Uit ’t Diksmuidsche Uit 7 Meenensche Uit ’t Tieltsche I Uit ft Roeselaarsche SiMffliniiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiniiiiimiiiiHiiiuiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiio^ UIT ROESELARE UIT TIELT DRUKWERK: UIT MEENEN REN INGE ffl MEULEBEKE STADEN PITTEM fflMiiiwiiHimiiwiiwmi’nwiiiiliiinilWta OOSTNIEUWKERKE IZEGEM van 7-5-41. 4’ BI. RUMBEKE Tijdens de Sinksendagen heelt de jeugd MERKEM ARDOOIE KORTEMARK fÈiMpiiiiiiiwiiniiin»^ DADIZELE WESTROOZEBEKE EMELGEM i!ii9!iiiiiiii!ii!i!!i!i!i!iiinfliKiHin!iiinifliiiiniininnnni!nin!niffliiini!!i!!inniinii!!niniffl^^ OOSTROOZEBEKE HOOGLEDE HANDZAME INGELMUNSTER ZWEVEZELE WINGENE DE f OFERINGENAAR IEDER MAAN- en DONDERDAG van 9 Ja tot 12 uur, is Dokter GITS, Oogmeester, ten dienste der kliënten voor alle gewenschte raadpleging voor oogziekten en onderzoek in zijn kabi net, Kortrijkstraat 19, TIELT. - ■Z-süp'ytjKJfP*- i. ocya duóci, Maria, fabriek- beant- ItLHlIllHII iiiiiiliiIlfliiiiMIIHHHMb Zekere Chr. de Vliegende Gevonden. eigenaar of bekomen op je bloemen, liefhebbers. Burgerlijke stand. Geboorte. Thyberghien Roeland, z. v. Leon en Serroen Maria, Ommegangstraat. Overlijden. Vanmaele André, 2 m., z. v. Oscar en Vercaigne Marie-Louise, Molenstraat. Huwelijksbelofte. Assez Camiel, wed. v. Boucké Elisa, met Winne Maria, huis houdster, b. v. Staden. Huwelijk. Gouwy Odiel, landwerker, en Louagie Margaretha, huiswerkster, b. v. Staden. Aanrijding. Zekere Jozef Coysman, wonende sek- tie C, 4, Meulebeke, kwam Maandag avond om 20.15 uur, van zijn werkhuis door de Weststraat te Ingelmunster ge reden. Hij ontmoette daar enkele fiet sers, die in groep reden. Zekere Ver- schatse Alfons. Wijngaadstraat, Izegem, reed recht op Coysman, zoodat ze beiden ten gronde vielen. De groep, behalve Schatse, reed door. De beide velo’s wer den deerlijk gehavend. Coysman bekwam lichte verwondingen aan het linkeroog en AUTOSCHOOL Zondag laatstleden werd in de zaal Terminus, gelegen Statieplein, een leer gang geopend in autocursussen. De eerste lessen kenden een goeden bijval. Nieuwe toetredingen worden nog aanvaard. WOEKERAARS GESNAPT Door de Rijkswacht van Tielt werd een razzia gehouden aan het plaatselijk sta tion. Alle reizigers voorzien van te groote pakken en zakken werden aangesproken en onderzocht. Dit gaf aanleiding tot het aanslaan van talrijke produkten, gerant soeneerde eetwaren, die voor den woeker handel bestemd waren. VRUCHTBARE HUISZOEKING Door den plaatselijken dienst der Rant- soeneering werd een plotsen inval gedaan in de woning van D..., wonende Krom- mewalstraat alhier. Na gansch de woning doorzocht te hebben werden honderden kilogram eetwaren aangeslagen. wa?”"'i- der koffie, cacao, rijst, kaas, enz. Alles werd opgeladen op twee groote wagens en ter beschikking gesteld van Winterhulp. Dr.vsdsfonJs, De ledenlijst werd verstuurd en strata komt het eerste boek. Er zijn wel eenije leden die achter bleven maar we hopsa slechts tijdelijk, en met het aanstaande 11 Julifeest verwachten we hen terug; te zien in den Davidsfondsfamiliekring. Daarom doen we nu ook nog een oproep tot hen hun bijdrage te vernieuwen en zich volstrekt niet te laten beïnvloeden door ongegronde en geen steekhoudende beschuldigingen. Het Davidsfonds is en blijft wat het steeds is geweest: kristelijk, vlaamsch, vrij en volksch. Dien oproen richten we cok tot de Ie< den uit POELKAPELLE; ze boeven en< kei hun kaartje te sturen naar den schrij ver,. Burgerlijke stand. Huwelijk. André Vanassche, land bouwer, en Madeleine Verstraete, fabriek- werkster. Overlijden. Helena Demeester, 65 j., echtg. v. Adolf Vansteenkiste. voor elke aangelegenheid, voor be drijf en bureel, wordt spoedig en verzorgd uitgevoerd in de DRUKKERIJ W DE FUSTER-VAN LANDEGHEM Hulstplaats 10, TIELT. Maalbewijzen. De maalbewijzen voor de maand Juni zullen afgeleverd worden op Maandag 9 Juni, in den voormiddag. Aardappelzegels. De landbouwers welke aardappelen af geleverd hebben tegen afgifte van zegels Nr 20, voor de maand Mei, worden vrien delijk verzocht deze zegels vóór 13 Juni e.k. in te brengen, geplakt op ertoe be stemde borderellen. Vleeschzegels. De landbouwers, welke geslacht hebben, warden verzocht de vleeschzegels Nr 10, geplakt op de ertoe bestemde borderellen, ten spoedigste in te brengen, ten einde geen moeilijkheden op te loopen bij den controleur. Burgerlijke stand. Huwelijk. Hemeryck Jules met Van- biervliet Margriet. Geboorten. Devoldere Rafaël, z. v. Emeric en Vanden Braecke Zoë. Huy ghebaert Bernadette, d. v. Etienne en Cantillon Emma. Decan Georgette, d. v. Erik en Vandenberghe Anna (geb. te Roeselare). Vanoverbeke Robert, z. v. Leo en Dely Godehere (geb. te'Roeselare). Overlijden. Huyghebaert Hélène, 69 j., ongehuwd. Bij de Rooborsten Te Maria loop had door de vinkenmaat- schappij «De Rooborsten» 'een zetting plaats waaraan niet minder dan 100 deel nemers waren. De uitslag luidt als volgt: 1. Verzele M., Wakkep, 636; 2. Degraeve, Oostroozebeke, 510; .5. Vanryckegem, Ma- rialoop, 489 4. Vaitpaehtebeke, Wingene, 485; 5. Debaene A., Meulebeke, 462; 6. Vrotnan J.. 440 7. Vanderheercn, Etnel- gem, 420; 8. Debcetif. Ingelmunster, 413; 9. Simoens R.,' Harcibeke, 413; 10. Aricks G., Tielt, 41®; 11. Maes A., Marialoop, 399; 12. Vsinluclieue R., Meulebeke, 384; 13. Bossuyt A.. Wakken, 382; 14. Van- debogaerdc,. Oostroozebeke, 371; 15. Van- demaele 1*., M culebeke, 360. Uitslag Vinkcnprijskamp. Door de maatschappij «Niet Rijk maar Recht» werd ctti wedstrijd voor ziende vinken ingeracht, waarvan de uitslag luidt als volgt: 1. Vaimyckegem, Tielt, 595; 2. Vannieuwetihuyse G., Meulebeke, 574; 3. Damman C..te4; 4. Wyseur G., 544; 5. Vanlaecke R., 538; 6. Mortier H., 452; 7. Vermeulen J os 4418, Sagaert F., 426; 9. Vanryckegcoi C-« 416; 10. IJobbels, 415. gens we konden vernemen is er dit jaar nog niet het minste spoor om een hanen- kraaiïng op touw te zetten, iedereen wie eenigszins van hansnsport houdt, vraagt zich af wanneer we hier op Hooglede- dorp een hanenkraaiïhg zullen hebben, waarin onze Hoogleedsche haantjes zullen te kampen hebben tegeh vreemde kraaiers. We vragen ons af waarop men wacht een wedstrijd in te richten. Allo, hanen- kraaiersclub De Meikraaiers de han den uit de mouwen, het lood uit de schoe nen en een flinke wedstrijd ingericht. Bezorg ons eens een Zondag met sport- jolljt. Inleveren van eieren. Zooals reeds bekend wérd gemaakt, is ieder hoendenhouder verplicht Wekelijks twee eieren per hen af te leveren. Deze eieren worden betaald aan 1,60 fr. per stuk, voor en gewicht van minimum 50 gram. Wanneer en waar de eieren op onze gemeente zullen moeten worden geleverd is nog niet definitief vastgesteld, doch dit zal eerstdaags worden bekend gemaakt. Wij willen -er echter nu reeds op Wijzen dat de verplichting tot leveren reeds geldt vanaf 1 Juni. VRUCHTDRAGENDE -HUISZOEKING Door de Rijkswacht werd in gevolge het gevecht tusschen smokkelaars en gendar men te Geluwe, een huiszoeking gedaan ten huize van zekere Vancoillie Edmond, Poermagazijnstraat, op wie erge vermoe dens wegen zich over te leveren aan het smokkelen. Daar niets vindend, gingen de gendarmen een oogslagje werpen bij zijn buurman, de genaamde Clement Ducas- tel, die alhoewel alleenstaande zijnde, in zijn huis twee groote potten boter, een zak meel, verder graan en boonen bij groote hoeveelheid bezat. De man, niet betaalkrachtig. zijnde, kon in geen geval zulke hoeveelheden gekocht hebben. Ten slotte werd vastgesteld dat dit eigendom was van Vancoillie. De smokkelwaar werd aangeslagen. VERKEERSONGEVAL Vrijdag deed er zich in de Kortrijk- straat te Meenen een ernstig ongeval voor. Paul Devriendt, afkomstig van VMe- zele, kwam met zijn auto door voormelde straat gereden. Aan de Markt moest hij stoppen. Tijdens het stilhouden reed zijn wagen, waaraan een aanhangwagen ver bonden was, achteruit en kwam midden het uitstalraam van de spekslagerij Du mont terecht. De schade is aanzienlijk. VALSCHE BILJETTEN VAN 2 MARK IN OMLOOP In een grootwarenhuis der Rijselstraat werd door een persoon van Moeskroen een briefje van twee mark ter betaling aangeboden. Bij onderzoek bleek dat het briefje valsch was. De politie werd inge licht, maar de kooper kon zijn goede trouw bewijzen. RAVITAILLEERING SKAART GESTOLEN Marcel Vanhaelewijn, waard van het café Bokspaleis Kortrijkstraat, stelde vast dat zijn ravitailleeringskaarten ge stolen werden uit eene kast, in zijn keu ken staande. DIEFSTAL VAN LOODEN DARMEN In een huis dat tijdens de beschieting verwoest werd en nog steeds onbewoond is, gelegen Zonnestraat, toebehoorende aan Guillaume Stragier, hebben dieven de looden darmen en de electriciteitslei- ding afgerukt en gestolen. KERMIS OP DE BARAKKEN Hanensport. Uitslag kraaiing 2» Sinksen: 1. «The- fer», Claerhottt Cyriel, 233; 2. «Nooit Moe», Degryse Marcel, 230 3. «Gouden Tand Vandenbussche Madeleine, 213; 4. «Lowie», Doom Gilbert. 189; 5. «Derk», Notable Eric, 164; 6. «Jacko», Verhae ghe Wffly, 138; 7. «Kilos», Steuber Al- Drenkeling opgehaald. Maandag 26 Mei deed het droeve nieuws de ronde dat de genaamde V., uit Reninge, vermist werd. Den Zondagna middag had de ongelukkige nog in de herberg bewoond door A. D., te Wou- men, geweest, vanwaar hij dan ook sa, men met zijn kameraad G. in den avond vertrokken was. Daar de kameraad van V. ruzie had met zijn fiets, trok V. al leen naar huis, zijn makker achterlatende. Toen deze laatste thuiskwam keek hij niet weinig verwonderd op,, toen hij ver nam dat zijn vriend nog niet thuis was. Den Maandagmorgen werd er langs alle kanten op inlichtingen gevraagd, doch niets kon baten. Den Woensdagavond be sloot men dan maar ook eens te dreggen aan de brug De Drie GrachtenNa amper een tiental minuten arbeiden haal de men den ongelukkige uit het water. Hij moet waarschijnlijk den Zondag avond door de duisternis misleid geweest zijn en in het water terecht gekomen. De plaatselijke rijkswacht stelde het noo dige onderzoek in. Óp 2» Sinksendag had de plechtige be grafenis plaats. De kerk was proppens- vol en aan de offerande scheen maar geen einde te komen. Omringd van zijn bid dende vrienden, en hij had er veel, werd Georges naar zijn laatste rustplaats ge leid. Dit weze een zachte balsem op de bloedende wonde die dit gebeuren voor zeker heeft gemaakt in het hart der diep- treurende familie en die zich maar stel pen kan met de gedachte dat Georges reeds rust in vrede, hierboven. de linkerhand. Voor enkele jaren opgeruimd. Op 13 Maart 1941 werd de 51-jarige metserbediende Valeer Robert, wonende te Ingelmunster, Bruggestraat, aangehou den wegens beschuldiging van een reeks diefstallen met inbraak en beklimming. Door den Heer Carnewal werd hij naar het gerechtshof van Kortrijk overge bracht, onder aanhoudingsmandaat ge plaatst en in de gevangenis opgesloten. Na bekrachtiging van het aanhoudings mandaat verscheen de betichte op 30 April voor de Raadkamer der boetstraf felijke rechtbank te Kortrijk. Gezien het geneeskundig verslag werd Valeer op ver zoek van het Openbaar Ministerie gedu rende een maand in observatie geplaatst. Vroeger reeds werd hij verscheidene ma len-veroordeeld. Hij werd naar de psy chiatrische afdeeling der gevangenis te Gent overgebracht om zijn verantwoor delijkheid onder geestesoogpunt op het oogenblik der gepleegde misdrijven te bepalen. Dokter Fransen, hoogleeraar aan de Gentsche Universiteit besloot tot de onverantwoordelijkheid van betichte. Op 28 Mei verscheen hij voor de bevoegde raadkamer, welke hem na inzage van het heelkundig verslag en het rekwisitorium van het Openbaar Ministerie verwees tot 5 jaar interneering in een gesticht van sociaal verweer. Geslachte koe aangeslagen. De Rijkswacht van Izegem, op dienst- ronde op deze gemeente, deed een bespan nen kar stoppen. Bij een nauwkeurig on derzoek werd er een geslachte koe op ont dekt, wegende ongeveer 300 kgr., die ver voerd werd door Pieter Dejonckheere en bestemd was voor den beenhouwer André B., wonende te Kuurne. Het vleesch werd ter beschikking gesteld van het plaatse lijk Winterhulp-Comité. Woekeraar in de val. ’s Nachts ontmoette de Vliegende Rijks wachtbrigade van Brussel op het grond gebied Ingelmunster een fietser, die een pak vervoerde. Bij onderzoek van deze .kwam men tot de ontdekking van 18 m. vrouwenstoffen. Deze waar, die bestemd was voor den sluikhandel, werd in beslag genomen en proces-verbaal werd opge maakt. Voetbalspelen loopt schedelbreuk op. Zondag, tijdens den voetbalwedstrijd Verbroedering Ingelmunster St-Eloois- Winkel, deed zich een ernstig en zwaar ongeluk voor. Wanneer de bezoekers door de verdediging van Ingelmunster getrok ken waren, wilde de doelverdediger den bal opvangen. Hiervoor wierp hij zich* ten gronde, toen een speler der andere partij kwam toegesneld en een keihard schot op het hoofd van den doelman Tanghe te recht kwam. De jongen bleef bewusteloos liggen en werd door de andere spelers de eerste zorgen toegediend. De kunstmatige ademhaling werd toegepast, doch niets baatte. Een bijgeroepen bracht het ongelukkig slachtoffer naar Burgerlijken Stand. Geboorten. Solange Maes, d. v. Joris en Madeleine Nyffels, Manegemstr. 18b. Anne-Marie Vanlandeghem, d. v. Ma nuel en Godelieve Supply, Nieuwstr. 25. Gerda Vercruysse, d. v. Gerard en Juliana Defranck, Roeselarestr. 440a. Guido Mestdagh, z. v. Michaël en Rachel Werbrouck, Stuivenbergstr. 55b, Ma- rie-José Vermeulen, d. v. Albrecht en Germana Vannieuwenhuyse, Bleekerij- straat 151. Gerda Vercruysse, d. v. Leopold en Magdalena Sinnesael, Kort- rijkstr. 121. Gerard Caryn, z. v. Gustaf en Augusta Vandommele, Lendeledestr. Erik Cottyn, z. v. Pierre,en Gabriella Coppens, Molenweg 26. Overlijden. Julie Belaen, huishoud ster, 68 j., echtg. Jules Vandoorne, Neder- weg 10. Huwelijken. Albert Lobel, nijveraar te Roeselare, en Maria Dujardin, z. b. te Izegem. Juliaan Mestdagh, fabriekw., en Maria De Blaere, huish., beiden te Izegem. Albert Bincquet, fabriekw., en Madeleine Couckuyt, fabriekw., beiden te Izegem. Remi Laisnez, meubelm. te Ingelmunster, en Godelieve Maerten, fa briekw. te Izegem. André Verhaeghe, schilder te Rumbeke. en Maria Vanthour- nout, z. b. te Izegem. Albert Vanden- bulcke, fabriekw., en Marcella Windels, fabriekw., beiden te Izegem. André Deleu, fabriekw., en Madeleine Mistiaen, fabriekw., beiden te Izegem. Julius De- coster, postbediende te Gits, en Antonia Denys, z. b. te Izegem. De nieuwe Burgemeester. In het Staatsblad van verleden week werd afgekondigd dat de Heer Paul De- poorter als burgemeester benoemd wordt der stad Izegem en dit in vervanging van den Heer Cyriel Staes dïe ontslag ge nomen heeft. De nieuwe burgervader is alhier een gekend figuur. Hij stamt af uit een doktersfamilie en werd geboren in 1896, zoèdat hij 45 jaar oud is. Ver scheidene jaren oefende Heer Depoorter het ambt uit van apotheker om nadien bestuurder te worden van N. M. «Inter nos» wiens zetel in de stad gevestigd is. Tijdens den oorlog van 1914-18 was de nieuwe burgemeester als vrijwilliger op getrokken en heeft zich alsdan meer maals weten te onderscheiden. Ook is hij voorzitter van de plaatselijke Oudstrij- dersvereeniging V.O.S. Heer Paul De poorter is alhier een bekend en tevens populair figuur. Heer Depoorter zal zijn moeilijke taak als burgervader op een be kwame en rechtschapen manier weten te vervullen. werd vastgesteld dat hij een schedelbrw* öpgeloopën had. De toestand van het slachtoffer is zeer erhstig en baart nog steeds de grootste zorgen. Bij de Lustige Zangets Door de Lustige Zangers werd eea prijskamp voor vinken ingèricht, wsar. van de uitslag luidt als volgt: 1. Desmet B., Ardooie, 615; 2. Oosterlinck R„ Ize. gein, 600; 3. Dëfour G., Izegfem, 594 4. Vereecke C., 540; 5. Callens M„ 536: 6, Dumortier C., Emelgem, 527; 7. Vanhae. zebrouck J„ Izegem, 461; 8. Verstraete B, Izegem, 457; 9. Brabant F., 451: 10. De- blaere G., Lendelede, 451. Er waren 101 vogels van de partij. 40 Liter alcohol aangeslastn. Door de Rijkswachtbrigade van Ardooie werden gedurende de twee laatste dagen, vier personen aangesproken die per fiets een buidon vervoerden. Deze werden on dervraagd en kwam telkens tót de ont dekking dat de kerels alcohol vervoerden, Deze kerels werden alle vier afzónderlijk beet genomen. De alcohol werd aangesla gen en naar het Rijkswachtbureel ovet- gebracht. Men is de meefting toegedaan dat in de streek zich een geheime stokerij schuil houdt. Woekeraars gesnapt, Door de Rijkswacht van Ardooie werd gedurende de laatste dagen eeh jacht ge daan op de talrijke woekeraars die naar de streek komen afgezakt. Zoo werd een plotsen inval gedaan aan de Station’s Kortekeer, Ardooie-Statie en Tramstatie, Verscheidene produkten die aan woeker prijzen werden aangekocht, waaronder 2 hespen, boter, graan, erwten, gezouten spek, enz., werdén aangeslagen. Dit werd ter beschikking gesteld van den Heer At- rondissemeAtskommissaris. piiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Bevoorradingsnieuws. De wol der bij de telling van 1 Ja nuari 1941 aangegeven schapen moet bin nengedragen worden in de bureelen der bevoorrading op Maandag 9 Juni, van 8 tot 12 uur of van 13 tot 17 uur. Deze wol dient verpakt zooals vermeld in bij- 18,^6 I. Vorige week reeds begon men volop met de uitdeeling der puntkaarten A en B voor al de personen boven de 15 jaar. Te gelijk werden de vleeschkaarten afgele verd. Eerst op Dinsdag 10 Juni, in den voornoen, zal Sectie F. aan de beurt ko men en ’s namiddags vanaf 2 uur de in woners van Belradie en St-Pietersveld. Winterhulp. Op den vooravond van Sinksen deed de schooljeugd een zeer geslaagde omhaling met de bussen, en op den Hoogdag na al de missen waren het de Burgersmeisjes, die eeh penning vroegen ten voordeele van dit werk van hulpbetoon. Deze inza meling bracht een rond sommeken op. Een tweede omhaling met de bussen zai begin. Juli gecïiiE?.» yvordeiT, Het Wit-Gele Kruis. Sedert het ontstaan van liet liefdadig- werk van liet Wit-Gele Kruis zijn er reeds heel wat inwoners tot deze inrich ting toegetredeu. Aan deze prachtige in richting wordt alle ijver besteed en niets wordt onverlet gelaten om de zieken en ■iioodlijdenen te helpen. Nieuwe toetre dingen kunnen altijd, gedaan worden in het Klooster, Baljuw Vermeulenstraat. Winterhulp. Het plaatselijk Winterhulpkomité laat kennen aan de melkverkoopers dat de melkbons nog slechts zullen uitgewisseld worden op den vastgesteldcn dag, zijnde Zaterdag 7 Juni, van 4 tot 6 ure, in de zaal van het Vredegerecht. De autobusdiensten. De autobusdienst Tielt-Meulebeke-In- gelinunstcr wordt thans de Zondag en Feestdagen terug ingeschakeld. Dit nieuws zal raet groote vreugde bij de in woners van deze drie volksrijke gemeen ten vernomen worden. De uurregeling blijft dezelfde. zich kunnen veranakgn ter gels^nhei' der Kermis der Barakken. Het weder wa. redelijk goed en dit bracht veel volk op de been. En zeggen dat wij in oorlogstij den leven. Een rare oorlog toch! EEN ONGEVAL Ginette Poullain, gehuisvest Sinteer- kaai, was op de Skotter-auto, staande Ko ningin Astridplein, toen zij tijdens he aanrijden van twee der voertuigen mei haar hiel tusschen beide gekneld raakte Zij liep ernstige verwondingen op. FIETS GESTOLEN Achiel Deryckere, geboren in 1892. ge huisvest Bleeloerstraat 142, was per flew naar het Stationplein gekomen om alda®1 een boodschap te doen. HJJ liet zijn fl«s aan een huis staan en na korten tijd het vervoermiddel reeds verdwenen. BRIEVENTASCH VERLOREN Achiel Derthoo, gehuisvest Leegweg 1?® te Meenen, verloor Dinsdagavond z>JD brieventasch. BIJ DE VL. ZWEMVEREENIGING Maandagnamiddag kwam de Vlaamsch6 Zwemvereeniging De Leieratten Mee; nenin gezellig samenzijn bijeen in badhuis. n Diegenen die niet vervaard waren w de killigheid doken eens duchtig in water, wijl de anderen zich bij een sma kelijke pot zetten en het spel der andere gadesloegen. Na het zwemmen gingen die gr°°„ jongens zich eens lustig vermaken a»" en op de kinderspelen, kwestie van goed te verwarmen. m Er werd eens duchtig gelachen, wij* kameraadschappelijk een paar u#1" doorbraeht. .alf De Vlaamsche gulhartigheid was oa niet zoek, integendeel. De Vlaamsche Zwemvereeniging Pv., geweldig aan en overtreft zelfs al de wachtingen. Nochtans staan nog ware Vlamingen buiten het kader iT, Leieratten niettegenstaande zij liefhebbers zijn. Schrijf onmiddellijk in. Toestand der werkloesbe' De werkloosheid is in onze gemeenKj heel wat verbeterd. Wekelijks werd frank aan steun uitbetaald. Dit is n» daald tot ongeveer 3.000 fr. Het werkloozen. bedraagt slechts 35 oP Oögentt Burgerlijke stand. Geboorte. Haelewyn Yolanda, d. v. Jules en Doom Yvonne. Overlijdens. Vanslambrouck Silvie, 74 j., onge'huwd. Lanneau Emile, 70 j, ongehuwd. Huwelijk. Deman Henrl, landwerker v. Wervik, en Volöké Maria, dienstmetl Landbouwtelling. De landbouwtelling wijst er op, dat dit jaar veel meer aardappelen verbouwd zijn en meer graangewassen dan andere ja ren. Nu begint het uitpluizen der aan giften; we beklagen degenen, dié ge zeurd» hebben. Tegen èeïi 30-tal landgebruikers, die hun leveringspllcht van aardappelen niét vervuld hadden, werd vervolging inge spannen. Evenzoo tegen een aantal, die niet genoegzaam broodgraan inleverden. Verder werden er een aantal vervolgd, die, ofschoon ze broodgraan geoogst had den, toch regelmatig hun broodbons af gehaald hadden. Tegen dergelijke onso- ciale houding kan niet scherp genoeg op getreden worden. De velodroom. Op 22 Juni wordt er in de velodroom een beroepsrennerskoers gegeven met een prachtig programma: Omnium: Ronde tegen het uurwerk, puntenkoers en achtervolging: Sercu- Vandenberghe tegen Defoort-Schotte. Omnium: Vanhoutte-Decin tegen Vlae- minck-Tersago. Achtervolging: Jules Lowie, Knockaert, Vandeweghe, Vandepitte. 60 Km. ploegkoers: Sercu-Vandenber- phe; Defoordt-Schotte; Vanhoutte-De cin; Vlaeminck-Tersago; Vandeweghe- Vandepitte; Jules Lowie-Knockaert. Burgerlijke stand. Geboorten. Declercq Esther, d. v. Jo zef en Vinckier Martha. Verbeest Noël, z. v. Achiel en Lecluyse Martha. Overlijden. Debruyne Maria, 2 m., d. v. Frans en Verborgh Ivonna. Huwelijken. Rosseel Maurïts, vlas- handelaar v. Wevelgem, en Beeuwsaert .Maria, landbouwster v. Rumbeke. De- leersnyder Jozef, bediende, en Rottey Ma ria. z. b., b. v. Rumbeke. Huwelijksafkondigingen. Seys Jozef, Handwerker, en Terryn Maria, fabriek- werkster, b. v. Rumbeke. Beaumont Jeroom, paardengeleider v. Moorslede, en Verduyn Germana, dienstmeid v. Rum beke. Burgerlijke stand. Geboorten. Dupon Monica, d. v. Ar seen en Julia Hoornaert. Provoost Joel, z. v. Albert en Elisabeth Douagie. Doom Willy, z. v. Leopold en Godelieve Desimpel. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 8 Juni gansch den dag waargenomen wor den door Dr Leopold Vandenbroucke, Diksmuidestraat 4 (telefoon 55.20). De Apotheek Degrijze, Bruggestraat 44, is open tot 12 uur voormiddag. De Zon- dagwacht begint van ’s morgens te 7 uur en -eindigt om middernacht te 12 uur. Neem hier nota van. Allo! Meikraaiers! Sinds langen tijd hooren We van onze Hoogleedsche hanenki-aaiersveneenlging niets meer. Nog geen enkele kraaiïng werd dit jaar gegsven, toen verleden jaar de eene ki-aaiïng de anderJ; opvolgde. Vol- iiiMaiiiiiniiM^ Boerinnengilde. Op 2’ Sinksendag zette onze bloeiende Boerinnengilde Sint-Lutgardishaar reeks godsdienstige vergaderingen voort. De jeugd was weerom talrijk opgekomen, 't Was E. H. Decadt, Onderpastoor, die een heerlijke en oprecht genoten voor dracht hield o7sr O. L. Vrouw van LourdesEen mooie reeks lichtbeelden luisterde zijn voordracht op. De overval op de hoeve. We hebben melding gemaakt van de stoutmoedige overval van drie dieven op de hofstede van Jan Beel, wonende wijk Meerlaan alhier. Zooals men weet wer den de drie dieven, afkomstig van Meule beke, aangehouden en naar de gevange nis te Kortrijk overgebrac.it; De toestand van de slachtoffers is thans geruststel lend. Gerard Beel werd drie wonden aan het hoofd toegenaaid, wijl zijn broeder Gentiel de schouder gebroken werd en nog steeds ter verpleging verblijft in de kliniek te Oostroozebeke. Het wapen der misdaad dat door Gus- taaf Vandenbussche gebruikt werd, be stond uit een lange ijzeren staaf. Dit voorwerp werd teruggevonden en naar het Rijkswachtbureel overgebracht. Het on derzoek duurt voort. Ernstig verkeersongeval. Wanneer het dochtertje van Deins, wo nende in het Oudemannenhuis alhier, de Wielsbekestraat wilde oversteken, werd het plots gevat door een personenauto en omvergereden. Het werd met geweld ten gronde geworpen, doch de autovoerder kon tijdig stoppen. Hij bracht het onge lukkig slachtoffertje naar Dr Ampe over, die vaststelde dat het een dijbreuk öpge- loopen had. Benevens nog andere ver wondingen over gansch het lichaam, klaagde het eveneens van Inwendige pij nen. Zijn toestand is heel ernstig. Werkongeval. Toen Christiaens Achiel, wonende steen weg naar Tngelmunster en werkzaam in de textielfabriek Seynaeve alhier, een stuk Ijzer aan het slijpen was, sprong de slijpsteen plots aan stukken. Het slacht offer kreeg eenige stukken in het aange zicht en liep verschillende diepe wonden op, waaruit hij veel bloed verloor. Tabakaangifte. De bevolking weze bij deze bekend ge maakt, dat eeniéuer die tabak geplant heeft, ’t zij voor eigen gebruik of voor den verkoop, verplicht is deze aan te ge ven. Tot op einde Juni is hiervoor tijd gegund en moet men zich wendenAu Tivolibij Astaes Jules, Statiestraat. Deze aangifte dient nauwkeurig aangege ven te worden, om moeilijkheden te ver mijden. Werkloosheid. Onze gemeente, die vroeger aan de spits stond van ’t meeste getal werkloozen gezien de bevolking is heden ingekrom pen en bijna totaal verdwenen. Van be voegde zijde vernemen wij, dat er nog amper 12 mannen en 3 vrouwen van steungeld genieten. Wij mogen hier dus ook de werkloozenkwestie als opgelost be schouwen. Aflevering kieederkaarteni Aan onze geachte Lezers zal het wel nuttig zijn hiercncierstaande aflevering der kleederkaart in acht te nemen: Op Maandagvoormiddag, 9 Juni, van 9 tot 12 uur, van 1 tot en met 150 (Adam tot Catry Henrl; Maandagnamiddag van 2 tot 5 uur, van 151 tot 400 (Catrysse Ca miel tot Desmedt Kinders). Dinsdagvoor- middag 10 Juni, van 9 tot 12 uur, van 4pl tot en met 550 (Desmedt Maurice tot en met Jacques Cyriel)Dinsdagnamiddag, van 2 tot 5 uur, van 551 tot en met 800 (Jacques Gentiel tot en met Saelens Charles). Woensdagvoormiddag, van 9 tot 12 uur, van 801 tot en met 950 (Saelens Firmin tot en met Vandecandelaere C.) Woensdagnamiddag, van 2 tot 5 uur, van -951 tot en met 1214 (Vandecandelaere- Zeenaeme). Gelief de rantsoeneerings- kaart mede te brengen Burgerstand. Geboorten. Berten Marie-José, d. v. Leoil en Plaetevoet Rachel. Deleu Anna, d. v. Gaspard en Vercruysse Si- manne. Doom Monique, d. v. Camiel en Thery Marie. Overlijdens. Vandenbroucke Marie- Louise, 65 j„ echtg. v. Laleman Cyriel. - Vanhalme Georges. 19 j., (overl. te Mer- ketn). Anseeuw Juliana, 46 j., echtg. v. Damme Leon. Botsing. Op de Marktplaats kwam het tot een botsing tusschen de wielrijder D. uit Meu lebeke en het 7-jarig meisje van V. G., wonende alhier. Een valpartij deed zich voor doch niemand werd gekwetst. ravitailleer In g werd overgegaan tot een huiszoeking bij een zekere Julien C., wo nende wijk «Zwartenhoek» alhier. Deze was er voor verdacht een geheime slach terij uit te baten. Bij een nauwkeurige huiszoeking werd er 52 kgr. versch runds- vleesch ontdekt evenals een rundvel we gende ongeveer 20 kgr. Alles werd aan geslagen en ter beschikking van het plaatselijk Winterhulpkomité gestéld. 50 Kgr. meel gestolen. Door totnutoe onbekende dieven werd bij klaarlichten dag bij een zekere J. R-, wanende Manegemstraat, 50 kgr. meel gestolen van den zolder. De dieven wer den niet opgemerkt en lieten geen spo ren na. Groot Pompiersfeest. .Op Zondag 8 Juni, te 3 u. namiddag, richt het plaatselijk Vrijwillige Pompiers- korps een luisterrijk feest in op de Markt plaats, ter gelegenheid van een geweste lijke vergadering. Het programma werd als volgt samengesteld1, Voorgestelde brand in kerktorenbluschverrichting met behulp van porta-ladder2. Red- dingsoefeningen in de Hoogstraat van de brug der Brouwerij van den H. Henri Goethals, burgemeestera) met behulp van automatische trein; b) met behulp van reddingskoordc) met behulp van reddingsbak. Deze oefeningen zullen uit gevoerd worden door de Vrijwillige Brandweer van Tielt. Verder zullen de Pompierskorpsen van Pittem, Ingeltnun- ster, Izegem. Oostroozebcke. Ardooie en nog verschillende andere uit de streek aanwezig zijn. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Daniël Vanslambrouck, z. v. Hector en Maria. Deseranno, Bosch- akker. Jean Vancolen, z. v. Maurice en Margaretha Dedeyne (v. Wingene). Godelieve T’Jolle, d. v. Gerard en Ivonne Van Gheluwe (v.Waregem). Gabriel Benoot, z. v. André en Angela Everaert, Brugstraat. Christian Penninck, z. v. Jules en Augusta Popelier, Reeperstraat. Gabriel Lambert, z. v. Gentiel en Lu- crèse De Clercq, Klyten. Aurel Van Doorne, z. v. Odile en Helena Cloet (v. Wingene). Wim Virment, z. v. Julien en Germana Blommaert (v. Pittem). Juul Van de Walle, z. v. Georges en Ga brielle Lampaert, steenweg Meulebeke. Rudi Vanryckeghem, z. Felix en Ra chel Van Hecke, 6® Wijk. Herman t’Kindt, z. v. Florent en Julia Deblaere (v. Wingene). Godfried Van Eenooghe, z. v. Remi en Maria Callens (v. Schui- ferskapelle). Julien Vertriest, z. v. Remi en Maria Vlaeminck, Poeké. Omer Carton, z. v. Amedée en Zulnm, De- vlamynck (v. Wakken). Andre De Bruyne, z. v. Michel en Madeleine Van den Bussche, Hoogstraat. Monique Dierckens, d. v. Fritz en Lucrese De Bruyne, Statiestraat. Germain De Ko- ckere, z. v. Raymond en Irma Christiaens (v. Kanegem). Overlijdens. Mathildis Beke, wed. v. Van de Maele Joseph, steenweg Wakken. Jules Verhaeghe, 67 j., wed. v. Lam brecht Cyrilla, steenweg Kapelle. Fe lix De Craemer, 83 j., wed. v. Seynhaese Leonie, steenweg Meulebeke. Huwelijken. Albert Boudin, v. Rek- kem, en Simona Blondeel, v. Tielt. Remi Bekaert, kantonier, en Martha Van- derpiete, b. v. Tielt. In de Vrije Muziekschool. Zondag had in de Stcdclijke Vrije Mu ziekschool een mooie plechtigheid plaats. Immers voor een groote belangstelling had in de feestzaal van het St-Jozefs- college de plechtige uitreiking plaats van getuigschriften aan de bekroonde leer lingen uit de onderscheidene studiejaren. Tussehenin hield de Bestuurder de'r Mu ziekschool, Heer Hannouille, een toe spraak waarin hij zijn tevredenheid uit drukte nopens den bloei der fzëgemsche Muziekschool. Daarna werd een kunstvol concert gegeven dat zeer in de smaak viel van de talrijke aanwezigen. Nieuwe Burgemeester. Burgemeester Schotte had de gestelde ouderdomsgrens bereikt en dus wachtte Ingelmunster op zijn nieuwen burge meester. Eindelijk werd hij benoemd in den persoon van Remi Craeymeersch. De nieuwe burgemeester werd te In- gelmiïnster geboren op 21 Juni 1910. Als vlassersbaas kent hij door zijn in tiemer omgang en contact met de ar beiders de toestanden en noöden der ar beidersgezinnen. Hij zal bij uitstek zijn de burgemees ter van den kleinen man, den arbeider. Daarom zal hij iederen dag van 9 tot 11 uur op het Stadhuis te spreken zijn voor iedereen. Dit zal vooral welkom zijn bij de Ingetmunstenaars. De nieuwe burgemeester zal zijn beste krachten wijden aan de rechtvaardige verdeeling in het komende seizoen. Op dit punt was Ingelmunster een heel beetje achterlijk en op gebied van bevoorrading een der slechtst geregelde gemeenten. Ingelmunster was een der gemeenten, die het erirst te lijden had van de werke loosheid. Vooral, wat de industrie betreft, is het georiënteerd op Izegem. De zoo bloeiende kunsttapijtenindustrie viel hee- lemaal stil. Deze week waren er nog ’n 130 steuntrekkers. Binnenkort zullen er ’n 20-tal aan den arbeid gezet worden in den dienst der wederopbouw. De bevoorrading der noodlijdenden zal hët bijzondere zorgekind zijn van den nieuwen burgemeester. Deze week wordt er reeds begonnen met de eierlevering voor de ouderlingen, de kinderen en de zieken. Tegen een boom gereden. Langs den steenweg naar Tielt is de wielrijder Kamiel Duynslager, wonende te Meulebeke, met zijn fiets tegen een boom gereden, door uit te wijken voor een an deren wielrijder. Hij viel zwaar ten gron de en werd gewond aan het hoofd en handen. Zijn flets werd ontredderd. Smokkelwaar aangeslagen. De plaatselijke kontroleurs der Ravi- tailleering deden een plotsen inval in een privaat huis op de gemeente. Volgende Waren werden aangeslagen die voor den woekerhandel bestemd waren: 500 kgr. tarwe; 2 potten ingelegd vleesch; 5 bollen kaas en 1 gedroogde hesp. Deze smokkel waar was den eigendom van een zekere E... C.... wonende alhier. Deze waar werd ter beschikking gesteld van het plaatse lijk Winterhulp-Komité. Burgerlijken Stand. Geboorten. Vanslambrouck Leopold, i. v. Jules en Demeulenaere Irma. Ise- baert Luc, z. v. Leon en Tybergbien Aon®" Brouckaert Jeaninne, d. v. Gentiel en Vanhaverbeke Simonne. Huwelijken. Myttenaere Kamiel, werktuigkundige van Roeselare, met De Myttenaere Martha van Zwevezele. Vanackere Georges, fabriekwerker, met Wanneyen Bertha, b. v. Zwevezele. Overlijdens. Loobuyck Romanic, 80 1., echtg. Noppe Isidoor. Dumon Ju liette. 17 j., d. v. Firmin en Dessndre, Bertha. Ernstige werkongevallen. Alois' Desmet, wonende in de Rijsel straat, was aan het werk in de textiel fabriek van Libeert, gelegen steenweg naar Tielt. Wanneer hij aan zijn machien aan het werk was. werd hij plots gevat jnet de hand waardoor niet min dan drie ’vingers medegerukt werden. Hij werd door een ontboden geneesheer terstond naar de kliniek te Tielt overgebracht, waar twee vingers afgezet werden. André Goemaere, wagenmaker, was aan het werk aan een wagen. Toen hij deze wilde ophoogen schoot plots den drrepekkel uit waardoor den wagen neer sloeg en ongelukkiglijk op de hand van Goemaere terecht kwam. Twee vingers waren er ernstig aan toe. Een -bijgeroe pen geneesheer bracht hem naar Tielt over, waar reeds overgegaan werd tot de afzetting van één vinger. Zijn toestand is geruststellend. Geheime slachterij ontdekt. Door de plaatselijke kontroleurs der de zaal Patria te Roeselare. Deze verga dering was tevens de plechtige bezegeling van de eenheid die in Vlaanderen be reikt werd én Waardoor alle Nationaal- vernieuwde krachten in ééne kampfon- matie werden gebundeld om te zamen •onze gemeenschap op te bouwen. De ruime zaal Patria was tot in den top gevuld. Heer Raym. Tollenaere sprak Voor het V.N.V., Heer Ern. Vandenberghe voor Verdinaso; Heer Rob. Gits voor Rex- Vlaanderen. Sprekers en aanwezigen betuigden hun onwankelbaren trouw en hun onverdeelde vreugde aan de eenheidspartij. ARBEIDSAMBT ROESELARE De werkloosheid in het Ambtsgebied Roeselare ontwikkelt zich in een besten dig dalend tempo? Wanneer we op 10 Mei schreven dat ih enkele maanden tijd de werkloosheid van 12.432 op 2000 ge daald was, zoo kunnen wij thans mee deden dat er in gansch het Ambtsgebied op 31-5-41 nog slechts 1270 stempeiplich- tige werkaaïivragers waren, waarvan 1*012 mannen en 258 vrouwen. Voor de stad Roeselare zelf bedragen deze cijfers res pectievelijk 363 mannen en 113 vrouwen of in totaal 476. Dergelijke cijfers wer den zelfs in de beste tijden van grooten economischen bloei niet bereikt. Eerst daags wordt er door het Arbeidsambt aangevangen met den medisehen keur- dienstwaardoor enkele ongeschikte ele menten wellicht zullen wegvallen, maar tevens vele blijkbaar ingebeelde of ver waande zieken in het Arbeidsproces zul len worden ingeschakeld. Geen moeite zal worden gespaard om de werkloosheid tot een minimum te her leiden en alle beschikbare krachten aan den arbeid te brengen. BERICHT AAN DE KORTWERKERS Gedeeltelijke werkloozen der textiel, kleeding en diamantbedrijven, met uit sluiting der andere bedrijvenvergeet niet van tijdig uw formulier bij den stem pelaar af te halen, het door uw patroon te- laten invullen-, en het dan den stem pelaar terug te bezorgen. Ingevolg de wet van 7-5-41 op het kortwerk (textiel, kleeding, diamant) zal er vanaf 1 Juni 1941 aan deze categorie van gedeeltelijke werkloozen of aan de leden van hun ge zin, door de C.O.O. geen steun meer uit betaald worden DE ZWEMSPORT IN ROESELARE De zwemsport is tegenwoordig niet alleen gezonde, nuttige sport, doc-h vórmt een noodzakelijk onderdeel der lichamelijke opvoeding. In Roeselare bestaat een tamelijk goed ingerichte zwemkom; wel niet i >to-datedoch ze beant woordt volkomen aan de eerste eischen, die men aan zulk een inrichting mag stéllen. Het water wordt opgepompt uit de Ronde Kom, daarna gefilterd en ontsmet. Zoodra de kom vol is, wordt er regelmatig doorgepompt en voedt de zwem kom zich zelf nadat telkens het water gefilterd en ontsmet is. Men zou in een handels- en industriestad als Roese lare met zijn ruim 30.000 inwoners veel belangstel ling verwachten voor déze gezonde sport. Helaas, de belangstelling is bijaA tot tiul gereduceerd. Alleen als het snikheet is, daa is deze belangstel' ling groot, soms te groot. Doch buiten die uitzonder lijke dagen is de belangstelling tiihiï. Zoo telde de Roeselaarsche Zwemvereeniging ’t vorig jaar slechts ’n 20 werkende loden. Dit vindt zijn oorzaak in vele omstandigheden. Vooreerst het totale gebrek aan medewerking bii de scholen. Alleen de Vakschool en de Broedersschool» schijnen met hun tijd mee te gaan en ze maken iederen Donderdagmiddag een ruim gebruik van de zweminrichting. Op andere scholen was het nog niet zoo lang geleden verboden, doch deze onbogrijjpeliike tegenstand schijnt een beetje geluwd te zijn. Onder- tusschen is er van medewerking no{?' geen sprake, hetgeen zeer te* betreuren is. Feitelijk zouden alle kinderen moeten lee'ren zwemmen, niet alleen uit hygiënisch oogpunt, dochvooral ook wegens de vei ligheid, Vóór den oorlog werd er ieder jaar een drukbezocht zwemfeest gegeven plus nog ’n 3-tal waterpolo’s. We gens verplaatsingsmoeilijkheden zal daar dit jaar niet veel van kómen, -r’ - ƒ- Daar zijn slechts 36 kabienen, hetgeen natuurlijk te weinig is. De gemeente is van plan er enkele bij te bouwen. Het boste zou zijn op het bestaande ka- bienencomplet een platform te bouwen met gang en bovenkabienen. Verder bestaat bij de gemeente het plan tot het voorzien van warme baden en douchen. De dagen zijn als volgt ingedeeld: Maandag: voormiddag, dames; namiddag, heeren. Van 7 tot 9 uur: Do Roeselaarsche Zwemvereeniging. Dinsdag: voormiddag, dames: namiddag, heeren. Woensdag: voormiddag, heeren: namiddag, datnes. Van 7 tot 9 uur: de Roeselaarsche Zwemvereeniging. Donderdag: voormiddag, heeren; namiddag, de scholen van 2.30 tot 4.30 uur. Daarna heeren. Vrijdag: voormiddag, heeren; namiddag, dames. Zaterdag: voormiddag, dames; namiddag, heeren. Zondag: voormiddag, heeren. Desgevallend raadpleging op aanvraag. Clandestiene slachting. M. te Izegem werd door Brigade gesnapt wegens verdoken slachting van vee. Gouden trouwring. De eigenares kan hem terug het politiekommissariaat. Aan de beenhouwers. Verschillende verbruikers doen er hun beklag over bij sommige slachters niet hun rantsoen vleesch te kunnen bekomen. Een onderzoek dienaangaande heeft uit gewezen dat verschillende slachters, die iedere week het noodige vleesch beko men, ditzelfde afleveren aan personen die buiten Izegem wonen. Aldus komen ze kere beenhouwers aan een hoeveelheid vleesch tekort om hun eigene inwoners van het noodige rantsoen vleesch te kun nen voorzien. De slachters worden dus verzocht eerst de eigene bevolking van vleesch te voor zien en zulks natuurlijk tegen afgifte der noodige zegels. Aldifs zullen de beenhou wers er voor zorgen dat ieder inwoner zijn hoeveelheid kan bekomen. Gevonden. In de Roéselarestraat werd een gabar dine gevonden die vermoedelijk verloren moet geweest zijn door een wielrijder die in de richting van Ingelmunster reed. Ook hier werd een gouden trouwring ge vonden die door den eerlijken vinder naar het politiebureel gebracht werd. Beide voorwerpen berusten op het politiebur-eel waar ze door de eigenaars kunnen afge haald worden. Klassement der Krekelkraaiers. I. Verbrugge Raphael, Izegem, 242 2. André Dupondt, id., 236 3. Cyriel Feys, 226; 4. Julien Surmont, 20.9; 5. Jozef De- preitere, 208. De tweede kamp voor het klassement gaat door op 6 Juli aanst. Uitslag Hanenprijskam;a» Zondag gaf de Hanenkraaiersmaat- schappij De Krekelkraaierseen wed strijd waaraan 51 haantjes deelnamen en die volgenden uitslag gaf1. Eossez A., Ledeg.em, 333; 2. Missiaen J., Beitem, 328; 3. Maes G., Emelgem, 310; 4. Samyn D., Moorslede, 290 5. Vanluchene A., Rumbeke, 280 6. Holvoet M. Izegem, 273; 7. Gatteeuw J., Lendelede, 262 8. Verbeke Oscar, Izegem, 262; 9. Dewaele A., id., 260; 10. Meurisse M., id., 250; 11. Lapere J., Ardooie, 248; 12. Dejon- glie E., Izegem, 244. Burgerstael Geboorte. Vanhoorne, Lena, d. t. Remi en Vrotnan Elza. Huwelijk. Leo Walleghern v. Pa» schendale met Wydooghe Elisabet. Openbare Werken. Van liet front der openbare werkt» weinig nietrws voor onze gemeente. Er was een plan migewerkt voor het rechttrekken van enkele bochten ui dt Mandei, doch dit plan werd geschrapt. Het eenige d'at te vermelden is, is het kuisïhen der beken. Stand der werkloosheid. Op 17 Juni ’40 telde onze gemeente het abnormale werkloozencijfer van 152; op 1 Januari ’41 was het gedaald tot 59, terwijl het nn geslonken is tot 15. Enkele arbeiders vertrokken nart Duitschland of Frankrijk, doch de mees ten vonden werk in de vlasindustrie. We tellen in onze gemeente 6 roote- rijen, 5 zwingelarijen met turbine en d zonder turbine, zoodat we gerust kunnen zeggen dat de vlasindwstrie in onze ge meente d om meert. Voor de schoolkinderen, uvc uw:*» Aan schoolkinderen werden reed? geneesheer chocolade en sinaasappels uitgedeeld. Het spreekt van-® zelf d'at deze gaven var de kliniek van Dr Vandeputte over, waar Winterhul-n van h-rt? y--'''--— Winterhulp, Het noodgeroep van Winterhulp- Oostendeheeft nier een gulhartig ge hoor gevonden bij menig Roozebeeksche Familie. Door het plaatselijk Comitelt werd een rondschrijven gestuurd aan een vijftigtal Famine's waar vermoed werd een helpende hand te zien toereiken. 14 Kinderen werden aldus aangenomen om enkele maanden in hun voeding te wor den gesteund. Het strekt de pleegouders tot eer hun medelijdend harte te hebben laten spreken, dat is nu kort en goed echt kristelijk barmhartig zijn. Hulp werd er gegeven dus, meer hulp had er nog kun nen gegeven worden, mogelijks zal bij een naasten oproep bij te springen om arme kinderen te redden, sommige aar zelende of te veel berekende lieden milder stemmen. Een welgemeende hulde moet hier ge bracht worden aan het Comitéit van Winterhuln dat echt offerwerk aflegt om onvergeld en belangloos alle mogeliiw ellende te helpen heelen, zonder in het minste de plaatselijke noodlijdenden in iets te kort te doen. Plechtige Communie. Een zonnedag was het Sinksen in ons dorp! Zoo roerend waren de kerkelijke plechtigheden in de zoo prachtig opge- schikte kerk: Hoogdag was het in den volsten zin van het woord en O. L. Heer moet met welbehagen hebben neergezien op die zoovelen die met de plechtige Com- muniekanten ter H. Tafel zijn genaderd en den dag door de kerkdiensten hebben bijgewoond. Het cloet zoo’n deugd aan het kristen gemoed het zoo dien irwri mende kerkelijk leven met zijn overheerlijke da gen en plechtigheden te kunnen meeleven en er den zoo weldoenden invloed van te mogen ondergaan. BURGERLIJKEN STAND van 29 Mei tot 5 Juni 1941. Huwelijksafkondigingen. Gaston Par- mentier, betonw., met Maria Botidrez, naaister, beiden v. Roeselare. Karei Vansteenkiste, ijzergieter, wed. v. Valen tina Baert, met Bl-anca Depoorter, naais ter, beiden v. Roeselare. Camiel Lans- sens, kolenhandelaar, met Rachel Decru, dienstmeid, beiden te Roeselare. Huwelijken. Albert Vanhaverbeke, wever, met Rachel Dejaeger, weefster, beiden v. Roeselare. Remi Soete, elek- 'trieklasser v. Beveren-Roesel., met Si mone Vandamme, inpaks-ter v. Roeselare. Albert Vandenabeele, houtbewerker, met Bertha Deblaere, naaister, beiden v. ■Roeselare. Jozef Degryse, steenoven werker v. Roeselare, met Magdalena Vancompertrolle, cichoreibewerkster van Rumbeke. Geboorten. Noëlla Vantornout, d. v.< Viktor en Elvira Lefevere, Brugges-teen- weg 156.Monique Vancoillie, d. v. Juul en Maria Goddeeris, Langenhoek 86. Werner Lamote, z. v. Jozef en Eveline Ca-pelle, Oostnieuwkerkestr. 5. Gilbert De Deyne, z. v. Maurits en Stephania. Lamote, Hoogledestw. 121. Michel De- kei-n, z. v. Achiel en Georgette Deceu- n-inek, Spanjestr. 27. Rogier Putman, z. v. Paul en Elisabeth Verwerft, Mee- nenstw. 80. Johanna Vandevyvere, d. v. Leopold en Hendrika Beukers, Diks- muidestw. 280. Georgette Vanacker, d. v. Valeer en Elvira Houthoofd, Note- boomstr. 4. Raymond Holvoet, z. v. Willy en Ma-ria Bruneel,. Mandeldreef 10. Ginette Bouckaert, d. v. Albert en Su zanna Six, Rumbekestw. 18. Norma Arteel, d. v. Prosper en Simonna Van- derhaeghe, Ardooiestw. 209. Rogier Tack, z. v. Eugeen en Maria Craey meersch, Groenestr. 108. Magda Bille- mont, d. v. René en Magdalen-a Bostyn, Statiedreef 23. Willy Beeuwsaert, z. v. Marcel en Rachel Boudrez, Kachtem- straa-t 4. Sterfgevallen. Greta Babylon, 2 in., d. v. Juul en Margareta Denys, West- laan 145. Juliaan De Mey, 64 j., echtg. v. Maria Dccru, v. Rumbeke. Hendrik De Cleir, 61 j., echtg. v. Leonia Provoost, v. Kortemark. Emiel Vereecke, 77 j., wed. Melania Meersseman, v. Hooglede. Wilfrieda Duyck, 14 d., d. v. Leo en Elza Vanhooren, v. Zarren. Louis Derdeyn, 84 j., echtg. v. Julia Lamsens, Gasstr. 10. Maria Degryse, 6 w., d. v. Jozef en Alica Vanneste, Zuidmolen- straat 21. Gustaaf Lanssens, 74 j., echtg. v. Elodia Vuylsteke, Ooststr. 103. Medard Meyfroot, 51 j., echtg. v. Anna D’Haene, Mandeldreef 18. Mar tha Vancanneyt, 54 j„ echtg. v. Maurits Carlier, St-Hubrechtstr. 43. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Vanaf Maandag den 9 Juni tot en met Zaterdag den 14 Juni 1941 I Wauters Modest, Spanjestr. 89, Roes. Merchiers Cyriel, Bruaenestr, Roesel. GENEESKUNDIGE DIENST Op Zondag 8 Juni 1941 zal de genees kundige dienst verzekerd worden door de Heeren DoktersDeclerck, St-Hubrecht- straat, en Pattyn, Hendrik Horriestraat te Roeselare. Apotheker van dienst: Tyberghein, Ooststraat, Roeselare. PLECHTIGE PRIJSUITDEELING EN TENTOONSTELLING VAN DE ACADEMIE ROESELARE Ter bekroning van het Academisch schooljaar 1940-’41 had er op Dinsdag 3 Juni, op het Stadhuis te Roeselare, de prijsuitdeeling plaats en werd de ten toonstelling van de werken der leerlingen der verschillende cursussen geopend. Behalve de leden van den Academi- schen raad en het leerarenkorps waren nog aanwezig: de Heer Rob. De Man, wn. Burgemeester, en de Heeren Sche penen. Bestuurder, Heer Gaston Vallaeys, opende de zitting met een verslag over het Academisch jaar, dat ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden toch schit terend te noemen is. De juffrouwen-af- deeling was nog nooit zoo talrijk: 26 juf frouwen volgen met den meesten ijver de lessen. Uitslag van den prijskamp: Teekenkundige Afdeeling - Hoogste Koers. Levend model: 1’ Prijs, Van Eenoo Leon, Roeselar-t» Antiek beeld: 1® Prijs, Van Eenoo Leon, Roeselare. Decoratieve groep; 1® Prijs, Van Eenoo Leon, Roeselare. Teekenkundige Afdeeling - Tweede Koers. Naar het antiek: 1» Prijs, An- ckaert André, Hooglede. Naar het an tiek kop: 1® Prijs, Martin Frans, Roese lare. Naar decoratieve samenstelling: 1® Prijs, Anckaert André, Hooglede. Teekenkundige Afdeeling - Derde Koers. Plaaster: 1® Prijs, easier Lu cien, Staden. Decoratieve samenstel ling: 1® Prijs, Deraeve Pieter, Staden. Mask: Niet toegekend. Klas van grondbeginselen. Teekening decoratieve groep: 1” Prijs, Cneut André, Rumbeke. Meetkundige blokken: 1" Prijs, Cneut André, Rumbeke. Klas van lijnteekening. Eigen vin ding: 1® Prijs, Demeyere Georges, Roe selare; Houthoofd Simon, Roeselare. Versiering, eigen vinding: 1® Prijs, Ver brugge Roger, Roeselare; Meeuws Roger, Roeselare. Leergang voor Juffrouwen - Eerste Stu diejaar. Gothiek kapiteel: 1® Prijs, Vandeputte Anna, Roeselare. Gothiek rozet: 1, Prijs, Huyghebaert Frieda, Roe selare. Leergang voor Juffrouwen - Tweede Studiejaar. Romaansch ornament: 1® Prijs, Lobbestael Denise, Roeselare. Decoratieve samenstelling: 1“ Prijs, Szöl- lösy Irma, Roeselare. Leergang voor Juffrouwen - Derde Stu diejaar. Plaaster ornament: 1" Prijs, Billiet Simonne, Roeselare. Schilderen doode natuur: 1“ Prijs, Debergh Mar.-Jos., Roeselare. Geschaduwde doorzichtkunde - Hoog ste Afdeeling. 1® Prijs, Devogele Ed gard, Ledegem. Lijn doorzichtkunde - Tweede Afdee ling. 1® Prijs, Vandewynckele Arthur, Roeselare. Boetseerklas - Hoogste Afdeeling. 1® Prijs, Van Elslander Gentiel, Dadizele. Tweede Afdeeling. 1“ Prijs, Decloedt Cesar, Roeselare. Derde Afdeeling. Prijs, Vansteen kiste Albert, Roeselare. Boetseerklas Juffrouwen - Hoogste Af deeling. 1® Prijs, Passchyn Germaine, Roeselare; Vantomme G„ Roeselare. Tweede Afdeeling. 1® Prijs, Juffr. Tuypens, Roeselare. Bouwkundig-e Afdeeling - Hoogste Klas Bouwkunde. Bouwkundige samenstel ling: Met onderscheiding, Surmont Omer, Roeselare. Schrijnwerkteekening: 1® Prijs, Mispion Georges, Roeselare. Steensnede: 1® Prijs, Vanhaverbeke Al bin, Roseelare. Meubelteekenen: 1' Prijs, Verstraete Pierre, Roeselare. Tweede Klas Bouwkunde.Schrijn werk: 1® Prijs, Vanbecelaere Julien, Roe selare. Schrijnwerk: 1“ Prijs, Decloedt Benjaming, Roeselare. Projectie: 1’ Prijs, Lobbestael Etienne, Roeselare. Meet en Rekenkunde: 1® Prijs, Lobbe stael Etsenne, Roeselare. ALGEMEENE ARRONDISSEMENTS- VERGADERING Maandag 2 Juni werd een algemeene ari-ondissementsvergadering gehouden in fons. 1318. «Monatje», Denys Adhemar, 129; 9. Werner, Schorreel Julicn, 113; 10. «Katen», Decaene Firmin, 104. Vinkensport. .Op Zondag 8 Juni, om 3 uur, groote vinkenzetting, schoone prijzen en prach tige bloemen. Voorbehouden aan alle

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4