ststFeelf Uit I Uit }t Diksmuidsche b I Uit Roeselaarsche .BiniimoffliiiaiiiiHmiMmiiiffliiiiiiuiiiim UIT NIEUWPOORT UIT DIKSMUIDE UIT RG2SELARE UIT TIELT DRUKWERK: van 31-5-41. 4’ El. DE PANNE M MMMIl fclHiHiiTferniifflflmillilii i?: UIT TER HAND TE KOOP OEKENE IEDER MAAN- en DONDERDAG van 9 l/2 tot 12 uur, is Dokter GITS, Oogmeester, ten dienste der kliënten voor alle gewenschte raadpleging voor oogziekten en onderzoek in zijn kabi net, Kortrijkstraat 19, TIELT. - KACHTEM HOOGLEDE RUMBEKE JONKERSHOVE EERNEGEM OOSTDUINKERKE KORTEMARK EMELGEM KOKSIJDE IZEGEM MEULEBEKE WINGENE MERKEM ADINKERKE OOSTROOZEBEKE ZWEVEZELE te DE POPERINGENAAR STADEN ARDOOIE na- A. Salomans. op V. V. De Ingelmünster met Marcella De- Emelgem. Gansch gemeubeld Café-Pensioen- Restaurant «MOEDER LAMBIC», gelegen Albertlaan, Nieuwpoort-Bad. Zicht wenden: Joseph Houck, Marktstraat 23 - Nieuwpoort. i en wor- Openbare werken. Het dossier voor het rechttrekken en kuischen der Gistelbeek is verzonden. Burgerlijken Stand. Overlijden. Demeestere Helena, 65 j, echtg. v. Vansteenkiste Adolf, Vijfwegen- straat. Huwelijksafkondiging. Robert Mey- froydt v. baere v. den deze plechtigheid bij te wonen, om te bidden en O. L. Heer de gunst af te smeeken hunne kinderen rein en deftig in de hoogere maatschappij te zien op groeien. Boksen. Zondag nad voor de tweede maal van dit bokSbcüoen in onze sportieve gemeen te een boKsinceiing plaats, welke inzake bijval een schutterend succes boekte en ne eerste neg overtrof. Laattijdig werd het geweten en toch liep het op ieders mono. Karei Sys zou komen' en een NIEUWE BURGEMEESTER De stad Tielt heeft zijn nieuwen Bur gemeester. Zooals we het reeds over lan gen tijd lieten vermoeden werd deze week Advokaat David benoemd om het ambt van Burgemeester onzer stad waar te ne men. Een lange, vruchtenrijke loopbaan wordt hem toegewenscht. Desgevallend raadpleging op aanvraag. Inlichtingsdienst voor gewonden. Deze dienst is gevestigd in de Crayer- straat 8, te Brussel, en aanvaardt slechts de aanvragen bijaldien het meer dan twee maanden geleden is dat ouders en krijgsgevangenen van elkander nieuws hebben ontvangen. Burgerlijke stand. Geboorten. Noël Dupon, z. v. Marcel en Angèle Vanwelsenaere. Willy Ros- seel, z. v. Lucien en Irma Caestecker. Gilbert Declarer;, z. v. Arthur en Lucie Dakeyser. Monica Desmet. d. v. Fir min en Hilda Degry-t. Vera Brakx, d. v. Leopold en Maria Vantyghem (geb. te Brugge). Liliane Dumarey, d. v. Ca- miel en Julie Allemeersch. Germaine Lammens, d. v. Cyriel en Leonie Deceu- ninek (geb. te Brugge). Michel Sabbe, z. v. Georges en Martha Devos. Overlijdens. Charles Proot, 86 j., wed. v. Marie-Anna Inghelbrecht. Emiel Bouba, 72 j., echtg. v. Pelagie Roelens. Julien Seynaeve, 41 j. Gustaaf Ge- nouw, 47 j„ echtg. v. Irma Maertens. Huwelijksbeloften. André Dumarev en Laura Schaep, b. v. Eernegem. Pie ter Vandewalle. v. Eernegem, en Irma Defever, v. Westkerke. Burgerlijke stand. Geboorte. Termote Gabriel, z. v. Omer en Vancauwelier Maria. Overlijdens. De Blauwe Désiré, 84 J., echtg. v. Lattrez Marie. Termote Vir- ginie, 81 j., kloosterzuster. Van Cloos- tere Eueenie. 71 j.. ongehuwd. Huwelijksafkondiging. Verhaeghe Ca miel. v. Roeselare, en Baert Magdalena, v. Beveren. Openbare werken. Maandag had de aanbesteding plaats dér rioolwerken onder de wegen naar Ar- dooie-Wijnendale, Koolskamp en de Plaats. Uitslag: 1. Vereecke Cyriel, Ar- dooie, 239.713,20 fr.; 2. Vandevelde Julien, Kortrijk, 245.458 fr.; 3. Maes Odiel, Lich tervelde. 269.488,60 fr.; 4. De Graeve Frans, Kortrijk, 273.351 fr.; 5. Devrieze Gebr., Koolskamp, 280.766,10 fr.; 6. Wyd- coghe Jules, Gistel, 331.603,30 fr. Het bestek was: 205.226,80 fr. Verder worden de bestekken opge maakt voor het aanleggen der trottoirs.' De plannen worden opgemaakt voor een bovenverdieping met 4 klassen op de Jongensschool. Deze verbouwing is nood- ^j.. 1—- - - der gemeente en de overbevolking' der klassen. UMeeting rantsoeneeringszegels. De rantsoenzegels voor Juni zullen uit gedeeld worden op: Dinsdagnamiddag, van 2 tot 3 uur de Nrs 0 tot 200; van 3 tot 4 uur de Nrs 200 tot 400; van 5 tot 6 uur de Nrs 400 en volgende. We wijzen er op, dat drummen totaal noodeloos zal zijn, daar we per nummer zullen bestellen. Bijrantsoenen voor werklieden. Uitdeeling op Woensdag, van 2 tot 5 u. Eenzelvigheidskaart is verplichtend. Wie volgens de eenzelvigheidskaart niet in de voorziene beroepen valt, zal niet kunnen genieten. Ernstige botsing. Des avonds omstreeks 22 uur kwam de wielrijder Daniel Vanst..., wonende al hier, langs den grintweg naar Meulebeke gereden. Toen hij plots in botsing kwam met een bedronken wielrijder die de rich ting van Ardooie vervolgde. Beiden vielen loodzwaar ten gronde. Eerstgenoemde was er het ergst aan toe, want benevel- verwondingen over gansch het lichaam liep hij een tweetal diepe hoofdwonden op waaruit hij veel bloed verloor. De be dronken fietser kwam er met de schrik vanaf. Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 1 Juni (Sinksen) gansch den dag waar genomen worden door Dr Leo Amerij, Diksmuidestraat 30. Apotheek Degrijze, Bruggestraat 44, is open tot 12 uur voor middag. Neem hier dus nota van. Voor onze Vinkeniers. Zondag 1 Juni, te 2 uur, Vinkenzetting; 50 fr. vooruit en ’t inleggeld erbij. Palm voor ’t meeste getal; prachtige bloemen. Bij Werbrouck-Degrijze, wijk Kortemark- Elle. Vinkeniers, Zondag rendez-vous op Kortemark-Elie, ’t is maar ’n boogscheute van Hooglede. Hanenkraaiïng. Uitslag van de hanenkraaiïng bij Cy riel Pattyn, op St-Jozef, gespeeld op Zon dag 25 Mei jl.: 1. Vanderperre Frans, Lichtervelde, 332; 2. Degraeve Remi, Hooglede, 325; 3. Vandaele Hilaire, Hoog lede, 311; 4. Mommerency Valèrp, Korte- mark, 308; 5. Debuck Georges, Zwevezele, 297; 6. Decoster Albert, Hooglede, 287; 7. Vanwalleghem Raymond, Zwevezele, 286; 8. Deswarte Richard, Roeselare, 276; 9. Vanwalleghem Alidor, Gits, 261; 10. Demaré Arthur, Zwevezele, 259. De palm aan het Twceverbond van Zwe vezele, met 7 hanen. De Vlaamsche Zangers De vinkenz~.ting bij Gaston Deprez kende Zondag jl. een ongehoord sukses. Ruim lüü vinkeniers waren vertegenwoor digd. Uitslag: 1. Declerck Stakar, Hand zame, 535; 2. Myny Cyriel, Handzame, 519; 3. Vermeerscn Désiré, Hooglede, 484; 4. Dezot Remi, Gits, 447; 5. Callewaert Gebr., Gits, 419; 6. Denys Omer, Hoog lede, 399; 7. Samyn André, Roeselare, 392; 8. Devloo Jules, Oostnieuwkerke, 390; 9. Vansteenkiste Firmin, Handzame, 383; 10. Beernaert Gentil, Handzame, 367. Uitdeeling rantsoenkaarten en -zegels. De huidige zegels voor rantsoeneering zijn waardeloos vanaf 6 Juni a.s., aange zien dan het nieuw rantsoeneeringstijd- perk begint. De nieuwe zegels zullen aan de bevol king uitgedeeld worden in de St-Quiri- nuszaal.-s namiddags van 2 tot 4 uur; op Dinsdag 3 Juni voor de namen beginnend met A tot en met D; op Woensdag 4 Juni voor de namen beginnend met E tot en met T; op Donderdag 5 Juni voor de na men beginnend met tot en met Z. De gezinshoofden worden dringend ver zocht zooveel mogelijk zelf hun zegels te komen afhalen, of toch ten minste een volwassen persoon te zenden en absoluut geen minderjarige kinderen. De rantsoe- neeringsdiensten moeten dikwijls om aan vullende inlichtingen vragen die niet door iedereen kunnen worden gegeven. Men zende ook een persoon die verantwoorde lijkheid kan dragen, want, het mag nog eens worden herhaald: aannemen van rantsoenzegels voor eigen gezin of voor kennissen en gebüren beteekent dat men akkoord gaat met de soort en het aantal afgeleverde zegels. Geen enkele klacht kan naderhand dienaangaande aanvaard Rljvn»’di<"fstal. Over enkele dagen, toen de Heer Dok ter Thiers zijne zieken ten huize nan ’t behandelen was, is bij hem een splinter nieuw damesriiwiel gestolen. Dit rijwiel was geplaatst in zijn garage die uitgeeft rechtover het venster waar hij i irkzaam was. De rekel moest eerst nog twee rij wielen verplaatsen om deze nieuwe te kunnen wegnemen. De stoutmoedigheid van sommigen gaat heden ten dage toch te ver. De politie is hiervan op de hoogte gebracht. Openbare werken. Onder den oorlog werd onze oude, typi sche dorpskerk nogal vrij ernstig bescha digd. Aanstonds begon men met de noo- dige herstellingen, zoodat ze na een goede maand weer bruikbaar werd. Men is nu begonnen met de volledige afwerking. Vooral de oude toren had veel schade geleden. Verder is het plan goedgekeurd tot het diepen en reinigen van het uitgebreide waterloozingsnet. Dit werk omvat eea project van ruim 18.500 fr. Omtrent het nieuwe gemeentehuis kun nen we nog alleen mededeelen, dat er geen verlof bekomen is om te bouwen.' Voorloopig is dit plan dus volledig van de baan. Of houdt dit verb? nd met het concentratie-systeem, dat als. uitgangs basis wordt aangenomen in de pas ge stichte agglomeratiegebieden? Onze gemeente telt in 't geheel nog 8 werkloozen, waaronder 4 boven de 60 jaar. De werkloozenkwestie kunnen we in onze gemeente dus als opgelost beschou wen. In de Vrije Muziekschool Voor de eerste maal sinds haar ont staan gaf het bestuur der Vrije Muziek school een puik kunstkoncert, dat door ging in de ruime feestzaal van het Sin*' Jozefscollege. Er werd een prachtig of- gesteld programma opgevoerd dat “e moeilijksten bevredigde. De opkomst wa* buitengewoon groot en met verlangen zien de .liefhebbers naar nog een derg»' lijken aangename namiddag uit BURGERLIJKE STAND Geboorten. Jongbloet Anne, d. v. Mi chel en Laura Embo, Adm. Ronarchstraat. Oeenaeme Willy, z. v. L-eon en Elisa Dujardin, Tuinwijk. Roily Freddie, z. v. Gustaaf en Ivona Riviere, Tuinwijk. Bracquez Raphael, z. v. Theofiel en Go delieve Van Gelder (v. Eesen). Overlijden. Rosseeuw Florent, 73 J., wed. v. Celina Dejaegher. BEZETTING SKOSTEN De personen welke rekeningen of werk gedaan hebben voor rekening der Bezet ting, worden dringend verzocht hunne re keningen ten Stadhuize in te dienen, uiterlijk tegen Dinsdag 3 Juni 1941. De rekeningen met betrek op de periode vóór einde Mei welke na den gestelden datum zullen worden ingediend, zullen nog slechts met aanzienlijke vertraging kun nen behandeld worden. KOEPOKINENTING Bij deze gelegenheid worden de ouders er aan herinnerd dat overeenkomstig ar tikel 1 van het besluit van 14-8-1940 de inenting tegen de pokken verplicht is tus- schen de derde en de achtste levensmaand der nieuwgeborenen. De ouders of de per sonen wien het kind werd toevertrouwd, moeten er persoonlijk zorg voor dragen, op straf van boete, dat de voormelde voorschriften worden nageleefd. BEVOORRADINGSDIENST Daar op Maandag, 2’ Sinksendag, de bureelen ten Stadhuize gesloten zijn, zul len de rantsoenzegels voor de veertiende periode uitgereikt worden vanaf Zater dag 31 Mei. De Strausszangers. Uitslag der zetting van O. H. Hemel vaart: 1. Bruneel Medard, 378; 2. Noyelle Charles, 375: 3. Vanhouwe Georges, 341; 4. D’Haene Georges, 280; 5. Bruneel Me dard, 278: 6. Doucy Germaine, 270. Eerstvolgende algemeene zetting Zondag 8 Juni, ’s namiddags. Schoons bloemen en prachtige prijzen. Hanensport. Deze sport schijnt in onze streek uit gestorven te zijn. Immers, amper 2 maat schappijen van ons vroegere verbond: Zuidschoote-Boezinge-Vlamertinge-Mer- kemgeven terug hun maandelijksche zettingen. Voor een veertiental dagen had Zuidschote haar eerste zetting uit geschreven, en niet minder dan 26 hanen namen er aan deel. Het weze de naburige maatschappijen een voorbeeld. Merkem heeft haar maandelijksche zet ting op Maandag 2 Juni, te 2 uur. Bloemtuilen voor verstkomende en mees te getal. Openbare Volksboekerij. Morgen Zondag, Pinksteren, geen uit deeling van boeken. De twee daaropvol gende Zondagen zal er gelegenheid zijn de boeken, die uitgeleend werden, terug te bezorgen aan de boekerij. Plechtige Communie. Maandag, 2’ Sinksendag, zal hier zoo als elk jaar op dien dag, de Plechtige Communie nlaats hebben. De kinderen bereiden zich voor in ernst en vlijt om een Van de gelukkigste dagen van hun leven door te brengen. Burgerstand, m. Mei 1941. Geboorten. Dome Martha, d. v. Henri en Bedert Rosalia, Polderstraat. Van den Steen Magda, d. v. Egidius en Plasman Marcella, Declerckstraat. Le- houck Brigitte, d. v. Maurits en Lehouck Augustine, Ermitagelaan. Sanders Mo nique, d. v. Henri en Bacquaert Maria, steenweg op Nieuwpoort. Overlijden. Degraeuwe Denise, 5 m., d. v. Achiel en Vandoorne Godelieve. I Werk van den AK::r, Zooals we vroeger reeds hebben m- gedeeld zal de werking van Het Werk van den Akkerop onze gemeente zich niet bepalen bij voordrachten alleen: We willen onze leden ook practise1.! bijstenn. We beschikken thans over een flink be- spoeiïngstoestel, we hebben een man ge vonden die zich ter beschikking der leien stelt om hun aardappelen, groenten, enz., te besproeien en we hebben ook reeds een flinke hoeveelheid sproeistof besteld, die eerstdaags hier zal aankomen. Van heden af kunnen onze leden dus reeds een be sproeiing aanvragen; het «Werk ven den Akker levert de sproeistof voor de be strijding van de aardapnelziekte en ook terzelvertijde van den coloradokever en een man, door het Werk aangesteld, komt de besproeiing doen, dit alles ramen voor de zeer geringe som van 2 fr. oer are. Er wordt verwacht dat vele leden van dit uitzonderlijk aanbod gretig gebruik ral len maken. Wat het Werk van den ble ker verder nog van nlan is, zal op tijd en stond worden medegedeeld. Sociale en fiskale dienst Van Maandag 26 Ma', jl. werd in onze gemeente een sociale en fiskale dienst voor Kortemark, Hand-ame en omgeving ingericht. Dit organisme heeft tot doel de menschen met raad en daad bij te staan inzake het volbrengen van hun vernlich- t.ingen voortkomende uit de sociale en fiskale wetten. Het adres van dezen dienst luidt: Albert Clement. Handzamestraat 1, Kortemark. TTren: eiken morgen van 10 tot 11 uur. Steeds ten dienste. Onze renners in de ster. Onze renners, de Gebroeders Momme rency, waren onze kleuren gaan verdedi gen in de Ster der Juniors. Arthur werd in den tweeden rit 8“ en gaf in den der den rit op. Omer deed gansch de koers uit en heeft het verre van slecht gedaan; dat getuigt zijn 15" plaats in de algemee ne rangschikking. Moeskroen, en Billy, Veurne, boksen on beslist; Zeebroeck, Oostende, en Blacky, Veurne, boksen onbeslist: Zeebroeck, Oostende, en Deckers, Veurne, boksen on beslist; Claeys, Oostende, wint on De crees, Veurne, door opgave in de 3’ ron de; Myny, Veurne, wint, met de punten op Raeder, Oostende. Burgerlijke stand. Geboorten. Vanslambrouck Leopold, z. v. Julianus en Dsmsulenaere Irma. Isebaert Luc, z. v. Leon en Tyberghein Agnes. Brouckaert Jeannine, d. v. Gen- tiel en Vanhaverbeke Simonne. Overlijdens. Lcobuyck Romania. 80 j„ z. b.. echtg. v. Noppe Isidoor. Du- mon Juliette, 17 j., z. b., d. v. Firmin en Desendre Bertha. Huwelijken. Myttenaere Camiel, werktuigkundige v. Roeselare, en De Myt tenaere Martha, z. b., v. Zwevezele. Vanackere Georgius, fabriekwerker, en Da Sparrevink. Uitslag der zetting van 25 Mei jl.: 1. Degryze Firmin. Staden, 455; 2. Decan Gaston. Jonkershove, 433; 3. Degryze An- dré, Klerken, 419; 4. Marchand Kamiel, Klerken, 393; 5. Noyelle Charles, Mer kem, 343 6. Barbery Theofiel, Jonkers hove, 298; 7. Dumolin Henri, Klerken, winiiuimiiiiniiniHfflffliffiiiiiiffliiniiiiifflinmnnnnnnnHinnfflnnniniinnwfflnnniiiiiiiiiiiniiiiinimmuHtniiiiHiiiiniinnimHiiHiiiiiniiiiiiiiuiiuiiiiHiufflininnnn^ Uit ’t Tieltsche Burgerstand Geboorte. Windels Jacques, z. v. Bru no en Deceuninck Maria. Huwelijk. Olivier Maurice met'Eck- hout Rachel, beiden van Kachtem. Overlijdens. Vanneste Roza, 2 >4 rn- Baert Maria, 76 j. Uitdeeling der zegels De rantsoeneeringszegels zullen uitee- deeld worden op Donderdag 5 Juni in ae- ze volgorde: den voormiddag van 10 tot 12 uur, Sektie A; den namiddag van IJd tot 4 uur, Sektie B. Inkwartieringsgelden Dinsdag voormiddag zullen de inkwar- tieringsgelden uitbetaald worden. De be langhebbenden zullen verwittigd worden. Eieren aangeslagen. Bij landbouwer A. Hoogbe zijn in de laatste dagen een aanzienlijke hoeveel heid eieren aangeslagen, deze zijn ten goede gekomen aan de bevolking en ver kocht geworden aan 1.30 fr. het stuk. Bericht. Hiermede wordt aan de inwoners be kend gemaakt dat alle aankondigingen, zooals prijskampen, kermissen, vermake lijkheden, enz. mogen aangegeven worden aan den Verkooper Oscar Lemahieu, Om- m“gan"straat, bij «Den Olifant». Stadenaren. koopt «DE POPERINGE- NAAR het meest verspreide weekblad. BEVEREN-btj-Roeselare Openbare werken Maandag zal de aanbesteding plaats hebben van de rioolwerken in de kom der gemeente. Zeer waarschijnlijk zullen ook tegelijkertijd de gaanpaden in de gemeen te in orde gebracht worden. Dat zal onze gemeente al direct een ander uitzicht geven. Verder is het project goedgekeurd voor het uitdiepen van ongeveer 22.000 m. waterloozing. Daardoor zal de waters nood in Beveren tot een minimum wor den teruggebracht. Beveren ligt lager dan de omringende gemeenten Ardooie, Kools kamp en Lichtervelde, zoodat het te-veel aan water van deze gemeenten geloosd wordt op Beveren. Om de twee jaar moe ten in Beveren ongeveer 22.000 m. beken gediept en gekuischt worden. Natuurlijk brengt dit een heele boel kosten met zich mede, die uitsluitend gedragen worden door de gemeente Beveren. Daar de wa terloozing intercommunaal is en deze ge meenten de directe oorzaak zijn van deze uitgaven, zouden deze ook intercommu naal gedragen moeten worden. Dan hebben we nog de kwestie der Waterleiding. Nu Beveren is aangesloten bij de stichting Groot Roeselare zou het ook moeten kunnen genieten van de voor- deelen die aan een agglomeratie-stichting zijn verbonden. Vooral nu te Hooglede een reservoir zal aangelegd worden, zou deze aansluiting niet zoo bijster moeilijk zijn. Ze blijven in Beveren niet bij de pak ken zitten. Daar zit een streven naar verbetering en vooruitgang, hetgeen zich in allerlei symptonen openbaart. De gemeente kan er niet anders dan wel bij varen. AUTOSCHOOL Zondag 1. is alhier in het Hotel Ter minus», aan de Statie, een kursus van autolessen, autotechniek, enz., begonnen. Laatkomers kunnen zich nog wel in schrijven. PAARDENSPORT Maandag, 2" Sinksendag, worden er op den hippodroom Vandeweghe drafkoersen gehouden. Een buitenkansje voor de paardenliefhebbers. POLITIEUUR Op aandringen van de Kreiskomman- dantur van Roeselare, heeft het Stadsbe stuur zich verplicht gezien een aanplak- brief te laten uithangen betreffende het politieuur, teneinde alle misverstanden te vermijden. Alle openbare lokalen dieiien verlaten te zijn te 23 uur, hetzij te 11 uur ’s avonds stipt. De burgerlijke bevolking mag zich nog op straat bevinden tot 23.30 uur. Met is echter anders voor het kustge bied. Indien er dus Tieltenaars zijn die voor dringende zaken een toelating ont vangen om naar het kustgebied te gaan, dan moeten zij cok de regels onderhou den die aldaar van toepassing zijn en kunnen zich op inwoning van Tielt niet beroepen om na het vastgestelde uur op straat te zijn. Verdronken. De kinders van den landbouwer Karei Snauwaert, wonende langsheen de Pre- dikheerenstraat op de parochie van Sint jan, vonden Zondagmorgen zeer vroeg hun 79-jarigen vader verdronken liggen in den mestput. Zooals hij nogal dikwijls eens deed, was hij 's nachts opgestaan, om wat op de hofplaats rond te wande len, daar hij leed aan de ademhalings organen. Op den mesthoop moet hij ge struikeld hebben, want hij lag met het aangezicht in ’t mestputsap, toen men ’t ongelukkig slachtoffer er dood aantrof. Het is begrijpelijk dat de ontroering en de droefheid der familie Snauwaert-De- clercq zeer groot is. Rantsoeneeringszegels. De zegels voor de maand Juni werden in de afgeloopen week reeds grootendeels afgehaald. Dinsdag 3 Juni, worden nog de gezinnen van St-Pietersveld en Bel- radio verwacht vanaf 9 uur. De uitreiking der zwarte zegels (bijrantsoenen) zal plaats hebben gedurende de week na Sinksen. Al deze zegels moeten persoon lijk afgehaald worden. Omhaling. De omhaling in de kerk op den hoog dag van Pinksteren zal geaaan worden ten voordeele van het werk Dienstbe toon aan de West-Vlaamsche Gezinnen, door den oorlog geteisterd In 't Bisdom Brugge alleen werden méér dan 2.800 hui zen vernield. Zij die nog een thuis heb ben, zullen gaarne hun getroffen mede burgers gedenken. Winterhulp. 1) Van heden af zullen de gesteunden melkbons ontvangen waarop een stempel van 0,50 fr. of van 1 fr. Daar waar de ge steunden hun melk halen zullen zij ’t be drag van 1 liter melk betalen min dien frank of halven frank. Die bons worden door Winterhulp aan de meikverkoopers terugbetaald. 2) Vanaf Maandag 11. kregen al de kin deren der bewaarscnolen dagelijks lever traan. Die het kan betaie 5 fr. per maand en per kind. 3) Vanaf Maandag 11. werden aan alle schoolkinderen Capsulen Vitamine A en D uitgedeeld. Dié het kan betaie 2 fr. per maand en per kind. 4) Aan al de schoolkinderen werd in de afgeloopen week tweemaal chocolade uit gedeeld. Uitdeeling rantsoeneeringszegels. De rantsoeneeringszegels zullen binnen kort worden uitgedeeld, voor het tijdperk van 6 Juni tot 5 Juli. Deze zal geschieden in de benedenzalen van het Volkshuis, rechtover het Gemeentehuis, van 9 tot 11 uur voormiddag en van 2 tot 4 uur namiddag. De inwoners worden verzocht de dienaangaande aanplakbrieven te raadplegen, ten einde juiste dag en uur te kennen. Verandering autobusdienst. De autobusdienst van de lijn Tielt- Meulebeke-Ingeimunster, werd tengevolge van de plotse verandering der 'treinen, ook veranderd. De autobus die vroeger van Ingelmünster naar Anzegem reed, werd voorloopig afgeschaft. Lie autobus T3EINEN AFGESCHAFT Tengevolge een besluit getroffen door de N. M. B. S. zijn er enkele treinen af geschaft. Hier volgen de treinen die rij den in de richting naar Gent: te 7.03 en 17.13 uur; naar Adinkerke te 9.59 uur. De reizigers wezen dus op hun hoede. BELANGRIJKE DIEFSTAL MET INBRAAK De plaag der fiets- en andere diefstal len schijnt geen einde te zullen nemen. Bij landbouwer Constant Vanseveren werd ’s nachts ingebroken en uit een bergplaats werden twee nieuwe fietsen en een tandem ontvreemd. In den mórgen ontdekte den landbouwer in een dreef nabij zijn woning enkele onderdeelen van de fietsen. Klacht werd ingediend. De diefstallen van konijnen bleven ook niet achterwege. Want in een nacht werden niet minder dan 60 konijnen ont vreemd van verschillende eigenaars. Een onderzoek werd ingesteld. VINKENPRIJSKAMP De maatschappij De Snelle Schuife- laarsrichtte een prijskamp in voor ziende vinken. Er waren 42 vogels. De uit slag is: 1. Liebaert G., Schuiferskapelle, 469; 2. Lannoo M., Pittem, 469 3. Van gavere G., Tielt, 448; 4. Seynaeve O., 360; 5. Decraemer C„ 321; 6. Vanquatem G., 315; 7. Mahieu G„ Pittem, 314; 8. Van- poucke Henri, Tielt, 313; 9. Vanluchene A., 304; 10. Vanneste G., 304. oefenkamp betwisten met Hertje Dufoor. En Karei was er en de oefenkamp ging door, in ieders smaak. Karei werd lang durig toegejuicht en hier danken de Adin- kerkenaars den sympathieken Oostende- naar, die zich moeite noch last getroostte naar de kleine grensgemeente te komen om daar zijn kunst en prestatie voor de talrijke boksliefhebbers tentoon te sprei den. Nogmaals onzen besten dank, Karei. Wat de boksmeeting zelf betreft, een sportleven namiddag beleefden we. Rogge moest er aan gelooven dat Pietje nog niet knock-out was in de 2“ ronde, want in de 3" ronde onderging de Moeskroenaar het zelfde lot, om te blijven liggen tot dat men over de 10 telde. Nogmaals een flinke nrestatie voor den lachenden Piet. De liefhebberskamnen werden alle om ter hardnekkigst betwist en ’t is wel mis schien hierdoor dat men zooveel onbe twiste kamoen telde. Ziehier trouwens de officieele uitslag: Beroepskamp 10x2: Vanloo, Veurne, wint door knock-out in de 3“ ronde op Rosge, Moeskroen. Liefhebberskampen 4x2; Mars, Veume, wint op de punten van Vanmeerhaeghe, Moeskroen; Vermander, Moeskroen, en Coulier, Veurne, boksen onbeslist: Adins, 290; 8. Strubbe Jerome, Woümen, 288; Wateyne Marcel, Zuidschote, 282; Grymonprez Valeer, Houthulst, 280. Er waren 52 vogels. GaaiboIIing. Op Zondag 1 Tuni, zijnde Hoogdag van Sinxen, is er bii Vigile vM<lamme. her berg «Den Olifant». Gaaiprijsbolling 105 fr. nrijzen. verdeeld als volgt: 30, 25. 20, 15, 10 en 5 fr.alsook 5 fr. voor het meeste .tmtal gaaien. Alle bolders; als ook de kijkhistigen zijn van harte wel kom. UITREIKING DER ZEGELS Het uitreiken van de rantsoeneerings zegels voor de periode loopende van 6 Mei tot 6 Juni geschiedt als volgt: Op Woensdag 4 Juni aan de gezinshoof den wier naam begint met de letters A, B, C, E, F, G, aan winket Nr 1; D, H, I, J, K, aan winket Nr 2. Op Donderdag 5 Juni; L tot en met S aan winket Nr 1T tot Z aan winket Nr 2. Telkens van 9 tot 12 en van 14 tot 17 u. Wié in bezit is van een donkerblauwe kaart, mag zich rechtstreeks naar de win ketten begeven zonder aan te schuiven. Wie niet op vastgestelden datum zijn zegels afhaalt, moet dit doen op Dinsdag 10 Juni, aan winket Nr 2 (bovenzaal). De houders van de bijzondere melk- kaart halen hun zegels af op voormelde dagen aan winket Nr 2 (bovenzaal). De zwarte Zegels voor bijrantsoenen aan bepaalde categoriën van werklieden worden uitgereikt vanaf 10 Juni tot en met 15 Juni. Er wordt herinnerd dat i streng ver boden is: 1) aan het publiek zegels af te leveren vóór het in voege treden van de nieuwe periode: 2) aan de winkeliers deze te aanvaarden;3) aan de bakkers, kruide niers en maalders brood of meel af te le veren buiten de gestelde dagen. AL KLAPPEN EN DOEN 4 De verkoopers van boter krijgen de hun toegemeten hoeveelheid boter in twee maai gedurende de periode. De win keliers moeten dan ook de rantsoenen boter in twee maal verstrekken opdat iedereen bediend worde. Het kan gebeurfen dat de winkeliers een onvoldoende hoeveelheid koopwaren ontvangen van die waren die aan in schrijving onderworpen zijn. In dit geval moeten de winkeliers die waar verstrek-^ ken in evenredigheid van de getalsterkte van het ingeschreven huisgezin en het rantsoen per persoon moet berekend v/cr- den naar de hoeveelheid ontvangen wa ren. A Dat het Arbeidsambt uitstekend werk verricht, betuigt de talrijke arbeiders die naar Frankrijk en Duitschland vertrek ken om hun brood te verdienen. De werk loozen kunnen zich aangeven te Veurne, Pannestraat 13, en te Oostende, Kaai- straat 12. 4 Deze week haalde het werkloozencij- fer het record neer van de laatste jaren, maar deze maal van het lage cijfer. Er waren immers maar 52 werkloozen, waar van 25 mannen en 27 vrouwen. 4 In de afgeloopen week was de wer king van de Korporatie normaal en de visschers gedroegen zich aan de hen ge geven onderrichtingen. De maximumprijzen voor de tongen werden vanaf 26 Mei als volgt vastgesteld: Tong: 75 tot 110 gr., 15 fr. het kilo; 110 tot 200 gr., 40 fr. het kilo; 200 gr. en meer, 50 fr. het kilo. Anderzijds werden de prijzen van de schar, botjes en platjes als volgt gewij zigd: van 10 tet 20 cm., 8 fr. het kilo; van 20 tot 30 cm., 13 fr. het kilo. 4 In de week van Zondag 18 Mei tot Zaterdag 24 Mei werden aan de Korpora tie afgeleverd: Zondag 18 Mei: 4.027 kgr. garnaal verkocht aan 40.270 fr.; 1.021 kgr. visch aan 10.519,50 fr. Maandag 19 Mei: 3.532 kgr. garnaal aan 35.320 fr.; 1.805 kgr. visch aan 21.395,50 fr. Dinsdag 20 Mei: 4.639 kgr. garnaal aan 43.690 fr.; 1.671 kgr. visch aan 18.312,50 fr. Woensdag 21 Mei: 3.761 kgr. garnaal aan 37.610 fr.; 2.471 kgr. visch aan 23.224 fr. Donder dag 22 Mei; 2.148 kgr. garnaal aan 21.480 fr.; 990 kgr. visch aan 10.491,50 fr. Vrij dag 23 Mei: 2.725 kgr. garnaal aan 27.250 fr.; 840 kgr. visch aan 8.750 fr. Zater dag 24 Mei: 2.425 kgr. garnaal aan 24.250 fr.; 1.251 kgr. visch aan 14.038,50 fr. De totale toevoer bedroeg 33.246 kgr., voor een waarde van 344.601 frank. Dg kostelooze geneeskundige raad plegingen voor de behoeftigen hebben plaats in het Gasthuis op volgende da gen: Zitdagen van Dr Vandenbroucke, op Maandag, Woensdag, Vrijdag, van 3 tot 4 uur; Dr Van Damme op Dinsdag, Don derdag, Zaterdag, van 2 tot 3 uur. 4 De oude grondvesten van de gewe zen St-Laurentiuskerk (nu Duivetoren) brokken stilaan af en de kinderen die er gedurig in ravotten helpen nog een handje mede. In de kwade week van ver leden jaar werd de beschutting rond di-e plaats gedeeltelijk vernield en is sedert hee'emaal verdwenen. Kan dit niet her steld worden of wacht men de volledige vernietiging van die eenige geschiedkun dige plaats van onze stad af of wacht men on een ongeluk om in te grijpen? 4 Naar verluidt heeft de Heer Burge meester alle zitdagen op het stadhuis of in ziin huis, wegens gebrek aan tijd, afge- schait. Men wende zich dus, zooais voor heen, naar het Schepencollege. 4 Generaal Vantroyen, die destijds een herinneringsmedaüe aan de stad over handigde als dank voor de genegenheid die de bevolking aan de ingekwartierde soldaten bewees, is in den Heer ontsla pen. Iedereen zal zich nog wel de plech tige ontvangst op het stadhuis herinne ren van dien hooggeplaatsten stadsgenoot. Burgerlijke stand. G-oom te. van Sluys Antoine, z. v. Pieter en Verstraete Irene. Overlijdens. Vormezeele Maria, 40 j„ z. o., eciitg. v. Cause Emiel. Wuidart Edmond, 61 j., z. b., eentg. v. Leman Lu- «enne (overleden te Ternulpen). Huwelijken. Vercouter Albert, dag- louaer, en Desaever Yvonne, z. b., b. v. De Panne. Vertinde Antoon, dagbladschrij ver v. Kutune, en Comein Georgette, z. b., v. De Panne. Willems Emiel, beenhou wer, en Dumon Genoveva, z. b., b. v. De Panne. i.lortelez Georges, leurder v. Veurne, en Berquet Maria, z. b., v. De P^nne. Depla Marcel, meubelmaker v. Aalnkerke, en Varmeaeeie Elisabeth, z. b., v. He Panne. Dombrecht Albert, be diende, en Houbaert Bernadette, z. b., b. v. De Panne. torman Georges, kleer maker, en V anderstraeten Louisa, z. b., b. v. De Panne. door Eerw. Pater Vandenbulcke, Jesuiet, een sermoen gehouden. Nog nooit was er zooveel volk in deze wijdgekende bede vaart. Diefstal met Inbraak. We hebben melding gemaakt van den hennendiefstal gepleegd bij Gerard Cal lewaert, landbouwer, wonende wijk Hoo gs alhier. Thans hebben de dieven v,** derom een bezoek gebracht aan de hof stede en hebben er alles doorwoeld. Een hok werd opengebroken, waaruit 120 kgr. aardappelen en 50 kgr. gerst gestolen werd. Klacht werd bij de Rijkswacht in gediend. Brand. Zondagnamiddag brak plots brand uit in een hennenhok toebehoorende aan Adiel Cloet, wonende Kleine Roeselare- straat alhier. Terstond kwam de brand weer ter plaatse, die zich moest banaten tot het vrijwaren van de dichtst,bijgele gen hokken. Het hennenhok werd totaal üitcebrand. De oorzaak van den brand is echter onbekend. Wielrijder ernstig gewond. In den namiddag kwamen enkele wiel rijders uit de richting van Ingelmünster gereden. Ter hoogte van het kasteel kwam het tot een raak treffen tusschen een be jaarden wielrijder en een zekeren Vand.. wonende Kasteelstraat alhier. De oude man viel loodzwaar ten gronde en werd ernstig gewond aan de hand en aange zicht, terwijl zijn fiets gansch ontredderd werd. Sluwe daad. Een zekere C., wonende wijk Het Zwijntjehad aan zijn werkbaas te Kuurne een. hoeveelheid oude lijnzaad- zakken gekocht. Van een korte afwezig heid van den werkbaas heeft C. gebruik gemaakt om nieuwe zakken mede te ne men. Een onderzoek door de Rijkswacht van Meulebeke kwam tot de ontdekking van de zakken, die ze aan den eigenaar terugbezorgde. Uitslag vinkenzetting. Door de maatschappij Niet rijk maar rechtwerd een vinkenprijskamp inge richt, waaraan 44 vogels deelnamen. De uitslag luidt: 1. Vannieuwenhuyse G., Meulebeke, 570; 2. Wijzeur Gerard, 519; 3. Debaene A„ 490: 4. Devaere A., 480: 5. Vanlaecke Remi, 454; 6. Damman C.. 438; 7. Sagaert F.. 450; 8. Debrabandere Frans, 427; 9. Verhelst A., 425; 10. Eekhout 409. Vinkenprijskamp. Maatschappij De Rooborstenbij Adiel Caenepeel. Uitslag der zetting: 1. Degraeve, Oostroozebeke, 521; 2. Vanlu chene, Meulebeke, 455; 3. Debaene A„ 433; 4. Vanrvckeghem. Tielt, 414; 5. Vanhee R., Meulebeke, 388: 6. Vandeviaene, Ma- rialoop, 350 7. Gelaude C., 293; 8. Van- ryckeghem C.. 280 9. Demaeght G., Oost roozebeke, 243; 10. Cuvelier A., Maria- loop, 242. Wielrijder aangereden. Ter hoogte van den Pauwhoek werd de wielrijder Georges Dend... wonende te In- gelmunster, aangereden door een anderen wielrijder die uit een zijweg kwam aan gebold. Beiden vielen loodzwaar ten gron de en werden gewond aan het hoofd en ledematen. Nieuwe Rantsoenzegels. De nieuwe rantsoenzegels bestemd voor de maand Juni zullen uitgegeven worden als volgt Dinsdag 3 Juni: van A tot en met D; Woensdagvan E tot en met U Donderdag: van V tot en met Z. Dit telkens van 4.30 tot 6.30 u. middag. Burgerstand. Huwelijken. André Catteloin, landb. v. Kortrijk, en Baert Bertha, landb. v. Staden. Omer Buysse, landb., en Baert Maria, landb., beicten v. Staden. Overlijdens. Trybou Albert, 21 d., z. v. Leon en Gesquiere Elvire. Thca- ninck Barbara, 82 j., wed. v. Willaert Bruno en Volckaert Hypoliet. Edel werk. Zondag laatst hield Eerw. Heer Maer tens van Oostende een treffende kansel rede. In roerende woorden zette hij den toestand uiteen, van ’t noodige, dat drin gend hoeft gedaan te worden, voor de noodlijdende kinderen uit de stad. Hij deed beroep op de edelmoedige harten die in de mogelijkheid verkeeren een schaapjemeer te willen aannemen, al was ’t maar voor een paar maanden. Hij wees op de gezonde lucht van den bui ten, op de ongestoorde nachtrust en bij zonder op de sterke voeding. Gedurende de H. Mis deed hij eene omhaling voor kleedij cn reiskosten der stadsmuschjes opdat deze bij hunne tijdelijke pleeg ouders net zouden kunnen aanlanden. De E. H. Maertens was diep onder den indruk over de vrije mildgevendheid van de Stadeuaren en dankte hen hartroe rend. De Boerinnenjeugdbond is begonnen met ten huize de namen op te nemen van dezen die ’t gevoelig hart, en de middels bezitten, een dezer kinderen onder te brengen. De Heer van hierboven zal hun hiervoor indachtig zijn. Plechtige Eere-Communie. Op Maandag 2 Juni, zijnde 2a Sinxen- dag, doen hier 57 kinderen hun Plechtige Eere-Communie. De Solemneele H. Mis zal opgedragen worden om 7 ure. De ouders dezer kinderen zullen eraan bou Briefhoofden, facturen, enveloppen in gewonen en kleurdruk. Adres en naamkaarten, rouwbrieven gedachtenissen, plakbrieven i den verzorgd uitgevoerd bij W» DE FUSTER-VAN LANDEGHEM Hulstplaats 19, TIELT. UITDEELING DER RANTSOENEERINGSZEGELS In het gewoon lokaal van het Stadhuis zal binnenxert met de uitdeeling der rant soeneeringszegels begonnen worden. De beianghebuenacn dienen dus <ie dienaan gaande aanplakbrieven te raadplegen, ten einde juiste dag en uur te kennen. Er dient opgemerst dat er ter gelegenheid van deze uitreiking een kontrool ingesteld is van de rantsoeneeringskaarten van de inwoners oer straten. Daarvoor zal de persoon die de kaarten aihaait ueze maal alle eenzelvigheidskaarten dienen mede te brengen van diegenen waarvoor hij ze gels afhaalt, natuurlijk van dezen die 15 jaar en ouder zijn, indien de eenzelvig- neidskaarten niet medegeoracht zijn, zul len de zegels niet kunnen uitgedeeld wor den. Dit geldt enkel voor de straten en voor deze maal alleen. llET BEBOUWEN VAN AARDAPPELEN Deze week kunnen geen overeenkom sten voor het bebouwen van aren met aardapelen tusschen landbouwers en par ticulieren meer aanvaard worden, aange zien de landbouwtelling een einde aan deze zaak heeft gemaakt. Het is dus on- noodig zich hiervoor ten Stadhuize nog aan te bieden. KWARTIER VERGOEDINGEN Maandag zal de Stadsontvanger nog maals kwartiervergo^aingen uitbetalen. Het gaat deze maal over u© maand Maart met voor sommigen een gedeelte der maand April De maand Februari zal en kele dagen later uitbetaald worden. De belanghebbenden ontvungen een persoon lijk bericht. Uitdeeling zegel», De uitdeeling der rantsoeneeringszegels zal plaats hebben op Woensdag 4 Juni volgens de gewone regeling. Ook de aardappclkaarten en Weerkaarten worden dan uitgereikt. Amrdappellcaarten. Op Vrijdag voormiddag, 6 Juni, van 9 tot 12 ure voormiddag, zullen de nieuwe •■'ardappelkaarten uitgegeven worden. Men gelieve de stam van de oude kaar- ■i mede te brengen. vertrekt te Meulebeke, naar Tielt, te 6.30, 8.10, 9.30, 17.00 en 18.40 uur. Naar Ingel- munster te 7.00, 9.00, 10.15, 16.40 en 18.40 uur. Deze autobussen geven te Tielt en Ingelmünster aansluiting met de treinen. Persoon aangerand. De genaamde Debruyne Alberic, wo nende wijk Krekel, kwam ’s avonds met een zak meel, die hij met zijn zegels bij een handelaar had aangekocht, huis waarts gereden. Ter hoogte van de hof stede Lammertijn werd hij plots aange sproken door een persoon die verklaarde kontroleur te zijn en aandrong het meel aan hem af te geven. Zekere Vandenb., die daar juist voorbij kwam, vond de hou ding van daze persoon verdacht en wist hem tot aan de woning van Debruyne te brengen. De huisbewoners kwamen toe gesneld, daar de zoogezegde kontroleur liet meel wilde afnemen. Een gevecht in regel ontstond, waarna de aanrander ver plicht werd zijn eenzelvigheidskaart af te geven. Het was een zekere Del., woonach tig te Tielt. Debruyne le^de klacht neer bil den plaatselijken Poli+iekommissaris, die een naarstig onderzoek Ingesteld heeft. Ernstige valpartij. Gedurende de wielrijderskoers die al hier in de Kasteelstraat plaats green, had gedurende de spurt om de overwinning een ernstige valpartij plaats. Landuyt ven Ingelmünster, Missine van Pittem en de kleine Vercrnysse van Harelbeke, raakten elkaar in volle snurt en vielen zwaar ten gronde. Eerstgenoemde werd ernstig ge wond aan het hoofd en ledematen. Mis sine klaagde van inwendige pijnen en liep eveneens ernstige kwetsuren op, terwijl Vercruysse ernstig gewond werd aan den buik en het hoofd. Hun rijwielen werden eveneens ernstig beschadigd. Woonhuis totaal uitgebrand. Zondagavond, omstreeks 7.45 uur, zag Vrouw Dhaene, wonende Vuilputstraat al hier, plots dikke rookwolken opstijgen uit het dak van haar gebuur Jan Hoste. Ter stond verwittigde zij de bewoners die in de woning vertoefden en nog geen brand gewaar werden. Doch het vuur had reeds zulk een geweldige en snelle uitbreiding genomen, dat wanneer de bewoners den zolder wilden opklauteren om het vuur te blusschen, het dak reeds brandend neer viel. De hulp van de plaatselijke brand weer werd seffens ingeroepen, die ter nlaatse kwam en zich slechts kon bsoalen tot het vrijwaren van liet aanpalende huis. In enkele oogenblikken was gansch de woning in een vuurzee herschanen en gelukten de bewoners er niet meer in iets uit den vuurpoel te redden. Alles kwam in den brand om. De bewoners Jan Hoste en zijn vrouw werden door het vuur ern stig verbrand. Eerstgenoemde was er het ergst aan toe aan het aangezicht en lede maten, terwijl de vrouw slechts lichte brandwonden opgeloopen had. Alles wat in het bezit was van deze arme menschen kwam in den brand om. De oorzaak is onbekend. Er bestaat geen verzekering. V erkeersongeva Ilen. De genaamde Richard Serroels, wonen de Kapellestraat, werd in de Kasteel straat, toen hij deze straat wilde over steken, gevat door een tweetal wielrij ders. Serroels werd ten gronde geslingerd en lisp kneuzingen on over gansch het lichaam. Geneeskundige zorgen waren vandoen. Langs den steenweg Brugge-Kort- riik, ter hoogte van de wijk Het Leeg- tje kwam het tot een botsing tusschen een motorijder en een fietser die uit een zijweg kwam aangebold. De fietser, een zekere Firmin G., wonende St-Jan, werd ernstig gewond aan het gelaat en werd, den linkerpols gebroken. Jaarlijksche Parochiale Bedevaart. Zondag had de jaarlijksche parochiale bedevaart plaats naar de Kansl van Onze Lieve Vrouw van Bijstand. Duizenden en nog duizenden personen, vrouwen en kin deren hadden eraan gehouden deze plech- - - tigheid bij te wenen. Aan de kapel werd Wanneyn Bertha, z. b., b. v. Zwevezele. pen te hebben en zien ook niet in, hoezeer zij het algemeen belang schaden door weigerig te blijven tegenover dit werk van openbare gezondheid en welbegrepen soli dariteit. Er wordt dus een dringende op roep gedaan, opdat zij een rationeele uit bating van de drinkwatervoorziening in onze stad niet zouden in den weg staan. Hoe meer aangeslotenen ons waterlei- dingsnet telt, hoe lager de uitbatings- kosten en zoodra de uitbating een winst- saldo geeft, komt dit winstsaldo ten bate van de drinkwatergebruikers onder den vorm van een verminderd tarief. Er wordt verder de aandacht gevestigd op het bevel van 4 Febr. 1941, uitgaande van de Kreiskcmmandantur Roeselare. waarbij de verplichting van aansluiting .wordt opgelegd aan al de eigenaars, in wiens woningen Duitsche militairen wer den ingekwartierd of kunnen ingekwar- tierd worden. In geval van weigering van wege den belanghebbenden eigenaar, zal hem een boete opgelegd worden van 109 R.M. of een gevangenzetting van 20 dagen. Men zou heelemaal aan den efemen- tairen plicht tegenover de stadsgemeen schap te kort schieten, indien men dcor een weigerige houding de belangen van die gemeenschap zou schaden. AKADEMIE VAN BEELDENDE KUNSTEN De plechtige prijsuitdeeling zal plaats hebben in het Stadhuis, feestzaal I” ver diep, ingang Zuidstraat, op Dinsdag 3 Juni (3’ Sinxendag), te 11 uur. De teekeningen van den prijskamp 1940-1941 zullen in dezelfde zaal tentoon gesteld worden vanaf 1 Juni tot en met 8 Juni. DE VL. A. G. CEL ROESELARE De VI. A. G., Afd. Roeselare verdient onze bijzondere belangstelling. Wij her inneren ons nog de laatste kunstprestatie van de Koelner Kamer-Symfonie Orches- ter. Nu zal op Maandag 2 Juni (2“ Pink sterdag) het beroemd groot Orchester Max Meisel een prachtkeus uit zijn kun stig repertorium uitvoeren in de Zaal Pa- tria, te 19.30 uur. De vérstrekkende kul- tureele en economische beteekenis van de VLAG schijnt door velen nog niet be grepen te worden. Komende Maandag heeft iedereen een goede gelegenheid eens met de werking van de VLAG kennis te komen maken. ACHTERSTALLIGE MILITIE- VE'RGOEDINGEN De rechthebbenden voor de achterstal lige militevergcedingen voor de tijdvak ken van 1 Juii 1940 tot 1 Maart 1941 en 1 April 1941 tot den datum van terugkeer moeten vóór 30 Juni 1941 twee afzonder lijke aanvragen indienen. De aanvragen kunnen gedaan worden op het stadhuis, bureel 1, den Donderdag en Vrijdag van 9 tot 12 en. van 2 tot 4 uur. PAROCHIEBLAD VAN NIEUWPOORT ZONDAG r JUNI 1941 (Hoogdag van Sinksen). H.H. Missen te 6, 7, 8, 9, 10 en 11 uur. Te y uur Mannenbond van het H. Hart. Te 9 uur gelezen Mis voor Arthur Van Massenhove en Fami lie. Te 10 uur solemn. Hoogmis voor de parochia nen. Te a J4 uur Vespers, Sermoen en Lof. Geene Congregatie. MAANDAG. Te 7 uur Dienst voor Helene De- keyser, echtg. van Cyriel Vande Casteele. Te 8 uur Dienst voor Jules Devos, echtg. van Leonie Derlerck. ’s Namiddags te 2 J4 uur Vespers en Lof. DINSDAG. Te 7 uur Dienst voor de overt Fa milie van Cyriel Michiels-Devos en overleden broeder Hubert Devos. Te ro uur Plechtige Nadienst voor Elza Vandeoitte, echtg. van Leon Vanhove. WOENSDAG. Te 7 imr Dienst voor de echtge- nooten Ph’liep Dobbelaere-Cloet en zoon Georges. Te 9 uur Dienst voor Honorine Dekeyser, echtg. van Atmust Vlasseman. DONDERDAG. Te 6 uur Confreriemis ter eere van Jie* Allerh. Sakrament. -Te 7 uur Dienst voor Emi"1 Calooter. ’s Avonds van 7 tot 8 uur: Hei lig Uur. VRIJDAG, Vrijdag der maand. Te 7 uur Taardienst voor de echt-enooten Charles Provoost- Rots»art. zoon Jozef en dochter Marie. ZATERDAG. Te 6 uur gez. Mis ter eere van O. L. Vrouw uit de offerblokken. Te 7 uur gez. Mis ter eere van het H. Hart, verjaring eener In- tronisatie. Onderpastoor der week: Eerw. Heer Mys. BURGERLIJKE STAND Huwelijksafkondiging. Salembien Odiel, werkman v. Koekelare, en Popeye Marguerite, z. b., v. Nieuwpoort. EEN PAK NIEUWE BOEIENDE ROMANS liggen ter uwer beschikking in de Vrije Boekerij van het Davidsfonds: 6083: Het geheimzinnig Kasteel C. Foley. 6084: Wendende Wegen J. Nieuwenhuis. 6085: In de macht der Toovenaars H. Kolaster. 4502: Pierken Pladijs V. Mertens. 6079: Een meisje en een jongentje A. Salomans. 5658; De weg naar huis R. Utsch. 5977; Liefde, Tscheka en Dood. Burgerlijke -tand. Geboorten. Vandecasteele Danise, d. v. Andreas en Verduyn Godelieve. Desloovere Nicole, d. v. Cyriel en Cools Joanna. Overlijdens. Houtaeve Achiel, 51 L ongehuwd (v. Roeselare). Verfaillifl Barbara, 67 j., echtg. v. Verfaillie Adolf. Vandommele Marcella, 3 m., d. v. Mau rits en Soenen Magdalena. Vandenwe- ghe Leonie. 89 j., ongehuwd. Huwelijken. De Witte Omer, melk- handelaar v. Roeselare, en Cokelttere Zs- lia, landbouwster v. Rumbeke. Denuydt Odiel, velomaker, en Buysè Panhel, hand' schoenbewerkster, b. v. Rumbeke. Feys Daniël., drukkers«'ast, en Der/ ure Meria, fabriekwerkster, b. v. Rumbeke. ri’J- mortier Maurits, landbouwer, en Adam Joanna, z. b., b. v. Rumbeke. Nieuwe Burgemeester Richard Vanhaverbeke werd tot Bur gemeester van Rumbeke benoemd. Hij werd den 18 Augustus 1895 te Rcoselare geboren en woont reeds meer dan 23 jaar in Rumbeke. Gedurende zijn plaatsver vangend Burgemeesterschap, sinds 3 Aug. 1949, werd er heel wat werk verricht van openbaar nut. Van het woekerfront... veel nieuws! Verslag van hetgeen in een 24 uur in het zalig Rumbeke gebeurde cn v.aaruii duidelijk blijkt met welk een hevigheid daar aen slag geleverd wordt tegen de zakelijk, gezien den gedurigen aangroei, woekeraars 6 uur ’s morgens: twee smokkelaars ge pakt te Beitem-Rumbeke; 9 uur ’s morgens: een smokkelkot door zocht met goeden uitslag; 11 uur ’s morgens: twee mannen met 61 kgr. zwijnenvieesch gestekt; 3 uur ’s namiddags: een ander woeker- kot doorsnuffeld177 kgr. graan en 10 kgr. erwten gevonden. Ge zoudt denken dat het daarmee op geschept was! Mis! In de vroege uurtjes gebeurde er nog wat straffer; De hulppolitie vervolgde een groep mannen, die drie zakken vieesch droegen en wegliepen. Een werd er bij den kraag gestekt, maar hij haalde een groot mes uit en bedreigde den wachter. Juist op dat oogenblik kwam de auto der vliegende brigade voorbijgereden. De rijkswachters sprongen er uit en zetten de bende na en er werd lustig met de re volvers geschoten. Slechts één werd er vastgepakt. Wordt er nu te Rumbeke meer gewoe kerd dan elders? O neen! Maar ze zitten er daar meer achter, dat is alles. Onderzoek in vieeschprijzeB. Zoo pas werd er door het Bureel van Prijzen cn Loonen een onderzoek inge- steid naar de vleeschprijzen in Izegem, waarover klachten waren binnengeko men. Na een nauwkeurig onderzoek kon den geen abnormale prijzen worden vastgesteld. BURGERLIJKE STAND van 22 tot 29 Mei 1941. Geboorten. Albert Dujardin, z. Frans en Hilda Dupon, Westlaan 54. Denisa Vanzieleghem, d. v. Juliaan en Rachel Van Rolleghcm, Magermerrie C. 203. Maria Esckhout, d. v. Georges en Joanna Vanderhaeghe (v. Ardooie). Rita Degryse, d. v. Richard en Maria Goysen, £t-Sebastiaanstraat 68. Ivon- ne Sobry, d. v. Lodewijk en Magdalena Ra.bau, Rumbekestéenweg 60. Nicole Labeeuw d. v. Jozef cn Nera Vanhoutte, Gitsstraat 117bis. Agnes Callens, d. v. Cyriel en Margaretha Brulez (v. Ardooie). Noël De Muelenaere, z. v. Georges en Pha- raïlde Kerkhof (v. Beveren-Roceelare). Gilbert Hinnekint, z. v. Albrecht en Ivonna Vermeulen (v. Passchendale). Georgette Decan, d. v. Eric en Emma Vandenberghe (v. Handzame). Robert Vanaverbeke, z. v. Leo en Godelieve Dely (v. Handzame). Gilbert Deckmyn, z. v. Edmond en Elisabeth Edelberg, Groene- straat 18. Anna Berteloot, d. v. Jozef en Maria Vandenbussche, Zuidstraat 15. Annie Anseeuw, d. v. Désiré en Bertha Vansevenant (v. Gits). Marietta Ver- haeghe, d. v. Albrecht en Marcella Deco- ninek (v. Kachtem). Raphael Sune- tier, z. v. Leo en Jülia Verhamme (van Ardooie). Sterfgevallen. Henriette Bosteen, 84 j., wed. v. Constan'tijn Coussée, Ardooie- steenweg 37. Daniël Claeys, 2 j., z. v. Gustaaf en Maria Grqgoor, Rumbeke- steenweg 11. Amelia Roose, 67 j., echtg. v. Emiel Demeulenaere, Langebrugstraat 6. Celina Alleman, 43 j„ echtg. v. Ro bert Coussement, Vredestraat 25. Alois Vandewalle, 78 j., wed. v. Paulina Gry- monpon (v. Rumbeke). Jeroom Nollet, 39 j., echtg. v. Leonia Goeman (van Ar dooie). Huwelijken. Michiel Huyghebaert, houtbewerker, en Augusta Bossuyt, vod denwerkster, J>. v. Roeselare. Achiel Vanhauwaert, aardewerker v. Gavere, en Emma Sanctorum, naaister v. Roeselare. Georges Carton, bediende v. Moor slede, en Maria Beerlandt, bobijnster v. Roeselare. Wilfried Verbrugghe, kleer maker, en Godelieva Bucket, z. b., b. v. Roeselare. Arthur Ghekiere, vlaswer- ker v. Moorslede, en Margaretha ‘Mar- godt, z. b., v. Roeselare. Victor Samyn, dagbladverkooper, en Simonna Raes, spoelster, b. v. Roeselare. Franche Du jardin, aardewerker, en Martha Kaekel- berg, spinneriewerkster, b. v. Roeselare. Alfons Calmeyn, spinneriewerker, en Simonna Vergote, haspelaarster, b. v. Roeselare. Huwelijksafkondigingen. Alfons De- cancq, doorhaalder, en Angela Vansteen kiste, bottlenstikster, b. v. Roeselare. Gabriël Wildermeersch, schoenmaker Roeselare, en Elza Demaiter, z. b., v. Westroozebeke. Camiel Verhaeghe, haarschikker v. Roeselare, en Magdalena Baert, z. b., v. B-everen-Roeselare. Dé siré Hemeryck, beenhouwer v. Roeselare, en Paula Acx, z. b., v. Oekene. GENEESKUNDIGE DIENST Op Zondag 1 Juni (Hoogdag van Sink sen) zal de geneeskundige dienst waarge nomen worden door de Heeren Dokters Paul Vandenberghe, Rijselstraat, en Hos- tens, Ardooiesteenweg te Roeselare. Apotheker van dienst: Tyberghein, Oost- straat, Roeselare. Op Maandag 2 Juni (2" Sinksendag) Doktersdienstzooals de gewone werkda gen. Apotheker van dienst: Vande walle, Groote Markt, Roeselare. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Vanaf den 2 (Maandag) tot den 7 (Za terdag) Juni 1941, zijn volgende taxivoer- ders van dienst; Decloedt Maurits, Ol menstraat 18a; Verstraete Gustaaf, Hof van ’t Henneken 46; Devos Modest, Zuid- molenstraat 218, Roeselare. POSTBUSLICHTING De postbuslichting, groote postbus, Ooststraat, geschiedt als volgt: 5.40, 7.00 8.30, 12.30, 13.30, 20.30 uur; ’s Zondags te 7.30 uur. Brieven en postkaarten op Zon dagen en andere feestdagen te 15.30 uur alleen. AANSLUITING OP HET WATERLEIDINGSNET De aannemer van het waterleidingsnet in onze stad is thans volop bezig met de uitvoering der huisaansluitingen op de waterleiding. Er wordt nogmaals aan herinnerd, dat de aansluitingen kosteloos gebeuren, zoo lang de werken aan den gang zijn. Wie dus te lang wacht, zal later zijn huisaan- sluiting op het net moeten betalen. Er is vastgesteld, dat verschillende eigenaars en desgevallend huurders weigeren hun huis te laten aansluiten, zelV ais de eige naar reeus akkoord is. Deze inwoners schijnen het overgröote nut van drinkbaar water nog niet begre-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4