'OB DRAAGT DEN DOOD IN 0 I Uit ’t Diksmuidsche j Uit ’t Tieltsche I I Uit ’t Roeselaarsche I 14-6-41. 4" Bl. DE PANNE HOOGLEDE MEULEBEKE UIT DIKSMUIDE UIT TIELT STADEN DRUKWERK: pWiMiiifirómmwiiiiiiiiiminii| UITDEELING DER KLEEDERKAARTEN WINGENE MERKEM KOKSIJDE LEFFINGE LEDEGEM UIT ROESELARE KORTEMARK OESELGEM RENINGE OOSTNIEUWKERKE Uw "vuil geworden" dikke dam maakt U oud voor den leeftijd. TEDEREN dag ontstaan in U, als over- blijfsels van de spijsvertering en de assimilatie, giftstoffen en toxines die U vrij snel naar ouderdom en dood leiden. In den huidigen stand van de wetenschap kan men het menschelijke lichaam niet volkomen vrij houden van alle giftstoffen - en juist dat zou men moeten kunnen om het leven aanzienlijk te verlengen. Daarentegen is het mogelijk de vergifti ging van het organisme gedeeltelijk te voorkomen, dus de jeugd te verlengen; den dood zoolang mogelijk uit te stellen. Hoe de vervuiling van den karteldarm tegen te gaan Op Uw beurt E&* dan ge- z. v. Maria Rass, Op morgen Zondag 1’ Zetting maakt worden. Z. V. en H t l.i I en er De uitdeeling der kleederkaarten heeft nog plaats tot 18 Juni a.s. De inwoners worden verzocht de dienaangaande aan- 'te Vander- -ia Billiet, sis, Man- z. v. Mi- .straat 84. en Gode- Aangereden. Naar we vernemen werd onze Heer Bur gemeester door een fiets aangereden, wel ke een zwaren val tot gevolg had. Vooral de schouder kreeg het nogal erg te ver duren. Werkongeval. H. Georges Rys was aan den arbeid,in den werkwinkel, aan de zaagmachine. Plots, terwijl hij een plank hanteerde, raakten zijn ringvinger en pink het draaiend voorwerp. De hutd werd tot het been afgerukt. Ongeluk Zondag 11. reed de genaamde Albers Georges naar Tielt. Daar hij zijn vrouw mee wilde nemen met hare ouders, vond hij niets beters dan het paard maar in. te spannen. Rap werd de rondom-toe- zijnde sjies van gebuur Deschuymer ge vraagd en het gevaarte zette zich in be weging. De oude Max mende echter niet ge makkelijk tusschen de smalle berries, en op zeker oogenblik kreeg hij het in zijn ouden kop zich zoo maar hals over kop te laten tuimelen, niet denkend echter welke gevolgen zijn onbezonnen daad voor zijne volgelingen hebben kon. De sjies was te zwaar om mee te vallen en... de berries braken rats af, met het ongeluk kig gevolg dat het achtergetrek een voor- waartsche duikeling maakte. Met een goede schudding kwamen de 4 inzitten den er toch goed vanaf. IN BESLAG GENOMEN Ten laste van een zekeren D.Groote Markt werd, naar verluid, een groote hoeveelheid allerhande eetwaren en koop waren in beslag genomen, welke waar schijnlijk openbaar zullen verkocht wor den. KINDER WELZIJN Onze jonge moeders zijn niet tevreden. des Zondags, zijn hiervan vriéndelijk ver- wittigd niet op deze baan te blijven staan; cr is plaats genoeg op zij de baan en op de voetpaden. Da bevoegde dienst zal hierom strenge kontrole uitoefenen. Wees dus oppassendll VRIJE BIBLIOTHEEK DAVID SFONDS In de reeks historische romans voor volwassenen zijn van de beste: 4555: Stephanie Swertner E. von Handel-Mazetti. 5574: De laatste op het schavot. 5806: De Paus uit het Ghetto. 5843: De Bruiloft van Maagdenburg Gertrud, von le Fort. 6071-6072: De Virgieniers (2_,deelen) ay. Sabatini. H. Benson. hingen. Er wordt hierbij echter medege deeld dat deze onderrichtingen nopens het toezicht van reizigers in hotels, en gasthoven niet gelden voor de Duitsche en Italiaansche militairen, die een regel matig inkwartieringsbewijs van de be voegde Standortskommandantur voorleg gen. W. Thackeray. 5872: De verdwenen Koning. 6565-6566: Op welk gezag. EIERENVOORZIENING Burgerlijke stand. Geboorten. Lombaert Michel, z. v. Achille en Vilain Mathilde. Vanluchene Maurice, z. v. Germain en Decorte Ber tha. Burki Louis, z. v. Augustus en De- saver Raymonde. Tegetnoff Charles, z. v. André en Demeulenaere Martha. Overlijdens. Van Elslander Eulalie, 82 j„ z. b., wed. v. Demeyére Pieter. Dezutter Victor, 69 j., gemeentetoeziener, wed. v. Callewaert Eugenie. Huwelijken. Swijngedouw Gilbert, kabeltelegrafist, en Buchet Adrienne, z. b., b. v. De Panne. Vanmassenhove Jan, brievenbesteller, en Lehouch Josephina, z. b., b. v. De Panne. Faict Michel, dag- looner, en Vanqueekebeke Jeanne, z. b., b. v. De Panne. Openbare Volksbibliotheek. Morgen Zondag, laatste Zondag waarop al de uitgeleende boeken ingediend moe ten worden. Het bibliothecair jaar 1940- 1941 wordt hiermee afgesloten. Af sterven. Verleden, week stierf alhier, na een pijnlijke en langdurige ziekte, Vrouw An na Defoer, echtgenoote van August Mar key, en werd begraven op Donderdag 5 Juni. Hiermede verdween een van die oud-Koksijdsche populaire menschen door elkeen bemind en geëerd. Niemand was er te Koksijde die Annige niet kende. Steeds ging ze de zieke menschen bezoe ken en bij een sterfgeval was ze steeds de eerste om een handje te helpen. On geveer 20 jgar, vanaf het jaar 1921, heeft ze dienst gedaan in de kerk, en dit met hart en toewijding. Nu rust ze bij den Heer. Aan de Familie onze christelijke deelneming. de vrienden die het met de opvoeding van onze visschersweezen goed meenen, zeer gewaardeerd. 4 De toevoer van garnalen is voor het oogenblik zeer bevredigend. Naar verluidt wordt er thans meer toegevoegd dan ge durende hetzelfde tijdstip van vóór de oorlogsperiode. Laat ons hopen dat dit nog moge aan groeien, ten bate van de bevoorrading on zer bevolking in het algemeen en- voor het welzijn van onze vissehersgezinnen. 4 Het zee kiezen der visschersvaartui- gen is enkel toegelaten op voorwaarde dat de reeders-visschers vooraf en verklaring onderteekenen, waarbij zij zich verbin den hun vangsten aan de Korporatie af .te leveren. Het blijkt thans dat de Heer Krelskom- mandant van leper in kennis werd gesteld dat de visschers slechts een gedeelte van hun waar ter beschikking stellen van de Centrale. Het Stadsbestuur heeft thans de Kust- visscherijcentrale mededeeling laten ge worden van een schrijven, uitgaande van de Kreiskommandantur van leper, waar bij dé visschers gehouden worden, op nieuw een verklaring (.verplichtend) te onderteekenen, dat zij onmiddellijk bij het binnenvaren, hun GËHEELE vangst aan de Korporatie zullen afleveren. Weigering, beteekent verbod tot uit varen. Het wordt den visschers ten zeerste aangeraden, stipt hun verplichtingen na te leven. Ditmaal zouden bij overtreding te erge gevolgen kunnen uit voortspruiten. 4 De zitdagen van het Schepencollege worden gehouden iederen Vrijdag te 11 u. Wie zich tot het Schepencollege wil wen den, moet vooraf mondelings of schrif telijk zijn aanvraag doen. 4 Alwie hennen houdt wordt vrijge steld van inlevering van eieren in ver houding met de sterkte van het gezin. Dit is: een gezin dat b.v. zes personen telt, is vrijgesteld van het leveren van eieren van zes hennen; heeft hij b.v. 10 hennen, dan moeten 4x2 eieren per week ingeleverd worden aan den vastgestelden prijs. 4 De bevolking wordt bij deze verwit tigd, dat eenieder die tabak geplant heeft, het aantal planten moet aangeven bij den Heer Ontvanger der Accijnzen. 4 Deze week worden de kleederkaar ten van de kinderen, oud 1 tot 15 jaar, uitgereikt. De zuigelingenkaarten worden dus niet uitgereikt. Op Maandag 16 Juni aan de gezins hoofden wier naam begint met A tot C. Op Dinsdag 17 Juni voor de letters D tot K. Op Woensdag 18 Juni voor de letters L tot S. Op Donderdag 19 Juni voor de letters T tot Z. Aan de belanghebbenden wordt mede gedeeld dat gedurende die dagen geen andere verhandelingen op het bureel van den ravitailleeringsdienst gedaan worden. 4 De houders van hennen wordt op het hart gedrukt dat iedere verandering in de bevolking van hun kippenhok, binnen de 48 uur SCHRIFTELIJK op het bureel van den ravitailleeringsdienst moet aan gegeven worden. 4 Maandag werd de H. Jules Monteny ten grave gedragen. Hij was eere-pompier van ons stedelijk pompierskorps. Als een der eerste pioniers van ons korps en om zijn 25 jaar trouwen dienst werd hij door Z. M. den Koning vereeremerkt. Hij was een ernstig man, die zijn plicht begreep en steeds trouw en met offervaardigheid alle oefeningen bijwoonde. Wij bieden zijn familie onze christelijke deelneming aan. 4 De werkloosheid vermindert meer en meer in onze stad. Van 210 werkloozen in de eerste week van dit jaar, slonk het getal tot 40 werkloozen: 15 mannen en 25 vrouwen. Winterhulp. Onze plaatselijke afdeelins was er dezen Winter wegens de bezetting van alle beschikbare lokalen, niet in geslaagd de schoolseer» in te richten. Er werd nu een andere oplossing gevonden. Meermalen reeds wer den onze kinderen bedeeld met oranjeappelen en sui kerwaren. Sedert een paar .reken wordt hun iederen dag onder den speeltijd een warme tas algeroamde melk opgediend, be twee hoogste klassen der knech tenschool kunnen daar maar de helft van de weck van genieten, aangpzien ze maar over ander dag naar school komen wegens het tijdelijk gebrek aan klassen. Deze week is daar nog de uitdeeling van verkloeken den levertraan bijgekomen en men voorziet in de naaste toekomst een geurig kopje cacao. Onze kinde ren zijn de edelmoedige gevers ten zeerste dankbaar. Drie stadsmuschjcs int Oostende werden door de zorgen van Winterhulp bij liefdadige landbouwers opgenomen. Geneeskundige dienst D: geneeskundige dienst zal op Zondag 15 Juni gansch den dag waargenomen worden door Dr Leo Amery, Diksmuide- straat 30. De Zondagwacht begint ’s morgens te 7 uur en eindigt te midder nacht te 12 uur. De Apotheek Degryze, Bruggestraat 44, is open tot 12 uur ’s voormiddags, Neem hiervan dus nota. Kippendieven. Verleden week hebben dieven bezoek gebracht bij Florent Declerk, wonende nerberg VijfwegenKleine Staden- straat. Uit het kippenhok werden 6 leg horns ontvreemd; niets anders werd me degenomen. De schelmen hadden den af- sluitingsdraad doorgeknipt, wat bewijzen moet dat ze in het bezit waren van een tang. Voetsporen werden nagelaten. Een onderzoek is aan den gang en de uitslag laat op zich wachten. St Jozef Zomerkennis. Morgen, Zondag 15 Juni, is het St Jozef ZomerKermis. De Heeren Herbergiers van deze parochie hebben de handen aan het werk geslagen en komen uit met een ve- lokoers, waaraan 500 fr. prijzen verbon den zijn. Dorpsgenoot aan de eer. Onze jeugdige dorpsgenoot André An- kaert, welke in de AKademie voor Schoo- ne kunsten te Roeseiare de cursussen in het teekenen volgt, wist in de lëeken- kundige afdeeling, Tweede Koers, de eer ste plaats te veroveren. Langs dezen weg bieden we Dré onze beste gelukwenschen aan. 4 Toekomende week zullen de zeep- plakbrieven te raadplegen en zich op den kaarten uitgereikt worden. 1J~~ --*•*-•* 4 Het werk van de herstelling van de verlatens van Veurne-Ambacht, uitge voerd door de Gebroeders Braet, trekt ieders belangstelling. Het werk is in zoo verre klaar dat de verlatens hersteld zijn. Men werkt nu aan de herstelling van de glooiing. Ongeweilscht bezoek. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn late gasten op bezoek geweest bij molenaar A. Debaeke, op Tempelare-mo- len. Zonder iemand te wekken zijn de inbrekers er stillekens uitgemuisd met een vierhonderd kgr. tarwe, die er gereed lag om gemalen te worden. Als toemaat hebben za dan ook maar de rest van den aardappelvoorraad van den molenaar er bij genomen. Een onderzoek is aan gang. Diefstal. Dieven hebben tusschen Woensdag- en Donderdagnacht een kooi konijnen ont vreemd bij Paulientje, langs de Galloo- perstraat. De kostelijke beestjes zaten reeds in hun zomerverblijf op het gras perk. Gedurende den nacht legt Paulien tje een stuk emballage erop met een steen. Wanneer ze ’s morgens de steen en de emballage wegnam, stond ze niet aardig te zien, wanneer haar lieve diertjes waren verdwenen. En ze had maar deze konijn tjes. Een leelijke diefstal.. Burgerstand. Geboorten. Delaere Camiel, z. v. Re- rni en Bisschops Maria, Houthulststraat. Vandewalle Agnes, d. v. Camiel Vanheule Magdalena, Lucasstraat. Huwelijksbelofte. Bogaert Albert, autogelëlder v. Staden, en Moyaert Marie- José, verpleegster v. Moeskroen. Huwelijk. Maddelein Maurice, werk tuigkundige te Houthulst, en Debaere Camilla, fabriekwerkster te Staden. Ongeval. De genaamde Dumolin Mariette, leper- straat, dochter van Jules en Astaes Maria, deed over korte dagen een boodschap per rijwiel. Op Staden-Berg is het meisje door een plots verkeerd manoeuver, ten gronde gestuikt. Ze klaagde van hevige pijnen in den rechter voorarm. Dr Goetnals, on middellijk ontboden, constateerde dat den arm op twee plaatsen gebroken was. Hoo- gergenoemde geneesheer heeft hem sef fens in de plaaster gelegd. Marietje, wij wenschen u een volledig, spoedig herstel. Herstelling der Markt. De mooie herstelwerken der Markt zijn zoo goed of afgedaan. Daar de gansche markt hobbelig en in putten en daJrfh lag, was dit werk geheel noodzakelijk. De Staatsbaan die eene breedte heeft van 8 meters en in kleine steenen geplaveid, moet voortaan voor alle gerij vrij blijven, dit voor alle ongelukken te voorkomen. De lieden die ter kerke gaan, bijzonder BURGERLIJKEN STAND Geboorten. Christiane Van Bruwae- ne, d. v. Joseph en Magdalena Van de Weghe, Zwevezele. Godelieve Rosson, d. v. Julten en Julia Vandevelde. Sint- MichielstraaL Godelieve Wieme, d. v. René en Germana Van Overbeke, Mache- len. Joseph De Rammelaere, z. v. Mau rice en Yvonne Clincke, Klyten. Army Claerhout, d. v. Maurice en Germana Heytens, Pittem. Gabriel Dejonckheere, z. v. Arthur en Martha Deras, Steenweg Wingene. Frida Vervaeke, d. v. Gerard en Germaine Vincent. Elsthoek. Maria Van de Weghe, d. v. Frans en Zulma Dë- roo, Aarsele. Huwelijken. Oscar Van de Voorde, timmerman en Magdalena Lootens, b. v. Tielt. Baziel Vannieuwenhuyze, voer man en Ruphina Bouckaert, z. b.. b. v. Tielt Sylveer Colpaert, v. Lichtervelde, en Georgina Dusselier, dienstmeid van Tielt. Overlijdens. Guy Styns, 1 J., z. v. Maurice en Simonne Hoste, Steenweg Wakken. Romania Tack, 69 j„ echtg. Hoste Philemon. Ruiselede. Maria De Brabandere, 71 j-, wed. Beernaerts Camiel, Kannebank. Adriana Jaeobs, 85 j., wed. Verlegh Hendrik. Nieuwe Statiestraat. PAROCHIEBLAD VAN NIEUWPOORT ZONDAG 15 JUNI iQ4t, a* Zondag na Pinkste- ren. H. Missen te 6, 7, 8, 9, 10 (hoogmis) en n uur. 's Namiddags te a J-l uur.Vespers en Lof; daarna Congregatie van O. L. Vrouw Onbevlekt. MAANDAG. Te 6 uur Confreriemis ter eere van het Allerheiligste Sakrarnent. Te 7 uur Dienst voor Elodie Germonprez, echtg. van Serafijn Lauw. DINSDAG. Te 6 uur confreriemis ter eere van het Allerheiligste Sakrarnent. Te 7 uur Dienst voor Charles Van Thuyne en echtgenoote Sylvie De- bruyne. Te 7 uur vergadering' voor de Derde Orde. WOENSDAG. Te 6 uur confreriemis ter eere van het Allerheiligste Sakrarnent. Te 7 uur Dienst voor Louis Lauwerais en echtgenoote Leontine Vande Casteele. DONDERDAG. Te 6 uur confreriemis ter eere van hét Allerheiligste Sakrarnent. Te 7 uur Dienst voor bésiré Vandevelde. echtg. van Elisa Vanden- abeele. Tc 8 uur Dienst voor de overleden leden van de Confrérie van het H. Sakrarnent. VRIJDAG, Feestdag van het H. Hart. Te 6 uur gez. Mis ter eere van het H. Hart. Te 7 uur gez. Mis ter eere van het H, Hart. Te 8 uur gez. Mis ter eere van het H. Hart‘voor de bewoners der Markt straat. Tc ro uur plechtige Hoogmis. ZATERDAG. Te 6 uur Dienst voor René T)<’- keyser en Justine Deconinck. Te 7 uur gez.. Mts ter eere van het H. Hart, Woerisdag. Donderdag en Vrijdag, Triduüm ter eere von.ket AJJerkeiligste Saktament om de vee’vuldW CnrrtnttihTe te bevorderen. Eiken avond Sermoen --- Vf Inderdaad wordt sinds gerulmen tijd, in de dagbladen, door het Nationaal Werk voor Kinderwelzijv, uitdgelingen van vi taminen D., zeep, chocolade enz. aange- kondigd. Tot nu toe echter is te Tielt daarvan niets terecht gekomen. Men vraagt zich af hoe dit komt, daar in b. v. in een omliggende gemeente reeds vita minen, chocolade, tailetzeep, eieren door het werk Kinderwelzijn verdeeld werden. En Tielt is toch wel een stad, dus zou dit hier eerder moeten aankomen dan in een gemeente. VLEESCHBEDEELING Onlangs schreven we dat een betere re geling zich hieromtrent opdrong. En deze is thans in voege. Lang wachten en be tere yerdeeling is aldus bekomen. AARDAPPELBEVOORRADING Voor de bevoorrading in aardappelen is voor het arr. Tielt de firma Vandaele uit Tielt, en voor het arr. Roeseiare, de firma Baeckelandt aangeduid. ZEKERHEIDS- EN HULPDIENST Reeds verscheidene malen, en nu nog onlangs door vlugschrift werd de bevol king gewezen op de verplichting der lichtafseherming, alsmede net weren op de zolders, van alle ontvlambare mate rialen. Huisbezoeken zullen binnenkort afgelegd worden. ERNSTIGE WAARSCHUWING De H. B. David, Burgemeester der Stad Tielt, zond een rondschrijven en maakte de landbouwers en medeburgers attent op het groot gevaar dat er ontstaat wanneer vijandelijke vliegtuigen phosphoor-brand- plaatjes laten neervallen op onze velden. De Heer Burgemeester uit hierover zijn bescheiden meening en verklaart dat al les dient gedaan te worden om, wanneer er zich zulke gevallen voordoen, terstond ingegrepen te worden om alle oogst- en boschbranden te vermijden. Bovenge noemde plaatjes zijn moeilijk te ontdek ken en hebben een zandachtige kleur. De naastbestaande Dienststelle of Politiebu- reel dienen terstond gewaarschuwd te worden. ROUWBERICHT De Familie Hillebrandt, Hoog straat, bedankt innig Vrienden en Kennissen om de talrijke blijken van deelneming en genegenheid, be toond bij het afsterven en de rouw- plechtigheden van haar diepbetreur- den kleinzoon MIJNHEER CHARLES MAREZ. Gaaibelllag. De prijsbolling uitgeschreve.n ter her- berg de Mispslaareik bij Gaston Crom- bez, op 25 Mei 11. en die door het slechte weder niet kon doorgaan, zal plaats heb ben op Zondag 15 Juni. Er zijn 150 fr, prijzen te verhollen. Die ons bezoekt zal wederbezocht worden. Stadskinderen aangekomen. 1 Kort (jeledea uu'klen wij dat den E. H. Maertens uit Oostende m onae kerk eene roerende kanselrede J hield ten behoeve van de noodlijdende kinderen uit de stad. Deze rede heeft vruchten gedrastp; meer dan veertig gezinnen heblten hun edel hart i T” en Zaterdag II. zijn ze hier .aangekomen. Door de TTfl welwillendheid vla den E. H. PastOlHviér hébben wij de lijst van de tijdelijke pleegouders ontvangen. Dank hierom! Hier volgen eras hunne namen en straat of gehucht: j Adam Hector, Statiestraat: Anseeuw Camiel. Kas. teelstraat; Beernnert Pmsner. teperstraar; Btstyi Kindera. lliksmutdestraat; C-poelle Gaston. KaÖsfet; Catry Achiel. Kaeyaert: Deforche Cyriel, Handxim, straat: Dejonckheere Hector, Stampkotdraat: Deint Gerard, Hellestraat; Ilemcuknaere August, voerman; Ikeneire Al'briek, Waalstraat: Denys Hilarr-, Ltfces. straat; Heer Burgémebstcr Desmedt Bené. Luikltoel'; Devoldér Alfons. Rekestraat: Devrrémft CsthieJ, Vrij, boschstraat; Dick Jerouac. Gr. Veldskrjat; GhésHe*. Heetste, leperstraat; Hotfack Catn’el. voerman: Hef. lack Hilaire. Houthukwatrant: Honghe .V-hiet. Cr. Veldstraat; Huyglae Emiel. Rekestraat; Lacour Eat'el, Drevestraat; Misnlon Jules, Hoo-ledestraztMu.-Ile Cyriel. KL Veldstraat; E. Z. Óuderlinaengcstk-ht; Phlypo Hector, Roese'arestraat; Phtteeaw Cyriel, Kasteelstraat; Snenen Hector, Gr. VeMvraat: Snrnyt- te Maurice, Houthulststraat; Spruytt- Jesenh. Hom- hnlststraat; Vnndamme We J.. Marktpl.; Vatvleneue Albriek. Gr. Veldstr-at; Van Gheluwe Victor, S-wp. kot: Vangheluwe Alidor. gemeentesecretwis. Markt- nleiu; Vnnhoelewyn Czmiel. Rekestraat; Vannnts Camiel. Voennanhoek: Vannar^'s Aeh’eL Voerman, hoek: Verfaittöe We Remri. Bru-eratrnnt: Vr-merft» Camiel. Stamnkorarraat: Verm—slen Jttl*«. Boern- hol; Verhaest Camiel. DiksmnidestBMt; Viafne Cy- riet. Groot - Veldstraat. Naar wij vernemen komen er non hij. en is d-s lijst dus note niet volledig. Zulke ed-'e daden zttUctt zeker door O. L. H. beloond worde». Belanerrik Bericht voor de hennenhouders. De Heer Gouverneur a.i. der Provincie West- Vlaanderen deelt ons mede dat. ingevolge eener ver ordening uitgaande van de Feld komman jan tur 578 le Brugge, IEDER HENNENHOUDER VERPLICHT IS. te beginnen met t Juni 194.1, wekriijks en per hen, twee versche eieren in te leveren bij de daartoe aanzesteMe eieren inzamelaars en tegen r’en vastge stelden prijs van 1.60 fr. per onbeschadigd él vaff minstens 50 gr. gewicht. De inlevering der eieren zal gedaan worden den Donderdag van iedere week, te beginnen niet Don derdag rr Jatter bij de volgende inzamebars: a) COLAERT PAUL voor de hcnnenheuiiers wo nende binnen tie lijn ga.ande van Sleyhaeriw over Lindcke. Staden Mariit. lepcrstraat naar Vejiwegri. b) BEECKAERT ODÏEL. voor de henn-nlwukts wonende binnen de lijn komende van Vijfwogén (Steenweg over Staden-Berg) naar Gemeentehuis en verders lang» Statiestraat de Kapel, de Klerkcnstraat naar 's Gravenerk. c) VANDENBULCKE ODIEL voor de hennen houders buiten de voornoemde gewesten; dus Onste- lijk en Noordelijk van lijn Sleyhaeghe. Undeke, Markt, Statiestraat en Klerkehslraat naar *s Graven eik. Ieder hennenhouder, welke volledig aan zijn leve- ringsplicht vo kloet, mag de overige eieren tra trover bij op zijn bedrijf beschikt, naar keus tegen de» vastgestelden maximumpri's verknopen. FJke houder van hennen Is gerechtigd een ben per persoon te houden waarvoor geen eieren moeten ingeleverd wor den. Dc Burgemeester. RENE DESMEDI. 50 Kgr. spek aangeslagen. Door de rijkswacht van Meulebeke werd langs de steenweg naar Pittem een tweetal personen aangesproken dié per fiets nogal een groot gewicht vervoerden. Wanneer de zakken open gedaan werden kwam men tot de ontdekking van 50 kgr. ggzouten spek. De personen werden naar het rijkswachtbureel opgeleid waar .te hun fietsen en spek hoorden verbeurd verklaren. Het vleesch werd ter beschik king gesteld van het pliiatselijk Winier- hulp-komité,. e3 SI Zwaar gevallen. Zondagnamiddag kwam de wielrijder Georges D..., wonende te Emelgem, met zijn fiets in de richting van Ingelmunstcr gereden. Ter hoogte van het kasteel De Borght kwam hij in aanraking niet een voetgangster die zich op de fietsweg be vond. De wielrijder viel loodzwaar ten gronde en werd gewond aan het hoofd. Een tweetal wonden werden verzorgd toegenaaid. De voetgangster kwam met de schrik van af. Dief op de vlucht. Gedurende de kermis en de pompiers- feestën wist een bestendige dief een handtasch te nemen van een jong meisje. De diefstal werd spoedig ontdekt en de dief achternagezet. Niemand gelukte er echter in den dief bij de lurven te vat ten. Hij verdween in de richting van Overleden- Maria Vercaigne, 65 j., wed. v, Jul# Casteleyn. Ixjuise Kerkhof, 68 j„ echtg- v. Xaveer Blomme. Estella Verbouw. 11 j., d. v. Karei en Maria Rosselle. t' Petrus Bruneel, 81 j., wed. v. PharaiM® Degryse. Gcëlectrocuteei* «DE POPERINGENAAR I gestelden dag en uur “aan te bieden. Burgerlijke stand. Geboorten. Vandaele Henriette, d. v. Herman en Dekunst Godelieve. - Maes Antonia, d, v. Polydoor en Cornette Mar tha. Overlijdens. Wydooghe Augustus, 70 j., landbouwer, echtg. v. Latruwe Maria. Decleir Hendrik, 61 j., werkman, echtg. v. Provoost Leonie (overt, te Roeseiare). Inlevering van eieren. Ook zooals in andere gemeenten moe ten hier eieren Ingeleverd worden. De H. Buseyne Louis is aangesteld als inza melaar, en zal de eieren betalen iederen Donderdagvoormiddag. Rijwiel ontvreemd. Door vrouw V. Alice werd een rijwiel ontvreemd ten nadeele van Estella Ram- boer, wonende St-Jozef, Hooglede. Deze gebeurlljke misgreep deed zich voor aan het Gemeentehuis. De bevoegde overheid stelt alles in het werk om deze zaak op te helderen. Davidsfontls. Op Zondag 15 Juni, zijnde den voor avond van het feest der H. Lutgardis, pa trones van het Davidsfonds, wordt er te 8 u. 30 een plechtige Mis gezongen ter intentie van de afgestorven leden, als mede voor het welzijn der leden en den bloei der afdeeling. Het bestuur rekent er op, dat al onze leden zullen aanwezig zijn, en ook ten offer gaan onder deze jaarmis. Plechtige Kommunie. Op H. Sacramentsdag deden juist 91 jongens en meisjes hun plechtige Kom munie op de parochie van St-Amand. On der de plechtige Mis van 7 u. hield Z. E. H. Pastoor Six een roerende aanspraak. Het zangkoor verzorgde keurig de misge zangen. ’s Namiddags te 3 uur was het nog eens aandoénlijk bij de hernieuwing der doopbeloften, onder het solemneel lof, dat deze schoone plechtigheid besloot. Processie. In strijd met hetgeen vroeger reeds werd medegedeeld, zal de groote processie op Zondag 15 Juni, den grooten rondgang niet doen. Nochtans zal er een kleine processie uitgaan rond de parochiekerk, in geval van gunstig weer. Feest van het H. Hart. Ook op onze parochie wordt van H. Sacramentsdag tot het feest van het H. Hart een Noveen voor den vrede gehou den. Den 20 Juni is ’t hier ook het feest der gedurige aanbidding. De voorberei ding zal gepredikt c g'leid worden door E. P. De Clippele. Het eerste sermoen is vastgesteld op Dinsdag 17 Juni, te 20 u. 30. Donderdagavond de gebruikelijke bloe menhulde, en Vrijdag dan de algemeene Kommunie, te 5 u. 30 voor de mannen, te 6 u. 30 voor de vrouwen en te 7 u. 15 voor de schoolkinders. Te 9 u. plechtige Hoog mis ter eere van het H. Hart. Levering van eieren. Zooals reeds Werd medegedeeld, moet ieder houder van hennen twee eieren per week en per hen afleveren, vanaf 1 Juni 1941. Deze levering moet gedaan worden eiken Maandag, voor Hooglede, bij Ru dolf Tanghe, ïeperstraat; voor St-Jozef, bij Alb. Demeulenaere, Kortemarkstraat. BELANGRIJKE BEPALING: Er wordt aangenomen dat één hen per lid van het gezin wordt vrijgesteld, doch verontschul digingen voor broedsche hennen worden niet aangenomen. Tegen alwie aan zijn verplichtingen be treffende de eierlevering te kort komt, zal zeer streng worden opgetreden. Verdeeling van eieren. Eieren zullen, vanaf Dinsdag 17 Juni, tegen 1,75 fr. per ei, te verkrijgen zijn UITSLUITEND bij Rudolf Tanghe en bij Alberic Demeulenaere, elke Dinsdag namiddag van 2 tot 6 uur, één ei per week voor volgende personen: 1) Kinderen van 0 tot 14 jaar; 2) Ouderlingen ouder dan 70 jaar; 3) Personen die reeds genieten van een dubbel rantsoen als tuberculose lijder; 4) Zwangere vrouwen. Een per soon per gezin kome de eieren afhalen, doch deze moet voorzien zijn van de rant- soenkaart van den rechthebbende. Aardappelzegels. De landbouwers die aardappels hebben verkocht gedurende de maand Mei en daarvoor zegels ontvangen hebben, moe ten deze zegels inleveren. Maandagvoor- middag, 16 Juni, bureel der bevoorrading. Legerpaarden in de weiden. Uit een mededeeling van den Heer Kreiskommandant blijkt dat de vergoe ding voor het weiden van troepenpaarden als volgt wordt vastgesteld: van 3,75 fr. tot 7,50 fr. per paard zoo het verblijf der dieren in de weide een dag of langer duurt; van 0,65 fr. tot 2,50 fr. per paard wanneer het weiden van korteren duur is- De vergoeding wordt vastgesteld door de Kreiskommandantur, door bemiddeling van oien Burgemeester, naar volgens den toestand en de voederwaarde van de weide. Onderrichtingen en Uitvoerings maatregelen voor de Stad Nieuwpoort. 1. - De verordening van de Militaire Overheid werd uitsluitend genomen in het belang vanonze bevc’ldng en voor namelijk voor de minder oegoede arbei ders, de zieken, ouderlingen, kinderen en zwangere vrouwen, die den laatsten tijd in de onmogelijkheid waren zich eieren als bijkomend voedsel aan te schaffen. 2. - De Heer Sylvain Heuzel, Kerkstraat 11, is aangeduid als eierinzamelaar voor de Stad Nieuwpoort. 3. - Wekelijks en dit den Zaterdag, van 14 tot 17 uur, zullen de hennenhouders hun verplichte hoeveelheid te leveren eieren brengen naar de Stadshalle (inza- melplaats) en zullen deze afleveren aan bovengemelden inzamelaar. Een bewijs van afgifte zal him af geleverd worden door den inzamelaar, vermeldend: Naam en adres van den afgever, aantal hennen, aantal afgeleverde eieren, datum en handteeken van den inzamelaar. Het bewijs zal tegengeteekend worden door den hennenhouder. Een exemplaar zal als bewijs van levering afgeleverd wor den aan den producent. 4. - Leveringsverplichtingen. Zijn verplicht eieren te leveren: Al de perso nen die bij de telling van 15 Mei 1941 leg hennen aangegeven hebben. Geen uitzon deringen kunnen door het Gemeentebe stuur aanvaard worden. De eerste levering zal plaats hebben op Zaterdag 7 Juni 1941. 5. - Wijzigingen aan het bij de telling van 15 Mei 1941 opgegeven getal leghen nen dient schriftelijk en dit binnen de 18 uur aan de gemeentelijke ravitaillee- ringsdiensten gedaan. Nalatigheid kan strenge straffen tot gevolg hebben. 6. - Verdeeling der eieren. Er werd nog geen definitieve beslissing getroffen in verband met de verdeeling dër eieren. In princiep zullen de houders van aan vullende melkzegels kunnen in aanmer king genomen worden, alsmede de zie ken, welke in een hospitaal of kranken- huis verblijven. Het is duidelijk dat bovenbedoelde per sonen niet meer als rechthebbenden In de eierenbedeeling mogen beschouwd wor den, wanneer hun familie voor eigen ge bruik reeds een hen vrijgesteld werd wel ke dus niet meer in aanmerking komt voor de levering. Bijkomende onderrichtingen nopens de verdeeling zullen eerstdaags bekend ge maakt worden bij middel van plakbrieven. 7. - Verkoop van eieren. De verkoop van eieren zal gedaan worden door een persoon aangeduid van de stad en onder bestendige kontrool van den gemeentelij ken ravitailleeringsdienst. De rechthebbenden zullen in het bezit gesteld worden van een eierkaart, die zal uitgereikt worden door de zorgen van den gemeentelijken ravitailleeringsdienst. De personen, in aanmerking komend voor een eierkaart, alsook het uitreiken van deze kaart zullen eerstdaags bekend ge maakt worden. 8. - De maximumprijs van den inzame laar aan den producent te betalen, is 1.60 fr. Deze prijs mag lichtelijk worden verminderd wanneer den inzamelaar zelf de eieren afhaalt bij den producent. De grossist die de eieren afneemt zal aan dén inzamelaar 1,67 fr. betalen. Voor eieren die ter plaats worden ver deeld. mag de eierinzamelaar ook 1,67 fr. aanrekenen. De eieren die ter plaats blijven zullen In detail aan 1,75 fr. verkocht worden. Wanneer de eieren uit een andere ge meente moeten aangevoerd worden, mag de detailprijs 1,85 fr. beslaan. 9. - De onderrichtingen en uitvoerings maatregelen worden van kracht vanaf 1 Juni 1941. Nieuwpoort, 2 Juni 1941. De Burgemeester, Dr A. Vandamme. VISCHTOEVOER VAN 1 TOT 7 JUNI In de week van 1 tot 7 Juni 1941 wer den aan de Korporatie af geleverd: Zondag 1 Juni: 5.762 kgr. garnalen aan 57.620 fr.; 1.480 kgr. visch aan 13.679 fr.; in totaal 71.299 fr. Maandag 2 Juni: 3.692 kgr. garnalen aan 36.920 fr.; 1.234 kgr. visch aan 12.651 fr.; in totaal 49.571 frank. Op 3-4-Ö-6 Juni werd niet uit gevaren. Zaterdag 7 Juni: 234 kgr. garnalen aan 2.340 fr.; 722 kgr. visch aan 6.103 fr.; in totaal 8.443 fr. De totale toevoer op de drie hoogerge- noemde dagen bedroeg: 13.124 kgr., voor een bedrag van 129.313 fr. KORPORATIE VOOR 1 VISCH EN VISSCHERIJPRODUKTEN» De huisvrouw van Michel Coghe door gerucht gewekt in den nacht Dinsdag op Woensdag. Reeds tweeins»' was er gestolen geweest in ’t hennekot e> daarom was een electrische verbindiM gelegd tusschen hennekot en woning. vrouw werd bij ’t openen der deur ’t hennekot door den electrischen strooi geraakt en stierf olimiddellijk. Zij slechts 39 jaar oud. BEVEREN-bij-Roeselare Burgers!»®*' Huwelijksbelofte. Devolder Cyriel® Vercruysse Irma, beiden van Beverei.^ Huwelijk. Verhaeghe -- Roeseiare, met Baert Magdalena, veren. Boerenkoppigheid. We schreven de vorige week reeds, over het geval van het hof Gryspeërd. Deze week werd de tweede akte opge voerd en wel ten nadeele van de hol bewoners. De Marktleiding van Kortrijk bracht een bezoek aan het hof, tegelijk met den brigadier van de veldwachters uit Pittem. De hofpoort was gesloten. Men ging om hulp bij de Rijkswacht van Lede- gem, waarna de poort uit de hengsels ge nomen werd. In huis bleef alles roerloos; ook het huis was gesloten. Toen de be zoekers zich echter, naar den koeienstal begaven, kwam er roering. De deur werd geopend; vader, moeder en de twee zoons verschenen op het tooneel, primitief ge wapend. Teen één der gendarmen som meerde de wapens te laten vallen, daar er anders zou geschoten worden, lieten ze ‘hun bewapening vallen. De wapens wer den meegenomen naar het stadhuis. Verder werden er aangeslagen: een koe, een molen om koren te malen, 150 kgr: aardappelen en een hoeveelheid tarwe, lijnzaad en erwten. De straf zal natuurlijk volgen! Het eigenaardige van het geval is, dat er hier volstrekt geen sprake is van woe kerprijzen, integendeel; de vorige week werden er daar nog 100 kgr. aardappelen verkocht aan 85 fr. Men zal ver moeten loopen om nog een dergelijk voorbeeld te vinden. Men kan inderdaad nergens eeriijker koopen dan op het hof Grys- peerd. We kunnen dit geval niet anders verklaren dan boeren-koppigheid Het geschiedt niet uit winstbejag, doch een dom vasthouden aan oude princiepen en gewoonten. Ondertusschen zal dit voor eenig gevolg hebben: zich zelf te bena- deelen. Burgerstand. Overlijdens. Witdouck Elodie, 63 j., wed. Vandewalle Henri. Van Gheluwe Willem, 49 j., echtg. Goddijn Elisa. Vanden Bulcke Lucienne, 3 d., d. v. Al- berik en Vergote Palmire. Callewaert Elodie, 70 j„ wed. Bostijn Constant. Vandoome Hektor, 43 j., echtg. Porte Godelieve. Vandenbroucke Achiel, 55 j., echtg. Deswaene Emma. Geboorten. Coucke Rosette, d. v. Emiel en Julma Verstraete. Dewitte Jenny, d. v. Achiel en Marie Cokelaere. Herman Eli, z. v. Odiel en Germana Guillemijn. Delaere Lina, d. v. Achiel en Maria Scheldeman. Vanden Bulcke Lucienne, d. v. Alberik en Palmire Ver gote. Haghedoom Willy, z. v. Odiel en Marie Sioen. Huwelijken. Vandewalle Everarah Rollegem-Kapelle en Sioen Bertha, Lede- gem. Vandeweghe Henri en Maria Raes, b. v. Ledegem. Vangheluwe Mau rice en Louage Anna, b. v. Ledegem. Duck Albert, Wervik en Olivier Rachel, Ledegem. Beerlandt Gerard, Moorsele en Commeyne Maria, Ledegem. Winterhulp. Het Komiteit heeft besloten voartaan in plaats van twee braodnitdeelingen per maand, maar één uitdee- ling meer te geven, daar we te veel moeilijkheden ondervinden trtet de rantsoenzegels, De eerstvolgende bedee-Iing zal plaats hebben den eersten Zaterdag na het uitreiken der rantsoenee- ringszegels. De uitdeeling der bloem. Deze week Dinsdag werd de laatste hoeveelheid meel uitgedeeld aan de erge zieken en aan de; zwangere vrouwen. Een 40-tal personen kwamen hiervoor in aanmerking. Na de oudjes kwamen ook deze personen aan de beurt. Daardoor toont Winterhulp nogmaals zijn erge be zorgdheid vodf degenen, dïe het meest te lijden heb ben onder deze omstandigheden. Voor de schooljeugd. Wegens omstandigheden kan de melkuitdeeling voor dc jongens voorloopig niet meer in de school doorgaan. Door de zorgen van het plaatselijk comité zal er echter in de beide scho len overgegaan worden tot het uitdeden van soja- beschuiten. Iedere leerling zal wekelijks 2 sojabc- scliuiten ontvangen. Daarbij krijgen de leerlingen der bewaarschool nog een extra-uitdeeling van traan. De verdere schikkingen zullen in de school bekend gemaakt worden. Camiel, van WIJZIGING IN DE WINSTMARGE Vanaf 4 Juni wordt door de Centrale een winstmarge voor de garnalen m re kening gebracht van 15 t.h, in plaats van 20 t.h. De prijs betaald aan den klein handelaar langs de kust, bedraagt thans 14,50 fr. het kilo. Voor een halve kilo, 7.25 fr. en voor een kwart kilo, 3,75 fr. Bij de vaststelling van den prijs voor een kwart kilo, dient rekening gehouden van het verlies bij het verwegen. De prijs te betalen aan den kleinhan delaar in het binnenland bedraagt thans :8 fr. in plaats van 19 fr. AL KLAPPEN EN DOEN Het werk van den Ibis voorheen te Oostende) heeft op 9 Juni zijn deuren heropend en ditmaal te Assebroek-bij- Brugge. Al de vroegere leerlingen werden terug binnengeroepen om het onderwijs te kunnen voortzetten. Voorloopig kun nen, gezien de moeilijkheden bij de be voorrading, geen nieuwe leerlingen aan vaard worden. De heropening van de Ibisschool is ze ker een verheugend feit en wordt door al Burgerlijke stand. Geboorten. Yvette Desimpelaere, d. v. Jeroom, Panderstraat. Rapnaël Maes, z. v. Aril, Marialoop-Veld. Jozef D’Hayere, z. v. Eleuthere, Gentstraat. Walter Boucquet, z. v. Jozef, Hulsvelde. Herman Roels, z. v. August, Kapelle- straat, Gisèle Bossuyt, d. v. Adiel, Ketel- berg. Tarsilla Dendauw, d. v. Remi, Hulsvelde. Paula Duyck, d. v. Adiel, Ketelberg. Benit-e Deneir, d. v. Antoon, Gentstraat. Omer Strobbe, z. v. Jozef, Panderstraat. Maria Vansteenkiste, d. v. Kamiel. Daniël Verbeke, z. v. Ge rard, -Peperstraat. Willy Defour, z. v. André, Roeselarestraat. Overlijdens. Alois Lemiengre, 50 j., wever, echtg. v. Bruneel Sidonie, Vuilput- straat. Maria Blanckaert, 63 j., z. b„ wed. v. Stevens Cyriel, Gentstraat. Ma ria Colore, 37 j., huishoudster, echtg. v. Meerschaert Raymond, Gentstraat. Mathilde Viaene, 77 j., wed. v. Noppe Adolf, Gentstraat. Marie Van Over schelde, 81 j., wed. v, Lecluyse Kamiel, Meentakstraat. Zulma Vroman, 58 j., echtg. v. Fraye Jozef, Veldstraat. Ju les Pattijn, 58 j., echtg. v. Van Fleteren Florentine, St-Antoniusdorp. Marie Cnudde, 77 j., wed. vi Vanhollebeke Ig- naas, Vuilputstraat. Lucien Sabbe, 26 j., ongehuwd, z. v. wijlen Alfons, Pittem- straat. Huwelijken. Adhemar Maes, han delsbediende v. Izegem, en Maria Knudde, landbouwster, v. Meulebeke. Roger Vankerkhove, koopman v. Loppem, en Maria Vanwalleghem, landbouwster v. Meulebeke. Albert Vervaecke,wever, en Zulma Verstraete, huiswerkster, b. v. Meulebeke. Antoon Braeckeveldt, dag- looner, en Clara Bruyneel, huiswerkster, b. v. Meulebeke. Gerard Demeyere, daglooner, en Albertine Vandewinckele, huiswerkster, b. v. Meulebeke. Marcel Vanhuyse, vlaswerker V, Heule, en Rachel Sagaert, v. Meulebeke. Achiel Vervel- ghe, wever, en Maria Dobbels, huiswerk- ster, b. v. Meulebeke. André Loncke, wëyer, en Margariete Delaere, b. v. Meu- lebeke. Geslaagd Pompsersfeest. Zondag 1'1. ter gelegenheid van de ker mis had er te Meulebeke een groote al gemeene gewestelijkc'vergadering plaats van de brandweerkorpsen. De belangstelling was buitengewoon groot om de demonstratie bij te wonen van de brandweer van Meulebeke en Tielt. Een, brand werd voorgesteld in den kerktoren. De brandweer van Meulebeke snelde ter plaatse evenals deze van Tielt die gebruik maakte van een portaladder. Na deze welgeslaagde oefening werd overgegaan tot de oefeningen betrek hebbende op de redding gedurende den brand. De automatische frein werd eerst in werking gesteld en werd breedvoerig uitleg gegeven door Kommandant Impe van Tielt. Daarna gebeurden de oefenin gen met verschillénde jongens en perso nen en verschillend in gewicht. Daarna kwam de reddingskoord aan de beurt evenals de- reddingszak, die dienen moet om groote hoeveelheden te redden. Hierna had een bijeenkomst plaats in de ruime zaal van het Vredegerecht waar Kommandant Van Hecke, van Oostende, wees over het groot gevaar der huidige brandbommen. Deze voordracht werd door de talrijke menigte hartclijk be groet.- Op de. Marktplaats werd aan Komman dant Devölder van Meulebeke, liet ver overde eereteeken overhandigd van den gewestelijken prijskamp in 1939, toen Meulebeke den 1" prijs won. In 1940 von den deze niet plaats. Onder de talrijke brandweerkorpsen die aanwezig waren stippen we aanWinge ne, Tielt. Oostende. Izegem, Ingelmun- ster. Ardooie, Wakken, Oostroozebeke, Meulebeke, enz. v» rr CotntBuntfr ie. neverfwren. jswen avon« prr onrler het Lof. Don<ler<5a.?®von8 biecht vanaf uur voor h*t feest van het H. Hart. Orriérpastom- Jet- week: Eérw. Heer Mys. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Van Oost Johan, z. Leo en Serruys MagdaJena. Furrer Ar- lette. d. v. Martin en Deeroos Gerarda. Overlijdens. Liïeire Edward, 72 j., wed. v. Ester Mathilda. Marez Karel, 18 j., z. v. Jules en Hillebrandt Magda lena. Monteny Juliaan, 63 j., echtg. v. Vandenbussche Elisa. Huwelijk. Salenbien Odiel en Popeye Marguerite. Huwelijksafkondiging. Beschuyt Wil lem. v. Nieuwpoort, en Lambein. Marie- José, v. Westende. van Tielt. De handtasch bevatte gelukkig maar een weinig pasgeld. Aangereden. Des avonds kwamen enkele late wan delaars langs den steenweg naar Tielt. Ter hoogte van de wijk «Het Vliegende Paard werd een vrouw aangereden door een bedronken wielrijder. De vrouw kwam tegen den grond terecht en vertoonde slechts lichte schrammen. Haar kleederen liepen echter vrij zware averij op. Knieschijf gebroken. De wielrijder Ferdinand S..., wonende te Tielt, werd langs den steenweg naar Marialoop aangereden door een anderen wielrijder S..., kwam tegen een betonnen paal terecht en werd de knieschijf gebro ken. De andere wielrijder bekwam lichte kneuzingen. .een hen Strausszangers. Uitslag groote zetting: «Heer Theo- phiel Doucy». 62 vogels: 1. «Ipla», Noyelle Charles, 489; 2.«’t Jal- lie», Braem Albert, 378 3. «Brame», Des- camps Gaston, 375 4. «Tieste», Bloot- acker Maurice, 365; 5. «Jopie», Arteel Ge rard, 346; 6. «Camille-', Degryse André, 328; 7. «Carlo», Smagghe Albert, 317; 8. «Adhemar», Beckaert Madeleine, 311; 9. «Indiana», Buytaert Maurice, 310; 10. «Yvonne», Verhack Achiel, 303. Klassement Kampioenschap: 1. «Ipla», Noyelle Charles, 489 2. «Adhemar», Be ckaert Mad., 311; 3. «Germaine», Bruneel Medard, 259; 4. «Odette» Vanstaan Odiel, 248: 5. «Joffer», Vanoverberghe Willy, 231. Op morgen Zondag 1’ Zetting voor ’t Koningschap. De leden voorbehouden. Weet ge? ...dat het sluitingsuur te 11 uur is, en dat na 11.30 uur er zich niemand meer mag op straat bevinden?... dat ge met het niet toewassen der lichtdemping uw medeburgers in gevaar brengt?... dat men moet achter elkaar rijden met de fiets?... dat uw fietslicht zoowel overdag als ’s avonds moet afgeschermd zijn?... dat woekeren ten strengste verboden is, Briefhoofden, facturen, enveloppen in gewonen en kleurdruk. Adres en naamkaarten, rouwbrieven en gedachtenissen, plakbrieven wor den verzorgd uitgevoerd bij W» DE FUSTER-VAN LANDEGHEM Hulstplaats 10, TIELT, v. Juliaan en Magdalena Vandecasteele (v. Torhout). Rosa Vanderper, d. v. Hen drik en Clara Driessens (v. Ardooie). Andrea Dumortier, d. v. Maurits en Elza Acx, Exaardestraat 54. Noël Vander- piaetse, z. v. Georges en Febronia Vande Walle- (v. Rumbake). Jeannine Bouten, d. v. Florent en Julia Rondelez, Wallen straat 60. Wilfried Ketels, z. v. Albert en Margareta Vandenweghe, Meenensteen- weg 190. Marcel De Muynek, z. v. Juul en Maria Denolf (v. Lichtervelde). Christiana Dezitter, d. v. Albert en Ra chel Verraes, Verbrandhofstraat 23. Edwin Fonteyne, z. v. Achiel en Eugenia Derieuw, Bruanestraat 38. Jenny Van- d-enhole, d. v. Rogier en Antonia Delaey, 'ïeperstraat 85. Hendrik Pauwels, z. v. Juiiaan en Anna Vanneste,, G. Gezellelaan 13. Hugo Willhert, z. v. Achiel en Blan ca De Brabandere. St Michielplaats 24. Hilda De Cueninek, d. v. Fetrus en Mar- gareta Vansteelant (v. Ardooie). Eli sabeth Vercaigne, d. v. Eügeen en Julia Seurinck, Westlaan 81. Eric Vanhaver- beke, z„ v. Albert en C- perre, Meenenstraat 5". d. v. Viktor en Suzan dellaan 257. -r- Mare j- chiel en Martha Devr, Guido Carrette, z. v. en Gode lieve Callewaert, Vierwegsteaat 37. Sterfgevallen. Silvia Dejaegher, 55 j., echte, v. Artbv Castelein (v. Gits). Juul Bartïyn. 7 aar-dewerker, echtg. v. Magdalena Vc te (v. V/êstroozebeke). Maria Raes, d. v. Emiel en Maria Deöeurwaerder, Luidstraat 69. Lucia Steeland, 77 j.. wed. v. Emiel Muylle, Mandeilaan 255. Maria Verbrugge, 16 j., d. v. Hendrik en Laura Vander- meersch, Langebrugstraat 5. Leonard Endron, 68 j., paardengeleider, echtg. v. Maria Verbeken, Groenestraat 145. Huwelijken. Eugeen Allossery, we ver, en Blancke Heirewegh, bobijnster, b. v. Roeseiare. Arthur Muylle, wever, en Simonna Scheldeman, speelster, b. v. Roeseiare. Hendrik Meyfroot, nikleer- der, en Augusta Vantomme, naaister, b. v. Roeseiare. Huwelijksafkondigingen. August Van- geenberghe, garnierder v. Meenen, en Bertha-Jeannette, Callebert, fabriekwerk ster v. Wevelgem. Albert Meseure, meestergast v. Moorslede, en Margareta- Maria Espeel, zakkenstikster, v. Roeseiare. GENEESKUNDIGE DIENST Op Zondag 15 Juni 1941: Dr Ghekiere, Noordstraat; Dr Sinnesael, Conscience- straat. Apotheek van dienst: Heer Vandewalle, Groote Markt. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Van 16 (Maandag) tot 21 (Zaterdag) Juni 1941: Bogaert Octaaf, Ardooiesteen- weg 107, Roeseiare: Desmet-Decraene, Stationplaats, Roeseiare. ONZE POSTMEESTER AAN DE EER We vernemen dat de Heer Calcoen, Postmeester te Roeseiare, bevorderd werd tot Eerstaanwezend Postontvanger, zoo- dat de Heer Calcoen in graad gelijk staat met de postmeesters van Brussel, Antwer pen, Gent enz. In België kunnen slechts 16 Vlamingen en 16 Walen van deze eer genieten. Onze Postmeester heeft zich door zijn bekwaamheid onder deze 16 uit verkorenen gerangschikt Wij wenschen den Heer Calcoen van harte geluk met deze verdiende onder scheiding. Met grooten ijver heeft hij ge ijverd voor de moderoiseering van ons postkantoor. Op het oogenblik kan het wedijveren met de meest moderne post kantoren uit het land. Roeseiare kan zich gelukkig achten met zoo’n bekwamen 'postmeester. BUREEL PRIJZEN EN LOONEN Gedurende de Pinksterdagen werd er een nauwkeurig toezicht gehouden op de verschillende stations o. a. te Roeseiare, Kortekeer, Ardooie, Pittem, Tielt en Aar sele. Er werd beslag gelegd op tamelijk veel smokke'.waar, waaronder vleesch en boter. Verder werd er door de kontroleurs met behulp der Feldgëndarmerie een razzia ge houden in de verschillende café’s aan de statie te Lichtervelde. Niet ten onrechte werden Verscheidene café’s er van verdacht, dat zij de verza melplaatsen zijn van smokkelaars en woe keraars. en waar de smokkelhandel ge organiseerd wordt. Ook hier werd veel smokkelwaar aangeslagen. Het Commissariaat van Prijzen en Löo- nen heeft weer een aanvullend werkter rein gekregen. Het minimumloon der be dienden is gesteld op 1000 fr. en dat der arbeiders op 5 fr. per uur. Deze regeling moet onmiddeflijk toegepast worden. Het zal de taak van het Commissariaat van Loonen en Prijzen zijn om toe te zien of deze toepassing werkelijk plaats heeft. In ’t bijzonder bij de houtzagerijen schijnen de loonen bitter laag te zijn. EIERLEVERING In Roeseiare is bepaald, dat de hennen- bezitters twee eieren per hen en per week moeten inleveren. Dit geschiedt volgens de telling van 15 Mei. Verder moeten alle wijzigingen in de telling onmiddeflijk aangegeven worden op het bureau der bevoorrading. STRIJK-ORCHESTER MAX METSEL Op gebied van muziek zijn we in onze stad niet veel gewend, ’n Paar keer per jaar een muziekuitvoering van de Stads harmonie op de Markt en... dat was al. Wilden we eens een keertje wat moois hooren, dan waren we verplicht een reisje te maken naar Gent, Brussel of Antwer pen. Voor gewone menschen dus vrijwel onbereikbaar. Hetzelfde kurinen we zeggen van tooneel, operetten, opera's. Roeseiare, ’n stad van 30.000 inw.. be zit nog geen eigen schouwburg. De man nen van de nieuwe orde hebben dit onbe grijpelijk tekort ingezien, zoodat het bouwen van een eigen schouwburg opge nomen is in de urbanisatieplannen. ’t Is echter moeilijk te zeggen, wan neer dit plan zal verwezenlijkt worden. Roeseiare eischte ondertusschen zijn plaats op in de cultuurcentra’s. Daar werd een cel gesticht van De Vlag Dat was de eerste stap in de goede richting. Al verscheidene malen hebben we door toe doen van De Vlagmooie ontwikke- lingsavonden gehad van bekende Duit sche schrijvers en dichters. Zondag 11. hebben we kunnen genieten van het Strijk-Orchester Max Meysel. De ruime Patriazaal was ongeveer gevuld. Ademloos hebben de aanwezigen toege luisterd naar de zachte, harmonische klankenweelde, die als een ruischende sprookjeswereld neerdruppelde over de begeesterde toehoorders. Er werden opgevoerd: werken van Grieg, Wagner, Strauss, J. Schumann, Borchert en Eilenberg; het ernstig en het romantisch nieuwere genre. Het doel van De Vlagis niet alleen het cultureel doch ook. het economisch leven te doen herrijzen. We kunnen niet anders dan De Vlag dankbaar zijn voor dit baanbrekend werk, dat vooral voor het Roeselaarsche voor de toekomst van zoo’n overwegend belang zal zijn. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Vanpoucke Gabriel, z. v. Luciaan en Maria Vandenberghe, v. Wer ken. Darras Lucienne, d. v. Gabriel en Maria De Pelsmaker, v. Handzame. Al- lary Maria, d. v. Julien en Marguerite Desender, v. Leke. Deplae Agnes, d. v. Omer en Irma Stroom, v. Kaaskerke. Vileyn Gerard, z, v. Julien en Rachel Pol lentier, v. Leke. Overlijden. Vanhulst Irma-Romanie, 70 j.» wed. v. Emile Matte. UITHANGEN DER PRIJZEN Er wordt andermaal met nadruk gewe zen op de verplichting alle schoenen en textielwaren te voorzien van de verkoop prijzen. Strenge maatregelen zujjen tegen de overtreders getroffen worden. EIEREN Volgens onlangs verschenen onderrich tingen zijn alle hennenhouders verplicht twee eieren per hen en per week aan de eiercentrale te leveren. Voor per lid van het gezin van den houder is men echter van deze levering vrijgesteld. Voor onze gemeente werd de Heer Marcel Decoene als eierinzamelaar aangesteld, terwijl voor de periode van 15 Juni tot 15 Juli de Heer Huyghe Theophiel in den detailverkoop zal voorzien. GEVONDEN VOORWERPEN Mits overlegging van de gewenschte be scheiden kunnen volgende gevonden voor werpen op het politiebureel ten stadhuize af gehaald worden: 1 Kindersacoche, 1 Paternoster. AAN DE HOTELIERS Alle hoteliers en logementgevers worden nogmaals dringend uitgenoodigd de ver plichting niet uit het oog te verliezen be treffende de aangifte binnen de 24 uren van alle reizigers en vreemdelingen wel ke in hunne uitbating vernachten. De in schrijving en aangifte moeten geschieden volgens de onlangs uiteegeven onderrich- WinterhulP' Sommigen mrenea dat de werking van Winterhulp gedurende de zomermaanden dient le worden stito lend. Dat is een heel verkeerde nteenins. In dr u’1' zoruferlijk-moeilijke tijden die we beleven, is Winter- hulp er dezen zomer ook hooast noodig. Winterhulp- Hooglede werkt dan ook onverdroten voort, ett in drt' loop dezer week werden 1105 aardappelen uitttericeltl aan enkele ondersteunde Bezinnen, aan de sclwolki»' ders werden smakelijke en, wat bet voornaamste i» zeer voedzame koeken uitredeeld en... er komen nog! en werd ook melk verstrekt. Ook levertraan en chocolade za! aan de schooljeugd worden gegeven. *e hopen, binnen heel kort. Met innige voldoening kunnen we ook vaststellen dat Winterhulp meer en meer de sympathie van de bevolking krijgt. Natuurlijk zijn er ook beknibb-lmd die door hun onverantwoordelijk en dom gepraat, Winterhuis» trachten te schaden, 't Zal hun niet ge lukken: We werken door ten bate van onze noodlij» denden, tot spijt van wie 't benijdt. Hei firrtmw. Het is inderdaad be wezen dat de bron der giftstoffen die ons oud maken zich in den dikken darm bevindt. De karteldarm is een lange bttis, waarin zich de voedsehesten verzamelen nadat zij door den acht meter langen dunnen darm zijn gegaan. Minstens éénmaal per dag moet hij algeheel én zonder de minste inspanning leeg worden gemaakt. Wanneer gij echter oud wordt, vervuilt deze karteldarm als een waschtafelbuis of een waterketel. De opgestopte afvalstoffen kleven aan de wanden, gisten en doen giftstoffen ontstaan die door het heele organisme dringen, uur na uur, op de ma nier van de giftstoffen van een aangestoken tand. Die voortdurende vergiftiging verz wakt U lichamelijk, vermindert U geeste lijk. Gij hebt pijn in lenden en ledematen; gij raak buiten adem wanneer gij de trap pen oploopt, gij slaapt slecht, Uw eten verteert slecht. Gij voelt U voortdurend vermoeid, terneergeslagen en gedrukt.» Een groep geneesheeren is aan het einde gekomen van 1400 klinische proefnemingen op dames en heeren, die zich daar vrij willig aan hebben onderworpen. Verschil lende laxeermiddelen werden beproefd. Sommige werden niet bevredigend geoor deeld omdat zij een hevige verwijdering van nog niet verteerde spijzen veroorzaken; andere omdat zij den karteldarm heftig prik kelen. Het "ideale” zuiveringsmiddel is geble ken Kruschen Salts te zijn. De proefnemingen van de geneesheeren hebben aangetoond, dat een kleine dosis Kruschen Salts ’s morgens op de nuchtere maag genomen, zacht maar zeker zorgt voor den afvoer van alle giftstof- verwekkende voedsehesten en de wanden van den karteldarm voortdurend zindelijk en gezond houdt. ‘‘Wij meenm verklaren de dokters in hun verslagdat dit een van de belangrijkste onderzoekingen is, die wij hebben gedaan en dat de kleine dagelijksche dosis Kruschen het meest bevredigende middel is dat dc wetenschap kent om de zuiverheid van den karteldarm te verzekeren. Millioenen trouwe gebruikers van Kruschen- door de heele wereld hebben hun energie ea hun kracht te danken aan een zuiveren kar teldarm. Eu alles wat zij daarvoor doen bes taat erin een beetje Kruschen te nemen in hun ochtenddranck of in eed beetje warm water. Op Uw beurt moet gij Kruschen nemen en Uw jeugd behouden voor enkele centiemen per dag; ing zal gepredikt c gtleid worden door P. De Clippele. Hei eerste sermoen is Donderdagavond de gebruikelijke bloe- BURGERLIJKE STAND van 5 tot 13 Juni 1941. Geboorten. Frans Vanbesien, z. en Magdalena Vandecasteele drilt en Clara Driessens jy. ArdooieL .ca I/IUUUILIC.', V4. Exaardestraat 54. Noël Vander- ise, z. v. Georges en Febronia Vande Et*ena/s de walerfcefel wordt de dikke darm

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4