HUISVROUWEN! MULTAFORT Gl] DRAAGT DEN DODD IN U i ua’ sxs .©OTHffliffliiiffliHBHffliiifflWflnnmiRmfflt I I I Uit’t Veurnsche j Uit ’t Diksmuidsche Uit ’t Tieltsche Kl* sistraEk I s t Roeselaarsche I N.V. DEMBA voor Bokkerijprodukten I s van 21-6-41. 4’ EL UIT DIKSMUIDE UIT VEURNE HANDZAME 7, de Pascalestraat, BRUSSEL Telefoon 33.60.05 PERVIJZE UIT NIEUWPOORT ZWEVEZELE STADEN smakelijker pannekoeken, wafels en pasteigebakken bekomen met - aan uw Briefdrager DE POPERINGENAAR DRUKWERK: HOOGSTADE UIT ROESELARE STEENKERKE VRAAGT HEM DUS AAN UW BAKKER OF AAN DE 1 g Prijs: 12 Fr. de doos van 150 grammen g (Voldoende dosis om 60 kgr. bloem te verwerken.) g DE POPERINGENAAR» MEULEBEKE KOKSIJDE WINGENE KACHTEM U zult grooter en beter gerezen broo- den, met fijner, malseher en voedza- g mer kruim, luchtiger en bijgevolg i s| De Vitaminen B1 en C, in MULTAFORT aanwezig, zijn bovendien versterkend en vooral NU absoluut onmisbaar voor de gezondheid, i i Uw "vuil geworden" dikke darm maakt U oud voor den leeftijd. Hos de vervuiling van den karteldarm tegen te gaan Op Uw beurt I HOOGLEDE MERKEM UIT TIELT PITTEM RENINGE j HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIN i!i!n!iiiiiinnnii!UH!mii;i!iiHiiiiiiiiiiinnnnnHiiii V. V. met hare Vraag fii iedere week. Van van van 200 400 600 800 A. V.d.Velde. A. Blommaert. 1 tot 201 tot 401 tot 601 tot 801 tot 1000 voor elke aangelegenheid, voor be drijf en bureel, wordt spoedig en verzorgd uitgevoerd in de DRUKKERIJ W® DE FUSTER-VAN LANDEGHEM Hulstplaats 10, TIELT. Diefstal. Onbekenden zijn ’s nachts binnenge drongen in de stallingen van landbouwer Jules Haerink en hebben er de nog in voorraad liggende aardappelen meegeno men. Van de dieven natuurlijk geen spoor. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Eric Gcossens, z. v. Jo seph en Maria Van den Heede, steenweg Wakken. Diana Bollaert, d. v. Aiidor en Magdalena De Ver tv. Dentergem). Etienne Holsbeke, z. v. Roger en Rachel Vanderougstraete (v. Aarsele). Mare Van Gheluwe,. z. v. Georges en Magdalena Polfliet (v. Gottem). Maurice Demedts, z. v. André en Germaine Ide (v. Ware gem). Marcel Louvaert, z. v. Gerard en Jeanne Vermeulen (v. Meulebeke). Eliane De Cloet, d. v. Oscar en Juliana Dekens (v. Aarsele). Edwige Mestdagh, d. v. Camille en Febrpnie Vermeire, steen weg Aarsele. Bernadette Vervenne, d. v. Joseph en Brigitte Bessaert, Hoogstraat. Gilbert Lapauw, z. v. Marcel en Paula Windels, Wittestraat. Johan Wael- kans, z. v. Karei en Maria Maenhoudt (v. Oostroozebeke). Overlijdens. André Voet, 1 m., z. v. Charles-Louis, steenweg Aarsele. Ma rie Verstraete, 81 J., wed. v. Van Overbeke Theophile, Hoogstraat. Huwelijken. Polidoor Buyse, slachter v. Pittem, en Rachel Biebuyck, naaister v. Tielt. Joseph de Brouwer, z. b., v. Linkebeek, en Jeanne Delahaye, z. b., v. Tielt. •W1IIII11II1IIMII1II1IIIIIM Burgerstand. Geboorte. Meeuws Jenny, d. v. Mau- rits en Alice Bostyn. Parochiale Biddag. Op 28 Juni, jaarlijksche Parochiale Biddag. De diensten in de kerk zijn als volgt geregeld: Eerste Mis te 7.3Ó uur, daarna uitstelling van het Allerheiligste Sakrament en Aanbidding tot na het Lof. Te 10 uur Hoogmis ter eere van het Allerheiligste Sakrament, met aanspraak door een E. P. Recollet. Te 2.30 uur Ves pers, Sermoen en Lof. Het Werk van den Akker. Verslag der stichtingsvergadering, ge houden op Zondag 8 Juni II., in het Handelshof bij Remi Bogaert. Gevolg gevend aan de uitnoodigings- kaarten, welke in de loop der week die de vergadering vooraf ging, in alle huizen der gemeente met de post besteld werden, was de opkomst der belanghebbenden overtalrijk. Gezapig koutend aan de ta feltjes met de schuimende potten bier, werd met groot ongeduld de komst van den spreker verwacht, die om 18.-45 uur binnentrad en door alle aanwezigen be groet werd. Onmiddellijk werd de verga dering geopend door den Ondervoorzit ter Mëd. Avereyn, die in korte bewoordin gen de aanwezigen bedankte alsmede on zen spreker Mr Devriendt uit Vladsloo, die spijts net slechte weder, toch op post was. Dit alleen reeds bewijst zijn stalen wilskracht en taaie volharding. Hoeveel grooter zal dan zijn opofferingsgeest niet zijn om onzen bond te zien bloeien. Na den welkomgroet nam Mr Devriendt het woord. Hij wist in. zijn gemoedelijke taal, die hem eigen is. de aanwezigen me de te stenen en schilderde hen de vele onmiskenbare voordeelen voor oogen. Zijn rede eindigde met den wensch alle toe hoorders als lid te zien inschrijven, wat dan ook ten volle bewaarheid werd, want niet één is vertrokken, zonder lid te zün van Het Werk van den AkkerWe mochten Zondagavond reeds 45 leden tel len. Reuze succes Nadat onder elkander nog één en an der werd besproken, ging de vergadering om 21 uur uiteen, en in kleine groepjes keerden allen huiswaarts, ten uitersts voldaan over de gezellige samenkomst. Ook Mr Devriendt nam zijn stalen paard ter hand en spoedde zich naar zijn woonstede, nadat we hem allen hartelijk bedankt en tevens den wensch hadden uitgedrukt, hem zoo haast mogelijk te rug in ons midden te zien verschijnen. Gij Vriend Lezer, die reeds lid zijt van onzen bond, raad uw vrienden en ken nissen aan hetzelfde te doen. En gij, Waarde Lezer, die het nog niet zijt. raad pleeg onze laden en aarzel dan niet lan ger U bij den schrijver als bondslid te laten inschrijven. Het lidgeld is bepaald op 3 fr. per huisgezin. Namens het Bestuur, De Schrijver, G. LAPLAESE. S Burgerlijke stand. Geboorten. Joris Vanwalleghem, Ro- zendaele. Erna Coopman, Wildenburg. Rita Duyvejonck, Óndank. Lucien Lagaeysse, St Pietersveld. Eric Vande- walle, Morellestraat. Huwelijk. Adolf Van Severen, werk man, mer Margaretha Hermie, naaister, b. v. Wingene. Huwelijksbeloften. Isidoor Verhenne, metser, met Germaine Devriese, naaister, b. v. Wingene. Willy Vanderhaeghen, vlasbewerker v. Wingene, met Martha Laevens, huiswerkster v. Zwevezele. Overlijdens. Elodie Hermie, 52 j., huishoudster, echtg. v. Camiel Persyn, Koker. Omer Biebauw, 8 j., Beer. Emma Coens, 72 j., dienstmeid, Zandberg. Uitslag der aanbesteding voor het leggen van riolen in de Tielt-, Bruggeieenmolen- en Beernemstraten: Vereecke, Ardooie, 738.183 fr.; Vandevelde, Kortrijk, 759.280; Vanleynseele, Avelgem, 827.127; Monballieü, Brugge, 882.871; Ver meulen, Blankenberge, 974.934; Vanhulle- busch, Oostkamp, 1.006.191 fr. Oproep tot de Landbouwers. Door de zorgen van het gemeentebe stuur van Wingene werd de vorige week Vrijdag tot al de boeren van de gemeente een speciale oproep gericht, ten voordee- le van de vele dorpsgenooten, die geen aardappelen meer te eten hebben. Men vroeg 2, 3 of 5 kgr. aardappelen per hof stede te willen verkoopen aan den wette- lijken prijs, ’s Anderendaags gingen de schoolkinders van hoeve tot hoeve om de aardappelen op te halen en ze waren schier overal welgekomen. Proficiat boe ren van Wingene, gij toont door daden, dat ge beseft wat de echte volksverbon denheid voor U beteekent. De ingezamelde hoeveelheid werd naar ’t hospitaal gevoerd, en blijft voorbehou den aan de Wingenaars die zonder pa tatten zitten. Bij de Vlaamsche Zangers Bij Van Oost Alidoor, Kerkplein, had een prijskamp plaats voor vinken. Er wa ren 60 vogels. De uitslag: 1. Devos Eme- ric, Wingene, 445; 2. Van Hee Cyriel, 414; 3. Dedeyne Ernest, 409; 4. Lagrain René, 397; 5. Dedeyne Andre, 382; 6. Deblieck Arthur, 379; 7. Gobijn Frans, 374 8. De Pauw Florent, 355; 9. Delaere Cyriel, Eegem, 330; 10. Hermie Karel, 329. totaal: 27.807,50 fr. Vrijdag 13 Juni: niet uitgevaren. Zaterdag 14 Juni: 1.632 kgr. garnalen aan 16.320 fr.; 2.659 kgr. visch aan 28.350 fr.; totaal: 44.670 fr. De totale toevoer van de week bedroeg 12.319 kgr., voor een bedrag van 124.806 fr. AL KLAPPEN EN DOEN 4 De formulieren noodig tot het beko men van reispassen woraen nu iederen werkdag afgeleverd tusschen 9 en 12 uur op het Stadhuis, aan winket Nr 1. 4 De Winterhulp heeft het uitreiken van soep stopgezet vanaf 1 Juni. Het uit reiken van melk en karnemelk gaat nog steeds door. Op het Stadhuis hangt de lijst van de huisgezinnen die minstens één are aardappelen of peulvruchten verbouwen. Er zijn in onze stad 367 landbouwers en gebruikers van kleine akkers of ongeveer een derde van het aantal huisgezinnen. h Op Zaterdag 7 Juni werden de laat ste plantaardappelen aan onze kleine tui niers besteld. 4 De nieuwe zeepkaarten zullen uitge reikt worden op: Dinsdag 24 Juni, voor de gezinshoofden wier naam begint met de letters A, B, C, E, F, G. Woensdag 25 Juni, voor de letters D, H, I, J, K. Donderdag 26 Juni, voor de letters L, M. N, O, P, Q, R, S. Vrijdag 27 Juni, T tot Z. Telkens van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. 4 In geval van mond- en klauwzeer moet van ieder afzonderlijk geval onmid dellijk mededeeling gedaan worden op het Stadssecretariaat. 4 De rechthebbenden zullen eerstdaags in net bezit gesteld worden van een eier- kaart. Kunnen geen aanspraak maken op deze kaart, alle bezitters van leghen nen; het is dan ook ten strengste ver boden een eierkaart aan te vragen. Er zal onmeedoogend opgetreden worden tegen de misbruikers. Dag en uur van de afhaling dezer kaar ten zullen door den stadsomroeper be kend gemaakt worden. 4 De Inwoners worden er op attent gemaakt dat het vervoer van meubelen uit het kustgebied naar het binnenland, enkel mag geschieden mits toelating van de Kreiskommandantur. In sommige gemeenten doet de ko- loradokever reeds zijn verschijning. De verbouwers van aardappelen dienen op hun hoede te zijn en de akkers steeds aan een grondig onderzoek te onderwerpen. De eigenaar der akkers die aangetast zijn, dient onmiddellijk de Overheid te verwittigen. 4 De kleerkaarten voor zuigelingen (Model F) zijn van nu af te verkrijgen, mits voorlegging van een geneeskundig getuigschrift, afgeleverd door den dokter of de vroedvrouw. Begin April werd een oproep gedaan tot de verleening van twee plaatsen van tijdelijk politieagent Zeven kandidaten boden zich aan, waarvan vier in alle proe ven slaagden. Boden zich aan: Fr. But- straen, G. Bonje, O. Verstraete, K. Go- deris, allen uit Nieuwpoort en nog een kandidaat uit Oostende; vorig genoemden waren allen oudstrijders van 1940; verder P. Huyghe en P. Provoost. Door het Sche pencollege werden op 13 Juni benoemd: P. Huyghe en P. Prpvoost. 4 De Vrije Vlsschersschool houdt voet bij stek en bereidt nog voort (niettegen staande de moeilijke tijdsomstandighe den) de jonge visschers tot het veroveren van hun diploma tot het voeren van een visschersboot. Legden hun examen af van scheepsjongens: Popieul Marcel met 87 punten op 100 en Verbanck André met 89 punten. We wenschen de twee jonge visschers, alsmede de leeraars van de school, hartelijk geluk met de bekomen uitslagen. De examens voor de Zeevisscherij Belangrijke konijnendiefstallen. *s Nachts zijn onbekende dieven aan het werk getogen in. de Tieltstraat, ter hoogte van de wijk De Peerdekens Bij een viertal personen hebben ze inge broken en hebben bij Maes Georges 6 ko nijnen buit gemaakt, wegende ongeveer 20 kgr.; bij Adiel Dubron twee vette ko nijnen; bij M. Pauwels één konijn, we gende ongeveer 4 kgr.; hij René Neirynck een 20-tal hennen, hebbende een zeer groote waarde. Klacht werd bij de plaat selijke politie ingediend, die een streng onderzoek ingesteld heelt. Fietsdiefstallen. Zondagavond, omstreeks 19 uur, wer den bij Vrom Achiel, wonende Barnum- straat, twee, fietsen ontvreemd, ten na- deele van Vanstaen Roger, wonende café De Maandag te Oostroozebeke, en van Castelein Jozef, wonende Vuilputstraat alhier. Klacht werd bij de plaatselijke, politie ingediend, die een streng onder zoek ingesteld heeft. Ernstige val. Tijdens den wegrit voor Juniors deed de renner Stadsbader D., uit Harelbeke, door om te zien, in de Oosfroozebestr., zulk een geweldige val, dat hij érnstig werd ge wond aan de linkerarm en beenen. Zijn fiets werd eveneens ontredderd. Hij dien de terstond geneeskundige zorgen te ont vangen. Vechtpartij. Na de koers voor Juniors, ontstond er op de Marktplaats etn vechtpartij tus schen de renners Salemhier en vande- casteele. Beiden gingen er nogal duch- Openbare Werken. De aanbesteding der werken voor de herstelling der steenwegen van groot verkeer naar Rumbeke, limelgem en 't Hooge en van de wegen Nrs 1, 9 en 21 hebben de volgende uitslagen opgeleverd: 1. - Fr. Degroeve: Beton 1.593.788,25 frank; Kassei 2.151.992,25 frank. 2. - J. Mylle: Beton 1.755.969 frank; Kassei 2.985,720 frank. 3. - H. Mahieu: Beton 1.8.14.289,25 fr.; Kassei 2.365.977,26 fr. Wegens de tijdsomstandigheden aal het' moeilijk zijn de werken in beton te doeg uitvoeren, door gebrek aan de materialen, die het beton samenstellen, en omdat het vervoer in tonnage veel grooter is dan van kassei. Verder is het onmogelijk langer met deze werken te wachten, daar het hier wegen gelden die ingeschakeld zijn in het groot-verkeer. Het Schepencollege heeft dan ook be slist deze werken te doen uitvoeren in kasseisteenen en er mee te belasten den H. Fr. Degrpeve, aannemer te Kortrijk. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Verfaillie Elvira, d. Georges en Margaretha Matte, IJzerleger- straat. De Jonckheere Piet, z. v. Geor ges en Cornelia Voerman, Statiestraat 32. Rommelaere Annie, d. v. Néré en Lea Vanderhaeghe, Kiekenstraat. EIERVERDEELING De hennenhouders zijn verplicht twee eieren per week en per hen in te leveren voor de bevoorrading der rechthebbenden. Nochtans wordt een hen per gezinslid daarvan vrijgesteld. De in te leveren eieren moeten den Woensdag van elke week gebracht worden bij den aangestel- den inzamelaar, Marcel Decoene, Statie straat. De hennenhouders zullen voor de ineeieverde eieren 1,60 fr. ontvangen. Bij den detaillant zullen de rechtheb benden 1,80 fr. betalen en de eieren zul len den Zaterdag verkocht worden, van 15 Juni tot 15 Juli bij Theophiel Huyghe, Weststraat 77, en dan verder elke maand in een anderen winkel. JEUGDIGE DIEF ’s Voormiddags bemerkte een gebuur der Weauwe K., wonende steenweg naar Meulebeke, dat een kleine jongen, verge zeld van een meisje, zich in de woning van déze voomoemde weduwe begaf, om er seffens nadien terug buiten te komen'. Hij vond dit verdacht en vertelde dit aan de vrouw, die aanstonds een onderzoek instelde en bemerkte dat een geldbeugel verdwenen was uit een damentasch, die op een tafel stond in de voorplaats. Sef fens werd een alarm gegeven en begaf men zich naar het station. De Politie, insgelijks op de hoogte gesteld van het geval, hield er den 14-jarigen Marcel D. aan, welke zoo juist een reiskaartje ge nomen had samen met zijn zusje voor Brussel. Een onderzoek werd ingesteld en de kleine bakende den diefstal. Hij had het geld uit den geldbeugel genomen en deze laatste weggeworpen. Hij verbleef, met zijn ouders in een woonwagen te Ruiselede. Na een streng onderhoor, bekende hij vervolgens nog twee diefstallen, namelijk van een fiets te Deinze en van een uur werk te Meulebeke. Hij werd nog denzelfden dag naar Brugge gevoerd, om ter beschikking te worden gesteld van den kinderrechter. KNAAP DE DIJ GEBROKEN De 10-jarige Marcel Billiet, wonende te Ruiselede, kwam in den voormiddag, om streeks 10 uur, met zijn fiets in de Kort- rijkstraat gereden. Hij had hiervoor de rechterkant van de baan genomen en reed met zijn fiets tusschen de twee tram lijnen. Op zeker oogenblik, even voor de Paterskerk, geraakte de jongen met de wielen in de tramlijnen en viel loodzwaar ten gronde. Een paardengespan, dat juist na den jongen kwam aangereden, toebe- hoorende aan een zekere D., insgelijks uit Ruiselede,kwam over het ongelukxig knaapje terecht. Bij het ongeval bekwam de kleine Bil liet naast veie kwetsuren een dijbreuk en diende terstond naar de kliniek te worden overgebracht. Zijn toestand is gerust stellend. HlinESUHEIlOlHillifiagi (dek en machine) zullen aanvangen op 1 Juli, te 8.30 uur 's morgens in de Zee vaartschool te Oostende. De kandidaten voor de omschrijving NIEUWPOORT zullen persoonlijk opgéroepen worden vóór den dag dat de examenszittijd be gint. Dit zal hen toelaten, zich de ver- eischte pas aan te schaffen om haar Oostende te kunnen komen. De inschrij- vingsréchten zullen geïnd worden bij het geneeskundig onderzoek te Oostende. Aflevering en verkoop van eieren. Zij die hennen houden moeten twee eiers te week en per hen afleveren; fioch- tans wordt geoorloofd dat zooveel hennen als er gezinsleden zijn worden vrijgesteld. De hennen die broeden komen niet in aanmerking. De eieren worden aan 1,60 fr. afgele verd; zij komen ten bate aan: kinderen beneden de 14 jaar, ouderlingen boven 70 jaar, gehospitaliseerde kinderen, te ringlijders en aan zieken die een regiem te volgen hebben. INZAMELING; bij Vanpeperstraeten Jozef, Abdijstraat 3, iederen Dinsdag van af 17 Juni 1941, van 2 tot 6 uur. VERDEELING: Dorp: Subera Edmond, Kerkstraat 2; Baden: Luca Kamiei, Zee- laan 105; St-Idelbaldus: Ticket Gustaf, Steenweg St-Idesbaldus 31. Werkongeval. Verleden week was Heer Kam. Luca aan het werk aan een tamelijk hoog ven sterraam eener villa. Plots dreigde het raam uit zijn plaats neer te tuimelen. Om het gevaar te ontwijken sprong Heer Luca van enkele meters hoogte van zijn ladder op de harde yoetpadplaveien. Dooi den harden val werd zijn rechtervoet he vig gekneusd, en erg inwendig gekwetst. Het zal nog een heelen tijd duren voor aleer hij opnieuw zal kunnen normaal gaan. Ziekenbond. De leden worden er aan herinnerd dat de maandelijksche uitbetaling zal zijn zooals eiken maand, den laatsten Vrijdag; dus Vrijdag 27 Juni, in het Raadhuis, tus- SB5* Zie vervolg hiernevens. schen 4 en 6 uur. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Eric Verbrugge, z. Omer en Juliette Declercq, Herdersstraat 29. Achiel Bossuyt, z. v. Prosper en Magdalena Depuydt, Kasteelstraat 56. Leon Dlymt, z. v. Frans en Suzanna De- wulf, Rumbekestraat 24. Andreas Aer- noudt, z. v. Maurits en Henriette Olivier, Langebrugstraat 10. Annie Haspeslagh, d. v. Karei en Maria Lansweert (v. Gij- verinkhove). Frieda Vermandere, d. v. Andries en Margaretha Gallet, Spille- boutdreef 8. Michiel Vermeersch, z. v. Maurits en Magdalena Meeuws, Honze- broekstraat 84. Maria Moerman, d. v. Juni en Magdalena Vanhaelewyn (v. Sta- den). Willy Worbrouck, z. v. Marcel en Prudentia Verhuist, Ardooiesteenweg 206. Eric Boudrcz, z. v. JBul en Maria Monteyne, Heropbouwstraat 119. Wer ner Vanhecke, z. v. Albert en Elisa Muyl- laert, Godshuislaan. 52. Jules Borry, z. v. Andreas en Augusta Vercaigne, Brug- gesteenweg 299. Jeannine Cottyn, d. v. Godfried en Maria Vossaert, Diksmuide- steenweg 252. Viviana Devloo, d. v. Va leer en Maria Dejaeghere (v. Lichtervel- de). Mariette Pickavet, d. v. Kamiei en Maria Desimpelaere (v. Emelgem). Daniël Coghe, z. v. Richard en Nera De vos (v. Gits).. Sterfgevallen. Elisa Claeys, 62 j., wed. v. Hendrik Lietaert, echtg. v. Karei Brae- ckevelt, Groenestraat 5. Celina Croes, 71 j., wed. v. Alfons Joye, Arme Klaren straat 33. Hendrik Vandeputte, 74 j., wever, wed. v. Romania Deswarte, Man- deldreef 196. Noël Vande Moortel, 3 m., z. v. Gustaaf en Maria Pattyn, Boter- straat 12 b. Gerard Feys, 41 j., schoen maker, echtg. v. Josephina Deblauwe (v. Izegem). Maria Verhoest, 9 j., d. v. Boudewyn en Ivonna Wulbrecht, Brug- gesteenweg 177. Hélène Haspeslach, 73 j., wed. v. Modest Copens, Hugo Verriest- straat 7 (overleden te Ninove). Huwelijken. Robert Lafaut, smids- gast v. Rumbeke, met Hélène Gaytant, vermicelbewerkster v. Roeseiare. Al fons Decancq, doorhaalder, en Angela Vansteenkiste, stikster, b. v. Roeseiare. Gabriel Wildemeersch, schoenmaker v. Roeseiare, en Elza Demaiter, z. b., v. Westroozebeke. René Bossier, bakker v. Gits, en Maria-Theresia De Meule- meester, v. Roeseiare. Huwelijksafkondiging. Hendrik Bou- dry, meubelmaker, en Isabella Cottyn, vermicelbewerkster, b. v. Roeseiare. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Cam. Yssers-Missine, Herdersstraat 98; VERBETERING IN HET TREINVERKEER Tengevolge een besluit getroffen dooi de N, M. B. S. rijden alle treinen, die op 22 Mei geschorst werden, opnieuw en dit vanaf 15 Juni. Hierdoor zijn de uurrege lingen der autobusdiensten Tielt-Meule- beke-Ingelmunster ook veranderd en komt de uurregeling van 5 Mei terug in voege. Een belangrijk bericht dus voor de reizigers. BIJ DE VROOLIJKE LATTEZANGERS Bij Achiel Vergote werd een vinken- prijskamp ingerient, waarvan de uitslag de volgende is: 1. Lannoo, Pittem, 523; 2. Aricq, Tielt, 483; 3. Craye, Pittem, 398; 4. Vandenbulcke, Tielt, 356; 5. Verheye, Marialoop, 361; 6. Loncke, Tielt, 3ö0; 7. Maes A., Marialoop, 335; 8. De-biieck, Tielt, 310; 9. Bouckaert, Meulebeke, 306; 10. Vansteenkiste, Tielt, 275. LEGHENNEN Ingevolge een algemeene regeling moe ten alle houders hennen iedere week twee eieren per hen inleveren. Voor Tielt werd als inzamelaar aangeduid de han delaar Gerard Goemaere, Dentergem- straat. Degenen die dus de eieren in ma gazijn zullen bezorgen, zullen 1,60 fr. per ei ontvangen; indien ze echter dienen af- gehaald ten huize van den voortbrenger, dan zal enkel 1,55 fr. betaald worden. Voor de behoeften van zijn eigen huisgezin mag de voortbrenger echter de opbrengst van 1 hen per huisgezin behouden.- WOEKERSTRAFFEN De administratieve rechtbank van het Arrondissement Roeseiare-Tielt heeft een vonnis geveld, waarbij de landbouwer C. V., uit Tielt, met een geldboete van 33.000 fr. gestraft wordt om bij de vee- telling een varken niet aan te geven, dit varken zonder machtiging te slachten en het vleesch aan 88 fr. het kgr. te verkoo pen. Het is een duur zwijntje. Burgerlijke stand. Geboorte. Doubbel Paul, z. v. Valeer en Staefens Godelieve. Huwelijken. Blomme Georges, kleer maker v. Handzame, met Gerniana Try- bou, z. b., v.- Hooglede. Leenknegt Ju les, paardenmakelaar v. Gits, met Ga brielle Trybou, z. b., v. Hooglede. Huwelijksafkondiging. Callewaert Maurice, landbouwer, met Wydooghe Ivonne, b. v. Hooglede. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 22 Juni gansch den dag waargenomen worden door Dr Leopold Vandenbroucke, Diksmuidestraat 4; telefoon 50.20. De Zondagwacht begint ’s morgens té 7 uui en eindigt te middernacht, 12 uur. De Apotheek Degrijze, Bruggestraat 44, is open tot 12 uur ’s voormiddags. Neem hiervan dus nota. Inbeslagnemingen Door de kontroleurs van den bevoorra- dingsaienst werd alhier de laatste dager een streng toezicht gehouden aan ds tramhalte, gehucht Sleyhaege. Het inbe- slaggenomene betrof meestal kaas, ooter, enz., aan woekerprijzen aangekocht en bestemd voor den sluikhandel. De Vlaamsche Zangers. Uitslag der vinkenzetting bij Julien Vermeulen, Vossenberg 1. Desot Remi, Hooglede, 542; 2. Ramout Rene, Hooglede, 474; 3. Mime Cyriel, Handzame, 4t>0; 4. Devloo Jules, Oostnieuwkerke, 450 5. Moenaert Georges, Handzame, 438; 6. Verhaege Jules, Handzame, 401; 7. Veile Prosper, Hooglede, 384 8. Callewaert Gebr., Gits, 38z; 9. Deprez Gaston, Hoog lede, 381; 10. Debruyne Omer, Gits, 372; 11. Deprez Petrus, Hooglede, 361; 12. De nys Omer, Hooglede, 357; 13. Vermeersch Désiré, Hooglede, 344; 14. Vermeulen Ju lien, Hooglede, 342; 15. Clement Henri, Hooglede, 337. Er waren 67 vinken. Uitreiking der poststukken. Voor enkele dagen werd de Heer Bur gemeester medegedeeld dat gevolg gege ven werd aan zijn herhaald aandrmgen op een vervroegde uitreiking der post stukken. De eerste uitreiking begon hier immers eerst te 9.15 uur, en tot voldoe ning van iedereen is ze thans gesteld op 8 uur. Kleederkaarten De bewoners onzer gemeente, die een kleederkaart verlangen, kunnen deze af halen op het Gemeentehuis, Bureel van den Burgerstand, vanaf Dinsdag a.s., 24 Juni, Let goed op: de rantsoeneerings- kaart van den belanghebbende moet voorgelegd worden. De bewoners van Sint Jozef kunnen eveneens hun kleeder kaart aanvragen op 't Gemeentehuis. Er zal voor hen een speciale uitreikingsdag gehouden worden op St Jozef zelf, Maan dag 30 Juni. onzen Veurnschen promotor Decrap. die, het mag wel gezegd, niets ontziet in deze zake om zijn zoo talrijk publiek alle voldoening te geven en hierbij zoo dikwijls vanwege Oostende een flater oploopt, dat tusschen beide klubs die elkaar in deze tijden zooveel noodig hebben, een beste verstandhouding moge bestaan ten bate van de sport. Wij kunnen ook de boksliefhebbers berichten dat Marino eene opleiding zal genieten van scheidsrech ter en dus- het boksen aan kant zet. Ook hem wen schen wij deze sportieve en rechtvaardige taak toe opdat hij later niet naar geld of lievekindjes ziet, gelijk zooveel andere, maar de sport diene. SPORTHOOGDAG Het is dus Zondag toekomende dat alle sportlief hebbers de jonge krachten van de gansche streek zul len kunnen bewonderen. Het wordt te Veurne een ware sporthoogdag, want voor de eerste maal sedert de omstandigheden van Mei ’40 wordt eene koers betwist in de streek. 1000 Frank prijzen en talriiV premien zullen denkelijk een schoon lot renners naar onze stad lokken. Benevens dit wordt tusschen de klubs, aangesloten bij V. W. B. een beker betwist, dit voor de drie best gerangschikte renners der klub, waar ook aan dien beker een premie verbonden is. Inschrijvingen kunnen gezonden worden aan Heer Banned Jozef, Pannesteenweg io-b, Veurne, alsook op den dag zelf, den 29 Juni, van 15.45 tot 14.45 u. in ’t Vlaamsch Huis, Pannestraat 18. En nu stellen we de vraag wie in de streek het eerst de handen uit de mouwen zal steken, om ook een koers op touw te zetten. Onze renners moeten, indien ze iets willen verdie-nen, einde en verre gaan, wijlen ze een koers meêloopen. In den tijd ging er biina geen Zondag voorbij of ieder gemeente, zelfs wijk of gehucht, gaf een koers. En nu? Waar blijven de sportieve inrichters? Klubs en inrichters, geeft zooals voorheen uw koers, en doet dit b’i V. W. B., die U prachtige voordeelen aanbiedt. Wendt U tot den gewestleidcr, Pannesteenweg 10-b, Veurne, die U alle inlichtingen graag zal verstrekken. ■i BURGERLIJKE STAND Geboorten. Dhelft Nelly, d. v. Jozef en Louwaege Maria, Koksijdesteenweg 66. Delva Marino, z. v. Remi en Matte Elise. Burgweg 32. Becuwe Guido, z. v. Gerardus en Verslype Gabrielle, Bewes- terpoort 30. Boeve Denise, d. v. Hector en Bouttry Irma. Koksijdesteenweg 66. Overlijdens. Verhuist Bernardus, 70 j., z. b., wed. v. Sehottey Romania, echtg. v. De Cae Irma. Ghequiere Augusta, 58 j„ winkelierster, wed. v. Debaenst Hec tor. Dumon dementia, 82 j., z. b., wed. v. Coupillie Seraphinus (v. Adinkerke). Huwelijksaankondigingen. David Lo- dewijk, fabrikant, en Bouquillon Lutgar- de, handelaarster, b. v. Veurne. Cha- mon Albert, kleermaker, en Du<cor Eli sabeth. naaister, b. v. Veurne. Huwelijk. Vergaerde Auguste, win kelier. en Mortelez Yvonna, winkelierster, b. v. Veurne. VLEESCHBEDEELING OP ZATERDAG 21 JUNI 1941 7 tot 8 tot Burgerstand, m. Mei 1941. Geboorten. Bulbhé Guido, z. v. Cy riel an Berten Bertha. Freze Wilfried, z. v. Germain en Swertvaegher Maria. Vanheule Lea, d. v. Julien en Sticker Maria. Overlijdens. Notredame Achiel, 72 j.„ wed. v. Dewilde Ludovica. Vanholme Georges, 19 j„ ongehuwd. Beun Con stant, 39 j., ongehuwd (gesticht). Huwelijken. Vandecasteele Robertus, kontroleur v. Houtem-Veume, en Vande casteele Alice, v. Reninge. Vandewyn- ckel Willy, landbouwer v. Pollinkhove, en Segers Agnes, v. Reninge. De Molder Joseph, bediende v. Oostduinkerke, en Basyn Madeleine, v. Reninge. Stadsmuschjes. Maandag jl. zijn onze eerste stadskin deren uit Oostende aangekomen. Wat wa ren we gelukkig en tevens fier dat er hier reeds acht kinderen goede pleegouders hadden gevonden!... Deze goede Families, die als toonbeeld voor gansch de parochie dienen gesteld, zijn de volgende: Heer Antoon Mahieu. Burgemeester; Juffrouw Maria Pieters; Heer Jeroom Simoen; Me vrouw Van Eecke-Demoor; Heer Florent Demoor; Heer Charles Sticker: Heer Ka miei Mooren; Heer Maurits Melis. Het zijn .de eerste maar de laatste zul len het niet zijn. Zou men immers armoe lijden om een mondje meer... want daar waar menschen iets over hebben voor hun naaste helpt de Heer. Proficiat, dierbare Pleegouders, voor uw schoone daad. En gil, inwoners uit Re ninge, die ook medelijden voelt met die schamele kinderen... draalt niet maar geeft ook uw naam op en ge zult een huisgezin gelukkig maken... en ook in uw familieleven een zonnetje hrenn’°'". g GENEESKUNDIGE DIENST Op Zondag 22 Juni 1941: Dr Pattyn, Hendrik Horriestraat; Dr Vandenberghc, Ri.iselstraat. Apotheek Vanhouwe, Noordstraat. GEHEIME SLACHTERIJ De politie, die Woensdagmorgen op dienst was op den, Meenensteenweg, ont dekte daar een geneime slachterij bij ze kere G. L., Meenensteenweg, nr 152. Men vond er een geslacht zwijn van 90 kgr., dat toebehoorde aan Karel B..., beenhou wer, wonende Meenensteenweg. Het dier werd in beslag genomen en de schuldigen werden door den Heer Politiecommissaris onderhoord. NOODLOTTIGEN VAL Karei Braeckevelt, weduwnaar van Eli sa Claeys, woont thans in bij zijn schoon zoon Arthur Callewaert-Lietaert, Bleeke- rijstraat 42. ’s Nachts stond hij op en wilde den trap afdalen; door de duister nis misleid, verloor hij het evenwicht en een hersenschudding op en brak hèt sleu telbeen. AANGESLAGEN Naar aanleiding van zekere geruchten besloot het bureel van Prijzen en Loonen een onderzoek in te stellen te Ardooie, waar gesproken werd van een bestaande geheimslachterij. In een afgelegen stal ontdekte men 2 koeien en 2 varkens, die niet aangegeven waren. Al deze dieren werden aangeslagen. DE VLAG Behalve enkele zeer interessante lezin gen, mochten we op muzikaal gebied reeds genieten van het optreden van Erich Kraacic en van Max Meysel. Twee gebeurtenissen, die als heerlijke oasen waren in de Roeselaarsche kunst- woestijn. Ondertusschen zet De Vlag kultureele aktie voort. Op Vrijdag 27 Juni zal Dr. Scheler ’s avonds te 8 uur, in de salons Cloet, H. Horriestraat, een voordracht geven over het onderwerpDe Nationaal-Socialisti- sche EconomieDeze voordracht wordt gedocumenteerd door hst afroUen van twee filmbanden. Wij hopen onder de be langstellenden vooral de intellectueelen, handelaars en industrieelen te mogen aantreffen. Den Maandag 30 Juni zal het bekende toon.eelgezels.chap van Ost-Hannovei- te 7.30 uur, in de zaal Patria, een voorstel ling geven van het gekende lachsucces Krach um Jolanthe alhier bekend on der den titelDe Komedie van. het Varken Verder Is men bezig met het oroanisee- ren van een tentoonstelling van Duitsehe textielwaren en dito producten, die waarschijnlijk zal gehouden worden in de zaal van het. Stadhuis in de maand Augustus. Zoo blijft De Vlag getrouw aan haar doel: Kultureele en economische ophef fing van Vlaanderen door meer kontakt met de Duitsche kuituur en economie. TEDEREN dag ontstaan in als over- blijf seis van de spijsvertering en de assimilatie, giftstoffen en toxines die U vrij snel naar ouderdom en dood leiden. In den huidigen stand van de wetenschap kan men het menschelijke lichaam niet volkomen vrij houden van alle giftstoffen en juist dat zou men moeten kunnen omhet leven aanzienlijk te verlengen. Daarentegen is het mogelijk de vergifti ging van het organisme gedeeltelijk te voorkomen, dus de jeugd te verlengen; den dood zoolang mogelijk uit te stellen. Het is’inderdaad be wezen dat de bron der giftstoffen die ons oud maken zich in den dikken darm bevindt. De karteldarm is een lange buis, waarin zich de voedselresten verzamelen nadat zij door den acht meter langen dunnen darm zijn gegaan. Minstens éénmaal per dag moet hij algeheel en zonder de minste inspanning leeg worden gemaakt. Wanneer gij echter oud wordt, vervuilt deze karteldarm als een waschtafelbuis of een waterketel. De opgestopte afvalstoffen kleven aan de wanden, gisten en doen giftstoffen ontstaan die door het heele organisme dringen, uur na uur, op de ma nier van de giftstoffen van een aangestoken tand. Die voortdurende vergiftiging verz wakt U lichamelijk, vermindert U geeste lijk. Gij hebt pijn in lenden en ledematen; gij raak buiten adem wanneer gij de trap pen oploopt, gij slaapt slecht, Uw eten verteert sleclit. Gij voelt U voortdurend Vermoeid, terneergeslagen en gedrukt. Een groep geneesheeren is aan het einde gekomen van 1400 klinische proefnemingen op dames en heeren, die zich daar vrij willig aan hebben onderworpen. Verschil lende laxeermiddelen werden beproefd. Sommige werddn niet bevredigend geoor deeld omdat‘zij een hevige verwijdering van nog nietverteerde spijzen veroorzaken, andere omdat zij den karteldarm heftig prik kelen. Het “ideale” zuiveringsmiddel is geble ken Kruschen Salts te zijn. De proefnemingen van de geneesheeren hebben aangetoond, dat een kleine dosis Kruschen Salts 's morgens op de nuchtere maag genomen, zacht maar zeker zorgt voor den afvoer van alle giftstof- vefwekkende voedselresten en de wanden van den karteldarm voortdurend zindelijk en gezond houdt. ‘‘Wif meenen verklaren de dokters in hun verslagdat dit een van de belangrijaste onderzoekingen is, die wij hebben 'gedaan en dat de kleine dagelijksche dosis Kruschen het meest bevredigende middel is dat de wetenschap kent om de xuiverkeid van den karteldarm te verzekeren." Mniioenen trouwe gebruikers van Kruschen door de heele wereld hebben hun energie en hun kracht te danken aan een zuiveren kar teldarm. En alles wat zij daarvoor doen bes taat erin een beetje Kruschen te nemen in hun ochtenddranck of in eed beetje warm water. Op Uw beurt moet gij Kruschen nemen en Uw jeugd "behouden voor enkele centiemen per dag. tig op los, toen de Politie tusschenkwam en spoedig beide kerels tot bedaren wist te brengen. Beiden hadden schrammen aan. het aangezicht en armen opgeloopen. De nieuwe autobusregeling. Ingevolge het terug in vdege brengen der nieuwe treinen, rijdt de autobus thans zooals vroeger. De uurregeling is thans afgeschaft en deze van 5 Mei il. komt te rug in voege. Iedereen neme dus hier goed nota van, willen ze het gevaar niet op- loopen tijd te verliezen. Uitslag Vinkenprijskamp. Door de maatschappij Niet Rijk maar Rechtwerd een pnjsxamp voor vinken ingeiicht, waaraan niet minder dan 58 vogels deelnamen. De uitslag is de vol gende: 1. Vannieuwenhuyse, Meulebeke, 615; Dscraemer Georges, 598; 3. Dam man, 590 4. Verheye Richard, 579; 5. Ver heye Jer., 567; 6. Vanlaecke Remi, 567; 7. Sagaert Felix, 506; 8. Vollens C„ 495; 9. Debruyne, Marialoop, 462; 10. Vroman R., Meulebeke, 457; 11. Behaeghe J.,- 438; 12. Esckhout G., 436; 13. Mortier H„ 432; 14. Vroman J., 425; 15. Bekaert, 410. Bij De Rooborsten Door de maatschappij De Roobor sten werd een prijskamp voor vinken op touw gezet. De belangstelling was groot en 50 vogels waren van de partij. De uitslag: 1. Verheye Richard, Meule beke, 546; 2. Vanluchene Remi, 529 3. Debaene Achiel, 480; 4. Vroman Juul, 480; 5. Allemeersch Jozef, Marialoop, 469; 6. Vroman Juul, 439; 7. Verbeke René, 435; 8. Verheye Richard, 429 9. Devreeze Vic tor, 428; 10. Mortier Henri, 427. 75 Kgr. tarwe en 50 kgr. aardappelen aangeslagen. Door de Rijkswacht van Meulebeke werd een plotse inval gedaan in de wo ning van Ernest V., wonende steenweg naar Brugge te Meulebeke. Na alles door zocht te hebben, gelukten ze niet iets bij zonders aan te slaan. Een onderzoek in 111O 1UJ llcu c,cllvylvllu C11 den boomgaard een honderdtal meter.rolde Ilaar beneden. öe ongelukkige liep van. de woning, kwam tot de ontdekking van 75 kgr. tarwe en 50 kgr. aardappelen, die onder de aarde verborgen zaten. De waar werd aangeslagen en ter beschik king gesteld van Winterhulp. Geslacht valken aangeslagen. De plaatselijke Rijkswacht, op dienst- ronde langs den steenweg naar Pittem, ontmoette twee wielrijders, vader en dochter D., wonende Sinte-Katharina- Heule. Bij het onderzoek van de pakken die ze van achter op hun fiets droegen, kwam men tot de ontdekking van een geslacht varkentje, wegende ongeveer 40 kgr. Dit werd aangekocht in de streek van Pittem-Wingene aan een landbou wer, tegen den woekerprijs van 50 fr. het kilogram. Het zwijntje werd aangeslagen en ter beschikking gesteld van het plaat selijk Winterhulp-Komité. Fietster ernstig gevallen. Het 13-jarig meisje Agnes D., dochter van Georges, wonende Regentiestraat al hier, kwam met haar fiets langs den steenweg naar Tielt gereden. Op een ge geven oogenblik deed zij, door het maken van een verkeerde beweging, een ernsti- gen val en viel loodzwaar ten gronde. Het meisje, dat nogal tamelijk ernstig werd gewond, werd door een daar juist voor bijrijdende auto huiswaarts gevoerd, waar het de eerste geneeskundige zorgen ont ving. Haar toestand is geruststellend. Belangrijke som geld verloren. Door een gekend persoon werd op liet grondgebied Meulebeke een brieveiitasch verloren, inhoudende de som van 4.700 fr. Nadere inlichtingen zijn, te bekomen 111 het Politiebureel. PAROCHIEBLAD VAN NIEUWPOORT ZONDAG 22 JUNI 1941, <se Zondag na Sinksen). H.H. Missen te 6, 7, 8, 9, 10 en 11 uur. Te uur voor Henri Goderts, echtgenoot van Gertrude De Bruyne, van wege de Vlaamsche Oud-Strijders. MAANDAG. Te U u. Dienst voor René Dekey- »er en Justine Deconinck. Te 7 uur Gez. Mis tet 'eere van bet H. Hart, verjaring eener Intronisatie. DINSDAG. Te 6 uur Dienst voor Florence Vanden Bussche, echtgenoote van Isidoor Deeren. Te 7 uur Dienst voor Charles I.nmnierant, Virginie Vandenbussche en dochter Herminie. WOENSDAG. Te 6 uur Gez. Mis ter eere van den H. Antoniirt (offerblok!. Te 7 uur Gez. Mis voor Jozef Gesquiere, zoon van Daniel en Bertha DONDERDAG. Te fr uur Confrcriemis H. Sa- kranrent. Te 7 uur Gez. Mis ter eere van het H. Hart, voor de ^verjaring eener Intronisatie. O. L. Vrouw uit dankbaarheid. Te 7 voor de echtgenooten Désiré Dechiène Ferrant. ZATERDAG. Tc 6 uur Dienst voor 1 Gheysen en Familie (fondatie). Tc 7 uur Dienst voor Norbert Deman en Vrouw (Fondatie). Tc 8 uur Dienst voor Henri Fiquendaire (fondatie). BURGERLIJKE STAND Geboorte. Baekelandt Roger, z. v. Lucien en Peleman Ludovica. Huwelijksafkondiging. Frans Delan- ghe, wed. v. Leye Maria, met Calcoen Bertha, wed. v. Vanque’-p Leonard. VRIJE BIBLIOTHEEK sVlDSFONDS AANWINST VAN NIEUV 5 BOEKEN Voor gevormde lezers: 7570 Peter zoekt het geluk. 4503 Kuningas. 4505 Johan van der Heyden, magister. Em. Van Hemeldonck. Jeugdlectuur: 7535 Makit. J. Capaert. 8623 Het hondje Smyrna. F. Persoons. De beroemde Zweedsche schrijfster Selma Lagerlöf verwerkt op meesterlijke wijze de oud-Zweedsche sagen in haar werken, waardoor deze een zeer eigen en bijzondere voldoening geven. Een zeer hoogstaande vrouw en een fijnvoelende kunstenares. Uit haar werken zijn voor handen 1308 Christuslegenden. 5723 Het huis van Liljecroma. 5558 De sproke van de monnikshut. 5804 Gdste Berling (Nobelprijs 1909). VISCHTOEVOER Gedurende de eerste vijf maanden van het jaar werd ter vischmijn aangevoerd: 226.518 kgr. garnaal, waarde 3.180.569 fr.; 117.390 kgr. sprot, waarde 1.106.843 fr.; 176.401 kgr. visch, waarde 3.102.168 fr. In totaal520.309 kgr., waarde 7.389.980 fr. of reeds meer dan twee millioen frank meer dan gedurende heel het jaar 1938, het voordeeligste jaar na 1920. Gedurende de eerste vijf maanden van het jaar 1939 waren die cijfers; 110.484 kgr. garnaal, waarde 416.503 fr. (de pro ductie beliep dit iaar het dubbele, terwijl de meerwaarde het zevendubbele beliep); 666.298 kgr. visch, voor een waarde van I. 672.727 fr. (of een productie, de sp'-ot meegerekend, twee maal kleiner, maar met het driedubbele aan meerwaarde). VISCHTOEVOER van Maandag 9 Juni tot Zaterdag 14 Juni. In de week van Maandag 9 tot Zaterdag 14 Juni werden aan de Korporatie afge leverd: Maandag 9 Juni: 867 kgr. gar nalen aan 8.670 fr.; 2.120 kgr. visch aan 21.210.50 fr.; totaal voor een bedrag van 29.880.50 fr. Dinsdag 10 Juni: 972 kgr. garnalen aan 9.720 fr.; 1.457 kgr. visch aan 12.728 fr.; totaal: 22.448 fr. Woens dag 11 Juni: niet uitgevaren. Donder dag 12 Juni: 2.001 kgr. garnalen aan 20.010 fr.; 611 kgr. visch aan 7.797,60 fr.; en den almachtige te bidden voor de kris- telijke opvoeding. Ter dezer gelegenheid is er op Dinsdag 24 Juni, om 9 uur, Sol. Mis; om 3 uur Vespers en Lof. Op de wekeda- gen van de noveen, Sol. Mis te 8 uur en Lof te 5 uur. Dat niet een gezin zich ont- trekke van te genieten dezer Gratie Gods!? Deze Heilige is vooral de Patroon der kindertjes!? Kwartier-nitbetaling. In 't begin der toekomende week zal kwartiergeld uitbetaald worden voor de zen die laatst een nacht slaping gegeven hebben. De dag en uur zal eerstdaags aan de poort van ’t Gemeentehuis per plakbrief bekend gemaakt worden. Bekendmaking. Ik ondergeteekende, Deseure Albert, Ommegangstraat, verklaar bij deze, geen schulden meer te herkennen van mijne vrouw Vanmaele Emelle, die sedert 11 Ju ni 11. het echtelijk dak verlaten heeft. (Get) DESEURE ALBERT, Ommegangstraat, Staden. Bericht voor schapenhouders. In geval zekere schapenhouders hun schapen reeds geschoren hebben, en de daarvan voortkomende wol zouden ver kocht hebben, dienen naar de Textiel- Centrale volgende verklaring te zenden: Naam en adres van verkooper, naam en adres van aankooper, datum van verkoop, aantal vachten welke verkocht werden, totaal gewicht, gewasschen of ongewas- schen, en de prijs waartegen ze verkocht werd. Deze verklaring zou gauw mogelijk indienen a. u. b. V ink en prijskamp. Op Zondag 29 Juni geeft de maatschap pij De Meizangers eene prijszetting; deze is gevestigd ter herberg Den Oli fant bij Virgile Vandamme, Roeselare- straat nr 1. Men speelt stipt om 9.30 uur. Prachtige bloemen zullen aan de prijs- winners geschonken worden. In dezen prijskamp telt het voor het koningschap voor 1941, die onder de leden dezer maat schappij zal beslist worden. Het is verbo den een anderen vogel te spelen dan deze die ingeschreven staat, wel te verstaan als hij kampt voor het koningschap. Alle lefhebbers zijn hartelijk welkom. Die ons bezoekt mogen rekenen op een weder- junst. Uitslag gaai boiling, De prijskamp op ’t gaaiberd van verle den Zondag ter herberg De Mispelaar- eik bij Gaston Crombez, gaf de volgen den uitslag: 1. Debruyne Valère, Staden; 2. Vanhaelewyn Gaston, Staden; 3. De bruyne Aloys, Staden; 4. Dewulf Gabriel, Staden; 5. Clement, Gits; 6. Vandamme xöoci4>-xv±j.öoxiic, xxcx-c.conaa- co, Odiel, Staden; 7. Clement, Gits; 8. Ka- Od. Ide-Vereruysse, St Michielstraat 26. miel van Staden. Een bijzondere prijs 1 voor het meeste getal punten is gewon- GENEESKUNDIGE DIENST nen met 22, door Debruyne Aloys. 8 uur: Nrs 9 uur: Nrs 9 tot 10 uur: Nrs van 10 tot 11 uur: Nrs van 11 tot 12 uur: Nrs van 13 tot 14 uur: Nrs 1001 tot 1200 vah 14 tot 15 uur: Nrs 1201 tot 1400 van 15 tot 16 uur: Nrs 1401 tot 1600 van 16 tot 17 uur: Nrs 1601 tot 1800 van 17 tot 18 uur: Nrs 1801 tot 2000 van 18 tot 19 uur: Nrs 2001 tot 2200. HUISNUMMERS Groote nieuwe nummers- werden in ze kere straten op de huizen aangebracht. Zoo b.v. in de Daniël De Haenelaan, waar talrijke huizen nog niet genummerd wer den, zijn de huizen nu alle van een paar cijfers voorzien, wat natuurlijk een schoone verbetering is. TREINREGELING Sedert Zondag 11. zijn de afgeschafte treinen terug normaal weer ingelegd zoo als vóór 22 Mei. DIENST DER BEVOORRADING 1. Schoenen. Voor de maand Juli 1941 mogen door tusschenkomst van de stedelijke bevoor- radingsdienst machtigingen uitgereikt worden tot het aankoopen van 61 paar schoenen. Komen het eerst in aanmerking: a) Zwangere Vrouwen; b) Handarbeiders; c) Kinderen. De aanvragen tot bekomen eener mach tiging mogen van nu reeds afgegeven worden in de bureelen van gemelden dienst, Spaansch Paviljoen, Ooststraat. 2. Uitdeeling der Kleederkaarten F Zuigeling enkaart De zwangere vrouwen vanaf de vijfde maand der zwangerschap, zoowel als de moeders van de kinderen die geboren zijn sedert 1 Januari 1941, mogen op de bu reelen van den bevoorradingsdienst de zuigelingenkaart F afhalen. Voor het eerste geval moet een genees kundig attest betreffende de zwanger schap voorgelegd worden. In het tweede geval is een geboorte- uittreksel vandoen. Dit uittreksel wordt afgeleverd door de diensten van den Bur gerstand op het Gemeentehuis. Voor beide gevallen is i:et voorleggen van het huwelijksboekje noodzakelijk. BOKSPRAATJE .We kunnen niet nalaten deze maal aan het boks- aninnen-d publiek van Veuxne en ommeland enkele eieuwsjes voor hen uiteen te léggen. Eerst en voorail gaat dns vast op den ij Juli de laatste meeting van het seizoen door. Promotor jef zal weer iets puiks op den tafel voordisschen en we hopen Wel toekomende week het volledig programma ■te kunnen afkondigen. Deze kampen gaan door. Iet wel op, ten voordeele van WINTERHULP. Het is te hopen dat de meeting een succes worde van be lang ten einde eene mooie som aan het liefdadig heidswerk te kunnen schenken. Lucidarme komt er alleszins uit tegen een der beste welters. Wat Dufoor betreft, ja, ziet ge, we voorzagen wel een herkansing Taecke-Dufoor, maar ja. als we geruchten in omloop kunnen gelooven, zou deze ontmoeting trdn of meer door promotor Vanhaverbeke geweigerd worden. We zeggen wel ge weigerd, doch ’t is misschien wel meer een uitvlucht- sel van Theo, want volgens het schijnt zou het op bet gewicht nakomen. Men zou wellicht denken dat Oostende onze prachtige hier gespeelde matchen te genwerkt. Doch hier willen we wel wat naderen uit leg verleenen. We weten dat onzen Bert óp den r Juni 11. optrad tegen Taecke te Oostende. We weten ook dat hij het zoogezegd verloor! Wat we reeds vroeger aanhaalden, er bijvoegende dat Dufoor beter een onbesliste kamp verdiende. Doch genoeg hierover. Door manager De- crop werd de herkansing aangevraagd, doch hij stuitte, zoo we thans vernemen, op eene weigering. Waarom? Welke reden? Zou dit wel rechtvaardigheid inzake sportiviteit beteekenen? We drukten er reeds op dat ons publiek zich bekioeg over de liefhebbers- Jtampen. die vooraf toegezegd, op den dag zelf iets geheel anders beteekenden. Mogen wij hopen dat, gezien de sportiviteit van Burgerlijke Stand. Geboorten. Vanhecke Annie, d. v. Camiel en Hayman Gabrielle. Dewulf Suzanne, d. v. André en Bonduel Maria. Herckaert Daniel, z. v. Wilfried en Verlinde Sidonie. Overlijden. Ampe René, 93 j., ongeh. Burgerstand van 1 Juni tot 15 Juni. Geboorten. Decancq Brigitta, d. v. Achiel en Depover Adrienne. L’eys Le na, d. v. Georges en Derycke Germaine. Deleu Hubert, z. v. Gaston en De- francq Irma. Depocrter Gerard, z. v. Maurice en Degadt Marte. Overlijdens. Bogaert Isidoor, 82 j. Snaets Marie-Louisa, 80 j. Hanensport. Op morgen Zondag, te 2 uur, hanen- kraaiïng bij Vanhauwe Richard; 75 fr. prijzen. Bloemtuil voor meeste getal en verstkomende. Weet ge? Dat de kontroleurs van den bevoor radingsdienst al doen wat in hun bereik ligt om woekeraars op te sporen?... dat ze deze week in een plaats tarwe aan geslagen hebben?... dat mond- en klauw- Burgerstand. Huwelijken. Clement Omer, bedien de, Wingene en Vereecke Julia, z. b. Geboorten. CUnckemaiUie Henriette, d. v. Firmin en Anseeuw Zoë. Van Eenoo Willy, z. v. Honoré en Declercq Margareta. Delanghe Jenny, d. v. Gus tavus en Vanderbusse Marcellina, v. Bre- dene. 'Desmet Marcel, z. v. Eduard en Vansimaeya Louise. Maertens Raphael, z. v. Odiel en Moyaert Margarita. De Meyer Walter, z. v. Adolphus en Vande- plassche Martha. Vande K'erckhove Raphael, z. v. Arthur en De Jonckheere Mollie. Callewaert Laura, d. v. Gaston en Vanhaverbeke Maria. Overlijdens: Blommaert Eugeen, 56 j., echtg. Van De Casteele Maria. 14 Kgr. hoeveboter aangeslagen. Door de Rijkswacht van Meulebeke werd aan de wijk Ki-uiskalsijdeeen persoon tot stilstand gehouden, die zijn flets onderzocht werd. Bij nazicht vond men van achter op de fiets 14 kgr. hoeve boter verborgen, die aan woekerprijzen was aangekocht. De waar werd aangesla gen en naar het Rijkswachtbureel over gebracht. Proces-verbaal werd opgemaakt. eere van het VRIJDAG. Te 6 uur Gez. Mis ter eere van uur Dienst en Octavie Elisa Bericht. Daar de maandelijksche verdeeling der gewone schoenen reeds overschreden is voor de maand Juni, zullen er geen aan- koopmachtigingen meer afgeleverd wor den tot de volgende maand. Bons voor zomerschoenen kunnen nog afgehaald worden den Woensdag voormiddag van iedere week. Sint-Janskermis. Ter gelegenheid der kermis, geven de vereenigde herbergiers der Houthulst- straat op 22’ Juni een loopkoers voor alle mannen boven de 15 jaren; daarna 50 fr. prijzen voor kinderen beneden de 15 Ja ren; een aangeduide notabele persoon zal van iedere koers het vertreksein geven. Inschrijving vanaf 17 uur bij de Kinders Meerseman ’t Boldershof Kerkelijk Nieuws. De jaarlijksche St-Janskermis is voor al gewijd aan den H. Joannes-Baptista, patroon der Parochiale Kerk. De ouders met hunne kinderen zullen het als eene plicht aanzien, ter kerke te komen om deu zegen ©ver hun kroost af te «meeken zeer op verschillende hoeven uitgebroken is?... dat de dagen van vandaag af be ginnen te korten?... dat men bij het bestatigen van aanwezigheid van colo radokevers op de velden, dit moet aan gegeven worden?... Vinkensport. Uitslag 1’ zetting koningschap: 1. RapplDoney Germaine, 443: 2. ■<Ipla», Noyelle Charles», 381; 3. «Adhe- mar Beckaert Madeleine, 330; 4. Ida Robyn Remy, 314: 5. «Yankee», Van- houwe Georges, 257. Op morgen Zondag, te 4 uur, ledenzet- ttng. Op Zondag 20 Juli 2° zetting koning schap. Evenoh de walerhetel wordt de dikke darm ••vuir’.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4