HUISVROUWEN! MULTAFORT Uit ’t Veurnsche Uit ’t Diksmuidsche I Uit ’t Tieltsche I Waarom ll'l sterft men in ’t aEgemeen ten minste I 10 jaar te vroeg I I s I N.V. DEMBA voor Bakkerijprodukten Julia Cordy. DE PANNE UIT VEURNE UIT DIKSxMUIDE MERKEM UIT NIEUWPOORT UIT TIELT Prijs: 12 Fr. de doos van 150 grammen (Voldoende dosis om 60 kgr. bloem te verwerken.) 7, de Pascalestraat, BRUSSEL Teletoon 33.60.05 KOKSIJDE EERNEGEM WINGENE OOIGEM HOOGSTADE GIJVERINKHOVE PERVIJZE OOSTDUINKERKE LICHTERVELDE I den, met fijner, malscher en voedza- mer kruim, luchtiger en bijgevolg smakelijker pannekoeken, wafels en paateigebakken bekomen met ZWEVEZELE UIT OOSTENDE POLLINKHOVE Men sterft in’t algemeen 10 jaar te vroeg. Waarom U zult grooter en beter gerezen broo- g! LEFFINGE 'Ij tl De Vitaminen B' en C, in MULTAFORT aanwezig, zijn bovendien versterkend en vooral NU absoluut onmisbaar voor de gezondheid. KORTEMARK VRAAGT HEM DUS AAN UW BAKKER OF AAN DE MEULEBEKE DRUKWERK: 7 tot van 8 tot 9 tot 10 uur: Nrs 1801 tot 2000. van 10 tot 11 uur: Nrs 2001 tot 2200. van 11 tot 12 uur: Nrs Te- van Van 1 tot 200. al [lor. 201 tot 401 tot 601 tot Moere. Gerard Joncklieere, beiden van Kamiel Zevekote- Nrs 704.001 Nrs 709.001 Nrs 712.001 Nrs 717.001 Nrs 722.001 Nrs 727.001 Nrs 732.001 Nrs 737.001 tot 709.000 tot 712.000 tot 717.000 tot 722.000 tot 727.000 tot 732.000 tot 737.000 en volg. num. 27 28 30 1 2 3 4 5 400. 600. 800. BURGERLIJKE STAND Huwelijk. Albrecht Frans en Dela- haye Madeleina. Huwelijksafkondiging. Degreef Al bert en Legein Marie-Louise. VRIJE BIBLIOTHEEK DAVIDSFONDS BURGERLIJKE STAND Geboorten. Irmsf Goeminne, d. v. Os car en Juliana Beernaerts, Kazernestraat. Gilbert De Cloet, z. v. Gerard en Ger maine Van den Brande, v. Aarsele. Daniël Taelman, z. v. Jules en Maria Ver huist, Gottem. Gabriel D’hoop, z. v. Henri en Maria Lefebvre, steenweg Pit- tem. Christiana Van Dorpe, d. v. Frans en Clothilde Van de Velde, Wakkenstraat. Bernadette Dumon, d. v. Maurice en Maria Duyck, Kortrijkstraat. Frits Van Gampelaere, z. v. Frans en Godelieve Debie, v. Wingene. Yves Vuylsteke-De Laps, z. v. Joseph en Irena Vergote, van Kontich. Gilbert Derynck, z. v. Cyriei en Marcella SchaubroecK, v. Wingene. Christiana Verstraete, d. v. Paul en Ber tha Ledoux, v. Aarsele. Huwelijken. Robert Nagel, timmer man, en Hilda Garmain, naaister, b. v. Tlelt. Adiel Van Oost, wever, en Marie- Louise Devolder, b. v. Tielt. Overlijdens. Louise Buyse, 83 j., kloosterlinge, H. Familie, Huist. Leon- tina Van Daele, 67 echtg. v. Tytgat Constant, Markt. Henri Algoet, 85 j., ongehuwd, Hospitaal. t Al bert, muzikant, en Lexeu Madeleine, z. b. Coppejans Jozef, kleermaker, en Legge Georgette. Goes Willy, stadsbedienoe, en Hubrechsen Marie.Brackx Maurice, plaatslager, en Rousselle Maria. Eene- man Lodewijk, schiidersgast, en Kieken Gilberte. Vercruysse Angelus, werk man, en Vercruysse Germaine. Van- denbussche Albert, werkman, en Van- maele Rachel. Vanhoucke Jozy, pas- werker, en Ciroux Marie. Roose Albert, fabriekarbeider, en Brissinck Georgette, strijkster. Burgerlijke stand. Geboorten. De Keyzer Magda, d. v. Maurice en Vanhalewyn Maria. Botis- sauw Joris, z. v. Michel en Clincketnalllie Bertha. Overlijden. Demeurisse Henricus, 84 j., z. b. =i Burgerlijke stand. Geboorte. Casler Michel, z. v. Mau- rlts en Vanholme Yvonne. Overlijdens. Van Steenbrugge Ma rla, 73 j., z. b., wed. v. Vanneuvllle Ben-1 jamln (over!, te Keerbergen). Thirion Marie-Louise, 45 j., z. b., echtg. v. De preeuw Jules. Huwelijken. Stevens René, dagloo- ner, en Colignon Josephina, i. b., b. v. De Panne. Hennebert Leopold, schip per, en Driege Blanca, z.b., b.v. De Panne. Hanensport. Uitslag zetting van Zondag 11.: 1. X, Dewull Roger, Beitem, 223; 2. Koba, Hoo- relbeke Marc, Staden, 187; 3. Pol, Heme- rycke Romain, Mcrkem, 180; 4. Charlo, Schaclnnan Maurice, Langemark, 169; 5. Gouden tand. Vandenbussche Arthur, Zuidschote, 139; 6. Willy Vervoordt, Geer- landt Achiel, Moorslede, 138; 7. Dezeure Daniel, Zuidschote, 127. Vinkensport. Uitslag ledenzetting van Zondag 11.: 1. Adhemar, Beckaert Madeleine, 432; 2. Tony, Hemerycke Romain. 297; 3. Kapi, Doucy Germaine, 294; 4. Germaine, Bru- neel Medard, 239; 5. Hispano, Vanhouwe Georges, 235. Diefstal Terwijl de renner Spelte Ferdinand, woonachtig te Gent, een oogenbllk de woning van velomaker Maertens Arthur was binnengegaan, heeft een onbekende van zijn fiets, welke onbeheerd stond, een tube ontvreemd. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Veerle Vanstechelman, d. v. Alfons en Marcella Lanoye, Steen- sche Dijk 83. Mariette Pottelancie, d. v. Alois en Maria Devisscher, Viaduct gang 3. Vera Vandenbroele, d. v. René en Elvira Van Besien, Clementinaplein 48. Christiane Grimmelprez, d. v. Fre- derik en Blanche Stekeiorum, Nieuw- poortsteenweg 245. Nicole Goes, d. v. Jacob en Margriet Ackein, Spaarzaam- heldstraat 135. Freddy Vangheluwe, z. v. August en Albertina Bauwens, Oost- endsche Haardstraat 15. André Van Clooster, z. v. Polidoor en Bertha Makei- berge, Torhoutsteenweg 195. Rachel Coucke, d. v. Marcel en Maria Keirse- bilck, Steensche Dijk 13. Telesphoor Minne, z. v. Alfons en Yvonne Godderis, Blauwkasteelstraat. Sterfgevallen. Theodorus Tilkens, 95 j„ wed. v. Valerie Troignée, echtg. v. Ste- fanie Decock, Wandeling Albert I, 86. Elodie Gillis, 72 j., echtg. v. Philippe Per sin, Nieuwpoortsteenweg 373. Jenny Coopman, 2 m., Werkzaamheidstraat 108. Gentil Ureel, 15 j., Nieuwpoortsteen- ■weg 213. Danielle Govers, 3 m., Plan- tenstraat 20. Maria Lust, 68 j., echtg. v. René De Corte, Leffingestraat 4. Jules Poncelet, 82 j., echtg. v. Marie Huy- tens, leperstraat 58. Marie Gossiaux, 70 j., echtg. v. Isidore Blondeel, Nieuw poortsteenweg 140. Charles Ghys, 51 j., wed. v. Zoë Gallant en Helena Gallant, echtg. v. Justina Boels, H. Hartplein 7. Celina Verhuist, 70 j., wed. v. Louis Vanderputte, Kapucienenstraat 5. Os car Smessaert, 71 j., echtg. v. Emilie Ver straete, Hospitaalstraat 22. Huwelijken. Georges Steenkiste en Alida Van Geyseghem, wed. v. Isidoor Marchand. Theofiel Muyle en Laura Dehullu. Kamiel Praet, wed. v. Maria Goegebeur, en Martha Tommelein. Roeland Lecluyse en Lydia Dewasme. Albert Devynck en Germaine Minses. Firmijn Deceuninck en Albertina Nieu- wenhuyse. René Mostrey en Georgette Sibiet. Karel Roose en Magdalena Vigne. BIJ DE «SNELLE SCHLIFELAAKS» 40 Vogels namen deel aan de prijskamp ingericht door deze maatschappij, dit ging over 26 minuten spel. 1. Lanoo. Pit- tem, 223; 2. Bouckhuyt, Tielt, 205 3 Taelman, Schuifferskapelle, 187; 4. Van- luchene, Tielt, 185; 5. Maes G„ 175; 6 Dekeyzer, 175; 7. Lucien Vanwalleghem 155; 8. Desmet, 145; 9. Van PoucKe 0. 145; 10. Adam, Tielt, 140; 11. Madou. Bit tern, 132; 12. Delanghe, Tielt, 129; 13. F Maes, 128: 14. Vanluchene, 127; 15. Va- ckier, Tielt, 115. ALLERHANDE 4 Zondag 29 Juni wordt de Apotheek- dienst verzorgd door de Apotheek A. Boo nen, Nieuwpoortsteenweg 152. 4 In de week van 16 tot 21 Juni 1941 werden per werkdag gemiddeld 454 werk- loozen gecontroleerd, d.i. 258 mannen en 196 vrouwen. Tijdens de week van 2 tot 7 Juni waren er 459 werkloozen, waarvan 262 mannen en 197 vrouwen. 4 Op verzoek van de Duitsche Over heid laat de Heer Burgemeester weten dat, naar luid een mededeeling van de Kreiskommandantur te Brugge, net dans- verbod voor de bezette gebieden nog NIET is opgeheven. 4 Het College van Burgemeester en Schepenen vestigt nogmaals de aandacht van het publiek op het feit, dat de ste delijke beplantingsdienst het onmogelijke doet om <ie verwoeste stadstuinen en par ken, terug voor het zomerseizoen, eeriigs- zins op te smukken. Het doet, benevens aan de kinderen in de scholen, bijzonder beroep op de bereidwilligheid en de hulp van de ouders, om onze beplantingen, die de faam van onze stad mede verhoogen, onder hun bescherming te plaatsen. Het is inderdaad treurig te moeten vaststel len dat er aanzienlijke schade door de spelende jeugd wordt berokkend. 4 Op 6 Juli a.s. zal in onze stad een omhaling plaats hebben ten voordeele van Winterhulp. In heel ons land wordt die collecte door de oudstrijders bezorgd, wat bewijst dat de Bond der Oorlogsm- valieden steeds in verband is met ons na- tionaal liefdadigheidswerk. Vergeet niet dat er steeds armoede in onze stad In beslag genomen. Door de kontróleurs der bevoorrading samen met de plaatselijke gendarmen werd bij Z. W., wonende Statieplein, gen huiszoeking gedaan, die een goeden uit slag opleverde, vleesch, rundsvet, tarwe, enz. werden er ontdekt. Alles werd in be slag genomen en proces-verbaal opge maakt. Burgerlijke Sta»11 Geboorten. Daniël Baert, z. v. Le» en Magdalena Caen. Pieter Va»“ kerkliove, z. v. Leo en Magdalena C» Overlijdens. Gabrielle Heydt, 59 P ongeil. - Achiel Casier, «ch* Verkeersongeval Tijdens de wielrijderskoers voor vete ranen te Meulebeke, is de wielrijder Ro ger Nuyttens, wonende Plettinckplaats alhier, tegen den muur der woning van Dr Deroo gereden. Zijn rechterknie werd ernstig gewond, terwijl zijn fiets lichte stoffelijke schade opgeloopen had. De inzameling der eieren. Het Gemeentebestuur laat volgend be richt aan de inwoners bekend maken met het oog op de inzameling der eieren: De inzameling wordt als volgt samen gesteld: lederen Dinsdag van 8 tot 11 uur bij Marcel Raedt, Sektie A, 155 bis; van 14 tot 17 uur bij Raedt Roger, Veldstraat, Sektie A, 36. lederen Woensdag van 8 tol 10 uur bij Cesar Verstraete, café «De Rooster Marialoop; van 10 tot 12 uut bij Marcel Vermeulen, café Hot Vlie gende Paard van 14 tot 17 uur bij Gus- taaf Vuylsteke, café Het HoogeDt eerste inzamelingen zullen deze week ge schieden. De plaats en datum voor ver- deeling aan de rechthebbenden is bepaald op lederen Vrijdag vanaf 9 uur bij Cesai Verstraete, café «De Rooster», Maria loop. en van 14 tot 18 uur bij Roger Raedt Veldstraat, Sektie A, 36. Vinkenprijskamp. Een prijskamp ingericht door de vin- kenmaatschappij Niet rijk maar recht» gaf volgenden uitslag: 1. Damman, Meu lebeke, 192; 2. Behaeghe, 181; 3. Verheye, 170; 4. Verhelst, 169; 5. Vroman, 163; 6. Verheye R., 160; 7. Descheemaecker, 159; 8. Verheye A„ 149; 9. Vanlaecke Remi, 147; 10. Vermeulen, 145. Treurig ongeval. Vorige week werd de draad van een jong leven brutaal doorgeknipt. Na schooltijd, wou het twaalfjarig zoontje van Oscar Hoedt, spijts ouderlijk verbod, leeren zwemmen in de wedding achter het hof, doch helaas, de zwemproef zou tragisch afloopen. Hoe het ongeluk eigen lijk gebeurd is, kan niet met zekerheid gezegd worden. De jongen moest enkele, onder water liggende trapjes afgaan om heelemaal in ’t water te staan, ’t Laatste trapje heeft waarschijnlijk buiten zijn verwachting veel lager gelegen, zoodat ‘liij onverhoeds omver moet gevallen zijn, ’t Verschot en de beklemming van het koude water hebben hem vermoedelijk alle zelfbeheersching doen verliezen, met als noodlottig gevolg de snoode water- dood. ’s Anderdaags zijn de schooljongens het lijkje gaan begroeten, ’t Was aangrijpend om zien hoe vele jongens weenden om ’t treurig einde van hun schoolkameraad je, dat ieders vriend was, want lach en gulhartigheid waren de vaandels waar achter hij door het leven stapte. Door schoolvriendjes gedragen, tusscr.en een haag van kinderen, werd het lijkje ter kerke gebracht. Na de H. Mis stonden alle kinderen rond het kuiltje geschaard en hun snikken vereenigden zich met het geween der diepbedroefde ouders. Oostendsche kinderen. Bij het tweetal Oostendsche kinderen die reeds in Pervijze waren,, zijn er nog een zevental bijgekomen. Dit is waar schijnlijk een eerste inzet, die naderhand zal aangevuld worden. De omhaling in de kerk bracht een •flinke som op, zoodat alles laat vermoe den dat goed aan den oproep zal beant woord worden. De kinderen zien er bleek uit en zullen deugd beleven aan de kloekere voeding en aan de Veurn-Ambachtsche lucht. Wat een hartezeer moet er geleden worden door die vele moeders die hun kinderen zien ten kwiste gaan, en wat een dank baarheid moet hun moederhart vervullen voor die lieden die zich over de ellende van hun kwijnende kinderen ontfermen. Ook de vrienden van Pervijze, die klei ne kinderen hebben, die we gelukkig nog thuis kunnen houden, voelen dankbaar heid en achting voor die edelmoedige personen die nu vreemde kinderen ne men, want dan weten we, dat die men- schen met het gouden hart, ook hart zul len hebben voor onze kinderen wanneer de nood hier bleeke wangen brengt. Mochten er velen het schoone voorbeeld van die eerste pleegouders volgen. Plechtigheid der Gedurige Aanbidding op 3 Juli. ’s Morgens te 6 uur Uitstelling van het Allerheiligste Sacrament, gevolgd door eene gelezen Mis. Te 7.30 uur, gez. Mis door E. H. Pastoor. Te 10 uur sol. Hoog mis gezongen door E. H. Yzerbyt, Onder pastor te Hoogstade. Te 3 uur Sluiting I met sol. Vespers en Sermoen door een E. P. Recollet. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Deroo Wemer, z. v. Omer en Alice Vanthuyne (v. Eesen). Jaec- ques Jacqueline, d. v. Joseph en Camille Joos (v. Kaaskerke). Overlijden. Deroo Werner, 1 d„ z. v. Omer en Alice Vanthuyne (v. Eesen). LAND- EN TUINBOUW Ten einde te kunnen voldoen aan een verzoek vanwege de Hoogere Overheid, worden de eigenaars van hi erna vermei de voorwerpen dringend verzocht uiterlijk tegen 29 Juni 1941, ten Stadhuize te kó men aangeven: 1) Al de motorsproeituigen. 2) De rugsproeituigen. 3) De personen welke zich speciaal be zighouden met het uitvoeren van land en tuinbouwbesproeiïngen voor rekening van derden, moeten zich insgelijks aan melden. Voor deze aangiften komen speciaal in aanmerking: de tuinbouwers, de fruit- kweekers, de landbouwers, de tuinbouw- vereenigingen en alle andere gelijkaar dige ondernemingen. Ten einde alle moeilijkheden te ver mijden moeten deze aangiften binnen den. vastgestelden termijn gedaan zijn. Eierenverdeeling. Ieder hennenhouder is verplicht weke lijks twee versche eieren per hen aan de aangestelde eiercentrale af te leveren. Een deel der ingezamelde eieren worden, tegen vastgestelden prijs, op den volgen den grondslag verdeeld: 1. Kinderen beneden de 14 jaar; 2. Ou derlingen boven de 70 jaar: 3. Gehöspi- taliseerde zieken; 4. Teringlijders in be zit van een kaart van een erkende inrich ting: 5. Zieken die een speciaal regiem moeten volgen waarin eieren voorzien zijn. De inzameling geschiedt elke Woens dag op de vastgestelde plaatsen en uren. De verdeeling elke Vrijdag te 10 uur bij Camiel Soenen. Aangeslagen. Verleden week werden door de Kontro- leurs der Bevoorradingsdienst op ver schillende plaatsen huiszoekingen gedaan, die dan ook niet zonder uitslag bleven, aangezien er werd overgegaan tot het in beslag nemen van tarwe, boter, aardappe len, enz... Weet Ge... Dat het op vandaag Lughem kermis is... Dat men van vele nieuwtjes die tegen woordig de ronde doen van de gansche gemeente nog de helft niet mag geloo- ven... dat het vandaag St-Pietersdag is, en dus het naamfeest van onzen Burge meester... Kermis. Weer is de kermisweek in aantocht! Doelt, helaas met deze omstandigheden verliest de jaarltjksche kermis haar feest stemming. De menschen echter zullen haar niet stomweg laten voorbijgaan. In familiekring zal er iets speciaals zijn om dat het toch kermis is. Op Maandag, 2” Kermisdag, zullen ze te 9 u., naar den jaartijkschen grooten dienst komen en bidden voor alle overledenen der paro chie, en vooral voor de ongelukkige oor logsslachtoffers van verleden jaar. Mocht toekomende jaar weer alles goed zijn. Er bestaan nog eerlijke lieden. Dinsdag laatst reed Mej. Maria Lau wereins, dochter van den Heer August Lauwereins-Vynck, van Nieuwpoort langs de Polderstraat, in gezelschap van een harer nichten, toen ze opeens een bedui dende som, in bankbiljetten vond, welke daar blijkbaar verloren waren. Zij is aanstonds naar het gemeentehuis van Oostduinkerke gegaan en heeft het geld aan den Gemeentesecretaris over handigd. bij wie het ter beschikking werd Feest van het H. Hart. Deze volksfeestdag, die hier nog eens gelukkig samenviel met den parochiale^ biddag, werd voorbeeldig door de meeste paroenianen gevierd. Vooral ’s morgens was ’t een drukte van belang in de ksrlc van. St-Amand. Aandoénlijk en vertroos tend was het te zien, hoe héél veel man nen er ter H. Tafel naderden. De vrou wen en al de schoolkinders vulden ook achtereenvolgens de ruime kers. In de Hoogmis echter waren bitter weinig ge- loovigen aanwezig, en de avondplechtig- heid was ook niet hetgeen men er van had durven verwachten. Het triduum, ter voorbereiding van den biddag, werd ge predikt door E. P. De Clippele S. J., U» Kortrijk, ’t Waren nagels met koppen en sermoenen op en top van hun tijd! Bijzondere kaart F' Deze kan van heden af gevraagu wor den op het bureel der bevoorrading, Zand' bergstraat, ten gerieve van de zwangere vrouwen, alsmede van al de kinderen ge boren in 1941. DavidsfondS' Ongeduldig wachten de 54 Wingenscbe mededingers (sters) aan den opstelprijs- kamp naar den uitslag en de uitreikii» der eere-dlploma’s. Dit zal eerstdaaP kunnen geschieden. In afwachting geve» we graag de namen der vier bekroond» leerlingen van afdeeling Wingene. Bij d.e jongens zijn het: Dejonckheere Marcel 87 p., en De Blaere Michel, 86 p.; bij meisjes komen: Mortier Yol., 85 p., Verkest Brigitta, 83 p. aan de eer. Pro“ clat! Bij gelegenheid der prljsultdeeu» zullen we graag de namen aer 53 geslaag den in de proef mededeelen. UIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIM Bouwen eener vijfde klas. Door de bevoegde Overheid is than.1 het bouwen eener vijfde klas goedge keurd. Deze vijfde klas is voor de ge meentelijke jongensschool bestemd. Dt werken zullen nog in den loop der week worden aangevangen, zoodat de nieuwe klas bij aanvang van het nieuwe school jaar in gebruik zal kunnen worden ge nomen. Rioleeriag. Ook deze zeer nuttige werken van de rioleering der Oostroozebeke- en Nieuw- straat werden door de bevoegde Overheid goedgekeurd, en begin der toekomende maand zal met deze groote verbetering kunnen worden aangevangen. Burgerlijke stand. Geboorte. Himpe Lena-Maria, d. v. Gilbert en Merlier Georgette. Huwelijken. Landuyt Marcel, v. Ooigem, en Dejaegere Godelieve, v. Ha- relbeke. Deblaere Gabriel, v. Ooigem, en Simoens Anna, v. Harelbeke. Van- denbroucke André en Vanneste Rober- tine, b. v. Ooigem. ucouo xxccxu men, in tegenstelling van verleden jaar, doch met nog meer vurig- jaren, onze liefde tot Je- •d. Veel velk toog reeds xveg. Gan- ter H. Ta- ici aaucium o avuiiuc i.x ccfi OOmVOlle kerk, allen te samen hulde te brengen aan Jezus Heilig Hart. Nogmaals Overlijden. Op 24 Juni jl. overleed in het Geslicht Clep te Hoogstade: Emma Geerardyn, echtgenoote van Louis Houvenaghel, ge boren te Houthulst den 11 Maart 1862, wonende te Pollinkhove. Treurige zeldzaamheid. Verleden week werden alhier 3 men schen begraven, hetgene hier sedert ja- ren niet is voorgevallen. Mathilde Delod- dere, wed. Ch. Doom, 77 jaar; Pieter Ver- savel, 82 jaar, die gedurende 40 jaar klok luider was; Jeroom Bruneel, 54 jaar. An- derzijs is in Hoogstade begraven: Emma Hoevenaeghel, ook uit Pollinkhove, die slechts enkele maanden in het gesticht Clips was opgenomen. Dat maakt dus 4 sterfgevallen in min dan 14 dagen. Burgerstand. Geboorten. Viviana Godderis, d. v. Louis en Madeleine Jadot. Anny Van- denberghe, d. v. Edward en Madeleine Couvreur. Raymond Nowé, z. v. Ivo en Germaine Ticket. Roger Debondt, z. v. Maurice en Noëlla Boydens. Dora Winne, d. v. Usmar en Irma Ramboer. Rosa Bernard, d. v. Henri en Augusta Tratsaert. Wilfried Calcoen, z. v. August en Lucie Thybaut. Vera Bonte, d. v. Albert en Simonne Amandels. Luc Vandersaenen, z. v. Henri en Maria Dumon. Huwelijken. Julien Hcrrewyn van Veurfie en Suzanne Lammens v. Kok- sijde. Frans Delanghe, wed. v. Marie Leye, v. Oostduinkerke en Bertha Cal coen, wed. Leon Vanquerp, v. Koksijde. Overlijdens. Jerome Vanhiltemont, 55 j„ echtg. v. Irma Verhaeghe. Jo hanna Bauvois, 84 j., wed. Leon Blaivo. Louis Scamst, 70 j., wed. Hcnri Hen drik. Tulien Lcdeyne, 28 j., echtg. v. Antonia Verstichel. Anna Defoer, 72 j., echtg. v. August Markey. Alfred Rous- seaux, 38 j., ongehuwd. en voor en Zaterdag 28 dezer, op volgende uren. Vrijdag: Van 13 tot 14 uur: Nrs van 14 tot 15 uur: Nrs van 15 tot 16 uur: Nrs JULES VERNE openbaart in zijn werken de verrassende mogelijkheden van de techniek in den dienst van romantiek en avontuur. Zijn werk is nog in niets verouderd, zijn ty pen zijn heldhaftig, ondernemend, ver nuftig, ridderlijk. Jmes Verne's werk heeft een grooten invloed uitgeoefend op de laatste drie jeugdgeneraües; zijn werk staat zedelijk zeer hoog en is doorioo- pend boeiend, zuiver en gezond. De jeugd vooral zal in die boeken nuttige afleiding vinden. In de Bibliotheek van het Davidsfonds bevinden zich zijn beste werken; 7019: De Wonderstraal. 7022: De reis rond de wereld. 7023: Wonderlijke avonturen van een 7024; Het zwarte goud. [Chinees. 7081; Eldorado - de Zuidster. 7082: Naar het middenpunt der aarde. 7083: De schipbreuk van den Chancel- 8522: De reis naar de maan. 7075: Michael Strogoff. V1SCHTOEVOER In de week van Maandag 16 Juni tot Zaterdag 21 Juni werden aan de Korpo- ratie af geleverd: Maandag 16 Juni: 1.973 kgr. garnalen aan 19.730 fr.2.492 kgr. visch aan 24.236 fr.; totaal voor een bedrag van 43.966 fr. Dinsdag 17 Juni: 3.496 kgr, garnalen aan 34.960 fr.; 1.734 kgr. visen aan 16.863 fr - totaal: 51.763 fr. Woensdag 18 Juni: 248 kgr. garnalen aan 2.480 fr.; 1.406 kgr. visch aan 14.358 tr.;»totaal: 16.838 fr. Donderdag 19 Juni: 2.711 kgr. garnalen aan 27.110 fr.: 1.585 kgr. visch aan 14.416 fr.; totaal: 41.526 fr. Vrijdag 20 Juni: 1.487 kgr. garnalen aan 14.870 fr.; 2.536 kgr. visch aan 24.137 fr.; totaal: 39.007 fr. Zaterdag 21 Juni: 1.161 kgr. garnalen aan 11.610 fr.; 3.479 kgr. visch aan 35.681 fr.; totaal: 47.291 fr. De totale toevoer in hoogergenoem.de week bedroeg: 11.076 kgr. garnalen en 13.232 kgr. visch, of te zamen; 24.308 kgr., voor een bedrag van 240.392 fr. UITREIKING VAN RANTSOENEERINGSZEGELS Het uitreiken van de rantsoeneeringi zegels voor de periode loopende van 6 Ju tot 5 Augustus geschiedt als volgt: Op Donderdag 3 Juli aan de gezins hoofden wier naam begint met de letters A, B, C, E, F, G, aan winket Nr 1; D, H, I, J, K, aan winket Nr 2. Op Zaterdag 5 Juli: L tot en met S aan winket Nr 1; T tot Z aan winket Nr 2. Telkens van 9 tot 12 en van 14 tot 17 u. Wie in bezit is van een donkerblauwe kaart, mag zich rechtstreeks naar de win ketten begeven zonder aan te schuiven. Wie niet op vastgestelden. datum zijn. Omdat, negen maal op tien, bij den zieke, een levensonmisbaar orgaan zoo slecht werkt dat een noodlottigen afloop onvermijdelijk is. Ofwel is het hart versleten omdat het gedurende jaren een te groote kracht inspanning heeft moeten leveren om een vuil, dik bloed door het lichaam te sturen. Ofwel heeft het urinezuur, dat regel matig en op voldoende wijze door de nieren had moeten afgescheiden wor den, zich in het lichaam opgehoopt en alzoo rheumatiek, jicht, arthritisme, arteriosclerose en eindelijk een te vroegtijdig overlijden veroorzaakt. Ofwel werd de lever, die een hoofd zakelijke rol te venvullen heeft bij het Icvensnoodzakelijk voedingsproces, niet gespaard of niet geholpen zooals het had kunnen en moeten zijn en do tekortkomingen van dit orgaan heb ben een slechten invloed gehad op het geheele lichaam. Ofwel werden de darmen, die regel matig het lichaam hadden moeten ontlasten van allen afval die er zich nu in ophoopt, een ware bron van vergiftiging, door constipatie. Het is dus niet te verwonderen dat het lichaam, zooals een werktuig dat slecht onderhouden wordt, te snel verslijt, ja veel te snel, en dat men sterft tien jaar te vroeg. Willen wij al deze bezwaren ver mijden, dan moeten we zorgen 1° dat ons bloed zuiver zij cn niet te dik opdat ons hart niet onnoodig te vroeg vermoeid gerake 2° dat onze nieren regelmatig het urinezuur afscheiden 3° dat onze lever de vergiften weer- houde en vernietige en zoo vol maakt mogelijk werke 4° dat onze darmen de afval, die ze uit ons lichaam moeten drijven, zoo volmaakt en zoo regelmatig mogelijk verwijderen. Dit alles zult ga bekomen door de zuiverende zouten, de beste die er bestaan, de Lugano - Zouten. Deze vindt ge bij uw apotheker aan de prijs van 22 frank de flesch of van 39 fr. 75 de doos met twee flesschen. Heeft uw apotheker de Lugano- Zouten niet in voorraad, schrijf dan aan Sobelpha, 95, Sinte-Clarastraat, Brugge (P.C.R. 631.11), die ze u langs hun apotheker zal doen geworden. Brand. Maandagavond rond 8 uur is brand ontstaan m den hangaar Vandenbouhede-Deruytter, steenweg. In allerhaast werd een wagen en een egge buitengetrokken; 5.000 kgr. geprest stroo ging in de vlammen op, als mede de houtbussels die er onder lagen en de persen die er rond stonden. Be- dienstige geboren hebben belet dat het vuur zich tot de stallen en hst woonhuis uitbreidde. De schade is gedekt door ver zekering. voor Maandag 30 Juni;' Dinsdag 1 Juli: Woensdag 2 Juli: Donderdag 3 Juli: Vrijdag 4 Juli: De zesde aardappi worden tegen afgifte klaring of het middenstuk der vijfde aardappelkaart. De oijrantsoenen (zwarte zegels) op 7, 8 en 9 Juli, ’s voormiddags. TRAGISCHE BADPARTIJ Verleden week Vrijdag werd onze stad in groote verslagenheid gebracht bij het vernemen van de tragische dood van een harer beste zonen, Albert Vandendries. Albert had met een drietal kameraden het besluit genomen een bad te gaan ne men in de Duinkerkevaart langs de Ko- lonnegracht. ’t Moest omstreeks 19 uur zijn geweest toen het viertal aanstalten maakten het water in te kruipen. Albert zou de laatste zijn want de vrienden wa ren reeds aan ’t zwemmen. Niemand hoo- rende, schrokken ze erg dat ze hun mak ker niet meer bemerkten. Seffens werd alles in ’t werk gesteld om den ongeluk kige te redden, die seffens onder water was gezakt. Schipper Julien Feliaert, die in de nabijheid verbleef, sprong ook te water en haalde de jongen boven, doch ongelukkiglijk te laat, want Albert was reeds een lijk. De droefheid was dan ook onbeschrij felijk bij moeder en broeder, waarbij Al- 'bert gezamenlijk het beenhouwersambt uitoefende. Het slachtoffer was ook zeer geacht en bemind in gansch onze stad, zoodat ook op Woensdag de begrafenis plechtigheid van den 28 jarigen jongeling talrijk werd bijgewoond. Langs deze kant bieden wij, zijn vrien den, onze gevoelens van christelijke deel neming aan Wed. Vandendries en aan zijn broeder André, en beloven voor den te Vroeg afgestorvene een vurig gebed aan den Almachtige op te dragen. BERICHT De Burgemeester, op bevel van de Feld- kommandantur 578 te Brugge, maakt be kend Iedereen die- in hét kust-sperge- bied in een gasthof, in een gemeubileerde kamer, enz. de nacht overbrengt, zonder dat bericht daarvan aan de plaatselijke politie gegeven werd, moet zijne eenzel- vigheidskaart gedurende den nacht aan den gasthouder of den verhuurder toe vertrouwen. Personen die van buiten het kust-spergebied gekomen zijn, moeten daarenboven hun toegangsbewijs tot het gebied aan gasthouder of verhuurder overhandigen. Deze voorlegging is op het aanmeldingsformulier aan te teekenen. Voor de nakoming van deze verplichting zijn verantwoordelijk zoowel de gasthou der of verhuurder, als diegenen die de voormelde stukken moeten voorleggen. Overtredingen zullen gestraft worden Z. H. D. Deze dienst herinnert aan de bevolking dat van heden af niemand nog zal ver wittigd worden bij overtreding van licht- demping. Daarom zal proces-verbaal da delijk opgemaakt worden tegen gelijk Welken overtreder. AARDAPPELEN De voorzitter der Hoofdgroepeering Aardappelen der Nationale Landbouw en Voedingscorporatie, bericht dat de Uitvoering van art. 2 van het Besluit van 28 Mei 1941 betreffende de benuttiging van den oogst der vroege aardappelen, het rooien der Eerstelingen over heel het land toegelaten is vanaf 30 Juni 1941. VLEESCHBEDEELING Tot nader bericht wordt de vleeschbe- deeling nu gehouden iedere week den Vrijdag namiddag en den Zaterdag voor middag en voor het eerst op Vrijdag 27 en Zate Diefstal. Dieven zijn weer op ronde geweest op het gehucht Popcringeen hebben er bij Emiel Deman al zijn aardappelen uit den kelder ontvreemd. Burgerlijke Stand. Geboorten. Stroobandt Agnes, d. v. Maurits en Jansens Germana. Com- pernollc Annie, d. v. Marcel en Verhaege Rachel. gwiiMMiiiiininiiiiiiiiiiiiiHniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiN !iiwiiiiiiiiiiiiiii»«fiiiiim»ffl of twee eieren per v/eeu aanxoopen. Ook voor de andere inwoners zal gezorgd wor den. KLEEDERKAARTEN Deze kaarten werden in meerdere da gen aan de inwoners afgegeven. Welnu, net volgende deed zich voor: de inwoners van de omliggende gemeenten, welke over het algemeen, veel vroeger deze kaarten in hun bezit hadden, alsook de eerstbe- dienden hebben omzeggens alles, toch ten minste hét beste uit de winkels gehaald, zoodat de laatstbedeelden het overige kunnen bekomen. Van hoogerhand had men het gebruik dezer kaarten tot na de volledige uitdeeling dezer, moeten ver schuiven. KINDERWELZIJN Naar men ons verzekerde, zou de ka rige bedeeling aan het Nationale Werk van Kinderwelzijn, afd. Tielt, voortsprui ten uit den naijver tusschen twee gebuur- dames. De slachtoffers hiervan zijn na tuurlijk onze kindertjes. Naai- het schijnt zal weldra van hoogerhand ingegrepen worden. SPORT In den grooten beroepsrennerskoers te St-Mlchiels bekwam M. Van Koutte een schoone vijfde plaats. In de Zondag 11. gehouden koersen in den velodroom te Rumbeke, moest hij zich echter met een minderwaardige plaats tevreden stellen. VLEESCHBEDEELING Alhoewel hier, met de nieuwe regeling, merkbare verbetering is ingetreden en het- lang aanschuiven vermeden werd, wordt er nochtans in sommige beenhou werijen op opvallende wijze voorkeur aan sommige personen gegeven. Het lijdt geen twijfel dat deze de kapitaalkrachtigen zijn. Zelden worden rijke dames in been houwerijen aangetroffen. CONTROLE TIELT Zaterdag werd er een speciale controle gehouden bij de beenhouwers van Tielt. Het gevolg was, dat er een viertal proces sen gemaakt werden wegens te hooge prijzen. BIJ DE VRIJE LATTEZANGERS Er waren 50 vogels voor deze prijskamp, die ging over 22 minuten spel. 1. Delafon- taine, Tielt, 168; 2. Bouckaert, Meulebeke, 166; 3. Arickx, Tielt, 156; 4. Defoor, Oost roozebeke, 129; 5. Deruyter, Tielt, 125; 6. Maes André, 123; 7. Goethals, 118; 8. Tielens ah. 113; 9. Leenkuecht, 113; 10, van, outryve, Deutergwn, no, gehouden van den persoon die het ver loren had. 's Avonds kon het geld reeds aan den verliezer ter hand gesteld worden, na melijk aan René Defoer, zoon van Remi. Het gaat hier om een gezin met acht kinderen, en het is verstaanbaar dat de verliezer hoogst verheugd was. 't Ging immers over zijn loon voor de eerste helft van juni, *t welk hij juist had ont vangen. Zulke eerlijke daad is minstens het vermelden waard. schouwden we die aandoenlijke bloemen hulde uitgevoerd door zoo wat een 400- tal kinderen, onschuldig, maar desniette min treffend. Waarlijk zijn die bomvolle kerk geloo- vigen ’s avonds naar huis getogen, ver heugd, versterkt, met een vast geloof wel dra de vrede te bekomen, door de liefde welke het Goddelijk Hart ons aanbiedt WIELERWEDSTRIJD VAN MORGEN ZONDAG *t Ts dus morgen Zondag om ij uur, dat we tal van jongens aan den trok, zullen zien. Vol spanning zien we de wedstrijd te genioet, te meer daar we heden niet veel meer in de gedegenheid zijn dergelijke wedstrijden bij te wonen. Alhoewel de iiiscnrijving bepaald is op den datum der koers zelf, kunnen we reeds mededeelen alsdat reeds enkele straffe renners aan den start zullen zijn, die reeds hun inschrijving inzonden. Pronostieken wc niet, maar we durven wel hopen dat onze lokale kleppers hun handen uit de monven zullen steken om toch in eigen stad :cf= puiks ’e presteeren. Doch we voegen cr seffens aan toe dat ze het toch niet gemakkelijk zullen hebben tegen mannen als Van Outryve, enz. Wij kunnen niet na laten van nu reeds al onze medewerkers op voorhand te bedanken voor hun spontaan aanbod van orde, materiaal, enz. We hopen dus dat deze koers ten vplle mocht ge lukken en de sportliefhebbers een aangename na middag mogen bezorgen. WINTERHULP Winterhulp geeft op den 13 Juli 194’. om r$ uur, een spor.tfeest waarin als artlsten optreden, de vuist vechters van V. B. C. Die mannen willen het boks- seizoen sluiten met dit schoon werk van Winterhulp te steunen, waarvoor hier dan Manager Decrop een hulde en dankwoord toe te sturen. Dat spektakel zal zeker wel een der kernachtigste programma’s zijn die ooit in de Vlaanderen» gegeven geweest is. Zie maar eens de hoofdkampen na. Haesendonck, de 4® Belgische welter, komt er in ’t harnas tegen den kampioen der Vlaanderen (wdtergewicht) I.uci- darme. Dan hebben we De Wandeleer, Brussel, tegen Albert Dufoor; terwiil Vanloo het tegen Declercq, Oostende, opneemt. Hierbij gevoegd nog vijf lïef- hebberskampen. Volledi" kunnen wii dit programma nog niet geven maar niettemin zeggen dat onderhan- delingen aan gang zijn om Maes tegen de kampioen van Belgie pluimgewicht, Sneidewind, te laten vech ten. Tevens laten we opmerken dat de overwinnaar Roth-Sys een sparingkamn zal voordragen. Hieraan kan men reeds bemerken dat de lokale boksers voor een taak staan die nog nooit zwaarder is geweest. We laten opmerken dat de plakbrieven slechts de week voor de kamp zullen verschijnen, gezien dat het resultaat van de kamp Roth-Sys dient afgewacht. Maar tevens drukken w’i er op dat kaar ten reeds kunnen gekocht worden in de gewone lo- ka’en vanaf Zondag 29 Juni. Sportliefhebbers stelt de daad! Steunt Winterhulp. Moedigt uwe mannen aan met uwe tegenwoordi^hex’1 PAROCHIEBLAD VAN NIEUWPOORT ZONDAG 29 JUNI f941, 4® Zondag na Sinksen. Plechtigheid van de H.H. Apostelen Petrus en Pau lus. H.H.- Missen te 6, 7, 9, 10 hoogmis eA rr uur. MAANDAG. Te 6 u. Dienst voo' Elisa Ghey- sen en Fam. (fondatie). Te 7 u. gez. Mis ter eere van het H. Hart (Marktstraat). DINSDAG. Te 6 u. Dienst voor Florence Van den Bussche, echtgenoote van Isidoor Deeren. T«’ 7 uur Dienst voor Elza Vandeputte (H. Scapulier). WOENSDAG. Te 6 u. Dienst voor de weldoe ners der godshuizen. Te 7 u. gez. Mis ter eere van O. L. Vrouw (Congregatie). DONDERDAG. Te 6 u. Dienst voor Alexander De Koo en Familie. Te 7 u. Dienst voor Bertha Dobbelaere. ’s Avonds te 7 u.Heilig Uur. VRIJDAG, i® Vrijdag der maand. Te 7 u. gez. Mis ter eere van het H. Hart. ZATERDAG. Te 7 tf. Dienst voor de fundatie. Johanna Lemaire. Te 8 u. Dienst voor Henri i’iquendaire cn Vrouw. wwMvxxMigwx mwvaa, iu Onderpastoor der week:. Een* Heer jaar, kinderen beneden jaai’> enz») QCD s De Burgemeester maakt bekend dat de inwoners, aie geen grooter oppervlakte aaroapelen hebben geplant dan i are per familielid en die beg-eeren hun aardappel veld te laten besproeien ter bestrijding van den koloratlokever en van de aard- appelplaag, zich mogen aanmelden in het Bisschoppelijk College, Markt, Nieuw- poort. Het is voldoende volgende inlichtingen op te geven: naam, adres, oppervlakte van hetL aardappelveld. De besproeiing zal gedaan worden tegen 5 fr. per are, alles inbegrepen. Telling der Vrachtwagens. Op bevel van den Gruppenfahrbereit- schaftsleiter F. K. 578 te Brugge, wordt overgegaan tot o.n nieuwe telling van alle toegelaten en niet toegelaten vracht wagens. Alle betrokken personen zijn verplicht binnen de 5 dagen op het Gemeentehuis aangifte te komen doen van alle vracht wagens welke zij voor het «ogenblik be zitten. Ook de wagens die voor de Wehr- machtsdienststellen werken, moeten aan gegeven worden. De Burgemeester, Dr A. VAN DAMME. AL KLAPPEN EN DOEN Aan de verbouwers van vroege aard appelen is het ten strengste verboden de vroege aardappelen te rooien vóór den datum, die zal bekend gemaakt worden per aanplakbriefhet is insgelijks verbo den vroege aardappelen te vervoeren. In den loop van de maand Juli zal er tot een nieuwe inschrijving van ver bruikers van aardappelen bij kleinhan delaars overgegaan worden. Alle vorige inschrijvingen worden nietig verklaard. 4 lederen Maandag zal ten huize van den handelaar Heuzel, Kerkstraat 11, overgegaan worden tot den verkoop van eieren aan de rechthebbenden. Geen eieren zullen afgeleverd worden dan aan de bezitters van een eierkaart. 4 Vele kippenhouders hebben hun 2 eieren per hen en per week niet binnen geleverd. Wie aan zijn verplichte levering niet voldoet, zal rechterlijk vervolgd wor den: 4 De bakkers worden er attent op ge maakt dat, van heden af, de machtigin gen tot bevoorrading van meel zullen af geleverd worden lederen Maandag van 9 tot 12 uur, aan het gewone winket, be voorradingsdienst. Deze week werd aan de deur van de leden van den Zekerheids- en Hulpdienst een plakkaat bevestigd met de letters Z.H.D. De personen die ’s nachts drin gend hulp noodig hebben, kunnen dit’ lid in hun gebuurte opkloppen of zoo het geval niet dringend is, zich begeven naar de bestendige wacht van Z.H.D., Vrede gerecht, hoek Lange- en Oostendestraat. Onze stadsgenoot, H. Robert De- schieter, werd benoemd tot teekenaar bij den dienst van Bruggen en Wegen. We wenschen hem van narte een voorspoe dige loopbaan.' Een letterkundige aanmoedigings premie van 1.000 fr. werd verleend aan onzen stadsgenoot, Fred Germonprez, voor zijn werk Volk uit den Westhoek We hebben vernomen dat hij een nieuwe roman op de werktafel heeft en hopen op een nog meer gerijpt en diepgaand werk dan de vorige. 4 Men koopt graag een nieuw meubel. Waarom u geen meubels aangeschaft die tot u spreken en u steeds ten dienste staan in uren van verveling of neerslach tigheid? Bouw uw bibliotheek langzaam op door u lid te maken van het Davids fonds, afdeeling Nieuwpoort. Het biedt u een keus van 4 lijvige romans uit een reeks van 7 boeken voor slechts 20 fr. Zich wenden tot Leo Vanhille, Duinker- kestraat 20, Nieuwpoort. Vraag aan uw gebuur de eerst verschenen roman te zien of te lezen en u wordt zeker lid. 4 Op Vrijdag 4 Juli, te 11 uur, wordt ten Stadhuize overgegaan tot de open bare aanbesteding van de Stedelijke Rei- nighelds- en Ruimingsdiensten. Lasten- kolrieren zijn te bekomen op het Stads secretariaat. 4 De visschers worden er aan herin nerd dat, om vergoeding te bekomen voor het opvorderen van visschersvaartuigen, het niet volstaat in het bezit te zijn van een regelmatig opvorderingsbevel; het vaartuig dient ook geschat te worden door de bevoegde Overheid. De Bezettende Overheid heeft dan ook een vragenlijst ter invulling aan de vis- schers-reeders voorgelegd, waarin nadere bijzonderheden betreffende het opgevor- de schip aangehaald wordt. Met deze be wijsstukken dient alsdan een kontrakt van vergoeding aangevraagd bij de be trokken overheid, waarbij de huidige waarde van het schip, de vergoeding, bij zonderheden over de te vergoeden onkos ten, vergoeding van verbruiks- en brand stoffen, risico en verzekering, schade loosstelling bij totaal verlies en zoo meer, vastgesteld wordt. uur: Nrs 1401 tot 1600. uur: Nrs 1601 tot 1800. Burgerlijke Stand. Doopen. Roland Vansevenant, z. v. Octaaf en Marg-, Dekoninck. Adhe- maar Symaeys. z. v. Oscar cn Bertha Van gheluwe.: Michel Inghelbrecht. z. v. Camiel en Jeanne Deren. Noël De- freaye. z ,v. Henri en Maria Sys. Ge rard Vcrplancke, z. v. Charles en Made leine BJomme. Maria Va'nniassénhove, d. v. Camiel en Martha Maes. Roger Taveirne, z. v. Jules en Maria Neyens. Agnes Degryse, d v. Camiel en Clara Eeckeloo. Overlijdens. Eveline Dewanckele, 66 jaar, echtg. v. August Tolpe. Felix Gysens, 78 j. Leonie Sys, 45 j., echtg. v. Henri Marcus. Beloften. Hilaire Saelens v. Ichte- gem cn Margriet Vermeersch v. Eerne- geni. Charles Mylle v. Eernegem en Maria Seynacve v. Vanpraet met Irma v. Eernegem. 4 Er wordt een oproep gedaan op de toegenegenheid van de Oudstrijders om aan die collecte deel te nemen. Alle me dewerkenden moeten hun naam en adres opgeven vóór 3 Juli a.s. aan den zetel van hun respectievelijken bond. 4 De eerste zittijd der toelatingsexa mens voor de 6’ voorbereidende klasse en de 6“ klassen in het Koninklijk Atheneum is vastgesteld op Dinsdag 8 Juli, te 8.30 U. De nieuwe leerlingen kunnen zich laten inschrijven in het Kabinet van den Stu dieprefect, St-Peterburgstraat 31, op Za terdag 5 Juli, van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur. 4 Vrijdag 27 Juni is de Heer P. Van- denberghe. Griffier van de Gemeenschap pelijke Kas voor Zeevisscherij, andermaal naar Frankrijk vertrokken om visschers- goed af te halen in Cherbourg en de ra- patrieering te verwezenlijken van vls- schersvaartuigen uit de haven van Le Ha vre. Voorwaar een mooi werk dat volle dig lukken mag. 4 Niettegenstaande hetgeen reeds ge meld werd zal er op Vrijdag 27 Juni toch een uitbetaling van het visscherspensioen plaats hebben in het Gerechthof, van 14 tot 15.30 uur en verder op Zaterdag 28 en Maandag 30 Juni, telkens van 10 tot 12 u. in de zetel van de Kas, Rentenierstraat 7. Zij die de stad niet bewonen, moeten een levensbewijs en een bewijs van de Commissie van Openbaren Onderstand opzenden, waarbij dit laatste vermeldt dat ze geen steun genieten. Dit moet toe gestuurd worden aan den zetel der Kas, Rentenierstraat 7. Daarna zal de uitbetaling geschorst worden tot in Oktober 1941. 4 De fietsen van Arthur Vanderstrae- ten, Germain Vandekerckhove en Mevr. Kiekenpoos werden gestolen. 4 In de School Maria-Hendrika, leper straat 3, worden de rantsoenzegels uit gereikt op de volgende data: Juni: - Juni: Juni: Juli Juli Juli Juli Juli Eernstig werkongc al. In den namiddag, omstreeks 17 uui, was de genaamde Leon Vansteenkisie wonende Holdestraat, aan het werk aan zijn zaagmachien. Op zeker oogenblik werd hij met de rechterhand In de zaag gegrepen en werd letterlijk de midden vinger afgezaagd, evenals den top van den pinkvinger. Terstond werd genees kundige hulp ingeroepen, waarna hd slachtoffer naar de kliniek te Tielt over gebracht werd. Zijn toestand is gerust stellend. Met dit werkongeval is Vansteenkistt het vijfde slachtoffer dat in de laatste dagen de vingers afgezet werd. Dit wordt op de gemeente druk besproken. We wen schen langs dezen weg de 5 slachtoffers; Louvacrt Marcel, Vanstaen Marcel, De smet Alois, Goemaere André en Van- steenkiste Leon en spoedig en algeheel herstel. Briefhoofden, facturen, enveloppen in gewonen en kteurdruk. Adres en naamkaarten, rouwbrieven en gedachtenissen, plakbrieven wor den verzorgd uitgevoerd bij W« DE FUSTER-VAN LANDEGHEM Hulstplaat» 10, TIELT. EIERENVERDEELING Door den Heer Burgemeester werd een laatste verwittiging gericht aan de hen- nenhoudfers. Per leghen dient wekelijks twee eieren afgeleverd te worden aan den erkenden inzamelaar Goemaere, Denter- gemstraatte Tielt, dit den Donderdag tus- schen 7 uur en 12 uur en van 14 tot 19 u. Naar het schijnt mogen de hennehouders een hen per persoon voor hun persoonlijk gebruik voorafnemen. In de daartoe aan gestelde eierwinkels kunnen de rechtheb bende personen (ouderlingen boven 70 BURGERSTAND Geboorten. Becue Pierre, z. v. Cyrlel en Desimpel Angela, Koksij desteen weg 66. Boonefaes Roger, z. v. René en Roe lens Ivonna, Koksijaesteenweg 66. Godderis Daniel, z. v. Juliaan en Debeerst Maria, Koksijdesteen weg 66. Huwelijksaankondiging. Tahon Ro bert, boekhouder te Veurne, en Becque Maria, z. b. te Merksem. Huwelijk. Willaert Maurits, kleerma ker, en Schraepen Marie-Jeanne, naais ter. b. te Veurne. Overlijdens. Vandendries Albrecht, 28 j„ beenhouwer. Declerck Emillus, 72 j„ gepensionneerde, wed. v. Pluy Leontine. BENOEMING Bij besluit van 20 Juni 1941, is benoemd tot griffier titulair bij de rechtbank van eersten aanleg te Veurne, de Heer De- bruyne (M.-I.), boventallig griffier bij die rechtbank. UITREIKING ZEGELS De uitreiking der aardappel- en zeep- kaarten en rantsoeneeringszegels zal op volgende dagen plaats grijpen, van 8 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur, in de buree- len der Bevoorrading (Spaansch Pavil joen)'. Het is verboden zegels af te halen - derden, tenzij wettige redenen. Nrs 664501 tot 666500 Nrs 666501 tot 668500 Nrs 668501 tot 670500 Nrs 670501 tot 672500 Nrs 672501 tot 672700 vreemden en schippers. lelkaart zal af geleverd worden tegen afgifte van een nieuwe ver- DE POPERINGENAAR van 28-6-41-4’ BI. zegels afhaalt, moet dit doen op Maan dag 7 Juli, aan Winket Nr 2, bovenzaal De houders van de bijzondere melk- kaarten halen hun zegels af op voormelde dagen aan winket Nr 2, bovenzaal. De zwarte zegels voor bijrantsoenen aan bepaalde categoriën van werklieden worden uitgereikt vanaf 10 Juli tot en met 15 Juli. Er wordt herinnerd dat het streng ver- boden is: 1) aan het publiek, zegels af te leveren vóór het in voege treden van de nieuwe periode; 2) aan de winkeliers, deze te aanvaarden: 3) aan de bakkers, kruideniers en maalders, brood of meel af te leveren buiten de gestelde dagen. STATISTIEK WERKLOOSHEID De werkloosheid in onze stad wijst op een steeds dalend cijfer. Om er u een ge dacht van te vormen geven we u de cij- fers per maand: In Januari hadden we gemiddeld 171 mannen en 44 vrouwen, of in totaal 215 werkloozen; in Februari: 44 mannen en 34 vrouwen, of 78 werkloo zen; in Maart: 51 mannen en 32 vrou- wen, of 83 werkloozen; in April; 40 man- nen en 28 vrouwen, of 68 werkloozen; in Mei: 33 mannen en 31 vrouwen, of 64 werkloozen; in Juni: 16 mannen en 24 1 vrouwen, of 40 werkloozen. DE RIJBEWIJZEN De aanvragen tot het bekomen van een rijbewijs moeten op het Stadhuis inge- diend zijn vóór het einde van deze maand. Er dient opgemerkt dat dit bewijs op den voerder zelf betrekking heeften dus niet op den eigenaar van een auto of mo- tor. Het rijbewijs is onbeperkt van duur j en kan ook voor alle auto’s dienen. De belanghebbenden vragen dus alle inlich tingen aan bureel Nr 1, benedenverdie- ping, Stadhuis. I BERICHTE^ DER STAD De Burgemeester maakt bekend dat de inwoners die officieren, onder-officieren of soldaten van de Duitsche Weermacht herbergen, zelf hun kwartierscheinen moeten aanvragen? Die woonstbnefjës moeten maandelijks op het Stadhuis (Winket 3) afgegeven 1 worden, tusschen den 5“ en den 10“ van i iedére maand. De bevolking wordt er nogmaals aan herinnerd dat geen waren mogen bp- géëischt worden zonder regelmatig op- eischingsbiljet. Er bestaat gevaar dat door Engelsche vliegers brandbommen of brandplaatjes uitgeworpen worden, niet alleenlijK in de omgeving van bewoonde wijken, aoch ook op het platte land, met het doel brand te stichten aan de graanvelden, aan de opgestapelde voorraden, in de hoeven en aan de bosschen. Om zware onneilen te voorkomen, is de scherpste nauwlettendheid aan iedereen gebouen, in het bijzonder wanneer het uitwerpen van brandplaatjes vastgesteld of vermoed wordt. Het bewust gebied dient dadelijk onder zoent, ten einde gebeunijk de kleine ont- stekingsbranden op te sporen. Aangetrof- I fen brandhaarden moeten onmiadellijk bekampt worden. Het komt er vooral op aan de plaatsen waar branden woeden, I ten snelste bekend te maken. In eerste instantie zal de dichtstbij gelegen mili- I caire wachtpost verwittigd worden, ook de orandweer, de b" gemeester en de Stand- ortkommandan. yclll Xv uw u V4 L4X lilö WX vUb OW» van 16 tot 17 uur: Nrs 801 tot 1000. Van 17 tot 18 uur: Nrs 1001 tot 1200. van 18 tot 19 uur: Nrs 1201 tot 1400. Zaterdag BLOEMENHULDE Op de feestdag van het Heilig Hart van Jezus heeft men, Vcxxcurxx jaatuv heid dan andere zus veropenbaart ter kerke vanaf ’s morgens vroeg, sche rijen geloovigen schoven ter fel nader, om ’s avonds In een oomvolle

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4