deeltelijk in gebreke g«bleven waren met selare en omliggende 102 arbeiders naar Duitschland. DE KLEEDERENOMHALING Wie zich verleden Zaterdag op straat begaf, kon de ijverige propagandisten van Winterhulp zien rondtrekken met hun kar, op zoek naar afgelegde kleederen. Ze maakten van deze tocht ook nog' ge bruik. om hun loten van de groote Schilderijentombolaaan den man te brengen. Wij hopen dat ze een goede oogst op geslagen hebben. BETALINGSUREN STEUNGELDEN De uren van uitbetaling van den steun zijn veranderd en wel als volgt: ’s Maan dags, voormiddags: van 9 tot 11 uur, van 1 tot 350; ’s namiddags: van 2 tot 4 uur, van 351 tot 700. ’s Dinsdags, voormiddag; van 9 tot 11 uur, van 701 tot 1050; ’s na middags; van 2 tot 4 uur, van 1051 tot 1400. ’s Woensdags, voormiddag: van 9 tot 11 uur, van 1401 tot 1750; ’s namid dags: van 2 tot 4 uur, van 1751 tot 2100. ’s Donderdags, voormiddag: van 9 tot II uur, van 2101 tot 2450; ’s namiddags, van 2 tot 4 uur, van 2451 tot het einde. WINTERHULP De uitreiking der bons voor kolen, melk, soep, geschiedt als volgt: Voor de onder steunden ,’s Maandags van 1 tot 700; ’s Dinsdags van 701 tot 1400; ’s Woens dags van 1401 tot 2100; ’s Donderdags van 2100 tot einde. Voor de niet ondersteunden den Vrij dag alleen telkens van 9.30 tot 12.15 uur en van 14 tot 17 uur. De bureelén zijn den Zaterdag gesloten. Wie géén steun trekt moet zich wenden tot de bureelen, Ooststraat. WINTERHULPVERGADERING Verléden Zondag hield Winterhulp sektie- èn al- .gemeene vergaderingen te Roeselare. IDe sektiever-gadcringen begonnen om waren in - hun sektie. Feestzaal St-Vincentius, Rodenbachstraat, en begon om 16.30 uur. De Voorzitter der vergadering was den Heer Dr. L. Verbaeghe, ondervoorzitter van het I’rov. Uitv. Comité. .Het programma bestond uit een inleidend woord van den Heer Voorzitter, en vervolgens verschillende toespraken, van gekende personaliteiten: o. a. Dr Warmoes, lid van het Prov. Uitv. Comité: lieer Slrubbe. advokaat, lid van het Prov. Uitv. Comité; Heer All. Van Coillie, i lid van het Pl. Com. Roese- iare; Heer P. Heymans, Voorzitter van het Centraal uitvoerend Comité van Winterhulp en Heer Gouver neur a. i. M. Bulckaert, Voorzitter van het Prov. Uitv. Comité. BOKSEN Manager Van Slambrouck richt op Zondag 6 April, in feestzaal De Beurs», een machtige slotmeeling in. die waarschijnlijk in de smaak zal vallen van alle boksliefhebbers. De meeting begint stipt te 5 uur. Ziehier de kampen. Beroepskampen. BRIDOU, Ronse, 80 kgr., tegen KAREL MAES, Izegem. 80 kgr. CARLIER. Roe selare, 59 kgr., tegen DEVENTER, Kortrijk, 6t kgr. Bijzondere Liclhebbcrskamp. VÉRBRUGGHE. Roeselare. tegen DECLERCQ, Izegem. allebei 78 kgr. Liefhebbirskampen. MAECKÈI.BERGHE. Roe selare. 70 kgr., tegen ALBERTO, Kortrijk. 70 kgr. WILLEMS, Roeselare, 60 kgr., tegen VERCOV- TER, Kortrijk, 61 kgr. - VERELLEN. Roeselare, SS kgr., tegen WERNER. Kortrijk, 57 kgr. - VER- LEVE, Roeselare, 70 kgr., tegen VINCENT, Kort rijk, 70 kgr. Burgerstand Geboorten. Ghesquiere Agnes, d. v. Henri en Hélène Tanghe. Vanclenbus- sche Jozef, z. v. xieuurik en Godeilev* vVyndooghe. Feys Stephanus, z. Maurits en Magdalena Caset, Bevooriadingsdiensl. Maandag zullen de nieuwe zegels uit gedeeld worden en zuiks op oe gewaii« uren. Ook voor alle aanvragen tot het bekomen van machtigintteii tot bsvoor- rading dienfr do rantsoenearingskafl Voorgelegd te worden. 1590 Kgr. tarwe aangeslagen Door de Rijkswacht van Izegem werd er gedurende den nacnt langs uen grint weg tusschen de grensscheiding ingei- munster-Izegem, wederom een goede slat gedaan. Het was immers gekend geraakt dat af en toe, langs vernoemde baan, zware autovrachten voorbij kwamen De gendarmen hadden zich aldaar opgestelo en het duurde niet lang of een autoka- mion kwam aangereden, die tot staan werd gebracht. Het bleek alias dat men te doen had met personen uit het Walen land, die geen vervoervergunning konden voorleggen. De lading»werd onderzocht en men ontdekte 1500 kgr. tarwe en 6 fles schen olie. De koopwaar werd aangesla gen en naar het Stadhuis van Izegem overgebracht, terwijl tegen de voerder.1 proces-verbaal werd opgemaakt. Diefstallen Gedurende een korte afwezigheid van Naert Osma. wonende alhier, werd haar flets aan de kerk ontvreemd. Een paar dagen later echter vond men de kader terug. De wielen, ketting en tand wielen ontbraken. Een klacht werd bij de Politie ingediend. Wanneer Deloddere Baziel terug thuis kwam, stelde hij vast dat twee fiet sen ten zijnen nadeele ontvreemd werden. Bij nader onderzoek werden de twee fiet sen terug ontdekt. Een we 'd er teiug ge vonden op den koer der Brandweer, ter wijl een andere in de Oostroozebelrestraat ontdekt werd. Dief gesnapt De Politie heeft eindelijk de hand ge legd op een geroutineerden dief, een ze kere Robert Valère. Zijn twee 1 aatste diefstallen waren bij de Kinders Vanneste en bij Michel Baecklandt. Dese sinjeur wordt van tenminste 9 nachtelijke inbra ken beschuldigd. Onderzoeksrcenter Car- newal van Kortrijk vaardigde een oplei- dingsbevel uit, waarna Robert Valère naar Kortrijk werd overgebracht, in afwach ting van zijn veroordeeiing. Zoo is onze gemeente van een onguur type verlos* geworden voor eenigen tijd. Burgerlijke stand. Sterfgevallen! Verschoore tiestraat. Mestdagh Alois. Doelsw®8* VLAAMSCHE WIELERBOND Het viel-erseiaoen is nakend en ons doel getrouw, de belangen van Inrichters en Renners te behartigen, te verdedigen ou degelijke en vooral goedkoope wijze, hebben wij <Ie eer hieronder het nut en het voordeel te doen uitschijnen uwe koersen ender de reglementen van de Vlaamsche Wielerbond in te richten. De menigvuldige ongelukken tijdens koersen waarin de Inrichters en Renners niet verzekerd waren tegen (lender, de daaruit voortkomende gerechterlijke vervolgingen, straffen en zware vergoedingen aan de slachtoffers, hebben vele inrichters doen opschrikken hunne koersen nog te geven, wegens dc groote on kosten van verzekeringspremie, waarborgen, enz. V. W. B. stelt zich gansch ten uwen dienste aan de beste en voordeeligste voorwaarden. Sedert ons bestaan is, en blijft ons doel, steeds dc belangen van Inrichters, Renners en Klubs voorop met niet alleen lijk de sport te behartigen, maar tevens ons in te spannen voor gezond snort, degelijke opvoeding, zede lijke en kultureele verheffing. Als Vlaming, steunt uw bond, de eenige zelfstan dig* in Vlaanderen. Heercn Inrichters, denkt aan uwe verantwoordelijk heid met koersen zonder verzekering. V. W. B. dient alleen het sport en verlangt geen schatten te verga ren op den rug van Inrichters on Renners. V. W. B. stelt zich boven en buiten alle politiek en staat al leen ten dienste van ’t sport. Alle inlichtingen kun nen bekomen worden, *t zij over bedragvan ^aan sluiting Klubs. Renners of afzonderliike Inrichters, bij de (lowestleider V. W. R. DANNEF.L JOZEF, Pan- nesteenwog JO-b. VEURNE. MET SPANNING WORDT DE BOKS- GALA VAN MORGEN ZONDAG TEGE MOET GEZIEN Deze interessante meeting welke op Zondag 6 April in de zaal van ?t Vlaanisch Huis doorgaat, wordt door het gansche Veurne-Ambachtsche boksminnend pu bliek met spanning tegemoet gezien. Immers, Arineet komt naar Veurne. En dien Anneet. wie heeft van hem nog nooit hooren spreken? Iedereen! Maar in den ring gezien? Weinigen zijn hierin uitverkoren geweest. Doch Zondag zullen wij dien wereldberoem- nen vuistvechter in ons stadie aan hot werk zien. Hij die reeds zooveel roem verwierf in binnen- en buiten land. Die overlaatst nog den Italiaan Locatelli de eege «afdwong. En deze man komt nu te staan tegen onze' sympathieke Veurnaar Oscar Descheemakcr. Niet dat we Oskar onderschatten, maar toch zitten we met dc vrees of hij het wel zal kunnen bolwerken tegen dien reus. Doch met voUe vertrouwen en vast beradenheid wacht Deschcemaker dezen kamp af. Hierbij treffen we prachtige omlijste nevenkampen aan. Het kampioenschap der Vlaander Weltergewicht, tusschen den kampioen Lucidarmc en zijn uitdager als nieuw, te koop bij Voordeelige prijzen, ter trouwe en met waarborg. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIN INKWARTIERINGSVERGOEDING Naar het blijkt zijn thans de noodige sommen binnengekomen en zal binnen kort tot een spoedige vereffening over gegaan worden. BURGERMEESTERSCHAP De kansen tot behoud van den Heer Burgemeester Colle schijnen gering te zijn. Tot zijn opvolger hoorden we thans de naam van den Heer D... vooruitzetten, een jong advokaat. VERKEERSONGEVAL Dinsdagnamiddag omstreeks 17 uur, kwam de wielrijder Georges Vancomper- nolle, wonende te ïngelmunster, met zijn fiets door de Statiestraat gereden. Wan neer hij diende uit te wijken voor een auto die uit tegenovergestelde richting kwam gereden, kwam hij in de tramrig- gels terecht met het voorwiel. De man viel loodzwaar ten gronde en werd door toe gesnelde personen opgenomen met drietal hoofdwonden, die door een neesheer weroen toegenaaid. VAN EEN KAR GEVALLEN Landbouwer pesoete kwam met Marialoop gereden. 'Enkele knapeif'waren er opgeklauterd. Op loor een hunner het evenwicht waardoor de knaap van de kar viel en ernstig ge wond werd aan het gezicht. Geneeskun dige zorgen waren vandoen. SPORT Onze renner Marcel Van Houtte was door ziekte genoodzaakt, in de ploegkoers van verleden Zondag te Gent, op te geven. Nog het zwaar ongeval. We hebben melding gemaakt van het zwaar ongeval, overkomen aan een vier tal kinderen, toen zij in een onbewoond •BURGERSTAND Geboorten. Mariette De Meyer, d. v. Hilaar en Maria De Clercq (v. Lichter- velde). Jacqueline Martin, d. v. Hector en Irma Decruy, Grocte Markt 27. Georges Callewaert, z. v. Albert en Maria Leyn, Ardooiesteenweg 152. Anna De- cancq, d. v. Valeer en Magdalena Stubbe, Kattenstraat 227. Christiana Wullaert, d. v. Achiel en Alfonsina Joye, Batavia- laan 67. Frieda Onbekent, d. v. Valen- tijn en Eugenia Meeuws, Hof van ’t Hen- neken, 70. Willy Cool, z. v. Omaar en Celina Callens, Beverensteenweg 125. Etienne Feys, z. v. Maurits en Magdalena Caset (v. Gits). Annie Casteleyn, d. v. Karei en Maria Willemyns, Piikemstraat 51. Monique Hantson, d. v. Richard en Susanna Vancoillie, Meenenheirweg 120. Walter Meeuws, z. v. Laurent en Ivon- n& deBroe, Weststraat 63. Maria Roe lens, d. v. Leo en Germana Croes, Helle straat 81 a. Anna Brabant, d. v. Juul en Irma Slambrouck (v. Kortemark). Willy Scheldeman, z. v. Gerard en Mag dalena Pattyn (v. Rumbeke). Ramon Casteleyn, z. v. Honoré en Gabriella De- gryse, Noordlaan 1. Rita Anseeuw, d. v. Jozef en Henriette Dolphen, Fabriekstraat 11. Rachel Decancq, d. v. Joseph en Magdalena Sobry (v. Beitem). Mar- gareta Lefevere, d. v. Jeroom en Maria De Severe, Bruggesteenweg 1. Urbaan Pieters, z. v. Alix en Maria Scheldeman, Zuidmolenstraat 166. Overlijdens. Maria Vancoillie, 75 j., wed. v. Matheus Vanderhaeghe, Germain Hoetstraat 23. Philomena Deblauwe. 87 j., wed. v. Leonard Lepoutre, Gitsstraat 87. Hector Dolphen, eierhandelaar, (wed. v. Georgina Desmét, echtg. v. Ma ria Dhont, IJzerwegstraat 37. Joanna Flamant, 42 j., echtg. v. Maurits Verbrug- ghe, Grcenestraat 128bis. Herman Ba bylon. 3 d., z. v. Victor en Maria Dermaut, Noordstraat 129. Florent Vercaemst, 37 j., cichoreibewerker, echtg. v. Elvira Lenoir, Spanjestraat 206. Augusta Slosse, 58 j., echtg. v. Juul Van Eeck- heutte Bleekeriestraat 93. Leontina Herman, 49 j., echtg. v. Alberik Vanlan- duyt, IJzerwegstraat 6. Arthur Kete lers, 67 j., rustend onderwijzer, echtg. v. Emerence Lemahieu (v. Oostduinkerke). Leona Gysels, 21 j„ ongehuwd, d. v. Achiel en Albertina Buyse (v. Rumbeke). Norbert Decancq, 3 m., z. v. Louis en Elisabeth Veys, Meenenheirweg 110. Polydoor Casteleyn, 79 j., koopman, wed. v. Jeanne Schobbe en Anna Bonet, echtg. v. Eugenia Decap, Batavialaan 22. Gerard Victor Nollet, 47 j., leurder, echtg. v. Clementina Casteleyn, H. Hart- straat 51. Albert Catry, 44 j., dokter, echtg. v. Godelieva Snick, H. Conscience- straat 11. Rachel Decancq, 1 d., d. v. Jozef en Magdalena Sobry (v. Beitem). Huwelijksafkondigingen. Francis De- gruytere, stealbewerker v. Roeselare, en Margareta Thanghe, naaister v. Rum beke. Florent Huyghe, schaliedekker, en Clara Bruynooghe, bobijnster, b. v. Roeselare. Romain Catteeuw, bureel- bediende v. Bissegem, en Madeleine De- beuf, dienstrheid v. Wevelgem, voorheen te Roeselare. Cyriel Capelle, wever, en Madeleine Helderweirt, naaister, b. v. Roeselare. Lucien Vermeulen, houtbe werker v. Rumbeke, en Elisabeth Lefere, jutespinster v. Roeselare. ALGEMEENE VERGADERING V. O. S. Op Zondag 30 Maart ging er in ’t lo kaal V.O.S., Statieplaats, de eerste alge meene vergadering door van dit jaar. Het was de algemeene sekretaris van het verbond V.O.S., Heer Karei Defeyter uit Brussel, die de oudstrijders 1940 spe ciaal kwam spreken over de stoffelijke belangen van de oudstrijders. BETEUGELING VAN DE BEDELARIJ Er wordt aan de inwoners ter kennis gebracht, dat door het Stedelijk Politie- reglement, in zijn artikel 55, het bedelen wordt VERBODEN op geheel het grond gebied der stad. Ieder persoon die bevonden wordt in staat van bedelarij, zal gestraft worden met de bepaalde uitsluiting van zijn huis gezin in de hulp toegekend door het be sluit van 29 Juni- 1940. TOESPRAAK VAN H. Ir. DEMEYERE Ter gelegenheid van de’tentoonstelling over den groei en de ontwikkeling van Roeselare, hield de Commissaris van den Heropbouw der Provincie West-Vlaande ren, Heer Ir. Demeyere, een toespraak voor de burgemeesters en architekten van de Arrondissementen Roeselare en Tielt. De Heer Demeyere had het in zijn re devoering over den toestand in het alge meen van de Provincie West-Vlaanderen, maar hij weidde bijzonder zijn aandacht aan het complex Groot-Roeselare. Hij legde er bijzonder den nadruk dat urbanisatie eigenlijk beteekent: neering en uitbreiding. In andere com plexen, zooals Groot-Kortrijk b. v., is uitbreiding niet mogelijk, door de nadee- len van het stadsklimaat voor wat betreft geboortebeperking. Hij vond het prachtig, dat Groot-Roeselare hier nog niet schijnt onder geleden te hebben. Verder deed Ir. Demeyere ook nog een dringende oproep tot de jonge krachten, die over ’t algemeen afkeerig zijn van zich te verbinden aan openbare werken. DE VERGADERING DER MEESTER-KLEERMAKERS Ook de Meester-Kleermakers kwamen in hun lokaal De Zalm bijeen om een verslag uit te brengen over de onderrich tingen betreffende de organisatie en de rantsoeneeringsbesluiten aan de leden mede te deelen. Hst talrijk gehoor vólgde met aandacht de uiteenzetting van den Voorzitter, Heer V. Noseda, waarop een nuttige bespreking en het beantwoorden van door de leden gestelde vragen volgde. WERK VAN DEN LEERTIJD Het Sekretariaat van den Leertijd ves tigt de aandacht der Ambachtslieden op het feit dat de werking van het Leerling- sekretariaat steeds wordt voortgezet. Het wijst op de voordcelen verbonden aan dit werk: 1) De patroon die op zich neemt een leerling te vormen, geniet van een staats- toelage, is vrijgesteld van het betalen der bijdrage aan de compensatiekas voor fa- milievergoedingen. 2) De leerling die zich tot den leertijd verbindt, is verzekerd dat zijn patroon hem gewetensvol de stiel zal aanleeren; op het einde van den leertijd bekomt de leerling na het leerlingexamen een staats- samenwerking met zijn© mannen en de toelage, alsmede een officieele leerbriel. een bespannen kar langs den steenweg naar zeker oogenblik ver-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4